dia - en to sl translation catalogue (1081 entries)

en: %s
    Object
sl: %s
    Predmet

en: %s
    Shape
sl: %s
    Oblika

en: %s
    System sheet
sl: %s
    Sistemski list

en: %s
    Unassigned type
sl: %s
    Nedodeljna vrsta

en: %s
    User sheet
sl: %s
    Uporabniški list

en: %s Plugin could not be unloaded
sl: Vtičnika %s ni mogoče odstraniti

en: %s error: can specify only one of -t or -o.
sl: Napaka %s: navedete lahko le enega od -t ali -o.

en: %s error: don't know how to export into %s
sl: Napaka %s: ne znam izvoziti v %s

en: %s error: input and output file name is identical: %s
sl: Napaka %s: vhodna in izhodna datoteka sta isti: %s

en: %s error: must specify only one of -t or -o.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Napaka %s: navedete lahko le enega od -t ali -o.
    Poženite '%s --help', če želite videti popoln seznam možnosti ukazne vrstice.

en: %s error: need valid input file %s
sl: Napaka %s: potrebujem veljavno vhodno datoteko %s

en: %s error: no input file.
sl: Napaka %s: ni vhodne datoteke.

en: %s error: only one input file expected.
sl: Napaka %s: pričakovana je le ena vhodna datoteka.

en: %s error: popt library not available on this system
sl: Napaka %s: knjižnica popt na tem sistemu ni na voljo

en: /Dialogs/_Layers...
sl: /Dialogi/_Plasti...

en: /Edit/---
sl: /Uredi/---

en: /Edit/C_ut
sl: /Uredi/_Izreži

en: /Edit/Copy Text
sl: /Uredi/Kopiraj besedilo

en: /Edit/Cut Text
sl: /Uredi/Izreži besedilo

en: /Edit/Paste _Text
sl: /Uredi/Prilepi _besedilo

en: /Edit/_Copy
sl: /Uredi/_Kopiraj

en: /Edit/_Delete
sl: /Uredi/_Zbriši

en: /Edit/_Paste
sl: /Uredi/_Prilepi

en: /Edit/_Redo
sl: /Uredi/_Obnovi

en: /Edit/_Undo
sl: /Uredi/_Razveljavi

en: /File/---
sl: /Datoteka/---

en: /File/P_lugins...
sl: /Datoteka/_Vtičniki...

en: /File/Page Set_up...
sl: /Datoteka/N_astavitev strani...

en: /File/Save _As...
sl: /Datoteka/Shrani _kot...

en: /File/Sheets and Objects...
sl: /Datoteka/Listi in predmeti...

en: /File/_Close
sl: /Datoteka/_Zapri

en: /File/_Diagram tree
sl: /Datoteka/_Drevo diagrama...

en: /File/_Export...
sl: /Datoteka/Iz_vozi...

en: /File/_New
sl: /Datoteka/_Nova

en: /File/_Open...
sl: /Datoteka/_Odpri...

en: /File/_Preferences...
sl: /Datoteka/_Nastavitve...

en: /File/_Print Diagram...
sl: /Datoteka/Na_tisni diagram...

en: /File/_Quit
sl: /Datoteka/Iz_hod

en: /File/_Save
sl: /Datoteka/_Shrani

en: /Help/---
sl: /Pomoč/---

en: /Help/_About...
sl: /Pomoč/_O programu...

en: /Help/_Manual
sl: /Pomoč/_Priročnik

en: /Objects/---
sl: /Predmeti/---

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
sl: /Predmeti/Poravnaj vodoravno/Skupaj

en: /Objects/Align Horizontal/Center
sl: /Predmeti/Poravnaj vodoravno/Po sredini

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
sl: /Predmeti/Poravnaj vodoravno/Enake razdalje

en: /Objects/Align Horizontal/Left
sl: /Predmeti/Poravnaj vodoravno/Levo

en: /Objects/Align Horizontal/Right
sl: /Predmeti/Poravnaj vodoravno/Desno

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
sl: /Predmeti/Poravnaj navpično/Skupaj

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
sl: /Predmeti/Poravnaj navpično/Spodaj

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
sl: /Predmeti/Poravnaj navpično/Enake razdalje

en: /Objects/Align Vertical/Middle
sl: /Predmeti/Poravnaj navpično/Na sredini

en: /Objects/Align Vertical/Top
sl: /Predmeti/Poravnaj navpično/Zgoraj

en: /Objects/Align _Horizontal
sl: /Predmeti/Poravnaj _vodoravno

en: /Objects/Align _Vertical
sl: /Predmeti/Poravnaj _navpično

en: /Objects/Bring Forwards
sl: /Predmeti/Prinesi naprej

en: /Objects/Bring to _Front
sl: /Predmeti/Prinesi na _vrh

en: /Objects/Send Backwards
sl: /Predmeti/Pošlji proti dnu

en: /Objects/Send to _Back
sl: /Predmeti/Pošlji na _dno

en: /Objects/_Group
sl: /Predmeti/_Grupiraj

en: /Objects/_Ungroup
sl: /Predmeti/_Odgrupiraj

en: /Select/---
sl: /Izberi/---

en: /Select/All
sl: /Pogled/Vse

en: /Select/Connected
sl: /Izberi/Povezano

en: /Select/Intersect
sl: /Izberi/Presek

en: /Select/Invert
sl: /Izberi/Obrni izbiro

en: /Select/None
sl: /Izberi/Ničesar

en: /Select/Remove
sl: /Izberi/Odstrani

en: /Select/Replace
sl: /Izberi/Zamenjaj

en: /Select/Same Type
sl: /Izberi/Ista vrsta

en: /Select/Transitive
sl: /Izberi/Prehodno

en: /Select/Union
sl: /Izberi/Združi

en: /Sort _diagrams
sl: /Uredi _diagrame

en: /Sort _diagrams/as _inserted
sl: /Uredi _diagrame/po vrstnem redu vs_tavljanja

en: /Sort _diagrams/by _name
sl: /Uredi _diagrame/po _imenu

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
sl: /Uredi diagrame/Privzeto/po vrstnem redu vs_tavljanja

en: /Sort diagrams/Default/by _name
sl: /Uredi diagrame/Privzeto/po _imenu

en: /Sort diagrams/_Default
sl: /Uredi diagrame/_Privzeto

en: /Sort objects/All as inserted
sl: /Uredi predmete/Vse po vrstnem redu vs_tavljanja

en: /Sort objects/All by name
sl: /Uredi predmete/Vse po imenu

en: /Sort objects/All by type
sl: /Uredi predmete/Vse po vrsti

en: /Sort objects/Default/as _inserted
sl: /Uredi predmete/Privzeto/po vrstnem redu vs_tavljanja

en: /Sort objects/Default/by _name
sl: /Uredi predmete/Privzeto/po _imenu

en: /Sort objects/Default/by _type
sl: /Uredi predmete/Privzeto/po _vrsti

en: /Sort objects/_Default
sl: /Uredi predmete/_Privzeto

en: /Sort objects/as _inserted
sl: /Uredi predmete/po vrstnem redu vs_tavljanja

en: /Sort objects/by _name
sl: /Uredi predmete/po _imenu

en: /Sort objects/by _type
sl: /Uredi predmete/po _vrsti

en: /Tools/---
sl: /Orodja/---

en: /Tools/Arc
sl: /Orodja/Lok

en: /Tools/Beziergon
sl: /Orodja/Bezierjev poligon

en: /Tools/Bezierline
sl: /Orodja/Bezierjeva krivulja

en: /Tools/Box
sl: /Orodja/Škatla

en: /Tools/Ellipse
sl: /Orodja/Elipsa

en: /Tools/Image
sl: /Orodja/Slika

en: /Tools/Line
sl: /Orodja/Črta

en: /Tools/Magnify
sl: /Orodja/Povečaj

en: /Tools/Modify
sl: /Orodja/Spremeni

en: /Tools/Polygon
sl: /Orodja/Poligon

en: /Tools/Polyline
sl: /Orodja/Lomljena črta

en: /Tools/Scroll
sl: /Orodja/Drsi

en: /Tools/Text
sl: /Orodja/Besedilo

en: /Tools/Zigzagline
sl: /Orodja/Cik-cak črta

en: /View/---
sl: /Pogled/---

en: /View/Diagram Properties...
sl: /Pogled/Lastnosti diagrama...

