gnome-terminal - en to sl translation catalogue (403 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
sl: "%s" ni veljaven faktor povečave

en: "%s" option given twice
sl: Možnost "%s" je podana dvakrat

en: "%s" option given twice for the same window
sl: Možnost "%s" je za isto okno podana dvakrat

en: "%s" option requires an argument
sl: Možnost "%s" zahteva argument

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
sl: "%s" je naveden več kot enkrat za isto okno ali uhelj

en: <b>Background</b>
sl: <b>Ozadje<b>

en: <b>Command</b>
sl: <b>Ukaz</b>

en: <b>Compatibility</b>
sl: <b>Kompatibilnost</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
sl: <b>Ospredje in ozadje</b>

en: <b>General</b>
sl: <b>Splošno</b>

en: <b>Palette</b>
sl: <b>Paleta</b>

en: <b>Scrolling</b>
sl: <b>Drsenje</b>

en: <b>Title</b>
sl: <b>Naziv</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
sl: <big>Izzvan odziv S/Key</big>

en: <small><i>Maximum</i></small>
sl: <small><i>Največ</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
sl: <small><i>Brez</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
sl: Podizbor možnih naborov znakov, ki je prikazan v podmenuju "Nabori znakov".Posebno ime nabora "current" povzroči prikaz nabora, ki ga določa trenutni Locale.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
sl: Vrednost med 0.0 in 1.0, ki navaja koliko naj se potemni slika ozadja. 0.0 pomeni brez potemnitve, 1.0 pa popolno temo. V trenutni izvedbi sta možni le dve stopnji potemnitve, zato se nastavitev obnaša kot boolean, kjer 0.0 pomeni brez potemnitve.

en: A_vailable encodings:
sl: Možni _znakovni nabori:

en: Accelerator Mode
sl: Način pospeševanja

en: Accelerator key
sl: Pospeševalna tipka

en: Accelerator modifiers
sl: Pospeševalni spremenilniki

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
sl: Ime pisave X. Za podrobnosti zapisa pisav X poglejte stran max X (vpišite "man X").

en: Arabic
sl: Arabski

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
sl: Argument za "%s" ni veljaven ukaz: %s

en: Armenian
sl: Armenski

en: Background image
sl: Slika v ozadju

en: Background image _scrolls
sl: Slika ozadja _drsi

en: Background type
sl: Vrsta ozadja

en: Baltic
sl: Baltski

en: Black on light yellow
sl: Črno na svetlo rumenem

en: Black on white
sl: Črno na belem

en: Built-_in schemes:
sl: Vgra_jene sheme:

en: Built-in _schemes:
sl: Vgrajene _sheme:

en: C_lose Tab
sl: Zapri _uhelj

en: C_urrent Profile...
sl: T_renutni profil...

en: Celtic
sl: Keltski

en: Central European
sl: Centralnoevropski

en: Characters that are considered "part of a word"
sl: Znaki, ki pripadajo besedam

en: Chinese Simplified
sl: Kitajski poenostavljen

en: Chinese Traditional
sl: Kitajski tradicionalen

en: Choose a terminal font
sl: Izberi pisavo terminala

en: Choose base profile
sl: Izberi osnovni profil

en: Choose terminal background color
sl: Izberi barvo ozadja terminala

en: Choose terminal text color
sl: Izberi barvo besedila terminala

en: Click button to choose profile
sl: Kliknite gumb za izbiro profila

en: Click to choose font size
sl: Kliknite za izbiro velikosti pisave

en: Click to choose font type
sl: Klkinite za izbiro vrste pisave

en: Click to delete selected profile
sl: Kliknite za zbris izbranega profila

en: Click to open edit profile dialog
sl: Kliknite za odprtje dialoga urejanja profila

en: Click to open new profile dialog
sl: Kliknite za odprtje dialoga novega profila

en: Close Tab
sl: Zapri uhelj

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Color _palette:
sl: Barvna _paleta:

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sl: Barva spuščena na terminal je imela napačno obliko (%d) ali dolžino (%d)

en: Colors
sl: Barve

en: Command line
sl: Ukazna vrstica

en: Compatibility
sl: Kompatibilnost

en: Contents
sl: Vsebina

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Could not execute command %s: %s
sl: Nisem mogel izvesti ukaza %s: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
sl: Nisem našel slike ozadja imenovane "%s" za profil terminala "%s"

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
sl: Nisem mogel najti ikone z imenom "%s" za profil terminala "%s"

en: Could not load font "%s"
sl: Nisem mogel naložiti pisave "%s"

en: Could not load icon "%s": %s
sl: Nisem mogel naložiti ikone "%s": %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
sl: Nisem mogel odpreti naslova "%s":
    %s

en: Could not parse string "%s" as a color palette
sl: Nisem mogel razčleniti niza "%s" kot barvo s palete

en: Could not set working directory to "%s": %s
sl: Nisem mogel nastaviti delovnega imenika na "%s": %s

en: Croatian
sl: Hrvaški

en: Current Locale
sl: Trenutni locale

en: Custom
sl: Prikrojeno

en: Custom co_mmand:
sl: Poljuben u_kaz:

en: Custom command to use instead of the shell
sl: Poženi poljuben ukaz namesto lupine

en: Cyrillic
sl: Cirilični

en: Cyrillic/Russian
sl: Cirilični/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: Cirilični/ukrajinski

en: DIRNAME
sl: IMEIMENIKA

en: Default color of terminal background
sl: Privzeta barva ozadja terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sl: Privzeta barva ozadja terminala. Izražena kot določitev barve (lahko je v slogu HTML kot šestnajstiške številke ali ime barve kot je "red" za rdečo).

en: Default color of text in the terminal
sl: Privzeta barva besedila v terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sl: Privzeta barva besedila v terminalu. Izražena kot določitev barve (lahko je v slogu HTML kot šestnajstiške številke ali ime barve kot je "red" za rdečo).

en: Delete Profile
sl: Zbriši profil

en: Delete profile "%s"?
sl: Zbriši profil "%s"?

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
sl: Izključi vse tipkovnične vezi _menujev (kot je Alt+d za odprtje menuja Datoteka)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
sl: Izključi _tipko za dostop do menuja (privzeto F10)

en: Disabled
sl: Izključeno

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sl: Ne registriraj se pri aktivacijskem imenskem strežniku, ne recikliraj aktivnega terminala

en: E_ncodings shown in menu:
sl: _Znakovni nabori, ki se kažejo v menuju:

en: Edit
sl: Uredi

en: Effects
sl: Učinki

en: Enter profile name
sl: Vpišite ime profila

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
sl: Napaka ob pretvarjanju URIja "%s" v ime datoteke: %s

en: Error getting default value of %s: %s
sl: Napaka ob pridobivanju privzete vrednosti za %s: %s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
sl: Napaka ob vpisovanju sprememb pospeševalnika v zbirko nastavitvenih podatkov: %s

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
sl: Napaka ob registraciji terminala pri aktivacijski storitvi; tovarniški način izključen.

en: Error setting key %s back to default: %s
sl: Napaka ob nastavljanju tipke %s nazaj na privzeto: %s

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
sl: Napaka ob nastavljanju novega pospeševalnika v zbirki nastavitvenih podatkov: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
sl: Napaka ob nastavljanju tipke use_menu_accelerators: %s

en: Escape sequence
sl: Ubežne sekvence

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
sl: Izvedi argument te možnosti znotraj terminala.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
sl: Izvedi preostanek ukazne vrstice znotraj terminala.

en: Exit the terminal
sl: Izhod iz terminala

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
sl: Nisem uspel naložiti slike ozadja "%s" za profil terminala "%s": %s

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
sl: Nisem uspel naložiti ikone "%s" za profil terminala "%s": %s

