XMMS 1.2.9 - en to ro translation catalogue (695 entries)

en: 
    Joystick Control: error reading
ro: 
    Control Joystick: eroare la citire

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
ro: 
    Segmentation fault
    
    Probabil aţi găsit o eroare în XMMS, vă rugăm vizitaţi
    http://bugs.xmms.org şi completaţi un raport de erori.

en: 
    Total length: %d:%.2d
ro: 
    Durată totală: %d:%.2d

en:  (%d data tracks)
ro:  (%d piste de date)

en:  (disabled)
ro:  (dezactivat)

en:  (enabled)
ro:  (activat)

en: %d frames
    Filesize: %lu B
ro: %d cadre
    Mărime: %lu B

en: %d of %d files successfully deleted.
ro: %d din %d fişiere au fost şterse cu succes.

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
ro: %s
    Protecţie la erori: %s
    Drepturi de autor: %s
    Original: %s
    Amplificare: %s

en: %s
    Unable to open file: %s
ro: %s
    Nu pot deschide fişierul: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
ro: %s
    Nu pot trunchia fişierul: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
ro: %s
    Nu pot scrie în fişierul: %s

en: %s already exists.
ro: %s există deja.

en: %s: illegal option -- %c
ro: %s: opţiune ilegală -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ro: %s: opţiune ilegală -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ro: %s: opţiunea `%c%s' nu permite un argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
ro: %s: opţiunea `%s' e ambiguă

en: %s: option `%s' requires an argument
ro: %s: opţiunea `%s' necesită un argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ro: %s: opţiunea `--%s' nu permite un argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ro: %s: opţiunea `-W %s' nu permite un argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ro: %s: opţiunea `-W %s' e ambiguă

en: %s: option requires an argument -- %c
ro: %s: opţiunea necesită un argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ro: %s: opţiune necunoscută `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ro: %s: opţiune necunoscută `--%s'

en: (none)
ro: (niciuna)

en: (unknown)
ro: (necunoscut)

en: /About XMMS
ro: /Despre XMMS

en: /Add
ro: /Adaugă

en: /Add/Directory
ro: /Adaugă/Director

en: /Add/File
ro: /Adaugă/Fişier

en: /Add/Url
ro: /Adaugă/URL

en: /Always On Top
ro: /Totdeauna Deasupra

en: /Analyzer Falloff
ro: /Descreşterea Analizatorului

en: /Analyzer Falloff/Fast
ro: /Descreşterea Analizatorului/Rapidă

en: /Analyzer Falloff/Fastest
ro: /Descreşterea Analizatorului/Cea mai rapidă

en: /Analyzer Falloff/Medium
ro: /Descreşterea Analizatorului/Medie

en: /Analyzer Falloff/Slow
ro: /Descreşterea Analizatorului/Lentă

en: /Analyzer Falloff/Slowest
ro: /Descreşterea Analizatorului/Cea mai lentă

en: /Analyzer Mode
ro: /Mod Analizator

en: /Analyzer Mode/-
ro: /Mod Analizator/-

en: /Analyzer Mode/Bars
ro: /Mod Analizator/Bare

en: /Analyzer Mode/Fire
ro: /Mod Analizator/Foc

en: /Analyzer Mode/Lines
ro: /Mod Analizator/Linii

en: /Analyzer Mode/Normal
ro: /Mod Analizator/Normal

en: /Analyzer Mode/Peaks
ro: /Mod Analizator/Vârfuri

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
ro: /Mod Analizator/Linii

en: /Autoscroll Song Name
ro: /Glisează Numele Pieselor

en: /By extension
ro: /După extensie

en: /Configure Equalizer
ro: /Configurare Egalizator

en: /Delete
ro: /Ştergere

en: /Delete/Auto-load preset
ro: /Ştergere/Presetări automate

en: /Delete/Preset
ro: /Ştergere/Presetări

en: /DoubleSize
ro: /Mărime Dublă

en: /Easy Move
ro: /Mutare Uşoară

en: /Equalizer WindowShade Mode
ro: /Egalizator Strâns

en: /Exit
ro: /Ieşire

en: /File Info
ro: /Detalii Fişier

en: /Graphical EQ
ro: /Egalizator Grafic

en: /Import
ro: /Importare

en: /Import/WinAMP Presets
ro: /Importare/Presetări WinAMP

en: /Jump To File
ro: /Salt la Fişierul...

en: /Jump To Time
ro: /Salt la Timpul...

en: /Load
ro: /Încărcare

en: /Load/-
ro: /Încărcare/-

en: /Load/Auto-load preset
ro: /Încărcare/Presetări automate

en: /Load/Default
ro: /Încărcare/Presetări implicite

en: /Load/From WinAMP EQF file
ro: /Încărcare/Din fişier WinAMP EQF

en: /Load/From file
ro: /Încărcare/Din fişier

en: /Load/Preset
ro: /Încărcare/Presetări

en: /Load/Zero
ro: /Încărcare/Presetări nule

en: /Main Window
ro: /Fereastră Principală

en: /No Playlist Advance
ro: /Nu Înainta în Listă

en: /Options
ro: /Opţiuni

en: /Peaks Falloff
ro: /Descreşterea Vârfurilor

en: /Peaks Falloff/Fast
ro: /Descreşterea Vârfurilor/Rapidă

en: /Peaks Falloff/Fastest
ro: /Descreşterea Vârfurilor/Cea mai rapidă

en: /Peaks Falloff/Medium
ro: /Descreşterea Vârfurilor/Medie

en: /Peaks Falloff/Slow
ro: /Descreşterea Vârfurilor/Lentă

en: /Peaks Falloff/Slowest
ro: /Descreşterea Vârfurilor/Cea mai lentă

en: /Physically Delete Files
ro: /Şterge Fizic Fişierele

en: /Play Directory
ro: /Redă Directorul

en: /Play File
ro: /Redă Fişierul

en: /Play Location
ro: /Redă Locaţia

en: /Playback
ro: /Redare

en: /Playback/-
ro: /Redare/-

en: /Playback/10 Tracks Back
ro: /Redare/10 Piese Înapoi

en: /Playback/10 Tracks Fwd
ro: /Redare/10 Piese Înainte

en: /Playback/Back 5 Seconds
ro: /Redare/Înapoi 5 Secunde

en: /Playback/Clear Queue
ro: /Redare/Şterge Încolonarea

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
ro: /Redare/Înainte 5 Secunde

en: /Playback/Jump to File
ro: /Redare/Salt la Fişierul...

