libgnome - en to sl translation catalogue (209 entries)

en: A list with names of the first window manager workspaces.
sl: Seznam imen delovnih površin prvega upravljalnika zaslona.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sl: Pospeševalnik za premikanje miške. Privzeta vrednost je -1.

en: Allow postponing of breaks
sl: Dovoli odlaganje prelomov

en: App ID
sl: ID progr

en: App version
sl: Različica programa

en: Application options
sl: Možnosti programa

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sl: Argument, ki naj se uporabi za izvedbo programov v terminalu, definiran kot ključ 'exec'.

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sl: Ime privzete teme uporabljene s strani gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed
sl: Zapiskaj, ko je pritisnjen spremenlink

en: Bonobo Support
sl: Podpora Bonobu

en: Bonobo activation Support
sl: Podpora aktivaciji Bonoba

en: Break time
sl: Čas preloma

en: Browser needs terminal
sl: Brskalnik potrebuje terminal

en: Browser understands remote
sl: Brskalnik razume klice upravljanja

en: Can Change Accels
sl: Lahko spremeni pospeševalnike

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sl: Ne najdem konzole, uporabljam xterm čeprav morda ne bo deloval

en: Choose menu item
sl: Izberi predmet menuja

en: Click on command button
sl: Klikni na ukazni gumb

en: Color Shading Type
sl: Vrsta senčenja barv

en: Configuration prefix where GNOME was installed
sl: Predpona imenika nastavitev kjer je nameščen GNOME

en: Configuration prefix where this application was installed
sl: Predpona imenika nastavitev, kjer je bil ta program nameščen

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
sl: Ne morem ustvariti gnome pospeševalnega imenika `%s': %s

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
sl: Ne morem ustvariti uporabniškega gnome nastavitvenega imenika `%s': %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
sl: Ne morem nastaviti načina 0700 na privatnem uporabniškem gnome nastavitvenem imeniku `%s': %s

en: Create Directories
sl: Ustvari imenike

en: Create standard GNOME directories on startup
sl: Ob zagonu ustvari običajne imenike GNOME

en: Cursor Blink
sl: Utripanje kazalca

en: Cursor Blink Time
sl: Čas utripanja kazalca

en: Cursor font
sl: Pisava kazalca

en: Cursor size
sl: Velikost kazalca

en: Cursor theme
sl: Tema kazalca

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sl: Ime teme kazalca. Uporabljeno le za strežnike X, ki podpirajo Xcursor, kot npr. XFree86 4.3 in kasnejši. Ta vrednost se posreduje strežniku X le ob pričektu seje, zato njeno spreminjanje med sejo ne bo imelo vpliva dokler se ne prijavite znova.

en: Data prefix where GNOME was installed
sl: Predpona imenika podatkov kjer je nameščen GNOME

en: Data prefix where this application was installed
sl: Predpona imenika podatkov, kjer je bil ta program nameščen

en: Default browser
sl: Privzet brskalnik

en: Default browser for all URLs
sl: Privzet brskalnik za vse URLje

en: Default font
sl: Privzeta pisava

en: Default help viewer
sl: Privzet pregledovalnik pomoči

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
sl: Določa kako naj se slika nastavljena kot wallpaper_filename izriše. Možne vrednosti so "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".

en: Disable all external thumbnailers
sl: Izklopi vse zunanje izdelovalce pomanjšanih sličic

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sl: Izključi, če sta dve tipki pritisnjeni hkrati.

en: Disable sound server usage
sl: Izključi uporabo strežnika za zvok

en: Distance before a drag is started
sl: Razdalja preden se začne vlečenje

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sl: Razdalja v pikslih, kolikor se mora premakniti kazalec preden je vključeno premikanje miške. Privzeta vrednost je -1.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
sl: Ne sprejmi tipke kot pritisnjene, dokler ni pritisnjena @delay milisekund

en: Double Click Time
sl: Čas dvojnega klika

en: Drag Threshold
sl: Prag vlečenja

en: Draw Desktop Background
sl: Riši ozadje namizja

en: Dynamic modules to load
sl: Dinamični moduli, ki naj se naložijo

en: Enable Accessibility
sl: Vključi dostopnost

en: Enable Animations
sl: Vključi animacije

en: Enable ESD
sl: Vključi ESD (zvočni daemon)

en: Enable Sound
sl: Vključi zvok

en: Enable sound on startup
sl: Ob zagonu vključi zvok

en: Enable sound server startup.
sl: Vključi zagon strežnika za zvok.

