gtkhtml - en to sl translation catalogue (325 entries)

en: ***text***
sl: *besedilo*

en: <None>
sl: <Brez>

en: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@alt@@width@@height@align=top border=0></td></tr><tr><td><b>[Place your comment here]</td></tr></table></td></tr></table></center>
sl: <center><table bgcolor="#c0c0c0" cellspacing="0" cellpadding=@border@><tr><td><table bgcolor="#f2f2f2" cellspacing="0" cellpadding="8" width="100%"><tr><td align="center"><img @src@@alt@@width@@height@align=top border=0></td></tr><tr><td><b>[Tu vstavite svoj komentar]</td></tr></table></td></tr></table></center>

en: A_ddress
sl: _Naslov

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sl: AaBbCcČčDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: Add '%s' to dictionary
sl: Dodaj '%s' v slovar

en: Add Keyboard Shortcuts
sl: Dodaj bližnjico tipkovnice

en: Address
sl: Naslov

en: Align
sl: Poravnaj

en: Alignment
sl: Poravnava

en: Alignment:
sl: Poravnava:

en: Alphabeta item
sl: Abecedno oštevilčen predmet

en: Alphabetical List
sl: Abecedno oštevilčen seznam

en: Apply changes to:
sl: Uveljavi spremembe nad:

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatically detect links
sl: Samodejno prepoznavaj povezave

en: Automatically insert smiley images
sl: Samodejno vstavljaj slike smeškov

en: Background
sl: Ozadje

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Background Image
sl: Slika v ozadju

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Blue
sl: modra

en: Blue 3D
sl: modro 3d

en: Bold
sl: Polkrepko

en: Border
sl: Rob

en: Border:
sl: Rob:

en: Bottom
sl: Dno

en: Bulleted List
sl: Neoštevilčen seznam

en: Cannot allocate default font for printing
sl: Ne morem dobiti privzete pisave za tiskanje

en: Cannot execute GNOME Spell control applet
    Try to install GNOME Spell if you don't have it installed.
sl: Ne morem izvesti kontrolnega vstavka Črkovalnika GNOME
    Poizkusite namestiti Črkovalnik GNOME, če ga še nimate.

en: Caption
sl: Napis

en: Cell
sl: Celica

en: Cell contents
sl: Vsebina celice

en: Cell...
sl: Celica...

en: Center
sl: Sredina

en: Center justifies the paragraphs
sl: Sredinjenje poravna odstavke

en: Check '%s' spelling...
sl: Preveri črkovanje '%s'...

en: Check spelling of the document
sl: Preveri črkovanje dokumenta

en: Click will follow this URL
sl: Klik bo sledil temu URLju

en: Click will follow this URL:
sl: Klik bo sledil temu URLju:

en: Color
sl: Barva

en: Color:
sl: Barva:

en: Colors
sl: Barve

en: Column
sl: Stolpec

en: Column after
sl: Stolpec po

en: Column before
sl: Stolpec pred

en: Column span:
sl: Seganje stolpca:

en: Columns:
sl: Stolpcov:

en: Command
sl: Ukaz

en: Composer Properties
sl: Lastnosti skladatelja

en: Composer Properties planned
sl: Načrtovane lastnosti skladatelja

en: Configure spell checking
sl: Nastavi preverjanje črkovanja

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy selection to clipboard
sl: Kopiraj izbrano na odložišče

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Could not initialize Bonobo
sl: Nisem mogel inicializirati Bonoba

en: Could not initialize GNORBA
sl: Nisem mogel inicializirati GNORBA-e

en: Could not load glade file.
sl: Nisem mogel naložiti datoteke glade.

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut selection to clipboard
sl: Izreži izbrano na odložišče

en: Cut the selection
sl: Izreži izbrano

en: Dark header
sl: temna glava

en: Description:
sl: Opis:

en: Document Title
sl: Naziv dokumenta

en: Don't wrap
sl: Ne lomi

en: Dot item
sl: Predmet z alinejo

en: EBrowser control
sl: Kontrola EBrskalnik

en: EBrowser factory
sl: Tovarna EBrskalnik

en: Enable
sl: Vključi

en: Enable spell checking
sl: Vključi preverjanje črkovanja

en: Factory for the EBrowser control
sl: Tovarna za kontrolo EBrskalnik

en: Find
sl: Poišči

en: Find A Regular Expression
sl: Poišči z regularnim izrazom

en: Find And Replace
sl: Poišči in zamenjaj

en: Find Regular E_xpression...
sl: Poišči _regularni izraz...

