gdm2 - en to sl translation catalogue (631 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
sl: 
    ... Datoteka predolga za prikaz ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
sl: 
    Avtentikacija ni uspela.  Črke morajo biti napisane v pravilni velikosti.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
sl: 
    Nisem mogel nastaviti uporabniške skupine. Ne boste se mogli prijaviti. Prosim, obrnite se na vašega sistemskega administratorja.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
sl: 
    Napačno uporabniško ime ali geslo.  Črke morajo biti pravilne velikosti.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
sl: 
    Sprememba žetona avtentikacije ni uspela. Prosimo, poskusite kasneje ali se obrnite na sistemskega administratorja.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
sl: 
    Administrator sistema je začasno onemogočil dostop do sistema.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
sl: 
    Administrator sistema je začasno onemogočil vaš dostop do sistema.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
sl: 
    Administrator sistema je onemogočil vaš račun.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
sl: 
    Administratorju sistema prijava s tega zaslona ni dovoljena

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
sl:   (Konzole lahko zamenjate s pritiskom na Ctrl-Alt in funkcijsko tipko. Na primer Ctrl-Alt-F7 za konzolo 7. Strežnik X navadno teče na konzolah 7 in višje.)

en: %a %b %d, %H:%M
sl: %a %d %b, %H:%M

en: %s could not be opened
sl: %s: ne mora biti odprta

en: %s language selected
sl: Izbran %s jezik

en: %s not a regular file!
sl: %s ni običajna datoteka!

en: %s session selected
sl: Seja %s izbrana

en: %s: %s does not exist but must exist.
sl: %s: %s ne obstaja, a mora.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
sl: %s: %s je večja, kot je največja velikost datoteke, ki jo je nastavil administrator.

en: %s: %s is not a regular file.
sl: %s: %s ni običajna datoteka.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
sl: %s: Lastnik %s ni %d.

en: %s: %s is writable by group.
sl: %s: skupina sme pisati po %s.

en: %s: %s is writable by group/other.
sl: %s: skupina/ostali sme pisati po %s.

en: %s: %s is writable by other.
sl: %s: ostali smejo pisati po %s.

en: %s: Aborting display %s
sl: %s: Opuščam zaslon %s

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
sl: %s: Imenik authdir %s ne obstaja. Prekinjam.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
sl: %s: Imenik authdir %s ima napačna dovoljenja %o. Biti morajo %o. Prekinjam.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
sl: %s: Imenik authdir %s ni imenik. Prekinjam.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
sl: %s: Lastnik imenika authdir %s ni uporabnik %s, skupine %s. Prekinjam.

en: %s: Bad address
sl: %s: Neveljaven naslov

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
sl: %s: BaseXsession je prazen, uporabljam %s/gdm/Xsession

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
sl: %s: Ne najdem skupine gdm (%s). Prekinjam!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
sl: %s: Ne najdem uporabnika gdm (%s). Prekinjam!

en: %s: Can't fork Xserver process!
sl: %s: Ne morem razvejiti procesa strežnika X!

en: %s: Can't fork gdmchooser process
sl: %s: Ne morem razvejiti procesa gdmchooser

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
sl: %s: Ne morem razvejiti procesa gdmgreeter

en: %s: Can't fork script process!
sl: %s: Ne morem razvejiti procesa skripte!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
sl: %s: Ne morem inicializirati cevi do programa gdmchooser

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
sl: %s: Ne morem inicializirati cevi do gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
sl: %s: Ne morem odpreti fifo!

en: %s: Cannot create pipe
sl: %s: Ne morem ustvariti cevi

en: %s: Cannot find a free display number
sl: %s: Ne najdem proste številke zaslona

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
sl: %s: Ne morem najti ali pognati osnovne skripte Xsession, poskusil bom pred sesutjem varno sejo GNOME.

en: %s: Cannot fork to display error/info box
sl: %s: Ne morem se razvejiti škatle za prikaz napake/podatkov

en: %s: Cannot get local addresses!
sl: %s: Ne morem dobiti krajevnih naslovov!

en: %s: Cannot safely open %s
sl: %s: Ne morem varno odpreti %s

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
sl: %s: Ne morem pognati pozdravnega programa, poskušam privzetega: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
sl: %s: Ne morem pognati programa pozdrava z gtk moduli: %s. Poskušam brez modulov

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
sl: %s: Izbirnik ni bil najden ali pa ga uporabnik gdm ne more pognati

en: %s: Could not become %s. Aborting.
sl: %s: Ne morem postati %s. Prekinjam.

en: %s: Could not bind socket
sl: %s: Nisem mogel povezati vtiča

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
sl: %s: Nisem mogel povezati se na vtič XDMCP

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
sl: %s: Nisemo mogel ustvariti izravnalnika za XDMCP!

en: %s: Could not create socket!
sl: %s: Nisem mogel ustvariti vtiča!

en: %s: Could not exec %s %s %s
sl: %s: Nisem mogel zagnati %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
sl: %s: Ne morem izvleči avtorizacijskega seznama iz paketa

en: %s: Could not get server hostname: %s!
sl: %s: Nisem uspel dobiti imena strežnika: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
sl: %s: Nisem mogel zakleniti datoteke s piškotki %s

en: %s: Could not make FIFO
sl: %s: Ne morem ustavariti FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
sl: %s: Nisem mogel ustvariti nove datoteke piškotkov v %s

en: %s: Could not make socket
sl: %s: Ne morem ustvariti vtiča!

en: %s: Could not open FIFO
sl: %s: Ne morem odpreti FIFO

en: %s: Could not open cookie file %s
sl: %s: Nisem mogel odpreti datoteke s piškotki %s

en: %s: Could not open logfile for display %s!
sl: %s: Nisem mogel odpreti dnevnika za zaslon %s!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
sl: %s: Nisem mogel odpreti ~/.xsession-errors

en: %s: Could not read Authentication Data
sl: %s: Ne morem prebrati avtentikacijskih podtakov

en: %s: Could not read Authentication Names
sl: %s: Nisem mogel rebrati imen avtentikacij

en: %s: Could not read Authorization List
sl: %s: Ne morem prebrati avtorizacijskega seznama

en: %s: Could not read Client Address
sl: %s: Nisem mogel prebrati naslova odjemalca

en: %s: Could not read Connection Type
sl: %s: Ne morem prebrati vrste povezave

en: %s: Could not read Display Class
sl: %s: Nisem mogel prebrati razreda zaslona

en: %s: Could not read Display Number
sl: %s: Nisem mogel prebrati številke zaslona

en: %s: Could not read Manufacturer ID
sl: %s: Nisem mogel prebrati IDja proizvajalca

en: %s: Could not read Session ID
sl: %s: Nisem mogel prebrati IDja seje

en: %s: Could not read XDMCP header!
sl: %s: Nisem mogel prebrati glave XDMCP!

en: %s: Could not read address
sl: %s: Nisem mogel prebrati naslova

en: %s: Could not read display address
sl: %s: Nisem mogel prebrati naslova zaslona

en: %s: Could not read display port number
sl: %s: Nisem mogel prebrati številke vrat zaslona

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
sl: %s: Ne morem nastaviti okolja za %s. Prekinjam.

