gphoto2-2.1.2 - en to sk translation catalogue (215 entries)

en: 	"%s" (EXPERIMENTAL)
sk: 	"%s" (EXPERIMENTÁLNE)

en: 	"%s" (TESTING)
sk: 	"%s" (TEST)

en: 
    Aborting...
sk: 
    Ukončujem...

en: 
    Cancelling...
sk: 
    Ruším...

en:                                  : Audio
sk:                                  : Zvuk

en:                                  : Image
sk:                                  : Obrázok

en:                                  : Preview
sk:                                  : Náhľad

en:   Downloaded:  %s
sk:   Stiahnuté:  %s

en:   Downloaded: %s
sk:   Stiahnuté: %s

en:   Height:      %i pixel(s)
sk:   Výška:      %i pixelov

en:   Mime type:   '%s'
sk:   Mime typ:   '%s'

en:   Mime type:  '%s'
sk:   Mime typ:  '%s'

en:   Name:        '%s'
sk:   Názov:        '%s'

en:   None available.
sk:   Žiadne informácie nie sú dostupné.

en:   Permissions:
sk:   Prístupové práva:

en:   Size:        %li byte(s)
sk:   Veľkosť:        %li bajtov

en:   Size:       %li byte(s)
sk:   Veľkosť:       %li bajtov

en:   Time:        %s
sk:   Čas:        %s

en:   Width:       %i pixel(s)
sk:   Šírka:       %i pixelov

en: %s
    Decreasing ranges are not allowed. You specified a range from %i to %i.
sk: %s
    Rozsahy musia začínať menším číslom. Zadali ste rozsah od %i do %i.

en: %s
    Image ID %i too high.
sk: %s
    ID obrázku %i je príliš vysoké.

en: %s
    Image IDs must be a number greater than zero.
sk: %s
    ID obrázkov musia byť väčšie ako nula.

en: %s
    Ranges must be separated by ','.
sk: %s
    Rozsahy musia byť oddelené čiarkou.

en: %s
    Ranges need to start with a number.
sk: %s
    Rozsahy musia začínať číslom.

en: %s
    Unexpected character '%c'.
sk: %s
    Neočakávaný znak '%c'.

en: (expert only) Override USB IDs
sk: (pre pokročilých) Určiť USB ID

en: * Arguments in brackets [] are optional
sk: * Parametre v hranatých zátvorkách [] sú nepovinné

en: *** Error (%i: '%s') ***
sk: *** Chyba (%i: '%s') ***

en: *** Error (%i: '%s') ***
sk: *** Chyba (%i: '%s') ***

en: *** Error ***
sk: *** Chyba ***

en: --------------------------------------------------------------------------------
    [Use double-quotes around arguments]        [Picture numbers begin with one (1)]
sk: --------------------------------------------------------------------------------
    [Použite úvodzovky pred a za parametrami]        [Čísla obrázkov začínajú číslom jedna (1)]

en: </B/24>Continue
sk: </B/24>Pokračovať

en: </B16>Cancel
sk: </B16>Storno

en: <C></5>Error
sk: <C></5>Chyba

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
sk: PRI ODOSIELANÍ SPRÁV O CHYBÁCH DO MAILINGLISTU VŽDY PRIPOJTE TIETO RIADKY:

en: Abilities for camera             : %s
sk: Možnosti fotoaparátu             : %s

en: Aborted.
sk: Ukončené.

en: About the camera driver
sk: O ovládači fotoaparátu

en: About the camera driver manual
sk: O ovládači fotoaparátu

en: About the camera driver:
sk: O ovládači zariadenia:

en: April
sk: Apríl

en: Audio data:
sk: Zvukové data:

en: Available commands:
sk: Dostupné príkazy:

en: Back
sk: Naspäť

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s' or its subfolders. Please obtain a valid file number from a file listing first.
sk: Zlé číslo súboru. Zadali ste %i, ale v priečinku a jeho podpriečinkoch sa nachádza iba %i súborov. Platné číslo súboru zistíte zo zoznamu súborov priečinku '%s'.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s'.Please obtain a valid file number from a file listing first.
sk: Zlé číslo súboru. Zadali ste %i, ale v priečinku sa nachádza iba %i súborov. Platné číslo súboru zistíte zo zoznamu súborov v priečinku '%s'.

