redhat-config-packages - en to sk translation catalogue (184 entries)

en:  Byte
sk:  bajt

en:  Bytes
sk:  bajtov

en: "%s" disk %d needed to install packages
sk: "%s" je potrebný disk %d na nainštalovanie balíkov

en: %d package is queued for installation
sk: %d balík je zaradený na inštaláciu

en: %d package is queued for removal
sk: %d balík je zaradený na odstránenie

en: %d packages are queued for installation
sk: %d balíkov je zaradených na inštaláciu

en: %d packages are queued for removal
sk: %d balíkov je zaradených na odstránenie

en: <b>Installed Packages</b>
sk: <b>Nainštalované balíky</b>

en: <b>Optional Packages</b>
sk: <b>Voliteľné balíky</b>

en: <b>Packages not installed</b>
sk: <b>Nenainštalované balíky</b>

en: <b>Required Packages</b>
sk: <b>Vyžadované balíky</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sk: <b>_Automatická konfigurácia proxy</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
sk: <b>_Priame pripojenie k internetu</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sk: <b>_Ručná konfigurácia proxy</b>

en: <span  weight="bold" size="larger">Completed system preparation</span>
    
    %d packages are queued for installation
    %d packages are queued for removal
    
    This will take %s of diskspace.
sk: <span weight="bold" size="larger">Príprava systému ukončená</span>
    
    %d balíkov pripravených na inštaláciu
    %d balíkov pripravených na odstránenie
    
    Toto zaberie %s diskového priestoru.

en: <span size="larger" weight="bold">Insert the next CD.</span>
sk: <span size="larger" weight="bold">Vložte ďalšie CD.</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Add Package Groups</span>
sk: <span size="xx-large" color="black">Pridať skupiny balíkov</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Add Package</span>
sk: <span size="xx-large" color="black">Pridať balík</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Remove Package Groups</span>
sk: <span size="xx-large" color="black">Odstrániť skupiny balíkov</span>

en: <span size="xx-large" color="black">Remove Packages</span>
sk: <span size="xx-large" color="black">Odstrániť balíky</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Add or Remove Packages</span>
sk: <span size="xx-large" color="white">Pridať alebo odobrať balíky</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Installation Overview</span>
sk: <span size="xx-large" color="white">Prehľad inštalácie</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Installation Overview</span>
sk: <span size="xx-large" color="white">Prehľad inštalácie balíkov</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Removal Overview</span>
sk: <span size="xx-large" color="white">Prehľad odstránenia balíkov</span>

en: <span size="xx-large" color="white">Package Update Overview</span>
sk: <span size="xx-large" color="white">Prehľad aktualizácie balíkov</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Checking system package status</span>
    
    The package manager program is searching your system to determine which packages are currently installed.
sk: <span weight="bold" size="larger">Kontrola stavu systémových balíkov</span>
    
    Program správcu balíkov prehľadáva váš systém, aby určil, ktoré balíky sú momentálne nainštalované.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not remove packages</span>
sk: <span weight="bold" size="larger">Nepodarilo sa odstrániť balíky</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Package Conflict Detected</span>
sk: <span weight="bold" size="larger">Zistené konflikty balíkov</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Preparing system update</span>
    
    Before modifying the packages on your system, package dependencies must be determined. This process may take a few minutes.
sk: <span weight="bold" size="larger">Príprava aktualizácie systému</span>
    
    Pred úpravou balíkov vo vašom systéme, musia byť zistené závislosti balíkov. Tento proces môže trvať niekoľko minút.

en: <span weight="bold" size="larger">Updating system</span>
    
    Installing and removing individual packages.
sk: <span weight="bold" size="larger">Aktualizácia systému</span>
    
    Inštalácia a odstraňovanie jednotlivých balíkov.

en: A dependency loop was found.  This tool does not support uninstalling packages yet.
sk: Bola nájdená cyklická závislosť. Tento nástroj zatiaľ nepodporuje odinštaláciu balíkov.

en: A newer version of "%s" is currently installed.
sk: Novšia verzia "%s" je momentálne nainštalovaná.

en: A package group can have both Base and Optional package members.  Base packages are always available when the package group is installed.
    
    Select the optional packages to be installed:
sk: Skupina balíkov môže obsahovať základné a voliteľné balíky. Základné balíky sú vždy dostupné, keď je nainštalovaná skupina balíkov.
    
