libgnomeui - en to sk translation catalogue (303 entries)

en:   - OK? (yes or no)
sk:   - Ok? (áno alebo nie)

en:  (press return)
sk:  (stlač return)

en:  (yes or no)
sk:  (áno aleno nie)

en:  domain %s
sk:  doména %s

en: %a %b %d %T %Y
sk: %a %d.%m.%Y %H:%M

en: A logo for the about box
sk: Logo pre dialógové okno O programe

en: A preview of the image currently specified
sk: Náhľad aktuálne zadaného obrázka

en: A single author entry
sk: Položka jedného autora

en: A single documenter entry
sk: Položka jedného autora dokumentácie

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sk: AaÁaÄäBbCcČčDdĎďEeÉéFfGgHhIiÍíJjKkLlĽľĹĺMmNnŇňOoÓóÔôPpQqRrŔŕSsŠsTtŤťUuÚúVvWwXxYyÝýZzŽž

en: About
sk: O programe

en: About %s
sk: O programe %s

en: About this application
sk: Informácie o tomto programe

en: An error has occured while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
sk: Vyskytla sa chyba pri pokuse o spustenie predvoleného www prehliadača.
    Prosím skontrolujte vaše nastavenia v nástroji 'Predvolené aplikácie'.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
sk: Vyskytla sa chyba pri načítavaní alebo ukladaní konfiguračnej informácie pre %s. Niektoré z vašich konfiguračných nastavení nemusia pracovať správne.

en: App ID
sk: ID aplikácie

en: Authentication Required
sk: Je vyžadované overenie totožnosti

en: Author entry
sk: Položka autora

en: Authors
sk: Autori

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color as a GdkColor
sk: Farba pozadia ako GdkColor

en: Background color is set
sk: Farba pozadia je nastavená

en: Background color set
sk: Farba pozadia nastavená

en: Browse
sk: Prezerať

en: Browse Dialog Title
sk: Titulok dialógového okna perhliadača

en: Bulleted List
sk: Zoznam so značkou

en: C_lear
sk: V_ymazať

en: C_redits
sk: _Poďakovanie

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sk: Nemôžem nájsť hbox, použijem normálny výber písma

en: Cancel Logout
sk: Zrušiť prihlasovanie

en: Child Item 1
sk: Detská položka 1

en: Child Item 2
sk: Detská položka 2

en: Clear the selection
sk: Vymazať označené

en: Close the current file
sk: Zatvoriť aktuálny súbor

en: Close the current window
sk: Zatvoriť aktuálne okno

en: Color used to draw the link
sk: Farba použitá na nakreslenie linky

en: Comments about the program
sk: Komentáre k programu

en: Comments string
sk: Text komentára

en: Configure the application
sk: Konfigurovať aplikáciu

en: Copy the selection
sk: Kopírovať označené

en: Copyright information for the program
sk: Informácie o autorských právach k programu

en: Copyright string
sk: Autorské práva

en: Create New _Window
sk: Vytvoriť nové _okno

en: Create a new window
sk: Vytvoriť nové okno

en: Create a progress widget.
sk: Vytvoriť prvok postupu.

en: Create a status widget.
sk: Vytvoriť stavový prvok.

en: Credits
sk: Poďakovanie

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sk: Poďakovanie prekladateľom. Tento reťazec by mal byť označený na preklad

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Cut the selection
sk: Vystrihnúť označené

en: DISPLAY
sk: DISPLEJ

en: Date
sk: Dátum

en: DateEdit Flags
sk: Príznaky DateEdit

en: Default Path
sk: Predvolená cesta

en: Default path for the Browse file window.
sk: Predvolená cesta pre okno prehliadača súboru.

en: Directory Entry
sk: Adresárová položka

en: Directory that will be searched for icons.
sk: Adresár, v ktorom budú vyhľadávané ikony.