en: /View/New _View
sl: /Pogled/Nov _pogled

en: /View/Re_draw
sl: /Pogled/Znova _izriši

en: /View/Show _All
sl: /Pogled/Kaži _vse

en: /View/Show _Connection Points
sl: /Pogled/Kaži točke _povezav

en: /View/Show _Grid
sl: /Pogled/Kaži _mrežo

en: /View/Show _Rulers
sl: /Pogled/Kaži _ravnila

en: /View/Zoom _In
sl: /Pogled/_Povečaj

en: /View/Zoom _Out
sl: /Pogled/P_omanjšaj

en: /View/Zoom/100%
sl: /Pogled/Povečava/100%

en: /View/Zoom/141%
sl: /Pogled/Povečava/141%

en: /View/Zoom/200%
sl: /Pogled/Povečava/200%

en: /View/Zoom/25%
sl: /Pogled/Povečava/25%

en: /View/Zoom/283%
sl: /Pogled/Povečava/400%

en: /View/Zoom/35.4%
sl: /Pogled/Povečava/35,4%

en: /View/Zoom/400%
sl: /Pogled/Povečava/400%

en: /View/Zoom/50%
sl: /Pogled/Povečava/50%

en: /View/Zoom/70.7%
sl: /Pogled/Povečava/70,7%

en: /View/Zoom/85%
sl: /Pogled/Povečava/85%

en: /View/_AntiAliased
sl: /Pogled/_Glajeni robovi

en: /View/_Snap To Grid
sl: /Pogled/Preskakuj do mreže

en: /View/_Zoom
sl: /Pogled/Po_večava

en: /_Dialogs
sl: /D_ialogi

en: /_Edit
sl: /_Uredi

en: /_File
sl: /_Datoteka

en: /_Help
sl: /_Pomoč

en: /_Hide this type
sl: /_Skrij to vrsto

en: /_Input Methods
sl: /N_ačini vnosa

en: /_Locate
sl: /Lo_ciraj

en: /_Objects
sl: /_Predmeti

en: /_Properties
sl: /_Lastnosti

en: /_Select
sl: /_Izberi

en: /_Sort objects
sl: /U_redi predmete

en: /_Tools
sl: /_Orodja

en: /_View
sl: /_Pogled

en: <- Copy
sl: <- Kopiraj

en: <- Copy All
sl: <- Kopiraj vse

en: <- Move
sl: <- Premakni

en: <- Move All
sl: <- Premakni vse

en: <Toolbox>/File/Plugins...
sl: <Orodjarna>/Datoteka/Vtičniki...

en: <Toolbox>/File/Quit
sl: <Orodjarna>/Datoteka/Izhod

en: <unnamed>
sl: <neimenovan>

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
sl: @ čas    nastavi kazalec na absolutni čas.
    ( trajanje  postavi signal gor in nato počaka 'trajanje'.
    ) trajanje  postavi signal dol in nato počaka 'trajanje'.
    u trajanje  postavi signal v "neznano" stanje in nato počaka 'trajanje'.
    primer : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: AND
sl: IN

en: About Dia
sl: O Dii

en: Absorb
sl: Absorbiraj

en: Abstract
sl: Izvleček

en: Abstract Class
sl: Abstraktni razred

en: Acoustic Energy
sl: Akustična energija

en: Action being executed
sl: Ukaz, ki se izvaja

en: Active
sl: Aktivno

en: Active object
sl: Dejaven predmet

en: Activity/Data identifier
sl: Aktivnost/Podatek identifikator

en: Actor
sl: Vršilec

en: Actuate
sl: Zagibaj

en: Add
sl: Dodaj

en: Add Corner
sl: Dodaj kontrolno točko

en: Add Handle
sl: Dodaj Ročico

en: Add Segment
sl: Dodaj daljico

en: Add connection point
sl: Dodaj točko povezave

en: Add connection points
sl: Dodaj točke povezave

en: Add segment
sl: Dodaj daljico

en: Adjacent
sl: Skupaj

en: Adjust
sl: Prilagodi

en: Aggregate
sl: Agregat

en: Aggregation, one class is part of another
sl: Agregacija, en razred je del drugega

en: Align
sl: Poravnaj

en: Align _Horizontal
sl: Poravnaj _vodoravno

en: Align _Vertical
sl: Poravnaj _navpično

en: All
sl: Vse

en: Allow
sl: Dovoli

en: Allow DOF
sl: Dovoli DOF

en: Amplify
sl: Ojačaj

en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
sl: Neurejen nabor poligonov, bezierjevih poligonov in raznih drugih grafičnih oblik

en: Arc
sl: Lok

en: Arrow Properties
sl: Lastnosti puščice

en: Arrow colour
sl: Barva puščice

en: Arrow line width
sl: Širina črte puščice

en: Arrows
sl: Puščice

en: Aspect
sl: Razmerje

en: Assemble
sl: Sestavi

en: Association, two classes are associated
sl: Asociacija, dva razreda sta povezana

en: Assorted
sl: Neurejen

en: Attach
sl: Pripni

en: Attribute
sl: Atribut

en: Attribute data
sl: Podatki lastnosti

en: Attributes
sl: Atributi

en: Attributes visible
sl: Atributi so vidni

en: Automatically gray vertical flows:
sl: Samodejno zasenči navpične tokove:

en: Autosaved files exist.
    Please select those you wish to recover.
sl: Obstajajo samodejno shranjene datoteke.
    Prosim izberite tiste, ki jih želite povrniti.

en: Background
sl: Ozadje

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Bad vertex bulge
sl: Nepravilni podatki o lastnostih točke

en: Beziergon
sl: Bezierjev polgion

en: Bezierline
sl: Bezierjeva krivulja

en: Biological
sl: Biološki

en: Blanked Box
sl: prazna škatla

en: Blanked Concave
sl: prazna konkavna

en: Blanked Dot
sl: prazna pika

en: Blend
sl: Ukrivi

en: Bond graph objects
sl: Veži predmete grafa

en: Boolean Logic
sl: Booleanova logika

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Bottom:
sl: Spodaj:

en: Boundary
sl: Meja

en: Box
sl: Škatla

en: Branch
sl: Veja

en: Bring Forwards
sl: Prinesi navzgor

en: Bring to _Front
sl: Prinesi na _vrh

en: Browse
sl: Brskaj

en: Browse...
sl: Brskaj...

en: By extension
sl: Po priponi

en: Calculate
sl: Izračunaj

en: Call
sl: Klic

en: Can't connect to session manager!
sl: Ne morem se povezati z upravljalnikom seje!

en: Can't export png without libart!
sl: Ne morem izvoziti datoteke png brez knjižnice libart!

en: Can't find menu entry '%s'!
    This is probably a i18n problem (try LANG=C).
sl: Nisem našel predmeta menuja '%s'!
    To je verjetno problem, ki se je pojavil pri slovenizaciji (poskusite nastaviti okoljsko spremenljivko LANG na C: "export LANG=C")

en: Can't find standard object
sl: Ne najdem običajnega predmeta

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
sl: Nisem mogel dobiti simbola 'custom_type' od katergegakoli modula.
    Urejanje oblik je izključeno.

en: Can't load font %s.
sl: Nisem mogel naložiti pisave %s.

en: Can't open history file for writing.
sl: Nisem uspel odpreti datoteke z zgodovino za pisanje.

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot convert approximated spline yet.
sl: Zaenkrat še ne morem pretvoriti približka zlepka (spline).

