gnome-panel - en to pl translation catalogue (530 entries)

en: 
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it by right clicking on the panel and clicking on the "Add to Panel" submenu)
pl: 
    
    (Jeśli nie chcesz przeładować go w tej chwili, zawsze możesz dodać go klikając prawym panel przyciskiem i klikając podmenu "Dodaj do penelu")

en: 
    
    Do you want to delete the applet from your configuration?
pl: 
    
    Czy chcesz usunąć ten aplet ze swojej konfiguracji?

en: %A %B %d
pl: %A %d %B

en: %A, %B %d %Y
pl: %A, %d %B %Y

en: %I:%M %p
pl: %H:%M

en: %I:%M:%S %p
pl: %H:%M:%S

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
pl: Aplet %s nie spełnia żadnych funkcji. Zabiera on tylko miejsce na dysku,  czas poświęcony na kompilację, miejsce na panelu i kawał pamięci. Jeśli ktokolwiek zostanie przyłapany na jego używaniu, powinien niezwłocznie zostać wysłany na badania psychiatryczne.

en: %s the Fish
pl: Rybka %s

en: %s the Fish Says:
pl: Rybka %s przemawia:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
pl: %s jest rybką, współczesną wróżbitką

en: %s the Fish, the fortune teller
pl: Rybka %s obwieszczająca wróżby

en: (with minor help from George)
pl: (z pewną pomocą George'a)

en: 12 hour
pl: 12-godzinny

en: 24 hour
pl: 24-godzinny

en: 24-hour
pl: 24-godzinny

en: <b>Animation</b>
pl: <b>Animacja</b>

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: <b>Options</b>
pl: <b>Opcje</b>

en: <b>Preview</b>
pl: <b>Podgląd</b>

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
pl: <b>Przy przywracaniu zminimalizowanych okien</b>

en: <b>Switcher</b>
pl: <b>Przełącznik obszarów roboczych</b>

en: <b>Window Grouping</b>
pl: <b>Grupowanie okien</b>

en: <b>Window List Content</b>
pl: <b>Zawartość listy okien</b>

en: <b>Window List Size</b>
pl: <b>Rozmiar listy okien</b>

en: <b>Workspaces</b>
pl: <b>Obszary robocze</b>

en: <small>Opaque</small>
pl: <small>Nieprzezroczysty</small>

en: <small>Transparent</small>
pl: <small>Przezroczysty</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
pl: Rybka bez nazwy jest bardzo głupią rybką. Przywróć rybce sens życia nadając jej nazwę.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Lista identyfikatorów apletów ignorowanych przez panel. Tym sposobem można wyłączyć ładowanie niektórych apletów lub wyświetlanie ich w menu. Na przykład aby wyłączyć aplet mini-commander dodaj wpis 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' do tej listy. Panel musi zostać ponownie uruchomiony aby zastosować zmiany.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).
pl: Lista identyfikatorów (ID) panelu. Każdy identyfikator określa pojedynczy panel podstawowy. Ustawienia każdego z tych paneli są przechowywane w /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).
pl: Lista identyfikatorów (ID) apletów panelu. Każdy identyfikator jest powiązany z pojedynczym apletem panelu. Ustawienia każdego z nich są przechowywane w /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).
pl: Lista identyfikatorów (ID) obiektów panelu. Każdy identyfikator jest powiązany z pojedynczym obiektem panelu (np. aktywatorem, przyciskiem polecenia lub menu). Ustawienia dla każdego z tych obiektów są przechowywane w /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
pl: Prosty aplet do testowania panelu GNOME 2.0

en: About GNOME
pl: Informacje o GNOME

en: About _GNOME
pl: Informacje o _GNOME

en: Accessories
pl: Akcesoria

en: Action button type
pl: Typ przycisku operacji

en: Actions
pl: Operacje

en: Ad_just Date & Time...
pl: Do_stosuj datę i czas...

en: Add new item to this menu
pl: Dodaj nowy element do menu

en: Add this as drawer to panel
pl: Dodaj tę szufladę do panelu

en: Add this as menu to panel
pl: Dodaj to menu do panelu

en: Add this launcher to panel
pl: Dodaj aktywator do panelu

en: All Day
pl: Cały dzień

en: Amusements
pl: Zabawki

en: An unknown error occurred while trying to open %s
pl: Przy otwieraniu pliku %s wystąpił nieznany błąd.

en: And many, many others...
pl: I wielu, wielu innych...

en: Animation _speed:
pl: Szybkość _animacji:

en: Animation speed
pl: Szybkość animacji

en: Applet Bonobo IID
pl: IID apletu bonobo

en: Applet IIDs to disable from loading
pl: Identyfikatory apletów, które nie będą ładowane

en: Applet:
pl: Aplet:

en: Applications
pl: Aplikacje

en: Appointments
pl: Przypomnienia

en: Area where notification icons appear
pl: Obszar, na którym pojawiają się ikony informujące o stanie różnych komponentów

en: Arro_ws on hide buttons
pl: S_trzałki na przyciskach ukrywania

en: Autoclose drawer
pl: Automatyczne zamknięcie szuflady

en: Automatically hide panel into corner
pl: Automatyczne ukrywanie panelu w rogu ekranu

en: Background
pl: Tło

en: Background _image:
pl: _Plik obrazu tła:

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background color opacity
pl: Nieprzezroczystość tła

en: Background image
pl: Obrazu tła

en: Background type
pl: Rodzaj tła

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom Centered Panel
pl: Dolny panel wyśrodkowany

en: Bottom Edge Panel
pl: Dolny panel krawędziowy

en: Bottom Expanded Edge Panel
pl: Dolny rozwijany panel krawędziowy

en: Bottom Floating Panel
pl: Dolny panel oderwany

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: CDE Menu
pl: Menu CDE

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Can't find an empty spot
pl: Nie można znaleźć wolnego miejsca

en: Cannot add to run box
pl: Nie można dodać do okna uruchamiania

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
pl: Nie można przekonwertować "%s" z UTF-8

en: Cannot create launcher
pl: Nie można utworzyć aktywatora

en: Cannot display help document
pl: Nie można wyświetlić dokumentu pomocy

en: Cannot display location '%s'
pl: Nie można wyświetlić położenia "%s"

en: Cannot execute '%s'
pl: Nie można uruchomić "%s"

en: Cannot launch command '%s'
pl: Nie można uruchomić polecenia "%s"

en: Cannot launch entry
pl: Nie można uruchomić pozycji

en: Cannot launch icon
pl: Nie można uruchomić ikony

en: Cannot load entry
pl: Nie można wczytać pozycji

en: Cannot open recently used document
pl: Nie można otworzyć ostatnio używanego dokumentu

en: Cannot remove menu item %s
pl: Nie można usunąć elementu menu %s

en: Cannot save changes to launcher
pl: Nie można zapisać zmian aktywatora

en: Cannot save launcher to disk
pl: Nie można zapisać aktywatora na dysku

en: Cannot save menu item to disk
pl: Nie można zapisać zmian elementu menu

en: Cannot show %s
pl: Nie można wyświetlić %s

en: Center panel on x-axis
pl: Wyśrodkowanie panelu w poziomie

en: Center panel on y-axis
pl: Wyśrodkowanie panelu w pionie

en: Choose a file to append to the command...
pl: Wybór pliku dołączanego do polecenia...

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
pl: Kliknięcie ukryje wszystkie okna i wyświetli pulpit.

en: Click here to restore hidden windows.
pl: Kliknięcie przywróci ukryte okna.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
pl: Kliknij okno aby wymusić zakończenie aplikacji. Aby anulować naciśnij <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
pl: Kliknięcie tego przycisku umożliwia wybranie pliku, którego nazwa zostanie dołączona do napisu określającego polecenie.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
pl: Kliknięcie tego przycisku powoduje uruchomienie wybranej aplikacji lub polecenia wpisanego do pola tekstowego.

en: Clock
pl: Zegar

en: Clock Applet Factory
pl: Generator apletu zegara

en: Clock Preferences
pl: Preferencje zegara

en: Clock _type:
pl: Typ _zegara:

en: Close _drawer when launcher is clicked
pl: _Zamykanie szuflady po kliknięciu aktywatora

en: Co_lor:
pl: _Kolor:

en: Co_mmand to run when clicked:
pl: P_olecenie wykonywane po kliknięciu

en: Command entry
pl: Pole tekstowe na polecenie

en: Command icon
pl: Ikona polecenia

en: Command to execute on click
pl: Polecenie wykonywane po kliknięciu

en: Complete panel lockdown
pl: Całkowite zablokowanie panelu

en: Computer Clock
pl: Zegar komputerowy

en: Confirm panel removal
pl: Potwierdzenie usunięcia panelu

en: Copy _Date
pl: Skopiuj _datę

en: Copy _Time
pl: Skopiuj _czas

en: Could not get directory name from path: %s
pl: Nie można pobrać nazwy katalogu ze ścieżki: %s

en: Could not get file name from path: %s
pl: Nie można pobrać nazwy pliku ze ścieżki: %s

en: Couldn't find a suitable application
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniej aplikacji

en: Create Launcher
pl: Nowy aktywator

en: Create new file in the given directory
pl: Tworzy nowy plik w podanym katalogu

en: Custom _format:
pl: Własny _format:

en: Custom format
pl: Własny format

en: Custom format of the clock
pl: Własny format zegara

en: D_on't Delete
pl: _Nie usuwaj

en: Debian Menu
pl: Menu Debiana

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
pl: Określa, kiedy na liście zadań okna tej samej aplikacji powinny być grupowane. Poprawnymi wartościami są: "never" (nigdy), "auto" (automatycznie) oraz "always" (zawsze).

en: Delete Panel
pl: Usunięcie panelu

en: Desktop
pl: Biurko

en: Details: %s
pl: Szczegóły: %s

en: Disable Force Quit
pl: Wyłączenie wymuszenia zamknięcia

en: Disable Lock Screen
pl: Wyłączenie zabezpieczenia ekranu

en: Disable Logging Out
pl: Wyłączenie wylogowania

en: Display "Run Application" dialog keybinding
pl: Klawisze skrótu wyświetlenia okna "Uruchom program"

en: Display a swimming fish or another animated creature
pl: Wyświetla pływającą rybkę lub inną animowaną postać

en: Display all workspaces
pl: Wyświetlanie wszystkich obszarów roboczych

en: Display workspace names
pl: Wyświetlanie nazw obszarów roboczych

en: Drawer
pl: Szuflada

en: Drawer and panel _animation
pl: _Animacja szuflad i paneli

en: E_xpand
pl: _Rozwijanie

en: Enable animations
pl: Włączenie animacji

en: Enable arrows on hide buttons
pl: Strzałki na przyciskach ukrywania

en: Enable hide buttons
pl: Przyciski ukrywania

en: Enable keybindings
pl: Włączenie klawiszy skrótu

en: Enable program list in "Run Application" dialog
pl: Wyświetlanie listy programów w oknie "Uruchom program"

en: Enable tooltips
pl: Włączenie podpowiedzi

en: Enter a command string here to run it.
pl: Wpisz tutaj wiersz polecenia, aby go uruchomić.

en: Entire menu
pl: Całe menu

en: Error getting value for '%s': %s
pl: Przy odczycie wartości zmiennej "%s" wystąpił błąd: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
pl: Przy odczytywaniu wartości display_all_workspaces w aplecie przełączającym obszary robocze wystąpił błąd: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
pl: Przy odczytywaniu wartości display_workspace_names w aplecie przełączającym obszary robocze wystąpił błąd: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
pl: Przy odczycie katalogu gconf "%s" wystąpił błąd: %s

en: Error loading glade file %s
pl: Przy odczycie pliku glade %s wystąpił błąd

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
pl: Przy odczytywaniu wartości num_rows w aplecie przełączającym obszary robocze wystąpił błąd: %s

