ggv 2.5.x - en to sl translation catalogue (233 entries)

en: A Ghostscript frontend to visualize PostScript files
sl: Pregledovalnik PostScript dokumentov

en: A file with this name already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka s tem imenom že obstaja.
    Želite, da jo prepišem?

en: A_uto-fit mode:
sl: _Avto-povečava:

en: About this application
sl: O aplikaciji

en: Amount of _visible area to scroll
sl: Pomaknjeni _delež vidne površine

en: And many more...
sl: In še mnogo drugih...

en: Antialiased rendering
sl: Antialiasing

en: Antialiasing arguments
sl: Antialiasing

en: Autojump
sl: Avtomatsko listanje s tipkovnico

en: Automatically _flip pages
sl: Samodejno _menjaj strani

en: Broken pipe.
sl: Prekinjena cev.

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot open file %s.
sl: Ne morem odpreti datoteke %s

en: Change zoom factor to default
sl: Uporabi privzeto povečavo

en: Clear marked state of all pages
sl: Zbriši označitev vseh strani

en: Clear marked state of all pages: all pages will be unmarked.
sl: Zbriši označitev vseh strani

en: Close this window
sl: Zapri okno

en: Command line arguments for antialiasing.
sl: Parametri ukazne vrstice za antialiasing

en: Command line used to execute the PostScript interpreter.
sl: Ukazna vrstica, ki požene PostScript interpreter

en: Convert _PDF to DSC file:
sl: Pretvorba _PDF v DSC:

en: Convert _PDF to PS:
sl: Pretvorba _PDF v PS:

en: Coordinate units
sl: Enote _koordinat:

en: Could not initialize Bonobo!
sl: Ne morem inicializirati Bonoba!

en: Current page number
sl: Številka trenutne strani

en: Decrease zoom factor
sl: Zmanjšaj povečavo

en: Default document orientation
sl: Privzeta orientacija dokumenta

en: Default orientation
sl: Privzeta orientacija

en: Default page size
sl: Privzeta velikost strani

en: Default size
sl: Privzeta velikost strani

en: Default zoom factor
sl: Privzeta povečava

en: Document
sl: Dokument

en: Document height
sl: Višina dokumenta

en: Document loaded.
sl: Dokument naložen.

en: Document orientation
sl: Orientacija dokumenta

en: Document title
sl: Naslov dokumenta

en: Document width
sl: Širina dokumenta

en: Error while converting pdf file %s:
sl: Napaka pri pretvarjanju PDF datoteke %s:

en: Error while decompressing file %s:
sl: Napaka pri dekompresiranju datoteke %s:

en: Error while scanning file %s
sl: Napaka pri pregledovanju datoteke %s

en: Fallback _media orientation:
sl: Privzeta _orientacija dokumenta:

en: File is not a valid PostScript document.
sl: Datoteka ni PostScript dokument.

en: File is not readable.
sl: Ne morem prebrati datoteke.

en: First
sl: _Prva stran

en: Fit
sl: Velikost strani

en: Fit Width
sl: Širina strani

en: Fit _Width
sl: Širina strani

en: Fit to Page _Size
sl: Prikaži celo stran

en: Fit to Page _Width
sl: Prikaži širino strani

en: Fit to page size
sl: Prikaži celo stran

en: Fit to page width
sl: Prikaži širino strani

en: GGV PostScript Document Control
sl: GGV kontrola za prikaz PostScript dokumentov

en: GGV PostScript View
sl: GGV prikazovalnik PostScript dokumentov

en: GGV PostScript Viewer
sl: GGV PostScript prikazovalnik

en: GGV PostScript viewer factory
sl: GGV tovarna PostScript prikazovalnikov

en: GGV Preferences
sl: Nastavitve GGV-ja

en: GGV control status
sl: Stanje GGV kontrole

en: GGV: no document loaded
sl: GGV: dokument ni naložen.

en: GhostScript output
sl: Ghostscriptov izhod

en: Go to first page
sl: Pokaži prvo stran

en: Go to last page
sl: Pokaži zadnjo stran

en: Go to next page
sl: Pokaži naslednjo stran

en: Go to previous page
sl: Pokaži prejšnjo stran

en: Help for this application
sl: Pomoč za aplikacijo

en: If true, the orientation specified by the document will be overriden with the default orientation.
sl: Ali naj uporabim privzeto orientacijo namesto orientacije, določene v dokumentu?