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
sl: Ne morem odpreti datoteke z ikono %s za vrsto predmeta '%s'.

en: Capture
sl: Zajemi

en: Center
sl: Sredina

en: Change
sl: Spremeni

en: Channel
sl: Kaneliraj

en: Check
sl: Poglej

en: Chemical
sl: Kemična

en: Chevron
sl: Čin

en: Chronogram
sl: Kronogram

en: Chronogram diagram objects
sl: Diagramski predmeti Kronograma

en: Circuit
sl: Vezje

en: Civil
sl: Civilno

en: Civil Engineering Components
sl: Komponente civilnega inžinirstva

en: Class
sl: Razred

en: Class Name
sl: Ime razreda

en: Class name:
sl: Ime razreda:

en: Class scope
sl: Področje razreda

en: Clear
sl: Počisti

en: Close
sl: Zapri

en: Close Diagram
sl: Zapri diagram

en: Coalesce
sl: Zlij

en: Collaboration
sl: Sodelovanje

en: Collate
sl: Združi

en: Collect
sl: Zberi

en: Color
sl: Barva

en: Colour:
sl: Barva:

en: Combine
sl: Združi

en: Comment
sl: Komentar

en: Comment:
sl: Komentar:

en: Comments visible
sl: Vidni komentarji

en: Compact
sl: Stisni

en: Components for LADDER circuits
sl: Komponente vezij LADDER

en: Components for circuit diagrams
sl: Komponente za diagrame vezij

en: Components for electric circuits
sl: Komponente za električna vezja

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
sl: Komponente pnevmatičnih in hidravličnih vezij

en: Composition
sl: Kompozicija

en: Compound end outside compound
sl: Konec komponente izven komponente

en: Compress
sl: Skrči

en: Compress diagram files
sl: Stisni datoteke diagramov

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
sl: Stiskanje zmanjša velikost datotek na manj kot eno desetino in pospeši nalaganje in stranjevanje.  Nekateri terminalski programi ne znajo delati s stisnjenimi datotekami.

en: Computer Graphics Metafile
sl: Metadatoteka Računalniške Grafike

en: Computer Graphics Metafile export filter
sl: Izvozni filter za Metadatoteko Računalniške Grafike

en: Condense
sl: Kondenziraj

en: Condition
sl: Pogoj

en: Conduct
sl: Poveži

en: Conduction
sl: Kondukcija

en: Connect
sl: Poveži

en: Connected
sl: Povezano

en: Connection Points:
sl: Točke povezav:

en: Constrain
sl: Postavi omejitev

en: Constraint, place a constraint on something
sl: Omejitev, dodaj omejitev na nekaj

en: Constraint:
sl: Omejitev:

en: Contain
sl: Vsebuj

en: Contributors:
sl: Sodelujoči:

en: Control
sl: Nadziraj

en: Control Magnitude
sl: Kontroliraj povečavo

en: Convection
sl: Konvekcija

en: Convert
sl: Pretvori

en: Convey
sl: Pretvori

en: Copy ->
sl: Kopiraj ->

en: Copy All ->
sl: Kopiraj vse ->

en: Copy Text
sl: Kopiraj besedilo

en: Copyright (C) 1998-2002 The Free Software Foundation and the authors
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1998-2002 Fundacija za prosto programje in avtorji

en: Corner radius
sl: Radij vogala

en: Could not create PNG header info structure
sl: Nisem mogel ustvariti strukture PNG glave

en: Could not create PNG write structure
sl: Nisem mogel ustvariti strukture za pisanje v PNG

en: Could not create per-user Dia config directory
sl: Nisem mogel ustvariti direktorija z Dia nastavitvami

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
sl: Nisem mogel ustvariti imenika za uporabnikove nastavitve. Prosim prepričajte se, da okoljska spremenljivka HOME kaže na obstoječ imenik.

en: Could not deduce correct path for `%s'
sl: Ne morem sklepati o pravilni poti za `%s'

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
sl: Ne morem ugotoviti s katerim izvoznim filtrom
    naj shranim '%s'

en: Could not find SVG namespace.
sl: Nisem našel imenskega prostora SVG.

en: Could not find help directory
sl: Nisem najdel imenika pomoči

en: Could not find plugin init function in `%s'
sl: Nisem našel inicializacijske funkcije v vtičniku `%s'

en: Could not initialize Bonobo!
sl: Nisem mogel inicializirati Bonoba!

en: Could not interpret shape file: '%s'
sl: Nisem mogel interpretirati datoteke z obliko: '%s'

en: Could not load plugin '%s'
    %s
sl: Vtičnika '%s' nisem mogel naložiti
    %s

en: Could not open '%s' for writing
sl: Ne morem odpreti '%s' za pisanje

en: Could not open `%s'
    `%s'
sl: Nisem mogel odpreti `%s'
    `%s'

en: Could not open `%s' for writing
sl: Ne morem odpreti `%s' za pisanje

en: Could not open help directory:
    %s
sl: Nisem mogel odpreti imenika pomoči:
    %s

en: Could not run command '%s'
sl: Ne morem pognati ukaza '%s'

en: Could not save file:
    %s
    %s
sl: Nisem mogel shraniti datoteke:
    %s
    %s

en: Couldn't find font family for %s
sl: Nisem našel družine pisav za %s

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
sl: Nisem mogel najti standardnih premetov, ko sem iskal za knjižnicami predmetov, končujem...

en: Couldn't get GTK settings
sl: Nisem mogel dobiti nastavitev GTK

en: Couldn't identify FIG object: %s
sl: Nisem mogel prepoznati predmeta FIG: %s

en: Couldn't open '%s': %s
sl: Nisem mogel odpreti '%s': %s

en: Couldn't open: '%s' for reading.
sl: Ne morem odpreti: '%s' za branje.

en: Couldn't open: '%s' for writing
sl: Nisem uspel odpreti: '%s' za pisanje

en: Couldn't open: '%s' for writing.
sl: Nisem uspel odpreti: '%s' za pisanje.

en: Couldn't read arc info: %s
sl: Nisem mogel prebrati podatkov o loku: %s

en: Couldn't read color: %s
sl: Nisem mogel prebrati brave: %s

en: Couldn't read ellipse info: %s
sl: Nisem mogel prebrati podatkov o elipsi: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
sl: Nisem mogel prebrati obrnjenega bita: %s

en: Couldn't read group extend: %s
sl: Nisem mogel odpreti podaljška skupine: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
sl: Nisem mogel prebrati podatkov o poligonski črti: %s

en: Couldn't read spline info: %s
sl: Nisem mogel prebrati podatkov o zlepku (spline): %s

en: Couldn't read text info: %s
sl: Nisem mogel prebrati podatkov o besedilu: %s

en: Couple
sl: Združi

en: Create
sl: Ustvari

en: Create new diagram
sl: Ustvari nov diagram

en: Cross
sl: Križ

en: Crow Foot
sl: Noga

en: Crush
sl: Zbij

en: Current
sl: Tok

en: Curve distance
sl: Razdalja krivulje

en: Cusp control
sl: Kontrola stika

en: Custom
sl: Prikrojeno

en: Custom XML shapes loader
sl: Nalagalnik prikrojenih oblik XML

en: Cut
sl: Prereži

en: Cut Text
sl: Izreži besedilo

en: Dampen
sl: Ovlaži

en: Dash length:
sl: Dolžina črtic:

en: Dash-Dot
sl: črtica-pika

en: Dash-Dot-Dot
sl: črtica-pika-pika

en: Dashed
sl: črtkana

en: Data
sl: Podatek

en: Data color
sl: Barva podatka

en: Data line width
sl: Širina črte podatka

en: Data name
sl: Ime podatka

en: Date: %s
sl: Datum: %s

en: Decision
sl: Odločitev

en: Decrease
sl: Pomanjšaj

en: Def. value:
sl: Definirana vrednost:

en: Defaults:
sl: Privzeto:

en: Delay
sl: Premor

en: Delete
sl: Zbriši

en: Delete  connection point
sl: Zbriši točko povezave

en: Delete Corner
sl: Zbriši kontrolno točko

en: Delete Handle
sl: Zbriši Ročico

en: Delete Layer
sl: Zbriši plast

en: Delete Segment
sl: Zbriši daljico

en: Delete connection point
sl: Zbriši točko povezave

en: Delete segment
sl: Zbriši daljico

en: Demultiplexer
sl: Demultiplekser

en: Derived:
sl: Izpeljan:

en: Description
sl: Opis

en: Description:
sl: Opis:

en: Destroy
sl: Uniči

en: Detach
sl: Odpni

en: Details...
sl: Podrobnosti...

