dia-0.92.robota.sk - en to sk translation catalogue (1478 entries)

en: %s
    Object
sk: %s
    Objekt

en: %s
    Shape
sk: %s
    Tvar

en: %s
    System sheet
sk: %s
    Systémový list

en: %s
    Unassigned type
sk: %s
    Nepriradený typ

en: %s
    User sheet
sk: %s
    Používateľský list

en: %s Plugin could not be unloaded
sk: %s Modul nie je možné odstrániť z pamäte

en: %s error: can specify only one of -t or -o.
sk: %s chyba: môžete určiť buď -f alebo -o.

en: %s error: don't know how to export into %s
sk: %s chyba: neviem ako exportovať do %s

en: %s error: input and output file name is identical: %s
sk: %s chyba: názov vstupného a výstupného súboru je rovnaký: %s

en: %s error: must specify only one of -t or -o.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: %s chyba: musíte určiť buď -t alebo -o.
    Spustite '%s --help' pre zobrazenie úplného zoznamu možností príkazového riadku.

en: %s error: need valid input file %s
sk: %s chyba: potrebný je správny vstupný súbor %s

en: %s error: no input file.
sk: %s chyba: žiadny vstupný súbor.

en: %s error: only one input file expected.
sk: %s chyba: očakávaný je iba jeden vstupný súbor.

en: %s error: popt library not available on this system
sk: %s chyba: popt knižnica nie je dostupná na tomto systéme

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
sk: Kontakt rebríka 'ak nie' (bežne uzavretý)

en: 'if' (normally open) ladder contact
sk: Kontakt rebríka 'ak' (bežne otvorený)

en: 'jump' output variable
sk: Výstupná premenná 'skok'

en: 'reset' output variable
sk: Výstupná premenná 'vynulovanie'

en: 'set' output variable
sk: Výstupná premenná 'nastaviť'

en: /Dialogs/_Layers...
sk: /Dialógy/_Vrstvy...

en: /Edit/---
sk: /Upraviť/---

en: /Edit/C_ut
sk: /Upraviť/Vy_strihnúť

en: /Edit/Copy Text
sk: /Upraviť/Kopírovať text

en: /Edit/Cut Text
sk: /Upraviť/Vystrihnúť text

en: /Edit/Paste _Text
sk: /Upraviť/Vložiť _text

en: /Edit/_Copy
sk: /Upraviť/_Kopírovať

en: /Edit/_Delete
sk: /Upraviť/_Zmazať

en: /Edit/_Paste
sk: /Upraviť/_Vložiť

en: /Edit/_Redo
sk: /Upraviť/_Opakovať vrátené

en: /Edit/_Undo
sk: /Upraviť/Vrátiť _Späť

en: /File/---
sk: /Súbor/---

en: /File/P_lugins...
sk: /Súbor/Zásuvné modu_ly...

en: /File/Page Set_up...
sk: /Súbor/Nastavenie st_rany...

en: /File/Save _As...
sk: /Súbor/Uložiť _ako...

en: /File/Sheets and Objects...
sk: /Súbor/Listy a objekty...

en: /File/_Close
sk: /Súbor/_Zavrieť

en: /File/_Diagram tree
sk: /Súbor/Strom _diagramu

en: /File/_Export...
sk: /Súbor/_Export...

en: /File/_New
sk: /Súbor/_Nový

en: /File/_Open...
sk: /Súbor/_Otvoriť

en: /File/_Preferences...
sk: /Súbor/_Vlastnosti...

en: /File/_Print Diagram...
sk: /Súbor/_Tlačiť diagram...

en: /File/_Quit
sk: /Súbor/_Koniec

en: /File/_Save
sk: /Súbor/_Uložiť

en: /Help/---
sk: /Pomocník/---

en: /Help/_About...
sk: /Pomocník/_O Dia...

en: /Help/_Manual
sk: /Pomocník/_Manuál

en: /Objects/---
sk: /Objekty/---

en: /Objects/Align Horizontal/---
sk: /Objekty/_Vodorovne zarovnať/---

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
sk: /Objekty/Vodorovne zarovnať/Priľahlé

en: /Objects/Align Horizontal/Center
sk: /Objekty/Vodorovne zarovnať/Na stred

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
sk: /Objekty/Vodorovne zarovnať/Rovnaká vzdialenosť

en: /Objects/Align Horizontal/Left
sk: /Objekty/Vodorovne zarovnať/Doľava

en: /Objects/Align Horizontal/Right
sk: /Objekty/Vodorovne zarovnať/Doprava

en: /Objects/Align Vertical/---
sk: /Objekty/_Zvislo zarovnať/---

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
sk: /Objekty/Zvislo zarovnať/Priľahlé

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
sk: /Objekty/Zvislo zarovnať/Dole

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
sk: /Objekty/Zvislo zarovnať/Rovnaká vzdialenosť

en: /Objects/Align Vertical/Middle
sk: /Objekty/_Zvislo zarovnať/Do stredu

en: /Objects/Align Vertical/Top
sk: /Objekty/Zvislo zarovnať/Hore

en: /Objects/Align _Horizontal
sk: /Objekty/_Vodorovne zarovnať

en: /Objects/Align _Vertical
sk: /Objekty/_Zvislo zarovnať

en: /Objects/Bring Forwards
sk: /Objekty/Priniesť do _popredia

en: /Objects/Bring to _Front
sk: /Objekty/Priniesť do _popredia

en: /Objects/Send Backwards
sk: /Objekty/Poslať _dozadu

en: /Objects/Send to _Back
sk: /Objekty/Poslať _dozadu

en: /Objects/_Group
sk: /Objekty/Zo_skupenie

en: /Objects/_Parent
sk: /Objekty/V_noriť

en: /Objects/_Properties...
sk: /Objekty/_Vlastnosti...

en: /Objects/_Ungroup
sk: /Objekty/_Zrušiť zoskupenie

en: /Objects/_Unparent
sk: /Objekty/Vy_noriť

en: /Objects/_Unparent Children
sk: /Objekty/Vyno_riť vnorené

en: /Select/---
sk: /Vybrať/---

en: /Select/All
sk: /Vybrať/Všetko

en: /Select/Connected
sk: /Vybrať/Pripojené

en: /Select/Intersect
sk: /Vybrať/Prienik

en: /Select/Invert
sk: /Vybrať/Opak

en: /Select/None
sk: /Vybrať/Nič

en: /Select/Remove
sk: /Vybrať/Odstrániť

en: /Select/Replace
sk: /Vybrať/Nahradiť

en: /Select/Same Type
sk: /Vybrať/Ten istý typ

en: /Select/Transitive
sk: /Vybrať/Tranzitívne

en: /Select/Union
sk: /Vybrať/Zjednotenie

en: /Sort _diagrams
sk: /Triedenie _diagramov

en: /Sort _diagrams/as _inserted
sk: /Triedenie _diagramov/ako sú _vkladané

en: /Sort _diagrams/by _name
sk: /Triedenie _diagramov/podľa _názvu

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
sk: /Triedenie diagramov/Štandardné/ako sú vkl_adané

en: /Sort diagrams/Default/by _name
sk: /Triedenie diagramov/Štandardné/podľa _názvu

en: /Sort diagrams/_Default
sk: /Triedenie diagramov/Štan_dardné

en: /Sort objects/All as inserted
sk: /Triedenie objektov/Všetko tak, ako je vkladané

en: /Sort objects/All by name
sk: /Triedenie objektov/Všetko podľa názvu

en: /Sort objects/All by type
sk: /Triedenie objektov/Všetko podľa typu

en: /Sort objects/Default/as _inserted
sk: /Triedenie objektov/Štandardné/tak ako sú vklad_ané

en: /Sort objects/Default/by _name
sk: /Triedenie objektov/Štandardné/podľa _názvu

en: /Sort objects/Default/by _type
sk: /Triedenie objektov/Štandardné/podľa _typu

en: /Sort objects/_Default
sk: /Triedenie objektov/Štan_dardné

en: /Sort objects/as _inserted
sk: /Triedenie objektov/ako sú vklad_ané

en: /Sort objects/by _name
sk: /Triedenie objektov/podľa _názvu

en: /Sort objects/by _type
sk: /Triedenie objektov/podľa _typu

en: /Tools/---
sk: /_Nástroje/---

en: /Tools/Arc
sk: /Nástroje/Oblúk

en: /Tools/Beziergon
sk: /Nástroje/Beziergon

en: /Tools/Bezierline
sk: /Nástroje/Bézierová čiara

en: /Tools/Box
sk: /Nástroje/Obdĺžnik

en: /Tools/Ellipse
sk: /Nástroje/Elipsa

en: /Tools/Image
sk: /Nástroje/Obrázok

en: /Tools/Line
sk: /Nástroje/Čiara

en: /Tools/Magnify
sk: /Nástroje/Lupa

en: /Tools/Modify
sk: /Nástroje/Upraviť

en: /Tools/Polygon
sk: /Nástroje/Polygón

en: /Tools/Polyline
sk: /Nástroje/Lomená čiara

en: /Tools/Scroll
sk: /Nástroje/Posunutie

en: /Tools/Text
sk: /Nástroje/Text

en: /Tools/Zigzagline
sk: /Nástroje/Cik-cak čiara

en: /View/---
sk: /Zobrazenie/---

en: /View/Diagram Properties...
sk: /Zobrazenie/Vlastnosti diagramu...

en: /View/New _View
sk: /Zobrazenie/No_vý pohľad

en: /View/Re_draw
sk: /Zobrazenie/Pre_kresliť

en: /View/Show _All
sk: /Zobrazenie/Zobr_aziť všetko

en: /View/Show _Connection Points
sk: /Zobrazenie/Zobraziť spojova_cie body

en: /View/Show _Grid
sk: /Zobrazenie/Zobr_aziť mriežku

en: /View/Show _Rulers
sk: /Zobrazenie/Zobraziť p_ravítka

en: /View/Zoom _In
sk: /Zobrazenie/Zmenšen_ie

en: /View/Zoom _Out
sk: /Zobrazenie/Zväčš_enie

en: /View/Zoom/100%
sk: /Zobrazenie/Lupa/100%

en: /View/Zoom/141%
sk: /Zobrazenie/Lupa/141%

en: /View/Zoom/200%
sk: /Zobrazenie/Lupa/200%

en: /View/Zoom/25%
sk: /Zobrazenie/Lupa/25%

en: /View/Zoom/283%
sk: /Zobrazenie/Lupa/283%

en: /View/Zoom/35.4%
sk: /Zobrazenie/Lupa/35.4%

en: /View/Zoom/400%
sk: /Zobrazenie/Lupa/400%

en: /View/Zoom/50%
sk: /Zobrazenie/Lupa/50%

en: /View/Zoom/70.7%
sk: /Zobrazenie/Lupa/70.7%

en: /View/Zoom/85%
sk: /Zobrazenie/Lupa/85%

en: /View/_AntiAliased
sk: /Zobrazenie/_Vyhladené

en: /View/_Snap To Grid
sk: /Zobrazenie/Pri_tiahnuť k mriežke

en: /View/_Zoom
sk: /Zobrazenie/_Lupa

en: /_Dialogs
sk: /_Dialógy

en: /_Edit
sk: /_Upraviť

en: /_File
sk: /_Súbor

en: /_Help
sk: /_Pomocník

en: /_Hide this type
sk: /Skryť t_ento typ

en: /_Input Methods
sk: /Vst_upné metódy

en: /_Locate
sk: /_Lokalizovať

en: /_Objects
sk: /_Objekty

en: /_Properties
sk: /_Vlastnosti

en: /_Select
sk: /_Vybrať

en: /_Sort objects
sk: /_Triedenie objektov

en: /_Tools
sk: /_Nástroje

en: /_View
sk: /Zobra_zenie

en: 100BaseT hub
sk: Hub 100BaseT

en: 2/2 distributor
sk: Rozvádzač 2/2

en: 3 1/2 inch diskette
sk: 3 1/2 palcová disketa

en: 3/2 distributor
sk: Rozvádzač 3/2

en: 3/3 distributor
sk: Rozvádzač 3/3

en: 3174 (desktop) cluster controller
sk: Radič clusteru 3174 (na stôl)

