gnome-utils - en to pl translation catalogue (357 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
pl: 
    ... Zbyt wiele błędów, aby je wyświetlić ...

en: %B %e
pl: %B $e

en: %d File Found | %d Files Found
pl[0]: Odnaleziono %d plik
pl[1]: Odnaleziono %d pliki
pl[2]: Odnaleziono %d plików

en: %d file found | %d files found
pl[0]: Odnaleziono %d plik
pl[1]: Odnaleziono %d pliki
pl[2]: Odnaleziono %d plików

en: %ld byte | %ld bytes
pl[0]: %ld bajt
pl[1]: %ld bajty
pl[2]: %ld bajtów

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
pl: %-d/%m/%y, %-H:%M

en: %s could not be opened.
pl: Nie można otworzyć %s.

en: %s is not a regular file.
pl: %s nie jest zwykłym plikiem.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
pl: Plik %s nie jest dostępny dla użytkowników. Uruchom program jako użytkownik root lub poproś administratora o zmianę uprawnień do pliku.

en: %s not a log file.
pl: %s nie jest plikiem dziennika.

en: (stopped)
pl: (zatrzymany)

en: /dev/floppy/0 or /dev/fd0
pl: /dev/floppy/0 lub /dev/fd0

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
pl: Wartość 0 oznacza szybkie formatowanie, 1 - standardowe (wraz z formatowaniem niskopoziomowym), a 2 - formatowanie pełne (z wyszukiwaniem błędnych bloków).

en: <No log loaded>
pl: <Brak dziennika>

en: <empty>
pl: <pusty>

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga</b>: W systemie nie zainstalowano narzędzia mbadblocks. Jest ono wymagane do przeprowadzenia pełnego formatowania z systemem plików FAT (DOS-owym).</i></small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
pl: <span weight="bold">Ustawienia systemu plików</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
pl: <span weight="bold">Tryb formatowania</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
pl: <span weight="bold">Ustawienia fizyczne</span>

en: A client for the MIT dictionary server.
pl: Klient dla serwera słownika MIT.

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
pl: Wystąpił poważny błąd. Upewnij się, że podany został poprawny serwer i port. Domyślnym serwerem jest dict.org, działający na porcie 2628.

en: A system log viewer for GNOME.
pl: Przeglądarka dzienników systemowych dla GNOME.

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
pl: TYLKO DLA ZAAWANSOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW - domyślny program formatujący dla FAT-u

en: A_vailable options:
pl: _Dostępne opcje:

en: Abnormal child process termination.
pl: Niewłaściwe zakończenie procesu potomnego.

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
pl: Niepoprawne zakończenie procesu potomnego, wykonującego program mbadblocks.

en: Ac_tions...
pl: Ope_racje...

en: Accessories
pl: Akcesoria

en: Action Database
pl: Baza danych operacji

en: Action that will be executed if all previous regexps. are matched. This is executed by a system command: system (action).
pl: Operacja podejmowana jeżeli paswoały wszystkie poprzednie wyrażenia regularne. Wykonywane jest to poprzez uruchomienie polecenia systemowego: system (operacja).

en: Actions
pl: Operacje

en: Add an action
pl: Dodaje operację

en: Add logs to monitor
pl: Dodaje monitorowane dzienniki

en: Alert Buttons
pl: Przyciski alarmowe

en: Alert Type
pl: Rodzaj alarmu

en: April
pl: Kwiecień

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
pl[0]: Czy na pewno chcesz otworzyć %d dokument?
pl[1]: Czy na pewno chcesz otworzyć %d dokumenty?
pl[2]: Czy na pewno chcesz otworzyć %d dokumentów?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
pl[0]: Czy na pewno chcesz otworzyć %d folder?
pl[1]: Czy na pewno chcesz otworzyć %d foldery?
pl[2]: Czy na pewno chcesz otworzyć %d folderów?

en: August
pl: Sierpień

en: Automatically start a search
pl: Automatycznie rozpoczyna wyszukiwanie

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
pl: Błędne dane w cylindrze %d.  Kontynuowanie...

en: Browse
pl: Wybór katalogu

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Can't write to actions database!
pl: Nie można zapisać bazy danych czynności!

en: Cannot connect to server
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem

en: Cannot initialize bonobo.
pl: Nie można zainicjować bonobo.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
pl: Nie można otworzyć bazy danych czynności <%s>! Otwarcie nie powiodło się.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
pl: Nie można otworzyć bazy danych opisów <%s>!. Otwarcie nie powiodło się.

