file-roller 2.3.5 - en to ro translation catalogue (238 entries)

en: %d file (%s) | %d files (%s)
ro[0]: %d fişier (%s)
ro[1]: %d fişier (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
ro[0]: %d fişier selectat (%s)
ro[1]: %d fişier selectat (%s)

en: %s Properties
ro: Proprietăţi %s

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ro: <i><b>Notă:</b> parola va fi folosită pentru a cripta fişierele pe care le adăugaţi arhivei, şi pentru a decripta fişierele extrase din arhiva curentă. Când arhiva va fi închisă, parola va fi ştearsă.</i>

en: A_vailable application:
ro: Aplicaţie di_sponibilă:

en: Actions
ro: Acţiuni

en: Add
ro: Adaugă

en: Add files and folders to the archive
ro: Adaugă fişiere şi dosare la arhivă

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ro: Adaugă fişierele cerând numele arhivei şi ieşi

en: Add files to an archive
ro: Adaugă fişiere la o arhivă

en: Add files to the archive
ro: Adaugă fişiere la arhivă

en: Add files to the specified archive and quit the program
ro: Adaugă fişiere la arhiva specificată şi părăseşte programul

en: Adding file:
ro: Adaug fişierul:

en: Adding files to archive
ro: Adaug fişierele la arhivă

en: All archives
ro: Toate arhivele

en: All files
ro: Toate fişierele

en: An archive manager for GNOME.
ro: Un administrator de arhive pentru GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
ro: A intervenit o eroare la adăugarea fişierelor la arhivă.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ro: A intervenit o eroare la ştergerea fişierelor din arhivă.

en: An error occurred while extracting files.
ro: A intervenit o eroare la extragerea fişierelor.

en: An error occurred while loading the archive.
ro: A intervenit o eroare la încărcarea arhivei.

en: An error occurred while testing archive.
ro: A intervenit o eroare la testarea arhivei.

en: Archive Manager
ro: Administrator arhive

en: Archive not created
ro: Ahiva nu a fost creată

en: Archive type not supported.
ro: Tip de arhivă nesuportat.

en: Archive type:
ro: Tip arhivă:

en: Automatic
ro: Automat

en: C_reate
ro: C_rează

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ro: Nu pot găsi un terminal, voi folosi xterm, chiar dacă poate nu va funcţiona

en: Command _Line Output
ro: Ieşire _linie de comandă

en: Command exited abnormally.
ro: Comanda s-a terminat în mod anormal.

en: Command not found.
ro: Comanda nu a fost găsită.

en: Compression _level:
ro: _Nivel de compresie:

en: Cop_y...
ro: Copia_ză...

en: Copy
ro: Copiază

en: Copy current archive to another folder
ro: Copiază arhiva curentă în alt director

en: Could not add the files to the archive
ro: Nu am putut adăuga fişierele la arhivă

en: Could not copy the archive
ro: Nu am putut copia arhiva

en: Could not create the archive
ro: Nu am putut crea arhiva

en: Could not create the destination folder: %s.
ro: Nu am putut crea directorul destinaţie: %s.

en: Could not delete the old archive.
ro: Nu am putut şterge vechea arhivă.

en: Could not display help
ro: Nu am putut afişa ajutorul

en: Could not display the folder "%s"
ro: Nu am putut afişa directorul „%s“

en: Could not move the archive
ro: Nu am putut muta arhiva

en: Could not open "%s"
ro: Nu am putut deschide „%s“

en: Could not perform the operation
ro: Nu am putut efectua operaţiunea

en: Could not rename the file
ro: Nu am redenumi fişierul

en: Could not rename the folder
ro: Nu am putut redenumi directorul

en: Could not save the archive
ro: Nu am putut salva arhiva

en: Could not save the archive "%s"
ro: Nu am putut salva arhiva „%s“

en: Create Archive
ro: Creează arhivă

en: Create Archive...
ro: Creează arhivă...

en: Create _Archive
ro: Creează _arhivă

en: Create _Folder
ro: Creează _directorul

en: Create a new archive
ro: Creează o nouă arhivă

en: Create and modify an archive
ro: Creează şi modifică o arhivă

en: Create destination folder without asking confirmation
ro: Creează directorul destinaţie fără a cere confirmarea

en: Date Modified
ro: Data modificării

en: Date _modified
ro: _Data modificării

en: Decompressing archive
ro: Decomprim arhiva

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ro: Directorul implicit folosit pentru comenzile „--add“ şi „--extract“

en: Delete
ro: Şterge

en: Delete selection from the archive
ro: Şterge selecţia din arhivă

en: Deleting files from archive
ro: Şterg fişierele din arhivă

en: Dese_lect All
ro: _Deselectează tot

en: Deselect all files
ro: Deselectează toate fişierele

en: Destination folder does not exist.  Do you want to create it?
ro: Directorul destinaţie nu există. Doriţi să-l creaţi?

