gedit - en to sl translation catalogue (536 entries)

en:   INS
sl:   VSTAV

en:   Ln %d, Col %d
sl:   Vr. %d, St. %d

en:   OVR
sl:   PREP

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
sl: "%s" je imenik.
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno in poskusite znova.

en: "%s" is a directory.
    
    Please, check that you typed the location correctly.
sl: "%s" je imenik.
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno.

en: "%s" is not a valid location.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
sl: "%s" ni veljavna lokacija.
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno in poskusite znova.

en: (correct spelling)
sl: (pravilno črkovanje)

en: (modified)
sl: (spremenjena)

en: (no suggested words)
sl: (ni predlaganih besed)

en: (readonly)
sl: (le berljiva)

en: <b>Font</b>
sl: <b>Pisava</b>

en: <b>Language</b>
sl: <b>Jezik</b>

en: <b>Line Numbers</b>
sl: <b>Številke vrstic</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
sl: <b>Lomljenje besedila</b>

en: <b>word</b>
sl: <b>beseda</b>

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
sl: <span weight="bold"> Ko se vstavlja datum/ura...</span>

en: <span weight="bold">Colors</span>
sl: <span weight="bold">Barve</span>

en: <span weight="bold">File Name</span>
sl: <span weight="bold">Ime datoteke</span>

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
sl: Poljubna pisava, ki bo uporabljena za urejevalne površine. Upoštevana bo le, če bo možnost "Uporabi privzete pisave" izključena.

en: A_vailable encodings:
sl: Znakovni nabore, ki so na voljo:

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sl: AaBbCcČčDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: About this application
sl: O tem programu

en: Activate %s
sl: Aktiviraj %s

en: Add or _Remove...
sl: Dodaj ali _odstrani...

en: Add w_ord
sl: Dodaj besedo

en: Arabic
sl: Arabski

en: Armenian
sl: Armenski

en: Auto Detected
sl: Samodejno zaznaj

en: Auto Detected Encodings
sl: Samodejno zaznani znakovni nabori

en: Auto Save
sl: Samodejno shrani

en: Auto Save Interval
sl: Premor med samodejnimi shranitvami

en: Auto indent
sl: Samodejno zamikanje

en: Automatically spell-check the current document
sl: Samodejno preverjaj črkovanje trenutnega dokumenta

en: Available formats
sl: Oblike na voljo

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sl: Barva ozadja za izbrano besedilo v urejevalni površini. Upoštevana bo le, če bo možnost "Uporabi privzete barve" izključena.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sl: Barva ozadja za neizbrano besedilo v urejevalni površini. Upoštevana bo le, če bo možnost "Uporabi privzete barve" izklučena.

en: Backup Copy Extension
sl: Pripona varnostnih kopij datotek

en: Baltic
sl: Baltski

en: Body Font for Printing
sl: Pisava telesa za tiskanje

en: Body font picker
sl: Izbirnik pisave telesa

en: Breton
sl: Bretonski

en: Browse for program location...
sl: Brskaj za lokacijo programa...

en: Bytes
sl: Bajtov

en: C_onfigure Plugin
sl: _Nastavi vtičnik

en: Cannot create the file "%s".
    
    A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
sl: Ne morem ustvariti datoteke "%s".
    
    Komponenta imenika v imenu datoteke ne obstaja ali pa je neobstoječa simbolična povezava.

en: Cannot create the file "%s".
    
    Make sure you have the appropriate write permissions.
sl: Ne morem ustvariti datoteke "%s".
    
    Pepričajte se ali imate ustrezno dovoljenje za pisanje.

en: Cannot create the file "%s".
    
    The file name is too long.
sl: Nisem mogel ustvariti datoteke "%s".
    
    Ime datoteke je predolgo.

en: Cannot initialize preferences manager.
sl: Nisem mogel inicializirati upravljalnika nastavitev.

en: Catalan
sl: Katalonski

en: Celtic
sl: Keltski

en: Central European
sl: Centralnoevropski

en: Ch_aracter Coding:
sl: _Znakovni nabor:

en: Ch_aracter coding:
sl: _Znakovni nabor

en: Cha_nge
sl: Spreme_ni

en: Change A_ll
sl: Spremeni v_se

en: Change _to:
sl: Spremeni _v:

en: Change the visibility of the output window in the current window
sl: Spremeni vidnost izhodnega okna v trenutnem oknu

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
sl: Spremeni vidnost vrstice stanja v trenutnem oknu

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
sl: Spremeni vidnost orodjarne v trenutnem oknu

en: Character codings
sl: Znakovni nabori

en: Characters (no spaces)
sl: Znakov (brez presledkov)

en: Characters (with spaces)
sl: Znakov (z presledki)

en: Check Spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Check _Word
sl: Preveri _besedo

en: Check spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Check the current document for incorrect spelling
sl: Preveri pravilnost črkovanja v trenutnem dokumentu...

en: Checks the spelling of the current document.
sl: Preveri črkovanje trenutnega dokumenta.

