gnome-control-center - en to sl translation catalogue (565 entries)

en: %i of %i
sl: %i od %i

en: /_About
sl: /_O programu

en: /_Preferences
sl: /_Nastavitve

en: /_Take a Break
sl: /_Vzemi oddih

en: <Unknown Action>
sl: <Neznano dejanje>

en: <b>Applications</b>
sl: <b>Programi</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
sl: <b>Obnašanje in izgled</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
sl: <b>Nisem mogel pognati programa nastavitev za vaš upravljalnik oken</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
sl: <b>Utripanje kazalca</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
sl: <b>Časovna omejitev za dvoklik </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
sl: <b>Povleci in spusti</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
sl: <b>Vključi _odskočne tipke</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
sl: <b>Vključi _počasne tipke<b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
sl: <b>Vključi _miškine tipke</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
sl: <b>Vključi _ponavljajoče tipke</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
sl: <b>Vključi _lepljive tipke</b>

en: <b>Features</b>
sl: <b>Možnosti</b>

en: <b>Font Rendering</b>
sl: <b>Izrisovanje pisav</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
sl: <b>Najdi kazalec</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
sl: <b>Usmerjenost miške</b>

en: <b>Preview</b>
sl: <b>Predogled</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
sl: <b>Ponavljaj tipke</b>

en: <b>Speed</b>
sl: <b>Hitrost</b>

en: <b>Support</b>
sl: <b>Podpora</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
sl: <b>Preklopne tipke</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sl: <b>_Samodejna nastavitev posrednika</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
sl: <b>_Neposredna povezava v internet</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
sl: <b>_Zakleni zaslon za uveljavitev premora med tipkanjem</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sl: <b>_Ročna nastavitev posrednika</b>

en: <b>_Use authentication</b>
sl: <b>_Uporabi avtentifikacijo</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
sl: <i><small><b>Opomba:</b> Spremembe teh nastavitev ne bodo učinkovale dokler se naslednjič ne prijavite.</small></i>

en: <i>Fast</i>
sl: <i>Hitro</i>

en: <i>High</i>
sl: <i>Visoko</i>

en: <i>Large</i>
sl: <i>Veliko</i>

en: <i>Low</i>
sl: <i>Nizko</i>

en: <i>Slow</i>
sl: <i>Počasno</i>

en: <i>Small</i>
sl: <i>Majhno</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
sl: <small><i><b>Opomba:</b> Spremembe teh nastavitev ne bodo učinkovale dokler se naslednjič ne prijavite.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
sl: <small><i>Hitro</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
sl: <small><i>Dolgo</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
sl: <small><i>Kratko</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
sl: <small><i>Počasi</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
sl: <span size="larger" weight="bold">Namesti temo</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
sl: <span size="larger" weight="bold">Shrani temo na disk</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
sl: <span weight="bold" size="larger">Uveljavi novo pisavo?</span>

en: A computer break reminder.
sl: Opomnilnik na premor.

en: ABCDEFG
sl: ABCČDEFG

en: About GNOME Typing Monitor
sl: O Nadzorniku tipkanja GNOME

en: About this application
sl: O tem programu

en: Accel Mode
sl: Način pospeš.

en: Accelerator key
sl: Pospeševalna tipka

en: Accelerator modifiers
sl: Pospeševalni spremenilniki

en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: Accessibility Settings
sl: Nastavitve dostopnosti

en: Action
sl: Dejanje

en: Actions
sl: Dejanja

en: Add File Type
sl: Dodaj vrsto datotek

en: Add Service
sl: Dodaj storitev

en: Add _File Type...
sl: Dodaj _vrsto datoteke...

en: Add _Service...
sl: Dodaj _storitev...

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Advanced
sl: Napredno

en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

en: All_ow postponing of breaks
sl: Dovoli _odlašanje premorv

en: Antialiasing
sl: Glajenje robov

en: Apply _Background
sl: Uveljavi _ozadje

en: Apply _Font
sl: Uveljavi pisavo

en: Assign shortcut keys to commands
sl: Ukazom določi tipkovne bližnjice

en: Assistive Technology Preferences
sl: Nastavitve pomožnih tehnologij

en: Assistive Technology Support
sl: Podpora pomožnim tehnologijam

en: Audio
sl: Zvok

en: Autoconfiguration _URL:
sl: URL samonastavitev:

en: Basic
sl: Osnovno

en: Beep if key is re_jected
sl: Zapiskaj, če je tipka _zavrnjena

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
sl: Zapiskaj, ko so _možnosti vključene ali izključene s tipkovnice

en: Beep when _modifier is pressed
sl: Zapiskaj, ko je pritisnjen _spremenilnik

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
sl: Zapiskaj, ko je vklopljena lučka LED in dvakrat zapiskaj, ko je izklopljena.