en: Bad file number. You specified %i, but there is only 1 file available in '%s'.
sk: Zlé číslo súboru. Zadali ste %i, ale v priečinku '%s' sa nachádza iba jeden súbor

en: Camera driver manual
sk: Manuál ovládača fotoaparátu

en: Camera manual:
sk: Manuál k fotoaparátu:

en: Camera summary:
sk: Súhrn o fotoaparáte:

en: Capture a movie
sk: Zachytí film

en: Capture a movie
sk: Zachytí film

en: Capture a quick preview
sk: Získa rýchly náhľad

en: Capture an audio clip
sk: Zachytí zvukový klip

en: Capture an image
sk: Zachytí obrázok

en: Capture choices                  :
sk: Spôsoby práce                  :

en: Change to a directory on the camera
sk: Zmení priečinok vo fotoaparáte

en: Change to a directory on the local drive
sk: Zmení priečinok na lokálnom disku

en: Command '%s' not found. Use 'help' to get a list of available commands.
sk: Príkaz '%s nebol nájdený. Použite 'help' pre zoznam dostupných príkazov.

en: Configuration support            : %s
sk: Podpora konfigurácie            : %s

en: Configure
sk: Konfigurácia

en: Could not change to local directory '%s'.
sk: Nemôžem zmeniť aktuálny priečinok na '%s'.

en: Could not find home directory.
sk: Nemôžem nájsť domovský priečinok.

en: Could not parse EXIF data.
sk: Nemôžem prečítať data EXIF.

en: Could not set configuration:
sk: Nastavenie sa nedá použiť:

en: Create a directory
sk: Vytvorí priečinok

en: Delete
sk: Vymaže

en: Delete all files in folder
sk: Vymaže všetky súbory z priečinku

en: Delete files given in range
sk: Vymaže súbory v danom rozsahu

en: Delete files on camera support   : %s
sk: Podpora vymazávania súborov vo fotoaparáte   : %s

en: Description:
sk: Popis:

en: Devices found: %i
sk: Počet nájdených zariadení: %i

en: Display camera abilities
sk: Zobrazí možnosti fotoaparátu

en: Display number of files
sk: Zobrazí počet súborov

en: Display version and exit
sk: Zobrazí verziu a ukončí sa

en: Displays command usage
sk: Zobrazí použitie príkazov

en: Displays this help screen
sk: Zobrazí tento text

en: Download a file
sk: Stiahne súbor

en: Download a thumbnail
sk: Stiahne náhľad

en: Download raw data
sk: Stiahne čisté data

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
sk: Data EXIF obsahujú náhľad (%i bajtov).

en: EXIF tags:
sk: Tagy EXIF:

en: Enter new filename:
sk: Zadajte nový názov:

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Exit the gPhoto shell
sk: Opustí príkazový riadok gPhoto

en: February
sk: Február

en: File %s exists. Overwrite? [y|n]
sk: Súbor %s existuje. Prepísať ho? [y/n]

en: File preview (thumbnail) support : %s
sk: Podpora náhľadu : %s

en: File upload support              : %s
sk: Podpora nahrávania súborov do zariadenia              : %s

en: File:
sk: Súbor:

en: For debugging messages, please use the --debug option.
    Debugging messages may help finding a solution to your problem.
    If you intend to send any error or debug messages to the gphoto
    developer mailing list <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, please run
    gphoto2 as follows:
sk: Pre ladiace správy použite voľbu --debug.
    Ladiace správy Vám môžu pomôcť vyriešiť váš problém.
    Ak chcete poslať chybové alebo ladiace správy na mailinglist
    vývojárov gphoto <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, spustite prosím
    gphoto2 takto:

en: Fri
sk: Pi

en: Friday
sk: Piatok

en: Get all audio data from folder
sk: Stiahne zvukové data z celého priečinku

en: Get all files from folder
sk: Stiahne všetky súbory v priečinku

en: Get all raw data from folder
sk: Stiahne čisté data z celého priečinku

en: Get all thumbnails from folder
sk: Stiahne náhľady z celého priečinku

en: Get audio data given in range
sk: Stiahne zvukové data v danom rozsahu

en: Get files given in range
sk: Stiahne súbory v danom rozsahu

en: Get raw data given in range
sk: Stiahne čisté data v danom rozsahu

en: Get thumbnails given in range
sk: Stiahne náhľady v danom rozsahu

en: Help on "%s":
sk: Pomoc k "%s":

en: Information on file '%s' (folder '%s'):
sk: Informácie o súbore '%s' (priečinok '%s'):

en: Invalid command.
sk: Neplatný príkaz.

en: Invalid format '%s' (error at position %i).
sk: Neplatný formát '%s' (chyba na pozícii %i).

en: Invalid path.
sk: Neplatná cesta.

