gnome-terminal - en to pl translation catalogue (493 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
pl: Wartość "%s" nie jest poprawnym współczynnikiem powiększenia

en: "%s" option given twice
pl: Podano dwukrotnie opcję "%s"

en: "%s" option given twice for the same window
pl: Dla tego samego okna podano wiele opcji "%s"

en: "%s" option requires an argument
pl: Opcja "%s" wymaga argumentu

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
pl: Dla tego samego okna lub zakładki podano wiele opcji "%s"

en: <b>Background</b>
pl: <b>Tło</b>

en: <b>Command</b>
pl: <b>Polecenie</b>

en: <b>Compatibility</b>
pl: <b>Zgodność</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
pl: <b>Napisy i tło</b>

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: <b>Palette</b>
pl: <b>Paleta</b>

en: <b>Scrolling</b>
pl: <b>Przewijanie</b>

en: <b>Title</b>
pl: <b>Tytuł</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
pl: <big>Hasło jednorazowe S/Key</big>

en: <small><i>Maximum</i></small>
pl: <small><i>Maksymalne</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
pl: <small><i>Brak</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
pl: Podzbiór możliwych kodowań jest prezentowany w podmenu Kodowanie. Pojawia się tam lista kodowań. Nazwa kodowania specjalnego "bieżące" oznacza wyświetlanie kodowania na podstawie bieżących ustawień lokalnych.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
pl: Wartość pomiędzy 0.0 a 1.0 wskazuje wielkość przyciemnienia obrazu tła. Wartość 0.0 oznacza brak przyciemniania, 1.0 oznacza pełne zaciemnienie. W obecnej implementacji, są możliwe tylko dwa poziomy przyciemnienia, czyli ustawienie zachowuje się jak zmienna logiczna, gdzie 0.0 wyłącza efekt zaciemnienia.

en: A_vailable encodings:
pl: Do_stępne kodowania:

en: Accelerator Mode
pl: Tryb akceleratora

en: Accelerator key
pl: Klawisz akceleratora

en: Accelerator modifiers
pl: Modyfikatory akceleratora

en: Add or Remove Terminal Encodings
pl: Dodawanie lub usuwanie kodowania terminala

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
pl: Nazwa czcionki pango. Przykładowo "Sans 12" lub "Monospace Bold 14".

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
pl: Nazwa czcionki X. Zobacz odpowiednią stronę manuala X (wpisz "man X") aby uzyskać dodatkowe informacje o nazwach czcionek X.

en: Arabic
pl: Arabski

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
pl: Argument opcji "%s" nie jest poprawnym poleceniem: %s

en: Armenian
pl: Armeński

en: Background image
pl: Obraz w tle

en: Background image _scrolls
pl: P_rzewijanie obrazu w tle

en: Background type
pl: Rodzaj tła

en: Baltic
pl: Bałtycki

en: Black on light yellow
pl: Czarne na jasnożółtym

en: Black on white
pl: Czarne na białym

en: Built-_in schemes:
pl: W_budowane schematy:

en: Built-in _schemes:
pl: Wbudowane _schematy:

en: Built-in foreground and background color schemes:
pl: Wbudowane schematy kolorów tła i liter:

en: Built-in palette schemes:
pl: Wbudowane schematy palet:

en: C_lose Tab
pl: Zamknij z_akładkę

en: C_urrent Profile...
pl: _Bieżący profil...

en: Celtic
pl: Celtycki

en: Central European
pl: Środkowoeuropejski

en: Change P_rofile
pl: Zmień p_rofil

en: Change _Profile
pl: Zmień p_rofil

en: Characters that are considered "part of a word"
pl: Znaki, które są traktowane jako "część słowa"

en: Chinese Simplified
pl: Chiński uproszczony

en: Chinese Traditional
pl: Chiński tradycyjny

en: Choose a terminal font
pl: Wybór czcionki tekstu w terminalu

en: Choose base profile
pl: Wybierz profil bazowy

en: Choose terminal background color
pl: Wybór koloru tła terminala

en: Choose terminal text color
pl: Wybór koloru tekstu w terminalu

en: Click button to choose profile
pl: Kliknij przycisk, aby wybrać profil

en: Click to choose font size
pl: Kliknij, aby wybrać rozmiar czcionki

en: Click to choose font type
pl: Kliknij, aby wybrać typ czcionki

en: Click to delete selected profile
pl: Kliknij, aby usunąć wybrany profil

en: Click to open edit profile dialog
pl: Kliknij, aby otworzyć okno modyfikacji profilu

en: Click to open new profile dialog
pl: Kliknij, aby otworzyć okno nowego profilu

en: Close Tab
pl: Zamknięcie zakładki

en: Close Window
pl: Zamknięcie okna

en: Color Selector
pl: Okno wyboru koloru

en: Color _palette:
pl: Paleta _kolorów:

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
pl: Obiekt koloru upuszczony na terminalu ma niewłaściwy format (%d) lub długość (%d)

en: Colors
pl: Kolory

en: Command line
pl: Wiersz poleceń

en: Compatibility
pl: Zgodność

en: Contents
pl: Zawartość

en: Copy
pl: Skopiowanie

en: Could not execute command %s: %s
pl: Nie można wykonać polecenia %s: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
pl: Nie można odnaleźć obrazu tła o nazwie "%s", używanego przez profil "%s"

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
pl: Nie można odnaleźć ikony "%s", używanej przez profil "%s"

en: Could not load font "%s"
pl: Nie można odczytać czcionki "%s"

en: Could not load icon "%s": %s
pl: Nie można odczytać ikony "%s": %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
pl: Nie można otworzyć adresu "%s":
    %s

en: Could not parse string "%s" as a color palette
pl: Nie można rozpoznać napisu "%s" jako palety kolorów

en: Could not set working directory to "%s": %s
pl: Nie można ustawić katalogu roboczego na "%s": %s

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Current Locale
pl: Bieżące ustawienie regionalne

en: Cursor blin_ks
pl: _Mrugający kursor

en: Custom
pl: Użytkownika

en: Custom co_mmand:
pl: Dowolne polecenie:

en: Custom command to use instead of the shell
pl: Dowolne polecenie zamiast wywołania powłoki

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl: Cyrylica/rosyjski

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: Cyrylica/ukraiński

en: DIRNAME
pl: KATALOG

en: Default color of terminal background
pl: Domyślny kolor tła terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
pl: Domyślny kolor tła w terminalu, podany w postaci specyfikacji koloru (może być to styl liczb szesnastkowych formatu HTML, lub też angielska nazwa koloru jak np. "red").

en: Default color of text in the terminal
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
pl: Domyślny kolor tekstu w terminalu, podany w postaci specyfikacji koloru (może być to styl liczb szesnastkowych formatu HTML, lub też angielska nazwa koloru jak np. "red").

en: Delete Profile
pl: Usunięcie profilu

en: Delete profile "%s"?
pl: Czy usunąć profil "%s"?

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
pl[0]: Czy usunąć ten profil?
pl[1]: Czy usunąć te %d profile?
pl[2]: Czy usunąć te %d profili?

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
pl: Bez m_nemoników menu (np. Alt+p, otwierającego menu Plik)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
pl: Wyłączony _klawisz skrótu menu (domyślnie klawisz F10)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
pl: Bez rejestracji przy użyciu serwera aktywacji, bez ponownego użycia aktywnego terminala.

en: E_ncodings shown in menu:
pl: Ko_dowania widoczne w menu:

en: Edit
pl: Edycja

en: Editing Profile "%s"
pl: Modyfikacja profilu "%s"

en: Effect of the Backspace key
pl: Działanie klawisza Backspace.

en: Effect of the Delete key
pl: Działanie klawisza Delete.

en: Effects
pl: Efekty

en: Enter profile name
pl: Wprowadź nazwę profilu

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
pl: Przy konwersji URI "%s" na nazwę pliku wystąpił błąd: %s

en: Error getting default value of %s: %s
pl: Przy pobieraniu domyślnej wartości %s wystąpił błąd: %s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
pl: Przy propagowaniu zmiany akceleratora do bazy danych konfiguracji wystąpił błąd: %s

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
pl: Błąd przy rejestrowaniu terminala z użyciem usługi aktywacji. Tryb generatora jest nieaktywny.

en: Error setting %s config key: %s
pl: Przy ustawianiu klucza konfiguracyjnego %s wystąpił błąd: %s

en: Error setting key %s back to default: %s
pl: Przy ustawianiu domyślnej wartości klucza %s wystąpił błąd: %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
pl: Przy ustawianiu nowego akceleratora w bazie danych konfiguracji wystąpił błąd: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
pl: Przy ustawianiu klucza use_menu_accelerators wystąpił błąd: %s

en: Escape sequence
pl: Sekwencja sterująca

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
pl: Wykonuje wewnątrz terminala polecenie podane w argumencie tej opcji.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
pl: Wykonuje wewnątrz terminala polecenie podane w pozostałej części wiersza poleceń.

en: Exit the terminal
pl: Zamknięcie terminala

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
pl: Nie można odczytać obrazu tła o nazwie "%s", używanego przez profil "%s": %s

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
pl: Nie można odczytać ikony "%s", używanej przez profil "%s": %s

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
pl: Nie można uzyskać serwera terminala od serwera aktywacji.

