gnome-libs 1.2.4 - en to sl translation catalogue (339 entries)

en:   - OK? (yes or no)
sl:   - v redu? (da ali ne)

en:  (press return)
sl:  (pritisni enter)

en:  (yes or no)
sl:  (da ali ne)

en: %a %b %d %T %Y
sl: %a %d %b %T %Y

en: %s options
sl: Možnosti %s

en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: neveljavna opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sl: %s: neveljavna opcija -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: opcija `%c%s' ne dovoli argumenta

en: %s: option `%s' is ambiguous
sl: %s: opcija `%s' je dvoumna

en: %s: option `%s' requires an argument
sl: %s: opcija `%s' potrebuje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: opcija `--%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: opcija `-W %s' ne dovoli argumenta

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sl: %s: opcija `-W %s' je dvoumna

en: %s: option requires an argument -- %c
sl: %s: opcija potrebuje argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sl: %s: neprepoznana opcija `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sl: %s: neprepoznana opcija `--%s'

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
sl: (Samo za notranjo uporabo) deskriptor datoteke GOAD

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
sl: (Samo za notranjo uporabo) ID strežnika GOAD, ki naj se aktivira

en: +
sl: 4

en: About
sl: O programu

en: About this application
sl: O tem programu

en: Above Dock
sl: Nad dokom

en: Accelerator
sl: Pospeševalnik

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Accept run-together words
sl: Sprejmi besedne zveze

en: Accept the word for
    this session only
sl: Sprejmi to besedo
    le za to sejo

en: Add
sl: Dodaj

en: Add/Set
sl: Dodaj/nastavi

en: Advanced
sl: Napredno

en: Alternatives:
sl: Alternative:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
sl: Program "%s" (proces %d) se je sesul
    zaradi usodne napake.
    (%s)

en: Apply
sl: Uporabi

en: Author:
sl: Avtor:

en: Authors:
sl: Avtorji:

en: Authors:
sl: Avtorji:

en: Back
sl: Nazaj

en: Basic
sl: Osnovno

en: Below
sl: Pod

en: Browse...
sl: Brskaj...

en: Bulleted List
sl: Neoštevilčen seznam

en: CLASS
sl: RAZRED

en: CONFIG-PATH
sl: POT-NASTAVITEV

en: C_lear
sl: _Počisti

en: C_ut
sl: _Izreži

en: Calculator
sl: Kalkulator

en: Calculator...
sl: Kalkulator...

en: Calendar
sl: Koledar

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sl: Ne najdem hbox-a, uporabljam običajno izbiranje datotek

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cancel Logout
sl: Prekliči odjavo

en: Check words longer than:
sl: Preveri besede daljše od:

en: Choose an icon
sl: Izberi ikono

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear the selection
sl: Počisti izbrano

en: Close
sl: Zapri

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Close the current window
sl: Zapri trenutno okno

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Comment
sl: Komentar

en: Comment:
sl: Komentar:

en: Configure
sl: Nastavi

en: Configure the application
sl: Nastavi program

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Copyright (C) 1998
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1998

en: Could not get name service!
sl: Nisem uspel dobiti storitev poimenovanj!

en: Create New _Window
sl: Ustvari novo _okno

en: Create a new window
sl: Ustvari novo okno

en: Creating '/GNOME' context %s %d
sl: Ustvarjam kontekst '/GNOME' %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
sl: Ustvarjam kontekst '/GNOME/Servers' %s %d

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut the selection
sl: Izreži izbrano

en: DEG
sl: Stopinje

en: DISPLAY
sl: ZASLON

en: Date
sl: Datum

en: Debug
sl: Razhroščevanje

en: Default Pixmap
sl: Privzeta slika

en: Delete
sl: Zbriši

en: Desktop
sl: Namizje

en: Disable connection to session manager
sl: Izključi povezavo z upravljalnikom seje

en: Disable sound server usage
sl: Izključi uporabo strežnika za zvok

en: Discard accepted words on kill
sl: Zavrži sprejete besede ob smrti

en: Display brief usage message
sl: Pokaži skrajšano sporočilo o uporabi

en: Dock
sl: Dok

en: Documentation:
sl: Dokumentacija:

en: Don't use X shared memory extension
sl: Ne uporabljal X dodatka za skupno rabo pomnilnika

en: Down
sl: Dol

en: ERROR:
sl: NAPAKA:

en: E_xit
sl: Iz_hod

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit/
sl: Uredi/

en: Enable sound server usage
sl: Vključi uporabo strežnika za zvok

en: Enable tooltips
sl: Prižgi  namige

en: End the current game
sl: Končaj trenutno igro

en: Error
sl: Napaka

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Napaka ob možnosti %s: %s.
    Poženite '%s --help, če želite videti popoln seznam možnosti ukazne vrstice.