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
sl: Nisem uspel dobiti terminalskega strežnika od aktivacijskega strežnika

en: File
sl: Datoteka

en: Filename of a background image.
sl: Ime datoteke slike v ozadju.

en: Font
sl: Pisava

en: Full Screen
sl: Če_z cel zaslon

en: GEOMETRY
sl: GEOMETRIJA

en: GNOME Terminal
sl: Terminal GNOME

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
sl: Terminal GNOME: ime pisave "%s" iz podatkovne zbirke nastavitev ni veljavno

en: General
sl: Splošno

en: Georgian
sl: Gruzijski

en: Go
sl: Pojdi

en: Goes after initial title
sl: Gre za izvornim nazivom

en: Goes before initial title
sl: Gre pred ivornim nazivom

en: Gray on black
sl: Sivo na črnem

en: Greek
sl: Grški

en: Green on black
sl: Zeleno na črnem

en: Gujarati
sl: Gujaratski

en: Gurmukhi
sl: Gurmukijski

en: Hebrew
sl: Hebrejski

en: Hebrew Visual
sl: Hebrejski vizualni

en: Help
sl: Pomoč

en: Hide and Show menubar
sl: Skrij in pokaži menujsko vrstico

en: Hindi
sl: Hindujski

en: Human-readable name of the profile.
sl: Človeško berljivo ime profila.

en: ID for startup notification protocol.
sl: ID za protokol obveščanja o zagonu.

en: Icelandic
sl: Islandski

en: Icon for terminal window
sl: Ikona terminalskega okna

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
sl: Ikona, ki naj se uporabi za uhlje/okna, ki vsebujejo ta profil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
sl: Če program nastavi naziv terminala (navadno imajo ljudje tako nastavljeno lupino) lahko dinamično izbran naziv zbriše nastavljen naziv, gre pred njim, za njim, ali ga zamenja. Možne vrednosti so "replace" (zamenjaj), "before" (pred), "after" (za) in "ignore" (prezri).

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sl: Če je resnično, dovolji programom, da v terminalu izrisujejo okrepljeno besedilo

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sl: Če je resnično, ne zazvoni, ko programi pošljejo ubežno sekvenco zvoncu terminala.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sl: Če je resnično, pritisk tipke povzroči prehod drsnika na dno.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
sl: Če je resnično, slika v ozadju drsi skupaj z osprednjim besedilom; če je neresnično, je slika negibna in besedilo drsi nad njo.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
sl: Če je resnično, se bo ukaz znotraj terminala pognal kot prijavna lupina.(argv[0] bo imel pred sabo črtico.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sl: Če je resnično, bo terminal uporabil običajno pisavo namizja, če je ta enopresledna (sicer pa bo uporabil najpodobnejšo pisavo, ki jo bo našel).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sl: Če je rsnično, bo za vpisovanje besedila uporabljena barvna shema teme sistema, namesto tistih barv, ki jih je določil uporabnik.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sl: Če je resnično, bo uporabljena nastavitev custom_command namesto zaganjanja lupine.

en: If true, utmp/wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
sl: Če je resnično, bosta utmp/wtmp posodobljena, ko se bo zagnal ukaz znotraj terminala.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
sl: Če je resnično, bo terminal ob vsakem novem izpisu zdrsel na dno.

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sl: Ime slikovne datoteke spuščeno na terminal je imelo napačno obliko (%d) ali dolžino (%d)

en: Initial _title:
sl: Izvorni _naziv:

en: Invalid argument: "%s"
sl: Neveljaven argument: "%s"

en: Invalid geometry string "%s"
sl: Neveljaven niz geometrije "%s"

en: Isn't displayed
sl: Ni prikazan

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
sl: Zdi se, da datoteke gnome-terminal.server nimate nameščene na veljavni lokaciji. Tovarniški način izključen.

en: Japanese
sl: Japonski

en: Korean
sl: Korejski

en: Linux console
sl: Linux konzola

en: List of available encodings
sl: Seznam _znakovnih naborov, ki so na voljo:

en: List of profiles
sl: Seznam profilov

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
sl: Seznam profilov, ki so znani gnome-terminalu. Seznam vsebuje nize, ki poimenuje podimenike relativne na /apps/gnome-terminal/profiles.