en: %s: Could not write cookie
sl: %s: Nisem mogel zapisati piškotka

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
sl: %s: Nisem mogel zapisati novega avtorizacijskega vnosa.  Možno je, da je zmanjkalo prostora na disku

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
sl: %s: Nisem mogel ustvariti novega avtorizacijskega vnosa: %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
sl: %s: Ne morem nastaviti groupid (skupine) na %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
sl: %s: Ne morem nastaviti groupid (skupine) na 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
sl: %s: Ne morem nastaviti userid (uporabnika) na %d

en: %s: Directory %s does not exist.
sl: %s: Imenik %s ne obstaja.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
sl: %s: Zaslon %s je zaseden.  Poskušam drugo številko zaslona.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
sl: %s: Zaslon številka %d je v uporabi!  Uporabil bom %d

en: %s: Empty server command for display %s
sl: %s: Prazen ukaz strežnika za zaslon %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
sl: %s: Prazen ukaz strežnika, uporabljam običajnega.

en: %s: Error forking user session
sl: %s: Napaka pri razvejanju uporabnikove seje

en: %s: Error in checksum
sl: %s: Napaka v preverjalni vsoti

en: %s: Error opening a pipe: %s
sl: %s: Napaka ob odpiranju cevi: %s

en: %s: Error setting %s to %s
sl: %s: Napaka ob nastavljanju %s na %s

en: %s: Error setting signal %d to %s
sl: %s: Napaka ob nastavljanju signala %d na %s

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
sl: %s: Napaka ob vzpostavljanju obravnavalnika za signal %s: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
sl: %s: Napaka pri vzpostavljanju obravnavalinka za signal CHLD

en: %s: Error starting chooser on display %s
sl: %s: Napaka ob zagonu izbirnika na zaslonu %s

en: %s: Error starting greeter on display %s
sl: %s: Napaka ob zagonu pozdravnega programa na zaslonu %s

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
sl: %s: Izvajanje poprijavne skripte je vrnilo rezultat večji od 0. Prekinjam.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
sl: %s: Izvajanje pred-sejne skripte je vrnilo rezultat večji od 0. Prekinjam.

en: %s: Failed checksum from %s
sl: %s: Preverjalna vsota iz %s ni uspela

en: %s: Failed creating pipe
sl: %s: Nisem mogel ustvariti cevi

en: %s: Failed executing: %s
sl: %s: Napaka pri zagonu: %s

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
sl: %s: Razvejitev suženjskega procesa gdm za %s ni uspela

en: %s: Failed starting: %s
sl: %s: Napaka pri zagonu: %s

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
sl: %s: Usodna napaka X - znova zaganjam %s

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
sl: %s: Dobil sem KEEPALIVE iz prepovedanega gostitelja %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
sl: %s: Dobil sem Upravljaj iz prepovedanega gostitelja %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
sl: %s: Dobil sem REQUEST iz prepovedanega gostitelja %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
sl: %s: Pozdravni program ni bil najden ali pa ga uporabnik gdm ne more pognati

en: %s: Halt failed: %s
sl: %s: Ustavitev ni uspela: %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
sl: %s: Domači imenik za %s: '%s' ne obstaja!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
sl: %s: Ne upoštevam sumljive datoteke s piškokotki %s

en: %s: Incorrect XDMCP version!
sl: %s: Napačna različica XDMCP!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
sl: %s: Neveljavna vrstica za strežnik v datoteki nastavitev. Preziram!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
sl: %s: Imenik dnevnika %s ne obstaja ali ni imenik.  Uporabljam ServAuthDir %s.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
sl: %s: Ni vrstice Exec v datoteki seje: %s, zaganjam pred sesutjem varni GNOMe.

en: %s: No XDMCP support
sl: %s: Ni podpore za XDMCP

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
sl: %s: Ni datoteke nastavitev: %s. Uporabljam privzete vrednosti.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
sl: %s: Daemon/ServAuthDir ni naveden.

en: %s: No greeter specified.
sl: %s: Pozdravni program ni naveden.

en: %s: No remote greeter specified.
sl: %s: Oddaljen pozdravni program ni naveden.

en: %s: No sessions directory specified.
sl: %s: Imenik sej ni naveden.

en: %s: Reboot failed: %s
sl: %s: Vnovičen zagon ni uspel: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
sl: %s: Oddaljen pozdravni program ni bil najden ali pa ga uporabnik gdm ne more pognati

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
sl: %s: Root se ne more samodejno prijaviti, izklapljam samodejno prijavo

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
sl: %s: Root se ne more samodejno prijaviti, izklapljam časovno prijavo

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
sl: %s: Poganjam skripto XKeepsCrashing

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
sl: %s: Strežnik bi se moral pognati kot uid %d, a ta uporabnik ne obstaja

en: %s: Session directory %s not found!
sl: %s: Imenik seje %s ni bil najden!

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
sl: %s: Običajni strežnik X ni bil najden, poskušam alternative

en: %s: String too long!
sl: %s: Predolg niz!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
sl: %s: Skupina gdm ne sme biti root. Prekinjam!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
sl: %s: Uporabnik gdm ne sme biti root. Prekinjam!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
sl: %s: TimedLoginDelay je manj kot 5, zato bom uporabil 5.

en: %s: Trying failsafe X server %s
sl: %s: Poizkušam pred sesutjem varen strežnik X %s

en: %s: Unknown opcode from host %s
sl: %s: Neznana operacijska koda iz strežnika %s

en: %s: User not allowed to log in
sl: %s: Uporabniku prijava ni dovoljena

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
sl: %s: Uporabnik je bil avtenticiran, a getpwnam(%s) ni uspel!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
sl: %s: XDMCP je izključen in brez navedenih krajevnih strežnikov. Prekinjam!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
sl: %s: XDMCP izključen in naveden ni noben krajevni strežnik. Dodajam %s na :%d za omogočitev nastavljanja!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
sl: %s: XDMCP je bil vključen kljub temu, da ni podpore XDMCP, izklapljam

en: %s: Xserver not found: %s
sl: %sn: Ne najdem strežnika X: %s

en: %s: cannot fork
sl: %s: ne morem razvejiti

en: %s: cannot open display %s
sl: %s: ne morem odpreti zaslona %s

en: %s: fork() failed!
sl: %s: funkcija fork() (razvejitev) ni uspela!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
sl: %s: gnome-session za sejo varno pred sesutjem ni bil najden, poskušam xterm

en: %s: initgroups() failed for %s
sl: %s: initgrougs() ni uspel za %s

en: %s: setsid() failed: %s!
sl: %s: setsid() ni uspel: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
sl: %s: setusercontext() ni uspel za %s. Prekinjam.

