gnucash - en to pl translation catalogue (1594 entries)

en:  (closed)
pl:  (zamknięta)

en:  (posted)
pl:  (przesłana)

en:  Report:
pl:  Raport:

en:  Stylesheet
pl:  Arkusz stylów

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
pl: Konta o wartości $0.00 nie zostaną wydrukowane.

en: %s - %s to %s
pl: %s - %s do %s

en: %s - %s to %s for
pl: %s - %s do %s dla

en: %s [Read-Only]
pl: %s [Tylko-Do-Odczytu]

en: %s to %s
pl: %s do %s

en: 'Enter' moves to blank transaction
pl: "Enter" przenosi do pustej transakcji

en: (%d) New Accounts
pl: (%d) Nowych kont

en: (Report not found)
pl: (Raport nie znaleziony)

en: (You selected no list items.)
pl: (Nie zostały wybrane żadne elementy listy.)

en: (never)
pl: (nigdy)

en: (no description)
pl: (brak opisu)

en: (no memo)
pl: (brak notatki)

en: (none)
pl: (brak)

en: (null)
pl: (puste)

en: (owner)
pl: (właściciel)

en: (type)
pl: (typ)

en: (unnamed)
pl: (bez nazwy)

en: - (Dash)
pl: - (Myślnik)

en: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*
pl: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-2

en: -- Multiple Sources --
pl: -- Wiele żródeł --

en: -- Single Sources --
pl: -- Pojedyncze źródła --

en: . (Period)
pl: . (Kropka)

en: ... utilize an escrow account for payments?
pl: ... używasz konta Escrow przy płatnościach?

en: / (Slash)
pl: / (Ukośnik)

en: 0-30 days
pl: 0-30 dni

en: 2Week
pl: 2Tygodnie

en: 31-60 days
pl: 31-60 dni

en: 61-90 days
pl: 61-90 dni

en: 91+ days
pl: 91+ dni

en: : (Colon)
pl: : (Dwukropek)

en: << Remove
pl: << Usuń

en: <No information>
pl: <Brak informacji>

en: <No name>
pl: <brak nazwy>

en: <no file>
pl: <brak pliku>

en: A list option
pl: Opcja listy

en: A sample report with examples.
pl: Próbny raport z przykładami.

en: Access Control
pl: Kontrola dostępu

en: Access Control List
pl: Lista kontroli dostępu

en: Account
pl: Konto

en: Account Code
pl: Kod konta

en: Account Code:
pl: Kod konta:

en: Account Display Depth
pl: Głębokość wyświetlania kont

en: Account ID
pl: Identyfikator konta

en: Account Information
pl: Informacje o koncie

en: Account Name
pl: Nazwa konta

en: Account Name:
pl: Nazwa konta:

en: Account Options
pl: Opcje konta

en: Account Register Window
pl: Okno rejestru kont

en: Account Separator
pl: Separator kont

en: Account Summary
pl: Podsumowanie z konta

en: Account Tree
pl: Drzewo kont

en: Account Tree Window
pl: Okno drzewa kont

en: Account Type
pl: Rodzaj konta

en: Account Types
pl: Rodzaje kont

en: Account fields to display
pl: Wyświetlane pola kont

en: Account list will be updated
pl: Lista kont zostanie zaktualizowana

en: Account name
pl: Nazwa konta

en: Account name:
pl: Nazwa konta:

en: Account types to display
pl: Wyświetlane rodzaje kont

en: Accounts
pl: Konta

en: Accounts Payable
pl: Konta płatności

en: Accounts Receivable
pl: Konta przychodów

en: Accounts Selected:
pl: Zaznaczone konta:

en: Action
pl: Czynność

en: Activate verbose debug messages for HBCI Online Banking.
pl: Aktywowanie większej liczby komunikatów debugowania dla bankowości elektronicznej HBCI.

en: Actual Transactions
pl: Aktualne Transakcje

en: Add
pl: Dodaj

en: Add 
    Bank
pl: Dodaj 
    Bank

en: Add 
    User
pl: Dodaj 
    użytkownika

en: Add  >>
pl: Dodaj >>

en: Add a new commodity.
pl: Dodaje nowy towar.

en: Add a new price.
pl: Dodaje nową cenę.

en: Add a new transaction to the account
pl: Dodaje do konta nową transakcję

en: Add remaining good quotes?
pl: Czy dodać dobre kwoty?

en: Add results to current search
pl: Dodanie wyników do bieżącego wyszukiwania

en: Adding remaining good quotes.
pl: Dodawania pozostałych dobrych kwot.

en: Address:
pl: Adres:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment
pl: Po uzgodnieniu stanu karty kredytowej, wyświetlona zostaje zachęta do wprowadzenia płatności kartą kredytową

en: Ago
pl: Temu

en: All
pl: Wszystkie

en: All Prices at the same date
pl: Wszystkie ceny o tej samej dacie

en: All Prices equal
pl: Wszystkie ceny równe

en: All accounts
pl: Wszystkie konta

en: All prices before the date below will be deleted.
pl: Wszystkie ceny przed datą wypisaną poniżej zostaną usunięte.

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
pl: Wszystkie znalezione ceny posiadają tą samą wartość. W wyniku tego na rysunku może powstać jedna prosta linia. Niestety, narzędzie do rysowania nie może sobie z tym poradzić.

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
pl: Wszystkie znalezione ceny posiadają tą samą datę. W wyniku tego na rysunku może powstać jedna linia prosta. Niestety, narzędzie do rysowania nie może sobie z tym poradzić.

en: Alternate Period
pl: Alternatywny okres

en: Alternate Table Cell Color
pl: Alternatywny kolor komórek tabeli

en: Always show sub-accounts
pl: Konta podrzędne są zawsze wyświetlane

en: Amount
pl: Kwota

en: Amount (numbers):
pl: Kwota (liczbowo):

en: Amount (words):
pl: Kwota (słownie):

en: Amount:
pl: Kwota:

en: An account list option
pl: Opcja listy kont

en: An error occurred while importing QIF transactions into GnuCash. Your accounts are unchanged.
pl: Wystąpił błąd w trakcie importowania transakcji QIF do GnuCash. Twoje konto pozostało niezmienione.

en: An error occurred while loading the QIF file.
pl: Wystąpił błąd w trakcie ładowania pliku QIF.

en: An error occurred while parsing the QIF file.
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania zawartości pliku QIF.

en: An error occurred while processing
        %s
pl: W trakcie przetwarzania wystąpił błąd
        %s

en: An unknown I/O error occurred.
pl: Wystąpił nieznany błąd wejścia/wyjścia.

en: Another user has modified this transaction
    	just a moment ago. Please look at their changes,
    	and try again, if needed.
pl: Inny użytkownik zmodyfikował tą transakcję
    	chwilę temu. Sprawdź jego zmiany,
    	i spróbuj ponownie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

en: Application MDI mode
pl: Tryb MDI programu

en: Apr 1 - May 31
pl: 1 kwi - 31 maj

en: Apr 1 - May 31, Last year
pl: 1 kwi - 31 maj, poprzedni rok

en: Are you sure you want to delete
       %s
    from the transaction
       %s ?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć
       %s
    z transakcji
       %s ?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć "%s"?

en: Are you sure you want to delete the
    selected commodity?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczony
    towar?

en: Are you sure you want to delete the
    selected price?
pl: Czy na pewno usunąć zaznaczoną
    cenę?

en: Are you sure you want to delete the %s account?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć konto %s?

en: Are you sure you want to delete the current transaction?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć bieżącą transakcję?

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybraną pozycję?

en: Are you sure you want to delete this entry?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wpis?

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash
    calculator to add, subtract, multiply and divide .  Simply type
    the first value, then select '+', '-','*', or '/'.  Type the
    second value and press Enter to record the calculated amount.
pl: Po wprowadzeniu kwot do rejestru, można użyć kalkulatora
    GnuCash aby dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić. Wpisz po
    prostu pierwszą wartość, następnie wpisz "+","-","*" lub "/".
    Wpisanie drugiej wartości i naciśnięcie klawisza Enter
    zapisze obliczoną kwotę.

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Asset
pl: Wkład

en: Asset Account
pl: Konto kapitałowe

en: Asset Barchart
pl: Wykres słupkowy aktywów

en: Asset Chart
pl: Wykres aktywów

en: Asset Piechart
pl: Wykres kołowy aktywów

en: Assets
pl: Aktywa

en: Assets & Liabilities
pl: Wkłady i wierzytelności

en: Assets Over Time
pl: Aktywa w czasie

en: Auto Decimal Places
pl: Automatyczne miejsca dziesiętne

en: Auto-Create new Scheduled Transactions by default
pl: Domyślne automatyczne tworzenie nowych zaplanowanych transakcji

en: Automatic Decimal Point
pl: Automatyczny punkt dziesiętny

en: Automatic Payment Forward
pl: Automatyczne przesyłanie płatności

en: Automatic credit card payments
pl: Automatyczna płatność kartą kredytową

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
pl: Automatycznie wstawia punkt dziesiętny do wprowadzonych wartości mniejszych niż jeden.

en: Available reports
pl: Dostępne raporty

en: Average
pl: Średnia

en: Average Balance
pl: Średni bilans

en: Back
pl: Wstecz

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Pixmap
pl: Piksmapa w tle

en: Background Tile
pl: Kafel tła

en: Background color for reports.
pl: Kolor tła raportów.

en: Background tile for reports.
pl: Kafel tła dla raportów.

en: Bad URL: %s
pl: Niepoprawny adres URL: %s

en: Bad option
pl: Zła opcja

en: Balance
pl: Bilans

en: Balance Information
pl: Informacje bilansowe

en: Balance Sheet
pl: Arkusz bilansowy

en: Balance at %s
pl: Bilans na %s

en: Balance in Report Currency
pl: Bilans w walucie raportu

en: Balance it manually
pl: Zbilansuj ręcznie

en: Balance:
pl: Bilans:

en: Balances %s to %s
pl: Bilansy %s do %s

en: Bank Code
pl: Kod banku

en: Bank Code:
pl: Kod banku:

en: Bank Identification
pl: Identyfikacja banku

en: Banner for top of report.
pl: Baner w górnej części raportu.

en: Beginning of Period Payments
pl: Początek płatności okresowych

en: Beginning of the previous calendar year
pl: Początek poprzedniego roku kalendarzowego

en: Bevel depth on tables
pl: Grubość ramki tabel

en: Bi-Weekly, %ss
pl: Dwutygodniowe, %ss

en: Bill
pl: Rachunek

en: Bill Tax Included?
pl: Dołączanie podatku od rachunków?

en: Billing Address
pl: Adres płatności

en: Billing Information
pl: Informacje o płatności

en: Bills Due Days
pl: Dni płatności rachunków

en: Blank
pl: Pusta

en: Blue items are exportable to a .TXF file.
pl: Niebieskie elementy mogą być eksportowane do pliku .TXF.

en: Boolean Option
pl: Opcja logiczna

en: Building '%s' report ...
pl: Budowanie raportu "%s" ...

en: Business
pl: Biznes

en: Business Reports
pl: Raporty biznesowe

en: By default, show every transaction in an account.
pl: Domyślnie, wyświetlane są wszystkie transakcje na koncie.

en: By default, show horizontal borders on the cells.
pl: Domyślnie, wyświetlane są poziome brzegi komórek.

en: By default, show vertical borders on the cells.
pl: Domyślnie, wyświetlane są pionowe brzegi komórek.

en: CUSIP or other code:
pl: CUSIP lub inny kod:

en: Calculate
pl: Przelicz

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Can't connect to
       %s
    Connection was lost, unable to send data.
pl: Nie można nawiązać połączenia z
       %s
    Połączenie zostało utracone, nie można przesłać danych.

en: Can't connect to
       %s
    The host, username or password were incorrect.
pl: Nie można nawiązać połączenia z
       %s
    Nazwa komputera, użytkownika lub hasło są jest niepoprawne.

en: Can't parse the URL
       %s
pl: Nie można przetworzyć adresu URL
       %s

en: Can't save style sheet
pl: Nie można zapisać arkusza stylów

en: Can't save window state
pl: Nie można zapisać stanu okna

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel outstanding HTML requests
pl: Anuluje wychodzące żądania HTML

en: Cancel the current entry
pl: Anuluje bieżący wpis

en: Cancel the current transaction
pl: Anuluje bieżącą transakcję

en: Cancel the reconciliation of this account
pl: Anuluje uzgadnianie tego konta

en: Cancel your changes
pl: Anuluj zmiany

en: Canceling
pl: Anulowanie

en: Cash
pl: Gotówka

en: Cash Amount:
pl: Ilość gotówki:

en: Cash Flow
pl: Przepływ gotówki

en: Change the reconcile information including statement date and ending balance.
pl: Zmienia informacje uzgodnienia włączając datę operacji oraz bilans zamknięcia.

en: Changed
pl: Zmienione

en: Changes have been made since the last Save. Save the data to file?
pl: Od ostatniego zostały wprowadzone zmiany. Zapisać dane do pliku?

en: Changing Style Sheets
pl: Zmiana arkuszy stylów

en: Changing the Register View
pl: Zmiana widoku rejestru

en: Charge Type
pl: Typ obciążenia

en: Chec_k & Repair
pl: Spraw_dź i napraw

en: Check
pl: Czek

en: Check & Repair A_ccount
pl: Sprawdź i napraw k_onto

en: Check & Repair A_ll
pl: Sprawdź i napraw ws_zystko

en: Check & Repair Su_baccounts
pl: Sprawdź i napraw su_bkonto

en: Check format:
pl: Cheque format:

en: Check position:
pl: Cheque position:

en: Checking
pl: Current

en: Checking Finance::Quote...
pl: Sprawdzanie Finance::Qote...

en: Choose Currency
pl: Wybór waluty

en: Choose accounts to create
pl: Wybór tworzonych kont

en: Choose how new windows are created for reports and account trees.
pl: Określa sposób tworzenia nowych okien dla raportów i drzew kont.

en: Choose the marker for each data point.
pl: Wybierz znacznik dla każdego punktu danych.

en: Choose the method for sorting accounts.
pl: Wybierz metodę uporządkowywania kont.

en: Choose whether to display icons, text, or both for toolbar buttons
pl: Określa czy wyświetlane są ikony, tekst lub tekst i ikony razem na pasku narzędzi

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear All
pl: Wyczyść wszystkie

en: Clear the entry
pl: Czyści pole

en: Cleared:
pl: Czyste:

en: Click "Next" to accept the information and move 
    to the next currency or stock.
pl: Kliknij "Naprzód", aby zaakceptować podane informacje i
    przejść do następnej waluty lub akcji.