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
pl: Nie można otworzyć bazy danych wyrażeń regularnych <%s>!. Otwarcie nie powiodło się.

en: Check Spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Check _Spelling
pl: Sp_rawdź pisownię słowa

en: Check word spelling
pl: Sprawdza pisownię słowa

en: Checking for bad blocks...
pl: Wyszukiwanie błędnych bloków...

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
pl: Wyszukiwanie błędnych bloków... (może to nieco potrwać)

en: Checking for bad blocks... Done
pl: Wyszukiwanie błędnych bloków... Gotowe

en: Click to Remove the '%s' Rule
pl: Kliknij, aby usunąć regułę "%s"

en: Click to Start the search
pl: Kliknij, aby rozpocząć wyszukiwanie

en: Click to Stop the search
pl: Kliknij, aby zatrzymać wyszukiwanie

en: Click to do the spell check
pl: Kliknij, aby sprawdzić pisownię

en: Clos_e All
pl: Zamknij _wszystkie

en: Close all Log files
pl: Zamyka wszystkie pliki dzienników

en: Collapse all the rows
pl: Zwija wszystkie wiersze

en: Contains the _text
pl: Zawiera _napis

en: Could not delete "%s".
pl: Nie można usunąć "%s"

en: Could not determine current floppy geometry.
pl: Nie można określić aktualnej geometrii dyskietki.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
pl: Nie można wyświetlić pomocy na temat formatera dyskietek.
    %s

en: Could not move "%s" to the trash.
pl: Nie można przenieść "%s" do śmietnika.

en: Could not move "%s" to trash.
pl: Nie można przenieść "%s" do śmietnika.

en: Could not open document "%s".
pl: Nie można otworzyć dokumentu "%s".

en: Could not open folder "%s".
pl: Nie można otworzyć folderu "%s".

en: Could not open help document.
pl: Nie można otworzyć dokumentu pomocy.

en: Could not save "%s" document to "%s".
pl: Nie można zapisać dokumentu "%s" w "%s".

en: Could not save document.
pl: Nie można zapisać dokumentu.

en: Currently _monitored logs:
pl: Aktualnie _monitorowane dzienniki:

en: DEVICE
pl: URZĄDZENIE

en: D_efault strategy:
pl: _Domyślna strategia wyszukiwania:

en: Database
pl: Baza danych

en: Database Name
pl: Nazwa bazy danych

en: Date
pl: Data

en: Date Modified
pl: Data modyfikacji

en: Date modified more than (da_ys)
pl: Czas od m_odyfikacji przekracza (dni)

en: Date:
pl: Data:

en: De_fault Server
pl: Do_myślny serwer

en: December
pl: Grudzień

en: Def_ault Port
pl: Domyś_lny port

en: Default Strategy
pl: Domyślna strategia wyszukiwania

en: Default filesystem type
pl: Domyślny system plików

en: Default formatting mode
pl: Domyślny tryb formatowania

en: Deleting "%s" failed: %s.
pl: Usuwanie "%s" nie powiodło się: %s.

en: Description of this entry.
pl: Opis bieżącego elementu.

en: Description:
pl: Opis:

en: Dictionary
pl: Słownik

en: Dictionary Lookup
pl: Wyszukiwanie w słowniku

en: Dictionary Preferences
pl: Preferencje słownika

en: Dictionary server
pl: Serwer słownika

en: Do you want to delete "%s" permanently?
pl: Czy chcesz usunąć trwale "%s"?

