gnucash 1.8.5 - en to sk translation catalogue (2748 entries)

en: 
    Commodity:
sk: 
    Komodita:

en: 
    Exchange code (CUSIP or similar):
sk: 
    Burzový kód (CUSIP alebo podobný):

en: 
    Mnemonic(Ticker symbol or similar):
sk: 
    Skratka(burzový symbol alebo podobný):

en: 
    Please select a commodity to match:
sk: 
    Zvoľte prosím komoditu, ktorú priradiť:

en:  (closed)
sk:  (uzatvorené)

en:  (posted)
sk:  (odoslané)

en:  Report:
sk:  Výkaz:

en:  Search
sk:  Hľadať

en:  Stylesheet
sk:  Forma štýlu

en:  days in advance
sk:  dní skôr

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
sk: Účty s hodnotou 0,00 Sk nebudú vytlačené.

en: %s - %s to %s
sk: %s - %s do %s

en: %s - %s to %s for
sk: %s - %s do %s pre

en: %s [Read-Only]
sk: %s [iba na čítanie]

en: %s and selected subaccounts
sk: %s a označené podúčty

en: %s and subaccounts
sk: %s a podúčty

en: %s at %s (code %s)
sk: %s v %s (kód %s)

en: %s to %s
sk: %s do %s

en: 'Enter' moves to blank transaction
sk: 'Enter' posunie na prázdnu transakciu

en: (%d) New Accounts
sk: (%d) Nové účty

en: (Full account ID:
sk: (Úplné ID účtu:

en: (Report not found)
sk: (Výkaz nebol nájdený)

en: (You selected no list items.)
sk: (Nevybrali ste zoznam položiek.)

en: (filled in automatically)
sk: (automaticky vyplnené)

en: (never)
sk: (nikdy)

en: (no description)
sk: (bez popisu)

en: (no memo)
sk: (Poznámka)

en: (none)
sk: (nič)

en: (null)
sk: (žiadny)

en: (owner)
sk: (vlastník)

en: (split)
sk: (rozdelenie)

en: (type)
sk: (typ)

en: (unknown)
sk: (neznámy)

en: (unnamed)
sk: (bez mena)

en: - (Dash)
sk: - (Pomlčka)

en: -- Multiple Sources --
sk: -- Hromadné zdroje --

en: -- Single Sources --
sk: -- Jednoduché zdroje --

en: -- Split Transaction --
sk: -- Rozdeliť transakciu --

en: -- Stock Split --
sk: -- Rozdelenie akcií --

en: -Red transactions require your intervention or they will NOT be imported.
    -Yellow transactions probably require your intervention or they will be imported unbalanced.
    -Green transactions will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
    
    -Select "A" to Add the transaction as new
    -Select "R" to Reconcile a matching transaction
    -Select neither to Skip (The transaction won't be imported at all)
    -"Select Import Action" allows you to change the matching transaction to reconcile, or the destination account of the auto-balance split (if required).
sk: -Červené transakcie vyžadujú vašu intervenciu, alebo NEBUDÚ importované.
    -Žlté transakcie pravdepodobne vyžadujú vašu intervenciu, inak budú importované nevyvážené.
    -Zelené transakcie budú importované vyvážené (i tak možno budete chcieť skontrolovať priradenie alebo cieľový účet).
    
    -Zvoľte "P" pre Pridanie transakcie ako novej
    -Zvoľte "O" pre Odsúhlasenie zodpovedajúcej položke
    -Nezvoľte ani jedno pre Preskočenie (Transakcia nebude vôbec importovaná)
    -"Vybrať akciu importu" vám umožňuje zmeniť priradenú transakciu, jej vysporiadanie, alebo cieľový účet alebo časť automatického vyrovnania (ak je  vyžadované).

en: . (Period)
sk: . (Bodka)

en: ... pay "%s"?
sk: ... zaplatiť "%s"?

en: ... utilize an escrow account for payments?
sk: Používate pre platby escrow účet?

en: / (Slash)
sk: / (Lomítko)

en: 0-30 days
sk: 0-30 dní

en: 10/1 Year
sk: 10/1 rok

en: 1st Est Tax Quarter
sk: Prvý daňový kvartál

en: 2Week
sk: 2 týždne

en: 2nd Est Tax Quarter
sk: Druhý daňový kvartál

en: 3/1 Year
sk: 3/1 rok

en: 31-60 days
sk: 31-60 dní

en: 3rd Est Tax Quarter
sk: Tretí daňový kvartál

en: 4th Est Tax Quarter
sk: Štvrtý daňový kvartál

en: 5/1 Year
sk: 5/1 rok

en: 61-90 days
sk: 61-90 dní

en: 7/1 Year
sk: 7/1 rok

en: 91+ days
sk: 91+ dní

en: : (Colon)
sk: : (Dvojbodka)

en: << Remove
sk: << Odobrať

en: <No information>
sk: <Bez informácii>

en: <No name>
sk: <Bez mena>

en: <br>Invoice&nbsp;in&nbsp;progress....
sk: <br>Spracovanie&nbsp;faktúry....

en: <no file>
sk: <žiaden súbor>

en: <repayment type>
sk: <typ splácania>

en: A
sk: P

en: A 10/1 Year ARM
sk: 10/1 rok ARM

en: A 3/1 Year ARM
sk: 3/1 rok ARM

en: A 5/1 Year ARM
sk: 5/1 rok ARM

en: A 7/1 Year ARM
sk: 7/1 rok ARM

en: A Fixed-Rate loan
sk: Pôžička s fixným úrokom

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists.
    Are you sure you want to name this one the same?
sk: Plánovaná transakcia s názvom "%s" už existuje.
    Ste si istý, že chcete aj túto rovnako nazvať?

en: A list of directories (strings) indicating where to look for html and parsed-html files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
sk: Zoznam priečinkov (reťazcov) indikujúci, kde hľadať súbory html a parsed-html. Každý element musí byť reťazec reprezentujúcí priečinok alebo symbol, kde 'default sa rozvinie na implicitnú cestu a 'current na aktuálnu hodnotu cesty.

en: A list option
sk: Zoznam možností

en: A sample report with examples.
sk: Vzorový výkaz s príkladmi.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
sk: Transakcia, ktorej skóre najlepšieho priradenia je v zelenej zóne (nad alebo rovné prahu Auto-VYMAZAŤ) bude implicitne VYMAZANÁ.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
sk: Transakcia, ktorej skóre najlepšieho priradenia je v červenej zóne (nad prahom zobrazenia, ale pod alebo rovné prahu Auto-PRIDAŤ) bude implicitne PRIDANÁ.

en: A/Payable
sk: Splatná faktúra

en: A/Receivable
sk: Účet na zaplatenie

en: ATM/Cash Withdrawals
sk: ATM/Hotovostný výber

en: A_ction
sk: Úkon

en: About this Book
sk: O tejto knihe

en: Absolute Day-of-the-month
sk: Absolútny deň-v-mesiaci

en: Access Control
sk: Kontrola prístupu

en: Access Control List
sk: Zoznam riadenia prístupu

en: Account
sk: Účet

en: Account Code
sk: Kód účtu

en: Account Code:
sk: Kód účtu:

en: Account Display Depth
sk: Hĺbka zobrazenia účtov

en: Account ID
sk: ID účtu

en: Account Information
sk: Informácie o účte

en: Account Name
sk: Názov účtu

en: Account Name:
sk: Názov účtu:

en: Account Options
sk: Nastavenie účtov

en: Account Register Window
sk: Okno registra účtov

en: Account Separator
sk: Oddeľovač účtov

en: Account Setup
sk: Nastavenie účtu

en: Account Summary
sk: Sumár účtov

en: Account Tree
sk: Strom účtov

en: Account Tree Window
sk: Okno stromu účtov

en: Account Type
sk: Typ účtu

en: Account Types
sk: Typy účtov

en: Account fields to display
sk: Polia účtov, ktoré sa budú zobrazovať

en: Account list will be updated
sk: Účet bude aktualizovaný

en: Account name
sk: Názov účtu

en: Account name:
sk: Názov účtu:

en: Account types to display
sk: Typy účtov, ktoré sa budú zobrazovať

en: Accounting
sk: Účtovníctvo

en: Accounting Concepts
sk: Koncept účtovníctva

en: Accounts
sk: Účty

en: Accounts Payable
sk: Účty k zaplateniu

en: Accounts Receivable
sk: Účty k príjmu

en: Accounts Selected:
sk: Zvolené účty

en: Accounts and stock holdings
sk: Účty a vlastnenie akcií

en: Action
sk: Úkon

en: Activate verbose debug messages for HBCI Online Banking.
sk: Aktivovať podrobné ladiace správy pre HBCI Online Banking.

en: Active
sk: Aktívny

en: Actual Transactions
sk: Aktuálna transakcia

en: Add
sk: Pridať

en: Add 
    Bank
sk: Pridať 
    banku

en: Add 
    User
sk: Pridať 
    používateľa

en: Add  >>
sk: Pridať  >>

en: Add a new commodity.
sk: Pridať novú komoditu.

en: Add a new price.
sk: Pridať novú cenu.

en: Add a new transaction to the account
sk: Pridá novú transakciu do účtu

en: Add criterion
sk: Pridať kritérium

en: Add current
sk: Pridať aktuálne

en: Add price quotes to given FILE.
sk: Pridať ceny akcií to daného SÚBORA.

en: Add remaining good quotes?
sk: Pridať zostávajúce dobré ceny?

en: Add results to current search
sk: Pridať výsledky do aktuálneho hľadania

en: Adding remaining good quotes.
sk: Pridať zostávajúce dobré ceny.

en: Additional Transaction Examples
sk: Ďalšie príklady transakcií

en: Address:
sk: Adresa:

en: Adjust current account split total
sk: Prispôsobiť aktuálne rozdelenie účtu

en: Adjust other account split total
sk: Prispôsobiť ďalšie celkové rozdelenie rozdelenie

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Advanced Portfolio
sk: Pokročilé portfólio

en: Advanced...
sk: Pokročilé...

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment
sk: Po vysporiadaní vyúčtovania kreditnej karty, požiadať užívateľa, aby vložil platbu kreditnou kartou

en: Ago
sk: Pred

en: All
sk: všetky

en: All Prices at the same date
sk: Všetky ceny majú rovnaký dátum

en: All Prices equal
sk: Všetky ceny sú rovnaké

en: All accounts
sk: Všetky účty

en: All prices before the date below will be deleted.
sk: Všetky ceny po tomto dátume budú odstránené.

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sk: Všetky ceny, ktoré boli nájdené sú rovnaké. Toto by malo za následok zobrazenie jednej rovnej čiary. Naneštastie, nástroj na kreslenie to nedokáže.

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sk: Všetky nájdené ceny majú rovnaký dátum. To má za následok, že by mal byť zobrazený graf s rovnou čiarou. Nanešťastie, nástroj na tvorbu grafu to nedokáže.

en: Allow modification of less commonly used settings.
sk: Dovoliť zmenu menej používaných nastavení.

en: Alphabetical
sk: Abecedne

en: Alphabetical by account code
sk: Abecedne podľa kódu účtu

en: Alphabetical by account name
sk: Abecedne podľa názvu účtu

en: Alternate Period
sk: Alternatívne obdobie

en: Alternate Table Cell Color
sk: Alternatívna farba bunky

en: Alternate the primary and secondary colors with each transaction, not each row
sk: Alternatívne primárne a sekundárne farby s každou transakciou, nie s každým riadkom

en: Always show sub-accounts
sk: Vždy zobraziť podúčty

en: Amount
sk: Suma

en: Amount (numbers):
sk: Suma (číslom):

en: Amount (words):
sk: Suma (slovom):

en: Amount Due
sk: Splatná čiastka

en: Amount:
sk: Suma:

en: An account list option
sk: Nastavenie zoznamu účtov

en: An account with this account id at this bank already exists.
sk: Účet s týmto ID v tejto banke existuje.

en: An error occurred while importing QIF transactions into GnuCash. Your accounts are unchanged.
sk: Vyskytla sa chyba počas importovanie QIF transakcií do GnuCash. Vaše účty sú nezmenené.

en: An error occurred while loading the QIF file.
sk: Vyskytla sa chyba pri načítavaní QIF súboru.

en: An error occurred while parsing the QIF file.
sk: Vyskytla sa chyba pri spracovávaní QIF súboru.

en: An error occurred while processing
        %s
sk: Počas spracovania %s 
     sa vyskytla chyba

en: An error occurred while running the report.
sk: Pri behu výkazu došlo k chybe.

en: An unknown I/O error occurred.
sk: Vyskytla sa neznáma I/O chyba.

en: Another user has modified this transaction
    	just a moment ago. Please look at their changes,
    	and try again, if needed.
sk: Iný používateľ pred chvíľou zmenil túto
    účtovnú položku. Pozrite sa prosím na tieto
    zmeny a v prípade potreby to skúste znovu.

en: Appendix A: Migration Guide
sk: Príloha A: Sprievodca migráciou

en: Appendix B: Frequently Asked Questions
sk: Príloha B: Často kladené otázky

en: Appendix C: Contributed Account Trees
sk: Príloha C: Príspevky účtovných stromov

en: Appendix D: GNU Free Documentation License
sk: Príloha D: GNU Licencia slobodnej dokumentácie

en: Application MDI mode
sk: Aplikačný MDI mód

en: Apr 1 - May 31
sk: 1. Apr - 31. Máj

en: Apr 1 - May 31, Last year
sk: 1. Apr - 31. Máj, minulého roku

en: Are you sure you want to cancel the Mortgage/Loan Setup Druid?
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť sprievodcu nastavením splácania hypotéky/pôžičky?

en: Are you sure you want to delete
       %s
    from the transaction
       %s ?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť
       %s
    z transakcie
       %s ?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať "%s"?

en: Are you sure you want to delete the
    selected commodity?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť
    označenú komoditu?

en: Are you sure you want to delete the
    selected price?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť
    označenú cenu?

en: Are you sure you want to delete the %s
    account and all its children?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať %s
    účet a všetky jeho podúčty?

en: Are you sure you want to delete the %s account?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať účet %s?

en: Are you sure you want to delete the current transaction?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť aktuálnu transakciu?

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať označenú položku?

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť zvolenú transakciu?

en: Are you sure you want to delete this entry?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať túto položku?

en: Are you sure you want to remove the Splits of this transaction?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť rozdelenie tejto transakciu?

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash
    calculator to add, subtract, multiply and divide .  Simply type
    the first value, then select '+', '-','*', or '/'.  Type the
    second value and press Enter to record the calculated amount.
sk: Pri vkladaní súm v registri môžete používať GnuCash
    kalkukačku na spočítavanie, odčítavanie, násobenie a delenie.
    Jednoducho napíšte prvú hodnotu a potom zvoľte '+', '-', '*', alebo '/'.
    Potom vložte druhú hodnotu a stlačte Enter pre zaznamenanie vypočítanej sumy.

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Asset
sk: Aktíva

en: Asset Account
sk: Účet aktív

en: Asset Barchart
sk: Stĺpcový graf Aktív

en: Asset Chart
sk: Graf aktív

en: Asset Piechart
sk: Koláčový graf Aktív

en: Assets
sk: Aktíva

en: Assets & Liabilities
sk: Aktíva a Pasíva

en: Assets Over Time
sk: Aktíva za obdobie

en: Assign Starting Invoice Number
sk: Priradenie počiatočného čísla faktúre

en: Asterisk
sk: Hviezdička

en: Auto Decimal Places
sk: Automatické desatinné miesta

en: Auto Split
sk: Auto rozdelenie

en: Auto-ADD threshold
sk: Prah Auto-PRIDAŤ

en: Auto-CLEAR threshold
sk: Prah Auto-VYMAZAŤ

en: Auto-Create new Scheduled Transactions by default
sk: Implicitne automaticky vytvoriť nové plánované transakcie

en: Auto-Created Transactions Notification
sk: Upozornenie na automaticky vytvorené transakcie

en: Auto-Raise Lists
sk: Automaticky zdvíhané zoznamy

en: Auto-Split Ledger
sk: Automaticky delené saldokonto

en: AutoDep
sk: Auto hĺbka

en: Automatic Decimal Point
sk: Automatická desatinná bodka

en: Automatic Payment Forward
sk: Automatická platba vopred

en: Automatic credit card payments
sk: Automatické platby kreditnou kartou

en: Automatic interest transfer
sk: Automatický prevod úrokov

en: Automatically check off cleared transactions when reconciling
sk: Automaticky odškrtne vysporiadané transakcie po vysporiadaní

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
sk: Automaticky vkladať desatinnú bodku do súm, ktoré sú vložené bez nej

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
sk: Automaticky zobraziť zoznam účtov alebo úkon počas vkladania.

en: Available reports
sk: Dostupné výkazy

en: Average
sk: Priemer

en: Average Balance
sk: Priemerná bilancia

en: Back
sk: Predchádzajúci

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Background Pixmap
sk: Obrázok na pozadí

en: Background Tile
sk: Obrázok na pozadí

en: Background color for reports.
sk: Farba pozadia vo výkaze

en: Background tile for reports.
sk: Obrázok na pozadí pre tento výkaz

en: Backing Up and Recovering Data
sk: Zálohovanie a obnova dát

en: Backup file (.xac)
sk: Záložný súbor (.xac)

en: Bad URL %s
sk: Zlé URL %s

en: Bad URL: %s
sk: Zlá URL: %s

en: Bad option
sk: Zlé nastavenie

en: Badly formed URL %s
sk: Zlý tvar URL %s

en: Badly formed options URL: %s
sk: Zle naformátované nastavenie URL: %s

en: Badly report id: %s
sk: Zlé ID výkazu: %s

en: Balance
sk: Saldokonto

en: Balance (Report)
sk: Účtovná súvaha(výkaz)

en: Balance Information
sk: Bilančné informácie

en: Balance Sheet
sk: Účtovná súvaha

en: Balance Sheet Accounts
sk: Účty účtovnej súvahy

en: Balance at %s
sk: Saldokonto v %s

en: Balance in Report Currency
sk: Zostatok vo výkaze Meny

en: Balance it manually
sk: Manuálne vyrovnať

en: Balance:
sk: Saldokonto:

en: Balances %s to %s
sk: Saldá %s do %s

en: Bank
sk: Bankový účet

en: Bank Code
sk: Bankový kód

en: Bank Code:
sk: Bankový kód:

en: Bank Identification
sk: Identifikácia banky

en: Banner for top of report.
sk: Transparent v hornej časti výkazu

en: Basic Accounting Concepts
sk: Základné koncepty účtovania

en: Basic Concepts
sk: Základné koncepty

en: Basic Ledger
sk: Základná účtovná kniha

en: Beginning of Period Payments
sk: Začiatok periodických platieb

en: Beginning of the previous calendar year
sk: Začiatok predchádzajúceho kalendárneho roka

en: Bevel depth on tables
sk: Hĺbka sklonu tabuliek

en: Bi-Weekly
sk: Dvojtýždenne

en: Bi-Weekly, %ss
sk: Dvojtýždenne, %ss

en: Bill
sk: Účtenka

en: Bill Tax Included?
sk: Účet s daňou?

en: Billable?
sk: Vyúčtovateľné?

en: Billing
sk: Fakturovanie

en: Billing Address
sk: Fakturačná adresa

en: Billing Contact
sk: Fakturačný kontakt

en: Billing ID
sk: ID faktúry

en: Billing Information
sk: Zúčtovacia informácia

en: Billing Terms
sk: Fakturačné podmienky

en: Bills
sk: Účtenka

en: Bills Due Days
sk: Dny pre účty k zaplateniu

en: Bills Due Reminder
sk: Pripomenutie splatnosti faktúry

en: Blank
sk: Prázdna

en: Blue items are exportable to a .TXF file.
sk: Modré položky je možné exportovať do .TXF súboru

en: Boolean Option
sk: Nastavenie boolean

en: Both
sk: Oboje

en: Build Protocol
sk: Vytváranie protokolu

en: Building '%s' report ...
sk: Vytváranie výkazu '%s' ...

en: Business
sk: Podnikanie

en: Business Reports
sk: Obchodné výkazy

en: Business Support
sk: Podpora podnikania

en: Buy
sk: Nákup

en: Buying New Investments
sk: Nákup nových investícií

en: By amount, largest to smallest
sk: Podľa sumy, od najväčšej po najmenšiu

en: By default, show every transaction in an account.
sk: Štandardne zobraziť každú transakciu v účte.

en: By default, show horizontal borders on the cells.
sk: Štandardne zobraziť horizontálne ohraničenie buniek.

en: By default, show vertical borders on the cells.
sk: Štandardne zobraziť vertikálne ohraničenie buniek.

en: CUSIP or other code:
sk: CUSIP alebo iný kód:

en: Calculate
sk: Kalkulovať

en: Calculate the price of this commodity.
sk: Kalkulovať cenu tejto komodity.

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Can't connect to
       %s
    Connection was lost, unable to send data.
sk: Nie je možné sa pripojiť k
       %s
    Spojenie sa prerušilo, nie je možné posielať údaje.

en: Can't connect to
       %s
    The host, username or password were incorrect.
sk: Nie je možné sa pripojiť k
       %s
    Host, meno užívateľa alebo heslo nie je správne.

en: Can't parse the URL
       %s
sk: Nie je možné analyzovať URL
       %s

en: Can't save style sheet
sk: Nie je možné uložiť štýl

en: Can't save window state
sk: Nie je možné uložiť stav okna

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel outstanding HTML requests
sk: Zrušiť nevyjavené HTML požiadavky

en: Cancel the current entry
sk: Zruší aktuálnu položku

en: Cancel the current transaction
sk: Zruší aktuálnu transakciu

en: Cancel the reconciliation of this account
sk: Prerušiť vysporiadavanie tohoto účtu

en: Cancel your changes
sk: Zrušiť zmeny

en: Canceling
sk: Stornovanie

en: Cancelling the Since-Last-Run dialog will revert all changes.
    Are you sure you want to lose all Scheduled Transaction changes?
sk: Zrušenie dialógu Od posledného spustenia zruší všetky zmeny. Ste si
    istý, že chcete zrušiť všetky zmeny plánovaných transakcií?

en: Cap Return
sk: Kapitálový výnos

en: Cap. gain (long)
sk: Kapitálové výnosy (dlhodobé)

en: Cap. gain (mid)
sk: Kapitálové výnosy (strednodobé)

en: Cap. gain (short)
sk: Kapitálové výnosy (krátkodobé)

en: Capital Gains
sk: Kapitálové výnosy

en: Case Insensitive?
sk: Rozlišovať veľkosť písmen?

en: Cash
sk: Hotovosť

en: Cash Amount:
sk: Suma hotovosti:

en: Cash Flow
sk: Tok hotovosti

en: Cash In Lieu
sk: V hotovosti

en: Caution about Valuation
sk: Opatrnosť pri oceňovaní

en: Change the reconcile information including statement date and ending balance.
sk: Zmeniť informácie o vysporiadaní vrátane dátumu vyúčtovania a konečného zostatku.

en: Changed
sk: Zmenené

en: Changes have been made since the last Save. Save the data to file?
sk: Od posledného uloženia došlo k zmenám. Uložiť údaje do súboru?

en: Changing Style Sheets
sk: Menenie štýlov

en: Changing the Invoice Appearance
sk: Zmena vzhľadu faktúry

en: Changing the Register View
sk: Zmena zobrazenia registra

en: Charge
sk: Výdavok

en: Charge Type
sk: Typ zrážky

en: Chec_k & Repair
sk: _Kontrola a oprava

en: Check
sk: Šek

en: Check & Repair A_ccount
sk: Kontrola a _oprava účtu

en: Check & Repair A_ll
sk: Skontro_lovať a opraviť všetko

en: Check & Repair Su_baccounts
sk: Skontrolovať a opraviť po_dúčty

en: Check Register
sk: Skontrolovať register

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia vo všetkých účtoch

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia v tomto účte

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia v tomto účte a jeho podúčtoch

en: Check format:
sk: Formát šeku:

en: Check off cleared transactions
sk: Odšktrnúť vysporiadané transakcie

en: Check position:
sk: Pozícia šeku:

en: Checkbook
sk: Šeková knižka

en: Checking
sk: Šek

en: Checking Finance::Quote...
sk: Kontrola financií::CP...

en: Checking Job result
sk: Kontrolujem výsledok úlohy

en: Choose Accounts
sk: Vybrať účty

en: Choose Currency
sk: Zvoliť menu

en: Choose OpenHBCI Configuration File
sk: Vyberte konfiguračný súbor OpenHBCI

en: Choose a HBCI Version to use with the selected bank:
sk: Vyberte HBCI verziu pre používanie so zvolenou bankou:

en: Choose accounts to create
sk: Zvoľte účty, ktoré sa majú vytvoriť

en: Choose export format
sk: Zvoľte formát exportu

en: Choose file for secret key
sk: Zvoľte súbor pre tajný kľúč.

en: Choose how new windows are created for reports and account trees.
sk: Zvoliť ako sa budú vytvárať nové okná pre výkazy a účtové stromy.

en: Choose the export format for this report:
sk: Zvoľte formát, do ktorého bude výkaz exportovaný:

en: Choose the marker for each data point.
sk: Zvoľte zvýrazňovač pre každý údajový bod.

en: Choose the method for sorting accounts.
sk: Vyberte metódu triedenia účtov.

en: Choose the type of Billing Term
sk: Výber typu platobných podmienok

en: Choose whether to display icons, text, or both for toolbar buttons
sk: Zvoľte si, či sa budú zobrazovať ikony, text alebo oboje v nástrojovom pruhu

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active"
sk: Vyberte, či prehľadávať všetky vaše dáta alebo len dáta označené ako "aktívny"

en: Choosing a Register Style
sk: Výber štýlu registra

en: Circle
sk: Kruh

en: Circle filled with color
sk: Kruh vyplnený farbou

en: Clear
sk: Zmazať

en: Clear All
sk: Všetko odznačiť

en: Clear the entry
sk: Zmazať položku

en: Cleared
sk: Očistené

en: Cleared (Report)
sk: Očistené (výkaz)

en: Cleared Balance
sk: Očistený zostatok

en: Cleared Balance in Report Currency
sk: Očistený zostatok vo výkaze Meny

en: Cleared:
sk: Očistené:

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
sk: Zrušte načítanie tohoto súboru kliknite na "Späť" a zvoľte iný.

en: Click "Finish" to import data from the staging area and update
    your GnuCash accounts. The account and category matching
    information you have entered will be saved and used for
    defaults the next time you use the QIF import  facility. 
    
    Click "Back" to review your account and category matchings,
    to change currency and security settings for new accounts, 
    or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
sk: Kliknite na "Ukončiť", ak chcete importovať údaje a aktualizovať
    svoje GnuCash účty. Účty a kategórie zodpovedajúce
    informáciám, ktoré ste poskytli budú uložené a použité ako prednastavenie pre ďalší import QIF súborov v budúcnosti.
    
    Kliknite na "Predchádzajúci", ak si chcete prezrieť svoje účty,
    zodpovedajúce kategórie, zmeniť menu alebo cenný papier, nastavenie 
    nových účtov, alebo pridať viacej súborov.
    
    Kliknite na "Zrušiť", ak chcete stornovať proces importovania.

en: Click "Finish" to update your accounts to use the new 
    information you have entered.
    
    Click "Cancel" to cancel the file-loading process.  
    
    Click "Back" to review your currency selections.
sk: Kliknite na "Ukončiť", ak chcete zaktualizovať svoje účty
    a používať nové informácie, ktoré ste vložili.
    
    Kliknite na "Zrušiť", ak chcete stornovať proces načítavania.
    
    Kliknite na "Predchádzajúci", ak si chcete prezrieť svoje nastavenia.

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time.
    Do this if you have saved your accounts to separate OFX files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step 
    of the OFX import process.
sk: Kliknite na "Načítať ďalší súbor", ak máte viac dát na importovanie.
    Použite ho, ak ste uložili svoje účty do viacerých samostatných OFX súborov.
    Kliknite na "Nasledujúci" na dokončenie načítavania súborov a presuňte sa
    ďalšiemu kroku v procese importovania OFX.