en: Beep when key is:
sl: Zapiskaj, ko je tipka:

en: Best _shapes
sl: Najboljše _oblike

en: Best co_ntrast
sl: Najboljši _kontrast

en: Break reminder
sl: Opomnilnik na premor

en: Buttons
sl: Gumbi

en: C_hoose...
sl: _Izberi...

en: C_ustom Editor
sl: _Poljuben urejevalnik

en: C_ustom Mail Reader:
sl: _Poljuben bralnik pošte:

en: C_ustom Terminal:
sl: _Poljuben terminal:

en: C_ustom Web Browser:
sl: _Poljuben brskalnik:

en: C_ut
sl: _Izreži

en: Callback
sl: Povratni klic

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
sl: Povratni klic, ki se izvede, ko se mora podatke prevesti iz GConfa v gradnik

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
sl: Povratni klic, ki se izvede, ko se mora podatke prevesti iz gradnika v GConf

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
sl: Povratni klic, ki se izvede, ko se sprosti podatke urejevalnika lastnosti

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
sl: Nisem uspel ustvariti imenik "%s".
    To je potrebno za spreminjanje kazalcev.

en: Cannot determine user's home directory
sl: Ne morem ugotoviti uporabnikovega domačega imenika

en: Capplet directory object
sl: Imenik predmeta capplet

en: Capplet directory that this view is viewing
sl: Imenik capplet, ki ga gleda ta pogled

en: Cate_gory:
sl: Kate_gorija:

en: Category
sl: Kategorija

en: Change screen resolution
sl: Spremeni ločljivost zaslona

en: Change set
sl: Množica sprememb

en: Check if breaks are allowed to be postponed
sl: Označeno, če je dovoljeno odlašati premore

en: Choose a file category
sl: Izberite kategorijo datotek

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
sl: Kliknite za seznam shem navigacij s tipkovnico.

en: Close and _Log Out
sl: Zapri in se _odjavi

en: Co_mmand:
sl: _Ukaz:

en: Connecting...
sl: Povezujem...

en: Control
sl: Nadzor

en: Control theme
sl: Prikroji temo

en: Controls
sl: Kontrole

en: Conversion from widget callback
sl: Pretvorba iz povratnega klica gradnika

en: Conversion to widget callback
sl: Pretvorba v povratni klic gradnika

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Could not initialize Bonobo
sl: Nisem mogel inicializirati bonoba

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
sl: Nisem našel datoteke '%s'.
    
    Prepričajte se ali obstaja in poskusite znova ali izberite drugo sliko ozadja.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
sl: Nisem mogel naložiti zvočne datoteke %s kot vzorca %s

en: Current URI index
sl: Trenutni kazalec URI

en: Current URI index - starts from 1
sl: Trenutni kazalec URI - začne od 1

en: Cursor Size
sl: Velikost kazalca

en: Cursor Theme
sl: Teme kazalca

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
sl: Kazalec _utripaa v poljih in besedilih

en: Cursors
sl: Kazalci

en: Custom
sl: Prikrojeno

en: Custom Editor Properties
sl: Poljubne lastnosti urejevalnika

en: Custom data required by the specific property editor
sl: Prikrojeni podatki potrebni za določen urejevalnik lastnosti

en: Custom theme
sl: Prikrojena tema

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
sl: Prikroji izgled orodjarn in menujskih vrstic v programih

en: D_efault action:
sl: P_rivzeto dejanje:

en: De_tails...
sl: _Podrobnosti...

en: Default Cursor
sl: Privzet kazalec

en: Default Cursor - Current
sl: Privzet kazalec - trenutni

en: Default Mail Reader
sl: Privzet bralnik pošte

en: Default Settings
sl: Privzete nastavitve

en: Default Terminal
sl: Privzet terminal

en: Default Text Editor
sl: Privzet urejevalnik besedila

en: Default Web Browser
sl: Privzet spletni brskalnik

en: Default Window Manager
sl: Privzet upravljalnik oken

en: Default _action:
sl: Privzeto _dejanje:

en: Del_ay:
sl: _Premor:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
sl: Premor med pritiski tipk in pre_mikom kazalca:

en: Delete
sl: Zbriši

en: Description
sl: Opis

en: Description:
sl: Opis:

en: Desktop
sl: Namizje

en: Desktop properties manager.
sl: Upravljalnik lastnosti namizja.

en: Detailed documentation
sl: Podrobna dokumentacija

en: Disa_ble if two keys pressed together
sl: _Izključi, če sta dve tipki pritisnjeni skupaj

en: Disabled
sl: Izključeno

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
sl: Kadar se pojavi napaka ob zagonu XScreenSaver pokaži dialog

en: Do _not apply font
sl: _Ne uveljavi nove pisave

en: Do you want to keep this resolution?
sl: Želite ohraniti to ločljivost?

en: Downloading...
sl: Prenašam...

