gnome-applets 2.4 - en to sl translation catalogue (1148 entries)

en:  mounted
sl:  prikljopljen

en:  not mounted
sl:  ni prikljopljen

en: " reported:
sl: " sporočeno:

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
sl: %#.1fMb prejeto / %#.1fMb poslano / čas: %.1d:%.2d

en: %a, %b %d / %H:%M
sl: %a, %g %d / %H:%M

en: %s
    %d note | %s
    %d notes
sl[0]: %s:
    %d opomba
sl[1]: %s:
    %d opombi
sl[2]: %s:
    %d opombe
sl[3]: %s:
    %d opomb

en: %s does not seem to be a CD player
sl: Zdi se, da %s ni predvajalnik CDjev

en: %s:
    %d%% in use
sl: %s:
    %d%% v uporabi

en: (C) 1997 The Free Software Foundation
    (C) 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)
sl: (C) 1997 The Fundacija za prosto programje
    (C) 2001 Chris Phelps (prenos na GNOME 2)

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
sl: (C) 1998-2000 Fundacija za prosto programje

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
sl: (C) 1999-2001 Hekerji GNOME

en: (C) 2000 The Gnulix Society, (C) 2002 Free Software Foundation
sl: (C) 2000 Skupnost Gnulix, (C) 2002 Fundacija za prosto programje

en: (C) 2001, 2002 Free Software Foundation
sl: (C) 2001, 2002 Fundacija za prosto programje

en: (No
sl: (Ne

en: <b>Appearance</b>
sl: <b>Videz</b>

en: <b>Auto Completion</b>
sl: <b>Samodejno dokončevanje</b>

en: <b>Battery Color Levels (%)</b>
sl: <b>Barve nivojev baterije (%)</b>

en: <b>Behavior</b>
sl: <b>Obnašanje</b>

en: <b>Colors</b>
sl: <b>Barve</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
sl: <b>Privzete lastnosti opomb</b>

en: <b>Delete ALL sticky notes?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
sl: <b>Zbriši VSE lepljive opombe?</b>
    
    Spremembe bodo takoj shranjene.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
sl: <b>Zbriši to lepljivo opombo?</b>
    
    Spremembe bodo takoj shranjene.

en: <b>Layout</b>
sl: <b>Postavitev</b>

en: <b>Progress Bar Direction</b>
sl: <b>Smer merilca polnosti</b>

en: <b>Properties</b>
sl: <b>Lastnosti</b>

en: <b>Size</b>
sl: <b>Velikost</b>

en: <b>Suspend</b>
sl: <b>Zamrznitev</b>

en: <b>Warnings</b>
sl: <b>Opozorila</b>

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
sl: Smešen mali klon xeyes za pult GNOME.

en: A set of eyeballs for your panel
sl: Par oči na vašem pultu

en: A system load indicator
sl: Kazalec obremenjenosti sistema

en: A_ddress:
sl: Naslov:

en: AccessX Status
sl: Stanje AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
sl: Tovarna vstavkov stanj AccessX

en: Accessories
sl: Pripomočki

en: Add New Macro
sl: Dodaj nov makro

en: Add Palette
sl: Dodaj paleto

en: Add button
sl: Dodaj gumb

en: Address Entry
sl: Vnos naslova

en: Adjust the sound volume
sl: Prilagodi glasnost

en: Advanced
sl: Napredno

en: Alert you when new mail arrives
sl: Opozori me, ko prispe nova pošta

en: Algeria
sl: Alžirija

en: Amusements
sl: Zabava

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
sl: Prišlo je do napake ob izvajanju ukaza Suspend: %s
    Poskusite odpravite to napako

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
sl: Zgodila se je napaka.
    
    Nabor tipk `%s' ni podprt na tem sistemu. Prosim, izberite drug nabor.
    
    Ukaz je bil: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
sl: Zgodila se je napaka.
    
    Nisem mogel naložiti nabora tipk `%s', verjetno zaradi tega, ker programa 'xmodmap' nisem našel v poti.
    
    Ukaz je bil: %s

en: Appearance
sl: Videz

en: Appearance mode of the applet
sl: Način prikaza vstavka

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sl: Vstavek za priklaplanje in odklaplanje pogonov.

en: Applet refresh rate in milliseconds
sl: čas posodabljanja vstavka v milisekundah

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
sl: Vstavek drsi od desne proti levi, kadar je ta ključ nastavljen na resnično.

en: Arabic
sl: Arabska

en: Arabic keymap
sl: Arabska razporeditev

en: Arabic xkb keymap
sl: Arabska razporeditev xkb

en: Armenia
sl: Armenija

en: Armenian
sl: Armenska

en: Armenian Sun keymap
sl: Armenska Sunova razporeditev

en: Armenian xkb keymap
sl: Armenska razporeditev xkb

en: Ask for confirmation when connecting/disconnecting
sl: Ob povezovanju/odklapljanju vprašaj za potrditev

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
sl: Poskusi samodejno dokončevati ukaz temelječ na zgodovini že vpisanih ukazov.

en: Audio Channels
sl: Avdio kanali

en: Audio device is busy, or being used by another application
sl: Zvočna naprava je zasedena ali pa jo uporablja drug program

en: Austria
sl: Avstrija

en: Autosave timeout in minutes
sl: Časovna omejitev samodejnega shranjevanja v minutah

en: Available palettes
sl: Palete, ki so na voljo

en: B_link connection status when connecting
sl: Ob povezovanju _utripaj

en: Bac_kground:
sl: _Ozadje:

en: Backg_round:
sl: _Ozadje:

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Basque
sl: Baskovska

en: Bass
sl: Bas

en: Battery Charge Monitor
sl: Prikazatelj stanja baterije

en: Battery Charge Monitor Preferences
sl: Nastavitve prikazatelja stanja baterije

en: Battery Status Utility
sl: Pripomoček za prikaz stanja baterije

en: Battery fully re-charged
sl: Baterija je znova povsem napolnjena.

en: Battery is now fully re-charged!
sl: Baterija je povsem napolnjena.

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
sl: Baterija je šibka (%d%%) in električno omrežje ni priključeno

en: Battery power low
sl: Baterija je skoraj prazna

en: Battery: %d%% (%s)
sl: Baterija: %d%% (%s)

en: Battery: Not present
sl: Baterija: Ni prisotna

en: Battstat Factory
sl: Battstat tovarna

en: Beep for warnings
sl: Piskaj ob opozorilih

en: Beep when displaying a warning
sl: Zapiskaj, ko se prikaže opozorilo

en: Before each _update:
sl: Pred vsako _posodobitvijo:

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Belarus
sl: Belorusija

en: Belarussian
sl: Beloruska

en: Belarussian Sun keymap
sl: Beloruska Sunova razporeditev

en: Belarussian xkb keymap
sl: Beloruska razporeditev xkb

en: Belgian
sl: Belgijska

en: Belgium
sl: Belgija

en: Blink when connecting
sl: Utripaj ob povezovanju

en: Blowing dust
sl: Prah z vetrom

en: Blowing sand
sl: Pesek z vetrom

en: Blowing snowfall
sl: Sneži z vetrom

en: Blowing sprays
sl: Pršec z vetrom

en: Brazil
sl: Brazilija

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
sl: Brazilska portugalska Sunova USB razporeditev

en: Brazil Portuguese Sun keymap
sl: Brazilska portugalska Sunova razporeditev

en: Brazil Portuguese keymap
sl: Brazilsko portugalska razporeditev

en: Brazil Portuguese xkb keymap
sl: Brazilsko portugalska razporeditev xkb

en: Broken clouds
sl: Pretežno oblačno

en: Browse
sl: Brskaj

en: Browser
sl: Brskalnik

en: Bulgaria
sl: Bolgarija

en: Bulgarian
sl: Bolgarska

en: Bulgarian Cyrillic
sl: Bolgarska cirilična

en: Bulgarian Sun keymap
sl: Bolgarska Sunova razporeditev

en: Bulgarian keymap
sl: Bolgarska razporeditev

en: Bulgarian xkb keymap
sl: Bolgarska razporeditev xkb

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sl: Privzeto se lepljivim opombam ob ustvarjanju prida trenutni datum. Uporabljena je ta oblika; veljavno je vse kar lahko razčleni strftime().

en: CD Player
sl: Predvajalnik CD

en: CD Player Applet Factory
sl: Tovarna vstavka Predvajalnik CD

en: CD Player Preferences
sl: Lastnosti predvajalnika CDjev

en: CPU Load
sl: Obremenjenost CPU

en: CPU graph background color
sl: Barva ozadja grafa CPU

en: C_olor:
sl: _Barva:

en: C_onnect
sl: _Poveži se

en: C_onnecting:
sl: _Povezujem se:

en: Cach_ed
sl: _Predpomnjeno

en: Calm
sl: Mirno

en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
sl: Ne morem odpreti naprave APM!
    