en: Display the File Roller Manual
ro: _Arată manualul File Roller

en: Do not e_xtract older files
ro: Nu de_zarhiva fişierele mai vechi

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ro: Doriţi să adăugaţi acest fişier la arhiva curentă sau să-l deschideţi ca pe o nouă arhivă ?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ro: Doriţi să creaţi o nouă arhivă cu aceste fişiere ?

en: E_xclude files:
ro: _Exclude fişierele:

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ro: Exclude directoarele care sunt _legături simbolice

en: Extract
ro: Dezarhivează

en: Extract Here
ro: Dezarhiveaza aici

en: Extract archive
ro: Dezarhivează arhiva

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ro: Extrage arhivele cerând un director de destinaţie şi ieşi

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ro: Decomprimă arhivele în directorul specificat şi ieşi

en: Extract files from the archive
ro: Dezarhivează fişierele din arhivă

en: Extracting file:
ro: Dezarhivez fişierul:

en: Extracting files from archive
ro: Dezarhivez fişierele din arhivă

en: Extraction not performed
ro: Dezarhivarea nu s-a efectuat

en: File Roller Component add operations
ro: fişier de adăugat într-o arhivă File Roller

en: File Roller Component extract operations
ro: arhivă de decomprimat în File Roller

en: File Roller Preferences
ro: Preferinţe File Roller

en: File roller component
ro: o componentă File Roller

en: File size:
ro: Mărime fişier:

en: Files
ro: Fişiere

en: Folder
ro: Director

en: Getting the file list
ro: Obţinere listă fişiere

en: Go to the home location
ro: Du-te Acasă

en: Go to the next visited location
ro: Du-te la locaţia următoare

en: Go to the previous visited location
ro: Du-te la locaţia precedentă

en: Go up one level
ro: Du-te un nivel mai sus

en: Information about the program
ro: Informaţii despre program

en: Last Output
ro: Ultima ieşire

en: Load Options
ro: Încarcă opţiuni

en: Location
ro: Locaţie

en: Location:
ro: Locaţie:

en: Low
ro: Slab

en: Maximum (slow)
ro: Maxim (lent)

en: Minimum (fast)
ro: Minim (rapid)

en: Modified on:
ro: Modificat la:

en: Move
ro: Mută

en: Move current archive to another folder
ro: Mută arhiva curentă în alt director

en: Move current archive to trash
ro: Mută arhiva curentă la Gunoi

en: Move to _Trash
ro: Mută la _Gunoi

en: Name
ro: Nume

en: Name:
ro: Nume:

en: New
ro: Nouă

en: New archive name (without extension)
ro: Nume nou pentru arhivă (fără extensie)

en: New file name
ro: Nume nou fişier

en: New folder name
ro: Nume nou dosar

en: Number of files:
ro: Număr fişiere:

en: Open
ro: Deschide

en: Open Fi_les...
ro: Deschide _fişierele...

en: Open Files
ro: Deschide fişiere

en: Open R_ecent
ro: Arhive r_ecente

en: Open With...
ro: Deschide cu...

en: Open archive
ro: Deschide arhiva

en: Open selected files with an application
ro: Deschide fişierele selectate cu o aplicaţie

en: Open selected files with the standard application
ro: Deschide fişierele selectate cu aplicaţia predefinită

en: Open with an _application
ro: Deschide cu o _aplicaţie

en: Operation stopped
ro: Operaţia a fost oprită

en: Options Name:
ro: Nume opţiuni:

en: Over_write existing files
ro: Suprascrie fişierele e_xistente

en: Overwrite
ro: Suprascrie

en: Pass_word...
ro: Pa_rolă...

en: Password
ro: Parolă

en: Path:
ro: Cale:

en: Please use a different name.
ro: Vă rugăm folosiţi un nume diferit.

en: R_e-create folders
ro: Refă str_uctura de directoare

en: R_ecent applications:
ro: Aplicaţii r_ecente:

en: Reading archive
ro: Citesc arhiva

en: Recompressing archive
ro: Recomprim arhiva

en: Reload current archive
ro: Reîncarcă arhiva curentă

en: Removing file:
ro: Şterg fişierul:

en: Rename
ro: Redenumeşte

en: Rename current archive
ro: Redenumeşte arhiva curentă

en: Rename selection
ro: Redenumeşte selecţia

en: Reverse the list order
ro: Inversează ordinea listei

en: Sa_ve Options
ro: Sal_vează opţiuni

en: Save
ro: Salvare

en: Save Options
ro: Salvează opţiuni

en: Select _All
ro: Selectează _tot

en: Select all files
ro: Selectează toate fişierele

en: Show archive properties
ro: Arată proprietăţile arhivei

en: Size
ro: Mărime

en: Sort file list by file size
ro: Sortează lista de fişiere după mărime

en: Sort file list by location
ro: Sortează lista de fişiere după locaţie

en: Sort file list by modification time
ro: Sortează lista de fişiere după data modificării