en: Click "Next" to accept the information and move on.
pl: Kliknij "Naprzód", aby zaakceptować te informacje i przejść dalej.

en: Click "Next" to check matchings for QIF categories.
pl: Kliknij "Naprzód" aby sprawdzić dopasowania dla kategorii QIF.

en: Click "Next" to enter information about stocks and
    mutual funds in the imported data.
pl: Kliknij "Naprzód" aby wprowadzić informacje dotyczące giełd
    i funduszy wzajemnych w importowanych danych.

en: Click "Next" to enter information about the currency used in your QIF files.
pl: Kliknij "Naprzód", aby wprowadzić informacje dotyczące waluty używanej w twoich plikach QIF.

en: Click the right mouse button in the main window to bring up the
    account menu options. Within each register, clicking the right
    mouse button brings up the transaction menu options.
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszy w głównym oknie aby wyświetlić
    menu opcji konta. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy wewnątrz
    każdego rejestru powoduje wyświetlenie menu opcji transakcji.

en: Client
pl: Klient

en: Close
pl: Zamknij

en: Close Date
pl: Data zamknięcia

en: Close the current notebook page
pl: Zamyka bieżącą stronę notatnika

en: Close this Help window
pl: Zamyka bieżące okno pomocy

en: Close this invoice window
pl: Zamyka bieżące okno faktury

en: Close this window
pl: Zamyka to okno

en: Code
pl: Kod

en: Color of the marker
pl: Kolor znacznika

en: Colors
pl: Kolory

en: Cols
pl: Kolumny

en: Commercial ATM fees threshold
pl: Próg opłat komercyjnych ATM

en: Commit this Billing Term
pl: Zatwierdź ten termin płatności

en: Commodities
pl: Towary

en: Commodity
pl: Towar

en: Commodity Editor
pl: Edytor towarów

en: Commodity _Editor
pl: _Edytor towarów

en: Commodity:
pl: Towar:

en: Company
pl: Firma

en: Company Address
pl: Adres firmy

en: Company Name
pl: Nazwa firmy

en: Company Name
pl: Nazwa firmy

en: Company Name:
pl: Nazwa firmy:

en: Company logo image.
pl: Graficzne logo firmy.

en: Complete
pl: Gotowe

en: Compounding:
pl: Składanie:

en: Compress the data file.
pl: Kompresowanie plików z danymi.

en: Confidence
pl: Poufność

en: Configuration File
pl: Plik konfiguracyjny

en: Confirm Password:
pl: Potwierdź hasło:

en: Confirm before changing reconciled
pl: Potwierdzanie przez zmianą uzgodnień

en: Contact
pl: Kontakt

en: Contents
pl: Zawartość

en: Continental Europe: dd.mm.yyyy
pl: Styl Europejski: dd.mm.rrrr

en: Continue using only the good quotes?
pl: Czy kontynuować używając tylko dobrych kwot?

en: Continuing with good quotes.
pl: Kontynuowanie z dobrymi kwotami.

en: Continuous Compounding
pl: Składanie ciągłe

en: Copy Transaction
pl: Skopiuj transakcję

en: Copy the selected transaction
pl: Kopiuje zaznaczoną transakcję

en: Could not create opening balance.
pl: Nie można utworzyć otwartego bilansu.

en: Could not open the file
         %s
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku
         %s
    %s

en: Country Code (Germany: 280)
pl: Kod kraju (Niemcy: 280)

en: Crash the report
pl: Zniszcz raport

en: Create New File
pl: Utwórz nowy plik

en: Create a new Account
pl: Tworzy nowe konto

en: Create a new Billing Term
pl: Tworzy nowy termin płatności

en: Create a new account
pl: Tworzy nowe konto

en: Create a new file
pl: Tworzy nowy plik

en: Create a new invoice
pl: Tworzy nową fakturę

en: Create a new set of accounts
pl: Utworzenie nowego zbioru kont

en: Create a new top-level window for each report or account tree
pl: Tworzy nowe okno dla każdego raportu lub drzewa kont

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window
    tool bar.  This will bring up a dialog box where you can enter
    account details.  For more information on choosing an account type
    or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online
    manual.
pl: Utwórz nowe konta klikając przycisk "Nowe" w pasku narzędziowym
    głównego okna. Wyświetlone zostanie okno dialogowe gdzie można
    będzie wprowadzić szczegóły konta. Aby uzyskać więcej informacji
    na temat rodzaju kont lub ustawień wykresów kont, zajrzyj do
    podręcznika internetowego GnuCash.

en: Creating transactions...
pl: Tworzenie transakcji...

en: Creation Options
pl: Opcje tworzenia

en: Credit
pl: Kredyt

en: Credit Accounts
pl: Konta kredytowe

en: Credit Card
pl: Karta kredytowa

en: Credit Limit:
pl: Limit kredytu:

en: Credit Lines
pl: Linie kredytowe

en: Credits
pl: Uznania

en: Currencies
pl: Waluty

en: Currency
pl: Waluta

en: Currency Transfer
pl: Transfer walutowy

en: Currency/security:
pl: Waluta/zabezpieczenie:

en: Currency:
pl: Waluta:

en: Currency:
pl: Waluta:

en: Current Account
pl: Bieżące konto

en: Current Action
pl: Bieżąca czynność

en: Current Financial Year Start
pl: Początek bieżącego roku finansowego

en: Current Job
pl: Bieżące zadanie

en: Current Value:
pl: Bieżąca wartość:

en: Current Year End
pl: Koniec bieżącego roku

en: Current Year Start
pl: Początek bieżącego roku

en: Custom Multicolumn Report
pl: Własny format wielokolumnowy

en: Custom Web Report
pl: Własny raport WWW

en: Custom check format
pl: Własny format czeku

en: Custom format
pl: Własny format:

en: Customer
pl: Klient

en: Customer ID
pl: Identyfikator klienta

en: Customer ID ("Kundennummer")
pl: ID klienta

en: Customer Number:
pl: Numer klienta:

en: Customer Report
pl: Raport klientów

en: Customer's Invoices
pl: Faktury klienta

en: Customer's Jobs
pl: Zadania klienta

en: Customer:
pl: Klient:

en: Customers
pl: Klienci

en: Customizing GnuCash
pl: Dostosowywanie GnuCash

en: Cut Transaction
pl: Wytnij transakcję

en: Cut the selected transaction
pl: Wycina zaznaczoną transakcję

en: DDV Medium (Chip Card)
pl: Nośnik DDV (Karta chipowa)

en: Daily
pl: Dzienne

en: Daily (x%u)
pl: Dzienne (x%u)

en: Date
pl: Data

en: Date Format
pl: Format daty

en: Date Format Display
pl: Wyświetlany format daty

en: Date Range
pl: Zakres dat

en: Date _Range
pl: Zakres _dat

en: Date format:
pl: Format daty:

en: Date of _Entry
pl: D_ata pozycji

en: Date:
pl: Data:

en: Date:
pl: Data:

en: Day
pl: Dzień

en: Days
pl: Dni

en: Days to retain log files
pl: Liczba dni przechowywania plików dziennika

en: Debit
pl: Debet

en: Debits
pl: Obciążenia

en: Decreasing
pl: Malejąco

en: Default
pl: Domyślny

en: Default Customer
pl: Domyślny klient

en: Default Customer TaxTable
pl: Domyślna tabela podatkowa klienta

en: Default MDI mode can be set in the GNOME Control Center
pl: Domyślny tryb MDI może być ustawiony w konsoli sterowania GNOME

en: Default Register Style
pl: Domyślny styl rejestrów

en: Default Vendor TaxTable
pl: Domyślna tabela podatkowa dostawców

en: Default alternate background for table cells.
pl: Domyślny alternatywny kolor używany do tła komórek tabeli.

en: Default background for table cells.
pl: Domyślny kolor tła używany w komórkach tabeli.

en: Default currency for new accounts
pl: Domyślna waluta dla nowych kont

en: Default currency for reports
pl: Domyślna waluta dla raportów

en: Default number of days in advance to create
pl: Maksymalna liczba dni tworzenia z wyprzedzeniem

en: Default number of days in advance to create new Scheduled Transactions.
pl: Domyślna liczba dni tworzenia z wyprzedzeniem nowozaplanowanych transakcji.

en: Default number of days in advance to remind
pl: Domyślna liczba dni przypominania z wyprzedzeniem

en: Default number of days in advance to remind on new Scheduled Transactions.
pl: Domyślna liczba dni przypominania z wyprzedzeniem o nowozaplanowanych transakcjach.

en: Default number of register rows to display.
pl: Domyślna liczba wyświetlanych wierszy rejestrów.

en: Default style for register windows
pl: Domyślny styl dla okien rejestrów

en: Default system locale format
pl: Domyślny format ustawień lokalnych

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Transaction
pl: Usuń transakcję

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
pl: Usuwanie starych plików dziennika/archiwum po określonej liczbie dni (0 = nigdy).

en: Delete results from current search
pl: Usunięcie wyników z bieżącego wyszukiwania

en: Delete selected account
pl: Usuwa zaznaczone konto

en: Delete the current Billing Term
pl: Usuwa bieżący termin płatności

en: Delete the current entry
pl: Usuwa bieżący wpis

en: Delete the current transaction
pl: Usuwa bieżącą transakcję

en: Delete the whole transaction
pl: Usuwa całą transakcję

en: Deposit
pl: Depozyt

en: Descending
pl: Malejąco

en: Descri_ption
pl: _Opis

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Description:
pl: Opis:

en: Detailed Description
pl: Dokładny opis

en: Detailed TXF Category Descriptions
pl: Dokładny opis kategorii TXF

en: Difference
pl: Różnica

en: Difference:
pl: Różnica:

en: Direct Debit
pl: Bezpośredni debet

en: Discount
pl: Zniżka

en: Discount %:
pl: Zniżka %:

en: Discount Type
pl: Rodzaj zniżki

en: Discount Type: Monetary Value
pl: Rodzaj zniżki: wartość monetarna

en: Discount Type: Percent
pl: Rodzaj zniżki: procent

en: Discount computed after tax is applied
pl: Zniżka obliczona po zastosowaniu podatku

en: Discount:
pl: Zniżka:

en: Discrete Compounding
pl: Składanie dyskretne

en: Display
pl: Wyświetl

en: Display "Tip of the Day"
pl: Wyświetlanie "Porady dnia"

en: Display a table of the selected data.
pl: Wyświetlanie tabeli wybranych danych.

en: Display hints for using GnuCash at startup
pl: Wyświetla podpowiedzi dotyczące używania GnuCash przy uruchamianiu programu

en: Display negative amounts in red
pl: Ujemne kwoty w kolorze czerwonym

en: Display the Status Bar
pl: Wyświetla pasek stanu

en: Display the Summary Bar
pl: Wyświetla pasek zestawienia

en: Display the action?
pl: Czy wyświetlać akcję?

en: Display the date?
pl: Czy wyświetlać datę?

en: Display the description?
pl: Czy wyświetlać opis?

en: Display the toolbar
pl: Wyświetla pasek narzędziowy

en: Display the transaction date?
pl: Czy wyświetlać datę transakcji?

en: Display this dialog next time
pl: Wyświetlanie tego okna następnym razem

en: Disposition?
pl: Dyspozycja?

en: Dividends
pl: Dywidendy

en: Do you really want to mark this transaction not reconciled?
    Doing so might make future reconciliation difficult!
pl: Czy na pewno chcesz zaznaczyć tą transakcję jako nie uzgodnioną?
    Zrobienie tego może spowodować trudności w przyszłych uzgodnieniach!

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
pl: Czy chcesz przełożyć to uzgodnienie i zakończyć je później?

en: Do you...
pl: Czy ty...

en: Don't load any file, including autoloading the last file.
pl: Bez ładowania plików, włączając automatyczne ładowanie ostatniego pliku.

en: Don't popup the new account list dialog when you choose "New File" from the "File" menu
pl: Nie wyświetla okna listy nowego konta po wybraniu "Nowy plik" z menu "Plik".

en: Double Line Mode
pl: Tryb podwójnego wiersza

en: Double click expands parent accounts
pl: Rozwijanie kont nadrzędnych po dwukrotnym kliknięciu

en: Double clicking on an account with children expands the account instead of opening a register.
pl: Podwójne kliknięcie konta posiadającego konta podrzędne rozwija konto zamiast otwierania rejestru.

en: Due Day:
pl: Termin:

en: Dup_licate
pl: Zdup_likuj

en: Duplicate
pl: Zduplikuj

en: Edit
pl: Zmodyfikuj

en: Edit Account
pl: Zmodyfikuj konto

en: Edit Options
pl: Opcje edycji

en: Edit report options
pl: Modyfikuje opcje raportu

en: Edit report style sheets.
pl: Edycja arkuszy stylów raportu.

en: Edit the account view options
pl: Modyfikuje opcje widoku konta

en: Edit the current Billing Term
pl: Modyfikuje bieżący termin płatności

en: Edit the current price.
pl: Modyfikuje bieżącą cenę.

en: Edit the current transaction
pl: Modyfikuje bieżącą transakcję

en: Edit the main account for this register
pl: Modyfikuje główne konto dla tego rejestru

en: Edit the selected account
pl: Modyfikuje zaznaczone konto

en: Edit this Invoice
pl: Modyfikuje tą fakturę

en: Edit...
pl: Modyfikuj...

en: Effective Date:
pl: Data efektywna:

en: Email:
pl: E-mail:

en: Employee
pl: Pracownik

en: Employee Number:
pl: Numer pracownika:

en: Employees
pl: Pracownicy

en: Enable EURO support
pl: Włączona obsługa EURO

en: Enable Links
pl: Odnośniki

en: Enable debugging code.
pl: Włączone debugowanie kodu.

en: Enable debugging mode
pl: Włączony tryb debugowania

en: Enable hyperlinks in reports
pl: Używanie odnośników w raportach

en: Enable hyperlinks in reports.
pl: Zezwala na używanie w raportach odnośników.

