gnome-panel - en to ro translation catalogue (530 entries)

en: 
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it by right clicking on the panel and clicking on the "Add to Panel" submenu)
ro: 
    
    (Dacă alegeţi să nu îl reîncărcaţi acum puteţi să-l adăugaţi oricând cu click dreapta pe panou utilizând submeniul „Adaugă la panou”)

en: 
    
    Do you want to delete the applet from your configuration?
ro: 
    
    Doriţi să eliminaţi progrămelul din configuraţia proprie?

en: %1$s
    %2$s
ro: %2$s
    %1$s

en: %1$s, %2$s
ro: %2$s, %1$s

en: %A %B %d
ro: %A %d %B

en: %A, %B %d %Y
ro: %A, %d %B %Y

en: %a %b %e
ro: %a %e %b

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ro: %s nu are nici un fel de folos. Doar ocupă spaţiu pe disc şi timp de compilare. Când este pornit ocupă de asemenea spaţiu preţios în panou şi în memorie. Dacă cineva este prins folosind acest progrămel, ar trebui trimis(ă) de urgenţă pentru o evaluare psihologică completă.

en: %s the Fish
ro: Peştele %s

en: %s the Fish Says:
ro: Peştele %s spune:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ro: Peştele %s, un oracol contemporan

en: %s the Fish, the fortune teller
ro: Peştele %s, povestitorul de zicători

en: (with minor help from George)
ro: (cu puţin ajutor de la George)

en: 12 hour
ro: 12 ore

en: 24 hour
ro: 24 ore

en: 24-hour
ro: 24 ore

en: <b>Animation</b>
ro: <b>Animaţie</b>

en: <b>General</b>
ro: <b>Generale</b>

en: <b>Options</b>
ro: <b>Opţiuni</b>

en: <b>Preview</b>
ro: <b>Previzualizare</b>

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
ro: <b>Restaurez ferestrele minimizate</b>

en: <b>Switcher</b>
ro: <b>Comutator</b>

en: <b>Window Grouping</b>
ro: <b>Grupare ferestre</b>

en: <b>Window List Content</b>
ro: <b>Conţinut listă ferestre</b>

en: <b>Window List Size</b>
ro: <b>Mărime listă ferestre</b>

en: <b>Workspaces</b>
ro: <b>Spaţii de lucru</b>

en: <small>Opaque</small>
ro: <small>Opac</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ro: Un peşte fără nume este un peşte destul de neinteresant. Adu peştele tău la viaţa botezându-l.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ro: O listă a IID-urilor progrămelelor ce vor fi ignorate de panou. În acest fel puteţi dezactiva anumite progrămele pentru a nu fi încărcate sau afişate într-un panou. De exemplu, pentru a dezactiva progrămelul „mini_commander” adăugaţi „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet” în această listă. Panoul trebuie repornit pentru ca setarea să aibă efect.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).
ro: O listă de ID-uri panouri. Fiecare ID identifică un panou individual în nivelul cel mai de sus. Setările pentru fiecare dintre aceste panouri sunt păstrate în /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).
ro: O listă de ID-uri ale progrămelelor din panouri. Fiecare ID identifică un progrămel individual. Setările pentru fiecare dintre aceste progrămele sunt păstrate în /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).
ro: O listă de ID-uri ale obiectelor din panouri. Fiecare ID identifică un obiect individual (un lansator, o acţiune etc.). Setările pentru fiecare dintre aceste obiecte sunt păstrate în /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
ro: Un progrămel simplu pentru testarea panoului GNOME

en: About GNOME
ro: Despre GNOME

en: About _GNOME
ro: Despre _GNOME

en: Accessories
ro: Accesorii

en: Action button type
ro: Tip buton acţiune

en: Actions
ro: Acţiuni

en: Ad_just Date & Time...
ro: A_justaţi ora şi data...

en: Add new item to this menu
ro: Adaugă un element nou în acest meniu

en: Add this as drawer to panel
ro: Adaugă ca sertar la panou

en: Add this as menu to panel
ro: Adaugă ca meniu la panou

en: Add this launcher to panel
ro: Adaugă acest lansator la panou

en: All Day
ro: Toată ziua

en: Amusements
ro: Amuzamente

en: An unknown error occurred while trying to open %s
ro: O eroare necunoscută a avut loc când se încerca deschiderea %s

en: And many, many others...
ro: Şi mulţi, mulţi alţii...

en: Animation _speed:
ro: _Viteză animaţie:

en: Animation speed
ro: Viteză animaţie

en: Applet Bonobo IID
ro: IID Bonobo progrămel

en: Applet IIDs to disable from loading
ro: IID progrămel de dezactivat

en: Applet:
ro: Progrămel:

en: Applications
ro: Aplicaţii

en: Appointments
ro: Întâlniri

en: Area where notification icons appear
ro: Zonă unde apar iconiţele de notificare

en: Arro_ws on hide buttons
ro: Arată _săgeţi pe butoanele de ascundere

en: Autoclose drawer
ro: Închidere automată sertare

en: Automatically hide panel into corner
ro: Ascunde automat panoul într-un colţ

en: Background
ro: Fundal

en: Background _image:
ro: _Imagine fundal

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Background color opacity
ro: Opacitate culoare fundal

en: Background image
ro: Imagine fundal

en: Background type
ro: Tip fundal

en: Behavior
ro: Comportament

en: Bottom
ro: Jos

en: Bottom Centered Panel
ro: Panou centrat jos

en: Bottom Edge Panel
ro: Panou margine jos

en: Bottom Expanded Edge Panel
ro: Panou extins jos

en: Bottom Floating Panel
ro: Panou flotant jos

en: Browse
ro: Selectare

en: CDE Menu
ro: Meniu CDE

en: Can't find an empty spot
ro: Nu am putut găsi un loc liber

en: Cannot add to run box
ro: Nu am putut adăuga în cutia de pornire

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
ro: Nu am putut converti „%s” din UTF-8

en: Cannot create launcher
ro: Nu am putut crea lansatorul

en: Cannot display help document
ro: Nu pot afişa documentul de ajutor

en: Cannot display location '%s'
ro: Nu am putut afişa locaţia „%s”

en: Cannot execute '%s'
ro: Nu pot porni „%s”

en: Cannot launch command '%s'
ro: Nu am putut lansa comanda „%s”

en: Cannot launch entry
ro: Nu pot lansa intrarea!

