gnome-libs - en to pl translation catalogue (329 entries)

en:   - OK? (yes or no)
pl:  - OK? (tak lub nie)

en:  (press return)
pl:  (naciśnij return)

en:  (yes or no)
pl:  (tak lub nie)

en: %a %b %d %T %Y
pl: %a %d %b %T %Y

en: %s options
pl: Opcje %s

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: błędna opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: niewłaściwa opcja -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `%c%s' nie pozwala na użycie argumentu

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja "%s" jest niejednoznaczna

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja "%s" wymaga argumentu

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja "--%s" nie pozwala na użycie argumentu

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja "-W %s" nie pozwala na użycie argumentu

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja "-W %s" jest niejednoznaczna

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
pl: %s: nie rozpoznano opcji `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nie rozpoznano opcji "--%s"

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
pl: (Do użytku wewnętrznego) deskryptor pliku GOAD

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
pl: (Do użytku wewnętrznego) GOAD ID aktywowanego serwera

en: About
pl: Informacje o

en: About this application
pl: Informacje o programie

en: Above Dock
pl: Nad dokiem

en: Accelerator
pl: Akcelerator

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Accept run-together words
pl: Akceptowanie połączonych słów

en: Accept the word for
    this session only
pl: Akceptuje wyraz
    tylko dla bieżącej sesji

en: Add
pl: Dodaj

en: Add/Set
pl: Dodaj/Ustaw

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Alternatives:
pl: Alternatywy:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
pl: Aplikacja "%s" (proces %d) została przerwana
    z powodu poważnego błędu.
    (%s)

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Author:
pl: Autor:

en: Authors:
pl: Autorzy:

en: Authors:
pl: Autorzy:

en: Back
pl: Wstecz

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Below
pl: Poniżej

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Bulleted List
pl: Lista wypunktowana

en: CLASS
pl: KLASA

en: CONFIG-PATH
pl: ŚCIEŻKA-KONFIGURACJI

en: C_lear
pl: Wyc_zyść

en: C_ut
pl: _Wytnij

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Calculator...
pl: Kalkulator...

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
pl: Nie można odnaleźć widgetu hbox, wywołanie zwykłego wyboru pliku

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel Logout
pl: Anuluj zakończenie sesji

en: Check words longer than:
pl: Sprawdzanie słów dłuższych niż:

en: Choose an icon
pl: Wybór ikony

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear the selection
pl: Czyści zaznaczenie

en: Close
pl: Zamknij

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: Close the current window
pl: Zamyka bieżące okno

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Configure the application
pl: Konfiguruje aplikację

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Could not get name service!
pl: Nie można skorzystać z obsługi nazw!

en: Create New _Window
pl: U_twórz nowe okno

en: Create a new window
pl: Tworzy nowe okno

en: Creating '/GNOME' context %s %d
pl: Tworzenie kontekstu "/GNOME" %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
pl: Tworzenie kontekstu "/GNOME/Servers" %s %d

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cut
pl: _Wytnij

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: DISPLAY
pl: EKRAN X

en: Date
pl: Data

en: Debug
pl: Śledzenie

en: Default Pixmap
pl: Domyślna piksmapa

en: Delete
pl: Usuń

en: Desktop
pl: Biurko

en: Disable connection to session manager
pl: Nie nawiązuje połączenia z menedżerem sesji

en: Disable sound server usage
pl: Nie wykorzystuje serwera dźwięku

en: Discard accepted words on kill
pl: Porzucanie zaakceptowanych słów po usunięciu procesu

en: Display brief usage message
pl: Wypisuje krótki opis użycia

en: Dock
pl: Dok

en: Documentation:
pl: Dokumentacja:

en: Don't use X shared memory extension
pl: Bez wykorzystania rozszerzenia X, udostępniającego pamięć dzieloną

en: Down
pl: Dół

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: E_xit
pl: Za_kończ

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit/
pl: Edycja/

en: Enable sound server usage
pl: Wykorzystuje serwer dźwięku

en: Enable tooltips
pl: Wyświetlanie podpowiedzi

en: End the current game
pl: Kończy bieżącą grę

en: Error
pl: Błąd

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Błąd przy opcji %s: %s.
    Uruchom "%s --help" aby wypisać pełną listę opcji.

