gtkhtml - en to pl translation catalogue (374 entries)

en: %s Dictionary
pl: Słownik %s

en: ***text***
pl: ***tekst***

en: <None>
pl: <Brak>

en: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@alt@@width@@height@align=top border=0></td></tr><tr><td><b>[Place your comment here]</td></tr></table></td></tr></table></center>
pl: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@alt@@width@@height@align=top border=0></td></tr><tr><td><b>[Umieść tutaj swój komentarz]</td></tr></table></td></tr></table></center>

en: A_ddress
pl: _Adres

en: Active Link Color
pl: Kolor aktywnego odnośnika

en: Add Keyboard Shortcuts
pl: Dodanie skrótów klawiszowych

en: Add Word to
pl: Dodaj słowo do

en: Add Word to Dictionary
pl: Dodaj słowo do słownika

en: Address
pl: Adres

en: Align
pl: Wyrównanie

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Alignment:
pl: Wyrównanie:

en: Alphabeta item
pl: Element listy wyliczanej literami

en: Alphabetical List
pl: Lista wyliczana literami

en: Apply changes to:
pl: Zakres wprowadzanych zmian:

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Automatically detect links
pl: Automatyczne wykrywanie odnośników

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Image
pl: Obraz w tle

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Blue
pl: Błękit

en: Blue 3D
pl: Błękitny 3D

en: Blue Ink
pl: Błękitny atrament

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Border
pl: Krawędź

en: Border:
pl: Krawędź:

en: Bottom
pl: Dół

en: Bulleted List
pl: Lista wypunktowana

en: Cannot allocate default font for printing
pl: Nie można uzyskać domyślnej czcionki do drukowania

en: Cannot execute GNOME Spell control applet
    Try to install GNOME Spell if you don't have it installed.
pl: Nie można wykonać elementu Centrum Sterowania GNOME Spell.
    Upewnij się, że zainstalowany jest GNOME Spell.

en: Caption
pl: Nagłówek

en: Case _sensitive
pl: _Rozróżnianie wielkości liter

en: Cell
pl: Komórka

en: Cell Style...
pl: Styl komórki...

en: Cell contents
pl: Zawartość komórki

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Center justifies the paragraphs
pl: Wyśrodkowuje akapity

en: Check Word Spelling...
pl: Sprawdź pisownię...

en: Check spelling of the document
pl: Sprawdza pisownię dokumentu

en: Click will follow this URL
pl: Kliknięcie spowoduje przejście do podanego URL-a

en: Click will follow this URL:
pl: Kliknięcie spowoduje przejście do poniższego URL-a:

en: Color
pl: Kolor

en: Color:
pl: Kolor:

en: Colors
pl: Kolory

en: Column
pl: Kolumna

en: Column after
pl: Kolumna po

en: Column before
pl: Kolumna przed

en: Column span:
pl: Zajmowane kolumny:

en: Columns:
pl: Kolumny:

en: Composer Properties
pl: Właściwości edytora

en: Composer Properties planned
pl: Planowane właściwości edytora

en: Configure spell checking
pl: Konfiguracja sprawdzania pisowni

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy selection to clipboard
pl: Kopiuje zaznaczenie do schowka

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Could not initialize Bonobo!
pl: Nie można zainicjować Bonobo!

en: Could not load glade file.
pl: Nie można wczytać pliku glade.

en: Cr_ying
pl: Pł_acząca

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Current _Languages
pl: Aktualne ję_zyki

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut selection to clipboard
pl: Wycina zaznaczenie do schowka

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Dark header
pl: Ciemny nagłówek

en: Description:
pl: Opis:

en: Document Base
pl: Baza dokumentu

en: Document Title
pl: Tytuł dokumentu

en: Don't wrap
pl: Bez zawijania

en: Dot item
pl: Element wypunktowania

en: Editable
pl: Modyfikowalny

en: Enable
pl: Aktywny

en: Enable spell checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Error loading file '%s': %s
pl: Błąd przy wczytywaniu pliku "%s": %s

en: Find
pl: Znajdź

en: Find A Regular Expression
pl: Wyszukuje według wyrażenia regularnego

en: Find And Replace
pl: Wyszukuje i zmienia tekst

en: Find Regular E_xpression...
pl: Znajdź według wyrażenia regularnego...