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
pl: Przy odczycie zmiennej prawda/fałsz GConf "%s" wystąpił błąd: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
pl: Przy odczycie zmiennej całkowitej GConf "%s" wystąpił błąd: %s

en: Error reading GConf list value '%s': %s
pl: Przy odczycie zmiennej GConf "%s" typu lista wystąpił błąd: %s

en: Error reading GConf string value '%s': %s
pl: Przy odczycie zmiennej znakowej GConf "%s" wystąpił błąd: %s

en: Error watching gconf key '%s': %s
pl: Błąd podczas przeglądania klucza gconf "%s": %s

en: Exception from popup_menu '%s'
pl: Wyjątek z popup_menu "%s"

en: Expand program list in "Run Application" dialog
pl: Rozwinięcie listy programów w oknie "Uruchom program"

en: Expand to occupy entire screen width
pl: Rozwijanie na całej szerokości ekranu

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
pl: POPRAWMNIE - czy jest to rozwiązane w nowych menu

en: FIXME - need to define limits
pl: Trzeba zdefiniować ograniczenia

en: Factory for creating clock applets.
pl: Generator tworzący aplety zegara.

en: Factory for the window navigation related applets
pl: Generator apletów związanych z nawigacją po oknach

en: Failed to get pixmap %s
pl: Nie można uzyskać piksmapy %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
pl: Nie można uruchomić narzędzia do konfiguracji czasu: %s

en: Failed to load %s: %s
pl: Nie można odczytać %s: %s

en: Failed to load image %s
pl: Nie można odczytać obrazu %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
pl: Nie można odnaleźć programu do konfiguracji daty i czasu. Być może żaden nie jest zainstalowany?

en: Fast
pl: Szybko

en: File %s already exists. Overwrite?
pl: Plik %s już istnieje. Nadpisać?

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: Find files, folders, and documents on your computer
pl: Wyszukuje na komputerze pliki, foldery i dokumenty

en: Fish
pl: Rybka

en: Fish Preferences
pl: Preferencje rybki GNOME

en: Fit image to panel
pl: Dostosowanie obrazu do rozmiarów panelu

en: Force Quit
pl: Wymuś zamknięcie

en: Force a misbehaving application to quit
pl: Wymusza zakończenie źle działającej aplikacji

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
pl: Czy wymusić zakończenie aplikacji?
    (Wszystkie otwarte dokumenty zostaną utracone.)

en: Frames in fish's animation
pl: Liczba ramek w animacji rybki

en: From Whence That Stupid Fish Came
pl: Skąd wzięła się ta głupia rybka

en: GNOME Panel Shell
pl: Powłoka panelu GNOME

en: General
pl: Ogólne

en: Get the current time and date
pl: Wyświetla bieżącą datę i czas

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
pl: Nie można odnaleźć pliku glade programu wykonującego zrzut ekranu.
    Zweryfikuj instalację pakietu gnome-panel.

en: Grab a window instead of the entire screen
pl: Zrzucenie obrazu okna zamiast całego ekranu

en: Group windows when _space is limited
pl: Grupowanie okien przy braku _miejsca

en: Hide Panel
pl: Ukrywa panel

en: Hide application windows and show the desktop
pl: Ukrywa okna aplikacji i pokazuje pulpit

en: Highlight launchers on mouseover
pl: Wyróżnienie aktywatorów po najechaniu kursorem myszy

en: Hour format
pl: Format godzin

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
pl: Został wykryty uruchomiony wcześniej panel.
    Nowy program zostanie zakończony.

en: Icon used for object's button
pl: Ikona przycisku obiektu

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
pl: Określa czy jest wyświetlane okno z pytaniem o potwierdzenie usunięcia panelu.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
pl: Określa czy szuflada będzie automatycznie zamykana po kliknięciu znajdującego się w niej aktywatora.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
pl: Określa czy aktywator będzie wyróżniony po umieszczeniu wskaźnika myszy nad nim.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
pl: Po włączeniu tej opcji, zostaną wyświetlone strzałki na przyciskach ukrywania. Ta opcja ma sens tylko gdy enable_buttons jest ustawione.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
pl: Po włączeniu tej opcji, po obu stronach panelu zostaną umieszczone przyciski, które mogą być użyte do przesunięcia panelu w kierunku krawędzi ekranu tak, że pozostanie widoczny tylko przycisk.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
pl: Określa czy wyświetlać w zegarze datę obok czasu.