en: Chinese Simplified
sl: Kitajski poenostavljen

en: Chinese Traditional
sl: Kitajski tradicionalen

en: Clear the output window
sl: Počisti izhodno okono

en: Close
sl: Zapri

en: Close all open files
sl: Zapri vse odprte datoteke

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Close the output window
sl: Zapri izhodno okno

en: Co_mmand:
sl: _Ukaz:

en: Completed spell checking
sl: Preverjanje črkovanja zaključeno

en: Configure date/time plugin
sl: Nastavi vtičnik Datum/ura

en: Configure insert date/time plugin...
sl: Nastavi vtičnik vstavljanja datuma/ure...

en: Configure the application
sl: Nastavi program

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy selected lines
sl: Kopiraj izbrane vrstice

en: Copy the selected text to the clipboard
sl: Kopiraj izbrano besedilo na odložišče

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Could not create a backup file.
sl: Nisem mogel ustvariti varnostne kopije datoteke.

en: Could not create the file "%s".
sl: Nisem mogel ustvariti datoteke "%s".

en: Could not find plugin-manager.glade2, reinstall gedit.
sl: Nisem našel datoteke plugin-manager.glade2, znova namestite gedit.

en: Could not find the file "%s".
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
sl: Nisem našel datoteke "%s".
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno in poskusite znova.

en: Could not find the required widgets inside %s.
sl: V %s nisem našel zahtevanih gradnikov.

en: Could not open the file "%s"
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s"

en: Could not open the file "%s" because access was denied.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker je bil dostop zavrnjen.

en: Could not open the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker gedit ne zna obravnavati lokacij %s

en: Could not open the file "%s" because gedit has not been able to automatically detect the character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker gedit ni uspel samodejno ugotoviti uporabljenega nabora znakov.
    
    Prosim, preverite ali poskušate odpreti binarno datoteko in poskusite znova z izbiro nabora znakov v dialogu "Odpri datoteko..." (ali "Odpri lokacijo").

en: Could not open the file "%s" because it contains corrupted data.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker vsebuje pokvarjene podatke.

en: Could not open the file "%s" because it contains data in an invalid format.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker vsebuje podatke v neveljavni obliki zapisa

en: Could not open the file "%s" because it contains invalid data.
    
    Probably, you are trying to open a binary file.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker vsebuje neveljavne podatke.
    
    Verjetno poskušate odpreti binarno datoteko.

en: Could not open the file "%s" because it is too big.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker je predolga

en: Could not open the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that you typed the location correctly and that your proxy settings are correct and then try again.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker strežnik "%s" ni bil najden.
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno in ali so nastavitve vašega posrednika pravilne ter poskusite znova.

en: Could not open the file "%s" because the attempt to log in failed.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker poskus prijave ni uspel.
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno in poskusite znova.

en: Could not open the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker je ime strežnika prazno.
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno in poskusite znova.

en: Could not open the file "%s" because the host name was invalid.
    
    Please, check that you typed the location correctly and try again.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker je ime strežnika neveljavno.
    
    Prosim, preverite ali ste lokacijo vpisali pravilno in poskusite znova.

en: Could not open the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s", ker je preveč odprtih datotek.
    
    Prosim, nekaj jih zaprite in poskusite znova.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding.
    
    Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog and try again.
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s" z uporabo znakovnega nabora %s.
    
    Prosim, preverite ali poskušate odpreti binarno datoteko in ali ste v dialogu "Odpri datoteko..." (ali "Odpri lokacijo") izbrali pravilen nabor znakov.

en: Could not open the file "%s".
sl: Nisem mogel odpreti datoteke "%s".

en: Could not read data from stdin.
sl: Nisem mogel brati podatkov iz standardnega vhoda.

en: Could not read symbolic link information for %s
sl: Nisem mogel prebrati podatkov o simbolični povezavi za %s

en: Could not revert the file "%s" because access was denied.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker je bil dostop zavrnjen.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot find it.
    
    Perhaps, it has recently been deleted.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker je gedit ne najde.
    
    Morda je bila nedavno zbrisana.

en: Could not revert the file "%s" because gedit cannot handle %s: locations.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker gedit ne zna obravnavati lokacij %s.

en: Could not revert the file "%s" because it contains corrupted data.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker vsebuje pokvarjene podatke.

en: Could not revert the file "%s" because it contains data in an invalid format.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker vsebuje podatke v neveljavni obliki zapisa

en: Could not revert the file "%s" because it contains invalid UTF-8 data.
    
    Probably, you are trying to revert a binary file.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker vsebuje neveljavne podatke UTF-8.
    
    Verjetno poskušate povrniti binarno datoteko.

en: Could not revert the file "%s" because it is too big.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker je prevelika.

en: Could not revert the file "%s" because no host "%s" could be found.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker strežnik "%s" ni bil najden.
    
