xchat 2.0.5pre1 - en to sk translation catalogue (973 entries)

en: 
    
    Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
sk: 
    
    Ďalšie informácie získate zadaním /HELP <príkaz> alebo /HELP -l

en: 
    Commands Available:
sk: 
    Dostupné príkazy:
    
    ..

en: 
    DCC GET <nick>                     - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file to someone
    DCC LIST                           - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                    - offer DCC CHAT to someone
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
sk: 
    DCC GET <prezývka>          - príjme ponúkaný súbor
    DCC SEND <prezývka> <súbor>  - pošle niekomu súbor
    DCC LIST                - zobrazí zoznam DCC
    DCC CHAT <prezývka>         - ponúkne niekomu DCC CHAT
    DCC CLOSE <typ> <prezývka> <súbor>         príklad:
             /dcc close send janko subor.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
sk: 
    Pre tento príkaz nie je žiadna pomoc.

en:       File: %s
       To/From: %s
          Size: %u
          Port: %d
     IP Number: %s
    Start Time: %s   Max CPS: %d
sk:       Súbor: %s
       K/Od: %s
          Veľkosť: %u
          Port: %d
     IP adresa: %s
    Začiatok: %s   Max CPS: %d

en:   %-20s offline
sk:   %-20s off-line

en:   %-20s online
sk:   %-20s on-line

en:   Ignore list is empty.
sk:   Zoznam ignorovaných je prázdny.

en: $ Number
sk: Číslo $

en: %C08,02 %B-- Notify List --------------- %O
sk: %C08,02 %B-- Zoznam upozornení --------------- %O

en: %C08,02 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG %O
sk: %C08,02 Maska hostiteľa             SÚKR UPOZ KAN CTCP DCC POZV ODIGN %O

en: %C8,2 Type  To/From    Status  Size    Pos     File      %O%010%B%C9----------------------------------------------------%O
sk: %C8,2 Typ  Od/do    Stav  Veľkosť    Poz     Súbor    %O%010%B%C9--------------------------------------------------%O

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
sk: %O%C11$1%O pridaný do zoznamu ignorovaných.

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
sk: %O%C11$1%O odstránený zo zoznamu ignorovaných.

en: %UChannel          Users   Topic%O
sk: %UKanál          Používatelia   Téma%O

en: %d ops, %d total
sk: %d chanop, %d celk.

en: (%s=Server %c=Channel %n=Network).
sk: (%s=Server %c=Kanál %n=Sieť).

en: (Can be a text file relative to config dir).
sk: (Môže byť textový súbor relatívny k adresáru s nastaveniami).

en: (Can be a text file relative to ~/.xchat2/).
sk: (Môže byť textový súbor relatívny k ~/.xchat2/).

en: (Disabled)
sk: (Zakázané)

en: (Leave at zero for full speed file transfers).
sk: (Zadajte nuly pre plnú rýchlosť).

en: (Leave ports at zero for full range).
sk: (Zadajte nuly pre plný rozsah).

en: (Only useful for computers with multiple addresses).
sk: (Len pre počítače, ktoré majú viac adries).

en: (See strftime manpage for details).
sk: (Detaily nájdete v manuálovej stránke pre strftime).

en: (Separate multiple words with commas).
sk: (Oddelte slová čiarkami).

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
sk: * Nemôžem otvoriť logovací súbor pre zápis. Skontrolujte
      prístupové práva pre %s/xchatlogs

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
sk: * Spúšťať IRC ako root nie je dobrý nápad! Mali by ste
      si vytvoriť používateľský účet a prihlasovať sa pod ním.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
sk: **** ZAČIATOK ZÁZNAMU %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
sk: **** KONIEC ZÁZNAMU %s

en: *NEW*
sk: *NOVÝ*

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
sk: *VAROVANIE*
    Automatické prijatie DCC do vášho domovského
    priečinku môže byť nebezpečné. Napríklad:
    niekto by vám mohol poslať súbor .bash_profile.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 Zoznam zákazov: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 pridaný do zoznamu upozornení.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 sa už používa. Nový pokus s $2..

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 odstránený zo zoznamu upozornení.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 zmenil tému na: $2%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 sa premenoval na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 odstránil zákaz pre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 odstránil kľúčové slovo kanálu

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 odstránil vylúčenie pre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 odstránil pozvanie pre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 odstránil limit používateľov

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 nastavil zákaz pre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 nastavil kľúčové slovo kanálu na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 nastavil limit kanálu na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 nastavil vylúčenie pre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 nastavil pozvanie pre $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 nastavil mód $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 nastavil módy %B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
sk: -%C10-%C11-%O$t$1 používateľov na zozname upozornení.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cponúka %C11$2 %C(%C11$3 %Cbajtov)

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cpožaduje obnoviť %C11$2 %Cz %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives channel half-operator status to %C11$2
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O dal stav half-operator kanálu používateľovi %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives channel operator status to %C11$2
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O dal stav half-operator kanálu používateľovi %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O gives voice to %C11$2
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O dal voice používateľovi %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes channel half-operator status from %C11$2
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O odstránil stav half-operator kanála pre %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes channel operator status from %C11$2
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O odstránil stav operator kanála pre %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O removes voice from %C11$2
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O odstránil voice pre %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
sk: -%C10-%C11-%O$t%C11Používatelia v $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
sk: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CKoniec zoznamu WHOIS.

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
sk: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cje mimo %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Oreal user@host %C11$2%O, real IP %C11$3%O
sk: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Oreálny user@host %C11$2%O, reálna IP %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O
sk: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O nečinný %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O, signon: %C11$3%O
sk: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O nečinný %C11$2%O, prihlásenie: %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
sk: -%C10-%C11-%O$tProces už beží

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
sk: -%C10-%C11-%O$tUž existuje ponuka CHAT pre $1

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
sk: -%C10-%C11-%O$tPríchod zakázaný do %C11 %B$1 %O(Kanál iba pre pozvaných).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
sk: -%C10-%C11-%O$tPríchod zakázaný do %C11 %B$1 %O(Vyžaduje sa kľúčové slovo).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
sk: -%C10-%C11-%O$tPríchod nie je možný pre %C11 %B$1 %O(Dosiahnutý maximálny počet používateľov).

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
sk: -%C10-%C11-%O$tPríchod zakázaný do %C11 %B$1 %O(Ste v zozname zákazov).

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
sk: -%C10-%C11-%O$tKanál $1 vytvorený na $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
sk: -%C10-%C11-%O$tKanál $1 módy: $2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
sk: -%C10-%C11-%O$tPripojený.

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
sk: -%C10-%C11-%O$tPripojený. Teraz sa prihlasujem...

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
sk: -%C10-%C11-%O$tSpojenie s %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
sk: -%C10-%C11-%O$tSpojenie zlyhalo. Chyba: $1

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cdo %C11$3 %Czastavené - končím.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cdo %C11$3 %Cčas vypršal - končím.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 pokus o spojenie s %C11$2%O zlyhalo (chyba=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT vytvorené spojenie k %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT k %C11$1%O ukončený.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O lost. $4.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT s %C11$1%O zrušený. $4.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O od %C11$3%O dokončené %C14[%C11$4%O z/s%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O failed. $4.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O od %C11$3%O zlyhalo. $4.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O k %C11$1%O ukončené.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV vytvorené spojenie k %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O dokončené %C14[%C11$3%O z/s%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O failed. $3
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O k %C11$2%O zlyhalo. $3

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O k %C11$1%O ukončené.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sk: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND vytvorené spojenie k %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
sk: -%C10-%C11-%O$tOdpojený ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
sk: -%C10-%C11-%O$tNájdená vaša IP: [$1]

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
sk: -%C10-%C11-%O$tHľadám %C11$1%C..

