libgnomeui - en to pl translation catalogue (302 entries)

en:   - OK? (yes or no)
pl:  - OK? (tak lub nie)

en:  (press return)
pl:  (naciśnij return)

en:  (yes or no)
pl:  (tak lub nie)

en:  domain %s
pl:  domena %s

en: %a %b %d %T %Y
pl: %a %d %b %T %Y

en: A logo for the about box
pl: Logo pojawiające się w oknie z informacjami o programie

en: A preview of the image currently specified
pl: Podgląd aktualnie podanego obrazu

en: A single author entry
pl: Pojedyncza pozycja autora

en: A single documenter entry
pl: Pojedyncza pozycja autora dokumentacji

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
pl: AaĄąBbCcĆćDdEeĘęFfGgHhIiJjKkLlŁłMmNnŃńOoÓóPpQqRrSsŚśTtUuVvWwXxYyZzŹźŻż

en: About
pl: Informacje o

en: About %s
pl: Informacje o programie %s

en: About this application
pl: Informacje o programie

en: An error has occured while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
pl: Przy uruchamianiu domyślnej przeglądarki WWW wystąpił błąd.
    Sprawdź poprawność ustawień w narzędziu konfiguracyjnym "Preferowane aplikacje".

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
pl: Przy odczycie lub zapisie ustawień %s wystąpił błąd. Niektóre z ustawień mogą nie funkcjonować poprawnie.

en: App ID
pl: ID aplikacji

en: Authentication Required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Author entry
pl: Pozycja autora

en: Authors
pl: Autorzy

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background color as a GdkColor
pl: Kolor tła jako GdkColor

en: Background color is set
pl: Określa, czy ustawiony jest kolor tła

en: Background color set
pl: Ustawiony kolor tła

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse Dialog Title
pl: Tytuł okna wyboru pliku

en: Bulleted List
pl: Lista wypunktowana

en: C_lear
pl: Wyc_zyść

en: C_redits
pl: Z_asługi

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
pl: Nie można odnaleźć widgetu hbox, wywołanie zwykłego wyboru pliku

en: Cancel Logout
pl: Anuluj zakończenie sesji

en: Child Item 1
pl: 1. element podrzędny

en: Child Item 2
pl: 1. element podrzędny

en: Clear the selection
pl: Czyści zaznaczenie

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: Close the current window
pl: Zamyka bieżące okno

en: Color used to draw the link
pl: Kolor używany przy wyświetlaniu odnośnika

en: Comments about the program
pl: Komentarze na temat programu

en: Comments string
pl: Napis z komentarzami

en: Configure the application
pl: Konfiguruje aplikację

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Copyright information for the program
pl: Informacje na temat praw autorskich do programu

en: Copyright string
pl: Napis z prawami autorskimi

en: Create New _Window
pl: U_twórz nowe okno

en: Create a new window
pl: Tworzy nowe okno

en: Create a progress widget.
pl: Tworzenie widgetu paska postępu.

en: Create a status widget.
pl: Tworzenie widgetu paska stanu.

en: Credits
pl: Zasługi

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
pl: Zasługi tłumaczy. Napis powinien być oznaczony do tłumaczenia.

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: DISPLAY
pl: EKRAN X

en: Date
pl: Data

en: DateEdit Flags
pl: Znaczniki DateEdit

en: Default Path
pl: Domyślna ścieżka

en: Default path for the Browse file window.
pl: Domyślna ścieżka dla okna wyboru pliku.

en: Directory Entry
pl: Wejście katalogu

en: Directory that will be searched for icons.
pl: Katalog, w którym wyszukiwane będą piksmapy.

en: Disable Crash Dialog
pl: Wyłączenie okna błędu programu

en: Disable connection to session manager
pl: Nie nawiązuje połączenia z menedżerem sesji

en: Do Preview
pl: Podgląd

en: Documented by
pl: Dokumentacja

en: Documenter entry
pl: Pozycja autora dokumentacji

en: Documenters
pl: Autorzy dokumentacji

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: End World Hunger
pl: Walka z głodem na świecie

en: End the current game
pl: Kończy bieżącą grę

en: Error
pl: Błąd

en: Fi_les
pl: P_liki

en: Fi_les/
pl: P_liki/

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename that should be displayed in the file entry.
pl: Nazwa pliku, która powinna być wyświetlana w polu wejściowym pliku.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
pl: Nazwa pliku, wyświetlana w wejściu ikony.