    Vyberte si voliteľné balíky, ktoré majú byť nainštalované:

en: A package group can have both standard and extra package members.  Standard packages are always available when the package group is installed.
sk: Skupina balíkov môže mať štandardné a doplnkové balíky. Štandardné balíky sú vždy dostupné, keď je nainštalovaná skupina balíkov.

en: Add a program from the list
sk: Pridať program zo zoznamu

en: Add and Remove Software
sk: Pridať a odstrániť softvér

en: Add/Remove Applications
sk: Pridať/odstrániť aplikácie

en: Adding individual packages to the system.
sk: Pridanie jednotlivých balíkov do systému.

en: Administrator level permissions are needed to run this program because it can install and remove system packages.
sk: Úroveň práv správcu je potrebná na spustenie tohoto programu, pretože môže nainštalovať a odstrániť systémové balíky.

en: An excessive number of packages are queued for removal.  Please check the list below to confirm that all the packages should be removed.
sk: Príliš veľké množstvo balíkov bolo zaradených na odstránenie. Prosím skontrolujte zoznam nižšie a potvrďte, že všetky balíky majú byť odstránené.

en: Autoconfiguration URL:
sk: URL pre autokonfiguráciu:

en: Checking System Status
sk: Kontrolovanie stavu systému

en: Checking system package status
sk: Kontrola stavu systémových balíkov

en: Completed System Preparation
sk: Príprava systému ukončená

en: Computing package dependencies
sk: Zisťujem závislosti balíkov

en: Con_tinue
sk: Pok_račovať

en: Configure a list of packages to ignore when applying software updates.
sk: Konfigurovať zoznam balíkov, ktoré budú ignorované pri aplikácii aktualizácií softvéru.

en: Configure the locations of the software packages.
sk: Konfigurovať umiestnenia softvérových balíkov.

en: Could Not Open Package
sk: Nepodarilo sa otvoriť balík

en: Could not remove packages
sk: Nepodarilo sa odstrániť balíky

en: Dependency Loop Found.
sk: Nájdená cyklická závislosť

en: Error installing packages
sk: Chyba pri inštalácii balíkov

en: Finding Tree
sk: Vyhľadávací strom

en: Finish
sk: Koniec

en: Header List Not Found.
sk: Zoznam hlavičiek nebol nájdený.

en: Hide _Details
sk: Skryť _podrobnosti

en: Insert the disk and press OK.
sk: Vložte disk a stlačte Ok.

en: Insert the disk and press OK.  If the disk is unavailable this operation can be canceled, but the packages already installed may not function correctly.
sk: Vložte disk a stlačte Ok. Ak disk nie je dostupný, táto operácia môže byť zrušená, ale balíky, ktoré sú už nainštalované nemusia fungovať správne.

en: Install
sk: Inštalovať

en: Install 
    Software
sk: Inštalovať 
    softvér

en: Install %s Packages
sk: Inštalovať balíky %s

en: Install packages from '%s'
sk: Inštalovať balíky z '%s'

en: Install packages from this CD.
sk: Inštalovať balíky z tohoto CD.

en: Installation Tree Not Found.
sk: Inštalačný strom nebol nájdený.

en: Installing Packages
sk: Inštalácia balíkov

en: Installing and removing individual packages.
sk: Inštalácia a odstránenie jednotlivých balíkov.

en: Installing and removing individual packages.
sk: Inštalácia a odstraňovanie jednotlivých balíkov.

en: Installing individual packages.
sk: Inštalácia jednotlivých balíkov.

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Manage packages installed on the system
sk: Správa balíkov nainštalovaných vo vašom systéme

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Mount Point
sk: Bod pripojenia

en: No Files Specified.
sk: Neboli zadané súbory.

en: Nodes Needed
sk: Potrebné uzly

en: Not enough disk space
sk: Nedostatok miesta na disku

en: One of the packages selected for addition require a package selected for removal.
sk: Jeden z balíkov, ktorý ste vybrali pre pridanie vyžaduje balík, ktorý ste vybrali pre odstránenie.

en: One of the packages selected for addition require some packages selected for removal.
sk: Jeden z balíkov, ktorý ste vybrali pre pridanie vyžaduje niektoré balíky, ktoré ste vybrali pre odstránenie.

en: Package
sk: Balík

en: Package Group Selection
sk: Výber skupiny balíkov

en: Package Information
sk: Informácie o balíku

en: Package Installation Complete
sk: inštalácia balíkov dokončená

en: Package Management
sk: Správa balíkov

en: Package Not Found
sk: Balík nebol nájdený

en: Package Removal Complete
sk: Odstránenie balíkov dokončené

en: Package Update Complete
sk: Aktualizácia balíkov dokončená

en: Package already installed
sk: Balík je už nainštalovaný

en: Packages Not Found
sk: Balíky neboli nájdené

en: Packages to be Installed
sk: Balíky, ktoré budú nainštalované

en: Packages to be Removed
sk: Balíky, ktoré budú odstránené

en: Packages to be removed
sk: Balíky na odstránenie

en: Please insert the '%s' disc %d and press OK.  If this disk is unavailable, this operation can be canceled, but the packages installed may not work correctly.
sk: Prosím vložte '%s' disk %d a stlačte Ok. Ak tento disk nie je dostupný, môžete túto operáciu zrušiť, ale nainštalované balíky nemusia fungovať správne.