en: /Playback/Jump to Time
ro: /Redare/Salt la Timpul...

en: /Playback/Next
ro: /Redare/Înainte

en: /Playback/Pause
ro: /Redare/Pauză

en: /Playback/Play
ro: /Redare/Start

en: /Playback/Previous
ro: /Redare/Înapoi

en: /Playback/Start of List
ro: /Redare/Începutul Listei

en: /Playback/Stop
ro: /Redare/Stop

en: /Playlist
ro: /Listă

en: /Playlist Editor
ro: /Editor Listă

en: /Playlist WindowShade Mode
ro: /Listă Strânsă

en: /Playlist/Load List
ro: /Listă/Încarcă Lista

en: /Playlist/New List
ro: /Listă/Listă Nouă

en: /Playlist/Save List
ro: /Listă/Salvează Lista

en: /Preferences
ro: /Preferinţe

en: /Queue - Unqueue
ro: /Încolonează - Scoate

en: /Randomize List
ro: /Listă Aleatoare

en: /Refresh Rate
ro: /Rată de Reîmprospătare

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
ro: /Rată de Reîmprospătare/Optime (~6 fps)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
ro: /Rată de Reîmprospătare/Întreagă (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
ro: /Rată de Reîmprospătare/Jumătate (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
ro: /Rată de Reîmprospătare/Sfert (~13 fps)

en: /Reload skin
ro: /Reîncarcă Tema

en: /Remove
ro: /Şterge

en: /Remove Dead Files
ro: /Şterge Fişierele Inexistente

en: /Remove/All
ro: /Şterge/Tot

en: /Remove/Crop
ro: /Şterge/Restul

en: /Remove/Misc
ro: /Şterge/Altele

en: /Remove/Selected
ro: /Şterge/Selecţia

en: /Repeat
ro: /Repetă

en: /Reverse List
ro: /Listă Inversată

en: /Save
ro: /Salvare

en: /Save/-
ro: /Salvare/-

en: /Save/Auto-load preset
ro: /Salvare/Presetări automate

en: /Save/Default
ro: /Salvare/Presetări implicite

en: /Save/Preset
ro: /Salvare/Presetări

en: /Save/To WinAMP EQF file
ro: /Salvare/În fişier WinAMP EQF

en: /Save/To file
ro: /Salvare/În fişier

en: /Scope Mode
ro: /Mod Osciloscop

en: /Scope Mode/Dot Scope
ro: /Mod Osciloscop/Puncte

en: /Scope Mode/Line Scope
ro: /Mod Osciloscop/Linii

en: /Scope Mode/Solid Scope
ro: /Mod Osciloscop/Linii Pline

en: /Selection
ro: /Selecţie

en: /Selection/-
ro: /Selecţie/-

en: /Selection/Invert Selection
ro: /Selecţie/Inversează Selecţia

en: /Selection/Read Extended Info
ro: /Selecţie/Detalii suplimentare

en: /Selection/Select All
ro: /Selecţie/Selectează Tot

en: /Selection/Select None
ro: /Selecţie/Deselectează

en: /Show on all desktops
ro: /Arată pe toate ecranele

en: /Shuffle
ro: /Amestecă

en: /Skin Browser
ro: /Selector Teme

en: /Sort
ro: /Sortare

en: /Sort List
ro: /Triază Lista

en: /Sort List/By Date
ro: /Triază Lista/După Dată

en: /Sort List/By Filename
ro: /Triază Lista/După Nume Fişier

en: /Sort List/By Path + Filename
ro: /Triază Lista/După Cale şi Nume Fişier

en: /Sort List/By Title
ro: /Triază Lista/După Nume

en: /Sort Selection
ro: /Triază Selecţia

en: /Sort Selection/By Date
ro: /Triază Selecţia/După Dată

en: /Sort Selection/By Filename
ro: /Triază Selecţia/După Nume Fişier

en: /Sort Selection/By Path + Filename
ro: /Triază Selecţia/După Cale şi Nume Fişier

en: /Sort Selection/By Title
ro: /Triază Selecţia/După Nume

en: /Time Elapsed
ro: /Timp Parcurs

en: /Time Remaining
ro: /Timp Rămas

en: /View File Info
ro: /Detalii Fişier

en: /Visualization
ro: /Vizualizare

en: /Visualization Mode
ro: /Mod Vizualizare

en: /Visualization Mode/Analyzer
ro: /Mod Vizualizare/Analizator

en: /Visualization Mode/Off
ro: /Mod Vizualizare/Nimic

en: /Visualization Mode/Scope
ro: /Mod Vizualizare/Osciloscop

en: /Visualization plugins
ro: /Module de Vizualizare

en: /WindowShade Mode
ro: /Fereastră Strânsă

en: /WindowShade VU Mode
ro: /Vizualizare Strânsă

en: /WindowShade VU Mode/Normal
ro: /Vizualizare Strânsă/Normală

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
ro: /Vizualizare Strânsă/Îmbunătăţită

en: 3DFX Fullscreen mode
ro: Mod 3DFX Pe Tot Ecranul

en: 3DNow! optimized decoder
ro: Decodor optimizat 3DNow!