en: Cannot launch icon
ro: Nu pot lansa iconiţa

en: Cannot load entry
ro: Nu pot încărca intrarea

en: Cannot open recently used document
ro: Nu s-a putut deschide documentul recent utilizat

en: Cannot remove menu item %s
ro: Nu pot şterge elementul din meniu %s

en: Cannot save changes to launcher
ro: Nu pot salva schimbările lansatorului

en: Cannot save launcher to disk
ro: Nu pot salva pe disc lansatorul

en: Cannot save menu item to disk
ro: Nu am putut salva elementul de meniu pe disc

en: Cannot show %s
ro: Nu pot afişa %s

en: Center panel on x-axis
ro: Centrează panoul pe axa X

en: Center panel on y-axis
ro: Centrează panoul pe axa Y

en: Choose a file to append to the command...
ro: Alegeţi un fişier de adăugat în linia de comandă...

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ro: Click aici pentru a ascunde ferestrele şi a arăta desktopul.

en: Click here to restore hidden windows.
ro: Click aici pentru a restaura ferestrele ascunse.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ro: Click pe o fereastră pentru a forţa închiderea aplicaţiei. Pentru anulare apăsaţi <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ro: Apăsaţi acest buton pentru a selecta un fişier de adăugat în linia de comandă.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ro: Apăsaţi acest buton pentru a porni aplicaţia selectată ori comanda din câmpul intrării de comenzi.

en: Clock
ro: Ceas

en: Clock Applet Factory
ro: Fabrica Applet GenUtil

en: Clock Preferences
ro: Preferinţe ceas

en: Clock _type:
ro: _Tip ceas

en: Close _drawer when launcher is clicked
ro: Închide _sertarul la apăsarea unui buton

en: Co_lor:
ro: Cu_loare

en: Co_mmand to run when clicked:
ro: Co_manda de executat la un click de mouse pe peşte

en: Command entry
ro: Intrare comenzi

en: Command icon
ro: Iconiţă comandă

en: Command to execute on click
ro: Comandă de executat la click

en: Complete panel lockdown
ro: Blocare completă panou

en: Computer Clock
ro: Ceas calculator

en: Confirm panel removal
ro: Confirmare la eliminarea unui panou

en: Copy _Date
ro: Copiază _data

en: Copy _Time
ro: Copiază _timpul

en: Could not get directory name from path: %s
ro: Nu am putut obţine numele directorului din cale: %s

en: Could not get file name from path: %s
ro: Nu am putut obţine numele fişierului din cale: %s

en: Couldn't find a suitable application
ro: Nu s-a găsit o aplicaţie potrivită

en: Create Launcher
ro: Creează un lansator

en: Create new file in the given directory
ro: Creează un nou fişier în directorul dat

en: Custom _format:
ro: _Format personalizat

en: Custom format
ro: Format personalizat

en: Custom format of the clock
ro: Format personalizat pentru ceas

en: D_on't Delete
ro: _Nu şterge

en: Debian Menu
ro: Meniu Debian

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ro: Decide când să grupeze ferestrele din aceeaşi aplicaţie în lista ferestrelor. Valorile valide sunt „never”, „auto” şi „always”.

en: Delete Panel
ro: Elimină panoul

en: Details: %s
ro: Detalii: %s

en: Disable Force Quit
ro: Dezactivare închidere forţată

en: Disable Lock Screen
ro: Dezactivare blocare ecran

en: Disable Logging Out
ro: Dezactivare ieşire din GNOME

en: Display "Run Application" dialog keybinding
ro: Arată combinaţia ferestrei „Pornire aplicaţii”

en: Display a swimming fish or another animated creature
ro: Arată un peşte ce înoată sau o altă creatură animată

en: Display all workspaces
ro: Arată toate ecranele de lucru

en: Display workspace names
ro: Nume ecrane de lucru

en: Drawer
ro: Sertar

en: Drawer and panel _animation
ro: A_nimaţii sertare şi panouri

en: E_xpand
ro: E_xtinde

en: Enable animations
ro: Activează animaţiile

en: Enable arrows on hide buttons
ro: Arată săgeţi pe butoanele de ascundere

en: Enable hide buttons
ro: Arată butoanele de ascundere

en: Enable keybindings
ro: Activează combinaţiile de taste

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ro: Activează lista de programe în fereastra „Pornire aplicaţii”

en: Enable tooltips
ro: Activează sugestiile

en: Enter a command string here to run it.
ro: Introduceţi o comandă aici pentru a o executa.

en: Entire menu
ro: Întreg meniul

en: Error getting value for '%s': %s
ro: Eroare la scrierea în fişierul „%s”: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
ro: Eroare la încărcarea valorii „display_all_workspace” pentru comutatorul spaţiilor de lucru: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
ro: Eroare la încărcarea valorii „display_workspace_names” pentru comutatorul spaţiilor de lucru: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
ro: Eroare la încărcarea directorului GConf „%s”: %s

en: Error loading glade file %s
ro: Eroare la încărcarea fişierului %s

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
ro: Eroare la încărcarea valorii „num_rows” pentru comutatorul spaţiilor de lucru: %s