en: Enables support for the European Union EURO currency
pl: Włącza obsługę dla waluty Unii Europejskiej EURO

en: End
pl: Koniec

en: End
pl: Koniec

en: End Current Financial Year
pl: Koniec bieżącego roku finansowego

en: End Date:
pl: Data końcowa:

en: End Date:
pl: Data końcowa:

en: End Previous Financial Year
pl: Koniec poprzedniego roku finansowego

en: End date:
pl: Data końcowa:

en: End of Period Payments
pl: Koniec płatności okresowych

en: End of current quarter
pl: Koniec bieżącego kwartału

en: End of previous month
pl: Koniec poprzedniego miesiąca

en: End of previous quarter
pl: Koniec poprzedniego kwartału

en: End of reporting period
pl: Koniec okresu raportowania

en: End of the Previous Year
pl: Koniec poprzedniego roku finansowego

en: End of the current Financial year/Accounting Period
pl: Koniec bieżącego roku finansowego/okresu rozliczeniowego

en: End of the current calendar year
pl: Koniec bieżącego roku kalendarzowego

en: End of the current month
pl: Koniec bieżącego miesiąca

en: End of the previous Financial year/Accounting Period
pl: Koniec poprzedniego roku finansowego/okresu rozliczeniowego

en: End of this month
pl: Koniec tego miesiąca

en: Ending Balance:
pl: Bilans końcowy:

en: Enter
pl: Wprowadź

en: Enter OpenHBCI Configuration File
pl: Wprowadzanie pliku konfiguracyjnego OpenHBCI

en: Enter URI to load:
pl: Wprowadź URI, który chcesz wczytać:

en: Enter a description of the transaction
pl: Wprowadź opis transakcji

en: Enter a descriptive name for the currency or stock, such as 
    "US Dollar" or "Red Hat Stock"
pl: Wprowadź opisową nazwę waluty lub akcji, np. "Dolar amerykański",
    czy "Akcje Red Hata"

en: Enter a descriptive name for this report
pl: Wprowadź opisową nazwę dla tego raportu

en: Enter a name for the account
pl: Wprowadź nazwę konta

en: Enter a payment for the owner of this Invoice
pl: Wprowadź płatność dla właściciela tej faktury

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
pl: Wprowadź unikalny kod używany do identyfikacji towaru. Możesz również bezpiecznie pozostawić to pole puste.

en: Enter information about "%s"
pl: Wprowadź informacje o "%s"

en: Enter notes for the transaction
pl: Wprowadź notatkę dotyczącą transakcji

en: Enter opening balances
pl: Wprowadź bilansy otwarcia

en: Enter the IDs given from your bank here. Please make sure the spelling is correct.
pl: Wprowadź tutaj identyfikatory otrzymane z banku. Upewnij się że tekst został poprawnie wprowadzony.

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
pl: Wprowadź konto, z którego chcesz dokonać transferu lub wybierz jedno z listy

en: Enter the currency used for new accounts
pl: Podaj walutę używaną przy nowych kontach

en: Enter the full name of the commodity, such as "Red Hat Stock"
pl: Wprowadź pełną nazwę towaru, np. "Akcje Red Hata"

en: Enter the full name of the commodity. Example: US Dollars
pl: Podaj pełną nazwę towaru, np. Dolary amerykańskie

en: Enter the number of shares bought or sold
pl: Wprowadź liczbę udziałów kupionych lub sprzedanych

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
pl: Podaj najmniejszy ułamek towaru, którym można handlować. W przypadku giełd na których można handlować tylko pełnymi jednostkami, należy wpisać 1.

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT"), national currency symbol 
    (such as "USD"), or other unique abbreviation for the name.
pl: Wprowadź symbol giełdowy (jak na przykład "RHAT"), symbol waluty
    narodowej (np. "USD") lub inny unikalny skrót dla nazwy.

en: Enter the ticker symbol or currency code for the commodity. Example: USD
pl: Podaj symbol giełdowy lub kod waluty dla towaru: Przykład: USD

en: Enter the transaction number, such as the check number
pl: Enter the transaction number, such as the cheque number

en: Enter the type of transaction, or choose one from the list
pl: Podaj rodzaj transakcji lub wybierz jeden z listy

en: Enter your username and password
pl: Wprowadź nazwę użytkownika i hasło

en: Equities
pl: Akcje

en: Equity
pl: Akcja

en: Error
pl: Błąd

en: Error adding price.
pl: Błąd przy dodawaniu ceny.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
pl: Błąd w wyrażeniu regularnym "%s":
    %s

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Error message not available
pl: Komunikat o błędzie nie jest dostępny

en: Error occurred while saving Account:
    %d: %s
pl: W trakcie zapisywania konta wystąpił błąd:
    %d: %s

en: Error while loading OpenHBCI config file:
      %s
pl: Błąd podczas wczytywania pliku konfiguracyjnego OpenHBCI:
      %s

en: Escrow Account:
pl: Konto Escrow:

en: Europe (31.12.2001)
pl: Europa (31.12.2001)

en: Exact Time
pl: Dokładny czas

en: Exchange Rate:
pl: Kurs wymiany:

en: Exchange rate
pl: Stopa wymiany

en: Exchange rates
pl: Stopy wymiany

en: Exit
pl: Zakończ

en: Exit GnuCash
pl: Kończy pracę GnuCash

en: Expense
pl: Wydatki

en: Expense Account
pl: Konto wydatków

en: Expense Accounts
pl: Konta wydatków

en: Expense Barchart
pl: Wykres słupkowy wydatków

en: Expense Chart
pl: Wykres wydatków

en: Expense Over Time
pl: Rozchody w czasie

en: Expense Piechart
pl: Wykres kołowy wydatków

en: Expenses
pl: Rozchody

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Export HTML-formatted report to file
pl: Eksportuje do pliku raport w formacie HTML

en: Export _Accounts...
pl: Wyeksportuj _konta...

en: Export the account hierarchy to a new file
pl: Eksportuje hierarchię kont do nowego pliku

en: Exporting file...
pl: Eksportowanie pliku...

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Extra Notes
pl: Dodatkowe uwagi

en: Extra notes to put on the invoice
pl: Dodatkowe uwagi umieszczane na fakturze

en: Fancy
pl: Fantazyjny

en: Fee
pl: Opłata

en: Field
pl: Pole

en: File not found or read permission denied.
    Please select another file.
pl: Plik nie został odnaleziony lub nie ma praw do jego odczytu.
    Wybierz inny plik.

en: Filter Type
pl: Rodzaj filtru

en: Financial Calculator
pl: Kalkulator finansowy

en: Financial _Calculator
pl: _Kalkulator finansowy

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Bill
pl: Znajdź rachunek

en: Find Customer
pl: Znajdź klienta

en: Find Employee
pl: Znajdź pracownika

en: Find Invoice
pl: Znajdź fakturę

en: Find Job
pl: Znajdź zadanie

en: Find Transactions
pl: Wyszukiwanie transakcji

en: Find Vendor
pl: Znajdź dostawcę

en: Find transactions with a search
pl: Wyszukuje transakcje na podstawie kryteriów

en: Finish
pl: Zakończ

en: Finish Account Setup
pl: Zakończenie ustawiania konta

en: Finish the reconciliation of this account
pl: Kończy uzgadnianie tego konta

en: First Option
pl: Pierwsza opcja

en: For details on subscribing to that list, see %s.
pl: Aby uzyskać szczegóły na temat subskrybowania tej listy, zajrzyj na %s.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list %s.
pl: Aby uzyskać pomoc na temat pisania raportów lub na temat tworzenia nowego, totalnie odjechanego raportu, zajrzyj na listę dyskusyjną %s.

en: Form
pl: Formularz

en: Forward
pl: Naprzód

en: Fourth Options
pl: Czwarta opcja

en: Fourth-level
pl: Czwarty-poziom

en: Fraction
pl: Ułamek

en: Fraction traded:
pl: Część sprzedawalna:

en: Frame URL
pl: Ramka URL

en: Frequency
pl: Częstość

en: Frequency:
pl: Częstość:

en: Friday
pl: Piątek

en: From
pl: Od

en: From %s To %s
pl: Od %s do %s

en: From Now
pl: Do teraz

en: From:
pl: Od:

en: Full name:
pl: Pełna nazwa:

en: Future Value
pl: Przyszła wartość

en: Future:
pl: Przyszłe

en: Gain
pl: Zarobek

en: Gain And Loss
pl: Zarobek i strata

en: Gain/Loss
pl: Zarobek/Strata

en: General
pl: Ogólne

en: General Information
pl: Informacje ogólne

en: General Ledger
pl: Księga ogólna

en: General Ledger Report
pl: Raport księgi ogólnej

en: General Reports
pl: Raporty ogólne

en: General background color for report.
pl: Ogólny kolor tła dla raportu.

en: Getting Started
pl: Wprowadzenie

en: GnuCash 1.8 has lots of nice features. Here are a few.
pl: GnuCash 1.8 posiada wiele miłych udogodnień. Tutaj jest kilka z nich.

en: GnuCash Help
pl: Pomoc GnuCash

en: GnuCash Network authorization failed.
pl: Błąd autoryzacji w sieci GnuCash Network.

en: GnuCash Preferences
pl: Ustawienia GnuCash

en: GnuCash Windows
pl: Okna GnuCash

en: GnuCash account name
pl: Nazwa konta GnuCash

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel"
    to abort the process.
pl: GnuCash potrafi zaimportować dane finansowe z plików QIF (Quicken 
    Interchange Format) zapisanych w programie Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance oraz wielu innych. 
    
    Proces importowania posiada kilka kroków. Twoje konta GnuCash
    nie zostaną zmienione, zanim nie klikniesz przycisku "Zakończ"
    kończącego proces importowania. 
    
    Kliknij "Naprzód" aby rozpocząć ładowanie danych QIF, lub "Anuluj"
    aby przerwać proces.

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    Do you want to proceed with opening the database?
pl: GnuCash nie może zdjąć blokady z
       %s.
    Baza danych może być używana przez innego użytkownika -
    w tym przypadku nie powinno się jej otwierać.
    
    Czy chcesz jednak otworzyć bazę danych?

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    What would you like to do?
pl: GnuCash nie mógł zdjąć blokady z
       %s.
    Ta baza danych może być używana przez innego użytkownika,
    w tym przypadku nie powinno się jej otwierać.
    
    Jaką operację chcesz wykonać?

en: Good option
pl: Dobra opcja

en: Group the accounts
pl: Grupowanie kont

en: Group the accounts in main categories?
pl: Czy chcesz pogrupować konta w główne kategorie?

en: HBCI
    Version
pl: Wersja
    HBCI

en: HBCI Remember PIN in memory
pl: HBCI pamięta PIN w pamięci

en: HBCI Setup
pl: Konfiguracja HBCI

en: HBCI Setup Finished
pl: Zakończono konfigurację HBCI

en: HBCI Verbose Debug Messages
pl: HBCI Więcej komunikatów debugowania

en: HBCI account name
pl: Nazwa konta HBCI

en: HTML Style Sheets
pl: Arkusze stylów w HTML-u

en: Half Year
pl: Półrocze

en: Have a nice day!
pl: Miłego dnia!

en: Header color
pl: Kolor nagłówka

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Heading Banner
pl: Baner nagłówka

en: Height of plot in pixels.
pl: Wysokość rysunku w pikselach.

en: Hello Again
pl: Witaj ponownie

en: Hello, World
pl: Witaj świecie

en: Hello, World!
pl: Witaj świecie!

en: Help
pl: Pomoc

en: Help Topics
pl: Tematy pomocy

en: Help Window
pl: Okno pomocy

en: Help for first option
pl: Pomoc dotycząca pierwszej opcji

en: Help for second option
pl: Pomoc dotycząca drugiej opcji

en: Help for third option
pl: Pomoc dotycząca trzeciej opcji

en: How many automatic decimal places will be filled in.
pl: Jak wiele automatycznych miejsc dziesiętnych będzie wypełnianych.

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
pl: Jak wiele dni w wcześniej należy ostrzegać przez nadchodzącym terminem płatności rachunków.

en: How many lines in the template register?
pl: Jak wiele wierszy znajduje się w rejestrze szablonowym?

en: ISO Standard: yyyy-mm-dd
pl: Format ISO: rrrr-mm-dd

en: Icons and Text
pl: Ikony i tekst

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Identical commodities
pl: Identyczne towary

en: If selected, move to the blank transaction after the user presses 'Enter'. Otherwise, move down one row.
pl: Jeśli zostało to zaznaczone, po naciśnięciu klawisza "Enter", użytkownik przeniesiony zostaje do pustej transakcji. W przeciwnym razie jeden wiersz w dół.

en: If selected, use a dialog to confirm a change to a reconciled transaction.
pl: Po zaznaczeniu, używane jest okno do potwierdzenia zmian uzgodnionychtransakcji.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken,
    note that GnuCash uses accounts instead of categories to track
    income and expenses.  For more information on income and expense
    accounts, please see the GnuCash online manual.
pl: Jeśli wiesz jak korzystać z innych programów finansowych takich
    jak Quicken, zwróć uwagę że GnuCash używa kont zamiast kategorii
    do śledzenia przychodów i wydatków. Aby uzyskać więcej informacji
    na temat kont przychodów i wydatków, zajrzyj do podręcznika
    internetowego GnuCash.

en: If you keep multiple account views open, it may be helpful to give each one a descriptive name
pl: Jeśli otwartych jest wiele widoków kont, pomocne może być nadanie każdemu z nich opisującej nazwy.

en: If you would like an account to have an opening balance, click on the account
    and enter the starting balance in the box on the right. All accounts except Equity
    and placeholder accounts may have an opening balance.
pl: Jeśli potrzebujesz konta posiadającego bilans otwarcia, kliknij
    konto i wprowadź
    bilans początkowy w polu po prawej stronie. Wszystkie konta
    z wyjątkiem kont zapełniających i papierów wartościowych mogą
    posiadać bilansy otwarcia.

en: If your bank did not specify a Customer ID, enter the User ID here.
pl: Jeśli twój bank nie określa ID klienta, wprowadź tutaj ID użytkownika.

en: Ignored
pl: Zignorowana

en: Illegal variable in expression.
pl: Niedozwolona zmienna w wyrażeniu.

en: Images
pl: Obrazy

en: Imbalance
pl: Niezrównoważenie

en: Import QIF Files
pl: Importowanie plików QIF

en: Import QIF files
pl: Importuje pliki QIF

en: Import a Quicken QIF file
pl: Importuje plik Quicken QIF

en: Import my QIF files
pl: Import plików QIF

en: Imported transactions with duplicates
pl: Wyimportowane transakcje z duplikatami

en: Importing transactions...
pl: Importowanie transakcji...