    Preverite, ali imate dovoljenja za branje
    naprave APM.

en: Canada
sl: Kanada

en: Canadian Sun keymap
sl: Kanadska Sunova razporeditev

en: Canadian xkb keymap
sl: Kanadska razporeditev xkb

en: Cannot browse device
sl: Ne morem brskati naprave

en: Cannot get schema for %s: %s
sl: Nisem mogel dobiti sheme za %s: %s

en: Cannot mount device
sl: Ne morem priklopiti naprave

en: Cannot set schema for %s: %s
sl: Nisem mogel nastaviti sheme za %s: %s

en: Cd Recorder
sl: Cd zapisovalnik

en: Change
sl: Spremeni

en: Change the keyboard layout
sl: Spremeni postavitev tipkovnice

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
sl: Kanal nadzorovan s strani vstavka. Le pri uporabi OSS

en: Character Palette
sl: Paleta znakov

en: Character Palette Preferences
sl: Nastavitve palete znakov

en: Characters shown on applet startup
sl: Znaki prikazani ob zagonu vstavka

en: Charging
sl: Polnjenje

en: Charpicker Applet Factory
sl: Tovarna vstavka za izbiro znakov

en: Check for mail _every:
sl: Glej za pošto _vsakih:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sl: Izberi osnovno barvo, ki naj se uporabi za vse lepljive opombe

en: Choose a color for the note
sl: Izberi barvo za opombo

en: Choose a font for the note
sl: Izberi pisavo za opombo

en: Choose a font to use for all sticky notes
sl: Izberi pisavo, ki naj se uporabi za vse lepljive opombe

en: Choose if notes are visible on ALL workspaces
sl: Izberi ali so opombe vidne na VSEH delovnih površinah

en: Choose if the default style is forced on all notes
sl: Izberi ali je privzet slog obvezen za vse opombe

en: Choose time interval in minutes to check mail
sl: Izberi časovnih interval (v minutah) za pregledovanje pošte

en: Choose time interval in seconds to check mail
sl: Izberi časovni interval (v sekundah) za pregledovanje pošte

en: City:
sl: Mesto:

en: Clear Sky
sl: Jasno nebo

en: Clic_k:
sl: _Klik:

en: Click this button for the list of previous commands
sl: Kliknite ta gumb za seznam prejšnjih ukazov

en: Click this button to Play or Pause the CD
sl: Kliknite ta gumb za predvajanje ali premor CDja

en: Click this button to Play the next track in the CD
sl: Kliknite ta gumb za predvajanje naslednje sledi na CDju

en: Click this button to Play the previous track in the CD
sl: Kliknite ta gumb za predvajanje prejšnje sledi na CDju

en: Click this button to Stop playing the CD
sl: Kliknite ta gumb za ustavitev predvajanja CDja

en: Click this button to eject the CD
sl: Kliknite ta gumb za izvrz CDja

en: Click this button to start the browser
sl: Kliknite ta gumb za zagon brskalnika

en: Click to Enter Weather.com
sl: Kliknite za vstop na Weather.com

en: Click to add a new palette
sl: Kliknite za dodajanje nove palete

en: Click to delete the selected palette
sl: Kliknite za brisanje izbrane palete

en: Click to edit the selected palette
sl: Kliknite za urejanje izbrane palete

en: Close note
sl: Zapri opombo

en: Co_mmand:
sl: _Ukaz:

en: Co_nnected:
sl: _Povezan:

en: Co_nnection command:
sl: Ukaz za _vzpostavitev povezave:

en: Colors
sl: Barve

en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

en: Command Line Preferences
sl: Nastavitve Ukazne vrstice

en: Command executed when connecting
sl: Ukaz, ki naj se izvede ob povezovanju

en: Command executed when disconnecting
sl: Ukaz, ki naj se izvede ob odklapljanju

en: Command line
sl: Ukazna vrstice

en: Command line _background:
sl: Ozadje ukazne vrstice:

en: Command line _foreground:
sl: Ospredje ukazne vrstice:

en: Command to execute before each update
sl: Ukaz, ki naj se zažene pred vsako posodobitvijo

en: Command to execute when checking mail
sl: Ukaz za izvedbo ob preverjanju pošte

en: Command to execute when clicked
sl: Ukaz, ki naj se zažene, ko je kliknjeno

en: Command to execute when new mail arrives
sl: Ukaz, ki naj se zažene, ko prispe nova pošta:

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
sl: Ukaz za izvedbo ob kliku na Nadzornik dohodnega predala

en: Command to run before checking mail
sl: Ukaz za izvedbo pred preverjanjem pošte

en: Command to send to suspend the computer
sl: Ukaz, ki naj se pošlje za zamrznitev računalnika

en: Commands
sl: Ukazi

en: Comoros
sl: Komoros

en: Con_firm connection
sl: Po_trdi povezavo

en: Conditions:
sl: Razmere:

en: Connection Status
sl: Stanje povezave

en: Connections
sl: Povezave

en: Copyright (C) 1998
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1998

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1999 Dave Camp

en: Copyright (C) 2003 Sun Microsystems
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 2003 Sun Microsystems

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1999 S. Papadimitriou

en: Could not connect to the Internet.
sl: Nisem se mogel povezati z internetom.

en: Could not retrieve the stock data.
sl: Nise mogel prenesti podatkov o delnicah.

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sl: Ustvari, poglej ali upravljaj lepljive opombe na namizju

en: Critical
sl: Kritično

en: Croatia
sl: Hrvaška

en: Croatian
sl: Hravaška

en: Croatian keymap
sl: Hrvaška razporeditev

en: Current Conditions
sl: Trenutne razmere

en: Current _stocks:
sl: Tren_utne delnice:

en: Custom
sl: Po meri

en: Czech
sl: Češka

en: Czech Republic
sl: Češka Republika

en: Czech Sun keymap
sl: Češka Sunova razporeditev

en: Czech and Slovak xkb keymap
sl: Češčka in slovaška razporeditev xkb

en: Czech keymap
sl: Češka razporeditev

en: Czech qwertz xkb keymap
sl: Češka quertz razporeditev xkb

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
sl: ZASTARELO - Znaki, ki se pokažejo ob zagonu vstavka

en: Danish
sl: Danska

en: Danish Sun Type-4 keymap
sl: Danska Sunova razporeditev Type-4

en: Danish Sun USB keymap
sl: Danščina, Sunova USB razporeditev

en: Danish Sun keymap
sl: Danska Sunova razporeditev

en: Danish keymap
sl: Danska razporeditev

en: Danish xkb keymap
sl: Danska razporeditev xkb

en: Date format of note's title
sl: Oblika zapisa datuma naziva opombe

en: Default click behavior of the applet
sl: Privzeto obnašanje vstavka ob kliku

en: Default color for new notes
sl: Privzeta barva novih opomb

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
sl: Privzeta barva za nove lepljive opombe. Biti mora v obliki šestnajstiške številke HTML,na primer: "#30FF50".

en: Default font for new notes
sl: Privzeta pisava za nove opombe

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
sl: Privzeta pisava za nove opombe Biti mora ime pisave Pango, na primer: "Sans Italic 10"

en: Default height for new notes
sl: Privzeta višina novih opomb

en: Default height for new sticky notes in pixels.
sl: Privzeta višina za nove lepljive opombe v pikslih.

en: Default width for new notes
sl: Privzeta širina novih opomb

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sl: Privzeta širina za nove lepljive opombe v pikslih.

en: Delete button
sl: Gumb za brisanje

en: Denmark
sl: Danska

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sl: Za ta položaj podrobna napoved ni na voljo.
    Poskusite državno napoved; IWIN napovedi so na voljo le za mesta v ZDA.

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
sl: Ali naj vstavek samodejno posodablja svoje statistične podatke o vremenu ali ne.

en: Device Path
sl: Pot naprave

en: Device _path:
sl: _Pot naprave:

en: Dew point:
sl: Rosenje:

en: Digital1
sl: Digitalni1

en: Digital2
sl: Digitalni2

en: Digital3
sl: Digitalni3

en: Directory in which the theme is located
sl: Imenik v katerem se nahaja tema

en: Disabled
sl: Izključen

en: Disconnec_ted:
sl: _Nepovezan:

en: Disk Mounter
sl: Prilopnik pogonov

en: Disk Mounter Preferences
sl: Nastavitve Priklopnika pogonov

en: Displa_y only symbols and price
sl: Kaži _le simbole in cene

en: Display
sl: Prikaz

en: Display a confirmation dialog when connecting or disconnecting.
sl: Ob povezovanju/odklapljanju vprašaj za potrditev

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
sl: Kaži le simbole delnic skupaj z njihovo vrednostjo. Ne kaži sprememb v vrednosti.

en: Display only symbols and price
sl: Kaži le simbole in cene

en: Display radar map
sl: Kaži radarsko sliko

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sl: Prikaže trenutno stanje možnosti dostopnosti tipkovnice

en: Djibouti
sl: Džibouti

en: Do we run the exec-command
sl: Ali zaženemo ukaz exec

en: Do we run the newmail-command
sl: Ali zaženemo ukaz newmail

en: Do we want to save the password to disk
sl: Želimo shraniti geslo na disk

en: Do you want to connect?
sl: Ali želite vzpostaviti povezavo?

en: Drain from top
sl: Črpaj iz vrha

en: Drifting dust
sl: Prah v pasovih

en: Drifting sand
sl: Pesek v pasovih

en: Drifting snow
sl: Sneži v pasovih

en: Drive Mount Applet Factory
sl: Tovarna vstavka Priklopnik pogonov

en: Drivemount command failed.
    "
sl: Ukaz za priklop je spodletel.
    "

en: Drizzle
sl: Pršenje

en: Dust
sl: Prah

en: Dust whirls
sl: Prašni vrtinec

en: Dust whirls in the vicinity
sl: Prašni vrtinci v okolici

en: Duststorm
sl: Prašni vihar

en: Duststorm in the vicinity
sl: Prašni vihar v okolici

en: Dutch
sl: Nizozemska

en: Dutch Sun keymap
sl: Nizozemska Sunova razporeditev

en: Dutch keymap
sl: Nizozemska razporeditev

en: Dutch xkb keymap
sl: Nizozemska razporeditev xkb

en: Dvorak xkb keymap
sl: Dvoržakova razporeditev xkb

en: E_nable history-based auto completion
sl: Vključi samodejno dokončavanje temelječe na zgodovini

en: East
sl: Vzhod

en: East - NorthEast
sl: Vzhod - severovzhod

en: East - Southeast
sl: Vzhod - jugovzhod

en: Edit Keyboard
sl: Uredi tipkovnico

en: Edit Palette
sl: Uredi paleto

en: Edit button
sl: Gumb za urejanje

en: Egypt
sl: Egipt

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Elapsed time
sl: Pretečen čas

en: Empty notes are always deleted without confirmation
sl: Prazne opombe so vedno zbrisane brez potrebe po potrditvi

en: Enable CPU load graph
sl: Vključi graf obremenjenosti CPU

en: Enable _radar map
sl: Vključi _radarsko sliko

en: Enable load average graph
sl: Vključi graf povprečne obremenjenosti

en: Enable memory load graph
sl: Vključi graf zasednenosti pomnilnika

en: Enable network load graph
sl: Vključi graf pretoka mreže

en: Enable swap load graph
sl: Vključi graf zasedenosti imenjevalne datoteke

en: Encrypted password
sl: Šifrirano geslo

en: English
sl: Angleška

en: English Sun Type-4 keymap
sl: Angleška Sunova razporeditev Type-4

en: English Sun USB keymap
sl: Angleška Sunova razporeditev USB

en: English Sun keymap
sl: Angleška Sunova razporeditev

en: English keymap
sl: Angleščka razporeditev

en: Enter the URL
sl: Vnesite URL

en: Error
sl: Napaka

en: Error checking mail
sl: Napaka ob preverjanju pošte

en: Error connecting to mail server.
sl: Napaka ob povezovanju s poštnim strežnikom.