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time.
    Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step 
    of the QIF import process.
sk: Kliknite na "Načítať ďalší súbor", ak máte viac dát na importovanie.
    Použite ho, ak ste uložili svoje účty do viacerých samostatných QIF súborov.
    Kliknite na "Nasledujúci" na dokončenie načítavania súborov a presuňte sa
    ďalšiemu kroku v procese importovania QIF.

en: Click "Next" to accept the information and move 
    to the next currency or stock.
sk: Kliknite na "Nasledujúci" k akceptácií informácií a k presunutiu
    na ďalšiu menu alebo cenný papier.

en: Click "Next" to accept the information and move on.
sk: Kliknite na "Nasledujúci" k akceptovaniu informácií a pohybu ďalej,

en: Click "Next" to check matchings for QIF categories.
sk: Kliknite na "Nasledujúci" na preverenie zodpovedajúcej QIF kategórie.

en: Click "Next" to enter information about stocks and
    mutual funds in the imported data.
sk: Kliknite na "Nasledujúci", aby ste mohli vložiť informácie o akciách a 
    investičných fondoch v importovaných údajoch.

en: Click "Next" to enter information about the currency used in your QIF files.
sk: Kliknite na "Nasledujúci" na vloženie informácií o mene použitej vo vašich QIF súboroch.

en: Click on the line of a HBCI account name if you want to match it to a GnuCash account.
    Click "Next" when all desired accounts are matching.
sk: Kliknite na riadok názvu HBCI účtu, ak ho chcete spárovať s GnuCash účtom.
    Kliknite na "Ďalší" ak sú všetky požadované účty spárované.

en: Click the right mouse button in the main window to bring up the
    account menu options. Within each register, clicking the right
    mouse button brings up the transaction menu options.
sk: Po kliknutí pravého tlačítka myši v hlavnom okne sa vám zobrazí
    ponuka nastavení účtu. V každom registri, ak kliknete pravým
    tlačítkom myší, sa vám zobrazí ponuka nastavení transakcií.

en: Client
sk: Klient

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close Date
sk: Dátum uzavretia

en: Close Order
sk: Zatvoriť objednávku

en: Close the current notebook page
sk: Zavrie aktuálnu stránku poznámkového bloku

en: Close this Help window
sk: Zavrieť toto okno pomocníka

en: Close this invoice window
sk: Zavrieť toto okno faktúry

en: Close this window
sk: Zavrie toto okno

en: Close when finished
sk: Zavrieť po skončení

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Closing Dialog
sk: Zatváram dialóg

en: Closing Network Connection
sk: Zatváram sieťové spojenie

en: Closing connection
sk: Zaváram spojenie

en: Code
sk: Kód

en: Color for grand totals
sk: Farba pre celkové súčty

en: Color for subsubtotals
sk: Farba medzimedzisúčtov

en: Color of the marker
sk: Farba zvýrazňovača

en: Colors
sk: Farby

en: Cols
sk: Stĺpce

en: Column span:
sk: Vzdialenosť stĺpcov:

en: Combo Date Option
sk: Nastavenie dátumu

en: Commercial ATM fees threshold
sk: Prah komerčných poplatkov bankomatov

en: Commissions
sk: Poplatky

en: Commit this Billing Term
sk: Odoslať tieto platobné podmienky

en: Commodities
sk: Komodity

en: Commodity
sk: Komodita

en: Commodity Editor
sk: Editor komodít

en: Commodity _Editor
sk: _Editor komodít

en: Commodity:
sk: Komodita:

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Company Address
sk: Adresa spoločnosti

en: Company Name
sk: Názov spoločnosti

en: Company Name
sk: Názov spoločnosti

en: Company Name:
sk: Názov spoločnosti:

en: Company logo image.
sk: Logo spoločnosti

en: Complete
sk: Úplne

en: Compounding:
sk: Čiastočné vyrovnávanie:

en: Compress the data file.
sk: Komprimovať súbor dát.

en: Conditional on splits not having variables
sk: Závisí na tom, či rozdelenia nemajú premenné

en: Confidence
sk: Dôvera

en: Configuration File
sk: Konfiguračný súbor

en: Confirm Password:
sk: Potvrdiť heslo:

en: Confirm before changing reconciled
sk: Potvrdiť pred zmenou vysporiadania

en: Contact
sk: Kontakt

en: Contacting Server
sk: Spájam sa so serverom

en: Contents
sk: Obsah

en: Continental Europe: dd.mm.yyyy
sk: Kontinentálna Európa: dd.mm.rrrr

en: Continue using only the good quotes?
sk: Pokračovať s použitím iba dobrých cien?

en: Continuing with good quotes.
sk: Pokračovať s použitím dobrých cien.

en: Continuous Compounding
sk: Spojité skladanie

en: Copy Transaction
sk: Kopírovať transakciu

en: Copy the selected transaction
sk: Skopíruje zvolenú transakciu

en: Could not create opening balance.
sk: Nie je možné vytvoriť počiatočnú bilanciu

en: Could not open the file
         %s
    %s
sk: Nie je možné otvoriť súbor
         %s
    %s

en: Country Code (Germany: 280)
sk: Kód krajiny (Nemecko: 280)

en: Crash the report
sk: Výkaz o havárií

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create Automatically
sk: Automaticky vytvoriť

en: Create New File
sk: Vytvoriť nový súbor

en: Create Scheduled Transactions since the last time run.
sk: Vytvoriť plánované transakcie od posledného spustenia.

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
sk: Vytvoriť plánovanú transakciu podľa aktuálnej transakcií

en: Create a new Account
sk: Vytvorí nový účet

en: Create a new Billing Term
sk: Vytvoriť nové platobné podmienky

en: Create a new account
sk: Vytvorí nový účet

en: Create a new file
sk: Vytvorí nový súbor

en: Create a new invoice
sk: Vytvorí novú faktúru

en: Create a new set of accounts
sk: Vytvoriť novú sadu účtov

en: Create a new top-level window for each report or account tree
sk: Vytvoriť nové okno najvyššej úrovne pre každý výkaz alebo účtový strom

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window
    tool bar.  This will bring up a dialog box where you can enter
    account details.  For more information on choosing an account type
    or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online
    manual.
sk: Vytvorte nový účet pomocou kliknutia na tlačítko Nový v panely nástrojov
    hlavného okna.  Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete vložiť
    detaily o účte.  Viac informácií o voľbe typu účtu, nastavení grafu
    účtov nájdete v GnuCash online manuáli.

en: Created Transaction Review
sk: Vytvorený prehľad transakcií

en: Creating HBCI Job
sk: Vytváram HBCI úlohu

en: Creating and Saving Files
sk: Vytváranie a ukladanie súborov

en: Creating transactions...
sk: Vytváranie transakcií...

en: Creation Options
sk: Nastavenia tvorby

en: Creation State
sk: Stav vytvorenia

en: Credit
sk: Kredit

en: Credit Account:
sk: Kreditný účet:

en: Credit Accounts
sk: Kreditné účty

en: Credit Card
sk: Platobná karta

en: Credit Cards
sk: Kreditné karty

en: Credit Formula
sk: Vzorec Dal (kredit)

en: Credit Limit:
sk: Kreditný limit:

en: Credit Lines
sk: Úverový limit

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
sk: Kredit musí byť kladné číslo alebo ho nechajte prázdny.

en: Credited Account Bank Code
sk: Kód banky účtu príjemcu

en: Credited Account Number
sk: Číslo účtu príjemcu

en: Credited Account Owner
sk: Vlastník účtu príjemcu

en: Credits
sk: Kredity

en: Cross
sk: Kríž

en: Currencies
sk: Meny

en: Currency
sk: Mena

en: Currency Transfer
sk: Prevod meny

en: Currency/security:
sk: Mena/cenný papier

en: Currency:
sk: Mena:

en: Currency:
sk: Mena:

en: Current Account
sk: Aktuálny účet

en: Current Action
sk: Aktuálny úkon

en: Current Financial Year Start
sk: Začiatku aktuálneho finančného roku

en: Current Job
sk: Aktuálna úloha

en: Current Value:
sk: Súčasná hodnota

en: Current Year End
sk: konca aktuálneho roku

en: Current Year Start
sk: Začiatku aktuálneho roku

en: Custom Accounts Example
sk: Príklady vlastných účtov

en: Custom Multicolumn Report
sk: Vlastný viacstĺpcový výkaz

en: Custom Web Report
sk: Vlastný web výkaz

en: Custom check format
sk: Vlastné parametre pre šek

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Customer
sk: Zákazník

en: Customer ID
sk: ID zákazníka

en: Customer ID ("Kundennummer")
sk: ID zákazníka ("Kundennummer")

en: Customer Jobs
sk: Zákaznícke úlohy

en: Customer Number:
sk: Číslo zákazníka:

en: Customer Report
sk: Zákaznícky výkaz

en: Customer's Invoices
sk: Zákaznícke faktúry

en: Customer's Jobs
sk: Zákaznícke úlohy

en: Customer:
sk: Zákazník:

en: Customers
sk: Zákazníci

en: Customizing GnuCash
sk: Prispôsobenie GnuCash

en: Cut Transaction
sk: Vystrihnúť transakciu

en: Cut the selected transaction
sk: Vystrihne zvolenú transakciu

en: Cutoff Day:
sk: Hraničný deň:

en: DDV Medium (Chip Card)
sk: Médium DDV (čipová karta)

en: Daily
sk: Denne

en: Daily (x%u)
sk: Denne (x%u)

en: Daily [M-F]
sk: Denne [Po-Pia]

en: Data Entry Concepts
sk: Koncept dátových položiek

en: Date
sk: Dátum

en: Date Closed
sk: Dátum uzavretia

en: Date Format
sk: Formát dátumu

en: Date Format Display
sk: Formát zobrazenia dátumu

en: Date Opened
sk: Dátum vystavenia

en: Date Posted
sk: Dátum odoslania

en: Date Range
sk: Časový rozsah

en: Date _Range
sk: Č_asový rozsah

en: Date format:
sk: Formát dátumu:

en: Date of _Entry
sk: Dátumu po_ložky

en: Date range of transactions to retrieve:
sk: časový rozsah transakcií, ktoré získať:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Day
sk: Deň

en: Days
sk: Dni

en: Days Away
sk: Zostávajúce dni

en: Days to retain log files
sk: Dni pre zachovánie log súborov

en: Debit
sk: Debet

en: Debit Formula
sk: Vzorec Má dať (debet)

en: Debited Account Bank Code
sk: Kód banky účtu platcu

en: Debited Account Number
sk: Číslo účtu platcu

en: Debited Account Owner
sk: Vlastník účtu platcu

en: Debits
sk: Debety

en: Decrease
sk: Zníženie

en: Decreasing
sk: Zostupne

en: Default
sk: Prednastavený

en: Default Customer
sk: Štandardný zákazník

en: Default Customer TaxTable
sk: Štandardná Daňová tabuľka zákazníka

en: Default Hours per Day:
sk: Štandardný počet hodín na deň:

en: Default MDI mode can be set in the GNOME Control Center
sk: Štandardný MDI mód je možné nastaviť v GNOME Control Center

en: Default Rate:
sk: Štandardná sadzba:

en: Default Register Style
sk: Prednastavený štýl registra

en: Default Report Currency
sk: Štandardná mena výkazu

en: Default Vendor TaxTable
sk: Štandardná daňová tabuľka dodávateľov

en: Default alternate background for table cells.
sk: Prednastavené alternatívne pozadie bunky v tabuľke.

en: Default background for table cells.
sk: Štandardné pozadie bunky

en: Default color for subtotal rows.
sk: Prednastavená farba pre riadky medzisúčtov.

en: Default currency for new accounts
sk: Štandardná mena pre nové účty

en: Default currency for reports
sk: Štandardná mena pre výkazy

en: Default number of days in advance to create
sk: Štandardný počet dní pred vytvorením

en: Default number of days in advance to create new Scheduled Transactions.
sk: Štandardný počet dní pred vytváraním novej plánovanej transakcie

en: Default number of days in advance to remind
sk: Štandardný počet dní pred vytvorením pre upozornenie

en: Default number of days in advance to remind on new Scheduled Transactions.
sk: Štandardný počet dní pred plánovanou transakciou pre upozornenie.

en: Default number of register rows to display in Invoices.
sk: Štandardný počet riadkov registra zobrazených vo faktúrach.

en: Default number of register rows to display.
sk: Štandardný počet zobrazených riadkov v registri.

en: Default style for register windows
sk: Štandardný štýl pre okno registra

en: Default system locale format
sk: Štandardný locale formát systému

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
sk: Štandardne 'nové hľadanie', pokiaľ je vrátených menej položiek.

en: Defaults
sk: Štandard

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete Transaction
sk: Odstrániť transakciu

en: Delete all the other splits
sk: Odstrániť všetky ostatné rozdelenia

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
sk: Zmazať staré súbory log/záloh po týchto dňoch (0 = nikdy).

en: Delete results from current search
sk: Odstrániť výsledky z aktuálneho hľadania

en: Delete selected account
sk: Odstráni zvolený účet

en: Delete the current Billing Term
sk: Zmazať aktuálnu platobnú podmienku

en: Delete the current entry
sk: Odstráni aktuálnu položku

en: Delete the current transaction
sk: Odstráni aktuálnu transakciu

en: Delete the selected Scheduled Transactions?
sk: Odstrániť zvolenú plánovanú transakciu?

en: Delete the selected transaction
sk: Odstrániť zvolenú transakciu

en: Delete the whole transaction
sk: Odstrániť celú transakciu

en: Deposit
sk: Vklad

en: Depreciation
sk: Odpisy

en: Depreciation Schemes
sk: Schémy odpisov

en: Descending
sk: Zostupne

en: Descri_ption
sk: _Popis

en: Description
sk: Popis

en: Description:
sk: Popis:

en: Description:
sk: Popis:

en: Destination account for the auto-balance split.
sk: Cieľový účet pre časť automatického vyrovnania.

en: Detailed Description
sk: Detailný popis

en: Detailed TXF Category Descriptions
sk: Detailný popis TXF kategórie

en: Difference
sk: Rozdiely

en: Difference:
sk: Rozdiel

en: Direct Debit
sk: Priamy dlh

en: Discount
sk: Zľava

en: Discount %:
sk: Zľava %:

en: Discount Day:
sk: Deň zľavy:

en: Discount Days:
sk: Dni zliav:

en: Discount How
sk: Zľava Ako

en: Discount Type
sk: Typ zľavy

en: Discount Type: Monetary Value
sk: Discount Type: Peňažná čiastka

en: Discount Type: Percent
sk: Discount Type: Percentá

en: Discount and tax both applied on pretax value
sk: Zľava aj daň použité na pôvodnú hodnotu

en: Discount computed after tax is applied
sk: Zľava vypočítaná po použití dane

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
sk: Percento zľavy musí byť medzi 0-100, alebo ho musíte nechať prázdne.

en: Discount:
sk: Zľava:

en: Discrete Compounding
sk: Diskrétne skladanie

en: Display
sk: Zobraziť

en: Display "Tip of the Day"
sk: Zobrazovať "Tip dňa "

en: Display 1 line
sk: Zobraziť 1 riadok

en: Display Columns
sk: Zobraziť stĺpce

en: Display N lines
sk: Zobraziť N riadkov

en: Display Stock Value
sk: Zobraziť hodnoty akcie

en: Display a graph of the selected data.
sk: Zobraziť graf zo zvolených dát

en: Display a running balance
sk: Zobraziť priebežný zostatok na účte

en: Display a table of the selected data.
sk: Zobraziť tabuľku zo zvolených dát.

en: Display all the individual taxes?
sk: Zobrazovať všetky individuálne dane?

en: Display each entry's total total tax
sk: Zobrazovať celú daň každej položky

en: Display hints for using GnuCash at startup
sk: Pri štarte zobraz typy pre používanie GnuCash

en: Display negative amounts in red
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou

en: Display the %s report
sk: Zobraziť výkaz %s

en: Display the Status Bar
sk: Zobraziť stavoví riadok

en: Display the Summary Bar
sk: Zobraziť sumárový riadok

en: Display the account code
sk: Zobrazovať kód účtu?

en: Display the account name?
sk: Zobrazovať názov účtu

en: Display the account's foreign currency amount?
sk: Zobrazí čiastku v cudzej mene

en: Display the account?
sk: Zobraziť účet?

en: Display the action?
sk: Zobraziť úkon?

en: Display the amount?
sk: Zobraziť sumu?

en: Display the billing id?
sk: Zobraziť fakturačné ID?

en: Display the check number?
sk: Zobraziť číslo šeku?

en: Display the date?
sk: Zobraziť dátum?

en: Display the description?
sk: Zobraziť popis?

en: Display the entry's discount
sk: Zobrazovať zľavu položky?

en: Display the entry's taxable status
sk: Zobrazovať stav zdanitelnosti položky

en: Display the entry's value
sk: Zobrazovať hodnotu položky

en: Display the full account name
sk: Zobraziť úplný názov účtu

en: Display the invoice billing terms?
sk: Zobrazovať platobné podmienky faktúry?

en: Display the invoice notes?
sk: Zobraziť poznámky k faktúre

en: Display the invoice references?
sk: Zobrazovať odkazy faktúry?

en: Display the memo?
sk: Zobraziť poznámku?

en: Display the number of shares?
sk: Zobraziť počet podielov?

en: Display the other account code
sk: Zobrazovať iný kód účtu?

en: Display the other account name? (if this is a split transaction, this parameter is guessed).
sk: Zobrazovať druhý účet? (ak je to rozdelená transakcia, je tento parameter odhadovaný).

en: Display the payments applied to this invoice?
sk: Zobrazovať platby týkajúce sa tejto faktúry?

en: Display the quantity of items?
sk: Zobrazovať počet položiek?

en: Display the reconciled date?
sk: Zobrazovať dátum vysporiadania?

en: Display the shares price?
sk: Zobraziť cenu podielov?

en: Display the toolbar
sk: Zobraziť panel

en: Display the totals?
sk: Zobraziť súčty?

en: Display the transaction date?
sk: Zobraziť dátum transakcie?

en: Display the transaction description?
sk: Zobraziť popis transakcie?

en: Display the transaction reference?
sk: Zobraziť odkaz transakcie?

en: Display the transaction type?
sk: Zobraziť typ transakcie?

en: Display this dialog next time
sk: Zobraziť tento dialóg aj nabudúce

en: Disposition?
sk: Dispozícia?

en: Dist
sk: Distribúcia

en: Div
sk: Dividenda

en: Dividends
sk: Dividendy

en: Do a date subtotal
sk: Urobiť dátumové medzisúčty

en: Do not do any filtering
sk: Nepoužívať filter

en: Do not import (no action selected)
sk: Neimportovať (nie je vybraná žiadna akcia)

en: Do not load the last file opened
sk: Nenačítať naposledy otvorený súbor

en: Do not sort
sk: Netriediť

en: Do these values match the values on your paper Ini-Letter?
sk: Zodpovedajú tieto hodnoty hodnotám na vašom papierovom Ini-Letter?

en: Do transaction report on this account
sk: Urobiť výkaz transakcií za tento účet

en: Do you really want to close the order?
sk: Skutočne chcete zatvoriť objednávku?

en: Do you really want to mark this transaction not reconciled?
    Doing so might make future reconciliation difficult!
sk: Skutočne chcete označiť túto transakciu ako nevysporiadanú?
    Ak tak urobíte, neskôr bude ťažké ju vysporiadať!

en: Do you really want to post the invoice?
sk: Skutočne chcete odoslať faktúru?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
sk: Prajete si odložiť toto vysporiadanie a dokončiť ho neskôr?

en: Don't change any displayed amounts
sk: Nemeniť zobrazené sumy

en: Don't load any file, including autoloading the last file.
sk: Nenačítať žiaden súbor vrátane automatického načítavania posledného súboru.

en: Don't popup the new account list dialog when you choose "New File" from the "File" menu
sk: Nebude sa vám zobrazovať dialóg so zoznamom nových účtov, keď si zvolíte "Nový súbor" z položky "Súbor"

en: Don't reverse any accounts
sk: Nerobiť reverziu pre žiadny účet

en: Done
sk: Hotovo

en: Double
sk: Dvojité

en: Double Entry
sk: Podvojnosť

en: Double Line Mode
sk: Dvojriadkový mód

en: Double click expands parent accounts
sk: Dvojité kliknutie rozvinie rodičovské účty

en: Double clicking on an account with children expands the account instead of opening a register.
sk: Dvojité kliknutie na účet s podúčtami spôsobí, že namiesto otvorenia registra sa rozvinie zvolený účet.

en: Double mode colors alternate with transactions
sk: Farba dvojriadkového módu alternovaná s transakciami

en: Double-Weeks
sk: Dvojtýždenne

en: Due Date
sk: Dátum splatnosti

en: Due Day:
sk: Deň splatnosti

en: Due Days:
sk: Dni splatnosti:

en: Due&nbsp;Date
sk: Dátum splatnosti

en: Dup_licate
sk: Dup_likovať

en: Dup_licate Transaction...
sk: Dup_likovať transakciu...

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicate Transaction
sk: Duplikovať transakciu

en: Duplicate this Transaction
sk: Duplikovať túto transakciu

en: EDIT
sk: UPRAVIŤ

en: Earliest possible date
sk: Najskorší možný dátum

en: Easy to Use
sk: Jednoduché pre použitie

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Account
sk: Upraviť účet

en: Edit Bill
sk: Upraviť faktúru

en: Edit Customer
sk: Upraviť zákazníka

en: Edit Employee
sk: Upraviť zamestnanca

en: Edit Exchange Rate
sk: Upraviť výmenný kurz

en: Edit Expense Voucher
sk: Upraviť potvrdenie o výdavku

en: Edit Invoice
sk: Upraviť faktúru

en: Edit Job
sk: Upraviť úlohu

en: Edit Options
sk: Upraviť nastavenia

en: Edit Scheduled Transaction
sk: Upraviť plánovanú transakciu

en: Edit Vendor
sk: Upraviť dodávateľa

en: Edit report options
sk: Upraviť nastavenie výkazu

en: Edit report style sheets.
sk: Upraviť štýl výkazu.

en: Edit the account view options
sk: Upraviť nastavenie účtového pohľadu

en: Edit the current Billing Term
sk: Úprava aktuálnych platobných podmienok

en: Edit the current price.
sk: Upraviť aktuálnu cenu.

en: Edit the current transaction
sk: Upraví aktuálnu transakciu

en: Edit the exchange rate for the current split
sk: Upraviť výmenný kurz pre aktuálne rozdelenie

en: Edit the main account for this register
sk: Upraví hlavný účet v tomto registri

en: Edit the selected account
sk: Upraví zvolený účet

en: Edit this Invoice
sk: Upraviť túto faktúru

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Effective Date:
sk: Dátum účinnosti:

en: Email:
sk: E-mail:

en: Employee
sk: Zamestnanec

en: Employee ID
sk: ID zamestnanca

en: Employee Name
sk: Meno zamestnanca

en: Employee Number:
sk: Číslo zamestnanca:

en: Employee Report
sk: Výkaz zamestnancov

en: Employee Username
sk: Používateľské meno zamestnanca

en: Employees
sk: Zamestnanci

en: Enable EURO support
sk: Povoliť podporu EURO meny

en: Enable Links
sk: Povoliť odkazy

en: Enable debugging code.
sk: Povoliť ladenie kódu

en: Enable debugging mode
sk: Povoliť ladiaci mód

en: Enable developers mode
sk: Povoliť vývojársky mód

en: Enable developers mode.
sk: Povoliť vývojársky mód

en: Enable hyperlinks in reports
sk: Povolí hyperodkazy vo výkaze

en: Enable hyperlinks in reports.
sk: Povoliť hyperodkazy vo výkaze.

en: Enables support for the European Union EURO currency
sk: Povoliť podporu pre menu Európskej Únie - EURO

en: End
sk: Koniec

en: End
sk: Koniec

en: End Current Financial Year
sk: konca aktuálneho finančného roku

en: End Date:
sk: Konečný Dátum:

en: End Date:
sk: Konečný dátum:

en: End Previous Financial Year
sk: konca predchádzajúceho finančného roku

en: End date:
sk: Zobraziť po:

en: End of Period Payments
sk: Koniec periodických platieb

en: End of current quarter
sk: konca aktuálneho kvartálu

en: End of previous month
sk: konca predchádzajúceho mesiaca

en: End of previous quarter
sk: konca predchádzajúceho kvartálu

en: End of previous quarterly accounting period
sk: konca predchádzajúceho kvartálneho účtovného obdobia

en: End of reporting period
sk: konca vykazovacieho obdobia

en: End of the Previous Year
sk: konca predchádzajúceho roku

en: End of the current Financial year/Accounting Period
sk: konca aktuálneho finančného roku/účtovného obdobia

en: End of the current calendar year
sk: konca aktuálneho kalendárneho roku

en: End of the current month
sk: konca aktuálneho mesiaca

en: End of the previous Financial year/Accounting Period
sk: konca predchádzajúceho finančného roku/účtovného obdobia

en: End of this month
sk: konca tohoto mesiaca

en: Ended On
sk: Skončil dňa

en: Ending Balance:
sk: Konečný stav

en: Enter
sk: Vložiť

en: Enter Bank Information
sk: Vložiť bankové informácie

en: Enter Directly in the Register Window
sk: Vkladanie priamo do okna registra

en: Enter GnuCash Network passphrase:
sk: Vložte heslo pre GnuCash Sieť:

en: Enter Interest Charge...
sk: Vložiť zrážku úrokov...

en: Enter Interest Payment...
sk: vložiť platbu úroku...

en: Enter OpenHBCI Configuration File
sk: Vložte konfiguračný súbor OpenHBCI

en: Enter Password
sk: Zadajte heslo

en: Enter URI to load:
sk: Vložiť URI k načítaniu

en: Enter User Information
sk: Vložte informácie o používateľovi

en: Enter a description of the split
sk: Vložte popis rozdelenia

en: Enter a description of the transaction
sk: Vložte popis transakcie

en: Enter a descriptive name for the currency or stock, such as 
    "US Dollar" or "Red Hat Stock"
sk: Vložte popisný názov meny alebo cenného papiera; napríklad
    "Americký dolár" alebo "akcie Red Hatu"

en: Enter a descriptive name for this report
sk: Vložte popisné meno pre tento výkaz

en: Enter a name for the account
sk: Vložte názov účtu

en: Enter a payment for the owner of this Invoice
sk: Vložiť platbu pre majiteľa tejto faktúry

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
sk: Vložte jedinečný kód, ktorý sa použije na jeho identifikáciu. Toto políčko môžete pokojne nechať prázdne.

en: Enter account id for new account 
    at bank %s (bank code %s):
sk: Vložte ID účtu pre nový účet 
    v banke %s (bankový kód %s):

en: Enter an Online Direct Debit Note
sk: Zadajte debet online

en: Enter an Online Transaction
sk: vložiť online transakciu

en: Enter and confirm your new password
sk: Vložte a potvrďte svoje nové heslo

en: Enter credit formula for real transaction
sk: Zadajte kreditný vzorec pre skutočnú transakciu

en: Enter date:
sk: Vložiť dátum:

en: Enter debit formula for real transaction
sk: Zadajte debetný vzorec pre skutočnú transakciu

en: Enter in the Transfer Funds Window
sk: Vkladanie do okna prevodu fondov

en: Enter information about "%s"
sk: Vložte informácie o "%s"

en: Enter name for new template:
sk: Vložte názov pre novú šablónu:

en: Enter new Password
sk: Zadajte nové heslo

en: Enter notes for the transaction
sk: Vložte poznámky pre rozdelenie

en: Enter opening balances
sk: Vložiť počiatočný stav

en: Enter passphrase:
sk: Vložte heslo:

en: Enter report row/column span
sk: Vložte vzdialenosti medzi riadkami/stĺpcami vo výkaze

en: Enter the Discount ... unknown type
sk: Zadajte zľavu ... neznámy typ

en: Enter the Discount Amount
sk: Zadajte veľkosť zľavy

en: Enter the Discount Percent
sk: Zadať percento zľavy

en: Enter the Entry Description
sk: Zadajte popis položky

en: Enter the IDs given from your bank here. Please make sure the spelling is correct.
sk: Zadajte tu ID získané od vašej banky. Presvedčte sa prosím, že je napísané správne.

en: Enter the Quantity of units for this Entry
sk: Zadajte počet jednotiek pre túto položku

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
sk: Zadajte daňovou tabuľku, ktorá sa použije pre túto položku

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
sk: Vložte účet, z ktorého sa uskutoční prevod, alebo vyberte jeden zo zoznamu

en: Enter the currency used for new accounts
sk: Vložiť menu používanú pre nové účty

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger.
    For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution.
    You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
sk: Vložte dátum a počet podielov, ktoré ste získali alebo stratili pri rozdelení alebo splynutí akcií.
    Pri splynutí akcií (negatívnom rozdelení) použite záporné hodnoty pri distribúcií akcií.
    Tiež môžete vložiť popis transakcie alebo akceptovať štandardný.

en: Enter the effective share price
sk: Zadajte efektívnu cenu podielu

en: Enter the full name of the commodity, such as "Red Hat Stock"
sk: Vložte plný názov komodity ako napríklad "Akcie Red Hat"

en: Enter the full name of the commodity. Example: US Dollars
sk: Vložte úplný názov komodity. Príklad:US Dollar

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
sk: Zadajte príjmový/výdajový účet pre položku, alebo ju vyberte zo zoznamu

en: Enter the name of the Customer
sk: Vložte meno zákazníka

en: Enter the name of the Vendor
sk: Vložte meno dodávateľa

en: Enter the number of shares bought or sold
sk: Vložte počet nakúpených alebo predaných podielov

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
sk: Vložte najmenšie množstvo komodity s ktorou sa obchoduje. Pre akcie, ktoré sa obchodujú v celých kusoch, vložte 1.

