libgtop - en to sk translation catalogue (295 entries)

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Address
sk: Adresa

en: Address of beginning of code segment
sk: Adresa začiatku kódového segmentu

en: Address of end of code segment
sk: Adresa konca kódového segmentu

en: Address of the bottom of stack segment
sk: Adresa dna zásobníkového segmentu

en: Adjust on exit max value
sk: Upraviť maximálnu hodnotu pri ukončení

en: Alarm clock
sk: Budík

en: Array of additional process groups
sk: Pole prídavných skupín procesu

en: Available blocks
sk: Dostupných blokov

en: Background read from tty
sk: Čítanie z tty na pozadí

en: Background write to tty
sk: Zápis do tty na pozadí

en: Bad argument to system call
sk: Nesprávny argument v systémvom volaní

en: Basename of executable file in call to exec()
sk: Základné meno súboru spustiteľného programu pri volaní exec()

en: Bit field indicating which CPU is currently running
sk: Bitové pole ukazujúce, ktorý procesor práve beží

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: BootTime
sk: ZavČas

en: Broken pipe
sk: Prerušená rúra

en: Buffers
sk: Oddeľovacie pamäti

en: Bus error
sk: Chyba na spoji

en: Bytes In
sk: Bajty na vstupe

en: Bytes Out
sk: Bajty na výstupe

en: Bytes Total
sk: Bajty celkom

en: CMaj_Flt
sk: PHla_Výp

en: CMin_Flt
sk: PVed_Výp

en: CPU Time in System Mode
sk: Čas procesora v systémovom režime

en: CPU Time in User Mode
sk: Čas procesora v používateľskom režime

en: CPU Time in User Mode (nice)
sk: Čas procesora v používateľskom režime (priorita)

en: CPU Time in the Idle Task
sk: Čas procesora v nečinnej úlohe

en: CPU Usage
sk: Využitie procesora

en: CPU limit exceeded
sk: Prekročený limit procesora

en: CSTime
sk: ASČas

en: CUTime
sk: APČas

en: Cached
sk: Vo vyrovnávacej pamäti

en: Child status has changed
sk: Stav potomka bol zmenený

en: Cmd
sk: Prk

en: Collisions
sk: Kolízie

en: Command line arguments of the process
sk: Parametre príkazového riadku procesu

en: Continue
sk: Pokračovanie

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
sk: Aktuálny limit CRP procesu v bajtoch (obyčajne 2 147 483 647).

en: DEBUG
sk: LADENIE

en: Data resident set size
sk: Celková veľkost rezidentnej pamäti údajov

en: Data_RSS
sk: Údaj_CRP

en: Default max size of queue
sk: Predvoená maximálna veľkosť radu

en: Dirty Size
sk: Zmenená veľkosť

en: Don't fork into background
sk: Nerozvetvuj sa do pozadia

en: EMT error
sk: Chyba EMT

en: Effective Group ID
sk: Efektívne používateľské ID

en: Effective User ID
sk: Efektívne používateľské ID

en: Enable debugging
sk: Povoliť ladenie

en: Enable verbose output
sk: Povoliť detailný výpis

en: End_Code
sk: Kon_Kódu

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: Chyba vo voľbe %s: %s.
    Výpis všetkých dostupných volieb príkazového riadku získate spustením '%s --help'.

en: Errors In
sk: Chyby na vstupe

en: Errors Out
sk: Chyby na výstupe

en: Errors Total
sk: Chyby celkom

en: FSGid
sk: FGid

en: FSUid
sk: FUid

en: File System Usage
sk: Využitie súborového systému

en: File size limit exceeded
sk: Prekročený limit veľkosti súboru

en: Filesystem Group ID
sk: Skupinové ID súborového systému

en: Filesystem User ID
sk: Používateľské ID súborového systému

en: Floating-point exception
sk: Výnimka pri práci s pohyblivou rádovou čiarkou

en: Free Memory
sk: Voľná pamäť

en: Free Swap Space
sk: Voľné miesto v odkladacej pamäti

en: Free blocks
sk: Voľných blokov

en: Free blocks available to non-superusers
sk: Voľných blokov dostupných pre bežných používateľov