    Prosim, preverite ali so nastavitve vašega posrednika pravilne in poskusite znova.

en: Could not revert the file "%s" because the attempt to log in failed.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker je poskus prijave ni uspel.

en: Could not revert the file "%s" because the host name was empty.
    
    Please, check that your proxy settings are correct and try again.
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s", ker je bilo ime strežnika prazno.
    
    Prosim, preverite ali so nastavitve vašega posrednika pravilne in poskusite znova.

en: Could not revert the file "%s" because there are too many open files.
    
    Please, close some open file and try again.
sl: Ne morem povrniti datoteke "%s", ker je preveč odprtih datotek.
    
    Prosim, zaprite nekaj datotek in poskusite znova.

en: Could not revert the file "%s".
sl: Nisem mogel povrniti datoteke "%s".

en: Could not save the file "%s".
sl: Nisem shraniti datoteke "%s".

en: Could not save the file "%s".
    
    %s
sl: Nisem mogel shraniti datoteke "%s".
    
    %s.

en: Create Backup Copies
sl: Ustvarjaj varnostne kopije

en: Create a _backup copy of files before saving
sl: Ustvari varnostne kopije datotek pred shranjevanjem

en: Create a new document
sl: Ustvari nov dokument

en: Create a new document in an existing instance of gedit
sl: Ustvari nov dokument v obstoječem primerku gedit

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
sl: Ustvari novo vrhnje okno v obstoječem primerku gedit

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Current Locale (%s)
sl: Trenutni Locale (%s)

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut the selection
sl: Izreži izbrano

en: Cyrillic
sl: Cirilični

en: Cyrillic/Russian
sl: Cirilični/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: Cirilični/Ukrajinski

en: Czech
sl: Češki

en: Danish
sl: Danski

en: Default
sl: Privzet

en: Delete
sl: Zbriši

en: Delete the selected text
sl: Zbriši izbrano besedilo

en: Display Line Numbers
sl: Kaži številke vrstic

en: Do not _split words over two lines
sl: Ne _lomi besed preko dveh vrstic

en: Do_n't save
sl: _Ne shrani

en: Document Statistics
sl: Statistika dokumenta

en: Done
sl: Končano

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
sl: Dvokliknite na oznako za vstavitev v trenutni dokument.

en: Dutch
sl: Nizozemski

en: E_ncodings shown in menu:
sl: Z_nakovni nabori prikazani v menuju:

en: Edit text files
sl: Urejanje datotek z besedili

en: Editor
sl: Urejevalni

en: Editor Font
sl: Pisava urejevalnika

en: Editor _font:
sl: _Pisava urejevalnika:

en: Enable text _wrapping
sl: Vključi lo_mljenje besedila

en: Enabled
sl: Vključen

en: Encodings shown in menu
sl: Znakovni nabori prikazani v menuju

en: English (American)
sl: Angleški (ZDA)

en: English (British)
sl: Angleški (Velika Britanija)

en: English (Canadian)
sl: Angleški (Kanada)

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
sl: Vnesite _lokacijo (URI) datoteke, ki jo želite odpreti:

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
sl: Vnos ukaza lupine je prazen.
    
    Prosim, vpišite veljaven ukaz lupine.

en: Error, impossible to activate plugin '%s'
sl: Napka, vtičnika '%s' ni mogoče aktivirati

en: Error, impossible to deactivate plugin '%s'
sl: Napaka, vtičnika '%s' ni mogoče deaktivirati

en: Error, impossible to destroy plugin '%s'
sl: Napaka, vtičnika '%s' ni mogoče uničiti

en: Error, impossible to initialize plugin '%s'
sl: Napaka, ni mogoče inicializirati vtičnika '%s'

en: Error, impossible to update ui of the plugin '%s'
sl: Napaka, ni mogoče posodobiti uporabniškega vmesnika vtičnika '%s'

en: Error, plugin '%s' does not contain activate function.
sl: Napaka, vtičnik '%s' ne vsebuje aktivacijske funkcije.

en: Error, plugin '%s' does not contain deactivate function.
sl: Napaka, vtičnik '%s' ne vsebuje deaktivacijske funkcije.

en: Error, plugin '%s' does not contain init function.
sl: Napaka, vtičnik '%s' ne vsebuje inicializacijske funkcije.

en: Error, unable to open module file '%s'
sl: Napaka, ne morem odpreti datoteke modula ''%s''

en: Execute an external program and eventually grabs its output in the output window.
sl: Izvede zunanji program in na koncu zajame njegov izhod in ga pokaže v izhodnem oknu.

en: Executing command
sl: Izvajam ukaz

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
sl: Pričakovano `%s', dobil `%s' za ključ %s

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
sl: Pripona oziroma končnica varnostnih kopij datotek. Upoštevana bo le, če bo možnost "Ustvarjaj varnostne kopije" vključena.