en: If true, display seconds in time.
pl: Określa czy wyświetlać sekundy.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
pl: Określa czy wyświetlać czas UTC.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
pl: Po włączeniu tej opcji, ukrywanie i odkrywanie tego panelu będzie animowane zamiast natychmiastowego znikania i pojawiania się.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
pl: Określa czy są włączone skróty klawiszy dla panelu.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
pl: Określa czy wyświetlać datę w podpowiedzi, gdy wskaźnik myszy znajduje się nad zegarem.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
pl: Jeśli ustawienie jest włączone, lista "Znane aplikacje" jest rozwinięta w momencie pokazania okna "Uruchom program". Ta opcja ma znaczenie tylko jeśli enable_program_list jest ustawione.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
pl: Jeśli ustawienie jest włączone, lista "Znane aplikacje" jest dostępna w oknie "Uruchom program". Czy lista jest rozwinięta w momencie pokazania tego okna jest określone przez opcję show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
pl: Po włączeniu tej opcji, obraz tła będzie obracany, jeśli panel ma orientację pionową.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, opcja custom_icon wskazuje na ikonę przycisku. W przeciwnym razie custom_icon jest ignorowana. Niniejsza opcja ma sens tylko dla obiektów typu "menu-object" lub "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
pl: Określa czy animacja rybki będzie obrócona, jeśli panel ma orientację pionową.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
pl: Po włączeniu tej opcji, obraz zostanie przeskalowany (z zachowaniem proporcji) do wysokości panelu (jeśli jest poziomy).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
pl: Po włączeniu tej opcji, obraz zostanie przeskalowany do rozmiarów panelu. Proporcje obrazu nie zostaną zachowane.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, opcja menu_path zawiera ścieżkę określającą zawartość menu. W przeciwnym razie menu_path jest ignorowana. Ta opcja mam sens tylko dla obiektów typu "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
pl: Po włączeniu tej opcji, panel zostanie automatycznie schowany w rogu ekranu, gdy wskaźnik myszy opuści jego obszar. Przesunięcie wskaźnika do tego rogu spowoduje ponowne pojawienie się panelu.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
pl: Jeżeli ustawione, panel nie pozwoli użytkownikowi na wymuszenie zakończenia aplikacji, poprzez usunięcie przycisku wymuszenia zakończenia.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
pl: Jeżeli ustawione, panel nie pozwoli użytkownikowi na zablokowanie ekranu, poprzez usunięcie dostępu do odpowiedniego elementu menu.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
pl: Jeżeli ustawione, panel nie pozwoli użytkownikowi na wylogowanie, poprzez usunięcie dostępu do odpowiedniego elementu menu.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Po ustawieniu, panel nie będzie pozwalał na wprowadzanie żadnych zmian do konfiguracji. Pojedyncze aplety mogą jednak mimo tego wymagać zablokowania. Panel musi zostać ponownie uruchomiony aby zastosować zmiany.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
pl: Po włączeniu tej opcji, panel zajmie całą szerokość ekranu (lub wysokość, jeśli jest pionowy). Taki panel może zostać umieszczony tylko przy krawędzi ekranu. Jeśli ta opcja jest wyłączona, panel będzie tylko tak duży, by pomieścić wszystkie obiekty.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, pozycja obiektu jest ustalana względem prawej (lub dolnej jeśli pionowy) krawędzi panelu.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, użytkownik nie może przesunąć apletu, dopóki nie odblokuje go za pomocą polecenia "Odblokuj".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
pl: Określa czy lista zadań wyświetla okna ze wszystkich obszarów roboczych. W przeciwnym wypadku wyświetlone zostaną tylko okna z bieżącego obszaru.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
pl: Przy włączonym ustawieniu wyświetlane będą wszystkie obszary robocze, w przeciwnym wypadku wyświetlany będzie tylko obszar bieżący.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
pl: Przy włączonym ustawieniu przełącznik obszarów roboczych będzie wyświetlał ich nazwy, w przeciwnym wypadku będzie wyświetlał ich zawartość.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
pl: Po włączeniu tej opcji, współrzędna x jest ignorowana i panel jest ustawiany po środku ekranu (w poziomie). Gdy rozmiar panelu będzie się zmieniał, pozycja pozostanie nie zmieniona - np. panel rozszerzy się po obu stronach. Gdy ta opcja jest wyłączona, współrzędna x określa położenie panelu.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
pl: Po włączeniu tej opcji, współrzędna y jest ignorowana i panel jest ustawiany po środku ekranu (w pionie). Gdy rozmiar panelu będzie się zmieniał, pozycja pozostanie nie zmieniona - np. panel rozszerzy się po obu stronach. Gdy ta opcja jest wyłączona, współrzędna y określa położenie panelu.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
pl: Określa czy podczas przywracania okno przenoszone jest na bieżące biurko. W przeciwnym razie, zmieniony zostanie obszar roboczy okna.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
pl: Określa czy są wyświetlane podpowiedzi dla obiektów w panelu.

en: Image Background Details
pl: Szczegóły dotyczące tła obrazu

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
pl: W konfiguracji Xinerama można posiadać panele na każdym osobnym monitorze. Ten klucz określa bieżący monitor, na którym jest wyświetlany panel.

en: Incomplete '%s' background type received
pl: Otrzymano niekompletny typ tła "%s"

en: Incomplete '%s' background type received: %s
pl: Otrzymano niekompletny typ tła "%s": %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
pl: Brak pamięci na zapisanie zrzutu ekranu.
    Zwolnij nieco zasobów i spróbuj ponownie.

en: Internet time
pl: Czas internetowy

en: Interpret position relative to bottom/right edge
pl: Ustawianie pozycji względem dolnej/prawej krawędzi

en: Key %s is not set, can't load launcher
pl: Nie jest ustawiony klucz %s, nie można załadować aktywatora

en: Large
pl: Duży

en: Launcher Properties
pl: Właściwości aktywatora

en: Launcher from menu
pl: Aktywator z elementu menu

en: Launcher location
pl: Położenie aktywatora

en: Launcher...
pl: Aktywator...

en: Left
pl: Lewa

en: Left Centered Panel
pl: Lewy panel wyśrodkowany

en: Left Edge Panel
pl: Lewy panel krawędziowy

en: Left Expanded Edge Panel
pl: Dolny rozwijany panel krawędziowy

en: Left Floating Panel
pl: Lewy panel oderwany

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Lock Screen
pl: Zabezpiecz ekran

en: Lock screen
pl: Zabezpiecz ekran

en: Lock the object to the panel
pl: Zablokuj obiekt w panelu

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
pl: Zabezpiecza ekran, pozwalając na chwilowe odejście od komputera.

en: Lock the screen so you can temporarily leave your computer
pl: Zabezpiecza ekran, pozwalając na chwilowe odejście od komputera.

en: Log Out
pl: Koniec pracy

en: Log out of GNOME
pl: Kończy sesję GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
pl: Kończy bieżącą sesję, pozwalając na zalogowanie się innemu użytkownikowi lub na wyłączenie komputera

en: M_inimum size:
pl: M_inimalny rozmiar:

en: Ma_ximum size:
pl: M_aksymalny rozmiar:

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Maximum window list size
pl: Maksymalny rozmiar listy okien

en: Medium
pl: Średnio

en: Menu Bar
pl: Pasek menu

en: Menu content path
pl: Ścieżka zawartości menu

en: Minimum window list size
pl: Minimalny rozmiar listy okien

en: Move windows to current workspace when unminimized
pl: Przywracanie okien na bieżącym obszarze roboczym

en: Name to identify panel
pl: Nazwa identyfikująca panel

en: No 'Exec' or 'URL' field in entry
pl: Element nie zawiera pola "Exec" lub "URL"

en: No URI provided for panel launcher desktop file
pl: Dla pliku aktywatora panelu nie określono URI

en: No Windows Open
pl: Brak otwartych okien

en: Not enough room to write file %s
pl: Brak miejsca na zapisanie pliku %s

en: Notification Area
pl: Obszar powiadamiania

en: Notification Area Factory
pl: Generator obszaru powiadamiania

en: Number of _workspaces:
pl: Liczba _obszarów roboczych:

en: Object's position on the panel
pl: Pozycja obiektu na panelu

en: Open URL: %s
pl: Otwórz URL: %s

en: Orientation:
pl: Ułożenie:

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
pl: Panel "%s" jest ustawiony jako wyświetlany na ekranie %d, który nie jest teraz dostępny. Pomijanie ładowania go.

en: Panel ID list
pl: Lista identyfikatorów (ID) panelu

en: Panel Notification Area
pl: Obszar powiadamiania Panelu GNOME

en: Panel Preferences
pl: Preferencje panelu

en: Panel Properties
pl: Właściwości panelu

en: Panel applet ID list
pl: Lista identyfikatorów (ID) apletów panelu

en: Panel attached to drawer
pl: Panel powiązany z szufladą

en: Panel autohide delay
pl: Opóźnienie ukrywania panelu

en: Panel autounhide delay
pl: Opóźnienie odkrywania panelu

en: Panel object ID list
pl: Lista identyfikatorów (ID) obiektów panelu

en: Panel object type
pl: Typ obiektu panelu

en: Panel orientation
pl: Ułożenie panelu

en: Panel size
pl: Rozmiar panelu

en: Pause per frame
pl: Czas oczekiwania pomiędzy klatkami

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: Popup panel menu keybinding
pl: Klawisze skrótu do menu panelu

en: Prefs Dir:
pl: Katalog z ustawieniami:

en: Properties
pl: Właściwości

en: Protect your computer from unauthorized use
pl: Zabezpiecza komputer przed nieautoryzowanym dostępem

en: Put into run dialog
pl: Umieść w oknie uruchamiania programu

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
pl: Przedziały określające dopuszczalne rozmiary apletu

en: Recent Documents
pl: Ostatnie dokumenty

en: Remove this item
pl: Usuń ten element

en: Restart _Screensaver Daemon
pl: U_ruchom ponownie demona wygaszacza ekranu

en: Restore to current _workspace
pl: Przywracanie _na bieżącym biurku

en: Restore to na_tive workspace
pl: Przywracanie n_a pierwotnym biurku

en: Right
pl: Prawa

en: Right Centered Panel
pl: Prawy panel wyśrodkowany

en: Right Edge Panel
pl: Prawy panel krawędziowy

en: Right Expanded Edge Panel
pl: Prawy rozwijany panel krawędziowy

en: Right Floating Panel
pl: Prawy panel oderwany

en: Rotate image on vertical panels
pl: Obracanie obrazów przy pionowym ułożeniu panelu

en: Rotate image when panel is _vertical
pl: Obrót obrazu przy ułożeniu piono_wym

en: Rotate on vertical panels
pl: Obracanie przy pionowym ułożeniu panelu

en: Rows in workspace switcher
pl: Liczba wierszy w przełączniku obszarów roboczych

en: Run
pl: Uruchom

en: Run Application
pl: Uruchom program

en: Run Application...
pl: Uruchom program...

en: Run a command
pl: Wykonuje polecenie

en: Run an Application by entering a command
pl: Uruchamia aplikację po wpisaniu pełnego wiersza polecenia

en: Run in _terminal
pl: Uruchomienie w _terminalu

en: Run with _file...
pl: Uruchomienie z plikiem...

en: S_tyle:
pl: S_tyl:

en: Save Screenshot
pl: Zapis zrzutu ekranu

en: Save screenshot to _desktop
pl: Zapis zrzutu na _biurku

en: Save screenshot to _file:
pl: _Zapis zrzutu do pliku:

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
pl: Zapis zrzutu na stronie _www (zapis w ~/public__html)

en: Screenshot
pl: Zapisz zrzut ekranu

en: Screenshot-%d.png
pl: zrzutekranu-%d.png

en: Screenshot-%s-%d.png
pl: zrzutokna-%s-%d.png

en: Screenshot-%s.png
pl: zrzutokna-%s.png

en: Screenshot.png
pl: zrzutekranu.png

en: Search
pl: Znajdź

en: Search for Files
pl: Znajdź pliki...

en: Search for Files...
pl: Znajdź pliki...

en: Select an application to view its description.
pl: Wybierz aplikację, żeby zobaczyć jej opis.

en: Select preferences for all your panels
pl: Wybór ustawień wszystkich paneli GNOME

en: Select this box to run the command in a terminal window.
pl: Zaznacz tę opcję, aby uruchomić polecenie w oknie terminala.

en: Sh_ow windows from current workspace
pl: Wyświetlanie _okien na bieżącym obszarze roboczym

en: Show Desktop
pl: Przycisk odkrywania pulpitu

en: Show Desktop Button
pl: Wyświetlanie przycisku pulpitu

en: Show _all workspaces in:
pl: Wyświetlanie _wszystkich obszarów roboczych w:

en: Show _date
pl: Wyświetlanie _daty

en: Show _only the current workspace
pl: Wyświetlanie tylko _bieżącego obszaru roboczego

en: Show _seconds
pl: Wyświetlanie _sekund

en: Show date in clock
pl: Wyświetlanie daty w zegarze

en: Show date in tooltip
pl: Wyświetlanie daty w podpowiedzi

en: Show hide _buttons
pl: P_rzyciski ukrywania

en: Show list of known _applications
pl: Lista znanych aplikacji

en: Show time with seconds
pl: Wyświetlanie czasu z sekundami

en: Show windows from a_ll workspaces
pl: Wyświetlanie o_kien ze wszystkich obszarów roboczych

en: Show windows from all workspaces
pl: Wyświetlanie okien ze wszystkich obszarów roboczych

en: Show workspace _names in switcher
pl: Wyświetlanie _nazw obszarów roboczych

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Slow
pl: Wolno

en: Small
pl: Mały

en: Solid c_olor
pl: Jednolity k_olor

en: Some of these properties are locked down
pl: Część z tych ustawień jest zablokowana