en: Free blocks available to the superuser
sk: Voľných blokov dostupných pre správcu

en: Free file nodes
sk: Voľných súborových uzlov

en: Free memory size in kB
sk: Veľkosť voľnej pamäte v kB

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Full device number of controlling terminal
sk: Úplné číslo zariadenia riadiaceho terminál

en: GID of process
sk: GID procesu

en: Group ID
sk: Skupinové ID

en: Groups
sk: Skupiny

en: Hangup
sk: Zavesenie

en: Has CPU
sk: Má procesor

en: HasCPU
sk: MáProc

en: I/O now possible
sk: V/V je možné

en: Idle
sk: Nečinnosť

en: Idle (%)
sk: Nečinnosť (%)

en: Idletime
sk: Čas nečinnosti

en: Illegal instruction
sk: Neplatná inštrukcia

en: Information request
sk: Požiadavka na informáciu

en: Input bytes
sk: Vstupné bajty

en: Interface Flags
sk: Príznaky rozhraní

en: Interrupt
sk: Prerušenie

en: Invoked from inetd
sk: Vyvolaný cez inetd

en: It_Real_Value
sk: Jeho_Reálna_Hodnota

en: KStk_EIP
sk: JZás_EIP

en: KStk_ESP
sk: JZás_ESP

en: K_Flags
sk: J_Prízn

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
sk: Príznaky jadra pre proces.
    
    Na Linuxe momentálne má každý príznak nastavený bit math, pretože crt0.s kontroluje emuláciu matematických funkcií. Tento bit nie je zahrnutý vo výstupoch.
    
    Toto je pravdepodobne chyba, pretože nie každý proces je kompilovaný program v jazyku C.
    
    Bit math by mal mať hodnotu 4 a bit traced je 10 (v desiatkovej sústave).

en: Kernel scheduling priority
sk: Priorita v plánovači jadra

en: Keyboard stop
sk: Prerušenie klávesnice

en: Kill
sk: Zabiť

en: Last PID
sk: Posledné PID

en: Last Processor
sk: Posledný procesor

en: Length in bytes of the returned string.
sk: Dĺžka vrátného reťazca v bajtoch.

en: List of currently mounted filesystems
sk: Zoznam aktuálne primontovaných súborových systémov

en: List of running Processes
sk: Zoznam bežiacich procesov

en: Load Average
sk: Priemerná záťaž

en: Load Averange
sk: Priemerná záťaž

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Maj_Flt
sk: Hla_Výp

en: Mask of blocked signals
sk: Maska blokovaných signálov

en: Mask of caught signals
sk: Maska chytených signálov

en: Mask of ignored signals
sk: Maska ignorovaných signálov

en: Mask of pending signals
sk: Maska neobslúžených signálov

en: Max number of arrays
sk: Maximálny počet polí

en: Max number of segments
sk: Maximálny počet segmentov

en: Max number of undo entries per process
sk: Maximálny počet položiek undo na proces

en: Max ops per semop call
sk: Maximálny počet ops vo volaní semop

en: Max queues system wide
sk: Maximálny počet systémových radov

en: Max segment size
sk: Maximálna veľkosť segmentu

en: Max semaphores per array
sk: Maximálny počet semafórov v poli

en: Max semaphores system wide
sk: Maximálny počet semafórov v celom systéme

en: Max shared segments per process
sk: Maximálny počet zdieľaných segmentov na proces

en: Max size of message
sk: Maximálna veľkosť správy

en: Max total shared memory
sk: Maximálna celková odkladacia pamäť

en: Maximum Transfer Unit
sk: Maximálna prenosová jednotka

en: Memory Usage
sk: Využitie pamäti

en: Memory in locked pages in kB
sk: Pamäť v zamknutých stránkach v kB

en: Memory used from user processes in kB
sk: Pamäť použitá používateľskými procesmi v kB