en: ALSA %s output plugin
ro: Modul de Ieşire ALSA %s

en: ALSA Driver configuration
ro: Configurare Modul ALSA

en: About
ro: Despre

en: About ALSA Driver
ro: Despre Modulul ALSA

en: About ESounD Plugin
ro: Despre Modulul ESounD

en: About Echo Plugin
ro: Despre Modulul Ecou

en: About Extra Stereo Plugin
ro: Despre Modulul Extra Stereo

en: About Joystick Driver
ro: Despre Modulul de Control Joystick

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
ro: Despre Modulul MPEG Layer 1/2/3

en: About OSS Driver
ro: Despre Modulul OSS

en: About Ogg Vorbis Plugin
ro: Despre Modulul Ogg Vorbis

en: About Solaris Audio Driver
ro: Despre Modulul de Ieşire Solaris

en: About Tone Generator
ro: Despre Generatorul de Ton

en: About Voice Removal Plugin
ro: Despre Modulul de Ştergere de Voce

en: About XMMS
ro: Despre XMMS

en: About mikmod plugin
ro: Despre Modulul MikMod

en: About the Sun Driver
ro: Despre Driverul Sun

en: Add
ro: Adaugă

en: Add all files in directory
ro: Adaugă toate fişierele din director

en: Add drive
ro: Adaugă altă unitate

en: Add selected files
ro: Adaugă fişierele selectate

en: Additional Programming:
ro: Alţi Programatori:

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Advanced settings:
ro: Setări avansate:

en: Afrikaans:
ro: Bură:

en: Albanian:
ro: Albaneză:

en: Alberto Garcia
ro: Alberto García

en: Album gain:
ro: Amplificare album:

en: Album peak:
ro: Volum maxim album:

en: Allow multiple instances
ro: Permite instanţe multiple

en: Alternate
ro: Alternează

en: Always show clutterbar
ro: Arată întotdeauna bara cu litere

en: Always use AUDIODEV environment variable
ro: Utilizează întotdeauna variabila de mediu AUDIODEV

en: An error occurred:
    %s
ro: A apărut o eroare:
    %s

en: Anders Carlsson (effect plugins)
ro: Anders Carlsson (module efecte)

en: Andreas Bergstrom
ro: Andreas Bergstroem

en: Apply
ro: Aplică

en: Audio I/O Plugins
ro: Module I/O Audio

en: Audio control device:
ro: Dispozitiv de control audio:

en: Audio device:
ro: Dispozitiv Audio:

en: Automatic detection
ro: Detectare automată

en: Azerbaijani:
ro: Azeră:

en: BALANCE: %d%% LEFT
ro: BALANS: %d%% STÂNGA

en: BALANCE: %d%% RIGHT
ro: BALANS: %d%% DREAPTA

en: BALANCE: CENTER
ro: BALANS: CENTRU

en: BSD Sun Driver %s
ro: Modul BSD Sun %s

en: Back 5 tracks
ro: Înapoi 5 piese

en: Basque:
ro: Bască:

en: Belarusian:
ro: Belarusă:

en: Bitrate: %d kb/s
ro: Rată: %d kb/s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
ro: Rată: Variabilă
    Rată medie: %d kb/s

en: Blur Scope %s
ro: Osciloscop %s

en: Blur scope
ro: Osciloscop

en: Bosnian:
ro: Bosniacă:

en: Brazilian Portuguese:
ro: Portugheză Braziliană:

en: Browse
ro: Navigare

en: Buffer size (kb):
ro: Mărime buffer (kb):

en: Buffer size (ms):
ro: Mărime Buffer (ms):

en: Buffer time (ms):
ro: Mărime buffer (ms):

en: Bulgarian:
ro: Bulgară:

en: Button %d:
ro: Buton %d:

en: Buttons:
ro: Butoane:

en: CD Audio Player %s
ro: Redare CD Audio %s

en: CD Audio Player Configuration
ro: Configurare Redare CD Audio

en: CD Audio Track %02u
ro: Pista CD Audio %02u

en: CD Index server:
ro: Server Index CD:

en: CD Index:
ro: Index CD:

en: CD Info
ro: Detalii CD

en: CD-ROM drive
ro: Unitate CD-ROM

en: CDDB server:
ro: Server CDDB:

en: CDDB servers
ro: Servere CDDB

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
ro: CONECTAT: AŞTEPT RĂSPUNSUL

en: CONNECTING TO %s:%d
ro: CONECTARE LA %s %d

en: Can't get server list from the current CDDB-server
    Unsupported CDDB protocol level
ro: Nu reuşesc să obţin lista de la serverul CDDB curent
    Nivel de protocol CDDB nesuportat

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
ro: Carl van Schaik (modul Pro Logic)

en: Catalan:
ro: Catalană:

en: Channels:
ro: Canale:

en: Channels: %d
ro: Canale: %d

en: Charles Sielski (irman plugin)
ro: Charles Sielski (modul irman)

en: Check drive...
ro: Verifică unitatea...

en: Chinese:
ro: Chineză:

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
ro: Chun-Chung Chen (patch xfont)

en: Close
ro: Închide

en: Color Entry
ro: Alegeţi o culoare

en: Command:
ro: Comandă:

en: Comment
ro: Altele

en: Comment:
ro: Altele:

en: Configure
ro: Configurare

en: Configure Echo
ro: Configurare Ecou

en: Configure Equalizer
ro: Configurare Egalizator

en: Configure Extra Stereo
ro: Configurare Extra Stereo

en: Configure Solaris driver
ro: Configurarea modulului Solaris

en: Content
ro: Conţinut

en: Controls:
ro: Controale:

en: Convert %20 to space
ro: Converteşte caracterele "%20" în spaţii

en: Convert underscore to space
ro: Converteşte liniuţele de subliniere în spaţii

en: Copyright (C) 1997-2004 4Front Technologies and The XMMS Team
ro: Drepturi de autor (C) 1997-2004 4Front Technologies şi Echipa XMMS

en: Couldn't connect to host %s
ro: Nu m-am putut conecta la gazda %s

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
ro: Nu m-am conecta la gazda %s
    Serverul a raportat: %s

en: Couldn't connect to host %s:%d
ro: Nu m-am putut conecta la gazda %s: %d

en: Couldn't load mod
ro: Nu am putut încarca fişierul mod

en: Couldn't look up host %s
ro: Nu am putut găsi gazda %s

en: Couldn't open audio
ro: Nu am putut să deschid calea audio

en: Couldn't remove tag!
ro: Nu am putut şterge eticheta!

en: Couldn't write tag!
ro: Nu am putut scrie eticheta!