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convienience store.  These ATM add its fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees.  For example, you withdraw 100$, and you are charged 101,50$ plus Interac fees.  If you manually entered that 100$, the amounts won't match.  You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
pl: W niektórych miejscach komercyjne ATM-y (nie należące do instytucji finansowych) są instalowane w miejscach takich jak zwykły sklep. Te ATM-y dodają swoją opłatę bezpośrednio do kwoty zamiast wyświetlania ich jako oddzielna transakcja lub w swoich miesięcznych opłatach bankowych. Na przykład, wycofana została kwota 100$ i naliczona opłata 101,50$ plus opłaty Interac. Jeśli ręcznie zostanie wprowadzone to 100$, kwoty nie będą się zgadzać. Należy ustawić próg określający czy jest to maksimum takich opłat na twoim obszarze (w jednostkach lokalnej waluty), tak aby transakcje były rozpoznawane poprawnie.

en: In the next pages, you will be asked to provide information about stocks, 
    mutual funds, and other tradable commodities that appear in the QIF file(s)
    you are importing. GnuCash requires more information about tradable 
    commodities than the QIF format can represent. 
    
    Each stock, mutual fund, or other commodity must have a type, which is the 
    exchange or listing that it is found on (NASDAQ, NYSE, US Mutual Funds, 
    etc), a full name, and an abbreviation.
    
    Check to see if there is an existing Type that is appropriate; if not, you can
    enter a new Type name by hand in the box. Make sure that the abbreviation
    you enter matches the ticker symbol used for the commodity on the exchange
    or listing for its type.
pl: Na następnych stronach, wyświetlone zostanie pytanie o informacje dotyczące
    giełd, funduszy wzajemnych oraz innych sprzedawalnych towarów, które
    pojawiają się w importowanym pliku (plikach) QIF. GnuCash potrzebuje
    więcej informacji dotyczących wymienialnych towarów niż format QIF
    potrafi zapisać.
    
    Każda giełda, fundusz wzajemny lub inny towar musi posiadać rodzaj,
    z którym jest wymieniany lub wyświetlany (NASDAQ, NYSE, Fundusze Wzajemne
    US itd.), pełną nazwę oraz skrót.
    
    Sprawdź czy istnieje określony rodzaj, jeśli nie, można wprowadzić nową
    nazwę typu ręcznie w oknie. Upewnij się, że wprowadzony skrót pasuje
    do symbolu używanego dla towaru przy wymianie lub wyświetlaniu dla
    swojego rodzaju.

en: Include Subaccounts
pl: Wraz z kontami podrzędnymi

en: Income
pl: Przychód

en: Income & Expense
pl: Przychody i wydatki

en: Income & Expense Chart
pl: Wykres przychodów/wydatków

en: Income Account
pl: Konto aktywów

en: Income Accounts
pl: Konta wpływów

en: Income Barchart
pl: Wykres słupkowy przychodów

en: Income Chart
pl: Wykres przychodów

en: Income Over Time
pl: Przychody w czasie

en: Income Piechart
pl: Wykres kołowy przychodów

en: Income and Expense
pl: Przychody i Rozchody

en: Income and Expense categories
pl: Kategorie przychodów i wydatków

en: Income-Salary-Taxable
pl: Przychód-Zarobki-Opodatkowanie

en: Income.Salary.Taxable
pl: Przychód.Zarobki.Opodatkowanie

en: Income/Expense Chart
pl: Wykres przychodów/wydatków

en: Income/Salary/Taxable
pl: Przychód/Zarobki/Opodatkowanie

en: Income:Salary:Taxable
pl: Przychód:Zarobki:Opodatkowanie

en: Income\Salary\Taxable
pl: Przychód\Zarobki\Opodatkowanie

en: Increasing
pl: Zwiększanie

en: Initial HBCI Setup
pl: Wstępna konfiguracja HBCI

en: Initial Payment:
pl: Płatność początkowa:

en: Interface
pl: Interfejs

en: International
pl: Międzynarodowe

en: Internet Address
pl: Adres internetowy

en: Introduction to GnuCash
pl: Wprowadzenie do GnuCash

en: Invalid Entry:  You need to supply %s.
pl: Niepoprawny wpis: Należy podać %s.

en: Investment Portfolio
pl: Portfel inwestycji

en: Invoice
pl: Faktura

en: Invoice Date
pl: Data faktury

en: Invoice Entries
pl: Wpisy faktury

en: Invoice Number
pl: Numer faktury

en: Invoice Tax Included?
pl: Dołączanie podatku od faktur?

en: Invoices
pl: Faktury

en: Items you selected:
pl: Wybrane elementy:

en: Jan 1 - Mar 31
pl: 1 sty - 31 mar

en: Jan 1 - Mar 31, Last year
pl: 1 sty - 31 mar, poprzedni rok

en: Job Dialog
pl: Okno dialogowe zadania

en: Job Information
pl: Informacje o zadaniu

en: Job Name
pl: Nazwa zadania

en: Job Number
pl: Numer zadania

en: Job:
pl: Zadanie:

en: Jump
pl: Skocz

en: Jump to the corresponding transaction in the other account
pl: Przeskakuje do odpowiedniej transakcji w innym koncie

en: Jun 1 - Aug 31
pl: 1 cze - 31 sie

en: Jun 1 - Aug 31, Last year
pl: 1 cze - 31 sie, poprzedni rok

en: Just a Date Option
pl: Tylko opcja daty

en: Keep normal invoice order
pl: Zwykłe uporządkowanie faktur

en: Language:
pl: Język:

en: Last Occurred:
pl: Ostatnie wystąpienie:

en: Last Year
pl: Ostatni rok

en: Last day of previous month
pl: Ostatni dzień poprzedniego miesiąca

en: Length:
pl: Długość:

en: Liabilities
pl: Wierzytelności

en: Liabilities Over Time
pl: Obciążenia w czasie

en: Liability
pl: Obciążenia

en: Liability Barchart
pl: Wykres słupkowy obciążeń

en: Liability Chart
pl: Wykres obciążeń

en: Liability Piechart
pl: Wykres kołowy obciążeń

en: Link Color
pl: Kolor odnośnika

en: Link text color.
pl: Kolor tekstu odnośnika.

en: List items selected
pl: Wybrane pozycje listy

en: List of Transactions
pl: Lista transakcji

en: List of directories to search when looking for config files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
pl: Lista katalogów przeszukiwanych podczas wyszukiwania plików konfiguracyjnych. Każdy element musi być napisem reprezentującym katalog lub symbolem, gdzie "domyślny" oznacza domyślną ścieżkę zaś bieżący "oznacza" aktualną wartość ścieżki.

en: Load another file
pl: Wczytaj inny plik

en: Loading QIF file...
pl: Wczytywanie pliku QIF...

en: Loading configs...
pl: Wczytywanie konfiguracji...

en: Loading data...
pl: Wczytywanie danych...

en: Loading modules...
pl: Wczytywanie modułów...

en: Loading tip-of-the-day...
pl: Wczytywanie podpowiedzi dnia...

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Loan
pl: Pożyczka

en: Locale
pl: Ustawienia lokalne

en: Log Messages
pl: Komunikaty dziennika

en: Logging level from 0 (least logging) to 5 (most logging).
pl: Poziom logowania od 0 (najmniej zapisów) do 5 (najwyższy).

en: Loss
pl: Strata

en: Lost Accounts
pl: Zagubione konta

en: Make a copy of the current entry
pl: Tworzy kopię bieżącego wpisu

en: Make a copy of the current transaction
pl: Tworzy kopię bieżącej transakcji

en: Make a printable Invoice
pl: Tworzy fakturę do wydruku

en: Marker
pl: Znacznik

en: Marker Color
pl: Kolor znacznika

en: Match display threshold
pl: Próg wyświetlania

en: Match duplicate transactions
pl: Dopasowanie zduplikowanych transakcji

en: Material
pl: Materiał

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Maximum Bars
pl: Maksimum słupków

en: Maximum number of bars in the chart
pl: Maksymalna liczba słupków na wykresie

en: Memo
pl: Notatka

en: Memo:
pl: Notatka:

en: Menus
pl: Menu

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Money Market
pl: Rynek pieniężny

en: Month
pl: Miesiąc

en: Monthly
pl: Miesięczne

en: Monthly (x%u): %u
pl: Miesięczne (x%u): %u

en: Monthly: %u
pl: Miesięczne: %u

en: Months
pl: Miesiące

en: Move back one step in the history
pl: Przesuwa o krok wstecz w historii

en: Move down
pl: W dół

en: Move forward one step in the history
pl: Przesuwa o krok naprzód w historii

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
pl: Przenosi pusty wpis na dół faktury

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
pl: Przenosi pustą transakcję w dół rejestru

en: Move up
pl: W górę

en: Multi Choice Option
pl: Opcja wielokrotnego wyboru

en: Multicolumn View
pl: Widok wielokolumnowy

en: Mutual Fund
pl: Fundusz wzajemny

en: Mutual Funds
pl: Fundusze wzajemne

en: NOTUSED: Defined in src/gnome/window-register.c
pl: NIE UŻYWANE: Zdefiniowano w src/gnome/window-register.c

en: Name
pl: Nazwa

en: Name (optional)
pl: Nazwa (opcjonalna)

en: Name of account view
pl: Nazwa widoku konta

en: Name of organization or company
pl: Nazwa organizacji lub firmy

en: Name of organization or company prepared for
pl: Nazwa organizacji lub firmy dla której przygotowano raport

en: Name of person preparing the report
pl: Nazwisko osoby przygotowującej raport

en: Name of the company
pl: Nazwa firmy

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Needs values for variables
pl: Wymaga wartości dla zmiennych

en: Negative amounts are not allowed.
pl: Ujemne kwoty nie są dozwolone.

en: Net Profit
pl: Zysk sieciowy

en: New
pl: Nowe

en: New %s
pl: Nowe %s

en: New Account
pl: Nowe konto

en: New Account (child of selected) ...
pl: Nowe konto (podrzędne do wybranego) ...

en: New Account (not implemented)
pl: Nowe konto (nie zaimplementowane)

en: New Account Default Currency
pl: Domyślna waluta nowego konta

en: New Account Hierarchy Setup
pl: Ustawienia hierarchii nowego konta

en: New Account _Tree
pl: Nowe _drzewo kont

en: New Billing Terms
pl: Nowe terminy płatności

en: New Customer
pl: Nowy klient

en: New Employee
pl: Nowy pracownik

en: New Invoice
pl: Nowa faktura

en: New Item....
pl: Nowa pozycja...

en: New Job
pl: Nowe zadanie

en: New Order
pl: Nowe zamówienie

en: New Price:
pl: Nowa Cena:

en: New Search Limit
pl: Nowe ograniczenie wyszukiwania

en: New Style Sheet
pl: Nowy arkusz stylów

en: New Value
pl: Nowa Wartość

en: New Vendor
pl: Nowy dostawca

en: New search
pl: Nowe wyszukiwanie

en: New style sheet info
pl: Informacje o nowym arkuszu stylów

en: New top level account
pl: Nowe konto nadrzędne

en: New windows are created as notebook tabs in the current top-level window
pl: Nowe okna tworzone są jako zakładki zeszytu w bieżącym oknie głównym

en: New...
pl: Nowy...

en: New?
pl: Nowe?

en: No
pl: Nie

en: No Account selected.  Please try again.
pl: Nie wybrano kont.  Spróbuj jeszcze raz.

en: No Valid Invoice Selected
pl: Nie wybrano poprawnej faktury

en: No account list setup on new file
pl: Konfiguracja listy rachunkowej dla nowego pliku

en: No accounts selected
pl: Brak zaznaczonych kont

en: No data
pl: Brak danych

en: No matching transactions found
pl: Nie odnaleziono pasujących transakcji

en: No options!
pl: Brak opcji!

en: No transactions were found that match the given time interval and account selection.
pl: Nie odnaleziono żadnych transakcji, które pasują do zadanego okresu czasu i wybranych kont.

en: Non-void only
pl: Tylko posiadające wartość

en: None
pl: Brak

en: Normal body text color.
pl: Zwykły kolor używany dla znaków tekstu.

en: Not a defined function
pl: Nie jest zdefiniowaną funkcją

en: Not a variable
pl: Nie jest zmienną

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Notebook
pl: Zeszyt

en: Notes
pl: Notatki

en: Notify Bills Due?
pl: Zgłaszanie terminu rachunków?

en: Notify on new, auto-created Scheduled Transactions
pl: Informowanie o nowych, automatycznie utworzonych zaplanowanych transakcjach

en: Num
pl: Liczba

en: Number
pl: Liczba

en: Number Option
pl: Opcja liczbowa

en: Number of Occurrences
pl: Liczba wystąpień

en: Number of Occurrences:
pl: Liczba wystąpień:

en: Number of Rows
pl: Liczba wierszy

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of columns before wrapping to a new row
pl: Liczba kolumn przed zawinięciem do nowego wiersza

en: Number of days from now
pl: Liczba dni od bieżącej chwili

en: Numeric error
pl: Błąd liczbowy

en: Obsolete
pl: Przestarzała

en: Old Value
pl: Stara Wartość

en: One Month Ago
pl: Miesiąc temu

en: One Week Ago
pl: Tydzień temu

en: One Year Ago
pl: Rok temu

en: One window is used for all displays (select contents through Window menu)
pl: Jedno okno jest używane dla wszystkich ekranów (wybieranie zawartości przez menu Okna)

en: Online Actions
pl: Konta internetowe

en: Online Banking & Importing
pl: Bankowość elektroniczna i import

en: Only one price
pl: Tylko jedna cena

en: Only use 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms
pl: Używa tylko "debetu" i "kredytu" zamiast bezpośrednich synonimów

en: Open
pl: Otwórz

en: Open Account
pl: Otwórz konto

en: Open S_ubaccounts
pl: Otwórz konta po_drzędne

en: Open _Recent
pl: Otwórz _ostatnie

en: Open _Subaccounts
pl: Otwórz konta po_drzędne

en: Open a company report window for the owner of this Invoice
pl: Otwiera okno raportu firmy dla właściciela tej faktury

en: Open a general ledger window
pl: Otwiera okno ogólnej księgi rachunkowej

en: Open a new account tree view
pl: Otwiera nowy widok drzewa kont

en: Open a new document
pl: Otwiera nowy dokument

en: Open a new top-level GnuCash window for the current view
pl: Otwiera nowe nadrzędne okno GnuCash i przenosi do niego bieżący widok

en: Open in a New Window
pl: Otwiera w nowym oknie

en: Open the GnuCash Help
pl: Otwiera pomoc GnuCash

en: Open the GnuCash Tutorial
pl: Otwiera podręcznik GnuCash

en: Open the GnuCash help window
pl: Otwiera okno pomocy GnuCash

en: Open the account
pl: Otwiera konto

en: Open the new user tutorial
pl: Otwarcie nowego przewodnika

en: Open the selected account
pl: Otwiera zaznaczone konto

en: Open the selected account and all its subaccounts
pl: Otwiera wybrane konto i wszystkie jego konta podrzędne

en: OpenHBCI Configuration File
pl: Plik konfiguracyjny OpenHBCI

en: Opening Balance
pl: Bilans otwarcia

en: Opening Balances
pl: Bilansy otwarcia

en: Options
pl: Opcje

en: Order
pl: Zamówienie

en: Order Entry
pl: Wpis zamówienia

en: Order ID
pl: ID zamówienia

en: Order Information
pl: Informacje o zamówieniu

en: Other
pl: Inne

en: Other Account
pl: Inne konto

en: Other Account Code
pl: Inny kod konta

en: Other Account Name
pl: Inna nazwa konta

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Owner Information
pl: Informacje o właścicielu

en: Owner's Name
pl: Nazwa właściciela.