en: In
sl: Povečaj

en: Increase zoom factor
sl: Povečaj povečavo

en: Interpreter failed.
sl: Napaka interpreterja.

en: Invalid geometry string "%s"
sl: Napačen opis geometrije okna: "%s"

en: Jaka Mocnik (current maintainer)
sl: Jaka Močnik

en: Landscape
sl: Ležeče

en: Last
sl: _Zadnja stran

en: Layout
sl: Izgled

en: Navigation
sl: Navigacija

en: Next
sl: Naslednja

en: No document loaded.
sl: Dokument ni naložen.

en: No pages have been marked.
    Do you want to print the whole document?
sl: Nobena stran ni označena.
    Želite natisniti celoten dokument?

en: No pages have been marked.
    Do you want to save the whole document?
sl: Nobena stran ni označena.
    Želite shraniti celoten dokument?

en: None
sl: Brez

en: Number of empty windows
sl: Število praznih oken

en: Number of pages
sl: Število strani

en: O_verride document orientation
sl: Ignoriraj o_rientacijo določeno v dokumentu

en: Open
sl: _Odpri

en: Open a file.
sl: Odpri datoteko.

en: Open a new PostScript document
sl: Naloži PostScript dokument

en: Open in new window
sl: Odpri v novem oknu

en: Open in this window
sl: Odpri v tem oknu

en: Open the preferences dialog
sl: Pokaži dialog z nastavitvami

en: Other
sl: Drugačna

en: Out
sl: Zmanjšaj

en: Outline _last visible part when scrolling
sl: Pokaži prej _vidni položaj med premikanjem

en: Override _document size
sl: Ignoriraj velikost _strani določeno v dokumentu

en: Override document orientation
sl: Ignoriraj orientacijo določeno v dokumentu

en: Override document size
sl: Ignoriraj velikost strani določeno v dokumentu

en: Override document specified orientation
sl: Ignoriraj orientacijo določeno v dokumentu

en: Override document specified page size
sl: Ignoriraj velikost strani določeno v dokumentu

en: PDF to DSC conversion command
sl: Ukaz za pretvorbo PDF datoteke v DSC datoteko

en: PDF to PS conversion command
sl: Ukaz za pretvorbo PDF datoteke v PostScript datoteko

en: Page flip
sl: Avtomatsko listanje na robu

en: Page names
sl: Imena strani

en: Panel on right-hand side
sl: Postavi stranski pano na desno stran

en: Percentage of the viewable area to move when scrolling.
sl: Delež vidne površine, ki naj se med premikanjem spremeni.

en: Percentage of the viewable area to scroll
sl: Pomaknjeni delež vidne površine

en: Portrait
sl: Pokončno

en: PostScript interpreter command
sl: Ukaz, ki požene PostScript prikazovalnik

en: Post_Script Viewer Preferences
sl: Nastavitve Post_Script prikazovalnika

en: Prev
sl: Prejšnja

en: Print marked pages
sl: Natisni označene strani

en: Print the whole document
sl: Natisni dokument

en: Printing
sl: Tiskanje

en: Printing command
sl: Ukaz za tiskanje:

en: Reload
sl: _Ponovno naloži

en: Reload current document
sl: Ponovno naloži trenutni dokument

en: Respect EOF comment
sl: Spoštuj EOF komentar

en: Save _geometry
sl: Posnemi _geometrijo okna

en: Save marked pages to a file
sl: Shrani označene strani v novo datoteko

en: Save window geometry
sl: Posnemi geometrijo okna

en: Seascape
sl: Narobe ležeče

en: Select a PostScript document
sl: Izberi PostScript dokument

en: Select a file to save pages as
sl: Izberi ime datoteke

en: Show Side_bar
sl: Prikaži stranski _pano

en: Show _Menus
sl: Prikaži _menije

en: Show _Statusbar
sl: Prikaži _statusno vrstico

en: Show _Toolbar
sl: Prikaži _orodno vrstico

en: Show _both icons and text
sl: Prikaži ikone in besedil_o

en: Show _menubar
sl: Prikaži _menu

en: Show _toolbar
sl: Prikaži _orodno vrstico

en: Show menubar
sl: Prikaži menu

en: Show only _icons
sl: Prikaži le _ikone

en: Show only t_ext
sl: Prikaži le _tekst

en: Show previous visible area when scrolling
sl: Pokaži prej vidni položaj med premikanjem

