control-center 1.40 - en to sk translation catalogue (767 entries)

en:     Remove
sk: Odstrániť

en:  (Not found)
sk:  (Nenájdený)

en:  Browse...
sk:  Prechádzať...

en:  Minutes.
sk:  minút.

en:  Normal
sk:  Normálna

en:  Random)
sk:  Náhodne)

en:  minutes after screen saver has started.
sk:  minútach behu šetřiča.

en:  the end of a corridor it will color it this color.
sk:  až na koniec cesty, bude označená touto farbou.

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
sk: "%s" neexistuje, alebo nie je spustiteľný.
    Overte, či ste ho zadali správne a že máte
    práva pre spúštanie.

en: %s (Current)
sk: %s (Aktuálny)

en: %s Settings...
sk: Nastavenie %s...

en: 2D projection of a hypercube
sk: 2D projekcia hyperkocky

en: 3D Clock
sk: 3D hodiny

en: 3d pipes flow around the screen
sk: 3D potrubie behajúce po obrazovke

en: A 3d Rubiks cube floats and twists around
sk: 3D Rubikova kocka plávajúca a otáčajúca sa

en: A 3d cube floats around
sk: Plávajúca 3D kocka

en: A 3d flower morphs into a sphear
sk: 3D kvet sa mení na guľu

en: A 3d globe
sk: 3D glóbus

en: A blob of bubbles spinning/moving around the screen.
sk: Behajúce guličky, čo menia farbu

en: A cellular automata that starts with a random field, and organizes it into stripes and spirals.
sk: Bunkový automat, ktorý začne s náhodným poľom a zorganizuje ho do pruhov a špirál

en: A cellular automaton that is really a two-dimensional Turing machine: as the heads (``ants'') walk along the screen, they change pixel values in their path. Then, as they pass over changed pixels, their behavior is influenced.
sk: Celulárny automat je dvojrozmerný Turingov stroj: ako hlavy (``mravce'') prechádzajú po obrazovke, menia hodnoty bodov. Potom, keď prechádzajú cez zmenené body, je ich chovanie ovplyvnené.

en: A show of objects interacting through attractive and repulsive forces.
sk: Zobrazuje objekty, ktoré sa navzájom priťahujú a odpudzujú.

en: A waving ribbon
sk: Vlniaca sa stuha

en: About
sk: O programe

en: About the GNOME control-center.
sk: O Ovládacom centre GNOME.

en: About:
sk: O programe:

en: Acceleration
sk: Zrýchlenie

en: Add Application
sk: Pridať aplikáciu

en: Add Application...
sk: Pridať aplikáciu...

en: Add MIME Type
sk: Pridať typ MIME

en: Add New Extension
sk: Pridať novú príponu

en: Add New MIME Type
sk: Pridať nový typ MIME

en: Add New MIME Type...
sk: Pridať nový typ MIME...

en: Add New Window Manager
sk: Pridať nového správcu okien

en: Add...
sk: Pridať...

en: Additive
sk: Aditívne

en: Animate
sk: Animovať

en: Animate circles.
sk: Animovať kruhy.

en: Another item
sk: Iná položka

en: Ant
sk: Mravec

en: Ants:
sk: Mravce:

en: Application Command:
sk: Príkaz aplikácie:

en: Application Name:
sk: Meno aplikácie:

en: Applications
sk: Aplikácie

en: At the mouse pointer
sk: V mieste kurzoru

en: Attraction
sk: Príťažlivosť

en: Attraction is based on interactions of points which attract each other up to a certain distance and then begin to repel each other.
sk: Príťažlivosť je založená na interakciách bodov, ktoré sa navzájom priťahujú až do nejakej vzdialenosti, keď sa začnú odpudzovať.

en: Author:
sk: Autor:

en: Author: UNKNOWN
sk: Autor: Neznámy

en: Auto
    Preview
sk: Automatická
    Ukážka

en: Available Themes
sk: Témy k dispozícii

en: Background
sk: Pozadie

en: Bad Application Command
sk: Neplatný príkaz aplikácie

en: Bad Application Name
sk: Neplatné meno aplikácie

en: Bars
sk: Pruhy

en: Bas van Gaalen and Charles Vidal
sk: Bas van Gaalen a Charles Vidal

en: Blitspin takes a bitmap and repeatedly rotates it by 90 degrees using logical operations.
sk: Blitspin zoberie obrázok a opakovane ju otáča o 90 stupňov pomocou logických operácií.

en: Blob
sk: Balit

en: Blue Screen of Death
sk: Modrá obrazovka smrti

en: Bottom
sk: Dole

en: Bouboule
sk: Bubliny

en: Bouboule changes shape and size in a blob like form.
sk: Bubliny menia tvar a veľkosť tvaru.

en: Bounce colored lines around a window.
sk: Odráža farebné čiarky okolo okna.

en: Braid
sk: Stužky

en: Bridge
sk: Most

en: Broken
sk: Zlomené

en: Bsod
sk: Modrá obrazovka smrti

en: Bsod simulates crash screens from other operating systems.
sk: Modrá obrazovka smrti simuluje obrazovky spadnutia iných operačných systémov.

en: Bubble3d
sk: 3D bubliny

en: Bubbles
sk: Bubliny

en: Bubbles exist in three dimensions.
sk: Bubliny existujú v priestore.

en: Bubbles sprays tiny bubbles which grow until they go pop.
sk: Bubliny pri prasknutí vytvárajú nové bubliny, ktoré rastú, kým neprasknú.

en: Bumps
sk: Reliéf

en: By Its
sk: naspamäť

en: Cage
sk: Klietka

en: Can detach and move menus
sk: Menu je možné oddeliť a presúvať

en: Can detach and move toolbars
sk: Pruhy je možné oddeliť a presúvať

en: Can open from URI
sk: Môže otvárať URI

en: Can open multiple files
sk: Môže otvárať viac súborov

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sk: Nepodarilo sa nájsť hbox, používam normálny výber súboru

en: Catcha
sk: To

en: Causes the colors to mix when overlapped.
sk: Spôsobí miešanie farieb prekrývajúcich sa bublín.

en: Cell
sk: Bunka

en: Center image.
sk: Obrázok do stredu.

en: Center of the screen
sk: V strede obrazovky

en: Centered
sk: V strede

en: Centre
sk: V strede

en: Change File Extensions
sk: Zmeniť prípony súborov

en: Change Icon
sk: Zmeniť ikonu

en: Change distance at which attractive force becomes repulsive.
sk: Zmena vzdialenosti, v ktorej sa z príťažlivých síl stanú odpudivé.

en: Change from closed to open figures.
sk: Zmena z uzavretých na otvorené tvary.

en: Change maximum number of lines.
sk: Zmena maximálneho počtu čiar.

en: Change number of interpolation steps.
sk: Zmena počtu krokov interpolácie.

en: Change number of segments.
sk: Zmena počtu častí.

en: Change number of trails.
sk: Zmena počtu stôp.

en: Change size of points.
sk: Zmena veľkosti bodov.

en: Change the animation step delay.
sk: Zmena čakania v krokoch animácie.

en: Change the delay between changing modes.
sk: Zmena čakania medzi zmenou módu.

en: Change the delay between each 90 degree rotation.
sk: Zmení čakanie medzi jednotlivými otočeniami.

en: Change the delay between steps of rotation process.
sk: Zmena pauzy medzi krokmi otáčania.

en: Change the delay in cycles.
sk: Zmena čakania v cykloch.

en: Change the delay in movement.
sk: Zmena čakania v cykloch.

en: Change the delay.
sk: Zmena čakania.

en: Change the density.
sk: Zmena hustoty.

en: Change the distance from center of cube
sk: Zmena vzdialenosti od stredu kocky

en: Change the number of bubbles to use.
sk: Zmena počtu použitých bublín.

en: Change the number of circles to use.
sk: Zmena počtu použitých kruhov.

en: Change the number of colors to use in star.
sk: Zmena počtu farieb hviezdy

en: Change the number of colors to use.
sk: Zmena počtu použitých farieb.

en: Change the number of cycles.
sk: Zmena počtu kružníc.

en: Change the number of iterations.
sk: Zmena počtu opakovaní.

en: Change the number of pixels before a color change.
sk: Zmena počtu bodov pred zmenou farby.

en: Change the number of planets to use.
sk: Zmena počtu planét.

en: Change the number of points to use.
sk: Nastavenie počtu bodov.

en: Change the number of polygons to use.
sk: Zmena počtu použitých mnohouholníkov.

en: Change the number of seeds.
sk: Zmena počtu semien.

en: Change the number of trees to use.
sk: Zmena počtu použitých stromov.

en: Change the number to use.
sk: Zmena použitého počtu.

en: Change the quickness of rotation at each step.
sk: Zmena rýchlosti otáčania.

en: Change the size of object.
sk: Zmena veľkosť objektu.

en: Change the size of pixels in the flag.
sk: Zmena veľkosti bodov vlajky.

en: Change the spacing radius of the points.
sk: Zmena počiatočnej vzdialenosti bodov.

en: Change the thickness of color bands.
sk: Zmena hrúbky farebných pásov (0 = Náhodné)

en: Change the time each picture is shown.
sk: Zmena času pre každý obrázok.

en: Change time to fade away.
sk: Zmena času na stratenie.

en: Change to alternating striped curves.
sk: Zmena na striedavé krivky.

en: Change to animated circles.
sk: Zmena animovaných kruhov.

en: Change to cycle through colormap.
sk: Zmena dookola meniť farby.

en: Change to display in monochrome.
sk: Zobrazovať čiernobielo.

en: Change to draw square at weird starting points.
sk: Zmena kreslenia obdĺžnikov na divných počiatočných bodoch.

en: Change to use XOR drawing function.
sk: Zmena použitia XOR pre kreslienie.

en: Change whether fractals should grow.
sk: Zmena, či majú fraktály rásť.

en: Change whether objects should leave a trail.
sk: Zmena, či majú objekty zanechávať stopu.

en: Change whether orbit should decay.
sk: Zmena, či majú slabnúť dráhy.

en: Change whether to use lissajous figures to get points.
sk: Zmena, či sa majú použiť lissajous obrazce pre získanie bodov.

en: Changes frequency of missile launch.
sk: Zmena frekvencie výstrelov rakiet.

en: Changes the count.
sk: Zmena počtu.

en: Changes the magnification of original picture.
sk: Mení zväčšenie originálneho obrázku.

en: Changes the number of ants marching across the screen.
sk: Mení počet mravcov, ktorí pochodujú po obrazovke.

en: Changes the size of the ants.
sk: Mení veľkosť mravcov.

en: Changes the speed at which the Qix moves.
sk: Mení rýchlosť, ktorou sa Qix pohybuje

en: Changes the time between redrawing the screen.
sk: Zmena času medzi prekreslením obrazovky.

en: Choose a window manager
sk: Výber správcu okien

en: Choose the editor that is invoked by gnome-edit
sk: Vyberte editor, ktorý bude používať gnome-edit.

en: Click on keypress
sk: Kliknúť pri stlačení klávesy

en: Click volume
sk: Hlasitosť stlačenia klávesy

en: Close
sk: Zavrieť

en: Closer
sk: Bližšie

en: Color
sk: Farba

en: Color for filling completely closed off areas.
sk: Farba úplne uzavretej plochy

en: Color of a skipped path
sk: Farba preskočenej cesty

en: Color of failed path
sk: Farba nesprávnej cesty

en: Color of path
sk: Farba cesty

en: Color of surrounded area
sk: Farba okolnej plochy

en: Colors
sk: Farby

en: Colors:
sk: Farby:

en: Command
sk: Príkaz

en: Command '%s' failed
sk: Príkaz '%s' zlyhal

en: Command cannot be empty
sk: Príkaz nemôže byť prázdny

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Compass
sk: Kompas

en: Configuration Command:
sk: Konfiguračný príkaz:

en: Configuration of the desktop's background
sk: Nastavenie pozadia plochy

en: Configure GNOME's use of sound
sk: Nastavenie zvuku v GNOME

en: Configure how document types are handled
sk: Nastavenie, ako sa pracuje s dokumentami

en: Configure the global settings of your GNOME applications
sk: Nastavenie všeobecných vlastností GNOME aplikácií

en: Configure the settings of the screensaver
sk: Nastavenie šetriča obrazovky

en: Configure the settings of your Multimedia devices
sk: Nastavenie vašich multimediálnych zariadení

en: Configure which programs are used to display URLs
sk: Nastavenie, ktoré programy sa použijú pre zobrazenie URL

en: Configure your external devices
sk: Nastavenie externých periférií

en: Control Center
sk: Ovládacie centrum

en: Control Center Menu
sk: Menu ovládacieho centra

en: Controls whether or not a 'bridge' will appear over the logo.
sk: Nastavenie, či má byť cez logo koridor.

en: Copyright (C) 1988 by Sun Microsystems, Inc.
sk: Copyright (C) 1988 Sun Microsystems, Inc.

en: Coral
sk: Korál

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť '%s'.
    Vraciam sa späť k predchádzajúcemu správcovi okien '%s'

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
sk: Nepodarilo sa spustiť pôvodného správcu okien.
    Prosím, spustite správcu okien ručne. To môžete
    urobiť pomocou "Spustiť program" v menu.

en: Count
sk: Počet

en: Count:
sk: Počet:

en: Critical
sk: Kryštál

en: Crystal
sk: Kryštál

en: Cycle
sk: Dookola

en: Cycle modes.
sk: Dookola všetky módy

en: Cycle through all the available modes.
sk: Mení dookola všetky možné módy.

en: Cycle through colormap.
sk: Dookola meniť farby.

en: Cycle through colors.
sk: Dookola meniť farby.

en: Cycles
sk: Počet opakovaní

en: Cynosure franticly displays colored rectangles.
sk: Šialene zobrazuje farebné obdĺžniky.

en: Darrick Brown, Peter Schmitzberger, and Jamie Zawinski
sk: Darrick Brown, Peter Schmitzberger, a Jamie Zawinski

en: Dead Color
sk: Mŕtva farba

en: Decay
sk: Rozpad

en: Decayscreen
sk: Rozpad obrazovky

en: Decayscreen makes a screen look like its melting down.
sk: Rozpad obrazovky ju zobrazí, akoby sa roztekala.

en: Deco draws tacky 70s basement wall panelling.
sk: Kreslí schátralé panely ako zo 70-tych rokov

en: Default Action
sk: Štandardná akcia

en: Default Action:
sk: Štandardná akcia:

en: Default Editor
sk: Štandardný editor

en: Default MDI Mode
sk: Štandardný MDI mód

en: Default value
sk: Štandardný hodnota

en: Delay
sk: Pauza

en: Delay between drawing the maze and starting the solution.
sk: Čakanie medzi kreslením bludiska a začiatkom hľadania.

en: Delay between each step in the maze.
sk: Prestávky medzi krokmi v bludisku.

en: Delay between finishing the maze and starting a new one.
sk: Čakanie medzi dokončením hľadania a začiatkom nového bludiska.

en: Delay between redraws.
sk: Čakanie medzi prekreslením

en: Delay between switches.
sk: Čakanie medzi zmenami.

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete Application
sk: Odstrániť aplikáciu

en: Delete This MIME Type
sk: Odstrániť teto typ MIME

en: Demon
sk: Démon

en: Denser
sk: Hustejšie

en: Density
sk: Hustota

en: Description
sk: Popis

en: Description (e.g. Thumper image):
sk: Popis (napr. Obrázok Thumper):

en: Desktop
sk: Plocha

en: Desktop Properties manager.
sk: Správca nastavenia.

en: Determines whether or not the ant leaves a truchet in the path it leaves behind.
sk: Určuje, či mravec za sebou zanecháva stopu.

en: Determines whether the lines move erraticly, or bounce off the walls linearly.
sk: Určuje, či sa čiary odrážajú náhodne alebo lineárne.

en: Determines whether to draw the panels in color, or in black and white.
sk: Nastavuje, či sa má kresliť farebne alebo čiernobielo.

en: Determines whether to fill in the gaps between the lines.
sk: Určuje, či vyplniť medzery medzi čiarami.

en: Dialog Behavior
sk: Chovanie dialógu

en: Dialog Layout
sk: Rozloženie dialógov

en: Dialog buttons
sk: Tlačidlá dialógu

en: Dialog buttons have icons
sk: Tlačidlá dialógov majú ikony

en: Dialog hints
sk: Rady u dialógov

en: Dialog position
sk: Umiestnenie dialógu

en: Dialogs
sk: Dialógy

en: Dialogs are like other windows
sk: Dialógy sú ako ostatné okná

en: Dialogs are treated specially by window manager
sk: Správca okien pracuje s dialógmi špeciálne

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Discard all changes
sk: Zahodiť všetky zmeny

en: Discrete
sk: Disktrétne

en: Discrete map systems
sk: Systémy diskrétnych máp

en: Display a Sonar scope.
sk: Zobrazuje sonar

en: Display a spinning compass
sk: Zobrazuje otáčajúci sa kompas

en: Display an arcade game
sk: Zobrazuje arkádu

en: Display color bars.
sk: Zobraziť farebné pruhy

en: Display coloured polylines
sk: Zobrazuje farebné čiary

en: Display flames at the bottom of the screen
sk: Zobrazuje plamene na spodku obrazovky

en: Display nice stuff
sk: Zobrazuje pekné veci

en: Display oily drops.
sk: Zobrazuje kvapky oleja.

en: Display screensaver in monochrome.
sk: Zobraziť čiernobielo

en: Display squared spirales
sk: Zobrazuje štvorcové špirály

en: Display static.
sk: Zobrazovať zrnenie.

en: Display the desktop in a spotlight
sk: Zobrazuje svietenie baterkou na plochu

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
sk: Zobraziť tapetu: dlaždice, v strede, zväčšená alebo pomer

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: Distance from center of cube
sk: Vzdialenosť od stredu kocky

en: Distance of attraction.
sk: Vzdialenosť príťažlivosti

en: Distort
sk: Deformácia

en: Distort the screen
sk: Zdeformuje obrazovku

en: Distribution Version:
sk: Verzia distribúcie:

en: Document Handlers
sk: Ovládače dokumentov

en: Don't hide bubbles when they pop.
sk: Neskrývať bubliny po prasknutí.

en: Draw circles instead of pixmap bubbles.
sk: Kresliť kruhy miesto bublín.

en: Draw circular interference patterns
sk: Kreslí kruhové interferenčné obrazce

en: Draw circular patterns.
sk: Kreslí okrúhle tvary

en: Draw solid Qix.
sk: Kresliť plný Qix.

en: Draw square at weird starting points.
sk: Kresliť obdĺžniky na divných počiatočných bodoch.

en: Draw tacky 70s basement wall panelling.
sk: Kreslí schátralé panely ako zo 70-tych rokov

en: Draws a flow of colored points
sk: Kreslí prúd farebných bodov

en: Draws a fractal forest.
sk: Kreslí fraktálový les

en: Draws a point moving around a circle which moves around a circle.
sk: Kreslí bod krúžiaci okolo bodu, ktorý sa pohybuje po kružnici

en: Draws a simple orbital simulation.
sk: Kreslí jednoduchú simuláciu obežníc

en: Draws a simulation of an old terminal, with large pixels and long-sustain phosphor.
sk: Kreslí simuláciu starého terminálu s veľkými bodmi a dlhosvietiacim fosfórom.

en: Draws a waving flag.
sk: Kreslí vlajúcu vlajku.

en: Draws animated full-loop lisajous figures
sk: Kreslí animované lisajous obrázky

en: Draws fractal lightning bolts.
sk: Kreslí fraktálové blesky

en: Draws helical string-art patterns
sk: Kreslí špirálové tvary

en: Draws laser-like lines moving around a central focal point in varying numbers and colors.
sk: Kreslí niečo ako laserové pohybujúce sa čiary z centra v rôznych farbách.

en: Draws random color rectangles.
sk: Kreslí náhodné farebné obdĺžniky

en: Draws real plane fractals
sk: Kreslí fraktály reálnych plôch

en: Draws rippling interference patterns like splashing water.
sk: Kreslí kruhové interferenčné obrazce, podobné vodnej hladine.

en: Draws rotating line segments.
sk: Kreslí rotujúce úsečky

en: Draws smoothly-shaded oscillating oval patterns which resemble vapor trails.
sk: Kreslí tieňované oscilujúce oválne tvary, ktoré zanechávajú stopu.

en: Draws spinning, animating, julia-set fractals.
sk: Kreslí animované otáčajúce sa fraktálové množiny

en: Draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
sk: Kreslí otáčajúce sa, zrážajúce sa systémy generované funkciami.

en: Draws vaguely laser-like moving lines.
sk: Kreslí niečo ako laserové pohybujúce sa čiary

en: Draws what looks like a waving ribbon following a sinusoidal path.
sk: Kreslí niečo ako vlajúcu stuhu podľa sínusoidy.

en: Drift
sk: Unášanie

en: Drift draws drifting recursive fractal cosmic flames.
sk: Unášané fraktálne kozmické ohne

en: Drifting recursive fractal cosmic flames.
sk: Unášané fraktálne kozmické ohne

en: Drip onto desktop.
sk: Kvapky na plochu.

en: Duration
sk: Dĺžka

en: Duration (ms)
sk: Dĺžka (ms)

en: Duration of current shape.
sk: Trvanie aktuálneho tvaru.

en: Duration of laser burst.
sk: Trvanie zväzku

en: Duration of the laser burst.  After the burst has finished, It will move to a new location on the screen.
sk: Trvanie jednoho zväzku. Po tom, čo je skončený, presunie sa na iné miesto.

en: Edit Application
sk: Upraviť aplikáciu

en: Edit Application...
sk: Upraviť aplikáciu...

en: Edit Applications List
sk: Upraviť zoznam aplikácií

en: Edit Components List
sk: Upraviť zoznam komponentov

en: Edit List
sk: Upraviť zoznam

en: Edit Window Manager
sk: Upraviť Správcu okien

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Eenie
sk: Tri

en: Embossed Logo
sk: Vyzdvihnuté logo

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enable auto-repeat
sk: Povoliť automatické opakovanie

en: Enable sound server startup
sk: Povoliť spustenie zvukového servra

en: Epicycle draws the path traced out by a point on the edge of a circle that is rotating around the rim of another circle, and so on.
sk: Epicycle kreslí stopu bodu na okraji kružnice, ktorý rotuje okolo inej kružnice atď.

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
sk: Nastala inicializačná chyba pri štarte apletu ovládacieho centra pre URL.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
sk: Chyba pri inštalácii témy:
    '%s'
    %s

en: Event
sk: Udalosť

en: Extension
sk: Prípona

en: Extension:
sk: Prípona:

en: Fadedelay
sk: Pauza pre zmiznutie

en: Farther
sk: Ďalej

en: Fast
sk: Rýchlo

en: Faster
sk: Rýchlejšie

en: Figtype
sk: Typ obrazca

en: File Extensions
sk: Prípony súborov

en: File Types and Programs
sk: Typy súborov a programy

en: File to Play
sk: Prehrať súbor

en: Flag
sk: Vlajka

en: Flag draws a waving flab, containing text or an image.
sk: Kreslí vlajúcu vlajku obsahujúcu text alebo obrázok.

en: Flow
sk: Prúd

en: Forest
sk: Les

en: Fractal draws a fractal forest.
sk: Kreslí fraktálový les

en: Fractals should grow.
sk: Fraktály majú rásť

en: Franticly displays colored rectangles.
sk: Šialene zobrazuje farebné obdĺžniky

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Frequency of missile launch
sk: Frekvencia výstrelov

en: GLPlanet
sk: GLPlanéta

en: GNOME Control Center
sk: GNOME Ovládacie centrum

en: GNOME MDI Options
sk: GNOME MDI Možnosti

en: Galaxy
sk: Galaxia

en: Gears
sk: Prevody

en: General
sk: Všeobecné

en: Generates random mountain ranges using iterative subdivision of triangles.
sk: Generuje náhodné hory pomocou opakovaného rozdeľovania trojuholníkov.

en: Glow
sk: Žiarenie

en: Gnome editor
sk: GNOME Editor

en: Goop draws a simulation of bubbles in layers.
sk: Goop kreslí simuláciu vrstiev bublín

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
sk: Orientácia prechodu: vertikálna alebo horizontálna

en: Grav
sk: Gravitácia

en: Grav draws a simple orbital simulation.
sk: Kreslí jednoduchú simuláciu obežníc

en: Greynetic draws random rectangles.
sk: Kreslí náhodné farebné obdĺžniky

en: Grow
sk: Rast

en: Halo draws patterns based on circles.
sk: Kreslí tvary založené na kruhoch

en: Have at maximum size
sk: Určiť maximálnu veľkosť

en: Have initial forces on each point be tangential to original circle.
sk: Či majú byť počiatočné sily dotyčinice k originálnemu kruhu

en: Have points glow vary with acceleration.
sk: Či rýchlosť pohybu mení farbu bodov.

en: Have transparent bubbles.
sk: Priehľadné bubliny.

en: Helix draws patterns composed of line segments.
sk: Helix kreslí tvary zložené z úsečiek.

en: Help browser
sk: Prehliadač pomocníka

en: Help browser (new window)
sk: Prehliadač pomocníka (nové okno)

en: Help on control-center
sk: Pomocník pre Ovládacie centrum.

en: Help with '%s' settings
sk: Pomocník pre nastavenie '%s'

en: Help with the GNOME control-center.
sk: Pomocník GNOME ovládacieho centra.

en: Help with the current configuration page.
sk: Pomocník pre aktuálnu stránku nastavenia.

en: High
sk: Menej

en: Holdtime
sk: Čakanie

en: Home directory doesn't exist!
sk: Domovský priečinok neexistuje!

en: Hopalong generates real plan fractals.
sk: Kreslí fraktály reálnych plôch

en: Horizontal Gradient
sk: Horizontálny prechod

en: Host Name:
sk: Meno hostiteľa:

en: How long to run before choosing a new shape.
sk: Ako dlho bude bežať pred použítím iného tvaru.

en: How many particles should appear when a missile explodes.
sk: Koľko častí sa má objaviť pri výbuchu rakety.

en: How many particles should be allowed on the screen at once.
sk: Počet častí, ktoré môžu byť naraz na obrazovke.

en: Hypercube
sk: Hyperkocka

en: Hypercube displays a wireframe projection of a hypercube.
sk: Projekcia drôtovej hyperkocky

en: IOR of the control-center
sk: IOR Ovládacieho centra

en: If the solver can
sk: Ak je možné nájsť riešenie

en: Ifs draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
sk: Kreslí otáčajúce sa, zrážajúce sa systémy generované funkciami.

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
sk: Ignorovať štandardnú akciu.  Používa sa pre vlastné prípady inicializácie sedenia

en: Imsmap
sk: Mapa IMS

en: Initial spacing radius of points.
sk: Počiatočná vzdialenosť bodov.

en: Initialize session settings
sk: Inicializovať nastavenie sedenia

en: Install new
    theme...
sk: Inštalovať
    novú tému...

en: Interference
sk: Interferencia

en: Item 1
sk: Položka 1

en: Iterations
sk: Opakovania

en: Jigsaw takes an image of the screen, carves it up into jigsaw puzzle pieces, shuffles it, and solves it.
sk: Jigsaw zoberie obsah obrazovky, rozdelí ho na diely puzzle, zamieša ich a potom vyrieši.

en: Julia draws spinning, animating, julia-set fractals.
sk: Kreslí animované otáčajúce sa fraktálové množiny

en: Kaleidescope
sk: Kaleidoskop

en: Kaleidescope draws line segments in a symmetric pattern.
sk: Kreslí úsečky do symetrických obrazcov.

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Keyboard Properties
sk: Nastavenie klávesnice

en: Keyboard bell
sk: Zvonček klávesnice

en: Keyboard click
sk: Kliknutie klávesnice

en: Keyboard repeat rate
sk: Rýchlosť opakovania

en: Large
sk: Veľká

en: Larger
sk: Väčší

en: Left
sk: Vľavo

en: Left handed
sk: Pre ľavákov

en: Left-justify buttons
sk: Zarovnať tlačidlá vľavo

en: Length of the Trail:
sk: Dĺžka stopy:

en: Less
sk: Menej

en: Less Delay
sk: Kratšie

en: Let window manager decide
sk: Rozhodne správca okien

en: Lightning
sk: Blesk

en: Lightning draws fractal lightning bolts.
sk: Kreslí fraktálové blesky

en: Lisa draws animated full-loop lisajous figures.
sk: Kreslí animované lisajous obrázky

en: Little Ants walk around, leaving colored trails.
sk: Malí mravci behajú okolo a zanechávajú farebné stopy

en: Live Color
sk: Živá farba

en: Lmorph
sk: Lmorf

en: Lmorph morphs between simple linedrawings using bilinear interpolation.
sk: Lmorph morfuje medzi jednoduchými čiarovými tvarmi pomocou bilineárnej interpolácie.

en: Longer
sk: Dlhšie

en: Look and Feel
sk: Vzhľad

en: Look and Feel Properties
sk: Nastavenie vzhľadu

en: Loop
sk: Kruhy

en: Lots of bubbles floating around, in 3d
sk: Veľa plávajúcich bublín, 3D

en: Lots of random bubbles grow until they pop.
sk: Veľa náhodných bublín rastie až kým neprasknú.

en: Low
sk: Viac

en: Low
sk: Nízka

en: M.C. Escher inspired ants.. in 3d
sk: Mravce inšpirované M.C. Escherom v 3D

en: MDI notebook tab position
sk: Pozícia záložky notesu MDI

en: MIME Type
sk: Typ MIME

en: Make a star like formation using arcs.
sk: Vytvára niečo ako hviezdy pomocou oblúkov

en: Makes a screen melt down
sk: Roztečie obrazovku

en: Maximum number of lines.
sk: Maximálny počet čiar.

en: Maximum radius increment
sk: Maximálne zväčšenie polomeru

en: Maxlines
sk: Počet čiar

en: Maxsize
sk: Max. veľkosť

en: Maze
sk: Labyrint

en: Meenie
sk: Štyri

en: Menu Options
sk: Možnosti menu

en: Menu items have icons
sk: Položky menu majú ikony

en: Menus have relieved border
sk: Menu majú uvolnený okraj

en: Modal
sk: Modálne

en: Mode
sk: Mód

en: Modifies the direction move.
sk: Mení rozsah otáčania

en: Modifies the wobbling.
sk: Mení rozpad tvaru hodín.

en: Moe
sk: Už

en: Moire
sk: Moiré

en: Moire draws circular interference patterns.
sk: Kreslí kruhové interferenčné obrazce

en: Moire2
sk: Moiré2

en: Mono
sk: Čiernobiele

en: Monochrome
sk: Čiernobiele

en: More
sk: Viac

en: More Delay
sk: Dlhšie

en: Morph3d
sk: Morf3D

en: Morphing lines.
sk: Morfujúce čiary

en: Mountain
sk: Hora

en: Mouse
sk: Myš

en: Mouse Properties
sk: Nastavenie myši

en: Mouse buttons
sk: Tlačidlá myši

en: Mouse motion
sk: Pohyb myši

en: Moving polygons, similar to a kaleidescope.
sk: Presúvajúce sa mnohouholníky, pripomínajúce kaleidoskop

en: Multi-capplet id.
sk: Id pre multiaplet ovládacieho centra.

en: Multimedia
sk: Multimédiá

en: Munch munches squares until killed.
sk: Mačká štvorce.

en: Munching squares.
sk: Mačkanie štvorcov

en: Mynie
sk: Päť

en: Name cannot be empty
sk: Meno nemôže byť prázdny

en: Name:
sk: Meno:

en: Netscape (new window)
sk: Netscape (nové okno)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
sk: Nový typ MIME (napr. image/x-thumper):

en: No Screensaver
sk: Bez šetriča

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
sk: Pre tieto nastavenia nie je pomocník k dispozícii. Prosím, overte, že
    máte nainštalovaný Používateľský manuál GNOME.

en: None
sk: Žiadna

en: Noseguy
sk: Nosáč

en: Notebook
sk: Notes

en: Number
sk: Počet

en: Number of Colors
sk: Počet farieb

en: Number of Colors.
sk: Počet farieb.

en: Number of Qix:
sk: Počet Qixov:

en: Number of ants.
sk: Počet mravcov.

en: Number of bubbles to use.
sk: Počet použitých bublín.

en: Number of circles to use.
sk: Počet použitých kruhov.

en: Number of cycles
sk: Počet kružníc.

en: Number of interpolation steps.
sk: Počet krokov interpolácie.

en: Number of iterations.
sk: Počet opakovaní.

en: Number of particles
sk: Počet častí

en: Number of pixels before a color change.
sk: Počet bodov pred zmenou farby.

en: Number of pixels to use.
sk: Počet použitých bodov.

en: Number of planets to use.
sk: Počet planét.

en: Number of points to use.
sk: Počet použitých bodov.

en: Number of points.
sk: Počet bodov.

en: Number of polygons to use.
sk: Počet použitých mnohouholníkov.

en: Number of seeds
sk: Počet semien

en: Number of segments per laser burst.
sk: Počet častí jednoho zväzku.

en: Number of segments.
sk: Počet častí.

en: Number of trails.
sk: Počet stôp.

en: Number of trees to use.
sk: Počet stromov.

en: Number to use.
sk: Použitý počet.

en: Objects should leave trails behind them.
sk: Objekty majú zanechávať stopu.

en: Offset
sk: Posun

en: Oily
sk: Olejové

en: One
sk: Jeden

en: Open Behavior
sk: Chovanie pri otvorení

en: Open With Application
sk: Otvoriť aplikáciou

en: Open figures.
sk: Otvorené tvary.

en: Operating System:
sk: Operačný systém:

en: Orbit
sk: Obežná dráha

en: Orbit should decay.
sk: Dráhy majú slabnúť.

en: Particles on screen
sk: Počet častí na obrazovke

en: Pedal
sk: Pedál

en: Pedal Displays pretty geometric pictures.
sk: Pekný program pre geometrické obrázky

en: Penetrate
sk: Hra Penetrate

en: Peripherals
sk: Periférie

en: Permutes the screen image like a jigsaw puzzle.
sk: Zamieša obsah obrazovky ako puzzle.

en: Phosphor
sk: Fosfór

en: Pipes
sk: Potrubie

en: Pitch (Hz)
sk: Výška (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
sk: Umiestniť dialóg cez aplikáciu, ak je to možné

en: Play
sk: Zahrať

en: Points
sk: Bodov

en: Points:
sk: Bodov:

en: Post-Solving Delay
sk: Pauza po vyriešení

en: Pre-Solving Delay
sk: Pauza pred vyriešením

en: Pressing this button will popup a dialogbox that will help you setup the current screensaver.
sk: Stlačením tohoto tlačidla sa zobrazí dialóg, ktorý Vám pomôže nastaviť aktuálny šetrič.

en: Pretty geometric picture program.
sk: Pekný program pre geometrické obrázky

en: Preview
sk: Ukážka

en: Previous window manager did not die
sk: Predchádzajúci správca okien neskončil

en: Primary Color
sk: Primárna farba

en: Print the path that the ant took in the trail.
sk: Zobraziť cestu, ktorú prešiel mravec po obrazovke

en: Priority:
sk: Priorita:

en: Processor Type:
sk: Typ procesoru:

en: Protocol
sk: Protokol

en: Put a bridge over the logo?
sk: Koridor cez logo?

en: Put buttons on edges
sk: Umiestniť tlačidlá na okraje

en: Qix bounces a series of line segments around its window. This is truly the swiss army chainsaw of qix programs.
sk: Qix odráža čiary od okrajov okna. Funkcií má ako švajčiarsky nožík.

en: RANDOM SCREENSAVER
sk: NÁHODNÝ ŠETRIČ

en: Radio Button 1
sk: Rádiové tlačidlo 1

en: Radio Button 2
sk: Rádiové tlačidlo 2

en: Radius
sk: Polomer

en: Random
sk: Náhodné

en: Random Screensaver
sk: Náhodný šetrič

en: Random Settings
sk: Náhodné nastavenie

en: Random color-cycling braids in a circle.
sk: Krúžiace farebné stužky

en: Random mountain ranges
sk: Náhodné hory z trojuholníkov

en: Rd-bomb
sk: Bomba RD

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Repeat Delay
sk: Pauza pred opakovaním

en: Repeat rate
sk: Rýchlosť opakovania

en: Repeatedly create and solve a maze
sk: Dookola vytvára a rieši bludiská

en: Require Password
sk: Požadovať heslo

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Revert to System Defaults
sk: Vrátiť sa k systémovému nastaveniu

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
sk: Návrat k systémovému nastaveniu zahodí všetky zmeny,
    ktoré ste kedy urobili v nastavení typov súborov a programov.
    Pokračovať v návrate k systémovému nastaveniu?

en: Right
sk: Vpravo

en: Right handed
sk: Pre pravákov

en: Right-justify buttons
sk: Zarovnať tlačidlá vpravo

en: Ripples
sk: Vodná hladina

en: Rocks
sk: Kamene

en: Roll
sk: Behajúci obraz

en: Rotates a bitmap in an interesting way.
sk: Zaujímavo otáča obrázok

en: Rotation
sk: Otáčanie

en: Rubiks Cube
sk: Rubikova kocka

en: Run Configuration Tool for %s
sk: Spustiť konfiguračný nástroj pre %s

en: Run In Terminal
sk: Spustiť v termináli

en: Sample Button
sk: Ukážkové tlačidlo

en: Sample Check Button
sk: Ukážkové zaškrtávacie pole

en: Sample Text Entry Field
sk: Ukážkové textové pole

en: Save Session Later
sk: Uložiť sedenie neskôr

en: Save Session Now
sk: Uložiť sedenie teraz

en: Scaled
sk: Zväčšená

en: Scaled (keep aspect)
sk: Zväčšená (zachovať pomer)

en: Scatter
sk: Výbuch

en: Screen Saver
sk: Šetrič obrazovky

en: Screen Saver Demo
sk: Demonštrácia šetriča

en: Screen Saver Settings
sk: Nastavenie šetriča obrazovky

en: Screens from the movie The Matrix
sk: Obrazovky z filmu The Matrix

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: Secondary Color
sk: Sekundárna farba

en: Seconds
sk: sekúnd

en: Seeds
sk: Semená

en: Segments
sk: Časti

en: Segments:
sk: Časti:

en: Select a theme to install
sk: Vyberte tému, ktorú nainštalovať

en: Select an icon
sk: Vyberte ikonu

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
sk: Vyberte aplikácie, ktoré budú v menu pre typ MIME "%s"

en: Select sound file
sk: Vybrať zvukový súbor

en: Select views to appear in menu for MIME type "%s"
sk: Vyberte pohľady, ktoré budú v menu pre typ MIME "%s"

en: Select which desktop theme to use
sk: Vyberte, ktorá téma plochy sa má používať

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
sk: Vybrané témy budú otestované ukážkou tu.

en: Session
sk: Sedenie

en: Session Management Settings
sk: Nastavenie správy sedení

en: Set
sk: Nastaviť

en: Set background image.
sk: Nastaviť obrázok pozadia.

en: Set parameters from saved state and exit
sk: Nastaviť parametre z uloženého stavu a skončiť

en: Set random motion for the Qix.
sk: Nastaviť náhodný pohyb Qixu.

en: Sets the default feel of GNOME applications
sk: Nastavenie štandardného vzhľadu aplikácií GNOME.

en: Sets the distance between each line segment.
sk: Nastavuje vzdialenosť medzi jednotlivými časťami čiary.

en: Sets the moving cycle time.
sk: Nastavuje rýchlosť otáčania

en: Sets the number of Qix you have running at once.
sk: Nastavuje, koľko Qix pobeží naraz

en: Sets the number of line segments to be drawn.
sk: Nastavuje počet vykresľovaných častí čiar.

en: Sets the wallpaper to the value specified
sk: Nastaví tapetu na uvedenú hodnotu

en: Settings
sk: Nastavenie

en: Settings...
sk: Nastavenie...

en: Shift
sk: Unášanie

en: Shorter
sk: Kratšie

en: Shutdown monitor
sk: Vypnúť monitor po

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Simulates coral growth
sk: Simuluje rast korálu

en: Simulates coral growth.
sk: Simuluje rast korálu.

en: Simulates various television problems such as static, loss of vertical hold, and test patterns.
sk: Simuluje rôzne problémy s televízorom ako je behajúci obraz a testovacie tvary.

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size of burst.
sk: Veľkosť zväzku

en: Size of object.
sk: Veľkosť objektu

en: Size of pixels
sk: Veľkosť bodov

en: Size of point.
sk: Veľkosť bodu.

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Skip Color
sk: Farba preskočenia

en: Slidescreen
sk: Obrazovkový puzzle

en: Slim
sk: Úzke

en: Slow
sk: Pomaly

en: Slower
sk: Pomalšie

en: Small
sk: Malá

en: Smaller
sk: Menší

en: Solid
sk: Vyplnené

en: Sorry, no help is available for these settings.
sk: Ľutujem, pre tieto nastavenia nie je pomocník k dispozícii.

en: Sound
sk: Zvuk

en: Sound Events
sk: Zvukové udalosti

en: Sounds for events
sk: Zvuky pre udalosti

en: Specifies end background color for gradient
sk: Špecifikuje koncovú farbu pre farebný prechod

en: Specifies the background color
sk: Špecifikuje farbu pozadia

en: Specify which programs are used to open or view each file type
sk: Zadajte, ktorý program sa má použiť pre otvorenie alebo prezeranie daného typu súborov.

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Speed Delay
sk: Rýchlosť

en: Speed of Motion
sk: Rýchlosť pohybu

en: Speed of Motion.
sk: Rýchlosť pohybu.

en: Speed of animation.
sk: Rýchlosť animácie.

en: Speed of rotation
sk: Rýchlosť otáčania

en: Speed of the 90 degree rotation.
sk: Rýchlosť otáčania o 90 stupňov.

en: Speed:
sk: Rýchlosť:

en: Sphere
sk: Guľa

en: Spiral
sk: Špirála

en: Spotlight
sk: Baterka

en: Spotlights a bump map of your desktop.
sk: Ukazuje priestorovú mapu plochy.

en: Spread
sk: Roztiahnutie

en: Spread buttons out
sk: Roztiahnuť tlačidlá von

en: Stairs
sk: Schody

en: Starfish
sk: Hviezdy

en: Starfish bounces a series of arcs around its window in a star like formation. It uses multiple colors and multiple patterns.
sk: Odráža skupinu oblúkov okolo okna a vytvára tak niečo ako hviezdu. Používa viacero farieb a tvarov.

en: Start After
sk: Spustiť po

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
sk: Spúšťam %s
    (%d sekúnd pred vypršaním timeoutu)

en: Static
sk: Zrnenie

en: Static.
sk: Zrnenie.

en: Statusbar Options
sk: Možnosti stavového riadku

en: Statusbar is interactive when possible
sk: Stavový riadok je interaktívny, ak je to možné

en: Statusbar progress meter is on the right
sk: Ukazovateľ postupu je na stavovom riadku vpravo

en: Steps
sk: Krokov

en: Stir
sk: Rozruch

en: Stir it up.
sk: Rozrušovat ich.

en: Stir.
sk: Rozruch.

en: Strange
sk: Divnosť

en: Submenu
sk: Podmenu

en: Submenus can be torn off
sk: Podmenu môžu byť oddelené

en: Surround Color
sk: Farba okolia

en: Swirl
sk: Vír

en: Test settings
sk: Test nastavenia

en: The  xroger  program displays a replacement for the X logo with a more accurate Look and Feel.
sk: Zobrazuje náhradu za logo X Windows s presnejším vzhľadom.

en: The  xroger  program displays a replacement for the X logo.
sk: Zobrazuje náhradu za logo X Windows.

en: The 3d mesa demo, of gears
sk: mesa 3D demo, prevody

en: The GNOME configuration tool
sk: GNOME nástroj pre nastavenie

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
sk: Zadaný typ MIME obsahuje veľké písmená. Veľké písmená boli automaticky zmenené na malé.

en: The braid program draws random color-cycling braids around a circle.
sk: Program Stužky preslí náhodné stužky okolo kruhu.

en: The color of a failed path (stippled with a 50% pattern)
sk: Farba nesprávnej cesty (50% vzor)

en: The color of the path.
sk: Farba cesty.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
sk: Príkaz "%s" nebol nájdený.
    Musíte použiť príkaz, ktorý bude fungovať odkiaľkoľvek.

en: The delay (in microseconds) after solving a maze and before generating a new one.
sk: Čakanie (v mikrosekundách) medzi dokončením hľadania a začiatkom nového bludiska.

en: The delay (in microseconds) between each step of the solution path.
sk: Čakanie (v mikrosekundách) medzi jednotlivými krokmi pri hľadaní cesty.

en: The delay (in microseconds) between generating a maze and starting to solve it.
sk: Čakanie (v mikrosekundách) medzi generovaním bludiska a začiatkom riešenia.

en: The famous, M.C. Escher, impossible cage
sk: Slávna klietka M.C. Eschera

en: The famous, M.C. Escher, impossible stairs
sk: Slávne schodište M.C. Eschera

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
sk: Tieto moduly boli zmenené, ale zmeny neboli potvrdené. Ak ich chcete upraviť, prosím, dvojite kliknite na danej položke.

en: The maze program creates a random maze and then solves it with graphical feedback.
sk: Dookola vytvára a graficky rieši bludiská

en: The pyro program simulates fireworks.
sk: Simuluje ohňostroj

en: The sierpinski program draws Sierpinski triangle fractals.
sk: Kreslí trojuholníhové Sierpinskeho fraktály.

en: The sound file for this event does not exist.
sk: Súbor so zvukom pre túto udalosť neexistuje.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
sk: Súbor so zvukom pre túto udalosť neexistuje.
    Možno budete chcieť nainštalovať balík
    gnome-audio obsahujúci štandardné zvuky.

en: The spiral program draws moving circular spiral patterns.
sk: Kreslí posúvajúce sa špirálovité tvary.

en: The vines program is yet another geometric pattern generator, this one's claim to fame being a pseudo-fractal looking vine like pattern that creates nifty whirls and loops.
sk: Ďalší generátor, ktorý kreslí pseudofraktálové geometrické obrazce vyzerajúce ako vinná réva.

en: Theme Selector
sk: Výber témy

en: Theme does not exist
sk: Téma neexistuje

en: Thickness
sk: Hrúbka

en: Thinner
sk: Redšie

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
sk: Táto kópia Ovládacieho centra GNOME nebola preložená s podporou zvuku

en: This draws a working analog clock composed of floating, throbbing bubbles.
sk: Kreslí analógové hodiny zložené z plávajúcich bublín.

en: This one produces loop-shaped colonies that spawn, age, and eventually die.
sk: Vytvára kruhové kolónie, ktoré rastú, starnú a prípadne hynú.

en: This screensaver does distortions of some areas of the screen, as if some object was moving under the image
sk: Tento šetrič zdeformuje niektoré časti obrazovky akoby sa pod ňou pohyboval nejaký objekt.

en: This will cause the panes to flash.
sk: Toto spôsobí blikanie častí.

en: Threshold
sk: Prahová hranica

en: Tiger
sk: Vieme

en: Tiled
sk: Dlaždice

en: Time 3D is a clock.  It uses flying balls to display the time.  The balls move and wobble around to give you the impression your graphic workstation with its many XStone is doing something.
sk: Kreslí analógové hodiny pomocou plávajúcich bublín. Ich pohyb dáva pocit, že váš výkonný počítač robí niečo užitočné.