en: Parent Account
pl: Konto nadrzędne

en: Part of Payment Transaction
pl: Część transakcji płatności

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste Transaction
pl: Wklej transakcję

en: Path to Key File
pl: Ścieżka do pliku kluczy

en: Payable Account
pl: Konto płatności

en: Payee:
pl: Płaca:

en: Payees and memos
pl: Płatkości i notatki

en: Payer Name Source
pl: Źródło nazwy płatnika

en: Payment
pl: Płatność

en: Payment Address
pl: Adres płatności

en: Payment Frequency
pl: Częstość płatności

en: Payment From
pl: Płatność od

en: Payment From:
pl: Płatność od:

en: Payment Information
pl: Informacje o płatności

en: Payment Periods
pl: Okresy płatności

en: Payment To
pl: Płatność do

en: Payment Total:
pl: Suma płatności:

en: Payment, thank you
pl: Płatność, dziękujemy

en: Payments
pl: Płatności

en: Payments:
pl: Płatności:

en: Percent %
pl: Procent %

en: Percentage amount must be between 0 and 100.
pl: Kwota procentowa musi mieć wartość pomiędzy 0 a 100.

en: Period end
pl: Koniec okresu

en: Period from %s to %s
pl: Okres od %s do %s

en: Period start
pl: Początek okresu

en: Periodic Payment
pl: Płatność okresowa

en: Phone
pl: Telefon

en: Phone:
pl: Telefon:

en: Pick the type of the currency or security. For national currencies, 
    use "CURRENCY". Enter a new type in the box if the ones in the
    pick list are inappropriate.
pl: Wybierz rodzaj waluty i zabezpieczenia. Dla walut narodowych,
    należy użyć "CURRENCY". Podaj nowy rodzaj w polu jeśli żadna
    z wyświetlonych wartości nie jest odpowiednia.

en: Placeholder
pl: Wypełniacz

en: Plain
pl: Zwykły

en: Please choose the currency to use for new accounts.
pl: Wybierz walutę, która będzie używana przez nowe konto.

en: Please select a file to load.
pl: Wybierz plik do odczytu.

en: Please select a valid Escrow Account.
pl: Wybierz poprawne konto Escrow.

en: Plot Height
pl: Wysokość wykresu

en: Plot Type
pl: Typ wykresu

en: Plot Width
pl: Szerokość wykresu

en: Post
pl: Prześlij

en: Post To
pl: Prześlij do

en: Post this Invoice to your Chart of Accounts
pl: Przesyła tą fakturę do wykresu kont

en: Postpone the reconciliation of this account
pl: Przekłada uzgadnianie tego konta

en: Postponed
pl: Przełożona

en: Prepared by:
pl: Przygotowane przez:

en: Prepared for
pl: Przygotowano dla

en: Prepared for:
pl: Przygotowane dla:

en: Preparer
pl: Autor

en: Present Value
pl: Aktualna Wartość

en: Present:
pl: Obecne:

en: Press `Finish' to create your new accounts.
    
    Press `Back' to review your selections.
    
    Press `Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
pl: Naciśnij "Zakończ" aby utworzyć nowe konta.
    
    Naciśnij "Wstecz" aby przejrzeć wybrane opcje.
    
    Naciśnij "Anuluj" aby zamknąć to okno bez utworzenia żadnego nowego konta.

en: Previous Financial Year Start
pl: Początek poprzedniego roku finansowego

en: Previous Year End
pl: Koniec poprzedniego roku

en: Previous Year Start
pl: Początek poprzedniego roku

en: Price
pl: Cena

en: Price Database
pl: Baza danych cen

en: Price Editor
pl: Edytor Cen

en: Price Information
pl: Informacje o cenach

en: Price Source
pl: Źródło cen

en: Price of Commodity
pl: Cena towaru

en: Price:
pl: Cena:

en: Prices
pl: Ceny

en: Primary Key
pl: Klucz podstawowy

en: Primary active color
pl: Podstawowy aktywny kolor

en: Primary color
pl: Kolor główny

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Print Check
pl: Print Cheque

en: Print GnuCash Document
pl: Wydruk dokumentu GnuCash

en: Print Help window
pl: Drukuje zawartość okna pomocy

en: Print Preview
pl: Podgląd Wydruku

en: Print _Check
pl: _Wydrukuj czek

en: Print a check using a standard format
pl: Drukuje czek z użyciem standardowego formatu

en: Print report window
pl: Drukuje zawartość okna raportu

en: Printable Invoice
pl: Drukowalna faktura

en: Profit
pl: Zysk

en: Profit & Loss
pl: Zyski i straty

en: Profit (Gain minus Loss)
pl: Zysk (zarobek minus strata)

en: Profit And Loss
pl: Zysk i strata

en: Profits
pl: Zyski

en: Progress
pl: Postęp

en: Project
pl: Projekt

en: Properties
pl: Właściwości

en: QIF Filename:
pl: Nazwa pliku QIF:

en: QIF Files
pl: Pliki QIF

en: QIF Import
pl: Import QIF

en: QIF Verbose documentation
pl: Rozwlekła dokumentacja QIF

en: QIF account name
pl: Nazwa konta QIF

en: QIF category name
pl: Nazwa kategorii QIF

en: QIF file load failed:
    %s
pl: Wczytywanie pliku QIF zakończone niepowodzeniem:
    %s

en: QIF file load warning:
    %s
pl: Ostrzeżenie dotyczące ładowania pliku QIF:
    %s

en: QIF file parse failed:
    %s
pl: Błąd przetwarzania pliku QIF:
    %s

en: QIF files you have loaded
pl: Załadowane przez Ciebie pliki QIF

en: QIF import: Name conflict with another account.
pl: Import QIF: kolizja nazw z innym kontem.

en: Quarter
pl: Kwartał

en: Quarterly
pl: Kwartalne

en: Quarterly (x%u): %u
pl: Kwartalne (x%u): %u

en: Quarterly: %u
pl: Kwartalne: %u

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions.  When you
    type the first letter(s) of a common transaction description,
    GnuCash will automatically complete the remainder of the
    transaction as it was last entered.
pl: Szybkie wypełnianie ułatwia wprowadzanie pospolitych transakcji.
    Po podaniu pierwszej litery (liter) opisu transakcji, GnuCash
    automatycznie uzupełni opis o ostatnio wprowadzone dane.

en: RDH Medium (Key File)
pl: Nośnik RDH (plik klucza)

en: REF
pl: ODW

en: Range:
pl: Zakres:

en: Reading file...
pl: Odczytywanie pliku...

en: Rebate
pl: Nadpłata

en: Recipient Name
pl: Nazwa odbiorcy

en: Reconcile
pl: Uzgadnianie

en: Reconcile Information
pl: Informacje uzgadniania

en: Reconcile Window
pl: Okno uzgadniania

en: Reconcile the main account for this register
pl: Uzgadnia główne konto dla tego rejestru

en: Reconcile the selected account
pl: Uzgadnia wybrane konto

en: Reconciled Balance:
pl: Uzgodniony bilans:

en: Reconciled Date
pl: Data uzgodnienia

en: Reconciled:
pl: Uzgodnione:

en: Record the current entry
pl: Zapisuje bieżący wpis

en: Record the current transaction
pl: Zapisuje bieżącą transakcję

en: Reference
pl: Odwołanie

en: References
pl: Odwołania

en: Refine current search
pl: Sprecyzowanie bieżącego wyszukiwania

en: Refresh this window
pl: Odświeża to okno

en: Register
pl: Rejestr

en: Register Colors
pl: Kolory rejestru

en: Register Report
pl: Raport rejestru

en: Register date ranges
pl: Zakresy dat rejestru

en: Register font
pl: Czcionka rejestru

en: Register hint font
pl: Czcionka podpowiedzi rejestrów

en: Relative Date Option
pl: Opcja względnej daty

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload the current document
pl: Odświeża bieżący dokument

en: Reload the current report
pl: Odświeża bieżący raport

en: Remaining Number of Occurrences
pl: Pozostała liczba wystąpień

en: Remaining Occurrences:
pl: Pozostałe wystąpienia:

en: Remember the PIN for HBCI in memory during a session
pl: Zapamiętywanie PIN-u dla HBCI w pamięci podczas sesji

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Old...
pl: Usuń stare...

en: Remove old prices
pl: Usuń stare ceny

en: Remove prices older than a user-entered date
pl: Usuwa ceny starsze od podanej daty

en: Remove the current commodity.
pl: Usuwa bieżący towar.

en: Remove the current price
pl: Usuwa bieżącą cenę

en: Rendering '%s' report ...
pl: Renderowanie raportu "%s" ...

en: Report
pl: Raport

en: Report Currency
pl: Waluta raportu

en: Report Window
pl: Okno raportu

en: Report a bug
pl: Zgłoś błąd

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org.
pl: Błędy i inne problemy należy zgłaszać pod adresem gnucash-devel@gnucash.org

en: Report name
pl: Nazwa raportu

en: Report style
pl: Styl raportu

en: Report's currency
pl: Waluta raportu

en: Reversed-balance account types
pl: Typy kont odwrotnego bilansu

en: Rows
pl: Rzędy

en: Run dialog for new user again?
pl: Czy chcesz uruchomić ponownie okno dialogowe dla nowego użytkownika?

en: Run on GnuCash start
pl: Wykonywanie przy uruchomieniu GnuCash

en: Running GnuCash for the First Time
pl: Uruchamianie GnuCash po raz pierwszy

en: S_elect Transactions
pl: Wy_bierz _transakcje

en: S_ummary Bar
pl: Pasek _zestawienia

en: Sample Report with Examples
pl: Przykładowy raport z przykładami.

en: Saturday
pl: Sobota

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Window Geometry
pl: Zapamiętywanie położenia okna

en: Save the file to disk
pl: Zapisz plik na dysku

en: Save window sizes and positions.
pl: Zapisuje wymiary i położenie okna.

en: Savings
pl: Zapisy

en: Schedule
pl: Terminarz

en: Schedule...
pl: Terminarz...

en: Scheduled Transaction Editor
pl: Edytor zaplanowanych transakcji

en: Scheduled Transactions
pl: Zaplanowane transakcje

en: Scheduled Transactions Window
pl: Okno zaplanowanych transakcji

en: Scheduled Transactions with variables
    cannot be automatically created.
pl: Planowane transakcje ze zmiennymi
    nie mogą zostać automatycznie utworzone.

en: Search
pl: Szukaj

en: Search GnuCash Help
pl: Przeszukiwanie pomocy GnuCash

en: Search Results
pl: Rezultaty Wyszukiwania

en: Search Term:
pl: Wyszukiwane wyrażenie:

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Second Option
pl: Druga opcja

en: Second-level
pl: Drugi-poziom

en: Secondary Key
pl: Klucz pomocniczy

en: Secondary active color
pl: Drugorzędny aktywny kolor

en: Secondary color
pl: Kolor uzupełniający

en: Secure HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
pl: Bezpieczny dostęp HTTP jest wyłączony.
    Można włączyć go w części dotyczącej sieci
    okna preferencji.

en: Security Medium
pl: Nośnik bezpieczeństwa

en: Select "Exit" to exit GnuCash.
pl: Aby zakończyć pracę z GnuCashem, wybierz "Zakończ"

en: Select Account
pl: Wybierz konto

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Select Default
pl: Zaznacz domyślne

en: Select QIF File
pl: Wybierz plik QIF

en: Select Subaccounts
pl: Wybierz konta podrzędne

en: Select Transfer Account
pl: Wybór konta transferowego

en: Select a date to report on
pl: Wybierz datę, dla której ma zostać utworzony raport

en: Select a stylesheet for the report.
pl: Wybierz arkusz stylów dla raportu.

en: Select categories that correspond to the ways that you will use GnuCash.  
    Each category you select will cause several accounts to be created.  
    Select the categories that are relevant to you.  You can always create 
    additional accounts by hand later.
pl: Wybierz kategorie związane ze sposobami, na które będzie używany GnuCash.
    Każda wybrana kategoria będzie wymagała utworzenia kilku kont.
    Wybierz kategorie odpowiednie dla ciebie. Zawsze można utworzyć
    w późniejszym czasie konta ręcznie.

en: Select currency/security
pl: Wybór waluty/zabezpieczenia

en: Select initial date, above.
pl: Wybierz poniżej datę początkową.

en: Select or add a GnuCash account
pl: Wybiera lub dodaje konto GnuCash

en: Select pixmap
pl: Wybór piksmapy

en: Select the Discount Type
pl: Wybierz rodzaj zniżki

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Sep 1 - Dec 31
pl: 1 wrz - 31 gru

en: Sep 1 - Dec 31, Last year
pl: 1 wrz - 31 gru, poprzedni rok

en: Server Address
pl: Adres serwera

en: Set Date Range
pl: Ustaw zakres dat

en: Set _Range...
pl: _Ustaw zakres...

en: Set a date format for this QIF file
pl: Ustaw format daty dla tego pliku QIF

en: Set the default QIF account name
pl: Ustaw domyślną nazwę konta QIF

en: Setting Tax Options
pl: Ustawianie opcji podatkowych

en: Setting Up and Editing Accounts
pl: Ustawianie i edycja kont

en: Setting Your Preferences
pl: Ustawienia preferencji użytkownika

en: Setup tax information for all income and expense accounts
pl: Ustawia informacje podatkowe dla wszystkich kont przychodów i rozchodów

en: Shares
pl: Udziały

en: Shares:
pl: Udziały:

en: Shipping Address
pl: Adres dostawy

en: Shipping Information
pl: Informacje o dostawach

en: Should the Since-Last-Run window appear on GnuCash startup?
pl: Czy okno od-ostatniego-uruchomienia powinno pojawiać się przy uruchamianiu programu GnuCash?

