textutils 2.0.14 - en to sk translation catalogue (365 entries)

en: 
      -B, --binary             use binary writes to the console device.
sk: 
      -B, --binary             použije mód binárneho zápisu na zariadenie konzoly

en: 
    # users=%u
sk: 
    # používateľov=%u

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
sk: 
    Ako špeciálny prípad, cp tvorí záložné kópie ZDROJa, pokiaľ sú zadané voľby
    force a backup a ZDROJ a CIEĽ sú rovnakým menom pre existujúci bežný súbor.

en: 
    Beware that many operators need to be escaped or quoted for shells.
    Comparisons are arithmetic if both ARGs are numbers, else lexicographical.
    Pattern matches return the string matched between \( and \) or null; if
    \( and \) are not used, they return the number of characters matched or 0.
sk: 
    Pozor na to, že veľa operátorov musí byť v shelli citovaných. Porovnania sú
    aritmetické, pokiaľ sú oba argumenty číselné, inak sú lexikografické.
     Hľadanievzoru vracia vyhovujúci reťazec medzi \( a \) alebo prázdny reťazec; pokiaľ
    \( a \) nie sú použité, vracia počet vyhovujúcich znakov alebo 0.

en: 
    Beware that parentheses need to be escaped (e.g., by backslashes) for shells.
    INTEGER may also be -l STRING, which evaluates to the length of STRING.
sk: 
    Pozor na to, že zátvorky musia byť v shelli chránené (napr. spätnými
    lomítkami. CELÉČÍSLO môže byť tiež -l REŤAZEC, čo sa vyhodnotí na
    dĺžku REŤAZCA.

en: 
    Handle the tty line connected to standard input.  Without arguments,
    prints baud rate, line discipline, and deviations from stty sane.  In
    settings, CHAR is taken literally, or coded as in ^c, 0x37, 0177 or
    127; special values ^- or undef used to disable special characters.
sk: 
    Ovládanie terminálu pripojeného na štandardný vstup. Bez argumentov
    vypíše baudovú rýchlosť, linkovú disciplínu a odchylky od stty sane.
    V nastaveniach sa ZNAK špecifikuje tak ako je, alebo kódovaný spôsobom
    ^c, 0x37, 0177 alebo 127; pre zákaz špeciálneho znaku treba použiť
    ^- alebo undef.

en:     Inodes   IUsed   IFree IUse%%
sk:     I-uzly   IPouž   IVoľ  IPou%%

en:     Size  Used Avail Use%%
sk:     Veľk  Použ Dost  Pou%%

en:  %2d:%02d%s  up
sk:  %2d:%02d%s  beží

en:  %4s-blocks      Used Available Use%%
sk:  %4s-bloky       Použ Dostupné  Pou%%

en:  (backup: %s)
sk: (záloha: %s)

en:  Mounted on
sk:  Namontovaný na

en:  groups=
sk:  skupiny=

en:  old
sk:  dávno

en: %c: invalid suffix character in obsolescent option
sk: %c: neplatný znak v zastaralom prepínači

en: %d: fmt="%s" width=%d
sk: %d: formát='%s' šírka=%d

en: %s (for regexp `%s')
sk: %s (pre regvýr `%s')

en: %s -> %s (unbackup)
sk: %s -> %s (obnovenie zálohy)

en: %s and %s are the same file
sk: %s a %s predstavujú ten istý súbor

en: %s exists but is not a directory
sk: %s existuje, ale nie je adresárom

en: %s has unknown file type
sk: %s je neznámy typ souboru

en: %s is too large
sk: %s je príliš veľa

en: %s+%s records in
sk: %s+%s záznamov dnu

en: %s+%s records out
sk: %s+%s záznamov von

en: %s: %lu: improperly formatted %s checksum line
sk: %s: %lu: nesprávne sformátovaný riadok %s kontrolného súčtu

en: %s: %s is so large that it is not representable
sk: %s: %s je príliš veľký, preto nie je reprezentovateľný

en: %s: %s:%s: disorder:
sk: %s: %s:%s: nezotriediteľné:

en: %s: FAILED open or read
sk: %s: ZLYHALO otvorenie alebo čítanie

en: %s: File exists
sk: %s: Súbor existuje

en: %s: No such user
sk: %s: Používateľ neexistuje

en: %s: `%s': line number out of range
sk: %s: `%s': číslo riadku je mimo rozsah

en: %s: `%s': match not found
sk: %s: `%s': nenájdené

en: %s: `}' is required in repeat count
sk: %s: '}' je požadovaná v počítadle opakovaní