en: Show side panel
sl: Prikaži stranski pano

en: Show statusba_r
sl: Prikaži _statusno vrstico

en: Show statusbar
sl: Prikaži statusno vrstico

en: Show toolbar
sl: Prikaži orodno vrstico

en: Show/hide the menus
sl: Pokaži/skrij menije

en: Show/hide the sidebar
sl: Pokaži/skrij stranski pano

en: Show/hide the statusbar
sl: Pokaži/skrij statusno vrstico

en: Show/hide the toolbar
sl: Pokaži/skrij orodno vrstico

en: Specify the number of empty windows to open.
sl: Določi število praznih oken, ki naj jih odprem.

en: The GNOME PostScript document previewer
sl: Prikazovalnik PostScript dokumentov za namizje GNOME

en: The command line used to convert PDF files to PostScript.
sl: Ukaz za pretvorbo PDF datoteke v PostScript datoteko.

en: The command line used to create PostScript DSC files from PDF files.
sl: Ukaz za pretvorbo PDF datoteke v DSC datoteko.

en: The command used to unpack files compressed with bzip2.
sl: Ukaz za razpakiranje datotek stisnjenih z bzip2-om.

en: The command used to unpack files compressed with gzip.
sl: Ukaz za razpakiranje datotek stisnjenih z gzip-om.

en: The default page size to use when no page size is specified by the document or when the user wishes to override the size specified in the document.
sl: Privzeta velikost strani.

en: The default zoom factor for the document. The value should belong to the interval [0.05, 30.0].
sl: Privzeta povečava dokumenta. Vrednost naj pripada intervalu [0.05, 30.0].

en: The file is not a PostScript document.
sl: Datoteka ni PostScript dokument.

en: The height of the viewer's window.
sl: Višina okna.

en: The orientation to use when the document defines no orientation or when the user wishes to override the document specified orientation.
sl: Privzeta orientacija.

en: The shell command used to print files.
sl: Ukaz za tiskanje datotek.

en: The width of the viewer's window.
sl: Širina okna.

en: Toggle fullscreen mode
sl: Uporabi cel zaslon

en: Toggle marked state of all pages
sl: Spremeni označitev vseh strani

en: Toggle marked state of all pages: previously marked pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
sl: Spremeni označitev vseh strani

en: Toggle marked state of even pages
sl: Spremeni označitev sodih strani

en: Toggle marked state of even pages: previously marked even pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
sl: Spremeni označitev sodih strani.

en: Toggle marked state of odd pages
sl: Spremeni označitev lihih strani

en: Toggle marked state of odd pages: previously marked odd pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
sl: Spremeni označitev lihih strani.

en: Toolbar style
sl: Videz orodne vrstice

en: Unable to execute print command:
    %s
sl: Ne morem izvršiti ukaza za tiskanje:
    %s

en: Unable to load file:
    %s
sl: Ne morem naložiti datoteke:
    %s

en: Unable to load ggv stock icon '%s'
sl: Ne morem naložiti ikone '%s'

en: Unbzip2 command
sl: Unbzip2 ukaz:

en: Ungzip command
sl: Ungzip ukaz:

en: Units for the coordinate display.
sl: Enote za prikaz koordinat.

en: Upside Down
sl: Narobe pokončno

en: Viewer window height
sl: Višina okna

en: Viewer window width
sl: Širina okna

en: Watch document for changes
sl: Ponovno naloži datoteko, če se ta spremeni

en: Whether GGV should automatically flip pages when you scroll to the edge.
sl: Ali naj GGV avtomatsko zamenja stran, ko se premaknemo na rob?

en: Whether the PostScript display widget should poll the viewed file for changes and reload it if it changes.
sl: Ali naj GGV ponovno naloži datoteko, če se ta spremeni?