en: Determine file type:
sl: Določi vrsto datoteke:

en: Dia is a program for drawing structured diagrams.
    Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more information.
sl: Dia je program za risanje strukturiranih diagramov
    Prosim, za več podatkov obiščite http://www.lysator.liu.se/~alla/dia

en: Dia v %s
sl: Dia različica %s

en: Dia v %s by Alexander Larsson
sl: Dia različica %s od Alexandra Larssona

en: Dia version %s
sl: Dia različica %s

en: Dia version %s, compiled %s %s
sl: Dia različica %s, prevedena %s %s

en: Diagram Defaults
sl: Privzete lastnosti diagrama

en: Diagram Editor
sl: Urejevalnik diagrama

en: Diagram Menu
sl: Menu diagrama

en: Diagram Properties
sl: Lastnosti diagrama

en: Diagram Properties...
sl: Lastnosti diagrama...

en: Diagram Tree
sl: Drevo diagrama

en: Diagram editor
sl: Urejevalnik diagramov

en: Diagram modified!
sl: Diagram je bil spremenjen!

en: Diagram tree
sl: Drevo diagrama

en: Diagram tree window:
sl: Okno drevesa diagrama:

en: Diagrams:
sl: Diagrami:

en: Diamond
sl: Karo

en: Differentiate
sl: Diferenciraj

en: Diffuse
sl: Razprši

en: Dimension Origin
sl: izvor dimenzije

en: Direct
sl: Režiraj

en: Direction:
sl: Smer:

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Discard Changes
sl: Zavrzi spremembe

en: Discern
sl: Loči

en: Discharge
sl: Spusti

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Dispel
sl: Razblini

en: Disperse
sl: Rakropi

en: Display
sl: Pokaži

en: Display credits list and exit
sl: Izpiši seznam zahval in končaj

en: Display version and exit
sl: Izpiši različico in končaj

en: Dispose
sl: Odvrzi

en: Dissipate
sl: Porazgubi

en: Distribute
sl: Distribuiraj

en: Diverge
sl: Odvrni

en: Divide
sl: Razdeli

en: Document
sl: Dokument

en: Doesn't look like a Fig file: %s
sl: Ne izgleda kot datoteka FIG: %s

en: Don't show the splash screen
sl: Ne kaži začetnega zaslona

en: Dotted
sl: pikčasta

en: Dotted arrow
sl: Črtkasta puščica

en: Double Filled triangle
sl: dvojen polnjen trikotnik

en: Double Hollow triangle
sl: dvojen prazen trikotnik

en: Draw arrow heads on upward arcs:
sl: Riši puščice pri lokih navzgor:

en: Draw background
sl: Riši ozadje

en: Draw border
sl: Nariši rob

en: Draw destruction mark:
sl: Riši označbo uničenja:

en: Draw focus of control:
sl: Riši fokus kontrole:

en: Drawing Interchange File
sl: Datoteka za Izmenjavo Risb (DIF)

en: Drawing Interchange File import and export filters
sl: Uvozni in izvozni filtri za datoteke za izmenjavo risb (DIF)

en: Drill
sl: Vrtaj

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Attributes
sl: Uredi atribute

en: Edit Layer Attributes
sl: Uredi atribute plasti

en: Editor for EML Static Structure Diagrams.
sl: Urejevalnik diagramov statičnih struktur EML

en: Editor for Entity Relations Diagrams
sl: Urejevalnik diagramov relacij med entitetami

en: Editor for Function Structure Diagrams.
sl: Urejevalnik za diagrame Funkcijskih struktur.

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
sl: Urejevalnik diagramov statičnih struktur UML

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Electric
sl: Elektrika

en: Electrical
sl: Električen

en: Electricity
sl: Elektrika

en: Ellipse
sl: Elipsa

en: Empty
sl: Sprazni

en: Enable
sl: Omogoči

en: End arrow
sl: Puščica konca

en: End point
sl: Končna točka

en: End time
sl: Čas zaključka

en: Energy
sl: Energija

en: Entity
sl: Entiteta

en: Entity/Relationship diagram objects
sl: Diagramski predmet Entitete/Relacije

en: Equal Distance
sl: Enake Razdalje

en: Error
sl: Napaka

en: Error examining %s: %s
sl: Napaka ob preučevanju %s: %s

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
sl: Napaka ob nalaganju privzetih nastavitev '%s'.
    To ni datoteka diagrama Dia.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
sl: Napaka ob nalaganju diagrama %s.
    To ni Dia datoteka.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
sl: Napaka ob nalaganju diagrama %s.
    Neznana vrsta datoteke.

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
sl: Napaka ob nalaganju diagrama.
    Povezan predmet ni bil najden v dokumentu.

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
sl: Napaka ob nalaganju diagrama.
    Ročica povezave ne obstaja.

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
sl: Napaka ob nalaganju diagrama.
    Točka povezave ne obstaja.

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
sl: Napaka ob nalaganju diagrama:
    %s.
    Veljavna datoteka Dia vsebuje vsaj en sloj.

en: Error occured while printing
sl: Med tiskanjem se je zgodila napaka

en: Error occurred while writing PNG
sl: Ob pisanju PNG datoteke se je zgodila napaka

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Napaka ob možnosti %s: %s.
    Poženite '%s --help', če želite videti popoln seznam možnosti ukazne vrstice.

en: Error parsing point.
sl: Napaka ob razčlenjevanju točke

en: Error reading FIG file: %s
sl: Napaka ob branju datoteke FIG: %s

en: Error reading justification: %s
sl: Napaka ob branju poravnave: %s

en: Error reading magnification: %s
sl: Napaka ob branju povečave: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
sl: Napaka ob branju indikatorja večih strani: %s

en: Error reading paper orientation: %s
sl: Napaka ob branju usmerjenosti papirja: %s

en: Error reading paper size: %s
sl: Napaka ob branju velikosti papirja: %s

en: Error reading resolution: %s
sl: Napaka ob branju resolucije: %s

en: Error reading transparent color: %s
sl: Napaka ob branju prosojne barve: %s

en: Error reading units: %s
sl: Napaka ob branju enot: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
sl: Napaka ob uporabi slogovne predloge: %s

en: Error while parsing %s
sl: Napaka ob razčlenjevanju %s

en: Error while parsing stylesheet %s
sl: Napaka ob razčlenjevanju slogovne predloge %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
sl: Napaka ob razčlenjevanju slovogne predloge: %s

en: Error while reading %dth of %d points: %s
sl: Napaka ob branju %d od %d točk: %s

en: Error while reading arrowhead
sl: Napaka ob branju zaključne pušice

en: Error: No arguments found.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Napaka: Argumenti niso bili najdeni.
    Poženite '%s --help', če želite videti popoln seznam možnosti ukazne vrstice.

en: Evaporate
sl: Izhlapi

en: Event specification
sl: Opredelitev dogodka

en: Events
sl: Dogodki

en: Explicit state
sl: Explicitno stanje

en: Export
sl: Izvozi

en: Export Diagram
sl: Izvozi diagram

en: Export Options
sl: Nastavitve izvoza

en: Export file name to use
sl: V katero datoteko naj izvozim

en: Export format to use
sl: V katero obliko zapisa naj izvozim

en: Export loaded file and exit
sl: Izvozi naloženo datoteko in končaj

en: Export through XSLT
sl: Izvozi skozi XSLT

en: Expose
sl: Izpostavi

en: Extract
sl: Izvleci

en: FS
sl: Funkcijske strukture

en: Failed to save file '%s'.
sl: Nisem uspel shraniti datoteke '%s'.

