gqview-0.10.0 - en to sl translation catalogue (260 entries)

en:   +t, --with-tools           force show of tools
sl:   +t, --with-tools           pokaže orodja

en:   --debug                    turn on debug output
sl:   --debug                   vklopi razhroščevalni izhod

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
sl:   -f, --fullscreen           se zažene v celozaslonskem načinu

en:   -h, --help                 show this message
sl:   -h, --help                 pokaže to sporočilo

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
sl:   -s, --slideshow            se zažene z diaprojekcijo

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
sl:   -t, --without-tools        skrije orodja

en:   -v, --version              print version info
sl:   -v, --version              izpiše informacije o različici

en:  Paused
sl: Premor

en:  Slideshow
sl: Diaprojekcija

en: %d files
sl: %d datotek

en: %d files%s
sl: %d datotek %s

en: %d images
sl: %d slik

en: %d images (%d)
sl: %d slik (%d)

en: %d matches found in %d files
sl: Našel %d ujemajočih v %d datotekah

en: %s - GQview Collection
sl: %s - GQview zbirka

en: /Edit/Adjust/Rotate 1_80
sl: /Uredi/Prikroji/Obrni za _180

en: /Edit/Adjust/Rotate _counterclockwise
sl: /Uredi/Prikroji/O_brni v nasprotni smeri urinega kazalca

en: /Edit/Adjust/_Flip
sl: Uredi/Prikroji/Z_asukaj

en: /Edit/Adjust/_Mirror
sl: /Uredi/Prikroji/_Zrcali

en: /Edit/Adjust/_Rotate clockwise
sl: /Uredi/Prikroji/_Obrni v smeri urinega kazalca

en: /Edit/Adjust/tear1
sl: /Uredi/Prikroji/tear1

en: /Edit/Select _all
sl: /Uredi/Izberi _vse

en: /Edit/Select _none
sl: /Uredi/Izberi _nič

en: /Edit/Set as _wallpaper
sl: /Uredi/Nastavi kot _ozadje

en: /Edit/_Adjust
sl: /Uredi/_Prikroji

en: /Edit/_Options...
sl: /Uredi/_Možnosti...

en: /Edit/_Remove old thumbnails
sl: /Uredi/Odstrani _stare miniature

en: /Edit/editor1
sl: /Uredi/editor1

en: /Edit/editor2
sl: Uredi/editor2

en: /Edit/editor3
sl: /Uredi/editor3

en: /Edit/editor4
sl: Uredi/editor4

en: /Edit/editor5
sl: /Uredi/editor5

en: /Edit/editor6
sl: /Uredi/editor6

en: /Edit/editor7
sl: /Uredi/editor7

en: /Edit/editor8
sl: /Uredi/editor9

en: /Edit/sep1
sl: /Uredi/sep1

en: /Edit/sep2
sl: /Uredi/sep2

en: /Edit/sep3
sl: /Uredi/sep3

en: /Edit/sep4
sl: /Uredi/sep4

en: /Edit/tear1
sl: /Uredi/tear1

en: /File/E_xit
sl: /Datoteka/Iz_hod

en: /File/Open _recent
sl: /Datoteka/Odpri _nedavno

en: /File/_Copy...
sl: /Datoteka/_Prepiši...

en: /File/_Delete...
sl: /Datoteka/Z_briši...

en: /File/_Find duplicates...
sl: /Datoteka/Najdi _dvojnike...

en: /File/_Move...
sl: /Datoteka/P_remakni...

en: /File/_New collection
sl: /Datoteka/Nova _zbirka

en: /File/_Open collection...
sl: /Datoteka/_Odpri zbirko...

en: /File/_Rename...
sl: /Datoteka/Pr_eimenuj...