en: %s: binary operator expected
sk: %s: očakávaný binárny operátor

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
sk: %s: relatívne symbolické odkazy je možné vytvoriť iba v aktuálnom adresári

en: %s: cannot find username for UID %u
sk: %s: nie je možné zistiť meno používateľa pre UID %u

en: %s: cannot follow end of this type of file; giving up on this name
sk: %s: nie je možné sledovať koniec tohoto typu súboru

en: %s: cannot remove
sk: %s: nie je možné zmazať

en: %s: cannot shred append-only file descriptor
sk: %s: nie je možné skartovať deskriptor určený iba pre pridávanie

en: %s: couldn't reset non-blocking mode
sk: %s: nie je možné opustiť neblokovací režim

en: %s: count `%.*s' too large
sk: %s: počet `%.*s' príliš veľký

en: %s: equivalence class operand must be a single character
sk: %s: operand v triede [=c=] musí byť jediný znak

en: %s: expected a numeric value
sk: %s: očakávaná numerická hodnota

en: %s: file has negative size
sk: %s: súbor má zápornú dĺžku

en: %s: file too long
sk: %s: súbor je príliš dlhý

en: %s: file truncated
sk: %s: súbor bol skrátený

en: %s: illegal option -- %c
sk: %s: nepovolený prepínač -- %c

en: %s: input contains a loop:
sk: %s: vstup obsahuje cyklus:

en: %s: input file is output file
sk: %s: vstupný súbor je zároveň výstupným

en: %s: invalid PID
sk: %s: chybné PID

en: %s: invalid count at start of `%s'
sk: %s: chybný počet na začiatku `%s'

en: %s: invalid field specification `%s'
sk: %s: chybne zadaná položka `%s'

en: %s: invalid maximum number of consecutive size changes
sk: %s: neplatné číslo maximálneho počtu po sebe idúcich zmien veľkosti

en: %s: invalid maximum number of unchanged stats between opens
sk: %s: neplatné číslo maximálneho počtu nezmenených výsledkov funkcie stat
    medzi otvoreniami

en: %s: invalid number
sk: %s: chybné číslo

en: %s: invalid number of bytes
sk: %s: chybný počet bytov

en: %s: invalid number of lines
sk: %s: chybný počet riadkov

en: %s: invalid number of seconds
sk: %s: neplatný počet sekúnd

en: %s: invalid option -- %c
sk: %s: chybný prepínač -- %c

en: %s: invalid pattern
sk: %s: chybný vzor

en: %s: invalid regular expression: %s
sk: %s: chybný regulárny výraz: %s

en: %s: line number must be greater than zero
sk: %s: číslo riadku musí byť väčšie ako nula

en: %s: line number out of range
sk: %s: číslo riadku je mimo rozsah

en: %s: no properly formatted %s checksum lines found
sk: %s: nenájdené správne sformátované riadky %s kontrolného súčtu

en: %s: no size information for this device
sk: %s: neexistuje informácia o veľkosti tohoto zariadenia

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sk: %s: prepínač `%c%s' nepovoľuje argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
sk: %s: voľba `%s' nie je jednoznačná

en: %s: option `%s' requires an argument
sk: %s: prepínač `%s' vyžaduje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sk: %s: prepínač `--%s' nepovoľuje argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sk: %s: prepínač `-W %s' nepovoľuje argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sk: %s: prepínač `-W %s' nie je jednoznačný

en: %s: option requires an argument -- %c
sk: %s: prepínač vyžaduje argument -- %c

en: %s: overwrite %s, overriding mode %04lo?
sk: %s: prepísať %s bez ohľadu na práva %04lo?

en: %s: overwrite %s?
sk: %s: prepísať %s?

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...
sk: %s: prechod %lu/%lu (%s)...

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s
sk: %s: prechod %lu/%lu (%s)...%s

en: %s: read error
sk: %s: chyba pri čítaní

en: %s: removed
sk: %s: zmazaný

en: %s: removing
sk: %s: maže sa

en: %s: replace %s?
sk: %s: prepísať %s?

en: %s: unable to perform all requested operations
sk: %s: nie je možné vykonať všetky požadované operácie

en: %s: unary operator expected
sk: %s: očakávaný unárny operátor

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sk: %s: neznámy prepínač `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sk: %s: neznámy prepínač `--%s'

en: %s: value not completely converted
sk: %s: hodnota nebola úplne prevedená

en: %s: warning: making a hard link to a symbolic link is not portable
sk: %s: varovanie: pevný odkaz na symbolický odkaz nie je prenositeľný

en: %scannot read table of mounted filesystems
sk: %snie je možné prečítať tabuľku namontovaných súborových systémov

en: %s}: integer required between `{' and `}'
sk: %s}: medzi `{' a `}' musí byť celé číslo

en: ')' expected
sk: očakávaný znak ')'

en: ')' expected, found %s
sk: očakávaný znak ')', nájdený %s

en: ,  load average: %.2f
sk: ,  priemerná záťaž: %.2f

en: -ef does not accept -l
sk: -ef neakceptuje -l

en: -nt does not accept -l
sk: -nt neakceptuje -l

en: <internal>
sk: <interné>

en: Cannot specify both printing across and printing in parallel.
sk: Nie je možné zadať výpis súborov po sebe a vedľa seba.

