libgnomeui - en to sl translation catalogue (292 entries)

en:   - OK? (yes or no)
sl:   - V redu? (da ali ne)

en:  (press return)
sl:  (pritisni enter)

en:  (yes or no)
sl:  (da ali ne)

en: %a %b %d %T %Y
sl: %a %d %b %T %Y

en: A logo for the about box
sl: Logotip za škatlo "O programu"

en: A preview of the image currently specified
sl: Predogled trenutno navedene slike

en: A single author entry
sl: Vpis enega samega avtorja

en: A single documenter entry
sl: Vpis enega samega pisca dokumentacije

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sl: AaBbCcČčDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: About
sl: O

en: About %s
sl: O %s

en: About this application
sl: O tem programu

en: An error has occured while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
sl: Ob poskusu zagona privzetega spletnega brskalnika, se je zgodila napaka.
    Prosim preglejte svoje nastavitve v nastavitvah Zaželjenih programov.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
sl: Med nalaganjem ali shranjevanjem podatkov za %s se je zgodila napaka. Možno je, da nekatere nastavitve ne bodo delovale pravilno.

en: App ID
sl: ID progr

en: Authentication Required
sl: Zahtevana je avtentifikacija

en: Author entry
sl: Vpis avtorja

en: Authors
sl: Avtorji

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background color as a GdkColor
sl: Barva ozadja kot GdkColor

en: Background color is set
sl: Barva ozadja je nastavljena

en: Background color set
sl: Nastavi barvo ozadja

en: Browse
sl: Brskaj

en: Browse Dialog Title
sl: Naziv brskalnega dialoga

en: Bulleted List
sl: Neoštevilčen seznam

en: C_lear
sl: Poči_sti

en: C_redits
sl: _Zasluge

en: Calendar
sl: Koledar

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sl: Ne najdem hbox-a, uporabljam običajno izbiranje datotek

en: Cancel Logout
sl: Prekliči odjavo

en: Child Item 1
sl: Predmet otroka 1

en: Child Item 2
sl: Predmet otroka 2

en: Clear the selection
sl: Počisti izbrano

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Close the current window
sl: Zapri trenutno okno

en: Color used to draw the link
sl: Barva uporabljena za izris povezave

en: Comments about the program
sl: Komentarji o programu

en: Comments string
sl: Niz komentarja

en: Configure the application
sl: Nastavi program

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbiro

en: Copyright information for the program
sl: Podatki o avtorskih pravicah za program

en: Copyright string
sl: Niz avtorskih pravic

en: Create New _Window
sl: Ustvari novo _okno

en: Create a new window
sl: Ustvari novo okno

en: Create a progress widget.
sl: Ustvari gradnik napredka.

en: Create a status widget.
sl: Ustvari gradnik stanja.

en: Credits
sl: Zasluge

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sl: Zasluge prevajalcev. Ta niz bi moral biti označen kot prevedljiv

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Cut the selection
sl: Izreži izbirano

en: DISPLAY
sl: ZASLON

en: Date
sl: Datum

en: DateEdit Flags
sl: Zastavice DateEdit

en: Default Path
sl: Privzeta pot

en: Default path for the Browse file window.
sl: Privzeta pot za okno brskalnika datotek.

en: Directory Entry
sl: Vnos imenika

en: Directory that will be searched for icons.
sl: Imenik v katerem naj se iščejo ikone.

en: Disable connection to session manager
sl: Izključi povezavo z upravljalnikom seje

en: Do Preview
sl: Naredi predogled

en: Documented by
sl: Pisci dokumentacije

en: Documenter entry
sl: Vpis pisca dokumentacije

en: Documenters
sl: Pisci dokumentacije

en: ERROR:
sl: NAPAKA:

en: End World Hunger
sl: Končaj svetovno lakoto

en: End the current game
sl: Končaj trenutno igro

en: Error
sl: Napaka

en: Fi_les
sl: Da_toteke

en: Fi_les/
sl: Da_toteke/

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Filename that should be displayed in the file entry.
sl: Ime datoteke, ki naj bo prikazano v vpisu datoteke.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
sl: Ime datoteke, ki naj bo prikazano v vnosu ikone.

en: Find Ne_xt
sl: Poišči n_aprej

en: Flags for how DateEdit looks
sl: Zastavice, ki določajo kako izgleda DateEdit

en: Font
sl: Pisava

en: Font name
sl: Ime pisave

en: Font size for label
sl: Velikost pisave za oznako

en: Font size for label in font info mode
sl: Velikost pisave za oznako v načinu podatkov o pisavi

en: Foreground color of the title
sl: Barva ospredja naziva

en: Foreground color of the title as a GdkColor
sl: Barva ospredja naziva kot GdkColor

en: Foreground color of the title is set
sl: Barva ospredja naziva je nastavljena

en: GNOME GConf UI Support
sl: Podpora uporabiškemu vmesniku Gconf GNOME

en: GNOME GUI Library
sl: Knjižnjica grafičnega vmesnika Gnome

en: GTK entry
sl: GTK vnos

en: Get a hint for your next move
sl: Namig o moji naslednji potezi

en: GnomeEntry
sl: GnomeVnos

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sl: GnomeVnos, ki ga vnos datoteke uporablja za vnašanje imen datotek. To lastnost lahko uporabite za pridobitev GnomeVnos, če morate spremeniti ali poizvedeti po njegovih parametrih.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
sl: GnomeIconSelection: '%s' ne obstaja ali ni imenik

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
sl: GnomeIconSelection: ne morem odpreti imenika '%s'

en: GtkEntry
sl: GtkVnos

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sl: GtkVnos, ki ga vnos datoteke uporablja za vnašanje imen datotek. To lastnost lahko uporabite za pridobitev GtkVnos, če morate spremeniti ali poizvedeti po njegovih parametrih.

en: Has Progress
sl: Ima merilec napredka

en: Has Status
sl: Ima stanje

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
sl: Tu morate vpisati ime imenika kjer se nahajajo ikone.

en: Hint for item 1
sl: Namig za predmet 1

en: Hint for item 2
sl: Namig za predmet 2

en: History ID
sl: Id zgodovine

en: History id
sl: Id zgodovine

en: Icon Selector
sl: Izbirnik ikone

en: Icon path
sl: Pot do ikon

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
sl: Dialog izbirnika ikone.  To lastnost lahko uporabite za pridobitev GtkDialog, če morate spremeniti ali poizvedeti po katerikoli od njegovih lastnosti.

en: Icon selection dialog
sl: Dialog izbire ikone

en: Icon selector
sl: Izbirnik ikone

en: Icons Only
sl: Le ikone

en: Image Preview
sl: Predogled slike

en: Indent
sl: Zamakni

en: Information
sl: Podatki

en: Initial Time
sl: Začetni čas

en: Interactivity
sl: Interaktivnost

en: Level of user activity required.
sl: Stopnja potrebne uporabniške aktivnosti.

en: Link color
sl: Barva povezave

en: List of authors of the programs
sl: Seznam avtorjev programov

en: List of people documenting the program
sl: Seznam ljudi, ki so dokumentirali program

en: Loading Icons...
sl: Nalagam ikone...

en: Logo
sl: Logotip

en: Logo Background Color
sl: Barva ozadja logotipa

en: Logo Background color
sl: Barva ozadja logotipa

en: Logo Background color as a GdkColor
sl: Barva ozadja logotipa kot GdkColor

en: Logo Background color is set
sl: Barva ozadja logotipa je nastavljena

en: Logo Background color set
sl: Nastavi barvo ozadja logotipa

en: Logo image
sl: Slika logotipa

en: Lower Hour
sl: Nižja ura

en: Lower hour in the time popup selector
sl: Nižja ura v vzkličnem časovnem izbiranju

en: Message
sl: Sporočilo

en: Modal
sl: Na vrhu

en: Mode
sl: Način

en: Modify the file's properties
sl: Spremeni lastnosti datoteke

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
sl: Zgodilo se je več segmentacijskih napak; ne morem prikazati dialoga z napako

en: Name of the selected font
sl: Ime izbrane pisave

en: No Icon
sl: Brez

en: No Image
sl: Ni slike

en: Numbered List
sl: Oštevilčen seznam

en: Open a dialog to specify the color
sl: Odpri dialog za določitev barve

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: PREFIX
sl: PREDPONA

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi odložišče

en: Path
sl: Pot

en: Path to file
sl: Pot do datoteke

en: Pause the game
sl: Prekini igro

en: Pick a Font
sl: Izberi pisavo

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Picker dialog
sl: Dialog izbirnika

en: Pixmap Directory
sl: Imenik slik

en: Please pick the icon you want.
sl: Prosim, izberite ikono, ki jo želite.

en: Pop up a file selector to choose a file
sl: Pokaži izbirnik datotek za izbiro datoteke

en: Prefere_nces
sl: _Nastavitve

en: Preview
sl: Predogled

en: Preview text
sl: Predogled besedila

en: Preview text shown in the dialog
sl: Predogledano besedilo prikazano v dialogu

en: Print S_etup...
sl: Nastavitev ti_skanja...

en: Print the current file
sl: Natisni trenutno datoteko

en: Priority Text Beside Icons
sl: Prednostno besedilo poleg ikon

en: Program name
sl: Ime programa

en: Program version
sl: Različica programa

en: Progress
sl: Napredek

en: Question
sl: Vprašanje

en: Quit the application
sl: Izhod iz programa

en: R_eplace...
sl: _Zamenjaj...

en: Received invalid color data
sl: Prejel neveljavne podatke o barvi

en: Redo the undone action
sl: Obnovi razveljavljeno dejanje

en: Redo the undone move
sl: Obnovi razveljalvjeno potezo

en: Replace a string
sl: Zamenjaj niz

en: Restart the game
sl: Začni igro znova

en: Revert to a saved version of the file
sl: Povrni na shranjeno različico datoteke

en: Save _As...
sl: Shrani _kot...

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save the current file with a different name
sl: Shrani trenutno datoteko pod drugim imenom

en: Score
sl: Rezultat

en: Search again for the same string
sl: Znova išči enak niz

en: Search for a string
sl: Išči niz

en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
sl: Segmentacijska napaka!
    Ne morem prikazati dialoga z napako

en: Select Date
sl: Izberi datum

en: Select Time
sl: Izberi čas

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select everything
sl: Izberi vse

en: Select file
sl: Izberi datoteko

en: Select the date from a calendar
sl: Izberi datum iz koledarja

en: Select the time from a list
sl: Izberi čas iz seznama

en: Session management
sl: Upravljanje seje

en: Setup the page settings for your current printer
sl: Nastavi lastnosti strani za trenutni tiskalnik

en: Show Finish
sl: Kaži "Konečaj"

en: Show Help
sl: Kaži pomoč

en: Show size
sl: Kaži velikost

en: Show size in font info mode
sl: Kaži velikost v načinu podatkov o pisavi

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
sl: Namesto gumba "Naprej" Kaži gumb "Končaj"

en: Show the 'Help' button
sl: Kaži gumb "Pomoč"

en: Specify prefix of saved configuration
sl: Določi predpono za shranjene nastavitve

en: Specify session management ID
sl: Določi ID seje

en: Start a new game
sl: Začni novo igro

en: Table Borders
sl: Robovi tabele

en: Table Fill
sl: Polnjenje tabele

en: Text
sl: Besedilo

en: Text Below Icons
sl: Besedilo pod ikonami

en: Text Only
sl: Le besedilo

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
sl: GNOME upravljalnik sej (proces %d) se je sesul
    zaradi usodne napake (%s).
    Ko zaprete ta dialog se bodo zaprle vse aplikacije in seja se bo končala.
    Prosim, shranite vse svoje datoteke preden zaprete ta dialog.

en: The GTK entry
sl: GTK vnos

en: The URL that GnomeHRef activates
sl: URL, ki ga aktivira GnomeHRef

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
sl: Program "%s" je poskušal spremeniti nastavitve, ki vam jih vaš sistemski administrator ali prodajalec operacijskega sistema ne dovoli spremeniti. Nekatere od izbranih nastavitev morda ne bodo upoštevane ali pa ob naslednjem zagonu tega programa ne bodo obnovljene.

en: The application ID string
sl: Niz ID, ki naj se uporabi za ta program

en: The initial time
sl: Začetni čas

en: The mode of operation of the font picker
sl: Način delovanja izbirnika pisav

en: The name of the program
sl: Ime tega programa

en: The selected GtkFont
sl: Izbrana GtkPisava

en: The text on the button
sl: Besedilo na gumbu

en: The time currently selected
sl: Trenutno izbrana ura

en: The title of the selection dialog box
sl: Naziv dialoga izbire

en: The version of the program
sl: Različica programa

en: This button will open a window to let you select an icon.
sl: Ta gumb bo odpru okno, ki vam omogoča izbrati ikono.

en: This button will take you to the URI that it displays.
sl: Ta gumb vas bo pripeljal na URI, ki ga kaže.

en: This dialog box lets you select an icon.
sl: Ta dialog vam omogoča izbrati ikono.

en: Time
sl: Ura

en: Title
sl: Naziv

en: Title Foreground
sl: Ospredje naziva

en: Title Foreground Color
sl: Barva ospredja naziva

en: Title Foreground color set
sl: Nastavi barvo ospredja naziva

en: Title for the Browse file dialog.
sl: Naziv dialoga za brksanje datotek.

en: Title for the Browse icon dialog.
sl: Naziv dialoga za brksanje ikon.

en: Title of the druid
sl: Naziv druida

en: Top Ten
sl: Najboljših deset

en: Top Watermark
sl: Zgornji vodni žig

en: Translated by
sl: Prevajalci

en: Un-Indent
sl: Razveljavi zamik

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Undo the last move
sl: Razveljavi zadnjo potezo

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
sl: Edinstven identifikator za ta vnos datoteke.  To bo uporabljeno za shranjevanje seznama zgodovine.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
sl: Edinstven identifikator za vnos ikone.  To bo uporabljeno za shranitev seznama zgodovine.

en: Upper Hour
sl: Višja ura

en: Upper hour in the time popup selector
sl: Višja ura v vzkličnem časovnem izbiranju

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
sl: Uporaba: gnome_segv2 imeprograma štsignala

en: Use desktop default (%s)
sl: Privzeto po namizju (%s)

en: Use font in label
sl: Uporabi pisavo v oznaki

en: Use font in the label in font info mode
sl: Uporabi pisavo v oznaki v načinu podatkov o pisavi

en: User
sl: Uporabnik

en: View help for this application
sl: Glej pomoč za ta program

en: View the scores
sl: Oglej si rezultate

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Warning:
sl: Opozorilo:

en: Watermark image for the top
sl: Slika vodnega žiga za na vrh

en: Whether the Browse file window should be modal.
sl: Ali naj bo okno brskalnika datotek na vrhu.

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
sl: Ali je vnos datoteke namenjen za vnos imen imenikov ali popolnih imen datotek.

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
sl: Ali naj ima vnos slike predogled.

en: Written by
sl: Pisci programa

en: X display to use
sl: Zaslon X za uporabo

en: You must log in to access "%s".
    %s
sl: Za dostop do "%s" se morate prijaviti.
    %s

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
sl: Vaš posrednik HTTP od vas zahteva prijavo.

en: Your password will be transmitted encrypted.
sl: Vaše geslo bo prenešeno šifrirano

en: Your password will be transmitted unencrypted.
sl: Vaše geslo bo prenešeno nešifrirano

en: _About
sl: _O

en: _Browse...
sl: _Brskaj...

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Close This Window
sl: _Zapri to okno

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Details
sl: _Podrobnosti

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit/
sl: _Uredi/

en: _End game
sl: _Končaj igro

en: _File
sl: _Datoteka

en: _File/
sl: _Datoteka/

en: _Find...
sl: Po_išči...

en: _Game
sl: _Igra

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Hint
sl: _Namig

en: _New
sl: _Novo

en: _New game
sl: _Nova igra

en: _New/
sl: _Novo/

en: _Open...
sl: _Odpri...

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Pause game
sl: _Prekini igro

en: _Print...
sl: Na_tisni...

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: _Quit
sl: _Izhod

en: _Redo
sl: _Obnovi

en: _Redo move
sl: _Obnovi zadnji potezo

en: _Restart game
sl: Začni igro _znova

en: _Revert
sl: Pov_rni

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Scores...
sl: Rezul_tati...

en: _Settings
sl: Na_stavitve

en: _Settings/
sl: Na_stavitve/

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Undo move
sl: _Razveljavi potezo

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _View
sl: Po_gled

en: _View/
sl: Po_gled/

en: _Windows
sl: _Okna

en: _Windows/
sl: _Okna/

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
sl: gnome_date_edit_get_date ni zaželjen, uporabite gnome_date_edit_get_time

en: no
sl: ne

en: y
sl: d

en: yes
sl: da