en: Double Density 3.5" (720KB)
pl: Podwójna gęstość 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
pl: Podwójna gęstość 5.25" (360 KB)

en: Edit Action
pl: Modyfikacja operacji

en: Edit an action
pl: Modyfikuje operację

en: Enter a Word or select one from the list below
pl: Wprowadź słowo lub wybierz jedno z poniższej listy

en: Enter a value for search rule
pl: Wprowadź wartość reguły wyszukiwania

en: Enter a word to know the spelling
pl: Wprowadź słowo, którego pisownię chcesz poznać

en: Enter the Port Number
pl: Wprowadź nazwę portu

en: Enter the Server Name
pl: Wprowadź nazwę serwera

en: Enter the file name you want to search
pl: Podaj nazwę pliku, który chcesz odnaleźć

en: Enter the folder name where you want to start the search
pl: Wprowadź nazwę folderu, w którym chcesz rozpocząć wyszukiwanie

en: Entry Detail
pl: Szczegóły na temat pozycji

en: Entry changed called for a non entry option!
pl: Wywołano entry_changed dla elementu nie będącego elementem wejściowym!

en: Error closing device %s
pl: Błąd przy zamykaniu urządzenia %s

en: Error during completion of formatting
pl: Błąd podczas kończenia formatowania

en: Error formatting track #%d
pl: Błąd przy formatowaniu ścieżki #%d

en: Error invoking query: %s
pl: Błąd przy zadawaniu pytania: %s

en: Error parsing actions data base
pl: Błąd przy analizie bazy danych czynności

en: Error parsing the search command.
pl: Błąd przy analizowaniu polecenia wyszukiwania.

en: Error running the search command.
pl: Błąd przy uruchamianiu polecenia wyszukiwania.

en: Error while checking the bad blocks.
pl: Błąd przy wyszukiwaniu błędnych bloków.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
pl: Błąd przy tworzeniu unikatowej nazwy dla pliku z listą błędnych bloków.

en: Error while executing specified action
pl: Przy wykonywaniu zdefiniowanej operacji wystąpił błąd

en: Error while filling the bad blocks list file.
pl: Błąd przy wypełnianiu pliku z listą błędnych bloków.

en: Error while searching for files.
pl: Błąd przy wyszukiwaniu plików.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
pl: Błąd przy uruchamianiu polecenia (%s): %s.

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
pl: Błąd przy wykonywaniu polecenia mbadblocks: %s.

en: Error: [%s]
pl: Błąd: [%s]

en: Expands or collapses a list of search options.
pl: Rozwija lub zwija listę opcji wyszukiwania.

en: Failed to open device %s for badblock checking
pl: Nie można otworzyć urządzenia %s w celu wyszukania błędnych bloków

en: February
pl: Luty

en: File already opened
pl: Plik jest już otwarty

en: File is empty
pl: Plik jest pusty

en: File system _type:
pl: _Typ systemu plików:

en: Find
pl: Wyszukiwanie

en: Floppy Formatter
pl: Formater dyskietek

en: Floppy _density:
pl: _Gęstość zapisu dyskietki:

en: Floppy de_vice:
pl: _Urządzenie dyskietki:

en: Floppy formatted successfully.
pl: Dyskietka została sformatowana pomyślnie.

en: Floppy formatting cancelled.
pl: Anulowano formatowanie dyskietki.

en: Follow symbolic links
pl: Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi

en: Format Floppy Disks
pl: Narzędzie do formatowania dyskietek

en: Format Progress
pl: Postęp formatowania

en: Formatting the disk...
pl: Formatowanie dyskietki...

en: Formatting the disk... Done
pl: Formatowanie dyskietki... Gotowe

en: GConf error:
      %s
pl: Błąd podsystemu GConf:
      %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
pl: Błąd przy dostępie do urządzenia stacji dyskietek %s.
    
    Kod błędu %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
pl: Błąd przy dostępie do urządzenia stacji dyskietek %s.
    