en: Error displaying help
sl: Napaka ob prikazovanju pomoči

en: Error syncing config data: %s
sl: Napaka ob usklajevanju nastavitvenih podatkov: %s

en: Estonia
sl: Estonija

en: Estonian
sl: Estonska

en: Estonian Sun keymap
sl: Estonska Sunova razporeditev

en: Estonian keymap
sl: Estonska razporeditev

en: Estonian xkb keymap
sl: Estonska razporeditev xkb

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
sl: Vsakič, ko preteče navedeno število minut, se lepljive opombe samodejno shranijo.

en: F_ree
sl: P_rosto

en: Factory for CD player applet
sl: Tovarna za vstavek Predvajalnik CD

en: Factory for creating inbox monitors.
sl: Tovarna za izdelovanje vstavkov nadzora dohodne pošte

en: Factory for creating the weather applet.
sl: Tovarna za izdelovanje vstavka o vremenu

en: Factory for drive mount applet
sl: Tovarna vstavka za priklaplanje pogonov

en: Failed to access configuration source(s): %s
sl: Nisem uspel dostopati do vira nastavitev: %s

en: Failed to get METAR data.
sl: Nisem mogel dobiti podatkov METAR.

en: Fast
sl: Hitro

en: Fetch a radar map on each update.
sl: Prenesi radarsko sliko ob vsaki posodobitvi

en: Few clouds
sl: Pretežno jasno

en: Few ice pellets
sl: Nekaj babjega pšena

en: Finland
sl: Finska

en: Finnish
sl: Finska

en: Finnish Sun keymap
sl: Finska Sunova razporeditev

en: Finnish keymap
sl: Finska razporeditev

en: Finnish xkb keymap
sl: Finska razporeditev xkb

en: Flag
sl: Zastava

en: Flag and Label
sl: Zastava in oznaka

en: Flag image for the keyboard layout
sl: Označi sliko za rapored tipkovnice

en: Floppy
sl: Disketa

en: Fog
sl: Megla

en: Fog in the vicinity
sl: Megla v okolici

en: Folder Entry box
sl: Škatla za vnos mape

en: Font
sl: Pisava

en: Font and Colors
sl: Pisava in barve

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sl: Za vodoravne pulte, širina grafa v pikslih. Za navpične, višina grafa.

en: For_eground:
sl: Os_predje:

en: Force _default color and font on notes
sl: _Privzeta barva in pisava sta obvezni za vse opombe

en: Forecast
sl: Napoved

en: Forecast Report
sl: Vremenska napoved

en: Foregroun_d:
sl: Ospre_dje:

en: Former Czechoslovakia
sl: Bivša češkoslovaška

en: France
sl: Francija

en: Freezing drizzle
sl: Zmrzujoče pršenje

en: Freezing fog
sl: Zmrzujoča megla

en: Freezing rain
sl: Zmrzujoč dež

en: French
sl: Francoska

en: French PC/AT 101 keyboard
sl: Francoska tipkovnica PC/AT 101

en: French Sun USB keymap
sl: Francoska Sunova razporeditev USB

en: French Sun keymap
sl: Francoska Sunova razporeditev

en: French Swiss
sl: Švicarska francoska

en: French Swiss keymap
sl: Švicarska francoska razporeditev

en: French keymap
sl: Francoska razporeditev

en: French xkb keymap
sl: Francoska razporeditev xkb

en: French-Canadian 105-key
sl: Francoska-kanadska s 105 tipkami

en: Full Battery Notification
sl: Opozorilo o polnosti baterije

en: Funnel cloud
sl: Tromba

en: GB 102-key
sl: Velika Britanija s 102 tipkami

en: GB 105-key
sl: Velika Britanija s 105 tipkami

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sl: Nastavljena je okoljska spremenljivka GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, zato ne nameščam shem

en: GKB Factory
sl: Tovarna GKB

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
sl: Domača stran GKB (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GNOME Weather
sl: GNOME Vreme

en: General
sl: Splošno

en: Georgia
sl: Gruzija

en: Georgian
sl: Gruzijska

en: Georgian Latin
sl: Gruzijska latinska

en: Georgian Russian layout
sl: Gruzijska ruska razporeditev

en: Georgian keymap
sl: Gruzijska razporeditev

en: German
sl: Nemška

en: German Sun Type-4 keymap
sl: Nemška Sunova razporeditev Type-4

en: German Sun USB keymap
sl: Nemška Sunova razporeditev USB

en: German Sun keymap
sl: Nemška, Sunova razporeditev

en: German Swiss with Euro
sl: Švicarska nemška z Evrom

en: German keymap
sl: Nemška razporeditev

en: German xkb keymap
sl: Nemška razporeditev xkb

en: Germany
sl: Nemčija

en: Get continuously updated stock quotes
sl: Neprestano osvežuj kotiranje delnic

en: Geyes
sl: Goči

en: Geyes Applet Factory
sl: Tovarna vstavka Goči

en: Geyes Preferences
sl: Nastavitve Goči

en: Gnome Keyboard default
sl: Privzeta Gnome tipkovnica

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sl: Vstavek Gnome pult za izbiro čudnih znakov, ki niso na moji tipkovnici. Izdano pod splošno javno licenco GNU.

en: Graph color for Ethernet network activity
sl: Barva grafa za dejavnost mreže Ethernet

en: Graph color for PLIP network activity
sl: Barva grafa za dejavnost mreže PLIP

en: Graph color for SLIP network activity
sl: Barva grafa za dejavnost mreže SLIP

en: Graph color for buffer memory
sl: Barva grafa za izravnalni pomnilnik

en: Graph color for cached memory
sl: Barva grafa za pomnilnik namenjen predpomnenju

en: Graph color for load average
sl: Barva garfa za povprečno obremenjenost

en: Graph color for nice-related CPU activity
sl: Barva grafa za dejavnost procesorja povezano z 'nice'

en: Graph color for other network usage
sl: Barva grafa za dejavnost drugih vrst mrež

en: Graph color for shared memory
sl: Barva grafa za deljen pomnilnik

en: Graph color for system-related CPU activity
sl: Barva grafa za dejavnost procesorja povezano s sistemom

en: Graph color for user-related CPU activity
sl: Barva grafa za dejavnost procesorja povezano z uporabnikom

en: Graph color for user-related memory usage
sl: Barva grafa za pomnilnik povezan z uporabnikom

en: Graph color for user-related swap usage
sl: Barva grafa za izmenjalno datoteko povezano z uporabnikom

en: Graph size
sl: Velikost grafa

en: Greece
sl: Grčija

en: Greek
sl: Grška

en: Greek keymap
sl: Grška razporeditev

en: Greek xkb keymap
sl: Grška razporeditev xkb

en: Gtik Applet Factory
sl: Tovarna vstavka Gtik

en: Gweather Applet Factory
sl: Tovarna vstavka Gweather

en: H_eight:
sl: _Višina

en: Hail
sl: Toča

en: Hail showers
sl: Ploha toče

en: Hailstorm
sl: Nevihta toče

en: Hard Disk
sl: Trdi disk

en: Haze
sl: Suha motnost

en: Heavy drizzle
sl: Močno pršenje

en: Heavy duststorm
sl: Močan prašni vihar

en: Heavy ice pellets
sl: Močno babje pšeno

en: Heavy rain
sl: Močan dež

en: Heavy sandstorm
sl: Močan peščeni vihar

en: Heavy snow
sl: Močno sneži

en: Heavy snow grains
sl: Močno zrnato sneži

en: Hebrew
sl: Hebrejska

en: Hebrew Sun keymap
sl: Hebrejska Sunova razporeditev

en: Hebrew keymap
sl: Hebrejska razporeditev

en: Hebrew xkb keymap
sl: Hebrejska razporeditev xkb

en: High
sl: Polno

en: History
sl: Zgodovina

en: History list
sl: Seznam zgodovine

en: How often (in milliseconds) we check the mail
sl: Kako pogosto (v milisekundah) preverjamo pošto

en: Humidity:
sl: Vlažnost:

en: Hungarian
sl: Madžarska

en: Hungarian 101-key latin 1
sl: Madžarska s 101 tipkami, latin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
sl: Madžarska s 101 tipkami, latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
sl: Madžarska s 105 tipkami, latin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
sl: Madžarska s 105 tipkami, latin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
sl: Madžarska tipkovnica PC/AT 101

en: Hungarian latin1
sl: Madžarska latin 1

en: Hungarian latin2 Sun keymap
sl: Madžarska Sunova razporeditev latin2

en: Hungarian latin2 xkb keymap
sl: Madžarska razporeditev latin 2 xkb

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
sl: Madžarska razporeditev type5 latin1

en: Hungary
sl: Madžarska

en: I_dle
sl: _Prosto

en: Ice crystals
sl: Ledene iglice

en: Ice pellet storm
sl: Nevihta babjega pšena

en: Ice pellets
sl: Babje pšeno

en: Iceland
sl: Islandija

en: Icelandic
sl: Islandska

en: Icelandic Sun keymap
sl: Islandska Sunova razporeditev

en: Icelandic keymap
sl: Islandska razporeditev

en: Icelandic xkb keymap
sl: Islandska razporeditev xkb

en: If mail should be checked automatically
sl: Ali naj bo pošta preverjana samodejno

en: If this is enabled, we save the password in gconf
sl: Če je to vklopljeno, se bo geslo shranilo v gconf