en: File
pl: Plik

en: Filename of a background image.
pl: Nazwa pliku obrazu używanego jako tło.

en: Font
pl: Czcionka

en: Full Screen
pl: Pełny ekran

en: GEOMETRY
pl: WYMIARY

en: GNOME Terminal
pl: Terminal GNOME

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
pl: Terminal GNOME: nazwa czcionki "%s" ustawiona w bazie danych konfiguracji nie jest poprawna.

en: General
pl: Ogólne

en: Georgian
pl: Georgijskii

en: Go
pl: Przejdź

en: Goes after initial title
pl: Pojawia się po początkowym tytule

en: Goes before initial title
pl: Pojawia się przed początkowym tytułem

en: Gray on black
pl: Szare na czarnym

en: Greek
pl: Grecki

en: Green on black
pl: Zielone na czarnym

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hebrew Visual
pl: Hebrajski wizualny

en: Help
pl: Pomoc

en: Hide and Show menubar
pl: Przełączenie wyświetlania paska menu

en: How much to darken the background image
pl: Stopień zaciemnienia obrazu tła.

en: Human-readable name of the profile
pl: Czytelna dla człowieka nazwa profilu

en: Human-readable name of the profile.
pl: Czytelna dla człowieka nazwa profilu.

en: ID for startup notification protocol.
pl: ID dla protokołu powiadamiania o uruchamianiu.

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Icon for terminal window
pl: Ikona dla okna terminala

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
pl: Ikona używana w zakładkach/oknach zawierjących ten profil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
pl: Gdy aplikacja w terminalu ustawia tytuł (większość typowych użytkowników posiada swój zbiór powłok, które to robią), dynamicznie ustawiony tytuł może zamazać skonfigurowany tytuł, lecz można wstawić go przed, za lub zastąpić go. Możliwymi wartościami są "replace", "before", "after" oraz "ignore".

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
pl: Określa czy programy mogą w terminalu używać tekstu wytłuszczonego.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
pl: Określa, czy zachować ciszę gdy program wysyła sekwencję sterującą dzwonka terminala.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
pl: Określa, czy po naciśnięciu klawisza przwinąć zawartość terminala na sam koniec.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
pl: Określa, czy przewijać obraz tła razem z pierwszoplanowym tekstem; jeżeli nie ustawione, wtedy będzie przewijany sam tekst a obraz tła będzie nieruchomy.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
pl: Określa, czy polecenie wewnątrz terminala będzie uruchomione jako powłoka logowania. (argv[0] będzie miało myślnik na początku)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
pl: Jeśli ustawione, wtedy terminal użyje czcionki środowiska o ile jest to czcionka ze stałym odstępem (lub najbardziej podobnej w innych przypadakch).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
pl: Jeśli ustawione, wtedy w terminalu będzie zastosowany motyw koloru dla pól tekstowych, zamiast kolorów użytkownika.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
pl: Określa, czy wartość opcji custom_command będzie uruchomiona zamiast powłoki.

en: If true, utmp/wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
pl: Określa, czy wpisy utmp/wtmp będą uaktualniane podczas uruchamiania polecenia w terminalu.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
pl: Określa, czy przewijać zawartość terminala do końca, gdy pojawią się nowe znaki.

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
pl: Obiekt nazwy pliku z obrazem upuszczony na terminalu ma niewłaściwy format (%d) lub długość (%d)

en: Initial _title:
pl: Początkowy _tytuł:

en: Invalid argument: "%s"
pl: Niepoprawny argument: "%s"

en: Invalid geometry string "%s"
pl: Niepoprawny opis geometrii "%s"

en: Isn't displayed
pl: Nie jest wyświetlany

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
pl: Wygląda na to, że plik gnome-terminal.server nie został poprawnie zainstalowany. Tryb generatora jest nieaktywny.

en: Japanese
pl: Japoński

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu wywołujący okno dialogowe tworzenia profili. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zamykający zakładkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zamykający okno. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu kopiujący zaznaczony tekst do schowka. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu uruchamiający pomoc. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu powiększający czcionkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu pomniejszający czcionkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przywracający domyślny rozmiar czcionki. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu otwierający nową zakładkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu otwierający nowe okno. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu wklejający zawartość schowka. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 1. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 10. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 11. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 12. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 2. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 3. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 4. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 5. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 6. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 7. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 8. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 9. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający tryb pełnoekranowy. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zerujący i czyszczący terminal. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu zerujący terminal. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu ustawiający tytuł terminala. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący następną zakładkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu aktywujący poprzednią zakładkę. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
pl: Klawisz skrótu przełączający widoczność paska menu. Wyrażony jako ciąg znaków w takim samym formacie jak pliki zasobów GTK+. Klawisz skrótu można wyłączyć poprzez wpisanie specjalnego ciągu znaków: "disabled".