en: %sWelcome to %s%s
sl: %sDobrodošli na %s%s

en: (current) UNIX password:
sl: (trenutno) geslo:

en: (memory buffer
sl: (pomnilniški izravnalnik

en: (memory buffer)
sl: (pomnilniški izravnalnik)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
sl: Grafični program za nastavljanje Upravljalnika zaslonov GNOME (GDM)

en: A-M|Albanian
sl: A-M|Albanščina

en: A-M|Amharic
sl: A-M|Amharščina

en: A-M|Arabic (Egypt)
sl: A-M|Arabščina (Egipt)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
sl: A-M|Arabščina (Libanon)

en: A-M|Azerbaijani
sl: A-M|Azerbaižanščina

en: A-M|Basque
sl: A-M|Baskovščina

en: A-M|Belarusian
sl: A-M|Beloruščina

en: A-M|Bengali
sl: A-M|Bengalščina

en: A-M|Bengali (India)
sl: A-M|Bengalščina (Indija)

en: A-M|Bosnian
sl: A-M|Bosanščina

en: A-M|Bulgarian
sl: A-M|Bulgarščina

en: A-M|Catalan
sl: A-M|Katalonščina

en: A-M|Chinese (simplified)
sl: A-M|Kitajščina (poenostavljena)

en: A-M|Chinese (traditional)
sl: A-M|Kitajščina (tradicijonalna)

en: A-M|Croatian
sl: A-M|Hrvaščina

en: A-M|Czech
sl: A-M|Češčina

en: A-M|Danish
sl: A-M|Danščina

en: A-M|Dutch
sl: A-M|Nizozemščina

en: A-M|English
sl: A-M|Angleščina

en: A-M|English (American)
sl: A-M|Angleščina (ZDA)

en: A-M|English (Australian)
sl: A-M|Angleščina (Avstralija)

en: A-M|English (British)
sl: A-M|Angleščina (Britanija)

en: A-M|English (Ireland)
sl: A-M|Angleščina (Irska)

en: A-M|Estonian
sl: A-M|Estonščina

en: A-M|Finnish
sl: A-M|Finščina

en: A-M|French
sl: A-M|Francoščina

en: A-M|Galician
sl: A-M|Galščina

en: A-M|German
sl: A-M|Nemščina

en: A-M|Greek
sl: A-M|Grščina

en: A-M|Hebrew
sl: A-M|Hebrejščina

en: A-M|Hindi
sl: A-M|Hindujščina

en: A-M|Hungarian
sl: A-M|Madžarščina

en: A-M|Icelandic
sl: A-M|Islandščina

en: A-M|Indonesian
sl: A-M|Indonezijščina

en: A-M|Irish
sl: A-M|Irščina

en: A-M|Italian
sl: A-M|Italjanščina

en: A-M|Japanese
sl: A-M|Japonščina

en: A-M|Korean
sl: A-M|Korejščina

en: A-M|Latvian
sl: A-M|Latvijščina

en: A-M|Lithuanian
sl: A-M|Litvanščina

en: A-M|Macedonian
sl: A-M|Makedonščina

en: A-M|Malay
sl: A-M|Malajščina

en: A-M|Malayalam
sl: A-M|Malajalam

en: A-M|Mongolian
sl: A-M|Mongolščina

en: ADDRESS
sl: NASLOV

en: A_dd host:
sl: _Dodaj gostitelja:

en: Abort login
sl: Prekini prijavo

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
sl: Do_voli zagon izbirnika XdMCP iz prijavnega zaslona

en: Allow _root to login with GDM
sl: Dovoli _rootu (administratorju) prijavo preko GDM

en: Allow c_onfiguration from the login screen
sl: Dovoli nastavitve v zaslonu prijavljanja

en: Allow remote _timed logins
sl: Dovoli oddaljene č_asovne prijave

en: Allow root to login r_emotely with GDM
sl: Dovoli root-u (administratorju), da se oddaljeno _prijavi preko GDM

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
sl: Vedno onemogoči povezave TCP na strežnik _X (onemogoči vse oddaljene povezave).

en: Always use 24 hour cloc_k format
sl: Vedno uporabljaj 24 u_rno obliko časa

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sl: Napaka ob nalaganju predmeta uporabniškega vmesnika %s%s iz datoteke %s.  Gradnik vrste CList bi moral imeti %d stolpcev. Možno je, da je bil opis vmesnika glade pokvarjen.  %s ne more nadaljevati in se bo zato zaprl. Preverite namestitev %s ali na novo namestite %s.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sl: Ob nalaganju elementa uporabniškega vmesnika %s%s iz datoteke %s se je zgodila napaka.  Verjetno je opis vmesnika glade pokvarjen.  %s ne more nadaljevati in se bo zato zaprl. Preverite namestitev %s ali na novo namestite %s.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sl: Ob nalaganju uporabniškega vmesnika iz datoteke %s se je zgodila napaka.  Verjetno opis vmesnika glade ni bil najden.  %s ne more nadaljevati in se bo zato zarpl.  Preverite namestitev %s ali na novo namestite %s.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
sl: Ob poskusu povezovanja z prijavnimi zasloni se je zgodila napaka.  Vse posodobitve morda niso uveljavljene.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
sl: Odgovorite na vprašanja tu in, ko ste končali, pritisnite Enter.  Za menu pritisnite F10.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
sl: Arhiv ne vsebuje datoteke GdmGreeterTheme.info

en: Archive is not of a single subdirectory
sl: Arhiv ni sam podimenik

en: Archive is not of a subdirectory
sl: Arhiv ni podimenik

en: Are you sure you want to reboot the machine?
sl: Ali zares želite znova zagnati računalnik?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
sl: Ali zares želite ugasniti računalnik?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
sl: Ali zares želite obmirovati računalnik?

en: Authenticate before running --command
sl: Avtenticiraj pred izvedbo --command

en: Authentication failed
sl: Avtentikacija ni uspela

en: Authentication failure!
sl: Avtentikacija ni uspela!

en: Authentication token change failed for user %s
sl: Sprememba žetona avtentikacije za uporabnika %s ni uspela

en: Author:
sl: Avtor:

en: Automatic Login
sl: Samodejna prijava

en: Automatic login
sl: Samodejna prijava

en: Background
sl: Ozadje

en: Browse
sl: Brskaj

en: COMMAND
sl: UKAZ

en: C_onnect
sl: Po_veži se

en: Can not get username
sl: Ne morem dobiti uporabniškega imena

en: Can not start fallback console
sl: Nisem mogel zagnati konzole varne pred napakami

en: Can't disable xscreensaver display hacks
sl: Ne morem izključiti hackov zaslona xscreensaver

en: Can't find PAM configuration for gdm.
sl: Ne najdem nastavitev PAM za gdm

en: Can't lock screen
sl: Ne morem zakleniti zaslona

en: Can't open DefaultImage: %s!
sl: Ne morem odreti privzete slike (DefaultImage): %s!

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
sl: Ne morem odpreti DefaultImage: %s. Izključujem pregledovalnik obrazov!

en: Can't open default host icon: %s
sl: Ne morem odreti privzeto ikona gostitelja: %s

en: Can't set PAM_RHOST=%s
sl: Ne morem nastaviti PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sl: Ne morem nastaviti PAM_TTY=%s

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
sl: Ne morem komunicirati z GDM (Upravljalnikom zaslona GNOME)

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
sl: Ne morem komunicirati z gdm, morda teče starejša različica.

en: Cannot connect to remote server
sl: Ne morem se povezati z oddaljenim strežnikom

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
sl: Nisem našel programa "xterm" za zagon seje varne pred sesutjem.

en: Cannot find host
sl: Ne najdem gostitelja

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
sl: Ne morem najti ali pognati osnovne skripte seje, poksusil bom pored sesutjem varno sejo GNOME.

en: Cannot get passwd structure for %s
sl: Ne morem dobiti strukture passwd za %s

en: Cannot load user interface
sl: Ne morem naložiti uporabniškega vmesnika

en: Cannot open file
sl: Ne morem odpreti datoteke

en: Cannot run chooser
sl: Ne morem pognati izbirnika

en: Cannot set user group for %s
sl: Ne morem nastaviti uporabniške skupine za %s

en: Cannot setup pam handle with null display
sl: Ne morem nastaviti ročice pam z neobstoječim (null) zaslonom

en: Cannot start new display
sl: Ne morem pognati novega zaslona

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
sl: Nisem mogel pognati izbirnika, ne boste se mogli prijaviti.  Prosimo, obrnite se na administratorja.

en: Cannot start the greeter
sl: Ne morem pognati pozdravnega programa

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
sl: Ne morem pognati pozdravnega programa zato se ne boste mogli prijaviti.  Ta zaslon bo izključen. Poskusite se prijaviti z drugimi sredstvi in popraviti datotekonastavitev.

en: Cannot start the session due to some internal error.
sl: Nisem mogel zagnati seje zaradi notranje napake

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
sl: Spremeni sliko, ki se bo kazala v brskalniku obrazov GDM (GDM je upravljalnik prijav).

en: Choose a Session
sl: Izberi sejo

en: Choose a ho_st to connect to:
sl: _Izberite gostitelja na katerega se želite povezati:

en: Choose an Action
sl: Izberi dejanje

en: Choose server
sl: Izberi strežnik

en: Choose the X server to start
sl: Izberi X strežnik, ki naj se požene

en: Circles
sl: Krogi

en: Client address to return in response to xdm
sl: Naslov odjemalca, vrnjen kot odgovor xdm-ju

en: Co_lor
sl: _Barva

en: Configuration is not correct
sl: Nastavitve niso pravilne

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
sl: Nastavi GDM (ta upravljalnik prijav). To bo zahtevalo geslo root (administratorja).

en: Connection type to return in response to xdm
sl: Vrsta povezave vrnjena kot odgovor xdm-ju

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
sl: Nisem mogel pognati nastavitvenega programa. Prepričajte se, da je pot v datoteki nastavitev pravilna.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
sl: Nisem mogel pognati nastavitvenega programa. Prepričajte se, da je pot v datoteki nastavitev pravilna.  Poskušal ga bom pognati iz privzetega mesta.

en: Could not find a free display number
sl: Nisem mogel najti proste številke zaslona

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
sl: Nisem mogel najti namestitve GNOME. Poskušal bom pognati sejo xterm, varno 
    pred sesutjem.

en: Could not fork a new process!
sl: Nisem mogel razvejiti novega procesa!

en: Could not set signal mask!
sl: Ne morem nastaviti maske za signale!

en: Could not setgid %d. Aborting.
sl: Nisem mogel setgid %d. Prekinjam.

en: Couldn't authenticate user
sl: Nisem mogel avtenticirati uporabnika

en: Couldn't authenticate user "%s"
sl: Nisem mogel avtenticirati uporabnika "%s"

en: Couldn't open session for %s
sl: Ne morem odpreti seje za %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
sl: Ne morem nastaviti upravljalnika prijave za %s

en: Couldn't set credentials for %s
sl: Ne morem nastaviti akreditive za %s

en: D_isconnect
sl: O_dklopi se

en: Debugging output
sl: Izhod razhroščevanja

en: Default System Session
sl: Privzeta seja sistema

en: Denied XDMCP query from host %s
sl: Zavrnjena XDMCP poizvedba iz strežnika %s

en: Description:
sl: Opis:

en: Details: %s
sl: Podrobnosti: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
sl: Nisem prejel nobenega odgovora od gostitelja "%s" v %d sekundah.  Morda gostitelj ni prižgan ali v tem trenutku ni pripravljen podpreti prijavne seje.  Znova poskusite kasneje.

en: Did not receive response from server
sl: Nisem prejel odgovora s strežnika

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
sl: Zaslon %s je zaseden, en strežnik X že teče.

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
sl: Zaslona '%s' Xnest ne more odpreti

en: Displays per _host:
sl: Zaslonov na _gostitelja:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
sl: Izvedi posredno poizvedbo namesto neposredne (izbirnik)

en: Do not fork into the background
sl: Ne veji se v ozadje

en: Do not lock current screen
sl: Ne zakleni trenutnega zaslona

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
sl: Zares želite iz sistema odstraniti temo '%s'?

en: Don't check for running gdm
sl: Ne preveri ali gdm že teče

en: Doubleclick on the user
    to log in
sl: Za prijavo
    dvokliknite na uporabnika.

en: Doubleclick on the user to log in
sl: Za prijavo dvokliknite na uporabnika

en: Enable _XDMCP
sl: Vkjuči _XDMCP

en: Enter new UNIX password:
sl: Vpišite novo geslo:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
sl: Za zagon nastavitev vpišite
    geslo za root (administratorja).

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Napaka v možnosti %s: %s.
    Poženite '%s --help' za popoln seznam možnosti ukazne vrstice.

en: Error while changing NIS password.
sl: Napaka ob spreminjanju gesla NIS

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
sl: Napaka ob poskusu zagona (%s), 
    ki je povezan na (%s)

en: Exit the application
sl: Izhod iz programa

en: Extra options for Xnest
sl: Dodatne možnosti za Xnest

en: Failed to restart self
sl: Nisem se uspel znova pognati

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
sl: Večkrat v kratkem času nisem uspel pognati strežnika X; izklapljam zaslon %s

en: Failsafe Gnome
sl: Gnome (pred sesutjem varna)

en: Failsafe _Gnome
sl: Pred sesutejem varni _Gnome

en: Failsafe _Terminal
sl: Pred sesutjem varni _terminal

en: Failsafe xterm
sl: Xtrem (pred sesutjem varna)

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
sl: Datoteke %s ni mogoče odpreti za branje
    Napaka: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
sl: Datoteke %s ni mogoče odpreti za piosanje
    Napaka: %s

en: File does not exist
sl: Datoteka ne obstaja

en: File not a tar.gz or tar archive
sl: Datotaka ni arhiv tar.gz ali tar

en: Finger
sl: Prst

en: Flexible server request denied: Not authenticated
sl: Zahtevek po fleksibilnem strežniku zavrnjen: Ni avtenticiran

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
sl: GDM (Upravljalnika zaslona GNOME) ne teče.

en: GDM Host Chooser
sl: Izbirnik gostiteljev GDM

en: GDM Login
sl: Prijava GDM

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
sl: GDM ni mogel zapisati novega avtorizacijskega vnosa.  Možno je, da je zmanjkalo prostora na disku. %s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
sl: GDM ni mogel pisati v vašo avtorizacijsko datoteko.  To lahko pomeni, da je zmanjkalo prostora na disku ali, da vašega domačega imenika ni mogoče odpreti za pisanje.  V obeh primerih se ni možno prijaviti.  Prosim, stopite v stik z administratorjem sistema

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
sl: GDM je zaznal, da je v teku izklop ali vnovičen zagon sistema.

en: GDM is not running
sl: GDM ne teče

en: GDM restarting ...
sl: GDM se znova zaganja ...