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT") or other unique abbreviation for the name.
sk: Vložte burzový symbol (ako napríklad "RHAT") alebo inú jedinečnú skratku pre názov.

en: Enter the ticker symbol (such as "RHAT"), national currency symbol 
    (such as "USD"), or other unique abbreviation for the name.
sk: Vložte burzový symbol (napríklad "RHAT"), symbol národnej meny
    (napríklad "USD"), alebo inú jedinečnú skratku.

en: Enter the ticker symbol or currency code for the commodity. Example: USD
sk: Vložte burzový symbol alebo kód meny pre komoditu. Príklad: USD

en: Enter the transaction number, such as the check number
sk: Vložte číslo transakcie, napríklad číslo šeku

en: Enter the transaction reference, such as the invoice or check number
sk: Zadajte odkaz transakcie, napr. číslo faktúry alebo šeku

en: Enter the type of Entry
sk: Zadajte typ položky

en: Enter the type of commodity. For stocks, this is often an exchange on which the stock is traded. You can choose an existing type from the list or enter a new type with the keyboard.
sk: Vložte typ komodity: Pre akcie je to často burza, kde sa s akciami obchoduje. Môžete si zvoliť existujúci typ zo zoznamu alebo vložte nový typ.

en: Enter the type of transaction, or choose one from the list
sk: Vložte typ transakcie, alebo si ho vyberte zo zoznamu

en: Enter the unit-Price for this Entry
sk: Zadajte jednotkovú cenu pre túto položku

en: Enter your password
sk: Vložte svoje heslo

en: Enter your username and password
sk: Vložte svoje užívateľské meno a heslo

en: Entering Charges
sk: Zápis poplatkov

en: Entering Deposits
sk: Zápis depozitu

en: Entering Payments
sk: Zápis platieb

en: Entering Withdrawals
sk: Zápis výberu

en: Entity is not Account entity: %s
sk: Entita nie je entita Account: %s

en: Entity type does not match %s: %s
sk: Typ entity nezodpovedá %s: %s

en: Entity type does not match Customer: %s
sk: Typ entity nie Customer: %s

en: Entity type does not match Employee: %s
sk: Typ entity nie je Employee: %s

en: Entity type does not match Invoice: %s
sk: Typ entity nie je Invoice: %s

en: Entity type does not match Vendor: %s
sk: Typ entity nie je Invoice: %s

en: Equities
sk: Cenné papiere

en: Equity
sk: Majetok

en: Erase all splits except the one for this account.
sk: Odstrániť všetky rozdelenia okrem toho pre tento účet.

en: Error
sk: Chyba

en: Error adding price.
sk: Chyba pri pridávaní ceny.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
sk: Chyba v regulárnom výraze '%s':
    %s

en: Error message
sk: Chybová správa

en: Error message not available
sk: Chybová správa nie je k dispozícií

en: Error occurred while saving Account:
    %d: %s
sk: Pri ukladaní účtu došlo k chybe:
    %d: %s

en: Error while loading OpenHBCI config file:
      %s
sk: Chyba pri načítavaní konfiguračného súboru OpenHBCI
      %s

en: Escrow Account:
sk: Escrow účet:

en: Estimating Valuation
sk: Očakávané ocenenie

en: Europe (31.12.2001)
sk: Európsky (31.12.2001)

en: Evaluate the guile command
sk: Stanoviť guile príkaz

en: Every
sk: Každý

en: Every
sk: Každý

en: Exact Time
sk: Presný čas

en: Example
sk: Príklad

en: Example Stock Account
sk: Príklad akciového účtu

en: Exchange Rate:
sk: Výmenný kurz:

en: Exchange rate
sk: Výmenný kurz

en: Exchange rates
sk: Výmenné kurzy

en: Exchange/Price Information
sk: Informácie cenách/kurzoch

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
sk: Ignorovať transakcie z/do filtrovaných účtov

en: Exclude transactions to/from all filter accounts
sk: Ignorovať transakcie z/do všetkých filtrovaných účtov

en: Execute Later (unimpl.)
sk: Vykonať neskôr (neimpl.)

en: Execute Now
sk: Teraz vykonať

en: Exit
sk: Koniec

en: Exit GnuCash
sk: Ukončí GnuCash

en: Expense
sk: Výdaj

en: Expense Account
sk: Výdajový účet

en: Expense Accounts
sk: Výdajové účty

en: Expense Barchart
sk: Stĺpcový graf Výdajov

en: Expense Chart
sk: Graf výdavkov

en: Expense Over Time
sk: Výdaje za obdobie

en: Expense Piechart
sk: Koláčový graf Výdajov

en: Expense Report
sk: Výkaz výdajov

en: Expense Voucher
sk: Potvrdenie o výdavku

en: Expense Vouchers
sk: Potvrdenia o výdavku

en: Expenses
sk: Výdaj

en: Expenses vs. Day of Week
sk: Výdaje vs. deň v týždni

en: Export HTML-formatted report to file
sk: Exportuje výkaz ako HTML naformátovaný súbor

en: Export _Accounts...
sk: Expo_rtovať účty...

en: Export the account hierarchy to a new file
sk: Exportovať hierarchiu účtov do nového súboru

en: Exporting file...
sk: Exportujem súbor...

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Extra Notes
sk: Extra poznámky

en: Extra Payments
sk: Extra platby

en: Extra notes to put on the invoice
sk: Ďalšie poznámky, ktoré dať na faktúru

en: Fancy
sk: Farebný

en: Fancy Invoice
sk: Farebná faktúra

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Features of the Account Register
sk: Vlastnosti registra účtov

en: Fee
sk: Poplatok

en: Field
sk: Pole

en: File Management
sk: Správa súborov

en: File not found or read permission denied.
    Please select another file.
sk: Súbor nebol nájdený alebo nemáte práva na jeho čítanie.
    Zvoľte prosím iný súbor.

en: File, Accounts and Transactions
sk: Súbor, účty a transakcie

en: Filled circle
sk: Vyplnený kruh

en: Filled square
sk: Vyplnený štvorec

en: Filter Accounts
sk: Filter účtov

en: Filter Type
sk: Typ filtra

en: Filter account
sk: Filtrovať účty

en: Filter on these accounts
sk: Filter na tieto účty

en: Financial Calculator
sk: Finančná kalkukačka

en: Financial _Calculator
sk: Finančná _kalkukačka

en: Find
sk: Nájsť

en: Find Bill
sk: Nájsť faktúru

en: Find Customer
sk: Hľadať zákazníka

en: Find Employee
sk: Nájsť zamestnanca

en: Find Expense Voucher
sk: Nájsť potvrdenie o výdavku

en: Find Invoice
sk: Hľadať faktúru

en: Find Job
sk: Hľadať úlohu

en: Find Transactions
sk: Hľadanie transakcie

en: Find Vendor
sk: Nájsť dodávateľa

en: Find and Edit
sk: Hľadanie a úprava

en: Find transactions with a search
sk: Pohľadá transakciu

en: Finding duplicate transactions...
sk: Hľadanie duplikovaných transakcií...

en: Finish
sk: Ukončiť

en: Finish Account Setup
sk: Ukončiť nastavenie účtu

en: Finish the reconciliation of this account
sk: Ukončiť vysporiadanie tohoto účtu

en: Finished
sk: Dokončené

en: First Option
sk: Prvé nastavenie

en: First on the:
sk: Prvé na:

en: Fixed
sk: Fixný

en: For a new transaction, click on the "Other Account" entry to choose the other (destination) account of this transaction.
    For a transaction that is a duplicate of an existing one, click on the "Other Account" or "Description" entry to 
    check whether GnuCash chose the right existing transaction.
    To switch transactions between both states, click on the checkmark in the "New" column.
    When all new transactions have the correct destination account and all duplicates are matched with the right existing transaction, 
    click "Ok".
sk: Pre novú transakciu zvoľte druhý (cieľový) účet tejto transakcie
    kliknutím na "Iný účet".
    Pre transakciu, ktorá je duplikátom existujúcej, skontroľujte, či
    GnuCash zvolil správnu existujúcu transakciu, kliknutím na pole
    "Iný účet" alebo "Popis".
    Transakciu prepínajte medzi oboma stavmi kliknutím na škrkátko v stĺpci
    "Nový".
    Až budú mať všetky transakcie správny cieľový účet a všetky duplikáty
    budú priradené k správnym existujúcim transakciám, kliknite na "OK".

en: For details on subscribing to that list, see %s.
sk: Bližšie informácie o prihlásení sa do tejto konferencie nájdete na %s.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list %s.
sk: Pomoc pri písaní výkazov, alebo ak chcete prispieť s úplne novým, absolútne špičkovým výkazom, konzultujete v e-mailovej konferencií %s.

en: Form
sk: Z

en: Forward
sk: Dopredu

en: Fourth Options
sk: Štvrté nastavenie

en: Fourth-level
sk: Štvrtá úroveň

en: Fraction
sk: Podiel

en: Fraction traded:
sk: Obchodovateľné množstvo:

en: Frame URL
sk: Rámec URL

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Frequency:
sk: Frekvencia:

en: Friday
sk: Piatok

en: From
sk: Od

en: From %s To %s
sk: Od %s do %s

en: From Now
sk: Od dnes

en: From:
sk: Od:

en: Frozen
sk: Zamrznuté

en: Full name:
sk: Úplný názov:

en: Funds In
sk: Fondy v

en: Funds Out
sk: Nedostatočné krytie

en: Future Minimum
sk: Budúce minimum

en: Future Minimum (Report)
sk: Budúce minimum (výkaz)

en: Future Minimum Balance
sk: Budúci minimálny zostatok

en: Future Minimum Balance in Report Currency
sk: Zostatok v mene zostavy

en: Future Value
sk: Budúca hodnota

en: Future:
sk: Budúcnosť:

en: Gain
sk: Výnos

en: Gain And Loss
sk: Výnosy a straty

en: Gain/Loss
sk: Výnos/Strata

en: General
sk: Všeobecné

en: General Information
sk: Všeobecné informácie

en: General Ledger
sk: Hlavná kniha

en: General Ledger Report
sk: Výkaz Hlavnej knihy

en: General Reports
sk: Všeobecné výkazy

en: General background color for report.
sk: Všeobecná farba pozadia pre výkaz

en: Generate an argument summary.
sk: Generovať parametrický sumár.

en: Generated from an invoice.  Try unposting the invoice.
sk: Vygenerované z faktúry. Skúste odvolať faktúru

en: Generic import transaction matcher
sk: Všeobecný priradzovač importovaných transakcií

en: Get Online Quotes
sk: Získavať online ceny

en: Get Quotes
sk: Získať informácie o cenách

en: Get Transactions Online
sk: Získať transakcie online

en: Get new online quotes for stock accounts.
sk: Získať nove online ceny pre akcie.

en: Get the account balance online through HBCI
sk: Získať zostatok účtu online pomocou HBCI

en: Get the transactions online through HBCI
sk: Získať transakcie online pomocou HBCI

en: Getting Help
sk: Získanie pomoci

en: Getting Started
sk: Začíname

en: GnuCash 1.8 has lots of nice features. Here are a few.
sk: GnuCash 1.8 má veľa pekných vlastností. Tu sú niektoré.

en: GnuCash Accounts
sk: GnuCash účty

en: GnuCash Configuration Options
sk: Konfiguračné nastavenie GnuCash

en: GnuCash Currency Support
sk: GnuCash - podpora mien

en: GnuCash Help
sk: GnuCash Pomocník

en: GnuCash Network authorization failed.
sk: Autorizácia GnuCash Siete bola neúspešná.

en: GnuCash Network is disabled and the link you have clicked requires it.
    You can enable it in the Network section
    of the Preferences dialog.
sk: GnuCash sieť je zakázaná a odkaz,
    na ktorý ste klikli ju vyžaduje.
    Môžete ju aktivovať v sekcií Sieť v dialógu Možnosti.

en: GnuCash Preferences
sk: GnuCash Nastavenie

en: GnuCash Tutorial and Concepts Guide
sk: GnuCash manuál a koncepčný prievodca

en: GnuCash Windows
sk: GnuCash okná

en: GnuCash account name
sk: Názov GnuCash účtu

en: GnuCash can act as a simple web browser!  To display
    a web page as a report, use the Sample & Custom -> 
    "Custom Web Report" report.
sk: GnuCash sa môže správať ako jednoduchý web prehliadač! Ak chcete
    zobraziť web stránku ako výkaz, použite výkaz Ukážky a vlastné ->
    "Vlastný web výkaz".

en: GnuCash can import financial data from OFX (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your OFX data, or "Cancel"
    to abort the process.
sk: GnuCash môže importovať finančné údaje zo súborov OFX
    (Quicken Interchange Format), ktoré boli uložené v Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance a mnohých ďalších programoch. 
    
    Proces importovania pozostáva z niekoľkých krokov. Vaše GnuCash
    účty sa nezmenia až pokiaľ nekliknete na "Ukončiť"
    a konci tohoto procesu. 
    
    Kliknite na "Nasledujúci", ak chcete začať načítavať vaše QIF údaje,
    alebo stlačte "Zrušiť" na prerušenie tohoto procesu.

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken 
    Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash
    accounts will not be changed until you click "Finish"
    at the end of the process. 
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel"
    to abort the process.
sk: GnuCash môže importovať finančné údaje zo súborov QIF
    (Quicken Interchange Format), ktoré boli uložené v Quicken/QuickBooks,
    MS Money, Moneydance a mnohých ďalších programoch. 
    
    Proces importovania pozostáva z niekoľkých krokov. Vaše GnuCash
    účty sa nezmenia až pokiaľ nekliknete na "Ukončiť"
    a konci tohoto procesu. 
    
    Kliknite na "Nasledujúci", ak chcete začať načítavať vaše QIF údaje,
    alebo stlačte "Zrušiť" na prerušenie tohoto procesu.

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    Do you want to proceed with opening the database?
sk: GnuCash nemôže uzavrieť
       %s.
    Databáza môže byť používaná iným užívateľom,
    a preto ju nie je možné otvoriť.
    
    Prajete si pokračovať v otváraní databázy?

en: GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be in use by another user,
    in which case you should not open the database.
    
    What would you like to do?
sk: GnuCash nemôže uzavrieť
       %s.
    Databáza môže byť používaná iným užívateľom,
    a preto ju nie je možné otvoriť.
    
    Čo chcete urobiť?

en: GnuCash could not write to
       %s.
    That database may be on a read-only file system,
    or you may not have write permission for the directory.
sk: GnuCash nemôže zapisovať do
       %s.
    Databáza môže byť na súborovom systéme, ktorý umožňuje
    iba čítanie alebo nemusíte mať právo zápisu do priečinku.

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories
    to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be 
    converted to a GnuCash account. 
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches
    between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches 
    that you do not like by clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely
    within GnuCash.
sk: GnuCash používa oddelené účty pre Príjmy a Výdaje, než by mal používať kategórie
    na klasifikovanie vašich transakcií. Každá kategória vo vašom QIF súbore bude 
    zmenená na GnuCash účet. 
    
    Na nasledujúcej strane budete mať príležitosť sa pozrieť na predpokladané pary
    medzi QIF kategóriami a GnuCash účtami. Kliknutím na riadok obsahujúci 
    názov kategórie môžete zmeniť, čo sa vám nebude páčiť.

en: Good option
sk: Dobré nastavenie

en: Grand Total
sk: Hlavný súčet

en: Grand Total Cell Color
sk: Farba bunky celkového súčtu

en: Group the accounts
sk: Skupina účtov

en: Group the accounts in main categories?
sk: Zoskupiť účty v hlavných kategóriách?

en: HBCI
    Version
sk: HBCI
    Verzia

en: HBCI Connection Window
sk: Okno spojenia HBCI

en: HBCI Get Balance
sk: HBCI získať zostatok

en: HBCI Get Transactions
sk: HBCI získať transakcie

en: HBCI Issue Direct Debit
sk: HBCI vydať inkaso

en: HBCI Issue Transaction
sk: HBCI vydať transakciu

en: HBCI Remember PIN in memory
sk: HBCI pamäť si PIN v pamäti

en: HBCI Setup
sk: HBCI nastavenia

en: HBCI Setup Finished
sk: Skončilo nastavovanie HBCI

en: HBCI Verbose Debug Messages
sk: HBCI podrobné ladiace správy

en: HBCI Version
sk: HBCI Verzia

en: HBCI account name
sk: Názov HBCI účtu

en: HTML Style Sheets
sk: HTML štýl

en: Half Year
sk: Pol rok

en: Have a nice day!
sk: Príjemný deň

en: Header color
sk: Farba záhlavia

en: Heading
sk: Záhlavie

en: Heading Banner
sk: Transparent v záhlaví

en: Height of plot in pixels.
sk: Výška kreslenia v pixeloch.

en: Hello Again
sk: Opäť Ahoj

en: Hello, World
sk: Ahoj, svet

en: Hello, World!
sk: Ahoj, Svet!

en: Help
sk: Pomocník

en: Help Manual
sk: Manuál - pomocník

en: Help Topics
sk: Témy pomocníka

en: Help Window
sk: Okno pomocníka

en: Help for first option
sk: Pomocník pre prvé nastavenie

en: Help for second option
sk: Pomoc pre druhú nastavenie

en: Help for third option
sk: Pomoc pre tretiu možnosť

en: Hours
sk: Hodiny

en: How did you pay for this item?
sk: Ako ste za túto položku zaplatili?

en: How many automatic decimal places will be filled in.
sk: Koľko desatinných miest bude automaticky vyplnených

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
sk: O koľko dní skôr varovať o účtoch, ktoré je potrebné zaplatiť.

en: How many lines in the template register?
sk: Koľko riadkov v šablóne registra?

en: How to handle void transactions
sk: Ako spracovať prázdne transakcie

en: ISO Standard: yyyy-mm-dd
sk: ISO štandard: rrrr-mm-dd

en: Icons and Text
sk: Ikony s textom

en: Icons only
sk: Iba ikony

en: Identical commodities
sk: Identické komodity

en: Identification
sk: Identifikácia

en: If selected, move to the blank transaction after the user presses 'Enter'. Otherwise, move down one row.
sk: Ak je to nastavené, tak potom ako používateľ stlačí 'Enter', presunie sa na prázdnu transakciu. Inak sa presunie o jeden riadok dole.

en: If selected, use a dialog to confirm a change to a reconciled transaction.
sk: Ak je to zvolené, použije sa dialóg na potvrdenie zmeny vysporiadanej transakcie.

en: If you already have a key file, please choose it here and make sure the User ID and
    Customer ID match the ones when you created that key file earlier. 
    If you do not have one yet, choose a filename, and a key file will be created there. Make
    sure to remember the exact User ID and Customer ID specified now.
sk: Ak už máte súbor s kľúčom, tu ho prosím vyberte a presvedčte sa, že ID používateľa
    a ID zákazníka zodpovedajú tým, s ktorými ste už skôr tento súbor kľúča vytvorili. 
    Pokiaľ ho ešte nemáte, zvoľte názov súboru, a súbor s kľúčom tam bude vytvorený. Uistite sa, že si presne pamätáte teraz zadávané ID používateľa a ID zákazníka.

en: If you already have an OpenHBCI configuration file (e.g. from 'aqmoney'), 
    please select it here. GnuCash will continue to use your existing configuration.
    
    If you do not yet have an OpenHBCI configuration file, please specify a file name here. 
    A new OpenHBCI configuration file with that name will be created when this HBCI 
    Setup finishes.
sk: Ak už máte konfiguračný súbor OpenHBCI (napr. z 'aqmoney'), 
    tu ho prosím vyberte. GnuCash bude naďalej používať vaše existujúce nastavenie.
    
    Pokiaľ ešte nemáte konfiguračný súbor OpenHBCI, zadajte tu prosím názov súboru. 
    Po dokončení tohoto nastavenia HBCI bude vytvorený nový konfiguračný súbor so zadaným názvom.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken,
    note that GnuCash uses accounts instead of categories to track
    income and expenses.  For more information on income and expense
    accounts, please see the GnuCash online manual.
sk: Ak ste oboznámený s inými finančnými programami ako napríklad Quicken,
    všimnite si, že GnuCash používa účty namiesto kategórií na zaznamenávanie
    príjmov a výdajov.  Viac informácií o účtoch príjmov a výdajov
    nájdete v GnuCash online manuáli.

en: If you are finished creating the stock split or merger, press `Finish'.
    You may also press `Back' to review your choices, or `Cancel' to
    quit without making any changes.
sk: Ak ste dokončili tvorbu rozdelenia alebo splynutia akcií, stlačte 'Ukončiť'.
    Môžete tiež stlačiť 'Predchádzajúci', ak si chcete prezrieť svoje voľby,
    alebo 'Zrušiť', ak ukončiť bez vykonania zmien.

en: If you are importing a QIF file downloaded from a bank or other financial
    institution, some of the information in the QIF file may duplicate information
    already in your GnuCash accounts.  GnuCash will try to detect duplicates 
    of existing transactions.  
    
    On the next page, you will be asked to confirm that an existing transaction
    matches an imported transaction.  Imported transactions are shown on the
    left side of the page, and possible  matches for the selected left-hand
    transaction are shown  to the right.  There may be several old transactions 
    that could match an imported transaction; you will be able to select the 
    correct one by clicking in the "Dup?" column of the correct transaction.
    
    You can control the rules used by GnuCash to find duplicate transactions 
    in the "QIF Import" section of the GnuCash Preferences dialog.
    
    Click "Next" to find duplicate transactions.
sk: Ak importujete QIF súbor, ktorý ste získali z banky alebo inej finančnej
    inštitúcie, niektoré informácie v QIF súbore môžu duplikovať 
    informácie,
    ktoré už sú vo vašich GnuCash účty.  GnuCash sa pokúsi zistiť duplikácie 
    existujúcich transakcií.  
    
    Na nasledujúcej strane, budete požiadaný o potvrdenie existujúcich transakcií,
    ktoré zodpovedajú importovaným transakciám  Importované transakcie sú zobrazené 
    v ľavej časti strany a pravdepodobne zhodné k zvoleným transakciám
    vľavo sú zobrazené vpravo.  Môže tam byť niekoľko starých transakcií, 
    ktoré môžu zodpovedať importované transakcie; budete môcť zvoliť 
    tú správnu pomocou kliknutia v stĺpci "Dup?" na tú správnu transakciu.
    
    Môžete ovládať pravidlá, ktoré používa GnuCash na hľadanie duplikovaných transakcií 
    v sekcií "QIF Import" v dialógu GnuCash Možnosti.
    
    Po kliknutí na "Nasledujúci" sa začne hľadanie duplikovaných transakcií.

en: If you have a Chip Card but are not sure about the exact User ID and Customer ID, you can 
    use the tool 'hbcicard' from the libchipcard package to read these numbers from the Chip Card.
sk: Pokiaľ máte čipovú kartu, ale nie ste si istý s presným ID používateľa a ID zákazníka, môžete 
    použiť nástroj 'hbcicard' z balíčka libchipcard pre prečítanie týchto čísiel z čipovej karty.

en: If you keep multiple account views open, it may be helpful to give each one a descriptive name
sk: Ak necháte otvorené pohľady na viacnásobné účty, bude vhodné, ak dáte každému popisný názov

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split,
    enter the details of that payment here. Otherwise, just click `Next'.
sk: Ak ste ako výsledok delenia akcií prijali úhradu v hotovosti,
    vložte sem detaily o platbe. Inak kliknite na 'Nasledujúci'.

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below.
    You may safely leave it blank.
sk: Ak chcete zaznamenať cenu akcií pre rozdelenie, vložte ju dole.
    Pokojne ju môžete nechať nevyplnenú.

en: If you would like an account to have an opening balance, click on the account
    and enter the starting balance in the box on the right. All accounts except Equity
    and placeholder accounts may have an opening balance.
sk: Ak chcete, aby účet mal počiatočný stav, kliknite na účet
    a vložte počiatočný stav do obdĺžnika vpravo. Všetky účty okrem Majetku
    a syntetických účtov môžu mať počiatočný stav.

en: If your bank did not specify a Customer ID, enter the User ID here.
sk: Pokiaľ vaše banka neurčila ID zákazníka, zadajte tu ID používateľa.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignored
sk: Ignorované

en: Illegal variable in expression.
sk: Neplatná premenná vo výraze.

en: Images
sk: Obrázky

en: Imbalance
sk: Nerovnováha

en: Import OFX files
sk: Importovanie OFX súborov

en: Import QIF Files
sk: Import QIF súborov

en: Import QIF files
sk: Importovať QIF súborov

en: Import _QIF...
sk: Importovať _QIF...

en: Import a Quicken QIF file
sk: Importuje súbor Quicken QIF

en: Import currency and stock information
sk: Importovať informácie o menách a akciách

en: Import currency and stock information
sk: Importovať informácie o menách a akciách

en: Import my QIF files
sk: Importovať môj QIF súbor

en: Imported transaction's first split:
sk: Importované prvé rozdelenie transakcie:

en: Imported transactions with duplicates
sk: Importované transakcie s duplikátmi

en: Importing QIF Files
sk: Import QIF súborov

en: Importing transactions...
sk: Importovanie transakcií...

en: In order to setup HBCI access to your bank, OpenHBCI first has to 
    retrieve the cryptographic public keys of your bank. You will need 
    to enter your PIN for this to happen. After the successful key 
    retrieval, you need to verify those against the Ini-Letter that 
    your bank gave to you on paper.
    
    Press 'Next' now to retrieve the keys from the bank. If you have just
    created a new key file, you have to enter its PIN again. 
    
    You can then see the progress of the HBCI connection in the HBCI
    connection window. Please do not close the HBCI connection window
    before this whole druid has finished.
sk: Pre nastavenie prístupu HBCI k vašej banke musí OpenHBCI najskôr získať
    kryptografické verejné kľúče vašej banky. K tomu budete musieť zadať
    váš PIN. Po úspešnom získaní kľúčov ich porovnajte s kľúčom v Ini-Letter,
    ktorý ste dostali od banky na papieri.
    
    Teraz získajte kľúče od banky stlačením 'Ďalší'. Ak ste práve
    vytvorili nový súbor kľúčov, musíte znovu zadať jeho PIN.
    
    Potom budete môcť sledovať postup spojenia HBCI v okneě spojení HBCI.
    Nezatvárajte prosím okno spojení HBCI, pokiaľ celý tento druid neskončí.

en: In order to update your list of HBCI-enabled accounts, your bank
    server will be contacted and will be queried for the 
    HBCI-accessible accounts.
    
    Press 'Next' now to contact the bank server. You can then see the 
    progress of the HBCI connection in the HBCI connection window.
sk: Na aktualizáciu vášho zoznamu účtov prístupných s HBCI bude kontaktovaný
    server vašej banky s požiadavkou na účty prístupné s HBCI.
    
    Teraz kontaktujte server banky stlačením 'Ďalší'. Potom budete môcť
    sledovať postup spojení HBCI v okne spojenia HBCI.

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convienience store.  These ATM add its fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees.  For example, you withdraw 100$, and you are charged 101,50$ plus Interac fees.  If you manually entered that 100$, the amounts won't match.  You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
sk: V niektorých miestach (napr. obchod s potravinami) sú nainštalované komerčné bankomaty (nepatriace finančnej inštitúcií). Tieto bankomaty pridávajú svoj poplatok priamo k čiastke namiesto oddelenej transakcie alebo vo vašich mesačných bankových poplatkoch. Napríklad vyberiete 100 Sk a je vám naúčtované 101,50 Sk plus poplatky Interac. Pokiaľ ste ručne zadali tých 100 Sk, čiastky nebudú súhlasiť. Toto by ste mali nastaviť na toľko, koľko je maximálny takýto poplatok vo vašej oblasti (v jednotkách vašej miestnej meny), aby bola transakcia rozpoznaná ako priradenie.

en: In the next pages, you will be asked to provide information about stocks, 
    mutual funds, and other tradable commodities that appear in the QIF file(s)
    you are importing. GnuCash requires more information about tradable 
    commodities than the QIF format can represent. 
    
    Each stock, mutual fund, or other commodity must have a type, which is the 
    exchange or listing that it is found on (NASDAQ, NYSE, US Mutual Funds, 
    etc), a full name, and an abbreviation.
    
    Check to see if there is an existing Type that is appropriate; if not, you can
    enter a new Type name by hand in the box. Make sure that the abbreviation
    you enter matches the ticker symbol used for the commodity on the exchange
    or listing for its type.
sk: Na nasledujúcich stránkach vám budú položené otázky na poskytnutie informácií 
    o akciách, investičných fondoch a ostatných obchodovateľných komodít, ktoré sú
    v QIF súboroch, ktoré importujete. GnuCash požaduje viac informácií o obchodovateľných 
    komoditách, než QIF formát môže prezentovať. 
    
    Každá akcia, investičný fond alebo iná komodita musia mať typ, ktorým je 
    burza alebo výpis, na ktorom ju možno nájsť (NASDAQ, NYSE, Investičné spoločnosti US, 
    atď), úplné názov a skratku.
    