en: January
sk: Január

en: Jul
sk: Júl

en: July
sk: Júl

en: Jun
sk: Jún

en: June
sk: Jún

en: List auto-detected cameras
sk: Vypíše zoznam nájdených fotoaparátov

en: List files in folder
sk: Vypíše zoznam súborov v priečinku

en: List folders in folder
sk: Zobrazí zoznam podpriečinkov v priečinku

en: List supported camera models
sk: Vypíše zoznam podporovaných typov fotoaparátov

en: List supported port devices
sk: Vypíše zoznam podporovaných portov

en: List the contents of the current directory
sk: Zobrazí obsah aktuálneho priečinku

en: Local directory now '%s'.
sk: Lokálny priečinok je teraz '%s'.

en: March
sk: Marec

en: May
sk: Máj

en: Mon
sk: Po

en: Monday
sk: Pondelok

en: New file is in location %s%s%s on the camera
sk: Nový súbor bol uložený na fotoaparát ako %s%s%s

en: No
sk: Nie

en: No recursion (default for deletion)
sk: Bez rekurzie (prednastavené pri mazaní)

en: Not enough memory.
sk: Nedostatok pamäte.

en: Number of files in folder '%s': %i
sk: Počet súborov v priečinku '%s': %i

en: Number of supported cameras: %i
sk: Počet podporovaných fotoaparátov: %i

en: OS/2 port by Bart van Leeuwen
sk: OS/2 port - Bart van Leeuwen

en: Oct
sk: Okt

en: October
sk: Október

en: Operation cancelled
sk: Operácia zrušená

en: Operation cancelled.
sk: Operácia zrušená.

en: Overwrite files without asking.
sk: Prepíše súbory bez upozornenia

en: Path                             Description
    --------------------------------------------------------------
sk: Cesta                             Popis
    --------------------------------------------------------------

en: Ports must look like 'serial:/dev/ttyS0' or 'usb:', but '%s' is missing a colon so I am going to guess what you mean.
sk: Port musí byť v tvare 'serial:/dev/ttyS0' alebo 'usb:', ale v '%s' chýba dvojbodka, preto budem hádať, čo ste mysleli.

en: Press any key to continue.
sk: Stlačte klávesu pre pokračovanie.

en: Print filesize before data
sk: Pred dátami vypíše veľkosť súboru

en: Quiet output (default=verbose)
sk: Tichý výstup (implicitne=detailný)

en: Recursion (default for download)
sk: Rekurzia (prednastavené pri sťahovaní)

en: Remote directory now '%s'.
sk: Vzdialený priečinok je teraz '%s'.

en: Remove a directory
sk: Odstráni priečinok

en: Sat
sk: So

en: Saturday
sk: Sobota

en: Saving file as %s
sk: Ukladám súbor ako %s

en: Send file to stdout
sk: Odošle súbor na štandardný výstup

en: Serial port support              : %s
sk: Podpora sériového portu              : %s

en: Short/long options (& argument)        Description
    --------------------------------------------------------------------------------
sk: Krátke/dlhé voľby (a parametre)        Popis
    --------------------------------------------------------------------------------

en: Show EXIF information
sk: Zobrazí informácie EXIF

en: Show camera driver manual
sk: Zobrazí manuál k ovládaču fotoaparátu

en: Show info
sk: Zobrazí informácie

en: Show summary
sk: Zobrazí súhrn

en: Specify a filename
sk: Určí názov súboru

en: Specify camera folder (default="/")
sk: Určí priečinok fotoaparátu (implicitne "/")

en: Specify camera model
sk: Určí typ fotoaparátu

en: Specify new filename? [y|n]
sk: Zadať nový názov? [y/n]

en: Specify port device
sk: Určenie portu

en: Specify serial transfer speed
sk: Určenie prenosovej rýchlosti pri sériovom porte

en: Summary of camera status
sk: Súhrn stavu fotoaparátu

en: Sun
sk: Ne

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Supported cameras:
sk: Podporované fotoaparáty:

en: The command '%s' requires an argument.
sk: Príkaz '%s' vyžaduje parameter.

en: The filename provided by the camera ('%s') does not contain a suffix!
sk: Názov súboru získaný z fotoaparátu ('%s') neobsahuje príponu!

en: The port you specified ('%s') can not be found. Please specify one of the ports found by 'gphoto2 --list-ports' and make sure the spelling is correct (i.e. with prefix 'serial:' or 'usb:').
sk: Vami zadaný port ('%s') nebol nájdený. Prosím zadajte jeden z portov nájdených pomocou príkazu 'gphoto --list-ports' a uistite sa, že ste ho zadali správne.