en: Exit the program
sl: Izhod iz programa

en: FLAGS
sl: ZASTAVICE

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
sl: Nisem uspel dobiti avtentifikacijskega piškota CORBA, končujem

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
sl: Nisem uspel naložiti datoteke s piškoti CORBA (%s) za pisanje: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
sl: Nisem uspel odpreti datoteke s piškoti CORBA `%s': %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
sl: Nisem uspel prebrati datoteke s piškoti CORBA `%s': %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
sl: Nisem uspel zapisati datoteke s piškoti CORBA (%s): %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
sl: Nisem uspel zapisati piškot CORBA v `%s': %s

en: Fi_les
sl: Da_toteke

en: Fi_les/
sl: Da_toteke/

en: File
sl: Datoteka

en: File/
sl: Datoteka/

en: Files
sl: Datoteke

en: Files/
sl: Datoteke/

en: Find _Again
sl: Poišči zn_ova

en: Finish
sl: Končaj

en: Fixed Position
sl: Stalno mesto

en: Font
sl: Pisava

en: Font Info
sl: Podatki o pisavi

en: GNOME GUI options
sl: Možnosti GNOME grafičnega vmesnika

en: GNOME options
sl: Možnosti GNOME

en: GOAD ID of the server to activate
sl: GOAD ID, ki naj ga strežnik aktivira

en: GRAD
sl: Gradiani

en: GTK options
sl: Možnosti GTK

en: Game
sl: Igra

en: Gdk debugging flags to set
sl: Gdk razhroščevalne zastavice, ki naj bodo nastavljene

en: Gdk debugging flags to unset
sl: Gdk razhroščevalne zastavice, ki naj ne bodo nastavljene

en: Get a hint for your next move
sl: Namig o mojem naslednjem premiku

en: Get config entry
sl: Dobi vnos nastavitve

en: Global
sl: Globalno

en: Gnome Object Activation Directory
sl: Imenik aktivacije predmetov GNOME (GOAD)

en: Gtk+ debugging flags to set
sl: Gtk+ razhroščevalne zastavice, ki naj bodo nastavljene

en: Gtk+ debugging flags to unset
sl: Gtk+ razhroščevalne zastavice, ki naj ne bodo nastavljene

en: HOST
sl: GOSTITELJ

en: HOSTNAME:PORT
sl: GOSTITELJ:VRATA

en: Help
sl: Pomoč

en: Hidden
sl: Skrito

en: Host:port on which the sound server to use is running
sl: Gostitelj:vrata katera naj uporablja zvočni strežnik

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
sl: Nisem našel nameščenih storitev. Ali storitev nimate nameščenih
    ali pa ne poznam poti kje jih najti.
    V obeh primerih preverite vašo namestitev GNOME-a.

en: ID under which GOAD knows this server
sl: ID pod katerim GOAD pozna ta strežnik

en: Icon:
sl: Ikona:

en: If you choose a font it will appear here
sl: Če izberete pisavo se bo pokazala tu

en: Ignore on Arrange
sl: Ignoriraj pri premestitivi

en: Ignore this word
    this time only
sl: Ignoriraj to besedo
    samo tokrat

en: Indent
sl: Zamakni

en: Information
sl: Podatki

en: Insert
sl: Vstavi

en: Insert the word
    in your personal dictionary
sl: Vstavi besedo
    v osebni slovar

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
sl: Vstavi besedo
    v osebni slovar
    (če so velike/male črke
    jih ohrani)

en: Insert with case
sl: Vstavi z velikimi/malimi črkami

en: Ispell command:
sl: Ispell ukaz:

en: Kill ispell process
sl: Ubij ispell proces

en: Language
sl: Jezik

en: Layer:
sl: Plast:

en: Load an additional Gtk module
sl: Naloži dodaten Gtk modul

en: Loading Icons...
sl: Nalagam ikone...