en: Show All Transactions
pl: Wyświetlanie wszystkich transakcji

en: Show Earliest
pl: Wyświetlanie najwcześniejszych

en: Show Full Account Names
pl: Wyświetlanie pełnych nazw kont

en: Show Horizontal Borders
pl: Wyświetlanie poziomych brzegów

en: Show Latest
pl: Wyświetlanie najpóźniejszych

en: Show National Currencies
pl: Wyświetlanie walut narodowych

en: Show Vertical Borders
pl: Wyświetlanie pionowych brzegów

en: Show _All
pl: _Wyświetl wszystko

en: Show both icons and text
pl: Wyświetla ikony razem z tekstem

en: Show full account names (including parent accounts)
pl: Wyświetlanie pełnych nazw kont (włączając konta nadrzędne)

en: Show icons only
pl: Pokazuje tylko ikony

en: Show long account names
pl: Wyświetlanie długich nazw kont

en: Show preparer info
pl: Wyświetlanie informacji o autorze raportu

en: Show some documentation-only pages in QIF Import druid
pl: Wyświetla kilka stron stron dokumentacji w druidzie importowania QIF

en: Show text only
pl: Pokazuje tylko tekst

en: Show transactions on one or two lines
pl: Wyświetlanie transakcji w jendym lub dwóch wierszach

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
pl: Wyświetla transakcje w jednym lub dwóch wierszach i rozwija bieżącą transakcję

en: Show two lines of information for each transaction
pl: Wyświetla dwa wiersze informacji dla każdej transakcji

en: Show version.
pl: Wyświetlanie wersji.

en: Shows a barchart with the Assets developing over time
pl: Wyświetla wykres słupkowy zmian aktywów w czasie

en: Shows a barchart with the Expenses per interval developing over time
pl: Wyświetla wykres słupkowy zmian rozchodów w czasie

en: Shows a barchart with the Income per interval developing over time
pl: Wyświetla wykres słupkowy zmian przychodów w czasie

en: Shows a barchart with the Liabilities developing over time
pl: Wyświetla wykres słupkowy zmian obciążeń w czasie

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
pl: Wyświetla wykres kołowy bilansu aktywów w danym okresie czasu

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
pl: Wyświetla wykres kołowy rozchodów w danym okresie czasu

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
pl: Wyświetla wykres kołowy przychodów w danym okresie czasu

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
pl: Wyświetla wykres kołowy bilansu obciążeń w danym okresie czasu

en: Single Report
pl: Pojedynczy raport

en: Single window
pl: Pojedyncze okno

en: Six Months Ago
pl: Sześć miesięcy temu

en: Sixth-level
pl: Szósty-poziom

en: Size...
pl: Rozmiar...

en: Smallest Fraction:
pl: Najmniejszy ułamek:

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
pl: Najmniejsza część towaru, do której można się odwołać.

en: Some transactions may be discarded.
pl: Niektóre transakcje mogą być pominięte.

en: Sort By
pl: Uporządkowanie według

en: Sort Method
pl: Metoda uporządkowywania

en: Sort Order
pl: Porządek sortowania

en: Sort _Order
pl: Porządek _sortowania

en: Sort by Amount
pl: Uporządkowanie według kwoty

en: Sort by Date
pl: Uporządkowanie według dat

en: Sort by Description
pl: Uporządkowanie według opisu

en: Sort by Memo
pl: Uporządkowanie według notatek

en: Sort by Number
pl: Uporządkowanie według numeru

en: Sort by check/transaction number
pl: Sort by cheque/transaction number

en: Sort by date
pl: Uporządkowanie według daty

en: Sort by description
pl: Uporządkowanie według opisu

en: Sort by price
pl: Uporządkowanie według ceny

en: Sort by the date of entry
pl: Uporządkowanie według daty pozycji

en: Sort order
pl: Porządek sortowania

en: Sorting
pl: Uporządkowanie

en: Source
pl: Źródło

en: Source:
pl: Źródło

en: Space between table cells
pl: Odstęp pomiędzy komórkami tabeli

en: Specify Source Account
pl: Wybierz konto źródłowe

en: Split
pl: Podział

en: St_yle
pl: S_tyl

en: Stack overflow
pl: Przepełnienie stosu

en: Stack underflow
pl: Próba zdjęcia z pustego stosu

en: Start Date:
pl: Data początkowa:

en: Start Date:
pl: Data początkowa:

en: Start date:
pl: Data początkowa:

en: Start of current quarter
pl: Początek bieżącego kwartału

en: Start of previous month
pl: Początek poprzedniego miesiąca

en: Start of previous quarter
pl: Początek poprzedniego kwartału

en: Start of reporting period
pl: Początek okresu raportowania

en: Start of the current calendar year
pl: Początek bieżącego roku kalendarzowego

en: Start of the current financial year/accounting period
pl: Początek bieżącego roku finansowego/okresu rozliczeniowego

en: Start of the current month
pl: Początek bieżącego miesiąca

en: Start of this month
pl: Początek tego miesiąca

en: Starting Balance:
pl: Bilans początkowy:

en: State
pl: Stan

en: Status
pl: Stan

en: Status Bar
pl: Pasek stanu

en: Step Size
pl: Rozmiar kroku

en: Stock
pl: Giełda

en: Stock Account
pl: Konto giełdowe

en: Stocks
pl: Giełdy

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: String Option
pl: Opcja napisowa

en: Style
pl: Styl

en: Style sheet options
pl: Opcje arkusza stylów

en: Style sheet template:
pl: Szablon arkusza stylów:

en: Style sheets
pl: Arkusze stylów

en: Stylesheet
pl: Arkusz stylów

en: Sub-
pl: Pod-

en: Summary Bar
pl: Pasek zestawienia

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Suppress $0.00 values
pl: Pomijanie wartości $0.00

en: Symbol/abbreviation:
pl: Symbol/skrót:

en: TXF Categories
pl: Kategorie TXF

en: TXF Export - Known Anomalies and Limitations
pl: Eksport TXF - znane anomalie i ograniczenia

en: Ta_x Options
pl: Opcje po_datkowe

en: Table
pl: Tabela

en: Table Cell Color
pl: Kolor komórek tabeli

en: Table border width
pl: Grubość ramki komórki

en: Table cell padding
pl: Odstęp pomiędzy tekstem a brzegiem komórki

en: Table cell spacing
pl: Odstęp pomiędzy komórkami tabeli

en: Tables
pl: Tabele

en: Tax Account
pl: Konto podatkowe

en: Tax Amount
pl: Kwota podatku

en: Tax Included:
pl: Wliczony podatek:

en: Tax Included:
pl: Wliczony podatek:

en: Tax Info
pl: Informacje podatkowe

en: Tax Information
pl: Informacje Podatkowe

en: Tax Related
pl: Powiązany podatek

en: Tax Report & TXF Export
pl: Raport podatkowy i Eksport TXF

en: Tax Report / TXF Export
pl: Raport podatkowy / Eksport TXF

en: Tax Table
pl: Tabela podatkowa

en: Tax Table Entries
pl: Wpisy tabeli podatkowej

en: Tax Table Entry
pl: Wpis tabeli podatkowej

en: Tax Table:
pl: Tabela podatkowa:

en: Tax Table:
pl: Tabela podatkowa:

en: Tax Tables
pl: Tabele podatkowe

en: Tax table "%s" is in use.  You cannot delete it.
pl: Tabela podatkowa "%s" jest używana. Nie można jej usunąć.

en: Template Register Lines
pl: Wiersze rejestu szablonowego

en: Term "%s" is in use.  You cannot delete it.
pl: Termin "%s" jest w użyciu. Nie można go usunąć.

en: Term Definition
pl: Definicja terminu

en: Terms
pl: Terminy

en: Terms:
pl: Terminy:

en: Testing
pl: Testowanie

en: Text Color
pl: Kolor Tekstu

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: That QIF file is already loaded.
    Please select another file.
pl: Ten plik QIF jest już wczytany.
    Wybierz inny plik.

en: That commodity already exists.
pl: Ten towar już istnieje.

en: That commodity is currently used by
    at least one of your accounts. You may
    not delete it.
pl: Ten towar jest obecnie używany przez
    co najmniej jedno z twoich kont.
    Nie możesz go usunąć.

en: The Bad
pl: Zła

en: The GnuCash developers are easy to contact.  As well
    as several mailing lists, you can chat to them live on IRC!
    Join them on #gnucash at irc.gnome.org
pl: Z twórcami programu GnuCash łatwo jest się skontaktować. Nie tylko
    za pośrednictwem kilku list dyskusyjnych, ale także na żywo porzez IRC-a!
    Dołącz do nich na kanale #gnucash serwera irc.gnome.org

en: The Good
pl: Dobra

en: The Invoice must have at least one Entry.
pl: Faktura musi posiadać co najmniej jedną pozycję.

en: The Job must be given a name.
pl: Zadanie musi mieć nadaną nazwę.

en: The PIN you entered was wrong.
    Do you want to try again?
pl: Podany PIN jest niepoprawny.
    Czy chcesz spróbować ponownie?

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff.
    If there are currently no other users, consult the 
    documentation to learn how to clear out dangling login
    sessions.
pl: Baza danych SQL jest obecnie używana przez innych użytkowników, więc nie można jej zaktualizować, zanim się oni nie wylogują.
    Jeśli obecnie nie korzystają z niej inni użytkownicy, zajrzyj do
    dokumentacji jak usunąć zawieszone sesje użytkowników.

en: The URL 
        %s
    is not supported by this version of GnuCash.
pl: URL
        %s
    nie jest obsługiwany przez tą wersję GnuCash.

en: The Ugly
pl: Okropna

en: The account %s does not exist.
    Would you like to create it?
pl: Konto %s nie istnieje.
    Czy chcesz je utworzyć?

en: The account is not balanced.
    Are you sure you want to finish?
pl: Konto nie jest zbilansowane.
    Czy chcesz zakończyć?

en: The account must be given a name.
pl: Konto musi mieć nadaną nazwę.

en: The account to search for transactions
pl: Konto do wyszukiwania transakcji

en: The address of your business
pl: Adres własnej firmy

en: The amount of time between data points
pl: Okres czasu pomiędzy punktami danych

en: The background color for the current register row
pl: Kolor tła dla bieżącego rzędu rejestru

en: The beginning of the previous month
pl: Początek poprzedniego miesiąca

en: The boolean option is %s.
pl: Opcja logiczna - %s.

en: The cash distribution must be positive.
pl: Rozdział środków musi być liczbą dodatnią.

en: The character used to separate fully-qualified account names
pl: Znak używany do odseparowania pełnych nazw kont

en: The combination date option is %s.
pl: Opcją daty kombinowanej jest %s.

en: The company for this report
pl: Firma dla tego raportu

en: The current date
pl: Bieżąca data

en: The current entry has been changed.
    However, this entry is part of an existing order.
    Would you like to record the change and
    effectively change your order?
pl: Bieżąca pozycja została zmieniona.
    Jednak jest ona częścią istniejącego zamówienia.
    Czy chcesz zapisać zmianę i odpowiednio
    zmienić swoje zamówienie?

en: The current entry has been changed.
    Would you like to save it?
pl: Bieżąca pozycja została zmieniona.
    Czy chcesz ją zapisać?

en: The current time is %s.
pl: Aktualny czas - %s.

en: The current transaction has been changed.
    Would you like to record it?
pl: Aktualna transakcja została zmieniona.
    Czy chcesz ją zapisać?

en: The current transaction is not balanced.
pl: Obecna transakcja nie jest zbilansowana.

en: The database
       %s
    doesn't seem to exist. Do you want to create it?
pl: Baza danych
       %s
    prawdopodobnie nie istnieje. Czy chcesz ją utworzyć?

en: The date and time option is %s.
pl: Opcją daty i czasu jest %s.

en: The date option is %s.
pl: Opcją daty jest %s.

en: The day of the month bills are due
pl: Dzień, w którym jest termin miesięcznych rachunków

en: The default background color for register rows
pl: Domyślny kolor tła dla rzędów rejestru

en: The default secondary background color for register rows
pl: Domyślny uzupełniający kolor tła dla rzędów rejestru

en: The default tax table to apply to customers.
pl: Domyślna tabela podatkowa stosowana do klientów.

en: The default tax table to apply to vendors.
pl: Domyślna tabela podatkowa stosowana do dostawców.