    Kod błędu %s:%d

en: High Density 3.5" (1.44MB)
pl: Wysoka gęstość 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
pl: Wysoka gęstość 5.25" (1.2 MB)

en: Host Name
pl: Nazwa komputera

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
pl: Nie rozpoznano problemu, lecz wystąpił poważny błąd.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
pl: Jeżeli zastapisz istniejący plik, jego zawartość zostanie nadpisana.

en: Image/label border
pl: Krawędź obrazu/etykiety

en: Include other filesystems
pl: Z innymi systemami plików

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
pl: Brak uprawnień do otwarcia urządzenia napędu dyskietek %s.

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
pl: Błąd wewnętrzny: Nie można dokonać przesunięcia do odpowiedniego położenia.

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
pl: Błąd wewnętrzny: Nieoczekiwana wartość (%ld) w funkcji do_test

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
pl: W wierszu polecenia podano niepoprawny argument opcji sortby.

en: January
pl: Styczeń

en: July
pl: Lipiec

en: June
pl: Czerwiec

en: Last Date:
pl: Data końcowa:

en: Last Modified:
pl: Ostatnia modyfikacja:

en: Linux Native (ext2)
pl: Rodzimy linuksowy (ext2)

en: Log Information
pl: Informacje o dzienniku

en: Log Line Details
pl: Szczegóły wiersza z dziennika

en: Log file to open up on startup
pl: Brak dziennika otwieranego po uruchomieniu

en: Look Up for a Word
pl: Wyszukanie słowa

en: Look in Folder Entry
pl: _Wyszukiwanie w pozycji folderów

en: Looking up word...
pl: Wyszukiwanie słowa...

en: Lookup done
pl: Zakończono wyszukiwanie

en: Lookup word in dictionary
pl: Wyszukuje słowo w słowniku

en: Lookup words in an online dictionary
pl: Wyszukuje słowo w słowniku sieciowym

en: Making filesystem on disk...
pl: Tworzenie na dyskietce systemu plików...

en: Making filesystem on disk... Done
pl: Tworzenie na dyskietce systemu plików... Gotowe

en: March
pl: Marzec

en: May
pl: Maj

en: Message
pl: Komunikat

en: Message:
pl: Komunikat:

en: Mo_ve to Trash
pl: Przenieś do ś_mietnika

en: Modified:
pl: Modyfikacja:

en: Monitor Logs
pl: Monitoruje dzienniki

en: Monitor Options
pl: Opcje monitorowania

en: Monitoring Logs...
pl: Monitorowanie dzienników...

en: Moving "%s" failed: %s.
pl: Przenoszenie "%s" nie powiodło się: %s.

en: Na_me does not contain
pl: Naz_wa nie zawiera

en: Name
pl: Nazwa

en: Name Contains Entry
pl: Wpis zawartości nazwy

en: Name matches regular e_xpression
pl: Plik pasuje do wyrażen_ia regularnego

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
pl: Nie zainstalowano w systemie programów mkdosfs/mformat. Nie można sformatować dyskietki bez którejś z nich.

en: No Files Found
pl: Nie odnaleziono plików.

en: No files found
pl: Nie odnaleziono plików

en: No log files to open
pl: Brak dzienników do otwarcia

en: No matches found
pl: Nie odnaleziono wystąpień

en: Not enough memory!
pl: Brak pamięci!

en: November
pl: Listopad

en: Number of Lines:
pl: Liczba wierszy:

en: O_pen Folder
pl: O_twórz folder

en: October
pl: Październik

en: Open new logfile
pl: Wybór nowego pliku z dziennikiem

en: Owned by _group
pl: Gr_upa przypisana plikowi

en: Owned by _user
pl: Wł_aściciel pliku

en: Owner is unrecognized
pl: Nierozpoznany użytkownik

en: Port Entry
pl: Wejście portu

en: Port used to connect to server
pl: Port używany przy połączeniu z serwerem

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
pl: Problem przy odczycie cylindra %d, oczekiwano %d, odczytano %d

en: Process
pl: Proces

en: Process:
pl: Proces:

en: Properties
pl: Właściwości

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
pl: Błąd przy odczycie:
    Problem przy odczycie cylindra %d, oczekiwano %d, odczytano %d

en: ReadLogStats: out of memory
pl: ReadLogStats: brak pamięci

en: Regular expression that will match process part of message.
pl: Wyrażenie regularne pasujące do części komunikatu dotyczącej procesu.