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
sl: Šel sem čez število MAX_FONTS. Nekatere pisave bodo morda manjkale.

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sl: URL spuščen na terminal je imel napačno obliko (%d) ali dolžino (%d)

en: New Profile
sl: Nov profil

en: New Tab
sl: Nov uhelj

en: New Window
sl: Novo okno

en: New _Profile...
sl: _Nov profil...

en: No argument given to "%s" option
sl: Argument za možnost "%s" ni bil podan

en: No such profile '%s', using default profile
sl: Profil '%s' ne obstaja, uporabljam privzetega

en: Nordic
sl: Nordijski

en: Normal Size
sl: Običajna velikost

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sl: Običajno lahko dosežete menujsko vrstico z tipko F10. To se lahko spremeni skozi gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "karkoli"). Ta možnost omogoča, da je običajni pospeševalnik za menujsko vrstico izključen.

en: Number of lines to keep in scrollback
sl: Število vrstic, ki naj se obdržijo v izravnalniku drsnika

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
sl: Število vrstic, ki se obdržijo v izravnalniku drsnika. V terminalu lahko drsite nazaj za to število vrstic; vrstice, ki ne gredo v drsni izravnalnik se uničijo. S to nastavitvijo bodite previdni, saj v največji meri določa koliko pomnilnika bo uporabil terminal.

en: On the left side
sl: Na levi strani

en: On the right side
sl: Na desni strani

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
sl: Odpri nov uhelj s privzetim profilom v zadnje-odprtem oknu. Podana je lahko več kot ena takšna možnost.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
sl: Odpri nov uhelj v zadnje-odprtem oknu z danim profilom (ID). Notranje uporabljeno za shranjevanje sej.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
sl: Odpri nov uhelj z danim profilom v zadnje-odprtem oknu. Podana je lahko več kot ena takšna možnost.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
sl: Odpri novo okno, ki vsebuje uhelj s privzetim profilom. Podana je lahko več kot ena takšna možnost.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
sl: Odpri novo okno, ki vsebuje uhelj z danim profilom (ID). Notranje uporabljeno za shranjevanje sej.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
sl: Odpri okno, ki vsebuje uhelj danega profila. Podana je lahko več kot ena takšna možnost.

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
sl: Možnost "%s" zahteva argument, ki podaja imenik

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
sl: Možnost "%s" zahteva argument, ki podaja geometrijo

en: Option "%s" requires an argument giving the role
sl: Možnost "%s" zahteva argument, ki podaja vlogo

en: Option "%s" requires an argument giving the title
sl: Možnost "%s" zahteva argument, ki podaja naziv

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
sl: Možnost "%s" zahteva argument, ki podaja faktor povečave

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
sl: Možnost "%s" zahteva argument, ki navaja kater profil naj se uporabi

en: Option "%s" requires specifying the command to run
sl: Možnost "%s" zahteva navedbo ukaza za zagon

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sl: Možnost "%s" zahteva navedbo ukaza, ki naj se požene na preostanku ukazne vrstice

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
sl: Možnost --%s v tej različici gnome-terminal ni več podprta; morda boste želeli ustvariti profil z želeno nastavitvijo in uporabiti novo možnost --window-with-profile

en: PROFILEID
sl: IDPROFILA

en: PROFILENAME
sl: IMEPROFILA

en: P_rofiles...
sl: P_rofili...