en: Please specify files to install as arguments.
sk: Prosím zadajte súbory na inštaláciu ako parametre.

en: Preparing System Update
sk: Príprava na aktualizáciu systému

en: Preparing to install
sk: Príprava na inštaláciu

en: Prior to system update, this tool must determine which packages need upgrading.  This may take a few minutes.
sk: Pred aktualizáciou systému musí tento nástroj určiť, ktoré balíky potrebujú aktualizáciu. Toto môže trvať niekoľko minút.

en: Processing Headers
sk: Spracovanie hlavičiek

en: Proxy Settings
sk: Nastavenia proxy

en: Reading RPM Headers
sk: Načítavanie RPM hlavičiek

en: Reading individual package headers
sk: Načítavanie jednotlivých hlavičiek balíkov

en: Reading system state
sk: Načítanie systémového stavu

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove 
    Software
sk: Odstrániť 
    softvér

en: Remove %s Packages
sk: Odstrániť %s balíkov

en: Remove individual packages.
sk: Odstránenie jednotlivých balíkov.

en: Removing Packages
sk: Odstránenie balíkov

en: Removing individual packages from the system.
sk: Odstránenie jednotlivých balíkov zo systému.

en: Removing packages
sk: Odstraňovanie balíkov

en: Required by
sk: Vyžadované od

en: S_ocks host:
sk: Hostiteľ s_ocks:

en: Select the extra packages to be installed:
sk: Vyberte si doplnkové balíky, ktoré chcete inštalovať:

en: Show _Details
sk: Zobraziť _podrobnosti

en: Size
sk: Veľkosť

en: Software Locations
sk: Umiestnenia softvéru

en: Software Management Preferences
sk: Predvoľby správy softvéru

en: Software Not Upgraded
sk: Softvér nie je aktualizovaný

en: Some of the packages selected for addition require a package selected for removal.
sk: Niektoré balíky, ktoré ste vybrali pre pridanie vyžadujú balík, ktorý ste vybrali pre odstránenie.

en: Some of the packages selected for addition require some packages selected for removal.
sk: Niektoré balíky, ktoré ste vybrali pre pridanie vyžadujú niektoré balíky, ktoré ste vybrali pre odstránenie.

en: Source RPM
sk: Zdrojové RPM

en: Space Needed
sk: Potrebné miesto

en: System Packages
sk: Systémové balíky

en: System Update
sk: Aktualizácia systému

en: The comps package does not appear to be installed.  This package is required for the main package management interface of the package manager.
sk: Zdá sa, že nemáte nainštalovaný balík comps. Tento balík je potrebný pre hlavné rozhranie správcu balíkov.

en: The disk was unable to be accessed for reading.  Please confirm that it is in the drive and try again.
sk: Disk nebolo možné prečítať. Prosím overte, že je v jednotke a skúste znova.

en: The file "%s" could not be read.  Make sure that you have the proper permissions on it
sk: Súbor "%s" nemohol byť prečítaný. Uistite sa, že máte k nemu príslušné práva

en: The file "%s" does not appear to be a valid RPM file.
sk: Súbor "%s" nevyzerá ako platný RPM súbor.

en: The file "%s" is a source RPM which cannot be installed with redhat-config-packages.
sk: Súbor "%s" je zdrojový RPM, ktorý nemôže byť nainštalovaný pomocou programu redhat-config-manager.

en: The file %s cannot be opened. This is due to a missing file, a bad package, or bad media. Press <return> to try again.
sk: Súbor %s nemohol byť otvorený. To je kvôli chýbajúcemu súboru, chybnému balíku, alebo chybnému médiu. Stlačte <Enter> pre nový pokus.

en: The following package could not be found on your system.  Installation cannot continue until it is installed.
sk: Nasledujúci balík nemohol byť nájdený vo vašom systéme. Inštalácia nemôže pokračovať, pokiaľ je nainštalovaný.

en: The following packages could not be found on your system.  Installation cannot continue until they are installed.
sk: Nasledujúce balíky nemohli byť nájdené vo vašom systéme. Inštalácia nemôže pokračovať, pokiaľ sú nainštalované.

en: The following packages will be removed from the system.  Please uncheck any packages that you want to remain on the system.
sk: Nasledujúce balíky budú odstránené zo systému. Prosím odznačte balíky, ktoré chcete ponechať v systéme.

en: The package "%s" is currently installed.
sk: Balík "%s" je momentálne nainštalovaný.