en: 3X74 (floor) cluster controller
sk: Radič clusteru 3X74 (na podlahu)

en: 4/2 distributor
sk: Rozvádzač 4/2

en: 5/2 distributor
sk: Rozvádzač 5/2

en: 5/3 distributor
sk: Rozvádzač 5/3

en: 6705 Integrated access device
sk: Zariadenie integrovaného prístupu 6705

en: 6732 Multiservice access platform
sk: Platforma prístupu viacerých služieb 6732

en: <- Copy
sk: <- Kopírovať

en: <- Copy All
sk: <- Kopírovať všetko

en: <- Move
sk: <- Presunúť

en: <- Move All
sk: <- Presunúť všetko

en: <Toolbox>/File/Plugins...
sk: <Toolbox>/Súbor/Zásuvné moduly...

en: <Toolbox>/File/Quit
sk: <Toolbox>/Súbor/Koniec

en: <unnamed>
sk: <bez názvu>

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
sk: @ čas     nastaví ukazovateľ na absolútny čas.
    ( trvanie  nastaví signál, potom čaká na 'dĺžku trvania'.
    ) trvanie  zloží signál, potom čaká na 'dĺžku trvania'.
    u trvanie  nastaví signál na stav "neznámy", potom čaká na 'dĺžku trvania' .
    príklad : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: AND
sk: A

en: AND gate
sk: Brána AND

en: AND vergent
sk: Hranice A

en: ASIC processor
sk: ASIC procesor

en: ATM fast gigabit etherswitch
sk: Rýchly gigabitový etherwitch ATM

en: ATM router
sk: ATM smerovač

en: ATM switch
sk: ATM prepínač

en: ATM switch symbol
sk: Symbol ATM switch

en: ATM tag sw gigabit router
sk: Gigabitový switch smerovač ATM tag

en: ATM tag switch router
sk: Switch smerovač ATM tag

en: About Dia
sk: O Dia

en: Absorb
sk: Vstrebať

en: Abstract
sk: Abstraktný

en: Abstract Class
sk: Abstraktná trieda

en: AccessPoint
sk: Prístupový bod

en: Acoustic Energy
sk: Akustická energia

en: Action being executed
sk: Vykonávaná akcia

en: Action to associate to a step
sk: Činnosť spojená s krokom

en: Active
sk: Aktívny

en: Active object
sk: Aktívny objekt

en: Activity
sk: Činnosť

en: Activity/Data identifier
sk: Identifikátor aktivity/dát

en: Activity/data box
sk: Obdĺžnik aktivity/dát

en: Activity/data flow arrow
sk: Šípka toku aktivity/dát

en: Actor
sk: Účinkujúci

en: Actuate
sk: Poháňať

en: Add
sk: Pridať

en: Add Corner
sk: Pridať roh

en: Add Handle
sk: Pridať úchytku

en: Add Segment
sk: Pridať segment

en: Add connection point
sk: Pridať bod pripojenia

en: Add connection points
sk: Pridať prípojné body

en: Add segment
sk: Pridať segment

en: Adjacent
sk: Priliehajúci

en: Adjust
sk: Upraviť

en: Aerator with bubbles
sk: Aerátor s bublinkami

en: Aggregate
sk: Agregát

en: Aggregation, one class is part of another
sk: Agregácia, jedna trieda je časťou druhej

en: Air exhaust orifice
sk: Ústie odsávania

en: Align
sk: Zarovnať

en: Align _Horizontal
sk: Zarovnať _horizontálne

en: Align _Vertical
sk: Zaro_vnať vertikálne

en: All
sk: Všetko

en: Allow
sk: Dovoliť

en: Allow DOF
sk: Povoliť DOF

en: Amplify
sk: Zosilniť

en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
sk: Vybraná zbierka mnohouholníkov, Beziergonov a iných rôznych geometrických tvarov

en: Antenna for wireless transmission
sk: Anténa pre rádiový prenos

en: Arc
sk: Oblúk

en: Arc (upward)
sk: Oblúk (smerom hore)

en: Arrow Properties
sk: Nastavenie šípky

en: Arrow colour
sk: Farba šípky

en: Arrow line width
sk: Šírka čiary ručičky

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
sk: Štýl šípky na začiatku nových čiar. Kliknutím vyberte šípku alebo nastavte parametre šípky v Detailoch...

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
sk: Štýl šípky na konci nových čiar. Kliknutím vyberte šípku alebo nastavte parametre šípky v Detailoch...

en: Arrow type none -- shouldn't happen
sk: Žiadny typ šípky -- nemalo by sa to stať

en: Arrows
sk: Šípky

en: Aspect
sk: Aspekt

en: Assemble
sk: Zostaviť

en: Association, two classes are associated
sk: Asociácia, dve triedy sú asociované

en: Assorted
sk: Vybrané

en: Attach
sk: Pripojiť

en: Attribute
sk: Atribút

en: Attribute data
sk: Atribúty dát

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Attributes visible
sk: Viditeľné atribúty

en: Automatically gray vertical flows:
sk: Automaticky šedé vertikálne toky:

en: Autosaved files exist.
    Please select those you wish to recover.
sk: Existujú automaticky uložené súbory.
    Vyberte si prosím tie, ktoré chcete obnoviť.

en: BBFW media
sk: BBFW médium

en: Backflow preventer
sk: Poistka proti spätnému toku

en: Background
sk: Pozadie

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Background Colour:
sk: Farba pozadia:

en: Bad vertex bulge
sk: Chybné vyklenutie vertexu

en: Basin
sk: Vodná nádrž

en: Bezierline
sk: Bézierová čiara

en: Biological
sk: Biologický

en: Bivalent vertical rest
sk: Dvojmocné zvislé odpočívadlo

en: Blanked Box
sk: Prázdny obdĺžnik

en: Blanked Concave
sk: Prázdna konkáva

en: Blanked Dot
sk: Prázdna bodka

en: Blend
sk: Miesiť

en: Block type reference
sk: Odkaz na typ bloku

en: Bond graph objects
sk: Objekty diagramu typu Bond

en: Boolean Logic
sk: Logická hodnota

en: Bottom
sk: Dole

en: Bottom:
sk: Dolný:

en: Boundary
sk: Hranice

en: Box
sk: Obdĺžnik

en: Branch
sk: Vetviť

en: Branch office
sk: Filiálka

en: Bridge
sk: Most

en: Bring Forwards
sk: Priniesť do d_opredu

en: Bring to _Front
sk: Priniesť do p_opredia

en: Broadband router
sk: Broadband smerovač

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Browse...
sk: Prechádzať...

en: By extension
sk: Podľa prípony

en: CDM Content distribution manager
sk: CDM správca rozdelenia obsahu

en: Cable modem
sk: Káblový modem

en: Calculate
sk: Počítať

en: Call
sk: Volanie

en: Can't connect to session manager!
sk: Nemôžem sa spojiť s manažérom sedenia!

en: Can't export png without libart!
sk: Nie je možné exportovať png bez libart-u!

en: Can't find menu entry '%s'!
    This is probably a i18n problem (try LANG=C).
sk: Nie je možné nájsť položku ponuky '%s'!
    Toto je pravdepodobne i18n problém (skúste nastaviť LANG=C).

en: Can't find standard object
sk: Nie je možné nájsť štandardné objekty

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
sk: Nie je možné získať symbol 'custom_type' zo žiadneho modulu.
    Úprava tvarov je vypnutá.

en: Can't load font %s.
sk: Nie je možné načítať písmo %s.

en: Can't open history file for writing.
sk: Nie je možné otvoriť súbor s históriou pre zápis.

en: Can't open output file %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť %s': %s

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot convert approximated spline yet.
sk: Nie je možné zatiaľ previesť aproximovanou krivku.

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
sk: Nie je možné otvoriť súbor s ikonou %s pre typ objektu '%s'.

en: Capture
sk: Zachytiť

en: Car
sk: Auto

en: Catalyst access gateway
sk: Prístupová brána Catalyst

en: Cellular phone
sk: Mobilný telefón

en: Center
sk: Na stred

en: Change
sk: Zmeniť

en: Channel
sk: Kanál

en: Check
sk: Kontrolovať

en: Chemical
sk: Chemická

en: Chevron
sk: Tvar 'V'

en: Chronogram diagram objects
sk: Objekty diagramu typu Chronogram

en: Circuit
sk: Obvod

en: Cisco - Computer
sk: Cisco - Počítač

en: Cisco - Misc
sk: Cisco - rôzne

en: Cisco - Network
sk: Cisco - Sieť

en: Cisco - Router
sk: Cisco - smerovač

en: CiscoWorks workstation
sk: Pracovná stanica CiscoWorks

en: Civil
sk: Civilné

en: Civil Engineering Components
sk: Civilné inžinierske komponenty

en: Class
sk: Trieda

en: Class 4/5 switch
sk: Switch triedy 4/5

en: Class Name
sk: Názov triedy:

en: Class name:
sk: Názov triedy:

en: Class scope
sk: Rozsah triedy

en: Class stereotype icon
sk: Ikona stereotypu triedy

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close Diagram
sk: Zavrieť diagram

en: Cloud
sk: Mrak

en: Coalesce
sk: Zlúčiť

en: Collaboration
sk: Spolupráca

en: Collate
sk: Porovnať

en: Collect
sk: Zbierať

en: Color
sk: Farba

en: Colour:
sk: Farba:

en: Colours
sk: Farby

en: Combine
sk: Kombinovať

en: Command organ of a relay
sk: Príkazová zložka pre relé

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Comments visible
sk: Viditeľné komentáre

en: Communications server
sk: Komunikačný server

en: Compact
sk: Zhutniť

en: Component
sk: Komponent

en: Components for LADDER circuits
sk: Komponenty pre obvody LADDER

en: Components for circuit diagrams
sk: Komponenty pre schémy elektrických obvodov

en: Components for electric circuits
sk: Komponenty pre elektronické obvody

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
sk: Komponenty pre pneumatické a hydraulické obvody

en: Composition
sk: Kompozícia

en: Compound end outside compound
sk: Zložený objekt končí mimo zloženého objektu

en: Compress
sk: Komprimovať

en: Compress diagram files
sk: Komprimovať súbory diagramov:

en: Compress saved files
sk: Komprimovať ukladané súbory

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
sk: Kompresia znižuje veľkosť súbora na menej než desatinu pôvodnej veľkosti a urýchľuje načítavanie a ukladanie. Niektoré programy pre spracovanie textu však nevedia pracovať s komprimovanými súbormi.