en: Fall time
sl: Čas spusta

en: Fasten
sl: Zategni

en: Fig Format import and export filter
sl: Uvozni in izvozni filtri za datoteke oblike fig

en: File
sl: Datoteka

en: File Name
sl: Ime datoteke

en: File already exists
sl: Datoteka že obstaja

en: File: %s
sl: Datoteka: %s

en: File: %s type/version unsupported.
sl: Datoteka: vrsta/različica %s ni podprta.

en: Filename must end with '%s': '%s'
sl: Ime datoteke se mora končati z '%s': '%s'

en: Fill
sl: Polni

en: Fill colour
sl: Barva polnjenja

en: Filled Box
sl: polnjena škatla

en: Filled Concave
sl: polnjena konkavna

en: Filled Diamond
sl: zapolnjen karo

en: Filled Dot
sl: polnjena pika

en: Filled Ellipse
sl: zapolnjena elipsa

en: Filled Triangle
sl: zapolnjen trikotnik

en: Filter
sl: Odberi

en: Finger
sl: Prst

en: Fit to:
sl: Prilagodi na:

en: Flip Horizontal
sl: Prevrni vodoravno

en: Flip Vertical
sl: Prevrni Navpično

en: Flip horizontal
sl: Prevrni vodoravno

en: Flip vertical
sl: Prevrni navpično

en: Flow style:
sl: Slog toka:

en: Flowchart
sl: Pretočni diagram

en: Flowchart objects
sl: Predmeti pretočnega diagrama

en: Font
sl: Pisava

en: Font Selection
sl: Izbira pisave

en: Font name
sl: Ime pisave

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Foot
sl: Noga

en: For: %s
sl: Za: %s

en: Force
sl: Sila

en: Foreground Color
sl: Barva ospredja

en: Form
sl: Oblikuj

en: Form Entrance
sl: Tvori vhod

en: Formal parameter data
sl: Podatki formalnih parametrov

en: From A to B
sl: Od A do B

en: From B to A
sl: Od B do A

en: From:
sl: Iz:

en: Function
sl: Funkcija

en: Function call
sl: Funkcijski klic

en: Function structure diagram objects
sl: Diagramski predmeti Funkcijske strukture

en: GRAFCET OR/AND vergent
sl: GRAFCET ALI/IN vergent

en: GRAFCET diagram objects
sl: Diagramski predmeti GRAFCET

en: Gamma Rays
sl: Gama valovi

en: Gas
sl: Plinast

en: GdkPixbuf bitmap
sl: Bitna slika GdkPixbuf

en: Generalization, class inheritance
sl: Posplošennje, dedovanje razreda

en: Grid
sl: Mreža

en: Grid Lines
sl: Črte Mreže

en: Guide
sl: Vodi

en: HP Graphics Language
sl: Grafični Jezik HP

en: HP Graphics Language export filter
sl: Izvozni filter za Grafični Jezik HP

en: Half Head
sl: polovica puščice

en: Hand
sl: Roka

en: Head
sl: Glava

en: Heart
sl: Srce

en: Heat
sl: Ogrevanje

en: Height:
sl: Višina:

en: Hold
sl: Drži

en: Hollow Ellipse
sl: prazna elipsa

en: Hollow Triangle
sl: prazen trikotnik

en: Horizontally aligned compressor
sl: Vodoravno obrnjen kompresor

en: Horizontally aligned pump
sl: Vodoravno obrnjena črpalka

en: Human
sl: Človeški

en: Human Force
sl: Človeška sila

en: Human Motion
sl: Človeško gibanje

en: Hydraulic
sl: Hidravličen

en: Identifying:
sl: Označujoč:

en: Image
sl: Slika

en: Image file
sl: Slikovna datoteka

en: Image height:
sl: Višina slike:

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
sl: Širina slike je večja kot največja dolžina celičnega seznama.
    Slika ni bila izvožena v CGM.

en: Image width:
sl: Širina slike:

en: Implementation
sl: Izvedba

en: Implements, class implements a specific interface
sl: Implementira, razred implementira določen vmesnik

en: Imply resource (not shown downstairs)
sl: Impliciraj vir (ni pokazano navzdol)

en: Import
sl: Uvozi

en: Import resource (not shown upstairs)
sl: Uvozi vir (ni pokazano navzgor)

en: In
sl: Zntoraj

en: In & Out
sl: Znotraj in zunaj

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
sl: Nepravilna x vrednost točke "%s" %f; ne bo upoštevana:

en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
sl: Nepravilna y vrednost točke "%s" %f; ne bo upoštevana:

en: Increase
sl: Povečaj

en: Indicate
sl: Indiciraj

en: Inheritance type:
sl: Vrsta vmesnika:

en: Inhibit
sl: Naseli

en: Initial step
sl: Začetni korak

en: Initiate
sl: Iniciraj

en: Input
sl: Vpelji

en: Instantiation. One process create others
sl: Namestitev. En proces ustvari druge

en: Insulate
sl: Osami

en: Integral Symbol
sl: simbol za integral

en: Integrate
sl: Integriraj

en: Interaction between processes.
sl: Interakcija med procesi.

en: Interface:
sl: Vmesnik:

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
sl: Notranja napaka: Nastavljanje vogalne vrste za končno točko bezierjeve krivulje

en: Interrupt
sl: Prekini

en: Intersect
sl: Preseči

en: Invert
sl: Obrni

en: Is final
sl: Je končni

en: Is object
sl: Je predmet

en: Jigsaw
sl: Puzli

en: Jigsaw - part_iiii
sl: Puzla - del_iiii

en: Jigsaw - part_iiio
sl: Puzla - del_iiio

en: Jigsaw - part_iioi
sl: Puzla - del_iioi

en: Jigsaw - part_iioo
sl: Puzla - del_iioo

en: Jigsaw - part_ioii
sl: Puzla - del_ioii

en: Jigsaw - part_ioio
sl: Puzla - del_ioio

en: Jigsaw - part_iooi
sl: Puzla - del_iooi

en: Jigsaw - part_iooo
sl: Puzla - del_iooo

en: Jigsaw - part_oiii
sl: Puzla - del_oiii

en: Jigsaw - part_oiio
sl: Puzla - del_oiio

en: Jigsaw - part_oioi
sl: Puzla - del_oioi

en: Jigsaw - part_oioo
sl: Puzla - del_oioo

en: Jigsaw - part_ooii
sl: Puzla - del_ooii

en: Jigsaw - part_ooio
sl: Puzla - del_ooio

en: Jigsaw - part_oooi
sl: Puzla - del_oooi

en: Jigsaw - part_oooo
sl: Puzla - del_oooo

en: Join
sl: Spoji

en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani razmerja

en: Key:
sl: Ključ:

en: Kind
sl: Vrsta

en: Lathe
sl: Struži

en: Layer name:
sl: Ime plasti:

en: Layers
sl: Plasti

en: Leaf (final)
sl: List (končni)

en: Left
sl: Levo

en: Left Cardinality:
sl: Leva veja:

en: Left:
sl: Levo:

en: Length:
sl: Dolžina:

en: Lift
sl: Dvigni

en: Limit
sl: Omeji

en: Line
sl: Črta

en: Line Break
sl: Prelom vrstice

en: Line Style Properties
sl: Lastnosti sloga črte

en: Line color
sl: Barva črte

en: Line colour
sl: Barva črte

en: Line style
sl: Slog črte

en: Line style %d should not appear
sl: Slog črte %d se ne bi smel pojavljati

en: Line width
sl: Debelina črte

en: Line width:
sl: Širina črte:

en: Lines
sl: črte

en: Liquefy
sl: Utekočini

en: Liquid
sl: Tekoč

en: Load at Startup
sl: Naloži ob zagonu

en: Loaded
sl: Naloženo

en: Loading ...
sl: Nalagam ...