en: Failed
sl: Ni uspel

en: Faroese
sl: Farski

en: File: %s
sl: Datoteka: %s

en: Find
sl: Poišči

en: Find Ne_xt
sl: Poišči _naslednjega

en: Find Next
sl: Poišči naslednjega

en: Find Pre_vious
sl: Poišči _prejšnjega

en: Find Previous
sl: Poišči prejšnjega

en: Font
sl: Pisava

en: Font & Colors
sl: Pisave in barve

en: Font Selection
sl: Izbira pisave

en: Font name
sl: Ime pisave

en: Font size for label
sl: Velikost pisave v oznaki

en: Font size for label in font info mode
sl: Velikost pisave v oznaki v načinu podatkov o pisavi

en: Fonts
sl: Pisave

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sl: Barva ospredja za izbrano besedilo v urejevalni površini. Upoštevana bo le, če bo možnost "Uporabi privzete barve" izključena.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sl: Barva ospredja za neizbrano besedilo v urejevalni površini. Upoštevana bo le, če bo možnost "Uporabi privzete barve" izključena.

en: French (France)
sl: Francoski (Francija)

en: French (Swiss)
sl: Francoski (Švica)

en: Gedit View
sl: Pogled Gedit

en: Gedit View.
sl: Pogled Gedit.

en: Gedit viewer factory
sl: Tovarga pogledov gedit

en: General
sl: Splošno

en: Georgian
sl: Gruzijski

en: German (Germany)
sl: Nemški (Nemčija)

en: German (Swiss)
sl: Nemški (Švica)

en: Get statistic info on current document
sl: Dobi statistične podatke o trenutnem dokumentu

en: Go to Line
sl: Pojdi v vrstico

en: Go to _Line...
sl: Skoči v _vrstico...

en: Goto Line
sl: Pojdi na vrstico

en: Greek
sl: Grški

en: He_aders and footers:
sl: _Glave in noge:

en: Header Font for Printing
sl: Pisava glave za tiskanje

en: Hebrew
sl: Hebrejski

en: Hebrew Visual
sl: Hebrejski viden

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
sl: Če je ta vrednost 0, potem številke vrstic ob tiskanju dokumenta ne bodo izpisane. V nasprotnem primeru bo gedit vsakih toliko vrstic izpisoval številke vrstic.

en: Ignore _All
sl: Prezri _vse

en: In_sert Date and Time...
sl: Vs_tavi datum in uro...

en: Indent lines
sl: Zamakni vrstice

en: Indent or un-indent selected lines.
sl: Zamakni ali odzamakni izbrane vrstice.

en: Indent selected lines
sl: Zamakni izbrane vrstice

en: Insert Date and Time
sl: Vstavi datum in uro

en: Insert Date/Time
sl: Vstavi datum/uro

en: Insert User Na_me
sl: Vstavi uporabniško i_me

en: Insert _spaces instead of tabs
sl: Vstavi _presledke namesto tabulatorjev

en: Insert current date and time at the cursor position
sl: Vstavi trenutni datum in uro na položaju kazalca

en: Insert spaces
sl: Vstavi presledke

en: Insert the user name at the cursor position
sl: Na položaju kazalca vstavi uporabniško ime

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sl: Vstavi trenutna datum in uro na položaju kazalca.

en: Inserts the user name at the cursor position.
sl: Na položaju kazalca vstavi uporabniško ime.

en: Invalid UTF-8 data
sl: Neveljavni podatki UTF-8

en: Invalid file name
sl: Neveljavno ime datoteke

en: Invalid filename.
sl: Neveljavna ime datoteke.

en: Invalid glade file for plugin manager -- not all widgets found.
sl: Neveljavna datoteka glade za upravljalnik vtičnikov -- vsi gradniki niso bili najdeni.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
sl: Neimenovanega dokumenta ni mogoče povrniti

en: Italian
sl: Italjanski

en: Japanese
sl: Japonski

en: Korean
sl: Korejski

en: Language:
sl: Jezik:

en: Languages
sl: Jeziki

en: Line Number Font for Printing
sl: Pisava številk vrstic za tiskanje

en: Line Wrapping Mode
sl: Način lomljenja vrstic

en: Line numbers font picker
sl: Izbirnik pisave Številk vrstic

en: Lines
sl: Vrstice

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
sl: Seznam naborov znakov prikazanih v menuju "Nabor znakov" v izbirniku za odpiranje in shranjevanje datotek. Uporabljeni so le prepoznani nabori.

en: Main toolbar
sl: Glavna orodjarna

en: Match _entire word only
sl: Išči le _cele besede

en: Maximum Recent Files
sl: Največ nedavnih datotek

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
sl: Največje število dejanj, ki jih bo gedit lahko razveljavil/obnovil.

en: Mispelled word:
sl: Napačno zapisana beseda:

en: Modify preview phrase...
sl: Spremeni predogledno frazo...