en: Computer
sk: Počítač

en: Computer Graphics Metafile export filter
sk: Exportný filter Computer Graphics Metafile

en: Computer shapes by Cisco
sk: Počítačové tvary Cisco

en: Condense
sk: Kondenzovať

en: Condition
sk: Podmienka

en: Condition (of an action)
sk: Podmienka (činnosti)

en: Conduct
sk: Viesť

en: Conduction
sk: Vodivosť

en: Connect
sk: Spojiť

en: Connected
sk: Spojené

en: Connection Points:
sk: Prípojné body:

en: Connection point
sk: Prípojný bod

en: Connector
sk: Prepojenie

en: Constrain
sk: Obmedziť

en: Constraint, place a constraint on something
sk: Obmedzenie, miesto obmedzené na niečo

en: Constraint:
sk: Obmedzenie:

en: Contain
sk: Obsahovať

en: Container
sk: Kontajner

en: Content engine (Cache director)
sk: Engine obsahu (správca cashe)

en: Content service router
sk: Smerovač služieb obsahu

en: Content service switch 1100
sk: Switch služieb obsahu 1100

en: Content switch
sk: Switch obsahu

en: Content switch module
sk: Modul switcha obsahu

en: Content transformation engine (CTE)
sk: Engine transformácie obsahu (CTE)

en: Contributors:
sk: Prispievatelia:

en: Control
sk: Kontrolovať

en: Control Magnitude
sk: Ovládanie magnitúdy

en: Convection
sk: Prúdenie

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Convey
sk: Dopraviť

en: Copy ->
sk: Kopírovať ->

en: Copy All ->
sk: Kopírovať všetko ->

en: Copy Text
sk: Kopírovať text

en: Copyright (C) 1998-2002 The Free Software Foundation and the authors
sk: Copyright ©1998-2002 The Free Software Foundation a autori

en: Corner radius
sk: Polomer rohu

en: Could not create PNG header info structure
sk: Nie je možné vytvoriť informačnú štruktúru PNG hlavičky

en: Could not create PNG write structure
sk: Nie je možné vytvoriť zapisovaciu štruktúru PNG

en: Could not create per-user Dia config directory
sk: Nie je možné vytvoriť pre používateľa Dia konfiguračný priečinok

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
sk: Nie je možné vytvoriť pre používateľa Dia konfiguračný priečinok. Uistite sa prosím, že premenná HOME ukazuje na existujúci priečinok.

en: Could not deduce correct path for `%s'
sk: Nie je možné vydedukovať správnu cestu pre `%s'

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
sk: Neviem určiť, aký exportný filter sa má použiť
    pre uloženie '%s'

en: Could not find SVG namespace.
sk: Nemôžem nájsť názvový priestor SVG.

en: Could not find help directory
sk: Nemôžem nájsť pomocný priečinok

en: Could not find plugin init function in `%s'
sk: Nie je možné nájsť inicializáciu funkcie zásuvného modulu v `%s'

en: Could not initialize Bonobo!
sk: Nie je možné inicializovať Bonobo!

en: Could not interpret shape file: '%s'
sk: Nie je možné interpretovať súbor s tvarom: `%s'

en: Could not load plugin '%s'
    %s
sk: Nie je možné načítať modul `%s'
    %s

en: Could not open '%s' for writing
sk: Nie je otvoriť '%s' pre zápis

en: Could not open `%s'
    `%s'
sk: Nie je možné otvoriť `%s'
    `%s'

en: Could not open `%s' for writing
sk: Nie je možné otvoriť `%s' pre zápis

en: Could not open help directory:
    %s
sk: Nemôžem nájsť pomocný priečinok:
    %s

en: Could not run command '%s'
sk: Nie je možné spustiť príkaz '%s'

en: Could not save file:
    %s
    %s
sk: Nie je možné uložiť súbor:
    %s
    %s

en: Couldn't find font family for %s
sk: Nie je možné nájsť rodinu písma pre %s

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
sk: Nie je možné nájsť štandardné objekty, keď hľadám objektové knižnice, končím...

en: Couldn't get GTK settings
sk: Nie je možné načítať GTK nastavenia

en: Couldn't identify FIG object: %s
sk: Nie je možné identifikovať FIG objekt: %s

en: Couldn't open '%s': %s
sk: Nie je možné otvoriť `%s': %s

en: Couldn't open: '%s' for reading.
sk: Nie je možné otvoriť '%s' pre čítanie.

en: Couldn't open: '%s' for writing
sk: Nie je možné otvoriť '%s' pre zápis

en: Couldn't open: '%s' for writing.
sk: Nie je možné otvoriť '%s' pre zápis.

en: Couldn't read arc info: %s
sk: Nedá sa prečítať informácia o oblúku: %s

en: Couldn't read color: %s
sk: Nie je možné prečítať farbu: %s

en: Couldn't read ellipse info: %s
sk: Nedá sa prečítať informácia o elipse: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
sk: Nie je možné čítať prevrátený bit %s

en: Couldn't read group extend: %s
sk: Nie je možné prečítať rozšírenie skupiny: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
sk: Nedá sa prečítať informácia o lomenej čiare: %s

en: Couldn't read spline info: %s
sk: Nedá sa prečítať informácia o lomenej čiare: %s

en: Couldn't read text info: %s
sk: Nedá sa prečítať informácia o texte: %s

en: Couple
sk: Spárovať

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create new diagram
sk: Vytvoriť nový diagram

en: Cross
sk: Kríž

en: Crossconnector
sk: Krížový konektor

en: Crow Foot
sk: Stopa vrany

en: Crush
sk: Rozdrviť

en: Current
sk: Prúd

en: Curve distance
sk: Vzdialenosť krivky

en: Curved eight point star
sk: Zahnutá osemcipá hviezda

en: Curved four point star
sk: Zahnutá štvorcipá hviezda

en: Cusp control
sk: Hrotové ovládanie

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom XML shapes loader
sk: Zavádzací program pre vlastné XML tvary

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut Text
sk: Vystrihnúť text

en: Dampen
sk: Navlhčiť

en: Dash length:
sk: Dĺžka čiarok:

en: Dash-Dot
sk: Čiarka-bodka

en: Dash-Dot-Dot
sk: Čiarka-bodka-bodka

en: Dashed
sk: Čiarkovaná

en: Data
sk: Údaj

en: Data color
sk: Farba dát

en: Data line
sk: Dátová linka

en: Data line width
sk: Šírka čiary dát

en: Data name
sk: Názov údajov

en: Date: %s
sk: Dátum: %s

en: Decision
sk: Rozhodnutie

en: Decrease
sk: Znížiť

en: Def. value:
sk: Štand. hodnota:

en: Defaults:
sk: Štandardy:

en: Delay
sk: Zdržať

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete  connection point
sk: Odstrániť bod pripojenia

en: Delete Corner
sk: Zmazať roh

en: Delete Handle
sk: Odstrániť úchytku

en: Delete Layer
sk: Zmazať vrstvu

en: Delete Segment
sk: Zmazať segment

en: Delete connection point
sk: Odstrániť prípojný bod

en: Delete segment
sk: Zmazať segment

en: Dependency
sk: Závislosť

en: Derived:
sk: Odvodené:

en: Description
sk: Popis

en: Description:
sk: Popis:

en: Destroy
sk: Zničiť

en: Detach
sk: Odvádzať

en: Details...
sk: Detaily...

en: Determine file type:
sk: Zistiť typ súboru:

en: Dia is a program for drawing structured diagrams.
    Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more information.
sk: Dia je program na tvorbu štruktúrovaných diagramov.
    Prosím navštívte http://www.lysator.liu.se/~alla/dia, kde je viacej informácií

en: Dia v %s by Alexander Larsson
sk: Dia v %s od Alexandera Larssona

en: Dia version %s
sk: Dia verzia %s

en: Dia version %s, compiled %s %s
sk: Dia verzia %s, zostavená %s %s

en: Diagram Defaults
sk: Štandardy diagramu

en: Diagram Editor
sk: Editor diagramov

en: Diagram Menu
sk: Ponuka diagramu

en: Diagram Properties
sk: Nastavenia Diagramu

en: Diagram Properties...
sk: Vlastnosti diagramu...

en: Diagram Properties: %s
sk: Nastavenia diagramu: %s

en: Diagram Tree
sk: Strom diagramu

en: Diagram editor
sk: Editor diagramov

en: Diagram menu.
sk: Diagram ponuka.

en: Diagram modified!
sk: Diagram je zmenený!

en: Diagram tree
sk: Strom _diagramu

en: Diagram tree window:
sk: Okno stromu diagramu:

en: Diagrams:
sk: Diagramy:

en: Diamond
sk: Diamant

en: Differentiate
sk: Rozlišovať

en: Diffuse
sk: Difundovať

en: Digitizing board
sk: Digitalizačný panel

en: Dimension Origin
sk: Začiatok rozmeru

en: Direct
sk: Nasmerovať

en: Direction:
sk: Smer:

en: Directory Server
sk: Adresárový server

en: Disable
sk: Zakázať

en: Discard Changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Discern
sk: Všímať

en: Discharge
sk: Uvolniť

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Diskette
sk: Disketa

en: Dispel
sk: Rozptýliť

en: Disperse
sk: Rozptýliť

en: Display
sk: Zobraziť

en: Display credits list and exit
sk: Zobraziť zoznam poďakovaní a ukončiť

en: Display version and exit
sk: Zobraziť verziu a skončiť

en: Dispose
sk: Disponovať

en: Dissipate
sk: Premárniť

en: Distribute
sk: Distribuovať

en: Distributed director
sk: Distribuovaný spráca

en: Diverge
sk: Divergovať

en: Divide
sk: Deliť

en: Document
sk: Dokument

en: Doesn't look like a Fig file: %s
sk: Súbor sa nezdá byť FIG súborom: %s

en: Don't show the splash screen
sk: Nezobrazovať úvodný obrázok

en: Dot-Dot
sk: Bodka-Bodka

en: Dotted
sk: Bodkovaná

en: Dotted arrow
sk: Bodkovaná šípka

en: Double Filled triangle
sk: Dvojitý vyplnený trojuholník

en: Double Hollow triangle
sk: Dvojitý dutý trojuholník

en: Double-effect jack
sk: Zdierka s dvojitým efektom

en: Down arrow
sk: Šípka dole

en: Draw arrow heads on upward arcs:
sk: Kresliť hlavičky šipiek na horných oblúkoch:

en: Draw background
sk: Kresliť pozadie

en: Draw border
sk: Kresliť ohraničenie

en: Draw destruction mark:
sk: Kresliť značku deštrukcie:

en: Draw focus of control:
sk: Kresliť zameranie ovládania:

en: Drawing Interchange File import and export filters
sk: Filter pre export a import Drawing Interchange File

en: Drill
sk: Vŕtať

en: Dynamic grid
sk: Dynamická mriežka

en: Dynamic grid resizing
sk: Dynamická zmena veľkosti mriežky

en: ER
sk: Entito-relačný model

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Attributes
sk: Upraviť atribúty

en: Edit Layer Attributes
sk: Úpravy atribútov vrstvy

en: Editor for EML Static Structure Diagrams.
sk: Editor pre Statické štruktúrované diagramy EML.

en: Editor for Entity Relations Diagrams
sk: Editor Entito-relačného diagramu

en: Editor for Function Structure Diagrams.
sk: Editor pre Štruktúrované diagramy funkcií.