en: Duration of the break when typing is disallowed
sl: Trajanje premora med katerim je tipkanje onemogočeno

en: Duration of work before forcing a break
sl: Trajanje dela preden se uveljavi premor

en: E_nable Toggle Keys
sl: Vključi _preklopne tipke

en: E_nable sound server startup
sl: V_ključi zagon strežnika za zvok

en: E_xec Flag:
sl: P_arameter za zagon:

en: Edit file category
sl: Uredi kategorijo datoteke

en: Edit file type
sl: Uredi vrsto datoteke

en: Edit service information
sl: Uredi podatke o storitvi

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Electronic mail transmission
sl: Prenos elektronske pošte

en: Enable sound and associate sounds with events
sl: Vklopi zvoke in poveži zvoke z dogodki

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
sl: Ob prijavi vključi podporo pomožnim tehnologijam GNOME

en: Error creating signal pipe.
sl: Napaka ob ustvarjanju signalne cevi.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
sl: Napaka ob nastavljanju novega pospeševalnika v nastavitveni zbirki podatkov: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sl: Napaka ob poskusu zagona (%s),
    ki je povezan s tipko (%s)

en: Event
sl: Dogodek

en: Evolution Mail Reader
sl: Bralnik pošte Evolution

en: Extension
sl: Pripona

en: Extensions
sl: Razširitve

en: Eye candy added by Anders Carlsson
sl: Paše za oči dodal Anders Carlsson

en: Factory for the fontilus context menu
sl: Tovarna fontilusovih kontekstnih menujev

en: File Types and Programs
sl: Vrste datotek in programi

en: File transfer protocol
sl: Protokol za prenos datotek

en: File types and programs
sl: Vrste datotek in programi

en: Filename extensions:
sl: Pripone datotek:

en: Filters
sl: Filtri

en: Flash _entire screen
sl: Zabliskaj _celoten zaslon

en: Flash _window titlebar
sl: Zabliskaj _nazivno vrstico okna

en: Font
sl: Pisava

en: Font Preferences
sl: Nastavitve pisave

en: Font Rendering Details
sl: Podrobnosti izrisovanja pisav

en: Font context menu items
sl: Predmeti kontekstnega menuja pisave

en: Fontilus context menu
sl: Fontilusov kontekstni menu

en: Fontilus context menu factory
sl: Tovarna fontilusovih kontekstnih menujev

en: Fraction completed
sl: Zaključen del

en: Fraction of transfer currently completed
sl: Delprenosa, ki je trenutno opravljen

en: From URI
sl: Iz URI

en: From: %s
sl: Od: %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
sl: Množica sprememb GConf, ki vsebuje podatke, ki bodo posredovane odjemalcem gconf ob uveljavljanju

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
sl: GConf ključ %s nastavljen na vrsto %s, a njegov pričakovan tip je bil %s

en: GConf key to which this property editor is attached
sl: Ključ GConf na katerega je pripet urejevalnik te lastnosti

en: GNOME Control Center
sl: Kontrolni center GNOME

en: GNOME Control Center: %s
sl: Kontrolni center GNOME: %s

en: GNOME Default
sl: Privzeto GNOME

en: G_rayscale
sl: _Sivine

en: General
sl: Splošno

en: Gnome Control Center : %s
sl: Kontrolni center Gnome : %s

en: Gnome Terminal
sl: Terminal Gnome

en: Gnome documentation
sl: Dokumentacija Gnome

en: GtkTreeModel that contains the category data
sl: GtkTreeModel, ki vsebuje podatke o kategorijah

en: HTTP Proxy Details
sl: Podrobnosti posrednika HTTP

en: H_TTP proxy:
sl: Posrednik _HTTP:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
sl: Višina (za predogled): privzeto je 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
sl: Osvetli _kazalec ob pritisku tipke Control

en: Hinting
sl: Namigovanje

en: Hyper
sl: Hiper

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
sl: Ne znam odpreti datoteke '%s'.
    Morda je to vrsta slike, ki še ni podprta.
    
    Prosim, izberite drugo sliko.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
sl: _Prezri podvojene pristiske tipk znotraj:

en: Icon theme
sl: Tema ikon

en: Icons
sl: Ikone

en: Icons only
sl: Le ikone

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
sl: Če je nastavljeno na resnično, bodo pisave OpenType prikazane v sličicah

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
sl: Če je nastavljeno na resnično, bodo pisave PCF prikazane v sličicah

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
sl: Če je nastavljeno na resnično, bodo pisave TrueType prikazane v sličicah

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
sl: Če je nastavljeno na resnično, bodo pisave Type1 prikazane v sličicah

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
sl: Če je nastalvjeno, bodo nameščene teme predstavljene kot sličice

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
sl: Če je nastavljeno, bodo teme predstavljene kot sličice

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
sl: Če je resnično, bodo obravnavalniki mime za text/plain in text/* ohranjeni v soskladju

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
sl: Prezri vse zaporedne pritiske iste tipke, če se zgodijo znotraj časa, ki ganavede uporabnik.

en: Images
sl: Slike

en: Import Feature Settings File
sl: _Uvozi datoteko nastavitev možnosti

en: Internet Services
sl: Internetne storitve

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
sl: Neveljavno ime protokola. Prosim, vpišite ime protokola brez presledkov ali ločil.

en: Is add
sl: Je dodaj

en: Is add dialog
sl: Je dialog dodajanja

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
sl: Izvedi ta povratni klic, kadar se spremeni vrednost povezana s tem ključem

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
sl: Zdi se, da ima dostop do tipke '%d' že drug program.

en: Just apply settings and quit
sl: Le uveljavi nastavitve in končaj

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
sl: Le uveljavi nastavitve in končaj (le za kompatibilnost; sedaj stvar obravnava daemon)

en: Key
sl: Ključ

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
sl: Tipkovnična povezava (%s) ima nastavljenih več različnih dejanj

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
sl: Tipkovnična povezava (%s) ima nastavljenih več različnih dejanj

en: Key Binding (%s) is already in use
sl: Tipkovnična povezava (%s) je že v uporabi

en: Key Binding (%s) is incomplete
sl: Tipkovnična povezava (%s) ni popolna

en: Key Binding (%s) is invalid
sl: Tipkovnična povezava (%s) je neveljavna

en: Key presses _repeat when key is held down
sl: Ponavljanje p_ritiskov tipk, ko je tipka neprestano pritisnjena

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
sl: Nastavitve dostopnosti tipkovnice (AccessX)

en: Keyboard Preferences
sl: Nastavitv tipkovnice

en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipkovnične bližnjice

en: Large Cursor
sl: Velik kazalec

en: Large Cursor - Current
sl: Velik kazalec - trenutni

en: Large White Cursor
sl: Velik bel kazalec

en: Large White Cursor - Current
sl: Velik bel kazalec - trenutni

en: Large version of normal cursor
sl: Velika različica običajnega kazalca

en: Large version of white cursor
sl: Velika različica belega kazalca

en: Layout
sl: Postavitev

en: Layout to use for this view of the capplets
sl: Postavitev, ki naj se uporabi za pogled cappletov

en: Less than one minute until the next break
sl: Manj kot minuta do naslednjega premora

en: Links Text Browser
sl: Besedilni brskalnik Links

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
sl: Zakleni zaslon po določenem času s čimer se zmanjša možnost poškod zaradi predolge uporabe tipkovnice.

en: Look at content
sl: Poglej vsebino

en: Lynx Text Browser
sl: Besedilni brskalnik Lynx

en: MIME category info
sl: Podatki o kategoriji MIME

en: MIME type information
sl: Podatki o vrsti MIME

en: Ma_ximum pointer speed:
sl: Na_jvečja hitrost kazalca :

en: Mail Reader
sl: Bralnik pošte

en: Manual pages
sl: Priročnik

en: Maximize
sl: Povečaj

en: Menu and Toolbar Preferences
sl: Lastnosti menujev in orodjarn

en: Menus & Toolbars
sl: Menuji in orodjarne

en: Meta
sl: Alt

en: Misc
sl: Razno

en: Model for categories only
sl: Model le za kategorije

en: Motion
sl: Gibanje

en: Mouse
sl: Miška

en: Mouse Keys
sl: Miškine tipke

en: Mouse Preferences
sl: Nastavitve miške

en: Mouse _Preferences...
sl: _Nastavitve miške...

en: N_one
sl: _Brez

en: Name:
sl: Ime:

en: Nautilus context menu entries for fonts
sl: Vnosi za nautilusov kontekstni menu za pisave

en: Network Proxy
sl: Omrežni posrednik

en: Network Proxy Configuration
sl: Nastavitev mrežnega posrednika

en: Network proxy preferences
sl: Nastavitve posrednika omrežja

en: New File
sl: Nova datoteka

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
sl: Nove teme se lahko namestijo tudi z spustom v okno.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
sl: Na vašem sistemu ni na voljo nobena pomožna tehnologija.  Za podporo zaslonski tipkovnici mora biti nameščen paket 'gok', za branje zaslona in povevanje pa 'gnopernicus'

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
sl: Na vašem sistemu ni bila najdena nobena tema.  To verjetno pomeni, da je bil vaš dialog "Nastavitve teme" nepravilno nameščen ali pa niste namestili paketa "gnome-themes".

en: None
sl: Brez

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
sl: Na vašem sistemu niso nameščene vse pomožne tehnologije.  Za podporo branjazaslona in povečevalu mora biti nameščen paket 'gnopernicus'

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
sl: Na vašem sistemu niso nameščene vse pomožne tehnologije.  Za podporo zaslonski tipkovnici mora biti nameščen paket 'gok'

en: Object that controls the property (normally a widget)
sl: Predmet, ki nadzira lastnosti (običajno gradnik)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
sl: Sprejmi le tipke, ko so bile pritisnjene in držane toliko časa, kot je nastavil uporabnik.