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
pl: Opis terminu płatności, drukowany na fakturach

en: The directory for file
    %s
    does not exist. 
    Please choose another place for this file.
pl: Katalog dla pliku
    %s
    nie istnieje. 
    Wybierz inne miejsce dla tego pliku.

en: The end of the latest quarterly accounting period
pl: Koniec ostatniego kwartalnego okresu rozliczeniowego

en: The file 
        %s
     already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik 
        %s
     już istnieje.
    Czy na pewno mam go zastąpić?

en: The file 
        %s
     could not be found.
pl: Nie można odnaleźć pliku
        %s

en: The file 
        %s
     is empty.
pl: Plik 
        %s
     jest pusty.

en: The file %s does not exist. 
    Would you like to create it now?
pl: Plik %s nie istnieje. 
    Czy chcesz go teraz utworzyć?

en: The file contains an unknown Action '%s'.
pl: Plik zawiera nieznaną akcję "%s".

en: The file/URL 
        %s
    does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
pl: Plik/URL 
        %s
    nie zawiera danych programu GnuCash lub są one uszkodzone.

en: The following changes must be made. Continue?
pl: Poniższe zmiany muszą być wykonane. Kontynuować?

en: The following transactions are presently being edited;
    are you sure you want to delete them?
pl: Poniższe transakcje są aktualnie modyfikowane;
    czy na pewno chcesz je usunąć?

en: The font to use in the register
pl: Czcionka używana do wyświetlania danych w rejestrze

en: The font used to show hints in the register
pl: Czcionka używana do podpowiedzi w rejestrze

en: The format for the date->string conversion for today's date.
pl: Format dla konwersji data->napis dla dzisiejszej daty.

en: The fourth option rules!
pl: Czwarta opcja rządzi!

en: The header background color
pl: Kolor tła nagłówka

en: The interest rate cannot be zero.
pl: Poziom oprocentowania nie może wynosić zero.

en: The internal name of the Billing Term.
pl: Wewnętrzna nazwa terminu płatności:

en: The job ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
pl: Liczbowy identyfikator zadania. W razie zostawienia pustego pola, zadaniu zostanie nadany odpowiedni numer.

en: The last stable version was
pl: Ostatnią stabilną wersją była wersja

en: The list of Scheduled Transactions
pl: Lista zaplanowanych transakcji

en: The multi-choice option is %s.
pl: Opcją wielokrotnego wyboru jest %s.

en: The name of your business
pl: Nazwa własnej firmy

en: The next stable version will be
pl: Następną stabilną wersją będzie wersja

en: The number of days to pay the bill after the post date.
pl: Liczba dni na płatność rachunku po terminie wysyłki.

en: The number of decimal places to use for share numbers
pl: Liczba miejsc dziesiętnych używana przy rozdzielaniu liczb

en: The number of payments cannot be negative.
pl: Liczba płatności nie może być ujemna.

en: The number of payments cannot be zero.
pl: Liczba płatności nie może wynosić zero.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
pl: Liczba pozostałych wystąpień (%d) jest większa niż całkowita liczba wystąpień (%d).

en: The number option formatted as currency is %s.
pl: Opcją liczby sformatowanej jako waluta jest %s.

en: The number option is %s.
pl: Opcją liczby jest %s.

en: The payable account you wish to examine
pl: Konto płatności do zbadania

en: The price must be positive.
pl: Cena musi być dodatnia.

en: The recorded prices
pl: Zapisane ceny

en: The relative date option is %s.
pl: Opcją względnej daty jest %s.

en: The secondary background color for the current register row
pl: Uzupełniający kolor tła dla bieżącego rzędu rejestru

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
pl: Wybrane konta nie zawiera danych/transakcji (lub tylko zera) dla wybranego okresu czasu

en: The source for price quotes:
pl: Źródło dla kwot cen:

en: The source of price information
pl: Źródło informacji dotyczących cen

en: The specified URL could not be loaded.
pl: Wybrany adres URL nie może zostać wczytany.

en: The start of the latest quarterly accounting period
pl: Początek ostatniego kwartalnego okresu rozliczeniowego

en: The start of the previous financial year/accounting period
pl: Początek poprzedniego roku finansowego/okresu rozliczeniowego

en: The start of the previous quarterly accounting period
pl: Początek poprzedniego kwartalnego okresu rozliczeniowego

en: The string option is %s.
pl: Opcją napisu jest %s.

en: The tax table %s does not exist.
    Would you like to create it?
pl: Tabela podatkowa %s nie istnieje.
    Czy chcesz ją utworzyć?

en: The title of the report
pl: Tytuł raportu

en: The type of graph to generate
pl: Typ generowanego wykresu

en: The types of accounts for which balances are sign-reversed
pl: Typy kont, dla których bilansy mają odwrotny znak

en: The values entered for this transaction are inconsistent.
    Which value would you like to have recalculated?
pl: Wprowadzone przez ciebie wartości dla tej transakcji są niespójne.
    Która z wartości ma być ponownie przeliczona?

en: The weighted average of all currency transactions of the past
pl: Średnia ważona ze wszystkich transakcji walutowych z przeszłości

en: There is a theory that if ever anyone discovers what
    the Universe is for and why it is here, it will instantly
    disappear and be replaced with something even more bizarre and
    inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
pl: Istnieje teoria mówiąca, że jeśli ktoś kiedyś odkryje czym
    jest Wszechświat, dlaczego i dla kogo jest tutaj, będzie on
    ciągle znikał i zostanie zastąpiony czymś nawet bardziej dziwacznym
    i nieprzewidywalnym.
    Istnieje jeszcze jedna teoria, że to już się stało.
    Douglas Adams, "Restauracja na końcu wszechświata"

en: There is already an account with that name.
pl: Już istnieje konto o tej nazwie.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
pl: Dla wybranych towarów brakuje dostępnych informacji o cenach w wybranym okresie czasu.

en: There was a system error while retrieving the price quotes.
pl: Wystąpił błąd systemowy podczas pobierania kwot cen.

en: There was an error accessing %s.
pl: Wystąpił błąd przy próbie dostępu do %s.

en: There was an error parsing the file 
        %s
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania pliku
        %s

en: There was an error reading the file.
    Do you want to continue?
pl: Wystąpił błąd odczytu pliku.
    Czy chcesz kontynuować?

en: There was an error saving the file.
    
    %s
pl: Wystąpił błąd w trakcie zapisu pliku.
    
    %s

en: There was an unknown error while retrieving the price quotes.
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas pobierania kwot cen.

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
pl: Dla wybranych towarów znaleziono tylko jedną cenę w wybranym okresie czasu. Taka sytuacja powoduje, że nie można utworzyć użytecznego wykresu.

en: Third Option
pl: Trzecia opcja

en: Third-level
pl: Trzeci-poziom

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy.  Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
pl: To konto jest obecne jako wypełniacz w hierarchii.  Transakcje nie mogą być przesyłane na to konto, tylko na konta podrzędne tego konta.

en: This database is from an older version of GnuCash.
    Do you want to want to upgrade the database to the current version?
pl: Ta baza danych pochodzi ze starszej wersji GnuCash.
    Czy chcesz ją uaktualnić do formatu bazy danych obecnej wersji?

en: This druid will help you create a set of GnuCash 
    accounts for your assets (such as investments, 
    checking or savings accounts), liabilities (such 
    as loans) and different kinds of income and 
    expenses you might have. 
    
    Click 'Cancel'  if you do not wish to create any 
    new accounts now.
pl: Ten druid pomoże ci utworzyć zbiór kont Gnucash
    dla twoich aktywów (takich jak inwestycje,
    konta czekowe lub oszczędnościowe), wierzytelności
    (jak na przykład pożyczki) oraz różnego rodzaju
    wpływy i wydatki jakie możesz mieć.
    
    Kliknij "Anuluj" jeśli nie chcesz tworzyć teraz
    żadnych nowych kont.

en: This file is from an older version of GnuCash.
    Do you want to continue?
pl: Ten plik pochodzi od starszej wersji GnuCash.
    Czy chcesz kontynuować?

en: This file/URL appears to be from a newer version
    of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash
    to work with this data.
pl: Ten plik/URL prawdopodobnie pochodzi od nowszej
    wersji programu GnuCash. Musisz uaktualnić program
    aby pracować z danymi, które zawiera.

en: This is a boolean option.
pl: To jest opcja logiczna.

en: This is a color option
pl: To jest opcja koloru

en: This is a date option
pl: To jest opcja daty

en: This is a date option with time
pl: To jest opcja daty z czasem

en: This is a development version. It may or may not work.
pl: To jest wersja rozwojowa. Może działać lub nie.

en: This is a list option
pl: To jest opcja listy

en: This is a multi choice option.
pl: To jest opcja wielokrotnego wyboru.

en: This is a number option.
pl: To jest opcja liczbowa.

en: This is a relative date option
pl: To jest opcja względnej daty

en: This is a sample GnuCash report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
pl: To jest przykładowy raport GnuCash. Zobacz kod źródłowy programu guile (scheme) w katalogu scm/report aby uzyskać szczegóły dotyczące zapisywania własnych raportów lub rozszerzania istniejących raportów.

en: This is a string option
pl: To jest opcja napisowa

en: This is an account list option
pl: To jest opcja listy kont

en: This is for testing. Your reports probably shouldn't have an option like this.
pl: To jest funkcja dla celów testowych. Prawdopodobnie twój raport nie powinien zawierać takiej opcji.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
pl: Ta strona wyświetla przychód podlegający opodatkowaniu i spodziewane wydatki.

en: This report has no options.
pl: Ten raport nie posiada opcji.

en: This report requires accounts to be selected.
pl: Ten raport potrzebuje zaznaczonego konta.

en: Three Months Ago
pl: Trzy miesiące temu

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Time and Date Option
pl: Opcja daty i czasu

en: Timezone for these quotes:
pl: Strefa czasowa dla tych kwot:

en: Tip of the Day
pl: Porada dnia

en: Tip of the Day:
pl: Porada dnia:

en: Title
pl: Tytuł

en: To
pl: Do

en: To Amount:
pl: Do kwoty:

en: To Create Reports and Graphs
pl: Aby utworzyć raporty i wykresy

en: To Customize Reports and Graphs
pl: Aby dostosować raporty i wykresy

en: To Print or Export Reports and Graphs
pl: Aby wydrukować lub wyeksportować raporty i wykresy

en: To delete an account, you must first
    choose an account to delete.
pl: Aby usunąć konto, musisz je wybrać.

en: To edit an account, you must first
    choose an account to edit.
pl: Aby zmodyfikować konto, musisz je wybrać.

en: To open an account, you must first
    choose an account to open.
pl: Aby otworzyć konto, należy je najpierw wybrać.

en: To reconcile an account, you must first
    choose an account to reconcile.
pl: Aby uzgodnić stan konta, musisz je wybrać.

en: To:
pl: Do:

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Today Date Format
pl: Format dzisiejszej daty

en: Tool Bar Buttons
pl: Przyciski paska narzędziowego

en: Tool Windows
pl: Okno narzędzi

en: Toolbar Buttons
pl: Przyciski paska narzędzi

en: Top-level
pl: Główny-poziom

en: Topics
pl: Tematy

en: Total
pl: W sumie

en: Total Credit
pl: W sumie kredyt

en: Total Return
pl: Całkowity zwrot

en: Total in Report Currency
pl: Suma w walucie raportu

en: Total:
pl: Ogółem:

en: Tradable commodities
pl: Sprzedawalne towary

en: Transaction Information
pl: Informacje o transakcji

en: Transaction Journal
pl: Dziennik transakcji

en: Transaction Report
pl: Raport z transakcji

en: Transfer Account
pl: Konto transferowe

en: Transfer Funds
pl: Fundusze transferowe

en: Transfer Information
pl: Informacje transferowe

en: Transfer Type
pl: Rodzaj transferu

en: Transfer from/to
pl: Transfer z/do

en: Transfer funds from one account to another
pl: Transferuje fundusze z jednego konta na drugie

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Tutorial and Concepts _Guide
pl: _Przewodnik i podręcznik

en: Two Column Display
pl: Wyświetlanie w dwóch kolumnach

en: Type
pl: Typ

en: Type a single term into the box and hit 'search'. At the moment, this search engine does not support complex searches, just single words.
pl: Wprowadź pojedyncze wyrażenie w pole edycji i naciśnij 'szukaj'. W tej wersji programu, mechanizm wyszukiwania nie obsługuje jeszcze wyszukiwania złożonego, uwzględnia tylko pojedyncze wyrazy.

en: Type of search
pl: Rodzaj wyszukiwania

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the
    Transfer register column, and GnuCash will complete the name from
    your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s)
    of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of
    the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash.)
pl: Po wpisaniu pierwszej liter(y) nazwy istniejącego konta w kolumnie
    rejestru transferów, GnuCash uzupełni nazwę z listy kont. W przypadku
    kont podrzędnych, wpisanie pierwszej litery(liter) konta nadrzędnego,
    poprzedzonej przez ":" oraz pierwszą literę (litery) nazwy konta
    podrzędnego (np. A:G dla Aktywa:Gotówka.)

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Types of GnuCash Accounts
pl: Typy kont GnuCash

en: Types of Reports and Graphs
pl: Typy raportów i wykresów

en: UK (31/12/2001)
pl: Wielka Brytania (31/12/2001)

en: UK-style dd/mm/yyyy
pl: Format UK: dd/mm/rrrr

en: US (12/31/2001)
pl: USA (12/31/2001)

en: US-style: mm/dd/yyyy
pl: Format USA: mm/dd/rrrr

en: Ugly option
pl: Okropna opcja

en: Unable to create prices for these items:
pl: Nie można utworzyć cen dla tych obiektów:

en: Unable to retrieve quotes for these items:
pl: Nie można pobrać kwot dla tych pozycji:

en: Unbalanced parenthesis
pl: Niesparowane nawiasy

en: Uncheck if you do not want this dialog to run if you start GnuCash up again.
pl: Odznacz jeśli to okno nie powinno być wyświetlane po ponownym uruchomieniu Gnucash.

en: Undefined character
pl: Niezdefiniowany znak

en: Unit Price
pl: Cena jednostki

en: Units
pl: Jednostki

en: Units:
pl: Jednostki:

en: Unknown database access mode '%s'. Using default mode: multi-user.
pl: Nieznany tryb dostępu bazy danych "%s". Użycie domyślnego trybu: multi-user.

en: Unknown file type
pl: Nierozpoznany typ pliku

en: Unrealized Gains(Losses)
pl: Niezrealizowane zarobki (straty)

en: Usage
pl: Używanie

en: Use 24-hour time format
pl: 24-godzinny format czasu

en: Use Escrow Account
pl: Używanie konta Escrow

en: Use GNOME default
pl: Domyślne ustawień GNOME

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
pl: Używa 24 godzinnego (zamiast 12-to godzinnego) formatu czasu.

en: Use accounting labels
pl: Etykiety rachunkowe

en: Use file compression
pl: Użycie kompresji plików

en: Use local time
pl: Użycie lokalnego czasu

en: Use the financial calculator
pl: Używa kalkulatora finansowego

en: User ID ("Benutzerkennung")
pl: ID użytkownika

en: User Identification
pl: Informacje o użytkowniku

en: User Info
pl: Informacje użytkownika

en: User Keys will be sent
pl: Klucze użytkownika zostaną wysłane

en: Username
pl: Użytkownik

en: Username and Password
pl: Nazwa użytkownika i hasło

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Using GnuCash Reports and Charts
pl: Używanie raportów i wykresów GnuCash

en: Value
pl: Wartość

en: Value $
pl: Wartość $

en: Value:
pl: Wartość:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Variable
pl: Zmienna

en: Variables
pl: Zmienne

en: Vendor
pl: Dostawca

en: Vendor ID
pl: ID dostawcy

en: Vendor Number:
pl: Numer dostawcy:

en: Vendor Report
pl: Raport dostawców

en: Vendor's Bills
pl: Rachunki dostawcy

en: Vendor's Jobs
pl: Zadania dostawcy

en: Vendors
pl: Dostawcy

en: Verify Changes
pl: Weryfikacja zmian

en: Version
pl: Wersja

en: Version: Gnucash-%s
pl: Wersja: Gnucash-%s

en: Version: Gnucash-cvs (built %s)
pl: Wersja: Gnucash-cvs (wydanie %s)

en: View
pl: Widok

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację towarów dla giełd lub funduszy wzajemnych

en: View and edit the list of Billing Terms
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację terminów płatności

en: View and edit the list of Tax Tables
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację listy tabel podatkowych

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację cen dla giełd oraz funduszy wzajemnych

en: View the Tips of the Day
pl: Wyświetla Poradę dnia

en: View...
pl: Zobacz...

en: Void only
pl: Tylko puste

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
pl: UWAGA: Są zduplikowane kody TXF przypisane do niektórych kont. Tylko kody TXF ze źródłami płatników mogą być odtworzone.