en: Locate
sl: Lociraj

en: Lock
sl: Zakleni

en: Logic
sl: Logika

en: Lower Layer
sl: Spusti plast

en: Macro call
sl: Klic makra

en: Macro call step
sl: Korak klica makra

en: Macro entry step
sl: Korak vstopa v makro

en: Macro exit step
sl: Korak izstopa iz makra

en: Magnetic Energy
sl: Magnetna energija

en: Magnify
sl: Povečaj

en: Magnify:
sl: Povečaj:

en: Maintainers: Lars Clausen and Cyrille Chepelov
sl: Vzdrževalca: Lars Clausen and Cyrille Chepelov

en: Major time step
sl: Veliki korak časa

en: Margins
sl: Robovi

en: Mark
sl: Označi

en: Material
sl: Materjal

en: Measure
sl: Izmeri

en: Mech. Energy
sl: Mehanična energija

en: Mechanical
sl: Mehanični

en: Merge
sl: Zlitje

en: Message
sl: Sporočilo

en: Message type:
sl: Vrsta sporočila:

en: Message:
sl: Sporočilo:

en: Microwaves
sl: Mikrovalovi

en: Middle
sl: Na sredini

en: Minor step line width
sl: Širina črte malega kazalca časa:

en: Minor time step
sl: Mali korak časa

en: Misc
sl: Razno

en: Miscellaneous Shapes
sl: Razne oblike

en: Miscellaneous objects
sl: Razni predmeti

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
sl: Manjkajoč simbol 'dia_plugin_init'

en: Mix
sl: Zmešaj

en: Modified diagrams exist.
    Are you sure you want to quit Dia
    without saving them?
sl: Obstajajo spremenjeni diagrami.
    Ste prepričani, da želite zapreti Dio brez, da bi jih stranili?

en: Modify
sl: Spremeni

en: Modify object(s)
sl: Spremeni predmet(e)

en: Modify sheets and their objects
sl: Spremeni liste in njihove predmete

en: Mount
sl: Priklopi

en: Move
sl: Premakni

en: Move ->
sl: Premakni ->

en: Move All ->
sl: Premakni vse ->

en: Move down
sl: Premakni navzdol

en: Move up
sl: Premakni navzgor

en: Multi-bit data
sl: Več bitni podatki

en: Multiple instance
sl: Več instanc

en: Multiplexer
sl: Multiplekser

en: Multiplicity:
sl: Več vrednosti:

en: Multiply
sl: Pomnoži

en: Multivalue:
sl: Več vrednosti:

en: Muscular command
sl: Mišični ukaz

en: NULL tooldata in tool_menu_select
sl: NULL tooldata podatki v tool_menu_select

en: NULL tooldata in tool_select_update
sl: NULL tooldata podatek v tool_select_update

en: Name
sl: Ime

en: Name:
sl: Ime:

en: Native Dia Diagram
sl: Domač Dia diagram

en: Negative corner radius, negating
sl: Negativna velikost kota, negiram

en: Network
sl: Mreža

en: Network diagram objects
sl: Diagramski predmeti Mreže

en: New
sl: Nov

en: New Layer
sl: Nova plast

en: New _View
sl: Nov _pogled

en: New diagram:
sl: Nov diagram:

en: New layer
sl: Nova plast

en: New window:
sl: Novo okno:

en: No
sl: Ne

en: No existing object to paste.
sl: Obstoječi predmet, ki naj se prilepi, ne obstaja.

en: No more user-definable colors - using black
sl: Ni več uporabniško definiranih barv - uporabljam črno

en: No object menu
sl: Menuja predmetov ni

en: None
sl: brez

en: Normal
sl: Običajna

en: Normalize
sl: Normaliziraj

en: North point
sl: Severna točka

en: Notice
sl: Opomba

en: Noun
sl: Prilastek

en: Number of undo levels:
sl: Število možnih razveljavljavitev:

en: OK
sl: V redu

en: OR
sl: ALI

en: OUTPUT
sl: IZHOD

en: Object
sl: Predmet

en: Object defaults
sl: Privzete nastavitve predmeta

en: Object properties
sl: Lastnosti predmeta

en: Object properties:
sl: Lastnosti predmeta:

en: Object:
sl: Predmet:

en: Objects and filters internal to dia
sl: Predmeti in filtri samo za dio

en: Objects to design GRAFCET charts
sl: Predmeti za oblikovanje grafov GRAFCET

en: Objects to design SADT diagrams
sl: Predmeti za oblikovanje diagramov SADT

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
sl: Predmeti s katerimi se oblikuje diagrame replikacijskih okolij Sybase

en: Objects to design chronogram charts
sl: Predmeti za oblikovanje diagramov kronogramov

en: Objects to design network diagrams with
sl: Predmeti s katerimi se oblikuje diagrame mrež

en: Objects to draw flowcharts
sl: Predmeti za risanje pretočnih diagramov

en: Ok
sl: V redu

en: Open Diagram
sl: Odpri diagram

en: Open Options
sl: Odpri možnosti

en: Operation data
sl: Podatki operacij

en: Operations
sl: Operacije

en: Operations visible
sl: Dejanja so vidna

en: Optical Energy
sl: Optična energija

en: Or
sl: Ali

en: Orient
sl: Usmeri

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Other fonts...
sl: Druge pisave...

en: Out
sl: Zunaj

en: PNG Export Options
sl: Možnosti izvoza v PNG

en: P_lugins...
sl: _Vtičniki...

en: Pack
sl: Pakiraj

en: Page Set_up...
sl: N_astavitev strani...

en: Page Setup
sl: Nastavitev strani

en: Page breaks:
sl: Lomi strani:

en: Paper Size
sl: Velikost papirja

en: Paper type:
sl: Vrsta papirja:

en: Parameter data
sl: Podatki parametrov

en: Parameters
sl: Parametri

en: Parameters:
sl: Parametri:

en: Participation
sl: Sodelovanje

en: Paste _Text
sl: Prilepi _besedilo

en: Patterns are not supported by Dia
sl: Dia ne podpira vzorcev

en: Perceive
sl: Dojemi

en: Percolate
sl: Filtriraj

en: Pieces of a jigsaw
sl: Koščki puzle

en: Pierce
sl: Prebodi

en: Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more information
sl: Prosim, za več podatkov obiščite http://www.lysator.liu.se/~alla/dia

en: Plug-ins
sl: Vtičniki

en: Pneumatic
sl: Pneumatična

en: Pneumatic/Hydraulic
sl: Pnevmatika/hidravlika

en: Polish
sl: Lošči

en: Polygon
sl: Poligon

en: Polyline
sl: Lomljena črta

en: Polymorphic
sl: Polimorfni

en: Polymorphic (virtual)
sl: Polimorfni (navidezni)

en: Portable Network Graphics
sl: Prenosljiva Mrežna Grafika

en: Position
sl: Pozicioniraj

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Premature end of FIG file
sl: Predčasen konec datoteke FIG

en: Preparation
sl: Priprava

en: Pressure
sl: Pritisk

en: Prevent
sl: Prepreči

en: Preview text
sl: Predogled besedila

en: Printer
sl: Tiskalnik

en: Private
sl: Zasebno

en: Process
sl: Proces

en: Programmed Object
sl: Programiran predmet

en: Properties:
sl: Lastnosti:

en: Protect
sl: Zaščiti

en: Protected
sl: Zaščiteno

en: Provide
sl: Zagotovi

en: Provision
sl: Priprava

en: Public
sl: Javno

en: Purify
sl: Očisti

en: Push-button command
sl: Ukaz z pritisnim gumbom

en: Python scripting support
sl: Podpora skriptam Python

en: Query
sl: Poizvedba

en: Quiet operation
sl: Tiho delovanje

en: Quit Dia
sl: Izhod iz Dia

en: Radiation
sl: Sevanje

en: Radio waves
sl: Radijski valovi

en: Radioactive
sl: Radioaktina

en: Raise Layer
sl: Dvigni plast

en: Random Motion
sl: Naključno gibanje

en: Realizes, implements a specific interface
sl: Realizes, implementira določen vmesnik

en: Receive
sl: Sprejmi

en: Receive message
sl: Sprejmi sporočilo

en: Recent documents list size:
sl: Dolžina seznama nedavnih dokumentov:

en: Receptivity
sl: Receptivnost

en: Recognize
sl: Prepoznaj

en: Recovering autosaved diagrams
sl: Vračam samodejno shranjene diagrame

en: Rectify
sl: Popravi

en: Recursive
sl: Rekurzivno

en: Redraw
sl: Izriši znova

en: Reduce
sl: Zmanjšaj

en: Refine
sl: Izpili

en: Regular step
sl: Običajen korak

en: Regulate
sl: Reguliraj

en: Relationship
sl: Relacija

en: Release
sl: Spusti

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove connection points
sl: Zbriši točke povezave