en: Find Regular Expression
pl: Wyszukiwanie według wyrażenia regularnego

en: Find _Again
pl: Znajdź po_nownie

en: Find again
pl: Znajdź ponownie

en: Find and Replace
pl: Znajdź i zastąp

en: Fixed Width Font
pl: Zmienna szerokość czcionki

en: Fixed width
pl: Stała szerokość

en: Flat gray
pl: Płaski szary

en: Follow
pl: Stosownie

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Fonts
pl: Czcionki

en: For printing
pl: Do drukowania

en: Foreground color
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Frame
pl: Ramka

en: GNOME HTML Editor
pl: Edytor HTML-a dla GNOME

en: GNOME HTML Editor Control
pl: Komponent edytora HTML-a dla GNOME

en: GNOME HTML Editor Factory
pl: Generator edytora HTML-a dla GNOME

en: Grab keys
pl: Przechwyć klawisze

en: Green
pl: Zieleń

en: GtkHTML Editor Control
pl: Kontrolka edytora GtkHTML

en: GtkHTML Editor Test Container
pl: Kontener testowy edytora GtkHTML

en: GtkHTML Test
pl: Test GtkHTML-a

en: GtkHTML Test Application
pl: Aplikacja testowa GtkHTML

en: Header
pl: Nagłówek

en: Header 1
pl: Nagłówek 1

en: Header 2
pl: Nagłówek 2

en: Header 3
pl: Nagłówek 3

en: Header 4
pl: Nagłówek 4

en: Header 5
pl: Nagłówek 5

en: Header 6
pl: Nagłówek 6

en: Header _1
pl: Nagłówek _1

en: Header _2
pl: Nagłówek _2

en: Header _3
pl: Nagłówek _3

en: Header _4
pl: Nagłówek _4

en: Header _5
pl: Nagłówek _5

en: Header _6
pl: Nagłówek _6

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Horizontal alignment:
pl: Wyrównanie poziome:

en: Horizontal:
pl: Poziome:

en: Html
pl: HTML

en: Html test
pl: Test HTML-a

en: Ignore Misspelled Word
pl: Ignoruj źle wpisane słowa

en: Image
pl: Obraz

en: Image Style...
pl: Styl Obrazu...

en: Image frame
pl: Ramka obrazu

en: Indent
pl: Wsuń

en: Indents the paragraphs less
pl: Zmniejsza wsunięcie akapitów

en: Indents the paragraphs more
pl: Zwiększa wcięcie akapitów

en: Information
pl: Informacja

en: Input Methods
pl: Metoda wprowadzania

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert Crying smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu płaczącą buźkę...

en: Insert Frown smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu marszczącą się buźkę...

en: Insert HTML file into document...
pl: Wstawia do dokumentu plik w HTML-u...

en: Insert HTML link into document...
pl: Wstawia do dokumentu odnośnik w HTML-u...

en: Insert HTML template into document...
pl: Wstawia do dokumentu szablon HTML-a...

en: Insert Indifferent smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu obojętną buźkę...

en: Insert Laughing smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu śmiejącą się buźkę...

en: Insert Lick smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu oblizującą się buźkę...

en: Insert Oh no! smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu buźkę "o nie!"...

en: Insert Smile smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu uśmiechniętą buźkę...

en: Insert Surprised smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu zaskoczoną buźkę...

en: Insert Undecided smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu niezdecydowaną buźkę...

en: Insert Wink smiley into document...
pl: Wstawia do dokumentu mrugającą buźkę...

en: Insert image into document...
pl: Wstawia do dokumentu obraz...

en: Insert link
pl: Wstaw odnośnik

en: Insert rule into document...
pl: Wstawia do dokumentu linię...

en: Insert table into document...
pl: Wstawia do dokumentu tabelę...

en: Insert text file into document...
pl: Wstawia do dokumentu plik tekstowy...

