gnome-media - en to pl translation catalogue (361 entries)

en: %d - Unknown
pl: %d - Nieznany

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
pl: %s
    Oznacza to, że uruchomienie odtwarzacza CD nie będzie możliwe.

en: %s (Has not been saved)
pl: %s (niezapisane)

en: %s Information
pl: Informacje o %s

en: %s Lock
pl: %s Razem

en: %s Mute
pl: %s Cisza

en: %s Record
pl: %s Zapis

en: %s Slider
pl: Suwak %s

en: %s Slider %d
pl: Suwak %s %d

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
pl: %s nie wskazuje na poprawne urządzenie CD. Oto możliwe przyczyny:
    a) System nie obsługuje napędów CD
    b) Brak uprawnień umożliwiających dostęp do napędu CD
    c) %s nie jest napędem CD.

en: %s is not installed in the path.
pl: Nie umieszczono %s na ścieżce.

en: %s.%s - Sound Recorder
pl: %s.%s - Rejestrator dźwięku

en: <b>Default Sink</b>
pl: <b>Domyślne wyjście</b>

en: <b>Default Source</b>
pl: <b>Domyślne źródło</b>

en: <no description>
pl: <brak opisu>

en: <none>
pl: <brak>

en: <not described>
pl: <nie opisany>

en: <not named>
pl: <nie nazwany>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
pl: <span weight="bold" size="x-large">Testowanie...</span>

en: A CD player for GNOME
pl: Odtwarzacz CD dla GNOME

en: A GNOME/GStreamer-based mixer application
pl: Bazująca na GNOME/GStremer aplikacja miksera

en: A description for the audio profile
pl: Opis profilu dźwiękowego

en: A description of the profile, containing more information and describing when to use this profile.
pl: Opis profilu dźwiękowego, zawierający dodatkowe informacje opisujące kiedy użyć tego profilu.

en: A filename extension to be used when storing files encoded with this profile.
pl: Rozszerzenie nazwy pliku używane przy zapisie plików kodowanych przy użyciu tego profilu.

en: A partial GStreamer pipeline to use for this profile.
pl: Częśćiowy potok GStreamer używany z tym profilem.

en: A short name for the audio profile
pl: Krótka nazwa profilu dźwiękowego

en: A short name for the audio profile, to be used in selections and uniquely identifying the profile.
pl: Krótka nazwa profilu dźwiękowego, używana przy wyborze i jednoznacznie identyfikująca profil.

en: A sound recorder for GNOME
pl: Rejestrator dźwięku dla GNOME

en: About
pl: Informacje o

en: Acoustic
pl: Akustyczna

en: Act as recording level meter.
pl: Działa jako wskaźnik poziomu nagrywania.

en: Address of the server to contact for CD queries
pl: Adres serwera, do którego mają być wysyłane zapytania o płyty CD.

en: Adjust the volume level
pl: Dostrojenie poziomu głośności

en: Album Line
pl: Wiersz albumu

en: Alternative
pl: Alternatywna

en: Anime
pl: Zwierzęta

en: Art Rock
pl: Rock artystyczny

en: Artist Line
pl: Wiersz wykonawcy

en: Artist and Title
pl: Wykonawca i tytuł

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
pl: Próba o_twarcia szuflady przy zakończeniu działania odtwarzacza CD

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
pl: Próba otwarcia szuflady przy zakończeniu działania odtwarzacza CD

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Audio Information
pl: Informacje o dźwięku

en: Avantgarde
pl: Awangardowa

en: Ballad
pl: Ballada

en: Bit rate:
pl: Gęstość bitowa:

en: CD Database
pl: Baza danych płyt CD

en: CD Database Preferences
pl: Preferencje bazy danych płyt CD

en: CD Display
pl: Wyświetlacz CD

en: CD Player
pl: Odtwarzacz CD

en: CD Player Behaviour:
pl: Zachowanie odtwarzacza CD:

en: CD Player De_vice:
pl: U_rządzenie odtwarzacza CD:

en: CD Player Preferences
pl: Ustawienia odtwarzacza CD

en: CD device to use
pl: Używane _urządzenie CD

en: CD player theme
pl: Motyw odtwarzacza CD

en: CDDB Track Editor
pl: Edytor ścieżek CDDB

en: Cabaret
pl: Kabaretowa

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem dźwięku.
    Uruchom "esd" z wiersza poleceń.