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
ro: Creat de Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Controlaţi XMMS cu telecomanda de combină / Video / TV 
    Pagina IRman - http://www.evation.com/irman/

en: Credits
ro: Credite

en: Croatian:
ro: Croată:

en: Czech:
ro: Cehă:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
ro: DEZACTIVARE "ÎNTOTDEAUNA DEASUPRA"

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
ro: DEZACTIVARE "ÎNTOTDEAUNA DEASUPRA"' (N/A)

en: DISABLE DOUBLESIZE
ro: DEZACTIVARE MĂRIME DUBLĂ

en: Danish:
ro: Daneză:

en: Date
ro: Dată

en: Date:
ro: Dată:

en: David Fernandez Vaamonde
ro: David Fernández Vaamonde

en: Decoder
ro: Decodor

en: Decoder:
ro: Decodor:

en: Default
ro: Implicit

en: Default (%s)
ro: Implicit (%s)

en: Default - %s
ro: Implicit (%s)

en: Default PCM device (%s)
ro: Dispozitiv PCM implicit (%s)

en: Default panning separation
ro: Separare implicită pe canale

en: Default skin:
ro: Temă implicită:

en: Delay: (ms)
ro: Întârziere: (ms)

en: Delete
ro: Şterge

en: Delete auto-preset
ro: Ştergere presetări automate

en: Delete preset
ro: Ştergere presetări

en: Description
ro: Descriere

en: Description:
ro: Descriere:

en: Determine file type:
ro: Determină tipul fişierelor:

en: Device
ro: Unitate

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
ro: Unitatea %s este în regulă.
    CD-ul are %d piste

en: Device settings
ro: Setări dispozitiv

en: Device:
ro: Dispozitiv:

en: Device:
ro: Dispozitiv:

en: Devices
ro: Dispozitive

en: Devices:
ro: Dispozitive:

en: Digital audio extraction
ro: Digital

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
ro: Redarea digitală nu a fost testată deoarece CD-ul nu are piste audio

en: Digital audio extraction test failed: %s
ro: Testul de redare digitală a eşuat: %s

en: Digital audio extraction test: OK
ro: Testul de redare digitală a reuşit

en: Dim titlebar when inactive
ro: Bare de titlu umbrite pentru ferestrele inactive

en: Directionals (alternate):
ro: Direcţii (alternative):

en: Directionals:
ro: Direcţii:

en: Directory %s OK.
ro: Directorul %s este OK.

en: Directory preset file:
ro: Director presetări:

en: Directory:
ro: Director:

en: Disable ID3V2 tags
ro: Dezactivează etichetele ID3V2

en: Disk Writer Configuration
ro: Configurare Disk Writer

en: Disk Writer Plugin %s
ro: Modul de Scriere pe Disc %s

en: Display this text and exit.
ro: Arată acest text şi ieşi

en: Don't clear the playlist
ro: Adaugă şi nu şterge lista

en: Down sample:
ro: Subeşantionare:

en: Downsample:
ro: Subeşantionare:

en: Drive %d
ro: Unitatea %d

en: Dual channel
ro: Canale stereo separate

en: Dutch:
ro: Olandeză:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
ro: ACTIVARE "ÎNTOTDEAUNA DEASUPRA"

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
ro: ACTIVARE "ÎNTOTDEAUNA DEASUPRA"' (N/A)

en: ENABLE DOUBLESIZE
ro: ACTIVARE MĂRIME DUBLĂ

en: ERROR: Couldn't find %s
ro: EROARE: Nu am putut găsi %s

en: ESD Plugin configuration
ro: Configurare Modul ESD

en: Echo Plugin %s
ro: Modul Ecou %s

en: Effect intensity:
ro: Intensitatea efectului:

en: Effects Plugins
ro: Module Efecte

en: Effects plugins
ro: Module efecte

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
ro: Activează amplificarea cu 6db şi limitarea Hard

en: Enable Clipping Prevention
ro: Activează protecţia la clipping

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
ro: Activează Canalul UDP Icecast Metadata

en: Enable ReplayGain
ro: Activează ReplayGain

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
ro: Activează streamingul SHOUT/Icecast

en: Enable plugin
ro: Activare modul

en: Enqueue
ro: Adaugă

en: Enter URL to add:
ro: Introduceţi URL-ul de adăugat:

en: Enter code or use remote
ro: Introduceţi un cod sau utilizaţi telecomanda

en: Enter location to play:
ro: Introduceţi locaţia ce urmează a fi redată:

en: Equalizer doublesize linked
ro: Dublează ca mărime şi egalizatorul

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
ro: Eric L. Hernes (patch FreeBSD)

en: Error
ro: Eroare

en: Error writing playlist "%s": %s
ro: Eroare la scrierea listei "%s": %s

en: Error!
ro: Eroare!

en: Error: %s exists, but is not a directory
ro: Eroare: %s există, dar nu este un director

en: Estonian:
ro: Estoniană:

en: Extension
ro: Extensie

en: Extension and content
ro: Extensie şi conţinut

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
ro: Modul Extra Stereo
    
    De Johan Levin (c) 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
ro: Modul Extra Stereo %s

en: FILE INFO BOX
ro: CĂSUŢĂ DETALII FIŞIER

en: FPU decoder
ro: Decodor FPU

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
ro: Nu am putut verifica directorul %s
    Eroare: %s

en: Failed to delete "%s": %s.
ro: Nu am putut şterge "%s": %s.

en: Failed to modify tag
ro: Nu am putut modifica eticheta

en: Failed to open device %s
    Error: %s
ro: Nu pot accesa unitatea %s
    Eroare: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
ro: Nu am putut citi eticheta "TOC"
    Poate nu e nici un CD în unitate?

en: Feedback: (%)
ro: Răspuns: (%)

en: File Info
ro: Detalii Fişier

en: File Info - %s
ro: Detalii fişier - %s

en: File exists!
ro: Fişierul există!