en: Find Ne_xt
pl: Znajdź po_nownie

en: Flags for how DateEdit looks
pl: Znaczniki określające wygląd DateEdit

en: Font
pl: Czcionka

en: Font name
pl: Nazwa czcionki

en: Font size for label
pl: Rozmiar czcionki etykiety

en: Font size for label in font info mode
pl: Rozmiar czcionki etykiety w trybie informacji o czcionce

en: Foreground color of the title
pl: Kolor tytułu

en: Foreground color of the title as a GdkColor
pl: Kolor tytułu jako GdkColor

en: Foreground color of the title is set
pl: Określa, czy ustawiony jest kolor tytułu

en: GNOME GConf UI Support
pl: Obsługa UI GConfa

en: GNOME GUI Library
pl: Biblioteka GNOME GUI

en: GTK entry
pl: Wejście GTK+

en: Get a hint for your next move
pl: Podpowiada kolejny ruch

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
pl: Obiekt GnomeEntry, używany przez wejście plikowe do wprowadzania nazwy pliku. Możesz użyć tej własności, aby uzyskać obiekt GnomeEntry, jeśli chcesz zmienić lub zbadać jakieś jego własności.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
pl: GnomeIconSelection: "%s" nie istnieje lub nie jest katalogiem

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
pl: GnomeIconSelection: nie można otworzyć katalogu "%s"

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
pl: Obiekt GtkEntry, używany przez wejście plikowe do wprowadzania nazwy pliku. Możesz użyć tej własności, aby uzyskać obiekt GtkEntry, jeśli chcesz zmienić lub zbadać jakieś jego własności.

en: Has Progress
pl: Pasek postępu

en: Has Status
pl: Pasek stanu

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
pl: Należy tutaj wprowadzić nazwę katalogu, w którym umieszczone są pliki ikon.

en: Hint for item 1
pl: Podpowiedź do 1. elementu

en: Hint for item 2
pl: Podpowiedź do 2. elementu

en: History ID
pl: ID historii

en: History id
pl: ID historii

en: Icon Selector
pl: Wybór ikony

en: Icon path
pl: Ścieżka ikony

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
pl: Okno wyboru ikony. Możesz użyć tej własności, aby uzyskać obiekt GtkDialog, jeśli chcesz zmienić lub zbadać jakieś jego własności.

en: Icon selection dialog
pl: Okno wyboru ikony

en: Icon selector
pl: Wybór ikony

en: Icons Only
pl: Tylko ikony

en: Image Preview
pl: Podgląd obrazu

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Information
pl: Informacja

en: Initial Time
pl: Czas początkowy

en: Interactivity
pl: Interaktywność

en: Level of user activity required.
pl: Poziom wymaganej aktywności użytkownika.

en: Link color
pl: Kolor odnośnika

en: List of authors of the programs
pl: Lista autorów programu

en: List of people documenting the program
pl: Lista osób dokumentujących program

en: Loading Icons...
pl: Wczytywanie ikon...

en: Logo Background Color
pl: Kolor tła logo

en: Logo Background color
pl: Kolor tła logo

en: Logo Background color as a GdkColor
pl: Kolor tła logo jako GdkColor

en: Logo Background color is set
pl: Określa, czy ustawiony jest kolor tła logo

en: Logo Background color set
pl: Ustawiony kolor tła logo

en: Logo image
pl: Obraz logo

en: Lower Hour
pl: Dolna godzina

en: Lower hour in the time popup selector
pl: Dolna granica czasu w widgecie wyboru czasu

en: Message
pl: Komunikat

en: Modal
pl: Modalne

en: Mode
pl: Tryb

en: Modify the file's properties
pl: Modyfikuje właściwości pliku

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
pl: Kilkakrotnie wystąpiło niepoprawne odwołanie do pamięci; nie można wyświetlić okna z informacją o błędzie

en: Name of the selected font
pl: Nazwa wybranej czcionki

en: No Icon
pl: Brak
    ikony

en: No Image
pl: Brak obrazu

en: Numbered List
pl: Lista numerowana

en: Open a dialog to specify the color
pl: Otwiera okno pozwalające na wybór koloru

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Path
pl: Ścieżka

en: Path to file
pl: Ścieżka do pliku

en: Pause the game
pl: Wstrzymuje grę

en: Pick a Font
pl: Wybór czcionki

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: Picker dialog
pl: Okno wyboru ikony

en: Pixmap Directory
pl: Katalog piksmap

en: Please pick the icon you want.
pl: Wybierz jedną z ikon

en: Pop up a file selector to choose a file
pl: Otwiera okno wyboru pliku

en: Prefere_nces
pl: P_referencje

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview text
pl: Tekst na podglądzie

en: Preview text shown in the dialog
pl: Tekst używany na podglądzie wewnątrz okna

en: Print S_etup...
pl: Ustawienia wydruku...