en: Insert: HTML File
pl: Wstaw: plik HTML

en: Insert: Text File
pl: Wstaw: plik tekstowy

en: Italic
pl: Pochylenie

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Labels
pl: Etykiety

en: Left
pl: Do lewej

en: Left align
pl: Wyrównanie do lewej

en: Left justifies the paragraphs
pl: Wyrównuje akapity do lewej

en: Length:
pl: Długość:

en: Li_ck
pl: O_blizująca

en: Link
pl: Odnośnik

en: Link Style...
pl: Styl odnośnika...

en: Link insert
pl: Wstawienie odnośnika

en: Link properties
pl: Właściwości odnośnika

en: Link text
pl: Tekst odnośnika

en: Location
pl: Położenie

en: Make the current Paragraph style Normal
pl: Ustawia styl bieżącego akapitu na zwykły

en: Make the current Paragraph style Preformat
pl: Ustawia styl bieżącego akapitu na preformatowany

en: Make the current paragraph a bulleted list
pl: Tworzy z bieżącego akapitu listę wypunktowaną

en: Make the current paragraph a list with roman numerals
pl: Tworzy z bieżącego akapitu listę numerowaną liczbami rzymskimi

en: Make the current paragraph a numbered list
pl: Tworzy z bieżącego akapitu listę numerowaną

en: Make the current paragraph an H1 header
pl: Tworzy z bieżącego akapitu nagłówek H1

en: Make the current paragraph an H2 header
pl: Tworzy z bieżącego akapitu nagłówek H2

en: Make the current paragraph an H3 header
pl: Tworzy z bieżącego akapitu nagłówek H3

en: Make the current paragraph an H4 header
pl: Tworzy z bieżącego akapitu nagłówek H4

en: Make the current paragraph an H5 header
pl: Tworzy z bieżącego akapitu nagłówek H5

en: Make the current paragraph an H6 header
pl: Tworzy z bieżącego akapitu nagłówek H6

en: Make the current paragraph an address
pl: Tworzy z bieżącego akapitu adres

en: Make the current paragraph an alphabetical list
pl: Tworzy z bieżącego akapitu listę wyliczaną literami

en: Makes the text bold
pl: Wytłuszcza tekst

en: Makes the text italic
pl: Pochyla tekst

en: Middle
pl: Środek

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: New Link Color
pl: Kolor nowego odnośnika

en: New shortcut:
pl: Nowy skrót klawiszowy:

en: No image selected
pl: Nie wybrano obrazu

en: No misspelled word found
pl: Nie odnaleziono niepoprawnie zapisanych słów

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykły

en: Note
pl: Notatka

en: Number item
pl: Element listy numerowanej

en: Numbered List
pl: Lista numerowana

en: Numbered _List
pl: Lista _numerowana

en: Oh _no!
pl: _O nie!

en: On screen
pl: Na ekranie

en: Open file...
pl: Otwórz plik...

en: Orange
pl: Pomarańcz

en: Other
pl: Inne

en: Other...
pl: Inny...

en: Padding
pl: Wyściółka

en: Padding:
pl: Wyściółka:

en: Page
pl: Strona

en: Page Style...
pl: Styl strony...

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Paragraph Style...
pl: Styl akapitu...

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Quotation
pl: Wklej cytat

en: Paste _Quotation
pl: Wk_lej cytat

en: Paste from clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Paste the clipboard as a quotation
pl: Wkleja zawartość schowka jako cytat

en: Percent
pl: Procenty

en: Percent %
pl: Procenty

en: Perforated Paper
pl: Papier perforowany

en: Pixels
pl: Piksele

en: Pixmap:
pl: Piksmapa:

en: Place your text here
pl: Wstaw tutaj swój tekst

en: Plain
pl: Zwykły

en: Points
pl: Punkty

en: Pre
pl: Preformatowany

en: Preformat
pl: Preformatowany

en: Print pre_view
pl: Podgląd _wydruku

en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

en: Properties
pl: Właściwości

en: Purple
pl: Purpura

en: Rectangles
pl: Prostokąty

en: Red
pl: Czerwień

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo previously undone change
pl: Ponawia cofniętą poprzednio czynność