en: Message Queue Limits
sk: Limity radu správ

en: Message segment size
sk: Veľkosť segmentu správy

en: Min segment size
sk: Minimálna veľkosť segmentu

en: Min_Flt
sk: Ved_Výp

en: Mount List
sk: Zoznam pripojení

en: NGroups
sk: NSkupiny

en: NWChan
sk: NWKan

en: Network Load
sk: Záťaž siete

en: Nice
sk: Priorita (nice)

en: Nice (%)
sk: Priorita (%)

en: Number of Tasks
sk: Počet úloh

en: Number of additional process groups
sk: Počet prídavných skupín procesu

en: Number of clock ticks since system boot
sk: Počet tikov hodín od štartu systému

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
sk: Počet tikov hodín, ktoré systém strávil v režime jadra

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
sk: Počet tikov hodín, ktoré systém strávil v nečinnosti

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
sk: Počet tikov hodín, ktoré systém strávil v používateľskom režime

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
sk: Počet tikov hodín, ktoré systém strávil v používateľskom režime (nice)

en: Number of entries in message map
sk: Počet položiek v mape pamäti

en: Number of entries in semaphore map
sk: Počet položiek v mape semafórov

en: Number of input bytes
sk: Počet vstupných bajtov

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
sk: Počet úloh bežiacich súčasne - primer za 1, 5 a 15 minút

en: Number of list elements
sk: Počet položiek zoznamu

en: Number of output bytes
sk: Počet výstupných bajtov

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
sk: Počet stránok zdieľanej pamäti (pomocou mmap)

en: Number of pages of virtual memory
sk: Počet stránok virtuálnej pamäti

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
sk: Počet stránok, ktoré zaberá proces v reálnej pamäti, znížený o 3 (pre administratívne účely). Toto sú len stránky, ktoré zahŕňajú kód, údaje a miesto pre zásobník. Táto hodnota nezahŕňa stránky, ktoré neboli nahraté na žiadosť alebo ktoré sú odložené.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
sk: Počet celkových rezidentných stránok (neodložených)

en: Number of system message headers
sk: Počet hlavičiek systémových správ

en: Number of tasks currently running
sk: Počet momentálne bežiacich úloh

en: Number of undo structures system wide
sk: Počet štruktúr undo v celom systéme

en: Output bytes
sk: Výstupné bajty

en: PID of parent process
sk: PID rodičovského procesu

en: PPP State
sk: Stav PPP

en: PPP Statistics
sk: Štatistiky PPP

en: Packets In
sk: Pakety na vstupe

en: Packets Out
sk: Pakety na výstupe

en: Packets Total
sk: Pakety celkom

en: Page In
sk: Nahraté stránky

en: Page Out
sk: Odložené stránky

en: Percent:
sk: Percento:

en: Priority
sk: Priorita

en: Process Arguments
sk: Parametre procesu

en: Process ID
sk: ID procesu

en: Process Kernel Data information
sk: Informácie o údajoch jadra procesu

en: Process Memory Map
sk: Mapa pamäti procesu

en: Process Memory information
sk: Informácie o pamäti procesu

en: Process Segment information
sk: Informácie o segmentoch procesu

en: Process Signal information
sk: Informácie o signáloch procesu

en: Process Status information
sk: Informácie o stave procesu

en: Process Time information
sk: Časové informácie procesu

en: Process UID and TTY information
sk: Informácie o UID a TTY procesu

en: Process group ID
sk: Skupinové ID procesu

en: Processor
sk: Procesor

en: Profiling alarm clock
sk: Nastavenie budíka

en: Quit
sk: Ukončiť

en: RTime
sk: RČas

en: Real GID of process
sk: Reálne GID procesu

en: Real UID of process
sk: Reálne UID procesu

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
sk: Reálny čas nazbieraný procesom (obyčajne PČas + SČas)

en: Resident
sk: Rezidentný

en: Resident Set Size
sk: Celková veľkosť rezidentnej pamäti

en: Resident Set Size Limit
sk: Limit celkovej veľkosti rezidentnej pamäti

en: Running Tasks
sk: Bežiacich úloh

en: SMP CPU Flags
sk: SMP príznaky procesora

en: SMP CPU Time in System Mode
sk: SMP Čas procesora v systémovom režime

en: SMP CPU Time in User Mode
sk: SMP Čas procesora v používateľskom režime

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
sk: SMP Čas procesora v používateľskom režime (priorita)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
sk: SMP Čas procesora v nečinnej úlohe

en: SMP Total CPU Time
sk: SMP Celkový čas procesora

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
sk: SMP čas procesora v režime jadra nazbieraný procesom

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
sk: SMP čas procesora v používateľskom režime nazbieraný procesom

en: STime
sk: SČas

en: Segmentation violation
sk: Chyba segmentácie

en: Semaphore Set Limits
sk: Limity nastavenia semafóra

en: Semaphore max value
sk: Maximálna hodnota semafóra

en: Server Features
sk: Funkcie servra

en: Session
sk: Sedenie

en: Session ID
sk: ID sedenia

en: Set Group ID
sk: Nastaviť skupinové ID

en: Set User ID
sk: Nastaviť používateľské ID

en: ShLib_RSS
sk: ZdKni_CRP

en: Share
sk: Zdieľaný

en: Shared Memory
sk: Zdieľaná pamäť

en: Shared Memory Limits
sk: Limity zdieľanej pamäti

en: Shared memory size in kB
sk: Veľkosť zdieľanej pamäte v kB

en: Shared-Lib resident set size
sk: Celková veľkost rezidentnej pamäti zdieľaných knižníc

en: SigCatch
sk: SigZachytený

en: SigIgnore
sk: SigIgnorovaný

en: Signal
sk: Signál

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
sk: Jednopísmenový kód stavu procesu (S=spiaci)

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size in kilobytes of message pool
sk: Veľkosť priestoru správ v kilobajtoch

en: Size of a single list element
sk: Veľkosť položky jednoduchého zoznamu

en: Size of buffers kB
sk: Veľkosť oddeľovacích pamätí v kB

en: Size of cached memory in kB
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte v kB

en: Stack resident set size
sk: Celková veľkost rezidentnej pamäti zásobníka

en: Stack_RSS
sk: Zásob_CRP

en: Standard unix nice level of process
sk: Štandardná úroveň priority procesu v unix-e

en: Start time of process in seconds since the epoch
sk: Čas spustenia procesu v sekundách od začiatku epochy

en: Start_Code
sk: Zač_Kódu

en: Start_Stack
sk: Zač_Zás

en: Start_Time
sk: Zač_Čas

en: State
sk: Stav

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Subnet
sk: Podsieť

en: Swap Usage
sk: Využitie odkladacej pamäti

en: System Uptime
sk: Doba prevádzky systému

en: Terminal process group ID
sk: Skupinové ID terminálového procesu

en: Termination
sk: Ukončenie

en: Text resident set size
sk: Celková veľkost rezidentnej pamäti kódu

en: Text_RSS
sk: Kód_CRP

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
sk: Aktuálny EIP (32 bitový inštrukčný čítač).

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
sk: Aktuálna hodnota ESP (32 bitový ukazateľ zásobníka) tak, ako bola nájdená v zásobníku jadra pre proces.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
sk: Počet hlavných výpadkov procesu a jeho potomkov.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
sk: Počet hlavných výpadkov procesu, ktoré vyžadujú nahratie pamäťovej stránky z disku.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
sk: Počet vedľajších výpadkov procesu a jeho potomkov.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
sk: Počet vedľajších výpadkov procesu, ktoré nevyžadujú nahratie pamäťovej stránky z disku.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
sk: Čas (v jiffies) pred zaslaním ďalšieho SIGALARM procesu od časovača.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
sk: Čas (v jiffies) do ďalšieho vypršania časového limitu procesu

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
sk: Toto je "kanál", v ktorom proces čaká. Toto je adresa systémového volania. Ak chcete vedieť jej textové meno, môžete sa pozrieť do zoznamu mien. (Ak máte aktuálne /etc/psdatabase, skúste ps -l aby ste videli pole WKAN v činnosti)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
sk: Toto je textové meno opľa `nwkan'.

en: Tick Frequency
sk: Frekvencia tikov

en: Tick frequency
sk: Frekvencia tikov

en: Tick frequency (default is 100)
sk: Frekvencia tikov (štandardne 100)

en: Ticks (%ld per second):
sk: Tiky hodín (%ld za sekundu):

en: Time in seconds since system boot
sk: Čas v sekundách od štartu systému

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
sk: Čas v sekundách, ktorý systém strávil v nečinných úlohách od štartu systému

en: Time of last system boot in seconds since the epoch
sk: Čas posledného zavedenia systému v sekundách od začiatku epochy

en: TimeOut
sk: ČasLimit

en: Total
sk: Celkom

en: Total # of pages of memory
sk: Celkový počet pamäťových stránok

en: Total (%)
sk: Celkom (%)

en: Total CPU Time
sk: Celkový čas procesora

en: Total Memory
sk: Celková pamäť

en: Total Swap Space
sk: Celková veľkosť odkladacej pamäti

en: Total blocks
sk: Celkom blokov

en: Total file nodes
sk: Súborových uzlov celkom

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
sk: Celkový počet stránok vyrovnávacej pamäte, ktoré boli nahraté od štartu systému

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
sk: Celkový počet stránok vyrovnávacej pamäte, ktoré boli odložené od štartu systému

en: Total number of tasks
sk: Celkový počet úloh

en: Total physical memory in kB
sk: Celková fyzická pamäť v kB

en: Total size of dirty pages
sk: Celková veľkosť zmenených stránok

en: Total size of list
sk: Celková veľkosť zoznamu

en: Trace trap
sk: Ladiaci bod

en: UID of process
sk: UID procesu

en: UTime
sk: PČas

en: Uptime
sk: Doba prevádzky

en: Urgent condition on socket
sk: Naliehavá situácia na zásuvke

en: Used Memory
sk: Použitá pamäť

en: Used Swap Space
sk: Využitá odkladacia pamäť

en: Used memory size in kB
sk: Veľkosť použitej pamäte v kB

en: User
sk: Používateľ

en: User (%)
sk: Používateľ (%)

en: User ID
sk: Používateľské ID

en: User defined signal 1
sk: Používateľom definovaný signál 1

en: User defined signal 2
sk: Používateľom definovaný signál 2

en: VERBOSE
sk: DETAILNE

en: Virtual
sk: Virtuálny

en: Virtual alarm clock
sk: Virtuálny budík

en: WChan
sk: WKan

en: Window size change
sk: Zmena veľkosti okna

en: XCPU_STime
sk: XProc_SČas

en: XCPU_UTime
sk: XProc_PČas

en: cumulative stime of process and reaped children
sk: Celkový SČas procesu a potomkov

en: cumulative utime of process and reaped children
sk: Celkový PČas procesu a potomkov

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
sk: Čas procesora v režime jadra nazbieraný procesom

en: read %d byte | read %d bytes
sk[0]: načítaných %d bajtov
sk[1]: načítaný %d bajt
sk[2]: načítané %d bajty

en: read data %d byte | read data %d bytes
sk[0]: načítaných %d bajtov dát
sk[1]: načítaný %d bajt dát
sk[2]: načítané %d bajty dát

en: read data size
sk: veľkosť načítaných dát

en: sizeof struct sem_undo
sk: veľkosť štruktúry sem_undo

en: user-mode CPU time accumulated by process
sk: Čas procesora v používateľskom režime nazbieraný procesom

en: write %d byte | write %d bytes
sk[0]: zapísaných %d bajtov
sk[1]: zapísaný %d bajt
sk[2]: zapísané %d bajty
