libgtop - en to pl translation catalogue (283 entries)

en: Abort
pl: Przerwanie (Abort)

en: Address
pl: Adres

en: Address of beginning of code segment
pl: Adres początku segmentu kodu

en: Address of end of code segment
pl: Adres końca segmentu kodu

en: Address of the bottom of stack segment
pl: Adres początku segmentu kodu

en: Adjust on exit max value
pl: Dopasowanie do wartości maksymalnej wyjścia

en: Alarm clock
pl: Budzik

en: Array of additional process groups
pl: Tablica dodatkowych grup procesu

en: Available blocks
pl: Dostępnych bloków

en: Background read from tty
pl: Odczyt w tle z urządzenia tty

en: Background write to tty
pl: Zapis w tle do urządzenia tty

en: Bad argument to system call
pl: Niepoprawny parametr wywołania systemowego

en: Basename of executable file in call to exec()
pl: Nazwa pliku wykonywalnego w wywołaniu funkcji exec()

en: Bit field indicating which CPU is currently running
pl: Pole bitowe wskazujące który procesor aktualnie pracuje

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: BootTime
pl: Czas uruchamiania

en: Broken pipe
pl: Przerwany potok

en: Buffers
pl: Bufory

en: Bus error
pl: Błąd szyny

en: Bytes In
pl: Bajty wchodzące

en: Bytes Out
pl: Bajty wychodzące

en: Bytes Total
pl: Bajty ogółem

en: CPU Time in System Mode
pl: Czas procesora w trybie jądra

en: CPU Time in User Mode
pl: Czas procesora w trybie użytkownika

en: CPU Time in User Mode (nice)
pl: Czas procesora w trybie użytkownika (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
pl: Czas bezczynności procesora

en: CPU Usage
pl: Wykorzystanie CPU

en: CPU limit exceeded
pl: Przekroczenie limitu CPU

en: CSTime
pl: CzasPrS

en: CUTime
pl: CzasPrUż

en: Cached
pl: Strony w cache

en: Child status has changed
pl: Zmiana statusu proc. potomnego

en: Cmd
pl: Polec.

en: Collisions
pl: Kolizje

en: Command line arguments of the process
pl: Argumenty z wiersza polecenia procesu

en: Continue
pl: Kontynuacja

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
pl: Aktualny limit w bajtach dla liczby rez. stron procesu (zazw. 2,147,483,647).

en: DEBUG
pl: ŚLEDZENIE

en: Data resident set size
pl: Rozmiar zbioru rezydentnych danych

en: Data_RSS
pl: Dane_RSS

en: Default max size of queue
pl: Domyślny maks. rozmiar kolejki

en: Dirty Size
pl: Rozmiar zmienionych

en: Don't fork into background
pl: Uruchamia program bez przechodzenia w tło

en: EMT error
pl: Błąd EMT

en: EUid
pl: Euid

en: Effective Group ID
pl: Efektywny identyfikator grupy

en: Effective User ID
pl: Efektywny identyfikator użytkownika

en: Enable debugging
pl: Uaktywnia śledzenie

en: Enable verbose output
pl: Uaktywnia informowanie o przebiegu

en: End_Code
pl: Koniec_kodu

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Błędna opcja %s: %s.
    Uruchom "%s --help" aby wyświetlić pełną listę dostępnych opcji.

en: Errors In
pl: Błędy wejściowe

en: Errors Out
pl: Błędy wyjściowe

en: Errors Total
pl: Błędy ogółem

en: File System Usage
pl: Wykorzystanie systemu plików

en: File size limit exceeded
pl: Przekroczenie limitu rozm. plików

en: Filesystem Group ID
pl: Identyfikator grupy w systemie plików

en: Filesystem User ID
pl: Identyfikator użytkownika w systemie plików

en: Floating-point exception
pl: Wyjątek związany z liczbą zmiennoprzecinkową

en: Free Memory
pl: Wolna pamięć

en: Free Swap Space
pl: Wolna przestrzeń wymiany

en: Free blocks
pl: Wolnych bloków

en: Free blocks available to non-superusers
pl: Wolnych bloków dostępnych zwykłym użytkownikom