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
sk: -%C10-%C11-%O$tHľadám adresu IP pre%C11 $1%O..

en: -%C10-%C11-%O$tMOTD Skipped.
sk: -%C10-%C11-%O$tMOTD preskočená.

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
sk: -%C10-%C11-%O$tPrezývka je už použitá. Použite /NICK pre inú prezývku.

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
sk: -%C10-%C11-%O$tNeprišla ping odpoved za $1 sekúnd, odpájam.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
sk: -%C10-%C11-%O$tMomentálne nebeží žiadny proces

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
sk: -%C10-%C11-%O$tTaká ponuka DCC neexistuje.

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
sk: -%C10-%C11-%O$tTaké DCC neexistuje.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
sk: -%C10-%C11-%O$tZoznam upozornení prázdny.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
sk: -%C10-%C11-%O$tUpozornenie: $1 je off-line ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
sk: -%C10-%C11-%O$tUpozornenie: $1 je on-line ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
sk: -%C10-%C11-%O$tPonuka %C11$1 %Cpre %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
sk: -%C10-%C11-%O$tPonuka DCC CHAT pre $1

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
sk: -%C10-%C11-%O$tOdpoveď ping od $1 : $2 sekúnd

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
sk: -%C10-%C11-%O$tPrijaté '$1%O' od $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
sk: -%C10-%C11-%O$tPrijatý CTCP $1 od $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
sk: -%C10-%C11-%O$tPrijatý CTCP $1 od $2 (do $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
sk: -%C10-%C11-%O$tPrijatý zvuk CTCP $1 od $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
sk: -%C10-%C11-%O$tPrijatá ponuka DCC CHAT od $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContents of packet: $2
sk: -%C10-%C11-%O$tPrijatá neplatná požiadavka DCC od %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tObsah paketu: $2

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
sk: -%C10-%C11-%O$tZastavený predchádzajúci pokus o spojenie (pid=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
sk: -%C10-%C11-%O$tSúbor  %C11$1%C už existuje, namiesto neho ukladám ako %C11$2%O.

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
sk: -%C10-%C11-%O$tTéma pre %C11$1%C je %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
sk: -%C10-%C11-%O$tTéma pre %C11$1%C nastavil %C11$2%C na %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
sk: -%C10-%C11-%O$tNeznámy hostiteľ. Je správne zadaný?

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
sk: -%C10-%C11-%O$tTeraz ste známy ako $2

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
sk: -%C10-%C11-%O$tSte pozvaný do %C11$1%C od %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
sk: -%C10-%C11-%O$tVykopli vás z $2, urobil to $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
sk: -%C10-%C11-%O$tZabil vás $1 ($2%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
sk: -%C10-%C11-%O$tOpustili ste kanál $3

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
sk: -%C10-%C11-%O$tOpustili ste kanál $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
sk: -%C10-%C11-%O$tPozývate %C11$1%C do %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
sk: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C prišiel do $2

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
sk: -%C10-%C11>%O$t%B%B teraz hovoríte v %C11$2%O

en: /WHOIS yourself to find your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
sk: Použite /WHOIS na seba pre získanie vašej reálnej adresy. Použite toto ak máte adresu v tvare 192.168.*.* !

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
sk: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C opustil $3

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
sk: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C opustil $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
sk: <%C10-%C11-%O$t$1 vykopol $2 z $3 ($4%O)

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
sk: <%C10-%C11-%O$t$1 skončil %C14(%O$2%O%C14)%O

en: <none>
sk: <žiadny>

en: A-Z, Ops first
sk: A-Z, Ops najprv

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
sk: ADDBUTTON <meno> <akcia>, pridá tlačidlo pod zoznam používateľov

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
sk: ALLCHAN <príkaz>, pošle príkaz do všetkých kanálov, v ktorých ste

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
sk: ALLSERV <príkaz>, pošle príkaz na všetky servery, na ktorých ste

en: AWAY [<reason>], sets you away
sk: AWAY [<dôvod>], označí vás ako neprítomného

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Abort Chat
sk: Ukončiť rozhovor

en: Aborted
sk: Prerušené

en: About X-Chat
sk: Informácie o X-Chat

en: Accept
sk: Akceptovať

en: Accept invalid cert.
sk: Akceptovať neplatné certifikáty

en: Account
sk: Konto

en: Ack
sk: Potvr

en: Action
sk: Akcia

en: Active
sk: Aktívny

en: Add
sk: Pridať

en: Add New
sk: Pridať nový

en: Add new
sk: Pridať nový

en: Address to bind to:
sk: Použiť adresu:

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: Albania
sk: Albánsko

en: Algeria
sk: Alžírsko

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Announce away messages
sk: Oznamovať AWAY správy

en: Announce your away messages to all channels
sk: Zaslať AWAY správu na všetky kanály

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Antigua and Barbuda
sk: Antigua a Barbuda

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply Match to:
sk: Použiť výraz na:

en: Argentina
sk: Argentína

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Attach Tab
sk: Pripojiť záložku

en: Australia
sk: Austrália

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Auto Accept Direct Chat
sk: Automaticky prijať DCC chat

en: Auto Accept Files
sk: Automaticky prijať posielaný súbor

en: Auto Open Dialog Windows
sk: Automaticky otvoriť dialógové okná

en: Auto Reconnect to Server
sk: Automaticky sa znovupripojiť k serveru

en: Auto Rejoin when Kicked
sk: Automaticky sa vrátiť po vykopnutí

en: Auto Replace...
sk: Automaticky nahradiť...

en: Auto connect at startup
sk: Automaticky pripojiť po štarte

en: Auto open DCC chat list
sk: Automaticky otvoriť zoznam DCC rozhovorov

en: Auto open DCC receive list
sk: Automaticky otvoriť zoznam DCC príjmov

en: Auto open DCC send list
sk: Automaticky otvoriť okno DCC posielania

en: Auto reconnect delay:
sk: Oneskorenie automatického znovupripojenia:

en: Automatic nick completion
sk: Automatické dokončovanie prezývok

en: Automatically unmark away
sk: Automaticky zrušiť AWAY

en: Away User:
sk: Neprítomný používateľ:

en: Away reason
sk: Dôvod pre AWAY

en: Azerbaijan
sk: Azerbajdžan

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
sk: BAN <maska> [<typ>], zakáže každého, kto odpovedá maske, z aktuálneho kanála. Ak už sú prihlásený v kanáli, nevykopne ich to (musíte byť chanop)

en: Background image:
sk: Obrázok v pozadí:

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Bad arguments for user command.
sk: Chybné argumenty pre používateľský príkaz.

en: Bahamas
sk: Bahamy

en: Bahrain
sk: Bahrajn

en: Ban
sk: Zakázať

en: Ban List
sk: Zoznam zákazov

en: Ban List...
sk: Zoznam zákazov...

en: Ban time
sk: Čas zákazu

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Banmask
sk: Maska zákazu

en: Beep on channel messages
sk: Zazvoniť pri správach kanála

en: Beep on highlighted messages
sk: Zazvoniť pri zvýraznenej správe

en: Beep on message
sk: Zazvoniť pri správe

en: Beep on private messages
sk: Zazvoniť pri súkromnej správe

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bermuda
sk: Bermudy

en: Bhutan
sk: Bhután

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Both
sk: Oboje

en: Bottom
sk: Dolu

en: Brazil
sk: Brazília

en: British Channel Isles
sk: Britské ostrovy v kanáli

en: British Indian Ocean Territory
sk: Britské teritórium Indický oceán

en: British Virgin Islands
sk: Britské panenské ostrovy

en: Browse...
sk: Prehliadať...