en: Regular expression that will match the log name.
pl: Wyrażenie regularne pasujące do nazwy dziennika.

en: Regular expression that will match the message.
pl: Wyrażenie regularne pasujące do komunikatu.

en: Remove an action
pl: Usuwa operację

en: Remove logs from monitor
pl: Usuwa monitorowane dzienniki

en: Reset port to default
pl: Przywraca domyślny port

en: Reset server to default
pl: Przywraca domyślny serwer

en: S_earch results:
pl: _Wyniki wyszukiwania:

en: S_ize at least (kilobytes)
pl: _Rozmiar przynajmniej (kilobajty)

en: S_witch Log
pl: P_rzełącz dziennik

en: Save Search Results As...
pl: Zapis wyników wyszukiwania...

en: Search Rule Value Entry
pl: Wejście na wartość reguły wyszukiwania

en: Search Rules Menu
pl: Menu reguł wyszukiwania

en: Search Strategy
pl: Strategia wyszukiwania

en: Search _results:
pl: _Wyniki wyszukiwania

en: Search all databases
pl: Przeszukaj wszystkie bazy danych

en: Search for Files
pl: Wyszukiwanie plików

en: Search s_trategy:
pl: _Strategia wyszukiwania:

en: Search your disk for files
pl: Wyszukuje pliki na dysku

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Select a search rule from the menu
pl: Wybierz z menu regułę wyszukiwania

en: Select the '%s' constraint
pl: Wybiera warunek "%s"

en: September
pl: Wrzesień

en: Server
pl: Serwer

en: Server Entry
pl: Wejście serwera

en: Set sort order to descending, the default is ascending
pl: Zmienia porządek na malejący (domyślny jest rosnący).

en: Set the text of 'Look in folder'
pl: Ustawia napis w polu "Wyszukiwanie w folderze"

en: Set the text of 'Name contains'
pl: Ustawia napis w polu "Plik nosi nazwę"

en: Show Calendar Log
pl: Wyświetla dziennik kalendarza

en: Show Entry Detail
pl: Wyświetla szczegóły na temat pozycji

en: Show Log Properties
pl: Wyświetla właściwości dziennika

en: Show hidden and backup files
pl: Wyświetlanie plików ukrytych i zapasowych

en: Show more _options
pl: Wyświetl więcej _opcji

en: Show more options
pl: Wyświetla dodatkowe opcje

en: Si_ze at most (kilobytes)
pl: Ro_zmiar nie przekracza (kilobajty)

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Smart _lookup
pl: Inteligentne _wyszukiwanie

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
pl: Porządkuje pliki wg jednego z kryteriów: name (nazwa), folder, size (rozmiar), type (typ) lub date (data)

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
pl: Określa plik dziennika, otwierany przy uruchamianiu. Domyślnym plikiem jest /var/adm/messages lub /var/log/messages, zależnie od używanej dystrybucji.

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
pl: Określa, czy powinno być używane inteligentne wyszukiwanie. Rzeczywiste ustawienie zależy od tego, czy serwer obsługuje tę opcję. Domyślną wartością jest PRAWDA.

en: Spell check done
pl: Zakończono sprawdzanie pisowni

en: Spell-checking...
pl: Sprawdzanie pisowni...

en: Start Date:
pl: Data początkowa:

en: String not found
pl: Nie odnaleziono napisu

en: Switch between already opened logs
pl: przełącza pomiędzy otwartymi dziennikami

en: System Log
pl: Dziennik systemowy

en: System Log Viewer
pl: Przeglądarka dzienników systemowych

en: TOUCHED!!
pl: ZMIENIONY!