en: Find Regular Expression
sl: Poišči regularni izraz

en: Find _Again
sl: Poišči _znova

en: Find again
sl: Poišči znova

en: Find and Replace
sl: Poišči in zamenjaj

en: Fixed width
sl: Stalna širina

en: Flat gray
sl: siva

en: Follow
sl: Sledi

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Fonts
sl: Pisave

en: For printing
sl: Za tiskanje

en: For_mat
sl: _Oblikuj

en: Foreground color
sl: Barva ospredja

en: Frame
sl: Okvir

en: GNOME HTML Editor
sl: Urejevalnik HTML GNOME

en: GNOME HTML Editor Control
sl: Kontrola urejevalnika HTML GNOME

en: GNOME HTML Editor Factory
sl: Tovarna urejevalnika HTML GNOME

en: Grab keys
sl: Preberi tipke

en: Green
sl: zelena

en: HTML Browser control
sl: Kontrola brskalnika HTML

en: Header
sl: Glava

en: Header 1
sl: Glava 1

en: Header 2
sl: Glava 2

en: Header 3
sl: Glava 3

en: Header 4
sl: Glava 4

en: Header 5
sl: Glava 5

en: Header 6
sl: Glava 6

en: Header _1
sl: Glava _1

en: Header _2
sl: Glava _2

en: Header _3
sl: Glava _3

en: Header _4
sl: Glava _4

en: Header _5
sl: Glava _5

en: Header _6
sl: Glava _6

en: Height:
sl: Višina:

en: Horizontal alignment:
sl: Vodoravna poravnava:

en: Horizontal:
sl: Vodoravno:

en: Ignore '%s'
sl: Prezri '%s'

en: Image
sl: Slika

en: Image frame
sl: Okvir slike

en: Image...
sl: Slika...

en: Indent
sl: Zamik

en: Indents the paragraphs less
sl: Manj zamikni odstavke

en: Indents the paragraphs more
sl: Bolj zamakni odstavke

en: Information
sl: Podatki

en: Insert
sl: Vstavi

en: Insert Frown smiley into document...
sl: V dokument vstavi nejevoljnega smeškota...

en: Insert HTML file
sl: Vstavi datoteko HTML

en: Insert HTML file into document...
sl: V dokument vstavi datoteko HTML...

en: Insert HTML link into document...
sl: V dokument vstavi povezavo HTML...

en: Insert HTML template into document...
sl: V dokument vstavi šablono HTML...

en: Insert Laughing smiley into document...
sl: V dokument vstavi smejočega smeškota...

en: Insert Oh no! smiley into document...
sl: V dokument vstavi smeškota "O ne!"...

en: Insert Smile smiley into document...
sl: V dokument vstavi nasmehnjenega smeškota...

en: Insert Surprised smiley into document...
sl: V dokument vstavi presenečenega smeškota...

en: Insert Wink smiley into document...
sl: V dokument vstavi pomežiknjenega smeškota...

en: Insert image into document...
sl: V dokument vstavi sliko...

en: Insert rule into document...
sl: V dokument vstavi pravilo...

en: Insert table into document...
sl: V dokument vstavi tabelo...

en: Insert text file
sl: Vstavi datoteko z besedilom

en: Insert text file into document...
sl: V dokument vstavi datoteko z besedilom...

en: Italic
sl: Poševno

en: Keyboard Shortcuts
sl: Bližnjice tipkovnice

en: Left
sl: Levo

en: Left align
sl: Poravnaj levo

en: Left justifies the paragraphs
sl: Poravnaj odstavke levo

en: Length:
sl: Dolžina:

en: Link
sl: Povezava

en: Link insert
sl: Vstavi povezavo

en: Link properties
sl: Lastnosti povezave

en: Link text
sl: Besedilo povezave

en: Link...
sl: Povezava...