en: Sort file list by name
ro: Sortează lista de fişiere după nume

en: Sort file list by type
ro: Sortează lista de fişiere după tip

en: Stat_usbar
ro: Bara de s_tare

en: Stop current operation
ro: Opreşte operaţia curentă

en: Symbolic link
ro: Legătură simbolică

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
ro: Tar comprimat cu bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
ro: Tar comprimat cu bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
ro: Tar comprimat cu compress (.tar.Z)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
ro: Tar comprimat cu gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
ro: Tar comprimat cu lzop (.tar.lzo)

en: Tar uncompressed (.tar)
ro: Tar necomprimat (.tar)

en: Test Result
ro: Rezultatul testului

en: Test whether the archive contains errors
ro: Testează arhiva pentru erori

en: Testing archive
ro: Testez arhiva

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
ro: Arhiva există deja. Doriţi să o suprascriem?

en: The archive cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
ro: Arhiva nu poate fi mutată la Gunoi. Doriţi să o ştergeţi permanent?

en: The file does not exist.
ro: Fişierul nu există.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ro: Numele "%s" nu este valid deoarece nu poate conţine caracterele: %s
    
    %s

en: The new name is equal to the old one.
ro: Noul nume este identic cu cel vechi.

en: The new name is void.
ro: Noul nume este gol.

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
ro: Parola specificată nu este validă, vă rugăm specificaţi o nouă parolă folosind comanda:Editare->Parolă

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
ro: Această arhivă este protejată de parolă.
    Vă rugăm specificaţi o parolă cu următoarea comandă: Editare->Parolă

en: Type
ro: Tip

en: Unknown type
ro: Tip necunoscut

en: View
ro: Vizualizează

en: View All _Files
ro: Arată toate _fişierele

en: View File
ro: Arată fişierul

en: View as a F_older
ro: Arată structura _directoarelor

en: View file with internal viewer
ro: Vizualizează fişierul cu vizualizatorul intern

en: View selected file
ro: Arată fişierul selectat

en: View the main toolbar
ro: Arată bara cu unelte principală

en: View the output produced by the last executed command
ro: Arată ieşirea ultimei comenzi executate

en: View the statusbar
ro: Arată bara de status

en: View with internal _viewer
ro: Utilizează _vizualizatorul intern

en: You can't add an archive to itself.
ro: Nu puteţi adăuga o arhivă la ea însăşi.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ro: Nu aveţi permisiunea pentru a crea o arhivă în acest director

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ro: Nu aveţi permisiile necesare pentru a extrage arhivele în directorul „%s“

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ro: Nu aveţi permisiunile cerute pentru a citi din directorul „%s“

en: You don't have the right permissions.
ro: Nu aveţi permisiunile corecte.

en: You have to specify an archive name.
ro: Trebuie să specificaţi un nume pentru arhivă.

en: [read only]
ro: [doar citire]

en: _About
ro: _Despre

en: _Add
ro: _Adaugă

en: _Add only if newer
ro: Adau_gă doar dacă e mai nou

en: _Add...
ro: _Adaugă...

en: _All files
ro: Toate f_işierele

en: _Application:
ro: _Aplicaţie:

en: _Archive
ro: A_rhivă

en: _Archive:
ro: _Arhivă:

en: _Arrange Files
ro: _Aranjează fişierele

en: _Contents
ro: _Conţinut

en: _Copy
ro: Copia_ză

en: _Delete...
ro: Şter_ge...

en: _Edit
ro: _Editare

en: _Extract
ro: _Dezarhivează

en: _Extract...
ro: De_zarhivează...

en: _Files:
ro: _Fişierele:

en: _Include files:
ro: _Include fişierele:

en: _Include subfolders
ro: _Include subdirectoarele

en: _Last Output
ro: _Ultima ieşire

en: _Load Options
ro: Î_ncarcă opţiuni

en: _Location
ro: _Locaţie

en: _Move
ro: _Mută

en: _Move...
ro: _Mută...

en: _New
ro: _Nouă

en: _Open destination folder after extraction
ro: _Deschide directorul de destinaţie după dezarhivare

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: _Properties
ro: _Proprietăţi

en: _Reload
ro: _Reîncarcă

en: _Rename
ro: _Redenumeşte

en: _Rename...
ro: _Redenumeşte...

en: _Reversed Order
ro: Ordine _inversă

en: _Selected files
ro: Fişierele _selectate

en: _Size
ro: _Mărime

en: _Test Integrity
ro: _Test integritate

en: _Toolbar
ro: _Bară cu unelte

en: _Type
ro: _Tip

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _View File
ro: _Vizualizare fişier

en: by T_ype
ro: după _Tip

en: by _Date modified
ro: după _Data modificării

en: by _Location
ro: după _Locaţie

en: by _Name
ro: după _Nume

en: by _Size
ro: după _Mărime

en: example: *.o; *.bak
ro: exemplu: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
ro: exemplu: *.txt, *.doc

en: wait please...
ro: aşteptaţi vă rog...