en: Cannot specify number of columns when printing in parallel.
sk: Pri výpise vedľa seba, nie je možné zadať počet stĺpcov.

en: Directory:
sk: Adresár:

en: FAILED
sk: CHYBNÝ

en: Idle
sk: Nečin

en: In real life:
sk: V reáli:

en: LINE
sk: TERM

en: Login name:
sk: Prihlasovacie meno:

en: OK
sk: V PORIADKU

en: Page %d
sk: Stránka %d

en: Password:
sk: Heslo:

en: Plan:
sk: Plán:

en: Project:
sk: Projekt:

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sk: Toto je voľne šíriteľný softvér - pre podmienky šírenia pozri zdrojový
    kód. Neexistuje ŽIADNA ZÁRUKA, ani OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI
    PRE KONKRÉTNY ÚČEL.

en: Try `%s --help' for more information.
sk: Viac informácií získate príkazom `%s --help'.

en: Unknown system error
sk: Neznáma systémová chyba

en: Usage: %s [-DIGITS] [OPTION]... [FILE]...
sk: Použitie: %s [-ČÍSLICA] [PREPÍNAČ]... [SÚBOR]...

en: Usage: %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [SETTING]...
      or:  %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [-a|--all]
      or:  %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [-g|--save]
sk: Použitie: %s [-F ZARIADENIE] [--file=ZARIADENIE] [NASTAVENIE]...
      alebo:  %s [-F ZARIADENIE] [--file=ZARIADENIE] [-a|--all]
      alebo:  %s [-F ZARIADENIE] [--file=ZARIADENIE] [-g|--save]

en: Usage: %s [FILE]...
      or:  %s [OPTION]
sk: Použitie: %s [SÚBOR]...
     alebo:   %s [VOĽBA]

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ] [SÚBOR]...

en: Usage: %s [OPTION] [INPUT [PREFIX]]
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ] [SÚBOR [PREDPONA]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILE PATTERN...
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... SÚBOR VZOROV...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... SÚBOR1 SÚBOR2

en: Usage: %s [OPTION]... SET1 [SET2]
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... MNOŽINA1 [MNOŽINA2]

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
sk: Použitie: %s [VOĽBA]... ZDROJ CIEĽ             (1. formát)
       alebo: %s [VOĽBA]... ZDROJ... ADRESÁR       (2. formát)
       alebo: %s -d [VOĽBA]... ADRESÁR...          (3. formát)

en: Usage: %s [OPTION]... [+FORMAT]
      or:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]
sk: Použitie: %s [VOĽBA]... [+FORMÁT]
     alebo:   %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... [SÚBOR]...

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
      or:  %s --traditional [FILE] [[+]OFFSET [[+]LABEL]]
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... [SÚBOR]...
      alebo:  %s --traditional [SÚBOR] [[+]POSUN [[+]NÁVESTIE]]

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... [VSTUP [VÝSTUP]]

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT]...   (without -G)
      or:  %s -G [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... [VSTUP]... (bez -G)
      alebo:  %s -G [PREPÍNAČ]... [VSTUP [VÝSTUP]]

en: Usage: %s format [argument...]
sk: Použitie: %s formát [argument...]

en: Valid arguments are:
sk: Platné argumenty sú:

en: WARNING: %d of %d computed %s did NOT match
sk: VAROVANIE: %d z %d %s NEBOLI vyhodnotené

en: WARNING: %d of %d listed %s could not be read
sk: VAROVANIE: %d z %d %s nie je možné čítať

en: Warning:
sk: Varovanie:

en: Warning: it is not portable to use two or more file arguments with
    tail's obsolescent option syntax (%s).  Use the equivalent -n or -c
    option instead.
sk: Varovanie: použitie dvoch alebo viacerých súborových argumentov so zastaralou
    syntaxou prepínača %s nie je prenosné. Radšeji použite ekvivalentný prepínač
    -n alebo -c.