en: Palette entry 1
sl: Vnos palete 1

en: Palette entry 10
sl: Vnos palete 10

en: Palette entry 11
sl: Vnos palete 11

en: Palette entry 12
sl: Vnos palete 12

en: Palette entry 13
sl: Vnos palete 13

en: Palette entry 14
sl: Vnos palete 14

en: Palette entry 15
sl: Vnos palete 15

en: Palette entry 16
sl: Vnos palete 16

en: Palette entry 2
sl: Vnos palete 2

en: Palette entry 3
sl: Vnos palete 3

en: Palette entry 4
sl: Vnos palete 4

en: Palette entry 5
sl: Vnos palete 5

en: Palette entry 6
sl: Vnos palete 6

en: Palette entry 7
sl: Vnos palete 7

en: Palette entry 8
sl: Vnos palete 8

en: Palette entry 9
sl: Vnos palete 9

en: Palette for terminal applications
sl: Paleta za programe terminala

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paste
sl: Prilepi

en: Persian
sl: Perzijski

en: Popup a dialog when an s/key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
sl: Kadar je zaznan izziv s tajnim ključem, prikaži dialog. Vpis gesla v dialog ga bo poslal v terminal.

en: Position of the scrollbar
sl: Mesto drsnika

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
sl: Možne vrednosti so "close" za zaprtje terminala in "restart" za vnovičen zagon ukaza.

en: Profile Editor
sl: Urejevalnik profilov

en: Profile _icon:
sl: _Ikona profila:

en: Profile _name:
sl: Ime _profila:

en: Profile _used when launching a new terminal:
sl: Profil, ki naj se _uporabi ob zagonu novega terminala:

en: Profile list
sl: Seznam profilov

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
sl: Profil, ki bo uporabljen ob odpiranju novega okna ali uhlja. Mora biti v naveden v profile_list.

en: Profile to use for new terminals
sl: Profil, ki naj se uporabi za nove terminale:

en: ROLE
sl: VLOGA

en: Replaces initial title
sl: Zamenja izvorni naziv

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset and C_lear
sl: Ponastavi in _zbriši

en: Reset and Clear
sl: Ponastavi in zbriši

en: Restart the command
sl: Znova začni ta ukaz

en: Romanian
sl: Romunski

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sl: _Namesto moje lupine poženi poljuben ukaz

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sl: Poženi ta ukaz namesto lupine, če je ključ use_custom_command nastavljen na resnično.

en: Sc_roll on output
sl: D_rsi ob izhodu

en: Scr_ollback:
sl: Število p_omnjenih vrstic:

en: Scroll on _keystroke
sl: Dr_si ob pritisku tipke

en: Scrolling
sl: Drsenje

en: Secure _Keyboard
sl: Varna _tipkovnica

en: Select-by-_word characters:
sl: Znaki, ki se štejejo za del besed (pri izbiranju):

en: Set Title
sl: Nastavi naziv

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sl: Nastavi zadnji naveden uhelj kot aktiven v tem oknu

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
sl: Nastavi vlogo za zadnje-navedeno okno; uveljavi se le na enem oknu; lahko je uporabljeno enkrat za vsako okno, ki ste ga ustvarili iz ukazne vrstice.

en: Set the terminal's title
sl: Nastavi naziv terminala

en: Set the terminal's working directory
sl: Nastavi delovni imenik terminala

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
sl: Nastavi faktor povečave trenutnega terminala (1.0 = običajna velikost)

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
sl: Nastavi kodo, ki jo povzroči tipka povratnica. Možne vrednosti so "ascii-del" za znak ASCII DEL, "control-h" za Control-H (oziroma znak ASCII BS), "escape-sequence" za ubežno sekvenco, ki običajno pomeni povratnico ali izbris.Navadno je pravilna izbira "ascii-del".