en: GNOME Art variation of Circles
sl: Umetniška variacija krogov GNOME

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
sl: Umetniška variacija krogov GNOME z brskalnikom obrazov

en: GNOME Artists
sl: Umetniški ustvarjalci GNOME

en: GNOME Desktop Manager
sl: Upravljalnik namizja GNOME

en: General
sl: Splošno

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
sl: Datoteka glade je zadeta! Prepričajte se, da je nameščena prava datoteka.
    datoteka: %s gradnik: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
sl: Datoteka glade je zadeta! Prepričajte se, da je nameščena pravilna datoteka.
    datoteka: %s gradnik: %s pričakovanih clist stolpcev: %d

en: Graphical greeter
sl: Grafični pozdravljalnik

en: Greeter
sl: Pozdravljalnik

en: Happy GNOME
sl: Veseli GNOME

en: Happy GNOME with Browser
sl: Veseli GNOME z brskalnikom

en: Honour _indirect requests
sl: Upoštevaj zahtevke za _preusmeritev

en: How to use this application
sl: Kako uporabljati ta program

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
sl: Ne najdem gostitelja "%s", morda ste ime napačno vpisali.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sl: Ne morem pognati strežnika X (vaš grafični vmesnik). Verjetno ni pravilno nastavljen.  Želite videti izhod strežnika X za diagnozo problema?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sl: Ne morem pognati strežnika X (vaš grafični vmesnik). Verjetno ni pravilno nastavljen.  Prijaviti se boste morali skozi konzolo in znova pognati program za nastavljanje X.  Potem znova poženite GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sl: Ne morem pognati strežnika X (vaš grafični vmesnik). Verjetno ni pravilno nastavljen. Prijaviti se boste morali skozi konzolo in znova pognati program za nastavljanje X.  Potem znova poženite GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sl: Ne morem pognati strežnika X (vašega grafičnega vmesnika). Zdi se, da vaša kazalna naprava (miška) ni pravilno nastavljena. Želite videti izhod strežnika X za diagnozo problema?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
sl: Nisem mogel pognati strežnika X
    (vašega grafičnega okolja)
    zaradi notranje napake.
    Prosim obrnite se na vašega sistemskega
    administratorja ali preverite vaš
    sistemski dnevnik za diagnozo.
    V vmesnem času bo ta zaslon izključen.
    Gdm znova poženite, ko bo problem
    odpravljen.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
sl: Nisem mogel pognati običajnega strežnika X (vaše grafično okolje) zato je to pred sesutejem varen strežnik X.  Prijavite se in pravilno nastavite strežnik X.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
sl: Nisem mogel zagnati običajnega pozdravljalnika.  Ta zaslon se bo prekinil in morda se boste morali prijaviti na drug način in popraviti namestitev gdm-ja

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
sl: Nisem mogel zagnati seje, zato sem pognal pred napakami varno sejo xterm. Okna imajo sedaj fokus le, če je nad njimi miškin kazalec. Za izhod iz tega načina vtipkajte 'exit' v konu v levem zgornjem kotu.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
sl: Ta strežnik X bom za zdaj izključil. Ko bo pravilno nastavljen znova poženite GDM.

en: I will now try to restart the X server again.
sl: Zdaj bom znova pognal strežnik X

en: Icon
sl: Ikona

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
sl: Če še vedno želite uporabiti to možnost, ali sami poženite GDM ali prosite vašega sistemskega administratorja, da to stori.

en: Indirect XDMCP is not enabled
sl: Posredni XDMCP ni vključen

en: Invalid server command '%s'
sl: Neveljaven strežniški ukaz '%s'

en: Just For _This Session
sl: _Le za to sejo

en: Just _Log In
sl: Le _prijavi se

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
sl: Poženi le Xnest, brez pozivedovanja (brez izbirnika)

en: L_ocal:
sl: _Krajevno:

en: Language %s does not exist, using %s
sl: Jezik %s ne obstaja, uporabljam %s

en: Last
sl: Zadnja

en: Listen on _UDP port:
sl: Poslušaj na vratih _UDP:

en: Log in anyway
sl: Vseeno se prijavi

en: Log in as another user inside a nested window
sl: Prijavi se kot drug uporabnik znotraj gnezdenega okna

en: Log in as another user without logging out
sl: Prijavi se kot drug uporabnik, brez da bi se odjavil

en: Log in using the default system language
sl: Prijavi se in uporabi privzet sistemski jezik

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
sl: Prijavi se z uporabo jezika, ki ste ga uporabljali ob zadnji prijavi.

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
sl: Prijavi se v sejo, ki ste jo jo uporabili ob zadnji prijavi

en: Login Photo
sl: Prijavna fotografija

en: Login Screen Setup
sl: Nastavitev prijavnega zaslona

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
sl: Po določenem številu sekund sa_modejno prijavi uporabnika

en: Logo
sl: Logotip

en: Make _Default
sl: Naredi _privzeto

en: Master halting...
sl: Gospodar se ustavlja...

en: Master rebooting...
sl: Gospodar se znova zaganja...

en: Master suspending...
sl: Strežnik se zamrzuje...

en: Max p_ending indirect requests:
sl: Največje število čakajočih _posrednih zahtevkov:

en: Maximum _pending requests:
sl: Največje š_tevilo čakajočih zahtevkov:

en: Maximum _remote sessions:
sl: Največje število o_ddaljenih sej:

en: Maximum _wait time:
sl: Največji ča_kalni čas:

en: Maximum indirect w_ait time:
sl: Največji po_sredni čakalni čas:

en: Miscellaneous
sl: Razo

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
sl: N-Z|Norveščina (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
sl: N-Z|Norveščina (nynorsk)

en: N-Z|Persian
sl: N-Z|Perzijščina

en: N-Z|Polish
sl: N-Z|Poljščina

en: N-Z|Portuguese
sl: N-Z|Portugalščina

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
sl: N-Z|Portugalščina (Brazilija)

en: N-Z|Romanian
sl: N-Z|Romunščina

en: N-Z|Russian
sl: N-Z|Ruščina

en: N-Z|Serbian
sl: N-Z|Srbščina

en: N-Z|Slovak
sl: N-Z|Slovaščina

en: N-Z|Slovenian
sl: N-Z|Slovenščina

en: N-Z|Spanish
sl: N-Z|Španščina

en: N-Z|Spanish (Mexico)
sl: N-Z|Španščina (Mehika)

en: N-Z|Swedish
sl: N-Z|Švedščina

en: N-Z|Swedish (Finland)
sl: N-Z|Švedščina (Finska)

en: N-Z|Tamil
sl: N-Z|Tamilščina

en: N-Z|Thai
sl: N-Z|Tajščina

en: N-Z|Turkish
sl: N-Z|Turščina

en: N-Z|Ukrainian
sl: N-Z|Ukrajinščina

en: N-Z|Vietnamese
sl: N-Z|Vietnamčina

en: N-Z|Walloon
sl: N-Z|Waelščina

en: N-Z|Welsh
sl: N-Z|Welščina

en: N-Z|Yiddish
sl: N-Z|Jidiš

en: New Login
sl: Nova prijava

en: New Login in a Nested Window
sl: Nova prijava v gnezdenem oknu

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
sl: Podpora XDMCP ni bila prevedena.  Za vključitev podpore XDMCP morate GDM prevesti skupaj s knjižnjicami XDMCP.

