gnome-games - en to pl translation catalogue (1000 entries)

en: "Four in a row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
pl: Edycja GNOME gry "cztery pod rząd" z komputerowym graczem sterowanym przez mechanizm Velena autorstwa Giuliano Bertolettiego.

en: %d stone selected | %d stones selected
pl[0]: %d zaznaczony kamień
pl[1]: %d zaznaczone kamienie
pl[2]: %d zaznaczonych kamieni

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
pl[0]: %s wygrał(a) grę z %d punktem
pl[1]: %s wygrał(a) grę z %d punktami
pl[2]: %s wygrał(a) grę z %d punktami

en: %s wins!
pl: Wygrywa %s!

en: %s! -- You're up.
pl: %s! -- Twój ruch.

en: '%s' with safe moves
pl: "%s" z bezpiecznymi ruchami

en: '%s' with super-safe moves
pl: "%s" z bardzo bezpiecznymi ruchami

en: ... Game paused ...
pl: ... Gra zatrzymana ...

en: 1s [total of 1s]
pl: jedynki [suma jedynek]

en: 2s [total of 2s]
pl: dwójki [suma dwójek]

en: 3 of a Kind [total]
pl: trzy jednakowe [suma trzech]

en: 3s [total of 3s]
pl: trójki [suma trójek]

en: 4 of a Kind [total]
pl: Kareta [suma czterech]

en: 4s [total of 4s]
pl: czwórki [suma czwórek]

en: 5s [total of 5s]
pl: piątki [suma piątek]

en: 6s [total of 6s]
pl: szóstki [suma szóstek]

en: <b>Time</b>
pl: <b>Czas</b>

en: <b>Wins</b>
pl: <b>Zwycięstwa</b>

en: <none>
pl: <brak>

en: A Klotski clone
pl: Klon gry Klotski

en: A Minesweeper clone.
pl: Klon gry saper.

en: A Tetravex clone.
pl: Klon gry Tetravex.

en: A counter drops
pl: Zmniejszanie licznika

en: A list of strings that come in the form of a quintuple: name, wins, total games played, best time (in seconds) and worst time (also in seconds). Unplayed games do not need to be represented.
pl: Lista napisów przychdząca w formie pięciokrotnej: nazwa, zwycięstwa, liczba rozegranych gier, najlepszy czas (w sekundach) i najgorszy czas (również w sekundach). Gry nierozegrane nie są przedstawiane.

en: A number specifying the preferred theme.
pl: Liczba określająca preferowany motyw.

en: A sort of poker with dice and less money.
pl: Rodzaj pokera z kośćmi i mniejszymi pieniędzmi.

en: A string containing a list of files to use to describe the cards. The format is obscure and defined by the gdk-card-image library
pl: Ciąg znaków zawierający listę plików używanych do opisu kart. Format jest mętny i zdefiniowany przez bibliotekę gdk-card-image

en: A worm game for GNOME.
pl: Gra GNOME w robaki.

en: Agnes
pl: Gnomy

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
pl: Umieść karty w porządku najbardziej pasującym do obecnego układu.

en: AisleRiot Cards
pl: Karty AisleRiot

en: AisleRiot Solitaire
pl: Pasjans AisleRiot

en: AisleRiot could not load its deck images.
    
    AisleRiot will now exit.
pl: Program AisleRiot nie może wczytać obrazów kart.
    
    Program zakończy teraz działanie.

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
pl: AisleRiot udostępnia oparty na pasjansie mechanizm gry w karty i pozwala na rozgrywki różnych gier.

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
pl: Nie można odczytać pliku:
    %s
    
    Upewnij się, że gra Aisleriot została poprawnie zainstalowana.

en: Allow temporary spots use
pl: Zezwala na użycie tymczasowych miejsc

en: Already used! Where do you want to put that?
pl: Już wykorzystane! Gdzie chcesz wpisać punkty?

en: Always in the center
pl: Zawsze na środku

en: An error occured while loading the image file "%s".
    Please make sure, that GNOME Stones is correctly installed!
pl: Wystąpił błąd przy odczycie pliku obrazu "%s".
    Upewnij się, że gra Kamienie GNOME została poprawnie zainstalowana!

en: Animate
pl: Animacja

en: Animation
pl: Animacja

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Atari like scrolling
pl: Przewijanie jak na Atari

en: Auld lang syne
pl: Stare dobre czasy

en: Avoid the robots and make them crash into each other
pl: Zapobieganie zderzeniom robotów

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background color. The hex specification of the background color.
pl: Kolor tła. Szesnastkowy zapis koloru tła.

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Background image:
pl: Obraz tła:

en: Bad Move
pl: Niepoprawny ruch

en: Bakers dozen
pl: Piekarski tuzin

en: Bakers game
pl: Piekarska gra

en: Balance:
pl: Bilans:

en: Ball image
pl: Obraz kuli

en: Ball style
pl: Wzór kuli

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
pl: Wzór kuli. Nazwa pliku obrazu kul.

en: Base Card:
pl: Karta bazowa:

en: Base Card:
pl: Karta bazowa:

en: Base Card: Ace
pl: Karta bazowa: As

en: Base Card: Jack
pl: Karta bazowa: Walet

en: Base Card: King
pl: Karta bazowa: Król

en: Base Card: Queen
pl: Karta bazowa: Dama

en: Beleaguered castle
pl: Oblężony zamek

en: Best:
pl: Najlepszy:

en: Blackjack
pl: Oczko

en: Blackjack Preferences
pl: Preferencje Blackjack

en: Blackjack can't load the requested file
pl: Gra oczko nie może odczytać żądanego pliku

en: Blackjack provides a casino-style blackjack card game.
pl: Kasynowa wersja gry w oczko.

en: Blackjack will now exit.
pl: Gra oczko zakończy teraz pracę.

en: Blackjack!
pl: Oczko!

en: Blackjack: %s (%d)
pl: Oczko: %s (%d)

en: Block image:
pl: Obraz bloku:

en: Block ten
pl: Blokuj dziesiątkę

en: Blocks
pl: Bloki

en: Blue
pl: Niebieski

en: Board size
pl: Rozmiar planszy

en: Bonus
pl: Premia

en: Bonus Appears
pl: Pojawienie się premii

en: Bonus if >62
pl: Premia jeżeli >62

en: Bust
pl: Za dużo

en: Calculate random die throws (debug)
pl: Wylicz przypadkowe rzuty kostką (debugowanie)

en: Can't load the image: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
pl: Nie można odczytać pliku z obrazem:
    %s
    
    Sprawdź poprawność instalacji gnome-games

en: Can't move there!
pl: Nie można tam przenieść!

en: Card Style
pl: Wzór kart

en: Card _Deck
pl: Talia _kart

en: Card back:
pl: Rewers kart:

en: Card games:
pl: Gry karciane:

en: Cards left:
pl: Pozostało kart:

en: Cave number to start
pl: Numer planszy startowej

en: Cave number to start.
pl: Numer planszy startowej.

en: Cave:
pl: Plansza:

en: Caves
pl: Plansze

en: Chance [total]
pl: Szansa [suma kości]

en: Change the appearance of the cards
pl: Zmienia wygląd kart

en: Cheater! Any high scores will not be recorded.
pl: Oszust! Najlepsze wyniki nie będą zapisywane.

en: Chessboard
pl: Szachownica

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
pl: Określa, czy wstawiać przerwę pomiędzy kolejnymi rzutami kostek komputera, aby gracz mógł się zorientować co się dzieje.

en: Classic
pl: Klasyczny

en: Cleaning up connection
pl: Finalizowanie połączenia

en: Clear mines from a minefield
pl: Rozminowywanie pola minowego

en: Click a square, any square
pl: Kliknij na kwadracie, dowolnym kwadracie

en: Click to deal a new hand
pl: Kliknij aby rozpocząć nowe rozdanie

en: Click to deal another card
pl: Kliknij aby pobrać następną kartę

en: Click to deal another card; drag card to split pair
pl: Kliknij aby pobrać nastepna kartę; przeciągnij kartę by rozdwoić parę

en: Click to double your wager
pl: Kliknij aby podwoic zakład

en: Click to finish adding cards to your hand
pl: Kliknij aby zakończyć dodawanie kart

en: Clock
pl: Zegar

en: Cloud
pl: Chmura

en: Collect all diamonds and find exit
pl: Zbierz wszystkie diamenty i znajdź wyjście

en: Collect diamonds while avoiding falling boulders
pl: Zbierz wszystkie diamenty unikając spadających głazów

en: Color to use for worm
pl: Kolor używany dla robaka

en: Color to use for worm.
pl: Kolor używany dla robaka.

en: Colors
pl: Kolory

en: Compete to dominate the board in a Reversi-like game
pl: Próba uzyskania dominacji nad planszą w grze podobnej do Reversi

en: Compete to make lines of the same color
pl: Rywalizuj w celu utowrzenia linii w jednym kolorze

en: Complete
pl: Pełna

en: Computer Opponents
pl: Komputerowi gracze

en: Computer playing for %s
pl: Komputer gra za %s

en: Computing basic strategy...
pl: Przeliczanie podstawowej strategii...

en: Confounding Cross
pl: Zagmatwany krzyż

en: Congratulations!!! You have won!
pl: Gratulacje, udało ci się zwyciężyć!