en: Location
sl: Lokacija

en: Make the current Paragraph style Normal
sl: Trenutni odstavek naj postene običajen

en: Make the current Paragraph style Preformat
sl: Slog trenutnega odstavka naj postene predoblikovan

en: Make the current paragraph a bulleted list
sl: Trenutni odstavek naj postane neoštevilčen seznam

en: Make the current paragraph a list with roman numerals
sl: Trenutni odstavek naj postane rimsko oštevilčen seznam

en: Make the current paragraph a numbered list
sl: Trenutni odstavek naj postane oštevilčen seznam

en: Make the current paragraph an H1 header
sl: Trenutni odstavek naj postane glava H1

en: Make the current paragraph an H2 header
sl: Trenutni odstavek naj postane glava H2

en: Make the current paragraph an H3 header
sl: Trenutni odstavek naj postane glava H3

en: Make the current paragraph an H4 header
sl: Trenutni odstavek naj postane glava H4

en: Make the current paragraph an H5 header
sl: Trenutni odstavek naj postane glava H5

en: Make the current paragraph an H6 header
sl: Trenutni odstavek naj postane glava H6

en: Make the current paragraph an address
sl: Trenutni odstavek naj postane naslov

en: Make the current paragraph an alphabetical list
sl: Trenutni odstavek naj postane abecedno oštevilčen seznam

en: Makes the text bold
sl: Nastavi besedilo krepko

en: Makes the text italic
sl: Nastavi besedilo poševno

en: Middle
sl: Sredina

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: New shortcut:
sl: Nova bližnjica:

en: Next
sl: Naslednji

en: No misspelled word found
sl: Nobena narobe črkovana beseda ni bila najdena

en: None
sl: Brez

en: Normal
sl: Običajna

en: Note
sl: Opomba

en: Number item
sl: Oštevilčen predmet

en: Numbered List
sl: Oštevilčen seznam

en: Numbered _List
sl: Oštevilčen _seznam

en: Oh _no!
sl: O _ne!

en: On screen
sl: Za zaslon

en: Open file...
sl: Odpri datoteko...

en: Orange
sl: Oranžna

en: Other...
sl: Druga...

en: Padding
sl: Polnjenje

en: Padding:
sl: Polnjenje:

en: Page
sl: Stran

en: Page...
sl: Stran...

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Paragraph...
sl: Odstavek...

en: Paste
sl: Prilepi

en: Paste from clipboard
sl: Prilepi iz odložišča

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi odložišče

en: Percent
sl: Odstotek

en: Percent %
sl: Odstotek %

en: Pixels
sl: Pikslov

en: Pixmap:
sl: Bitna slika:

en: Plain
sl: pusto

en: Points
sl: Pik

en: Pre
sl: Pred

en: Preformat
sl: Predoblikovanje

en: Print pre_view
sl: _Predogled tiskanja

en: Print preview
sl: Predogled tiskanja

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Purple
sl: vijolična

en: Red
sl: rdeča

en: Redo
sl: Obnovi

en: Redo previously undone change
sl: Obnovi prejšnjo razveljavljeno dejanje

en: Redo the undone action
sl: Obnovi razveljavljeno dejanje

en: Remove link
sl: Odstrani povezavo

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace all
sl: Zamenjaj vse

en: Replace confirmation
sl: Potrdi zamenjavo

en: Right
sl: Desno

en: Right align
sl: Poravnaj desno

en: Right justifies the paragraphs
sl: Poravnaj odstavke desno

en: Roman List
sl: Rimsko oštevilčen seznam

en: Roman Numeral List
sl: Rimsko oštevilčen seznam

en: Roman item
sl: Rimsko oštevilčen predmet

en: Row
sl: Vrstica

en: Row above
sl: Vrstica nad

en: Row below
sl: Vrstica pod

en: Row span:
sl: Seganje vrstice:

en: Rows:
sl: Vrstic:

en: Rule
sl: Pravilo

en: Rule...
sl: Pravilo...

en: Sample
sl: Vzorec

en: Save file as...
sl: Shranitev datoteke kot...

en: Scope
sl: Območje

en: Select HTML fixed width font
sl: Izberi pisavo s stalno širino

en: Select HTML fixed width font for printing
sl: Izberi pisavo s stalno širino za tiskanje

en: Select HTML variable width font
sl: Izberi HTML pisavo s spremenljivo širino

en: Select HTML variable width font for printing
sl: Izberi HTML pisavo s spremenljivo širino za tiskanje