en: No configuration was found
sl: Nobena nastavitev ni bila najdena

en: No console (local) servers to be run
sl: Ni strežnikov (krajevne) konzole za zagon

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
sl: V nastavitveni datoteki daemon/ServerAuthDir ni naveden

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
sl: Privzeta povezava seje ni bila najdena. Uporabljam varno GNOME.

en: No file selected
sl: Izbrana ni nobena datoteka

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
sl: Nobenega vmesnika ni moč naložiti, SLABO! (datoteka: %s)

en: No password supplied
sl: Geslo ni bilo podano

en: No picture selected.
sl: Slika ni izbrana

en: No screenshot available
sl: Zajem zaslona ni na voljo

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
sl: V datoteki nastavitev strežniki niso bili navedeni in XDMCP je bil izključen.  To je lahko le napaka v nastavitvah, zato sem za vas pognal en sam strežnik.  Prijavite se in popravite nastavitve. Samodejne in časovne prijave so sedaj izklopljene.

en: No serving hosts were found.
sl: Noben strežniški gostitel ni bil najden.

en: Not a theme archive
sl: Ni arhiv teme

en: OPTIONS
sl: MOŽNOSTI

en: Only root wants to run gdm
sl: Samo root sme pognati gdm

en: Open a session to the selected host
sl: Odpri sejo izbranemu gostitelju

en: Options
sl: Možnosti

en: Other|POSIX/C English
sl: Drugo|POSIX/C Angleško

en: Password has been already used. Choose another.
sl: Geslo je bilo že uporabljeno. Izberite drugo.

en: Password unchanged
sl: Geslo ni bilo spremenjeno

en: Password:
sl: Geslo:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
sl: Morda že teče starejša različica GDMja.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sl: Morda vaša datoteka .Xauthority ni pravilno nastavljena.

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Picture is too large
sl: Slika je prevelika

en: Pin_g interval (seconds):
sl: Interval za _ping (sekund):

en: Ping interval (seconds):
sl: Interval za ping (sekund):

en: Ping to %s failed, whacking display!
sl: Ping do %s ni uspel, tolčem po zaslon.

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
sl: Prosite svojega sistemskega administratorja, da ga vključi v programu za nastavljanje GDM.

en: Please ask your system administrator to install it.
sl: Prosite svojega sistemskega administratorja, da ga namesti.

en: Please ask your system administrator to start it.
sl: Prosite svojega administratorja sistema, da ga požene.

en: Please enter your username
sl: Prosim, vpišite svoje uporabniško ime

en: Please insert 25 cents to log in.
sl: Prosim vstavite 25 SIT za prijavo

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
sl: Prepričajte se, da niso vključene velike črke (caps lock).

en: Please type in the root (privileged user) password.
sl: Prosim vpišite geslo root-a (administratorja).

en: Please wait: scanning local network...
sl: Prosimo počakajte: preiskujem krajevno omrežje...

en: Preserve LD_* variables
sl: Ohrani spremenljivke LD_*

en: Preview:
sl: Predogled:

en: Probe the network
sl: Preizkusi mrežo

en: Query and add this host to the above list
sl: Poizvedi po njem in dodaj tega gostitelja na zgornji seznam

en: Re_mote welcome string:
sl: _Oddaljeno pozdravno sporočilo:

en: Reboot
sl: Ponoven zagon računalnika

en: Reboot your computer
sl: Vnovič zaženi računalnik

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
sl: Zahtevanemu strežniku %s ni dovoljena uporaba kot fleksibilen strežnik, uporabljam običajen strežnik.

en: Restart
sl: Vnovičen zagon GDM

en: Retry _delay (seconds) :
sl: Premor me_d poizkusi (sekund) :

en: Return to previous login
sl: Vrni se na prejšnjo prijavo

en: Retype new UNIX password:
sl: Še enkrat vpišite novo geslo:

en: Root login disallowed on display '%s'
sl: Prijava root na zaslonu '%s` ni dovoljena

en: Run _XDMCP chooser
sl: Poženi izbirnik _XDMCP

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
sl: Poženi izbirnik XDMCP, ki bo omogočil prijavo v oddaljene računalnike, ki so na voljo.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
sl: Izvedi oddajanje namesto posredovanja (izbirnik)

en: Run in background
sl: Poženi v ozadju

en: SOCKET
sl: VTIČ

en: STRING
sl: NIZ

en: Security
sl: Varnost

en: Select _Language...
sl: Izberi _jezik...

en: Select _Session...
sl: Izberi _sejo...

en: Select a language
sl: Izberi jezik

en: Select a language for your session to use:
sl: Izberite jezik, ki naj ga uporabi vaša seja:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
sl: Izberite fotografijo, ki naj se kaže v brskalniku obrazov:

en: Select new theme archive to install
sl: Izberi nov arhiv teme za namestitev

en: Send the specified protocol command to gdm
sl: Gdmju pošlji določen ukaz protokola

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Avtorizacijski imenik strežnika (daemon/ServAuthDir) je nastavljen na %s, a ta ima napačna dovoljenja, moral bi imeti dovoljenja %o. Prosimo, popravite dovoljenja ali nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Avtorizacijski imenik strežnika (daemon/ServAuthDir) je nastavljen na %s, a ta ni v lasti uporabnika %s in skupine %s. Prosimo, popravite lastništvo ali nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Avtorizacijski imenik strežnika (daemon/ServAuthDir) je nastavljen na %s, a ta ne obstaja. Prosimo, popravite nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Avtorizacijski imenik strežnika (daemon/ServAuthDir) je nastavljen na %s, a to ni imenik. Prosimo, popravite nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: Server name '%s' not found, using standard server
sl: Ime strežnika '%s' ni bilo najdeno, uporabljam običajen strežnik

en: Session directory is missing
sl: Imenik seje ne obstaja

en: Show _actions menu
sl: Kaži menu _dejanj

en: Show choosable user images (_face browser)
sl: Kaži izbirne uporabniške slike (brskalnik o_brazov)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
sl: Kaži menu "Dejanja" (prej znan kot menu "Sistem). Če ni nastavljen, ne bo na voljo noben od sistemskih ukazov (to vključuje vnovični zagon, ustavitev, nastavitev in izbirnik).

en: Shut _Down
sl: _Izklop

en: Shut _down the computer
sl: _Ustavi računalnik

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
sl: Ustavi delovanje računalnika, da se ga lahko varno izklopi.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
sl: Ustavi računalnik, da se ga lahko izklopi.

en: Shut_down
sl: _Ugasni

en: Socket for xdm communication
sl: Vtič za komunikacijo xdm

en: Some error occured when installing the theme
sl: Med nameščanjem teme se je zgodila napaka

en: Sorry, passwords do not match
sl: Oprostite, gesli se ne ujemata

en: Standard greeter
sl: Običajen pozdravljalnik

en: Standard server
sl: Običajen strežnik

en: Starting a new login only works correctly on the console.
sl: Začetek nove prijave deluje pravilno le iz konzole.

en: Status
sl: Stanje

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
sl: Niz bo prikazan v pozdravu kot dobrodošlica.  Lahko vstavite %n in zamenjan bo z imenom vašega računalnika.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
sl: Niz bo prikazan v pozdravu kot dobrodošlica uporabnikom, ki se prijavljajo oddaljeno preko XDMCP.  Lahko vstavite %n in zamenjan bo z imenom vašega računalnika.