en: MODULE
sl: MODUL

en: Main dictionary:
sl: Glavni imenik:

en: Make X calls synchronous
sl: Naredi X klice sinhrone

en: Make all warnings fatal
sl: Naj bodo vsa opozorila usodna

en: Maximized Horizontal
sl: Povečano vodoravno

en: Maximized Vertical
sl: Povečano navpično

en: Menu Accelerator Keys
sl: Pospeševalne tipke menuja

en: Menu Item
sl: Predmet menuja

en: Message
sl: Sporočilo

en: Minimized
sl: Pomanjšano

en: Modify the file's properties
sl: Spremeni lastnosti datoteke

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
sl: Pojavilo se je več segmentacijskih napak: ne morem pokazati dialoga za napako

en: NAME
sl: IME

en: Name
sl: Ime

en: Name/Comment translations:
sl: Prevod imena in komentarja:

en: Name:
sl: Ime:

en: New
sl: Novo

en: New...
sl: Nova...

en: New/
sl: Novo/

en: Next
sl: Naprej

en: No
sl: Ne

en: No Icon
sl: Brez

en: No Image
sl: Ni slike

en: Normal
sl: Običajno

en: Numbered List
sl: Oštevilčen seznam

en: OK
sl: V redu

en: On Top
sl: Na vrhu

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Open...
sl: Odpri...

en: PORT
sl: VRATA

en: PREFIX
sl: PREDPONA

en: Paste
sl: Prilepi

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi odložišče

en: Pause the game
sl: Prekini igro

en: Personal dictionary:
sl: Osebni imenik:

en: Pick a Font
sl: Izberi pisavo

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
sl: Za več informacij prosimo obiščite stran Sesutje programov GNOME

en: Preferences...
sl: Nastavitve...

en: Prev
sl: Nazaj

en: Preview
sl: Predogled

en: Print S_etup...
sl: Nastavitev t_iskanja...

en: Print the current file
sl: Natisni trenutno datoteko

en: Print...
sl: Natisni...

en: Program class as used by the window manager
sl: Razred programa, kot ga uporablja upravljalnik oken

en: Program name as used by the window manager
sl: Ime programa, kot ga uporablja upravljalnik oken

en: Progress
sl: Napredek

en: Properties...
sl: Lastnosti...

en: Question
sl: Vprašanje

en: Quit
sl: Izhod

en: RAD
sl: Radiani

en: Redo
sl: Obnovi

en: Redo the undone action
sl: Obnovi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Redo the undone move
sl: Obnovi razveljalvjen premik

en: Remove
sl: Odstrani

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace a string
sl: Zamenjaj niz

en: Replace the word
sl: Zamenjaj besedo

en: Repository ID of the server to activate
sl: ID skladišča, ki naj ga strežnik aktivira

en: Repository ID under which GOAD knows this server
sl: ID skladišča pod katerim GOAD pozna ta strežnik

en: Restart the game
sl: Začni igro znova

en: Revert to a saved version of the file
sl: Odpri shranjeneno različico datatoeke

en: Run in Terminal
sl: Poženi v Terminalu

en: SQRT
sl: KOREN

en: STYLE
sl: SLOG

en: Save
sl: Shrani

en: Save _As...
sl: Shrani _kot...

en: Save as...
sl: Shrani kot...

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save the current file with a different name
sl: Shrani trenutno datoteko z drugačnim imenom

en: Score
sl: Točk

en: Scores...
sl: Rezultati...

en: Search again for the same string
sl: Išči niz znova

en: Search for a string
sl: Išči niz

en: Select
sl: Izberi

en: Select Color
sl: Izberi barvo

en: Select dictionary
sl: Izberi imenik

en: Select everything
sl: Izberi vse

en: Select file
sl: Izberi datoteko

en: Session management options
sl: Možnosti upravljanja seje

en: Set Layer
sl: Nastavi plast

en: Set Skip
sl: Nastavi preskok

en: Set State
sl: Nastavi stanje

en: Set Workspace
sl: Nastavi delovno površino

en: Set config entry
sl: Nastavi vpis

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Settings/
sl: Nastavitve/

en: Setup Page...
sl: Nastavi stran...