en: Enable sound server usage
sl: Vključi uporabo strežnika za zvok

en: Error message
sl: Sporočilo o napaki

en: Error showing url: %s
sl: Napaka ob prikazovanju urlja: %s

en: Exec Arguments
sl: Argumenti za exec

en: Extra Moniker factory
sl: Dodatna tovarna vzdevkov

en: Fallback window manager
sl: Rezervni upravljalnik oken

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
sl: Upravljallnik oken, če uporabnikovega ni moč najti

en: File Icon Theme
sl: Tema ikon datotek

en: File name of the bell sound to be played
sl: Ime datoteke zvonca, ki naj bo predvajan

en: File to use for the background image
sl: Datoteka, ki naj se uporabi za ozadje namizja

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sl: Ime pisave kazalca. Če ni nastavljeno je uporabljena privzeta pisava. Ta vrednost se posreduje strežniku X le ob pričektu vsake seje, zato njeno spreminjanje med sejo ne bo imelo vpliva dokler se ne prijavite znova.

en: GConf moniker
sl: Vzdevek GConf

en: GNOME App Datadir
sl: Imenik podatkov programa za GNOME

en: GNOME App Libdir
sl: Imenik knjižnic programa za GNOME

en: GNOME App Prefix
sl: Predpona programa za GNOME

en: GNOME App Sysconfdir
sl: Imenik nastavitev za program GNOME

en: GNOME Datadir
sl: Imenik podatkov GNOME

en: GNOME GConf Support
sl: Podpora GNOME GConfu

en: GNOME Libdir
sl: Imenik knjižnic GNOME

en: GNOME Library
sl: Knjižnica GNOME

en: GNOME Prefix
sl: Predpona GNOME

en: GNOME Sysconfdir
sl: Imenik nastavitev GNOME

en: GNOME Virtual Filesystem
sl: Navidezni datotečni sistem GNOME

en: GNOME path
sl: Pot GNOME

en: GTK IM Preedit Style
sl: Predvnosni slog GTK IM

en: GTK IM Status Style
sl: Slog stanja GTK IM

en: Gtk+ Theme
sl: Tema Gtk+

en: HOSTNAME:PORT
sl: GOSTITELJ:VRATA

en: Have GNOME draw the desktop background
sl: Naj gnome riše ozadje namizja

en: Help document %s/%s not found
sl: Dokument pomoči %s/%s ni bil najden

en: Help options
sl: Možnosti pomoči

en: Help viewer needs terminal
sl: Pregledovalnik pomoči potrebuje terminal

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
sl: Osvetli trenutno mesto kazalca, kadar je pritisnjena in spuščena tipka Control

en: Host:port on which the sound server to use is running
sl: Gostitelj:vrata kjer teče zvočni strežnik, ki naj se uporabi

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
sl: Koliko milisekund naj vzame za prehod iz 0 na najvišjo hitrost

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
sl: Koliko milisekund naj se počaka preden začnejo delovati tipke premikanja miške

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
sl: Koliko pikslov na sekundo naj se premika pri najvišji hitrosti

en: How to connect to esd
sl: Kako se povezati z esd

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
sl: Kako naj se senči barva ozadja. Možne vrednosti so "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"

en: Human readable name
sl: Človeško berljivo ime

en: Human readable name of this application
sl: Človeško berljivo ime tega programa

en: ID string to use for this application
sl: Niz ID, ki naj se uporabi za ta program

en: Icon Theme
sl: Ikonska tema

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
sl: Tema ikon, ki naj se uporabi za pult, nautilusa, itd.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
sl: Prezri večkratne pritiske iste tipke znotraj @delay milisekund

en: Informational message
sl: Informativno sporočilo

en: Key %s not found in configuration
sl: Ključ %s v nastavitvah ni bil najen

en: Keyboard Bell Custom Filename
sl: Ime datoteke prikrojenega zvonca tipkovnice

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sl: Leva ali zgornja barva ob risanju prelivov, ali barva polnjenja.

en: Length of a double click
sl: Dolžina dvojnega klika

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sl: Dolžina cikla utripanja kazalca, v milisekundah

en: Library prefix where GNOME was installed
sl: Predpona imenika knjižnjic kjer je nameščen gnome

en: Library prefix where this application was installed
sl: Predpona imenika knjižnjic, kjer je bil ta program nameščen

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
sl: Seznam programov za pomoč, ki naj se poženejo ob prijavi v namizje GNOME

en: Locate Pointer
sl: Najdi kazalec

en: Log in
sl: Prijava

en: Log out
sl: Odjava

en: MODULE1,MODULE2,...
sl: MODUL1,MODUL2,...

en: Menubar Detachable
sl: Menujska vrstica je odklopljiva

en: Menus Have Icons
sl: Menuji imajo ikone

en: Menus Have Tearoff
sl: Menuji imajo vrstico z odtrg

en: Miscellaneous message
sl: Splošno sporočilo

en: Monospace font
sl: Enakopresledna pisava

en: Motion Threshold
sl: Prag premikanja

en: Mouse button orientation
sl: Usmerjenost gumbov miške

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sl: Ime enakopresledne pisave (stalne širine) za uporabo na krajih kot so terminal.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sl: Ime vhodne metode GTK+ predvpisnega sloga, uprabljeno s strani gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sl: Ime vhodne metode GTK+ sloga stanja, uporabljeno s strani gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
sl: Ime privzete pisave, uporabljeno s strani gtk+.

en: Names of the workspaces
sl: število delovnih površin

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sl: Čas tipkanja v minutah, preden se začne premor

en: Number of minutes that the typing break should last.
sl: Število minut kolikor naj traja premor

en: Opacity with which to draw the background picture
sl: Prosojnost s katero naj se nariše slika ozadja

en: Path in which to look for installed files
sl: Pot kjer naj se išče nameščene datoteke

en: Picture Filename
sl: Ime slike

en: Picture Opacity
sl: Prosojnost slike

en: Picture Options
sl: Možnosti slike

en: Popt Context
sl: Kontekst popt

en: Popt Flags
sl: Zastavice popt

en: Popt Table
sl: Tabela popt

en: Prefix where GNOME was installed
sl: Predpona kjer je nameščen GNOME

en: Prefix where this application was installed
sl: Predpona imenika, kjer je nameščen ta program

en: Primary Color
sl: Prvotna barva

en: Question dialog
sl: Vprašalni dialog

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sl: Desna ali spobnja barva za risanje prelivov, ni uporalbjena pri barvi polnjenja.

en: Secondary Color
sl: Drugotna barva

en: Select check box
sl: Izberi izbirno škatlo

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sl: Nastavi na true za izklop vseh zunanjih izdelovalcev pomanjšanih sličic, neodvisno od tega ali so vključeni ali izključeni.

en: Single Click
sl: Enojni klik

en: Single click to open icons
sl: Enojni klik za odpiranje ikon

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sl: Velikost kazalca, ki ga navaja cursor_theme. Ta vrednost se posreduje strežniku X le ob pričetku vsake seje, zato njeno spreminjanje med sejo ne bo imelo vpliva dokler se ne prijavite znova.

en: Sounds for events
sl: Zvoki za dogodke

en: Startup Assistive Technology Applications
sl: Zagon Programov pomožnih tehnologij

en: Status Bar on Right
sl: Vrstica stanja na desni

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
sl: Zamenjaj levi in desni gumb miške za levičarsko miško

en: System events
sl: Sistemski dogodki

en: Terminal application
sl: Program terminala

en: Terminal program to use when starting applications that require one
sl: Terminalski program, ki naj se požene, kadar ga drugi programi rabijo

en: The default action does not support this protocol.
sl: Privzeto dejanje ne podpira tega protokola.

en: The flags to use for popt
sl: Zastavice, ki naj se uporabijo za popt

en: The number of workspaces
sl: Število delovnih površin

en: The number of workspaces the window manager should use
sl: Število delovnih površin, ki naj jih uporabi upravljalnik oken

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
sl: Kazalec na kontekst popt, ki ga uporablja program gnomea

en: The specified location is invalid.
sl: Navedena lokacija ni veljavna

en: The table of options for popt
sl: Tabela možnosti za popt

en: Theme used for displaying file icons
sl: Tema za prikaz ikon datotek

en: There is no default action associated with this location.
sl: S to lokacijo ni povezano nobeno privzeto dejanje

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
sl: Ob zaganjanju ukaza privzetega dejanja povezanega z to lokacijo se je zgodila napaka.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
sl: Ob razčlenjevanju ukaza privzetega dejanja povezanega z to lokacijo se je zgodila napaka.

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
sl: To navaja velikost ikon prikazanih v orodjarnah

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
sl: Preveč stopenj vzdevkov za locale, lahko kaže na zanko

en: Toolbar Detachable
sl: Odklopljive orodjarne

en: Toolbar Icon Size
sl: Velikost ikon orodjarn

en: Toolbar Style
sl: Slog orodjarn

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
sl: Slog orodjarne. Možne vrednosti so "both", "both_horiz", "icon" in "text"

en: Type time
sl: Čas tipkanja

en: Unable to find doc_id %s in the help path
sl: Ne najdem %s doc_id v poti pomoči

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
sl: Ne morem najti domene GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
sl: Ne morem najti domene GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
sl: Ne morem najti datotek s pomočjo niti v %s niti v %s. Prosim, preverite svojo namestitev

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
sl: Ne morem prikazati pomoči, ker %s ni imenik.  Preverite svojo namestitev.

en: Unknown error code: %d
sl: Neznana koda napake: %d

en: Unknown internal error while displaying this location.
sl: Neznana notranja napaka med prikazovanjem te lokacije.

en: Unknown type
sl: Neznana vrsta

en: Use Custom Font
sl: Uporabi prikorjeno pisavo

en: User interface events
sl: Dogodki uporabniškega vmesnika

en: User window manager
sl: Uporabnikov upravljalnik oken

en: Version of this application
sl: Različica tega programa

en: Warning message
sl: Sporočilo opozorila

en: Whether Applications should have accessibility support
sl: Ali naj imajo programi podporo za dostopnost

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sl: Ali naj bodo prikazane animacije. Opomba: To je globalen ključ, saj spremeni obnašanja upravljalnika oken, pulta, itd.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
sl: Ali naj menuji kažejo ikono poleg predmeta menuja

en: Whether menus should have a tearoff
sl: Ali naj imajo menuji vrstico za odtrg

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sl: Ali naj bo vključeno zaklepanje tipkovnice

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sl: Ali naj bo vključeno zaklepanje tipkovnice.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sl: Ali je lahko zaslon za premor tipkanja preložen

en: Whether the cursor should blink
sl: Ali naj kazalec utripa

en: Whether the default browser needs a terminal to run
sl: Ali privzet brskalnik za zagon potrebuje terminal

en: Whether the default browser understands netscape remote
sl: Ali privzet brskalnik razume upravljanje netscape

en: Whether the default help viewer accepts URLs
sl: Ali privzet pregledovalnik pomoči sprejema URLje

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
sl: Ali privzet pregledovalnik pomoči za zagon potrebuje terminal

en: Whether the user can detach menubars and move them around
sl: Ali lahko uporabnik odklopi menujske vrstice in jih premika okoli

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
sl: Ali lahko uporabnik odklopi orodjarne in jih premika okoli

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
sl: Ali lahko uporabnik dinamično vpiše nov pospeševalnik, kadar je prikazan menu

en: Whether to display a status bar meter on the right
sl: Ali naj se kazalnik vrstice stanja kaže na desni

en: Whether to play sounds on user events.
sl: Ali naj se ob uporabniških dogodkih predvajajo zvoki.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sl: Ali naj se uporabi prikrojena pisava v programih gtk+.

en: Window manager to try first
sl: Upravljalnik oken, ki naj se prvi poizkusi

en: config indirect moniker
sl: posredni nastavitveni vzdevek

en: how long to accelerate in milliseconds
sl: kako dolgo pospeševati (v milisekundah)

en: initial delay in milliseconds
sl: začetni premor (v milisekundah)

en: minimum interval in milliseconds
sl: najmanjši interval (v milisekundah)

en: pixels per seconds
sl: pikslov na sekundo

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sl: možne vrednosti so "on", "off" in "custom"