    Skontrolujte, či existuje vhodný Typ, ak nie, tak môžete
    napíšte názov nového Typu do kolónky. Uistite sa, či skratka
    je zhodná so symbolom komodity na burze, alebo zozname svojho druhu.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark
    transactions as reconciled.  You can also press Tab and Shift-Tab to
    move between deposits and withdrawals.
sk: V okne Vysporiadanie po stlačení medzerovníka
    označíte transakciu ako vysporiadanú.
    Po stlačení Tab alebo Shift-Tab sa budete pohybovať
    medzi vkladmi a výbermi.

en: Include Sub-Accounts
sk: Vrátane podúčtov

en: Include Subaccounts
sk: Vrátane podúčtov

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
sk: Zahrnúť transakcie z/do filtrovaných účtov

en: Include accounts that have a zero share balances.
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok podielov.

en: Include accounts with no shares
sk: Zahrnúť účty bez podielov

en: Include sub-account balances in printed balance?
sk: Zahrnúť v tlačenom zostatku aj zostatky podúčtov?

en: Include sub-accounts of all selected accounts
sk: Vrátane podúčtov všetkých zvolených účtov

en: Include this entry on this invoice?
sk: Zahrnúť túto položku na túto faktúru?

en: Include transactions to/from filter accounts only
sk: Zahrnúť len transakcie z/do filtrovaných účtov

en: Income
sk: Príjem

en: Income & Expense
sk: Príjem a výdaj

en: Income & Expense Chart
sk: Graf Príjmov a Výdajov

en: Income Account
sk: Príjmový účet

en: Income Accounts
sk: Príjmové účty

en: Income Barchart
sk: Stĺpcový graf Príjmov

en: Income Chart
sk: Graf príjmov

en: Income Over Time
sk: Príjem za obdobie

en: Income Piechart
sk: Koláčový graf Príjmov

en: Income account for security "%s"
sk: Príjmový účet pre podielové certifikáty "%s"

en: Income and Expense
sk: Príjem a výdaj

en: Income and Expense Accounts
sk: Príjmové a Výdajové účty

en: Income and Expense categories
sk: Príjmové a výdajové kategórie

en: Income vs. Day of Week
sk: Príjem vs. deň v týždni

en: Income-Salary-Taxable
sk: Príjem-Mzda-Zdaniteľné

en: Income.Salary.Taxable
sk: Príjem.Mzda.Zdaniteľné

en: Income/Expense Chart
sk: Graf Príjmov/Výdajov

en: Income/Salary/Taxable
sk: Príjem/Mzda/Zdaniteľné

en: Income:Salary:Taxable
sk: Príjem:Mzda:Zdaniteľné

en: Income\Salary\Taxable
sk: Príjem||Mzda||Zdaniteľné

en: Increase
sk: Nárast/zvýšenie

en: Increasing
sk: Vzostupne

en: Individual Taxes
sk: Individuálne dane

en: Ini-Letter Server
sk: Ini-Letter servera

en: Ini-Letter User
sk: Ini-Letter používateľa

en: Initial HBCI Setup
sk: Počiatočné nastavenie HBCI

en: Initial HBCI Setup Finished
sk: Počiatočné nastavenie HBCI dokončené

en: Initial Payment:
sk: Počiatočná platba:

en: Initial Price Editor Setup
sk: Počiatočné nastavenie editora cien

en: Initial Setup
sk: Počiatočné nastavenie

en: Initialize Test Data
sk: Inicializovať testovacie dáta

en: Installation
sk: Inštalácia

en: Int
sk: Úrok

en: Interest
sk: Úrok

en: Interest Bearing Accounts
sk: Účty produkujúce úroky

en: Interest Charge
sk: Úroková miera

en: Interest Payment
sk: Splátka úroku

en: Interest Rate
sk: Úroková miera

en: Interest Rate Change Frequency
sk: Frekvencia zmeny úrokovej miery

en: Interest Rate:
sk: Úroková miera:

en: Interest To:
sk: Úrok k:

en: Interface
sk: Rozhranie

en: International
sk: Medzinárodné

en: International Support
sk: Podpora lokalizácie

en: Internet Address
sk: Internetová adresa

en: Introduction
sk: Úvod

en: Introduction to GnuCash
sk: Úvod do GnuCash

en: Invalid Entry:  You need to supply %s.
sk: Neplatná položky:  Musíte zabezpečiť %s.

en: Investment Portfolio
sk: Investičné portfólio

en: Investments
sk: Investície

en: Invoice
sk: Faktúra

en: Invoice Date
sk: Dátum faktúry

en: Invoice Entries
sk: Položky faktúry

en: Invoice ID
sk: ID faktúry

en: Invoice Information
sk: Fakturačné informácie

en: Invoice Notes
sk: Fakturačné poznámky

en: Invoice Number
sk: Číslo faktúry

en: Invoice Owner
sk: Vlastník faktúry

en: Invoice Tax Included?
sk: Faktúra s daňou?

en: Invoice in progress....
sk: Faktúra sa spracúva...

en: Invoice&nbsp;Date
sk: Faktúra&nbsp;Dátum

en: Invoiced?
sk: Fakturované?

en: Invoices
sk: Faktúry

en: Is Closed?
sk: Je zatvorené?

en: Is Paid?
sk: Zaplatené

en: Is Posted?
sk: Je vystavená?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
sk: Je daň už zahrnutá v cene tejto položky?

en: Is this entry Invoiced?
sk: Je táto položka faktúrovateľná?

en: Is this entry billable to a customer or job?
sk: Je táto položka vyúčtovateľná zákazníkovi alebo práci?

en: Is this entry taxable?
sk: Je táto položka zdaniteľná?

en: Issue a new direct debit note online through HBCI
sk: Vydať nové inkaso online pomocou HBCI

en: Issue a new transaction online through HBCI
sk: Vydať novú transakciu online pomocou HBCI

en: Items you selected:
sk: Položky, ktoré ste zvolili:

en: Jan 1 - Mar 31
sk: 1. Jan - 31. Mar

en: Jan 1 - Mar 31, Last year
sk: 1. Jan - 31. Mar, minulého roku

en: Job
sk: Úloha

en: Job Active
sk: Aktívna úloha

en: Job Dialog
sk: Dialóg úlohy

en: Job Information
sk: Informácie o úlohe

en: Job Name
sk: Názov úlohy

en: Job Number
sk: Číslo úlohy

en: Job:
sk: Úloha:

en: Job: Change Keys
sk: Job: Zmeniť kľúče

en: Job: Debit Note
sk: Job: Inkaso

en: Job: Delete Standing Order
sk: Job: Zmazať trvalý príkaz

en: Job: Disable Keys
sk: Job: Zakázať kľúče

en: Job: Get Balance
sk: Job: Získať zostatok

en: Job: Get Keys
sk: Job: Získať kľúče

en: Job: Get Standing Orders
sk: Job: Získať trvalý príkaz

en: Job: Get Status Reports
sk: Job: Získať kľúče

en: Job: Get System ID
sk: Job: Získať ID systému

en: Job: Get Transactions
sk: Job: Získať transakcie

en: Job: New Standing Order
sk: Job: Trvalý príkaz

en: Job: New Transfer
sk: Job: Nový prevod

en: Job: Retrieve Account List
sk: Job: Získať zoznam účtov

en: Job: Send Keys
sk: Job: Odoslať kľúče

en: Jump
sk: Skočiť

en: Jump to the corresponding transaction in the other account
sk: Zobrazí na korešpondujúcu transakciu v inom účte

en: Jun 1 - Aug 31
sk: 1. Jún - 31. Aug

en: Jun 1 - Aug 31, Last year
sk: 1. Jún - 31. Aug, minulého roku

en: Just a Date Option
sk: Iba nastavenie dátumu

en: Keep normal account order
sk: Dodržiavať bežné usporiadanie účtu

en: Keep normal invoice order
sk: Dodržiavať bežné usporiadanie faktúry

en: LTCG
sk: Dlhodobé kapitálové výnosy

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Last Occurred:
sk: Posledný výskyt:

en: Last Year
sk: Minulý rok

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr
sk: Prvý daňový kvartál minulého roku

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr
sk: Druhý daňový kvartál minulého roku

en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr
sk: Tretí daňový kvartál minulého roku

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr
sk: Štvrtý daňový kvartál minulého roku

en: Last day of previous month
sk: Posledný deň predchádzajúceho mesiaca

en: Last retrieval date
sk: Od posledného sťahovania

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: Let GnuCash add an adjusting split
sk: Nech GnuCash pridá prispôsobené rozdelenie

en: Liabilities
sk: Pasíva

en: Liabilities & Equity
sk: Pasíva a majetok

en: Liabilities Over Time
sk: Pasíva za obdobie

en: Liability
sk: Pasíva

en: Liability Barchart
sk: Stĺpcový graf Pasív

en: Liability Chart
sk: Graf pasív

en: Liability Piechart
sk: Koláčový graf Pasív

en: Link Color
sk: Farba odkazu

en: Link text color.
sk: Farba textu odkazu.

en: List items selected
sk: Zoznam zvolených položiek

en: List of Transactions
sk: Zoznam transakcií

en: List of directories to search when looking for config files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
sk: Zoznam priečinkov, ktoré prehľadávať pri hľadaní konfiguračných súborov. Každý element musí byť reťazec reprezentujúci priečinok alebo symbol, kde 'štandard sa rozvinie na štandardnú cestu a 'aktuálny na aktuálnu hodnotu cesty.

en: List of directories to search when looking for shared data files. Each element must be a string representing a directory or a symbol where 'default expands to the default path, and 'current expands to the current value of the path.
sk: Zoznam priečinkov, ktoré prohľadávať pri hľadaní zdielaných dátových súborov. každý element musí byť reťazec reprezentujúci priečinok alebo symbol, kde 'default sa rozvinie na implicitnú cestu a 'current na aktuálnu hodnotu cesty.

en: List of downloaded transactions (source split shown):
sk: Zoznam stiahnutých transakcií (zobrazené zdrojové časti):

en: Listing
sk: Zoznam

en: Load another file
sk: Načítať ďalší súbor

en: Load the given .scm file
sk: Načítať daný .scm súbor

en: Load the system configuration
sk: Načítať systémovú konfiguráciu

en: Load the user configuration
sk: Načítať používateľskú konfiguráciu

en: Loading QIF file...
sk: Načítavanie QIF súbora...

en: Loading configs...
sk: Načítavanie konfigurácie

en: Loading data...
sk: Načítavanie dát...

en: Loading modules...
sk: Načítavanie modulov...

en: Loading tip-of-the-day...
sk: Načítavanie tipov...

en: Loading...
sk: Načítavanie...

en: Loan
sk: Pôžička

en: Loan Account:
sk: Účet pôžičky:

en: Loan Information
sk: Informácie o pôžičke

en: Loans
sk: Pôžičky

en: Lock files (.LNK and .LCK)
sk: Uzamknutie (.LNK a .LCK)

en: Log Messages
sk: Záznam správ

en: Log file (.log)
sk: Záznam (.log)

en: Logging level from 0 (least logging) to 5 (most logging).
sk: Úroveň protokolovania od 0 (minimálne) do 5 (maximálne)

en: Loss
sk: Strata

en: Lost Accounts
sk: Stratené účty

en: Make Scheduled transaction
sk: Vytvoriť plánovanú transakciu

en: Make a copy of the current entry
sk: Vytvorí kópiu aktuálnej položky

en: Make a copy of the current transaction
sk: Vytvorí kópiu aktuálnej transakcie

en: Make a printable Invoice
sk: Vytvoriť tlačiteľnú faktúru

en: Making Sub-Accounts
sk: Tvorba podúčtov

en: Manually add
    Account
sk: Manuálne pridať
    účet

en: Margin Interest
sk: Hraničný úrok

en: Marker
sk: Zvýrazňovač

en: Marker Color
sk: Farba zvýrazňovača

en: Match HBCI accounts with GnuCash accounts
sk: Priradiť účty HBCI a účty GnuCash

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúce QIF účty s GnuCash účtami

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúce QIF kategórie s GnuCash účtami

en: Match display threshold
sk: Prah zobrazenia priradenia

en: Match duplicate transactions
sk: Zodpovedajúce duplikované transakcie

en: Match missing!
sk: Priradenie chýba!

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúci príjemcovia/poznámky ku GnuCash účtom

en: Material
sk: Materiál

en: Maximum Bars
sk: Maximum stĺpcov

en: Maximum Slices
sk: Maximum plátkov

en: Maximum number of bars in the chart
sk: Maximálny počet stĺpcov v grafe

en: Maximum number of slices in pie
sk: Maximálny počet plátkov v koláči

en: Memo
sk: Poznámka

en: Memo:
sk: Poznámka:

en: Menu Items
sk: Položky ponuky

en: Menu Shortcuts
sk: Klávesové skratky ponuky

en: Menus
sk: Ponuky

en: Misc
sk: Rôzne

en: Monday
sk: Pondelok

en: Money In
sk: Výška vkladu

en: Money Market
sk: Peňažný trh

en: Money Out
sk: Výber peňazí

en: Money into selected accounts comes from
sk: Peniaze do zvoleného účtu prichádzajú z

en: Money out of selected accounts goes to
sk: Peniaze zo zvoleného účtu idú do

en: Month
sk: Mesiac

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Monthly (x%u): %u
sk: Mesačne (x%u): %u

en: Monthly: %u
sk: Mesačne: %u

en: Months
sk: Mesiace

en: Months Remaining:
sk: Zostávajúce mesiace:

en: Mortgage & Loan Repayment Druid
sk: Sprievodca splatením pôžičky/hypotéky

en: Mortgage (How-To)
sk: Hypotéka (Ako...)

en: Mortgage/Loan Druid
sk: Sprievodca hypotékou/pôžičkou

en: Mortgage/Loan Repayment Setup
sk: Nastavenie splácania hypotéky/pôžičky

en: Most recent
sk: Najaktuálnejšie

en: Move back one step in the history
sk: Posunie o jeden krok späť v histórií

en: Move down
sk: Posunúť nadol

en: Move forward one step in the history
sk: Posunie o jeden krok dopredu v histórii

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
sk: Presunie na prázdnu transakciu na konci faktúry

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
sk: Presunie na prázdnu transakciu na konci registra

en: Move up
sk: Posunúť nahor

en: Multi Account Transaction
sk: Viac-účtová transakcia

en: Multi Choice Option
sk: Nastavenie s viacerými voľbami

en: Multi-Line
sk: Viac riadkov

en: Multicolumn View
sk: Viacstĺpcový pohľad

en: Multiple Currencies
sk: Viacnásobné meny

en: Mutual Fund
sk: Investičný fond

en: Mutual Funds
sk: Investičné fondy

en: NOTUSED: Defined in src/gnome/window-register.c
sk: NOTUSED: Definované v src/gnome/window-register.c

en: N_otes
sk: P_oznámky

en: Name
sk: Názov

en: Name (optional)
sk: Názov (nepovinné)

en: Name of account view
sk: Názov účtového pohľadu

en: Name of organization or company
sk: Meno organizácie alebo spoločnosti

en: Name of organization or company prepared for
sk: Názov organizácie alebo spoločnosti, pre ktorú sa zhotovuje

en: Name of person preparing the report
sk: Meno osoby, ktorá pripravuje výkaz

en: Name of the company
sk: Názvu spoločnosti

en: Name:
sk: Názov:

en: Name:
sk: Názov:

en: Nearest in time
sk: Najbližšie v čase

en: Needs values for variables
sk: Potrebná je premenná alebo premenné

en: Negative amounts are not allowed.
sk: Zobrazovať hodnoty nie sú prípustné.

en: Net Assets
sk: Čisté aktíva

en: Net Change
sk: Zmenené

en: Net Profit
sk: Čistý zisk

en: Net Worth
sk: Čistá hodnota

en: Net Worth Barchart
sk: Stĺpcový graf Čistej hodnoty

en: Network HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
sk: HTTP prístup k sieti je zakázaný.
    Môžete ho povoliť v sekcií Sieť
    v dialógu Možnosti.

en: Never End
sk: Bez konca

en: New
sk: Nový

en: New %s
sk: Nov(ý/á/é) %s

en: New Account
sk: Nový účet

en: New Account (child of selected) ...
sk: Nový účet (dieťa zvoleného) ...

en: New Account (not implemented)
sk: Nový účet (neimplementované)

en: New Account Default Currency
sk: Štandardná mena pre nový účet

en: New Account Hierarchy Setup
sk: Nastavenie novej hierarchie účtov

en: New Account _Tree
sk: Nový strom účto_v

en: New Bill
sk: Nová faktúra

en: New Billing Terms
sk: Nové platobné podmienky

en: New Customer
sk: Nový zákazník

en: New Employee
sk: Nový zamestnanec

en: New Expense Voucher
sk: Nové potvrdenie o výdavku

en: New Invoice
sk: Nová faktúra

en: New Item....
sk: Nová položka...

en: New Job
sk: Nová úloha

en: New Order
sk: Nová objednávka

en: New Price:
sk: Nová cena:

en: New Search Limit
sk: Nový limit hľadania

en: New Security
sk: Nový cenný papier

en: New Style Sheet
sk: Nový štýl

en: New Value
sk: Nová hodnota

en: New Vendor
sk: Nový dodávateľ

en: New search
sk: Nové hľadanie

en: New style sheet info
sk: Informácie o novom štýle

en: New top level account
sk: Nový účet najvyššej úrovne

en: New windows are created as notebook tabs in the current top-level window
sk: Nové okno je vytvorené ako štítok poznámkového bloku v aktuálnom okne najvyššej úrovne

en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
sk: Nová, NEVYROVNANÁ (pre prevod %s je potrebná akcia)!

en: New, already balanced
sk: Nová, už vyrovnaná

en: New, transfer %s to (auto) "%s"
sk: Nová, prevod %s do (automaticky) "%s"

en: New, transfer %s to (manual) "%s"
sk: Nová, prevod %s do (ručne) "%s"

en: New...
sk: Nový...

en: New?
sk: Nový?

en: Next Occurrence
sk: Ďalší výskyt

en: No
sk: Nie

en: No Account selected.  Please try again.
sk: Nie je zvolený žiaden účet. Skúste, prosím, znova.

en: No Auto Interest Charges for this Account
sk: Pre tento účet nie sú automatické zrážky úrokov

en: No Auto Interest Payments for this Account
sk: Pre tento účet nie sú automatické platby úrokov

en: No End
sk: Bez konca

en: No Tax Related accounts were found.  Go to the Edit->Tax Options dialog to set up tax-related accounts.
sk: Neboli nájdené žiadne účty súvisiace s daňami. Nastavte účty súvisiace s daňami prechodom do dialógu Upraviť->Daňové nastavenia

en: No Valid Invoice Selected
sk: Nebola vybraná splatná faktúra

en: No account list setup on new file
sk: Nezobrazovať zoznam účtov pri vytváraní nového súboru

en: No accounts marked for quote retrieval.
sk: Žiadny účet nie je označený pre získavanie on-line cien.

en: No accounts selected
sk: Nie je zvolený žiaden účet

en: No amount display
sk: Nezobraziť žiadnu sumu

en: No chip card has been found in the chip card reader.
    Do you want to try again?
sk: V čítačke čipových kariet nebola nájdená karta.
    Chcete to skúsiť znova?

en: No data
sk: Bez dát

en: No matching transactions found
sk: Nenašla sa zodpovedajúca transakcia

en: No options!
sk: Bez nastavenia!

en: No such Account entity: %s
sk: Neznáma entita Account: %s

en: No such entity: %s
sk: Nie je taká entita: %s

en: No such owner entity: %s
sk: Nie je taký vlastník entity: %s

en: No such split: %s
sk: Nie je také rozdelenie: %s

en: No transactions were found that match the given time interval and account selection.
sk: Nenašla za žiadna transakcia, ktorá by zodpovedala danému časovému intervalu a zvoleným účtom.

en: Non-void only
sk: Len platné

en: None
sk: žiadne

en: Normal body text color.
sk: Bežná farba textu.

en: Not Cleared
sk: Neočistené

en: Not a defined function
sk: Nedefinovaná funkcia

en: Not a variable
sk: Nie je premenná

en: Not found
sk: Nenájdený

en: Not scheduled
sk: Neplánované

en: Notebook
sk: Poznámkový blok

en: Notes
sk: Poznámky

en: Notify Bills Due?
sk: Upozorňovať na účty k zaplateniu?

en: Notify me when created
sk: Upozorni ma po vytvorení

en: Notify on new, auto-created Scheduled Transactions
sk: Upozorniť pri nových automaticky vytvorených plánovaných transakciách

en: Now
sk: Teraz

en: Now the setup for all HBCI accounts that are matching
    to a Gnucash account is finished. You can now invoke HBCI actions
    on those accounts.
    
    If you want to add another HBCI bank, user, or account, you can 
    start this druid again anytime.
    
    Press 'Finish' now.
sk: Teraz je dokončené nastavenie všetkých účtov HBCI, ktoré zodpovedajú
    účtom Gnucash. Teraz môžete na týchto účtoch vykonávať akcie HBCI.
    
    Ak chcete pridať ďalšiu banku, používateľa alebo účet HBCI, môžete
    tohoto druida kedykoľvek spustiť znovu.
    
    Teraz stlačte 'Dokončiť'.

en: Now you need to send your cryptographic public keys to the bank
    server. Once you press 'Next', you public keys are sent to the 
    bank. ATTENTION: This step cannot be undone. Once you have sent 
    your keys to the bank, you cannot generate new ones but instead 
    have to use these for months to come (unless you personally ask 
    your bank to reset them).
    
    AGAIN ATTENTION: If you happen to encounter a bug in this unstable
    Gnucash version and/or OpenHBCI, these keys might get broken and you
    might actually have ask your bank to reset them and generate new ones.
    
    If you are really sure to proceed, then press 'Next' now to send 
    the keys to the bank. You can then see the progress of the HBCI 
    connection in the HBCI connection window.
sk: Teraz je potrebné odoslať vaše verejné kryptografické kľúče serveru
    banky. Keď stlačíte 'Ďalší', budú vaše verejné kľúče poslané banke.
    POZOR: Tento krok nie je možné vrátiť späť. Keď pošlete vaše kľúče banke,
    nemôžete vygenerovať nové, ale musíte tieto používať celé mesiace
    (pokiaľ svoju banku osobne nepožiadate, aby ich zrušila).
    
    EŠTE RAZ POZOR: Pokiaľ náhodou narazíte na chybu v tejto nestabilnej
    verzií Gnucash a/alebo OpenHBCI, môžu byť tieto kľúče poškodené a možno
    budete musieť požiadať svoju banku, aby ich zrušila, a vygenerovať nové.
    
    Pokiaľ ste si istí, že chcete pokračovať, odošlite teraz kľúče banke
    stlačením 'Ďalší'. Potom môžete sledovať postup spojenia HBCI v okne
    spojení HBCI.

en: Now you need to sign your (the User's) Ini-Letter and send it to your bank. 
    
    The initial HBCI setup is now finished.
    
    Once your bank has received and processed your Ini-Letter, you
    have to execute this "HBCI Setup" druid again in order 
    to use the HBCI functionality in your accounts.
    
    Press 'Finish' now.
sk: Teraz musíte podpísať svoj (používateľský) Ini-Letter a poslať ho vašej banke.
    
    Počiatočné nastavenie HBCI bolo práve dokončené.
    
    Keď vaša banka obdrží a spracuje váš Ini-Letter, musíte tohoto druida
    "Nastavenie HBCI" spustiť opäť, aby ste mohli používať vo svojich účtoch
    možnosti HBCI.
    
    Teraz stlačte 'Dokončiť'.

en: Num
sk: Číslo

en: Num:
sk: Číslo:

en: Number
sk: Číslo

en: Number Option
sk: Nastavenie čísel

en: Number of Occurrences
sk: Počet výskytov

en: Number of Occurrences:
sk: Počet výskytov:

en: Number of Rows
sk: Počet riadkov

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Number of columns before wrapping to a new row
sk: Počet stĺpcov pred zarovnaním do nového stĺpca

en: Number of days from now
sk: Počet dní od teraz

en: Numeric error
sk: Numerická chyba

en: OFX Filename:
sk: Názov OFX súboru:

en: OFX Files
sk: OFX súbory

en: OFX files you have loaded
sk: OFX súbory, ktoré ste načítali

en: OFX import complete
sk: Import OFX je dokončený

en: Obsolete
sk: Neplatné

en: Obsolete Scheduled Transactions
sk: Neplatné plánované transakcie

en: Occuring in
sk: Vyskytujúci sa v

en: Old Value
sk: Stará hodnota

en: On the
sk: Na

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds
    you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already
    exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account
    will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the
    same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested
    GnuCash account, click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your
    other personal finance program, including a separate account for each stock
    you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity"
    accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source
    of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next 
    page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
sk: Na nasledujúcej stránke budú účty vo vašich QIF súboroch, akcie alebo investičné fondy,
    ktoré vlastníte, spárované s GnuCash účtami. Ak GnuCash účet
    s takým istým alebo podobný názvom, kompatibilným typom existuje,tak ten účet bude považovaný za vyhovujúci; inak GnuCash vytvorí nový účet s takým názvom a typom ako je QIF účet. Ak nie ste spokojný s ponúknutým
    GnuCash účtom, kliknite na neho a môžete ho zmeniť.
    
    Vezmite na vedomie, že GnuCash vytvorí veľa účtov, ktoré neexistovali vo vašom
    predchádzajúcom finančnom programe, vrátane oddelených účtov pre každú akciu,
    ktorú vlastníte, oddelených účtov pre provízne poplatky, špeciálne "Majetkové"
    účty (štandardne podúčty nerozdelených výnosov), ktoré sú zdrojom
    vašich počiatočných stavov atď. Všetky tieto účty sa objavia na nasledujúcej 
    strane, takže ak chcete, môžete ich zmeniť, ale bezpečnejšie je nechať ich tak ako sú.

en: Once
sk: Raz

en: Once: %s
sk: Raz: %s

en: One (or more) children of this account contain
    transactions.  Are you sure you want to delete the
    %s account and all its children?
sk: Jeden (alebo viac) potomkov tohoto účtu obsahuje
    transakcie. Ste si istý, že chcete odstrániť
    účet %s a všetkých jeho potomkov?

en: One (or more) children of this account contains read-only transactions.  You may not delete %s.
sk: Jeden (alebo viac) potomkov tohoto účtu obsahuje
    transakcie iba pre čítanie. Nemôžete odstrániť %s.

en: One Month Ago
sk: Pred mesiacom

en: One Week Ago
sk: Pred týždňom

en: One Year Ago
sk: Pred rokom

en: One of the sub-accounts selected may not be
    edited.  If you want to edit transactions in
    this register, please open the sub-account
    options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead
    of a set of accounts.
sk: Jeden zo zvolených podúčtov nie je možné
    upravovať. Ak chcete upraviť transakcie v takomto
    registri, otvorte si, prosím, podúčet a odznačte voľbu
    Syntetický účet. Môžete tiež otvoriť jednotlivé účty
    namiesto sady účtov.

en: One window is used for all displays (select contents through Window menu)
sk: Jedno okno je použité pre všetky zobrazenia (obsah si volíte cez ponuku okna)

en: Online Actions
sk: Online úkony

en: Online Banking & Importing
sk: Online banking & import

en: Online HBCI Direct Debit Note
sk: Online inkaso HBCI

en: Online HBCI Transaction
sk: Online HBCI transakcia

en: Online Transaction
sk: Online transakcia

en: Online account ID here...
sk: Online ID účtu sem...

en: Only Active?
sk: Iba aktívne?

en: Only one price
sk: Len jedna cena

en: Only use 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms
sk: Používať iba 'debet' a 'kredit' namiesto neformálnych synoným

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open Account
sk: Otvoriť účet

en: Open Anyway
sk: Aj tak otvoriť

en: Open S_ubaccounts
sk: O_tvoriť podúčet

en: Open _Recent
sk: O_tvoriť posledné

en: Open _Subaccounts
sk: O_tvoriť podúčty

en: Open a company report window for the owner of this Invoice
sk: Otvoriť okno výkazu o spoločnosti pre vlastníka tejto faktúry

en: Open a general ledger window
sk: Otvorí okno hlavnej účtovnej knihy

en: Open a new account tree view
sk: Otvorí nový stromový pohľad na účty

en: Open a new document
sk: Otvorí nový dokument

en: Open a new top-level GnuCash window for the current view
sk: Otvoriť nové GnuCash okno najvyššej úrovne pre aktuálny pohľad

en: Open a register report window for this transaction
sk: Otvorí okno výkazu pre túto transakciu

en: Open in a New Window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Open the GnuCash Help
sk: Otvorí GnuCash Manuál

en: Open the GnuCash Tutorial
sk: Otvorí GnuCash Manuál

en: Open the GnuCash help window
sk: Otvorí okno s pomocníkom pre GnuCash

en: Open the account
sk: Otvoriť účet

en: Open the new user tutorial
sk: Otvoriť nový používateľský manuál

en: Open the selected account
sk: Otvorí zvolený účet

en: Open the selected account and all its subaccounts
sk: Otvorí zvolený účet a všetky jeho podúčty

en: OpenHBCI Configuration File
sk: Otvoriť HBCI konfiguračný súbor

en: Opened
sk: Otvorené

en: Opening Balance
sk: Počiatočný stav

en: Opening Balances
sk: Počiatočný stav

en: Opening Dialog
sk: Otvárací dialóg

en: Opening Network Connection
sk: Otváram sieťové spojenie

en: Options
sk: Možnosti

en: Order
sk: Objednávka

en: Order Entries
sk: Položky objednávky

en: Order Entry
sk: Položka objednávky

en: Order ID
sk: ID objednávky

en: Order Information
sk: Informácie o objednávkach

en: Order Notes
sk: Poznámky objednávky

en: Order of Secondary sorting
sk: Určenie sekundárneho triedenia

en: Order of primary sorting
sk: Určenie primárneho triedenia

en: Originator Account Number
sk: Číslo účtu pôvodcu

en: Originator Name
sk: Meno pôvodcu

en: Orphan
sk: Sirota

en: Other
sk: Ostatné

en: Other Account
sk: Ďalší účet

en: Other Account Code
sk: Iný účtový kód

en: Other Account Name
sk: Iný účtový názov

en: Out of memory
sk: Mimo pamäte

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
sk: Zrušiť voľbu účtov a zobraziť podúčty všetkých zvolených účtov?

en: Override or modify From: & To:
sk: Nahradiť alebo upraviť Od: a Do:

en: Override the global Tax Table?
sk: Prepísať globálnu Daňovú tabuľku?

en: Overview
sk: Prehľad

en: Overview of Business Features
sk: Prehľad vlastností pre podnikanie

en: Owner Information
sk: Informácie o vlastníkovi

en: Owner Name
sk: Meno vlastníka

en: Owner's Name
sk: Meno vlastníka

en: Paid
sk: Zaplatené

en: Parent Account
sk: Rodičovský účet

en: Part of Payment Transaction
sk: Časť splátky transakcie

en: Passphrases did not match.
sk: Heslá nie sú rovnaké.