en: There are %i files in folder '%s':
sk: %i súborov v priečinku '%s':

en: There are %i folders in folder '%s':
sk: %i priečinkov v priečinku '%s':

en: There are no files in folder '%s'.
sk: V priečinku '%s' nie sú žiadne súbory.

en: There are no folders in folder '%s'.
sk: V priečinku '%s' nie sú žiadne priečinky.

en: There is one file in folder '%s':
sk: V priečinku '%s' je jeden súbor:

en: There is one folder in folder '%s':
sk: V priečinku '%s' je jeden priečinok:

en: Thu
sk: Št

en: Thumbnail:
sk: Náhľad:

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Time:
sk: Čas:

en: To get help on a particular command, type in 'help command-name'.
sk: Pre pomoc k jednotlivým príkazom napíšte 'help názov-príkazu'.

en: Transfer speeds supported        :
sk: Podporované rýchlosti prenosu        :

en: Tue
sk: Ut

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Turn on debugging
sk: Zapnúť ladenie

en: USB support                      : %s
sk: Podpora USB                      : %s

en: Upload a file to camera
sk: Nahrá súbor do fotoaparátu

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Use the following syntax a:b=c:d to treat any USB device detected as a:b as c:d instead. a b c d should be hexadecimal numbers beginning with '0x'.
sk: Použite syntax a:b=c:d, ak chcete pristupovať spôsobom c:d k zariadeniu nájdenému ako a:b. a b c d musia byť hexadecimálne čísla začínajúce '0x'.

en: Value
sk: Hodnota

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Wed
sk: St

en: Wednesday
sk: Streda

en: Yes
sk: Áno

en: You can only specify speeds for serial ports.
sk: Rýchlosť môžete zadať len pri sériových portoch.

en: You cannot use '%n' in combination with non-persistent files!
sk: Nemôžete použiť '%n' v kombinácii s nestálymi súbormi!

en: [command]
sk: [príkaz]

en: [directory/]
sk: [priečinok/]

en: [directory/]filename
sk: [priečinok/]súbor

en: delete
sk: vymazanie

en: directory
sk: priečinok

en: filename
sk: názov súboru

en: folder
sk: priečinok

en: gPhoto shell
sk: príkazový riadok gPhoto

en: gPhoto2 for OS/2 requires you to set the enviroment value CAMLIBS to the location of the camera libraries. e.g. SET CAMLIBS=C:\GPHOTO2\CAM
sk: gPhoto2 pre OS/2 vyžaduje, aby ste nastavili premennú prostredia CAMLIBS na umiestnenie knižníc fotoaparátov. Napr. SET CAMLIBS=C:\GPHOTO2\CAM

en: gPhoto2 for OS/2 requires you to set the enviroment value IOLIBS to the location of the io libraries. e.g. SET IOLIBS=C:\GPHOTO2\IOLIB
sk: gPhoto2 pre OS/2 vyžaduje, aby ste nastavili premennú prostredia IOLIBS na umiestnenie knižníc fotoaparátov. Napr. SET IOLIBS=C:\GPHOTO2\IOLIB

en: gphoto2 %s
    
    Copyright (c) 2000-2003 Lutz Mueller and others
    %s
    gphoto2 comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law. You may
    redistribute copies of gphoto2 under the terms of the GNU General Public
    License. For more information about these matters, see the files named COPYING.
    
    This version of gphoto2 is using the following software versions and options:
sk: gphoto2 %s
    
    Copyright (C) 2000-2003 Lutz Mueller a ďalší
    %s
    gphoto2 je šírené BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY, v rozsahu povolenom zákonmi.
    Kópie gphoto2 sú voľne šíriteľné pod podmienkami Všeobecnej verejnej
    licencie GNU. Ďalšie informácie nájdete v súbore nazvanom COPYING.
    
    Táto verzia gphoto2 používa nasledovné nastavenia a verzie softwaru:

en: gphoto2 has been compiled without EXIF support.
sk: aplikácia gphoto2 bola skompilovaná bez podpory EXIF.

en: gphoto2 has been compiled without support for CDK.
sk: aplikácia gphoto2 bola skompilovaná bez podpory pre CDK.

en: model
sk: typ

en: name
sk: názov

en: no
sk: nie

en: none
sk: žiadne

en: path
sk: cesta

en: read
sk: čítanie

en: read/delete
sk: čítanie/vymazanie

en: speed
sk: rýchlosť

en: yes
sk: áno