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Businesses
sk: Obchodné

en: CLEAR, Clears the current text window
sk: CLEAR, vyčistí aktuálne textové okno

en: CLOSE, Closes the current window/tab
sk: CLOSE, zavrie aktuálne okno alebo záložku

en: COUNTRY <code>, finds a country code, eg: au = australia
sk: COUNTRY <kód>, nájde kód krajiny, napr. sk = Slovensko

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
sk: CTCP <prezývka> <správa>, pošle správu CTCP prezývka, obvyklé správy sú VERSION a USERINFO

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
sk: Odpovede CTCP - Špeciálne kódy:
    
    %d = dáta (celé ctcp)
    %m  =  informácie o počítači
    %s  =  prezývka odosielateľa ctcp
    %t  =  čas/dátum
    %2 = slovo 2
    %3 = slovo 3
    &2 = slovo 2 do konca riadku
    &3 = slovo 3 do konca riadku

en: CTCP Replies...
sk: CTCP odpovede...

en: CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
sk: CYCLE, opustí aktuálny kanál a hneď sa vráti

en: C_lear Text
sk: Č_istý text

en: C_onnect
sk: _Pripojiť

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: Canada
sk: Kanada

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot access %s
sk: Nepodaril sa prístup k %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
sk: Nemôžem pristupovať k súboru: %s
    %s.
    Pokračovanie nie je možné.

en: Cannot assign that address
sk: Nepodarilo sa priradiť adresu

en: Cannot create ~/.xchat2
sk: Nepodarilo sa vytvoriť ~/.xchat

en: Cannot read that file.
sk: Nepodarilo sa čítanie súboru.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
sk: Nemôžem zistiť meno hostiteľa %s
    Skontrolujte si IP nastavenia!

en: Cannot resume the same file from two people.
sk: Nemôžem sťahovať ten istý súbor od dvoch používateľov.

en: Cannot write to that file.
sk: Nepodaril sa zápis to súboru.

en: Cape Verde
sk: Kapverdy

en: Categories
sk: Kategórie

en: Cayman Islands
sk: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
sk: Stredoafrická Republika

en: Chad
sk: Čad

en: Channel
sk: Kanál

en: Channel List...
sk: Zoznam kanálov...

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
sk: Členstvo v kanáli/"is an IRC operator"

en: Channel Name
sk: Meno kanálu

en: Channel Tab...
sk: Záložka kanálov...

en: Channel Window...
sk: Okno kanálov...

en: Channel name
sk: Meno kanálu

en: Channel:
sk: Kanál:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
sk: Kanály na ktoré sa prihlásiť, oddelené čiarkami, ale nie medzerami!

en: Character Chart
sk: Znaková Tabuľka

en: Character Chart...
sk: Tabuľka znakov...

en: Character Set:
sk: Znaková sada:

en: Chatting
sk: Rozhovor

en: China
sk: Čína

en: Christmas Island
sk: Vianočné ostrovy

en: Claim you are at this address when offering files.
sk: Tvrdiť že ste na tejto adrese pri ponúkaní súborov.

en: Clear
sk: Vymazať

en: Clear list
sk: Vymazať zoznam

en: Clear rawlog
sk: Vyprázdniť rawlog

en: Clientinfo
sk: Informácie o klientovi

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close Tab
sk: Zavrieť záložku

en: Close this tab/window
sk: Zatvoriť toto okno alebo záložku

en: Cocos Islands
sk: Kokosové ostrovy

en: Colombia
sk: Kolumbia

en: Color paste
sk: Vložiť farbu

en: Colored nicks
sk: Farebné prezývky

en: Colors
sk: Farby

en: Command
sk: Príkaz

en: Command to execute after connecting. Can be used to authenticate to NickServ
sk: Príkaz, ktorý sa vykoná po pripojení. Použitie napríklad pre autentizáciu pomocou služby NickServ

en: Comoros
sk: Komory

en: Congo
sk: Kongo

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Connect Command:
sk: Príkaz po pripojení:

en: Connect in a _new tab
sk: Pripojiť v novej _záložke

en: Connection refused
sk: Spojenie odmietnuté

en: Connection reset by peer
sk: Spojenie zrušené druhou stranou

en: Connection timed out
sk: Časový limit pre spojenie vypršal

en: Convert spaces to underscore
sk: Nahradiť medzery za podtrhovníky

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy selected URL
sk: Kopírovať zvolenú URL

en: Costa Rica
sk: Kostarika

en: Cote D'ivoire
sk: Pobrežie slonoviny

en: Country: %s
sk: Krajina: %s

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Crop
sk: Vytiahnuť

en: Cuba
sk: Kuba

en: Cycle Channel
sk: Cyklovať kanál

en: Cycle until connected
sk: Cyklovať až do pripojenia

en: Czech Republic
sk: Česká Republika

en: DCC IP address:
sk: IP adresa DCC:

en: DCC String
sk: Reťazec DCC

en: DCC Type
sk: Typ DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
sk: DEHOP <prezývka>, odstráni stav chanhalf-op pre prezývku v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
sk: DELBUTTON <meno>, odstráni tlačidlo pod zoznamom používateľov

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
sk: DEOP <prezývka>, odstráni stav chanop pre prezývku v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
sk: DEVOICE <prezývka>, odstráni stav voice pre prezývku v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: DIRECTORY
sk: PRIEČINOK

en: DISCON, Disconnects from server
sk: DISCON, odpojí od serveru

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
sk: DNS <prezývka|hostiteľ|ip>, nájde IP adresu používateľa

en: DNS Lookup
sk: Vyhľadávanie DNS

en: Data 1
sk: Dáta 1

en: Data 2
sk: Dáta 2

en: Date
sk: Dátum

en: Default away message:
sk: Implicitná AWAY správa:

en: Default part message:
sk: Implicitná správa opustenia:

en: Default quit message:
sk: Implicitná správa pri odpojení sa:

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete All
sk: Odstrániť všetko

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Description
sk: Popis

en: Destination filename
sk: Cieľový súbor

en: Detach Tab
sk: Odpojiť záložku

en: Dialog
sk: Dialóg

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
sk: Tlačidlá dialógu - Špeciálne kódy:
    
    %a = všetky vybrané prezývky
    %c  =  aktuálny kanál
    %h  =  hostiteľ vybranej prezývky
    %m  =  informácie o počítači
    %n  =  vaša prezývka
    %s  =  vybraná prezývka
    %t  =  čas/dátum

en: Dialog Buttons...
sk: Tlačidlá dialógu...

en: Direct Chat...
sk: Priamy rozhovor...

en: Direct client-to-client
sk: Priamo klient klientovi

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Display MODEs in raw form
sk: Zobrazovať zmeny MODE v pôvodnom tvare

en: Djibouti
sk: Džibuti

en: Dominica
sk: Dominika

en: Dominican Republic
sk: Dominikánska Republika

en: Done
sk: Hotovo

en: Double-click command:
sk: Príkaz pri dvojitom kliknutí myšou:

en: Download files to:
sk: Prijímať súbory do:

en: ECHO <text>, Prints text locally
sk: ECHO <text>, Vytlačí text lokálne

en: EDIT ME
sk: UPRAVTE MA

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
sk: EXEC [-o] <príkaz>, spustí príkaz. Ak je použitý prepínač -o, výstup sa posiela do aktuálneho kanálu, inak sa vytlačí do aktuálneho textového poľa

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
sk: EXECCONT, pošle procesu SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
sk: EXECKILL [-9], zabije programy bežiace v aktuálnom sedení. Ak je zadané -9, pošle sa signál SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
sk: EXECSTOP, pošle procesu SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
sk: EXECWRITE, pošle procesu dáta na štandardný vstup

en: East Timor
sk: Východný Timor

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Edit Events
sk: Upraviť udalosti

en: Edit This Menu...
sk: Upraviť toto menu...