en: Keyboard shortcut to close a tab
pl: Klawisz skrótu zamykający zakładkę

en: Keyboard shortcut to close a window
pl: Klawisz skrótu zamykający okno

en: Keyboard shortcut to copy text
pl: Klawisz skrótu kopiujący tekst

en: Keyboard shortcut to create a new profile
pl: Klawisz skrótu tworzący nowy profil

en: Keyboard shortcut to launch help
pl: Klawisz skrótu uruchamiający pomoc

en: Keyboard shortcut to make font larger
pl: Klawisz skrótu powiększający czcionkę

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
pl: Klawisz skrótu przywracający domyślny rozmiar czcionki

en: Keyboard shortcut to make font smaller
pl: Klawisz skrótu pomniejszający czcionkę

en: Keyboard shortcut to open a new tab
pl: Klawisz skrótu otwierający nową zakładkę

en: Keyboard shortcut to open a new window
pl: Klawisz skrótu otwierający nowe okno

en: Keyboard shortcut to paste text
pl: Klawisz skrótu wklejający tekst

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
pl: Klawisz skrótu zerujący i czyszczący terminal

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
pl: Klawisz skrótu zerujący terminal

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
pl: Klawisz skrótu ustawiający tytuł terminala

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
pl: Klawisz skrótu aktywujący zakładkę 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
pl: Klawisz skrótu aktywujący następną zakładkę

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
pl: Klawisz skrótu aktywujący poprzednią zakładkę

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
pl: Klawisz skrótu przełączający tryb pełnoekranowy

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
pl: Klawisz skrótu przełączający widoczność paska menu

en: Korean
pl: Koreański

en: Linux console
pl: Konsola Linux

en: List of available encodings
pl: Lista dostępnych kodowań

en: List of profiles
pl: Lista profili

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
pl: Lista profili znanych terminalowi gnome. Lista zawiera napisy z nazwami podkatalogów względem katalogu /apps/gnome-terminal/profiles.

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
pl: Przekroczono wartość MAX_FONTS. Może brakować pewnych czcionek.

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
pl: Obiekt URL-a Mozilli upuszczony na terminalu ma niewłaściwy format (%d) lub długość (%d)

en: New Profile
pl: Nowy profil

en: New Tab
pl: Nowa zakładka

en: New Window
pl: Nowe okno

en: New _Profile...
pl: N_owy profil...

en: No argument given to "%s" option
pl: Nie podano argumentu dla opcji "%s"

en: No such profile '%s', using default profile
pl: Profil "%s" nie istnieje, użyto domyślnego profilu.

en: Nordic
pl: Nordycki

en: Normal Size
pl: Zwykły rozmiar

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
pl: Zazwyczaj można uzyskać dostęp do paska menu za pomocą klawisza F10. To także można dostosować poprzez gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "cokolwiek"). Ta opcja umożliwia wyłączenie standardowego klawisza skrótu paska menu.

en: Number of lines to keep in scrollback
pl: Liczba wierszy możliwych do przewijania

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
pl: Liczba pamiętanych linii obszaru przewijania. Można przewijać wstecz zawartośc terminala o zadeklarowaną liczbę linii; linie które nie mieszczą się w buforze są pomijane. Z opcją należy się obchodzić ostrożnie; jest to pierwszy czynnik określający zajętość pamięci przez terminal.

en: On the left side
pl: Po lewej stronie

en: On the right side
pl: Po prawej stronie

en: Open Ta_b
pl: Otwórz _zakładkę

en: Open _Terminal
pl: _Otwórz terminal

en: Open a dialog to specify the color
pl: Otwiera okno wyboru koloru

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
pl: Otwiera nową zakładkę w ostatnio otwartym oknie z domyślnym profilem. Można użyć wielu tych opcji.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
pl: Otwiera nową zakładkę w ostatnio otwartym oknie, z profilem o podanym ID. Opcja używana wewnętrznie przy zapisie sesji.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
pl: Otwiera nową zakładkę w ostatnio otwartym oknie z podanym profilem. Można użyć wielu tych opcji.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
pl: Otwiera nowe okno zawierające zakładkę z podanym profilem. Można użyć wielu tych opcji.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
pl: Otwiera nowe okno, zawierające zakładkę z profilem o podanym ID. Opcja używana wewnętrznie przy zapisie sesji.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
pl: Otwiera nowe okno zawierające zakładkę z podanym profilem. Można użyć wielu tych opcji.