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
sl: Če je to nastavljeno se bo pošta pregledovala vsakih update-freq milisekund

en: If this is set, we should run the exec-command
sl: Če je to nastalvjeno, moramo pognati ukaz exec

en: If this is set, we should run the newmail-command
sl: Če je to nastavljeno, moramo pognati ukaz newmail

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sl: Če je ta možnost izključena, se lahko uporabi poljubna barva za privzeto barvo vseh lepljivih opomb.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sl: Če je ta možnost izključena, se lahko uporabi poljubna pisava za privzeto pisavo vseh lepljivih opomb.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sl: Če je ta možnost vključena, bodo izbrane barve in pisave, ki so bile določene posameznim opombam prezrte.

en: If true, then retreive a radar map from a location specified by the "radar" key.
sl: Če je resnično, potem dobi radarsko sliko iz mesta navedenega v ključu "radar".

en: Inbox Monitor
sl: Nadzornik dohodne pošte

en: Inbox Monitor Factory
sl: Tovarna nadzornikov dohodne pošte

en: Inbox Monitor Preferences
sl: Lastnosti Nadzornika dohodnega predala

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
sl: Nadzornik dohodnega predala vas obvešča o prhodu nove pošte v vaš nabiralnik

en: Inbox Settings
sl: Nastavitve dohodnega predala

en: Input Gain
sl: Vhodna ojačitev

en: Insert characters
sl: Vstavi znake

en: Insert special characters
sl: Vstavi posebne znake

en: International
sl: Mednarodna

en: Interval for checking mail
sl: Interval za preverjanje pošte

en: Interval timeout to check mount point status
sl: Čas v katerem naj se preveri stanje priklopa

en: Invalid
sl: Neveljavno

en: Iraq
sl: Irak

en: Israel
sl: Izrael

en: It can be "Flag and Label", "Label" or "Flag"
sl: Lahko je "Flag and Label", "Label" ali "Flag"

en: Italian
sl: Italjanska

en: Italian Sun Type-4 keymap
sl: Italjanska Sunova razporeditev Type-4

en: Italian Sun USB keymap
sl: Italjanska Sunova razporeditev USB

en: Italian Sun keymap
sl: Italjanska Sunova razporeditev

en: Italian keymap
sl: Italjanska razporeditev

en: Italian xkb keymap
sl: Italjanska razporeditev xkb

en: Italy
sl: Italija

en: Japan
sl: Japonska

en: Japanese
sl: Japonska

en: Japanese Sun Type-4 keymap
sl: Japonska Sunova razporeditev Type-4

en: Japanese Sun keymap
sl: Japonska Sunova razporeditev

en: Japanese keymap
sl: Japonska razporeditev

en: Japanese xkb keymap
sl: Japonska razporeditev xkb

en: Jaz Drive
sl: Pogon Jaz

en: Jordan
sl: Jordanija

en: Keybinding for switching layout
sl: Vroča tipka za preklop med razporeditvami

en: Keyboard Accessibility Status
sl: Stanje dostopnosti tipkovnice

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sl: Totvarna vstavkov stanj dostopnosti tipkovnice

en: Keyboard Layout Selector
sl: Preklopnik razporeditve tipkovnice

en: Keyboard Layout Switcher
sl: Preklopnik postavitve tipkovnice

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
sl: Nastavitve preklopnika postavitve tipkovnice

en: Keyboard Shortcuts
sl: Bljižnice tipkovnice

en: Keyboards
sl: Tipkovnice

en: Keyboards (select and press add)
sl: Tipkovnice (izberi in pritisni dodaj)

en: Keymap `%s' for the country %s already exists
sl: Razporeditev `%s' za državo %s že obstaja

en: Kuwait
sl: Kuvajt

en: Label
sl: Oznaka

en: Lao
sl: Laoška

en: Lao keymap
sl: Laoška razporeditev

en: Last update:
sl: Zadnja posodobitev:

en: Latvia
sl: Latvija

en: Latvian
sl: Latvijska

en: Latvian Sun keymap
sl: Latvijska Sunova razporeditev

en: Lebanon
sl: Libanon

en: Libyan Arab Jamahiriya
sl: Libijska arabska Jamahiriya

en: Light drizzle
sl: Rahlo pršenje

en: Light rain
sl: Rahel dež

en: Light snow
sl: Rahlo sneži

en: Light snow grains
sl: Rahlo zrnato sneži

en: Line
sl: Vhod

en: Line1
sl: Vhod1

en: Line2
sl: Vhod2

en: Line3
sl: Vhod3

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
sl: Seznam, ki vsebuje delnice, ki bodo prikazane. Sestavljen je iz idjev delnic ločenimi z "+".

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
sl: Seznam vnosov GConfValue, ki vsebuje nize za vnose zgodovine

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
sl: Seznam vnosov GConfValue, ki vsebuje nize za makre

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
sl: Seznam vnosov GConfValue, ki vsebuje nize za vzorce makrov

en: List of available palettes
sl: Seznam palet, ki so na voljo

en: List of strings containing the available palettes
sl: Seznam nizov, ki vsebujejo palete, ki so na voljo

en: Lithuania
sl: Litvanija

en: Lithuanian
sl: Litvanska

en: Lithuanian Sun keymap
sl: Litvanska Sunova razporeditev

en: Lithuanian keymap
sl: Litvanska razporeditev

en: Lithuanian programmers xkb keymap
sl: Litvanska programerska razporeditev xkb

en: Lithuanian qwerty xkb keymap
sl: Litvanska qwerty razporeditev xkb

en: Lithuanian standard xkb keymap
sl: Litvanska običajna razporeditev xkb

en: Load
sl: Obremenjenost

en: Load Average
sl: Povprečna obremenitev

en: Load graph background color
sl: Barva ozadja grafa obremenjenosti procesorja:

en: Local maildir
sl: Krajevnem poštnem imeniku

en: Local mailspool
sl: Krajevnem mailspoolu

en: Location
sl: Položaj

en: Location view
sl: Pogled položaja

en: Lock/Unlock note
sl: Zakleni/odkleni opombo

en: Locked note
sl: Zaklenjena opomba

en: Low
sl: Prazno

en: Low Battery Notification
sl: Opozorilo o nizki napolnjenosti baterije

en: Lowered color
sl: Znižana barva

en: Macedonia
sl: Makedonija

en: Macedonian
sl: Makedonska

en: Macedonian Sun keymap
sl: Makedonska Sunova razporeditev

en: Macedonian xkb keymap
sl: Mekedonska razporeditev xkb

en: Macro command list
sl: Seznam ukazov makrov

en: Macro pattern list
sl: Seznam vzorcev makrov

en: Macros
sl: Makri

en: Mail Server Entry box
sl: Škatla za vnos poštnega strežnika

en: Mail _spool file:
sl: Datoteka _spool pošte:

en: Mail check
sl: Preverjanje pošte

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
sl: Preverjanje potšte vas opozori, ko v vaš predal prispe nova pošta

en: Mail s_erver:
sl: Poštni _strežnik:

en: Mailbox _resides on:
sl: Poštni predal _leži na:

en: Mailcheck
sl: Preverjalnik pošte

en: Main Volume
sl: Glavna glasnost

en: Make the applet blink when the modem is connecting.
sl: Vstavek naj utripa, ko se modem povezuje

en: Marocco
sl: Maroko

en: Medium
sl: Srednje

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Memory Load
sl: Zasedenost pomnilnika

en: Memory graph background color
sl: Barva ozadja grafa pomnilnika

en: Microphone
sl: Mikrofon

en: Mini-Commander
sl: Mini-upravnik

en: Mini-Commander applet
sl: Vstavek Mini-upravnik

en: MiniCommander Applet Factory
sl: Tovarna vstavka Mini-upravnik

en: Mist
sl: Meglice

en: Mix
sl: Miks

en: Modem Lights
sl: Vstavek Luči modema

en: Modem Lights Preferences
sl: Nastavitve Luči modema

en: Modem Options
sl: Možnosti modema

en: Modem device name
sl: Ime naprave modema

en: Modem lock file
sl: Datoteka za zaklepanje modema

en: Moderate drizzle
sl: Zmerno pršenje

en: Moderate ice pellets
sl: Zmerno babje pšeno

en: Moderate rain
sl: Zmeren dež

en: Moderate snow
sl: Zmerno sneži

en: Moderate snow grains
sl: Zmerno zrnato sneži

en: Mongolia
sl: Mongolija

en: Mongolian
sl: Mongolska

en: Mongolian alt keymap
sl: Mongolskaa drugačna razporeditev

en: Mongolian keymap
sl: Mongolska razporeditev

en: Mongolian phonetic keymap
sl: Mongolska fonetična razporeditev

en: Monitor a laptop's remaining power
sl: Nadzoruj preostanek energije prenosnika