en: Disable Crash Dialog
sk: Zakázať dialógové okno o havárii

en: Disable connection to session manager
sk: Nepovoliť pripojenie na manažéra spojení

en: Do Preview
sk: Spraviť náhľad

en: Documented by
sk: Autor dokumentácie

en: Documenter entry
sk: Položka autora dokumentácie

en: Documenters
sk: Autori dokumentácie

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: End World Hunger
sk: Ukončiť svetový hlad

en: End the current game
sk: Koniec aktuálnej hry

en: Error
sk: Chyba

en: Fi_les
sk: Sú_bory

en: Fi_les/
sk: Sú_bory/

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filename that should be displayed in the file entry.
sk: Meno súboru, ktoré má byť zobrazené v položke súboru.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
sk: Názov súboru, ktorý má byť zobrazený v položke ikony.

en: Find Ne_xt
sk: Nájsť ďa_lšie

en: Flags for how DateEdit looks
sk: Príznaky pre zobrazenie DateEdit

en: Font
sk: Typ písma

en: Font name
sk: Názov typu písma

en: Font size for label
sk: Veľkosť písma pre návestie

en: Font size for label in font info mode
sk: Veľkosť písma pre návestie v režime informácie o type písma

en: Foreground color of the title
sk: Farba popredia titulku

en: Foreground color of the title as a GdkColor
sk: Farba popredia titulku ako GdkColor

en: Foreground color of the title is set
sk: Farba popredia titulku je nastavená

en: GNOME GConf UI Support
sk: Podpora UI GNOME GConf

en: GNOME GUI Library
sk: Knižnica GNOME GUI

en: GTK entry
sk: Položka GTK

en: Get a hint for your next move
sk: Dostať radu pre váš nasledujúci ťah

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sk: GnomeEntry, ktoré položka súboru používa na zadávanie názvu súboru. Môžete použiť túto vlastnosť na získanie GnomeEntry, ak potrebujete zmeniť alebo zistiť niektoré z jej parametrov.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
sk: GnomeIconSelection: '%s' neexistuje alebo nie je priečinok

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
sk: GnomeIconSelection: nemôžem otvoriť priečinok '%s'

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sk: GtkEntry, ktoré položka súboru používa na zadávanie názvu súboru. Môžete použiť túto vlastnosť na získanie GtkEntry, ak potrebujete zmeniť alebo zistiť niektoré z jej parametrov.

en: Has Progress
sk: Má postup

en: Has Status
sk: Má stav

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
sk: Tu by ste mali zadať názov priečinka, kde sú umiestnené obrázky ikon.

en: Hint for item 1
sk: Rada pre položku 1

en: Hint for item 2
sk: Rada pre položku 2

en: History ID
sk: Identifikátor histórie

en: History id
sk: Identifikátor histórie

en: ID
sk: Identifikátor

en: Icon Selector
sk: Výber ikony

en: Icon path
sk: Cesta k ikone

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
sk: Dialógové okno výberu ikony. Môžete použiť túto vlastnosť, aby ste získali GtkDialog, ak potrebujete zmeniť alebo zistiť niektoré z jeho vlastností.

en: Icon selection dialog
sk: Dialógové okno výberu ikony

en: Icon selector
sk: Výber ikony

en: Icons Only
sk: Len ikony

en: Image Preview
sk: Náhľad obrázka

en: Indent
sk: Odsadiť

en: Information
sk: Informácia

en: Initial Time
sk: Počiatočný čas

en: Interactivity
sk: Interaktivita

en: Level of user activity required.
sk: Požadovaná úroveň používateľovej aktivity.

en: Link color
sk: Farba linky

en: List of authors of the programs
sk: Zoznam autorov programu

en: List of people documenting the program
sk: Zoznam ľudí, ktorý program dokumentujú

en: Loading Icons...
sk: Nahrávam ikony...