en: File extension
ro: Extensie fişier

en: File name
ro: Nume fişier

en: File path
ro: Cale fişier

en: File preset extension:
ro: Extensie fişier presetări:

en: File size: %d B
ro: Mărime: %d B

en: Filename and song title tags should be inside double quotes (").  Not doing so might be a security risk.  Continue anyway?
ro: Numele fişierului şi titlul piesei ar trebuie să fie citate (cu "). În caz contrar vă expuneţi unor riscuri de securitate. Continuaţi oricum?

en: Filename:
ro: Fişier:

en: Files
ro: Fişiere

en: Finnish:
ro: Finlandeză:

en: Fonts
ro: Fonturi

en: Force volume fade at the end of the module
ro: Forţează scăderea volumului la sfârşitul modulului

en: Forward 5s
ro: Înainte 5s

en: French:
ro: Franceză:

en: Fwd 5 tracks
ro: Înainte 5 piese

en: GLib does not support threads.
ro: GLib nu suportă fire de execuţie.

en: Galician:
ro: Galeză:

en: General Plugins
ro: Module Generale

en: General plugins
ro: Module generale

en: Genre
ro: Gen

en: Genre:
ro: Gen:

en: Georgian:
ro: Georgiană:

en: German:
ro: Germană:

en: Get server list
ro: Obţine lista

en: Greek:
ro: Greacă:

en: Headphones
ro: Căşti

en: Homepage and Graphics:
ro: Pagina Web şi Grafica:

en: Host:
ro: Server:

en: Hungarian:
ro: Maghiară:

en: ID3 Tag:
ro: Etichetă ID3:

en: ID3 Tags:
ro: Etichete ID3:

en: ID3 format:
ro: Format ID3:

en: IR code length:
ro: Lungimea codului IR:

en: IRman Control %s
ro: Control IRman %s

en: ISRC number:
ro: Număr ISRC:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
ro: Dacă "Auto" este activat în egalizator, XMMS va încărca presetările astfel:
    1: Caută un fişier cu presetări în directorul fişierului ce urmează a fi rulat.
    2: Caută un director cu presetări în acelaşi director.
    3: Caută presetările salvate ca presetări automate.
    4: În final, încearcă să încarce presetările implicite.

en: Import equalizer presets
ro: Importare presetări egalizator

en: Indonesian:
ro: Indoneziană:

en: Inigo Salvador Azurmendi
ro: Ińigo Salvador Azurmendi

en: Input Plugins
ro: Module de Intrare

en: Input plugin: %s
ro: Modul de intrare: %s

en: Input plugins
ro: Module de intrare

en: Internal speaker
ro: Speakerul intern

en: Irish:
ro: Irlandeză:

en: Italian:
ro: Italiană:

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
ro: J. Nick Koston (modul MikMod)

en: Japanese:
ro: Japoneză

en: Joerg Schuler
ro: Jörg Schuler

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
ro: Johan Levin (module efecte)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
ro: John Riddoch (modul Solaris)

en: Joint stereo
ro: Canale stereo unite

en: Joystick Control
ro: Control Joystick %s

en: Joystick Control %s
ro: Control Joystick %s

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
ro: Modul de Control Joystick
    
    Creat de Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    Suport pentru mai mult de 5 butoane de Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Controlaţi XMMS cu unul sau două joystickuri.

en: Juan Manuel Garcia Molina
ro: Juan Manuel García Molina

en: Jump
ro: Sari

en: Jump to file
ro: Salt la fişierul...

en: Jump to time
ro: Salt la timpul...

en: Jump to:
ro: Salt la:

en: Korean:
ro: Coreeană:

en: LOOKING UP %s
ro: CĂUTARE %s

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Latvian:
ro: Letonă

en: Length: %d:%.2d
ro: Durată: %d:%.2d

en: Lithuanian:
ro: Lituaniană:

en: Load auto-preset
ro: Încărcare presetări automate

en: Load equalizer preset
ro: Încărcare presetări egalizator

en: Load files
ro: Încarcă fişierele

en: Load playlist
ro: Încarcă lista

en: Load preset
ro: Încărcare presetări

en: Location:
ro: Locaţie:

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Look for hidden patterns in modules
ro: Caută în module temele ascunse

en: MMX optimized decoder
ro: Decodor optimizat MMX

en: MPEG Info:
ro: Detalii MPEG:

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
ro: Redare MPEG Layer 1/2/3 %s

en: MPG123 Configuration
ro: Configurare MPG123

en: Main Programming:
ro: Programator Principal:

en: Main Window
ro: Fereastră Principală

en: Matthieu Sozeau (ALSA plugin)
ro: Matthieu Sozeau (modul ALSA)

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
ro: Michael Hipp şi alţii (cod MPG123)

en: MikMod Configuration
ro: Configurare MikMod

en: MikMod Player %s
ro: Redare MikMod %s

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
ro: Modul MikMod
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Adaptat pentru XMMS de J. Nick Koston

en: Misu Moldovan
ro: Mişu Moldovan

en: Mixer Settings:
ro: Setările Mixerului:

en: Mixer card:
ro: Mixerul plăcii de sunet:

en: Mixer device:
ro: Dispozitiv Mixer:

en: Mmap mode
ro: Mod Mmap

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
ro: Rotiţa de mouse ajustează volumul cu (%)

en: Name format:
ro: Format nume:

en: Next
ro: Înapoi

en: Next Track
ro: Următoarea

en: No
ro: Nu

en: No input plugin recognized this file
ro: Nici un modul de intrare nu recunoaşte acest fişier

en: No mixer
ro: Nimic

en: No output plugin
ro: Fără modul de ieşire

en: No output plugin has been selected
ro: Nu a fost ales nici un modul de ieşire

en: No site information available
ro: Nu există informaţii despre acest server

en: No tag to remove!
ro: Nu există o etichetă!

en: Nominal bitrate: %d kbps
ro: Rată: %d kbps

en: None
ro: Nici una

en: Norwegian:
ro: Norvegiană:

en: Nothing
ro: Nimic

en: OPTIONS MENU
ro: MENIU OPŢIUNI

en: OSS Driver %s
ro: Modul de Ieşire OSS %s

en: OSS Driver configuration
ro: Configurare modul OSS

en: OSS mixer
ro: Mixer OSS

en: Ogg Vorbis Configuration
ro: Configurare Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Info:
ro: Detalii Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Player %s
ro: Redare Ogg Vorbis %s