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sl: Nadzoruje trenutne vremenske razmere in napoved

en: Monitor the quality of a wireless network link
sl: Nadziraj kvaliteto brezžične mrežne povezave

en: Monitored Resources
sl: Nadzorovani viri

en: Moun_ted icon:
sl: P_riklopljena ikona:

en: Mount local disks and devices
sl: Priklopi lokalne pogone in naprave

en: Moves towards _bottom
sl: Premika se proti _dnu

en: Moves towards _top
sl: Premika se proti _vrhu

en: Multimedia
sl: Multimedija

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sl: Okoljska spremenljivka GCONF_CONFIG_SOURCE mora biti nastavljena

en: N_ice
sl: _Lepo (nice)

en: Net Load
sl: Obremenjenost mreže

en: Netherlands
sl: Nizozenska

en: Network
sl: Omrežje

en: Network graph background color
sl: Barva ozadja grafa mreže

en: New Mail
sl: Nova pošta

en: Next Track
sl: Naslednja sled

en: No Wireless Devices
sl: Ni brezžičnih naprav

en: No audio device
sl: Ni avdio naprave

en: No longer used
sl: Ni več v uporabi

en: No mail.
sl: Ni pošte.

en: North
sl: Sever

en: North - NorthEast
sl: Sever - Severovzhod

en: North - Northwest
sl: Sever - severozahod

en: Northeast
sl: Severovzhod

en: Northwest
sl: Severozahod

en: Norway
sl: Norveška

en: Norwegian
sl: Norveška

en: Norwegian Sun keymap
sl: Norveška Sunova razporeditev

en: Norwegian xkb keymap
sl: Norveška razporeditev xkb

en: Not used anymore
sl: Ni več v uporabi

en: Notify user when the battery is full
sl: Opozori uporabnika, ko je baterija povsem napolnjena

en: Notify user when the battery is low
sl: Opozori uporabnika, ko je napolnjenost baterije nizka

en: Number of configured keymaps
sl: Število nastavljenih razporeditev

en: O_utline
sl: _Obroba

en: Occurs when the applet is either left-clicked or "enter" is pressed. The options are "0" for "New Note", "1" for "Show/Hide All Notes", and "2" for "Lock/Unlock All Notes".
sl: Zgodi se, ko je vstavek kliknjen z levim gumbom ali je pritisnjen "enter". Možnosti so: "0" za "Nova opomba", "1" za "Kaži/skrij vse opombe" in "2" za "Zakleni/odkleni vse opombe".

en: Options
sl: Nastavitve

en: Orange value level
sl: Stopnja oranžne vrednosti

en: Othe_r
sl: _Ostalo

en: Output Gain
sl: Izhodna ojačitev

en: Overcast
sl: Oblačno

en: Pal_ettes:
sl: _Palete:

en: Palestinian Territory
sl: Palestina

en: Palette entry
sl: Vnos palete

en: Palettes list
sl: Seznam palet

en: Panel applet for playing audio CDs
sl: Vstavek za predvajanje glasbenih CDjev

en: Partial fog
sl: Megla s presledki

en: Password Entry box
sl: Škatla za vnos gesla

en: Patches of fog
sl: Ponekod megla

en: Path to the animation file
sl: Pot do datoteke z animacijo

en: Path to the device
sl: Pot do naprave

en: Pcm
sl: PCM

en: Pcm2
sl: PCM2

en: Perform history autocompletion
sl: Samodejno dokončuj s pomočjo zgodovine

en: Phone Input
sl: Vhod Phone

en: Phone Output
sl: Izhod Phone

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Pick a color for the sticky note
sl: Izberi barvo za lepljivo opombo

en: Pick a default sticky note color
sl: Izberi privzeto barvo lepljivih opomb

en: Pick a default sticky note font
sl: Izberi privzeto pisavo lepljivih opomb

en: Pick a font for the sticky note
sl: Izberi pisavo za lepljivo opombo

en: Plain Russian keymap
sl: Običajna ruska razporeditev

en: Play / Pause
sl: Predvajaj / Premor

en: Play a _sound when new mail arrives
sl: Ob prejemu nove pošte _zaigraj zvok

en: Play a sound when mail is recieved
sl: Predvajaj zvok, ko je prejeta pošta

en: Please enter your mailserver's _password:
sl: Prosim, vpišite _geslo za vaš poštni strećnik:

en: Poland
sl: Poljska

en: Polish
sl: Poljščina

en: Polish Sun keymap
sl: Poljska Sunova razporeditev

en: Polish deadkeys
sl: Poljske mrtve tipke

en: Polish xkb keymap
sl: Poljska razporeditev xkb

en: Portugal
sl: Portugalska

en: Portugal Deadkeys
sl: Portugalske mrtve tipke

en: Portuguese
sl: Portugalska

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
sl: Portugalska Sunova razporeditev Type-4

en: Portuguese Sun keymap
sl: Portugalska Sunova razporeditev

en: Portuguese keymap
sl: Portugalska razporeditev

en: Portuguese xkb keymap
sl: Portugalska razporeditev xkb

en: Press a key or press Esc to cancel
sl: Pritisnite tipko ali Esc za preklic

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
sl: Pritisnite vročo tipko za preklop med razporeditvami. Vročo tipko lahko nastavite v dialogu z nastavitvami

en: Pressure:
sl: Pritisk:

en: Previous Track
sl: Prejšnja sled

en: Processor
sl: Procesor

en: Produces keyboard layout switcher applets.
sl: Proizvede vstavek za postavitev tipkovnice

en: Qatar
sl: Katar

en: Radar Map
sl: Radarska slika

en: Radio
sl: Radijo

en: Rain
sl: Dež

en: Rain showers
sl: Plohe

en: Raised color
sl: Zvišana barva

en: Receive Data
sl: Podatki o prejemu

en: Receive background color
sl: Barva ozadja sprejemanja

en: Receive foreground color
sl: Barva ospredja sprejemanja

en: Recording Level
sl: Stopnja snemanja

en: Red value level
sl: Stopnja rdeče vrednosti

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sl: Izdano pod Splošno javno licenco GNU.
    
    Sistemski nadzornik obremenitve, sposoben prikazovanja grafov uporabe CPU, ram in izmenjevalnega prostora ter omrežnega prometa.

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
sl: Izdano pod GNU splošno javno licenco.
    
    Vstavek za nadzorovanje lokalnih vremenskih pogojev.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
sl: Izdan pod GNU splošno javno licenco.
    Klic in prikaz stanja modema.
    Luči od zgoraj ali od leve so pošiljanje in sprejemanje podatkov.

en: Remote IMAP-server
sl: Oddaljenem strežniku IMAP

en: Remote POP3-server
sl: Oddaljenem strežniku POP3

en: Remote folder for mail retrieval
sl: Oddaljena mapa za prenos pošte

en: Remote server to connect to for our mail
sl: Oddaljen strežnik naše pošte

en: Resize note
sl: Spremeni velikost opombe

en: Resource
sl: Vir

en: Retrieval failed
sl: Prevzem spodletel

en: Right to left scrolling
sl: Drsenje od desne proti levi

en: Romania
sl: Romunija

en: Romanian
sl: Romunska

en: Romanian Sun keymap
sl: Romunska Sunova razporeditev

en: Romanian xkb keymap
sl: Romunska razporeditev xkb

en: Run this command before we check the mail
sl: Poženi ta ukaz preden preverjamo pošto

en: Russia
sl: Rusija

en: Russian
sl: Ruska

en: Russian Cyrillic
sl: Ruska cirilična

en: Russian Sun keymap
sl: Ruska Sunova razporeditev

en: Russian keymap
sl: Ruska razporeditev

en: Russian xkb keymap
sl: Ruska razporeditev xkb

en: S_wap Space
sl: _Zasedenost izmenjevalnega prostora

en: S_witch layout:
sl: _Preklopi razpored:

en: S_ystem
sl: S_istem

en: Sand
sl: Pesek

en: Sandstorm
sl: Peščeni vihar

en: Sandstorm in the vicinity
sl: Peščeni vihar v okolici

en: Saudi Arabia
sl: Savdska arabija

en: Saved mute state
sl: Shranjeno utišano stanje

en: Saved volume to restore on startup
sl: Shranjena glasnost za obnovitev ob zagonu

en: Scattered clouds
sl: Delno oblačno

en: Scroll _left to right
sl: Drsi od _leve proti desni

en: Scrolling
sl: Drsenje

en: See the ForeCast Details
sl: Poglej podrobnosti napovedi

en: Select Keyboard
sl: Izberite tipkovnico

en: Select Location from the list
sl: Izberi položaj iz seznama

en: Select Mount Directory
sl: Izberi imenik priklopa

en: Select a_nimation:
sl: Izberi _animacijo:

en: Select icon for mounted
sl: Izberi ikono za prikljopljeno

en: Select icon for unmounted
sl: Izberi ikono za neprikljopljeno

en: Send Data
sl: Podatki o pošiljanju

en: Send background color
sl: Barva ozadja pošiljanja

en: Send foreground color
sl: Barva ospredja pošiljanja

en: Serb
sl: Srbska

en: Serb standard xkb keymap
sl: Srbska obiučajna razporeditev xkb

en: Serbia and Montenegro
sl: Srbija in Črna gora

en: Serbian Sun standard keymap
sl: Srbska Sunova običajna razporeditev

en: Serbo-Croatian
sl: Srbo-hrvaška

en: Set default list value for %s
sl: Nastavi privzeto vrednost seznama za %s

en: Set the device path here
sl: Nastavi pot naprave tukaj

en: Sh_ared
sl: V skupni r_abi

en: Shallow fog
sl: Plitva megla

en: Sho_w battery charge percentages
sl: Kaži _polnost baterije v procentih

en: Sho_w connect time and throughput
sl: _Kaži trajanje povezave in pretok

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
sl: Krajši čas pomeni, da delnice drsijo mimo hitreje.

en: Show _power connection status
sl: Kaži ali je _električno omrežje priklopljeno

en: Show a frame surrounding the applet.
sl: Kaži okvir okoli vstavka.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
sl: Kaži ročico tako, da se lahko vstavek odtrga od pulta.