en: /File/sep1
sl: /Datoteka/sep1

en: /File/sep2
sl: /Datoteka/sep2

en: /File/sep3
sl: /Datoteka/sep3

en: /File/tear1
sl: /Datoteka/tear1

en: /Help/_About
sl: /Pomoč/_O programu

en: /Help/tear1
sl: /Pomoč/tear1

en: /View/F_ull screen
sl: /Pogled/_Cel zaslon

en: /View/Toggle _slideshow
sl: /Pogled/Preklopi _diaprojekcijo

en: /View/Zoom _1:1
sl: /Pogled/Povečaj na _1:1

en: /View/Zoom _in
sl: /Pogled/Po_večaj

en: /View/Zoom _out
sl: /Pogled/Po_manjšaj

en: /View/_Refresh Lists
sl: /Pogled/_Osveži sezname

en: /View/_Thumbnails
sl: /Pogled/M_iniature

en: /View/_Zoom to fit
sl: /Pogled/_Ustrezno povečaj

en: /View/sep1
sl: /Pogled/sep1

en: /View/sep2
sl: /Pogled/sep2

en: /View/sep3
sl: /Pogled/sep3

en: /View/tear1
sl: /Pogled/tear1

en: /_Edit
sl: /_Uredi

en: /_File
sl: /_Datoteka

en: /_Help
sl: /_Pomoč

en: /_View
sl: /P_ogled

en: About to delete multiple files...
sl: O brisanju množice datotek...

en: About to delete the file:
     %s
sl: O brisanju datoteke:
    %s

en: Add contents
sl: Dodaj vsebino

en: Add contents recursive
sl: Dodaj vsebino brez upiranja

en: Add to new collection
sl: Dodaj k novi zbirki

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Append
sl: Dodaj

en: Append collection
sl: Dodaj zbirko

en: Append collection from:
sl: Dodaj zbirko iz:

en: Append from collection...
sl: Dodaj iz zbirke...

en: Append from file list
sl: Dodaj iz seznama datotek

en: Best
sl: Najboljše

en: Bilinear
sl: Dvolinearno

en: Cache thumbnails
sl: Predpomnilnik za miniature

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Change to home directory
sl: Poglej v domači imenik

en: Checksum
sl: Povzetek

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear cache
sl: Počisti predpomnilnik

en: Collection Files
sl: Datoteke od zbirk

en: Collection empty
sl: Prazna zbirka

en: Collections
sl: Zbirke

en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

en: Command line
sl: Ukazna vrstica

en: Compare by:
sl: Primerjaj:

en: Comparing...
sl: Primerjam...

en: Configure options
sl: Nastavi možnosti

en: Confirm file delete
sl: Potrditev brisanja datotek

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Copy
sl: Prepiši

en: Copy file:
    %s
    to:
sl: Prepiši datoteko:
    %s
    v:

en: Copy multiple files to:
sl: Prepiši množico datotek v:

en: Could not create dir:%s
sl: Ne morem ustvariti imenika: %s

en: Could not create directory
sl: Ne morem ustvariti imenika

en: Create
sl: Ustvari

en: Create directory in:
    %s
    named:
sl: Ustvari imenik v:
    %s
    z imenom:

en: Creating GQview dir:%s
sl: Ustarjam GQview imenik: %s

en: Date
sl: Datum

en: Delay before image change (seconds):
sl: Zamik med menjavo slik (sekund):

en: Delete
sl: Zbriši

en: Delete failed
sl: Brisanje je bilo neuspešno

en: Delete file
sl: Zbriši datoteko

en: Delete files
sl: Zbriši datoteke

en: Dimensions
sl: Mere

en: Directory exists
sl: Imenik obstaja

en: Disable File Filtering
sl: Onemogoči filtritanje datotek

en: Dithering method:
sl: Način zameglevanja

en: Drop files to compare them.
sl: Spusti datoteke za njihovo primerjavo.

en: Dropped list includes directories.
sl: Padajoči seznam vključuje imenike.

en: Editors
sl: Urejevalniki

en: Empty
sl: Prazno

en: Enable Delete key
sl: Omogoči tipko delete

en: Error copying file
sl: Napaka pri prepisovanju datoteke

en: Error creating directory
sl: Napaka pri ustvarjanju imenika

en: Error moving file
sl: Napaka pri premikanju datoteke

en: Error renaming file
sl: Napaka pri preimenovanju datoteke

en: Exit
sl: Izhod

en: Failed to rename %s to %s.
sl: Neuspešno preimenovanje %s v %s.