en: Setup the page settings for your current printer
sl: Nastavi lastnosti strani za trenutni tiskalnik

en: Shaded
sl: Senčeno

en: Show font size
sl: Kaži velikost pisave

en: Show this help message
sl: Pokaži to sporočilo s pomočjo

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
sl: Enostavna preizkusna aplikacija, ki preveri kako delujejo WIN_HINTS.
    Dodaj preizkušanje gnome_win_hints_* funkcij za napake. :)

en: Skip
sl: Preskoči

en: Skip Focus
sl: Preskoči fokus

en: Skip Taskbar / WinList
sl: Preskoči vrstico s posli / seznam oken

en: Skip Toggles:
sl: Preskoči preklope:

en: Skip Window Menu
sl: Preskoči menu okna

en: Sort by correctness
sl: Uredi po pravilnosti

en: Specify prefix of saved configuration
sl: Določi predpono za shranjene nastavitve

en: Specify session management ID
sl: Določi ID seje

en: Spell
sl: Črkuj

en: Start a new game
sl: Začni novo igro

en: State Toggles:
sl: Preklopi Stanja:

en: Sticky
sl: Lepljiv

en: Submit a bug report
sl: Pošlji poročilo o hrošču

en: Table Borders
sl: Robovi tabele

en: Table Fill
sl: Polnjenje tabele

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
sl: GNOME upravljalnik sej (proces %d) se je sesul
    zaradi usodne napake (%s).
    Ko zaprete ta dialog se bodo zaprle vse aplikacije in seja se bo končala.
    Prosim, shranite vse svoje datoteke preden zaprete ta dialog.

en: The user chose No/Cancel with data:
sl: Uporabnik izbere Ne/Prekliči nad podatki:

en: The user chose Yes/OK with data:
sl: Uporabnik izbere Da/V redu nad podatki:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
sl: Besede `%s'
    ni v slovarju.
    Vseeno nadaljujem?

en: This is an hbox with pixmap and text
sl: To je hbox s sliko in besedilom

en: Top Ten
sl: Najboljših deset

en: Try this before using:
sl: Poizkusi pred uporabo:

en: Type:
sl: Tip:

en: Un-Indent
sl: Razveljavi zamik

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Undo the last move
sl: Razveljavi zadnji premik

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: Up
sl: Gor

en: Usage: gnome_segv appname signum
sl: Uporaba: gnome_segv imeprograma štsignala

en: Use Font in button with size
sl: Uporabi Pisavo z velikostjo v gumbu

en: User
sl: Uporabnik

en: Valid chars in words:
sl: Sprejemljivi znaki v besedah:

en: View
sl: Pogled

en: View the scores
sl: Oglej si rezultate

en: View/
sl: Pogled/

en: WIN_HINTS Test
sl: WIN_NAMIGI test

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Warning:
sl: Opozorilo:

en: Weird number in reply callback
sl: Čudna številka v povratnem klicu

en: Windows
sl: Okna

en: Windows/
sl: Okna/

en: Word:
sl: Beseda:

en: Workspaces:
sl: Delovne površine:

en: X display to use
sl: X zaslon za uporabo

en: Yes
sl: Da

en: _About...
sl: _O programu...

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Close This Window
sl: _Zapri to okno

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit/
sl: _Uredi/

en: _End game
sl: _Končaj igro

en: _File
sl: _Datoteka

en: _File/
sl: _Datoteka/

en: _Find...
sl: _Poišči...

en: _Game
sl: _Igra

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Help with this
sl: _Pomoč pri tem

en: _Hint
sl: _Namig

en: _New
sl: _Novo

en: _New game
sl: _Nova igra

en: _New/
sl: _Novo/

en: _Open...
sl: _Odpri...

en: _Paste
sl: Pri_lepi

en: _Pause game
sl: _Prekini igro

en: _Preferences...
sl: _Nastavitve...

en: _Print
sl: Na_tisni

en: _Properties...
sl: _Lastnosti...

en: _Redo
sl: _Obnovi

en: _Redo move
sl: _Obnovi premik

en: _Replace...
sl: _Zamenjaj...

en: _Restart game
sl: _Začni igro znova

en: _Revert
sl: _Razveljavi

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Scores...
sl: _Rezultati...

en: _Select All
sl: Izberi v_se

en: _Settings
sl: _Nastavitve

en: _Settings/
sl: Na_stavitve/

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Undo move
sl: _Razveljavi premik

en: _View
sl: _Pogled

en: _View/
sl: _Pogled/

en: _Windows
sl: _Okna

en: _Windows/
sl: _Okna/

en: get
sl: dobi

en: no
sl: ne

en: set
sl: nastavi

en: winhints-test
sl: winnamigi-test

en: wmhints-test
sl: wmnamigi-test

en: y
sl: d

en: yes
sl: da