en: When
sk: Kedy

en: Where
sk: Kde

en: [=c=] expressions may not appear in string2 when translating
sk: výraz [=c=] nemôže byť v MNOŽINE2 pri nahradzovaní

en: ^[yY]
sk: ^[yYaAáÁ]

en: `%s' has appeared;  following end of new file
sk: súbor %s sa objavil. Sledovanie konca súboru pokračuje.

en: `%s' has become accessible
sk: `%s' sa stal dostupným

en: `%s' has become inaccessible
sk: `%s' sa stal nedostupným

en: `%s' has been replaced with an untailable file; giving up on this name
sk: súbor `%s' bol nahradený iným, neumožňujúcim sledovanie jeho konca.

en: `%s' has been replaced;  following end of new file
sk: súbor %s bol nahradený iným. Sledovanie konca súboru
    pokračuje.

en: `%s' is not a valid positive integer
sk: `%s' nie je platné kladné celé číslo

en: `-%c' extra characters or invalid number in the argument: `%s'
sk: `-%c' nadbytočné znaky alebo zlé číslo v argumente: `%s'

en: `--columns=COLUMN' invalid number of columns: `%s'
sk: `--columns=STĹPCOV' neplatný počet stĺpcov: `%s'

en: `--pages' invalid ending page number: `%s'
sk: `--pages' - chybné číslo koncovej stránky: `%s'

en: `--pages' invalid range of page numbers: `%s'
sk: `--pages' - chybný rozsah čísiel stránok: `%s'

en: `--pages' invalid starting page number: `%s'
sk: `--pages' - chybné číslo počiatočnej stránky: `%s'

en: `--pages' starting page number is larger than ending page number
sk: `--pages' - číslo počiatočnej stránky je väčšie ako číslo koncovej stránky

en: `--pages=FIRST_PAGE[:LAST_PAGE]' missing argument
sk: `--pages=PRVÁ_STRÁNKA[:POSLEDNÁ_STRÁNKA]' chýbajúci parameter

en: `-N NUMBER' invalid starting line number: `%s'
sk: `-N ČÍSLO'chybné číslo počiatočného riadku: `%s'

en: `-W PAGE_WIDTH' invalid number of characters: `%s'
sk: `-W ŠÍRKA_STRÁNKY' - chybný počet riadkov na stranu: `%s'

en: `-l PAGE_LENGTH' invalid number of lines: `%s'
sk: `-l DĹŽKA_STRÁNKY' chybný počet riadkov na stranu: `%s'

en: `-o MARGIN' invalid line offset: `%s'
sk: `-o OKRAJ' chybný posun riadku: `%s'

en: `-w PAGE_WIDTH' invalid number of characters: `%s'
sk: `-w ŠÍRKA_STRÁNKY' - chybný počet riadkov na stranu: `%s'

en: a command must be given with an adjustment
sk: s úpravou musí byť zadaný príkaz

en: accessing %s
sk: pristupujem k %s

en: advancing past %s bytes in output file %s
sk: presúvam sa za %s bajtov vo výstupnom súbore %s

en: after -eq
sk: po -eq

en: after -ge
sk: po -ge

en: after -gt
sk: po -gt

en: after -le
sk: po -le

en: after -lt
sk: po -lt

en: after -ne
sk: po -ne

en: after -t
sk: po -t

en: argument expected
sk: očakávaný argument

en: at least one string must be given when squeezing repeats
sk: najmenej jedna množina musí byť zadaná pri komprimovaní opakujúcich sa znakov

en: backing up %s would destroy source;  %s not copied
sk: vytvorenie záložnej kópie %s by zničilo zdroj; %s nebol skopírovaný

en: backing up %s would destroy source;  %s not moved
sk: vytvorenie záložnej kópie %s by zničilo zdroj; %s nebol presunutý

en: backup type
sk: typ zálohy

en: before -eq
sk: pred -eq

en: before -ge
sk: pred -ge

en: before -gt
sk: pred -gt

en: before -le
sk: pred -le

en: before -lt
sk: pred -lt

en: before -ne
sk: pred -ne

en: block size
sk: veľkosť bloku

en: both files cannot be standard input
sk: obidva súbory nemôžu byť štandardným vstupom

en: cannot both summarize and show all entries
sk: nie je možné súčasne sumarizovať a vypisovať všetky položky

en: cannot change owner and/or group of %s
sk: nie je možné zmeniť používateľa a/alebo skupinu %s

en: cannot change permissions of %s
sk: nie je možné zmeniť práva %s

en: cannot convert U+%04X to local character set
sk: nie je možné konvertovať U+%04X do lokálnej znakovej sady

en: cannot copy cyclic symbolic link %s
sk: nie je možné skopírovať zacyklený symbolický odkaz %s