en: Free blocks available to the superuser
pl: Wolnych bloków dostępnych nadzorcy

en: Free file nodes
pl: Wolnych i-węzłów

en: Free memory size in kB
pl: Rozmiar wolnej pamięci w KB

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Full device number of controlling terminal
pl: Numer urządzenie terminala sterującego

en: GID of process
pl: GID procesu

en: Group ID
pl: Identyfikator grupy

en: Groups
pl: Grupy

en: Hangup
pl: Zawieszenie

en: Has CPU
pl: Posiada procesor

en: I/O now possible
pl: Wejście/wyjście teraz dostępne

en: Idle
pl: Bezczynność

en: Idle (%)
pl: Bezczynność (%)

en: Idletime
pl: Czas bezczynności

en: Illegal instruction
pl: Niedozwolona instrukcja

en: Information request
pl: Żądanie informacji

en: Input bytes
pl: Bajty wejściowe

en: Interface Flags
pl: Znaczniki interfejsów

en: Interrupt
pl: Przerwanie (Interrupt)

en: Invoked from inetd
pl: Wywołanie przez inetd

en: It_Real_Value
pl: Rzecz_czas_oczek

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
pl: Znaczniki jądra powiązane z procesem.
    
    Obecnie na Linuksie w każdym znaczniku ustawiony jest bit koprocesora, ponieważ crt0.s sprawdza emulację koprocesora.
    
    Prawdopodobnie jest to błąd, gdyż nie każdy proces to skompilowany program w C.
    
    Bit koprocesora ma dziesiętną wartość 4, a bit śledzenia - 10.

en: Kernel scheduling priority
pl: Priorytet harmonogramu jądra

en: Keyboard stop
pl: Zatrzymanie klawiatury

en: Kill
pl: Usunięcie (Kill)

en: Last PID
pl: Ostatni PID

en: Last Processor
pl: Ostatni procesor

en: Length in bytes of the returned string.
pl: Liczba bajtów w zwróconym napisie

en: List of currently mounted filesystems
pl: Lista obecnie zamontowanych systemów plików

en: List of running Processes
pl: Lista działających procesów

en: Load Average
pl: Średnie obciążenie

en: Load Averange
pl: Przeciętne obciążenie

en: Locked
pl: Zablokowana

en: Mask of blocked signals
pl: Maska zablokowanych sygnałów

en: Mask of caught signals
pl: Maska wyłapywanych sygnałów

en: Mask of ignored signals
pl: Maska ignorowanych sygnałów

en: Mask of pending signals
pl: Maska oczekujących sygnałów

en: Max number of arrays
pl: Maksymalna liczba tablic

en: Max number of segments
pl: Maksymalna liczba segmentów

en: Max number of undo entries per process
pl: Maksymalna liczba wpisów cofnięć dla jednego procesu

en: Max ops per semop call
pl: Maksymalna liczba operacji na wywołanie semop

en: Max queues system wide
pl: Maks liczba kolejek w systemie

en: Max segment size
pl: Maksymalny rozmiar segmentu

en: Max semaphores per array
pl: Maksymalna liczba semaforów na tablicę

en: Max semaphores system wide
pl: Maksymalna liczba semaforów w systemie

en: Max shared segments per process
pl: Maksymalna liczba współdzielonych segmentów na proces

en: Max size of message
pl: Maksymalny rozmiar komunikatu

en: Max total shared memory
pl: Maksymalny całkowity rozmiar pamięci współdzielonej

en: Maximum Transfer Unit
pl: Maksymalna porcja przesyłu

en: Memory Usage
pl: Wykorzystanie pamięci

en: Memory in locked pages in kB
pl: Rozmiar zablokowanych stron pamięci w KB

en: Memory used from user processes in kB
pl: Pamięć wykorzystywana przez procesy użytkownika w kB