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
sl: Nastavi kodo, ki jo povzroči tipka delete (zbriši). Možne vrednosti so "ascii-del" za znak ASCII DEL, "control-h" za Control-H (oziroma znak ASCII BS), "escape-sequence" za ubežno sekvenco, ki običajno pomeni povratnico ali izbris.Navadno je pravilna izbira "escape-sequence".

en: Shortcut _Key
sl: Bližnjična tip_ka

en: Show _Menubar
sl: Kaži menujsko vrstico

en: Show _menubar by default in new terminals
sl: V novih terminalih privzeto kaži _menujsko vrstico

en: Si_ze:
sl: _Velikost:

en: South European
sl: Južnoevropski

en: Support skey dingus clicking
sl: Podpri klikanje skritega ključa v dialogu ??????

en: Switch to Next Tab
sl: Preklopi na naslednji uhelj

en: Switch to Previous Tab
sl: Preklopi prejšnji uhelj

en: Switch to Tab 1
sl: Preklopi na uhelj 1

en: Switch to Tab 10
sl: Preklopi na uhelj 10

en: Switch to Tab 11
sl: Preklopi na uhelj 11

en: Switch to Tab 12
sl: Preklopi na uhelj 12

en: Switch to Tab 2
sl: Preklopi na uhelj 2

en: Switch to Tab 3
sl: Preklopi na uhelj 3

en: Switch to Tab 4
sl: Preklopi na uhelj 4

en: Switch to Tab 5
sl: Preklopi na uhelj 5

en: Switch to Tab 6
sl: Preklopi na uhelj 6

en: Switch to Tab 7
sl: Preklopi na uhelj 7

en: Switch to Tab 8
sl: Preklopi na uhelj 8

en: Switch to Tab 9
sl: Preklopi na uhelj 9

en: TITLE
sl: NAZIV

en: Terminal _bell
sl: _Zvonec terminala

en: Terminal applications have these colors available to them.
sl: Programi terminala imajo na voljo te barve.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sl: Terminali imajo 16 barvno paleto, ki jo lahko uporabijo programi znotraj terminala. To je ta paleta v obliki seznama imen barv, ločenega z podpičji. Imena barv morajo biti v šestnajstiški obliki, npr.: "#FF00FF"

en: Thai
sl: Tajski

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
sl: Ukaz, ki teče znotraj terminala lahko dinamično nastavi nov naziv.

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
sl: Datoteka "%s" manjka. To kaže, da je program nameščen nepravilno.

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
sl: Profil, ki ste ga izbrali za osnovo svojemu novemu profilu, ne obstaja več

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
sl: Besedilo na katerega ste kliknili ne izgleda kot izziv S/Ključ

en: The type of accelerator.
sl: Vrsta pospeševalnika

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
sl: Vrednost nastavitvenega ključa %s ni veljavna; vrednost je "%s"

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
sl: Ukaz za ta terminal je povzročil napako: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal: %s
sl: Ob ustvarjanju otroških procesov tega terminala se je zgodila napaka: %s

en: There was an error creating the profile "%s"
sl: Ob ustvarjanju profila "%s" se je zgodila napaka

en: There was an error deleting the profiles
sl: Ob brisanju profilov se je zgodila napaka

en: There was an error displaying help: %s
sl: Ob prikazu pomoči se je zgodila napaka: %s

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
sl: Ob dobivanju seznama profilov terminala se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
sl: Ob nalaganju tipkovničnih povezav terminala se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error loading config from %s. (%s)
sl: Ob nalaganju nastavitev iz %s se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
sl: Ob nalaganju nastavitvene vrednosti ali naj se v menujih uporablja slike se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
sl: Ob nalaganju nastavitvene vrednosti o uporabi tipkovničnih pospeševalnikov se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
sl: Ob nalaganju nastavitvene vrednosti o uporabi tipkovničnih bližnjic se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila use_menu_accelerators se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o spremembah privzetega profila se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o vidnosti menujskih ikon se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o spremembah enopresledne pisave se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o spremembah nabora znakov terminala se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o spremembah profila terminalskih tipk se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o spremembah profila terminala se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o spremembah seznama profilov terminala se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
sl: Ob prijavljanju na obvestila o spremembah nastavitev terminalnega okna se je zgodila napaka. (%s)