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
pl: Ostrzeżenie: funkcja Finance::Quote nie została poprawnie zainstalowana.

en: Wednesday
pl: Środa

en: Week
pl: Tydzień

en: Weekly
pl: Tygodniowe

en: Weekly (x%d): %s
pl: Tygodniowe (x%d): %s

en: Weekly: %s
pl: Tygodniowe: %s

en: Weeks
pl: Tygodnie

en: Weighted Average
pl: Średnia ważona

en: Welcome Sample Report
pl: Witaj w przykładowym raporcie

en: Welcome to GnuCash
pl: Witaj w GnuCash

en: Welcome to GnuCash 1.8!
pl: Witaj w programie Gnucash 1.8!

en: Welcome to GnuCash!
pl: Witaj w programie Gnucash!

en: Welcome-to-GnuCash report screen
pl: Ekran powitalny raportu GnuCash

en: What Tax Table should be applied to this customer?
pl: Jaka tabela podatkowa powinna być stosowana dla tego klienta?

en: What Tax Table should be applied to this vendor?
pl: Jaka tabela podatkowa powinna być zastosowana dla tego dostawcy?

en: What is GnuCash?
pl: Czym jest GnuCash?

en: What to do, what to do?
pl: Co robić, co robić?

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
pl: Określa czy wyświetlać listę terminów rachunków podczas uruchomienia.

en: Width of plot in pixels.
pl: Szerokość rysunku w pikselach.

en: Withdraw
pl: Wypłata

en: Working...
pl: Przetwarzanie...

en: Writing file...
pl: Zapisywanie pliku...

en: YYYY-MM-DD
pl: RRRR-MM-DD

en: Year
pl: Rok

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Years
pl: Lata

en: Yes
pl: Tak

en: You are about to overwrite an existing transaction.
    Are you sure you want to do that?
pl: Za chwilę zostanie nadpisana istniejąca transakcja.
    Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: You are missing some needed Perl libraries.
    Run 'update-finance-quote' as root to install them.
pl: Brakuje kilku wymaganych bibliotek Perla.
    Uruchom "update-finance-quote" z konta administratora aby je zainstalować.

en: You can also lookup and file bug reports at http://bugzilla.gnome.org
pl: Można także przeglądać i zgłaszać błędy na stronie http://bugzilla.gnome.org

en: You can learn more about writing scheme using this %s.
pl: Można nauczyć się więcej na temat pisania schematów używając %s.

en: You can't transfer from and to the same account!
pl: Nie można transferować z i na to same konto!

en: You cannot remove the last entry from the tax table.
    Try deleting the tax table if you want to do that.
pl: Nie można usunąć ostatniej pozycji z tabeli podatkowej.
    Spróbuj usunąć tabelę podatkową jeśli chcesz to uczynić.

en: You cannot save to that file.
pl: Nie można zapisać do tego pliku.

en: You do not have permission to access
        %s
pl: Nie masz uprawnień dostępu do
        %s

en: You don't have any stock accounts with balances!
pl: Nie posiadasz żadnego konta giełdowego z bilansem!

en: You have made changes to this reconcile window.
    Are you sure you want to cancel?
pl: Wprowadzono zmiany do tego okna uzgadniania.
    Czy chcesz je anulować?

en: You have not selected an owner
pl: Nie został wybrany właściciel

en: You have not selected any accounts
pl: Nie zostały wybrane żadne konta

en: You have selected no accounts.
pl: Nie zostały wybrane żadne konta.

en: You may not create a new national currency.
pl: Nie można wprowadzić nowej waluty narodowej.

en: You must choose a Tax Account.
pl: Należy wybrać konto podatkowe.

en: You must choose a commodity.
pl: Należy wybrać towar.

en: You must choose a valid parent account.
pl: Musisz wybrać poprawne konto nadrzędne.

en: You must choose an owner for this job.
pl: Należy wybrać właściciela dla tego zadania.

en: You must either enter a valid cash amount
    or leave it blank.
pl: Musisz wprowadzić poprawną kwotę gotówki
    lub zostawić pole puste.

en: You must either enter a valid price
    or leave it blank.
pl: Należy wprowadzić poprawną cenę
    lub pozostawić pole puste.

en: You must enter a Type for the commodity.
pl: Musisz podać typ towaru.

en: You must enter a distribution amount.
pl: Należy wprowadzić kwotę rozdziału.

en: You must enter a name for the commodity.
pl: Musisz podać nazwę towaru.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation",
    and "Type" for the commodity.
pl: Należy podać niepuste wartości pól "Pełna nazwa", "Symbol/skrót"
    oraz "Rodzaj" dla towaru.

en: You must enter a payment address.
pl: Należy podać adres płatności.

en: You must enter a username.
pl: Należy podać nazwę użytkownika.

en: You must enter a valid `to' amount.
pl: Musisz wprowadzić poprawną wartość kwoty "do".

en: You must enter a valid amount.
pl: Musisz wprowadzić poprawną kwotę.

en: You must enter a valid balance.
pl: Należy wprowadzić poprawny bilans.

en: You must enter a valid distribution amount.
pl: Należy wprowadzić poprawną kwotę rozdziału.

en: You must enter a valid expression.
pl: Musisz wprowadzić poprawne wyrażenie

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
pl: Należy wprowadzić popraną wartość bilansu otwarcia lub zostawić pole puste.

en: You must enter a valid price.
pl: Musi być wprowadzona poprawna cena.

en: You must enter an abbreviation for the commodity.
pl: Musisz podać skróconą nazwę towaru.

en: You must enter an account name.
pl: Musisz wprowadzić nazwę konta.

en: You must enter an address.
pl: Należy podać adres.

en: You must enter an amount to transfer.
pl: Musisz wprowadzić kwotę do transferu.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
pl: Musisz wpisać istniejącą walutę narodową lub inny rodzaj waluty.

en: You must enter values for the other quantities.
pl: Należy podać wartości dla innych danych.

en: You must provide a name for this Tax Table.
pl: Należy podać nazwę dla tej tabeli podatkowej.

en: You must provide a unique name for this Tax Table.
    Your choice "%s" is already in use.
pl: Należy podać unikalną nazwę dla tej tabeli podatkowej.
    Wybrana wartość "%s" jest już w użyciu.

en: You must put values for the type, name,
    and abbreviation of the currency/stock.
pl: Należy podać wartości dla rodzaju, nazwy,
    oraz skrót dla waluty/giełdy.

en: You must select a commodity.
pl: Musisz wybrać towar.

en: You must select a commodity.
    To create a new one, click "New"
pl: Należy wybrać towar.
    Aby utworzyć nowy, kliknij "Nowy"

en: You must select a currency.
pl: Musisz wybrać jednostkę monetarną.

en: You must select a transfer account or choose
    the opening balances equity account.
pl: Musisz wybrać konto transferowe lub
    akcyjne konto bilansów otwarcia.

en: You must select an account to check and repair.
pl: Należy wybrać konto do sprawdzenia i naprawy.

en: You must select an account type.
pl: Musi być wybrany rodzaj konta.

en: You must select an income account
    for the cash distribution.
pl: Musisz wybrać konto przychodów
    dla rozdziału środków.

en: You must select an item from the list
pl: Należy wybrać pozycję z listy

en: You must specify an account to transfer from,
    or to, or both, for this transaction.
    Otherwise, it will not be recorded.
pl: Musi być wybrane konto z którego lub na które,
    odbędzie się transfer (lub obie możliwości)
    dla tej transakcji. W innym przypadku nie zostanie ona zapisana.

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
pl: Wybrany towar i waluta raportu są identyczne. Nie ma sensu wyświetlanie cen dla identycznych towarów.

en: [rmw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
pl: [rmw] TO OKNO NIE POWINNO ZOSTAĆ UTWORZONE

en: [rtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
pl: [rtw] TO OKNO NIE POWINNO ZOSTAĆ UTWORZONE

en: [wrtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
pl: [wrtw] TO OKNO NIE POWINNO ZOSTAĆ UTWORZONE

en: \ (Backslash)
pl: \ (Odwrotny ukośnik)

en: _+Advanced
pl: _+Zaawansowane

en: _Account
pl: Kon_to

en: _Account Report
pl: _Raport kont

en: _Actions
pl: Czy_nności

en: _All
pl: _Wszystko

en: _All transactions
pl: _Wszystkie transakcje

en: _Amount
pl: _Kwota

en: _Assets & Liabilities
pl: _Wkłady i wierzytelności

en: _Basic Ledger
pl: _Księga uproszczona

en: _Billing Terms Editor
pl: Edytor ter_minów płatności

en: _Blank
pl: _Pusty

en: _Business
pl: _Biznes

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Check & Repair
pl: Spraw_dź i napraw

en: _Cleared
pl: _Wyczyszczenie

en: _Commodity Editor
pl: _Edytor towarów

en: _Company Report
pl: _Raport firmy

en: _Date
pl: _Data

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete Account
pl: _Usuń konto

en: _Description
pl: _Opis

en: _Double Line
pl: _Podwójny wiersz

en: _Edit
pl: Z_modyfikuj

en: _Edit Account
pl: Z_modyfikuj konto

en: _Edit Invoice
pl: _Zmodyfikuj fakturę

en: _Enter
pl: _Wprowadź

en: _Export
pl: Wy_eksportuj

en: _Financial Calculator
pl: _Kalkulator finansowy

en: _Find
pl: _Znajdź

en: _Find Transactions
pl: _Znajdź transakcje

en: _Finish
pl: _Zakończ

en: _Frozen
pl: Zam_rożone

en: _General Ledger
pl: _Księga ogólna

en: _Gnucash Users Manual
pl: Podręcznik użytkownika _GnuCash

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Import
pl: _Zaimportuj

en: _Income & Expense
pl: _Przychody i rozchody

en: _Jump
pl: _Skocz

en: _Memo
pl: _Notatka

en: _New
pl: _Nowa

en: _New Account...
pl: _Nowe konto...

en: _New File
pl: _Nowy plik

en: _New Invoice
pl: _Nowa faktura

en: _Number
pl: _Liczba

en: _Open Account
pl: _Otwórz konto

en: _Postpone
pl: _Przełóż

en: _Price
pl: _Cena

en: _Price Editor
pl: Edytor _cen

en: _Reconcile
pl: Uz_godnij

en: _Reconcile Information...
pl: _Uzgodnij informacje...

en: _Reconcile...
pl: _Uzgodnij...

en: _Reconciled
pl: _Uzgodnione:

en: _Refresh
pl: Odś_wież

en: _Reports
pl: _Raporty

en: _Sample & Custom
pl: _Przykładowe i własne

en: _Scheduled Transaction Editor
pl: Edytor _zaplanowanych transakcji

en: _Since Last Run...
pl: Od ostatniego uruc_homienia...

en: _Standard
pl: S_tandardowe

en: _Status Bar
pl: Pasek _stanu

en: _Style Sheets...
pl: _Arkusze stylów...

en: _Tax Table Editor
pl: Edytor _tabel podatkowych

en: _Taxes
pl: _Podatki

en: _This transaction
pl: Ta _transakcja

en: _Tip Of The Day
pl: _Porada dnia

en: _Tips Of The Day
pl: _Porada dnia

en: _Toolbar
pl: _Pasek narzędziowy

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Transaction
pl: _Transakcja

en: _Transaction Journal
pl: _Dziennik transakcji

en: _Transaction Report
pl: R_aport transakcji

en: _Transfer...
pl: Prze_transferuj...

en: _Unreconciled
pl: _Nie uzgodnione

en: _View
pl: _Widok

en: _Voided
pl: _Puste

en: _Windows
pl: _Okna

en: an Account
pl: konto

en: cleared:c
pl: wyczyszczone:c

en: contains
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: false
pl: fałsz

en: frozen:f
pl: zamrożone:f

en: is
pl: jest

en: is not
pl: nie jest

en: item
pl: pozycja

en: label8
pl: etykieta18

en: label812
pl: etykieta812

en: label9
pl: etykieta19

en: largest to smallest, latest to earliest
pl: od największego do najmniejszego, późniejszy przed wcześniejszym

en: last day
pl: ostatni dzień

en: my-bank
pl: mój-bank

en: not cleared:n
pl: nie wyczyszczone:n

en: online book
pl: książka internetowa

en: reconciled:y
pl: uzgodnione:y

en: register-default-font:-adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
pl: register-default-font:-adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-2

en: register-hint-font:-adobe-helvetica-medium-o-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
pl: register-hint-font:-adobe-helvetica-medium-o-normal--*-120-*-*-*-*-*-2

en: sample:12/12/2000
pl: przykład:12/12/2000

en: sample:9,999.00
pl: przykład:999,999.00

en: sample:999,999.00
pl: przykład:999,999.00

en: sample:999,999.000
pl: przykład:999,999.000

en: sample:999.00
pl: przykład:999.00

en: sample:99999
pl: przykład:99999

en: sample:Action
pl: przykład:Czynność

en: sample:BI
pl: przykład:BI

en: sample:Description of a transaction
pl: przykład:Opis transakcji

en: sample:Description of an Entry
pl: przykład:Opis pozycji

en: sample:Expenses:Automobile:Gasoline
pl: przykład:Wydatki:Samochód:Tankowanie

en: sample:Memo field sample text string
pl: przykład: przykładowy napis pola memo

en: sample:Notes field sample text string
pl: przykład:Przykładowy napis pola notatki

en: sample:T?
pl: przykład:T?

en: sample:TI
pl: przykład:TI

en: sample:Tax Table 1
pl: przykład:Tabela podatkowa 1

en: sample:X
pl: przykład:X

en: smallest to largest, earliest to latest
pl: od najmniejszego do największego, wcześniejszy przed późniejszym

en: total
pl: w sumie

en: true
pl: prawda

en: via Escrow account?
pl: z użyciem konta Escrow?

en: void:v
pl: puste:v

en: window1
pl: okno1