en: cannot create directory %s
sk: nie je možné vytvoriť adresár %s

en: cannot create temporary file
sk: nie je možné vytvoriť dočasný súbor

en: cannot determine hostname
sk: nie je možné zistiť názov systému

en: cannot do ioctl on `%s'
sk: ioctl na `%s' nie je možné vykonať

en: cannot get supplemental group list
sk: nie je možné zistiť zoznam doplnkových skupín

en: cannot get the login group of a numeric UID
sk: nie je možné určiť skupinu číselného UID

en: cannot make both hard and symbolic links
sk: nie je možné zároveň vytvoriť pevný a symbolický odkaz

en: cannot omit both user and group
sk: nie je možné vynechať používateľa aj skupinu

en: cannot open %s for reading
sk: nie je možné otvoriť %s pre čítanie

en: cannot print only names or real IDs in default format
sk: v implicitnom formáte nie je možné vypísať iba mená alebo reálne ID

en: cannot read realtime clock
sk: nie je možné prečítať hodiny reálneho času

en: cannot remove `.' or `..'
sk: nie je možné zmazať `.' alebo `..'

en: cannot set date
sk: nie je možné nastaviť dátum

en: cannot set hostname; this system lacks the functionality
sk: nie je možné nastaviť názov; tento systém to neumožňuje

en: cannot skip past end of combined input
sk: nemožno preskočiť koniec kombinovaného vstupu

en: cannot split in more than one way
sk: súbor sa nedá rozdeliť viacerými spôsobmi

en: changed group of %s to %s
sk: skupina %s zmenená na %s

en: changed ownership of %s to %s
sk: vlastníka %s zmenený na %s

en: changing ownership of %s
sk: mením vlastníctvo %s

en: character offset is zero
sk: pozícia znaku je nula

en: checksum
sk: kontrolného súčtu

en: checksums
sk: kontrolných súčtov

en: close failed
sk: zlyhalo zatvorenie súboru

en: closing %s (fd=%d)
sk: uzatváranie %s (fd=%d)

en: closing output file %s
sk: zatváram výstupný súbor %s

en: compatibility mode supports at most three arguments
sk: v kompatibilnom móde nemôžu byť viac ako tri argumenty

en: copying multiple files, but last argument %s is not a directory
sk: je požadované kopírovanie viacerých súborov, ale posledný argument %s nie je adresár

en: couldn't get boot time
sk: nie je možné zistiť čas zavedenia systému

en: create hard link %s to %s
sk: vytvoriť pevný odkaz %s na %s

en: create symbolic link %s to %s
sk: vytvoriť symbolický odkaz %s na %s

en: creating file `%s'
sk: vytváram súbor `%s'

en: creating hard link %s to %s
sk: vytváram pevný odkaz %s na %s

en: creating symbolic link %s to %s
sk: vytváram symbolický odkaz %s na %s

en: directory `%s' is not searchable
sk: adresár `%s' nie je možné prehľadávať

en: error in regular expression search
sk: chyba pri vyhľadávaní pomocou regulárneho výrazu

en: error reading %s
sk: chyba pri čítaní %s

en: error writing %s
sk: chyba pri zápise %s

en: extra operand `%s' not allowed with -c
sk: nadbytočný operand `%s' nie je povolený, pokiaľ je použité -c

en: failed to change group of %s to %s
sk: zmena skupiny %s na %s zlyhala

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
sk: zmena práv súboru %s na %04lo (%s) zlyhala

en: field number is zero
sk: číslo položky je nula

en: fifo files not supported
sk: tento systém nepodporuje rúry

en: file
sk: zadaného súboru

en: file system type %s both selected and excluded
sk: súborový systém %s je zároveň vybratý a vylúčený

en: files
sk: zadaných súborov

en: getpass: cannot open /dev/tty
sk: getpass: nie je možné otvoriť /dev/tty

en: getting new attributes of %s
sk: zisťujem nové atribúty %s

en: group number
sk: číslo skupiny

en: group of %s retained as %s
sk: skupina súboru %s zostala %s

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
sk: ignorujem chybný rozostup tabulátorov v premennej prostredia TABSIZE: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
sk: ignorujem chybnú šírku v premennej prostredia COLUMNS: %s

en: in compatibility mode, the last two arguments must be offsets
sk: v kompatibilnom móde musia byť posledné dva argumenty posuny

en: incorrect password
sk: nesprávne heslo

en: input disappeared
sk: vstup sa stratil

en: installing multiple files, but last argument, %s is not a directory
sk: je požadovaná inštalácia viacerých súborov, ale posledný argument %s nie je adresár