en: Time between redraws.
sk: Čas medzi prekresleniami.

en: Time between redraws:
sk: Čas medzi prekresleniami:

en: Time finished product is shown.
sk: Ako dlho bude zobrazený výsledok.

en: Time to fade away.
sk: Dĺžka strácania sa

en: Time to show each picture.
sk: Čas pre každý obrázok.

en: Toe
sk: Cha

en: Toolbar Options
sk: Možnosti nástrojového pruhu

en: Toolbar buttons have relieved border
sk: Tlačidlá pruhov majú uvolnený okraj

en: Toolbars have line separators
sk: Pruhy majú čiarové oddeľovače

en: Toolbars have relieved border
sk: Pruhy majú uvolnený okraj

en: Toolbars have text labels
sk: Pruhy majú textové popisy

en: Top
sk: Hore

en: Toplevel
sk: Vrchná úroveň

en: Trail
sk: Stopa

en: Trails
sk: Stopy

en: Transparent
sk: Priesvitné

en: Triangle
sk: Trojuholníky

en: Try
sk: Skúsiť

en: Twist
sk: Otáčanie

en: Twist speed:
sk: Rýchlosť otáčania:

en: Twist:
sk: Otáčanie:

en: Two
sk: Dva

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
sk: Zadajte prípony pre tento typ MIME (bez bodky).
    Pre oddelenie viacerých prípon použite medzeru,
    napríklad: html htm

en: URL Handlers
sk: Ovládače URL

en: Uhm.. *poing*
sk: Hm.. *poing*

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown file format
sk: Neznámy formát súboru

en: Use GNOME to set background
sk: Použiť GNOME pre nastavenie pozadia

en: Use Viewer
sk: Použiť prehliadač

en: Use XOR drawing function.
sk: Použiť XOR pre kreslenie.

en: Use a gradient fill for the background
sk: Použiť prechodové vyplnenie pre pozadie

en: Use a gradient of colors between circles.
sk: Použiť farebné prechody medzi kruhmi.

en: Use a solid fill for the background
sk: Použiť plné vyplnenie pre pozadie

en: Use additive color model.
sk: Použiť aditívny model farieb.

en: Use color when drawing.
sk: Použiť farby pri kreslení.

en: Use custom font.
sk: Použiť vlastné písmo.

en: Use lissajous figures to get points.
sk: Použiť lissajous obrazce pre získanie bodov.

en: Use power management.
sk: Používať správu napájania.

en: Use raw shapes
sk: Použiť neupravené tvary

en: Use red/blue 3d seperation.
sk: Používať červenomodrý 3D mód

en: Use statusbar instead of dialog when possible
sk: Ak je to možné, použiť stavový riadok namiesto dialógu

en: User Font
sk: Používateľské písmo

en: User Interface
sk: Rozhranie

en: User Name:
sk: Používateľské meno:

en: Vertical Gradient
sk: Vertikálny prechod

en: Vertical roll.
sk: Vertikálne behanie

en: View as %s
sk: Zobraziť ako %s

en: Vines
sk: Rastliny

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Wallpaper
sk: Tapeta

en: Wallpaper Selection
sk: Výber tapety

en: Warning:
sk: Varovanie:

en: Whales, dolphins and sharks swimming around, in 3D
sk: Veľryby, delfíni a žraloci plávajúci v 3D priestore

en: When the figure is complete, epicycle pauses this number of seconds.
sk: Keď je obrazec hotový, šetrič bude takto dlho čakať.

en: Wide
sk: Široké

en: Width of segment:
sk: Šírka časti:

en: Window Manager
sk: Správca okien

en: Window manager is session managed
sk: Správca okien je spravovaný sedením

en: Wobble
sk: Rozpad

en: Wobble:
sk: Rozpad:

en: Worm
sk: Červík

en: X ID of the socket it's plugged into
sk: X ID soketu, do ktorého je zapojený

en: Xflame
sk: Plameň

en: Xjack
sk: XJack

en: Xlyap
sk: XLyap

en: Xmatrix
sk: Matrix

en: Xteevee
sk: XTelevízor

en: You cannot delete the current Window Manager
sk: Nemôžete zmazať aktuálneho správcu okien

en: You must enter a command.
sk: Musíte zadať príkaz.

en: You must enter a name.
sk: Musíte zadať meno.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
sk: Váš aktuálny správca okien bol zmenený. Pre uloženie tejto zmeny,
    musíte uložiť Vaše aktuálne sedenie. To môžete urobiť buď výberom
    "Uložiť sedenie" nižšie, alebo ju môžete uložiť neskôr. To je možné
    urobiť pomocu "Uložiť aktuálne sedenie" pod "Nastavenie" v hlavnom
    menu, alebo zapnutím "Uložiť aktuálne nastavenie" pri odhlasovaní.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
sk: Váš aktuálny správca okien bol zmenený. Pre uloženie tejto zmeny,
    musíte uložiť Vaše aktuálne sedenie. To môžete urobiť buď výberom
    "Uložiť sedenie" nižšie, alebo ju môžete uložiť neskôr. To je možné
    urobiť pomocu "Uložiť aktuálne sedenie" pod "Nastavenie" v hlavnom
    menu, alebo zapnutím "Uložiť aktuálne nastavenie" pri odhlasovaní.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
sk: nastala inicializačná chyba pri štarte apletuovládacieho centra pre pozadie.
    končím...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
sk: nastala inicializačná chyba pri štarte apletuovládacieho centra pre klávesnicu.
    končím...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
sk: nastala inicializačná chyba pri štarte apletuovládacieho centra pre myš.
    končím...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
sk: nastala inicializačná chyba pri štarte apletuovládacieho centra pre zvuky.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
sk: nastala inicializačná chyba pri štarte apletuovládacieho centra pre správcu okien.
    končím...

en: capplet-command to be run.
sk: spustiť príkaz apletu ovládacieho centra.

en: color
sk: farba

en: color-cycle
sk: Meniť farby

en: delay
sk: pauza

en: draws pseudo-fractal geometric patterns
sk: Kreslí pseudofraktálové geometrické obrazce

en: handler:
sk: obsluha:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
sk: id apletu ovládacieho centra -- priradené ovládacím centrom

en: none
sk: žiadna

en: seconds
sk: sekúnd

en: simulates fireworks
sk: Simuluje ohňostroj

en: squishy transparent oil and bubbles
sk: Priehľadný olej a bubliny

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
sk: Aplet ovládacieho centra pre správcu okien:
    Nepodarilo sa inicializovať správcu okien.
    	'%s' sa nespustil

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
sk: Aplet ovládacieho centra pre správcu okien:
    Nepodarilo sa inicializovať správcu okien.
    	Beží už iný správca okien a nie je možné ho ukončiť.