en: Logo Background Color
sk: Farba pozadia loga

en: Logo Background color
sk: Farba pozadia loga

en: Logo Background color as a GdkColor
sk: Farba pozadia loga ako GdkColor

en: Logo Background color is set
sk: Farba pozadia loga je nastavená

en: Logo Background color set
sk: Farba pozadia loga nastavená

en: Logo image
sk: Obrázok loga

en: Lower Hour
sk: Nižšia hodina

en: Lower hour in the time popup selector
sk: Nižšia hodina v okne pre výber času

en: Message
sk: Správa

en: Modal
sk: Modálne

en: Mode
sk: Mód

en: Modify the file's properties
sk: Upraviť vlastnosti súboru

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
sk: Vyskytli sa viacnásobné chyby segmentácie; nemôžem zobraziť dialógové okno s chybou

en: Name of the selected font
sk: Názov vybratého písma

en: No Icon
sk: Bez ikony

en: No Image
sk: Bez obrázka

en: Numbered List
sk: Číslovaný zoznam

en: Open a dialog to specify the color
sk: Otvoriť dialógové okno na zadanie farby

en: Open a file
sk: Otvoriť súbor

en: PREFIX
sk: PREDPONA

en: Paste the clipboard
sk: Vložiť zo schránky

en: Path
sk: Cesta

en: Path to file
sk: Cesta k súboru

en: Pause the game
sk: Pozastaviť hru

en: Pick a Font
sk: Vybrať typ písma

en: Pick a color
sk: Vybrať farbu

en: Picker dialog
sk: Dialógové okno výberu

en: Pixmap Directory
sk: Adresár pixmap

en: Please pick the icon you want.
sk: Prosím vyberte ikonu, ktorú chcete.

en: Pop up a file selector to choose a file
sk: Zobraziť okno pre výber súboru

en: Prefere_nces
sk: _Predvoľby

en: Preview
sk: Náhľad

en: Preview text
sk: Text náhľadu

en: Preview text shown in the dialog
sk: Náhľad textu zobrazeného v dialógovom okne

en: Print S_etup...
sk: Nastav_enie tlače...

en: Print the current file
sk: Vytlačiť aktuálny súbor

en: Priority Text Beside Icons
sk: Prednostne text vedľa ikon

en: Program name
sk: Názov programu

en: Program version
sk: Verzia programu

en: Progress
sk: Postup

en: Question
sk: Otázka

en: Quit the application
sk: Ukončiť aplikáciu

en: R_eplace...
sk: N_ahradiť...

en: Received invalid color data
sk: Prijaté neplatné údaje o farbe

en: Redo the undone action
sk: Spraviť znova vrátenú činnosť

en: Redo the undone move
sk: Spraviť znova vrátený ťah

en: Remember password for this session
sk: Zapamätať si heslo pre toto sedenie

en: Replace a string
sk: nahradiť reťazec

en: Restart the game
sk: Reštartovať hru

en: Revert to a saved version of the file
sk: Vrátiť sa k uloženej verzii súboru

en: Save _As...
sk: Uložiť _ako...

en: Save password in keyring
sk: Uložiť heslo na zväzok kľúčov

en: Save the current file
sk: Uložiť aktuálny súbor

en: Save the current file with a different name
sk: Uložiť aktuálny súbor pod iným menom

en: Score
sk: Body

en: Search again for the same string
sk: Vyhľadať ten istý reťazec znova

en: Search for a string
sk: Vyhľadať reťazec

en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
sk: Chyba segmentácie!
    Nemôžem zobraziť dialógové okno pádu

en: Select Date
sk: Vybrať dátum

en: Select Time
sk: Vybrať čas

en: Select _All
sk: _Označiť všetko

en: Select everything
sk: Označiť všetko

en: Select file
sk: Vybrať súbor

en: Select the date from a calendar
sk: Vybrať dátum z kalendára

en: Select the time from a list
sk: Vybrať čas zo zoznamu

en: Session management
sk: Správa sedenia

en: Setup the page settings for your current printer
sk: Nastavenie parametrov strany pre vašu aktívnu tlačiareň

en: Show Finish
sk: Zobraziť 'Ďalej'

en: Show Help
sk: Zobraziť 'Pomocník'

en: Show size
sk: Zobraziť veľkosť

en: Show size in font info mode
sk: Zobraziť veľkosť v režime informácie o type písma