en: invalid backslash escape `\%c'
sk: chybný zápis `\%c'

en: invalid backslash escape at end of string
sk: chybne použité spätné lomítko na konci reťazca

en: invalid byte or field list
sk: chybný zoznam bytov alebo položiek

en: invalid character `%c' in type string `%s'
sk: znak `%c' v reťazci typu `%s' je chybný

en: invalid character class `%s'
sk: chybná trieda znaku `%s'

en: invalid conversion specifier in suffix: %c
sk: chybne zadaný typ konverzie v parametri prepínača: %c

en: invalid conversion specifier in suffix: \%.3o
sk: chybne zadaný typ konverzie v parametri prepínača: \%.3o

en: invalid field number for file 1: `%s'
sk: chybné číslo položky pre súbor 1: `%s'

en: invalid field number for file 2: `%s'
sk: chybné číslo položky pre súbor 2: `%s'

en: invalid field number: `%s'
sk: chybné číslo položky: `%s'

en: invalid field specifier: `%s'
sk: chybne zadaná položka: `%s'

en: invalid file number in field spec: `%s'
sk: chybné číslo súboru v popise položky: `%s'

en: invalid group
sk: neplatná skupina

en: invalid identity mapping;  when translating, any [:lower:] or [:upper:]
    construct in string1 must be aligned with a corresponding construct
    ([:upper:] or [:lower:], respectively) in string2
sk: nie je možné identifikovať mapovanie: pri nahradzovaní, ľubovoľná konštrukcia
    [:lower:] alebo [:upper:] v MNOŽINE1 musí byť zarovnaná so zodpovedajúcou
    konštrukciou ([:upper:] alebo [:lower:]) v MNOŽINE2.

en: invalid number after `,'
sk: chybné číslo za `,'

en: invalid number after `-'
sk: chybné číslo za `-'

en: invalid number after `.'
sk: chybné číslo za `.'

en: invalid number at field start
sk: chybné číslo na začiatku položky

en: invalid number of bytes
sk: chybný počet bytov

en: invalid number of columns: `%s'
sk: neplatný počet stĺpcov: `%s'

en: invalid number of lines
sk: chybný počet riadkov

en: invalid output address radix `%c'; it must be one character from [doxn]
sk: chybný základ výstupnej adresy `%c'; musí to byť jeden zo znakov [doxn]

en: invalid repeat count `%s' in [c*n] construct
sk: chybný počet opakovania `%s' v konštrukcii [c*n]

en: invalid second operand in compatibility mode `%s'
sk: chybný druhý argument '%s' v starom formáte

en: invalid type string `%s'
sk: chybný typ reťazca `%s'

en: invalid type string `%s';
    this system doesn't provide a %lu-byte floating point type
sk: chybný typ `%s'; tento systém nemá %lu-bytové čísla s plávajúcou radovou
    čiarkou

en: invalid type string `%s';
    this system doesn't provide a %lu-byte integral type
sk: chybný typ `%s'; tento systém nemá %lu-bytové celé čísla

en: invalid user
sk: neplatný používateľ

en: limit argument
sk: argument orezaný

en: line number `%s' is smaller than preceding line number, %s
sk: číslo riadku `%s' je menšie ako číslo predchádzajúceho riadku, %s

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
sk: pre rúry nie je potrebné zadávať hlavné a vedľajšie číslo zariadenia

en: memory exhausted
sk: vyčerpaná pamäť

en: minimum string length
sk: minimálna dĺžka reťazca

en: misaligned [:upper:] and/or [:lower:] construct
sk: nezarovnané(á) konštrukcie(a) [:upper:] a/alebo [:lower:]

en: missing %% conversion specification in suffix
sk: v parametri prepínača chýba zadanie typu konverzie pomocou %%

en: missing `]'
sk: chýbajúca `]'

en: missing conversion specifier in suffix
sk: v parametri prepínača chýba určenie typu konverzie

en: missing hexadecimal number in escape
sk: v sekvencii chýba hexadecimálne číslo

en: missing list of fields
sk: chýba zoznam položiek

en: missing list of positions
sk: chýba zoznam pozícií

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
sk: práva súboru %s boli zmenené na %04lo (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
sk: práva súboru %s zostali %04lo (%s)

en: multi-character tab `%s'
sk: viacznakový tabulátor `%s'

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
sk: symbolický odkaz %s ani odkazovaný súbor neboli zmenené

en: no FILE arguments may be used with the option to output
    dircolors' internal database
sk: pokiaľ je požadovaný výpis vnútornej databázy 'dircolors', nie
    je možné použiť argumenty pre súbor