en: Edit mode
sk: Upraviť

en: Educational Institution
sk: Školstvo

en: El Salvador
sk: Salvádor

en: Enable logging of conversations
sk: Zapnúť ukladanie rozhovorov do log súborov

en: Enter Channel to Join:
sk: Zadajte kanál:

en: Enter mask to ignore:
sk: Zadajte masku pre ignorovanie:

en: Enter new nickname:
sk: Zadajte novú prezývku:

en: Enter nickname to add:
sk: Zadajte prezývku:

en: Enter reason to kick %s:
sk: Zadajte dôvod pre vykopnutie %s:

en: Equatorial Guinea
sk: Rovníková Guinea

en: Error
sk: Chyba

en: Error opening keys config file
sk: Chyba pri otváraní súboru s nastavením kláves

en: Error parsing event %s.
    Loading default
sk: Chyba pri spracovaní udalosti %s.
    Načítavam štandardné

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: Event
sk: Udalosť

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
sk: Očakáva sa riadok Data (začínajúci Dx{:|!}), ale načítané bolo:
    %s
    
    Načítanie prerušené. Prosím, opravte %s/keybindings

en: External
sk: Externé

en: Extra words to highlight on:
sk: Zvýrazňované slová:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
sk: FLUSHQ, vyčistí aktuálnu frontu serveru pre posielanie

en: Failed
sk: Zlyhal

en: Failed to open font:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa načítať písmo:
    
    %s

en: Falkland Islands
sk: Falklandské ostrovy

en: Faroe Islands
sk: Faerské ostrovy

en: Fiji
sk: Fidži

en: File
sk: Súbor

en: File Receive...
sk: Príjem súboru...

en: File Send...
sk: Odosielanie súboru...

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
sk: Nedokončený súbor je väčší ako ponúkaný súbor. Pokračovanie nie je možné.

en: File transfers
sk: Prenos súborov

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Find
sk: Nájsť

en: Find:
sk: Hľadať:

en: Finland
sk: Fínsko

en: First DCC send port:
sk: Prvý port DCC pre odosielanie:

en: Font:
sk: Písmo:

en: Foreground:
sk: Popredie:

en: Former Czechoslovakia
sk: Bývalé Československo

en: Former USSR
sk: Bývalý Sovietsky zväz

en: France
sk: Francúzsko

en: France, Metropolitan
sk: Metropolitné francúzsko

en: French Guiana
sk: Francúzska guajana

en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

en: French Southern Territories
sk: Francúzske južné teritóriá

en: From
sk: Od

en: Full name
sk: Celé meno

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
sk: GATE <hostiteľ> [<port>], nastaví proxy na hostiteľa, port je štandardne 23

en: General
sk: Všeobecné

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Germany
sk: Nemecko

en: Get my IP from IRC server
sk: Získať IP adresu z IRC serveru

en: Give Ops
sk: Dať op

en: Give Voice
sk: Dať voice

en: Global User Info
sk: Spoločné informácie o používateľovi

en: Go to
sk: Ísť na

en: Government
sk: Vládne

en: Graph
sk: Graf

en: Great Britain
sk: Veľká Británia

en: Greece
sk: Grécko

en: Greenland
sk: Grónsko

en: Guyana
sk: Guayana

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
sk: HOP <prezývka>, nastaví stav chanhalf-op pre prezývku (vyžaduje chanop)

en: Heard and McDonald Islands
sk: Heard a McDonald Islands

en: Help
sk: Pomocník

en: Hidden
sk: Skryté

en: Hide Version
sk: Skryť verziu

en: Hide channel join/part messages by default
sk: Implicitne skryť prihlásenia a odchody z kanálov

en: Hide join/part messages
sk: Skryť prihlásenia a odchody z kanálov

en: Highlight:
sk: Zvýraznenie:

en: Hong Kong
sk: Hongkong

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Host unknown
sk: Hostiteľ neznámy

en: Hostmask
sk: Maska hostiteľa

en: Hostname
sk: Hostiteľ

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: I can't save an empty list!
sk: Prázdny zoznam nie je možné uložiť.

en: I need /bin/sh to run!
sk: Je potrebný program /bin/sh!

en: I'm busy
sk: Pracujem

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
sk: IGNORE <maska> <typy..> <možnosti..>
        maska - maska ignorovaných hostiteľov, napr.: *!*@*.aol.com
        typy - typy ignorovaný dát, jedna alebo všetky z:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        možnosti - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
sk: INVITE <prezývka> [<kanál>], pozve niekoho do kanála, štandardne do aktuálneho kanála (vyžaduje chanop)

en: IP address
sk: IP adresa

en: Iceland
sk: Island

en: Idle time
sk: Čas nečinnosti

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore List...
sk: Zoznam ignorovaných...

en: Ignore Stats:
sk: Štatistika ignorovania:

en: Ignore User
sk: Ignorovať používateľa

en: Ignore on %C11$1%O changed.
sk: Ignorovať pri zmene %C11$1%O.

en: In filenames, before sending
sk: V súboroch, pred odoslaním

en: Indent nicks
sk: Odsadiť prezývky

en: Indonesia
sk: Indonézia

en: Info
sk: Informácie

en: Info text
sk: Informácie

en: Informational
sk: Informačné

en: Input box
sk: Vstupné pole

en: Insert color code
sk: Vložte kód farby

en: Insert timestamps in logs
sk: Zaznamenať čas v logoch

en: Interface
sk: Používateľské prostredie

en: International
sk: Medzinárodné

en: Internic Commercial
sk: Internic komerčné

en: Internic Network
sk: Sieť Internic

en: Internic Non-Profit Organization
sk: Internic nezisková organizácia

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
sk: Brať %C,%B ako Color, Bold atď

en: Interpret %nnn as an ASCII value
sk: Brať %nnn ako hodnotu ASCII

en: Invisible
sk: Neviditeľný

en: Invite
sk: Pozvať

en: Invite Only
sk: Len pozvaní

en: Invite:
sk: Pozvánka:

en: Iran
sk: Irán

en: Iraq
sk: Irak

en: Ireland
sk: Írsko

en: Israel
sk: Izrael

en: Italy
sk: Taliansko

en: JOIN <channel>, joins the channel
sk: JOIN <kanál>, prejde do kanálu

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: Japan
sk: Japonsko

en: Join Channel
sk: Prihlásiť sa do kanálu

en: Join Channel...
sk: Prihlásiť sa do kanálu...

en: Join Channels:
sk: Prihlásiť sa do kanálov:

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sk: KICK <prezývka>, vykopne prezývku z aktuálneho kanála (vyžaduje chanop)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sk: KICKBAN <prezývka>, zakáže a potom vykopne prezývku z aktuálneho kanála (vyžaduje chanop)

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Kenya
sk: Keňa

en: Key
sk: Klávesa

en: Key Bindings...
sk: Klávesové skratky...

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
sk: Konfiguračný súbor nastavenia klávesnice je poškodený
    Načítanie prerušené. Prosím, opravte %s/keybindings.conf

en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

en: Kick
sk: Vykopnúť

en: Kick/Ban
sk: Vykopnúť/Zakázať

en: KickBan
sk: Vykopnúť a zakázať

en: Kill this user
sk: Odpojiť tohoto používateľa

en: Kuwait
sk: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sk: Kirgistán

en: LAGCHECK, forces a new lag check
sk: LAGCHECK, vynúti novú kontrolu lag

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
sk: LASTLOG <reťazec>, hľadá reťazec v texte.

en: LOAD <file>, loads a plugin or script
sk: LOAD <súbor>, načíta skript Perl

en: Lag meter:
sk: Meranie opozdenia:

en: Last DCC send port:
sk: Posledný port DCC pre odosielanie:

en: Last Msg: %s
sk: Posledná správa: %s

en: Last Seen
sk: Naposledy navštívené

en: Latvia
sk: Lotyšsko

en: Leave Channel
sk: Opustiť kanál

en: Leaving
sk: Ukončujem

en: Lebanon
sk: Libanon

en: Left
sk: Vľavo

en: Left message
sk: Ľavá správa

en: Liberia
sk: Libéria

en: Libya
sk: Líbya

en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

en: List display options:
sk: Možnosti zobrazenia zoznamu:

en: Lists
sk: Zoznamy

en: Lithuania
sk: Litva

en: Load From
sk: Načítať z

en: Load Plugin or Script...
sk: Načítať plugin alebo skript...

en: Log filename mask:
sk: Maska mena súboru logu:

en: Log timestamp format:
sk: Formát zobrazovania času:

en: Logging
sk: Logovanie

en: Luxembourg
sk: Luxemburgsko

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
sk: MDEHOP, hromadne zruší stav všetkým chanhalf-op v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
sk: MDEOP, hromadne zruší stav všetkým chanop v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
sk: ME <akcia>, pošle akciu do aktuálneho kanála (akcie sa píšu v tretej osobe, napríklad /me skáče)

en: MIME Type
sk: Typ MIME

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sk: MKICK, hromadne vykopne každého okrem vás z aktuálneho kanála (vyžaduje chanop)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
sk: MOP, hromadne nastaví stav všetkým používateľom v aktuálnom kanáli (vyžaduje chanop)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
sk: MSG <prezývka> <správa>, pošle súkromnú správu

en: Macau
sk: Macao

en: Macedonia
sk: Makedónia

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Maldives
sk: Maledivy

en: Mark back:
sk: Pozadie označeného:

en: Mark fore:
sk: Popredie označeného:

en: Marked Away
sk: Som preč

en: Marshall Islands
sk: Marshallove ostrovy

en: Martinique
sk: Martinik

en: Mask
sk: Maska

en: Mauritius
sk: Maurítius

en: Max. global receive CPS:
sk: Max. celkové CPS pre prijímanie:

en: Max. global send CPS:
sk: Max. celkové CPS pre odosielanie:

en: Max. receive CPS:
sk: Max. CPS pri prijímaní:

en: Max. send CPS:
sk: Max. CPS pri odosielaní:

en: Max. speed for all traffic
sk: Max. rýchlosť pre celkovú premávku

en: Max. speed for one transfer
sk: Max. rýchlosť jedného prenosu

en: Maximum Users:
sk: Maximálny počet používateľov:

en: Menu Bar
sk: Menu

en: Message
sk: Správa

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Micronesia
sk: Mikronézia

en: Military
sk: Vojenské

en: Minimum Users:
sk: Minimálny počet používateľov:

en: Mode
sk: Mód

en: Mode Buttons
sk: Tlačidlá módov

en: Mode char
sk: Znak módu

en: Moderated
sk: Moderované

en: Modes string
sk: Reťazec módov

en: Moldova
sk: Moldavsko

en: Monaco
sk: Monako

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Morocco
sk: Maroko

en: Move "%s" _down
sk: Posunúť "%s" _nadol

en: Move "%s" _up
sk: Posunúť "%s" na_hor

en: Move Dn
sk: Presun dolu

en: Move Up
sk: Presun hore

en: Move completed files to:
sk: Presunúť dokončené súbory do:

en: Mozambique
sk: Mozambik

en: Myanmar
sk: Myanmar (Barma)

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
sk: NAMES, vypíše zoznam prezývok v aktuálnom kanáli

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
sk: NCTCP <prezývka> <správa>, pošle poznámku CTCP

en: NEWSERVER <hostname> [<port>]
sk: NEWSERVER <hostiteľ> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
sk: NICK <prezývka>, nastaví vašu prezývku

en: NO
sk: NIE

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
sk: NOTICE <prezývka/kanál> <správa>, pošle poznámku. Poznámky sú typom správy, na ktoré by sa malo automaticky reagovať

en: NOTIFY [<nick>], lists your notify list or adds someone to it
sk: NOTIFY [<prezývka>], vypíše váš zoznam upozornení, alebo niekoho do tohto zoznamu pridá

en: Name
sk: uMeno

en: Namibia
sk: Namíbia

en: Nepal
sk: Nepál

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

en: Network
sk: Sieť

en: Network setup
sk: Nastavenie siete

en: Networks
sk: Siete

en: Neutral Zone
sk: Neutrálna zóna

en: Never
sk: Nikdy

en: Never-give-up ReConnect
sk: Neustále pokusy o znovupripojenie

en: New
sk: Nový

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: New Data:
sk: Nové Data:

en: New Filename
sk: Nové meno súboru

en: New Message:
sk: Nová správa:

en: New Network
sk: Nová sieť

en: New Shell Tab...
sk: Záložka s novým shellom...

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: New nickname
sk: Nová prezývka

en: Nicaragua
sk: Nikaragua

en: Nick
sk: Prezývka

en: Nick Name:
sk: Prezývka:

en: Nick Names:
sk: Prezývky:

en: Nick being tried
sk: Skúšaná prezývka

en: Nick completion suffix:
sk: Prípona dokončovania prezývky:

en: Nick of person who changed the topic
sk: Prezývka osoby, ktorá zmenila tému

en: Nick of person who have been invited
sk: Prezývka osoby, ktorá bola pozvaná

en: Nick of person who invited you
sk: Prezývka osoby, ktorá vás pozvala

en: Nickname
sk: Prezývka

en: Nickname in use
sk: Používaná prezývka

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: No active DCCs
sk: Žiadne DCC spojenie nie je aktívne

en: No channel joined. Try /join #<channel>
sk: Nie ste na žiadnom kanáli. Použite /join #<kanál>

en: No other tabs open, quit xchat?
sk: Nie sú otvorené žiadne ďalšie záložky, ukončiť xchat?

en: No outside messages
sk: Žiadne správy mimo kanál

en: No route to host
sk: Cesta k počítaču neexistuje

en: No server list on startup
sk: Nezobrazovať zoznam serverov pri štarte

en: No such command.
sk: Neznámy príkaz.

en: No such plugin found.
sk: Plugin sa nenašiel.

en: No topic is set
sk: Nie je nastavená téma

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
sk: Nemôžem nájsť xchat_plugin_init symbol, je to naozaj plugin do xchatu?

en: Norfolk Island
sk: Ostrov Norfolk

en: North Korea
sk: Severná Kórea

en: Northern Mariana Islands
sk: Severné Mariánske Ostrovy

en: Norway
sk: Nórsko

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
sk: Nie ste pripojený. Použite /server <hostiteľ> [<port>]

en: Notice
sk: Poznámka

en: Notice:
sk: Poznámka:

en: Notify List...
sk: Zoznam upozornení...

en: Number of notify items
sk: Počet položiek upozornenia

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
sk: OP <prezývka>, dá stav chanop prezývke (vyžaduje chanop)

en: Off
sk: Vypnuté

en: Offer Chat
sk: Ponúknuť rozhovor

en: Offline
sk: Off-line

en: Old Filename
sk: Staré meno súboru

en: Old School ARPAnet
sk: Stará ARPAnet

en: Old nickname
sk: Stará prezývka

en: Oman
sk: Omán

en: Online
sk: On-line

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
sk: Otvárať DCC, Ignorovanie, Upozornenie atď v záložkách alebo v oknách?

en: Open Dialog Window
sk: Otvoriť dialógové okno

en: Open channels in:
sk: Otvárať kanály v:

en: Open dialogs in:
sk: Otvárať dialógy v:

en: Open tab for server messages
sk: Otvoriť záložku pre správy serveru

en: Open tab for server notices
sk: Otvoriť záložku pre oznamy serveru

en: Open utilities in:
sk: Otvárať pomôcky v:

en: Options
sk: Možnosti

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
sk: PART [<kanál>] [<dôvod>], opustí kanál, štandardne aktuálny

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
sk: PING <prezývka | kanál>, pošle CTCP ping na prezývku alebo kanál

en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

en: Paraguay
sk: Paraguaj

en: Part Channel
sk: Opustiť kanál

en: Pathname
sk: Cesta

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Ping Server
sk: Ping na server

en: Plugins and Scripts...
sk: Pluginy a skripty...

en: Poland
sk: Poľsko

en: Pop new tabs to front
sk: Posunúť nové záložky dopredu

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Position
sk: Pozícia

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Print Texts File
sk: Vytlačiť súbor textov

en: Private
sk: Súkromné

en: Private:
sk: Súkromné:

en: Proxy traversal failed.
sk: Spojenie cez proxy zlyhalo.

en: Puerto Rico
sk: Portoriko

en: Push input line into history but doesn't send to server
sk: Vloží vstupný riadok do histórie, ale neodošle ho serveru

en: QUERY <nick>, opens up a new privmsg window to someone
sk: QUERY <prezývka>, otvorí nové okno pre súkromné správy niekomu

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
sk: QUIT [<dôvod>], odpojí sa od aktuálneho serveru

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
sk: QUOTE <text>, pošle text tak ako je na server

en: Qatar
sk: Katar

en: Quit
sk: Ukončiť

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sk: RECONNECT [-ssl] [<hostiteľ>] [<port>] [<heslo>], môže sa použiť aj ako /RECONNECT pre znovupripojenie k aktuálnemu serveru alebo ako /RECONNECT ALL pre znovupripojenie ku všetkým otvoreným serverom

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sk: RECONNECT [<hostiteľ>] [<port>] [<heslo>], môže sa použiť aj ako /RECONNECT pre znovupripojenie k aktuálnemu serveru alebo ako /RECONNECT ALL pre znovupripojenie ku všetkým otvoreným serverom

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
sk: RECV <text>, odošle xchatu čisté data, ako keby boli prijaté z irc serveru

en: Raw Log...
sk: Log...

en: Real IP
sk: Reálna IP

en: Real Name:
sk: Skutočné meno:

en: Real user@host
sk: Reálny user@host

en: Really remove network "%s" and all its servers?
sk: Naozaj odstrániť sieť "%s" a všetky príslušné servery?

en: Realname: %s
sk: Skutočné meno: %s

en: Reason
sk: Dôvod

en: Receive Server Notices
sk: Prijímať správy serveru

en: Receive Wallops
sk: Prijímať wallops

en: Receiver
sk: Príjemca

en: Reconnect
sk: Znovu pripojiť

en: Recv
sk: Príjem

en: Refresh
sk: Aktualizovať

en: Refresh the list
sk: Aktualizovať zoznam

en: Regex Match:
sk: Regulérny výraz:

en: Reload Settings
sk: Znovu načítať nastavenia

en: Remote host closed socket
sk: Vzdialený hostiteľ zatvoril soket

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Resizable userlist
sk: Meniteľná veľkosť zoznamu používateľov

en: Resume
sk: Obnoviť

en: Reverse DNS
sk: Reverzné DNS

en: Right
sk: Vpravo

en: Right message
sk: Pravá správa

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Russian Federation
sk: Ruská federácia

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles.
sk: S. Georgia a S. Sandwich Isles.

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
sk: SAY <text>, pošle text objektu v aktuálnom okne

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sk: SERVCHAN <hostiteľ> <port> <kanál>, pripojí sa a navštívi kanál

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sk: SERVCHAN [-ssl] <hostiteľ> <port> <kanál>, pripojí sa a navštívi kanál

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
sk: /SERVER <hostiteľ> [<port>] [<heslo>], pripojí sa na server, štandardný port je 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
sk: SERVER [-ssl] <hostiteľ> [<port>] [<heslo>], pripojí sa na server, štandardný port je 6667 pre obyčajné pripojenia, 9999 pre ssl pripojenia.

en: SET <variable> [<value>]
sk: SET <premenná> [<hodnota>]

en: S_ettings
sk: _Nastavenia

en: Saint Lucia
sk: Svätá Lucia

en: Sao Tome and Principe
sk: Svätý Tomáš

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

en: Save
sk: Uložiť

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save Settings now
sk: Uložiť nastavenia

en: Save Settings on exit
sk: Uložiť nastavenia pri ukončení

en: Save Text...
sk: Uložiť text...

en: Save list to a file
sk: Uložiť zoznam do súboru

en: Save nickname in filenames
sk: Uložiť prezývku v súboroch

en: Save rawlog
sk: Uložiť rawlog

en: Save rawlog...
sk: Uložiť rawlog...

en: Save the list
sk: Uložiť zoznam

en: Scrollback lines:
sk: Počet riadkov spätného logu:

en: Search Text...
sk: Prehľadať text...

en: Search buffer is empty.
sk: Vyhľadávací zásobník je prázdny.

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Secret
sk: Tajné

en: See strftime manpage for details.
sk: Detaily nájdete v manuálovej stránke pre strftime.

en: Select a Plugin or Script to load
sk: Vyberte plugin alebo skript

en: Select a file to save to
sk: Vyberte súbor, kam chcete uložiť

en: Select an Image File
sk: Vyberte obrazový súbor

en: Select an output filename
sk: Vyberte meno výstupného súboru

en: Select color
sk: Vyberte farbu

en: Select font
sk: Vyberte písmo

en: Send
sk: Odoslať

en: Send File
sk: Odoslať súbor

en: Send file to %s
sk: Poslať súbor do %s

en: Sendfile
sk: Odoslať súbor

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
sk: Odošle /WHOIS keď sa prihlási niekto koho máte v zozname upozornení

en: Sent
sk: Odoslané

en: Server Information
sk: Informácie o serveri

en: Server Links
sk: Serverové pripojenia

en: Server List...
sk: Zoznam serverov...

en: Server Name
sk: Meno serveru

en: Server Password:
sk: Heslo:

en: Server Tab...
sk: Záložka serverov...

en: Server Window...
sk: Okno serverov...

en: Servername
sk: Meno serveru

en: Servers
sk: Servery

en: Settings for %s
sk: Nastavenia pre %s

en: Settings for Selected Network
sk: Nastavenia zvolenej siete

en: Settings saved.
sk: Nastavenia uložené.

en: Seychelles
sk: Seychely

en: Shorten tabs to:
sk: Skrátiť záložky na:

en: Show away once
sk: Zobrazovať AWAY iba raz

en: Show hostnames in userlist
sk: Zobrazovať hostiteľov v zozname používateľov

en: Show identical away messages only once
sk: Rovnaké správy zobraziť len raz

en: Show join/part messages
sk: Zobrazovať správy o príchode/odchode

en: Show tabs at:
sk: Zobraziť záložky:

en: Show/Hide userlist
sk: Zobraziť alebo skryť zoznam používateľov

en: Signon time
sk: Čas prihlásenia

en: Singapore
sk: Singapur

en: Size
sk: Veľkosť

en: Slovak Republic
sk: Slovensko

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove Ostrovy

en: Somalia
sk: Somálsko

en: Some file transfers still active, quit xchat?
sk: Sú aktívne prenosy súborov, ukončiť xchat?

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
sk: Boli vykonané zmeny, ktoré vyžadujú spustiť aplikáciu znovu, aby sa použili.

en: Sort
sk: Triediť

en: Sound
sk: Zvuky

en: Sound file:
sk: Zvukový súbor:

en: South Africa
sk: Južná Afrika

en: South Korea
sk: Južná Kórea

en: Spain
sk: Španielsko

en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

en: St. Helena
sk: Svätá Helena

en: St. Kitts and Nevis
sk: Svätý Krištof a Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
sk: St. Pierre a Miquelon

en: St. Vincent and the grenadines
sk: St. Vincent a grenadines

en: StartTime
sk: Začiatočný stav

en: Status
sk: Stav

en: Strip mIRC color
sk: Odstrániť mIRC farby

en: Sudan
sk: Sudán

en: Suriname
sk: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sk: Svalbard a Jan Mayen Islands

en: Swaziland
sk: Svazijsko

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Syria
sk: Sýria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
sk: TOPIC [<téma>], nastaví tému, ak je zadaná, inak zobrazí aktuálnu tému

en: Tabs
sk: Záložky

en: Tajikistan
sk: Tadžikistan

en: Take Ops
sk: Zobrať op

en: Take Voice
sk: Zobrať voice

en: Tanzania
sk: Tanzánia

en: Test All
sk: Testovať všetky

en: Text Events...
sk: Textové udalosti...

en: Text box
sk: Textové pole

en: Thailand
sk: Thajsko

en: That file is not resumable.
sk: V prenose tohoto súboru nie je možné pokračovať.

en: That mask already exists.
sk: Taká maska už existuje.

en: That plugin is refusing to unload.
sk: Plugin sa odmieta odobrať.