en: Sus_pend
sl: _Zamrzni

en: Sus_pend the computer
sl: _Zamrzni računalnik

en: Suspend your computer
sl: Zamrzne (suspend) vaš računalnik

en: System Default
sl: Privzeto s strani sistema

en: System default
sl: Privzeto s strani sistema

en: System is rebooting, please wait ...
sl: Sistem se vnovič zaganja, prosim počakajte ...

en: System is shutting down, please wait ...
sl: Sistem se ustavlja, prosim počakajte ...

en: TYPE
sl: VRSTA

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
sl: Strežnik X ni uspel. Morda ni pravilno nastavljen.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
sl: Strežnik X ni na voljo, verjetno je gdm slabo nastavljen.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
sl: Dovoljena omejitev prilagodljivih strežnikov X dosežena.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica izbirnika (%s) ne ustreza različici daemona (%s).  Verjetno ste ravnokar nadgradili gdm. Prosim znova poženite gdm ali znova zaženite računalnik.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
sl: Datoteka nastavitev vsebuje neveljavno ukazno vrstico za prijavno okno, zato sem pognal privzet ukaz.  Prosim, popravite vaše nastavitve.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
sl: Nastavitve niso bile najdene.  GDM uporablja privzete za to sejo.  Morali bi se prijaviti in ustvariti datoteko nastavitev znastavitvenim programom za GDM.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
sl: Strežnik zaslona je bil zaprt približno šestkrat v zadnjih 90 sekundah, verjetno se dogaja nekaj slabega.  Počakal bom 2 minuti preden bom znova poskušal pognati zaslon %s.

en: The face browser is not configured
sl: Brskalnik obrazov ni nastavljen

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
sl: Brskalnik obrazov v nastavitvah GDM ni nastavljen. Prosite svojega sistemskega administratorja, da ga vklopi v programu za nastavljanje GDM.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Skupina gdm ne obstaja. Prosimo, popravite nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Skupina gdm je nastavljen na root, a to ni dovoljeno, ker lahko predstavlja varnostni problem. Prosimo, popravite nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Uporabnik gdm ne obstjaa. Prosimo, popravite nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sl: Uporabnik gdm je nastavljen na root, a to ni dovoljeno, ker lahko predstavlja varnostni problem.  Prosimo, popravite nastavitve gdm %s in vnovič poženite gdm.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
sl: Zdi se, da se pozdravni program sesuva.
    Poskusil bom uporabiti drugega.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica pozdravnega programa (%s) ne ustreza različici daemona (%s).
    Verjetno ste ravnokar nadgradili gdm.
    Znova poženite gdm ali vnovič poženite računalnik.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica pozdravnega programa (%s) ne ustreza različici daemona (%s).  Verjetno ste pravkar nadgradili gdm. Znova poženite daemon gdm ali vnovič zaženite računalnik.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica pozdravnega programa (%s) ne ustreza različici daemona.
    Verjetno ste ravnokar nadgradili gdm.
    Znova poženite gdm ali vnovič poženite računalnik.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sl: Različica pozdravnega programa (%s) ne ustreza različici daemona.  Verjetno ste pravkar nadgradili gdm.  Prosim, znova poženite gdm ali vnovič zaženite računalnik.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
sl: Gostitelj "%s" ni pripravljen podpreti prijavne seje. Znova poskusite kasneje.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
sl: Glavna površina tega programa kaže gostitelje na krajevni mreži, 
    ki 
    imajo vključen XDMCP. To omogoča uporabnikom, da se prijavijo na
     druge računalnike, kot, da bi se prijavili v konzolo.
    
    Mrežo lahko znova preiščete za nove gostitelje s klikom na "Osveži".
    Ko boste izbrali gostitelja, kliknite "Poveži se" za odprtje 
    seje na tem računalniku.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
sl: Gnezden strežnik X (Xnest) se ne more povezati s trenutnim strežnikom.  Morda vam manjka avtorizacijska datoteka X.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
sl: Gnezden strežnik X (Xnest) ni na voljo, ali pa je gdm slabo nastavljen.
    Namestite paket Xnest za uporabo gnezdenih prijav.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
sl: Seja, ki ste jo izbrali, ne izgleda veljavna.  Pognal bom pred sesutjem varno sejo GNOME.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
sl: Podana številka zaslona je bila zasedena, zato je bil ta strežnik pognan na zaslonu %s.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
sl: Slika je prevelika, saj je sistemski administrator je v brskalniku obrazov prepovedal prikazovanje slik večjih od %d bajtov

en: The system administrator has disabled your account.
sl: Administrator sistema je onemogočil vaš račun.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
sl: Administratorju sistema prijava s tega zaslona ni dovoljena

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
sl: Tema ne vsebuje definicij za vnos uporabniškega imena ali gesla.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
sl: Tema za grafični pozdravnik je pokvarjena

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
sl: Imenik teme '%s' se zdi že nameščen, naj ga vseeno namestim znova?

en: Theme with blue circles
sl: Tema z modrimi krogi

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
sl: Izgleda, da na zaslonu %s strežnik X že teče. Naj poskusim drugo številko zaslona? Če odgovorite z ne, bom poskušal znova pognati strežnik na %s.%s

en: There was an error loading the theme %s
sl: Ob nalaganju teme %s se je zgodila napaka

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
sl: Ob nalaganju teme se je zgodila napaka, prav tako ni bilo mogoče naložiti privzete teme. Poskušal bom zagnati običajni pozdravljalnik

en: There were errors trying to start the X server.
sl: Ob poskusu zagona strežnika X so bile napake.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
sl: To nastavitveno okno spremeni nastavitve daemona GDM, ki je grafični prijavni zaslon za GNOME.  Spremembe, ki jih boste storili, bodo uveljavljene takoj.
    
    Vedite, da tu niso naštete vse nastavitvene možnosti. Če tu ne boste našči kar iščete, boste morda želeli ročno urediti datoteko %s.
    Za popolno dokumentacijo si poglejte Gnomov brskalnik pomoči v razdelku GNOME/Sistem

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
sl: To je seja varna pred sesutjem, ki vas bo prijavila v GNOME. Uporablja se jo le kadar se ne morete prijaviti drugače, saj začetne skripte ne bodo prebraner.  GNOME bo uporabil 'privzeto' sejo.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
sl: To je seja varna pred sesutjem, ki vas bo prijavila terminal. Uporablja se jo le kadar se ne morete prijaviti drugače, saj začetne skripte ne bodo prebraner.  Za izhod iz terminala vpišite 'exit'.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
sl: To je seja GNOME varna pred sesutjem. Prijavljeni boste v 'privzeto' sejo GNOMEabrez pognanih začetnih skript. Ta je namenjena le odpravljanju problemov v vaši namestitvi.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
sl: To je seja xterm varna pred sesutjem. Prijavljeni boste v konzolo terminala, tako, da boste lahko popravili vaš sistem v kolikor se drugače ne morete prijaviti.Za izhod iz emulatorja terminala vtipkajte 'exit' in pritisnite enter.

en: This is the default system session
sl: To je privzeta seja sistema

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
sl: To je pred sesutjem varna seja xterm.  Okna imajo sedaj fokus le, če je nad njimi miškin kazalec.  Za izhod iz tega načina v zgornjem levem oknu vtipkajte 'exit'.