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
sk: nie je nastavená premenná prostredia SHELL a typ shellu nie je zadaný

en: no files may be specified when using --string
sk: pri použití prepínača --string nemôžu byť zadané súbory

en: no files remaining
sk: už nezostávajú žiadne súbory

en: no type may be specified when dumping strings
sk: pri vypisovaní reťazcov nemožno zadať typ

en: not a tty
sk: nie je terminál

en: number of bytes
sk: počet bytov

en: number of lines
sk: počet riadkov

en: old-style offset
sk: posunutie v starom štýle

en: only one [c*] repeat construct may appear in string2
sk: opakovanie znaku [c*] môže byť v MNOŽINE2 iba raz

en: only one argument may be specified
sk: môže byť zadaný iba jeden argument

en: only one argument may be specified when using --check
sk: iba jeden argument môže byť zadaný pri použití prepínača --check

en: only one string may be given when deleting without squeezing repeats
sk: iba jedna množina môže byť zadaná pri mazaní bez komprimovania
    opakujúcich sa znakov

en: only one type of list may be specified
sk: môže byť zadaný iba jeden typ zoznamu

en: open failed
sk: zlyhalo otvorenie

en: ownership of %s retained as %s
sk: vlastník %s zostal %s

en: page width too narrow
sk: šírka stránky je príliš malá

en: preserving times for %s
sk: zachovávam časy %s

en: printing all duplicated lines and repeat counts is meaningless
sk: výpis všetkých opakujúcich sa riadkov a počítadla opakovania nemá zmysel

en: range-endpoints of `%s-%s' are in reverse collating sequence order
sk: konce rozsahu `%s-%s' sú v obrátenom poradí

en: read error
sk: chyba pri čítaní

en: read failed
sk: zlyhalo čítanie

en: separator cannot be empty
sk: oddeľovač nemôže byť prázdny

en: setting times of %s
sk: nastavujem časy %s

en: skip argument
sk: preskakujem argument

en: sort size
sk: veľkosť triedenia

en: standard error
sk: štandardná chyba

en: standard input
sk: štandardný vstup

en: standard input is closed
sk: štandardný vstup je uzavrený

en: standard output
sk: štandardný výstup

en: starting page number larger than total number of pages: `%d'
sk: číslo počiatočnej stránky je väčšie ako počet stránok: `%d'

en: stat failed
sk: zlyhal stat

en: stdin: read error
sk: stdin: chyba pri čítaní

en: stray character in field spec
sk: neočakávaný znak v špecifikácii položky

en: suppressing non-delimited lines makes sense
    	only when operating on fields
sk: potlačenie riadkov neobsahujúcich oddeľovač, má význam iba
    	pri použití pracuje s poľami

en: tab size cannot be 0
sk: veľkosť tabulátoru nemôže byť 0

en: tab size contains an invalid character
sk: veľkosť tabulátoru obsahuje neplatný znak

en: tab sizes must be ascending
sk: postupnosť pozíc tabulátorov musí byť rastúca

en: the --binary and --text options are meaningless when verifying checksums
sk: prepínače --binary a --text sú bezvýznamné pri overovaní kontrolných súčtov

en: the --status option is meaningful only when verifying checksums
sk: prepínač --status má význam iba pri overovaní kontrolných súčtov

en: the --string and --check options are mutually exclusive
sk: prepínače --string a --check sa vzájomne vylučujú

en: the --warn option is meaningful only when verifying checksums
sk: prepínač --warn má význam iba pri overovaní kontrolných súčtov

en: the [c*] construct may appear in string2 only when translating
sk: výraz [c*] môže byť v MNOŽINE2 iba pri nahradzovaní

en: the [c*] repeat construct may not appear in string1
sk: zadanie opakovania [c*] nemôže byť v MNOŽINE1

en: the argument `%s' lacks a leading `+';
    When using an option to specify date(s), any non-option
    argument must be a format string beginning with `+'.
sk: argumentu `%s' chýba úvodný znak `+';
    Pokiaľ je pre špecifikáciu dátumu použitá voľba, všetky argumenty,
    ktoré nie sú voľbami, musia byť formátovacím reťazcom s úvodným `+'.

en: the delimiter must be a single character
sk: oddeľovač musí byť jediný znak

en: the options to print and set the time may not be used together
sk: voľby pre výpis a nastavenie času nemôžu byť použité spoločne

en: too few arguments
sk: príliš málo argumentov

en: too few non-option arguments
sk: príliš málo argumentov, ktoré nie sú prepínačmi

en: too many %% conversion specifications in suffix
sk: príliš mnoho typov konverzie %% v parametri prepínača

en: too many arguments
sk: príliš veľa argumentov

en: too many arguments;  When using tail's obsolescent option syntax (%s)
    there may be no more than one file argument.  Use the equivalent -n or -c
    option instead.
sk: príliš mnoho argumentov; Pri použití zastaralej syntaxe prepínača %s,
    môže byť uvedený iba jeden súborový argument. Radšej použite
    ekvivalentný prepínač -n alebo -c.