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
pl: Określa kolor tła panelu w formacie #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
pl: Określa plik używany jako obraz tła. Jeśli obraz zawiera kanał alfa zostanie on nałożony na obraz tła pulpitu.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę milisekund opóźnienia od przesunięcia wskaźnika nad obszar panelu zanim panel zostanie automatycznie wyświetlony. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku gdy zmienna auto_hide jest ustawiona.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę milisekund opóźnienia od opuszczenia przez wskaźnik obszaru panelu zanim panel zostanie automatycznie ukryty. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku gdy zmienna auto_hide jest ustawiona.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę widocznych pikseli panelu po automatycznym ukryciu w rogu ekranu. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku gdy zmienna auto_hide jest ustawiona.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
pl: Określa nieprzezroczystość formatu koloru tła. Jeżeli kolor nie jest całkowicie nieprzejrzysty (wartość mniejsza od 65535), zostanie nałożony na obraz tła pulpitu.

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
pl: Określa położenie gconf, w którym będą przechowywane preferencje apletu

en: Specify a profile name to load
pl: Określa nazwę wczytywanego profilu

en: Specify an applet IID to load
pl: IID apletu do wczytania

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
pl: Określa początkowe ułożenie apletu (góra, dół, lewo lub prawo)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
pl: Określa początkowy rozmiar apletu (bardzo mały, średni, wielki itd.)

en: St_retch
pl: _Rozciągnięty

en: Stretch image to panel
pl: Rozciąganie obrazu do rozmiarów panelu

en: SuSE Menu
pl: Menu SuSE

en: Switch between open windows
pl: Przełącza pomiędzy otwartymi oknami

en: Switch between workspaces
pl: Przełącza pomiędzy obszarami roboczymi

en: Take Screenshot...
pl: Zrzut ekranu...

en: Take a screenshot of your desktop
pl: Pobiera zrzut aktualnego stanu ekranu

en: Take screenshot
pl: Pobranie zrzutu ekranu

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
pl: Pobranie zrzutu z określonym opóźnieniem [w sekundach]

en: Take window screenshot
pl: Pobranie zrzutu okna

en: Tasks
pl: Zadania

en: Test Bonobo Applet
pl: Testowy aplet Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
pl: Generator testowego apletu Bonobo

en: The "%s" applet appears to have died unexpectedly.
    
    Do you want to reload this applet?
pl: Aplet "%s" prawdopodobnie niespodziewanie zakończył pracę.
    
    Czy chcesz ponownie wczytać ten aplet?

en: The Applet's containing Panel is locked down
pl: Panel zawierający aplet jest zablokowany

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
pl: Kolor tła lub piksmapa w tle panelu zawierającego aplet

en: The Applet's containing Panel's orientation
pl: Ułożenie panelu zawierającego aplet

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
pl: Rozmiar panelu zawierającego aplet w pikselach

en: The Applet's flags
pl: Znaczniki apletu

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
pl: Identyfikator implementacji Bonobo apletu - np. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". To ustawienie ma sens tylko gdy typem obiektu jest "bonobo-applet".

en: The Clock displays the current time and date
pl: Aplet zegara wyświetlający bieżącą datę i czas

en: The GNOME Panel
pl: Panel GNOME

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
pl: Lista okien wyświetla listę wszystkich okien i pozwala na ich przeglądanie.

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
pl: Menu okien wyświetla listę wszystkich okien i pozwala na ich przeglądanie.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
pl: Przełącznik obszarów roboczych wyświetla miniaturki obszarów roboczych i pozwala na zarządzanie oknami za ich pośrednictwem.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
pl: Typ akcji reprezentowanej przez ten przycisk. Możliwe wartości to "lock" (zablokuj), "logout" (wyloguj), "run" (uruchom), "search" (znajdź) i "screenshot" (zrzut ekranu). Ta opcja ma sens tylko dla obiektów typu "action-applet".

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
pl: Domyślna aplikacja dla plików tego typu nie obsługuje zdalnego dostępu do plików

en: The fish's animation pixmap
pl: Piksmapa z animacją rybki

en: The fish's name
pl: Imię rybki

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
pl: Wysokość (szerokość dla panelu pionowego) panelu. Podczas pracy panel określi minimalny rozmiar bazując na rozmiarze czcionki i innych wskaźnikach. Maksymalny rozmiar jest ograniczony do jednej czwartej wysokości (lub szerokości) ekranu.

en: The icon of the command to be run.
pl: Ikona polecenia, które zostanie uruchomione.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
pl: Identyfikator panelu powiązany z tą szufladą. To ustawienie ma sens tylko dla obiektów typu "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
pl: Identyfikator panelu nadrzędnego zawierającego ten obiekt.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
pl: Położenie pliku .desktop opisującego aktywator. Ta opcja ma sens tylko dla obiektów typu "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
pl: Położenie pliku obrazu zawierającego ikonę przycisku obiektu. Ta opcja ma sens tylko jeśli typem obiektu jest "drawer-object" lub "menu-object" i use_custom_icon jest ustawione.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
pl: Położenie panelu wzdłuż osi x. Klucz ten ma znaczenie w trybie nierozwiniętym. W trybie rozwiniętym opcja ta jest ignorowana, a panel jest umieszczany na krawędzi określonej przez opcję ułożenia.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
pl: Położenie panelu wzdłuż osi y. Klucz ten ma znaczenie w trybie nierozwiniętym. W trybie rozwiniętym opcja ta jest ignorowana, a panel jest umieszczany na krawędzi określonej przez opcję ułożenia.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
pl: Położenie panelu. Dopuszczalne wartości to: "top" (góra), "bottom" (dół), "left" (lewo), "right" (prawo). W trybie rozwiniętym opcja określa na której krawędzi ekranu znajduje się panel. W trybie nierozwiniętym różnica pomiędzy "top" (góra) i "bottom" (dół) ma mniejsze znaczenie - obie określają, że jest to panel poziomy - ale ciągle dostarczają użytecznych informacji jak część obiektów na panelu powinna się zachowywać. Dla przykładu, na górnym panelu menu będzie rozwijane na dół, podczas gdy na panelu dolnym, menu będzie rozwijane do góry.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
pl: Panel napotkał problem przy ładowaniu "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
pl: Ścieżka, na podstawie której konstruowane jest menu. Ta opcja ma sens tylko gdy use_menu_path jest ustawione i typem obiektu jest "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
pl: Pozycja tego obiektu panelu. Pozycja jest wyrażona w ilości pikseli od lewej (lub górnej jeśli jest pionowy) krawędzi panelu.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
pl: Prędkość z jaką powinna odbywać się animacja panelu. Dopuszczalne wartości to: "slow" (wolno), "medium" (średnio) i "fast" (szybko). Opcja ma znaczenie tylko w przypadku ustawienia enable_animations.