en: Message Queue Limits
pl: Ograniczenia kolejki komunikatów

en: Message segment size
pl: Rozmiar segmentu komunikatu

en: Min segment size
pl: Minimalny rozmiar segmentu

en: Mount List
pl: Lista montowań

en: NGroups
pl: NGrupy

en: NO-DAEMON
pl: NIE-DEMON

en: Network Load
pl: Obciążenie sieci

en: Nice
pl: 'Nice'

en: Number of Tasks
pl: Liczba procesów

en: Number of additional process groups
pl: Liczba dodatkowych grup procesu

en: Number of clock ticks since system boot
pl: Liczba taktów zegara od startu systemu

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
pl: Liczba taktów zegara spędzonych w trybie jądra

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
pl: Liczba taktów zegara spędzonych bezczynnie

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
pl: Liczba taktów zegara spędzonych w trybie użytkownika

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
pl: Liczba taktów zegara spędzonych w trybie użytkownika (nice)

en: Number of entries in message map
pl: Liczba wpisów do mapy komunikatów

en: Number of entries in semaphore map
pl: Liczba wpisów w mapie semaforów

en: Number of input bytes
pl: Liczba bajtów wejściowych

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
pl: Średnia liczba działających jednocześnie procesów w okresie 1, 5 i 15 minut

en: Number of list elements
pl: Liczba elementów listy

en: Number of output bytes
pl: Liczba bajtów wyjściowych

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
pl: Liczba stron pamięci dzielonej (przez mmap())

en: Number of pages of virtual memory
pl: Liczba stron pamięci wirtualnej

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
pl: Liczba stron, które proces posiada w pamięci rzeczywistej minus 3 dla celów administracyjnych. To są tylko strony zawierające tekst, dane lub przestrzeń stosu. Nie zawierają one stron, których nie było potrzeby wczytywania lub zostały wymienione.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
pl: Liczba rezydentnych (nie usuniętych) stron

en: Number of system message headers
pl: Liczba nagłówków komunikatów systemowych

en: Number of tasks currently running
pl: Liczba działających obecnie zadań

en: Number of undo structures system wide
pl: Liczba struktur cofnięć w systemie

en: Output bytes
pl: Bajty wyjściowe

en: PID of parent process
pl: PID procesu ojca

en: PPP State
pl: Stan PPP

en: PPP Statistics
pl: Statystyki PPP

en: Packets In
pl: Pakiety wchodzące

en: Packets Out
pl: Pakiety wychodzące

en: Packets Total
pl: Pakiety ogółem

en: Page In
pl: Strona wchodząca

en: Page Out
pl: Strona wychodząca

en: Percent:
pl: Procentowo:

en: Priority
pl: Priorytet

en: Process Arguments
pl: Argumenty procesu

en: Process ID
pl: Identyfikator procesu

en: Process Kernel Data information
pl: Informacje o danych procesu w jądrze

en: Process Memory Map
pl: Mapa pamięci procesu

en: Process Memory information
pl: Informacje o pamięci procesu

en: Process Segment information
pl: Informacje o segmentach

en: Process Signal information
pl: Informacje o sygnałach

en: Process Status information
pl: Informacje o stanie procesu

en: Process Time information
pl: Informacje o czasie procesu

en: Process UID and TTY information
pl: Informacje o identyfikatorze użytkownika i terminalu procesu

en: Process group ID
pl: Identyfikator grupy procesów

en: Processor
pl: Procesor

en: Profiling alarm clock
pl: Profilowanie budzika

en: Quit
pl: Zakończenie

en: RTime
pl: CzasDz

en: Real GID of process
pl: Rzeczywiste GID procesu

en: Real UID of process
pl: Rzeczywiste UID procesu

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
pl: Czas rzeczywisty wykorzystany przez proces (powinien być równy CzasU + CzasS)

en: Resident
pl: Rezyd.