en: too many non-option arguments
sk: príliš mnoho argumentov, ktoré nie sú prepínačmi

en: total
sk: celkom

en: truncated record
sk: skrátený záznam

en: truncated records
sk: skrátených záznamov

en: two strings must be given when both deleting and squeezing repeats
sk: dve množiny musia byť zadané pri mazaní a komprimovaní opakujúcich sa znakov

en: two strings must be given when translating
sk: obidve množiny musia byť zadané pri nahradzovaní

en: undefined
sk: nedefinovaný

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
sk: nezrozumiteľná hodnota v premennej prostredia LS_COLORS

en: unrecognized option `-%c'
sk: neznámy prepínač `-%c'

en: user %s does not exist
sk: používateľ %s neexistuje

en: using restricted shell %s
sk: použitý obmedzený shell %s

en: warning: %s: character(s) following character constant have been ignored
sk: varovanie: %s: znak (znaky) nasledujúce za znakovou konštantou boli ignorované

en: warning: --pid=PID is not supported on this system
sk: varovanie: --pid=PID nie je na tomto systéme podporované

en: warning: --retry is useful only when following by name
sk: varovanie: --retry je užitočné iba pri sledovaní podľa názvu

en: warning: --version-control (-V) is obsolete;  support for it
    will be removed in some future release.  Use --backup=%s instead.
sk: varovanie: voľba --version-control (-V) je zastaralá a jej
    podpora bude v niektorej budúcej verzii odstránená. Namiesto
    nej použite --backup=%s.

en: warning: PID ignored; --pid=PID is useful only when following
sk: varovanie: PID bolo ignorované; --pid=PID je užitočné iba pri nasledovaní

en: warning: invalid width %lu; using %d instead
sk: varovanie: chybná šírka %lu; namiesto nej použijem %d

en: warning: line number `%s' is the same as preceding line number
sk: varovanie: číslo riadku `%s' je rovnaké ako číslo predcházajúceho riadku

en: warning: summarizing conflicts with --max-depth=%d
sk: varovanie: sumarizácia je v konflikte s --max-depth=%d

en: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
sk: varovanie: sumarizácia je to isté ako --max-depth=0

en: warning: the ambiguous octal escape \%c%c%c is being
    	interpreted as the 2-byte sequence \0%c%c, `%c'
sk: varovanie: nejednoznačný osmičkový zápis \%c%c%c bude
    	interpretovaný ako 2-bytová sekvencia \0%c%c, `%c'

en: warning: unportable BRE: `%s': using `^' as the first character
    of the basic regular expression is not portable; it is being ignored
sk: varovanie: neprenositeľný BRE (základný regulérny výraz): `%s': použitie
    znaku `^' na začiatku nie je prenositeľné a je ignorovaný

en: when making multiple links, last argument must be a directory
sk: pri vytváraní viacerých odkazov musí byť posledným argumentom adresár

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
sk: pri premiestňovaní viacerých súborov musí byť posledným argumentom adresár

en: when not truncating set1, string2 must be non-empty
sk: pokiaľ MNOŽINA1 nie je skracovaná, potom MNOŽINA2 nesmie byť prázdna

en: when preserving paths, the destination must be a directory
sk: pokiaľ je požadované zachovanie ciest, cieľ musí byť adresárom

en: when specifying an output style, modes may not be set
sk: nastavenia nemôžu byť špecifikované, pokiaľ je požadovaný výpis nastavení

en: when translating with complemented character classes,
    string2 must map all characters in the domain to one
sk: pri nahradzovaní s doplnkom množiny znakov, MNOŽINA2 musí mapovťt všetky
    znaky z tejto oblasti do jedného

en: when translating, the only character classes that may appear in
    string2 are `upper' and `lower'
sk: pri nahradzovaní môžu byť v MNOŽINE2 iba triedy znakov [:upper:]
    a [:lower:]

en: width specification
sk: specifikácia šírky

en: write error
sk: chyba pri zápise

en: write error for `%s'
sk: chyba pri zápise do `%s'

en: write failed
sk: chyba pri zápise

en: you must specify a list of bytes, characters, or fields
sk: musíte zadat zoznam bytov, znakov alebo položiek