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
sk: Editor pre Statické štruktúrované diagramy UML

en: Eight point star
sk: Osemcipá hviezda

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Electric
sk: Elektrické

en: Electric command (double coil)
sk: Elektrické ovládanie (dvojitá cievka)

en: Electric command (single coil)
sk: Elektrické ovládanie (jednoduchá cievka)

en: Electrical
sk: Elektrická

en: Electricity
sk: Elektrina

en: Ellipse
sk: Elipsa

en: Empty
sk: Vyprázdniť

en: Enable
sk: Povoliť

en: End arrow
sk: Koniec šípky

en: End office
sk: Koncová kancelária

en: End point
sk: Koncový bod

en: End time
sk: Konečný čas

en: Energy
sk: Energia

en: Entity
sk: Entita

en: Entity/Relationship diagram objects
sk: Objekty Entito-relačného diagramu

en: Equal Distance
sk: Rovnaká vzdialenosť

en: Error
sk: Chyba

en: Error examining %s: %s
sk: Chyba pri skúmaní %s: %s

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
sk: Chyba pri načítavaní diagramu %s.
    Toto nie je Dia súbor.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
sk: Chyba pri načítavaní diagramu %s.
    Toto nie je Dia súbor.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
sk: Chyba pri načítavaní diagramu %s.
    Neznámy typ súbora.

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
sk: Chyba počas načítavania diagramu.
    Prilinkované objekty neboli nájdené v dokumente.

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
sk: Chyba pri načítavaní diagramu.
    deskriptor spojenia neexistuje.

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
sk: Chyba pri načítavaní diagramu.
    Bod spojenia neexistuje.

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
sk: Chyba pri načítavaní diagramu:
    %s.
    Platný Dia súbor definuje najmenej jednu vrstvu.

en: Error occured while printing
sk: Vyskytla sa chyba počas tlače

en: Error occurred while writing PNG
sk: Počas zapisovanie PNG sa vyskytla chyba

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: Chyba vo voľbe %s: %s.
    Spustite '%s --help' pre zobrazenie úplného zoznamu možností príkazového riadku.

en: Error parsing point.
sk: Chyba pri analýze bodu.

en: Error reading FIG file: %s
sk: Chyba čítaní súbora FIG: %s

en: Error reading justification: %s
sk: Chyba pri čítaní zarovnávania: %s

en: Error reading magnification: %s
sk: Chyba pričítaní zväčšenia: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
sk: Chyba pri čítaní viacstranového indikátora: %s

en: Error reading paper orientation: %s
sk: Chyba pri čítaní orientácie papiera: %s

en: Error reading paper size: %s
sk: Chyba pri čítaní veľkosti papiera: %s

en: Error reading resolution: %s
sk: Chyba pri čítaní rozlíšenia: %s

en: Error reading transparent color: %s
sk: Chyba čítaní transparentnej farby: %s

en: Error reading units: %s
sk: Chyba pri čítaní jednotiek: %s

en: Error while applying stylesheet %s
sk: Chyba počas aplikácie štýlu %s

en: Error while applying stylesheet: %s
sk: Chyba počas aplikovania štýlu: %s

en: Error while parsing %s
sk: Chyba počas analýzy %s

en: Error while parsing stylesheet %s
sk: Chyba počas spracovania štýlu %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
sk: Chyba počas spracovania štýlu: %s

en: Error while reading %dth of %d points: %s
sk: Chyba počas načítavania %d z %d bodov: %s

en: Error while reading arrowhead
sk: Chyba počas čítania hlavičky šípky

en: Error: No arguments found.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: Chyba: žiadny argument nebol nájdený.
    Spustite '%s --help' pre zobrazenie úplného zoznamu možností príkazového riadku.

en: Ethernet bus
sk: Eternetová zbernica

en: Evaporate
sk: Vyparovať

en: Event Sink
sk: Ciel udalostí

en: Event Source
sk: Zdroj udalostí

en: Event specification
sk: Špecifikácia udalosti

en: Events
sk: Udalosti

en: Explicit state
sk: Explicitný stav

en: Export Diagram
sk: Exportovať diagram

en: Export Options
sk: Exportovať nastavenia

en: Export file name to use
sk: Názov exportného súbora, ktorý sa použije

en: Export format to use
sk: Exportný formát, ktorý sa použije

en: Export loaded file and exit
sk: Export načítal súbor a skončil

en: Export through XSLT
sk: Export pomocou XSLT

en: Expose
sk: Vystaviť

en: External DAT drive
sk: Externá DAT mechanika

en: Extract
sk: Extrahovať

en: FC storage
sk: FC úložisko

en: FIG format has no equivalent of arrow style %s, using simple arrow.
sk: Formát FIG nemá ekvivalent štýlu šípky %s, použije sa jednoduchá šípka.

en: Facet
sk: Aspekt

en: Failed to save file '%s'.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor '%s'.

en: Fall time
sk: Čas zostupu

en: Fasten
sk: Pripevniť

en: Fig Format import and export filter
sk: Exportný a importný filter formát Fig

en: File
sk: Súbor

en: File Name
sk: Názov súbora

en: File Server
sk: Súborový server

en: File already exists
sk: Súbor už existuje

en: File cabinet
sk: Kabinet súborov

en: File: %s
sk: Súbor: %s

en: File: %s type/version unsupported.
sk: Súbor: '%s' - nepodporovaný typ/verzia.

en: Filename must end with '%s': '%s'
sk: Názov súbora musí končiť na '%s': '%s'

en: Fill
sk: Plniť

en: Fill colour
sk: Farba výplne

en: Filled Box
sk: Vyplnený obdĺžnik

en: Filled Concave
sk: Vyplnená konkáva

en: Filled Diamond
sk: Vyplnený diamant

en: Filled Dot
sk: Vyplnená bodka

en: Filled Ellipse
sk: Vyplnená elipsa

en: Filled Triangle
sk: Vyplnený trojuholník

en: Filter
sk: Filtrovať

en: Final-settling basin
sk: Nádrž pre záverečnú sedimentáciu

en: Finger
sk: Prst

en: Firewall router
sk: Firewalový router

en: Fit to:
sk: Prispôsobiť k:

en: Flip Horizontal
sk: Vodorovne prevrátiť

en: Flip Vertical
sk: Zvislo prevrátiť

en: Flip horizontal
sk: Vodorovne prevrátiť

en: Flip vertical
sk: Zvislo prevrátiť

en: Flow
sk: Tok

en: Flow label
sk: Označenie toku

en: Flow style:
sk: Štýl toku:

en: Flowchart
sk: Vývojový diagram

en: Flowchart objects
sk: Objekty vývojového diagramu

en: Folder
sk: Adresár

en: Font
sk: Písmo

en: Font Selection
sk: Výber písma

en: Font name
sk: Názov písma

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Foot
sk: Noha

en: For: %s
sk: Pre: %s

en: Force
sk: Sila

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
sk: Farba popredia a pozadia v nových objektoch. Malý čierny a biely štvorček obnovuje farby. Malé šípky prehodia farby. Dvojklikom zmeníte farby.

en: Foreground Color
sk: Farba popredia

en: Fork/union
sk: Vetvenie/zjednotenie

en: Form
sk: Formovať

en: Form Entrance
sk: Forma vstupu

en: Formal parameter data
sk: Dáta formálnych parametrov

en: Four point star
sk: Štvorcipá hviezda

en: Frequency converter
sk: Frekvenčný konvertor

en: From A to B
sk: Z A do B

en: From B to A
sk: Z B do A

en: From:
sk: Z:

en: Front end processor
sk: Procesor na rozhraní

en: Function
sk: Funkcia

en: Function call
sk: Volanie funkcie

en: Function header
sk: Hlavička funkcie

en: Function structure diagram objects
sk: Objekty Štruktúrovaného diagramu funkcií

en: GRAFCET OR/AND vergent
sk: Krajnica typu GRAFCET ALEBO/A

en: GRAFCET diagram objects
sk: Objekty GRAFCET diagramu

en: Gamma Rays
sk: Gama lúče

en: Gas
sk: Plyn

en: Gas bottle
sk: Plynová fľaša

en: GdkPixbuf bitmap
sk: Bitmapa GdkPixbuf

en: General appliance
sk: Všeobecné zariadenie

en: Generalization, class inheritance
sk: Zovšeobecnenie, trieda dedičnosti

en: Generic building
sk: Všeobecná budova

en: Generic gateway
sk: Generická brána

en: Generic pressure source
sk: Zdroj generického tlaku

en: Generic processor
sk: Generický procesor

en: Generic softswitch
sk: Generický softswitch

en: Generic text note
sk: Všeobecná textová poznámka

en: Gigabit switch router (ATM tag)
sk: Gigabitový switch smerovač (ATM tag)

en: Government building
sk: Vládna budova

en: Grid
sk: Mriežka

en: Grid Lines
sk: Čiary mriežky

en: Ground point
sk: Uzemnenie

en: Guide
sk: Usmerňovať

en: HP Graphics Language
sk: Grafického jazyk HP

en: HP Graphics Language export filter
sk: Exportný filter Grafického Jazyka HP

en: Half Head
sk: Polovica hlavičky

en: Hand
sk: Ruka

en: Head
sk: Hlava

en: Heart
sk: Srdce

en: Heat
sk: Teplo

en: Height:
sk: Výška:

en: Heptagon. Seven sided shape
sk: Sedemuholník. Tvar so siedmimi stranami

en: Hexagon. Six sided shape
sk: Šesťuholník: Tvar so šiestimi stranami

en: Hold
sk: Pozdržať

en: Hollow Diamond
sk: Vyplnený diamant

en: Hollow Ellipse
sk: Dutá elipsa

en: Hollow Triangle
sk: Dutý trojuholník

en: Horizontal jumper
sk: Vodorovná spojka

en: Horizontal limiting line
sk: Vodorovne obmedzujúca čiara

en: Horizontal parallelogram
sk: Horizontálny rovnobežník

en: Horizontal rest
sk: Vodorovná odpočívadlo

en: Horizontally aligned LED
sk: Vodorovne zarovnaná LED

en: Horizontally aligned arrow
sk: Vodorovne zarovnaná šípka

en: Horizontally aligned capacitor
sk: Vodorovne zarovnaný kondenzátor

en: Horizontally aligned compressor
sk: Vodorovne orientovaný kompresor

en: Horizontally aligned diode
sk: Vodorovne zarovnaná dióda

en: Horizontally aligned fuse
sk: Vodorovne zarovnaná poistka

en: Horizontally aligned inductor
sk: Vodorovne zarovnaná indukčná cievka

en: Horizontally aligned inductor (European)
sk: Vodorovne zarovnaná indukčná cievka (európska)

en: Horizontally aligned powersource
sk: Vodorovne zarovnaný el. zdroj

en: Horizontally aligned pump
sk: Vodorovne orientovaná pumpa

en: Horizontally aligned resistor
sk: Vodorovne zarovnaný odpor

en: Horizontally aligned resistor (European)
sk: Vodorovne zarovnaný odpor (európsky)

en: Horizontally aligned valve
sk: Vodorovne zarovnaná klapka

en: Horizontally aligned zener diode
sk: Vodorovne zarovnaná zenerova dióda

en: Hub
sk: Rozbočovač

en: Hub and switch shapes by Cisco
sk: Tvary hubov a switchov od Cisco

en: Human
sk: Človek

en: Human Force
sk: Ľudská sila

en: Human Motion
sk: Ľudský pohyb

en: Hydraulic
sk: Hydraulická

en: Hydraulic pressure source
sk: Zdroj hydraulického tlaku

en: IAD router
sk: IAD smerovač

en: IP phone
sk: IP telefón

en: IP telephony router
sk: IP telefónny smerovač

en: IPTV content manager
sk: Správca obsahu IPTV

en: Identifying:
sk: Identifikovanie:

en: Image
sk: Obrázok

en: Image file
sk: Súbor s obrázkom

en: Image height:
sk: Výška obrázka:

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
sk: Dĺžka riadku obrázka je väčšia ako maximálne pole bunky.
    Obrázok nebude exportovaný do CGM.

en: Image width:
sk: Šírka obrázka:

en: Implementation
sk: Implementácia

en: Implements, class implements a specific interface
sk: Implementuje, trieda implementuje špecifické rozhranie

en: Imply resource (not shown downstairs)
sk: Zahrnúť zdroj (nezobrazovaný hore)

en: Import resource (not shown upstairs)
sk: Importovať zdroj (nezobrazovaný hore)

en: In
sk: Vstup

en: In & Out
sk: Vstup a výstup

en: In/Out connector
sk: Vstupný/Výstupný konektor

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
sk: Nesprávna hodnota bodu x "%s" %f; bude odmietnutá.

en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
sk: Nesprávna hodnota bodu y "%s" %f; bude odmietnutá.

en: Increase
sk: Zvýšiť

en: Indicate
sk: Indikovať

en: Indirect command by hydraulic driver
sk: Nepriame ovládanie hydraulickým ovládačom

en: Indirect command by pneumatic driver
sk: Nepriame ovládanie pneumatickým ovládačom

en: Inheritance type:
sk: Typ dedičnosti:

en: Inhibit
sk: Potlačiť

en: Initial step
sk: Počiatočný krok

en: Initial/end state
sk: Počiatočný/koncový krok

en: Initiate
sk: Inicializovať

en: Input
sk: Vstup

en: Input/Output
sk: Vstup/Výstup

en: Instantiation. One process create others
sk: Konkretizácia. Jeden proces vytvára ostatné

en: Insulate
sk: Izolovať

en: Integral Symbol
sk: Symbol integrálu

en: Integrate
sk: Integrovať

en: Interaction between processes.
sk: Vzájomné pôsobenie medzi procesmi.

en: Interface:
sk: Rozhranie:

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
sk: Interná chyba: Nastavenie typu uhla koncového Bézierového bodu

en: Internal storage
sk: Interné úložisko

en: Interrupt
sk: Prerušiť

en: Intersect
sk: Prienik

en: Invert
sk: Invertovať

en: Inverter
sk: Invertovať

en: Is final
sk: Je konečný

en: Is object
sk: Je objekt

en: Isoceles triangle
sk: Rovnostranný trojuholník

en: Jigsaw
sk: Skladačka

en: Jigsaw - part_iiii
sk: Skladačka - časť iiii

en: Jigsaw - part_iiio
sk: Skladačka - časť iiio

en: Jigsaw - part_iioi
sk: Skladačka - časť iioi

en: Jigsaw - part_iioo
sk: Skladačka - časť iioo

en: Jigsaw - part_ioii
sk: Skladačka - časť ioii

en: Jigsaw - part_ioio
sk: Skladačka - časť ioio

en: Jigsaw - part_iooi
sk: Skladačka - časť iooi

en: Jigsaw - part_iooo
sk: Skladačka - časť iooo

en: Jigsaw - part_oiii
sk: Skladačka - časť oiii

en: Jigsaw - part_oiio
sk: Skladačka - časť oiio

en: Jigsaw - part_oioi
sk: Skladačka - časť oioi

en: Jigsaw - part_oioo
sk: Skladačka - časť oioo

en: Jigsaw - part_ooii
sk: Skladačka - časť ooii

en: Jigsaw - part_ooio
sk: Skladačka - časť ooio

en: Jigsaw - part_oooi
sk: Skladačka - časť oooi

en: Jigsaw - part_oooo
sk: Skladačka - časť oooo

en: Join
sk: Pripojiť sa

en: Keep aspect ratio
sk: Udržať pomer strán

en: Keep tool box on top of diagram windows
sk: Ponechať panel s nástrojmi nad oknami s diagramami

en: Key
sk: Kľúč

en: Key:
sk: Kľúč:

en: Kind
sk: Druh

en: LAN to LAN
sk: LAN k LAN

en: Ladder
sk: Rebrík

en: Lamp
sk: Žiarovka

en: Lamp or indicator light
sk: Žiarovka alebo indikátor svetla

en: Large extension node
sk: Veľký rozširujúci uzol

en: Large package
sk: Veľký balík

en: Lathe
sk: Sústružiť

en: Layer 3 switch
sk: Switch na vrstve 3

en: Layer name:
sk: Názov vrstvy:

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Leaf (final)
sk: Listová (konečná)

en: Left
sk: Vľavo

en: Left Cardinality:
sk: Ľavá kardinalita:

en: Left arrow
sk: Šípka doľava

en: Left-right arrow
sk: Šípka doľava-doprava

en: Left-right-up arrow
sk: Šípka doľava-doprava-hore

en: Left-up arrow
sk: Šípka doľava-horu

en: Left:
sk: Ľavý:

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: Lifeline
sk: Životná čiara

en: Lift
sk: Vytiahnuť

en: Limit
sk: Obmedziť

en: Line
sk: Čiara

en: Line Break
sk: Koniec riadka

en: Line Style Properties
sk: Nastavenia štýlu čiary

en: Line color
sk: Farba čiary

en: Line colour
sk: Farba čiary

en: Line style
sk: Štýl čiary

en: Line style %d should not appear
sk: Štýl čiary %d by sa nemal objaviť

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details...
sk: Štýl čiary pre nové čiary. Kliknutím vyberte štýl čiary alebo nastavte jeho parametre v Detailoch...

en: Line width
sk: Šírka čiary

en: Line width:
sk: Šírka čiary:

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
sk: Šírka čiary.  Kliknutie na čiaru nastaví štandardnú šírku čiary pre nový objekt.  Dvojklik nastaví šírku čiary presne.

en: Lines
sk: Čiary

en: Lines per major line
sk: čiary na hlavnú čiaru

en: Liquefy
sk: Skvapalňovať

en: Liquid
sk: Kvapalina

en: Load at Startup
sk: Načítať pri spustení

en: Loaded
sk: Načítané

en: Loading ...
sk: Načítavam...

en: Locate
sk: Lokalizovať

en: Lock
sk: Zamknúť

en: Log transfer manager or rep agent
sk: Správca prenosov záznamov alebo replikačný agent

en: Logic
sk: Logika

en: Lower Layer
sk: Znížiť vrstvu

en: Mac woman
sk: Žena pri Macu

en: Macro call
sk: Volanie makra

en: Macro call step
sk: Krok volania makra

en: Macro entry step
sk: Krok vstupu do makra

en: Macro exit step
sk: Krok výstupu z makra

en: Macro sub-program call step
sk: Krok volania podprogramu makra

en: Magnetic Energy
sk: Magnetická energia

en: Magnetic disk
sk: Magnetický disk

en: Magnetic drum
sk: Magnetický bubon

en: Magnetic tape
sk: Magnetická páska

en: Magnify
sk: Zväčšenie

en: Magnify:
sk: Zväčšenie:

en: Maintainers: Lars Clausen and Cyrille Chepelov
sk: Udržiavatelia: Lars Clausen a Cyrille Chépélov

en: Major time step
sk: Hlavný časový krok

en: Maltese cross
sk: Maltázsky kríž

en: Man/Woman
sk: Muž/Žena

en: Manual input
sk: Manuálny vstup

en: Manual operation
sk: Manuálna operácia

en: Margins
sk: Okraje

en: Mark
sk: Označiť

en: Material
sk: Materiál

en: Measure
sk: Merať

en: Mech. Energy
sk: Mech. energia

en: Mechanical
sk: Mechanický

en: Mechanical command by spring
sk: Mechanické ovládanie pružinou

en: Mechanical command by tappet
sk: Mechanické ovládanie zdvihákom

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Message
sk: Správa

en: Message type:
sk: Typ správy:

en: Message:
sk: Správa:

en: Microphone
sk: Mikrofón

en: Microwaves
sk: Mikrovlny

en: Middle
sk: Do stredu

en: Minor step line width
sk: Vedľajší krok šírky čiary

en: Minor time step
sk: Vedľajší časový krok

en: Misc
sk: Rôzne

en: Miscellaneous Shapes
sk: Rôzne tvary

en: Miscellaneous objects
sk: Ostatné objekty

en: Miscellaneous shapes by Cisco
sk: Rôzne tvary od Cisco

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
sk: Chýbajúci symbol 'dia_plugin_init'

en: Mix
sk: Miešať

en: Mobile phone
sk: Mobilný telefón

en: Modified diagrams exist.
    Are you sure you want to quit Dia
    without saving them?
sk: Existujú zmenené diagramy.
    Ste si istý, že chcete skončiť Dia
    bez ich uloženia?