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replenish
sl: Dopolni

en: Represent
sl: Predstavi

en: Reserve
sl: Rezerviraj

en: Resist
sl: Upiraj

en: Revert
sl: Povrni

en: Right
sl: Desno

en: Right Cardinality:
sl: Desna veja:

en: Right:
sl: Desno:

en: Rise time
sl: Čas dviga

en: Role:
sl: Vloga:

en: Rotate
sl: Zasukaj

en: Rotate:
sl: Zasukaj:

en: Rotation
sl: Rotacija

en: Rotational Energy
sl: Rotacijska energija

en: SADT Arrow
sl: SADT Puščica

en: SADT box
sl: SADT škatla

en: SADT diagram objects
sl: Diagramski predmeti SADT

en: SVG Shape
sl: Oblika SVG

en: SVG Shape:
sl: Oblika SVG:

en: Same Type
sl: Ista vrsta

en: Sand
sl: Prekrij

en: Save Diagram
sl: Shrani diagram

en: Scalable Vector Graphics
sl: Skalabilna Vektorska Grafika

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
sl: Izvozni in uvozni filter Skalabilne Vektorske Grafike

en: Scale
sl: Povečaj/pomanjšaj

en: Scale:
sl: Faktor povečave:

en: Scale: %f
sl: Faktor povečave: %f

en: Scaling
sl: Povečava

en: Scatter
sl: Raztresi

en: Scroll
sl: Drsi

en: Scroll around the diagram
sl: Drsi po diagramu

en: Seconds arrow colour
sl: Druga barva puščice

en: Seconds arrow line width
sl: Druga širina črte puščice

en: Secure
sl: Zavaruj

en: Select Printer
sl: Izberi tiskalnik

en: Select SVG Shape File
sl: Izberite datoteko, ki vsebuje obliko SVG

en: Select color
sl: Izberi barvo

en: Select font
sl: Izberi pisavo

en: Select image file
sl: Izberite datoteko s sliko

en: Send
sl: Pošlji

en: Send Backwards
sl: Pošlji proti dnu

en: Send message
sl: Pošlji sporočilo

en: Send to _Back
sl: Pošlji na _dno

en: Sense
sl: Zaznaj

en: Separate
sl: Loči

en: Shape
sl: Oblikuj

en: Shear angle
sl: Mejni kot

en: Sheet
sl: List

en: Sheet must have a Name
sl: List mora imeti ime

en: Sheet name:
sl: Ime lista:

en: Sheet:
sl: List:

en: Sheets and Objects
sl: Listi in predmeti

en: Shield
sl: Ščiti

en: Show _All
sl: Kaži _vse

en: Show _Connection Points
sl: Kaži _točke povezav

en: Show _Grid
sl: Kaži mrežo

en: Show _Rulers
sl: Kaži _ravnila

en: Show arrow
sl: Kaži puščico

en: Show arrow:
sl: Kaži puščico:

en: Show attributes
sl: Kaži atribute

en: Show comments
sl: Kaži komentarje

en: Show diagram tree
sl: Kaži drevo diagrama

en: Show hours
sl: Kaži ure

en: Show repeated messages
sl: Kaži ponavljajoče se sporočilo

en: Show this help message
sl: Pokaži to sporočilo s pomočjo

en: Shows a red dot to figure the step's activity
sl: Kaže rdečo piko za prikaz aktivnosti koraka

en: Si_ze:
sl: _Velikost:

en: Side A
sl: Stran A

en: Side B
sl: Stran B

en: Simple
sl: Enostavno

en: Size
sl: Velikost

en: Slashed
sl: črtkano

en: Slashed Cross
sl: poševen križec

en: Smooth control
sl: Mehke kontrole

en: Soil
sl: Zemlja

en: Solar Energy
sl: Sončna energija

en: Solid
sl: polna

en: Solidify
sl: Utrdnini

en: Some characters in the filename are neither UTF-8 nor your local encoding.
    Some things will break.
sl: Nekateri znaki v imenu daoteke ne pripadajo niti UTF-8 niti vašemu krajevnemu naboru znakov.
    Določene stvari se bodo pokvarile.

en: Sort
sl: Uredi

en: South point
sl: Južna točka

en: Spacing
sl: Presledki

en: Specification and Description Language.
sl: Jezik specificiranja in opisa.

en: Spin
sl: Zavrti

en: Stabilize
sl: Stabiliziraj

en: Standard objects
sl: Običajni predmeti

en: Start
sl: Začni

en: Start arrow
sl: Puščica začetka

en: Start point
sl: Začeta točka

en: Start time
sl: Čas pričetka

en: State
sl: Stanje

en: Status
sl: Stanje

en: Steady
sl: Redno

en: Steer
sl: Upočasni

en: Step name
sl: Ime koraka

en: Step type
sl: Vrsta koraka

en: Stereotype
sl: Stereotip

en: Stereotype:
sl: Stereotip:

en: Stop
sl: Ustavi

en: Storage
sl: Shramba

en: Store
sl: Shrani

en: Straighten
sl: Zravnaj

en: Strain
sl: Nategni

en: Sublimate
sl: Sublimiraj

en: Subprogram call step
sl: Korak klica podprograma

en: Sun
sl: Sonce

en: Supply
sl: Dostavi

en: Support
sl: Podpori

en: Suppress Attributes
sl: Prepreči atribute

en: Suppress Operations
sl: Prepreči operacije

en: Suppress operations
sl: Prepreči operacije

en: Switch
sl: Preklopi

en: Symmetric control
sl: Simetrična kontrola

en: Taking point value of non-point node.
sl: Jemljem vrednost točke netočkastega vozlišča.

en: TeX Metapost export filter
sl: Izvozni filter za TeX Metapost

en: TeX Metapost macros
sl: Makri TeX Metapost

en: TeX PSTricks macros
sl: Makri TeX PSTricks

en: TeX Pstricks export filter
sl: Izvozni filter za TeX Pstricks

en: Template
sl: Šablona

en: Template class
sl: Razredi šablon

en: Templates
sl: Šablone

en: Text
sl: Besedilo

en: Text alignment
sl: Poravnava besedila

en: Text colour
sl: Barva besedila

en: Text outside
sl: Besedilo izven

en: Text padding
sl: Polnjenje besedila

en: The X string that represents this font.
sl: Niz X, ki predstavlja pisavo

en: The boolean equation of the condition
sl: Booleanova enačba pogoja

en: The boolean equation of the receptivity
sl: Booleanova enačba receptivnosti

en: The condition's color
sl: Barva pogoja

en: The condition's font
sl: Pisava pogoja

en: The condition's font size
sl: Velikost pisave pogoja

en: The diagram '%s'
    has not been saved. Save changes now?
sl: Diagram '%s' ni bil shranjen.
    Shrani spremembe zdaj?