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
pl: Nie można utworzyć generatora CDDBTrackEditor.
    Może to być spowodowane przez inną działającą kopię cddb-track-editor.

en: Cannot create player
pl: Nie można utworzyć odtwarzacza

en: Category
pl: Kategoria

en: Celtic
pl: Celtycka

en: Chamber Music
pl: Muzyka kościelna

en: Channel %d of %s Slider
pl: Kanał %d suwaka %s

en: Chorus
pl: Chóralna

en: Christian Gangsta Rap
pl: Gangsta Rap Chrześcijański

en: Christian Rap
pl: Rap chrześcijański

en: Christian Rock
pl: Rock Chrześcijański

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Classical Rock
pl: Rock klasyczny

en: Click Ok to finish.
pl: Kliknij OK aby zakończyć.

en: Close
pl: Zamknij

en: Close this window
pl: Zamyka bieżące okno

en: Club
pl: Klubowa

en: Comedy
pl: Komediowa

en: Configure defaults for GStreamer applications
pl: Domyślne ustawienia aplikacji opartych na podsystemie GStreamer

en: Connect to the esd server on this host.
pl: Nawiązuje połączenie z serwerem dźwięku na podanym komputerze.

en: Contemporary Christian
pl: Współczesna Chrześcijańska

en: Contents
pl: Zawartość

en: Could not load UI resource %s
pl: Nie można wczytać zasobu interfejsu użytkownika - %s

en: Create a new sample
pl: Tworzy nowy plik dźwiękowy

en: Cult
pl: Kultowa

en: Custom
pl: Dowolne

en: Data CD
pl: Płyta CD z danymi

en: Delete Profile
pl: Usunięcie profilu

en: Delete profile "%s"?
pl: Usunąć profile "%s"?

en: Delete these %d profiles?
pl: Czy usunąć te %d profili?

en: Delete these two profiles?
pl: Czy usunąć te dwa profile?

en: Device path
pl: Ścieżka urządzenia

en: Disc ID
pl: ID płyty

en: Disc _Title:
pl: _Tytuł płyty:

en: Disc error
pl: Błąd przy odczycie płyty

en: Display help for Sound Recorder
pl: Wyświetla pomoc programu Rejestrator dźwięku

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
pl: Wyświetla informacje o aktualnie odtwarzanym albumie, jego wykonawcy i czasie odtwarzania.

en: Dream
pl: Sen

en: Drive Error
pl: Błąd napędu

en: Drive open
pl: Napęd otwarty

en: Drum Solo
pl: Solo perkusyjne

en: Dummy option
pl: Opcja pozorna

en: ESD Server Host
pl: Adres serwera dźwięku

en: Easy Listening
pl: Lekka w słuchaniu

en: Edit Audio Profile
pl: Edycja profilu dźwiękowego

en: Edit GMAudio Profiles
pl: Edycja profili GMAudio

en: Editing Disc ID:
pl: Modyfikacja dysku o ID:

en: Editing Disc ID: %s
pl: Modyfikacja dysku o ID: %s

en: Editing profile "%s"
pl: Modyfikacja profilu "%s"

en: Eject
pl: Wysuń

en: Eject CD
pl: Wysunięcie CD

en: Eject the CD when CD player quits?
pl: Czy wysunąć płytę po zakończeniu działania odtwarzacza CD?

en: Electronic
pl: Elektroniczna

en: Error setting device
pl: Błąd przy ustawianiu urządzenia

en: Ethnic
pl: Etniczna

en: Expander Size
pl: Rozmiar elementu rozwijającego

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
pl: Nie można utworzyć potoku testowego o nazwie "%s"

en: Failure instantiating main window
pl: Błąd przy tworzeniu okna głównego

en: Fast forward
pl: Szybko naprzód

en: File Information
pl: Informacje o pliku

en: File _Extension:
pl: R_ozszerzenie pliku:

en: File _Information
pl: _Informacje o pliku

en: File information
pl: Informacje o pliku

en: File size:
pl: Rozmiar pliku:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Folklore
pl: Folklor

en: FreeDB _round robin server
pl: Serwer FreeDB jako _round robin

en: Freestyle
pl: Styl Wolny

en: GConf Error (FIXME): %s
pl: Błąd GConf (do poprawy): %s

en: GStreamer Preferences
pl: Ustawienia GStreamer

en: Game
pl: Gra

en: Gothic
pl: Gotycka

en: Gothic Rock
pl: Rock gotycki

en: Hide advanced disc options
pl: Ukryj zaawansowane opcje dysku

en: Hide advanced track options
pl: Ukryj zaawansowane opcje ścieżki

en: Hos_tname:
pl: Nazwa k_omputera:

en: Host is %s
pl: Komputer: %s

en: Hostna_me:
pl: Nazwa _komputera:

en: Humour
pl: Humor

en: Info Line
pl: Wiersz informacyjny

en: Information to send to server
pl: Informacja wysyłana do serwera

en: Instrumental
pl: Instrumentalna

en: Instrumental Pop
pl: Pop instrumentalny

en: Instrumental Rock
pl: Rock instrumentalny

en: Invalid CD device
pl: Niepoprawne urządzenie CD

en: Latin
pl: Latynoska

en: Length
pl: Długość

en: Length:
pl: Długość:

en: Line for displaying information
pl: Wiersz zawierający informacje

en: Line for displaying the name of the album
pl: Wiersz zawierający nazwę albumu

en: Line for displaying the name of the artist
pl: Wiersz zawierający nazwę wykonawcy

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
pl: Wiersz zawierający czas od początku ścieżki

en: List of audio recording profiles. The list contains strings naming subdirectories relative to /system/gstreamer/audio/profiles.
pl: Lista profili zapisu dźwięku. Lista zawiera ciągi nazw podkatalogów względem /system/gstreamer/audio/profiles.

en: List of profiles
pl: Lista profili

en: Location
pl: Położenie

en: Lock
pl: Razem

en: Login Information
pl: Informacje przy logowaniu

en: Main toolbar
pl: Główny pasek narzędziowy

en: Meditative
pl: Medytacyjna

en: Modify your CD database preferences
pl: Modyfikacja preferencji bazy danych płyt CD

en: Monitor the recording input volume
pl: Monitor poziomu głośności nagrywanego wejścia

en: Monitor the sound output volume
pl: Monitor poziomu głośności generowanego dźwięku

en: Multimedia Systems Selector
pl: Wybór systemów multimediów

en: Multiple matches...
pl: Wiele dopasowań...

en: Mute
pl: Cisza

en: National Folk
pl: Folk Narodowy

en: Native American
pl: Rdzennych Amerykanów

en: New
pl: Nowy

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: Next track
pl: Następna ścieżka

en: No CD device
pl: Brak urządzenia CD

en: No Cdrom
pl: Brak płyty CD-ROM

en: No disc
pl: Brak płyty

en: Noise
pl: Szum

en: Number of channels:
pl: Liczba kanałów:

en: Oldies
pl: Starsze

en: Only start if there isn't already a CD player application running
pl: Uruchamia odtwarzacz CD tylko, jeśli nie działa inna jego kopia.

en: Open
pl: Otwórz

en: Open a file
pl: Otwarcie pliku

en: Open a vertical version of the meter.
pl: Używa pionowej wersji wskaźnika.

en: Open preferences
pl: Otwiera okno preferencji

en: Open track editor
pl: Otwiera edytor ścieżek

en: Other
pl: Inne

en: Other _FreeDB server:
pl: Inny serwer _FreeDB:

en: Other _server:
pl: Inny _serwer:

en: P_revious track
pl: _Poprzednia ścieżka

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Paused
pl: Wstrzymane

en: Pipe_line:
pl: P_otok:

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Play / Pause
pl: Odtwarzanie/Wstrzymanie

en: Play audio CDs
pl: Odtwarzacz muzycznych płyt CD

en: Play sound
pl: Odtwarza dźwięk

en: Play the CD on startup
pl: Rozpoczyna odtwarzanie po uruchomieniu

en: Play when the CD player starts?
pl: Odtwarzać płytę przy uruchamianiu odtwarzacza CD?

en: Playing
pl: Odtwarzanie

en: Playing %s - %s
pl: Odtwarzanie %s - %s

en: Playing...
pl: Odtwarzanie...

en: Position
pl: Pozycja

en: Power Ballad
pl: Mocna Ballada

en: Pranks
pl: Psikusy

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Previous
pl: Poprzednia

en: Previous track
pl: Poprzednia ścieżka

en: Profile Description:
pl: Opis profilu:

en: Profile _Description:
pl: Op_is profilu:

en: Profile _name:
pl: _Nazwa profilu:

en: Progressive Rock
pl: Rock progresywny

en: Psychedelic
pl: Psychodeliczna

en: Psychedelic Rock
pl: Rock psychodeliczny

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit the application
pl: Kończy działanie aplikacji

en: Ready
pl: Gotowe

en: Rec.
pl: Zapis

en: Recent _Files
pl: Ostatnie p_liki

en: Record
pl: Nagraj

en: Record as
pl: Nagraj jako

en: Record sound
pl: Rejestruje dźwięk

en: Record sound clips
pl: Rejestracja i odtwarzanie dźwięków

en: Recording level
pl: Poziom nagrywania

en: Recording level monitor
pl: Monitor poziomu nagrywania

en: Recording...
pl: Nagrywanie...

en: Revival
pl: Ożywiająca

en: Rewind
pl: Przewiń

en: Run Mixer
pl: Uruchom mikser

en: Run _Mixer
pl: Uruchom _mikser

en: Run the audio mixer
pl: Uruchamia mikser dźwiękowy

en: Sample rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

en: Satire
pl: Satyryczna

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: Save file as
pl: Zapisz plik pod podaną nazwą

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save the current file with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Sen_d no information
pl: _Bez wysyłania informacji

en: Send _other information:
pl: Wysłanie _innych informacji:

en: Send real _information
pl: Wysłanie _rzeczywistych informacji

en: Server
pl: Serwer

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Server type
pl: Rodzaj serwera

en: Set device
pl: Ustaw urządzenie

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
pl: Czy wysunąć płytę po zakończeniu działania odtwarzacza CD?

en: Show advanced disc options
pl: Wyświetl zaawansowane opcje dysku

en: Show advanced track options
pl: Wyświetl zaawansowane opcje ścieżki

en: Show information about the current file
pl: Wyświetla informacje na temat bieżącego pliku

en: Show information for Sound Recorder
pl: Wyświetla informacje o Rejestratorze dźwięku dla GNOME

en: Size of the expander arrow
pl: Rozmiar strzałki rozwijającej drzewo

en: Slow Jam
pl: Wolny Jam

en: Slow Rock
pl: Wolny Rock

en: Song length:
pl: Długość utworu:

en: Sorry, no mixer elements and/or devices found
pl: Niestety, nie znaleziono elementów i/lub urządzeń miksera

en: Sound Clip
pl: Klip dźwiękowy

en: Sound Recorder
pl: Rejestrator dźwięku

en: Soundtrack
pl: Ścieżka filmowa

en: Southern Rock
pl: Południowy Rock

en: Space
pl: Przestrzeń

en: Specify the X position of the meter.
pl: Określa poziomą pozycję wskaźnika.

en: Specify the Y position of the meter.
pl: Określa pionową pozycję wskaźnika.

en: Speech
pl: Mowa

en: Start _playing CD when CD Player starts
pl: Rozpoczęcie o_dtwarzania płyty przy uruchamianiu odtwarzacza CD

en: Start playing CD when CD Player starts
pl: Rozpoczęcie odtwarzania płyty przy uruchamianiu odtwarzacza CD

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop sound
pl: Zatrzymuje odtwarzanie

en: Stopped
pl: Zatrzymane

en: Symphonic Rock
pl: Rock symfoniczny

en: Symphony
pl: Symfonia

en: Te_st
pl: Przete_stuj

en: Testing Pipeline
pl: Testowanie potoku

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
pl: Program regulacji głośności nie może poprawnie działać.
    
    Aby uzyskać więcej szczegółów na temat problemów, wciśnij przycisk "Szczegóły".
    
    Możesz wcisnąć "Ustaw urządzenie", aby przejść do okna pozwalającego na ustawienie urządzenia lub też wybrać "Zakończ", aby zrezygnować z uruchomienia programu.

en: The default file extension for this profile
pl: Domyślne rozszerzenie pliku dla tego profilu

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly, so the dialog can't be displayed.
pl: Brakuje pliku "%s". Wskazuje to na niepoprawną instalację aplikacji i brak możliwości wyświetlenia okna dialogowego.

en: The hostname that will be sent with all queries
pl: Nazwa komputera, jaka ma być wysyłana w zapytaniach.

en: The partial GStreamer pipeline used
pl: Częściowe użycie potoku GStreamer

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
pl: Ścieżka urządzenia napędu CD, używana przez odtwarzacz CD.

en: The port that the server is running the database on
pl: Port, na którym działa serwer bazy danych.

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
pl: Rodzaj serwera do zapytań CD. Możliwe wartości to 0 (serwer FreeDB round robin), 1 (inny serwer FreeDB) i 2 (inny serwer).

en: The username
pl: Nazwa użytkownika

en: The username that will be sent with all queries
pl: Nazwa użytkownika, jaka ma być wysyłana w zapytaniach.

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
pl: Nie ustawiono urządzenia CD. Oznacza to, że uruchomienie
    odtwarzacza CD nie będzie możliwe. Możesz kliknąć "Ustaw urządzenie",
    aby przejść do okna pozwalającego na ustawienie urządzenia lub też
    wybrać "Zakończ", aby zrezygnować z uruchomienia programu.

en: There was an error displaying help: 
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: %s

en: There was an error forgetting profile dir %s. (%s)
pl: Wystąpił błąd podczas porzucania katalogu profilu %s. (%s)

en: There was an error getting the list of gm_audio profiles. (%s)
pl: Wystąpił błąd przy pobieraniu listy profili gm_audio. (%s)

en: There was an error starting %s: %s
pl: Przy uruchamianiu %s wystąpił błąd: %s

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
pl: Wystąpił błąd podczas subskrybcji powiadamiania o zmianie listy profili terminala. (%s)

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
pl: Odnaleziono w bazie danych wiele dopasowań.
    Poniżej znajduje się lista możliwych dopasowań, wybierz najlepsze z nich

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
pl: Opcja określa, jakie informacje użytkownika będą wysyłane do serwera zapytań CD. Możliwe wartości to 0 (brak informacji), 1 (prawdziwa informacja) i 3 (inna informacja).

en: Time Line
pl: Wiersz czasu

en: Title
pl: Tytuł

en: Track List
pl: Lista ścieżek

en: Track editor
pl: Edytor ścieżek

en: Trailer
pl: Zwiastun

en: Trance
pl: Trans

en: Tribal
pl: Plemienna

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown / Unknown
pl: Nieznany / Nieznany

en: Unknown Album
pl: Nieznany album

en: Unknown Artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown disc
pl: Nieznana płyta

en: Unknown size
pl: Nieznany rozmiar

en: Unknown track
pl: Nieznana ścieżka

en: Video
pl: Wizja

en: Vocal
pl: Wokal

en: Volume Control
pl: Regulacja głośności

en: Volume Meter
pl: Wskaźnik głośności

en: Volume control
pl: Regulacja głośności

en: Volume monitor
pl: Monitor głośności

en: What theme should the CD player use for it's appearance
pl: Motyw określający wygląd odtwarzacza CD

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
pl: Czy odtwarzacz CD po uruchomieniu powinien odtwarzać płytę?

en: Whether or not this profile is to be used
pl: Określa czy ten profil jest używany

en: Whether or not to use and display this profile.
pl: Określa czy wyświetlać i używać ten profil.

en: X-Position
pl: Pozycja-pozioma

en: Y-Position
pl: Pozycja pionowa

en: You already have a profile called "%s"
pl: Profil o nazwie "%s" już istnieje

en: You do not seem to have permission to access %s.
pl: Brak uprawnień umożliwiających dostęp do %s.

en: You must select one or more profiles to delete.
pl: Musisz wybrać jeden lub więcej profili do usunięcia.

en: Your hostname
pl: Nazwa lokalnego komputera

en: _About
pl: _Informacje o

en: _About CD player
pl: Informacje o _odtwarzaczu CD

en: _Active ?
pl: A_ktywny?

en: _Apply change
pl: _Zastosuj zmiany

en: _Artist:
pl: _Wykonawca:

en: _Available Themes:
pl: D_ostępne motywy:

en: _Close Window
pl: Za_mknij okno

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Control
pl: _Sterowanie

en: _Create
pl: _Utwórz

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Disc comments:
pl: Komentarze dotyczące _dysku:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Eject disc
pl: _Wysuń płytę

en: _Extra track data:
pl: _Dodatkowe dane ścieżki:

en: _File
pl: _Plik

en: _GStreamer Pipeline:
pl: Potok _GStreamer:

en: _Genre:
pl: R_odzaj:

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Input:
pl: W_ejście:

en: _Name:
pl: N_azwa:

en: _New
pl: _Nowy

en: _Next track
pl: _Następna ścieżka

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: _Output:
pl: _Wyjście:

en: _Pipeline:
pl: _Potok:

en: _Play
pl: Odt_wórz

en: _Play / Pause
pl: _Odtwarzaj/Wstrzymaj

en: _Profile name:
pl: Naz_wa profilu:

en: _Profiles:
pl: _Profile:

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Record
pl: Za_rejestruj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Set device
pl: _Ustaw urządzenie

en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

en: _Test
pl: Prze_testuj

en: _Update Server List
pl: Odś_wież listę serwerów

en: _Year:
pl: _Rok:

en: hour
pl: godzina

en: hours
pl: godzin

en: identity
pl: tożsamość

en: minute
pl: minuta

en: minutes
pl: minut

en: second
pl: sekunda

en: seconds
pl: sekund