en: Modify
sk: Zmeniť

en: Modify object(s)
sk: Zmeniť objekt(y)

en: Modify sheets and their objects
sk: Úprava listov a ich objektov

en: Modular switching system
sk: Modulárny prepínací systém

en: Mount
sk: Inštalovať

en: Move
sk: Posunúť

en: Move ->
sk: Presunúť ->

en: Move All ->
sk: Presunúť všetko ->

en: Move down
sk: Posunúť nižšie

en: Move up
sk: Posunúť vyššie

en: Multi-bit data
sk: Multibitové údaje

en: MultiSwitch device
sk: Zariadenia MultiSwitch

en: Multilayer switch
sk: Viacvrstvový switch

en: Multiple instance
sk: Viacnásobné inštancie

en: Multiplexer
sk: Multiplexor

en: Multiplicity:
sk: Početnosť:

en: Multiply
sk: Násobiť

en: Multivalue:
sk: Multihodnota:

en: Muscular command
sk: Svalové ovládanie

en: NAND gate
sk: Brána NAND

en: NMOS transistor
sk: Tranzistor NMOS

en: NOR gate
sk: Brána NOR

en: NPN bipolar transistor
sk: npn bipolárny tranzistor

en: NULL tooldata in tool_menu_select
sk: tooldata majú hodnotu NULL v tool_menu_select

en: NULL tooldata in tool_select_update
sk: Dáta s hodnotou NULL v tool_select_update

en: Name
sk: Názov

en: Name:
sk: Názov:

en: Native Dia Diagram
sk: Pôvodný Dia diagram

en: Negative corner radius, negating
sk: Negatívny rádius rohu, negujem

en: Negative output variable
sk: Negatívna výstupná premenná

en: NetFlow router
sk: Smerovač NetFlow

en: NetRanger intrusion detection system
sk: Systém detekcie prienikov NetRanger

en: NetSonar security scanner
sk: Skener zabezpečenia NetSonar

en: Network
sk: Sieť

en: Network cloud
sk: Oblak siete

en: Network diagram objects
sk: Objekty sieťového diagramu

en: Network management
sk: Správa siete

en: Network shapes by Cisco
sk: Sieťové tvary Cisco

en: New
sk: Nový

en: New Layer
sk: Nová vrstva

en: New _View
sk: No_vý pohľad

en: New diagram:
sk: Nový diagram:

en: New layer
sk: Nová vrstva

en: New window:
sk: Nové okno:

en: No
sk: Nie

en: No existing object to paste.
sk: Nedá sa vložiť neexistujúci objekt.

en: No more user-definable colors - using black
sk: K dispozícií nie je viac používateľom definovaných farieb - používam čiernu

en: No object menu
sk: Žiadna ponuka pre objekt

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin, not loading.
sk: Neboli nájdené platné konfiguračné súbory pre zásuvný modul XSLT, nenačítavam.

en: Node
sk: Uzol

en: Node center
sk: Centrum uzlov

en: None
sk: Žiadny

en: Normal
sk: Normálne

en: Normalize
sk: Normalizovať

en: Normally closed contact
sk: Bežne uzavretý kontakt

en: Normally closed position switch
sk: Bežne uzavretá pozícia prepínača

en: Normally open contact
sk: Bežne otvorený kontakt

en: Normally open position switch
sk: Bežne otvorená pozícia prepínača

en: Normally-in simple-effect jack
sk: Normálna vstupná zdierka jednoduchého efektu

en: Normally-out simple-effect jack
sk: Normálna výstupná zdierka jednoduchého efektu

en: North point
sk: Severný bod

en: Not valid UTF8
sk: Neplatné UTF8

en: Notched left arrow
sk: Pílovitá šípka doľava

en: Notched right arrow
sk: Pílovitá šípka doprava

en: Note
sk: Poznámka

en: Notice
sk: Poznámka

en: Noun
sk: Podstatné meno

en: Number of undo levels:
sk: Počet úrovní funkcie Vrátiť späť:

en: ONS15500 DWDM platform
sk: Platforma ONS15500 DWDM

en: OR
sk: ALEBO

en: OR gate
sk: Brána OR

en: OR vergent
sk: Hranice B

en: OUTPUT
sk: VÝSTUP

en: Object
sk: Objekt

en: Object defaults
sk: Štandardy objektu

en: Object properties
sk: Vlastnosti objektu

en: Object properties:
sk: Vlastnosti objektu:

en: Object:
sk: Objekt:

en: Objects and filters internal to dia
sk: Interné objekty a filtre pre Dia

en: Objects to design GRAFCET charts
sk: Objekty pre návrh GRAFCET grafov

en: Objects to design SADT diagrams
sk: Objekty na návrh SADT diagramov

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
sk: Objekty pre návrh diagramov Sybase replikačnej domény

en: Objects to design chronogram charts
sk: Objekty na návrh chronogramových grafov

en: Objects to design network diagrams with
sk: Objekty pre návrh diagramov sietí

en: Objects to draw flowcharts
sk: Objekty na kreslenie vývojových diagramov

en: Octogon. Eight sided shape
sk: Osemuholník: Tvar s ôsmimi stranami

en: Off page connector
sk: Konektor mimo stránky

en: Offline storage
sk: Offline úložisko

en: Ok
sk: OK

en: Open Diagram
sk: Otvoriť diagram

en: Open Options
sk: Otvoriť nastavenia

en: Operation data
sk: Dáta operácie

en: Operational amplifier
sk: Operačný zosilňovač

en: Operations
sk: Operácie

en: Operations visible
sk: Viditeľné operácie

en: Optical Energy
sk: Optická energia

en: Optical amplifier
sk: Optický zosilňovač

en: Optical services router
sk: Optický smerovač služieb

en: Optical transport
sk: Optický prenos

en: Or
sk: Alebo

en: Orient
sk: Orientovať

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Orthogonal polyline flow
sk: Vytvoriť pravouhlý tok s lomenou čiarou

en: Other fonts...
sk: Iné písma...

en: Out
sk: Výstup

en: PC adapter card
sk: Karta adaptéru v PC

en: PC man
sk: Muž pri PC

en: PC router card
sk: Karta smerovača v PC

en: PMOS transistor
sk: PMOS tranzistor

en: PNG Export Options
sk: Nastavenie exportu PNG

en: PNP bipolar transistor
sk: npn bipolárny tranzistor

en: P_lugins...
sk: Zásuvné modu_ly...

en: Pack
sk: Zabaliť

en: Page Breaks
sk: Zalomenie strán

en: Page Set_up...
sk: Nastavenie _strany...

en: Page Setup
sk: Nastavenie strany

en: Page breaks:
sk: Zalomenie strany:

en: Paper Size
sk: Veľkosť papiera

en: Paper type:
sk: Typ papiera:

en: Parameter data
sk: Dáta parametrov

en: Parameters
sk: Parametre

en: Parameters:
sk: Parametre:

en: Participation
sk: Účasť

en: Paste _Text
sk: Vložiť _Text

en: Patterns are not supported by Dia
sk: Vzorky nie sú podporované v Dia

en: Pentagon block arrow
sk: Päťstenná bloková šípka

en: Pentagon. Five sided shape
sk: Päťuholník: Tvar s piatimi stranami

en: Perceive
sk: Vnímať

en: Percolate
sk: Presakovať

en: Perfect circle
sk: Dokonalý kruh

en: Perfect square, height equals width
sk: Dokonalý štvorec, výška sa rovná šírke

en: Phone
sk: Telefón

en: Phone/Fax
sk: Telefón/Fax

en: Pieces of a jigsaw
sk: Časti skladačky

en: Pierce
sk: Prepichovať

en: Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more information
sk: Prosím navštívte http://www.lysator.liu.se/~alla/dia, kde je viacej informácií

en: Plug-ins
sk: Zásuvné moduly

en: Pneumatic
sk: Pneumatická

en: Pneumatic pressure source
sk: Zdroj pneumatického tlaku

en: Pneumatic/Hydraulic
sk: Pneumatické/Hydraulické

en: Polish
sk: Vyleštiť

en: Polygon
sk: Mnohouholník

en: Polyline
sk: Lomená čiara

en: Polymorphic
sk: Polymorfický

en: Polymorphic (virtual)
sk: Polymorfický (virtuálny)

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Position
sk: Umiestniť

en: Power-saved 'reset' output variable
sk: Uložená výstupná premenná 'vynulovanie'

en: Power-saved 'set' output variable
sk: Uložená výstupná premenná 'nastaviť'

en: Power-saved negative output variable
sk: Uložená negatívna výstupná premenná

en: Power-saved simple output variable
sk: Uložená jednoduchá výstupná premenná

en: Predefined process
sk: Preddefinovaný proces

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preliminary clarification tank
sk: Prípravná čistiaca nádrž

en: Premature end of FIG file
sk: Predčasný koniec súbora FIG

en: Preparation
sk: Príprava

en: Pressure
sk: Tlak

en: Prevent
sk: Zamedziť

en: Preview text
sk: Text náhľadu

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Private
sk: Súkromný

en: Procedure return
sk: Návrat procedúry

en: Process
sk: Spracovať

en: Process type reference
sk: Odkaz na typ procesu

en: Process/Auxiliary Operation
sk: Proces/Pomocná operácia

en: Programmable switch
sk: Programovatelný switch

en: Programmed Object
sk: Naprogramovaný objekt

en: Properties:
sk: Vlastnosti:

en: Protect
sk: Chrániť

en: Protected
sk: Chránený

en: Protocol translator
sk: Prekladač protokolov

en: Provide
sk: Poskytovať

en: Provision
sk: Obstaranie

en: Public
sk: Verejný

en: Punched card
sk: Dierny štítok

en: Punched tape
sk: Dierna páska

en: Purify
sk: Čistiť

en: Push-button command
sk: Ovládanie stlačením tlačítka

en: Python scripting support
sk: Podpora Python skriptov

en: Quad arrow
sk: Štvorstranná šípka

en: Quarter circle
sk: Štvrťkruh

en: Quarter moon
sk: Štvrtka mesiaca

en: Query
sk: Dopyt

en: Quiet operation
sk: Tiché operácie

en: Quit Dia
sk: Ukončiť Dia

en: RJ45 wall-plug
sk: Zásuvka RJ45

en: Radiation
sk: Radiácia

en: Radio tower
sk: Rádiový vysielač

en: Radio waves
sk: Rádiové vlny

en: Radioactive
sk: Rádioaktivita

en: Raise Layer
sk: Zvýšiť vrstvu

en: Random Motion
sk: Náhodný pohyb

en: Realizes, implements a specific interface
sk: Realizuje, implementuje špecifikované rozhranie

en: Receive
sk: Obdržať

en: Receive message
sk: Prijať správu

en: Recent documents list size:
sk: Aktuálna veľkosť zoznamu dokumentov:

en: Receptacle
sk: Objímka

en: Receptivity
sk: Vnímavosť

en: Receptivity output variable
sk: Výstupná premenná vnímavosti

en: Recognize
sk: Rozoznávať

en: Recovering autosaved diagrams
sk: Obnovovanie automaticky uložených diagramov

en: Rectify
sk: Napraviť

en: Recursive
sk: Rekurzívny

en: Redraw
sk: Prekresliť

en: Reduce
sk: Redukovať

en: Reference line
sk: Referenčná linka

en: Refine
sk: Zušľachťovať

en: Regular step
sk: Bežný krok

en: Regulate
sk: Regulovať

en: Relational Database
sk: Relačná databáza

en: Relationship
sk: Vzťah

en: Relay
sk: Relé

en: Release
sk: Uvolniť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove connection points
sk: Odstrániť prípojné body

en: Repeater
sk: Opakovač

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replenish
sk: Doplniť

en: Replication server manager
sk: Správca replikačného servera

en: Represent
sk: Reprezentovať

en: Reserve
sk: Rezervovať

en: Reset tools after create
sk: Vynulovať nástroje po vytvorení

en: Resist
sk: Odolať

en: Return
sk: Návrat

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects
sk: Reverzné ťahanie vyberie
    prelínajúce sa objekty

