libgnome - en to sk translation catalogue (218 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
sk: Zoznam mien prvých pracovných plôch správcu okien.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sk: Urýchľovací násobič pre pohyb myši. Hodnota -1 nastaví systémom predvolenú hodnotu

en: Allow postponing of breaks
sk: Umožniť odloženie prerušení

en: App ID
sk: ID aplikácie

en: App version
sk: Verzia aplikácie

en: Application options
sk: Voľby aplikácie

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sk: Parametre použité na spustenie programov v termináli definované kľúčom 'exec'.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sk: Základné meno predvolenej témy použitej gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed
sk: Pípnuť pri stlačení modifikátora

en: Bonobo Support
sk: Podpora Bonobo

en: Bonobo activation Support
sk: Podpora Bonobo aktivácie

en: Break time
sk: Čas prerušenia

en: Browser needs terminal
sk: Prehliadač potrebuje terminál

en: Browser understands remote
sk: Prehliadač vie pracovať vzdialene

en: Can Change Accels
sk: Možnosť zmeniť akcelerátory

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sk: Nemôžem nájsť terminál, použijem xterm, aj keď nemusí fungovať

en: Choose menu item
sk: Zvoľte položku menu

en: Click on command button
sk: Kliknite na príkazové tlačidlo

en: Color Shading Type
sk: Typ farebného tieňovania

en: Configuration prefix where GNOME was installed
sk: Adresár konfigurácie, kde je nainštalované GNOME

en: Configuration prefix where this application was installed
sk: Adresár konfigurácie, kde bola nainštalovaná táto aplikácia

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
sk: Nemôžem vytvoriť adresár akcelerátorov gnome "%s": %s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
sk: Nemôžem vytvoriť používateľský konfiguračný adresár gnome "%s": %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
sk: Nemôžem nastaviť mód 0700 na súkromnom používateľskom konfiguračnom adresári gnome "%s": %s

en: Create Directories
sk: Vytvoriť adresáre

en: Create standard GNOME directories on startup
sk: Vytvoriť štandardné adresáre GNOME pri štarte

en: Cursor Blink
sk: Blikanie kurzora

en: Cursor Blink Time
sk: Čas blikania kurzora

en: Cursor font
sk: Písmo kurzora

en: Cursor size
sk: Veľkosť kurzora

en: Cursor theme
sk: Téma kurzora

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sk: Názov témy kurzora. Použité len Xservermi, ktoré podporujú Xcursor, ako napríklad XFree86 4.3 a novšie. Táto hodnota je len odovzdaná X serveru pri štarte každého sedenia. Jej zmena počas sedenia sa prejaví až pri vašom ďalšom prihlásení.

en: Data prefix where GNOME was installed
sk: Dátový adresár, kde je nainštalované GNOME

en: Data prefix where this application was installed
sk: Dátový adresár, kde bola nainštalovaná táto aplikácia

en: Default browser
sk: Predvolený prehliadač

en: Default browser for all URLs
sk: Predvolený prehliadač pre všetky URL

en: Default font
sk: Predvolené písmo

en: Default help viewer
sk: Predvolený prezerač pomocníka

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
sk: Určuje, ako je vykreslený obrázok nastavený cez wallpaper_filename. Možné hodnoty sú "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".

en: Disable all external thumbnailers
sk: Deaktivovať všetky externé vytvárače náhľadov

en: Disable command line
sk: Deaktivovať príkazový riadok

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sk: Deaktivovať ak sú dve klávesy stlačené naraz.

en: Disable print setup
sk: Deaktivovať nastavenie tlače

en: Disable printing
sk: Deaktivovať tlač

en: Disable saving files to disk
sk: Deaktivovať ukladanie súborov na disk

en: Disable sound server usage
sk: Zakázať použitie zvukového servera

en: Distance before a drag is started
sk: Vzdialenosť pred začatím ťahania

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sk: Vzdialenosť v bodoch, o ktorú sa musí ukazovateľ posunúť, kým bude aktivovaný zrýchlený posun. Hodnota -1 nastaví systémom predvolenú hodnotu.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
sk: Neakceptovať kláves ako stlačený, kým nie je stlačený aspoň @delay milisekúnd

en: Double Click Time
sk: Čas dvojitého kliknutia

en: Drag Threshold
sk: Hranica ťahania

en: Draw Desktop Background
sk: Vykresliť pozadie pracovnej plochy

en: Dynamic modules to load
sk: Nahrať dynamické moduly

en: Enable Accessibility
sk: Povoliť dostupnosť

en: Enable Animations
sk: Povoliť animácie

en: Enable ESD
sk: Povoliť ESD

en: Enable Sound
sk: Povoliť zvuk

en: Enable sound on startup
sk: Povoliť zvuk pri štarte

en: Enable sound server startup.
sk: Povoliť štart zvukového servera.