en: Show arrow buttons
sl: Kaži gumbe puščic

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
sl: Kaži gumbe puščic na straneh prikaza, tako da lahko uporabnik sam drsi naprej ali nazaj.

en: Show battery status
sl: Kaži stanje baterije

en: Show connect time and throughput
sl: Kaži trajanje povezave in pretok

en: Show extra information about the connect time and amount of data transmitted and received.
sl: Kaži dodatne podatke o času trajanja povezave in količini oddanih in prejetih podatkov.

en: Show fram_e
sl: Pokaži okvir

en: Show frame
sl: Kaži okvir

en: Show han_dle
sl: Pokaži držalo

en: Show handle
sl: Kaži ročico

en: Show percent full label
sl: Kaži polnost v procentih

en: Show signal strength in _percentage
sl: Kaži moč signala v _procentih

en: Show the battery
sl: Kaži baterijo

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
sl: Kaži meter baterije, ki se črpa iz vrha

en: Showers of ice pellets
sl: Plohe babjega pšena

en: Showers of small hail
sl: Ploha sodre

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sl: Kaže stanje možnosti AccessX

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sl: Kaži stanje možnosti dostopnosti tipkovnice

en: Skip backward
sl: Preskoči nazaj

en: Skip forward
sl: Preskoči naprej

en: Sky:
sl: Nebo:

en: Slovak
sl: Slovaška

en: Slovak Republic
sl: Slovaška Republika

en: Slovak Sun keymap
sl: Slovaška Sunova razporeditev

en: Slovak keymap
sl: Slovaška razporeditev

en: Slovenia
sl: Slovenija

en: Slovenian
sl: Slovenska

en: Slovenian Sun keymap
sl: Slovenska Sunova razporeditev

en: Slovenian keymap
sl: Slovenska razporeditev

en: Slovenian xkb keymap
sl: Slovenska razporeditev xkb

en: Slow
sl: Počasno

en: Small hail
sl: Sodra

en: Small hailstorm
sl: Nevihta sodre

en: Smoke
sl: Dim

en: Snow
sl: Sneži

en: Snow grains
sl: Zrnat sneg

en: Snow showers
sl: Snežne plohe

en: Snowstorm
sl: Snežna nevihta

en: Somalia
sl: Somalija

en: South
sl: Jug

en: South - Southeast
sl: Jug - jugovzhod

en: South - Southwest
sl: Jug - jugozahod

en: Southeast
sl: Jugovzhod

en: Southwest
sl: Jugozahod

en: Spain
sl: Španija

en: Spanish
sl: Španska

en: Spanish PC/AT 101 keyboard
sl: Španska tipkovnica PC/AT 101

en: Spanish Sun Type-4 keymap
sl: Španska Sunova razporeditev Type-4

en: Spanish Sun USB keymap
sl: Španska Sunova razporeditev USB

en: Spanish Sun keymap
sl: Španska Sunova razporeditev

en: Spanish keymap
sl: Španska razporeditev

en: Spanish xkb keymap
sl: Španska razporeditev xkb

en: Speaker
sl: PC zvočnik

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sl: Navaja ali so lepljive opombe zaklenjene (jih ni mogoče spreminjati) ali ne.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sl: Navaja ali so lepljive opombe vidne na vseh delovnih površinah namizja ali ne.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
sl: Navaja ali so lepljive opombe vidne ali ne.

en: Specify a title for the note
sl: Določi naziv opombe

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sl: Določi privzeto velikost novih opomb (v pikslih)

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sl: Določi privzeto širino novih opomb (v pikslih)

en: Spinbutton for updating
sl: Gumb za vrtenje za osveževanje

en: Squall
sl: Piš vetra

en: Start program
sl: Zaženi program

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sl: Za ta položaj državna napoved ni na voljo.
    Poskusite podrobno napoved; IWIN napovedi so na voljo le za mesta v ZDA.

en: Status connected color
sl: Barva stanja, ko je modem povezan

en: Status not connected color
sl: Barva stanja, ko modem ni povezan

en: Status not updated
sl: Stanje ni bilo posodobljeno

en: Status waiting connection color
sl: Barva stanja, ob čakanju

en: Sticky Note
sl: Lepljiva opomba

en: Sticky Note Properties
sl: Lastnosti lepljivih opomb

en: Sticky Notes
sl: Lepljive opombe

en: Sticky Notes Applet Factory
sl: Tovarna vstavkov lepljivih opomb

en: Sticky Notes Preferences
sl: Nastavitve Lepljivih opomb

en: Sticky Notes for the Gnome Desktop Environment
sl: Lepljive opombe za namizje Gnome

en: Sticky notes' locked state
sl: Stanje zaklepa lepljive opombe

en: Sticky notes' visibility
sl: Stanje vidnosti lepljive opombe

en: Sticky notes' workspace stickyness
sl: Stanje lepljivosti opombe na vsa namizja

en: Sto_p animation when double clicked
sl: _Ustavi animacijo ob dvojem kliku

en: Stock Ticker
sl: Borzni opazovalec

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
sl: Borzni monitor
    Neprestano osvežene vrednosti delnic

en: Stock Ticker Preferences
sl: Lastnosti borznega opazovalca

en: Stock _lowered:
sl: _Spust delnic:

en: Stock _raised:
sl: _Dvig delnic:

en: Stock _unchanged:
sl: Nespremenjene delnice:

en: Stock update fre_quency:
sl: Pogostost osveževanja delnic:

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
sl: Delnice, ki naj se nadzorujejo - ločene morajo biti z +

en: Stop
sl: Ustavi

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
sl: Madžarska Sunova (!ne PC!) type5 latin 2

en: Suspend Command
sl: Ukaz za zamrznitev

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
sl: Ukaz Suspend ni bil pravilno nastavljen v nastavitvah.
    Prosim, spremenite nastavitve in poskusite znova.

en: Swap Load
sl: Zasedenost izmenjevalnega prostora

en: Swap Space
sl: Zasedenost izmenjevalnega prostora

en: Swap graph background color
sl: Barva ozadja grafa izmenjevalnega prostora

en: Sweden
sl: Švedska

en: Swedish
sl: Švedska

en: Swedish Sun Type-4 keymap
sl: Švedska Sunova razporeditev Type-4

en: Swedish Sun USB keymap
sl: Švedska Sunova razporeditev USb

en: Swedish Sun keymap
sl: Švedska Sunova razporeditev

en: Swedish keymap
sl: Švedska razporeditev

en: Swedish xkb keymap
sl: Švedska razporeditev

en: Swiss German Sun keymap
sl: Švicarska nemščka, Sunova razporeditev

en: Swiss keymap
sl: Švicarska razporeditev

en: Switzerland
sl: Švica

en: Symbols
sl: Simboli

en: Synth
sl: Sint

en: Syria
sl: Sirija

en: Syriac
sl: Sirska

en: Syriac Phonetic
sl: Sirska fonetična

en: Sys_tem monitor update interval:
sl: Frekvenca osveževanja nadzornika sis_tema:

en: System Monitor
sl: Nadzornik sistema

en: System Monitor Preferences
sl: Lastnosti Nadzornika sistema

en: System is running on AC power
sl: Sistem je priključen na električno omrežje

en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
sl: Sistem je priključen na električno omrežje
    Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
sl: Sistem je priključen na električno omrežje. Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: Not present
sl: Sistem je priključen na električno omrežje. Baterija: Ni pristona

en: System is running on battery power
sl: Sistem poganja baterija

en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
sl: Sistem poganja baterija
    Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
sl: Sistem poganja baterija. Baterija: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: Not present
sl: Sistem poganja baterija. Baterija: ni prisotna

en: System m_onitor height:
sl: Višina nadz_ornika sistema:

en: System m_onitor width:
sl: Širina nadz_ornika sistema:

en: Temperature:
sl: Temperatura:

en: Text
sl: Besedilo

en: Text background color
sl: Barva ozadja besedila

en: Text foreground color
sl: Barva ospredja besedila

en: Text only
sl: L ebesedilo

en: Text outline color
sl: Barva obrobe besedila

en: Thai
sl: Tajska

en: Thai Kedmanee
sl: Tajska Kedmanee

en: Thai Sun keymap
sl: Tajska Sunova razporeditev

en: Thai keymap
sl: Tajska razporeditev

en: Thai xkb keymap
sl: Tajska razporeditev xkb

en: Thailand
sl: Tajska

en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
sl: Izgleda, da je upravljalni podsistem APM onemogočen.
    Poskusite izvršiti "apm -e 1" (FreeBSD) in preverite, 
    če pomaga.