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
ro: Eroare la citirea valorii boolene GConf „%s”: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
ro: Eroare la citirea valorii întregi GConf „%s”: %s

en: Error reading GConf list value '%s': %s
ro: Eroare la citirea valorilor listei GConf „%s”: %s

en: Error reading GConf string value '%s': %s
ro: Eroare la citirea valorii şirului GConf „%s”: %s

en: Error watching gconf key '%s': %s
ro: Eroare la monitorizarea cheii GConf „%s”: %s

en: Exception from popup_menu '%s'
ro: Excepţie de la meniul popup „%s”

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ro: Extinde lista de programe în fereastra „Pornire aplicaţii”

en: Expand to occupy entire screen width
ro: Extinde pentru a ocupa întreaga lăţime a ecranului

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
ro: FIXME - este aceasta rezolvată cu noul meniu

en: FIXME - need to define limits
ro: FIXME - necesită definirea unor limite

en: Factory for creating clock applets.
ro: Fabrică pentru crearea apleturilor ceas

en: Factory for the window navigation related applets
ro: Fabrica progrămelelor de navigare ferestre

en: Failed to get pixmap %s
ro: N-am putut obţine imaginea %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
ro: Nu am reuşit să pornesc unealta de configurare a timpului: %s

en: Failed to load %s: %s
ro: Nu am reuşit să încarc imaginea %s: %s

en: Failed to load image %s
ro: Nu am reuşit să încărc imaginea %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
ro: Nu am reuşit să localizez un program pentru configurarea datei şi a timpului. Poate nu este niciunul instalat?

en: Fast
ro: Rapidă

en: File %s already exists. Overwrite?
ro: Fişierul %s există deja. Îl suprascriu?

en: File not found
ro: Fişierul nu a fost găsit

en: Find files, folders, and documents on your computer
ro: Căutaţi fişiere, directoare şi documente pe disc

en: Fish
ro: Peşte

en: Fish Preferences
ro: Preferinţe Peşte

en: Fit image to panel
ro: Potriveşte imaginea la panou

en: Force Quit
ro: Închide forţat

en: Force a misbehaving application to quit
ro: Forţează închiderea unei aplicaţii ce nu mai răspunde

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
ro: Închid forţat aplicaţa?
    (Toate documentele deschise vor fi pierdute.)

en: Frames in fish's animation
ro: Numărul de cadre în animaţia peştelui

en: From Whence That Stupid Fish Came
ro: De unde a venit acest peşte stupid

en: GNOME Panel Shell
ro: Shell Panou GNOME

en: General
ro: Generale

en: Get the current time and date
ro: Obţine timpul şi data curentă

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
ro: Fişierul Glade pentru programul de capturi de ecran lipseşte.
    Verificaţi instalarea gnome-panel

en: Grab a window instead of the entire screen
ro: Capturează o fereastră în loc de tot ecranul

en: Group windows when _space is limited
ro: Grupează ferestrele când _spaţiul este limitat

en: Hide Panel
ro: Ascunde panoul

en: Hide application windows and show the desktop
ro: Ascunde ferestrele aplicaţiilor şi arată desktopul

en: Highlight launchers on mouseover
ro: Evidenţiază lansatoarele sub indicatorul de mouse

en: Hour format
ro: Format oră

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
ro: Am detectat un panou pornit deja,
    şi prin urmare voi ieşi.

en: Icon used for object's button
ro: Iconiţă utilizată pentru butonul obiectului

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ro: La activare un dialog cere confirmarea la eliminarea unui panou de către utilizator.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ro: La activare ,un sertar va fi automat închis când un utilizator porneşte un lansator din el.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ro: La activare, un lansator va fi evidenţiat când un utilizator mută indicatorul de mouse deasupra sa.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ro: La activare, se vor plasa săgeţi pe butoanele de ascundere. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „enable_buttons” este setată.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ro: La activare, pe fiecare margine a panoului vor fi plasate butoane ce pot fi utilizate pentru a ascunde panoul la marginea ecranului, rămânând vizibile doar butoanele.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ro: La activare arată data în ceas pe lângă timp.

en: If true, display seconds in time.
ro: La activare arată secundele în timpul afişat.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
ro: La activare arată timpul în zona de timp UTC.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ro: La activare, ascunderea şi reapariţia acestui panou vor fi animate, nu instantanee.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
ro: La activare, combinaţiile de taste specifice panoului sunt activate.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ro: La activare arată data ca un indiciu când indicatorul de mouse este deasupra ceasului.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ro: La activare, lista „Aplicaţii cunoscute” în fereastra „Pornire aplicaţii” este extinsă când dialogul este afişat. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „enable_program_list” este setată.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ro: La activare, lista „Aplicaţii cunoscute” în dialogul „Pornire aplicaţii” este disponibilă. Dacă lista este extinsă sau nu se poate seta prin cheia „show_program_list”.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ro: La activare, fundalul imaginii va fi rotit când panoul este orientat vertical.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ro: La activare, cheia „custom_icon” este utilizată ca o iconiţă personalizată pentru buton. Dacă nu, cheia „custom_icon” este ignorată. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „menu-object” sau „drawer-object”.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ro: La activare animaţia peştelui va fi afişată rotit în panourile verticale.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ro: La activare, imaginea va fi scalată (păstrând proporţiile iniţiale) la înălţimea panoului (dacă e orizontal).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ro: La activare, imaginea va fi scalată la dimensiunile panoului. Proporţiile iniţiale ale imaginii vor fi păstrate.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ro: La activare, cheia „menu-path” este utilizată ca o cale din care se construieşte conţinutul meniului. Dacă nu, cheia „menu_path” este ignorată. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „menu-object”.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ro: La activare, panoul va fi automat ascuns într-un colţ al ecranului când indicatorul de mouse părăseşte aria panoului. Mutând indicatorul de mouseînapoi în acel colţ, se readuce panoul pe ecran.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ro: La activare, panoul nu va permite unui utilizator închiderea forţată a unei aplicaţii, dezactivând accesul la butonul de închidere forţată