en: Enable sound server usage
sk: Povoliť použitie zvukového servera

en: Error message
sk: Chybová správa

en: Error showing url: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní url: %s

en: Espeaker
sk: Ereproduktor

en: Exec Arguments
sk: Parametre spustenia

en: Extra Moniker factory
sk: Továreň extra monikera

en: Fallback window manager
sk: Predvolený správca okien

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
sk: Predvolený správca okien, ak správca okien zvolený používateľom nebol nájdený

en: File Icon Theme
sk: Téma ikony súboru

en: File name of the bell sound to be played
sk: Názov súboru zvukového návestia, ktorý má byť prehratý

en: File to use for the background image
sk: Súbor, ktorý použiť ako obrázok pozadia

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sk: Názov písma pre kurzor. Ak je nenastavené, použije sa štandardné písmo. Táto hodnota je len odovzdaná X serveru pri štarte každého sedenia. Jej zmena počas sedenia sa prejaví až pri vašom ďalšom prihlásení.

en: GConf moniker
sk: Moniker GConf

en: GNOME App Datadir
sk: Dátový adresár aplikácie GNOME

en: GNOME App Libdir
sk: Adresár knižníc aplikácie GNOME

en: GNOME App Prefix
sk: Adresár aplikácie GNOME

en: GNOME App Sysconfdir
sk: Adresár konfigurácie aplikácie GNOME

en: GNOME Datadir
sk: Dátový adresár GNOME

en: GNOME GConf Support
sk: Podpora GNOME GConf

en: GNOME Libdir
sk: Adresár knižníc GNOME

en: GNOME Library
sk: Knižnica GNOME

en: GNOME Prefix
sk: Predpona GNOME

en: GNOME Sysconfdir
sk: Adresár konfigurácie GNOME

en: GNOME Virtual Filesystem
sk: Virtuálny súborový systém GNOME

en: GNOME path
sk: Cesta GNOME

en: GTK IM Preedit Style
sk: Preeditovací štýl GTK VM

en: GTK IM Status Style
sk: Stavový štýl GTK VM

en: Gtk+ Theme
sk: Téma Gtk+

en: HOSTNAME:PORT
sk: HOSTITEĽ:PORT

en: Have GNOME draw the desktop background
sk: Má GNOME vykresliť pozadie pracovnej plochy

en: Help document %s/%s not found
sk: Dokument pomocníka %s/%s nebol nájdený

en: Help options
sk: Voľby pomocníka

en: Help viewer needs terminal
sk: Prezerač pomocníka potrebuje terminál

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
sk: Zvýrazní aktuálnu polohu ukazovateľa pri stlačení a uvoľnení klávesy Control

en: Host:port on which the sound server to use is running
sk: Hostiteľ:port, na ktorom beží zvukový server, ktorý chcete použiť

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
sk: Koľko milisekúnd trvá zrýchlenie z 0 na maximálnu rýchlosť

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
sk: Koľko milisekúnd čakať pred začiatkom fungovania kláves na presúvanie myši

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
sk: Koľko bodov za sekundu posúvať pri maximálnej rýchlosti

en: How to connect to esd
sk: Ako sa pripojiť k esd

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
sk: Ako tieňovať farbu pozadia. Možné hodnoty sú "horizontal-gradient", "vertical-gradient" a "solid"

en: Human readable name
sk: Názov čitateľný pre ľudí

en: Human readable name of this application
sk: Názov tejto aplikácie čitateľný pre ľudí

en: ID string to use for this application
sk: Identifikačný reťazec použitý pre túto aplikáciu

en: Icon Theme
sk: Téma ikon

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
sk: Téma ikon, ktorú používa panel, nautilus atď.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
sk: Ignorovať viacnásobné stlačenia rovnakého klávesu

en: Informational message
sk: Informačná správa

en: Key %s not found in configuration
sk: Kľúč %s nebol nájdený v konfigurácii

en: Keyboard Bell Custom Filename
sk: Názov súboru používateľského zvukového návestia klávesnice

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sk: Ľavá alebo horná farba pri kreslení prechodov alebo jednoliata farba.

en: Length of a double click
sk: Dĺžka dvojitého kliknutia

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sk: Dĺžka cyklu blikania kurzora v milisekundách

en: Library prefix where GNOME was installed
sk: Adresár knižníc, kde je nainštalované GNOME

en: Library prefix where this application was installed
sk: Adresár knižníc, kde bola nainštalovaná táto aplikácia