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
pl: Włączona opcja określa, że jako preferowany program formatujący FAT powinien być użyty mkdosfs. Wyłączenie opcji powoduje przełączenie na program mtools.

en: Tag that identifies the log file.
pl: Znacznik identyfikujący plik dziennika.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
pl: Narzędzie sprawdzające błędy (mbadblocks) zgłosiło następujące nieprawidłowości:
    %s.

en: The buttons shown in the alert dialog
pl: Przyciski wyświetlane w oknie alarmu

en: The database to use in the dictionary server.
pl: Baza danych używana przez serwer słownika

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
pl: Urządzenie %s jest odłączone.
    Aby kontynuować, przyłącz urządzenie.

en: The device to format
pl: Urządzenie opisujące formatowaną dyskietkę

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
pl: Używany serwer słownika. Domyślnym serwerem jest dict.org. Aby uzyskać informacje na temat innych serwerów, odwiedź witrynę http://www.dict.org.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
pl: Dokument "%s" już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: The document does not exist.
pl: Dokument nie istnieje.

en: The document name you selected is a folder.
pl: Wybrana nazwa dokumentu jest folderem.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
pl: Narzędzie tworzące system plików (%s) zgłosiło następujące nieprawidłowości:
    
    %s (%d)

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad block</b> (out of %d) has been found and marked. | The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
pl[0]: Dyskietka została sformatowana, lecz odnaleziono i oznaczono <b>%d błędny blok</b> (spośród %d).
pl[1]: Dyskietka została sformatowana, lecz odnaleziono i oznaczono <b>%d błędne bloki</b> (spośród %d).
pl[2]: Dyskietka została sformatowana, lecz odnaleziono i oznaczono <b>%d błędnych bloków</b> (spośród %d).

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
pl: Nazwa konkretnej bazy danych używanej na serwerze słownika. Wartość ! określa, że program powinien przeszukiwać wszystkie bazy na serwerze.

en: The nautilus file manager is not running.
pl: Nie jest uruchomiony menedżer plików nautilus.

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
pl: Port używany przy połączeniu z serwerem. Domyślnym portem jest 2628.

en: The search strategy to use
pl: Używana strategia wyszukiwania

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
pl: Używana strategia wyszukiwania. Rzeczywiste ustawienie zależy od tego, jaką strategię obsługuje serwer. Domyślną strategią jest "lev" - dopasowanie słów o odległości Levenshteina równej jeden.

en: The type of alert
pl: Rodzaj alarmu

en: The volume name can't contain any blank space.
pl: Nazwa nośnika nie może zawierać odstępów.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
pl: Nie zainstalowano w systemie przeglądarki obsługującej wyświetlanie dokumentu.

en: There was an error displaying help: 
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: 
    %s

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
pl[0]: Operacja spowoduje otwarcie %d oddzielnego okna.
pl[1]: Operacja spowoduje otwarcie %d oddzielnych okien.
pl[2]: Operacja spowoduje otwarcie %d oddzielnych okien.

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
pl: _Pełne (dodatkowo wyszukuje błędne bloki)

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
pl: Zbyt wiele otwartych dzienników. Spróbuj ponownie po zamknięciu jednego z nich.

en: Too many open logs. Close one and try again
pl: Zbyt wiele otwartych dzienników. Spróbuj ponownie po zamknięciu jednego z nich.

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
pl: Śmietnik jest niedostępny.  Nie można przenieść "%s" do śmietnika.

en: Type
pl: Typ

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
pl: Brak dostępu do stacji dyskietek.
    
    Upewnij się, że dyskietka jest w stacji
    oraz została zablokowana.

en: Unable to create filesystem correctly.
pl: Nie można poprawnie utworzyć systemu plików.

en: Unable to open any device, formatting cannot continue.
pl: Nie można otworzyć żadnego urządzenia, formatowanie nie może być kontynuowane.

en: Unable to open logfile!
pl: Nie można otworzyć pliku dziennika!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
pl: Nie można otworzyć urządzenia %s. Przerwano formatowanie.

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
pl: Nie można wykonać operacji.
    Prawdopodobnie używany serwer jest niedostępny
    lub brak połączenia z Internetem.

en: Unable to write to device %s
pl: Nie można wykonać zapisu na urządzenie %s

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
pl: Nie można zapisać na dyskietkę.
    