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
ro: Modul Ogg Vorbis scris de Fundaţia Xiph.org
    
    Cod original:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contribuţii de la:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Vizitaţi Fundaţia Xiph.org la http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tag:
ro: Etichetă Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Tags:
ro: Etichete Ogg Vorbis:

en: Olle Hallnas
ro: Olle Hällnäs

en: Olle Hallnas (compiling fixes)
ro: Olle Hällnäs (corecturi compilare)

en: Omer Fadil Usta
ro: Ömer Fadil Usta

en: OpenGL Spectrum analyzer
ro: Analizator OpenGL de spectru

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
ro: Analizator OpenGL de spectru %s

en: OpenGL Spectrum configuration
ro: Configurare Analizator OpenGL

en: Options
ro: Opţiuni

en: Options:
ro: Opţiuni:

en: Organization:
ro: Organizaţie:

en: Output Plugin
ro: Module de ieşire

en: Output ports:
ro: Porturi de ieşire:

en: Override generic titles
ro: Ignoră numele generice

en: Overwrite
ro: Suprascrie

en: Password:
ro: Parolă:

en: Path:
ro: Cale:

en: Pause
ro: Pauză

en: Pause between songs for
ro: Între piese fă o pauză de

en: Pause current song
ro: Fă pauză în piesa curentă

en: Pause if playing, play otherwise
ro: Fă pauză sau porneşte redarea dacă XMMS e oprit

en: Performer/Artist
ro: Interpret/Artist

en: Period time (ms):
ro: Mărime perioadă (ms):

en: Play
ro: Start

en: Play files
ro: Redă fişierele

en: Play mode:
ro: Mod de redare:

en: Play/Pause
ro: Start/Pauză

en: Playlist
ro: Listă

en: Playlist end
ro: Sfârşit listă

en: Playlists:
ro: Liste:

en: Please check that:
    
    Your soundcard is configured properly
    You have the correct output plugin selected
    No other program is blocking the soundcard
ro: Vă rugăm să verificaţi dacă:
    
    Placa de sunet e configurată corect
    Aţi selectat modulul de ieşire corect
    Nu cumva un alt program utilizează placa de sunet

en: Polish:
ro: Poloneză:

en: Portuguese:
ro: Portugheză:

en: Pre-buffer (percent):
ro: Pre-buffer (procent):

en: Preferences
ro: Preferinţe

en: Presets
ro: Presetări

en: Prev
ro: Înainte

en: Prev Track
ro: Precedenta

en: Previous session ID
ro: Precedentul ID de sesiune

en: Print version number and exit.
ro: Arată numărul versiunii şi ieşi

en: Quality
ro: Calitate

en: Queue
ro: Încolonează

en: Read info on
ro: Citeşte detaliile la

en: Read song title and length as soon as the song is loaded to the playlist
ro: Citeşte numele piesei şi lungimea deîndată ce piesa intră în listă

en: Read song title and length only when starting to play
ro: Citeşte numele piesei şi lungimea doar la redare

en: Read song title and length when the song is visible in the playlist
ro: Citeşte numele piesei şi lungimea când piesa este vizibilă în listă

en: Really delete %d files?
ro: Chiar doriţi să ştergeţi cele %d fişiere?

en: Really delete: "%s"?
ro: Şterg fişierul: "%s"?

en: Realtime priority is a way for XMMS to get a higher
    priority  for CPU time.  This might give less "skips".
    
    This requires that XMMS is run with root privileges and
    may, although it's very unusual, lock up your computer.
    Running XMMS with root privileges might also have other
    security implications.
    
    Using this feature is not recommended.
    To activate this you need to restart XMMS.
ro: Prioritatea în timp real e un mod prin care XMMS încearcă
    să decodeze fişierele audio fără "salturi".
    
    Această prioritate necesită ca XMMS să ruleze cu privilegii
    de root şi, deşi e foarte improbabil, poate bloca calculatorul.
    Utilizarea XMMS cu privilegii de root poate de asemenea să vă
    compromită securitatea sistemului.
    
    Utilizarea acestei opţiuni nu este recomandată.
    Pentru activare trebuie să reporniţi XMMS.

en: Recommended if you want to load playlists that was created in MS Windows
ro: Recomandat dacă deschideţi liste create în MS Windows

en: Remove ID3
ro: Şterge eticheta

en: Remove Tag
ro: Şterge eticheta

en: Remove drive
ro: Şterge unitatea

en: Repeat
ro: Repetă

en: ReplayGain Settings:
ro: Setări ReplayGain:

en: ReplayGain Type:
ro: Tip ReplayGain

en: Resolution:
ro: Rezoluţie:

en: Rewind 5s
ro: Înapoi 5s

en: Robin Sylvestre (Equalizer and Playlist)
ro: Robin Sylvestre (Egalizator şi listă)

en: Romanian:
ro: Română:

en: Run XMMS with higher priority (not recommended)
ro: Porneşte XMMS cu prioritate crescută (nerecomandat)

en: Russian:
ro: Rusă:

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
ro: Ryan Weaver (RPM-uri şi altele)

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
ro: CAUTĂ LA: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Samplerate: %d Hz
ro: Eşantionare: %d Hz

en: Save
ro: Salvează

en: Save auto-preset
ro: Salvare presetări automate

en: Save equalizer preset
ro: Salvare presetări egalizator

en: Save options
ro: Salvează opţiunile

en: Save playlist
ro: Salvează lista

en: Save preset
ro: Salvare presetări

en: Save stream to disk
ro: Salvează streamul pe disc

en: Save stream to disk:
ro: Salvează streamul pe disc:

en: Save window positions
ro: Salvează poziţia ferestrelor

en: Schalk W. Cronje
ro: Schalk W. Cronjé

en: Search:
ro: Caută:

en: Seek +5s
ro: Salt +5s

en: Seek -5s
ro: Salt -5s

en: Select XMMS session (Default: 0)
ro: Selectează sesiunea XMMS (Implicit: 0)

en: Select directory to add:
ro: Selectaţi directorul de adăugat:

en: Select main window font:
ro: Selectaţi fontul ferestrei principale:

en: Select playlist font:
ro: Selectaţi fontul listei:

en: Select random skin on play
ro: Selectează aleator temele

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
ro: Selectaţi directorul pentru descărcarea fişierelor MPEG:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
ro: Selectaţi directorul pentru descărcarea fişierelor Ogg Vorbis:

en: Select the directory where you want to store the output files:
ro: Selectaţi directorul pentru păstrarea fişierelor de ieşire:

en: Sensitivity (10-32767):
ro: Sensibilitate (10-32767):

en: Serbian:
ro: Sârbă:

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
ro: Comandă-shell de executat la schimbarea piesei. Opţional poate conţine şirul %%s care va fi înlocuit cu numele noii piese.

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
ro: Comandă de executat în shell la sfârşitul listei.

en: Show network window
ro: Arată comunicarea cu serverul

en: Show numbers in playlist
ro: Arată numerele în listă

en: Show the main window.
ro: Arată fereastra principală

en: Show window manager decorations
ro: Nu ascunde decoraţiunile ferestrelor

en: Shuffle
ro: Amestecă

en: Simple spectrum analyzer %s
ro: Analizator simplu de spectru %s

en: Single channel
ro: Un singur canal

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
ro: Generator de ton sinusoidal de Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modificat de Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Pentru utilizare adăugaţi un URL: tone://frecvenţă1;frecvenţă2;frecvenţă3;...
    De ex. tone://2000;2005 pentru a reda un ton de 2000Hz şi unul de 2005Hz

en: Skin selector
ro: Selector Teme

en: Skins
ro: Teme

en: Skip backwards in playlist
ro: Sări înapoi în listă

en: Skip forward in playlist
ro: Sări înainte în listă

en: Slovak:
ro: Slovacă:

en: Slovenian:
ro: Slovenă:

en: Smooth title scroll
ro: Glisare de efect a numelor

en: Snap windows at
ro: Atrage ferestrele la

en: Solaris audio plugin %s
ro: Modul de Ieşire Solaris %s

en: Song Change %s
ro: Schimbare Piesă %s

en: Song Change Configuration
ro: Configurare Schimbare Piese

en: Song change
ro: Schimbare Piesă

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
ro: Ne pare rău, versiunea GTK+ (%d.%d.%d) prezentă este incompatibilă cu XMMS.
    Vă rugăm utilizaţi GTK+ %s sau mai recent.

en: Sort "Jump to file" alphabetically
ro: Triază alfabetic "Salt la Fişierul..."

en: Soundcard #%d - %s
ro: Placă de sunet #%d - %s

en: Spanish:
ro: Spaniolă:

en: Spectrum analyzer
ro: Analizator de spectru

en: Start playing current playlist
ro: Începe redarea listei curente

en: Stereo (if available)
ro: Stereo (dacă e disponibil)

en: Stop current song
ro: Opreşte piesa curentă

en: Sun driver configuration
ro: Configurare modul Sun

en: Support and Docs:
ro: Suport şi Documentaţie:

en: Surround echo
ro: Ecou surround

en: Swedish:
ro: Suedeză:

en: Thai:
ro: Thailandeză:

en: The "clutterbar" is the row of buttons at the left side of the main window
ro: Bara cu litere este rândul de butoane din partea stângă a ferestrei principale

en: Thomas Nilsson (New titles and cleanups)
ro: Thomas Nilsson (Titluri şi îmbunătăţiri)

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
ro: Tim Ferguson (modul joystick)

en: Title
ro: Nume

en: Title format:
ro: Format nume:

en: Title:
ro: Nume:

en: Tone Generator %s
ro: Generator de Ton %s

en: Tone Generator:
ro: Generator de Ton:

en: Track gain:
ro: Amplificare pistă:

en: Track length:
ro: Lungimea piesei:

en: Track name
ro: Nume pistă

en: Track names:
ro: Nume piste:

en: Track number
ro: Număr pistă

en: Track number:
ro: Număr piesă:

en: Track peak:
ro: Volum maxim pistă:

en: Translators
ro: Traducători

en: Turkish:
ro: Turcă:

en: Ukrainian:
ro: Ucrainiană:

en: Unable to connect to CDDB-server
ro: Nu mă pot conecta la serverul CDDB

en: Unable to save playlist
ro: Nu pot salva lista

en: Unable to write playlist!
ro: Nu pot scrie lista!

en: Unknown file type for %s
ro: Tip de fişier necunoscut pentru %s

en: Unknown soundcard
ro: Placă de sunet necunoscută

en: Unqueue
ro: Scoate din coloană

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
ro: Utilizare: %s [opţiuni]
    
    Opţiuni:
    --------
    
    -h, --help		Arată acest text şi ieşi.
    -g, --geometry		Setează geometria (de exemplu +20+20)
    -s, --session		Setează sesiunea XMMS (Implicit: 0)
    -c, --command		Comandă pentru a lansa XMMS (Implicit: xmms)
    -i, --icon		Setează iconiţa afişată atunci când XMMS e oprit
    -n, --single		Un singur click e necesar pentru a lansa XMMS
    -t, --title		Arată numele cântecului când mouse-ul e în fereastră
    -v, --version		Arată detaliile despre versiune şi ieşi

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
ro: Utilizare: xmms [opţiuni] [fişiere] ...
    