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Options
sl: Možnosti

en: Overview of the control center
sl: Pregled kontrolnega centra

en: P_rogram:
sl: _Program:

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
sl: Izvedi več hkratnih pritiskov tipk s pritiskom spremenilnik tipk v zaporedju.

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Please enter a protocol name.
sl: Prosim, vpišite ime protokola.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
sl: Prosim, vpišite veljavno vrsto MIME.  Mora biti oblike razred/vrsta in ne sme vsebovati presledkov.

en: Please select an image.
sl: Prosim, izberite sliko.

en: Please specify a name and a command for this editor.
sl: Prosim, navedite ime in ukaz za ta urejevalnik.

en: Port:
sl: Vrata:

en: Preferred Applications
sl: Zaželeni programi

en: Preview Height
sl: Višina predogleda

en: Preview Width
sl: Širina predogleda

en: Program to Run
sl: Program, ki naj se požene

en: Property editor data freeing callback
sl: Sprostitveni povratni klic urejevalnika lastnosti

en: Property editor object data
sl: Podatki urejevalnika lastnosti predmetov

en: RGBA Order
sl: Zaporedje RGBA

en: Re_fresh rate:
sl: _Hitrost osveževanja

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
sl: Ločljivost, ki se uporabi za pretvorbo velikost pisav v količino pik, v pikah na palec

en: Retrieve and store legacy settings
sl: Prenesi in shrani zapuščene nastavitve

en: Roll up
sl: Zvarti navzgor

en: Run XScreenSaver at login
sl: Ob prijavi poženi XScreenSaver

en: Run a program
sl: Poženi program

en: Run in _Terminal
sl: Poženi v _terminalu

en: S_ocks host:
sl: Gostitelj s_ocks:

en: S_peed:
sl: _Hitrost:

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Save Theme
sl: Shrani temo

en: Screen
sl: Zaslon

en: Screen %d Settings
sl: Nastavitve zaslona %d

en: Screen Resolution
sl: Ločljivost zaslona

en: Screen Resolution Preferences
sl: Nastavitve ločljivosti zaslona

en: Screen on which BGApplier is to draw
sl: Zaslon na katerem naj se riše BGApplier

en: Select Sound File
sl: Izberi zvočno datoteko

en: Select fonts for the desktop
sl: Izberi pisave za namizje

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
sl: Izberite upravljalnika oken, ki si ga želite.  Morali boste pritisniti uveljavi, zamahniti z čarobno palico in opraviti čarovniški ples, da bi stvar delovala.

en: Select themes for various parts of the desktop
sl: Izberi teme za različne dele namizja

en: Select your default applications
sl: Izberi vaše privzete programe

en: Service info
sl: Podatki o storitvi

en: Set as Application Font
sl: Nastavi za pisavo programa

en: Set the font for applications
sl: Nastavi pisavo za programe

en: Set the font for the icons on the desktop
sl: Nastavi pisavo za ikone na namizju

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
sl: Nastavi enakokoračno pisavo za terminale in podobne programe

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav OpenType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav PCF.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav TrueType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav Type1.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
sl: Ukaz uporabljen za ustvarjanje sličic nameščenih tem.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
sl: Ukaz uporabljen za ustvarjanje sličic tem.

en: Set your keyboard accessibility preferences
sl: Nastavitve dostopnosti tipkovnice

en: Set your keyboard preferences
sl: Nastavitve tipkovnice

en: Set your mouse preferences
sl: Nastavi lastnosti miške

en: Short _description:
sl: Kratek _opis:

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Show Startup Errors
sl: Kaži napake programov ob zagonu

en: Show _icons in menus
sl: Kaži _ikone in menuje

en: Size:
sl: Velikost:

en: Sound
sl: Zvok

en: Sound Events
sl: Zvočni dogodki

en: Sound File
sl: Zvočna datoteka

en: Sound Preferences
sl: Nastavitve zvoka

en: Sound _file:
sl: Zvočna _datoteka:

en: Sound preferences
sl: Nastavitve zvoka

en: Specify which programs are used to open or view each file type
sl: Določi kateri programi se uporabljajo za odpiranje ali pogled katerih tipov datotek