en: Resident Set Size
pl: Rozmiar zbioru danych rezydentnych

en: Resident Set Size Limit
pl: Limit zbioru danych rezydentnych

en: Running Tasks
pl: Działające procesy

en: SMP CPU Flags
pl: Flagi SMP procesora

en: SMP CPU Time in System Mode
pl: Czas wszystkich procesorów w trybie jądra

en: SMP CPU Time in User Mode
pl: Czas wszystkich procesorów w trybie użytkownika

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
pl: Czas wszystkich procesorów w trybie użytkownika (nice)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
pl: Bezczynny czas wszystkich procesorów

en: SMP Total CPU Time
pl: Łączny czas wielu procesorów

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
pl: czas SMP wykorzystany przez proces w trybie jądra

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
pl: czas SMP wykorzystany przez proces w trybie użytkownika

en: STime
pl: CzasS

en: Segmentation violation
pl: Naruszenie segmentacji

en: Semaphore Set Limits
pl: Ograniczenia zbioru semaforów

en: Semaphore max value
pl: Maksymalna wartość semafora

en: Server Features
pl: Parametry serwera

en: Session
pl: Sesja

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: Set Group ID
pl: Ustawienie identyfikatora grupy

en: Set User ID
pl: Ustawienie identyfikatora użytkownika

en: Share
pl: Dziel.

en: Shared Memory
pl: Pamięć współdzielona

en: Shared Memory Limits
pl: Ograniczenia pamięci dzielonej

en: Shared memory size in kB
pl: Rozmiar pamięci współdzielonej w KB

en: Shared-Lib resident set size
pl: Rozmiar zbioru rezydentnych bibliotek współdzielonych

en: Signal
pl: Sygnał

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
pl: Znakowe oznaczenie stanu procesu (S=uśpiony)

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size in kilobytes of message pool
pl: Rozmiar puli komunikatów w kilobajtach

en: Size of a single list element
pl: Rozmiar pojedynczego elementu listy

en: Size of buffers kB
pl: Rozmiar buforów w KB

en: Size of cached memory in kB
pl: Rozmiar pamięci cache w kB

en: Spin:
pl: Odchylenie:

en: Stack resident set size
pl: Rozmiar zbioru rezydentnego stosu

en: Stack_RSS
pl: Stos_RSS

en: Standard unix nice level of process
pl: Standardowa Uniksowa wartość `nice' procesu

en: Start time of process in seconds since the epoch
pl: Czas startu procesu w sekundach od epoki Uniksa

en: Start_Code
pl: Początek_kodu

en: Start_Stack
pl: Początek_stosu

en: Start_Time
pl: Czas startu

en: State
pl: Stan

en: Stop
pl: Zatrzymanie (Stop)

en: Subnet
pl: Podsieć

en: Swap Usage
pl: Wykorzystanie przestrzeni wymiany

en: Sys
pl: System

en: Sys (%)
pl: System (%)

en: System Uptime
pl: Czas działania systemu

en: Terminal process group ID
pl: Identyfikator grupy procesu sterującego

en: Termination
pl: Zakończenie

en: Text resident set size
pl: Rozmiar zbioru tekstu rezydentnego

en: Text_RSS
pl: Tekst_RSS

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
pl: Aktualna wartość EIP (wskaźnika instrukcji).

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
pl: Aktualna wartość esp (32-bitowego wskaźnika stosu), odczytana ze strony stosu jądra związanej z procesem.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
pl: Liczba poważnych błędów wygenerowanych przez proces oraz jego potomków.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
pl: Liczba poważnych błędów wygenerowanych przez proces, które wymagały wczytania strony pamięci z dysku.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
pl: Liczba pomniejszych błędów spowodowanych przez proces i jego potomków.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
pl: Liczba pomniejszych błędów spowodowanych przez proces, tych które nie wymagały wczytania strony pamięci z dysku.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
pl: Czas (w chwileczkach) przed następnym wysłaniem SIGALRM do procesu z powodu upłynięcia zadanego interwału

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
pl: Czas (w chwileczkach) następnego oczekiwania procesu