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Right
sk: Vpravo

en: Right Cardinality:
sk: Pravá kardinalita:

en: Right angle triangle
sk: Pravouhlý trojuholník

en: Right arrow
sk: Šípka doprava

en: Right:
sk: Pravý:

en: Rise time
sk: Čas vzostupu

en: Role:
sk: Rola:

en: Rotate
sk: Rotovať

en: Rotate:
sk: Otočiť:

en: Rotation
sk: Rotácia

en: Rotational Energy
sk: Rotačná energia

en: Round
sk: Okrúhla

en: Route switch processor
sk: Procesor smerovania switcha

en: Router
sk: Smerovač

en: Router in building
sk: Smerovač v budove

en: Router shapes by Cisco
sk: Tvary smerovačov od Cisco

en: Router symbol
sk: Symbol smerovača

en: Router with firewall
sk: Smerovač s firewallom

en: Router with silicon switch
sk: Smerovač s kremíkovým switchom

en: Running man
sk: Bežiaci muž

en: SADT Arrow
sk: Šípka SADT

en: SADT box
sk: Zariadenie SADT

en: SADT diagram objects
sk: Objekty diagramu SADT

en: SC2200 (Signalling controller)
sk: SC2200 (Radič signálovania)

en: SC2200/VSC3000 host
sk: Počítač SC2200/VSC3000

en: SUN workstation
sk: Pracovná stanica SUN

en: SVG Shape
sk: SVG tvar

en: SVG Shape:
sk: SVG tvar:

en: SVX (interchangeable with End office)
sk: SVX (zameniteľné s koncovou kanceláriou)

en: Same Type
sk: Taký istý typ

en: Sand
sk: Posypať

en: Satellite
sk: Satelit

en: Satellite dish
sk: Satelitný disk

en: Save Diagram
sk: Uložiť diagram

en: Save hidden object types
sk: Uložiť skryté typy objektov

en: Save state
sk: Uloženie stavu

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
sk: Exportný a importný filter pre Scalable Vector Graphics

en: Scale
sk: Škálovať

en: Scale:
sk: Mierka:

en: Scale: %f
sk: Mierka: %f

en: Scaling
sk: Mierka

en: Scanner
sk: Skener

en: Scatter
sk: Rozhádzať

en: Scroll
sk: Posunúť

en: Scroll around the diagram
sk: Posun okolo diagramu

en: Seconds arrow colour
sk: Farba sekundovej ručičky

en: Seconds arrow line width
sk: Šírka čiary sekundovej ručičky

en: Secure
sk: Zabezpečiť

en: Select Printer
sk: Vybrať tlačiareň

en: Select SVG Shape File
sk: Vyberte súbor s SVG tvarom

en: Select background color
sk: Výber farby pozadia

en: Select color
sk: Výber farby

en: Select font
sk: Vyberte písmo

en: Select foreground color
sk: Výber farby popredia

en: Select image file
sk: Zvoľte súbor s obrázkom

en: Send
sk: Poslať

en: Send Backwards
sk: Po_slať do pozadia

en: Send message
sk: Poslať správu

en: Send to _Back
sk: Po_slať do pozadia

en: Sense
sk: Cítiť

en: Separate
sk: Separovať

en: Server with PC Router
sk: PC server so smerovačom

en: Service type reference
sk: Odkaz na typ služby

en: Seven point star
sk: Sedemcipá hviezda

en: Shape
sk: Tvarovať

en: Sharp eight point star
sk: Ostrá osemcipá hviezda

en: Shear angle
sk: Uhol skosenia

en: Sheet
sk: List

en: Sheet must have a Name
sk: List musí mať názov

en: Sheet name:
sk: Názov listu:

en: Sheet:
sk: List:

en: Sheets and Objects
sk: Listy a objekty

en: Shield
sk: Chrániť

en: Show _All
sk: Zobraz _všetko

en: Show _Connection Points
sk: Zobraziť _body spojenia

en: Show _Grid
sk: Zobraziť _mriežku

en: Show _Rulers
sk: Zobraziť _pravítka

en: Show arrow
sk: Zobraziť šípku

en: Show arrow:
sk: Zobraziť šípku:

en: Show attributes
sk: Zobraziť atribúty

en: Show comments
sk: Zobraziť komentáre

en: Show diagram tree
sk: Zobraziť strom diagramu

en: Show hours
sk: Zobraziť hodiny

en: Show repeated messages
sk: Zobraziť opakované správy

en: Show this help message
sk: Zobraziť túto pomoc

en: Shows a red dot to figure the step's activity
sk: Znázorňuje červenou bodkou aktivitu kroku

en: Si_ze:
sk: _Veľkosť:

en: Side A
sk: Strana A

en: Side B
sk: Strana B

en: Signal
sk: Signál

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Simple buffer
sk: Jednoduchý buffer

en: Simple modem
sk: Jednoduchý modem

en: Simple output variable
sk: Jednoduchá výstupná premenná

en: Simple printer
sk: Jednoduchá tlačiareň

en: Sitting woman
sk: Sediaca žena

en: Six point star
sk: Šesťcipá hviezda

en: Size
sk: Veľkosť

en: Slashed
sk: Preškrtnutý

en: Slashed Cross
sk: Preškrtnutý kríž

en: Small business
sk: Malá firma

en: Small extension node
sk: Malý rozširujúci uzol

en: Small hub
sk: Malý hub

en: Small package
sk: Malý balík

en: Smooth control
sk: Hladké ovládanie

en: Snap to
sk: Pritiahnuť k

en: Softphone
sk: Softvérový telefón

en: Software based server
sk: Server založený na softvére

en: Soil
sk: Zemina

en: Solar Energy
sk: Solárna energia

en: Solid
sk: Neprerušovaná

en: Solid lines
sk: Neprerušované čiary:

en: Solidify
sk: Tuhnúť

en: Some characters in the filename are neither UTF-8 nor your local encoding.
    Some things will break.
sk: Niektoré znaky v názve súboru nie sú ani v UTF-8 ani v vašom miestnom kódovaní.
    Niečo sa pokazí.

en: Sort
sk: Triedenie

en: South point
sk: Južný bod

en: Spacing
sk: Riadkovanie

en: Speaker
sk: Reproduktor

en: Speaker with integrated amplifier
sk: Reproduktor s integrovaným zosilňovačom

en: Speaker without amplifier
sk: Reproduktor bez zosilňovača

en: Specification and Description Language.
sk: Jazyk špecifikácie a popisu.

en: Spin
sk: Roztočiť

en: Stabilize
sk: Stabilizovať

en: Stable storage device
sk: Stabilné úložné zariadenie

en: Stackable hub or switch
sk: Hromaditeľný hub alebo prepínač

en: Standard objects
sk: Štandardné objekty

en: Standing man
sk: Stojaci muž

en: Start
sk: Štartovať

en: Start arrow
sk: Začiatok šípky

en: Start point
sk: Počiatočný bod

en: Start time
sk: Čas štartu

en: State
sk: Stav

en: Status
sk: Stav

en: Steady
sk: Spevniť

en: Steer
sk: Riadiť

en: Step name
sk: Názov kroku

en: Step type
sk: Typ kroku

en: Stereotype
sk: Stereotyp

en: Stereotype:
sk: Stereotyp:

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Storage
sk: Úložisko

en: Storage array
sk: Diskové pole

en: Storage router
sk: Smerovač úložisko

en: Store
sk: Uložiť

en: Straighten
sk: Narovnať

en: Strain
sk: Cediť

en: Sublimate
sk: Sublimovať

en: Subprogram call step
sk: Krok volania podprogramu

en: Summing junction
sk: Súčtový bod

en: Sun
sk: Slnko

en: Supercomputer
sk: Superpočítač

en: Supply
sk: Dodávať

en: Support
sk: Podporiť

en: Suppress Attributes
sk: Potlačiť atribúty

en: Suppress Operations
sk: Potlačiť operácie

en: Suppress operations
sk: Potlačiť operácie

en: Swiss cross
sk: Švajčiarsky kríž

en: Switch
sk: Prepnúť

en: Switch symbol
sk: Symbol smerovača

en: Sybase client application
sk: Klientska aplikácia Sybase

en: Sybase dataserver
sk: Dátový server Sybase

en: Sybase replication server
sk: Replikačný server Sybase

en: Symmetric control
sk: Symetrické ovládanie

en: System controller
sk: Radič systému

en: TDM router
sk: TDM smerovač

en: Tactical satellite communications terminal
sk: Terminál pre taktickú satelitnú komunikáciu

en: Taking point value of non-point node.
sk: Beriem hodnotu bodu z nebodového uzla.

en: TeX Metapost export filter
sk: Exportný filter TeX Pstricks

en: TeX Metapost macros
sk: TeX Metapost makrá

en: TeX PSTricks macros
sk: TeX PSTricks makrá

en: TeX Pstricks export filter
sk: Exportný filter TeX Pstricks

en: Telecommuter
sk: Diaľkovo pracujúci

en: Telecommuter house
sk: Dom diaľkovo pracujúceho

en: Telecommuter house/router
sk: Dom/smerovač diaľkovo pracujúceho

en: Telephone
sk: Telefón

en: Template
sk: Šablóna

en: Template class
sk: Trieda šablóny

en: Templates
sk: Šablóny

en: Terminal
sk: Terminál

en: Terminal Interrupt
sk: Prerušenie terminála

en: Text alignment
sk: Zarovnanie textu

en: Text colour
sk: Farba textu

en: Text outside
sk: Text vonku

en: Text padding
sk: Výplň textu

en: Thank you for using Dia.
sk: Vďaka za používanie Dia.

en: The X string that represents this font.
sk: Reťazec systému X reprezentujúci toto písmo.

en: The boolean equation of the condition
sk: Logická rovnosť podmienky

en: The boolean equation of the receptivity
sk: Logické vyjadrenie vnímavosti

en: The condition's color
sk: Farba podmienok

en: The condition's font
sk: Písmo podmienok

en: The condition's font size
sk: Veľkosť písma podmienok

en: The diagram '%s'
    has not been saved. Save changes now?
sk: Diagram '%s'
    nebol uložený. Uložiť ho teraz?

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
sk: Súbor %s neobsahuje špecifikáciu kódovania;
    prepokladám, že je kódované v %s

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
sk: Súbor '%s' už existuje.
    Chcete ho prepísať?