en: Print the current file
pl: Drukuje bieżący plik

en: Priority Text Beside Icons
pl: Ważny tekst obok ikon

en: Program name
pl: nazwa programu

en: Program version
pl: Wersja programu

en: Progress
pl: Postęp

en: Question
pl: Pytanie

en: Quit the application
pl: Kończy działanie aplikacji

en: R_eplace...
pl: Z_astąp...

en: Received invalid color data
pl: Otrzymano niepoprawne dane o kolorze

en: Redo the undone action
pl: Ponawia cofniętą czynność

en: Redo the undone move
pl: Ponawia cofnięty ruch

en: Remember password for this session
pl: Zapamiętanie hasła dla bieżącej sesji

en: Replace a string
pl: Zastępuje tekst

en: Restart the game
pl: Rozpoczyna grę od początku

en: Revert to a saved version of the file
pl: Przywraca plik do zapisanej wersji

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: Save password in keyring
pl: Zachowanie hasła w bazie kluczy

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save the current file with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Score
pl: Wynik

en: Search again for the same string
pl: Szuka ponownie tego samego tekstu

en: Search for a string
pl: Szuka tekstu

en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
pl: Naruszenie segmentacji!
    Nie można wyświetlić okna z informacją o błędzie

en: Select Date
pl: Wybór daty

en: Select Time
pl: Wybór czasy

en: Select _All
pl: Zaznacz w_szystko

en: Select everything
pl: Zaznacza wszystko

en: Select file
pl: Wybór pliku

en: Select the date from a calendar
pl: Wybór daty z kalendarza

en: Select the time from a list
pl: Wybór czasu z listy

en: Session management
pl: Zarządzanie sesją

en: Setup the page settings for your current printer
pl: Modyfikuje ustawienia strony dla aktualnej drukarki

en: Show Finish
pl: Przycisk "Zakończ"

en: Show Help
pl: Przycisk "Pomoc"

en: Show size
pl: Wyświetlanie rozmiaru

en: Show size in font info mode
pl: Wyświetlanie rozmiaru w trybie informacji o czcionce

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
pl: Określa, czy zamiast przycisku "Naprzód" wyświetlany powinien być przycisk "Zakończ"

en: Show the 'Help' button
pl: Określa, czy wyświetlany powinien być przycisk "Pomoc"

en: Specify prefix of saved configuration
pl: Określa przedrostek zapisanej konfiguracji

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator sesji

en: Start a new game
pl: Rozpoczyna nową grę

en: Table Borders
pl: Krawędzie tabeli

en: Table Fill
pl: Wypełnienie tabeli

en: Text
pl: Tekst

en: Text Below Icons
pl: Tekst pod ikonami

en: Text Only
pl: Tylko tekst

en: The Application "%s" has quit unexpectedly.
pl: Aplikacja "%s" nieoczekiwanie zakończyła działanie.

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
pl: Menedżer sesji GNOME (proces %d) został przerwany
    z powodu poważnego błędu (%s).
    Po zamknięciu tego okna wszystkie aplikacje zostaną przerwane i sesja zostanie zakończona. Przed zamknięciem tego okna zapisz wszystkie pliki w uruchomionych programach.

en: The GTK entry
pl: Wejście GTK+

en: The URL that GnomeHRef activates
pl: URL uaktywniany przez GnomeHRef

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
pl: Wystąpiła próba zmiany przez aplikację "%s" części konfiguracji, która została zabezpieczona przed zmianami przez administratora lub dostawcę systemu. Niektóre z ustawień mogą nie wejść w życie lub nie być odtworzone przy kolejnym użyciu aplikacji.

en: The application ID string
pl: Tekstowy identyfikator aplikacji

en: The initial time
pl: Czas początkowy

en: The mode of operation of the font picker
pl: Tryb działania widgetu wyboru czcionki

en: The name of the program
pl: Nazwa programu

en: The selected GtkFont
pl: Wybrany GtkFont

en: The text on the button
pl: Tekst na przycisku

en: The time currently selected
pl: Aktualnie wybrany czas

en: The title of the selection dialog box
pl: Tytuł okna wyboru czcionki

en: The version of the program
pl: Wersja programu

en: This button will open a window to let you select an icon.
pl: Przycisk ten otwiera okno, pozwalające na wybór ikony.

en: This button will take you to the URI that it displays.
pl: Przycisk ten otwiera dokument spod URI, które opisuje.