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
pl: Opcja "%s" wymaga argumentu zawierającego katalog

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
pl: Opcja "%s" wymaga argumentu opisującego geometrię

en: Option "%s" requires an argument giving the role
pl: Opcja "%s" wymaga argumentu zawierającego nazwę roli

en: Option "%s" requires an argument giving the title
pl: Opcja "%s" wymaga argumentu zawierającego tytuł

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
pl: Opcja "%s" wymaga argumentu opisującego współczynnik powiększenia

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
pl: Opcja "%s" wymaga podania jako argumentu nazwy używanego profilu

en: Option "%s" requires specifying the command to run
pl: Opcja "%s" wymaga podania uruchamianego polecenia

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
pl: Opcja "%s" wymaga podania uruchamianego polecenia w pozostałej części wiersza polecenia

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
pl: Opcja --%s nie jest już obsługiwana przez tę wersję Terminala GNOME. Zamiast tego można utworzyć profil z odpowiednim ustawieniem i użyć opcji --window-with-profile opcja

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
pl: Opcja --default-working-directory wymaga argumentu opisującego katalog

en: PROFILEID
pl: ID_PROFILU

en: PROFILENAME
pl: NAZWA_PROFILU

en: P_rofiles...
pl: P_rofile...

en: Palette entry 1
pl: 1. element palety

en: Palette entry 10
pl: 10. element palety

en: Palette entry 11
pl: 11. element palety

en: Palette entry 12
pl: 12. element palety

en: Palette entry 13
pl: 13. element palety

en: Palette entry 14
pl: 14. element palety

en: Palette entry 15
pl: 15. element palety

en: Palette entry 16
pl: 16. element palety

en: Palette entry 2
pl: 2. element palety

en: Palette entry 3
pl: 3. element palety

en: Palette entry 4
pl: 4. element palety

en: Palette entry 5
pl: 5. element palety

en: Palette entry 6
pl: 6. element palety

en: Palette entry 7
pl: 17. element palety

en: Palette entry 8
pl: 8. element palety

en: Palette entry 9
pl: 9. element palety

en: Palette for terminal applications
pl: Paleta dla programów terminala

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
pl[0]: Paleta zawiera %d element zamiast %d
pl[1]: Paleta zawiera %d elementy zamiast %d
pl[2]: Paleta zawiera %d elementów zamiast %d

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste
pl: Wklejenie

en: Persian
pl: Perski

en: Popup a dialog when an s/key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
pl: Wyświetlenie okna gdy zostanie wykryte i klikniete pytanie o hasło jednorazowe s/key. Hasło wpisane w oknie zostanie wysłane do terminala.

en: Position of the scrollbar
pl: Pozycja paska przewijania

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
pl: Możliwymi wartościami są "close" aby zamknąć terminal, oraz "restart" aby ponownie uruchomić polecenie.

en: Profile Editor
pl: Edytor profili

en: Profile _icon:
pl: _Ikona profilu:

en: Profile _name:
pl: Nazwa p_rofilu:

en: Profile _used when launching a new terminal:
pl: P_rofil używany przy uruchamianiu nowego terminala:

en: Profile list
pl: Lista profili

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
pl: Profil używany przy otwieraniu nowego okna lub zakładki. Musi znajdować się na liście profile_list.

en: Profile to use for new terminals
pl: Profil używany przy uruchamianiu nowych terminali

en: Profiles
pl: Profile

en: ROLE
pl: ROLA

en: Register with the activation nameserver [default]
pl: Rejestracja przy użyciu serwera aktywacji [domyślnie]

en: Replaces initial title
pl: Zastępuje początkowy tytuł

en: Reset
pl: Zresetowanie

en: Reset and C_lear
pl: Wyzeruj i _wyczyść

en: Reset and Clear
pl: Wyzerowanie i wyczyszczenie

en: Restart the command
pl: Ponowne uruchomienie polecenia

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Ru_n a custom command instead of my shell
pl: Uruchamia podane _polecenie zamiast powłoki

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
pl: Uruchmia to polecenie zamiast powłoki, jeżeli jest ustawiona opcja use_custom_command.

en: Sc_roll on output
pl: Przewijanie przy _wypisaniu znaku

en: Scr_ollback:
pl: _Obszar przewijania:

en: Scroll on _keystroke
pl: Przewijanie przy _naciśnięciu klawisza

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Secure _Keyboard
pl: Zabezpiecz _klawiaturę

en: Select-by-_word characters:
pl: Znaki należące do _słowa przy zaznaczaniu:

en: Set Title
pl: Ustawienie tytułu

en: Set _Character Encoding
pl: Ustaw _kodowanie znaków

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
pl: Ustawia domyślny katalog roboczy terminala. Używany wewnętrznie

en: Set the last specified tab as the active one in its window
pl: Ustawia ostatnio określoną zakładkę jako aktywną jej oknie

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
pl: Ustawia rolę podanego wcześniej okna. Odnosi się ona tylko do jednego okna. Parametr może być podany raz dla każdego z okien tworzonych z wiersza poleceń.

en: Set the terminal's title
pl: Ustawia tytuł terminala

en: Set the terminal's working directory
pl: Ustawia katalog roboczy terminala

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
pl: Ustawia współczynnik powiększenia terminala (1.0 = zwykły rozmiar)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
pl: Określa kod generowany przez klawisz backspace. Możliwe wartości to "ascii-del" dla znaku ASCII DEL, "control-h"  dla Control-H (znanego jako znak ASCII BS), "escape-sequence" dla sekwencji sterującej charakterystycznej dla klawiszy backspace lub delete. Dla klawisza backspace standardowo przyjmuje się "ascii-del".