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
sl: Ob odstranjevanju nastavitvenega imenika %s se je zgodila napaka. (%s)

en: There wasn't a default value for %s
sl: Za %s ni bilo privzete vrednosti

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
sl: Te možnosti lahko vplivajo na nepravilno obnašanje nekaterih programov.
    Tu so le zato, da lahko delate z določenimi programi in operacijskimi
    sistemi, ki pričakujejo drugačno obnašanje terminala.

en: Title and Command
sl: Naziv in ukaz

en: Title for terminal
sl: Naziv terminala

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
sl: Naziv, ki naj bo prikazan v uhlju ali oknu terminala. Ta naziv lahko spremeni program pognan znotraj terminala. Kako to stori določa ključ title_mode.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
sl: Resnično, če naj za okna in uhlje tega profila kazalec utripa, kadar ima terminal fokus.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
sl: Resnično, če naj bo za okna in uhlje tega profila v novih oknih prikazana menujska vrstica.

en: Turkish
sl: Turški

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
sl: Izklopi vrstico menujev za zadnje-navedeno okno; uveljavi se le na enem oknu; lahko je uporabljeno enkrat za vsako okno, ki ste ga ustvarili iz ukazne vrstice.

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
sl: Vklopi vrstico menujev za zadnje-navedeno okno; uveljavi se le na enem oknu; lahko je uporabljeno enkrat za vsako okno, ki ste ga ustvarili iz ukazne vrstice.

en: Two "%s" options given for one tab
sl: Dana sta dve možnosti "%s" za en sam uhelj

en: Two "%s" options given for one window
sl: Dani sta dve možnosti "%s" za eno samo okno

en: Two geometries given for one window
sl: Dani sta dve geometriji za eno okno

en: Two roles given for one window
sl: Dani sta dve vlogi za eno okno

en: Type a new accelerator
sl: Vpišite nov pospeševalnik

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sl: Vpišite nov pospeševalnik ali pritisnite povratnico za izbris

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
sl: Vrsta ozadja terminala. Lahko je "solid" za polno barvo, "image" za sliko ali "transparent" za psevdo transparenco.

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sl: URI spuščen na terminal je imel napačno obliko (%d) ali dolžino (%d)

en: Use colors from s_ystem theme
sl: Uporabi barve iz s_istemske teme

en: User Defined
sl: Uporabniško določen

en: Vietnamese
sl: Vietnamski

en: View
sl: Pogled

en: Western
sl: Zahodnjaški

en: What to do with dynamic title
sl: Kaj narediti z dinamičnim nazivom

en: What to do with the terminal when the child command exits
sl: Kaj narediti, ko ukaz otroka terminala konča z delom

en: When command _exits:
sl: Ko se ukaz _zaključi:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
sl: Kadar se izbira besedilo po besedi, se nize iz teh znakov smatra za dele besede. Lahko so podani intervali v obliki "A-Z". Pomišljaj, ki ne predstavlja intervala, mora biti prvi podani znak.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
sl: Kam naj se postavi drsnik terminala. Možnosti so "left" (levo), "right" (desno) in "disabled" (drsnik ni prikazan).

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
sl: Ali je običajna tipka za dostop do menujske vrstice vključena

en: Whether to allow bold text
sl: Ali naj se dovoli krepko besedilo

en: Whether to blink the cursor
sl: Ali naj kazalec utripa

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sl: Ali naj se v terminalu požene ukaz kot prijavna lupina

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sl: Ali naj se požene poljuben ukaz namesto moje lupine

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sl: Ali naj se ob pritisku katerekoli tipke drsnik premakne na dno

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
sl: Ali naj se ob novem izpisu v terminalu drsnik premakne na dno

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
sl: Ali naj se v nobih okni/uhljih kaže menujska vrstica

en: Whether to silence terminal bell
sl: Ali naj se utiša zvonec terminala

en: Whether to update utmp/wtmp when launching terminal command
sl: Ali naj se ob zaganjanju ukaza terminala posodobi utmp/wtmp