en: Move the current document to a new window
sl: Prestavi trenuti dokument v novo okno

en: Name of the selected font
sl: Ime izbrane pisave

en: New
sl: Nova

en: Nordic
sl: Nordski

en: Normal
sl: Običajno

en: Norwegian
sl: Norveški

en: Not enough available memory to open the file "%s". Please, close some running application and try again.
sl: Za odprtje datoteke "%s" ni na voljo dovolj pomnilnika. Prosim, zaprite nekaj programov in poskusite znova.

en: Not enough available memory to revert the file "%s". Please, close some running application and try again.
sl: Za povrnitev datoteke "%s" ni dovolj pomnilnika. Prosim zaprite nekaj programov in poskusite znova.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
sl: Število minut po katerih bo gedit samodejno shranil spremenjene datoteke. Upoštevano bo le, če bo možnost "Samodejno shranjevanje" vključena.

en: Open
sl: Odpri

en: Open File...
sl: Odpri datoteko...

en: Open Location
sl: Odpri lokacijo

en: Open Location...
sl: Odpri lokacijo ...

en: Open _Location...
sl: Odpri _lokacijo ...

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Open a file from a specified location
sl: Odpri datoteko iz navedene lokacije

en: Open a recently used file
sl: Odpri nedavno uporabljeno datoteko

en: Open from URI
sl: Odpri iz URIja

en: Open the gedit manual
sl: Odpri priročnik za gedit

en: Output Lines
sl: Izhodne vrstice

en: Page %N of %Q
sl: Stran %N od %Q

en: Page Set_up
sl: Nastavitev _strani

en: Page Setup
sl: Nastavitev strani

en: Page headers font picker
sl: Izbirnik pisave glav strani

en: Paste
sl: Prilepi

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi odložišče

en: Pick a Font
sl: Izberi pisavo

en: Pick the background color
sl: Izberi barvo ozadja

en: Pick the selected text color
sl: Izberi barvo izbranega besedila

en: Pick the selection color
sl: Izberi barvo izbire

en: Plugin
sl: Vtičnik

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Polish
sl: Poljski

en: Portuguese (Brazilian)
sl: Portugalski (Brazilija)

en: Portuguese (Portugal)
sl: Portugalski (Portugalska)

en: Pr_eferences
sl: _Nastavitve

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Preparing pages...
sl: Pripravljam strani...

en: Preview
sl: Predogled

en: Preview text
sl: Predogled besedila

en: Preview text shown in the dialog
sl: Predogled besedila prikazanega v dialogu

en: Print
sl: Natisni

en: Print Header
sl: Tiskaj glave strani

en: Print Line Numbers
sl: Tiskaj številke vrstic

en: Print Previe_w...
sl: P_redogled tiskanja...

en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

en: Print Syntax Highlighting
sl: Natisni osvetlitev sintakse

en: Print _line numbers
sl: Tiskaj š_tevilke vrstic

en: Print preview
sl: Predogled tiskanja

en: Print s_yntax highlighting
sl: Tiskaj o_svetljeno sintakso

en: Print the current file
sl: Natisni trenutno datoteko

en: Printing Line Wrapping Mode
sl: Tiskaj način lomljenja vrstic

en: Printing page %d of %d...
sl: Tiskam stran %d od %d...

en: Push this button to configure background color
sl: Pritisnite ta gumb za nastavitev barve ozadja

en: Push this button to configure text color
sl: Pritisnite ta gumb za izbiro barve besedila

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
sl: Pritisnite ta gumb za nastavitev barve, ki naj se uporabi za izbrano besedila

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
sl: Pritisnite ta gumb za nastavitev barve, ki naj se uporabi za označitev izbranega besedila

en: Push this button to select the font to be used by the editor
sl: Pritisnite ta gumb za izbiro pisave, ki naj jo uporablja urejevalnik

en: Push this button to select the font to be used to print line numbers
sl: Pritisnite ta gumb za izbiro pisave, ki bo uporabljena za tiskanje številk vrstic

en: Push this button to select the font to be used to print the body of the document
sl: Pritisnite ta gumb za izbiro pisave, ki bo uporabljena za tiskanje telesa dokumenta

en: Push this button to select the font to be used to print the page headers
sl: Pritisnite ta gumb za izbiro pisave, ki bo uporabljena za tiskanje glav strani

en: Quit
sl: Končaj

en: Quit an existing instance of gedit
sl: Izhod iz obstoječega primerka gedit

en: Quit the program
sl: Končaj program

en: RO
sl: Le beri

en: R_emove duplicates
sl: _Odstrani dvojnike

en: Redo
sl: Obnovi

en: Redo the undone action
sl: Obnovi razveljavljeno dejanje

en: Rendering page %d of %d...
sl: Izrisujem stran %d od %d...