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
pl: Określa kod generowany przez klawisz delete. Możliwe wartości to "ascii-del" dla znaku ASCII DEL, "control-h"  dla Control-H (znanego jako znak ASCII BS), "escape-sequence" dla sekwencji sterującej charakterystycznej dla klawiszy backspace lub delete. Dla klawisza delete standardowo przyjmuje się "escape-sequence".

en: Shortcut _Key
pl: Klawisz _skrótu

en: Show Menu_bar
pl: Wyświetl pasek m_enu

en: Show _Menubar
pl: Wyświetl pasek m_enu

en: Show _menubar by default in new terminals
pl: Domyślne wyświetlanie paska _menu w nowych terminalach

en: Si_ze:
pl: _Rozmiar:

en: South European
pl: Południowoeuropejski

en: Support skey dingus clicking
pl: Wsparcie dla haseł S/Key

en: Switch to Next Tab
pl: Przełączenie na następną zakładkę

en: Switch to Previous Tab
pl: Przełączenie na poprzednią zakładkę

en: Switch to Tab 1
pl: Przełączenie na 1. zakładkę

en: Switch to Tab 10
pl: Przełączenie na 10. zakładkę

en: Switch to Tab 11
pl: Przełączenie na 11. zakładkę

en: Switch to Tab 12
pl: Przełączenie na 12. zakładkę

en: Switch to Tab 2
pl: Przełączenie na 2. zakładkę

en: Switch to Tab 3
pl: Przełączenie na 3. zakładkę

en: Switch to Tab 4
pl: Przełączenie na 4. zakładkę

en: Switch to Tab 5
pl: Przełączenie na 5. zakładkę

en: Switch to Tab 6
pl: Przełączenie na 6. zakładkę

en: Switch to Tab 7
pl: Przełączenie na 7. zakładkę

en: Switch to Tab 8
pl: Przełączenie na 8. zakładkę

en: Switch to Tab 9
pl: Przełączenie na 9. zakładkę

en: TITLE
pl: TYTUŁ

en: Ta_bs
pl: Zakła_dki

en: Terminal _bell
pl: D_zwonek terminala

en: Terminal applications have these colors available to them.
pl: Poniższe kolory są dostępne dla aplikacji działających wewnątrz terminala.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
pl: Terminale posiadają szesnastokolorową paletę dostepną dla programów w nich uruchamianych. To jest ta paleta, w formie listy kolorów oddzielonych dwukropkiem. Nazwy kolorów powinny być w formacie szesnastkowym, np. "#FF00FF"

en: Thai
pl: Tajski

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
pl: Program działający wewnątrz terminala może dynamicznie ustawiać jego tytuł.

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
pl: Brakuje pliku "%s". Wskazuje to na niepoprawną instalację aplikacji.

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
pl: Profil wybrany jako bazowy dla nowego profilu już nie istnieje

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
pl: Klikniety tekst nie wygląda na pytanie o hasło S/Key.

en: The type of accelerator.
pl: Typ akceleratora.

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
pl: Wartość klucza konfiguracji %s jest niepoprawna; wartością jest "%s"

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
pl: Wystąpił problem z poleceniem związanym z tym terminalem: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
pl: Przy tworzeniu procesu potomnego dla terminala wystąpił błąd

en: There was an error creating the child process for this terminal: %s
pl: Przy tworzeniu procesu potomnego dla terminala wystąpił błąd: %s

en: There was an error creating the profile "%s"
pl: Przy tworzeniu profilu "%s" wystąpił błąd

en: There was an error deleting the profiles
pl: Przy usuwaniu profili wystąpił błąd

en: There was an error displaying help: %s
pl: Przy wyświetlaniu pomocy wystąpił błąd: %s