en: Exit the program
pl: Kończy pracę programu

en: FLAGS
pl: ZNACZNIKI

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
pl: Uzyskanie cisteczka uwierzytelniającego CORBA nie powiodło się, zakończenie

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
pl: Otwarcie do zapisu pliku ciasteczka CORBA (%s) nie powiodło się: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
pl: Otwarcie pliku ciasteczka CORBA "%s" nie powiodło się: %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
pl: Odczyt pliku ciasteczka CORBA "%s" nie powiódł się: %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
pl: Zapisanie pliku ciasteczka CORBA (%s) nie powiodło się: %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
pl: Zapisanie pliku ciasteczka CORBA do "%s" nie powiodło się: %s

en: Fi_les
pl: P_liki

en: Fi_les/
pl: P_liki/

en: File
pl: Plik

en: File/
pl: Plik/

en: Files
pl: Pliki

en: Files/
pl: Pliki/

en: Find _Again
pl: Znajdź po_nownie

en: Finish
pl: Zakończ

en: Fixed Position
pl: Ustalona pozycja

en: Font
pl: Czcionka

en: Font Info
pl: Informacje o czcionce

en: GNOME GUI options
pl: Opcje GNOME GUI

en: GNOME options
pl: Opcje GNOME

en: GOAD ID of the server to activate
pl: GOAD ID aktywowanego serwera

en: GTK options
pl: Opcje GTK+

en: Game
pl: Gra

en: Gdk debugging flags to set
pl: Ustawione znaczniki śledzenia Gdk

en: Gdk debugging flags to unset
pl: Wyczyszczone znaczniki śledzenia Gdk

en: Get a hint for your next move
pl: Podpowiada kolejny ruch

en: Get config entry
pl: Pobierz element konfiguracji

en: Global
pl: Ogólne

en: Gnome Object Activation Directory
pl: Katalog Aktywacji Obiektów GNOME

en: Gtk+ debugging flags to set
pl: Ustawione znaczniki śledzenia Gtk+

en: Gtk+ debugging flags to unset
pl: Wyczyszczone znaczniki śledzenia Gtk+

en: HOSTNAME:PORT
pl: HOST:PORT

en: Help
pl: Pomoc

en: Hidden
pl: Ukryte

en: Host:port on which the sound server to use is running
pl: Komputer:port na którym uruchomiony jest serwer dźwięku

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
pl: Nie można odnaleźć zainstalowanych usług.
    Być może rzeczywiście nie zainstalowano żadnych usług.
    Proszę sprawdzić instalację GNOME.

en: ID under which GOAD knows this server
pl: Identyfikator po którym GOAD rozpoznaje serwer

en: Icon:
pl: Ikona:

en: If you choose a font it will appear here
pl: Jeśli wybierzesz czcionkę, zostanie ona wyświetlona tutaj

en: Ignore on Arrange
pl: Ignorowanie przy porządkowaniu

en: Ignore this word
    this time only
pl: Ignoruje wyraz
    tylko tym razem

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Information
pl: Informacja

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert the word
    in your personal dictionary
pl: Wstawia wyraz
    do osobistego słownika

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
pl: Wstawia wyraz
    do osobistego słownika
    (jeśli wystepują duże i małe litery
    będą one rozróżniane)

en: Insert with case
pl: Wstaw z rozróżnianiem małe/duże

en: Ispell command:
pl: Polecenie ispell:

en: Kill ispell process
pl: Usuń proces ispell

en: Language
pl: Język

en: Layer:
pl: Warstwa:

en: Load an additional Gtk module
pl: Wczytuje dodatkowy moduł Gtk

en: Loading Icons...
pl: Wczytywanie ikon...