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: Replace _All
sl: Zamenjaj _vse

en: Replace _with:
sl: _Zamenjaj z:

en: Revert
sl: Povrni

en: Revert to a saved version of the file
sl: Povrni na shranjeno različico datoteke

en: Romanian
sl: Romunski

en: Run Command
sl: Poženi ukaz

en: Run a command
sl: Poženi ukaz

en: Russian
sl: Ruski

en: S_ort...
sl: Ure_di po vrsti...

en: S_tart at column:
sl: _Začni pri stolpcu:

en: Save
sl: Shrani

en: Save As
sl: Shrani kot...

en: Save _As...
sl: Shrani _kot...

en: Save all open files
sl: Shrani vse odprte datoteke

en: Save as...
sl: Shrani kot...

en: Save method not implemented for gedit viewer
sl: Metoda shrani (save) za pogled gedit ni implementirana

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save the current file with a different name
sl: Shrani trenutno datoteko pod drugim imenom

en: Se_lection color:
sl: Barva i_zbire:

en: Search _backwards
sl: Išči _nazaj

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select a file to open
sl: Izberite datoteko za odprtje

en: Select a filename to save
sl: Izberite ime datoteke za shranitev

en: Select files to open
sl: Izberite datoteke za odprtje

en: Select the _language of the current document.
sl: Izberi _jezik trenutnega dokumenta.

en: Select the entire document
sl: Izberi celoten dokument

en: Select the group of tags you want to use
sl: Izberi skupino oznak, ki naj se uporabi

en: Select the working directory...
sl: Izberi delovni imenik

en: Selecte_d text color:
sl: Barva _izbranega besedila:

en: Selected Text Color
sl: Izberi barvo besedila

en: Selection Color
sl: Barva izbire

en: Set _Language
sl: Nastavi _jezik

en: Set language
sl: Nastavi jezik

en: Set program location...
sl: Nastavi lokacijo programa...

en: Set the language of the current document
sl: Nastavi jezik trenutnega dokumenta

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
sl: Nastavi slog gumbov orodjarne glede na nastavitve namizja

en: Setup the page settings
sl: Nastavi nastavitve strani

en: Shell command
sl: Ukaz lupine

en: Show commands debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje ukazov.

en: Show document debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje dokumenta.

en: Show file debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje datoteke.

en: Show mdi debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje mdi.

en: Show metadata debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje meta podatkov.

en: Show only icons in the toolbar
sl: V orodjarni kaži le ikone

en: Show plugin debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje vtičnikov.

en: Show prefs debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje nastavitev.

en: Show printing debugging messages.
sl: Kaži sporočil za razhroščevanje tiska.

en: Show recent debugging messages.
sl: Kaži zadnja sporočila za razhroščevanje.

en: Show search debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje iskanja.

en: Show session management debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje upravljanja seje.

en: Show size
sl: Kaži velikost

en: Show size in font info mode
sl: Kaži velikost v načinu podatkov o pisavi

en: Show the tag list window
sl: Kaži okno seznama oznak

en: Show undo debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje razveljavljanja.

en: Show utility debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje pripomočkov.

en: Show view debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje pogledov.

en: Sort
sl: Uredi

en: Sort the current document or selection.
sl: Uredi trenuti dokument ali izbiro po abecedi.

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
sl: Urejen seznam znakovnih naborov uporablje s strani gedita za samodejno zaznavanje znakovnega nabora datoteke. Trenutni znakovni nabor locale je "CURRENT". Uporabljeni so le prepoznani nabori.

en: Sorts a document or selected text.
sl: Izbran dokument ali besedilo uredi po vrsti

en: Source
sl: Izvor

en: South European
sl: Južnoevropski

en: Spanish
sl: Španski

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl: Določa kako naj se lomijo dolge vrstice pri tiskanju. "GTK_WRAP_NONE" za brez lomljenja, "GTK_WRAP_WORD" za lomljenje po besedah in "GTK_WRAP_CHAR" za lomljenje po posameznih znakih. Te vrednosti so občutljive na velikost črk, zato bodite pazljivi.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl: Določa kako naj se lomijo dolge vrstice v urejevalni površini. "GTK_WRAP_NONE" za brez lomljenja, "GTK_WRAP_WORD" za lomljenje po besedah in "GTK_WRAP_CHAR" za lomljenje po posameznih znakih. Te vrednosti so občutljive na velikost črk, zato bodite pazljivi.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
sl: Določa pisavo, ki se uporabi za telo dokumenta pri tiskanju.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
sl: Določa pisavo, ki se uporabi za številke vrstic pri tiskanju. Uporabljena je le, če je možnost "Tiskaj številke vrstic" različna od nič.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
sl: Določa pisavo, ki se uporabi za glave strani pri tiskanju. Uporabljena je le, če je možnost "Tiskaj glave" vključena.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
sl: Določa največje število nedavno odprtih datotek, ki bodo prikazane v podmenuju "Nedavne datoteke".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sl: Določa število presledkov, ki naj bodo prikazani namesto znaka za zamik (tab).

en: Spell checker
sl: Črkovalnik

en: Status Bar is Visible
sl: Vrstica stanja je vidna

en: Stopped
sl: Ustavljen

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl: Slog gumbov orodjarne. Možne vrednosti so "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM", ki uporabi privzet sistemski slog, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS", da se prikažejo le ikone, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT", da se prikažejo tako ikone kot besedilo in "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ", da se prikaže pomembnejše besedilo poleg ikon. Te vrednosti so občutljive na velikost črk, zato bodite pazljivi.