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
sl: Vstavek CD predvajalnik je preprost predvajalnik CDjev za vaš pult

en: The applet will not work properly (if at all).
sl: Vstavek ne bo deloval pravilno (če sploh bo).

en: The background color of the button used to indicate data received.
sl: Barva ozadja gumba, ki kaže prejete podatke

en: The background color of the button used to indicate data sent.
sl: Barva ozadja gumba, ki kaže oddane podatke

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
sl: Stopnja polnosti baterije pod katero je baterija prikazana oranžno.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
sl: Stopnja polnosti baterije pod katero je baterija prikazana rdeče.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
sl: Stopnja polnosti baterije pod katero je baterija prikazana rumeno.

en: The blue component of the background color.
sl: Modra komponenta barve ozadja

en: The blue component of the foreground color.
sl: Modra komponenta barve ospredja

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sl: Barva ozadja zaslona. Nima vpliva, ko uporabnik izbere uporabo pisav in barv privzete teme.

en: The color used to display the status button when the modem is connected.
sl: Barva, ki naj se uporabi za prikaz stanja, ko je modem povezan.

en: The color used to display the status button when the modem is connecting.
sl: Barva, ki naj se uporabi za gumb stanja, ko se modem povezuje.

en: The color used to display the status button when the modem is not connected.
sl: Barva, ki naj se uporabi za gumb stanja, ko modem ni povezan.

en: The color used to indicate that data has been received.
sl: Barva, ki naj označuje prejete podatke.

en: The color used to indicate that data has been sent.
sl: Barva, ki naj označuje poslane podatke

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sl: Barva, ki se uporabi, ko se vrednost delnice zniža. Nima vpliva, ko uporabnik izbere uporabo pisav in barv privzete teme.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sl: Barva, ki se uporabi, ko se vrednost delnice ne spremeni. Nima vpliva, ko uporabnik izbere uporabo pisav in barv privzete teme.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sl: Barva, ki se uporabi, ko se vrednost delnice poviša. Nima vpliva, ko uporabnik izbere uporabo pisav in barv privzete teme.

en: The command that switches your keymap to this layout
sl: Ukaz, ki preklopi vašo razporeditev

en: The country of the keyboard layout
sl: Država razporeditve tipkovnice

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
sl: Prilagojen URL iz kjer naj se naloži radarska slika

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sl: Oči gledajo v smer miškinega kazalca

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sl: Pisava uporabljena za prikaz. Nima vpliva, ko uporabnik izbere uporabo pisav in barv privzete teme.

en: The fraction of a second until the applet updates.
sl: Delček sekunde v katerem naj se vstavek posodobi.

en: The green component of the background color.
sl: Zelena komponenta barve ozadja

en: The green component of the foreground color.
sl: Zelena komponenta barve ospredja

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
sl: Čas (v sekundah) med samodejnimi posodobitvami.

en: The label of the keyboard layout
sl: Oznaka razporeditve tipkovnice

en: The language of the keyboard layout
sl: Jezik razporeditve tipkovnice

en: The mail server
sl: Poštni strežnik

en: The name of the keyboard layout
sl: Spremeni postavitev tipkovnice

en: The name of the modem device.
sl: Ime naprave modema

en: The name of the modem lock file.
sl: Ime zaklepalne datoteke modema

en: The red component of the background color.
sl: Rdeča komponenta barve ozadja

en: The red component of the foreground color.
sl: Rdeča komponenta barve ospredja

en: The server name is incorrect.
sl: Ime strežnika ni pravilno.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sl: Niz, ki ga je izbral uporabnik, ko je bil vstavek zadnjič uporabljen. Ta niz bo prikazan, ko uporabnik zažene vstavek.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
sl: Časovni interval med posodabljanjem podtakov o delnicah.

en: The user's encrypted password for the remote server
sl: Uporabnikovo šifrirano geslo za oddaljeni strežnik

en: The user's password
sl: Uporabnikovo geslo

en: The user's password for the remote server
sl: Uporabnikovo geslo za oddaljen strežnik

en: The username or password is incorrect.
sl: Uporaniško ime ali geslo ni pravilno.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
sl: Kontrola glasnosti vam omogoča nastavitev le-te za vaše namizje.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
sl: Kontrola glasnosti vam omogoča nastavitev le-te za vaše namizje.

en: The width in pixels of the applet.
sl: Širina vstavka v pikslih.

en: Themes
sl: Teme

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
sl: Zdi se, da v računalniku nimate nastavljenih nobenih brezžičnih naprav.
    Prosim, preverite svoje nastavitve, če menite, da temu ni tako.

en: There was an error displaying help: %s
sl: Ob prikazovanju pomoči se je zgodila napaka: %s

en: There was an error executing %s: %s
sl: Ob izvrševanju %s se je zgodila napaka: %s

en: There was an error executing '%s': %s
sl: Ob izvrševanju '%s' se je zgodila napaka: %s

en: There was an error launching the help viewer : %s
sl: Ob poganjanju pregledovalnika pomoči se je zgodila napaka : %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
sl: Ob poganjanju nastavitvenega vstavka tipkovnice se je zgodila napaka : %s

en: This applet adds a command line to the panel
sl: Ta vstavek na pult doda ukazno vrstico

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
sl: Ta vstavek prekljaplja med razporeditvami tipk s pomočjo setxkbmap alixmodmap.
    Če želite podporo za vaš locale, mi prosim pošljite vašo zastavo in postavitev tipkovnice (moja epošta je shooby@gnome.hu).
    Zbogom, in hvala za vse ribe.
    Zahvale Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu) za pomoč in Emese Kovacs <emese@eik.gme.hu> za solidarnost in pomoč od fantov kot je KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>

en: This flag will appear in flag field of the applet
sl: Ta zastava se bo pokazala v vstavkovem polju zastave

en: This information helps you to identify your keyboard layout
sl: Ta podatek vam omogoča določiti razporeditev vaše tipkovnice

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
sl: Tako mi preverjamo pošto, preverjamo pošto, preverjamo pošto...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
sl: Tako mi obdelujemo pošto, obdelujemo pošto, obdelujemo pošto...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
sl: To je animacija, ki bo prikazana ob običajni uporabi nadzornika dohodne pošte

en: This is the binding for keypress-based layout change
sl: To je povezava za tipkovnično spreminjanje razporeditev

en: This is the full path of the device that will be used to play cd's from this applet
sl: To je polna pot do naprave, ki se bo uporabila za predvajanje CDjev iz tega vstavka.

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
sl: Ta program se poveže na znano stran in prenese trenutne vrednosti delnic. GNOME borzni monitor je brezplačna na Internetu osnovana aplikacija. Je POPOLNOMA BREZ GARANCIJE. Ne uporabljajte GNOME borznega opazovalca za izvedbo velikih investicij; je izključno za namene informiranja.

en: This should be like "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" or "xmodmap something.xmm"
sl: To mora biti nekaj takega kot "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" ali "xmodmap nekaj.xmm"

en: This utility shows the status of a wireless link.
sl: To orodje kaže stanje brezžične povezave.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sl: Ta pripomoček kaže stanje baterije vašega prenosnika.

en: This will appear in the label box of the applet
sl: To se bo pojavilo v škatli oznake zaznamka

en: This will identify the layout in the list
sl: To bo označevalo razporeditev v seznamu

en: Thunderstorm
sl: Nevihta

en: Time in milliseconds for display update
sl: Čas v milisekundah za posodobitev prikaza

en: Time in seconds between status updates
sl: Čas v sekundah med posodabljanjem stanja

en: Track number
sl: Številka sledi

en: Treble
sl: Visoki toni

en: Tunisia
sl: Tunizija

en: Turkey
sl: Turčija

en: Turkish
sl: Turška

en: Turkish "F" keyboard
sl: Turška tipkovnica "F"

en: Turkish "Q" keyboard
sl: Turška tipkovnica "Q"

en: Turkish Sun keymap
sl: Turška Sunova razporeditev

en: Turkish keymap
sl: Turška razporeditev

en: Turkish xkb keymap
sl: Turška razporeditev xkb

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
sl: Vpiši ukaz tukaj in Gnome ga bo izvršul zate

en: UK 105-key
sl: Združeno kraljestvo 105 tipk

en: UK PC/AT keyboard
sl: Združeno kraljestvo tipkovnica PC/AT

en: URL link Button
sl: Gumb URL povezave

en: US 101-key keyboard
sl: ZDA tipkovnica s 101 tipko

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
sl: ZDA tipkovnica s 105 tipkami (z okenskimi tipkami)

en: US 84-key
sl: ZDA 84 tipk

en: US DEC 450
sl: ZDA DEC 450

en: US IBM RS/6000
sl: ZDA IBM RS/6000

en: US International
sl: ZDA mednarodna

en: US International xkb keymap
sl: ZDA mednarodna razporeditev xkb

en: US Macintosh
sl: ZDA Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
sl: ZDA tipkovnica PC/AT 101

en: US Silicon Graphics 101-key
sl: ZDA Silicon Graphics s 101 tipko

en: US Sun Type-4 keyboard
sl: ZDA Sunova razporeditev Type-4

en: US Sun USB keyboard
sl: ZDA Sunova razporeditev USB

en: US Sun type5
sl: ZDA Sunova type5

en: US Sun type5 keyboard
sl: ZDA Sunova razporeditev type5

en: US xkb keymap
sl: ZDA razporeditev xkb

en: U_pdate every:
sl: _Posodobi vsakih:

en: U_se ISDN
sl: Uporabi _ISDN

en: Ukraine
sl: Ukrajina

en: Ukrainian
sl: Ukrajinska

en: Ukrainian Sun keymap
sl: Ukrajinska, Sunova razporeditev

en: Ukrainian xkb keymap
sl: Ukrajinska razporeditev xkb

en: Unchanged color
sl: Nespremenjena barva

en: Undefined
sl: Nedoločen

en: United Arab Emirates
sl: Združeni arabski emirati

en: United Kingdom
sl: Združeno kraljestvo

en: United Kingdom xkb keymap
sl: Združeno kraljestvo razporeditev xkb

en: United States
sl: Združene drave Amerike

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unknown Keyboard
sl: Neznana tipkovnica

en: Unknown observation time
sl: Neznan čas meritve

en: Unknown precipitation
sl: Neznane padavine

en: Unlocked note
sl: Nezaklenjena opomba

en: Unmou_nted icon:
sl: _Nepriklopljena ikona:

en: Update
sl: Posodobi

en: Update interval
sl: Interval posodabljanja

en: Update spin button
sl: Posodobi gumb za vrtenje

en: Update the data automatically
sl: Samodejno posodobi podatke

en: Updating...
sl: Osvežujem...