en: Redo the undone action
pl: Ponawia cofniętą czynność

en: Reload the page
pl: Odświeża stronę

en: Remove link
pl: Usuń odnośnik

en: Replace
pl: Zmień

en: Replace confirmation
pl: Potwierdzenie zmiany

en: Replace:
pl: Zmień:

en: Reset
pl: Wyczyść

en: Right
pl: Do prawej

en: Right align
pl: Wyrównanie do prawej

en: Right justifies the paragraphs
pl: Wyrównuje akapity do prawej

en: Roman List
pl: Lista numerowana liczbami rzymskimi

en: Roman Numeral List
pl: Lista numerowana liczbami rzymskimi

en: Roman item
pl: Element listy numerowanej liczbami rzymskimi

en: Row
pl: Wiersz

en: Row above
pl: Wiersz powyżej

en: Row below
pl: Wiersz poniżej

en: Row span:
pl: Zajmowane wiersze:

en: Rows:
pl: Wiersze:

en: Rule
pl: Linia

en: Rule Style...
pl: Styl zasady...

en: Sample
pl: Próbka

en: Save file as...
pl: Zapisz plik jako...

en: Scope
pl: Zasięg

en: Search _backward
pl: Wyszukiwanie _wstecz

en: Select HTML fixed width font
pl: Wybór czcionki o stałej szerokości

en: Select HTML fixed width font for printing
pl: Wybór czcionki o stałej szerokości do drukowania

en: Select HTML variable width font
pl: Wybór czcionki o zmiennej szerokości

en: Select HTML variable width font for printing
pl: Wybór czcionki o zmiennej szerokości do drukowania

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select the entire contents of the document
pl: Zaznacza całą treść dokumentu

en: Shaded
pl: Cieniowana

en: Shortcuts _type:
pl: _Grupa skrótów:

en: Show animated images
pl: Wyświetlanie animowanych obrazów

en: Size
pl: Rozmiar

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Spacing:
pl: Odstępy:

en: Spell checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spelling Error Color
pl: Kolor błędów pisowni

en: Strikeout
pl: Przekreślenie

en: Strikes out the text
pl: Przekreśla tekst

en: Style
pl: Styl

en: Style:
pl: Styl:

en: Su_perscript
pl: Indeks gó_rny

en: Su_rprised
pl: _Zaskoczoną

en: Submit Query
pl: Wyślij

en: Subs_cript
pl: Indeks _dolny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Table
pl: Tabela

en: Table Insert
pl: Wstawienie tabeli

en: Table Style...
pl: Styl tabeli...

en: Table delete
pl: Usunięcie z tabeli

en: Table insert
pl: Wstawienie do tabeli

en: Target Base
pl: Baza celu

en: Te_mplate...
pl: _Szablon...

en: Te_xt file...
pl: Plik _tekstowy...

en: Template
pl: Szablon

en: Test URL...
pl: Sprawdź URL...

en: Text
pl: Tekst

en: Text Style...
pl: Styl tekstu...

en: The Monospace font to use for typewriter text
pl: Czcionka jednorodna używana dla tekstu maszynowego

en: The base URL for relative references
pl: Bazowy adres URL dla odnosników relatywnych

en: The base URL of the targe frame
pl: Bazowy adres URL docelowej ramki

en: The color of active link elements
pl: Kolor elementów aktywnego odnośnika

en: The color of new link elements
pl: Kolor elemntów nowego odnośnika

en: The color of the spelling error markers
pl: Kolor znaczników błędów pisowni

en: The color of visited link elements
pl: Kolor elementów odwiedzonego odnośnika

en: The editted cell was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
pl: Modyfikowana komórka została usunięta z dokumentu.
    Nie można zastosować zmian.

en: The editted image was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
pl: Zmodyfikowany obraz został usunięty z dokumentu.
    Nie można zastosować zmian.

en: The editted link was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
pl: Zmodyfikowany odnośnik został usunięty z dokumentu.
    Nie można zastosować zmian.