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste Transaction
sk: Vložiť transakciu

en: Paste the transaction from the clipboard
sk: Vloží transakciu zo schránky

en: Path to Key File
sk: Cesta k súboru s kľúčom

en: Pay Bill
sk: Zaplatiť faktúru

en: Pay an Employee
sk: Zaplatiť zamestnanca

en: Pay the Government
sk: Zaplatiť vláde

en: Payable Account
sk: Účet na zaplatenie

en: Payee:
sk: Príjemca:

en: Payees and memos
sk: Príjemcovia a poznámky

en: Payer Name Source
sk: Zdroj platcovho mena

en: Payment
sk: Platba

en: Payment Address
sk: Inkasná adresa

en: Payment Frequency
sk: Frekvencia platieb

en: Payment From
sk: Platba z

en: Payment From (Escrow):
sk: Platba z (escrow):

en: Payment From:
sk: Platba z:

en: Payment Information
sk: Informácie o platbách

en: Payment Periods
sk: Doba úhrady

en: Payment Purpose (only for recipient)
sk: Účel platby (len pre príjemcu)

en: Payment Purpose continued
sk: Pokračovanie účelu platby

en: Payment To
sk: Platby na

en: Payment To (Escrow):
sk: Platba do (escrow):

en: Payment To:
sk: Platby k:

en: Payment Total:
sk: Celkové platby:

en: Payment, thank you
sk: Platba, ďakujeme vám

en: Payment: "%s"
sk: Platba: "%s"

en: Payments
sk: Platby

en: Payments:
sk: Platby:

en: Payroll
sk: Výplatná listina

en: Percent %
sk: Percentá %

en: Percentage amount must be between 0 and 100.
sk: Percentuálna čiastka musí byť medzi 0 a 100.

en: Period end
sk: konca obdobia

en: Period from %s to %s
sk: Obdobie od %s do %s

en: Period start
sk: Začiatok obdobia

en: Periodic Payment
sk: Periodická platba

en: Phone
sk: Telefón

en: Phone:
sk: Telefón:

en: Pick the commodity's exchange or listing (NASDAQ, NYSE, etc).
sk: Vyberte komoditnú burzu (NASDAQ, NYSE, atď).

en: Pick the type of the currency or security. For national currencies, 
    use "CURRENCY". Enter a new type in the box if the ones in the
    pick list are inappropriate.
sk: Zvoľte si typ meny alebo cenného papiera. Pre národné meny
    použite "MENA". Ak vám žiadna možnosť zo zoznamu nevyhovuje,
    môžete napísať nový typ.

en: Placeholder
sk: Syntetický účet

en: Plain
sk: Obyčajný

en: Please choose the currency to use for new accounts.
sk: Zvoľte si prosím menu, ktorá sa použije pre nové účty.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at bank '%s'
    at the keypad of your chip card reader.
sk: Vložte prosím PIN pre používateľa
    '%s' v banke '%s'
    na klávesnici čítacieho zariadenia čipových kariet.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at bank '%s'.
sk: Zadajte a potvrďte prosím nový PIN
    pre používateľa '%s' v banke '%s'.

en: Please enter PIN for 
    user '%s' at unknown bank.
sk: Zadajte a potvrďte prosím nový PIN
    pre používateľa '%s' v neznámej banke.

en: Please enter and confirm a new PIN
    with at least %d characters.
sk: Zadajte a potvrďte prosím nový PIN
    aspoň s %d znakmi.

en: Please enter and confirm new PIN for 
    user '%s' at bank '%s',
    with at least %d characters.
sk: Zadajte a potvrďte prosím nový PIN
    pre používateľa '%s' v banke '%s',
    aspoň s %d znakmi.

en: Please insert chip card for 
    user '%s' at bank '%s'.
sk: Vložte prosím čipovú kartu pre 
    používateľa '%s' v banke '%s'.

en: Please insert the correct chip card for 
    user '%s' at bank '%s'.
sk: Vložte prosím správnu čipovú kartu pre 
    používateľa'%s' v banke '%s'.

en: Please name the Scheduled Transaction.
sk: Pomenujte, prosím, plánovanú transakciu.

en: Please provide a valid end selection.
sk: Poskytnite prosím platný výber konca.

en: Please select a commodity to match the following exchange code.
    Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
sk: Vyberte prosím komoditu, ktorej priradiť následujúci burzový kód.
    Dajte si pozor, lebo burzový kód komodity, ktorý vyberiete, bude 
    prepísaný.

en: Please select a file to load.
sk: Prosím zvoľte súbor, ktorý sa má načítať.

en: Please select a file to load. When you click "Next", the file will be loaded
    and analyzed. You may need to answer some questions about the account(s)
    in the file.
    
    You will have the opportunity to load as many files as you wish, so don't 
    worry if your data is in multiple files.
sk: Zvoľte prosím súbor, ktorý sa má načítať. Keď kliknete na "Nasledujúci", súbor bude načítaný
    a zanalyzovaný. Bude potrebné odpovedať na niekoľko otázok o účtoch
    v súbore.
    
    Budete mať príležitosť načítať toľko súborov, koľko si budete želať,
    takže sa nemusíte obávať, ak vaše údaje sú vo viacerých súboroch.

en: Please select a valid "from" account.
sk: Vyberte si, prosím, platný účet "z".

en: Please select a valid "interest" account.
sk: Vyberte si, prosím, platný "úrokový" účet.

en: Please select a valid "to" account.
sk: Vyberte si, prosím, platný účet "na".

en: Please select a valid Escrow Account.
sk: Zvoľte prosím platný escrow účet.

en: Please select a valid loan account.
sk: Vyberte si, prosím, platný účet pôžičky.

en: Please select or create an appropriate Gnucash account for:
sk: Vyberte alebo vytvorte prosím zodpovedajúci účet Gnucash pre:

en: Plot Height
sk: Výška zobrazenia

en: Plot Type
sk: Typ zobrazenia

en: Plot Width
sk: Šírka zobrazenia

en: Portfolio
sk: Portfólio

en: Portfolio Report
sk: Portfóliový výkaz

en: Possible duplicates for selected new transaction
sk: Možné duplikácie pre zvolené nové transakcie

en: Post
sk: Poslať

en: Post Date
sk: Dátum odoslania

en: Post To
sk: Odoslať do

en: Post this Invoice to your Chart of Accounts
sk: Vystaviť túto faktúru do Vašej účtovnej zostavy

en: Post to Account
sk: Odoslané na účet

en: Posted
sk: Odoslané

en: Posted Account
sk: Vystavené na účet

en: Postpone
sk: Odložiť

en: Postpone the reconciliation of this account
sk: Odloží vysporiadanie tohoto účtu

en: Postponed
sk: Odložené

en: Potential splits matching the selected transaction:
sk: Možné časti zodpovedajúce vybranej transakcii:

en: Pre-Payment
sk: Predplatné

en: Predefined Accounts
sk: Preddefinované účty

en: Prepared by:
sk: Pripravil:

en: Prepared for
sk: Zastavené pre

en: Prepared for:
sk: Pripravené pre:

en: Preparer
sk: Zostaviteľ

en: Present
sk: Súčasné

en: Present (Report)
sk: Súčasné (výkaz)

en: Present Balance
sk: Súčasný zostatok

en: Present Balance in Report Currency
sk: Súčasný zostatok vo výkaze Meny

en: Present Value
sk: Súčasná hodnota

en: Present:
sk: Súčasnosť (prítomné):

en: Press `Finish' to create your new accounts.
    
    Press `Back' to review your selections.
    
    Press `Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
sk: Stlačte 'Ukončiť', ak chcete vytvoriť nové účty.
    
    Stlačte 'Predchádzajúci', ak si chcete prezrieť vaše nastavenia.
    
    Stlačte 'Zrušiť', ak chcete ukončiť tento dialóg bez vytvorenia nových účtov.

en: Previous Financial Year Start
sk: Predchádzajúceho začiatku finančného roka

en: Previous Year End
sk: konca predchádzajúceho roku

en: Previous Year Start
sk: Začiatok predchádzajúceho roka

en: Price
sk: Cena

en: Price Database
sk: Cenová databáza

en: Price Editor
sk: Editor cien

en: Price Information
sk: Informácie o cenách

en: Price Quote Source
sk: Zdroj cien akcií

en: Price Scatterplot
sk: Načrtnúť cenový rozptyl

en: Price Source
sk: Zdroj cien

en: Price of Commodity
sk: Cena komodity

en: Price:
sk: Cena:

en: Prices
sk: Ceny

en: Primary Key
sk: Primárny kľúč

en: Primary Sort Order
sk: Primárne triedenie

en: Primary Subtotal
sk: Primárny medzisúčet

en: Primary Subtotal for Date Key
sk: Primárny medzisúčet pre časový kľúč

en: Primary Subtotals/headings
sk: Primárne medzisúčty/záhlavie

en: Primary active color
sk: Primárna aktívna farba

en: Primary color
sk: Primárna farba

en: Principal
sk: Hlavný

en: Principal To:
sk: Hlavná časť do:

en: Principle of Balance
sk: Princíp rovnováhy

en: Print
sk: Tlač

en: Print Check
sk: Vytlačiť šek

en: Print Full account names
sk: Tlačiť úplné názvy účtov

en: Print GnuCash Document
sk: Vytlačiť GnuCash dokument

en: Print Help window
sk: Vytlačiť okno pomocníka

en: Print Ini-Letter of User
sk: Vytlačiť Ini-Letter používateľa

en: Print Preview
sk: Náhľad pre tlačou

en: Print _Check
sk: Vy_tlačiť šek

en: Print a check using a standard format
sk: Vytlačí šek s použitím štandardného formátu

en: Print all Parent account names
sk: Tlačiť všetky názvy rodičovských účtov

en: Print report window
sk: Vytlačiť výkaz

en: Printable Invoice
sk: Tlačiteľná faktúru

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment.
    Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
sk: Pred vysporiadaním účtu, ktorý zráža alebo platí úroky, vyzvať používateľa,
    aby zadal transakcie pre zrážku alebo platbu úrokov. V súčasnosti
    je toto povolené len pre účty Banka, Kredit, Podielový fond, Aktíva, Na príjem,
    Na zaplatenie a Pasíva.

en: Process Pa_yment
sk: Spracovať platbu

en: Process Payment
sk: Spracovanie platby

en: Process an OFX/QFX response file
sk: Spracovať súbor odpovedí OFX/QFX

en: Profit
sk: Zisk

en: Profit & Loss
sk: Výkaz ziskov a strát

en: Profit (Gain minus Loss)
sk: Zisk (Výnos mínus strata)

en: Profit And Loss
sk: Zisk a strata

en: Profits
sk: Zisk

en: Progress
sk: Priebeh

en: Project
sk: Projekt

en: Projected Minimum:
sk: Projektované minimum:

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Protocol
sk: Protokol

en: Proximo
sk: Budúci mesiac

en: Public Keys will be retrieved
sk: Budú získané verejné kľúče

en: Putting It All Together
sk: Poskladanie všetkého

en: Putting It All Together (Examples)
sk: Poskladanie všetkého dokopy (Príklady)

en: QIF Filename:
sk: Názov QIF súboru:

en: QIF Files
sk: QIF súbory

en: QIF Verbose documentation
sk: Podrobná dokumentácia QIF

en: QIF account name
sk: Názov QIF účtu

en: QIF category name
sk: Názov QIF kategórie

en: QIF file load failed:
    %s
sk: Nepodarilo sa načítať QIF súbor:
    %s

en: QIF file load warning:
    %s
sk: Varovanie načítavania QIF súboru:
    %s

en: QIF file parse failed:
    %s
sk: Zlyhalo spracovanie QIF súboru:
    %s

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have
    information about Accounts and Categories which would allow them to be
    correctly assigned to GnuCash accounts.  
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and 
    Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default
    these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash.
    If you select a different account, it will be remembered for future QIF 
    files.
sk: QIF súbory, ktoré máte z banky alebo inej finančnej inštitúcie, nemusia obsahovať 
    informácie o Účtoch a Kategóriách, ktoré umožňujú
    aby boli správne zaradené do GnuCash účtov.  
    
    Na nasledujúcej stránke uvidíte text, ktorý sa objaví v kolónke 
    transakcií Platca a Poznámka bez QIF Účtu alebo Kategórie. Štandardne
    sú tieto transakcie v GnuCash zaradené na účet 'Nešpecifikované'.
    Ak si zvolíte iný účet, táto voľba bude uložená aj pre ďalšie QIF 
    súbory.

en: QIF files you have loaded
sk: QIF súbory, ktoré ste načítali

en: QIF import: Name conflict with another account.
sk: QIF import: Názov je v konflikte s iným účtom.

en: QIF payee/memo
sk: QIF príjemca/poznámka

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Quarter
sk: Štvrťrok

en: Quarterly
sk: Kvartálne

en: Quarterly (x%u): %u
sk: Kvartálne (x%u): %u

en: Quarterly: %u
sk: Kvartálne %u

en: Question
sk: Otázka

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions.  When you
    type the first letter(s) of a common transaction description,
    GnuCash will automatically complete the remainder of the
    transaction as it was last entered.
sk: Rýchle vypĺňanie vám uľahčí vkladanie bežných transakcií.  Keď
    budete vkladať prvé písmená bežnej popisu transakcie,
    GnuCash bude automaticky dokončovať zostávajúcu časť
    transakcie, podľa toho ako bola naposledy vložená.

en: Quit
sk: Koniec

en: R
sk: O

en: RDH Medium (Key File)
sk: Médium RDH (súbor s kľúčom)

en: REPLACEME with the Register control box
sk: NAHRAĎ MA ovládacím oknom Registra

en: Range:
sk: Rozsah:

en: Reading file...
sk: Čítanie súbora...

en: Ready to create
sk: Pripravený k vytvoreniu

en: Rebalance Transaction
sk: Vyrovnať transakciu

en: Rebate
sk: Zľava

en: Recalculate Transaction
sk: Prepočítať transakciu

en: Receivables Account
sk: Účet k príjmu

en: Receive
sk: Obdržať

en: Recipient Account Number
sk: Číslo účtu príjemcu

en: Recipient Bank Code
sk: Bankový kód príjemcu

en: Recipient Name
sk: Meno klienta

en: Reconcile
sk: Vysporiadať

en: Reconcile (auto) match
sk: Vysporiadať (automatické) priradenie

en: Reconcile (manual) match
sk: Vysporiadať (ručné) priradenie

en: Reconcile Account
sk: Vysporiadať účet

en: Reconcile Information
sk: Informácie o vysporiadaní

en: Reconcile Window
sk: Okno vysporiadania

en: Reconcile the main account for this register
sk: Vysporiada hlavný účet v tomto registri

en: Reconcile the selected account
sk: Vysporiadať zvolený účet

en: Reconciled
sk: Vysporiadané

en: Reconciled (Report)
sk: Vysporiadané (výkaz)

en: Reconciled Balance
sk: Odsúhlasený zostatok:

en: Reconciled Balance in Report Currency
sk: Odsúhlasený zostatok vo výkaze Meny

en: Reconciled Balance:
sk: Vysporiadaná bilancia:

en: Reconciled Date
sk: Dátum vysporiadania

en: Reconciled:
sk: Vysporiadané

en: Reconciled:R
sk: Vysporiadané:R

en: Reconciling Statements in a Foreign Currency (How-To)
sk: Odsúhlasenie vyúčtovania v cudzej mene (Ako...)

en: Reconciling Your Accounts
sk: Vysporiadanie vašich účtov

en: Record
sk: Záznam

en: Record a stock split or a stock merger
sk: Zaznamenať akciové rozdelenie alebo splynutie

en: Record the current entry
sk: Zaznamená aktuálnu položku

en: Record the current transaction
sk: Zaznamená aktuálnu transakciu

en: Recording Currency Exchange (How-To)
sk: Záznam výmeny mien (Ako...)

en: Recording Purchases in a Foreign Currency (How-To)
sk: Zaznamenanie nákupu v cudzej mene (Ako...)

en: Recurrence Frequency
sk: Frekvencia opakovania

en: Ref
sk: Odkaz

en: Reference
sk: Referencia

en: References
sk: Referencie

en: Refine current search
sk: Zjemniť aktuálne hľadanie

en: Refresh this window
sk: Obnoviť toto okno

en: Register Colors
sk: Farby registra

en: Register Order
sk: Triedenie registra

en: Register Report
sk: Výkaz registra

en: Register Your Company
sk: Zaregistrovanie vaše spoločnosti

en: Register date ranges
sk: Časový rozsah registra

en: Register font
sk: Písmo v registri

en: Register hint font
sk: Písmo pre rady v registri

en: Relative Date Option
sk: Nastavenia relatívneho dátumu

en: Reload
sk: Znova načítanie

en: Reload invoice report
sk: Znovu načíta výkaz faktúr

en: Reload invoice report scheme file
sk: Obnoviť súbor schém výkazu faktúr

en: Reload owner report
sk: Obnoviť výkaz vlastníkov

en: Reload owner report scheme file
sk: Obnoviť súbor schém výkazu vlastníkov

en: Reload receivable report
sk: Obnoviť výkaz k príjmu

en: Reload receivable report scheme file
sk: Obnoviť súbor schém výkazu k príjmu

en: Reload the current document
sk: Znovu načíta aktuálny dokument

en: Reload the current report
sk: Znovu načíta aktuálny výkaz

en: Remaining Number of Occurrences
sk: Zostávajúci počet výskytov

en: Remaining Occurrences:
sk: Zostávajúce výskyty:

en: Remember the PIN for HBCI in memory during a session
sk: Pamätať si PIN pre HBCI v pamäti v priebehu sedenia

en: Remind me
sk: Pripomeň mi

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Old...
sk: Odstrániť staré...

en: Remove Transaction Splits
sk: Odstrániť rozdelenie transakcie

en: Remove old prices
sk: Odstrániť staré ceny

en: Remove prices older than a user-entered date
sk: Odstrániť ceny staršie než užívateľom vložený dátum

en: Remove the current commodity.
sk: Odobrať aktuálnu komoditu.

en: Remove the current price
sk: Odobrať aktuálnu cenu

en: Rendering '%s' report ...
sk: Generovanie výkazu '%s' ...

en: Repayment
sk: Splátka

en: Repayment Frequency
sk: Frekvencia splátok

en: Replay GnuCash .log file
sk: Prehrať GnuCash .log súbor

en: Replay a gnucash log file after a crash.  This cannot be undone.
sk: Prehrať GnuCash súbor so záznamom pre páde.  Toto nie je možné vrátiť späť.

en: Report
sk: Výkaz

en: Report Accounts
sk: Výkaz účtov

en: Report Currency
sk: Mena výkazu

en: Report Size
sk: Veľkosť výkazu

en: Report Window
sk: Okno výkazu

en: Report a bug
sk: Oznámenie chyby

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org.
sk: Oznámente chyby a ostatné problémy na gnucash-devel@gnucash.org.

en: Report error
sk: Chyba výkazu

en: Report name
sk: Názov výkazu

en: Report on these accounts
sk: Urobiť výkaz z týchto účtov

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
sk: Vytvoriť výkaz z týchto účtov, ak to umožňuje nastavená úroveň účtov.

en: Report on these accounts, if display depth allows.
sk: Výkaz z týchto účtov, ak to hĺbka zobrazenia povoľuje.

en: Report style
sk: Štýl výkazov

en: Report's currency
sk: Mena výkazu

en: Retained Earnings
sk: Získané výnosy

en: Reverse Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income Accounts
sk: Reverzné účty Kreditnej karty, Pasív, Majetku a Príjmov

en: Reverse Income and Expense Accounts
sk: Reverzné účty Príjmov a Výdajov

en: Reverse amount display for Income and Expense Accounts
sk: Reverzné zobrazenie sumy pre účty Príjmov a Výdajov

en: Reverse amount display for Liability, Payable, Equity, Credit Card, and Income accounts
sk: Obrátiť zobrazované čiastky pre účty Pasíva, K zaplateniu, Majetok, Kreditná karta a Príjmy

en: Reverse amount display for certain account types
sk: Reverzné zobrazenie sumy pre určité typy účtov

en: Reversed-balance account types
sk: Typy účtov s obráteným zostatkom

en: Review
sk: Prehľad

en: Row span:
sk: Vzdialenosť riadkov:

en: Rows
sk: Riadky

en: Run dialog for new user again?
sk: Opäť spustiť dialóg pre nového užívateľa?

en: Run on GnuCash start
sk: Spustiť pri štarte GnuCash

en: Run the RPC Server if GnuCash was configured with --enable-rpc
sk: Spustiť RPC server, pokiaľ bol GnuCash konfigurovaný s --enable-rpc

en: Running Balance
sk: Obrat

en: Running GnuCash for the First Time
sk: Spustenie GnuCash po prvý krát

en: STCG
sk: Krátkodobé kapitálové výnosy

en: S_elect Transactions
sk: Vybrať transakci_e

en: S_plit Transaction
sk: Roz_deliť transakciu

en: S_ummary Bar
sk: S_umárny panel

en: Sample Report with Examples
sk: Vzorový výkaz s príkladmi.

en: Saturday
sk: Sobota

en: Save
sk: Uložiť

en: Save %s To File
sk: Uložiť %s do súboru

en: Save Window Geometry
sk: Ukladať geometriu okna

en: Save the file to disk
sk: Uloží súbor na disk

en: Save window sizes and positions.
sk: Uloží veľkosť a polohu okna.

en: Savings
sk: Úspory

en: Schedule
sk: Rozvrh

en: Schedule...
sk: Plán...

en: Scheduled
sk: Plánované

en: Scheduled Transaction
sk: Plánovaná transakcia

en: Scheduled Transaction Editor
sk: Editor plánovaných transakcií

en: Scheduled Transactions
sk: Plánovaná transakcia

en: Scheduled Transactions Window
sk: Okno plánovaných transakcií

en: Scheduled Transactions with variables
    cannot be automatically created.
sk: Plánované transakcie s premennými
    nemôžu byť automaticky vytvorené.

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Criteria
sk: Kritériá hľadania

en: Search GnuCash Help
sk: Prehľadávanie GnuCash pomocníka

en: Search Results
sk: Prehľadať výsledky

en: Search Results Report
sk: Prehľadať výkaz výsledkov

en: Search Term:
sk: Hľadať tému:

en: Search for items where
sk: Hľadať položky, pre ktoré

en: Search for...
sk: Hľadať...

en: Search only active data
sk: Hľadať iba v aktívnych dátach

en: Search results
sk: Výsledky hľadania

en: Second Option
sk: Druhé nastavenie

en: Second-level
sk: Druhá úroveň

en: Secondary Key
sk: Sekundárny kľúč

en: Secondary Sort Order
sk: Druhotné triedenie

en: Secondary Subtotal
sk: Sekundárny medzisúčet

en: Secondary Subtotal for Date Key
sk: Sekundárny medzisúčet pre časový kľúč

en: Secondary Subtotals/headings
sk: Sekundárne medzisúčty/záhlavie

en: Secondary active color
sk: Sekundárna aktívna farba

en: Secondary color
sk: Sekundárna farba

en: Secure HTTP access is disabled.
    You can enable it in the Network section of
    the Preferences dialog.
sk: Bezpečný HTTP prístup nie je povolený.
    Môžete ho povoliť v sekcií Sieť
    v dialógu Možnosti.

en: Security Medium
sk: Bezpečnostné médium

en: Select
sk: Vybrať

en: Select "Exit" to exit GnuCash.
sk: Na ukončenie GnuCash tlačte "Koniec".

en: Select Account
sk: Zvoliť účet

en: Select Accounts (none = all)
sk: Zvolené účty (nič = všetko)

en: Select Accounts to Match
sk: Vyberte účty, ktoré majú zodpovedať

en: Select All
sk: Zvoliť všetko

en: Select Default
sk: Zvoliť štandardné hodnoty

en: Select Import Action
sk: Vyberte importný úkon

en: Select QIF File
sk: Zvoliť QIF súbor

en: Select Subaccounts
sk: Zvolené podúčty

en: Select Transfer Account
sk: Zvoliť prevodový účet

en: Select a OFX file to load
sk: Zvoľte OFX súbor, ktorý sa má načítať

en: Select a QIF file to load
sk: Zvoľte QIF súbor, ktorý sa má načítať

en: Select a date to report on
sk: Zvoľte dátum pre výkaz

en: Select a stylesheet for the report.
sk: Zvoľte štýl pre tento výkaz

en: Select accounts
sk: Zvolené účty

en: Select an OFX/QFX file to process
sk: Zvoľte súbor OFX/QFX na spracovanie

en: Select categories that correspond to the ways that you will use GnuCash.  
    Each category you select will cause several accounts to be created.  
    Select the categories that are relevant to you.  You can always create 
    additional accounts by hand later.
sk: Zvoľte kategórie, ktoré korešpondujú so spôsobom, ako ich budete používať v GnuCash.  
    Každá kategória, ktorú si zvolíte, spôsobí, že bude vytvorených niekoľko účtov.  
    Zvoľte kategórie, ktoré sú pre vás podstatné.  Vždy budete môcť ručne vytvoriť 
    ďalšie účty.

en: Select currency/security
sk: Zvoliť menu/cenný papier

en: Select how to compute the Discount and Taxes
sk: Zvoľte, ako počítať zľavu a daň

en: Select initial date, above.
sk: Vyberte počiatočný dátum vyššie.

en: Select matching existing transaction
sk: Zvoľte zodpovedajúcu existujúcu transakciu

en: Select occurrence date above.
sk: Hore vybrať dátum výskytu.

en: Select or add a GnuCash account
sk: Zvoľte alebo pridajte GnuCash účet

en: Select pixmap
sk: Zvoliť obrázok

en: Select possible duplicates
sk: Zvoliť možné duplikáty

en: Select the Accounts to Compare
sk: Vybrať účty na porovnávanie

en: Select the Discount Type
sk: Zvolte typ zľavy

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
sk: Zvoľte účet, pre ktorý chcete zaznamenať akciové rozdelenie alebo splynutie.

en: Select the currency to display the values of this report in.
sk: Zvoliť menu pre zobrazenie hodnot v tomto výkaze

en: Select user information here...
sk: Tu si vyberte informácie o používateľovi...

en: Select...
sk: Vybrať...

en: Selected Accounts
sk: Zvolené účty

en: Sell
sk: Predaj

en: Selling
sk: Predaj

en: Selling Stocks
sk: Predaj akcií

en: Semi-Monthly
sk: Dvakrát do mesiaca

en: Semi-Yearly
sk: Dva krát do roka

en: Semi-Yearly (x%u): %u
sk: Dva krát do roka: (x%u): %u

en: Semi-Yearly: %u
sk: Dva krát do roka: %u

en: Semi-monthly (x%u): %s, %s
sk: Dvakrát do mesiaca (x%u): %s, %s

en: Semi-monthly: %s, %s
sk: Dvakrát do mesiaca: %s, %s

en: Sending message
sk: Posielanie správy

en: Sep 1 - Dec 31
sk: 1. Sep - 31. Dec

en: Sep 1 - Dec 31, Last year
sk: 1. Sep - 31. Dec, minulého roku

en: Server Address
sk: Adresa servera

en: Set Date Range
sk: Zadať časový rozsah

en: Set _Range...
sk: Zadaj _rozsah...

en: Set a date format for this QIF file
sk: Nastaviť formát dátumu pre tento QIF súbor

en: Set configuration path
sk: Nastaviť konfiguračnú cestu

en: Set shared data file search path
sk: Nastaviť cestu pre zdieľané dáta

en: Set the default QIF account name
sk: Nastaviť štandardný názov QIF účtu

en: Set the logging level from 0 (least) to 6 (most)
sk: Nastaviť úroveň protokolovania od 0 (najmenej) po 6 (najviac)

en: Set the report options you want using this dialog.
sk: Pomocou tohoto dialógu nastavte možnosti výkazu.