en: MODULE
pl: MODUŁ

en: Main dictionary:
pl: Główny słownik:

en: Make X calls synchronous
pl: Synchroniczna komunikacja z serwerem X

en: Make all warnings fatal
pl: Traktowanie ostrzeżeń jak błędów

en: Maximized Horizontal
pl: Zmaksymalizowane poziomo

en: Maximized Vertical
pl: Zmaksymalizowane pionowo

en: Menu Accelerator Keys
pl: Klawisze akceleratorów menu

en: Menu Item
pl: Element menu

en: Message
pl: Komunikat

en: Minimized
pl: Zminimalizowane

en: Modify the file's properties
pl: Modyfikuje właściwości pliku

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
pl: Kilkakrotnie wystąpiło niepoprawne odwołanie do pamięci; nie można wyświetlić okna z informacją o błędzie

en: NAME
pl: NAZWA

en: Name
pl: Nazwa

en: Name/Comment translations:
pl: Tłumaczenia nazwy/komentarza

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New
pl: Nowy

en: New...
pl: Nowy...

en: New/
pl: Nowy/

en: Next
pl: Naprzód

en: No
pl: Nie

en: No Icon
pl: Brak
    ikony

en: No Image
pl: Brak obrazu

en: Normal
pl: Zwykłe

en: Numbered List
pl: Lista numerowana

en: On Top
pl: Na wierzchu

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Pause the game
pl: Wstrzymuje grę

en: Personal dictionary:
pl: Osobisty słownik:

en: Pick a Font
pl: Wybór czcionki

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
pl: Oodwiedź stronę "GNOME Application Crash", aby uzyskać więcej informacji

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Prev
pl: Wstecz

en: Preview
pl: Podgląd

en: Print S_etup...
pl: Ustawienia wydruku...

en: Print the current file
pl: Drukuje bieżący plik

en: Print...
pl: Wydrukuj...

en: Program class as used by the window manager
pl: Klasa programu wykorzystywana przez menedżera okien

en: Program name as used by the window manager
pl: Nazwa programu wykorzystywana przez menedżera okien

en: Progress
pl: Postęp

en: Properties...
pl: Właściwości...

en: Question
pl: Pytanie

en: Quit
pl: Zakończ

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo the undone action
pl: Ponawia cofniętą czynnosć

en: Redo the undone move
pl: Ponawia cofnięty ruch

en: Remove
pl: Usuń

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace a string
pl: Zastępuje tekst

en: Replace the word
pl: Zastępuje wyraz

en: Repository ID of the server to activate
pl: ID repozytorium aktywowanego serwera

en: Repository ID under which GOAD knows this server
pl: Identyfikator repozytorium, po którym GOAD rozpoznaje serwer

en: Restart the game
pl: Rozpoczyna grę od początku

en: Revert to a saved version of the file
pl: Przywraca plik do zapisanej wersji

en: Run in Terminal
pl: Uruchamianie w oknie Terminala

en: STYLE
pl: STYL

en: Save
pl: Zapisz

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: Save as...
pl: Zapisz jako...

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save the current file with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Score
pl: Wynik

en: Scores...
pl: Wyniki...

en: Search again for the same string
pl: Szuka ponownie tego samego tekstu

en: Search for a string
pl: Szuka tekstu

en: Select
pl: Wybierz

en: Select Color
pl: Wybierz kolor

en: Select dictionary
pl: Sybór słownika

en: Select everything
pl: Zaznacza wszystko

en: Select file
pl: Wybór pliku

en: Session management options
pl: Opcje zarządzania sesją

en: Set Layer
pl: Ustaw warstwę

en: Set Skip
pl: Ustaw pomijanie

en: Set State
pl: Ustaw stan

en: Set Workspace
pl: Ustaw biurko

en: Set config entry
pl: Ustaw element konfiguracji

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings/
pl: Ustawienia/

en: Setup Page...
pl: Ustawienia strony...

en: Setup the page settings for your current printer
pl: Modyfikuje ustawienia strony dla aktualnej drukarki

en: Shaded
pl: Zwinięte

en: Show font size
pl: Wyświetlanie rozmiaru czcionki

en: Show this help message
pl: Wypisuje ten komunikat pomocy

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
pl: Prosta aplikacja testowa, sprawdzająca działanie WIN_HINTS
    (oraz wyłapująca błędy w funkcjach gnome_win_hints_* :).