en: The editted paragraph was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
pl: Redagowany paragraf został usunięty z dokumentu.
    Nie można wprowadzić zmian.

en: The editted rule was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
pl: Zmodyfikowana zasada została usunięta z dokumentu.
    Nie można zastosować zmian.

en: The editted table was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
pl: Zmodyfikowana tabela została usunięta z dokumentu.
    Nie można zastosować zmian.

en: The editted text was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
pl: Zmodyfikowany tekst został usunięty z dokumentu.
    Nie można zastosować zmian.

en: The quick brown <a href="mailto:fox">fox</a> jumps over the lazy <a href="mailto:dog">dog</a>.
pl: Pchnąć w tę łódź <a href="mailto:jeż">jeża</a> lub ośm skrzyń <a href="mailto:fig">fig</a>.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.
pl: Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog.</div>
pl: Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig.</div>

en: The title of the current document
pl: Tytuł bieżącego dokumentu

en: Thickness:
pl: Grubość:

en: This is sample text, designed to show you how text would flow around this image if you insert the image into your message.
pl: To jest przykładowy tekst, mający na celu pokazać jak tekst będzie opływał obraz, który zostanie wstawiony do wiadomości.

en: Toggle typewriter font style
pl: Przełącza styl czcionki pomiędzy zwykłą i maszynową

en: Top
pl: Góra

en: Typewriter
pl: Maszyna do pisania

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Underlines the text
pl: Podkreśla tekst

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo previous changes
pl: Cofa ostatnie zmiany

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnią czynność

en: Unindent
pl: Zsuń

en: Variable width
pl: Zmienna szerokość

en: Vertical:
pl: Pionowe:

en: Visited Link Color
pl: Kolor odwiedzonych odnośników

en: Whether the html can be edited
pl: Określa, czy html może być edytowany

en: Width:
pl: Szerokość:

en: With:
pl: Na:

en: Wrap
pl: Zawijanie

en: Wrapping:
pl: Zawijanie:

en: Yellow
pl: Żółć

en: Yellow, flowers
pl: Żółty z kwiatami

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Alignment
pl: Wyrówn_anie

en: _Alphabetical List
pl: Lista wyliczana _literami

en: _Backward
pl: _Wstecz

en: _Bold
pl: _Pogrubienie

en: _Bulleted List
pl: Lista _wypunktowana

en: _Center
pl: _Wyśrodkowanie

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Decrease Indent
pl: Z_mniejsz wcięcie

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Find...
pl: _Znajdź...

en: _Font Size
pl: _Rozmiar czcionki

en: _Frown
pl: M_arszczącą się

en: _HTML file...
pl: Plik w _HTML-u...

en: _Heading
pl: Se_kcja

en: _Image...
pl: O_braz...

en: _Increase Indent
pl: Z_większ wcięcie

en: _Indifferent
pl: _Obojętna

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: _Italic
pl: Po_chylenie

en: _Laughing
pl: Ś_miejącą się

en: _Left
pl: Do _lewej

en: _Link...
pl: _Odnośnik...

en: _Normal
pl: _Zwykły

en: _Page...
pl: _Strona...

en: _Paragraph...
pl: _Akapit...

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Plain text
pl: Zwykły _tekst

en: _Preformat
pl: P_reformatowany

en: _Redo
pl: _Ponów

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Replace...
pl: Za_stąp...

en: _Right
pl: Do p_rawej

en: _Roman Numeral List
pl: Lista numerowana liczbami rzy_mskimi

en: _Rule...
pl: _Linię...

en: _Smile
pl: _Uśmiechniętą

en: _Smiley
pl: _Buźkę

en: _Spell Check Document...
pl: Sp_rawdź pisownię dokumentu...

en: _Strikeout
pl: Prz_ekreślenie

en: _Style
pl: _Styl

en: _Table...
pl: _Tabelę...

en: _Text...
pl: T_ekst...

en: _Undecided
pl: Nie_zdecydowana

en: _Underline
pl: Po_dkreślenie

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Wink
pl: _Mrugająca

en: _Wrap Lines
pl: Zaw_ijaj wiersze:

en: etc...
pl: itp...