en: The package manager program is searching your system to determine which packages are currently installed.
sk: Program správcu balíkov prehľadáva váš systém, aby určil, ktoré balíky sú práve nainštalované.

en: The packages were installed successfully.
sk: Balíky boli nainštalované úspešne.

en: The packages were removed successfully.
sk: Balíky boli odstránené úspešne.

en: The packages were successfully installed.
sk: Balíky boli úspešné nainštalované.

en: The packages were updated successfully.
sk: Balíky boli aktualizované úspešne.

en: The path %s does not appear to contain a header list which is required to function.
sk: Cesta %s nevyzerá, že by odsahovala zoznam hlavičiek, ktoré sú potrebné na fungovanie.

en: The path %s does not look like a valid installation source.
sk: Cesta %s nevyzerá ako platný zdroj inštalácie.

en: The system update was successfully completed.
sk: Aktualizácia systému bola úspešne dokončená.

en: There was an error installing %s.  This can indicate media failure, lack of disk space, and/or hardware problems.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Please verify your media and try your install again.
    
    Press the OK button to reboot your system.
sk: Vyskytla sa chyba pri inštalácii %s. To naznačuje poruchu média, nedostatok miesta na disku a/alebo hardvérové problémy. Toto je závažná chyba a vaša inštalácia bude prerušená. Prosím skontrolujte vaše médium a skúste vašu inštaláciu znova.
    
    Stlačte tlačidlo Ok pre reštartovanie vášho systému.

en: There was an error installing packages.
    
    Exiting.
sk: Vyskytla sa chyba pri inštalácii balíkov.
    
    Ukončujem.

en: This group includes all the packages available.  Note that this is substantially more packages than just the ones in all the other package groups on this page.
sk: Táto skupina zahŕňa všetky dostupné balíky. Poznamenávame, že to je podstatne viac balíkov ako len tie, ktoré sú v ostatných skupinách balíkov na tejto strane.

en: This will free up %s of diskspace.
sk: Toto vyprázdni %s diskového priestoru.

en: This will take %s of diskspace.
sk: Toto zaberie %s diskového priestoru.

en: Total install size: %s
sk: Celková veľkosť inštalácie: %s

en: Unable to access disk.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť na disk.

en: Unable to find comps file.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor comps.

en: Unlocatable package
sk: Balík nebolo možné vyhľadať

en: Update Complete
sk: Aktualizácia dokončená

en: Updating System
sk: Aktualizácia systému

en: Updating system
sk: Aktualizácia systému

en: Upgrading System
sk: Aktualizácia systému

en: Warning:
sk: Upozornenie:

en: You don't appear to have enough disk space to install the packages you've selected. You need more space on the following file systems:
sk: Zdá sa, že nemáte dostatok miesta na disku na inštaláciu balíkov, ktoré ste si vybrali. Potrebujete viac miesta na nasledujúcich súborových systémoch:

en: You don't appear to have enough file nodes to install the packages you've selected. You need more file nodes on the following file systems:
sk: Zdá sa, že nemáte dostatok súborových uzlov na inštaláciu balíkov, ktoré ste si vybrali. Potrebujete viac súborových uzlov na nasledujúcich súborových systémoch:

en: You have selected a package for removal that is depended upon by a necessary system package.  This package must be unselected before package removal can continue.
sk: Vybrali ste si balík na odstránenie, od ktorého závisí nutný systémový balík. Odznačte tento balík predtým, ako budete pokračovať.

en: Your account does not have permissions to run %s.
sk: Vaše konto nemá práva na spustenie %s.

en: _About
sk: _O programe

en: _Actions
sk: Čin_nosti

en: _Add...
sk: _Pridať...

en: _Delete
sk: _Odstrániť

en: _Details
sk: _Podrobnosti

en: _Down
sk: _Dole

en: _Downgrade Package...
sk: Vrátiť sa k _staršej verzii balíka...

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Edit...
sk: _Upraviť...

en: _File
sk: _Súbor

en: _Group View
sk: _Zobrazenie skupiny

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Install
sk: _Inštalovať

en: _Install Package...
sk: _Inštalovať balík...

en: _Install Packages
sk: _Inštalovať balíky

en: _Keep the packages currently listed to be removed
sk: _Ponechať balíky, ktoré sú teraz v zozname na odstránenie

en: _Manual
sk: _Ručne

en: _Package View
sk: _Zobrazenie balíkov

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Remove Packages
sk: _Odstrániť balíky

en: _Remove the packages currently listed to be installed
sk: _Odstrániť balíky, ktoré sú teraz v zozname na inštaláciu

en: _Secure HTTP Proxy:
sk: Proxy pre _bezpečné HTTP:

en: _Up
sk: _Hore

en: _Update System...
sk: _Aktualizovať systém...

en: _View
sk: _Zobraziť