en: Set the search path for documentation files
sk: Nastaviť cestu pre hľadanie dokumentácie

en: Setting International Preferences
sk: Nastavenie medzinárodných preferencií

en: Setting Preferences
sk: Nastavenie preferencií

en: Setting Stock Price
sk: Nastavenie ceny akcií

en: Setting Stock Price Automatically
sk: Automatické nastavenie cien akcií

en: Setting Stock Price Manually
sk: Manuálne nastavenie ceny akcií

en: Setting Tax Options
sk: Nastavenie daňových možností

en: Setting Up Accounts
sk: Nastavovanie účtov

en: Setting Up and Editing Accounts
sk: Vytváranie a úprava účtov

en: Setting Your Preferences
sk: Nastavenie vašich preferencií

en: Setting up Accounts
sk: Nastavovanie účtov

en: Setup Your Preexisting Stocks
sk: Nastavenie vašich existujúcich akcií

en: Setup Your Stock Portfolio
sk: Nastavenie vášho portfólia akcií

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
sk: Nastaviť plánované transakcie pre splácanie pôžičky

en: Setup tax information for all income and expense accounts
sk: Nastavenie daňových informácií pre všetky príjmové a výdajové účty

en: Share Distribution:
sk: Distribúcia podielov:

en: Share decimal places
sk: Desatinné miesta podielov

en: Shares
sk: Podiely

en: Shares:
sk: Podiely:

en: Shipping Address
sk: Adresa odoslania

en: Shipping Contact
sk: Dodací kontakt

en: Shipping Information
sk: Informácie o zaslaní

en: Should new Scheduled Transactions have the 'Auto Create' flag set by default?
sk: Majú mať nové plánované transakcie implicitne nastavenú voľbu 'Automaticky vytvoriť'?

en: Should new Scheduled Transactions with the 'AutoCreate' flag set also be set to notify?
sk: Majú byť nové plánované transakcie s voľbou 'Automaticky vytvoriť' tiež nastavené na upozorňovanie?

en: Should the Since-Last-Run window appear on GnuCash startup?
sk: Má sa okno Od-posledného-spustenia objaviť pri štarte GnuCash?

en: Show Account Code?
sk: Zobrazovať kód účtu

en: Show Accounts until level
sk: Zobraziť účty do úrovne

en: Show Advanced Settings
sk: Zobraziť rozšírené nastavenia

en: Show All Transactions
sk: Zobraz všetky transakcie

en: Show Asset & Liability bars
sk: Zobrazí stĺpce Aktív a Pasív

en: Show Earliest
sk: Zobraziť od najstarších

en: Show Exchange Rates
sk: Zobraziť výmenné kurzy

en: Show Foreign Currencies
sk: Zobraziť cudzie meny

en: Show Foreign Currencies/Shares of Stock
sk: Zobraziť cudzie meny/akcie

en: Show Full Account Name?
sk: Zobrazovať úplné názvy účtov

en: Show Full Account Names
sk: Zobrazovať úplné názvy účtov

en: Show GnuCash usage information
sk: Zobraziť informácie o používaní GnuCash

en: Show GnuCash version
sk: Zobraziť verziu GnuCash

en: Show Horizontal Borders
sk: Zobraziť horizontálne ohraničenie

en: Show Income and Expenses?
sk: Zobraziť príjmy a výdaje?

en: Show Income/Expense
sk: Zobraziť príjmy/výdaje

en: Show Latest
sk: Zobraziť po posledné

en: Show Multi-currency Totals?
sk: Zobrazovať súčty viacerých mien?

en: Show National Currencies
sk: Zobraziť národné meny

en: Show Net Profit
sk: Zobraziť čistý zisk

en: Show Net Worth bars
sk: Zobrazí stĺpce Čistej hodnoty

en: Show Totals
sk: Zobraziť Celkom

en: Show Vertical Borders
sk: Zobraziť vertikálne ohraničenie

en: Show _All
sk: Zobraz _všetko

en: Show a Net Worth bar?
sk: Zobraziť graf Čistej hodnoty?

en: Show accounts to this depth and not further
sk: Zobraziť účty iba po túto úroveň a ďalej nie

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
sk: Zobraziť účty do tejto hĺbky, bez ohľadu na iné nastavenia.

en: Show all splits in the current transaction
sk: Zobrazí všetky rozdelenia v aktuálnej transakcií

en: Show balances for parent accounts
sk: Zobraziť zostatky pre rodičovské účty

en: Show barchart as stacked barchart? (Guppi>=0.35.4 required)
sk: Zobraziť stĺpcový graf ako skladaný stĺpcový graf? (je požadované Guppi>=0.35.4)

en: Show both (and include void transactions in totals)
sk: Zobrazovať oboje (a zahrnúť neplatné transakcie v súčtoch)

en: Show both icons and text
sk: Zobraziť aj text aj ikony

en: Show expanded transactions with all splits
sk: Zobraziť rozvinuté transakcie so všetkými rozdeleniami

en: Show full account names (including parent accounts)
sk: Zobrazovať úplné názvy účtov (vrátane rodičovských účtov)

en: Show icons only
sk: Zobraziť iba ikony

en: Show long account names
sk: Zobraziť dlhé názvy účtov

en: Show multi-currency totals.  If not selected, convert all totals to report currency
sk: Zobrazovať súčty vo viacerých menách. Ak nie je vybrané, konvertovať všetky súčty na menu výkazu.

en: Show only non-voided transactions
sk: Zobrazovať len platné transakcie

en: Show only voided transactions
sk: Zobrazovať len neplatné transakcie

en: Show plot
sk: Ukázať zobrazenie

en: Show preparer info
sk: Zobrazí informácie o zhotoviteľovi

en: Show some documentation-only pages in QIF Import druid
sk: Zobraziť nejaké dokumentačné stránky v sprievodcovi QIF Importom

en: Show subtotals
sk: Zobraziť medzisúčty

en: Show subtotals for parent accounts
sk: Zobrazí medzisúčty pre rodičovské účty

en: Show table
sk: Zobraziť tabuľku

en: Show text only
sk: Zobraziť iba text

en: Show the Asset and the Liability bars?
sk: Zobrazí stĺpce Aktív a Pasív

en: Show the account code for subtotals and subtitles?
sk: Zobraziť kód účtu pre medzisúčty?

en: Show the exchange rates used
sk: Zobrazí použitý výmenný kurz

en: Show the full account name for subtotals and subtitles?
sk: Zobrazovať v legende úplný názov účtu?

en: Show the full account name in legend?
sk: Zobraziť úplné mená účtov v legende?

en: Show the income and expense accounts
sk: Zobraziť príjmové a výdajové účty

en: Show the net profit?
sk: Zobraziť čistý zisk?

en: Show the total balance in legend?
sk: Zobraziť v legende celkový zostatok?

en: Show this help message
sk: Zobraziť túto pomoc

en: Show transactions on one or two lines
sk: Zobraziť transakcie na jednom alebo dvoch riadkoch

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
sk: Zobraziť transakcie na jednom alebo dvoch riadkoch a rozvinúť aktuálnu transakciu

en: Show two lines of information for each transaction
sk: Zobraziť dva riadky informácií pre každú transakciu

en: Show version.
sk: Zobraziť verziu

en: Show/Hide the status bar on this window
sk: Zobrazí skryje stavový riadok v tomto okne

en: Show/hide the summary bar on this window
sk: Zobrazí/skryje sumárový riadok v tomto okne

en: Show/hide the toolbar on this window
sk: Zobraziť/skryť v tomto okne panel nástrojov

en: Shows a barchart with the Assets developing over time
sk: Zobrazí stĺpcový graf s aktívami časového rozvoja

en: Shows a barchart with the Expenses per interval developing over time
sk: Zobrazí stĺpcový graf s výdajmi za časový interval rozvoja

en: Shows a barchart with the Income per interval developing over time
sk: Zobrazí stĺpcový graf s príjmami za časový interval rozvoja

en: Shows a barchart with the Liabilities developing over time
sk: Zobrazí stĺpcový graf s pasívami časového rozvoja

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
sk: Zobrazí koláčový graf aktív v danom čase

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
sk: Zobrazí koláčový graf s výdajmi za daný časový interval

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
sk: Zobrazí koláčový graf s príjmami za daný časový interval

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
sk: Zobrazí koláčový graf pasív v danom čase

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
sk: Zobrazí koláčový graf s celkovými výdajmi za každý deň týždňa

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
sk: Zobrazí koláčový graf s celkovými príjmami za každý deň týždňa

en: Sign Reverses?
sk: Reverzné označenie?

en: Simple Example
sk: Jednoduchý príklad.

en: Simple Two Account Transaction
sk: Jednoduchá dvojúčtová transakcia

en: Since Last Run
sk: Od posledného spustenia

en: Since Last Run Druid
sk: Od posledného spustenia sprievodcu

en: Since the cryptographic keys of the bank cannot be verified,
    you should stop contacting this Server Internet Address
    and contact your bank. To help your bank figure out the
    problem, you should print out this erroneous Ini-Letter
    and show it to your bank. Please abort the HBCI setup
    druid now.
sk: Protože kryptografické kľúče banky nie je možné overiť, mali by ste
    prestať kontaktovať túto internetovú adresu serveru
    a kontaktovať svoju banku. Aby ste pomohli svojej banke objaviť
    problém, mali by ste vytlačiť tento chybný Ini-Letter
    a ukázať ho svojej banke. Teraz prosím prerušte druid nastavení
    HBCI.

en: Single
sk: Jednoduché

en: Single Column Display
sk: Jednostĺpcové zobrazenie

en: Single Report
sk: Jednoduchý výkaz

en: Single window
sk: Jedno okno

en: Six Months Ago
sk: Pred šiestimi mesiacmi

en: Sixth-level
sk: Šiesta úroveň

en: Size...
sk: Veľkosť...

en: Smallest Fraction:
sk: Najmenší zlomok:

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
sk: Najmenší zlomok tejto komodity, ktorý sa môže použiť.

en: Some transactions may be discarded.
sk: Niektoré transakcie môžu byť zahodené.

en: Sort & subtotal by account code
sk: Triedenie a medzisúčty podľa kódu účtu

en: Sort & subtotal by account name
sk: Triedenie a medzisúčty podľa názvu účtu

en: Sort By
sk: Usporiadať podľa

en: Sort Method
sk: Metóda triedenia

en: Sort Order
sk: Poradie radenia

en: Sort _Order
sk: Usporiadať p_oradie

en: Sort as with the register
sk: Triediť ako s registrom

en: Sort by Action
sk: Triediť podľa úkonu

en: Sort by Amount
sk: Triediť podľa sumy

en: Sort by Date
sk: Triediť podľa dátumu

en: Sort by Description
sk: Triediť podľa popisu

en: Sort by Memo
sk: Triediť podľa poznámky

en: Sort by Notes
sk: Triediť podľa poznámok

en: Sort by Number
sk: Triediť podľa čísla

en: Sort by account transferred from/to's code
sk: Triediť podľa účtového kódu prevodu z/do

en: Sort by account transferred from/to's name
sk: Usporiadať účty podľa mena prevodu z/na

en: Sort by amount
sk: Triediť podľa sumy

en: Sort by check/transaction number
sk: Triediť podľa čísla šeku/transakcie

en: Sort by date
sk: Triediť podľa dátumu

en: Sort by description
sk: Triediť podľa popisu

en: Sort by exact time
sk: Triediť podľa presného času

en: Sort by memo
sk: Triediť podľa poznámky

en: Sort by price
sk: Triediť podľa ceny

en: Sort by quantity
sk: Triediť podľa množstva

en: Sort by the Reconciled Date
sk: Triediť podľa dátumu vysporiadania

en: Sort by the date of entry
sk: Triediť podľa dátumu položky

en: Sort by the statement date (unreconciled items last)
sk: Triediť podľa dátumu vyúčtovania (nevysporiadané položky budú posledné)

en: Sort by this criterion first
sk: Triediť najprv podľa tohoto kritéria

en: Sort by this criterion second
sk: Použiť toto kritérium pre druhotné triedenie

en: Sort companys by
sk: Zoradiť spoločnosti podľa

en: Sort order
sk: Poradie triedenia

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Source
sk: Zdroj

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Space between table cells
sk: Medzera medzi bunkami tabuľky

en: Specify Source Account
sk: Určenie zdrojového účtu

en: Spend
sk: Minuté

en: Split
sk: Rozdelenia

en: Split Even
sk: Rozdeliť párne

en: Split Information
sk: Informácie o rozdelení

en: Split Odd
sk: Rozdeliť nepárne

en: Split active color
sk: Aktívna farba pozadia

en: Split color
sk: Farba rozdelenia

en: Square
sk: Štvorec

en: Square filled with color
sk: Štvorec vyplnený farbou

en: St_yle
sk: Š_týl

en: Stack overflow
sk: Preplnenie zásobníka

en: Stack underflow
sk: Nenaplenenie zásobníka

en: Start Date:
sk: Začiatočný Dátum:

en: Start Date:
sk: Počiatočný dátum:

en: Start date:
sk: Zobraziť od:

en: Start of current quarter
sk: Začiatku aktuálneho kvartálu

en: Start of previous month
sk: Začiatku predchádzajúceho mesiaca

en: Start of previous quarter
sk: Začiatku predchádzajúceho kvartálu

en: Start of reporting period
sk: Začiatok vykazovacieho obdobia

en: Start of the current calendar year
sk: Začiatku aktuálneho kalendárneho roku

en: Start of the current financial year/accounting period
sk: Začiatok aktuálneho finančného roku/účtovného obdobia

en: Start of the current month
sk: Začiatku aktuálneho mesiaca

en: Start of this month
sk: Začiatku tohoto mesiaca

en: Starting Balance:
sk: Počiatočný stav

en: State
sk: Stav

en: Statement Date:
sk: Dátum vyúčtovania:

en: Status
sk: Stav

en: Status Bar
sk: Stavový riadok

en: Step 1: Deductions List
sk: Krok 1: Zoznam zrážok

en: Step 2: Create the Transaction Map
sk: Krok 2: Vytvorenie mapy transakcií

en: Step 3: Pay the Employee
sk: Krok 3: Zaplatiť zamestnancovi

en: Step 4: Pay the Government
sk: Krok 4: Zaplatiť vláde

en: Step Size
sk: Veľkosť kroku

en: Stock
sk: Akcie

en: Stock Account
sk: Akciový účet

en: Stock Accounts to report on
sk: Výkaz z účtu akcií

en: Stock S_plit...
sk: Rozdelenie _akcií...

en: Stock Split
sk: Rozdelenie akcií

en: Stock Split Details
sk: Detaily akciového rozdelenia

en: Stock Split Druid
sk: Sprievodca rozdelením akcií

en: Stock account for security "%s"
sk: Účet akcií pre podielové certifikáty "%s"

en: Stocks
sk: Akcie

en: Stop
sk: Zastaviť

en: String Option
sk: Nastavenie reťazca

en: Style
sk: Štýl

en: Style Sheets affect how reports are displayed.  Choose
    a style sheet for your report as a report option, and use
    the Edit -> Style Sheets menu to customize style sheets.
sk: Štýly majú vplyv na zobrazenie výkazov. Zvoľte štýl
    pre váš výkaz v nastaveniach výkazu a potom si ho
    pomocou Upraviť -> Štýl prispôsobte.

en: Style sheet options
sk: Nastavenia štýlu

en: Style sheet template:
sk: Šablóna pre štýl

en: Style sheets
sk: Štýl

en: Stylesheet
sk: Forma štýlu

en: Sub-
sk: Pod-

en: Sub-subheading/total Cell Color
sk: Farba buniek pod-podzáhlavia/súčtov

en: Subheading/Subtotal Cell Color
sk: Farba buniek podzáhlavia/medzisúčtov

en: Subtotal
sk: Medzisúčet

en: Subtotal according to the primary key?
sk: Medzisúčty podľa primárneho kľúča?

en: Subtotal according to the secondary key?
sk: Medzisúčty podľa sekundárneho kľúča?

en: Subtotal:
sk: Medzisúčet:

en: Summary Bar
sk: Sumárový riadok

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Suppress $0.00 values
sk: Skryť hodnoty 0,00 Sk

en: Symbol/abbreviation:
sk: Symbol/skratka:

en: System Components
sk: Komponenty systému

en: TXF Categories
sk: TXF Kategórie

en: TXF Export - Known Anomalies and Limitations
sk: TXF Export - známe anomálie a obmedzenia

en: Ta_x Options
sk: Nastavenia _daní

en: Table
sk: Tabuľka

en: Table Cell Color
sk: Farba bunky

en: Table border width
sk: Hrúbka ohraničenia tabuľky

en: Table cell padding
sk: Výplň buniek

en: Table cell spacing
sk: Vzdialenosť buniek

en: Tables
sk: Tabuľky

en: Tax
sk: Daň

en: Tax Account
sk: Výška dane

en: Tax Amount
sk: Výška dane

en: Tax Included:
sk: S daňou:

en: Tax Included:
sk: S daňou:

en: Tax Included?
sk: Vrátane Dane?

en: Tax Info
sk: Daňové informácie

en: Tax Information
sk: Daňové informácie

en: Tax Related
sk: Vplyv na daň

en: Tax Report & TXF Export
sk: Daňový výkaz & TXF export

en: Tax Report / TXF Export
sk: Daňový výkaz / TXF export

en: Tax Table
sk: Daňová tabuľka

en: Tax Table Entries
sk: Položky daňovej tabuľky

en: Tax Table Entry
sk: Položka daňovej tabuľky

en: Tax Table:
sk: Daňová tabuľka:

en: Tax Table:
sk: Daňová tabuľka:

en: Tax Tables
sk: Daňové tabuľky

en: Tax computed after discount is applied
sk: Daň vypočítaná po použití zľavy

en: Tax table "%s" is in use.  You cannot delete it.
sk: Daňová tabuľka "%s" sa používa. Nemôžete ju odstrániť.

en: Tax:
sk: Daň:

en: Taxable
sk: Zdaniteľné

en: Taxable Income / Deductible Expenses
sk: Zdaniteľný Príjem / Odpočítateľné Výdaje

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .TXF file
sk: Zdaniteľný Príjem / Odpočítateľné Výdaje / Export do súboru .TXF

en: Taxable?
sk: Zdaniteľné?

en: Taxation
sk: Zdaňovanie

en: Technicolor
sk: Krikľavý

en: Teller
sk: Bankomat

en: Template Register Lines
sk: Riadky šablóny registra

en: Template Transaction
sk: Vzorová transakcia

en: Template Transaction (Read-Only)
sk: Šablóna transakcie (iba pre čítanie)

en: Template Transactions
sk: Šablóna transakcií

en: Term "%s" is in use.  You cannot delete it.
sk: Podmienky "%s" sa používajú. Nemôžete ich odstrániť.

en: Term Definition
sk: Definícia podmienok

en: Terminology
sk: Terminológia

en: Terms
sk: Podmienky

en: Terms:
sk: Podmienky:

en: Test Search Dialog
sk: Testovací vyhľadávací dialóg

en: Testing
sk: Testovanie

en: Text Color
sk: Farba textu

en: Text only
sk: Iba text

en: That QIF file is already loaded.
    Please select another file.
sk: Tento QIF súbor je už načítaný.
    Prosím, zvoľte iný súbor.

en: That commodity already exists.
sk: Táto komodita už existuje.

en: That commodity is currently used by
    at least one of your accounts. You may
    not delete it.
sk: Táto komodita je používaná
    najmenej jedným vaším účtom.
    Nemôžete ju odstrániť.

en: The 5 Basic Accounts
sk: 5 základných účtov

en: The Account Register
sk: Register účtov

en: The Bad
sk: Zlé

en: The Basic Top Level Accounts
sk: Základné účty najvyššej úrovne

en: The Basics
sk: Základy

en: The GnuCash Interface
sk: Používateľské rozhranie GnuCash

en: The GnuCash developers are easy to contact.  As well
    as several mailing lists, you can chat to them live on IRC!
    Join them on #gnucash at irc.gnome.org
sk: Kontaktovať GnuCash vývojárov je ľahké.  Okrem niekoľkých
    mailing listov si s nimi môžete naživo chat-ovať na IRC!
    Pripojiť sa k nim môžete na #gnucash na irc.gnome.org

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information.  
    If you are upgrading from earlier versions of GnuCash, the section
    "What's new in GnuCash 1.8" is particularly interesting. You can
    access the manual under the Help menu.
sk: GnuCash online manuál obsahuje veľa užitočných informácií.
    Ak prechádzate zo staršej verzie GnuCash, tak vás bude asi zaujímať
    kapitola "Čo je nové v GnuCash 1.8". Manuál môžete nájsť
    v ponuke Pomocník.

en: The GnuCash personal finance manager.
    The GNU way to manage your money!
    http://www.gnucash.org/
sk: GnuCash osobný správca financií.
    GNU spôsob ako riadiť peniaze!
    http://www.gnucash.org

en: The Good
sk: Dobré

en: The HBCI import returned no transactions for the selected time period.
sk: Import HBCI nevrátil žiadne transakcie pre zadané časové obdobie.

en: The Invoice must have at least one Entry.
sk: Faktúra musí mať najmenej jednu položku.

en: The Job must be given a name.
sk: Úloha musí mať názov.

en: The Order must be given an ID.
sk: Objednávka musí mať ID.

en: The Order must have at least one Entry.
sk: Objednávka musí mať aspoň jednu položku.

en: The PIN needs to be at least %d characters 
    long. Do you want to try again?
sk: PIN musí byť dlhý aspoň %d znakov.
    Chcete to skúsiť znovu?

en: The PIN you entered was too short.
    Do you want to try again?
sk: Vložili ste príliš krátky PIN.
    Chcete to skúsiť znova?

en: The PIN you entered was wrong.
    ATTENTION: You have zero further wrong retries left!
    Do you want to try again?
sk: Vložili ste nesprávny PIN.
    POZOR: Nezostáva vám už žiadny nesprávny pokus!
    Chcete to skúsiť znova?

en: The PIN you entered was wrong.
    Do you want to try again?
sk: Vložili ste nesprávny PIN.
    Chcete to skúsiť znova?

en: The PIN you entered was wrong.
    You have one further wrong retry left.
    Do you want to try again?
sk: Vložili ste nesprávny PIN.
    Zostáva vám už len jeden nesprávny pokus.
    Chcete to skúsiť znova?

en: The PIN you entered was wrong.
    You have two further wrong retries left.
    Do you want to try again?
sk: Vložili ste nesprávny PIN.
    Zostávajú vám už len dva nesprávne pokusy.
    Chcete to skúsiť znova?

en: The Principal Accounting Equation
sk: Princíp účtovnej rovnováhy

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and 
    year components of a date are printed.  In most cases, it is possible 
    to automatically determine which format is in use in a particular file.
    However, in the file you have just imported there exist more than one
    possible format that fits the data.  
    
    Please select a date format for the file.  QIF files created by European
    software are likely  to be in "d-m-y" or day-month-year format, where
    US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-year-day.
sk: QIF formát nešpecifikuje v akom poradí sú komponenty dátumu deň, 
    mesiac a rok zobrazené.  Vo väčšine prípadov je možné 
    automaticky určiť, ktorý formát je použitý v konkrétnom súbore.
    Avšak pre súbor, ktorý ste práve importovali existuje viac ako
    jeden možný formát, ktorý vyhovuje vašim údajom.  
    
    Zvoľte pre tento súbor formát dátumu.  QIF súbor vytvorený európskym
    softvérom pravdepodobne používa "d-m-r" alebo formát deň-mesiac-rok,
    kým americké QIF súbory "m-d-r" alebo mesiac-deň-rok.

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just 
    one account, but the file does not specify a name for that account.  
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another
    accounting program, you should use the same account name that was used 
    in that program.
sk: Zdá sa QIF, že súbor, ktorý ste práve načítali, obsahuje transakciu pre jeden
    účet, ale súbor nešpecifikuje jeho názov..  
    
    Vložte prosím názov tohoto účtu. Ak bol súbor exportovaný z iného
    účtovného programu, mali by ste použiť ten istý názov účtu, ktorý bol použitý 
    v tom programe.

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the 
    accounts in the QIF file(s) you are importing must be denominated in the
    same currency. This limitation should be removed soon.
    
    Select the currency to use for transactions imported from your QIF files:
sk: Import QIF v súčasnosti nevie narábať s viacnásobnou menou v QIF súboroch. Všetky 
    účty v QIF súbore, ktorý importujete, musia byť denominované
    v tej istej mene. Toto obmedzenie bude čoskoro odstránené.
    
    Zvoľte menu, ktorá sa použije pre importované transakcie z vašich QIF súborov:

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff.
    If there are currently no other users, consult the 
    documentation to learn how to clear out dangling login
    sessions.
sk: SQL databáza je používaná inými užívateľmi a aktualizácia nemôže prebehnúť, pokiaľ sa neodhlásia.
    Ak v skutočnosti nie sú prihlásený žiadny používatelia, pozrite sa 
    v dokumentácií ako očistiť voľne visiace prihlasovacie
    spojenia.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically
    balance this transaction. Should it still be entered?
sk: Editor plánovaných transakcií nemôže automaticky
    vyrovnať túto transakciu. Má byť vložená aj napriek tomu?

en: The URL 
        %s
    is not supported by this version of GnuCash.
sk: URL 
        %s
    nie je podporovaná v tejto verzií GnuCash.

en: The Ugly
sk: Hnusné

en: The account %s
    does not allow transactions.
sk: Účet %s
    nedovoľuje transakcie.

en: The account %s does not allow transactions.
sk: Účet %s nepovoľuje transakcie.

en: The account %s does not exist.
    Would you like to create it?
sk: Účet %s neexistuje.
    Prajete si ho vytvoriť?

en: The account is not balanced.
    Are you sure you want to finish?
sk: Účet nie je vyrovnaný.
    Ste si istý, že chcete ukončiť?

en: The account must be given a name.
sk: Účet musí mať názov.

en: The account to search for transactions
sk: Účet, v ktorom hľadať transakcie

en: The address of your business
sk: Adresa vašej spoločnosti

en: The amount is zero or the amount field could not be 
    interpreted correctly. You might have mixed up decimal 
    point and comma, compared to your locale settings. 
    
    This does not result in a valid online transfer job.
    Do you want to enter the job again?
sk: Hodnota je nula alebo pole s hodnotou nie je možné
    správne interpretovať. Možno ste vymenili desatinné bodky 
    s čiarkami skontrolujte si nastavenie locale.
    
    Toto nemá vplyv na platné prenesené online úlohy.
    Chcete vložiť úlohu znova?

en: The amount of time between data points
sk: Časový rozsah medzi dátovými bodmi

en: The background color for the current register row
sk: Farba pozadia pre aktuálny riadok registra

en: The background color for the current split row in the register
sk: Farba pozadia pre aktuálny riadok pozadia v registri

en: The beginning of the previous month
sk: Začiatku predchádzajúceho mesiaca

en: The boolean option is %s.
sk: Boolean nastavenie je %s.

en: The cash distribution must be positive.
sk: Hotovostná distribúcia musí byť pozitívna.

en: The character used to separate fully-qualified account names
sk: Znak, ktorý sa použije na oddeľovanie vymedzených mien účtov

en: The combination date option is %s.
sk: Nastavenie kombinovaného dátume je %s.

en: The company for this report
sk: Spoločnosť pre tento výkaz

en: The current date
sk: Aktuálny dátum

en: The current entry has been changed.
    However, this entry is part of an existing order.
    Would you like to record the change and
    effectively change your order?
sk: Aktuálna položka bola zmenená.
    Táto položka je ale súčasťou existujúcej objednávky.
    Chcete zaznamenať zmenu a tým aj zmeniť
    svoju objednávku?

en: The current entry has been changed.
    Would you like to save it?
sk: Aktuálna transakcia bola zmenená.
    Prajete si ju zaznamenať?

en: The current template transaction has been changed.
    Would you like to record the changes?
sk: Aktuálna šablóna transakcie bola zmenená.
    Prajete si ju zaznamenať zmeny?

en: The current time is %s.
sk: Aktuálny čas je %s.

en: The current transaction has been changed.
    Would you like to record it?
sk: Aktuálna transakcia bola zmenená.
    Prajete si ju zaznamenať?

en: The current transaction is not balanced.
sk: Aktuálna transakcia nie je vyrovnaná.

en: The customer ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo zákazníka. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: The cutoff day for applying bills to the next month.  After the cutoff, bills are applied to the following month.  Negative values count backwards from the end of the month.
sk: Hraničný deň pre zaraďovanie účtov do ďalšieho mesiaca. Za touto hranicou sa účty počítajú do ďalšieho mesiaca. Záporné hodnoty počítajú späť od konca mesiaca.

en: The database
       %s
    doesn't seem to exist. Do you want to create it?
sk: Zdá sa, že databáza
       %s
    neexistuje. Prajete si ju vytvoriť?

en: The date and time option is %s.
sk: Nastavenie dátumu a času je %s.

en: The date option is %s.
sk: Nastavenie dátumu je %s.

en: The day of the month bills are due
sk: Deň mesiaca, kedy sú splatné faktúry

en: The default background color for register rows
sk: Štandardná farba pozadia pre riadky registra

en: The default background color for split rows in the register
sk: Prednastavená farba pozadia pre riadky rozdelenia v registri

en: The default secondary background color for register rows
sk: Štandardná sekundárna farba pre riadky registra

en: The default tax table to apply to customers.
sk: Štandardná daňová tabuľka, ktorú používať pre zákazníkov.

en: The default tax table to apply to vendors.
sk: Štandardná daňová tabuľka, ktorú používať pre dodávatele.