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
sk: Zobraziť tlačítko 'Dokončiť' namiesto tlačítka 'Ďalej'

en: Show the 'Help' button
sk: Zobraziť tlačítko 'Pomocník'

en: Specify prefix of saved configuration
sk: Zadajte predponu uloženej konfigurácie

en: Specify session management ID
sk: Zadajte identifikátor správy sedenia

en: Start a new game
sk: Spustit novú hru

en: Table Borders
sk: Okraje tabuľky

en: Table Fill
sk: Výplň tabuľky

en: Text Below Icons
sk: Text pod ikonami

en: Text Only
sk: Len text

en: The Application "%s" has quit unexpectedly.
sk: Aplikácia "%s" skončila neočakávane.

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
sk: Správca sedení GNOME (proces %d) havaroval
    kvôli závažnej chybe (%s).
    Keď zatvoríte toto dialógové okno, všetky aplikácie budú zatvorené a vaše sedenie bude ukončené.
    Prosím uložte všetky vaše súbory pred zatvorením tohto dialógového okna.

en: The GTK entry
sk: Položka GTK

en: The URL that GnomeHRef activates
sk: URL, ktoré aktivuje GnomeHRef

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
sk: Aplikácia "%s" sa pokúsila zmeniť stav vašej konfigurácie, ktorý vám váš správca systému alebo dodávateľ operačného systému nepovolil nastavovať. Niektoré z nastavení, ktoré ste zvolili sa nemusia prejaviť alebo nemusia byť obnovené pri nasledujúcom použití tejto aplikácie.

en: The application ID string
sk: Identifikačný reťazec aplikácie

en: The initial time
sk: Počiatočný čas

en: The mode of operation of the font picker
sk: Režim činnosti okna pre výber typu písma

en: The name of the program
sk: Názov programu

en: The selected GtkFont
sk: Vybratý GtkFont

en: The text on the button
sk: Text na tlačítku

en: The time currently selected
sk: Aktuálne vybratý čas

en: The title of the selection dialog box
sk: Titulok dialógového okna výberu

en: The version of the program
sk: Verzia programu

en: This button will open a window to let you select an icon.
sk: Toto tlačítko otvorí okno, ktoré vám umožní zvoliť si ikonu.

en: This button will take you to the URI that it displays.
sk: Toto tlačítko vás presunie na URI, ktoré je na ňom uvedené.

en: This dialog box lets you select an icon.
sk: Toto dialógové okno vám umožňuje vybrať ikonu.

en: Time
sk: Čas

en: Title
sk: Titulok

en: Title Foreground
sk: Titulok popredia

en: Title Foreground Color
sk: Farba popredia titulku

en: Title Foreground color set
sk: Farba popredia titulku nastavená

en: Title for the Browse file dialog.
sk: Titulok dialógového okna prehliadača súboru.

en: Title for the Browse icon dialog.
sk: Titulok dialógového okna prehliadača ikon.

en: Title of the druid
sk: Titulok čarodejníka

en: Top Ten
sk: Najlepších 10

en: Top Watermark
sk: Pokryť vodotlačou

en: Translated by
sk: Prekladateľ

en: Un-Indent
sk: Od-odsadiť

en: Undo the last action
sk: Vrátiť poslednú činnosť

en: Undo the last move
sk: Vrátiť posledný ťah

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
sk: Unikátny identifikátor pre položku súboru. Toto bude použité na ukladanie zoznamu histórie.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
sk: Unikátny identifikátor pre položku ikony. Toto bude použité pri ukladaní zoznamu histórie.