en: Whether the PostScript display widget should use its default page size instead of the one specified in the document.
sl: Ali naj GGV uporabi privzeto velikost strani namesto one iz dokumenta?

en: Whether the PostScript display widget will respect the End Of File comment. If true, the widget will only parse the document until EOF comment.
sl: Ali naj GGV spoštuje komentar za konec datoteke?

en: Whether the control should jump to next page when using keyboard to scroll.
sl: Ali naj GGV avtomatsko zamenja stran pri premikanju s tipkovnico?

en: Whether the document should be rendered in an antialiased mode.
sl: Ali naj GGV uporablja antialiasing?

en: Whether the menubar should be visible by default.
sl: Ali naj GGV prikaže menu?

en: Whether the side panel should appear on the right of the display area.
sl: Ali naj GGV prikaže stranski pano na desni strani?

en: Whether the side panel should be visible by default.
sl: Ali naj GGV prikaže stranski pano?

en: Whether the statusbar should be visible by default.
sl: Ali naj GGV prikaže statusno vrstico?

en: Whether the toolbar buttons show icons, text, both or use the GNOME-wide default.
sl: Naj ukazna vrstica vsebuje ikone, tekst, oboje ali pa upošteva nastavitve okolja?

en: Whether the toolbar should be visible by default.
sl: Ali naj GGV prikaže ukazno vrstico?

en: Whether the user wants to see a rectangle outlining the previously visible area when scrolling.
sl: Ali naj GGV pokaže obris prej vidne površine med premikanjem?

en: Whether the viewer should save and restore the window geometry.
sl: Ali naj GGV shrani in ponovno naloži geometrijo okna?

en: X geometry specification (see "X" man page).
sl: Opis geometrije okna (glej stran z navodili "X")

en: Zoom _In
sl: _Povečaj

en: Zoom _Out
sl: _Zmanjšaj

en: Zoom the page to be as wide as the window
sl: Prilagodi povečavo, tako da prikaže širino stran

en: Zoom the page to fit in the window
sl: Prilagodi povečavo, tako da prikaže celo stran

en: _About
sl: _O aplikaciji

en: _Auto-fit
sl: Avto-povečava

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Coordinate units:
sl: Enote _koordinat:

en: _Default Zoom
sl: Pri_vzeta

en: _Default Zoom:
sl: Privzeta _povečava:

en: _Document Orientation
sl: Orientacija iz dokumenta

en: _Document Size
sl: Velikost iz dokumenta

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Fallback page size:
sl: Privzeta _velikost strani:

en: _File
sl: _Datoteka

en: _First page
sl: Pr_va stran

en: _Fit Window
sl: Prilagodi _oknu

en: _Fullscreen mode
sl: _Uporabi cel zaslon

en: _Go
sl: _Pojdi

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Interpreter:
sl: PostScript _interpreter:

en: _Jump to beginning of page
sl: _Skoči na začetek strani

en: _Landscape
sl: _Ležeče

en: _Last page
sl: _Zadnja stran

en: _Layout
sl: _Izgled

en: _Next page
sl: _Naslednja stran

en: _No Auto-fit
sl: _Brez

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Orientation
sl: _Orientacija

en: _Portrait
sl: _Pokončno

en: _Previous page
sl: _Prejšnja stran

en: _Print command:
sl: Ukaz za _tiskanje:

en: _Print document
sl: Na_tisni dokument

en: _Print marked pages
sl: Natisni označene st_rani

en: _Put side panel on the right-hand side
sl: Postavi stranski pano na _desno stran

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: _Respect EOF comments
sl: Spoštuj _EOF komentar

en: _Save marked pages
sl: _Shrani označene strani

en: _Seascape
sl: _Narobe ležeče

en: _Show side panel
sl: Prikaži stranski _pano

en: _Size
sl: _Velikost strani

en: _Upside down
sl: Naro_be pokončno

en: _Use GNOME defaults
sl: Uporabi nastavitve _namizja

en: _View
sl: _Pogled

en: _Watch file
sl: _Nadziraj naloženo datoteko

en: _Zoom
sl: P_ovečava

en: inch
sl: palec

en: point
sl: pika