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
pl: Przy pobieraniu listy profili terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
pl: Przy odczycie powiązań klawiszy terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error loading config from %s. (%s)
pl: Przy odczycie konfiguracji z %s wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
pl: Przy odczycie wartości konfiguracji określającej użycie obrazów w menu wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
pl: Przy odczycie wartości konfiguracji określającej użycie akceleratorów wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
pl: Przy odczycie wartości konfiguracji określającej klawisze umożliwiające dostęp do paska menu wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
pl: Przy odczycie wartości konfiguracji określającej użycie mnemoników wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach use_menu_accelerators wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach domyślnego profilu terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach dotyczących ukrywania/wyświetlania ikon menu wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach czcionki jednorodnej wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach na liście kodowań terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach powiązań klawiszy terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach w profilu terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach na liście profili terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach w konfiguracji terminala wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
pl: Przy rejestrowaniu się do powiadamiania o zmianach określających czy należy używać klawiszy dostepu paska menu wystąpił błąd. (%s)

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
pl: Przy usuwaniu katalogu konfiguracji %s wystąpił błąd. (%s)

en: There wasn't a default value for %s
pl: Brak domyślnej wartości dla %s

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
pl: Zmiana poniższych opcji może spowodować niepoprawne zachowanie pewnych aplikacji.
    Istnieją one tylko w celu obejścia problemów z pewnymi aplikacjami i systemami
    operacyjnymi, które oczekują innego zachowania się terminala.

en: Title and Command
pl: Tytuł i polecenie

en: Title for terminal
pl: Tytuł terminala

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
pl: Tytuł wyświetlany na górnej belce okna terminala lub zakładki. Może być on zastąpiony lub dodany z tytułem ustawianym przez aplikację wewnątrz terminala, w zależności od ustawień trybu mode_title.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
pl: Określa czy kursor powinien mrugać po otrzymaniu skupienia przez terminal, dotyczy okien/zakładek z tym profilem.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
pl: Określa czy w nowych oknach powinno być wyświetlane menu, dotyczy okien/zakładek z tym profilem.

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
pl: Ukrywa pasek menu w ostatnio użytym oknie. Opcja odnosi się tylko do okna i może być użyta raz dla każdego okna tworzonego z wiersza poleceń.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
pl: Wyświetla pasek menu w ostatnio użytym oknie. Opcja odnosi się tylko do okna i może być użyta raz dla każdego okna tworzonego z wiersza poleceń.

en: Two "%s" options given for one tab
pl: Dla jednej zakładki podano dwie opcje "%s"

en: Two "%s" options given for one window
pl: Dla jednego okna podano dwie opcje "%s"

en: Two --default-working-directories given
pl: Podane dwie opcje  --default-working-directories

en: Two geometries given for one window
pl: Dla jednego okna podano dwie specyfikacje geometrii

en: Two roles given for one window
pl: Dla jednego okna podano dwie role

en: Type a new accelerator
pl: Wpisz nowy akcelerator

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
pl: Wpisz nowy akcelerator lub naciśnij Backspace, aby go wyczyścić.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
pl: Rodzaj tła terminala. Może być "solid" dla jednolitego koloru, "image" dla obrazu lub "transparent" dla pseudo przezroczystości.

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
pl: Obiekt listy URL-i upuszczony na terminalu ma niewłaściwy format (%d) lub długość (%d)

en: Use colors from s_ystem theme
pl: Kolory z _motywu systemowego

en: User Defined
pl: Zdefiniowany

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: View
pl: Widok

en: Western
pl: Zachodni

en: What to do with dynamic title
pl: Sposób postępowania z tytułem dynamicznym

en: What to do with the terminal when the child command exits
pl: Określa co zrobić z terminalem kiedy zakończy się polecenie potomne

en: When command _exits:
pl: _Po zakończeniu polecenia:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
pl: Podczas zaznaczania tekstu po wyrazach, sekwencja tych znaków będzie rozumiana jako pojedyncze słowo. Zakres może być podany jako "A-Z". Znak łącznika (nie wyrażającego zakresu) powinien być pierwszym podanym znakiem.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
pl: Określa położenie paska przewijania. Możliwe wartości to "left" (po lewej), "right" (po prawej) i "disabled" (wyłączony).

en: Whether the menubar has access keys
pl: Określa czy pasek menu posiada klawisze dostępu

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
pl: Określa czy włączony jest standardowy skrót GTK umożliwiający dostęp do paska menu

en: Whether to allow bold text
pl: Określa czy można pogrubiony tekst jest wyświetlany

en: Whether to blink the cursor
pl: Określa czy kursor ma mrugać

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
pl: Określa czy skróty Alt+litera dla paska menu mają być włączone. Mogą one kolidować z programami uruchamianymi wewnątrz terminala, więc jest możliwość ich wyłączenia.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
pl: Określa czy uruchomiać polecenie w terminalu jako powłokę

en: Whether to run a custom command instead of the shell
pl: Określa czy uruchomić podane polecenie zamiast powłoki

en: Whether to scroll background image
pl: Określa czy należy przewijać obraz tła