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
pl: Gratulacje, roboty zostały pokonane!! 
    Ale czy potrafisz zrobić to ponownie?

en: Congratulations, you win!
pl: Gratulacje, zwyciężyłeś!

en: Congratulations.
pl: Gratulacje.

en: Connection failed
pl: Połączenie nie powiodło się

en: Connection in progress...
pl: Nawiązywanie połączenia...

en: Connection succeeded, waiting for opponent
pl: Połączenie udane, oczekiwanie na przeciwnika

en: Consider moving something into an empty slot
pl: Może przenieś coś w puste miejsce?

en: Consistency is key
pl: Konsekwencja kluczem do sukcesu

en: Controls
pl: Sterowanie

en: Could not find '%s' image file for GNOME Robots
pl: Nie można odnaleźć pliku obrazu "%s" dla GNOME Robots

en: Could not find '%s' pixmap file
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą "%s"

en: Could not find '%s' pixmap file for Iagno
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą "%s" dla Iagno

en: Could not find '%s' pixmap file for gataxx
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą "%s" dla gry gataxx

en: Could not find the theme:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation.
pl: Nie można odnaleźć motywu:
    %s
    
    Sprawdź poprawność instalacji Same Gnome.

en: Could not find the theme: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
pl: Nie można odnaleźć motywu
    %s
    
    Sprawdź poprawność instalacji gnome-games

en: Could not load the card deck images.
pl: Nie można wczytać obrazów talii kart.

en: Cover
pl: Przykrywka

en: Current game will complete with original number of players.
pl: Bieżąca gra zostanie zakończona z oryginalną liczbą graczy.

en: Curses version (1992):
pl: Wersja dla Curses (1992):

en: Custom
pl: Dowolne

en: Custom size
pl: Dowolny rozmiar

en: Cyan
pl: Cyjanowy

en: Dark
pl: Ciemne

en: Dark must pass, Light's move
pl: Ciemne nie mogą wykonać ruchu, ruch jasnych

en: Dark player wins!
pl: Ciemne zwyciężają!

en: Dark's move
pl: Ruch ciemnych

en: Dark:
pl: Ciemne:

en: Deal a card
pl: Pobierz kartę

en: Deal a card from the deck
pl: Pobierz kartę z talii

en: Deal a new card from the deck
pl: Pobierz nową kartę z talii

en: Deal a new game
pl: Rozpoczyna nowe rozdanie

en: Deal another card
pl: Pobierz następną kartę

en: Deal another hand
pl: Rozdaj następną rękę

en: Deal another round
pl: Pobierz karty jeszcze raz

en: Deal more cards
pl: Pobierz więcej kart

en: Deal the cards
pl: Pobierz karty

en: Dealer Speed
pl: Szybkość krupiera

en: Dealer hand probabilities
pl: Prawdopodobieństwo rozdającego

en: Decks
pl: Talie

en: Default
pl: Domyślne

en: Default caves
pl: Domyślne jaskinie

en: Delay between rolls
pl: Opóźnienie pomiędzy rzutami

en: Delay computer moves
pl: Opóźnianie ruchów komputera

en: Density of blocks in a pre-filled row:
pl: Gęstość bloków w wypełnionym początkowo wierszu:

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device to use for joystick control.
pl: Urządzenie używane przez joystick.

en: Diamond mine
pl: Kopalnia diamentów

en: Diamonds:
pl: Diamenty:

en: Difficult
pl: Trudny

en: Digital joystick emulation
pl: Emulacja joysticka cyfrowego

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
pl: Demontaż stosu kafli poprzez usuwanie pasujących par.

en: Display computer thoughts
pl: Wyświetlanie myśli komputera

en: Display hand probabilities
pl: Wyświetlanie prawdopodobieństw

en: Display probabilities
pl: Wyświetlanie prawdopodobieństw

en: Display the computer's thoughts
pl: Wyświetlanie zamiarów komputera

en: Display the probabilities of each dealer hand outcome and the expected value of your hand.
pl: Wyświetlanie prawdopodobieństw wyników rozdania krupiera oraz wartości oczekiwanej kart gracza.

en: Dondorf Red
pl: Czerwony dondorf

en: Double
pl: Podwojenie

en: Double 9
pl: Podwójne dziewiątki

en: Double After Hit
pl: Podwojenie po pobraniu

en: Double After Split
pl: Podwojenie po rozdzieleniu

en: Double Any Total
pl: Podwojenie dowolnej stawki

en: Double Soft
pl: Podwójne asy

en: Double click to decrease your wager by %.2f
pl: Kliknij podwójnie aby zmniejszyć zakład o %.2f

en: Double click to increase your wager by %.2f
pl: Kliknij podwójnie aby zwiększyć zakład o %.2f

en: Doublets
pl: Dubletony

en: Down
pl: Dół

en: Drawn
pl: Remis

en: Drawn game!
pl: Remis!

en: Drop marble
pl: Upuszczenie kuli

en: Eagle wing
pl: Skrzydło orła

en: Easy
pl: Prosty

en: Eat Bonus
pl: Skonsumowanie premii

en: Eight off
pl: Ósemka spada

en: Elevator
pl: Winda

en: Enable _animation
pl: _Animacja

en: Enable _sound
pl: _Dźwięki

en: Enable fake bonuses
pl: Fałszywe premie

en: Enable fake bonuses.
pl: Włącza fałszywe premie.

en: Enable game sounds
pl: Dźwięki gry

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
pl: Określa czy, odgrywać podczas gry dźwięki powiązane ze zdarzeniami.

en: Enable or disable sound
pl: Przełącza używanie dźwięków

en: Enable sound
pl: Włącza dźwięk

en: Enable sound support
pl: Obsługa dźwięków

en: Enable sound support.
pl: Obsługa dźwięków.

en: Enable sounds
pl: Dzwięki

en: Enable sounds.
pl: Włącza dźwieki.

en: Enable splats
pl: Włączenie zgniatania

en: Enable splats. Play a sound and show a "Splat!" on the screen.
pl: Włączenie zgniatania. Odtwarzenie dźwięku i wyświetlanie "Splat!" na ekranie.

en: Error occurred during connect attempt.
pl: Przy próbie nawiązania połączenia wystąpił błąd.

en: Error occurred during write.
pl: Przy zapisie wystąpił błąd.

en: Escalator
pl: Schody ruchome

en: Extra Life
pl: Dodatkowe życie

en: Extra large  (920 x 660)
pl: Bardzo duża  (920 x 660)

en: FILENAME
pl: NAZWA PLIKU

en: Faces:
pl: Twarze:

en: Field size
pl: Wielkość pola

en: Fill Screen
pl: Pełny ekran

en: Filling game widget...
pl: Wypełnianie widgetu gry...