    Opţiuni:
    --------

en: Use '\' as a directory delimiter
ro: "\" delimitează directoarele

en: Use CD Index
ro: Utilizează Index CD

en: Use CDDB
ro: Utilizează CDDB

en: Use X font
ro: Utilizează fontul X

en: Use alternate device:
ro: Alt dispozitiv:

en: Use authentication
ro: Utilizează autentificare

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
ro: Utilizează fontseturi (Activează suportul multi-byte)

en: Use interpolation
ro: Utilizează interpolare

en: Use meta-data in playlists
ro: Utilizează meta-datele în liste

en: Use proxy
ro: Utilizează proxy

en: Use realtime priority when available
ro: Prioritate în timp real dacă e posibil

en: Use remote host
ro: Utilizează un server la distanţă

en: Use software volume control
ro: Controlul volumului se face la nivel software

en: Use surround mixing
ro: Utilizează mixare surround

en: Username:
ro: Nume:

en: Uzbek:
ro: Uzbekă:

en: VISUALIZATION MENU
ro: MENIU DE VIZUALIZARE

en: VOLUME: %d%%
ro: VOLUM: %d%%

en: Version:
ro: Versiune:

en: Vietnamese:
ro: Vietnameză:

en: Visualization Plugins
ro: Module Vizualizare

en: Visualization plugins
ro: Module de vizualizare

en: Vladimir Marek
ro: Vladimír Marek

en: Voice removal plugin %s
ro: Modul de Ştergere a Vocii %s

en: Volume Down
ro: Mai Încet

en: Volume Up
ro: Mai Tare

en: Volume control:
ro: Control volum:

en: Volume controls Master not PCM
ro: Volumul controlează canalul Master, nu PCM

en: Volume controls OSS mixer
ro: Volumul controlează mixerul OSS

en: Volume controls device:
ro: Dizpozitiv de control volum:

en: Volume: (%)
ro: Volum: (%)

en: Walloon:
ro: Flamandă:

en: Warning
ro: Atenţie

en: Wave Player %s
ro: Redare Wave %s

en: Welsh:
ro: Galeză:

en: With Additional Help:
ro: Contributori:

en: X Multimedia System
ro: X MultiMedia Sistem

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
ro: XMMS %s - Sistem Multimedia Multiplatformă

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
ro: Modul de ieşire ALSA
    
     Acest program e free software; puteţi să-l redistribuiţi şi/sau 
    să-l modificaţi în termenii Licenţei Publice GNU aşa cum a fost ea
    publicată de Free Software Foundation, în a doua versiune sau, 
    (la opţiunea dumneavoastră) orice versiune ulterioară.
    
    Acest program e distribuit în speranţa că va fi de folos, însă 
    FĂRĂ NICI O GARANŢIE, nici măcar o implicită garanţie de POSIBILĂ 
    COMERCIALIZARE sau de POSIBILĂ FOLOSIRE PENTRU UN SCOP ANUME. 
     Vezi Licenţa Publică GNU pentru mai multe detalii.
    
    Împreună cu acest program ar fi trebuit să primiţi o copie a Licenţei
    Publice GNU; în caz că aceasta lipseşte, scrieţi la Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.
ro: Modul de ieşire BSD SUN
    
    Drepturi de autor (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Suport: <vedge at csoft.org>.

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
ro: Modul de ieşire ESounD
    
     Acest program e free software; puteţi să-l redistribuiţi şi/sau 
    să-l modificaţi în termenii Licenţei Publice GNU aşa cum a fost ea
    publicată de Free Software Foundation, în a doua versiune sau, 
    (la opţiunea dumneavoastră) orice versiune ulterioară.
    
    Acest program e distribuit în speranţa că va fi de folos, însă 
    FĂRĂ NICI O GARANŢIE, nici măcar o implicită garanţie de POSIBILĂ 
    COMERCIALIZARE sau de POSIBILĂ FOLOSIRE PENTRU UN SCOP ANUME. 
     Vezi Licenţa Publică GNU pentru mai multe detalii.
    
    Împreună cu acest program ar fi trebuit să primiţi o copie a Licenţei
    Publice GNU; în caz că aceasta lipseşte, scrieţi la Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: XMMS Equalizer
ro: Egalizator XMMS

en: XMMS IRman Configuration
ro: Configurare IRman XMMS

en: XMMS IRman Plugin:
ro: Modul XMMS IRman

en: XMMS Joystick Configuration
ro: Configurare Joystick pentru XMMS

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
ro: Modul de ieşire OSS
    
     Acest program e free software; puteţi să-l redistribuiţi şi/sau 
    să-l modificaţi în termenii Licenţei Publice GNU aşa cum a fost ea
    publicată de Free Software Foundation, în a doua versiune sau, 
    (la opţiunea dumneavoastră) orice versiune ulterioară.
    
    Acest program e distribuit în speranţa că va fi de folos, însă 
    FĂRĂ NICI O GARANŢIE, nici măcar o implicită garanţie de POSIBILĂ 
    COMERCIALIZARE sau de POSIBILĂ FOLOSIRE PENTRU UN SCOP ANUME. 
     Vezi Licenţa Publică GNU pentru mai multe detalii.
    
    Împreună cu acest program ar fi trebuit să primiţi o copie a Licenţei
    Publice GNU; în caz că aceasta lipseşte, scrieţi la Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: XMMS Playlist
ro: Lista XMMS

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
ro: Driver Audio XMMS pentru Solaris
    
    Scris de John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    cu contribuţii din partea multor altora.

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
ro: Modul XMMS de Ştergere a Vocii
    
    Un modul simplu de ştergere a vocii de Anders Carlsson <andersca@gnu.org>

en: XMMS uses mixer exclusively.
ro: XMMS utilizează exclusiv mixerul.

en: XMMS: Delete files?
ro: XMMS: Şterg fişierele?

en: XMMS: Files deleted
ro: XMMS: Fişierele au fost şterse

en: Year
ro: An

en: Year:
ro: An:

en: Yes
ro: Da

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
ro: Nu puteţi utiliza modulul de scriere pe disc
    când XMMS e pornit cu prioritate în timp real.

en: `%s' Button Setup
ro: Setarea Butonului `%s'

en: demand
ro: cerere

en: eSound Output Plugin %s
ro: Modul de Ieşire eSound %s

en: load
ro: încărcare

en: minutes:seconds
ro: minute:secunde

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
ro: Motor de decodare MPG123 de Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Modul scris de Echipa XMMS

en: pixels
ro: pixeli

en: play
ro: redare

en: seconds
ro: secunde

en: unable to open port `%s' (%s)
ro: nu pot deschide portul `%s' (%s)

en: use Album Gain/Peak
ro: utilizează setările albumului

en: use Track Gain/Peak
ro: utilizează setările pistei