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
pl: Określa czy przewinąć do końca zawartość terminala kiedy zostanie naciśnięty klawisz

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
pl: Określa czy przewinąć do końca zawartość terminala kiedy pojawą się nowe dane

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
pl: Określa czy wyświetlać pasek menu w nowych oknach/zakładkach

en: Whether to silence terminal bell
pl: Określa czy wyciszyć dzwonek terminala

en: Whether to update utmp/wtmp when launching terminal command
pl: Określa czy aktualizowac wpisy utmp/wtmp przy uruchamianiu polecenia

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
pl: Określa czy użyć kolorów z motywu widgeta terminala.

en: Whether to use the system font
pl: Określa czy użyć czcionki systemowej

en: White on black
pl: Białe na czarnym

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
pl: Specyfikacja geometrii X (patrz strona podręcznikowa "X"). Opcja może być użyta raz dla każdego otwieranego okna.

en: You already have a profile called "%s"
pl: Profil o nazwie "%s" już istnieje

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
pl: Należy pozostawić przynajmniej jeden profil, nie można usunąć wszystkich.

en: You must select one or more profiles to delete.
pl: Należy wybrać przynajmniej jeden usuwany profil.

en: ZOOMFACTOR
pl: POWIĘKSZENIE

en: Zoom In
pl: Powiększenie

en: Zoom Out
pl: Pomniejszenie

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
pl: Współczynnik powiększenia "%g" jest zbyt duży; użyto %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
pl: Współczynnik powiększenia "%g" jest zbyt mały; użyto %g

en: _About
pl: _Informacje o

en: _Action
pl: _Czynność

en: _Add or Remove...
pl: _Dodaj lub usuń...

en: _Allow bold text
pl: Wyświetlanie pogru_bionego tekstu

en: _Background color:
pl: Kolor _tła:

en: _Background image
pl: _Obraz w tle

en: _Backspace key generates:
pl: Klawisz _Backspace generuje:

en: _Base on:
pl: W _oparciu o:

en: _Close Window
pl: Za_mknij okno

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Copy Link Address
pl: Skopiuj _adres odnośnika

en: _Create
pl: U_twórz

en: _Delete key generates:
pl: Klawisz _Delete generuje:

en: _Description
pl: _Opis

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Dynamically-set title:
pl: _Dynamicznie ustawiony tytuł:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit Current Profile...
pl: Z_modyfikuj bieżący profil...

en: _Encoding
pl: _Kodowanie

en: _File
pl: _Plik

en: _Font:
pl: _Czcionka:

en: _Full Screen
pl: P_ełny ekran

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Image file:
pl: P_lik z obrazem:

en: _Input Methods
pl: _Metody wejściowe

en: _Keyboard Shortcuts...
pl: _Skróty klawiszy...

en: _Next Tab
pl: N_astępna zakładka

en: _None (use solid color)
pl: _Brak (jednolity kolor)

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: _Open Link
pl: _Otwórz odnośnik

en: _Previous Tab
pl: P_oprzednia zakładka

en: _Profile name:
pl: Nazwa p_rofilu:

en: _Profiles:
pl: _Profile:

en: _Reset
pl: Z_resetuj

en: _Reset compatibility options to defaults
pl: Przywróć _domyślne wartości opcji zgodności

en: _Run command as a login shell
pl: _Uruchomienie w roli powłoki startowej

en: _Scrollbar is:
pl: Położenie p_aska przewijania:

en: _Set Title...
pl: _Ustaw tytuł...

en: _Shade transparent or image background:
pl: Przy_ciemnianie przezroczystości i obrazów w tle:

en: _Shortcut Keys:
pl: Kla_wisze skrótów:

en: _Text color:
pl: Kolor t_ekstu:

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: _Transparent background
pl: _Przezroczyste tło

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
pl: _Aktualizacja wpisów w utmp/wtmp przy uruchamianiu

en: _Use bold version of font
pl: Użycie p_ogrubionej odmiany czcionki

en: _Use the system terminal font
pl: _Systemowa czcionka terminala

en: _View
pl: _Widok

en: _kilobytes
pl: _kilobajtów

en: _lines
pl: _wierszy

en: char cell
pl: rozmiaru znaku

en: italic
pl: kursywa

en: kilobytes
pl: kilobajtów

en: monospaced
pl: równomierne

en: oblique
pl: pochylona

en: other
pl: inne

en: proportional
pl: proporcjonalne

en: reverse italic
pl: odwrócona kursywa

en: reverse oblique
pl: odwrotnie pochylona

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
pl: Obiekt text/plain upuszczony na terminalu ma niewłaściwy format (%d) lub długość (%d)