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select command
sl: Izberi ukaz

en: Select the entire contents of the document
sl: Izberi celotno vsebino dokumenta

en: Shaded
sl: Senčeno

en: Shortcut
sl: Bližnjia

en: Shortcuts _type:
sl: _Vrste bližnjic:

en: Show animated images
sl: Kaži animirane slike

en: Size
sl: Velikost

en: Spacing
sl: Presledki

en: Spacing:
sl: Presledki:

en: Spell checker
sl: Črkovalnik

en: Strikeout
sl: Prečrtano

en: Strikes out the text
sl: Prečrta besedilo

en: Style
sl: Slog

en: Style:
sl: Slog:

en: Su_perscript
sl: _Nadpisano

en: Su_rprised
sl: _Presenečen

en: Subs_cript
sl: P_odpisano

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Suggest word
sl: Predlagaj besedo

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Table
sl: Tabela

en: Table Insert
sl: Vstavi tabelo

en: Table delete
sl: Zbris tabele

en: Table insert
sl: Vstavljanje tabele

en: Table...
sl: Tabela...

en: Te_mplate...
sl: Š_ablona...

en: Te_xt file...
sl: Datoteka z _besedilom...

en: Template
sl: Šablona

en: Test URL...
sl: Preizkusni URL...

en: Text
sl: Besedilo

en: Text...
sl: Besedilo...

en: The quick brown fox jumped over the lazy dog.
sl: Piškur molče grabi fižol iz dna cezijeve hoste.

en: Thickness:
sl: Debelina

en: Toggle typewriter font style
sl: Preklopi slog pisave na typewriter (pisalni stroj)

en: Top
sl: Vrh

en: US-Letter
sl: ZDA-pismo

en: Underline
sl: Podčrtano

en: Underlines the text
sl: Podrčrta besedilo

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo previous changes
sl: Razveljavi prejšnje dejanje

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Unindent
sl: Razveljavi zamik

en: Variable width
sl: Spremenljiva širina

en: Vertical:
sl: Navpično:

en: Width:
sl: Širina:

en: Wrap
sl: Lom

en: Wrapping:
sl: Lomljenje:

en: Yellow
sl: rumena

en: Yellow, flowers
sl: rumeno, rože

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Alignment
sl: _Poravnava

en: _Alphabetical List
sl: _Abecedno oštevilčen seznam

en: _Bold
sl: _Polkrepko

en: _Bulleted List
sl: _Neoštevilčen seznam

en: _Center
sl: _Sredina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Decrease Indent
sl: _Zmanjšaj zamik

en: _Delete
sl: _Zbriši

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Find...
sl: _Poišči...

en: _Font Size
sl: Velikost _pisave

en: _Frown
sl: _Nejevoljni

en: _HTML file...
sl: Daoteka _HTML...

en: _Heading
sl: _Glava

en: _Image...
sl: _Slika...

en: _Increase Indent
sl: _Povečaj zamik

en: _Insert
sl: Vstav_i

en: _Italic
sl: _Poševno

en: _Laughing
sl: _Smejoč

en: _Left
sl: _Levo

en: _Link...
sl: Po_vezava...

en: _Normal
sl: _Običajna

en: _Page...
sl: _Stran...

en: _Paragraph...
sl: _Odstavek...

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Plain text
sl: _Čisto besedilo

en: _Preformat
sl: _Predoblikovanje

en: _Redo
sl: _Obnovi

en: _Replace...
sl: _Zamenjaj...

en: _Right
sl: _Desno

en: _Roman Numeral List
sl: _Rimsko oštevilčen seznam

en: _Rule...
sl: P_ravilo...

en: _Smile
sl: _Nasmeh

en: _Smiley
sl: _Smeško

en: _Spell Check Document...
sl: _Preveri črkovanje dokumenta...

en: _Strikeout
sl: P_rečrtano

en: _Style
sl: _Slog

en: _Table...
sl: _Tabela...

en: _Text...
sl: _Besedilo...

en: _Underline
sl: Po_dčrtano

en: _Undo
sl: Ra_zveljavi

en: _Wink
sl: _Pomožik

en: backward
sl: nazaj

en: case sensitive
sl: razlikuj velike in male črke

en: etc...
sl: itd...

en: search backward
sl: išči nazaj

en: with
sl: z