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
sk: Identifikátor objavujúci sa v pravom dolnom rohu obdĺžnika

en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
sk: Súbor s obrázkom '%s' nebol nájdený v priečinku.
    Namiesto neho bude použitý súbor '%s'.

en: The image file '%s' was not found.
sk: Súbor s obrázkom '%s' nebol nájdený.

en: The kind of step
sk: Druh kroku

en: The name of the step
sk: Pomenovanie kroku

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
sk: Objekt, ktorý ste pustili sa sa nevojde do svojho rodiča. 
    Buď zväčšite rodičovský objekt, alebo pustite objekt inde.

en: The receptivity's color
sk: Farba vnímavosti

en: The receptivity's font
sk: Písmo vnímavosti

en: The receptivity's font size
sk: Veľkosť písma vnímavosti

en: The text to display in order to demonstrate the selected font.
sk: Text zobrazený pre demonštráciu vybraného písma.

en: There are %d similar messages.
sk: Je %d podobných správ.

en: There is one similar message.
sk: Je jedna podobná správa.

en: Thermal
sk: Termálna

en: This action is a call to a macro-step
sk: Tento proces je volanie makro-kroku

en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    That option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead
sk: Tento diagram používa stavový objekt pre počiatočný/koncový stav.
    Táto voľba bude odstránená v budúcich verziách.
    Použite prosím namiesto neho objekt Počiatočného/Koncového stavu

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
sk: Toto je FIG verzia %d. %d súbor, nemusím mu rozumieť

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
sk: Tento objekt nepodporuje Vrátiť späť/Opakovať vrátené
    Informácie pre funkciu Späť sú odstránené.

en: This object has no defaults.
sk: Tento objekt nemá štandardy.

en: This object has no properties.
sk: Tento objekt nemá vlastnosti.

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at bugzilla.gnome.org
    describing how you can cause this message to appear.
sk: Toto by sa nemalo stať. Ohláste prosím chybu na bugzilla.gnome.org
    a popíšte ako ste dostali túto chybovú správu.

en: Time data
sk: Časové dáta

en: Time scale
sk: Časová mierka

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
sk: Na zlepšenie čitateľnosti toky, ktoré začínajú a končia vertikálne, môžu byť vykreslené šedou farbou

en: To:
sk: Do:

en: Toe
sk: Prst na nohe

en: Toggles snap-to-grid for this window.
sk: Prepína pritiahnuť-k-vodítkam v tomto okne

en: Top
sk: Hore

en: Top:
sk: Horný:

en: Torque
sk: Krútiaci moment

en: Total:
sk: Celkom:

en: Traditional clock
sk: Tradičné hodiny

en: Transaction file
sk: Transakčný súbor

en: Transfer
sk: Prenos

en: Transform
sk: Transformovať

en: Transition
sk: Posun

en: Transitive
sk: Tranzitívne

en: Translate
sk: Prekladať

en: Translation
sk: Posun

en: Translational Energy
sk: Translačná energia

en: Transmit
sk: Vysielať

en: Transmittal tape
sk: Vysielacia páska

en: Transport
sk: Transportovať

en: Trapezoid
sk: Lichobežník

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
sk: Trojbodové čiary nie sú podporované v Dia, použité budú dvojbodové

en: Truck
sk: Nákladné auto

en: Turn
sk: Otočiť

en: Turret
sk: Vežička

en: Type
sk: Typ

en: Type:
sk: Typ:

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
sk: Komponenty zariadenia mobilného účastníka armády US

en: UML Lifeline
sk: Životná čiara UML

en: UNIX workstation
sk: Pracovná stanica UNIX

en: Undefined
sk: Nedefinovaná

en: Unexpected SVG path element
sk: Neočakávaný element cesty SVG

en: Unfilled Triangle
sk: Prázdny trojuholník

en: Unified Modelling Language diagram objects
sk: Objekty diagramu Unifikovaného Modelovacieho Jazyka (UML)

en: Union
sk: Zjednotenie

en: Unity server
sk: Server Unity

en: Universal gateway
sk: Univerzálna brána

en: University
sk: Univerzita

en: Unknown arrow type %d
sk: Neznámy typ šípky %d

en: Unknown dxf code %d
sk: Neznámy dfx kód %d

en: Unknown object type %d
sk: Neznámy typ objektu %d

en: Unknown paper size `%s', using default
sk: Neznáma veľkosť papiera `%s', použije sa štandard

en: Unknown polyline subtype: %d
sk: Neznámy podtyp lomenej čiary: %d

en: Unknown spline subtype: %d
sk: Neznámy podtyp lomenej čiary: %d

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Up arrow
sk: Šípka hore

en: Up-down arrow
sk: Šípka hore-dole

en: Up-down-left arrow
sk: Šípka hore-dole-doľava

en: Use case
sk: Prípad použitia

en: Use menu bar
sk: Použiť panel ponuky

en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

en: User function
sk: Funkcia používateľa

en: User/Device Fn
sk: Funkcia Používateľ/Zariadenie

en: VPN concentrator
sk: Koncentrátor VPN

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Verb
sk: Sloveso

en: Vergent type:
sk: Typ krajnice:

en: Verify
sk: Overovať

en: Vertical limiting line
sk: Zvislo obmedzujúca čiara

en: Vertical parallelogram
sk: Vertikálny rovnobežník

en: Vertical rest
sk: Zvislá odpočívadlo

en: Vertically aligned LED
sk: Zvislo zarovnaná LED

en: Vertically aligned arrow
sk: Zvislo zarovnaná šípka

en: Vertically aligned capacitor
sk: Zvislo zarovnaný kondenzátor

en: Vertically aligned compressor
sk: Zvislo zarovnaný kompresor

en: Vertically aligned diode
sk: Zvislo zarovnaná dióda

en: Vertically aligned fuse
sk: Zvislo zarovnaná poistka

en: Vertically aligned inductor
sk: Zvislo zarovnaná indukčná cievka

en: Vertically aligned inductor (European)
sk: Zvislo zarovnaná indukčná cievka (európska)

en: Vertically aligned powersource
sk: Zvislo zarovnaný el. zdroj

en: Vertically aligned propeller
sk: Zvislo orientovaná vrtuľa

en: Vertically aligned pump
sk: Zvislo zarovnaná pumpa

en: Vertically aligned resistor
sk: Zvislo zarovnaný odpor

en: Vertically aligned resistor (European)
sk: Zvislo zarovnaný odpor (európsky)

en: Vertically aligned valve
sk: Zvislo zarovnaný ventil

en: Vertically aligned zener diode
sk: Zvislo zarovnaná zenerova dióda

en: Vibration
sk: Vibrácia

en: Video camera
sk: Videokamera

en: View Defaults
sk: Zobraziť štandardy

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
sk: Virtuálny radič switchov (VSC 3000)

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť:

en: Visible
sk: Viditeľná

en: Visible Attributes
sk: Viditeľné atribúty

en: Visible Comments
sk: Viditeľné komentáre

en: Visible Operations
sk: Viditeľné operácie

en: Visible spacing
sk: Viditeľné medzery

en: Voice ATM switch
sk: Hlasový ATM swith

en: Voice commserver
sk: Hlasový komunikačný server

en: Voice router
sk: Hlasový smerovač

en: Voice switch
sk: Hlasový swith

en: Voice switch 2
sk: Hlasový swith 2

en: Voltage
sk: Napätie

en: Volumetric Flow
sk: Volumetrický tok

en: WAN connection
sk: WAN pripojenie

en: WAN link
sk: WAN linka

en: WMF export filter
sk: Exportný filter WMF

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
sk: Zásuvka pre káblový systém scEAD

en: Warning
sk: Varovanie

en: Water level
sk: Úroveň vody

en: Weak entity
sk: Slabá entita

en: Weak key:
sk: Slabý kľúč:

en: Weak:
sk: Slabá:

en: Web browser
sk: Web prehliadač

en: Widget not found: %s
sk: Prvok nebol nájdený: %s

en: Width:
sk: Šírka:

en: Width:
sk: Šírka:

en: Wireless
sk: Bezdrôtový

en: Wireless bridge
sk: Bezdrótový bridge

en: Wireless transport
sk: Bezdrótový prenos

en: Wish Fn
sk: Funkcia prianí

en: Wish function
sk: Funkcia prianí

en: WordPerfect Graphics export filter
sk: Exportný filter WordPerfect Grafiky

en: Workgroup director
sk: Správca pracovnej skupiny

en: Workstation
sk: Pracovná stanica

en: Workstation monitor
sk: Monitor pracovnej stanice

en: X Size:
sk: X veľkosť:

en: X-Rays
sk: Röntgenové lúče

en: XFig File Format
sk: XFig formát súboru

en: XFig format
sk: XFig formát

en: XOR gate
sk: Brána XOR

en: XSL Transformation filter
sk: Filter pre transformáciu XSL

en: Y Size:
sk: Y veľkosť:

en: Yes
sk: Áno

en: You must specify a file, not a directory.
sk: Musíte špecifikovať súbor, a nie priečinok.

en: Your local character set is UTF-8. Because of issues with libxml1 and the support of files generated by previous versions of dia, you will encounter  problems. Please report to dia-list@gnome.org if you see this message.
sk: Vaša lokálna znaková sada je nastavená na UTF-8. Kvôli záležitostiam s libxml1 a podpore súborov generovaných predchádzajúcimi verziami dia sa budete stretávať s problémami. Pošlite prosím správu na dia-list@gnome.org, ak vidíte túto správu.

en: Zigzagline
sk: Čiara cik-cak

en: Zoom
sk: Lupa

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: Zoom in 50%
sk: Zmenšiť na 50%

en: Zoom out 50%
sk: Zväčšiť o 50%

en: [OPTION...] [FILE...]
sk: [VOĽBA...] [SÚBOR...]

en: _AntiAliased
sk: _Vyhladené

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Diagram tree
sk: Strom _diagramu

en: _Dialogs
sk: _Dialógy

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Family:
sk: _Rodina:

en: _Group
sk: _Zoskupiť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Input Methods
sk: Metódy _vstupu

en: _Layers
sk: _Vrstvy

en: _New diagram
sk: _Nový diagram

en: _Objects
sk: _Objekty

en: _Parent
sk: V_noriť

en: _Preview:
sk: _Náhľad:

en: _Print Diagram...
sk: _Tlačiť diagram...

en: _Properties...
sk: _Vlastnosti...

en: _Select
sk: _Vybrať

en: _Sheets and Objects...
sk: _List a objekty...

en: _Snap To Grid
sk: _Pritiahnuť k mriežke

en: _Style:
sk: Š_týl:

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Ungroup
sk: Z_rušiť zoskupenie

en: _Unparent
sk: Vyn_oriť

en: _Unparent Children
sk: Vyno_riť vnorené

en: _Zoom
sk: _Lupa

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
sk: `%s' nie je jedným z `%s' alebo `%s'

en: a user
sk: používateľ

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
sk: aáäbcčdďeéfghiíjklĺľ AÁÄBCČDĎEÉFGHIÍJKLĹĽ

en: add shapes here
sk: sem pridať tvary

en: by
sk: podľa

en: description:
sk: popis:

en: dia shape export filter
sk: exportný filter dia tvaru

en: dia shape file
sk: súbor s dia tvarom

en: dia_plugin_init() call failed
sk: volanie dia_plugin_init() zlyhalo

en: disable arrow heads
sk: zakázať hlavičky šipiek

en: gdk-pixbuf based bitmap export/import
sk: export/import bitmapy založenej na gdk-pixbuf

en: gdk_renderer: Unsupported fill mode specified!
sk: gdk_renderer: Bol zadaný nepodporovaný typ výplne!

en: none
sk: žiadna

en: read_dxf_codes failed
sk: zlyhalo read_dxf_codes

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
sk: koreňový element bol '%s' -- očakávalo sa 'svg'.

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
sk: Zdenko Podobný <zdpo@mailbox.sk>