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
pl: To jest "kanał", w którym proces oczekuje.  Jest to adres wywołania systemowego i można go obejrzeć w liście nazw jeśli potrzebna jest nazwa tekstowa. (jeśli istnieje aktualny plik /etc/psdatabase, wówczas należy spróbować wywołać ps -l aby obejrzeć pole WCHAN w akcji)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
pl: To jest nazwa tekstowa pola "nwchan".

en: Tick Frequency
pl: Częstotliwość taktów

en: Tick frequency
pl: Częstotliwość taktów

en: Tick frequency (default is 100)
pl: Częstotliwość taktów (domyślnie 100)

en: Ticks (%ld per second):
pl: Takty (%ld na sekundę):

en: Time in seconds since system boot
pl: Czas w sekundach od startu systemu

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
pl: Łączny czas bezczynności systemu w sekundach, liczony od momentu startu

en: Time of last system boot in seconds since the epoch
pl: Czas ostatniego startu systemu w sekundach od epoki Uniksa

en: TimeOut
pl: CzasOcz

en: Total
pl: Łącznie

en: Total # of pages of memory
pl: Całkowita liczba stron pamięci

en: Total (%)
pl: Łącznie (%)

en: Total CPU Time
pl: Całkowity czas procesora

en: Total Memory
pl: Całkowita pamięć

en: Total Swap Space
pl: Całkowita przestrzeń wymiany

en: Total blocks
pl: Ogółem bloków

en: Total file nodes
pl: Ogółem i-węzłów

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
pl: Całkowita liczba sprowadzonych stron od startu systemu

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
pl: Całkowita liczba usuniętych stron od startu systemu

en: Total number of tasks
pl: Całkowita liczba zadań

en: Total physical memory in kB
pl: Całkowita fizyczna pamięć w KB

en: Total size of dirty pages
pl: Całkowity rozmiar zmienionych stron

en: Total size of list
pl: Całkowity rozmiar listy

en: Tty
pl: Term

en: UID of process
pl: UID procesu

en: UTime
pl: CzasU

en: Uptime
pl: Czas od uruchomienia

en: Urgent condition on socket
pl: Pilny warunek związany z gniazdem

en: Used Memory
pl: Wykorzystana pamięć

en: Used Swap Space
pl: Wykorzystana przestrzeń wymiany

en: Used memory size in kB
pl: Rozmiar wykorzystanej pamięci w KB

en: User
pl: Użytkownik

en: User (%)
pl: Użytkownik (%)

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: User defined signal 1
pl: 1. sygnał zdefiniowany przez użytkownika

en: User defined signal 2
pl: 2. sygnał zdefiniowany przez użytkownika

en: VERBOSE
pl: PRZEBIEG

en: Virtual
pl: Wirt.

en: Virtual alarm clock
pl: Wirtualny budzik

en: Window size change
pl: Zmiana rozmiaru okna

en: XCPU_STime
pl: CzasS_WProc

en: XCPU_UTime
pl: CzasUż_WProc

en: cumulative stime of process and reaped children
pl: łączny czas procesora wykorzystany przez proces i jego potomków w trybie jądra

en: cumulative utime of process and reaped children
pl: łączny czas procesora wykorzystany przez proces i jego potomków w trybie użytkownika

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
pl: czas procesora wykorzystany przez proces w trybie jądra

en: read %d byte | read %d bytes
pl[0]: odczyt %d bajtu
pl[1]: odczyt %d bajtów
pl[2]: odczyt %d bajtów

en: read data %d byte | read data %d bytes
pl[0]: odczyt %d bajtu danych
pl[1]: odczyt %d bajtów danych
pl[2]: odczyt %d bajtów danych

en: read data size
pl: odczyt rozmiaru danych

en: user-mode CPU time accumulated by process
pl: czas procesora wykorzystany przez proces w trybie użytkownika

en: write %d byte | write %d bytes
pl[0]: zapis %d bajtu
pl[1]: zapis %d bajtów
pl[2]: zapis %d bajtów