en: Url for the radar map
sl: URL radarske slike

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
sl: Za spremembo glasnosti uporabi tipke Gor in Dol

en: Use _Default
sl: Uporabi _privzeto

en: Use _automount friendly status test
sl: Uporabi prijazen preizkus stanja s_amopriklopa

en: Use _default theme font and colors
sl: _Uporabi privzeto pisavo in barve teme

en: Use _metric system units
sl: Uporabljaj _metrične enote

en: Use co_lor from the system theme
sl: Uporabi _barvo sistemske teme

en: Use cus_tom address for radar map
sl: Uporabi prilagojen naslov za radarski zemljevid

en: Use custom url for the radar map
sl: Uporabi prilagojen URL za radarsko sliko

en: Use default co_lor
sl: _Uporabi privzeto barvo

en: Use default fo_nt
sl: Uporabi _privzeto pisavo

en: Use default theme fonts and colors
sl: Uporabi pisave in barve privzete teme

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
sl: Namesto prikrojenih, uporabi pisave in barve privzete teme

en: Use fo_nt from the system theme
sl: Uporabi p_isavo sistemske teme

en: Use isdn
sl: Uporabi ISDN

en: Use isdn instead of ppp to connect the modem.
sl: Namesto PPP uporabi ISDN za povezavo modema.

en: Use metric units
sl: Uporabljaj metrične enote

en: Use metric units instead of english units.
sl: Uporabljaj metrične enote namesto angleških.

en: Use the default theme colors
sl: Uporabi privzete barve teme

en: Use theme colors instead of custom ones.
sl: Uporabi barve teme namesto prikrojenih.

en: Use this command to connect the modem.
sl: Uporabi ta ukaz za vzpostavitev modemove povezave.

en: Use this command to disconnect the modem.
sl: Uporabi ta ukaz za prekinitev modemove povezave.

en: Username Entry box
sl: Škatla za vnos uporabniškega imena

en: Username on the remote server
sl: Uporabniško ime na oddaljenem strežniku

en: Utility
sl: Orodje

en: Variable
sl: Spremenljivo

en: Verify owner of lock file
sl: Preveri lastnika zaklepalne datoteke

en: Vietnamese
sl: Vietnamska

en: Vietnamese Sun keymap
sl: Vietnamska Sunova razporeditev

en: Visibility:
sl: Vidljivost:

en: Volcanic ash
sl: Vulkanski pepel

en: Volume Control
sl: Glasnost

en: Volume Control (muted)
sl: Nastavitev glasnosti (utišano)

en: Volume Control Preferences
sl: Nastavitve nastavljanja glasnosti

en: Volume Controller
sl: Upravljalnik glasnosti

en: War_n when battery is fully re-charged
sl: _Opozori, ko je baterija povsem napolnjena

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
sl: Ta ukaz poženemo, ko uporabnik klikne na Nadzornik dohodne pošte

en: Weather Preferences
sl: Nastavitve vremena

en: Weather Report
sl: Vremensko poročilo

en: WeatherInfo missing location
sl: WatherInfo pogreša lokacijo

en: West
sl: Zahod

en: West - Northwest
sl: Zahod - severozahod

en: West - Southwest
sl: Zahod - jugozahod

en: When double clicke_d:
sl: Ko je _dvokliknjeno:

en: When new mail _arrives:
sl: Ko prispe _nova pošta:

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sl: Ali je potrebno izbris opombe potrditi

en: Whether to force the default color and font on all notes
sl: Ali naj se uporabi privzeta barva in pisava za vse opombe

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
sl: Ali naj se stanje pošte ponastavi ob kliku na Nadzornik dohodne pošte

en: Whether to use the default system color
sl: Ali naj se uporabi privzeta sistemska barva

en: Whether to use the default system font
sl: Ali naj se uporabi privzeta sistemska pisava

en: Width
sl: Širina

en: Width of the applet
sl: Širina vstavka

en: Wind:
sl: Veter:

en: Wireless Link Monitor
sl: Nadzornik brezžične povezave

en: Wireless Link Monitor Preferences
sl: Nastavitve Nadzornika brezžične povezave

en: Yellow value level
sl: Stopnja rumene vrednosti

en: Yemen
sl: Jemen

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
sl: Trenutno je povezava vzpostavljena.
    Ali jo želite prekiniti?

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
sl: V nastavitvah za nadzornik dohodne pošte niste nastavili gesla, 
    zato ga morate vpisati vsakič, ko se zažene.

en: You do not have permission to use the CD player.
sl: Nimate dovoljenj za uporabo predvajalnika CDjev.

en: You have mail.
sl: Imaš pošto.

en: You have new mail.
sl: Imaš novo pošto.

en: You may not specify duplicate patterns
sl: Ne smete navesti podvojenih vzorcev

en: You must specify a command
sl: Navesti morate ukaz

en: You must specify a pattern
sl: Navesti morate vzorec

en: You must specify a pattern and a command
sl: Navesti morate vzorec in ukaz

en: You've got mail!
sl: Imate pošto!

en: Your platform is not supported!
sl: Vaš sistem ni podprt!

en: Yugoslavia
sl: Jugoslavija

en: Zip Drive
sl: Pogon Zip

en: _About...
sl: _O programu...

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Add Macro...
sl: _Dodaj makro...

en: _Appearance:
sl: _Izgled:

en: _Automatically update every:
sl: S_amodejno posodobi vsakeih:

en: _Average
sl: Po_vprečje

en: _Background
sl: O_zadje

en: _Background:
sl: O_zadje:

en: _Beep when displaying a warning
sl: _Zapiskaj ob prikazu opozorila

en: _Browse...
sl: _Brskaj...

en: _Buffers
sl: _Izravnalniki

en: _Color:
sl: _Barva:

en: _Delete ALL
sl: _Zbriši VSE

en: _Delete Macro
sl: _Zbriši Makro

en: _Delete Note...
sl: _Zbriši opombo...

en: _Delete Notes...
sl: _Zbriši opombe...

en: _Device:
sl: _Naprava:

en: _Disconnect
sl: _Prekinitev

en: _Disconnection command:
sl: Ukaz za _prekinitev povezave:

en: _Eject
sl: _Izvrzi

en: _Eject disk when unmounting
sl: Ob odklopu _medij izvrzi

en: _Enable scroll buttons
sl: _Vključi gumb_e za drsenje

en: _Flag:
sl: _Zastava:

en: _Folder:
sl: _Mapa:

en: _Font:
sl: _Pisava:

en: _Forecast
sl: _Napoved

en: _Foreground:
sl: Os_predje:

en: _Free
sl: P_rosto

en: _Grab keys
sl: _Zagrabi tipke

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Icon:
sl: _Ikona:

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sl: Nastavitve dostopnosti _tipkovnice

en: _Keyboards (select and press add):
sl: _Tipkovnice (izberi in pritisni dodaj)

en: _Keyboards:
sl: _Tipkovnice:

en: _Label:
sl: _Oznaka:

en: _Load
sl: _Obremenjenost

en: _Lock Note
sl: _Zakleni opombo

en: _Lock Notes
sl: Za_kleni opombe

en: _Lock file:
sl: Datoteka za zaklepanje _modema:

en: _Macros:
sl: _Makri:

en: _Memory
sl: Po_mnilnik

en: _Monitored device:
sl: _Nadzorovana naprava:

en: _Mount directory:
sl: _Imenik priklopa:

en: _Mute
sl: _Tišina

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _Network
sl: _Omrežje

en: _New Note
sl: _Nova opomba

en: _New symbol:
sl: _Nov simbol:

en: _Open CD Player
sl: _Odpri predvaljalnik CDjev

en: _Open System Monitor
sl: _Odprt nadzornik sistema

en: _Open Volume Control
sl: _Odpri nastavitve glasnosti

en: _Orange:
sl: _Oranžna:

en: _Palette:
sl: _Paleta

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _Pattern:
sl: _Vzorec:

en: _Preferences...
sl: _Nastavitve...

en: _Preview:
sl: _Predogled:

en: _Processor
sl: _Procesor

en: _Properties...
sl: _Nastavitve...

en: _Put notes on all workspaces
sl: _Postavi opombe na vse delovne površine

en: _Red:
sl: _Rdeča:

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: _Save password to disk
sl: _Shrani geslo na disk

en: _Scale size to panel
sl: _Prilagodi velikost glede na pult

en: _Scroll speed:
sl: _Hitrost drsenja :

en: _Select a location:
sl: _Izberi kraj:

en: _Select a theme:
sl: _Izberi temo:

en: _Select channel to control:
sl: Izberi kanal za nastavljanje

en: _Show Notes
sl: _Kaži opombe

en: _Show battery status
sl: _Kaži stanje baterije

en: _Suspend Computer...
sl: _Ugasni računalnik...

en: _Suspend command:
sl: _Ukaz za zamrznitev:

en: _Title:
sl: _Naziv:

en: _Update
sl: _Posodobi

en: _Update interval:
sl: Čas po_sodabljanja (sekund):

en: _Use default theme colors
sl: _Uporabi privzete barve tem

en: _Used
sl: _Porabljeno

en: _User
sl: _Uporabnik

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _Verify owner of lock file
sl: Pre_veri lastnika datoteke za zaklepanje

en: _Visit Weather.com
sl: Obišči Weather.com

en: _Warn when battery charge is low
sl: _Opozori, ko je napolnjenost baterije nizka

en: _Width:
sl: Š_irina:

en: _Yellow:
sl: _Rumena:

en: _lock/unlock all notes
sl: _zakleni/odkleni vse opombe

en: _show/hide all notes
sl: _kaži/skrij vse opombe

en: create a _new note
sl: ustvari _novo opombo

en: font 2 - No Longer used
sl: pisava 2 - ni več v uporabi

en: kilometers
sl: kilometrov

en: knots
sl: vozljev

en: miles
sl: milj

en: milliseconds
sl: milisekund

en: minutes
sl: minut(o)

en: not connected
sl: ni povezave

en: pixels
sl: pikslov

en: seconds
sl: sekund

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
sl: opozorilo: ta različica gmešalke je bila prevedena z drugo različico
    soundcard.h.

en: weather location information.
sl: podatki o kraju vremena.