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
pl: Administrator systemu zablokował możliwość
    modyfikacji konfiguracji panelu

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
pl: Tekst wyświetlany w podpowiedzi dla tej szuflady lub tego menu. Ta opcja ma sens tylko jeśli typem obiektu jest "drawer-object" lub "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
pl: Typ tego obiektu panelu. Jest kilka możliwości - "drawer-object" (szuflada), "menu-object" (menu), "launcher-object" (aktywator), "bonobo-applet" (aplet bonobo), "action-applet" oraz "menu-bar" (pasek menu).

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
pl: Używanie tego klawisza stało się przestarzałe w GNOME 2.6 odkąd pojawił się klucz "format". Schemat został zachowany dla zgodności z poprzednimi wersjami.

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
pl: Katalog użytkownika, w którym zapisywane powinny być zrzuty ekranu, mające się pojawić na witrynie WWW.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
pl: Należy zmienić wodę!
    (Spójrz na dzisiejszą datę)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
pl: Wystąpił problem przy rejestracji panelu przy użyciu bonobo-activation.
    Kod błędu: %d
    Działanie panelu zostanie zakończone.

en: There was an error displaying help: 
    %s
pl: Przy wyświetlaniu pomocy wystąpił błąd:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
pl: Przy wyświetlaniu pomocy wystąpił błąd: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
pl: Przycisk ukrywający wszystkie okna i odkrywający pulpit

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
pl: Czytelna dla człowieka nazwa identyfikująca panel. Głównym zastosowaniem jest podawanie jej jako nazwy okna panelu, co jest przydatne przy przełączniu się pomiędzy panelami.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
pl: Wartość ta określa, ile wierszy (dla układu poziomego) lub kolumn (w przypadku układu pionowego) będzie zawierał przełącznik obszarów roboczych. Opcja ta ma zastosowanie tylko gdy ustawione jest display_all_workspaces.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
pl: Określa jakie polecenie zostanie wykonywane po kliknięciu rybki.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
pl: Opcja określająca nazwę (względem katalogu z piksmapami) pliku piksmapy z animacją apletu rybki.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
pl: Klucz ten określa format czasu uzywany przez aplet zegara, gdy klucz formatu jest ustawiony na "custom" (własny). Aby uzyskać określony format, można używać parametrów zrozumiałych dla funkcji strftime().

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display internet time. The internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
pl: Klucz ten określa format godziny używany przez aplet zegara. Dopuszczalne wartości to "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" i "custom" (własny). Jeżeli zostanie ustawiony "internet" , zegar będzie wyświetlał czas internetowy. System czasu internetowego dzieli dzień na 1000 "uderzeń". W tym systemie nie ma stref czasowych, więc czas jest ten sam na całym świecie. Jeżeli ustawiono "unix", zegar będzie wyświetlał czas w sekundach jaki minął od Epoki, czyli 01-01-1970. Jeżeli ustawiono "custom" (własny), zegar będzie wyświetlał czas zgodnie z formatem podanym w kluczu custom_format.

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
pl: Wartość ta określa maksymalną żądaną szerokość listy okien. Ustawienie jest przydatne przy ograniczaniu miejsca wykorzystywanego na dużych panelach, gdyż bez niego aplet mógłby wypełnić całą dostępną przestrzeń.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
pl: Minimalny żądany rozmiar listy zadań.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
pl: Określa liczbę ramek wyświetlanych przy animacji rybki.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
pl: Opcja określająca liczbę sekund wyświetlania każdej ramki.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
pl: Określa program uruchamiany w celu skonfigurowania czasu.

en: This launch icon does not specify a url to show.
pl: Ten aktywator nie określa URL-a do wyświetlenia.

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
pl: Program ten jest odpowiedzialny za uruchamianie innych aplikacji, zagnieżdżanie w sobie małych apletów.

en: Time configuration tool
pl: Narzędzie konfiguracji czasu

en: Tool to switch between windows
pl: Narzędzie do przełączania pomiędzy oknami

en: Tooltip displayed for drawer or menu
pl: Podpowiedź wyświetlana dla szuflady lub menu

en: Top
pl: Góra

en: Top Centered Panel
pl: Górny panel wyśrodkowany

en: Top Edge Panel
pl: Górny panel krawędziowy

en: Top Expanded Edge Panel
pl: Górny rozwijany panel krawędziowy GNOME

en: Top Floating Panel
pl: Górny panel oderwany

en: Toplevel panel containing object
pl: Panel główny zawierający obiekt

en: UNIX time
pl: Czas uniksowy

en: Un_lock
pl: _Odblokuj

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
pl: Nie można utworzyć informacji png.
    Prawdopodobnie w systemie zainstalowana jest niewłaściwa wersja libpng

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
pl: Nie można utworzyć pliku:
    "%s"
    Upewnij się, że uprawnienia do katalogu nadrzędnego są właściwe

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
pl: Nie można  wykonać polecenia: "%s"
    
    Szczegóły: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
pl: Nie można uzyskać nazwy wykonywanego polecenia

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
pl: Nie można zainicjować struktury png.
    Prawdopodobnie w systemie zainstalowana jest niewłaściwa wersja libpng

en: Unable to load panel stock icon '%s'
pl: Nie można odczytać typowej ikony panelu o nazwie "%s"

en: Unable to locate the command to execute
pl: Nie można odnaleźć wykonywanego polecenia