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
sl: Določi kateri programi se uporabljajo za odpiranje ali pogled katerih vrst datotek

en: Standard XTerminal
sl: Običajni terminal X (xterm)

en: Start XScreenSaver
sl: Poženi XScreenSaver

en: Start in T_erminal
sl: Poženi v t_erminalu

en: Start the page with the typing break settings showing
sl: Poženi stran, ki kaže nastavitve premora tipkanja

en: Start these assistive technologies every time you log in:
sl: Poženi sledeče pomožne tehnologije ob vsaki prijavi:

en: Structure containing information on the MIME category
sl: Struktura, ki vsebuje podatke o kategoriji MIME

en: Structure containing service information
sl: Struktura, ki vsebuje podatke o storitvi

en: Structure with data on the MIME type
sl: Podatki s podatki o vrsti MIME

en: Style:
sl: Slog:

en: Sub_pixel (LCDs)
sl: Pod_piksel (LCDji)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
sl: Podpikselsko glajenje (LCDji)

en: Super (or "Windows logo")
sl: Super (ali "logotip Oken")

en: Sync text/plain and text/* handlers
sl: Uskladi glave text/plain in text/*

en: System Bell
sl: Sistemski zvonec

en: TRUE if this is an add service dialog
sl: RESNIČNO, če je to dialog dodajanja storitve

en: Take a break!
sl: Vzemi oddih!

en: Text Editor
sl: Urejevalnik besedil

en: Text below icons
sl: Besedilo pod ikonami

en: Text beside icons
sl: Besedilo poleg ikon

en: Text only
sl: Le besedilo

en: The GNOME configuration tool
sl: Nastavitveno orodje GNOME-a.

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
sl: Strežnik X ne podpira razširitve XRandR.  Spreminjanje ločljivosti med delovanjem zato ni mogoče.

en: The default cursor inverted
sl: Invertiran privzet kazalec

en: The default cursor that ships with X
sl: Privzet kazalec, ki pride s strežnikom X

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
sl: Privzete sheme tem niso bile najdene na vašem sistemu.  To verjetno pomeni, da na vašem sistemu nimate nameščenega upravljalnika oken metacity ali, da je gconf napačno nastavljen.

en: The file %s is not a valid wav file
sl: Datoteka %s ni veljavna datoteka wav

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
sl: Zaporedje podpikselnih elementov na zaslonu LCD; uporabljeno le kadar je glajenje robov nastavljeno na "rgba". Možne vrednosti so: "rgb" - rdeča na levi, najpogosteje. "bgr" - modra na levi. "vrgb" - rdeča na vrhu. "vbgr" - rdeča na dnu.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
sl: Piškur molče grabi fižol iz dna cezijeve hoste. 0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
sl: Bližnjica "%s" je že v uporabi za:
     "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
sl: Zvočna datoteka za ta dogodek ne obstaja.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
sl: Zvočna datoteka za ta dogodek ne obstaja.
    Morda bi želeli namestiti gnome-audio paket
    za zbirko privzetih zvokov.

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
sl: Tema, ki ste jo izbrali predlaga novo pisavo. Njen predogled je prikazan spodaj.

en: The type of accelerator.
sl: Vrsta pospečevalnika

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
sl: Vrsta glajenja robov pisavam. Možne vrednosti so: "none" - brez glajenja. "grayscale" - običajno sivinsko glajenje. "rgba" - podpikselsko glajenje. (le zasloni LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
sl: Vrsta namigovanja uporabljena ob izrisovanju pisav Možne vrednosti so: "none" - brez namigovanj, "slight", "medium", and "full" - kolikor veliko namigov je možno; lahko povzroči popačenje oblik črk.

en: The typing monitor is already running.
sl: Nadzornik tipkanja že teče

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
sl: Nadzornik tipkanja uporablja področje opozoril za prikaz podatkov. Zdi se, da na vašem pultu nimate področja opozoril. Lahko ga dodate z desnim klikom na vaš pult in 'Dodaj pultu -> Pripomočki -> Področje opozoril'.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
sl: Različica razširitve XRandR je nekompatibilna s tem programom. Spreminjanje ločljivosti med delovanjem zato ni mogoče.

en: Theme
sl: Tema

en: Theme Details
sl: Podrobnosti teme

en: Theme Installation
sl: Namestitev teme

en: Theme Preferences
sl: Nastavitve teme

en: Theme Properties content view component
sl: Pogled komponetne lastnosti teme

en: Theme _Details
sl: _Podrobnosti teme

en: Theme name must be present
sl: Tema mora biti prisotna

en: Themes
sl: Teme

en: Themus Theme Properties view
sl: Pogled lastnosti teme Themus

en: There is already a protocol by that name.
sl: Protokol s takim imenom že obstaja.

en: There was an error displaying help: %s
sl: Ob prikazovanju pomoči se je zgodila napaka: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
sl: Ob zaganjanju nastavitvenega vstavka tipkovnice se je zgodila napaka : %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
sl: Ob zaganjanju dialoga nastavitev miške se je zgodila napaka: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
sl: Ob poskusu zagona ohranjevalnika zaslona se je zgodila napaka:
    
    %s
    
    Ohranjevalnik zaslona v tej seji ne bo deloval

en: This application can open _URIs
sl: Ta program lahko odpre _URIje

en: This application can open _multiple files
sl: Ta program lahko odpre _več datotek

en: This application needs to be run in a _shell
sl: Ta program se mora pognati v _lupini