en: This dialog box lets you select an icon.
pl: Okno to pozwala na wybór ikony.

en: Time
pl: Czas

en: Title
pl: Tytuł

en: Title Foreground
pl: Kolor tytułu

en: Title Foreground Color
pl: Kolor tytułu

en: Title Foreground color set
pl: Ustawiony kolor tytułu

en: Title for the Browse file dialog.
pl: Tytuł okna wyboru pliku.

en: Title for the Browse icon dialog.
pl: Tytuł okna wyboru ikony

en: Title of the druid
pl: Tytuł druida

en: Top Ten
pl: Lista najlepszych

en: Top Watermark
pl: Górny znak wodny

en: Translated by
pl: Lokalizacja

en: Un-Indent
pl: Cofnij wcięcie

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnią czynność

en: Undo the last move
pl: Cofa ostatni ruch

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
pl: Unikatowy identyfikator wejścia plikowego. Jest on używany przy zapisie listy historii.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
pl: Unikatowy identyfikator wejścia ikony. Jest on używany przy zapisie listy historii.

en: Upper Hour
pl: Górna godzina

en: Upper hour in the time popup selector
pl: Górna granica czasu w widgecie wyboru czasu

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
pl: Użycie: gnome_segv2 appname signum

en: Use GtkFileChooser
pl: Użycie GtkFileChooser

en: Use desktop default (%s)
pl: Użycie globalnego ustawienia środowiska (%s)

en: Use font in label
pl: Użycie czcionki na etykiecie

en: Use font in the label in font info mode
pl: Użycie czcionki w etykiecie w trybie informacji o czcionce

en: User
pl: Użytkownik

en: View help for this application
pl: Wyświetla pomoc na temat aplikacji

en: View the scores
pl: Wyświetla wyniki

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Watermark image for the top
pl: Obraz znaku wodnego na górze

en: Whether the Browse file window should be modal.
pl: Określa, czy okno wyboru pliku powinno być modalne.

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
pl: Określa, czy pole wejściowe pliku jest używane do wprowadzenia nazwy katalogu, czy też pełnej nazwy pliku.

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
pl: Określa, czy z wejściem ikony powinien być związany podgląd.

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
pl: Określa czy do wyboru pliku użyć nowego widgetu GtkFileChooser czy GtkFileSelection.

en: Written by
pl: Program

en: X display to use
pl: Wykorzystywany ekran X

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
pl: Możesz powiadomić programistów o zdarzeniu, aby pomóc w usunięciu błędu. Możesz też, ponownie uruchomić aplikację.

en: You must log in to access "%s".
    %s
pl: Aby uzyskać dostęp do "%s", musisz się zalogować.
    %s

en: You must log in to access %s
pl: Aby uzyskać dostęp do %s musisz się zalogować

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
pl: Pośrednik HTTP wymaga zalogowania się.

en: Your password will be transmitted encrypted.
pl: Twoje hasło zostanie przesłane z użyciem szyfrowania.

en: Your password will be transmitted unencrypted.
pl: Twoje hasło zostanie przesłane bez użycia szyfrowania.

en: _About
pl: _Informacje o

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Close This Window
pl: Za_mknij okno

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Debug
pl: Ś_ledzenie

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Domain:
pl: _Domena:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit/
pl: _Edycja/

en: _End game
pl: _Zakończ grę

en: _File
pl: _Plik

en: _File/
pl: _Plik/

en: _Find...
pl: _Znajdź...

en: _Game
pl: _Gra

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Hint
pl: P_odpowiedź

en: _Inform Developers
pl: _Powiadom programistów

en: _New
pl: _Nowy

en: _New game
pl: _Nowa gra

en: _New/
pl: _Nowy/

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Pause game
pl: W_strzymaj grę

en: _Print...
pl: Wy_drukuj...

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Redo
pl: P_onów

en: _Redo move
pl: _Ponów ruch

en: _Restart Application
pl: _Uruchom ponownie program

en: _Restart game
pl: Z_restartuj grę

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Scores...
pl: _Wyniki...

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Settings/
pl: _Ustawienia/

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Undo move
pl: _Cofnij ruch

en: _Username:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _View
pl: _Widok

en: _View/
pl: _Widok/

en: _Windows
pl: O_kna

en: _Windows/
pl: O_kna/

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
pl: Funkcja gnome_date_edit_get_date jest przestarzała, użyj gnome_date_edit_get_time

en: no
pl: nie

en: process %d: %s
pl: proces %d: %s

en: y
pl: t

en: yes
pl: tak