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
sk: Zoznam aplikácií pomocných technológií, ktoré sa majú spustiť pri prihlásení do pracovného prostredia GNOME

en: Locate Pointer
sk: Nájsť ukazovateľ

en: Log in
sk: Prihlásenie

en: Log out
sk: Odhlásenie

en: MODULE1,MODULE2,...
sk: MODUL1,MODUL2,...

en: Menubar Detachable
sk: Odpojiteľná lišta menu

en: Menus Have Icons
sk: Položky menu majú ikony

en: Menus Have Tearoff
sk: Menu majú odtrhovátko

en: Miscellaneous message
sk: Rôzna správa

en: Monospace font
sk: Písmo s rovnakým odstupom

en: Motion Threshold
sk: Hranica pohybu

en: Mouse button orientation
sk: Orientícia tlačidiel myši

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sk: Názov písma s rovnakým odstupom (s konštantnou šírkou) pre použitie na miestach ako terminál.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sk: Názov Preeditovacieho štýlu vstupnej metódy GTK+ použitého gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sk: Názov Stavového štýlu vstupnej metódy GTK+ použitého gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
sk: Názov predvoleného písma používaného gtk+.

en: Names of the workspaces
sk: Mená pracovných plôch

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sk: Počet minút písania pred spustením režimu prerušenia.

en: Number of minutes that the typing break should last.
sk: Počet minút, po ktoré ma vydržať prerušenie písania.

en: Opacity with which to draw the background picture
sk: Priehľadnosť, pomocou ktorej vykresliť obrázok pozadia

en: Path in which to look for installed files
sk: Cesta, na ktorej mám hľadať nainštalované súbory

en: Picture Filename
sk: Názov súboru obrázka

en: Picture Opacity
sk: Priehľadnosť obrázka

en: Picture Options
sk: Voľby obrázka

en: Popt Context
sk: Kontext popt

en: Popt Flags
sk: Príznaky popt

en: Popt Table
sk: Tabuľka popt

en: Prefix where GNOME was installed
sk: Adresár, kde je nainštalované GNOME

en: Prefix where this application was installed
sk: Adresár, kde bola nainštalovaná táto aplikácia

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sk: Nepovoliť používateľovi prístup k terminálu alebo zadať príkazový riadok na spustenie. Napríklad, toto by deaktivovalo prístup k dialógovému oknu panela "Spustiť aplikáciu".

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all application's "Print Setup" dialogs.
sk: Nepovoliť používateľovi upravovať nastavenia tlače. Napríklad, toto by deaktivovalo prístup k dialógovým oknám "Nastavenie tlače" všetkých aplikácií.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all application's "Print" dialogs.
sk: Nepovoliť používateľovi tlačiť. Napríklad, toto by znemožnilo prístup k dialógovým oknám "Tlačiť" všetkých aplikácií.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all application's "Save as" dialogs.
sk: Nepovoliť používateľovi ukladať súbory na disk. Napríklad, toto by znemožnilo prístup k dialógovým oknám "Uložiť ako" všetkých aplikácií.

en: Primary Color
sk: Primárna farba

en: Question dialog
sk: Dialógové okno s otázkou

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sk: Pravá alebo dolná farba pri kreslení prechodov, nepoužité pre jednoliatu farbu.

en: Secondary Color
sk: Sekundárna farba

en: Select check box
sk: Označte zaškrtávacie pole

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sk: Nastaviť na true, aby sa deaktivovali všetky externé programy na tvorbu náhľadov, nezávisle od toho, či sú jednotlivo deaktivované/aktivované.

en: Single Click
sk: Jednoduché kliknutie

en: Single click to open icons
sk: Jednoduché kliknutie na otvorenie ikon

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sk: Veľkosť kurzora odkazovaného v cursor_theme. Táto hodnota je len odovzdaná X serveru pri štarte každého sedenia. Jej zmena počas sedenia sa prejaví až pri vašom ďalšom prihlásení.

en: Sounds for events
sk: Zvuky pre udalosti

en: Startup Assistive Technology Applications
sk: Štartovacie aplikácie pomocných technológií

en: Status Bar on Right
sk: Stavová lišta vpravo

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
sk: Prehodiť ľavé a pravé tlačidlá myši pre ľavákov

en: System events
sk: Systémové udalosti

en: Terminal application
sk: Terminálová aplikácia

en: Terminal program to use when starting applications that require one
sk: Terminálový program, ktorý použiť, ak štartujúca aplikácia vyžaduje terminál

en: The default action does not support this protocol.
sk: Štandardná akcia nepodporuje tento protokol.