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
sl: Zdi se, da ta sistem nima razširitve XKB.  Možnosti dostopnosti tipkovnice brez nje ne bodo delovale.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
sl: Ta tema ne predlaga določene pisave ali ozadja

en: This theme suggests a background:
sl: Ta tema predlaga ozadje:

en: This theme suggests a font and a background:
sl: Ta tema predlaga pisavo in ozadje:

en: This theme suggests a font:
sl: Ta tema predlaga pisavo:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav OpenType.

en: Thumbnail command for PCF fonts
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav PCF.

en: Thumbnail command for TrueType fonts
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav TrueType.

en: Thumbnail command for Type1 fonts
sl: Ukaz za ustvaritev sličic pisav Type1.

en: Thumbnail command for installed themes
sl: Ukaz uporabljen za ustvarjanje sličic nameščenih tem.

en: Thumbnail command for themes
sl: Ukaz uporabljen za ustvarjanje sličic tem.

en: Tiled
sl: Tlakovano

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
sl: Čas za _pospešitev na največjo hitrost:

en: To URI
sl: V URI

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
sl: Za _premik okna, pritisnite in držite to tipko, nato pa zagrabite okno:

en: To: %s
sl: Za: %s

en: Toolbar _button labels:
sl: _Oznake na gumbih orodjarne:

en: Total URIs
sl: Skupno URIjev

en: Total number of URIs
sl: Skupno število URIjev

en: Transferring: %s
sl: Prenašam: %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
sl: Resnično, če je ta dialog za dodajanje vrst MIME

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
sl: Spremeni numerično tipkovnico v plošček za nadzor miške.

en: Type
sl: Vrsta

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
sl: Vrsta bg_applier-ja: BG_APPLIER_ROOT za korensko okno ali BG_APPLIER_PREVIEW za predogled

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Typing Break
sl: Premor tipkanja

en: UI Control
sl: Nadzor uporabniškega vmesnika

en: URI currently displayed
sl: Trenutno prikazan URI

en: URI currently transferring from
sl: URI iz katerega se trenutno prenaša

en: URI currently transferring to
sl: URI na katerega se trenutno prenaša:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
sl: Nisem mogel prikazati dialoga premora tipkanja zaradi sledeče napake: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
sl: Nisem našel teme tipkovnice  To pomeni, da je bila vaša namestitev GTK+ nepopolna.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
sl: Nisem mogel uvoziti nastavitev AccessX iz datoteke '%s'

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
sl: Nisem mogel naložiti komplet ikon za nastavitvene vstavke '%s'

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
sl: Nisem mogel pognati upravljalnika nastavitev 'gnome-settings-daemon'.
    Brez, da bi upravljalnik tekel nekatere nastavitve ne bodo učinkovale. To lahko kaže na problem z Bonobo ali pa je ne-GNOME (npr. KDE)  upravljalnik nastavitev že pognan in ne deluje z GNOMEovim.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
sl: Model, ki naj se opozori, ko je kliknjen OK

en: Understands _Netscape Remote Control
sl: Razume oddaljeno kontrolo _Netscape

en: Unknown Cursor
sl: Neznan kazalec

en: Unknown service types
sl: Neznane vrste storitev

en: Use _previous resolution
sl: Uporabi _prejšnjo ločljivost

en: Use parent category _defaults
sl: Uporabi _privzete nastavitve starševske kategorije

en: Use shell even if nautilus is running.
sl: Uporabi lupino tudi kadar nautilus teče.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
sl: Uporabi ta _urejevalnik za odpiranje datotek z besedilom v upravljalniku datotek

en: Version:
sl: Različica:

en: View as %s
sl: Glej kot %s

en: Web Browser
sl: Spletni brskalnik

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
sl: Ali naj se naredijo sličice pisav OpenType

en: Whether to thumbnail PCF fonts
sl: Ali naj se naredijo sličice pisav PCF

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
sl: Ali naj se naredijo sličice pisav TrueType

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
sl: Ali naj se naredijo sličice pisav Type1

en: Whether to thumbnail installed themes
sl: Ali naj se prikažejo sličice nameščenih tem

en: Whether to thumbnail themes
sl: Ali naj se prikažejo sličice tem

en: White Cursor
sl: Bel kazalec

en: White Cursor - Current
sl: Bel kazalec - trenutni

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
sl: Širina (za predogled): prizveto je 64.

en: Window Border
sl: Rob okna

en: Window Management
sl: Upravljanje oken

en: Window Manager
sl: Upravljalnik oken

en: Window Preferences
sl: Nastavitve oken

en: Window Properties
sl: Lastnosti oken

en: Window border theme
sl: Tema robu okna

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
sl: Upravljalnik oken "%s" ni registrirano nastavitveno orodje

en: Windows
sl: Okna

en: World wide web
sl: Svetovni splet

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
sl: Napisal Richard hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
sl: To temo lahko shranete, če pritisnete gumb "Shrani temo".