en: Failed to save the collection:
    %s
sl: Neuspešno shranjevanje zbirke:
    %s

en: File deletion failed
sl: Brisanje datotek je bilo neuspešno

en: Filtering
sl: Filtriranje

en: Find duplicates - GQview
sl: Najdi dvojnike - GQview

en: Find duplicates recursive...
sl: Najdi dvojnike brez upiranja...

en: Fit image to window
sl: Prilagodi sliko k oknu

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
sl: Prilagodi sliko k oknu, ko so orodja skrita/plavajoča

en: Float Controls
sl: Plavajoči krmilniki

en: GQview - copy
sl: GQview - prepiši

en: GQview - move
sl: GQview - premakni

en: GQview - new directory
sl: GQview - nov imenik

en: GQview - rename
sl: GQview - preimenuj

en: GQview Tools
sl: GQview orodja

en: GQview configuration
sl: GQview nastavitve

en: GQview full screen
sl: GQview celozaslonsko

en: General
sl: Splošno

en: Home
sl: Domov

en: Hyper (best, but slowest)
sl: Hiper (najboljše a najpočasnejše)

en: Image
sl: Slika

en: In place renaming
sl: Preimenovanje na mestu

en: Include files of type:
sl: Vključi datotečne tipe:

en: Initial directory
sl: Začetni imenik

en: Invalid destination
sl: Napčen izvor

en: Invalid directory
sl: Napačen imenik

en: Invalid file name:
    %s
sl: Napačno ime datoteke:
    %s

en: Invalid filename
sl: Napačno ime datoteke

en: Leave Zoom at previous setting
sl: Pusti povečavo na prejšnjih nastavitvah

en: Limit size when auto-sizing window (%):
sl: Omeji velikost pri samodejnem prilagajanju okna (%):

en: Loading thumbs...
sl: Nalagam miniature...

en: Menu name
sl: Ime v izbirniku

en: Mouse wheel scrolls image
sl: Miškin kolešček za premikanje slike

en: Move
sl: Premakni

en: Move file:
    %s
    to:
sl: Premakni datoteko:
    %s
    v:

en: Move multiple files to:
sl: Premakni množico datotek v:

en: Name
sl: Ime

en: Nearest (worst, but fastest)
sl: Najbljižje (najslabše a najhitrejše)

en: None
sl: Brez

en: Normal
sl: Normalno

en: Offscreen cache size (Mb per image):
sl: Velikost predpomnilnika za izvenzaslonski prikaz (Mb na sliko):

en: Ok
sl: V redu

en: On startup, change to this directory:
sl: Ob zagonu poglej v ta imenik:

en: Overwrite
sl: Piši prek

en: Overwrite File
sl: Piši prek datoteke

en: Overwrite collection file:
    %s
sl: Piši prek datoteke za zbirko:
    %s

en: Overwrite file
sl: Piši prek datoteke

en: Overwrite file:
     %s
     with:
     %s
sl: Piši datoteko:
    %s
    prek:
    %s

en: Overwrite file:
    %s
     with:
    %s
sl: Piši prek datoteke:
    %s
    z:
    %s

en: Overwrite file:
    %s
    by renaming:
    %s
sl: Piši prek datoteke:
    %s
    s preimenovanjem:
    %s

en: Path
sl: Pot

en: Place dialogs under mouse
sl: Postavi dvogovore pod miško

en: Please select an existing directory
sl: Prosim izberite obstoječ imenik

en: Preload next image
sl: Prednaloži naslednjo sliko

en: Progressive keyboard scrolling
sl: Napredno premikanje s tipkovnico

en: Quality
sl: Kakovost

en: Quality:
sl: Kakovost:

en: Random
sl: Naključno

en: Reading checksums...
sl: Berem povzetke...

en: Reading dimensions...
sl: Berem mere...

en: Reading similarity data...
sl: Berem podobnostne podatke...