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
sk: Príkaz Zmeniť stránku prepína medzi stránkami notesu. Nastavte Data 1 na stránku, na ktorú chcete prepnúť. Ak je Data 2 vyplnené, bude prepnutie relatívne k aktuálnej pozícii

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
sk: Príkaz Vložiť do textu vloží obsah Data 1 do položky na aktuálnu pozíciu kurzoru, akoby boli stlačené tieto klávesy

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
sk: Príkaz Posledný príkaz nastaví položku, aby obsahovala posledný zadaný príkaz - rovnaké ako stlačenie šipky hore v shelle

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
sk: Príkaz Nasledujúci príkaz nastaví položku, aby obsahovala ďalší zadaný príkaz - rovnaké ako stlačenie šipky dolu v shelle

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
sk: Príkaz Spustiť príkazovú akciu pošle dáta do Data 1 ako keby ste ich napísali do vstupného poľa. Preto môže obsahovať text (ktorý je posielaný do kanálu alebo osobe), príkazy alebo používateľské príkazy. Po poslaní sa použijú znaky \n  pre rozdelenie do príkazov, takže sa dá naraz spustiť viac ako jeden príkaz. Ak chcete priamo do príkazov zadať znaky \ in, zadajte ich ako \\

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page. If Data 1 is set to anything the page scrolls up, else it scrolls down
sk: Príkaz Posun o stránku posunie text hore alebo dolu o jednu stránku. Ak je Data 1 vyplnené, posun bude smerom hore, inak smerom dolu

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
sk: Príkaz Nastaviť text vyplní položku akoby boli stlačené dané klávesy podľa obsahu Data 1

en: The CTCP event
sk: Udalosť CTCP

en: The Channel it's going to
sk: Kanál, kam ide

en: The Packet
sk: Paket

en: The action
sk: Akcia

en: The ban mask
sk: Maska zákazu

en: The channel
sk: Kanál

en: The channel being joined
sk: Práve navštívený kanál

en: The channel it's being set on
sk: Kanál, na ktorom to bolo nastavené

en: The creator
sk: Autor

en: The exempt mask
sk: Maska vylúčenia

en: The host of the person
sk: Hostiteľ osoby

en: The invite mask
sk: Maska pozvania

en: The key
sk: Kľúč

en: The limit
sk: Limit

en: The message
sk: Správa

en: The mode letter
sk: Písmeno módu

en: The mode's sign (+/-)
sk: Znamienko módu (+/-)

en: The nick of the joining person
sk: Prezývka prichádzajúcej osoby

en: The nick of the person
sk: Prezývka osoby

en: The nick of the person leaving
sk: Prezývka odchádzajúcej osoby

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila čiastočného operátora

en: The nick of the person of did the deop'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá použila zrušenie operátora

en: The nick of the person of did the devoice'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá použila "devoice"

en: The nick of the person of did the unban'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá zrušila zákaz

en: The nick of the person removed the exempt
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila vylúčenie

en: The nick of the person removed the invite
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila pozvanie

en: The nick of the person setting the mode
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila mód

en: The nick of the person who did the banning
sk: Prezývka osoby, ktorá použila zákaz

en: The nick of the person who did the exempt
sk: Prezývka osoby, ktorá vylúčila

en: The nick of the person who did the halfop'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila čiastočného operátora

en: The nick of the person who did the invite
sk: Prezývka osoby, ktorá pozvala

en: The nick of the person who did the op'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila operátora

en: The nick of the person who did the voice'ing
sk: Prezývka osoby, ktorá použila "voice"

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
sk: Prezývka osoby, ktorá sa stala čiastočným operátorom

en: The nick of the person who has been deop'ed
sk: Prezývka osoby, ktorá sa stala operátorom

en: The nick of the person who has been devoice'ed
sk: Prezývka osoby, na ktorú bol použitý "devoice"

en: The nick of the person who has been halfop'ed
sk: Prezývka osoby, ktorá sa stala čiastočným operátorom

en: The nick of the person who has been op'ed
sk: Prezývka osoby, ktorá sa stala operátorom

en: The nick of the person who has been voice'ed
sk: Prezývka osoby, na ktorú bol použitý "voice"

en: The nick of the person who set the key
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila kľúč

en: The nick of the person who set the limit
sk: Prezývka osoby, ktorá nastavila limit

en: The nick who removed the key
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila kľúč

en: The nick who removed the limit
sk: Prezývka osoby, ktorá odstránila limit

en: The nickname of the kicker
sk: Prezývka kickera

en: The person being kicked
sk: Osoba, ktorá bola vykopnutá

en: The reason
sk: Dôvod

en: The sound
sk: Zvuk

en: The text
sk: Text

en: The time
sk: Čas

en: The time in x.x format (see below)
sk: Čas vo formáte x.x (viď nižšie)

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
sk: Okno, pre ktoré ste otvorili tento dialóg pre hľadanie, už neexistuje.

en: There was an error loading key bindings configuration
sk: Počas načítavania konfigurácie klávesových skratiek nastala chyba

en: There was an error parsing the string
sk: Počas spracovania reťazca nastala chyba

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
sk: Tento príkaz zmení text v položke tak, aby dokončil neúplné prezývky alebo príkazy. Ak je Data 1 vyplnené, použijú sa dvojité tabulátory ako posledná prezývka a nie nasledujúca

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
sk: Tento príkaz otestuje posledné zadané slovo v položke oproti zoznamu náhrad a použije náhrady, ak nájde odpovedajúce časti

en: This command moves the current tab family to the left
sk: Tento príkaz posunie aktuálnu skupinu záložiek o jednu vľavo

en: This command moves the current tab family to the right
sk: Tento príkaz posunie aktuálnu skupinu záložiek o jednu vpravo

en: This command moves the front tab left by one
sk: Tento príkaz posunie prednú záložku o jednu vľavo

en: This command moves the front tab right by one
sk: Tento príkaz posunie prednú záložku o jednu vpravo

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
sk: Tento príkaz posunie hore alebo dolu v zozname prezývok. Ak je niečo vyplnené v Data 1, posun bude hore, inak bude posun dolu

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
sk: Tento signál predal iba %d argumentov, $%d je neplatné

en: Throttle meter:
sk: Meranie rýchlosti:

en: Time
sk: Čas

en: Time stamp format:
sk: Formát zobrazenia času:

en: Time stamp text
sk: Text zobrazenia času

en: Tint blue:
sk: Modré zafarbenie pozadia:

en: Tint green:
sk: Zelené zafarbenie pozadia:

en: Tint red:
sk: Červené zafarbenie pozadia:

en: Tint transparency
sk: Zafarbenie priehľadnosti

en: To
sk: Do

en: To/From
sk: Do/Z

en: Too many recursive usercommands, aborting.
sk: Príliš veľa vnorených používateľských príkazov, končím.

en: Top
sk: Hore

en: Topic
sk: Téma

en: Topic Bar
sk: Panel témy

en: Topic Protection
sk: Ochrana témy

en: Topic for %s is: %s
sk: Téma pre %s je: %s

en: Trace
sk: Trasovať

en: Track away-status on channels smaller than:
sk: Sledovať stav neprítomnosti na kanáloch menších ako:

en: Transparent background
sk: Priehľadné pozadie

en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
sk: Tunisko

en: Turkey
sk: Turecko

en: Turkmenistan
sk: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
sk: Turks a Kaikské Ostrovy

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
sk: UNBAN <maska> [<maska>...], zruší zákaz pre zadané masky.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
sk: UNIGNORE <maska> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
sk: UNLOAD <súbor>, načíta plugin alebo skript

en: URL Grabber...
sk: Zachytávanie URL...