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip Focus
pl: Pomiń fokus

en: Skip Taskbar / WinList
pl: Pomijaj na liście okien

en: Skip Toggles:
pl: Przełączniki pomijania:

en: Skip Window Menu
pl: Pomiń menu okna

en: Sort by correctness
pl: Porządkowanie według poprawności

en: Specify prefix of saved configuration
pl: Określa przedrostek zapisanej konfiguracji

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator sesji

en: Spell
pl: Pisownia

en: Start a new game
pl: Rozpoczyna nową grę

en: State Toggles:
pl: Przełączniki stanu:

en: Sticky
pl: Przyklejone

en: Submit a bug report
pl: Wyślij informację o błędzie

en: Table Borders
pl: Krawędzie tabeli

en: Table Fill
pl: Wypełnienie tabeli

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
pl: Menedżer sesji GNOME (proces %d) został przerwany
    z powodu poważnego błędu (%s).
    Po zamknięciu tego okna wszystkie aplikacje zostaną przerwane i sesja zostanie zakończona.Przed zamknięciem tego okna zapisz wszystkie pliki w uruchomionych programach.

en: The user chose No/Cancel with data:
pl: Użytkownik wybrał Nie/Anuluj z danymi:

en: The user chose Yes/OK with data:
pl: Użytkownik wybrał Tak/OK z danymi:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
pl: Słowa "%s"
    nie ma w słowniku.
    Kontynuować?

en: This is an hbox with pixmap and text
pl: To jest widget "hbox" z piksmapą i tekstem

en: Top Ten
pl: Lista najlepszych

en: Try this before using:
pl: Przed użyciem:

en: Type:
pl: Typ:

en: Un-Indent
pl: Cofnij wcięcie

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnią czynność

en: Undo the last move
pl: Cofa ostatni ruch

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: Up
pl: Góra

en: Usage: gnome_segv appname signum
pl: Użycie: gnome_segv nazw_apl num_sygn

en: Use Font in button with size
pl: Wykorzystanie czcionki w przycisku z rozmiarem

en: User
pl: Użytkownik

en: Valid chars in words:
pl: Dozwolone znaki wewnątrz słów:

en: View
pl: Widok

en: View the scores
pl: Wyświetla wyniki

en: View/
pl: Widok/

en: WIN_HINTS Test
pl: Test WIN_HINTS

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Weird number in reply callback
pl: Niewłaściwa liczba jako wynik akcji użytkownika

en: Windows
pl: Okna

en: Windows/
pl: Okna/

en: Word:
pl: Słowo:

en: Workspaces:
pl: Biurka:

en: X display to use
pl: Wykorzystywany ekran X

en: Yes
pl: Tak

en: _About...
pl: Infomacje o...

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Close This Window
pl: Zamknij _okno

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit/
pl: _Edycja/

en: _End game
pl: _Zakończ grę

en: _File
pl: _Plik

en: _File/
pl: _Plik/

en: _Find...
pl: _Znajdź...

en: _Game
pl: _Gra

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Help with this
pl: Co to jest?

en: _Hint
pl: P_odpowiedź

en: _New
pl: _Nowy

en: _New game
pl: _Nowa gra

en: _New/
pl: _Nowy/

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Pause game
pl: W_strzymaj grę

en: _Preferences...
pl: P_referencje...

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: _Properties...
pl: _Właściwości...

en: _Redo
pl: P_onów

en: _Redo move
pl: _Ponów ruch

en: _Replace...
pl: Z_astąp...

en: _Restart game
pl: Z_restartuj grę

en: _Revert
pl: _Przywroć

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Scores...
pl: _Wyniki...

en: _Select All
pl: Zaznacz w_szystko

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Settings/
pl: _Ustawienia/

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Undo move
pl: _Cofnij ruch

en: _View
pl: _Widok

en: _View/
pl: _Widok/

en: _Windows
pl: O_kna

en: _Windows/
pl: O_kna/

en: get
pl: pobierz

en: no
pl: nie

en: set
pl: ustaw

en: winhints-test
pl: test wmhints

en: wmhints-test
pl: test wmhints

en: y
pl: t

en: yes
pl: tak