en: _About
sl: _O programu

en: _Acceleration:
sl: _Pospeševanje:

en: _Accessibility
sl: _Dostopnost

en: _Accessibility...
sl: _Dostopnost...

en: _Add:
sl: _Dodaj:

en: _Application font:
sl: Pisava _programov:

en: _Apply font
sl: _Uveljavi pisavo

en: _Break interval lasts:
sl: _Trajanje premora:

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Delay:
sl: _Premor:

en: _Description:
sl: _Opis:

en: _Desktop font:
sl: Pisava _namizja:

en: _Desktop shortcuts:
sl: Bližnjice _namizja

en: _Detachable toolbars
sl: O_dtrgljive orodjarne:

en: _Details
sl: _Podrobnosti

en: _Disable if unused for:
sl: _Izključi, če ni uporabljeno več kot:

en: _Do not show this message again
sl: _Ne kaži več tega sporočila

en: _Double-click titlebar to perform this action:
sl: _Dvokliknite naziv okna za izvedbo tega ukaza:

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit...
sl: _Uredi...

en: _Enable assistive technologies
sl: _Vključi pomožne tehnologije

en: _Enable keyboard accessibility features
sl: _Vključi možnosti dostopnosti tipkovnice

en: _FTP proxy:
sl: Posrednik _FTP:

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Full
sl: _V celoti

en: _Go To Theme Folder
sl: _Pojdi v mapo tem

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Import Feature Settings...
sl: _Uvozi nastavitve možnosti...

en: _Install
sl: _Namesti

en: _Install Theme...
sl: _Namesti temo...

en: _Interval before raising:
sl: _Premor pred dvigom:

en: _Keep resolution
sl: _Ohrani resolucijo

en: _Large
sl: _Veliko

en: _Left-handed mouse
sl: _Levičarska miška

en: _Location:
sl: _Lokacija

en: _MIME type:
sl: Vrsta _MIME:

en: _Magnifier
sl: _Povečevalo

en: _Medium
sl: _Srednje

en: _Monochrome
sl: Črno_belo

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _New
sl: _Novo

en: _None
sl: _Brez

en: _On-screen keyboard
sl: _Zaslonska tipkovnica

en: _Only accept keys held for:
sl: _Sprejmi le tipke, držane:

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Play
sl: _Predvajaj

en: _Print
sl: Na_tisni

en: _Program to run:
sl: _Program, ki naj se požene:

en: _Properties...
sl: _Lastnosti...

en: _Protocol:
sl: _Protokol:

en: _Quit
sl: _Izhod

en: _Raise selected windows after an interval
sl: Po premoru _dvigni izbrana okna

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: _Resolution:
sl: _Ločljivost:

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Save Theme...
sl: _Shrani temo...

en: _Screenreader
sl: _Bralnik zaslona

en: _Secure HTTP proxy:
sl: Posrednik varnega HTTP (HTTPS):

en: _Select a Mail Reader:
sl: _Izberite bralnik pošte:

en: _Select a Terminal:
sl: _Izberite terminal:

en: _Select a Web Browser:
sl: _Izberite spletni brskalnik:

en: _Select an Editor:
sl: _Izberite urejevalnik:

en: _Select windows when the mouse moves over them
sl: _Izberi okna, ko gre miška nad njimi

en: _Sensitivity:
sl: _Občutljivost:

en: _Slight
sl: _Rahlo

en: _Small
sl: _Majhno

en: _Sound an audible bell
sl: _Predvajaj slišen zvonec

en: _Sounds for events
sl: _Zvoki ob dogodkih

en: _Sounds:
sl: _Zvoki:

en: _Speed:
sl: _Hitrost:

en: _Terminal font:
sl: Pisava _terminala:

en: _Text editing shortcuts:
sl: _Bližnjice urejanja besedila:

en: _Theme name:
sl: Ime _teme:

en: _Threshold:
sl: _Prag:

en: _Timeout:
sl: _Časovna omejitev:

en: _Type to test settings:
sl: _Tipkajte tu za preizkus nastavitev:

en: _Use Font
sl: _Uporabi pisavo

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _Viewer component:
sl: Komponenta po_gleda:

en: _Visual feedback:
sl: _Vizualna naznanitev:

en: _Window title font:
sl: Pisava naziva _okna:

en: _Work interval lasts:
sl: Trajanje _dela:

en: _accepted
sl: _sprejeta

en: _pressed
sl: _pritisnjena

en: _rejected
sl: _zavrnjena

en: characters/second
sl: znakov/sekundo

en: milliseconds
sl: milisekund

en: minutes
sl: minut

en: pixels/second
sl: pikslov/sekundo

en: seconds
sl: sekund