en: Suggestions
sl: Predlogi

en: Swedish
sl: Švedski

en: T_ext for Important Icons
sl: B_esedilo za pomembne ikone

en: Tab Size
sl: Velikost zamika

en: Tag _List
sl: _Seznam oznak

en: Tag list
sl: Seznam oznak

en: Tag list plugin
sl: Vtičnik seznam oznak

en: Tags
sl: Oznake

en: Text Color
sl: Barva besedila

en: Text Editor
sl: Urejevalnik besedil

en: Thai
sl: Tajski

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
sl: Vtičnik %s za to nalogo uporablja zunanji program imenovan <tt>%s</tt>.
    
    Prosimo, določite lokacijo programa <tt>%s</tt>.

en: The Document Statistics plugin analyzes the current document and determines the number of words, lines, characters and non-space characters in it and displays the result.
sl: Vtičnik Statistika dokumenta analizira trenutni dokument, ugotovi njeno število besed, vrstic, znakov in ne-presledkov in prikaže rezultat.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sl: Disk na katerega želite shraniti datoteko ima omejitev velikosti datotek.  Prosim, poskušajte shraniti manjšo datoteko ali pa jo shranite na disk, ki nima takšnih omejitev.

en: The document does not contain mispelled words.
sl: Dokument ne vsebuje napačno zapisanih besed.

en: The document is empty.
sl: Dokument je prazen.

en: The file "%s" already exists.
sl: Datoteka "%s" že obstaja.

en: The file "%s" does not exist. Would you like to create it?
sl: Datoteka "%s" ne obstaja. Ali jo želite ustvariti?

en: The file has too many symbolic links.
sl: Datoteka ima preveč simboličnih povezav.

en: The selected file is not executable.
sl: Izbrana datoteka ni izvršljiva

en: The selected text does not contain mispelled words.
sl: Izbrano besedilo ne vsebuje napačno zapisanih besed.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
sl: Vnos ukaza lupine je prazen.
    
    Prosim, vpišite veljaven ukaz lupine.

en: The tag list plugin provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
sl: Vtičnik Seznam oznak omogoča enostavno vstavljanje pogostih tabulatorjev/nizov v dokument brez potrebe po tipkanju.

en: The text "%s" was not found.
sl: Besedilo "%s" ni bilo najdeno.

en: The title of the selection dialog box
sl: Naziv dialoga izbire

en: There is not enough disk space to create the file "%s".
    
    Please free some disk space and try again.
sl: Ni dovolj diskovnega prostora za shranitev datoteke "%s".
    
    Prosim, sprostite nekaj prostora na disku in poskusite znova.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
sl: Ni dovolj diskovnega prostora za shranitev datoteke.
    Prosim, sprostite nekaj prostora na disku in poskusite znova.

en: There was an error displaying help: %s
sl: Ob prikazovanju pomoči se je zgodila napaka: %s

en: Title
sl: Naziv

en: Toolbar Buttons Style
sl: Slog gumbov orodjarne

en: Toolbar is Visible
sl: Orodjarna je vidna

en: Turkish
sl: Turški

en: Turn on all debugging messages.
sl: Vklopi prikazovanje vseh sporočil za razhroščevanje.

en: U_nindent
sl: _Odzamakni

en: U_se default theme colors
sl: U_porabi privzete barve teme

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo Actions Limit
sl: Omejitev števila razveljavljenih dejanj

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Unindent selected lines
sl: Odzamakni izbrane vrstice

en: Unknown
sl: Neznan

en: Untitled
sl: Neimenovan

en: Update
sl: Posodobi

en: Use %s highlight mode
sl: Uporabi način osvetlevanja %s

en: Use Default Colors
sl: Uporabi privzete barve

en: Use Default Font
sl: Uporabi privzeto pisavo

en: Use Normal highlight mode
sl: Uporabi običajen način osvetlevanja

en: Use font in label
sl: Uporabi pisavo v oznaki

en: Use font in the label in font info mode
sl: Uporabi pisavo v oznaki v načinu podatkov o pisavi

en: Use the _selected format
sl: Uporabi _izbrano obliko

en: User dictionary:
sl: Uporabniški slovar:

en: User name
sl: Uporabniško ime

en: Vietnamese
sl: Vietnamski

en: Western
sl: Zahodnjaški

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
sl: Ali naj gedit samodejno shrani spremenjene datoteke po določenem času. Čas lahko nastavite z možnostjo "Premor med samodejnimi shranitvami".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
sl: Ali naj gedit ustvari varnostne kopije datotek, ki jih shrani. Pripono varnostnih datotek lahko nastavite z možnostjo "Pripona varnostnih kopij datotek".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
sl: Ali naj gedit kaže številke vrstic v urejevalni površini.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
sl: Ali naj gedit vključi samodejno zamikanje.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
sl: Ali naj gedit vključi glavo dokumenta pri tiskanju.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
sl: Ali naj gedit vstavlja presledke namesto zamikov (tabulatorjev).