en: Finger-twitching good
pl: Śmigające palce

en: First law
pl: Pierwsze prawo

en: Fishing wire makes bad dental floss
pl: Żyłka wędkarska nie nadaje się do czyszczenia zębów

en: Fit falling blocks together
pl: Dopasowywanie spadających bloków

en: Flags:
pl: Flagi:

en: Flip final results
pl: Obrót po zakończeniu gry

en: Fortress
pl: Forteca

en: Fortunes
pl: Fortuny

en: Four Bridges
pl: Cztery mosty

en: Four-in-a-row
pl: Gra "cztery w rzędzie"

en: Four-in-a-row Preferences
pl: Preferencje gry "cztery pod rząd"

en: Fourteen
pl: Czternaście

en: FreeCell Solitaire
pl: Pasjans FreeCell

en: Full House [25]
pl: Full [25]

en: GNOME Mahjongg
pl: Mahjongg dla GNOME

en: GNOME Mines Preferences
pl: Preferencje Sapera GNOME

en: GNOME Robots
pl: Roboty GNOME

en: GNOME Robots Game
pl: Gra GNOME Robots

en: GNOME Robots II
pl: Roboty GNOME II

en: GNOME Robots Preferences
pl: Preferencje Roboty GNOME

en: GNOME Stones
pl: Kamienie GNOME

en: GNOME Stones Preferences
pl: Preferencje Kamieni GNOME

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
pl: Wersja niegdyś popularnej gry w kolorowe linie dla GNOME

en: GNOME version (1998):
pl: Wersja dla GNOME (1998):

en: GNOME version of the Eastern tile game, Mahjongg.
pl: Mahjongg, dalekowshodnia gra kaflowa w wersji dla GNOME.

en: GNOME version of the popular Othello disk flipping game.
pl: Wersja dla GNOME popularnej gry, polegającej na przekładaniu krążków - Othello

en: GTali Preferences
pl: Preferencje GTali

en: Game
pl: Gra

en: Game Number:
pl: Ciąg losujący:

en: Game Over
pl: Koniec gry

en: Game Over!
pl: Koniec gry!

en: Game Type
pl: Typ gry

en: Game _options...
pl: _Opcje gry...

en: Game field
pl: Pole gry

en: Game field from last saved session.
pl: Pole gry z ostatniej zapisanej sesji.

en: Game level to start on
pl: Poziom od którego zacząć

en: Game level to start on.
pl: Poziom od którego zacząć.

en: Game name
pl: Nazwa gry

en: Game over
pl: Koniec gry

en: Game over!
pl: Koniec gry!

en: Game over.
pl: Koniec gry.

en: Game paused
pl: Gra zatrzymana

en: Game preview
pl: Podgląd gry

en: Game preview from last saved session.
pl: Podgląd gry z ostatniej zapisanej sesji.

en: Game score
pl: Punktacja gry

en: Game score from last saved session.
pl: Wynik gry z ostatniej zapisanej sesji.

en: Game speed
pl: Szybkość gry

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
pl: Szybkość gry (1=szybko, 4=wolno).

en: Game title
pl: Tytuł gry

en: Game to play
pl: Rozgrywana gra

en: Game type
pl: Rodzaj gry

en: Game type. The name of the game variation to use.
pl: Rodzaj gry. Nazwa użytej odmiany gry.

en: Gataxx Preferences
pl: Preferencje gry Gataxx

en: Gay gordons
pl: Szkocka polka

en: General
pl: Ogólne

en: Generating ...
pl: Generowanie ...

en: Get a hint
pl: Podpowiada ruch

en: Get a hint for your next move
pl: Wyświetla podpowiedź kolejnego ruchu

en: Get statistics on the current game
pl: Pobranie statystyk bieżącej gry

en: Glines Preferences
pl: Preferencje gry Glines

en: Glines couldn't find image file:
    %s
    
    Please check your Glines installation
pl: Nie można odnaleźć pliku z obrazem:
    %s
    
    Upewnij się, że gra Glines została poprawnie zainstalowana

en: Gnibbles Couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles instalation
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą:
    %s
    
    Upewnij się, że gra Gnibbles została poprawnie zainstalowana.

en: Gnibbles Preferences
pl: Preferencje Gnibbles

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą:
    %s
    
    Upewnij się, że gra Gnibbles została poprawnie zainstalowana.

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
pl: Nie można odczytać pliku opisującego poziom:
    %s
    
    Upewnij się, że gra Gnibbles została poprawnie zainstalowana.

en: Gnometris preferences
pl: Preferencje Gnometrisa

en: Grand Total
pl: Suma

en: Graphics Theme
pl: Motyw graficzny

en: Gray
pl: Szary

en: Green
pl: Zielony

en: Guide a worm around a maze
pl: Przeprowadź robaka przez labirynt

en: Gypsy
pl: Cygan

en: Have you read the help file?
pl: Nie uważasz, że warto zajrzeć do pliku pomocy?

en: Height of grid
pl: Wysokość siatki

en: Help
pl: Pomoc

en: High Contrast
pl: Wysoki kontrast

en: Hint
pl: Podpowiedź

en: Hint: Column %d
pl: Podpowiedź: Kolumna %d

en: Hit
pl: Pobranie karty

en: Hit Soft 17
pl: Pobranie karty przy miękkiej 17

en: Honor pictures:
pl: Ilustracje honorów:

en: Hopscotch
pl: Klasy

en: Horizontal:
pl: Poziomo:

en: How many times do you wish to roll?
pl: Ile razy chcesz rzucać?

en: Huge  (1840 x 1320)
pl: Olbrzymia  (1840 x 1320)

en: Human
pl: Człowiek

en: Human Players
pl: Gracze - ludzie

en: I could sure use a backrub right about now...
pl: Teraz przydałby się masaż pleców...

en: I win!
pl: Zwycięstwo komputera!

en: I'm not sure
pl: Brak pewności

en: Iagno Preferences
pl: Preferencje Iagno

en: Iagno server to use
pl: Serwer Iagno do użycia

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
pl: Jeżeli ustawiony, na standardowe wyjście będzie przekazywany zrzut pracującej sztucznej inteligencji.

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
pl: Gdy zgubisz się w lesie i poczujesz samotność, przytul drzewo

en: Image theme:
pl: Motyw obrazu:

en: Image to use as background
pl: Obraz użyty jako tło

en: Image to use as background.
pl: Obraz użyty jako tło.

en: Image to use for drawing blocks
pl: Obraz użyty do rysowania bloków

en: Image to use for drawing blocks.
pl: Obraz użyty do rysowania bloków.

en: Increasing Number of Robots per Level
pl: Liczba dodatkowych robotów na poziom

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
pl: Liczba dodatkowych robotów typu 1 na poziom

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
pl: Liczba dodatkowych robotów typu 2 na poziom

en: Initial Number of Robots
pl: Początkowa liczba robotów

en: Initial Number of Safe Teleports
pl: Początkowa liczba bezpiecznych teleportacji

en: Initial Number of Type 1 Robots
pl: Początkowa liczba robotów typu 1

en: Initial Number of Type 2 Robots
pl: Początkowa liczba robotów typu 2

en: Invalid game data (move)
pl: Niepoprawne dane gry (ruch)

en: Invalid game data (set_peer)
pl: Niepoprawne dane gry (set_peer)

en: Invalid move attempted
pl: Próba niepoprawnego ruchu

en: It's a draw!
pl: To jest remis!

en: Joker icon:
pl: Ikona Jokera

en: Joystick device
pl: Urządzenie joysticka

en: Joystick device:
pl: Urządzenie joysticka:

en: Joystick switch level
pl: Poziom przełączania joysticka

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
pl: To że przejście dla pieszych wygląda jak pole do gry w klasy, nie znaczy że nim jest.

en: Key press to drop a marble.
pl: Klawisz upuszczenia kuli.

en: Key press to move left.
pl: Klawisz przesunięcia w lewo.

en: Key press to move right.
pl: Klawisz przesunięcia w prawo.

en: Key to hold
pl: Klawisz do przytrzymania

en: Key to move E
pl: Klawisz przesunięcia Wsch

en: Key to move N
pl: Klawisz przesunięcia Pn

en: Key to move NE
pl: Klawisz przesunięcia PnWsch

en: Key to move NW
pl: Klawisz przesunięcia PnZach

en: Key to move S
pl: Klawisz przesunięcia Pd

en: Key to move SE
pl: Klawisz przesunięcia PdWsch

en: Key to move SW
pl: Klawisz przesunięcia PdZach

en: Key to move W
pl: Klawisz przesunięcia Zach

en: Key to teleport
pl: Klawisz teleportacji

en: Key to teleport randomly
pl: Klawisz do losowej teleportacji

en: Key to use for motion down
pl: Klawisz ruchu w dół

en: Key to use for motion down.
pl: Klawisz ruchu w dół.

en: Key to use for motion left
pl: Klawisz ruchu w lewo

en: Key to use for motion left.
pl: Klawisz ruchu w lewo.

en: Key to use for motion right
pl: Klawisz ruchu w prawo

en: Key to use for motion right.
pl: Klawisz ruchu w prawo.

en: Key to use for motion up
pl: Klawisz ruchu w górę

en: Key to use for motion up.
pl: Klawisz ruchu w górę.

en: Key to wait
pl: Klawisz do czekania

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keyboard Controls
pl: Klawisze sterujące

en: Keyboard control
pl: Klawisze sterujące

en: Keyboard controls
pl: Klawisze sterujące

en: Kills Required While Waiting to Get A Safe Teleport
pl: Liczba unicestwień podczas oczekiwania wymagana dla bezpiecznej teleportacji

en: King albert
pl: Król Albert

en: LEVEL
pl: POZIOM

en: Labyrinth
pl: Labirynt

en: Lady jane
pl: Lady Jane

en: Large
pl: Duże

en: Large  (736 x 528)
pl: Duża  (738 x 528)

en: Large Straight [40]
pl: Duży strit [40]

en: Left
pl: Lewa

en: Level Complete
pl: Zakończenie poziomu

en: Level completed. Well done.
pl: Poziom ukończony. Gratulacje.

en: Level of Player One
pl: Poziom pierwszego gracza

en: Level of Player Two
pl: Poziom drugiego gracza

en: Level of black player
pl: Poziom grającego czarnymi

en: Level of white player
pl: Poziom grającego białymi

en: Level one
pl: Poziom pierwszy

en: Level three
pl: Poziom trzeci

en: Level to start with
pl: Poziom początkowy

en: Level to start with.
pl: Poziom od którego zacząć.

en: Level two
pl: Poziom drugi

en: Level:
pl: Poziom:

en: Light
pl: Jasne

en: Light must pass, Dark's move
pl: Jasne nie mogą wykonać ruchu, ruch ciemnych

en: Light player wins!
pl: Jasne zwyciężają!

en: Light's move
pl: Ruch jasnych

en: Light:
pl: Jasne:

en: Lines
pl: Linie

en: Lines:
pl: Linie:

en: Lives:
pl: Życia:

en: Look both ways before you cross the street
pl: Zanim przejdziesz przez ulicę rozejrzyj się na wszystkie strony

en: Lose
pl: Przegrana

en: Lower Total
pl: Dolna suma

en: Main game:
pl: Główna gra:

en: Maps
pl: Mapy

en: Marbles
pl: Marmury

en: Match five balls of the same color in a row to score!
pl: Ustaw pięć kul tego samego koloru w linii aby zdobyć punkty!

en: Maximum Number of Robots
pl: Maksymalna liczba robotów

en: Maximum Number of Safe Teleports
pl: Maksymalna liczba bezpiecznych teleportacji

en: Maximum Number of Type 1 Robots
pl: Maksymalna liczba robotów typu 1

en: Maximum Number of Type 2 Robots
pl: Maksymalna liczba robotów typu 2

en: Maybe they're all mines ...
pl: Może wszystkie są minami ...

en: Maze
pl: Zamęt

en: Me
pl: Ja

en: Medium
pl: Średnie

en: Medium  (460 x 330)
pl: Średnia  (460 x 330)

en: Mine through dirt and collect gems.
pl: Przekop się przez brud i zbierz klejnoty.

en: Mines
pl: Miny

en: Modify the options for this game
pl: Zmienia opcje gry

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
pl: Monitory nie dadzą ci witaminy D - w przeciwieństwie do słońca ...

en: Monte carlo
pl: Monte Carlo

en: More Marbles
pl: Dodatkowe marmury

en: Move %s %s.
pl: Przenieś %s %s.

en: Move %s onto %s.
pl: Przenieś %s na %s.

en: Move _Left
pl: Ruch w _lewo

en: Move _Right
pl: Ruch w p_rawo

en: Move a King on to the empty Tableau slot
pl: Przeniś króla na puste miejsce tableau

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
pl: Przenieś zestaw kart do pustego miejsca tableau

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
pl: Przenieś kartę z zapasu na puste miejsce tableau

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
pl: Przesuń kartę lub zestaw kart na puste miejsce

en: Move a card to an empty temporary slot
pl: Przenieś kartę do pustego tymczasowego miejsca

en: Move a card to the Foundation
pl: Przenieś kartę na podkład

en: Move card from Waste
pl: Przenieś kartę z wykorzystanych

en: Move left
pl: Przesunięcie w lewo

en: Move right
pl: Przesunięcie w prawo

en: Move something into the empty Tableau slot
pl: Umieść coś w pustym miejscu tableau

en: Move something on to an empty reserve
pl: Przenieś coś na puste miejse zapasu

en: Move the pieces down
pl: Przesuwa elementy w dół

en: Move the pieces left
pl: Przesuwa elementy w lewo

en: Move the pieces right
pl: Przesuwa elementy w prawo

en: Move the pieces up
pl: Przesuwa elementy w górę

en: Move waste back to stock
pl: Odłóż wykorzystane z powrotem na stos

en: Move waste on to a reserve slot
pl: Odłóż wykorzystane na miejsce zapasu

en: Move waste to stock
pl: Odłóż wykorzystane z powrotem na stos

en: Move ~a off the board
pl: Przenieś ~a poza planszę

en: Move ~a to an empty field
pl: Przenieś ~a na puste pole

en: Move ~a to an empty foundation
pl: Przenieś ~a na pusty podkład

en: Moveable Junkheaps
pl: Przesuwalne zwłoki robotów

en: Moves Left:
pl: Pozostało ruchów:

en: Moves:
pl: Ruchy:

en: My second day
pl: Mój drugi dzień

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: NAME
pl: NAZWA

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: Name
pl: Nazwa

en: Neighbor
pl: Sąsiad

en: Neither your chosen game nor the default game could be loaded.
pl: Nie można wczytać ani gry wybranej ani gry domyślnej.

en: Network initialization complete.
pl: Inicjalizacja sieci zakończona.

en: Network shutdown in progress.
pl: Trwa zamykanie sieci.

en: Never blow in a dog's ear
pl: Nigdy nie głaszcz psa pod włos

en: New
pl: Nowa gra

en: New Game
pl: Nowa gra

en: New game
pl: Rozpoczyna nową grę

en: New game started
pl: Rozpoczęto nową grę

en: New game with _seed...
pl: Nowa gra z ciągiem losującym...

en: New net_work game
pl: Nowa gra _sieciowa

en: Next Balls:
pl: Następne kule:

en: Nibbles newbie
pl: Początkujący w Nibbles

en: Nightfall
pl: Zmrok

en: No
pl: Nie

en: No game data could be found.
pl: Nie można odnaleźć danych gry.

en: No game server defined
pl: Nie zdefiniowano serwera gry

en: No hint available
pl: Brak podpowiedzi

en: No hint available right now
pl: Podpowiedź nie jest teraz dostępna

en: No stones selected
pl: Nie zaznaczono kamieni

en: None
pl: Brak

en: Not too shabby
pl: Nie najnędzniejszy

en: Num Rolls
pl: Liczba rzutów

en: Number of Free Safe Teleports per Level
pl: Liczba dodatkowych bezpiecznych teleportacji na poziom

en: Number of computer opponents
pl: Liczba komputerowych graczy

en: Number of human opponents
pl: Liczba graczy - ludzi

en: Number of mines
pl: Liczba min

en: Number of mines:
pl: Liczba min:

en: Number of opponents:
pl: Liczba przeciwników

en: Number of players
pl: Liczba graczy

en: Number of players.
pl: Liczba graczy.

en: Number of players:
pl: Liczba graczy:

en: Number of pre-filled rows:
pl: Liczba początkowo wypełnionych wierszy:

en: Odessa is a better game.  Really.
pl: Odessa jest lepszą grą. Naprawdę.

en: Operation
pl: Działanie

en: Options
pl: Opcje

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Original Atari caves
pl: Oryginalne plansze z Atari

en: Original idea from KDE's same game program.
pl: Oryginalny pomysł pochodzi z gry ToSamo dla KDE.

en: Osmosis
pl: Osmoza

en: Partial
pl: Częściowa

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause game
pl: Wstrzymuje grę

en: Paused
pl: Pauza

en: Peek
pl: Wierzchołek

en: Peer introduction complete
pl: Protokół wstępny zakończony

en: Percentage:
pl: Procent:

en: Piece flipping
pl: Odwrócenie piona

en: Pileon
pl: Przesada

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
pl: Rozmieść karty na tableau, układając je jak do pokera

en: Place something on empty slot
pl: Umieść coś w pustym miejscu

en: Place something on to the empty Tableau slot
pl: Umieść coś w pustym miejscu tableau

en: Place your wager or deal a hand
pl: Ustaw zakład lub pobierz kartę

en: Plait
pl: Warkocz

en: Play a game of Reversi
pl: Gra Reversi

en: Play a poker-style dice game
pl: Gra w kości w stylu pokera

en: Play a puzzle game matching tiles together
pl: Dopasowywanie kwadratów z cyframi

en: Play a sound when two robots collide
pl: Odwarzanie dźwięków przy kolizji dwóch robotów

en: Play levels in random order
pl: Poziomy w przypadkowej kolejności

en: Play levels in random order.
pl: Poziomy w przypadkowej kolejności.

en: Play many different solitaire games
pl: Wiele gier karcianych

en: Play on a 2×2 board
pl: Gra na planszy 2x2

en: Play on a 3×3 board
pl: Gra na planszy 3x3

en: Play on a 4×4 board
pl: Gra na planszy 4x4

en: Play on a 5×5 board
pl: Gra na planszy 5x5

en: Play on a 6×6 board
pl: Gra na planszy 6x6

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
pl: Odtwarzanie dźwięków dla zdarzeń typu wygrana i śmierć.

en: Play sounds for major events
pl: Odtwarzanie dźwięków dla głównych zdarzeń

en: Play the casino card game Blackjack
pl: Kasynowa wersja gry oczko

en: Play the most common, and potentially the most annoying, sound.
pl: Odtwarzanie najpopularniejszego i potencjalnie najbardziej nielubianego dźwięku.

en: Play the popular FreeCell card game
pl: Kolejna gra karciana FreeCell

en: Player Dead
pl: Śmierć gracza

en: Player Names
pl: Imiona graczy

en: Player One:
    %s
pl: Gracz pierwszy:
    %s

en: Player Teleport
pl: Teleportacja gracza

en: Player Two:
    %s
pl: Gracz drugi:
    %s

en: Player expected values
pl: Oczekiwane wartości gracza

en: Player wins!
pl: Zwycięstwo gracza!

en: Playing %d×%d board
pl: Gra na planszy %dx%d

en: Playing level %s
pl: Gra na poziomie %s

en: Please check your Blackjack installation
pl: Sprawdź instalację gry Oczko

en: Please check your GConf configuration, specifically that the schemas have been installed correctly.
pl: Sprawdź konfigurację GConf, a w szczególności poprawność zainstalowanych schematów.

en: Please fill in empty pile first.
pl: Zapełnij najpierw pusty stos.

en: Please make sure that GNOME Stones is correctly installed.
pl: Upewnij się, że gra GNOME Stones została poprawnie zainstalowana.

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
pl: Zapobieganie niebezpiecznym ruchom w wyniku których można zginąć.

en: Prevent all dangerous moves
pl: Zapobieganie wszystkim niebezpiecznym ruchom

en: Prevent some dangerous moves
pl: Zapobiega części niebezpiecznych ruchów

en: Prevents all moves that result in getting killed.
pl: Zapobieganie wszystkim niebezpiecznym ruchom w wyniku których można zginąć.

en: Preview next block
pl: Podgląd kolejnego bloku

en: Property
pl: Właściwość

en: Purple
pl: Purpurowy

en: Push
pl: Remis

en: Puzzle solved!
pl: Układanka rozwiązana!

en: Puzzle solved! Well done!
pl: Układanka rozwiązana! Gratulacje!

en: Pyramid's Walls
pl: Ściany piramidy

en: Quatorze
pl: Czterdzieści

en: Quick Moves (cut computer delay in half)
pl: Szybkie posunięcia (skracanie opóźnienia komputera o połowę)

en: Quick deals (no delay between each card)
pl: Szybkie rozdania (bez przerw pomiędzy kartami)

en: Quick moves
pl: Szybkie posunięcia

en: Random Teleport
pl: Teleportacja przypadkowa

en: Rank font:
pl: Czcionka figur:

en: Red
pl: Czerwony

en: Red Dragon
pl: Czerwony smok

en: Redeals left:
pl: Pozostało rozdań:

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo the undone move
pl: Ponawia ostatni ruch

en: Remaining:
pl: Pozostało:

en: Remove colored balls from the board by forming lines
pl: Usuwanie kolorwych kul poprzez układanie ich w linie

en: Remove groups of balls to try and clear the screen
pl: Oczyszczanie planszy poprzez usuwanie grup kul

en: Remove the aces
pl: Usuń asy

en: Remove the eights
pl: Usuń ósemki

en: Remove the fives
pl: Usuń piątki

en: Remove the fours
pl: Usuń czwórki

en: Remove the jacks
pl: Usuń walety

en: Remove the kings
pl: Usuń królów

en: Remove the nines
pl: Usuń dziewiątki

en: Remove the queens
pl: Usuń damy

en: Remove the sevens
pl: Usuń siódemki

en: Remove the sixes
pl: Usuń szóstki

en: Remove the tens
pl: Usuń dziesiątki

en: Remove the threes
pl: Usuń trójki

en: Remove the twos
pl: Usuń dwójki

en: Reserve left:
pl: Pozostało w zapasie:

en: Reshuffle cards
pl: Przetasuj karty

en: Resplit
pl: Ponowne rozdzielenie

en: Resplit Aces
pl: Ponowne rozdzielenie asów

en: Restart
pl: Od początku

en: Restart game
pl: Ponownie rozpoczyna grę

en: Restart the current level
pl: Ponownie rozpoczyna bieżący poziom

en: Restart the game
pl: Ponownie rozpoczyna grę

en: Restoring preferences...
pl: Odtwarzanie preferencji...

en: Results
pl: Wyniki

en: Return cards to Stock
pl: Zwróć karty na stos

en: Right
pl: Prawa

en: Robot Score
pl: Punkty za robota

en: Robot Score When Splatted
pl: Punkty za zmiażdżenie robota

en: Robot Score When Waiting
pl: Punkty za robota podczas oczekiwania

en: Robot has been Splatted!
pl: Robot został zgnieciony!

en: Robot image theme
pl: Motyw obrazu robota

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
pl: Motyw obrazów używanych do przedstawienia robotów.

en: Robots
pl: Roboty

en: Roll!
pl: Rzut!

en: Rotate blocks counterclockwise
pl: Obrót bloku przeciwnie do wskazówek zegara

en: Royal east
pl: Królewski wschód

en: Rules
pl: Zasady

en: SIZE
pl: ROZMIAR

en: S_tatistics...
pl: S_tatystyki...

en: Safe Teleports:
pl: Bezpieczne teleportacje:

en: Same GNOME Preferences
pl: Preferencje Same GNOME

en: Same GNOME can't load the image file:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation
pl: Nie można odczytać pliku z obrazem:
    %s
    
    Sprawdź poprawność instalacji Same Gnome

en: Scanning private game directory...
pl: Przeszukiwanie prywatnego katalogu gry...

en: Scanning private object directory...
pl: Przeszukiwanie prywatnego katalogu obiektów...

en: Scanning public game directory...
pl: Przeszukiwanie publicznego katalogu gry...

en: Scanning public object directory...
pl: Przeszukiwanie publicznego katalogu obiektów...

en: Score Required To Get A Safe Teleport
pl: Punkty wymagane dla bezpiecznej teleportacji

en: Score:
pl: Punkty:

en: Scores
pl: Punkty

en: Scorpion
pl: Skorpion

en: Scroll method
pl: Metoda przewijania

en: Scuffle
pl: Tasowanie

en: Seconds left: %d
pl: Pozostało sekund: %d

en: Seed
pl: Wybierz

en: Select
pl: Wybierz

en: Select "New game" from the "Game" menu to begin.
pl: Aby rozpocząć, wybierz "Nowa gra" z menu "Gra".

en: Select Game
pl: Wybierz grę

en: Select Map
pl: Wybór mapy

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
pl: Wybierz kartę z zapasu dla pierwszego miejsca podkładu

en: Select a different game
pl: Wybiera nową grę

en: Select dice to re-roll, press Roll!, or select score slot.
pl: Wybierz kość do ponownego rzutu i wciśnij Rzut! lub wybierz miejsce wpisu punktów.

en: Set game configuration
pl: Ustaw konfigurację gry

en: Set game scenario
pl: Ustaw scenariusz gry

en: Set starting level (1-10)
pl: Ustaw poziom początkowy (1-10)

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
pl: Określa czy, można oznaczać pola jako nieznane.

en: Set your wager and click in the white outline to deal a new hand.
pl: Ustaw zakład i kliknij wewnątrz białej obwódki by rozdać nowe karty.

en: Set your wager or click on the cards to deal a new hand.
pl: Ustaw zakład lub kliknij na kartach aby rozdać nowe karty.

en: Setup
pl: Konfiguracja

en: Show grid
pl: Wyświetlanie siatki

en: Show high scores and exit
pl: Wyświetl najlepsze wyniki i zakończ

en: Show or hide the tool bar
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego

en: Show or hide the toolbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego

en: Show tool bar
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego

en: Shu_ffle tiles
pl: Wymieszaj kafle

en: Shuffle
pl: Wymieszaj

en: Shuffle tiles
pl: Miesza kafle

en: Sir tommy
pl: Pan Tomasz

en: Size of board (2-6)
pl: Rozmiar planszy (2-6)

en: Size of game tiles
pl: Rozmiar elementów gry

en: Size of game tiles.
pl: Rozmiar elementów gry.

en: Size of the board (1=small, 3=large)
pl: Rozmiar planszy (1=mała, 3=duża)

en: Small
pl: Małe

en: Small  (368 x 264)
pl: Mała  (368 x 264)

en: Small Straight [30]
pl: Mały strit [30]

en: Smooth scrolling
pl: Płynne przewijanie

en: Soft
pl: Miękka

en: Sokoban levels:
pl: Poziomy gry Sokoban:

en: Sol
pl: Słońce

en: Sol_ve
pl: Roz_wiąż

en: Solve puzzles by sliding blocks
pl: Rzwiąż układankę przesuwając elementy

en: Solve the game
pl: Odkrywa rozwiązanie

en: Sorry, I was unable to find a playable configuration.
pl: Nie można odnaleźć użytecznej konfiguracji.

en: Sorry, full column
pl: Pełna kolumna

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Speed
pl: Poziom trudności

en: Spider
pl: Pająk

en: Spiderette
pl: Pajęczyca

en: Split
pl: Rozdwojenie

en: Stagger flips
pl: Nierównomierne obroty

en: Stand
pl: Bez pobrania karty

en: Start a new game
pl: Rozpoczyna nową grę

en: Start a new game giving a seed number...
pl: Rozpoczyna nową grę z podanym ciągiem losującym...

en: Start cave
pl: Plansza początkowa

en: Start this game over
pl: Rozpoczyna bieżącą grę od początku

en: Starting Level:
pl: Poziom początkowy:

en: Starting level:
pl: Poziom początkowy:

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Statistics of games played
pl: Statystyki rozegranych gier

en: Stock left:
pl: Pozostało na stosie:

en: Stock left: 0
pl: Pozostało na stosie: 0

en: Stones
pl: Kamienie

en: Straight up
pl: Do góry

en: Streets and alleys
pl: Uliczki i aleje

en: Suggest a move
pl: Sugeruje ruch

en: Suit font (large):
pl: Czcionka kolorów (duża)

en: Suit font (medium):
pl: Czcionka kolorów (średnia):

en: Suit font (small):
pl: Czcionka kolorów (mała):

en: Surrender
pl: Poddanie

en: Switch level:
pl: Poziom przełączania:

en: Teleport
pl: Teleportacja

en: Template
pl: Szablon

en: Ten across
pl: Dziesięć wszerz

en: The Same GNOME
pl: Same GNOME

en: The amount of money in your bank
pl: Ilość pieniędzy w banku

en: The amount of money in your bank.
pl: Ilość pieniędzy w banku.

en: The best option is to double down
pl: Najlepszym wyborem jest podwojenie stawki

en: The best option is to hit
pl: Najlepszym wyborem jest wzięcie karty

en: The best option is to split
pl: Najlepszym wyborem jest rozdwojenie kart

en: The best option is to stand
pl: Najlepszym wyborem jest nie branie karty

en: The best option is to surrender
pl: Najlepszym wyborem jest poddanie się

en: The cave is corrupted: %s is missing.
pl: Plansza jest uszkodzona: brak %s.

en: The cave you are trying to load includes an object, that wasn't declared.
pl: Plansza, którą próbujesz wczytać, zawiera nie zadeklarowany obiekt.

en: The cave you are trying to load it to big for this game.
pl: Plansza, którą próbujesz wczytać jest zbyt wielka.

en: The default configuration values could not be retrieved correctly.
pl: Nie można odczytać domyślnych ustawień konfiguracji.

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
pl: Ilość bloków w wierszu na początku gry. Wartość jest z przedziału od 0 (brak bloków) do 10 (całkowicie wypełniony wiersz).

en: The density of filled rows
pl: Ilość wypełnionych wierszy

en: The full path and filename of game to load.
pl: Pełna ścieżka i nazwa pliku gry do wczytania.

en: The game file to use
pl: Plik gry do wykorzystania

en: The game is over.
    No hints are available
pl: Gra się zakończyła.
    Podpowiedzi są niedostępne

en: The game was a draw.
pl: Remis!

en: The height of the main window.
pl: Wysokość głównego okna.

en: The height of the playing window in pixels. At minimum it should be 240.
pl: Wysokość okna gry w pikselach. Przy minimalnym rozmiarze powinno być 240.

en: The height of the window
pl: Wysokość okna

en: The level an analog joystick must reach to be considered "on" when emulating a digital joystick. This takes a value between 0.0 and 1.0.
pl: Poziom wychylenia joysticka analogowego, aby je uznano przy emulacji joysticka cyfrowego. Zawiera wartości z przedziału 0.0 - 1.0.

en: The name of the key used to hold still. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·czekania w miejscu.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to move east. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa klawisza do ruchu na wschód. Nazwa jest standardową nazwą X klawisza.

en: The name of the key used to move north-east. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·ruchu·na·północny wschód.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to move north-west. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·ruchu·na·północny zachód.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to move north. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·ruchu·na·północ.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to move south-east. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·ruchu·na·południowy wschód.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to move south-west. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·ruchu·na·południowy zachód.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to move south. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·ruchu·na·południe.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to move west. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·ruchu·na·zachód.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to teleport randomly. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do losowej teleportacji.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to teleport safely (if possible). The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·bezpiecznej teleportacji (o ile to możliwe).·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the key used to wait. The name is a standard X key name.
pl: Nazwa·klawisza·do·czekania.·Nazwa·jest·standardową·nazwą·X·klawisza.

en: The name of the rules file containing the variation of the rules to play.
pl: Nazwa użytego pliku zawierającego wariację zasad gry.

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
pl: Nazwa pliku schamatu z aktualną grą karcianą.

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
pl: Liczba wierszy wypełnionych losowo blokami na początku gry.

en: The number of rows to fill
pl: Ilość wypełnionych wierszy

en: The program GNOME Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
pl: Program Roboty GNOME, nie może odnaleźć żadnych poprawnych plików konfiguracyjnych gry. Sprawdź, czy program jest poprawnie zainstalowany.

en: The remote player disconnected
pl: Gracz zdalny rozłączył się

en: The requested height of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 200 pixels high.
pl: Żądana wysokość (w pikselach) głównego okna. Zwróć uwagę, że elementy które zawiera okno, mają przynajmniej 200 pikseli wysokości.

en: The requested width of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 320 pixels wide.
pl: Żądana szerokość (w pikselach) głównego okna. Zwróć uwagę, że elementy które zawiera okno, mają przynajmniej 320 pikseli szerokości.

en: The scroll method, valid values are "atari_scroll", "smooth_scroll" and "center_scroll".
pl: Metoda prewijania ekranu, dopuszczalnymi wartościami są "atari_scroll", "smooth_scroll" i "center_scroll".

en: The size of the playing grid
pl: Grubość linii siatki planszy

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid. The valid values are 2 to 8, anything else gets set to 3.
pl: Wartość tej opcji określa grubość linii siatki planszy. Poprawne wartości zawierają się w przedziale 2 - 8, wszystko inne powoduje ustawienie grubości linii na 3.

en: The variation of the rules file to use
pl: Pliku z wariacją zasad

en: The width of the main window.
pl: Szerokość głównego okna.

en: The width of the playing window in pixels. At minimum it should be 320.
pl: Szerokość okna gry w pikselach. Przy minimalnym rozmiarze powinno być 320.

en: The width of the window
pl: Szerokość okna

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme ID
pl: ID motywu

en: Themes
pl: Motywy

en: There are no more moves.
pl: Brak możliwości ruchu.

en: There are no safe locations to teleport to!!
pl: Nie ma już również bezpiecznych lokacji na teleportację!!

en: There are no teleport locations left!!
pl: Brak lokacji na teleportację!!

en: There was an error accessing GConf: %s
pl: Wystąpił błąd w dostępie do GConf: %s

en: These tiles don't match.
pl: Te kafle nie pasują.

en: Thieves
pl: Złodzieje

en: Thinking...
pl: Namyślanie...

en: Thirteen
pl: Trzynaście

en: This game does not have hint support yet.
pl: Gra nie obsługuje jeszcze podpowiedzi.

en: This game is unable to provide a hint.
pl: Gra nie może udzielić podpowiedzi.

en: This game uses a deprecated hint method (case 3).
    Please file a bug at http://bugzilla.gnome.org including this message and
    the name of the game you where playing (look in the title bar if you 
    aren't sure).
pl: Gra używa przestarzałej metody podpowiedzi (przypadek 3).
    Należy wypełnić raport błędu pod adresem http://bugzilla.gnome.org
    dołączając ten komunikat wraz z nazwą gry w którą grano (nazwa gry
    jest podana na pasku tytułowym).

en: This is GNOME Stones
pl: Kamienie GNOME

en: This new mapset will take effect when you start a new game, or when Mahjongg is restarted.
pl: Nowy zestaw map zostanie użyty przy rozpoczęciu kolejnej gry lub po ponownym uruchomieniu gry Mahjongg.

en: Three card deals
pl: Zdejmuj po trzy karty

en: Thumb and pouch
pl: Kciuk i fałda

en: Tic-Tac-Toe
pl: Kółko i krzyżyk

en: Tile Set
pl: Zestaw kafli

en: Tile set:
pl: Zestaw kafli:

en: Tiles
pl: Kafle

en: Tiles Left:
pl: Pozostało kafli:

en: Tiles:
pl: Kafle:

en: Tileset
pl: Zestaw kafli

en: Tileset to use.
pl: Używany zestaw kafli.

en: Time between moves
pl: Opóźnienie pomiędzy posunięciami

en: Time between moves in milliseconds.
pl: Czas pomiędzy posunięciami w milisekundach.

en: Time:
pl: Czas:

en: Tiny  (184 x 132)
pl: Maleńka  (184 x 132)

en: Total
pl: Suma

en: Total:
pl: Suma:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
pl: Opaski uciskowej należy używać wyłącznie w ostateczności

en: Treize
pl: Trzydzieści

en: Try a new game
pl: Rozpoczyna nową grę

en: Try moving card piles around
pl: Spróbuj poprzesuwać kupki kart

en: Try moving cards down from the foundation
pl: Spróbuj zdjąć karty z podkładu

en: Try rearranging the cards
pl: Spróbuj ponownie rozdać karty

en: Tutorial caves
pl: Jaskinie treningowe

en: Type 1 Robot Score
pl: Punkty za robota typu 1

en: Type 1 Robot Score When Splatted
pl: Punkty za zmiażdżenie robota typu 1

en: Type 1 Robot Score When Waiting
pl: Punkty za robota typu 1 podczas oczekiwania

en: Type 2 Robot Score
pl: Punkty za robota typu 2

en: Type 2 Robot Score When Splatted
pl: Punkty za zmiażdżenie robota typu 2

en: Type 2 Robot Score When Waiting
pl: Punktacja robota typu 2 podczas oczekiwania

en: Unable to load image:
    %s
pl: Nie można wczytać obrazu:
    %s

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo previous move
pl: Cofa ostatni ruch

en: Undo the last move
pl: Cofa ostatni ruch

en: Union square
pl: Plac Unii

en: Unknown color
pl: Nieznany kolor

en: Unknown suit
pl: Nieznany kolor

en: Unknown value
pl: Nieznana wartość

en: Up
pl: Góra

en: Upper total
pl: Górna suma

en: Use "I'm not sure" flags.
pl: Flagi "Brak pewności".

en: Use Left Hand Keys
pl: Klawisze dla leworęcznych

en: Use Original Robots Keys
pl: Standardowe klawisze Robotów

en: Use a quick deal
pl: Szybkie rozdanie

en: Use a quick deal with no delay between each card.
pl: Szybkie rozdanie bez przerw pomiędzy kartami.

en: Use fast moves
pl: Szybkie ruchy

en: Use quick moves
pl: Szybkie ruchy

en: Use random block colors
pl: Losowe kolory bloków

en: Use relative movement
pl: Ruch względny

en: Use relative movement (ie. left or right only).
pl: Ruch względny (np. tylko w lewo lub prawo).

en: Use safe moves
pl: Bezpieczne ruchy

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
pl: Bezpieczne ruchy zapobiegają śmierci robota spowodowanej błędem. Jeżeli zostanie wykonana próba ruchu, którego następstwem będzie śmierć, to przy uaktywninonym trybie bezpiecznych ruchów nie będzie można go wykonać.

en: Use super safe moves
pl: Bardzo bezpieczne ruchay

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
pl: Gracz zostanie ostrzeżony kiedy nie będzie można wykonać bezpiecznego ruchu i jedyną opcją jest teleportacja.

en: Use the Keypad
pl: Klawiatura numeryczna

en: Use the unknown flag
pl: Użycie flagi nieznany

en: Valentine
pl: Walentynka

en: Value
pl: Wartość

en: Variation on game rules
pl: Typ gry (reguł gry)

en: Vertical:
pl: Pionowo:

en: Victory!!
pl: Zwycięstwo!!

en: Wager:
pl: Zakład:

en: Wait
pl: Czekaj

en: Warn when tiles don't match
pl: Ostrzeganie o niezgodności kafli

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Welcome to GNOME Klotski
pl: Witaj w GNOME Klotski

en: Welcome to GNOME Mahjongg!
pl: Witaj w grze GNOME Mahjongg

en: Welcome to Glines!
pl: Witaj w Glines!

en: Welcome to Gnect!
pl:  Witaj w grze Gnect!

en: Welcome to Iagno!
pl: Witaj w Iagno!

en: Welcome to Same GNOME!
pl: Witaj w Same GNOME!

en: Welcome to gataxx!
pl: Witaj w gataxx!

en: What card style to use
pl: Wzór używanych kart

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
pl: Gdy brakuje zszywacza można użyć zszywki i linijki

en: Whether or not to flip final results.
pl: Przełącza odwrócenie wyników końcowych.

en: Whether or not to play event sounds.
pl: Przełącza odtwarzanie dźwięków zdarzeń.

en: Whether or not to show the tool bar.
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego.

en: Whether or not to show the toolbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego

en: Whether or not to show the toolbar.
pl: Przełącza wyświetlanie paska narzędziowego.

en: Whether or not to use animation.
pl: Przełącza wyświetlanie animacji.

en: Whether or not to use quick moves.
pl: Przełącza użycie szybkich ruchów.

en: Whether to give blocks random colors
pl: Określa czy nadawać blokom losowe kolory

en: Whether to give blocks random colors.
pl: Losowe kolorowanie bloków.

en: Whether to preview the next block
pl: Określa czy wyświetlać kolejny blok

en: Whether to preview the next block.
pl: Podgląd kolejnego bloku.

en: Whether to rotate counter clock wise
pl: Określa czy obracać bloki przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

en: Whether to rotate counter clock wise.
pl: Obrót przeciwny do wskazówek zegara.

en: Whitehead
pl: Starzec

en: Width of grid
pl: Szerokość siatki

en: Will o the wisp
pl: Złudne nadzieje

en: Win
pl: Wygrana

en: Window height
pl: Wysokość okna

en: Window width
pl: Szerokość okna

en: Wins:
pl: Wygrane:

en: Worm
pl: Robak

en: Worm %d:
pl: Robak %d

en: Worm Death
pl: Śmierć robaka

en: Worm Reverse
pl: Odwrócenie robaka

en: Worm Teleport
pl: Teleportacja robaka

en: Worm color:
pl: Kolor robaka:

en: Worst:
pl: Najgorsze:

en: Would you like insurance?
pl: Czy życzysz sobie ubezpieczenie?