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sl: Ali naj se za gradnik terminala uporabijo barve sistemske teme

en: Whether to use the system font
sl: Ali naj se uporabi sistemska pisava

en: White on black
sl: Belo na črnem

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
sl: Navedba geometrije X (glej priročniško stran "X"), lahko je navedeno enkrat za vsako okno, ki naj se odpre.

en: You already have a profile called "%s"
sl: Profil imenovan "%s" že imate

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
sl: Imeti morate vsaj en profil; ne morete zbrisati vseh.

en: You must select one or more profiles to delete.
sl: Izbrati morate enega ali več profilov za izbris.

en: ZOOMFACTOR
sl: FAKTORPOVEČAVE

en: Zoom In
sl: Povečaj

en: Zoom Out
sl: Pomanjšaj

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
sl: Faktor povečave "%g" je prevelik, uporabljam %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
sl: Faktor povečave "%g" je premajhen, uporabljam %g

en: _About
sl: _O programu

en: _Action
sl: _Dejanje

en: _Add or Remove...
sl: _Dodaj ali odstrani...

en: _Allow bold text
sl: _Dovoli krepko besedilo

en: _Background color:
sl: Barva _ozadja:

en: _Background image
sl: _Slika v ozadju:

en: _Backspace key generates:
sl: Tipka _povratnica generira

en: _Base on:
sl: _Osnuj na podlagi:

en: _Close Window
sl: _Zapri okno

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy Link Address
sl: _Kopiraj naslov povezave

en: _Create
sl: _Ustvari

en: _Delete key generates:
sl: _Tipka delete generira:

en: _Description
sl: _Opis

en: _Details
sl: _Podrobnosti

en: _Dynamically-set title:
sl: _Dinamično nastavljiv naslov:

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit Current Profile...
sl: _Uredi trenutni profil...

en: _Encoding
sl: Znakovni nabor

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Font:
sl: _Pisava:

en: _Full Screen
sl: Če_z cel zaslon

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Image file:
sl: Datoteka _slike:

en: _Input Methods
sl: _Vhodne metode

en: _Keyboard Shortcuts...
sl: _Tipkovnične bližnjice...

en: _Next Tab
sl: _Naslednji uhelj

en: _None (use solid color)
sl: brez (uporabi polno barvo)

en: _Normal Size
sl: _Običajna velikost

en: _Open Link
sl: _Odpri povezavo

en: _Previous Tab
sl: _Prejšnji uhelj

en: _Profile name:
sl: Ime _profila:

en: _Profiles:
sl: _Profili:

en: _Reset
sl: _Ponastavi

en: _Reset compatibility options to defaults
sl: _Ponastavi možnosti kompatibilnosti na privzete

en: _Run command as a login shell
sl: _Poženi ukaz kot prijavno lupino

en: _Scrollbar is:
sl: _Drsnik je:

en: _Set Title...
sl: _Nastavi naziv...

en: _Shade transparent or image background:
sl: _Senči prosojna ali slikovna ozadja

en: _Shortcut Keys:
sl: _Bližnjične tipke

en: _Text color:
sl: Barva _besedila:

en: _Title:
sl: _Naziv:

en: _Transparent background
sl: _Prosojno ozadje

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
sl: _Posodobi vnose utmp/wtmp, ko je zagnan ukaz

en: _Use bold version of font
sl: _Uporabi krepko različico pisave

en: _Use the system terminal font
sl: _Uporabi sistemsko pisavo terminala

en: _View
sl: Po_gled

en: _kilobytes
sl: _kilobajti

en: _lines
sl: _vrstice

en: char cell
sl: celica znaka

en: italic
sl: poštevna

en: kilobytes
sl: kilobajti

en: monospaced
sl: enakokoračno

en: oblique
sl: nagnjena

en: other
sl: drugo

en: proportional
sl: v razmerju

en: reverse italic
sl: obrnjeno poštevna

en: reverse oblique
sl: obrnjeno nagnjena

en: roman
sl: rimske

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sl: text/plain (besedilo), ki je bilo spuščeno v terminal je imelo napačno obliko (%d) ali dolžino (%d)