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
sl: Ali naj gedit osvetli sintakso dokumentov ob tiskanju.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sl: Ali naj bo vrstica stanja na dnu urejevalnega okna vidna.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sl: Ali naj bo orodjarna vidna v urejevalnih oknih.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
sl: Ali naj se uporabi privzete sistemske barve v urejevalni površini. Če je ta možnost izključena, potem bodo barve v urejevalni površini tiste, ki so navedene kot možnosti "Barva ozadja", "Barva besedila", "Barva izbranega besedila" in "Barva izbire".

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
sl: Ali naj se uporabi privzete sistemske pisave v urejevalni površini. Če je ta možnost izključena, potem bo pisava v urejevalni površini tista, ki je navedena kot možnost "Pisava urejevalnika".

en: Words
sl: Besed

en: You cannot undo a sort operation
sl: Operacije sortiranja ni mogoče razveljaviti

en: _About
sl: _O programu

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Autocheck Spelling
sl: _Samodejno preveri črkovanje

en: _Background color:
sl: Barva _ozadja:

en: _Body:
sl: _Telo:

en: _Check Spelling
sl: _Preveri črkovanje

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Close All
sl: _Zapri vse

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Copy Text
sl: _Kopiraj besedilo

en: _Customize Toolbar
sl: _Prikroji orodjarno

en: _Delete
sl: _Zbriši

en: _Description
sl: _Opis

en: _Desktop Default
sl: Privzeto po _namizju

en: _Display line numbers
sl: _Kaži številke vrstic

en: _Document Statistics
sl: Statistika _dokumenta

en: _Documents
sl: _Dokumenti

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Encoding
sl: _Znakovni nabor

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Find...
sl: _Poišči...

en: _Go to Line
sl: _Pojdi v vrstico

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Highlight Mode
sl: _Osvetlitveni način

en: _Icons Only
sl: Le _ikone

en: _Ignore
sl: _Prezri

en: _Ignore All
sl: _Prezri vse

en: _Ignore case
sl: _Prezri velikost črk

en: _Indent
sl: _Zamakni

en: _Insert
sl: _Vstavi

en: _Insert a new preview phrase.
sl: _Vstavi novo predogledno frazo.

en: _Line number:
sl: Številka _vrstice:

en: _Line numbers:
sl: Številke _vrstic:

en: _Location to search for:
sl: _Pot kjer naj se išče:

en: _Match case
sl: _Velikost črk mora ustrezati

en: _Modify preview phrase...
sl: _Spremeni predogledno frazo...

en: _More...
sl: _Več...

en: _Move to New Window
sl: _Prestavi na naslednje okno

en: _New
sl: _Nova

en: _Number every
sl: Š_tevilka vsakih

en: _Open...
sl: _Odpri...

en: _Output Window
sl: _Izhodno okno

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Print page headers
sl: _Natisni glave strani

en: _Print...
sl: Na_tisni...

en: _Prompt for a format
sl: _Vprašaj za obliko

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Redo
sl: _Obnovi

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: _Replace...
sl: _Zamenjaj...

en: _Restore Default Fonts
sl: _Povrni privzete pisave

en: _Reverse order
sl: Obrnjen vrstni red

en: _Revert
sl: _Povrni

en: _Run
sl: _Poženi

en: _Run Command...
sl: _Poženi ukaz...

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Save All
sl: Shrani _vse

en: _Search
sl: _Iskanje

en: _Search for:
sl: _Išči za:

en: _Show results in Output Window
sl: _Kaži rezultate v izhodnem oknu

en: _Sort
sl: _Uredi

en: _Spelling Suggestions...
sl: Črkovalni _predlogi...

en: _Statusbar
sl: Vrstica _stanja

en: _Suggestions:
sl: P_redlogi:

en: _Text for All Icons
sl: _Besedilo za vse ikone

en: _Toolbar
sl: _Orodjarna

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Update
sl: _Osveži

en: _Use custom format
sl: _Uporabi prikrojeno obliko

en: _Use default theme font
sl: _Uporabi privzeto pisavo teme

en: _View
sl: _Poglej

en: _Working directory:
sl: _Delovni imenik:

en: _Wrap around
sl: _Lomi

en: _minutes
sl: _minut

en: gedit application
sl: program gedit

en: gedit automation factory
sl: tovarna samodejnosti gedit

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
sl: gedit ne more obravnavati %s: lokacije v pisljivem načinu.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
sl: gedit ne more obravnavati takšno vrsto lokacije v pisljivem načinu.

en: gedit: Document Info plugin
sl: gedit: Vtičnik podatki o dokumentu

en: gedit: Shell Output plugin
sl: gedit: Vtičnik izhoda lupine

en: lines
sl: vrstic