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
pl: Nie można uzyskać od formantu interfejsu AppletShell

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
pl: Nie można otworzyć pliku %s z aktywatorem panelu%s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
pl: Nie można ustawić informacji png.
    Prawdopodobnie w systemie zainstalowana jest niewłaściwa wersja libpng

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
pl: Nie można pobrać zrzutu zawartości bieżącego biurka.

en: Unknown Window
pl: Nieznane okno

en: Unknown background type received
pl: Otrzymano nieznany typ tła

en: Use UNIX time
pl: Czasu uniksowy

en: Use UTC
pl: Czas UTC

en: Use _UTC
pl: Czas _UTC

en: Use custom icon for object's button
pl: Użycie własnej ikony dla przycisku obiektu

en: Use custom path for menu contents
pl: Użycie własnej ścieżki dla elementów menu

en: Use internet time
pl: Użycie czasu internetowego

en: Utility
pl: Narzędzia

en: Visible pixels when hidden
pl: Widoczna liczba pikseli ukrytego panelu

en: Wanda Factory
pl: Generator Wandy

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
pl: Uwaga: Podane polecenie wydaje się robić coś użytecznego.
    Ponieważ aplet ten jest z założenia całkowicie bezużyteczny,
    najprawdopodobniej nie chcesz tego naprawdę zrobić.
    Zdecydowanie odradzamy wykorzystywanie apletu %s do
    czegokolwiek, co można uznać za przydatne czy choć trochę "użyteczne".

en: Web directory
pl: Katalog witryny WWW

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
pl: Po usunięciu panelu utracone zostają ustawienia
    jego i jego apletów. Czy chcesz usunąć ten panel?

en: When to group windows
pl: Kiedy grupować okna

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
pl: Określa rodzaj tła użytego w tym panelu. Dopuszczalne wartości dla tła to: "gtk" - domyślne tło widgetu GTK+, "color" (kolor) - kolor określony przez opcję color, "image" (obraz) - obraz określony przez opcję image.

en: Will run command: '%s'
pl: Zostanie wykonane polecenie: "%s"

en: Window List
pl: Lista okien

en: Window List Preferences
pl: Ustawienia listy okien

en: Window Navigation Applet Factory
pl: Generator apletów nawigacji okien

en: Window Selector
pl: Menu okien

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
pl: W konfiguracjach wieloekranowych, mogą istnieć panele na każdym ekranie oddzielnie. Opcja ta określa bieżący ekran na którym wyświetlany jest panel.

en: Workspace Names
pl: Nazwy obszarów roboczych

en: Workspace Switcher
pl: Przełącznik obszarów roboczych

en: Workspace Switcher Preferences
pl: Ustawienia przełącznika obszarów roboczych

en: Workspace na_mes:
pl: _Nazwy obszarów roboczych:

en: X Large
pl: Bardzo duży

en: X Small
pl: Bardzo mały

en: X co-ordinate of panel
pl: Współrzędna X położenia panelu

en: X screen where the panel is displayed
pl: Ekran Xwindow, na którym wyświetlany jest panel

en: XX Large
pl: Bardzo bardzo duży

en: XX Small
pl: Bardzo bardzo mały

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
pl: Monitor Xinerama, na którym wyświetlany jest panel

en: Y co-ordinate of panel
pl: Współrzędna Y położenia panelu

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
pl: Nie można utworzyć w tym miejscu nowego aktywatora, ponieważ nie jest ono zapisywalne.

en: You cannot remove your last panel.
pl: Nie można usunąć ostatniego panelu.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
pl: W systemie nie jest zainstalowany program fortune lub nie określono uruchamianego programu.
    
    Skorzystaj z okna właściwości rybki.

en: You have to specify a name.
pl: Należy podać nazwę.

en: You have to specify a valid URL or command.
pl: Należy podać poprawny URL lub polecenie.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
pl: Twój menedżer okien nie posiada wsparcia dla przycisku odkrywającegopulpit albo żaden menedżer okien nie jest włączony.

en: _About Panels
pl: _Informacje o panelach

en: _About...
pl: _Informacje o...

en: _Activate Screensaver
pl: _Uaktywnij wygaszacz ekranu

en: _Add to Panel
pl: _Dodaj do panelu

en: _Always group windows
pl: Grupowanie okien _zawsze

en: _Autohide
pl: _Automatyczne ukrywanie

en: _Delete This Panel
pl: _Usuń ten panel

en: _Delete This Panel...
pl: _Usuń ten panel...

en: _File:
pl: _Plik:

en: _Force quit
pl: _Wymuś zamknięcie

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Icon:
pl: _Ikona:

en: _Kill Screensaver Daemon
pl: _Usuń demona wygaszacza ekranu

en: _Lock
pl: _Zablokuj

en: _Lock Screen
pl: _Zabezpiecz ekran

en: _Move
pl: _Przesuń

en: _Name of fish:
pl: _Nazwa rybki:

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Never group windows
pl: _Bez grupowania okien

en: _New Panel
pl: _Nowy panel

en: _None (use system theme)
pl: _Brak (użycie motywu systemowego)

en: _Orientation:
pl: _Ułożenie:

en: _Pause per frame:
pl: _Czas oczekiwania pomiędzy klatkami

en: _Preferences...
pl: P_referencje...

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Remove From Panel
pl: _Usuń z panelu

en: _Rotate on vertical panels
pl: Obracanie przy pionowym ułożeniu panelu

en: _Run
pl: U_ruchom...

en: _Scale
pl: Prze_skalowany

en: _Size:
pl: _Rozmiar:

en: _Tile
pl: _Kafelek

en: _Total frames in animation:
pl: _Całkowita liczba klatek animacji:

en: columns
pl: kolumnach

en: file not found
pl: nie odnaleziono pliku

en: frames
pl: klatek

en: none
pl: brak

en: pixels
pl: pikseli

en: query returned exception %s
pl: zapytanie zwróciło wyjątek %s

en: rows
pl: wierszach

en: seconds
pl: sekund