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
sl: Datoteka %s nima navedene kodne strani;
    predpostavljam, da je kodirana po %s

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka '%s' že obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
sl: Identifikator, ki se pojavlja v spodnjem desnem kotu škatle

en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
sl: Slikovna datoteka '%s' ni bila najdena v tem imeniku.
    Namesto nje uporabljam datoteko '%s'

en: The image file '%s' was not found.
sl: Slikovna datoteka '%s' ni bila najdena.

en: The kind of step
sl: Vrsta koraka

en: The name of the step
sl: Ime koraka

en: The receptivity's color
sl: Barva receptivnosti

en: The receptivity's font
sl: Pisava receptivnosti

en: The receptivity's font size
sl: Velikost pisave receptivnosti

en: The text to display in order to demonstrate the selected font.
sl: Besedilo, ki naj se prikaže za predogled izbrane pisave.

en: There are %d similar messages.
sl: Obstjaa %d podobnih sporočil.

en: There is one similar message.
sl: Obstaja eno podobno sporočilo.

en: Thermal
sl: Termalen

en: This action is a call to a macro-step
sl: To dejanje je klic koraka makra

en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    That option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead
sl: Ta diagram za začetna in končna stanja uporablja predmet Stanje.
    Te možnosti v prihodnjih različicah ne bo več.
    Prosim, namesto tega uporabite predmet Začetno/končno stanje

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
sl: To je datoteka FIG različice %d.%d, morda je ne bom razumel

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
sl: Ta predmet ne podpira Razveljavi/Obnovi
    Podatki o razveljavitvi so zbrisani.

en: This object has no defaults.
sl: Ta predmet nima privzetih nastavitev.

en: This object has no properties.
sl: Ta predmet nima lastnosti.

en: Time data
sl: Podatki o času

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
sl: Za lažje branje so lahko tokovi, ki se začnejo in končajo navpišno narisani sivo

en: To:
sl: V:

en: Toe
sl: Nožni prst

en: Top
sl: Zgoraj

en: Top:
sl: Zgoraj:

en: Torque
sl: Trenje

en: Total:
sl: Skupaj:

en: Transfer
sl: Prenesi

en: Transform
sl: Preoblikuj

en: Transitive
sl: Prehodna

en: Translate
sl: Prevedi

en: Translation
sl: Pretvorba

en: Translational Energy
sl: Pretvorna energija

en: Transmit
sl: Oddaj

en: Transport
sl: Transportiraj

en: Trapezoid
sl: Trapez

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
sl: Dia ne podpira trojno črtkanih črt, uporabljam dvojno črtkane

en: Turn
sl: Obrni

en: Type
sl: Vrsta

en: Type:
sl: Vrsta:

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
sl: Komponente mobilne naročnine vojske ZDA

en: UML
sl: UMP

en: UML Lifeline
sl: Časovna linija UML

en: Undefined
sl: Nedefinirano

en: Unexpected SVG path element
sl: Nepričakovan element poti SVG

en: Unfilled Triangle
sl: nezapolnjen trikotnik

en: Unified Modelling Language diagram objects
sl: Diagramski predmeti Unificiranga Jezika za Modeliranje (UML)

en: Union
sl: Združi

en: Unknown dxf code %d
sl: Neznana šifra dxf: %d

en: Unknown object type %d
sl: Neznana vrsta predmeta: %d

en: Unknown paper size `%s', using default
sl: Neznana velikost papirja `%s', uporabljam privzeto

en: Unknown polyline subtype: %d
sl: Neznana podvrsta poligonske črte: %d

en: Unknown spline subtype: %d
sl: Neznana podvrsta zlepka (spline): %d

en: Unlock
sl: Odkleni

en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: User function
sl: Uporabniška funkcija

en: User/Device Fn
sl: Funkcija uporabnika/naprave

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Verb
sl: Glagol

en: Vergent type:
sl: Vrsta Vergnet:

en: Verify
sl: Preveri

en: Vertically aligned compressor
sl: Navpično obrnjen kompresor

en: Vertically aligned pump
sl: Navpično obrnjena črpalka

en: Vibration
sl: Vibracija

en: View Defaults
sl: Poglej privzete nastavitve

en: Visibility:
sl: Vidnost:

en: Visible Attributes
sl: Vidni atributi

en: Visible Comments
sl: Vidni komentarji

en: Visible Operations
sl: Vidne operacije

en: Visible spacing
sl: Vidni presledki

en: Voltage
sl: Napetost

en: Volumetric Flow
sl: Volumski pretok

en: WMF export filter
sl: Izvozni filter za WMF

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Weak key:
sl: Šibak ključ:

en: Weak:
sl: Šibak:

en: Widget not found: %s
sl: Gradnik ni bil najden: %s

en: Width:
sl: Širina:

en: Width:
sl: Širina:

en: Windows Meta File
sl: Okenska meta datoteka

en: Wish Fn
sl: Funkcija želje

en: Wish function
sl: Željena funkcija

en: WordPerfect Graphics export filter
sl: Izvozni filter za WordPerfect Graphics

en: X Size:
sl: Višina (v pikslih):

en: X-Rays
sl: Rentgenski valovi

en: XFig File Format
sl: Oblika datoteke XFig

en: XFig format
sl: Oblika zapisa XFig

en: XSL Transformation filter
sl: Transformacijski filter XSL

en: Y Size:
sl: Širina (v pikslih):

en: Yes
sl: Da

en: You must specify a file, not a directory.
sl: Navesti morate datoteko, ne imenika.

en: Your local character set is UTF-8. Because of issues with libxml1 and the support of files generated by previous versions of dia, you will encounter  problems. Please report to dia-list@gnome.org if you see this message.
sl: Vaša krajevna kodna stran je UTF-8. Zaradi problemov z libxml1 in zaradi podpore datotek generiranimi s prejšnjimi različicami Dia, boste naleteli na probleme. Če vidite to sporočilo prosim pišite na dia-list@gnome.org.

en: Zigzagline
sl: Cik-cak črta

en: Zoom
sl: Povečava

en: Zoom _In
sl: Po_večaj

en: Zoom _Out
sl: _Pomanjšaj

en: Zoom in 50%
sl: Povečaj za 50%

en: Zoom out 50%
sl: Pomanjšaj za 50%

en: [OPTION...] [FILE...]
sl: [OPCIJE...] [DATOTEKA...]

en: _AntiAliased
sl: _Glajeni robovi

en: _Delete
sl: _Zbriši

en: _Diagram tree
sl: _Drevo diagrama

en: _Dialogs
sl: D_ialogi

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Export...
sl: Iz_vozi...

en: _Family:
sl: _Družina:

en: _Group
sl: _Grupiraj

en: _Input Methods
sl: _Načini vnosa

en: _Layers
sl: _Plasti

en: _New diagram
sl: _Nov diagram

en: _Objects
sl: _Predmeti

en: _Preview:
sl: _Predogled:

en: _Print Diagram...
sl: Na_tisni diagram...

en: _Select
sl: _Izberi

en: _Sheets and Objects...
sl: _Listi in predmeti...

en: _Snap To Grid
sl: _Preskakuj do mreže

en: _Style:
sl: _Slog:

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Ungroup
sl: _Odgrupiraj

en: _Zoom
sl: _Povečava

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
sl: `%s' ne eden od `%s' ali `%s'

en: a user
sl: uporabnik

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
sl: abcčdefghij ABCČDEFGHIJ

en: add shapes here
sl: tu dodaj oblike

en: by
sl: od

en: description:
sl: opis:

en: dia shape export filter
sl: izvozni filter oblik dia

en: dia shape file
sl: dia datoteka z obliko

en: disable arrow heads
sl: izključi puščične glave

en: gdk-pixbuf based bitmap export/import
sl: Uvoz/izvoz temelječ na gdk-pixbuf

en: gdk_renderer: Unsupported fill mode specified!
sl: gdk_renderer: Naveden je bil nepodprt način polnjenja!

en: none
sl: brez

en: read_dxf_codes failed
sl: Funkcija read_dxf_codes ni uspela

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
sl: korenski element je bil '%s' -- pričakoval sem 'svg'.

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
sl: Andraž Tori <andraz.tori1@guest.arnes.si>