en: The flags to use for popt
sk: Príznaky použiteľné s popt

en: The number of workspaces
sk: Počet pracovných plôch

en: The number of workspaces the window manager should use
sk: Počet pracovných plôch, ktoré má použiť správca okien

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
sk: Ukazovateľ popt kontextu, ktorý používa GnomeProgram

en: The specified location is invalid.
sk: Zadaná lokalita je neplatná.

en: The table of options for popt
sk: Tabuľka volieb pre popt

en: Theme used for displaying file icons
sk: Téma použitá pri zobrazovaní ikon súboru

en: There is no default action associated with this location.
sk: Nie je priradená štandardná akcia k tejto lokalite.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
sk: Vyskytla sa chyba pri vykonaní štandardného príkazu akcie priradeného k tejto lokalite.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
sk: Vyskytla sa chyba pri analýze štandardného príkazu akcie priradeného k tejto lokalite.

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
sk: Toto určuje veľkosť ikon zobrazených v lištách nástrojov

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
sk: Príliš veľa úrovní prezývok pre locale, toto môže indikovať slučku

en: Toolbar Detachable
sk: Odpojiteľná lišta nástrojov

en: Toolbar Icon Size
sk: Veľkosť ikon v lište nástrojov

en: Toolbar Style
sk: Štýl lišty nástrojov

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
sk: Štýl lišty nástrojov. Platné hodnoty sú: "both", "both_horiz", "icon" a "text"

en: Type time
sk: Čas písania

en: Unable to find doc_id %s in the help path
sk: Nemôžem nájsť doc_id %s v ceste pomocníka

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
sk: Nemôžem nájsť doménu GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
sk: Nemôžem nájsť doménu GNOME_FILE_DOMAIN_HELP.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
sk: Nemôžem nájsť súbory pomocníka v %s ani v %s. Skontrolujte, prosím, vašu inštaláciu.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
sk: Nemôžem zobraziť pomocníka, pretože %s nie je adresár. Skontrolujte, prosím, vašu inštaláciu.

en: Unknown error code: %d
sk: Kód neznámej chyby: %d

en: Unknown internal error while displaying this location.
sk: Neznáma vnútorná chyba počas zobrazovania tejto lokality.

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: Use Custom Font
sk: Použiť používateľské písmo

en: User interface events
sk: Udalosti používateľského rozhrania

en: User window manager
sk: Správca okien používateľa

en: Version of this application
sk: Verzia tejto aplikácie

en: Warning message
sk: Upozorňovacia správa

en: Whether Applications should have accessibility support
sk: Či aplikácie majú mať podporu pre postihnutých

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sk: Či majú byť zobrazované animácie. Poznámka: Toto je globálne nastavenie a zmení správanie správcu okien, panelu atď.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
sk: Či sa v menu môžu zobrazovať ikony vedľa položiek menu

en: Whether menus should have a tearoff
sk: Či by menu mali mať odtrhovátko

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sk: Či je alebo nie je povolené uzamykanie klávesnice

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sk: Či je alebo nie je povolené uzamykanie klávesnice.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sk: Či môže byť alebo nemôže byť odložená obrazovka prerušeného písania.

en: Whether the cursor should blink
sk: Či by mal kurzor blikať

en: Whether the default browser needs a terminal to run
sk: Či predvolený prehliadač potrebuje terminál pre svoj beh

en: Whether the default browser understands netscape remote
sk: Či predvolený prehliadač ovláda netscape remote

en: Whether the default help viewer accepts URLs
sk: Či predvolený prehliadač pomocníka akceptuje URL

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
sk: Či predvolený prehliadač pomocníka potrebuje terminál pre svoj beh

en: Whether the user can detach menubars and move them around
sk: Či používateľ môže odpojiť lišty menu a pohybovať nimi

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
sk: Či používateľ može odpojiť lišty nástrojov a pohybovať nimi

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
sk: Či môže používateľ dynamicky zadať nový akcelerátor keď je menu zobrazené

en: Whether to display a status bar meter on the right
sk: Či zobraziť merač stavového riadku vpravo

en: Whether to play sounds on user events.
sk: Či zahrať zvuky pri používateľských udalostiach.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sk: Či použiť používateľské písmo v gtk+ aplikáciách.

en: Window manager to try first
sk: Správca okien, ktorého skúsiť najskôr

en: config indirect moniker
sk: Nepriamy konfiguračný moniker

en: how long to accelerate in milliseconds
sk: ako dlho urýchľovať v milisekundách

en: initial delay in milliseconds
sk: počiatočné oneskorenie v milisekundách

en: minimum interval in milliseconds
sk: minimálny interval v milisekundách

en: pixels per seconds
sk: bodov za sekundu

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sk: možné hodnoty sú: "on", "off" a "custom".