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
sk: Popis platobný podmienok, tlač faktúr

en: The directory for file
    %s
    does not exist. 
    Please choose another place for this file.
sk: Priečinok pre súbor
    %s
    neexistuje.
    Zvoľte prosím pre tento súbor iné miesto.

en: The discount percentage applied if paid early.
sk: Percentuálna zľava použitá na skorú platbu.

en: The employee ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo zamestnanca. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: The end of the latest quarterly accounting period
sk: konca posledného kvartálneho účtovného obdobia

en: The file 
        %s
     already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor 
        %s
     už existuje.
    Ste si istý, že ho chcete prepísať?

en: The file 
        %s
     could not be found.
sk: Súbor 
        %s
     nie je možné nájsť.

en: The file 
        %s
     is empty.
sk: Súbor 
        %s
     je prázdny.

en: The file %s does not exist. 
    Would you like to create it now?
sk: Súbor %s neexistuje.
    Prajete si ho teraz vytvoriť?

en: The file contains an unknown Action '%s'.
sk: Súbor obsahuje neznámy úkon '%s'.

en: The file you are loading is from an older version of GnuCash. 
    Information about currencies, stocks, and mutual funds needs to
    be updated for the new version. 
    
    This dialog will prompt you for some additional information about 
    each currency, stock, and mutual fund that appear in your
    accounts.  After you have entered this information, you can
    update your accounts for the new version of GnuCash.
    
    Hit "Cancel" now to stop loading the file.
sk: Súbor, ktorý načítavate je zo staršej verzie GnuCash. 
    Informácie o menách, akciách a investičných fondoch
    musia byť aktualizované do novej verzie. 
    
    Tento dialóg vás požiada o niekoľko dodatočných informácií 
    o každej mene, akcií a investičných fondoch, ktoré sa objavia
    vo vašich účtoch. Potom, ako poskytnete tieto informácie,
    môžete zaktualizovať vaše účty do novej verzie GnuCash.
    
    Stlačte "Zrušiť", ak súbor nechcete teraz načítať.

en: The file/URL 
        %s
    does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
sk: Súbor/URL 
        %s
    neobsahuje GnuCash údaje alebo údaje sú poškodené.

en: The following bill is due:
sk: Je potrebné zaplatiť následujúci účet:

en: The following bills are due:
sk: Je potrebné zaplatiť následujúce účty:

en: The following changes must be made. Continue?
sk: Nasledujúce zmeny musia byť vykonané. Pokračovať?

en: The following scheduled transactions have expired.
    Select those you wish to delete.
sk: Nasledujúce plánované transakcie vypršali.
    Vyberte tie, ktoré si prajete zmazať.

en: The following transactions are presently being edited;
    are you sure you want to delete them?
sk: Nasledujúce transakcie sú práve upravované;
    ste si istý, že ich chcete odstrániť?

en: The font to use in the register
sk: Písmo, ktorý sa použije v registri

en: The font used to show hints in the register
sk: Písmo, ktoré sa použije na zobrazovanie typov v registri

en: The format for the date->string conversion for today's date.
sk: Formát pre konverziu dátum->reťazec pre dnešný dátum.

en: The fourth option rules!
sk: Pravidlá štvrtého nastavenia!

en: The header background color
sk: Farba pozadia záhlavia

en: The instantaneous price of actual currency transactions in the past
sk: Okamžitá cena skutočných prevodov meny v minulosti

en: The interest rate cannot be zero.
sk: Úroková miera nemôže byť nulová.

en: The internal check of the destination account number '%s' 
    at the specified bank with bank code '%s' failed. This means 
    the account number might contain an error. Should the online 
    transfer job be sent with this account number anyway?
sk: Interná kontrola cieľového čísla účtu '%s' 
    v určenej banke s kódom banky '%s' zlyhala. To znamená, 
    že číslo bankového účtu môže obsahovať chybu. Má sa aj tak 
    online transfer úlohy odoslať s týmto číslom účtu?

en: The internal name of the Billing Term.
sk: Interný názov platobných podmienok.

en: The invoice ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo faktúry. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: The job ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo úlohy. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: The job was successfully sent to the bank, but the 
    bank is refusing to execute the job. Please check 
    the log window for the exact error message of the 
    bank. The line with the error message contains a 
    code number that is greater than 9000.
    
    Do you want to enter the job again?
sk: Úloha bola úspešne prenesená do banky, ale banka ju 
    odmieta vykonať. Prekontrolujte prosím okno so záznamom,
    kde je presná chybová správa od banky. Riadok s chybovou
    správou obsahuje číselný kód väčší ako 9000.
    
    Chcete opäť vložiť úlohu?

en: The key file does not seem to be the correct 
    file for user '%s' at bank '%s'. Please make 
    sure the correct key file can be accessed.
sk: Súbor kľúča zrejme nie je správny súbor 
    pre používateľa '%s' v banke '%s'. Presvedčte
    sa prosím, že je dostupný správny súbor kľúča.

en: The last day of the month for the early payment discount.
sk: Posledný deň mesiaca pre zľavu za skorú platbu.

en: The last stable version was
sk: Posledná stabilná verzia bola

en: The list of Scheduled Transactions
sk: Zoznam plánovaných transakcií

en: The listed Scheduled Transactions are to-be created soon. 
    Select any which you would like to create now, and click
    "Next" to create them.
sk: Čoskoro budú vytvorené nasledujúce plánované transakcie. 
    Vyberte tie, ktoré chcete vytvoriť okamžite, a vytvorte
    ich kliknutím na "Ďalej".

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
sk: Minimálne skóre, ktoré musí potencionálne priradenie dosiahnuť, aby bolo zobrazené v zozname priradení.

en: The most recent recorded price
sk: Najaktuálnejšie zaznamenané ceny

en: The multi-choice option is %s.
sk: Nastavenie s viacerými voľbami je %s.

en: The name of your business
sk: Názov vašej spoločnosti

en: The next stable version will be
sk: Ďalšia stabilná verzia bude

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
sk: počet dní po dni odoslania počas ktorých sa použije zľava za skorú platbu.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
sk: Počet dní, počas ktorých sa musí zaplatiť účet, od dátumu odoslania.

en: The number of decimal places to use for share numbers
sk: Počet desatinných miest, ktoré používať pre počet podielov

en: The number of payments cannot be negative.
sk: Počet platieb nemôže byť záporný.

en: The number of payments cannot be zero.
sk: Počet platieb nemôže byť nulový.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
sk: Počet zostávajúcich výskytov (%d) je väčší ako celkový počet výskytov (%d).

en: The number option formatted as currency is %s.
sk: Nastavenie čísla formátovaného ako mena je %s.

en: The number option is %s.
sk: Nastavenie čísla je %s.

en: The order ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo objednávky. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: The payable account you wish to examine
sk: Účet k zaplateniu, ktorý chcete preskúmať

en: The percentage discount applied for early payment.
sk: zľava v percentách použitá za včasnú platbu.

en: The price must be positive.
sk: Cena musí byť kladné číslo.

en: The price recorded nearest in time to the report date
sk: Cena zaznamenaná najbližšie k času výkazu

en: The receivables account you wish to examine
sk: Účet k príjmu, ktorý chcete preskúmať

en: The recorded prices
sk: Zaznamenané ceny

en: The relative date option is %s.
sk: Nastavenie relatívneho dátumu je %s.

en: The secondary background color for the current register row
sk: Sekundárna farba pozadia pre aktuálny riadok registra

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
sk: Zvolené účty neobsahujú údaje/transakcie (alebo iba nuly) pre zvolené časové obdobie

en: The server at URL 
        %s
    experienced an error or encountered bad or corrupt data.
sk: Na serveri na URL 
        %s
    sa vyskytla chyba, alebo zlé alebo poškodené údaje.

en: The server of your bank refused the HBCI connection.
    Please try again later. Aborting.
sk: Server vašej banky odmietol spojenie HBCI.
    Skúste to prosím neskôr. Ruším operáciu.

en: The source for price quotes:
sk: Zdroj informácií o cenách cenný papierov:

en: The source of price information
sk: Zdroj informácií o cenách

en: The specified URL could not be loaded.
sk: Nemôžem načítať zadané URL.

en: The start of the latest quarterly accounting period
sk: Začiatku posledného kvartálneho účtovného obdobia

en: The start of the previous financial year/accounting period
sk: Začiatku predchádzajúceho finančného roku/účtovného obdobia

en: The start of the previous quarterly accounting period
sk: Začiatku predchádzajúceho kvartálneho účtovného obdobia

en: The string option is %s.
sk: Nastavenie reťazca je  %s.

en: The subtotal value of this entry
sk: Medzisúčet pre túto položku

en: The tax table %s does not exist.
    Would you like to create it?
sk: Daňová tabuľka %s neexistuje.
    Prajete si ho vytvoriť?

en: The title of the report
sk: Titul výkazu

en: The total tax of this entry
sk: Celková daň tejto položky

en: The two passwords didn't match. 
    Please try again.
sk: Zadané heslá nesúhlasia. 
    Skúste to prosím znovu

en: The type of graph to generate
sk: Typ generovaného grafu

en: The types of accounts for which balances are sign-reversed
sk: Typy účtov, pre ktoré majú zostatky obrátené znamienko

en: The values entered for this transaction are inconsistent.
    Which value would you like to have recalculated?
sk: Hodnoty vložené pre túto transakciu sú nekonzistentné.
    Ktoré hodnoty si prajete prepočítať?

en: The vendor ID number.  If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo dodávateľa. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: The weighted average of all currency transactions of the past
sk: Vážený priemer všetkých menových transakcií v minulosti

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
sk: Nie sú žiadne naplánované transakcie, ktoré by mali byť teraz vložené.

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
    (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
    (%d transactions automatically created)
sk[0]: Teraz už nie sú Plánované transakcie, ktoré by mohli byť vložené.
    (automaticky bolo vytvorených %d transakcií)
sk[1]: Teraz už nie sú Plánované transakcie, ktoré by mohli byť vložené.
    (automaticky bolo vytvorených %d transakcií)
sk[2]: Teraz už nie sú Plánované transakcie, ktoré by mohli byť vložené.
    (automaticky bolo vytvorených %d transakcií)

en: There are no options for this report.
sk: Pre tento výkaz nie sú nastavenia.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what
    the Universe is for and why it is here, it will instantly
    disappear and be replaced with something even more bizarre and
    inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
sk: Existuje teória, podľa ktorej, ak niekto zistí. na čo
    Vesmír a prečo tu je tu je, tak okamžite zmizne
    a bude nahradený s niečím ešte viac bizarnejším
    a nevysvetliteľným.
    Je ešte iná teória, že už sa to stalo.
    Douglas Adams, "Reštaurácia na konci Vesmíru"

en: There is already an account with that name.
sk: Už existuje účet s týmto menom

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
sk: Pre zvolenú komoditu nie sú dostupné informácie o cene vo zvolenom časovom období.

en: There must be some number of occurrences.
sk: Musí existovať nejaký počet výskytov.

en: There was a system error while retrieving the price quotes.
sk: Vyskatla sa systémová chyba počas získavania cien cenných papierov

en: There was an error accessing %s.
sk: Vyskytla sa chyba počas prístupu k %s.

en: There was an error loading the specified URL.
sk: Vyskytla sa chyba počas načítavania určenej URL.

en: There was an error parsing the file 
        %s
sk: Vyskytla sa chyba pri analýze súbora 
        %s

en: There was an error reading the file.
    Do you want to continue?
sk: Počas čítania súboru sa vyskytla chyba.
    Prajete si pokračovať?

en: There was an error saving the file.
    
    %s
sk: Vyskytla sa chyba počas ukladania do súboru.
    
    %s

en: There was an error when loading the plugin for your security medium 
    (see log window). Probably the versions of your currently installed 
    OpenHBCI library and of the plugin do not match. In that case you need 
    to recompile and reinstall the plugin again. Aborting now.
sk: Vyskytla sa chyba pri načítavaní modulu pre vaše bezpečnostné médium 
    (pozrite si okno so záznamom). Pravdepodobne sa nezhodujú verzie
    knižníc OpenHBCI a modulu. V takomto prípade musíte prekompilovať
    a znovu nainštalovať modul. Končím.

en: There was an unknown error while retrieving the price quotes.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba počas získavania cien cenných papierov

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
sk: Pre zvolenú komoditu bola nájdená len jedna cena vo zvolenom časovom období. To neposkytne užitočné zobrazenie.

en: Third Option
sk: Tretie nastavenie

en: Third-level
sk: Tretia úroveň

en: This SX has changed; are you sure you want to cancel?
sk: Toto plánovanie bolo zmenené; ste si istý, že chcete skončiť?

en: This account contains read-only transactions.  You may not delete %s.
sk: Tento účet obsahuje transakcie iba na čítanie. Nemôžete odstrániť %s.

en: This account contains transactions.  Are you sure you
    want to delete the %s account?
sk: Tento účet obsahuje transakcie. Ste si istý, že
    chcete odstrániť účet %s?

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy.  Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
sk: Tento účet reprezentuje syntetický účet v hierarchií účtov. Transakcie nie je možné vkladať na takýto účet, iba na jeho podúčty (analytické účty).

en: This account may not be edited.  If you want
    to edit transactions in this register, please
    open the account options and turn off the
    placeholder checkbox.
sk: Tento účet nie je možné upravovať. Ak chcete upraviť transakcie v tomto registri, otvorte prosím
    nastavenia účtu a odznačte voľbu Syntetický účet.

en: This commodity has price quotes. Are
    you sure you want to delete the selected
    commodity and its price quotes?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť
    označenú komoditu?

en: This database is from an older version of GnuCash.
    Do you want to want to upgrade the database to the current version?
sk: Táto databáza je zo staršej verzie GnuCash. 
    Chcete ju aktualizovať databázu na súčasnú verziu GnuCash?

en: This druid helps you setting up your HBCI connection with your bank.
    
    You first need to apply for HBCI access at your bank. If your bank 
    decides to grant you HBCI access, the bank will send you a letter, 
    containing 
    
    * The bank code of your bank
    * The user ID that identifies you to your bank
    * The Internet address of your bank's HBCI server
    * Information about the cryptographic public key of your bank ("Ini-Letter").
    
    This information will be needed in the following. Press 'Next' now.
    
    NOTE: NO WARRANTIES FOR ANYTHING. Some banks are running a poorly
    implemented HBCI. You should not rely on time-critical transfers
    through HBCI, since sometimes your bank does not give you correct
    feedback when a transfer has been rejected.
    
    Press 'Cancel' if you do not wish to setup any 
    HBCI connection now.
sk: Tento druid vám pomôže nastaviť vaše spojenie HBCI s vašou bankou.
    
    Najskôr musíte vo svojej banke požiadať o prístup HBCI. Pokiaľ sa banka 
    rozhodne poskytnúť vám prístup HBCI, pošle vám dopis, obsahujúci
    
    * Kód vašej banky
    * ID používateľa, ktorý vás vo vašej banke identifikuje
    * Internetovú adresu serveru HBCI vašej banky
    * Informácie o kryptografickom verejnom kľúči vašej banky ("Ini-Letter").
    
    Pre ďalšie kroky budú potrebné tieto informácie. Teraz stlačte 'Ďalší'.
    
    POZNÁMKA. ŽIADNA ZÁRUKA NA ČOKOĽVEK. Niektoré banky používajú úboho
    implementované HBCI. Nemali by ste spoliehať pri časovo kritických prevodoch
    na HBCI, protože niekedy vaša banka nedáva správnu spätnú väzbu,
    keď bol prevod zamietnutý.
    
    Ak nechcete teraz nastaviť spojenie HBCI, stlačte 'Zrušiť'.

en: This druid will help you create a set of GnuCash 
    accounts for your assets (such as investments, 
    checking or savings accounts), liabilities (such 
    as loans) and different kinds of income and 
    expenses you might have. 
    
    Click 'Cancel'  if you do not wish to create any 
    new accounts now.
sk: Tento sprievodca vám pomôže vytvoriť sadu GnuCash účtov
    pre vaše aktíva (investície, šeky alebo úspory),
    pasíva (napríklad úvery) a rôzne druhy príjmov 
    a výdajov. 
    
    Kliknite na 'Zrušiť', ak si neželáte vytvoriť 
    ani jeden nový účet.

en: This druid will help you record a stock split or stock merger.
sk: Tento sprievodca vám pomôže so zaznamenaním rozdelenia alebo splynutia.

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
sk: Táto položka je pripojená k objednávke a bude odstránená aj z nej!

en: This file is from an older version of GnuCash.
    Do you want to continue?
sk: Tento súbor je zo staršej verzie GnuCash.
    Prajete si pokračovať?

en: This file/URL appears to be from a newer version
    of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash
    to work with this data.
sk: Zdá sa, že tento súbor/URL je z novšej verzií
    GnuCash. Ak chcete pracovať s týmito údajmi,
    musíte aktualizovať svoju verziu GnuCash.

en: This is a boolean option.
sk: Toto je boolean nastavenie.

en: This is a color option
sk: Toto je nastavenie farby

en: This is a combination date option
sk: Toto je nastavenie kombinovaného dátumu

en: This is a date option
sk: Toto je nastavenie dátumu

en: This is a date option with time
sk: Toto je nastavenie dátumu s časom

en: This is a development version. It may or may not work.
sk: Toto je vývojová verzia. Môže, ale nemusí fungovať.

en: This is a list option
sk: Toto je nastavenie zoznamu

en: This is a multi choice option.
sk: Toto je nastavenie viacerými voľbami.

en: This is a number option.
sk: Toto je nastavenie pre čísla

en: This is a relative date option
sk: Toto je nastavenie relatívneho dátumu

en: This is a sample GnuCash report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
sk: Toto je jednoduchý výkaz GnuCash. Detaily o písaní vlastných výkazov alebo rozširovaní existujúcich si pozrite zdrojový kód v priečinku scm/report v guile (scheme)

en: This is a step-by-step method of creating a loan repayment setup
    within GnuCash.  In this Druid, you can input the parameters of
    your loan and its repayment and give the details of its payback.
    Using that information, the appropriate Scheduled Transactions
    will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit
    the created Scheduled Transactions directly.
sk: Toto je metóda ako nastaviť splácanie pôžičiek v GnuCash krok za krokom.
    V tomto druidovi môžete zadať parametre svojej pôžičky a uviesť detaily
    jej splácania. Pomocou týchto informácií budú vytvorené zodpovedajúce
    plánované transakcie.
    
    Ak urobíte chybu alebo chcete neskôr urobiť zmeny, môžete vytvorené
    plánované transakcie upraviť priamo.

en: This is a string option
sk: Toto je nastavenie reťazca.

en: This is an account list option
sk: Toto je nastavenie zoznamu účtov

en: This is for testing. Your reports probably shouldn't have an option like this.
sk: Toto je na testovanie. Vaše výkazy by nemali mať takého nastavenia.

en: This is the Ini-Letter of you, the user. Please print out a paper copy 
    by pressing 'Print'. Then press 'Next'.
sk: Toto je Ini-Letter vás, používateľa. Vytlačte si prosím jeho papierovú kópiu stlačením 'Tisk'. Potom stlačte 'Ďalší'.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window.
sk: Toto je časť kotviaca túto transakciu k registru. Nemôžete ju z tohto registra odstrániť.

en: This order contains entries that have not been invoiced.
    Are you sure you want to close it out before
    you invoice all the entries?
sk: Táto objednávka obsahuje položky, ktoré neboli vyfakturované.
    Ste si istý, že ju chcete uzavrieť skôr ako budú
    vyfakturované všetky položky?

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sk: Táto stránka zobrazí váš zdaniteľný príjem a odpočítateľné výdaje.

en: This report has no options.
sk: Tento výkaz nemá nastavenia

en: This report requires accounts to be selected.
sk: Tento výkaz vyžaduje, aby boli zvolené účty.

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sk: Tento výkaz zobrazí váš zdaniteľný príjem a odpočítateľné výdaje.

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
sk: Táto transakcia obsahuje viacnásobné rozdelenie; stlačte tlačítko Rozdelenia, aby ste ich všetky videli

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
sk: Táto transakcie je rozdelenie akcií; ak chcete vidieť detaily stlačte tlačítko Rozdelenia

en: This window should never be realized.
sk: Toto okno by nemalo byť nikdy realizované.

en: Three Months Ago
sk: Pred tromi mesiacmi

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Time and Date Option
sk: Nastavenia času a dátumu

en: Timezone for these quotes:
sk: Časová zóna pre tieto akcie:

en: Tip of the Day
sk: Tip dňa

en: Tip of the Day:
sk: Tip dňa:

en: Title
sk: Titul

en: To
sk: Do

en: To Amount:
sk: na sumu:

en: To Copy a Transaction
sk: Kopírovanie transakcie

en: To Create Reports and Graphs
sk: Vytvorenie výkazov a grafov

en: To Create a Chart of Accounts
sk: Vytvorenie grafu účtov

en: To Create a New Account
sk: Vytvorenie nového účtu

en: To Customize Reports and Graphs
sk: Prispôsobenie výkazov a grafov

en: To Delete a Transaction
sk: Odstránenie transakciu

en: To Delete an Account
sk: Odstránenie účtu

en: To Edit a Chart of Accounts
sk: Upravenie grafu účtov

en: To Edit a Transaction
sk: Úprava transakcie

en: To Edit an Account
sk: Úprava účtu

en: To Enter Multiple Currency Transactions
sk: Vkladanie transakcií s rôznymi menami

en: To Enter Multiple Split Transactions
sk: Vkladanie viacnásobného rozdelenia transakcií

en: To Enter a Transaction
sk: Vloženie transakcie

en: To Jump to Another Account
sk: Skok do iného účtu

en: To Perform a Stock Split
sk: Vytvorenie akciového rozdelenia

en: To Print Checks
sk: Vytlačiť šek

en: To Print or Export Reports and Graphs
sk: Tlač alebo export výkazov a grafov

en: To Reconcile an Account to a Statement
sk: Vysporiadanie účtu podľa bankového výpisu

en: To Remove Transaction Splits
sk: Odstránenie rozdelenia transakcií

en: To Schedule Transactions
sk: Plánovanie transakcií

en: To delete an account, you must first
    choose an account to delete.
sk: K odstráneniu účtu musíte najskôr
    zvoliť účet, ktorý sa má odstrániť.

en: To edit an account, you must first
    choose an account to edit.
sk: Pre úpravu účtu, musíte najskôr
    zvoliť účet, ktorý sa má upraviť.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with
    multiple deductions, click the Split button in the tool bar.
    Alternatively, in the View -> Style menu, you can choose the register
    style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
sk: Ak chcete vložiť transakcie s viacnásobným rozdelením napr. šek
    s viacnásobnou zrážkou, kliknite na tlačítko Rozdelenie v panely nástrojov.
    Alternatívou je voľba štýlu registra Automaticky delené saldokonto
    alebo nastavenie Denník transakcií v ponuke Register|Štýl.

en: To open an account, you must first
    choose an account to open.
sk: Ak chcete otvoriť účet, najskôr
    musíte zvoliť účet, ktorý sa má otvoriť.

en: To reconcile an account, you must first
    choose an account to reconcile.
sk: K vysporiadaniu účtu musíte najskôr
    zvoliť účet, ktorý sa má vysporiadať.

en: To transfer funds between accounts with different currencies,
    click on the Transfer button in the register toolbar, select the
    accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange
    rate or the other currency's amount will be available.
sk: Prostriedky prevediete medzi účtami s rôznymi menami kliknutím na tlačítko
    Prevod v panely nástrojov registra, zvolením účtov a budú k dispozícií
    voľby prevodu meny pre zadanie kurzu alebo čiastky v druhej mene.

en: To-Create Transaction Preparation
sk: Príprava vytvárania transakcie

en: To:
sk: Do:

en: Today
sk: dnes

en: Today Date Format
sk: Dnešný formát dátumu

en: Todo Investment Docs
sk: Urobiť dokumentáciu k investíciám

en: Tool Bar Buttons
sk: Tlačidlá v nástrojovom panely

en: Tool Windows
sk: Okno nástrojov

en: Toolbar Buttons
sk: Tlačidlá v nástrojovom pruhu

en: Top Ten Reasons to Use GnuCash
sk: 10 najväčších dôvodov prečo používať GnuCash

en: Top-level
sk: Najvyššia úroveň

en: Topic Search
sk: Hľadať tému

en: Topics
sk: Témy

en: Tot %s
sk: Celkom %s

en: Tot Credit
sk: Celkový kredit

en: Tot Debit
sk: Celkový debet

en: Tot Shares
sk: Celkový podiel

en: Total
sk: Celkom

en: Total (Report)
sk: Celkom (výkaz)

en: Total Cash:
sk: Hotovosť celkom:

en: Total Charge:
sk: Celkom účtované:

en: Total Credit
sk: Celkový kredit

en: Total Credits
sk: Celkový kredit

en: Total Debits
sk: Celkový debet

en: Total Due
sk: Celkové clo

en: Total Equity
sk: Celkový majetok

en: Total For
sk: Celkovo za

en: Total Owed
sk: Celkového dlhu

en: Total Return
sk: Celkový výnos

en: Total amount owed to/from Company
sk: Celkovej dlžnej sumy voči/od spoločnosti

en: Total in Report Currency
sk: Celkom vo výkaze Meny

en: Total:
sk: Celkom:

en: Totals
sk: Súčty

en: Tracking Currency Investments (How-To)
sk: Sledovanie menových investícií (Ako...)

en: Tracks Your Investments
sk: Sledovanie vašich investícií

en: Tradable commodities
sk: Obchodovateľné komodity

en: Transaction Information
sk: Informácie o transakcii

en: Transaction Journal
sk: Denník transakcií

en: Transaction Reminders
sk: Pripomenutie transakcií

en: Transaction Report
sk: Výkaz transakcií

en: Transaction with no Accounts: %s
sk: Transakcia bez účtov: %s

en: Transactions
sk: Transakcie

en: Transactions relating to company  %d contain more than one currency.  This report is not designed to cope with this possibility.
sk: Transakcie súvisiace so spoločnosťou %d obsahujú viac ako len jednu menu. Tento výkaz nie je navrhnutý tak, aby sa s ním mohlo pracovať.

en: Transfer
sk: Prevod

en: Transfer Account
sk: Prevodový účet

en: Transfer From
sk: Prevod z

en: Transfer Funds
sk: Prevod fondov

en: Transfer Information
sk: Informácie o prevode

en: Transfer To
sk: Prevod do

en: Transfer Type
sk: Typ prevodu

en: Transfer from/to
sk: Previesť z/na

en: Transfer funds from one account to another
sk: Prevedie fondy z jedného účtu na druhý

en: Tri-Yearly
sk: Tri krát do roka

en: Tri-Yearly (x%u): %u
sk: Tri krát do roka (x%u): %u

en: Tri-Yearly: %u
sk: Tri krát do roka: %u

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Tutorial and Concepts _Guide
sk: Manuál a _koncepčná príručka

en: Two Column Display
sk: Dvojstĺpcové zobrazenie

en: Two Weeks
sk: Dva týždne

en: Type
sk: Typ

en: Type a single term into the box and hit 'search'. At the moment, this search engine does not support complex searches, just single words.
sk: Napíšte jednoduchý termín do kolonky a stlačte 'nájdi'. V tomto momente vyhľadávanie nepodporuje komplexné hľadanie, iba jednotlivé slová.

en: Type of search
sk: Typ hľadania

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the
    Transfer register column, and GnuCash will complete the name from
    your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s)
    of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of
    the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash.)
sk: Napíšte prvé písmená názvu existujúceho účtu v registri v stĺpci
    Prevody a GnuCash dokončí názov podľa vášho zoznamu účtov.
    Pre podúčty napíšte prvé písmená rodičovského účtu, na nimi
    dajte ':' a vložte prvé písmená podúčtu (napríklad A:H pre Aktíva:Hotovosť).

en: Type:
sk: Typ:

en: Type:
sk: Typ:

en: Type:T
sk: Typ:T

en: Types of GnuCash Accounts
sk: Typy GnuCash účtov

en: Types of Investments
sk: Typy investícií

en: Types of Reports and Graphs
sk: Typy výkazov a grafov

en: UK-style dd/mm/yyyy
sk: Britský štýl dd/mm/rrrr

en: URL to display in report
sk: URL, ktorí sa zobrazí vo výkaze

en: URL to frame
sk: URL do rámca

en: US-style: mm/dd/yyyy
sk: Americký štýl: mm/dd/rrrr

en: Ugly option
sk: Hnusné nastavenie

en: Unable to create prices for these items:
sk: Nie je možné vytvoriť ceny pre tieto položky:

en: Unable to get quotes or diagnose the problem.
sk: Nie je možné získať ceny alebo diagnostikovať problém.