en: This session logs you into CDE
sl: Ta seja vas prijavi v CDE

en: This session logs you into GNOME
sl: Ta seja vas prijavi v GNOMe

en: Timed Login
sl: Časovna prijava

en: Timed login us_ername:
sl: U_porabniško ime za časovno prijavo:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
sl: Premor za samodejno prijavo (TimedLoginDelay) je bil manj od 5.  Uporabil bom 5.

en: Too many X sessions running.
sl: Teče preveč sej X.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
sl: Preveč vzdevkov za locale, lahko pomeni krožno povezavo

en: Too many users to list here...
sl: Preveč uporabnikov, da bi bili tu našteti...

en: Trying to update an unsupported configuration key.
sl: Poskušam posodobiti nepodprt konfiguracijski ključ

en: Unable to establish service %s: %s
sl: Nisem mogel vzpostaviti storitve %s: %s

en: Unknown error occured.
sl: Zgodila se je neznana napaka.

en: Unknown server type requested, using standard server.
sl: Zahtevana neznana vrsta strežnika, uporabljam običajen strežnik.

en: User %s no longer permitted to access the system
sl: Uporabniku %s dostop do sistema ni več dovoljen

en: User %s not allowed to log in
sl: Uporabniku %s prijava ni dovoljena

en: User %s not permitted to gain access at this time
sl: Uporabniku %s dostop v tem trenutku ni dovoljen

en: User %s will login in %d seconds
sl: Uporabnik %s se bo prijavil v %d sekundah

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: View details (~/.xsession-errors file)
sl: Glej podrobnosti (datoteka ~/.xsession-errors)

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Welcome to %n
sl: Dobrodošli na %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sl: Želite, da poskušam pognati program za nastavljanje X? Za to boste potrebovali administrativno (root) geslo.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sl: Želite, da poskušam pognati program za nastavljanje miške? Za to boste potrebovali administrativno (root) geslo.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
sl: Želite pogledati tudi podrobnosti izhoda strežnika X?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
sl: XDMCP je izključen in gdm ne najde nobenega krajevne strežnika za pričetek.  Prekinjam!  Prosimo, popravite nastavitve %s in vnovič poženite gdm.

en: XDMCP is not enabled
sl: XDMCP ni vključen

en: Xnest command line
sl: Ukazna vrstica Xnest

en: Xnest doesn't exist.
sl: Xnest ne obstaja

en: Xnest mode
sl: Način Xnest

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
sl: Ajs, v imeniku sej ni ničesar.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
sl: Prijavljeni ste že.  Lahko se vseeno prijavite ali prekinete to prijavo

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
sl: Prijavljeni ste že. Lahko se vseeno prijavite še enkrat, se vrnete v vašo prejšnjo sejo lai prekličete to prijavo.

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sl: Svoje geslo morate takoj spremeniti (zaradi njegove starosti)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sl: Svoje geslo morate takoj spremeniti (zahteva administratorja)

en: You do not seem to be logged in on the console
sl: Zdi se, da niste prijavljeni v konzolo

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sl: Zdi se, da nimate avtentikacije potrebne za ta ukaz.  Morda vaša datoteka .Xauthority ni pravilno nastavljena.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
sl: Zdi se, da za to dejanje nimate potrebne avtentikacije.

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sl: Za to sejo ste izbrali %s, čeprav je vaša privzeta %s.
    Ali želite, da bo %s privzeta za nadaljne seje?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
sl: Za to sejo ste izbrali %s.
    Če želite narediti %s za privzeto izbiro pri bodočih sejah poženite orodje switchdesk.
    (v menuju Sistem->Orodje za preklapljanje namizij).

en: You likely won't be able to log in either.
sl: Verjetno je, da se vseeno ne boste mogli prijaviti.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
sl: Morda uporabljate drug upravljalnik zaslona, na primer KDM (KDEjev upravljalnik zaslona) ali xdm.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
sl: Za nastavljanje GDMja morate biti administrator (root).

en: You must choose a longer password
sl: Izbrati morate daljše geslo

en: You must wait longer to change your password
sl: Za spremembo gesla morate počakati dlje

en: You've got capslock on!
sl: Vključene imate velike črke!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sl: Vaš uporabniški račun je pretekel; prosim, obrnite se na vašega sistemskega administratorja

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
sl: Vaš domači imenik je naveden kot:
    '%s'
    a se zdi, da ne obstaja. Se želite prijaviti z korenskim imenikom kot vašim domačim?
    
    V kolikor ne uprabljate pred sesutjem varne seje, ni verjetno, da bi karkoli delalo.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sl: Vaša priljubljena seja %s ni nameščena na tem računalniku.
    Želite, da bo %s privzeta za nadaljne seje?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
sl: Vaš imenik seje manjka ali je prazen! Obstajata dve možni seji, ki ju lahko uprabite, a morali bi se prijaviti in popraviti nastavitve programa gdm.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
sl: Vaša seja je trajala manj kot 10 sekund.  Če se niste sami odjavili, lahko to pomeni, da obstaja težava z namestitvijo ali, da vam je zmanjkalo prostora na disku.  Poskušajte se prijaviti z eno od varnih sej, da ugotovite ali lahko problem odpravite.

en: _Actions
sl: _Dejanja

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Automatic login username:
sl: Uporabniško ime za _samodejno prijavo:

en: _Background color:
sl: _Barva v ozadju:

en: _Configure
sl: _Nastavi

en: _Configure Login Manager...
sl: _Nastavi upravljalnik prijav...

en: _Configure the login manager
sl: _Nastavi upravljalnika prijav

en: _Delete theme
sl: _Zbriši temp

en: _Image
sl: _Slika

en: _Install new theme
sl: _Namesti novo temo

en: _Language
sl: _Jezik

en: _Last
sl: _Zadnja

en: _Login a user automatically on first bootup
sl: Ob _prvem zagonu prijavi uporabnika samodejno

en: _No background
sl: _Brez ozadja

en: _Only color on remote displays
sl: _Le barva na oddaljenih zaslonih

en: _Other
sl: _Drugo

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _Quit
sl: _Izhod

en: _Reboot
sl: _Vnovičen zagon računalnika

en: _Reboot the computer
sl: _Vnovič zaženi računalnik

en: _Remote:
sl: _Oddaljeno:

en: _Scale background image to fit
sl: _Prilagodi velikost slike v ozadju

en: _Seconds before login:
sl: _Sekund pred prijavo:

en: _Session
sl: _Seja

en: _Suspend
sl: _Zamrznitev

en: _System Default
sl: _Privzeto s strani sistema

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _Welcome string:
sl: _Pozdravno sporočilo:

en: _XDMCP Chooser
sl: Izbirnik _XDMCP

en: _XDMCP Chooser...
sl: Izbirnik _XDMCP...

en: author
sl: avtor

en: copyright
sl: avtorske pravice

en: description
    widget
sl: opis
    gradnik

en: gdm already running. Aborting!
sl: gdm ze teče. Prekinjam!

en: gdmaskpass only runs as root
sl: gdmaskpass teče le kot root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
sl: initgroups() ni uspel za %s. Prekinjam.

en: y = Yes or n = No? >
sl: y = Da ali n = Ne? >