    Upewnij się, że nie jest ona zabezpieczona przed zapisem.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
pl: Nieznany komunikat początkowy programu mke2fs. Anulowano.

en: Use smart lookup
pl: Inteligentne wyszukiwanie

en: Verifying the format...
pl: Weryfikowanie formatu...

en: Verifying the format... Done
pl: Weryfikowanie formatu... Gotowe

en: View the system log file
pl: Wyświetla plik dziennika systemowego

en: Volume _name:
pl: Nazwa _nośnika:

en: While searching the following errors were reported.
pl: Podczas wyszukiwania zostały zgłoszone następujące błędy.

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
pl: Szerokość krawędzi biegnącej dookoła etykiety i obrazu okna alarmu

en: Word
pl: Słowo

en: Word Entry
pl: Wejście słowa

en: You did not select a document name.
pl: Nie wybrano nazwy dokumentu.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
pl: Formatowanie nie jest możliwe z powodu braku uprawnień do zapisu do %s.
    Poproś administratora o zmianę uprawnień do urządzenia.

en: You may not have write permissions to the document.
pl: Nie posiadasz uprawnień do zapisu do tego dokumentu.

en: _About...
pl: _Informacje o...

en: _Action:
pl: _Operacja:

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Calendar
pl: _Kalendarz

en: _Collapse All
pl: _Zwiń wszystkie

en: _Database:
pl: _Baza danych:

en: _Date modified less than (days)
pl: _Czas od modyfikacji nie przekracza (dni)

en: _Description:
pl: _Opis:

en: _Dictionary
pl: Sł_ownik

en: _Edit
pl: Z_modyfikuj

en: _Entry Detail
pl: _Szczegóły na temat pozycji

en: _Execute actions
pl: _Wykonanie operacji

en: _Find
pl: _Znajdź

en: _Format
pl: _Sformatuj

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Hide application
pl: _Ukrycie aplikacji

en: _Log name:
pl: Nazwa _dziennika:

en: _Look Up Selected Text
pl: _Wyszukaj zaznaczony tekst

en: _Look Up Word
pl: _Wyszukaj słowo

en: _Look in folder:
pl: _Wyszukiwanie w folderze:

en: _Lookup
pl: _Znajdź

en: _Message:
pl: _Komunikat:

en: _Monitor...
pl: _Monitoruj...

en: _Name contains:
pl: _Nazwa zawiera:

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Preferences...
pl: _Preferencje...

en: _Process:
pl: _Proces:

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Quick (only creates the filesystem)
pl: Szy_bkie (wyłącznie utworzenie systemu plików)

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: _Save Results As...
pl: Z_apisz wyniki jako...

en: _Search for:
pl: _Wyszukiwany tekst:

en: _Select logs to monitor:
pl: _Wybierz monitorowane dzienniki:

en: _Server:
pl: _Serwer:

en: _Show Dictionary
pl: Sł_ownik

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
pl: _Standardowe (dodatkowo przeprowadza formatowanie niskopoziomowe)

en: _Tag:
pl: _Znacznik:

en: _Word:
pl: _Słowo:

en: action to execute when regexps are TRUE
pl: czynność wykonywana przy dopasowaniu do wyrażenia regularnego

en: description
pl: opis

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
pl: ext2 dla rodzimego systemu plików w Linuksie lub fat dla DOS-owego systemu plików.

en: link (broken)
pl: odnośnik (uszkodzony)

en: link to %s
pl: odnośnik do %s

en: log name regexp
pl: wyrażenie regularne nazwy dziennika

en: message regexp
pl: wyrażenie regularne komunikatu

en: process regexp
pl: wyrażenie regularne procesu

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
pl: znacznik: [%s]
    dziennik: [%s]
    proces: [%s]
    komunikat: [%s]
    opis: [%s]
    akcja: [%s]

en: tmp_list is NULL
pl: tmp_list ma wartość NULL

en: today at %-I:%M %p
pl: dziś o %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
pl: wczoraj o %-H:%M