en: Unable to retrieve quotes for these items:
sk: Nie je možné získať ceny pre tieto položky:

en: Unbalanced parenthesis
sk: Nepárová zátvorka

en: Uncheck if you do not want this dialog to run if you start GnuCash up again.
sk: Odznačte túto voľbu, ak si neprajete spustiť tento dialóg pri ďalšom štarte GnuCash

en: Undefined character
sk: Nedefinovaný znak

en: Unfortunately this HBCI job is not supported 
    by your bank or for your account. Aborting.
sk: Táto HBCI úloha žiaľ nie je vašou bankou
    ale pre váš účet podporovaná. Ruším operáciu.

en: Unfortunately you entered a wrong PIN for too many times.
    Your chip card is therefore destroyed. Aborting.
sk: Nanešťastie ste príliš veľa krát vložili nesprávny PIN.
    Vaša čipová karta je preto zničená. Končím.

en: Unit Price
sk: Jednotková cena

en: Units
sk: Jednotky

en: Units:
sk: Jednotky:

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown EntryLedger Type
sk: Neznámy typ EntryLedger

en: Unknown OFX CMA account
sk: Neznámy účet CMA OFX

en: Unknown OFX checking account
sk: Neznámy bežný účet OFX

en: Unknown OFX credit card account
sk: Neznámy účet kreditnej karty OFX

en: Unknown OFX investment account
sk: Neznámy investičný účet OFX

en: Unknown OFX money market account
sk: Neznámy účet peňažného trhu OFX

en: Unknown OFX savings account
sk: Neznámy účet úspor OFX

en: Unknown database access mode '%s'. Using default mode: multi-user.
sk: Neznámy režim prístup databázy  '%s'. Použi je štandardný režim: multi-používateľ.

en: Unknown file type
sk: Neznámy typ súboru.

en: Unload selected file
sk: Zrušiť zvolený súbor

en: Unpost
sk: Zrušiť odoslanie

en: Unpost this Invoice and make it editable
sk: Zrušiť odoslanie tejto faktúry a spraviť upraviteľnou

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.  Are you sure you want to unpost it?
sk: Zrušenie vystavenia tejto faktúry odstráni vystavenú účtovú položku. Ste si istý, že chcete zrušiť jej vystavenie?

en: Unrealized Gains
sk: Nerealizované výnosy

en: Unrealized Gains(Losses)
sk: Nerealizované výnosy(strata)

en: Unselect All
sk: Všetko odznačiť

en: Unspecified
sk: Nešpecifikovaný

en: Unsupported entity type: %s
sk: Nepodporovaný typ entity: %s

en: Upcoming
sk: Budúci

en: Update 
    account list
sk: Aktualizovať 
    zoznam účtov

en: Update your GnuCash accounts
sk: Aktualizujte svoje GnuCash účty

en: Update your accounts with the new information
sk: Aktualizujte svoje účty s novými informáciami

en: Updating Exchange Rates (How-To)
sk: Aktualizácia výmenného kurzu (Ako...)

en: Updating local system
sk: Aktualizujem lokálny systém

en: Usage
sk: Použitie

en: Use 24-hour time format
sk: Použiť 24-hodinový formát

en: Use Escrow Account
sk: Použiť escrow účet

en: Use From - To
sk: Použiť Od - Do

en: Use From - To period
sk: Použiť od - do obdobie

en: Use Full Account Name?
sk: Použiť úplný názov účtu?

en: Use Full Other Account Name?
sk: Použiť iný úplný názov účtu?

en: Use GNOME default
sk: Použiť štandardné nastavenia GNOME

en: Use Global
sk: Použiť všeobecné

en: Use Opening Balances Equity account
sk: Použiť počiatočný stav majetkového účtu

en: Use Stacked Bars
sk: Použiť skladané stĺpce

en: Use Transaction Template
sk: Použiť šablónu transakcií

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
sk: Použiť 24 hodinový časový formát (namiesto 12 hodinového).

en: Use accounting labels
sk: Používať účtovné označenia

en: Use file compression
sk: Používať kompresiu súborov

en: Use local time
sk: Použiť miestny čas

en: Use the financial calculator
sk: Použiť finančnú kalkukačku

en: User ID ("Benutzerkennung")
sk: ID používateľa ("Benutzerkennung")

en: User Identification
sk: Identifikácia používateľa

en: User Info
sk: Užívateľské informácie

en: User Keys will be sent
sk: Budú odoslané kľúče používateľa

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Username and Password
sk: Užívateľské meno a heslo

en: Username:
sk: Užívateľské meno:

en: Username:
sk: Používateľ:

en: Using Entry Shortcuts
sk: Používanie skratiek položiek

en: Using GnuCash Reports and Charts
sk: Používanie GnuCash výkazov a grafov

en: Using the Register to Record Transactions
sk: Používanie registra pre záznam transakcií

en: Value
sk: Hodnota

en: Value $
sk: Hodnota $

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Variable
sk: Premenná

en: Variables
sk: Premenné

en: Vendor
sk: Dodávateľ

en: Vendor ID
sk: ID dodávateľa

en: Vendor Jobs
sk: Úlohy dodávateľov

en: Vendor Number:
sk: Číslo dodávateľa:

en: Vendor Report
sk: Výkaz dodávateľov

en: Vendor's Bills
sk: Dodávateľské faktúry

en: Vendor's Jobs
sk: Dodávateľské úlohy

en: Vendors
sk: Dodávatelia

en: Verify Changes
sk: Kontrola zmien

en: Verify Ini-Letter from Server
sk: Skontrolovať Ini-Letter zo servera

en: Verify passphrase:
sk: Kontrola hesla:

en: Version
sk: Verzia

en: Version: Gnucash-%s
sk: Verzia: Gnucash-%s

en: Version: Gnucash-cvs (built %s)
sk: Verzia: Gnucash-cvs (vytvorené %s)

en: View
sk: Zobrazenie

en: View Bill
sk: Zobraziť faktúru

en: View Expense Voucher
sk: Zobraziť potvrdenie o výdavku

en: View Invoice
sk: Zobraziť faktúru

en: View Invoices
sk: Zobraziť faktúry

en: View and Edit the available Billing Terms
sk: Zobrazenie a úprava dostupných fakturačných podmienok

en: View and Edit the available Tax Tables
sk: Zobrazenie a úprava dostupných daňových tabuliek

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
sk: Prezeranie a úprava komodít pre akciové a investičné fondy

en: View and edit the list of Billing Terms
sk: Zobraziť a upraviť zoznam platobných podmienok

en: View and edit the list of Tax Tables
sk: Zobraziť a upraviť zoznam daňových tabuliek

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
sk: Prezeranie a úprava cien pre akciové a investičné fondy

en: View and edit the properties of this file.
sk: Zobrazenie a úprava nastavení tohoto súbora

en: View the Tips of the Day
sk: Prezeranie Tipov dňa

en: View the quick report of bills coming due soon.
sk: Zobraziť rýchlu správu účtov, ktoré bude treba čoskoro zaplatiť.

en: View...
sk: Pohľad...

en: View/Edit Customer
sk: Zobraziť/Upraviť zákazníka

en: View/Edit Employee
sk: Zobraziť/Upraviť zamestnanca

en: View/Edit Invoice
sk: Zobraziť/Upraviť faktúru

en: View/Edit Job
sk: Zobraziť/Upraviť úlohu

en: View/Edit Order
sk: Zobraziť/Upraviť objednávku

en: View/Edit Vendor
sk: Zobraziť/Upraviť dodávateľa

en: Void Transactions?
sk: Vyprázdniť transakcie?

en: Void only
sk: Len neplatné

en: Voided
sk: Neplatný

en: WARNING!!!  GnuCash could not obtain the lock for
       %s.
    That database may be on a read-only file system,
    or you may not have write permission for the directory.
    If you proceed you may not be able to save any changes.
    
    What would you like to do?
sk: VAROVANIE!!!  GnuCash nemôže uzavrieť
       %s.
    Je možné, že databáza je na systéme, ktorý je len na čítanie,
    alebo nemáte právo zapisovať do nej.Ak budete pokračovať, nebudete môcť uložiť zmeny.
    
    Čo chcete urobiť?

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
sk: Varovanie: K niektorým účtom sú priradené duplikované TXF kódy. Iba TXF kódy so zdrojmi dlžníkov sa môžu opakovať.

en: Waiting for response
sk: Čakám na odpoveď

en: Want to see all your subaccount transactions in one register?
    From the main menu, highlight the parent account and select
    Accounts -> Open Subaccounts from the menu.
sk: Chcete vidieť všetky transakcie podúčtov v jednom registri?
    V hlavnej ponuke zvýraznite rodičovský účet a zvoľte v ponuke
    Účet -> Otvoriť podúčty.

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
sk: Varovanie: Financie::Quote nie je správne nainštalované

en: Web Access
sk: Web prístup

en: Wednesday
sk: Streda

en: Week
sk: Týždeň

en: Weekdays
sk: Pracovné dni

en: Weekdays: (x%u)
sk: Pracovné dni: (x%u)

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Weekly (x%d): %s
sk: Týždenne (x%d): %s

en: Weekly: %s
sk: Týždenne: %s

en: Weeks
sk: Týždne

en: Weighted Average
sk: Vážený priemer

en: Welcome Sample Report
sk: Vitajte v ukážkovom výkaze

en: Welcome to GnuCash
sk: Vitajte v GnuCash

en: Welcome to GnuCash 1.8!
sk: Vitajte v GnuCash 1.8!

en: Welcome to GnuCash!
sk: Vitajte v GnuCash!

en: Welcome-to-GnuCash report screen
sk: Vitajte v zobrazení GnuCash výkazov

en: What Tax Table should be applied to this customer?
sk: Aká daň by sa mala použiť pre tohoto zákazníka ?

en: What Tax Table should be applied to this vendor?
sk: Aká daňová tabuľka sa má použiť pri tomto dodávateľovi?

en: What is GnuCash?
sk: Čo je GnuCash?

en: What to do, what to do?
sk: Čo robiť, čo robiť?

en: What's New in v1.8
sk: Čo je nové v 1.8

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or
    decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and
    decrement check numbers as well.
sk: Keď zadávate dáta, môžete vybraný dátum zvýšiť alebo znížiť
    stlačením '+' alebo '-'. '+' alebo '-' môžete použiť aj pre zvýšenie
    a zníženie čísiel šekov.

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
sk: Či pri spustení zobrazovať zoznam účtov k zaplateniu.

en: Width of plot in pixels.
sk: Šírka kreslenia v pixeloch.

en: Wire
sk: Linka

en: Withdraw
sk: Výber

en: Withdrawal
sk: Odčerpanie

en: Working...
sk: Pracujem...

en: Writing file...
sk: Zapisujem do súboru...

en: YYYY-MM-DD
sk: RRRR-MM-DD

en: Year
sk: Rok

en: Yearly
sk: Ročne

en: Yearly (x%u): %s/%u
sk: Ročne (x%u): %s/%u

en: Yearly: %s/%u
sk: Ročne: %s/%u

en: Years
sk: Roky

en: Yes
sk: Áno

en: You are about to change a reconciled split.
    Are you sure you want to do that?
sk: Idete zmeniť vysporiadané rozdelenie.
    Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: You are about to overwrite an existing split.
    Are you sure you want to do that?
sk: Idete prepísať existujúce rozdelenie.
    Ste si istý, že to chcete?

en: You are about to overwrite an existing transaction.
    Are you sure you want to do that?
sk: Idete prepísať existujúcu transakciu.
    Ste si istý, že to chcete spraviť?

en: You are missing some needed Perl libraries.
    Run 'update-finance-quote' as root to install them.
sk: Chýbajú vám niektoré potrebné knižnice Perlu.
    Ak ich chcete nainštalovať spustnite ako root 'update-finance-quote'.

en: You can also lookup and file bug reports at http://bugzilla.gnome.org
sk: Tiež si môžete pozrieť oznámenia o chybách na http://bugzilla.gnome.org

en: You can easily import your existing financial data from Quicken,
    MS Money or other programs that export QIF files or OFX files.  In the
    File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file,
    respectively. Then, follow the instructions provided.
sk: Veľmi ľahko môžete importovať existujúce finančné údaje z Quicken,
    MS Money alebo iných programov, ktoré exportujú QIF  alebo OFX
    súbory.  V ponuke Súbor vyberte položku Import a kliknite na QIF/OFX
    súbor a riaďte sa poskytnutými informáciami.

en: You can learn more about writing scheme using this %s.
sk: V %s sa môžete naučiť viac o písaní schém.

en: You can pack multiple reports into a single window, 
    providing all the financial information you want at a glance.
    To do so, use the Sample & Custom -> "Custom Multicolumn Report" 
    report.
sk: Môžete zoskupiť niekoľko výkazov do jedného okna, v ktorom budú všetky
    požadované informácie k dispozícií okamžite. To urobíte kliknutím na
    výkaz Ukážka a vlastné -> "Vlastný výkaz s viacerými stĺpcami".

en: You can't transfer from a non-currency account.  Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
sk: Nemôžete prevádzať z nemenového účtu. Skúste prehodiť účty "od" a "do" a použiť zápornú "čiastku".

en: You can't transfer from and to the same account!
sk: Nemôžete urobiť prevod z toho istého na ten istý účet!

en: You cannot remove the last entry from the tax table.
    Try deleting the tax table if you want to do that.
sk: Nemôžete odstrániť poslednú položku z daňovej tabuľky.
    Ak to chcete urobiť, skúste odstrániť daňovú tabuľku.

en: You cannot save to that file.
sk: Nie je možné uložiť do toho súboru

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
sk: Nie je možné uložiť pod týmto názvom.
    
    %s

en: You do not have permission to access
        %s
sk: Nemáte práva na prístup
    k %s

en: You don't have any stock accounts with balances!
sk: Nemáte žiadny účet s akciami so zostatkom!

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run.
    Do you really want to do this?
sk: Pokúsili ste sa vytvoriť plánovanou transakciu, ktorá sa nikdy
    neuskutoční. Skutočne to chcete urobiť?

en: You have changed the HBCI version. GnuCash will now need to 
    update various system parameters, including the account list.
    Press 'Ok' now to proceed to updating the system and the account list.
sk: Zmenili ste verziu HBCI. GnuCash bude teraz musieť aktualizovať 
    rôzne parametre systému vrátane zoznamu účtov. Teraz stlačte 'Ok' 
    pre pokračovanie v aktualizácií systému a zoznamu účtov.

en: You have made changes to this reconcile window.
    Are you sure you want to cancel?
sk: Vykonali ste zmeny v tomto okne.
    Prajete si ich zrušiť?

en: You have not selected an owner
sk: Nevybrali ste vlastníka

en: You have not selected any accounts
sk: Nevybrali ste si žiadny účet

en: You have selected no accounts.
sk: Nevybrali ste si účet

en: You may not create a new national currency.
sk: Nemôžete vytvoriť novú národnú menu.

en: You must choose a Tax Account.
sk: Musíte vybrať účet pre daň.

en: You must choose a commodity.
sk: Musíte vybrať komoditu.

en: You must choose a valid parent account.
sk: Musíte si zvoliť platný rodičovský účet.

en: You must choose an owner for this job.
sk: Musíte zvoliť vlastníka pre túto úlohu.

en: You must either enter a valid cash amount
    or leave it blank.
sk: Musíte tiež vložiť platnú výšku hotovosti
    alebo ju nechať prázdnu.

en: You must either enter a valid price
    or leave it blank.
sk: Tiež musíte vložiť platnú cenu
    alebo ju nechať prázdnu.

en: You must enter a Type for the commodity.
sk: Musíte vložiť typ pre komoditu.

en: You must enter a billing address.
sk: Musíte vložiť fakturačnú adresu.

en: You must enter a company name.
    If this customer is an individual (and not a company) you should set the "company name" and "contact name" the same.
sk: Musíte vložiť názov spoločnosti.
    Pokiaľ je tento zákazník fyzická osoba (a nie spoločnosť), mali by ste "názov spoločnosti" a "kontaktné meno" dať rovnaké.

en: You must enter a company name.
    If this vendor is an individual (and not a company) you should set the "company name" and "contact name" the same.
sk: Musíte vložiť názov spoločnosti.
    Pokiaľ je tento dodávateľ fyzická osoba (a nie spoločnosť), mali by ste "názov spoločnosti" a "kontaktné meno" dať rovnaké.

en: You must enter a distribution amount.
sk: Musíte vložiť distribučnú sumu.

en: You must enter a name for the commodity.
sk: Musíte vložiť názov komodity.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation",
    and "Type" for the commodity.
sk: Musíte vložiť údaj pre komoditu do položiek "Úplný názov",
    "Symbol/skratka", a "Typ".

en: You must enter a payment address.
sk: Musíte vložiť adresu platby.

en: You must enter a username.
sk: Musíte vložiť meno používateľa.

en: You must enter a valid `to' amount.
sk: Musíte vložiť platnú `na' sumu.

en: You must enter a valid amount.
sk: Musíte vložiť platnú sumu

en: You must enter a valid balance.
sk: Musíte zadať platný zostatok.

en: You must enter a valid distribution amount.
sk: Musíte vložiť platný distribučný obnos.

en: You must enter a valid expression.
sk: Musíte vložiť platný výraz.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
sk: Musíte si zvoliť platný počiatočný zostatok, alebo ju nechajte prázdnu.

en: You must enter a valid price.
sk: Musíte vložiť platnú cenu.

en: You must enter an abbreviation for the commodity.
sk: Musíte vložiť skratku pre komoditu.

en: You must enter an account name for posting.
sk: Musíte vložiť názov účtu pre odoslanie.

en: You must enter an account name.
sk: Musíte vložiť názov účtu.

en: You must enter an address.
sk: Musíte vložiť adresu.

en: You must enter an amount to transfer.
sk: Musíte vložiť sumu, ktorá sa má previesť.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
sk: Musíte vložiť existujúcu národnú menu alebo vložte iný typ.

en: You must enter the amount of the payment.  The payment amount must be greater than zero.
sk: Musíte zadať čiastku platby. Čiastka musí byť väčšia ako nula.

en: You must enter the employee's name.
sk: Musíte vložiť meno zamestnanca.

en: You must enter values for the other quantities.
sk: Musíte vložiť hodnoty aj pre ostatné veličiny

en: You must provide a name for this Billing Term.
sk: Musíte poskytnúť názov pre tieto fakturačné podmienky.

en: You must provide a name for this Tax Table.
sk: Musíte zadať názov tejto daňovej tabuľky.

en: You must provide a unique name for this Billing Term.
    Your choice "%s" is already in use.
sk: Musíte zadať jedinečné meno týchto platobných podmienok.
    Vaša voľba "%s" sa už používa.

en: You must provide a unique name for this Tax Table.
    Your choice "%s" is already in use.
sk: Musíte zadať jedinečný názov pre túto daňovú tabuľku.
    Vaša voľba "%s" sa už používa.

en: You must put values for the type, name,
    and abbreviation of the currency/stock.
sk: Musíte vložiť hodnoty pre typ, názov
    a skratku meny/akcie.

en: You must select a commodity.
sk: Musíte zvoliť komoditu.

en: You must select a commodity.
    To create a new one, click "New"
sk: Musíte zvoliť komoditu.
    ak si prajete vytvoriť novú, kliknite "Nový"

en: You must select a company for payment processing.
sk: Musíte zvoliť spoločnosť pre spracovanie platby.

en: You must select a currency.
sk: Musíte si vybrať menu.

en: You must select a transfer account from the account tree.
sk: Musíte zvoliť cieľový účet zo stromu účtov.

en: You must select a transfer account or choose
    the opening balances equity account.
sk: Musíte zvoliť účet na prevod alebo zvoliť
    počiatočný zostatok majetkového účtu.

en: You must select an account to check and repair.
sk: Musíte si zvoliť účet, ktorý bude skontrolovaný a opravený.

en: You must select an account type.
sk: Musíte zvoliť typ účtu.

en: You must select an asset account
    for the cash distribution.
sk: Musíte zvoliť účet aktív
    pre hotovostnú distribúciu.

en: You must select an income account
    for the cash distribution.
sk: Musíte zvoliť príjmový účet
    pre hotovostnú distribúciu.

en: You must select an item from the list
sk: Musíte vybrať položku zo zoznamu.

en: You must specify an account to transfer from,
    or to, or both, for this transaction.
    Otherwise, it will not be recorded.
sk: Musíte špecifikovať účet, z ktorého alebo
    na ktorý alebo obidva, pre túto transakciu.
    Inak nebude zaznamenaná.

en: You need to enter a string value
sk: Musíte vložiť reťazcovú hodnotu

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
sk: Ak chcete zmeniť kurz, transakciu musíte rozbaliť.

en: You need to supply Billing Information.
sk: Musíte zadať fakturačné informácie.

en: You would be deleting a reconciled split!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sk: Odstraňovali by ste vysporiadanú časť! To nie je dobrý
    nápad, protože to spôsobí neplatnosť vami odsúhlaseného zostatku.

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sk: Odstraňovali by ste transakciu s vysporiadanými čiastkami! To nie je dobrý
    nápad, protože to spôsobí neplatnosť vášho odsúhlaseného zostatku.

en: You would be modifying a transaction with reconciled splits!
    This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sk: Upravovali by ste transakciu s vysporiadanými čiastkami! To nie je dobrý
    nápad, protože to spôsobí neplatnosť vami odsúhlaseného zostatku.

en: Your security medium is not supported. No appropriate plugin 
    has been found for that medium. Aborting.
sk: Vaše bezpečnostné médium nie je podporované. Nebol preň 
    nájdený vhodný zásuvný modul. Končím.

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
sk: Komodita a mena, ktoré ste zvolili pre výkaz, sú identické.To nedáva zmysel, aby boli zobrazené ceny pre identické komodity.

en: Your selected post account, %s, does not exist
sk: Vami zvolený účet pre vystavenie %s neexistuje

en: [rmw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
sk: [rmw] TOTO OKNO BY NEMALO BYŤ VYTVORENÉ

en: [rtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
sk: [rtw] TOTO OKNO BY NEMALO BYŤ VYTVORENÉ

en: [wrtw] THIS WINDOW SHOULD NOT BE CREATED
sk: [wrtw] TOTO OKNO BY NEMALO BYŤ VYTVORENÉ

en: \ (Backslash)
sk: \ (Opačné lomítko)

en: _+Advanced
sk: _+Pokročilé

en: _Account
sk: _Účet

en: _Account Report
sk: Výka_z účtov

en: _Actions
sk: Ú_kony

en: _All
sk: _Všetky

en: _All transactions
sk: _Všetky transakcie

en: _Amount
sk: Sum_a

en: _Assets & Liabilities
sk: _Aktíva a Pasíva

en: _Auto-Split Ledger
sk: _Automaticky delené saldokonto

en: _Basic Ledger
sk: _Prvotné saldokonto

en: _Billing Terms Editor
sk: Editor fakturačných po_dmienok

en: _Blank
sk: _Prázdna

en: _Business
sk: _Podnikanie

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Check & Repair
sk: _Kontrola a oprava

en: _Cleared
sk: _Očistené

en: _Commodity Editor
sk: _Editor komodít

en: _Company Report
sk: Výkaz spoločnosti

en: _Date
sk: _Dátum

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Delete Account
sk: O_dstrániť účet

en: _Description
sk: _Popis

en: _Double Line
sk: _Dvojitá čiara

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Edit Account
sk: _Upraviť účet

en: _Edit Invoice
sk: _Upraviť faktúru

en: _Enter
sk: _Vložiť

en: _Financial Calculator
sk: _Finančná kalkukačka

en: _Find
sk: _Nájsť

en: _Find Transactions
sk: _Nájsť transakciu

en: _Finish
sk: _Ukončiť

en: _Frozen
sk: _Zmrazené

en: _General Ledger
sk: _Hlavná kniha

en: _Gnucash Users Manual
sk: _GnuCash manuál používateľa

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Income & Expense
sk: _Príjem a Výdaj

en: _Jump
sk: _Skok

en: _Memo
sk: Pozná_mka

en: _Mortgage & Loan Repayment...
sk: _Splácanie hypotéky & pôžičky...

en: _New
sk: _Nový

en: _New Account...
sk: _Nový účet...

en: _New File
sk: _Nový súbor

en: _New Invoice
sk: _Nová faktúra

en: _Number
sk: Čís_lo

en: _Open Account
sk: _Otvoriť účet

en: _Postpone
sk: Od_ložiť

en: _Price
sk: _Cena

en: _Price Editor
sk: Edito_r cien

en: _Quantity
sk: _Množstvo

en: _Reconcile
sk: _Vysporiadať

en: _Reconcile Information...
sk: _Informácie o vysporiadaní...

en: _Reconcile...
sk: _Vysporiadať...

en: _Reconciled
sk: _Vysporiadané

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Reports
sk: Vý_kazy

en: _Sample & Custom
sk: _Ukážky a vlastné

en: _Scheduled Transaction Editor
sk: Editor plánovaných tran_sakcií

en: _Scheduled Transactions
sk: _Plánované transakcie

en: _Since Last Run...
sk: _Od posledného spustenia...

en: _Standard
sk: Š_tandard

en: _Statement Date
sk: _Dátum vyúčtovania

en: _Status Bar
sk: _Stavový riadok

en: _Stock Split...
sk: Rozdelenie _akcií...

en: _Style Sheets...
sk: Š_týly...

en: _Tax Table Editor
sk: Editor _daňových tabuliek

en: _Taxes
sk: _Dane

en: _This transaction
sk: _Táto transakcia

en: _Tip Of The Day
sk: _Tip dňa

en: _Tips Of The Day
sk: _Tip dňa

en: _Toolbar
sk: Panel _nástrojov

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Transaction
sk: _Transakcia

en: _Transaction Journal
sk: Denník _transakcií

en: _Transaction Report
sk: Výkaz _transakcií

en: _Transfer...
sk: _Previesť...

en: _Unreconciled
sk: _Nevysporiadané

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Voided
sk: _Prázdne

en: _Windows
sk: _Okná

en: acct
sk: zúčtovanie

en: all criteria are met
sk: všetky kritéria sú splnené

en: an Account
sk: Účet

en: and
sk: a

en: and subaccounts
sk: a podúčty

en: any criteria are met
sk: ktorékoľvek kritérium je splnené

en: at Bank
sk: v banke

en: contains
sk: obsahuje

en: days.
sk: dní.

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: does not equal
sk: nie je rovný

en: does not match regex
sk: nezodpovedá reg. výr.

en: duedate
sk: Dátum zdaniteľného plnenia

en: equal to
sk: rovná sa

en: equals
sk: rovná sa

en: false
sk: nepravda

en: greater than
sk: väčšie ako

en: greater than or equal to
sk: je väčšie alebo sa rovná

en: has credits
sk: má kredity

en: has credits or debits
sk: má kredity alebo debety

en: has debits
sk: má debety

en: is
sk: je

en: is after
sk: je po

en: is before
sk: je pred

en: is before or on
sk: je pred alebo

en: is greater than
sk: je viac než

en: is greater than or equal to
sk: je väčšie alebo rovné

en: is less than
sk: je menej než

en: is less than or equal to
sk: je menšie alebo rovné

en: is not
sk: nie je

en: is not on
sk: nie je na

en: is on
sk: je

en: is on or after
sk: je po alebo

en: item
sk: položka

en: largest to smallest, latest to earliest
sk: od najväčšieho k najmenšiemu, od posledného k najstaršiemu

en: last day
sk: posledný deň

en: less than
sk: menšie ako

en: less than or equal to
sk: je menšie alebo sa rovná

en: matches all accounts
sk: zodpovedá všetkým účtom

en: matches any account
sk: odpovedá akémukoľvek účtu

en: matches no accounts
sk: nezodpovedá žiadnemu účtu

en: matches regex
sk: zodpovedá reg. výr.

en: months.
sk: mesiace.

en: my-bank
sk: moja-banka

en: not equal to
sk: nerovná sa

en: old-file-import
sk: import-starého-súboru

en: online book
sk: online knihe

en: postd
sk: vystavené

en: sample:Action
sk: sample:Úkon

en: sample:Description of a transaction
sk: sample:Popis transakcie

en: sample:Description of an Entry
sk: sample:Popis položky

en: sample:Expenses:Automobile:Gasoline
sk: sample:Výdaje:Automobil:Benzín

en: sample:Memo field sample text string
sk: sample:Príklad reťazca poznámkového políčka

en: sample:Notes field sample text string
sk: sample:Príklad reťazca políčka so správou

en: sample:Payment
sk: sample:Platba

en: sample:Tax Table 1
sk: sample:Daňová tabuľka 1

en: set true
sk: je pravda

en: smallest to largest, earliest to latest
sk: od najmenšieho po najväčšie, od najskoršieho k poslednému

en: something
sk: niečo

en: then on the:
sk: potom:

en: total
sk: celkovom

en: true
sk: pravda

en: user:price-editor
sk: používateľ:editor-cien

en: user:stock-split
sk: používateľ:rozdelenie-akcií

en: user:xfer-dialog
sk: používateľ:dialóg-prevodu

en: via Escrow account?
sk: pomocou escrow účtu?

en: weeks.
sk: týždne.

en: year(s).
sk: rok(y).