en: Upper Hour
sk: Vyššia hodina

en: Upper hour in the time popup selector
sk: Vyššia hodina v okne pre výber času

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
sk: Použitie: gnome_segv2 názovapl číssig

en: Use GtkFileChooser
sk: Použiť GtkFileChooser

en: Use desktop default (%s)
sk: Použiť predvolenú pracovnú plochu (%s)

en: Use font in label
sk: Použiť písmo v návestí

en: Use font in the label in font info mode
sk: Použiť písmo v návestí v režime informácie o type písma

en: User
sk: Používateľ

en: View help for this application
sk: Zobraziť pomocníka pre túto aplikáciu

en: View the scores
sk: Zobraziť body

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning:
sk: Upozornenie:

en: Watermark image for the top
sk: Pokryť týmto obrázkom vodotlače

en: Whether the Browse file window should be modal.
sk: Či okno prehliadača súborov má byť modálne.

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
sk: Či je položka súboru použitá na zadávanie názvov adresárov alebo na zostavovanie názvov súborov.

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
sk: Či má mať položka pixmap náhľad.

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
sk: Či použiť nový prvok GtkFileChooser alebo prvok GtkFileSelection pre výber súborov.

en: Written by
sk: Napísal

en: X display to use
sk: Použiť X displej

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
sk: Môžete informovať vývojárov o tom, čo sa stalo, aby ste im pomohli opraviť to. Alebo môžete hneď reštartovať aplikáciu.

en: You must log in to access "%s".
    %s
sk: Aby ste mohli pristupovať k "%s", musíte sa prihlásiť.
    %s

en: You must log in to access %s
sk: Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli pristupovať k %s

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
sk: Vaše HTTP proxy vyžaduje, aby ste sa k nemu prihlásili.

en: Your password will be transmitted encrypted.
sk: Vaše heslo bude odoslané zašifrované.

en: Your password will be transmitted unencrypted.
sk: Vaše heslo bude odoslané nešifrované.

en: _About
sk: O progr_ame

en: _Browse...
sk: _Prezerať...

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: _Close This Window
sk: _Zatvoriť toto okno

en: _Contents
sk: _Obsah

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Debug
sk: _Ladiť

en: _Details
sk: _Detaily

en: _Domain:
sk: _Doména:

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Edit/
sk: _Upraviť/

en: _End game
sk: Koni_ec hry

en: _File
sk: Súbo_r

en: _File/
sk: Súbo_r/

en: _Find...
sk: _Nájsť...

en: _Game
sk: _Hra

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Hint
sk: _Rada

en: _Inform Developers
sk: _Informovať vývojárov

en: _New
sk: _Nový

en: _New game
sk: _Nová hra

en: _New/
sk: _Nový/

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Pause game
sk: _Pozastaviť hru

en: _Print...
sk: _Tlačiť...

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: _Quit
sk: _Koniec

en: _Redo
sk: Sp_raviť znova

en: _Redo move
sk: Sp_raviť znova ťah

en: _Restart Application
sk: _Reštartovať aplikáciu

en: _Restart game
sk: _Reštartovať hru

en: _Revert
sk: O_bnoviť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Scores...
sk: _Body...

en: _Settings
sk: Na_stavenia

en: _Settings/
sk: Na_stavenia/

en: _Undo
sk: _Vrátiť

en: _Undo move
sk: _Vrátiť ťah

en: _Username:
sk: _Meno používateľa:

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _View/
sk: _Zobraziť/

en: _Windows
sk: _Okná

en: _Windows/
sk: _Okná/

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
sk: gnome_date_edit_get_date je neodporúčané, použite gnome_date_edit_get_time

en: no
sk: nie

en: process %d: %s
sk: proces %d: %s

en: y
sk: a

en: yes
sk: áno