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of X-Chat
sk: Spracovanie URL - Špeciálne kódy:
    %s = URL
    
    Pridaním ! pred príkaz označíte, že sa
    má poslať do shellu a nie do X-Chat

en: URL Handlers...
sk: Správa URL...

en: US Minor Outlying Islands
sk: US menšie pobrežné ostrovy

en: US Virgin Islands
sk: US Panenské ostrovy

en: Ukraine
sk: Ukrajina

en: UnIgnore User
sk: Prestať ignorovať používateľa

en: Unban
sk: Odstrániť zákaz

en: Unignore
sk: Prestať ignorovať

en: United Arab Emirates
sk: Spojené Arabské Emiráty

en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

en: United States Medical
sk: USA zdravotníctvo

en: United States of America
sk: USA

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown Command. Try /help
sk: Neznámy príkaz. Skúste použiť /help

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
sk: Neznáma akcia %s v konfiguračnom súbore
    Načítanie prerušené. Prosím, opravte %s/keybindings

en: Unknown arg '%s' ignored.
sk: Neznámy argument '%s' ignorovaný.

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
sk: Neznáme meno klávesy %s v konfiguračnom súbore
    Načítanie prerušené. Prosím, opravte %s/keybindings.conf

en: Unmark yourself as away before sending messages
sk: Zrušiť AWAY pred odoslaním správy

en: Unsorted
sk: Nezotriedené

en: Uruguay
sk: Uruguaj

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: Use a proxy server
sk: Použiť proxy server

en: Use global user info
sk: Použiť spoločné informácie o používateľovi

en: Use secure SSL
sk: Používať SSL

en: Use the Text box font and colors
sk: Použiť písmo a farby z textového poľa

en: User
sk: Používateľ

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
sk: Používateľské príkazy - Zvláštne kódy:
    
    %c  =  súčasný kanál
    %m  =  info o počítači
    %n  =  vaša prezývka
    %t  =  čas/dátum
    %v  =  verzia xchatu
    %2  =  druhé slovo
    %3  =  tretie slovo
    &2  =  druhé slovo až koniec riadku
    &3  =  tretie slovo až koniec riadku
    
    napr:
    /cmd john hello
    
    %2 bude "john"
    &2 bude "john hello".

en: User Commands...
sk: Používateľské príkazy...

en: User Limit
sk: Limit používateľov

en: User List
sk: Zoznam používateľov

en: User List Buttons
sk: Tlačidlá zoznamu používateľov

en: User Name:
sk: Používateľ:

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
sk: Štatistika kanálov a používateľov: %d/%d používateľov v %d/%d kanáloch

en: User defined commands:
sk: Používateľské príkazy:

en: User limit must be a number!
sk: Limit používateľov musí byť číslo!

en: User list
sk: Zoznam používateľov

en: User: %s
sk: Používateľ: %s

en: Userinfo
sk: Informácie o používateľovi

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
sk: Tlačidlá zoznam používateľov - Špeciálne kódy:
    
    %a = všetky vybrané prezývky
    %c  =  aktuálny kanál
    %h  =  hostiteľ vybranej prezývky
    %m  =  informácie o počítači
    %n  =  vaša prezývka
    %s  =  vybraná prezývka
    %t  =  čas/dátum

en: Userlist Buttons...
sk: Tlačidla zoznamu používateľov...

en: Userlist Popup...
sk: Menu zoznamu používateľov...

en: Userlist buttons enabled
sk: Tlačidlá zoznamu používateľov zobrazené

en: Userlist sorted by:
sk: Zoznam používateľov zotriedený podľa:

en: Username
sk: Používateľ

en: Users
sk: Používatelia

en: Uzbekistan
sk: Uzbekistán

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
sk: VOICE <prezývka>, priradí niekomu stav voice (vyžaduje chanop)

en: Vanuatu
sk: Vanuatu (Nové Hebridy)

en: Vatican City State
sk: Vatikán

en: Version
sk: Verzia

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
sk: WALLCHAN <správa>, napíše správu do všetkých kanálov

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
sk: WALLCHOP <správa>, pošle správu všetkým so stavom chanop v aktuálnom kanáli

en: Waiting
sk: Čakám

en: Wallis and Futuna Islands
sk: Wallis a Futuna Islands

en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

en: Who it's from
sk: Od koho to je

en: Who set the ban
sk: Kto nastavil zákaz

en: Whois on notify
sk: WHOIS pri upozornení

en: Windows
sk: Okná

en: X-Chat: Ban List (%s)
sk: X-Chat: Zoznam zákazov (%s)

en: X-Chat: CTCP Replies
sk: X-Chat: CTCP odpovede

en: X-Chat: Channel List (%s)
sk: X-Chat: Zoznam kanálov (%s)

en: X-Chat: DCC Chat List
sk: X-Chat: Zoznam DCC Chat

en: X-Chat: Dialog buttons
sk: X-Chat: Tlačidlá dialógu

en: X-Chat: Edit Key Bindings
sk: X-Chat: Upraviť klávesové skratky

en: X-Chat: File Receive List
sk: X-Chat: Zoznam prijímaných súborov

en: X-Chat: File Send List
sk: X-Chat: Zoznam posielaných súborov

en: X-Chat: Ignore list
sk: X-Chat: Zoznam ignorovaných

en: X-Chat: Notify List
sk: X-Chat: Zoznam upozornení

en: X-Chat: Plugins and Scripts
sk: X-Chat: Pluginy a skripty

en: X-Chat: Preferences
sk: X-Chat: Nastavenia

en: X-Chat: Replace
sk: X-Chat: Nahradiť

en: X-Chat: Search
sk: X-Chat: Hľadanie

en: X-Chat: Server List
sk: X-Chat: Zoznam serverov

en: X-Chat: URL Grabber
sk: X-Chat: Zachytenie URL

en: X-Chat: URL Handlers
sk: X-Chat: Obsluha URL

en: X-Chat: User Defined Commands
sk: X-Chat: Používateľské príkazy

en: X-Chat: User menu
sk: X-Chat: Menu Používatelia

en: X-Chat: Userlist Popup menu
sk: X-Chat: Kontextové menu Zoznam používateľov

en: X-Chat: Userlist buttons
sk: X-Chat: Tlačidla zoznamu používateľov

en: YES
sk: ÁNO

en: Yemen
sk: Jemen

en: You must select some bans.
sk: Musíte vybrať nejaké zákazy

en: Yugoslavia
sk: Juhoslávia

en: Z-A, Ops last
sk: Z-A, Ops nakoniec

en: Zaire
sk: Zair

en: _About
sk: _O Programe

en: _Add new network
sk: _Pridať sieť

en: _Add new server
sk: _Nový server

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Contents
sk: O_bsah

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Load...
sk: _Načítať...

en: _Remove "%s"
sk: O_dstrániť "%s"

en: _UnLoad
sk: O_dobrať

en: _Window
sk: _Okno

en: don't auto connect
sk: nepripojovať sa automaticky

en: don't auto load any plugins
sk: nenahrávať automaticky žiadne pluginy

en: letters.
sk: znakov.

en: mIRC colors:
sk: Farby mIRC:

en: show version information
sk: zobraziť informácie o verzii

en: use a different config dir
sk: použiť iný konfiguračný priečinok