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: janusz.gorycki@intel.com
pl: Napisane dla mojej żony, Matyldy
    Komentarze i zgłoszenia błędów wysyłaj na adres: janusz.gorycki@intel.com

en: X location of window
pl: Położenie X okna

en: Y location of window
pl: Położenie Y okna

en: Yellow
pl: Żółty

en: Yes
pl: Tak

en: Yield
pl: Zysk

en: You
pl: Ty

en: You Cannot Change the Game Type When Playing
pl: Nie można zmienić typu gry w jej trakcie

en: You are searching for a %s.
pl: Szukasz karty %s.

en: You gained an extra life!
pl: Otrzymano dodatkowe życie!

en: You may be able to select a different game from the preferences dialog.
pl: W oknie preferencji można wybrać inną grę.

en: You win!
pl: Zwycięstwo!

en: You won!!!
pl: Zwycięstwo!!!

en: You're only allowed three rolls! Select a score box.
pl: Możesz wykonać tylko trzy rzuty! Wybierz miejsce wpisu punktów.

en: Your move...
pl: Twój ruch...

en: Yukon
pl: Jukon

en: Zero corresponds to no animations, one is partial animations, two is complete animations.
pl: Zero odpowiada brakowi animacji, jeden oznacza animację częściową, dwa włącza pełną animację.

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
pl: Zero odpowiada człowiekowi; wartości od jeden do trzech ustawiają poziom gry komputera.

en: [Human,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]
pl: [Człowiek,Wilber,Wilhelm,Monika,Kenneth,Joanna]

en: _2×2
pl: _2x2

en: _3×3
pl: _3x3

en: _4×4
pl: _4x4

en: _5×5
pl: _5x5

en: _6×6
pl: _6x6

en: _Advanced
pl: _Zaawansowany

en: _Appearance
pl: _Wygląd

en: _Cards...
pl: Kar_ty...

en: _Down
pl: _Dół

en: _Drop
pl: Zrzu_t

en: _Game
pl: _Gra

en: _Left
pl: _Lewa

en: _Medium
pl: Ś_redniozaawansowany

en: _Misc.
pl: _Różne

en: _Move
pl: _Ruch

en: _Novice
pl: _Początkujący

en: _Players
pl: _Gracze

en: _Reset
pl: Z_resetuj

en: _Restart level
pl: _Restart poziomu

en: _Right
pl: _Prawa

en: _Rules
pl: _Zasady

en: _Select...
pl: _Wybierz...

en: _Sound
pl: _Dźwięk

en: _Theme:
pl: _Motyw:

en: _Toolbar
pl: Pasek narzędzio_wy

en: _Up
pl: _Góra

en: ace
pl: as

en: an empty Foundation
pl: pusty podkład

en: an empty Foundation pile
pl: pusty stos podkładu

en: an empty Tableau
pl: pusty stos tableau

en: an empty Tableau pile
pl: pusty stos tableau

en: an empty Tableau slot
pl: puste miejsce tableau

en: an empty bottom slot
pl: puste dolne miejsce

en: an empty corner slot
pl: puste narożne miejsce

en: an empty foundation
pl: pusty podkład

en: an empty foundation pile
pl: pusty stos podkładu

en: an empty left slot
pl: puste lewe miejsce

en: an empty right slot
pl: puste prawe miejsce

en: an empty slot
pl: puste miejsce

en: an empty slot on tableau
pl: puste miejsce na tableau

en: an empty tableau slot
pl: puste miejsce tableau

en: an empty top slot
pl: puste górne miejsce

en: and all cards below it
pl: i wszystkie karty pod spodem

en: appropriate Foundation pile
pl: odpowiedni stos podkładu

en: black joker
pl: czarny joker

en: classic robots
pl: klasyczne roboty

en: clubs
pl: trefle

en: cows
pl: krowy

en: diamonds
pl: kara

en: disabled
pl: brak

en: eggs
pl: jajka

en: eight
pl: ósemka

en: empty foundation
pl: pusty podkład

en: empty slot on foundation
pl: puste miejsce na stosie

en: empty slot(s)
pl: puste miejsce/miejsca

en: empty space on tableau
pl: pusta przestrzeń na tableau

en: five
pl: piątkę

en: four
pl: czwórkę

en: gataxx is a GNOME port of the old game ataxx. It is derived from Ian Peters' iagno code.
pl: gattax dla GNOME to wersja starej gry ataxx. Gra powstała na podstawie kodu iagno Iana Petersa.

en: gnomes
pl: gnomy

en: hearts
pl: kiery

en: itself
pl: siebie

en: jack
pl: waleta

en: king
pl: króla

en: mice
pl: myszy

en: nightmare
pl: koszmar

en: nine
pl: dziewiątkę

en: on to the empty tableau slot
pl: na puste miejsce tableau

en: queen
pl: damę

en: red joker
pl: czerwony joker

en: robots
pl: roboty

en: robots with safe teleport
pl: roboty z bezpiecznymi teleportacjami

en: robots2
pl: roboty 2

en: robots2 easy
pl: proste roboty 2

en: seven
pl: siódemkę

en: six
pl: szóstkę

en: something
pl: coś

en: spades
pl: piki

en: ten
pl: dziesiątkę

en: the ace of clubs
pl: asa trefl

en: the ace of diamonds
pl: asa karo

en: the ace of hearts
pl: asa kier

en: the ace of spades
pl: asa pik

en: the appropriate Foundation pile
pl: odpowiedni stos podkładu

en: the eight of clubs
pl: ósemkę trefl

en: the eight of diamonds
pl: ósemkę karo

en: the eight of hearts
pl: ósemkę kier

en: the eight of spades
pl: ósemkę pik

en: the five of clubs
pl: piątkę trefl

en: the five of diamonds
pl: piątkę karo

en: the five of hearts
pl: piątkę kier

en: the five of spades
pl: piątkę pik

en: the foundation pile
pl: stos podkładu

en: the four of clubs
pl: czwórkę trefl

en: the four of diamonds
pl: czwórkę karo

en: the four of hearts
pl: czwórkę kier

en: the four of spades
pl: czwórkę pik

en: the jack of clubs
pl: waleta trefl

en: the jack of diamonds
pl: waleta karo

en: the jack of hearts
pl: waleta kier

en: the jack of spades
pl: waleta pik

en: the king of clubs
pl: króla trefl

en: the king of diamonds
pl: króla karo

en: the king of hearts
pl: króla kier

en: the king of spades
pl: króla pik

en: the nine of clubs
pl: dziewiątkę trefl

en: the nine of diamonds
pl: dziewiątkę karo

en: the nine of hearts
pl: dziewiątkę kier

en: the nine of spades
pl: dziewiątkę pik

en: the queen of clubs
pl: damę trefl

en: the queen of diamonds
pl: damę karo

en: the queen of hearts
pl: damę kier

en: the queen of spades
pl: damę pik

en: the seven of clubs
pl: siódemkę trefl

en: the seven of diamonds
pl: siódemkę karo

en: the seven of hearts
pl: siódemkę kier

en: the seven of spades
pl: siódemkę pik

en: the six of clubs
pl: szóstkę trefl

en: the six of diamonds
pl: szóstkę karo

en: the six of hearts
pl: szóstkę kier

en: the six of spades
pl: szóstkę pik

en: the ten of clubs
pl: dziesiątkę trefl

en: the ten of diamonds
pl: dziesiątkę karo

en: the ten of hearts
pl: dziesiątkę kier

en: the ten of spades
pl: dziesiątkę pik

en: the three of clubs
pl: trójkę trefl

en: the three of diamonds
pl: trójkę karo

en: the three of hearts
pl: trójkę kier

en: the three of spades
pl: trójkę pik

en: the two of clubs
pl: dwójkę trefl

en: the two of diamonds
pl: dwójkę karo

en: the two of hearts
pl: dwójkę kier

en: the two of spades
pl: dwójkę pik

en: the unknown card
pl: nieznana karta

en: three
pl: trójkę

en: two
pl: dwójkę

en: windows
pl: windooze