en: Rectangular selection
sl: Pravokotni izbor

en: Refresh file list
sl: Osveži datotečni seznam

en: Remember tool state (float/hidden)
sl: Zapomni si položaj orodja (plavajoča/skrita)

en: Remember window positions
sl: Zapomni si položaj okna

en: Remove
sl: Odstrani

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename multiple files:
sl: Preimenuj množico datotek

en: Rename:
sl: Preimenuj:

en: Repeat
sl: Ponavljanje

en: Save
sl: Shrani

en: Save Failed
sl: Shranjevanje je bilo neuspešno

en: Save collection
sl: Shrani zbirko

en: Save collection as:
sl: Shrani zbirko kot:

en: Select all
sl: Izberi vse

en: Select none
sl: Izberi nič

en: Set zoom 1:1
sl: Nastavi povečavo na 1:1

en: Show entries that begin with a dot
sl: Pokaži vnose, ki se začnejo s piko

en: Show hidden
sl: Pokaži skrite

en: Similarity
sl: Podobnost

en: Similarity (high)
sl: Podobnost (velika)

en: Similarity (low)
sl: Podobnost (majhna)

en: Size
sl: Velikost

en: Size:
sl: Velikost:

en: Skip
sl: Preskoči

en: Skip directories
sl: Preskoči imenike

en: Slide show
sl: Diaprojekcija

en: Slideshow recursive
sl: Diaprojekcija brez upiranja

en: Sort
sl: Razvrsti

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
sl: Izvor in cilj sta enaka, operacija preklicana.

en: Source matches destination
sl: Izvor se ujema s ciljem

en: Source to copy matches destination
sl: Izvor za prepisovanje se ujema s ciljem

en: Source to move matches destination
sl: Izvor za premikanje se ujema s ciljem

en: Specified path:
    %s
    is a directory, collections are files
sl: Navedena pot:
    %s
    je imenik, zbirke so datoteke

en: The current collection is empty, save aborted.
sl: Trenutna zbirka je prazna, shranjevanje je opuščeno.

en: The directory:
    %s
    already exists.
sl: Imenik:
    %s
    že obstaja.

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
sl: Pot:
    %s
    že obstaja kot datoteka.

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
sl: Vse miniature, ki so bile shranjene na disk
    bodo zbrisane, nadaljujem?

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
sl: Nisem mogel neložiti miniature v predpomnilniku, poskusil jo bom ponovno ustvariti.

en: Thumbnails
sl: Miniature

en: Tiles
sl: Polja

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
sl: Ne morem prepisati datoteke:
    %s
    same vase.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
sl: Me morem prepisati datoteke:
    %s
    v:
    %s

en: Unable to create directory:
    %s
sl: Ne morem usvariti imenika:
    %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
sl: Ne morem zbrisati datoteke:
     %s
     Nadaljujem množično brisanje datotek?

en: Unable to delete file:
    %s
sl: Ne morem zbrisati datoteke:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
sl: Ne morem premakniti daoteke:
    %s
    same vase.

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
sl: Ne morem premakniti datoteke:
    %s
    v:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
sl: Ne morem preimenovati datoteke:
    %s
    v:
    %s

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
sl: Ne morem preimenovati datoteke:
    %s
    v:
    %s

en: Unable to write history lists to: %s
sl: Ne morem napisati seznama zgodovine v: %s

en: Unsorted
sl: Nerazvrščeno

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Untitled (%d)
sl: Neimenovano (%d)

en: Usage: gqview [options] [path]
sl: Uporaba: gqview [možnosti] [pot]

en: Use current
sl: Uporabi trenutnega

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
sl: Uporabi xvpics miniature, ko so najdene (samo za branje)

en: View
sl: Pogled

en: When new image is selected:
sl: Ko je označena nova slika:

en: Windows
sl: Okna

en: Yes
sl: Da

en: Yes to all
sl: Da za vse

en: Zoom (scaling):
sl: Povečava (skala):

en: Zoom in
sl: Povečaj

en: Zoom increment:
sl: Večanje povečave

en: Zoom out
sl: Pomanjšaj

en: Zoom to original size
sl: Povečaj na originalno velikost

en: error saving config file: %s
sl: napaka pri shranjevanju nastavitvene datoteke %s

en: in %s...
sl: v %s...

en: in (unknown)...
sl: v (neznanem)...

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
sl: napačno ali ignorirano: %s
    Uporabite --help za možnosti

en: to:
sl: v:

en: valid options are:
sl: veljavne možnosti so:
