libgtop - en to sl translation catalogue (282 entries)

en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: neveljavna opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sl: %s: neveljavna opcija -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: opcija `%c%s' ne dovoli argumenta

en: %s: option `%s' is ambiguous
sl: %s: opcija `%s' je dvoumna

en: %s: option `%s' requires an argument
sl: %s: opcija `%s' potrebuje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: opcija `--%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: opcija `-W %s' ne dovoli argumenta

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sl: %s: opcija `-W %s' je dvoumna

en: %s: option requires an argument -- %c
sl: %s: opcija potrebuje argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sl: %s: neprepoznana opcija `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sl: %s: neprepoznana opcija `--%s'

en: Abort
sl: Preklic

en: Address
sl: Naslov

en: Address of beginning of code segment
sl: Naslov zaèetka kodnega segmenta

en: Address of end of code segment
sl: Naslov konca kodnega segmenta

en: Address of the bottom of stack segment
sl: Naslov dna segmenta sklada

en: Adjust on exit max value
sl: Nastavi na izhodu najveèjo vrednost

en: Alarm clock
sl: Budilka

en: Available blocks
sl: Blokov na voljo

en: Background read from tty
sl: Branje s tty v ozadju

en: Background write to tty
sl: Pisanje na tty v ozadju

en: Bad argument to system call
sl: Slab argument sistemskemu klicu

en: Basename of executable file in call to exec()
sl: Glavno ime izvr¹ilne datoteke v klicu exec()

en: Blocked
sl: Blokiran

en: Broken pipe
sl: Pretrgana cev

en: Buffers
sl: Izravnalniki

en: Bus error
sl: Napaka vodila

en: Bytes In
sl: Bajtov notri

en: Bytes Out
sl: Bajtov ven

en: Bytes Total
sl: Skupaj bajtov

en: CPU          (0x%08lx): %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f
sl: Procesor      (0x%08lx): %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f

en: CPU          (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f
sl: PROCESOR      (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f

en: CPU %3d      (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f
sl: PROCESOR %3d  (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f

en: CPU %3d      (0x%08lx): %12lu %12lu %12lu %12lu %12lu
sl: PROCESOR %3d (0x%08lx): %12lu %12lu %12lu %12lu %12lu

en: CPU Time in System Mode
sl: CPU èas v sistemskem naèinu

en: CPU Time in User Mode
sl: CPU Èas v uporabni¹kem naèinu

en: CPU Time in User Mode (nice)
sl: CPU èas v uporabni¹kem naèinu (nice)

en: CPU Time in the Idle Task
sl: CPU èas v praznih poslih

en: CPU Usage
sl: Uporaba procesorja

en: CPU limit exceeded
sl: Prekoraèena omejitev procesorja

en: CSTime
sl: CSÈas

en: CUTime
sl: CUÈas

en: Cached
sl: Predpomnjen

en: Child status has changed
sl: Stanje otroka se je spremenilo

en: Cmd
sl: Ukaz

en: Collisions
sl: Trèenj

en: Command line arguments of the process
sl: Argumenti ukazne vrstice za proces

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
sl: Trenutni limit rezidenènih bajtov procesa (rss) (navadno 2,147,483,647).

en: DEBUG
sl: RAZHRO©ÈUJ

en: Data resident set size
sl: Velikost podatkov v fiziènem pomnilniku

en: Data_RSS
sl: Podatki_RSS

en: Default max size of queue
sl: Privzeto najveèja dol¾ina vrste

en: Dirty Size
sl: Velikost umazanije

en: Don't fork into background
sl: Ne razveji se v ozadje

en: EGid
sl: Egid

en: EMT error
sl: Napaka EMT

en: Effective Group ID
sl: ID Efektivne skupine

en: Effective User ID
sl: ID efektivnega uporabnika

en: Enable debugging
sl: Vkljuèi razhro¹èevanje

en: Enable verbose output
sl: Vkljuèi zgovoren izhod

en: End_Code
sl: Konec_Kode

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: Napaka ob mo¾nosti %s: %s.
    Po¾enite '%s --help', èe ¾elite videti popoln seznam mo¾nosti ukazne vrstice.

en: Errors In
sl: Napak notri

en: Errors Out
sl: Napak ven

en: Errors Total
sl: Skupaj napak

en: File System Usage
sl: Uporaba datoteènih sistemov

en: File size limit exceeded
sl: Prekoraèena omejitev dol¾ine datoteke

en: Floating-point exception
sl: Izjema plavajoèe vejice

en: Free Memory
sl: Prost pomnilnik

en: Free Swap Space
sl: Prosto navideznega pomnilnika na disku

en: Free blocks
sl: Prostih blokov

en: Free blocks available to non-superusers
sl: Prosti bloki na voljo ne-superuporabikom

en: Free blocks available to the superuser
sl: Prosti bloki na voljo superuporabniku

en: Free file nodes
sl: Prostih datoteènih vozli¹è

en: Free memory size in kB
sl: Prosto pomnilnika v kB

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Full device number of controlling terminal
sl: Polno ime naprave kontrolenga terminala

en: GID of process
sl: GID procesa

en: Group ID
sl: ID skupine

en: Hangup
sl: Odlo¾i

en: I/O now possible
sl: V/I sedaj mo¾en

en: Idle
sl: Prazni èas

en: Idle (%)
sl: Nezasedeno (%)

en: Idletime
sl: Prazni èas

en: Illegal instruction
sl: Neveljavn ukaz

en: Information request
sl: Zahteva po podatkih

en: Input bytes
sl: Vhodnih bajtov

en: Interface Flags
sl: Imena vmesnikov

en: Interrupt
sl: Prekinitev

en: Invoked from inetd
sl: Poklican iz programa inetd

en: It_Real_Value
sl: It_Resnièna_Vrednost

en: K_Flags
sl: K_Zastavice

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
sl: Zastavice procesov, ki jih ima jedro.
    
    Trenutno ima vsaka zastavica v linuxu nastavljen matematicni bit, ker crt0.s preverja za matematièno emulacijo, tako da to ni vkljuèeno v izpis.
    
    To je verjetno napaka, saj ni vsak proces preveden C program.
    
    Matematièni bit bi mogel biti decimalno 4 in sledljivi bit je decimalno 10.

en: Kernel scheduling priority
sl: Prioriteta razporejanja èasa v jedru

en: Keyboard stop
sl: Ustavitev s tipkovnice

en: Kill
sl: Ubij

en: Last PID
sl: Zadnji PID

en: Length in bytes of the returned string.
sl: Dol¾ina vrnenega niza v bajtih

en: List of currently mounted filesystems
sl: Seznam trenutno priklopljenih datoteènih sistemov

en: List of running Processes
sl: Seznam procesov v teku

en: Load Average
sl: Povpreèna zasedenost

en: Load Averange
sl: Povpreèna zasedenost

en: Locked
sl: Zaklenjen

en: Mask of blocked signals
sl: Maska blokiranih signalov

en: Mask of caught signals
sl: Maska ujetih signalov

en: Mask of ignored signals
sl: Maska ignoriranih signalov

en: Mask of pending signals
sl: Maska èakajoèih signalov

en: Max number of arrays
sl: Najveèje ¹tevilo seznamov

en: Max number of segments
sl: Najveèje ¹tevilo segmentov

en: Max number of undo entries per process
sl: Najveè vnosov za razveljavitve na proces

en: Max ops per semop call
sl: Najveè operacij na semop klic

en: Max queues system wide
sl: Najveèje ¹tevilo vrst sistemsko

en: Max segment size
sl: Najveèja velikost segmenta

en: Max semaphores per array
sl: Najveèje ¹tevilo semaforjev na seznam

en: Max semaphores system wide
sl: Najveèje ©tevilo semaforjev, sistemsko

en: Max shared segments per process
sl: Najveèje ¹tevilo deljenih segmentov na proces

en: Max size of message
sl: Najveèja velikost sporoèila

en: Max total shared memory
sl: Najveèje ¹tevilo skupno deljenega pomnilnika

en: Maximum Transfer Unit
sl: Najveèja enota prenosa (MTU)

en: Memory Usage
sl: Poraba pomnilnika

en: Memory in locked pages in kB
sl: Pomnilnika v zaklenjenih straneh v kB

en: Memory used from user processes in kB
sl: Porabljenega pomnilnika za uporabni¹ke procese v kB

en: Message Queue Limits
sl: Omejitve vrste s sporoèili

en: Message segment size
sl: Velikost segmenta za sporoèila

en: Min segment size
sl: Najmanj¹a velikost segmenta

en: Mount List
sl: Seznam priklopov

en: NO-DAEMON
sl: NI-DEAMON

en: Network Load
sl: Zasedenost mre¾e

en: Number of Tasks
sl: ©tevilo poslov

en: Number of clock ticks since system boot
sl: ©tevilo klikov ure od zagona sistema

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
sl: ©tevilo klikov ure, ki jih je sistem prebil v sistemskem naèinu

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
sl: ©tevilo klikov ure, ki jih je sistem prebil v praznih poslih

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
sl: ©tevilo klikov ure, ki jih je sistem prebil v uporabni¹kem naèinu

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
sl: ©tevilo klikov ure, ki jih je sistem prebil v uporabni¹kem naèinu (nice)

en: Number of entries in message map
sl: ©tevilo vnosov v karto sporoèil

en: Number of entries in semaphore map
sl: ©tevilo vnosov v karto semaforjev

en: Number of input bytes
sl: ©tevilo vhodnih bajtov

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
sl: ©tevilo poslov, ki se izvaja hkrati, povpreèja skozi 1, 5 in 15 minut

en: Number of list elements
sl: ©tevilo elementov seznama

en: Number of output bytes
sl: ©tevilo izhodnih bajtov

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
sl: ©tevilo deljenih (z mmap) strani

en: Number of pages of virtual memory
sl: ©tevilo strani navideznega pomnilnika

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
sl: ©tevilo strani, ki jih ima proces v real pomnilniku, minus 3 za administrativne potrebe To so le strani, ki ¹tejejo kot prostor za text, podatke ali sklad.To ne vkljuèuje strani, ki niso bile nalo¾ene po ¾elji in tiste, ki sotrenutno v navideznem pomnilniku na disku.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
sl: ©tevilo rezidenènih strani

en: Number of system message headers
sl: ©tevilo glav za sistemska sporoèila

en: Number of tasks currently running
sl: ©tevilo poslov, ki trenutno teèejo

en: Number of undo structures system wide
sl: Najveèje ¹tevilo struktur za razveljavitve, sistemsko

en: Output bytes
sl: Izhodnih bajtov

en: PID of parent process
sl: PID roditeljskega procesa

en: PPP State
sl: Stanje PPP

en: PPP Statistics
sl: Statistika PPP

en: Packets In
sl: Paketov notri

en: Packets Out
sl: Paketov ven

en: Packets Total
sl: Skupno paketov

en: Page In
sl: Stran Notr

en: Page Out
sl: Stran Ven

en: Percent:
sl: Procentov:

en: Priority
sl: Prioriteta

en: Process Arguments
sl: Argumenti procesa

en: Process ID
sl: ID procesa

en: Process Kernel Data information
sl: Podatki o procesu, ki jih ima jedro

en: Process Memory Map
sl: Pomnilni¹ka karta procesa

en: Process Memory information
sl: Podatki o pomnilniku procesa

en: Process Segment information
sl: Podatki o segmentu procesa

en: Process Signal information
sl: Podatki o signalih procesa

en: Process Status information
sl: Podatki o stanju procesa

en: Process Time information
sl: Podatki o èasu procesa

en: Process UID and TTY information
sl: Podatki o UID in konzoli procesa

en: Process group ID
sl: ID skupine procesov

en: Profiling alarm clock
sl: Budilka profiliranja

en: Quit
sl: Izhod

en: RTime
sl: RÈas

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
sl: Resnièni akumuliran procesa (mora bi biti uèas + sèas)

en: Resident
sl: V pomnilniku

en: Resident Set Size
sl: Velikost v fiziènem pomnilniku

en: Resident Set Size Limit
sl: Limit velikosti v fiziènem pomnilniku

en: Running Tasks
sl: Posli v teku

en: SMP CPU Time in System Mode
sl: SMP CPU èas v sistemskem naèinu

en: SMP CPU Time in User Mode
sl: SMP CPU èas v uporabni¹kem naèinu

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
sl: SMP CPU èas v uporabni¹kem naèinu (nice)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
sl: SMP CPU èas v praznih poslih

en: SMP Total CPU Time
sl: SMP celoten CPU èas

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
sl: Èas akumuliranj s strani procesa v CPU SMP uporabni¹kem naèinu

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
sl: Èas akumiliran s strani procesa v CPU SMP uporabni¹kem naèinu

en: STime
sl: SÈas

en: Segmentation violation
sl: Segmentacijska kr¹itev

en: Semaphore Set Limits
sl: Omejitve semaforjev

en: Semaphore max value
sl: Najveèja vrednost Semaforja

en: Server Features
sl: Lastnosti stre¾nika

en: Session
sl: Seja

en: Session ID
sl: ID seje

en: Share
sl: Deljen

en: Shared Memory
sl: Deljen pomnilnik

en: Shared Memory Limits
sl: Omejitve deljenega pomnilnika

en: Shared memory size in kB
sl: Deljenega pomnilnika v kB

en: Shared-Lib resident set size
sl: Velikost deljenih knji¾nic v fiziènem pomnilniku

en: SigCatch
sl: SigUjet

en: SigIgnore
sl: SigIgnoriran

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
sl: Enoznakovna koda za stanje procesa (S=spi)

en: Size
sl: Velikost

en: Size in kilobytes of message pool
sl: Velikost sporoèilnega bazena v kilobajtih

en: Size of a single list element
sl: Velikost enega elementa seznama

en: Size of buffers kB
sl: Velikost izravnalnikov

en: Size of cached memory in kB
sl: Velikost predpomnjenega pomnilnika v kB

en: Spin:
sl: Zasuk:

en: Stack resident set size
sl: Velikost sklada v fiziènem pomnilniku

en: Stack_RSS
sl: Sklad_RSS

en: Standard unix nice level of process
sl: Obièajen unix nice nivo procesa

en: Start time of process in seconds since the epoch
sl: Zaèetni èas procesa v sekundah od epoha

en: Start_Code
sl: Zaèetnek_Kode

en: Start_Stack
sl: Zaèetek_Sklada

en: Start_Time
sl: Zaèetni_Èas

en: State
sl: Stanje

en: Stop
sl: Ustavi

en: Swap Usage
sl: Poraba navideznega pomnilnika na disku

en: Sys
sl: Sistem

en: Sys (%)
sl: Sistem (%)

en: System Uptime
sl: Èas od zagona sistema

en: Terminal process group ID
sl: ID skupine terminalskega procesa

en: Termination
sl: Zakljuèek

en: Text resident set size
sl: Velikost text v fiziènem pomnilniku

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
sl: Trenutni EIP (32 bitni kazalec na ukaze).

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
sl: Trenutna vrednost esp-ja(32 bitnega kazalca sklada), kot je najdena v jedru.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
sl: ©tevilo velikih spodrsljajev, ki so jih povzroèili proces in njegovi nasledniki.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
sl: ©tevilo velikih spodrslajev, ki jih je proces sotril - tistih, ki povzroèijo nalaganja pomnilni¹ke strani z diska.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
sl: ©tevilo majhnih spodrsljajev, ki so jih povzroèili proces in njegovi nasledniki.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
sl: ©tevilo majhnih spodrslajev, ki jih je proces sotril - tistih, ki ne povzroèijo nalaganja pomnilni¹ke strani z diska.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
sl: Èas (v jiffijih) preden bo poslan naslednji SIGALRM procesu zaradi intervalne ¹toparice.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
sl: Èas (v jiffijih) naslednjega timeouta procesa

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
sl: To je "kanal" v katerem èaka proces. To je naslov sistemskega klica in se lahko najde v seznamu imen, èe potrebujete tekstovno ime.  (Èe imate osve¾en /etc/psdatabase, poizkusite ps -l, da vidite polje WCHAN na delu)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
sl: To je besedilno ime polja `nwchan'.

en: Tick Frequency
sl: Frekvenca merjenja

en: Tick frequency
sl: Frekvenca merjenja

en: Tick frequency (default is 100)
sl: Frekvenca merjenja (privzeto je 100)

en: Ticks (%ld per second):
sl: Frekvenca merjenja (%ld na sekundo):

en: Time in seconds since system boot
sl: Èas v sekundah od zagona sistema

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
sl: Èas v sekundah, ki jih je sistem prebil v praznih procesih od zagona

en: TimeOut
sl: Iztek èasa

en: Total
sl: Skupaj

en: Total # of pages of memory
sl: Skupno ¹tevilo strani v spominu

en: Total (%)
sl: Skupaj (%)

en: Total CPU Time
sl: Celoten CPU èas

en: Total Memory
sl: Celoten pomnilnik

en: Total Swap Space
sl: Celotna velikost navideznega pomnilnika na disku

en: Total blocks
sl: Skupno blokov

en: Total file nodes
sl: Skupno datoteènih vozli¹è

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
sl: Skupno ¹tevilo strani z diska, ki so bile nalo¾ene od zagona sistema

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
sl: Skupno ¹tevilo strani z diska, ki so bile shranjene od zagona sistema

en: Total number of tasks
sl: Skupno ¹tevilo poslov

en: Total physical memory in kB
sl: Skupno fiziènega pomnilnika v kB

en: Total size of dirty pages
sl: Skupna velikost umazanih strani

en: Total size of list
sl: Skupna velikost seznama

en: Trace trap
sl: Past sledenja

en: UID of process
sl: UID procesa

en: UTime
sl: UÈas

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: Uptime
sl: Èas od zagona

en: Urgent condition on socket
sl: Nujno stanje na vtièu

en: Used Memory
sl: Pomnilnik v uporabi

en: Used Swap Space
sl: Porabljeno navideznega pomnilnika na disku

en: Used memory size in kB
sl: Kolièina pomnilnika v uporabi v kB

en: User
sl: Uporabnik

en: User (%)
sl: Uporabniki (%)

en: User ID
sl: ID uporabnika

en: User defined signal 1
sl: Uporabni¹ko definiran signal 1

en: User defined signal 2
sl: Uporabni¹ko definiran signal 2

en: VERBOSE
sl: ZGOVOREN

en: Virtual
sl: Navidezen

en: Virtual alarm clock
sl: Navidezna budilka

en: Window size change
sl: Sprememba velikosti okna

en: XCPU_STime
sl: XCPU_SÈas

en: XCPU_UTime
sl: XCPU_UÈas

en: cumulative stime of process and reaped children
sl: komulativen sèas procesa in prevzetih otrok

en: cumulative utime of process and reaped children
sl: komulativen uèas procesa in prevzetih otrok

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
sl: akumuliran CPU èas v sistemskem naèinu

en: read %d bytes
sl: prebral %d bajtov

en: read data %d bytes
sl: pregbral %d bajtov podatkov

en: read data size
sl: prebral velikost podatkov

en: sizeof struct sem_undo
sl: velikost strukture sem_undo

en: user-mode CPU time accumulated by process
sl: akumuliran CPU èas procesa v uporabni¹kem naèinu

en: write %d bytes
sl: zapisal %d bajtov