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
ro: La activare, panoul nu va permite unui utilizator să blocheze ecranul, dezactivând accesul la opţiunea „Blocare ecran” din meniu.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
ro: La activare, panoul nu va permite unui utilizator să iasă din GNOME, dezactivând accesul la opţiunea „Ieşire” din meniu.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ro: La activare, panoul nu va permite schimbarea nici unei setări. Progrămelele s-ar putea să trebuiască să aibă setările blocate individual. Panoul trebuie restartat înainte ca această setare să aibă efect.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ro: La activare, panoul va ocupa întreaga lăţime a ecranului (sau înălţime dacă e un panou vertical). În acest mod panoul poate fi plasat doar la o margine a ecranului. Dacă nu, panoul va fi doar îndeajuns de mare pentru a găzdui progrămelele, lansatoarele şi butoanele configurate.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ro: La activare poziţia obiectului este interpretată relativ la marginea dreaptă (sau de jos dacă e vertical) a panoului.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ro: La activare utilizatorul nu poate muta progrămelul fără să deblocheze întâi obiectul utilizând elementul „Deblochează” din meniu.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ro: La activare lista ferestrelor va arăta ferestrele din toate spaţiile de lucru, altfel va arăta doar ferestrele din spaţiul curent.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ro: La activare comutatorul spaţiilor de lucru va arăta toate spaţiile, altfel va arăta doar spaţiul curent.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
ro: La activare, comutatorul spaţiilor de lucru va arăta numele spaţiilor, altfel va arăta ferestrele din spaţiul de lucru.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
ro: La activare, cheia „x” este ignorată şi panoul va fi plasat la mijlocul axei X a ecranului. Dacă panoul este redimensionat, îşi va menţine poziţia, adică se va extinde pe ambele laturi. Dacă nu, cheia „x” specifică locaţia panoului.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
ro: La activare, cheia „y” este ignorată şi panoul va fi plasat la mijlocul axei Y a ecranului. Dacă panoul este redimensionat, îşi va menţine poziţia, adică se va extinde pe ambele laturi. Dacă nu, cheia „y” specifică locaţia panoului.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ro: La activare ferestrele minimizate vor fi restaurate în spaţiul de lucru curent. Altfel va schimba în spaţiul de lucru iniţial al ferestrei.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ro: La activare, se arată sugestii pentru obiectele din panouri.

en: Image Background Details
ro: Detalii imagine fundal

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ro: Într-o configuraţie Xinerama, puteţi avea panouri pe fiecare monitor individual. Această cheie identifică monitorul curent în care panoul este afişat.

en: Incomplete '%s' background type received
ro: Am primit tipul incomplet de fundal „%s”

en: Incomplete '%s' background type received: %s
ro: Am primit tipul incomplet de fundal „%s”: %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
ro: Memorie insuficientă pentru a salva captura de ecran.
    Eliberaţi o parte din resurse şi încercaţi din nou.

en: Internet time
ro: Timp Internet

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ro: Interpretează poziţia relativ la marginea din dreapta jos

en: Key %s is not set, can't load launcher
ro: Cheia %s nu este setată, nu pot încărca lansatorul

en: Large
ro: Mare

en: Launcher Properties
ro: Proprietăţi lansator

en: Launcher from menu
ro: Lansator din meniu

en: Launcher location
ro: Locaţie lansator

en: Launcher...
ro: Lansator...

en: Left
ro: Stânga

en: Left Centered Panel
ro: Panou centrat stânga

en: Left Edge Panel
ro: Panou margine stânga

en: Left Expanded Edge Panel
ro: Panou extins stânga

en: Left Floating Panel
ro: Panou flotant stânga

en: Lock
ro: Blochează

en: Lock Screen
ro: Blocare ecran

en: Lock screen
ro: Blochează ecranul

en: Lock the object to the panel
ro: Blochează obiectul în panou

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
ro: Blocaţi ecranul pentru a vă putea părăsi temporar calculatorul

en: Lock the screen so you can temporarily leave your computer
ro: Blochează ecranul astfel încât să puteţi părăsi temporar calculatorul

en: Log Out
ro: Ieşire

en: Log out of GNOME
ro: Ieşire din GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
ro: Ieşiţi din această sesiune pentru a vă autentifica ca un utilizator diferit sau pentru a vă opri calculatorul

en: M_inimum size:
ro: Mărime mi_nimă

en: Ma_ximum size:
ro: Mărime ma_ximă

en: Main Menu
ro: Meniu principal

en: Maximum window list size
ro: Mărime maximă listă ferestre

en: Medium
ro: Medie

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu Bar
ro: Bară de meniu

en: Menu content path
ro: Cale conţinut meniu

en: Minimum window list size
ro: Mărime minimă listă ferestre

en: Move windows to current workspace when unminimized
ro: Mută ferestrele minimizate în ecranul curent la restaurare

en: Name to identify panel
ro: Nume pentru identificarea acestui panou

en: No 'Exec' or 'URL' field in entry
ro: Nici un câmp „Exec” sau „URL” în intrare

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ro: URI nespecificat pentru fişierul desktop al lansatorului din panou

en: No Windows Open
ro: Nici o fereastră deschisă

en: Not enough room to write file %s
ro: Spaţiu insuficient pentru a scrie fişierul %s

en: Notification Area
ro: Zonă de notificare

en: Notification Area Factory
ro: Fabrica zonei de notificare

en: Number of _workspaces:
ro: Număr de _spaţii

en: Object's position on the panel
ro: Poziţia obiectului în panou

en: Open URL: %s
ro: Deschide URL-ul: %s

en: Orientation:
ro: Orientare:

en: Panel
ro: Panouri

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
ro: Panoul „%s” este setat pentru a fi afişat pe ecranul %d care nu este disponibil momentan. Acest panou nu va porni.

en: Panel ID list
ro: Listă ID-uri panouri

en: Panel Notification Area
ro: Zonă de notificare în panou

en: Panel Preferences
ro: Preferinţe panou

en: Panel Properties
ro: Proprietăţi panou

en: Panel applet ID list
ro: Listă ID-uri progrămele

en: Panel attached to drawer
ro: Panou ataşat unui sertar

en: Panel autohide delay
ro: Întârziere ascundere automată

en: Panel autounhide delay
ro: Întârziere reapariţie

en: Panel object ID list
ro: Listă ID-uri obiecte panel

en: Panel object type
ro: Tip obiect panou

en: Panel orientation
ro: Orientare panou

en: Panel size
ro: Mărime panou

en: Pause per frame
ro: Pauză între cadre

en: Pick a color
ro: Alegeţi o culoare

en: Popup panel menu keybinding
ro: Combinaţie de taste pentru meniul panoului

en: Prefs Dir:
ro: Director preferinţe:

en: Properties
ro: Proprietăţi

en: Protect your computer from unauthorized use
ro: Protejaţi-vă calculatorul de utilizatori neautorizaţi

en: Put into run dialog
ro: Pune în dialogul de pornire

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
ro: Limitele între care mărimile progrămelelor sunt rezonabile

en: Recent Documents
ro: Documente recente

en: Remove this item
ro: Elimină acest element

en: Restart _Screensaver Daemon
ro: Reporneşte daemonul _xscreensaver

en: Restore to current _workspace
ro: Restaurează în spaţiul de lucru curen_t

en: Restore to na_tive workspace
ro: Restaurează în spaţiul de lucru nati_v

en: Right
ro: Dreapta

en: Right Centered Panel
ro: Panou centrat dreapta

en: Right Edge Panel
ro: Panou margine dreapta

en: Right Expanded Edge Panel
ro: Panou extins dreapta

en: Right Floating Panel
ro: Panou flotant dreapta

en: Rotate image on vertical panels
ro: Roteşte imaginea în panourile verticale

en: Rotate image when panel is _vertical
ro: Roteşte imaginea pentru panouri _verticale

en: Rotate on vertical panels
ro: Roteşte în panouri verticale

en: Rows in workspace switcher
ro: Rânduri în comutatorul spaţiilor de lucru

en: Run
ro: Porneşte

en: Run Application
ro: Pornire aplicaţii

en: Run Application...
ro: Pornire aplicaţii...

en: Run a command
ro: Execută o comandă

en: Run an Application by entering a command
ro: Porniţi o aplicaţie introducând o comandă

en: Run in _terminal
ro: Porneşte în _terminal

en: Run with _file...
ro: Cu _fişierul...

en: S_tyle:
ro: S_til:

en: Save Screenshot
ro: Salvare captură de ecran

en: Save screenshot to _desktop
ro: Salvează captura de ecran pe _desktop

en: Save screenshot to _file:
ro: Salvează captura de ecran în _fişierul:

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
ro: Salvează captura ecran într-o pagină _web (în ~/public__html)

en: Screenshot
ro: Captură de ecran

en: Screenshot-%d.png
ro: Captura-ecran-%d.png

en: Screenshot-%s-%d.png
ro: Captura-ecran-%s-%d.png

en: Screenshot-%s.png
ro: Captura-ecran-%s.png

en: Screenshot.png
ro: Captura-ecran.png

en: Search
ro: Caută

en: Search for Files
ro: Căutare fişiere

en: Search for Files...
ro: Căutare fişiere...

en: Select an application to view its description.
ro: Selectaţi o aplicaţie pentru a-i vedea descrierea.

en: Select preferences for all your panels
ro: Schimbaţi setările tuturor panourilor

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ro: Bifaţi această opţiune pentru a executa comanda într-un terminal.

en: Sh_ow windows from current workspace
ro: Arată _doar ferestrele din ecranul curent

en: Show Desktop
ro: Arată desktopul

en: Show Desktop Button
ro: Arată butonul „Desktop”

en: Show _all workspaces in:
ro: Arată _toate spaţiile în:

en: Show _date
ro: Arată _data

en: Show _only the current workspace
ro: Arată _doar spaţiul de lucru curent

en: Show _seconds
ro: Arată _secunde

en: Show date in clock
ro: Arată data în ceas

en: Show date in tooltip
ro: Arată data ca indiciu

en: Show hide _buttons
ro: Arată _butoanele de ascundere

en: Show list of known _applications
ro: _Arată lista aplicaţiilor cunoscute

en: Show time with seconds
ro: Arată secundele în ceas

en: Show windows from a_ll workspaces
ro: Arată _ferestrele din toate ecranele

en: Show windows from all workspaces
ro: Arată ferestrele din toate ecranele

en: Show workspace _names in switcher
ro: A_rată numele spaţiilor de lucru în comutator

en: Size
ro: Mărime

en: Size:
ro: Mărime:

en: Slow
ro: Lentă

en: Small
ro: Mic

en: Solid c_olor
ro: Culoare _unică:

en: Some of these properties are locked down
ro: O parte din aceste proprietăţi nu pot fi schimbate

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ro: Specifică culoarea fundalului panoului în format „#RGB”

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ro: Specifică fişierul de utilizat pentru imaginea fundalului. Dacă imaginea conţine un canal Alfa atunci ea va fi amestecată cu imaginea de fundal.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ro: Specifică întârzierea în milisecunde înainte de reapariţia panoului după ce indicatorul de mouse a intrat în zona panoului. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „auto_hide” este setată.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ro: Specifică întârzierea în milisecunde înainte de ascunderea panoului după ce indicatorul de mouse părăsit zona panoului. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „auto_hide” este setată.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ro: Specifică numărul de pixeli vizibili când un panou este automat ascuns într-un colţ. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „auto-hide” este setată.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ro: Specifică opacitatea culorii fundalului. Dacă culoarea nu este complet opacă (o valoare mai mică de 65535), atunci culoarea va fi rezultatul amestecării cu imaginea de fundal a desktopului.

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ro: Specifică o locaţie GConf în care să fie stocate preferinţele progrămelelor

en: Specify a profile name to load
ro: Specificaţi un nume de profil de încărcat

en: Specify an applet IID to load
ro: Alegeţi IID-ul progrămelului de încărcat

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ro: Specifică orientarea iniţială a progrămelului (sus, jos, dreapta sau stânga)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ro: Specifică mărimea iniţială a progrămelului (minusculă, medie, mare etc.)

en: St_retch
ro: Î_ntindere

en: Stretch image to panel
ro: Întinde imaginea pe toată lungimea panoului

en: SuSE Menu
ro: Meniu SuSE

en: Switch between open windows
ro: Schimbă fereastra activă

en: Switch between workspaces
ro: Schimbă ecranul activ

en: Take Screenshot...
ro: Captură de ecran...

en: Take a screenshot of your desktop
ro: Capturaţi desktopul într-o imagine

en: Take screenshot
ro: Capturează ecranul

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ro: Capturează ecranul cu o întârziere specificată (în secunde)

en: Take window screenshot
ro: Capturează fereastra

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Test Bonobo Applet
ro: Test progrămele Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
ro: Test fabrică de progrămele Bonobo

en: The "%s" applet appears to have died unexpectedly.
    
    Do you want to reload this applet?
ro: Progrămelul „%s” pare să se fi terminat neaşteptat.
    
    Doriţi să-l reporniţi?

en: The Applet's containing Panel is locked down
ro: Progrămelul conţinând panoul este complet blocat

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
ro: Progrămel conţinând culoarea sau imaginea de fundal a panoului

en: The Applet's containing Panel's orientation
ro: Progrămel conţinând orientarea panoului

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
ro: Progrămel conţinând mărimea panoului în pixeli

en: The Applet's flags
ro: Indicatoarele progrămelului

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
ro: ID-ul implementării Bonobo a progrămelului - de ex. „OAFIID:GNOME_ClockApplet”. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „bonobo-applet”.

en: The Clock displays the current time and date
ro: Ceasul arată timpul şi data curentă

en: The GNOME Panel
ro: Panoul GNOME

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
ro: Progrămelul „Listă ferestre” arată o listă cu toate ferestrele şi vă permite să schimbaţi fereastra activă.

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
ro: Progrămelul „Listă ferestre” arată o listă cu toate ferestrele şi vă permite să schimbaţi fereastra activă.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ro: Comutatorul spaţiilor de lucru vă arată o versiune în miniatură a ecranelor de lucru uşurându-vă administrarea ferestrelor.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ro: Tipul de acţiune reprezentat de acest buton. Valorile posibile sunt: „lock”, „logout”, „run”, „search” şi „screenshot”. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „action-applets”.

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
ro: Aplicaţia implicită pentru acest tip de fişiere nu poate deschide fişiere la distanţă

en: The fish's animation pixmap
ro: Imaginea animată a peştelui

en: The fish's name
ro: Numele peştelui

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ro: Înălţimea unui panou (sau lăţimea pentru un panou vertical). Panoul va determina la pornire mărimea minimă în funcţie de mărimea fontului şi alţi indicatori. Dimensiunea maximă este fixată la un sfert din înălţimea (sau lăţimea) ecranului.

en: The icon of the command to be run.
ro: Iconiţa comenzii de executat.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ro: Identificatorul panoului ataşat acestui sertar. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „drawer-object”.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ro: Identificatorul panoului de la nivelul cel mai de sus ce conţine acest obiect.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ro: Locaţia fişierului .desktop ce descrie acest lansator. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „launcher-object”.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ro: Locaţia fişierului imagine utilizat ca iconiţă pentru butonul obictului. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „drawer-object” sau „menu-object” şi cheia „use-custom_icon” este setată.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ro: Locaţia panoului în axa X. Această cheie este relevantă doar în mod normal. În mod extins această cheie este ignorată şi panoul este plasat la marginea ecranului specificată în cheia „orientation”.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ro: Locaţia panoului în axa Y. Această cheie este relevantă doar în mod normal. În mod extins această cheie este ignorată şi panoul este plasa la marginea ecranului specificată în cheia „orientation”.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ro: Orientarea panoului. Valorile posibile sunt „top”, „bottom”, „left” şi „right”. În modul extins această cheie specifică în ce margine a ecranului este panoul. În mod normal diferenţa între „top” şi „bottom” este mai puţin importantă, amândouă indică că este un panou orizontal. De exemplu, într-un panou „top” un buton din meniu va deschide un meniu sub panou, dar într-un panou „bottom” meniul va fi deschis deasupra panoului.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ro: Panoul a întâlnit o problemă la încărcarea „%s”

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ro: Calea din care se construieşte conţinutul meniului. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „use-menu_path” este setată şi cheia „object_type” este „menu-object”.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ro: Poziţia acestui obiect din panou. Poziţia specifică numărul de pixeli de la marginea stângă a panoului (sau de sus pentru un panou vertical)

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ro: Viteza animaţiilor panoului. Valorile posibile sunt „slow”, „medium” şi „fast”. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „enable_animations” este setată.

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
ro: Administratorul sistemului a dezactivat
    modificarea setărilor panoului

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ro: Text de afişat într-o sugestie pentru acest sertar. Această cheie este relevantă doar dacă cheia „object-type” este „drawer-object”.

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
ro: Tipul acestui obiect din panou. Valorile posibile sunt „drawer-object”, „menu-object”, „launcher-object”, „bonobo-applet”, „action-applet” şi „menu-bar”.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
ro: Utilizarea acestei chei în GNOME 2.6 este descurajată în favoarea cheii „format”. A fost păstrată însă din motive de compatibilitate.

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
ro: Directorul utilizatorului în care capturile de ecran ar trebui salvate pentru a apărea pe Web.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
ro: Apa trebuie schimbată!
    (Ia vedeţi ce dată e azi...)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
ro: A fost o problemă la înregistrarea panoului cu serverul bonobo-activation.
    Codul de eroare este: %d
    Panoul se va închide acum.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ro: S-a produs o eroare la afişarea ajutorului: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
ro: S-a produs o eroare la afişarea ajutorului: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
ro: Acest buton vă permite să ascundeţi toate ferestrele şi să arătaţi desktopul

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ro: Acesta este un nume uşor de înţeles pentru a identifica un panou. Principalul său scop este de a servi ca titlu al ferestrei panoului, util atunci când se schimbă panoul activ.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ro: Această cheie specifică câte rânduri (la aranjarea orizontală) sau coloane (la aranjarea verticală) utilizează comutatorul spaţiilor de lucru. Această valoare e relevantă doar dacă cheia „display_all_workspaces” este setată.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ro: Această cheie specifică comanda de executat la un click pe peşte.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ro: Această cheie specifică calea fişierului imagine ce va fi utilizat pentru animaţia afişată în progrămel, cale relativă la directorul imaginii.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
ro: Această cheie specifică formatul utilizat de ceas când cheia „format” are valoarea „custom”. Puteţi utiliza variabile ale funcţiei strftime() pentru a defini un format personalizat.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display internet time. The internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ro: Această cheie specifică formatul orei utilizat în panou. Valorile posibile sunt „12-hour”, „24-hour”, „internet”, „unix” sau „custom”. Pentru valoarea „internet”, se va afişa în panou timpul Internet. În acest sistem, ziua este împărţită în 1000 de „.beats”. Nu există fusuri orare în acest sistem, timpul este acelaşi peste tot în lume. Pentru valoarea „unix”, ceasul va afişa timpul în secunde de la momentul Epoch, adică 01.01.1970. Pentru valoarea „custom”, ceasul va arăta timpul în formatul specificat de cheia „custom_format”.

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
ro: Această cheie specifică lăţimea maximă cerută de lista ferestrelor. Această setare este utilă pentru a limita mărimea listei ferestrelor în panourile mari, unde lista ferestrelor ar putea umple tot spaţiul disponibil.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
ro: Această cheie specifică lăţimea minimă cerută de lista ferestrelor.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ro: Această cheie specifică numărul de cadre ce vor fi afişate în animaţia peştelui.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ro: Această cheie specifică numărul de secunde între cadre

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
ro: Această cheie specifică programul de pornit pentru configurarea timpului.

en: This launch icon does not specify a url to show.
ro: Această iconiţă de lansare nu specifică un URL de afişat.

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
ro: Acest program este responsabil pentru lansarea altor aplicaţii şi înglobarea unor progrămele utile.

en: Time configuration tool
ro: Unealtă de configurare a timpului

en: Tool to switch between windows
ro: Unealtă pentru schimbarea ferestrei active

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ro: Sugestie afişata pentru sertar sau meniu

en: Top
ro: Sus

en: Top Centered Panel
ro: Panou centrat sus

en: Top Edge Panel
ro: Panou margine sus

en: Top Expanded Edge Panel
ro: Panou extins sus

en: Top Floating Panel
ro: Panou flotant sus

en: Toplevel panel containing object
ro: Panoul de la nivelul cel mai de sus ce conţine obiectul

en: UNIX time
ro: Timp UNIX

en: Un_lock
ro: De_blochează

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
ro: Nu pot crea informaţia PNG.
    Probabil e instalată o versiune libpng greşită.

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
ro: Nu pot crea fişierul:
    „%s”
    Verificaţi drepturile de acces ale directorului părinte.

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ro: Nu pot executa comenza „%s”
    
    Detalii: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
ro: Nu pot obţine numele comenzii de executat

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
ro: Nu pot iniţializa structura PNG.
    Probabil e instalată o versiune libpng greşită.

en: Unable to load panel stock icon '%s'
ro: N-am putut încărca iconiţa standard pentru panou „%s”

en: Unable to locate the command to execute
ro: Nu pot localiza comanda de executat

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
ro: Nu pot obţine interfaţa AppletShell de la control

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ro: Nu pot deschide fişierul desktop %s pentru lansatorul din panou%s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
ro: Nu pot seta informaţia PNG.
    Probabil e instalată o versiune libpng greşită.

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
ro: Nu pot captura ecranul desktopului curent.

en: Unknown Window
ro: Fereastră necunoscută

en: Unknown background type received
ro: Am primit un tip necunoscut de fundal

en: Use UNIX time
ro: Utilizează timpul Unix

en: Use UTC
ro: Utilizează UTC

en: Use _UTC
ro: Utilizează _UTC

en: Use custom icon for object's button
ro: Utilizează o iconiţă personalizată pentru obiectul butonului

en: Use custom path for menu contents
ro: Utilizează o cale personalizată pentru conţinutul meniului

en: Use internet time
ro: Utilizează timpul Internet

en: Utility
ro: Utilitare

en: Visible pixels when hidden
ro: Pixeli vizibili la ascundere

en: Wanda Factory
ro: Fabrică Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ro: Atenţie: Comanda pare să fie ceva util.
    Din moment ce acest progrămel e inutil, poate nu doriţi asta.
    Vă sfătuim insistent să nu încercaţi utilizarea %s pentru orice
    scop ce ar putea face acest progrămel practic sau util.

en: Web directory
ro: Director Web

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
ro: Când un panou este eliminat, panoul şi setările
    sale sunt pierdute. Elimin acest panou?

en: When to group windows
ro: Când sunt ferestrele grupate

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ro: Ce tip de fundal ar trebui utilizat pentru acest panou. Valori posibile sunt „gtk” pentru fundalul implicit de widget GTK+, „color” pentru cheia unei culori ce va fi utilizată ca culoare de fundal sau „image” pentru imaginea specificată de cheia „image” ce va fi utilizată ca fundal.

en: Will run command: '%s'
ro: Va executa comanda: „%s”

en: Window List
ro: Listă ferestre

en: Window List Preferences
ro: Preferinţe listă ferestre

en: Window Navigation Applet Factory
ro: Fabrica progrămelelor de navigare ferestre

en: Window Selector
ro: Selector ferestre

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ro: Într-o configuraţie cu mai multe ecrane puteţi avea panouri pe fiecare ecran individual. Această cheie identifică ecranul curent în care e afişat panoul.

en: Workspace Names
ro: Nume spaţii de lucru

en: Workspace Switcher
ro: Comutator ecrane

en: Workspace Switcher Preferences
ro: Preferinţe comutator spaţii de lucru

en: Workspace na_mes:
ro: _Nume spaţii de lucru

en: X Large
ro: Foarte mare

en: X Small
ro: Foarte mic

en: X co-ordinate of panel
ro: Coordonata X a acestui panou

en: X screen where the panel is displayed
ro: Ecran X în care este afişat panoul

en: XX Large
ro: Enorm

en: XX Small
ro: Minuscul

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ro: Monitor Xinerama în care este afişat panoul

en: Y co-ordinate of panel
ro: Coordonata Y a acestui panou

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
ro: Nu puteţi crea un nou lansator aici deoarece nu se poate scrie la această locaţie.

en: You cannot remove your last panel.
ro: Nu vă puteţi elimina ultimul panou.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
ro: Nu aveţi „fortune” instalat sau nu aţi specificat o comandă de executat.
    
    Vă rog să consultaţi dialogul de proprietăţi al peştelui.

en: You have to specify a name.
ro: Trebuie să specificaţi un nume.

en: You have to specify a valid URL or command.
ro: Trebuie să specificaţi un URL sau o comandă validă.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ro: Administratorul de ferestre curent nu suportă butonul „Desktop” sau nici un administrator de ferestre nu e pornit.

en: _About Panels
ro: D_espre panouri

en: _About...
ro: _Despre...

en: _Activate Screensaver
ro: _Activează protecţia ecranului

en: _Add to Panel
ro: A_daugă la panou

en: _Always group windows
ro: Întotdeauna _grupează ferestrele

en: _Autohide
ro: Ascun_dere automată

en: _Delete This Panel
ro: _Elimină acest panou

en: _Delete This Panel...
ro: _Elimină acest panou...

en: _File:
ro: _Fişier:

en: _Force quit
ro: Închide _forţat

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Icon:
ro: _Iconiţă:

en: _Kill Screensaver Daemon
ro: _Opreşte daemonul xscreensaver

en: _Lock
ro: _Blochează

en: _Lock Screen
ro: _Blochează ecranul

en: _Move
ro: _Mută

en: _Name of fish:
ro: _Nume peşte:

en: _Name:
ro: _Nume:

en: _Never group windows
ro: Niciodată _nu grupa ferestrele

en: _New Panel
ro: Panou _nou

en: _None (use system theme)
ro: _Niciunul (utilizează tema sistemului)

en: _Orientation:
ro: _Orientare:

en: _Pause per frame:
ro: _Pauză între cadre:

en: _Preferences...
ro: _Preferinţe...

en: _Properties
ro: _Proprietăţi

en: _Remove From Panel
ro: _Elimină din panou

en: _Rotate on vertical panels
ro: _Roteşte în panourile verticale

en: _Run
ro: _Porneşte

en: _Scale
ro: _Scalare

en: _Size:
ro: _Mărime:

en: _Tile
ro: Mo_zaic

en: _Total frames in animation:
ro: Număr _total de cadre în animaţie:

en: columns
ro: coloane

en: file not found
ro: fişierul nu a fost găsit

en: frames
ro: cadre

en: none
ro: nimic

en: pixels
ro: pixeli

en: query returned exception %s
ro: cererea a returnat excepţia %s

en: rows
ro: rânduri

en: seconds
ro: secunde
