gnome-control-center - en to sq translation catalogue (666 entries)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
sq[0]: %d minutë deri në pushimin tjetër
sq[1]: %d minuta deri në pushimin tjetër

en: %i of %i
sq: %i e %i

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
sq: %s është vendndodhja ku file-t e temës do instalohen. Kjo nuk mund të zgjidhet si vendndodhja e buruesit

en: /_About
sq: /_Informacione

en: /_Preferences
sq: /_Preferimet

en: /_Take a Break
sq: /_Pusho pak

en: <New accelerator...>
sq: <Përshpejtues i ri...>

en: <Unknown Action>
sq: <Veprim i panjohur>

en: <b>Applications</b>
sq: <b>Programe</b>

en: <b>Behavior and Appearance</b>
sq: <b>Sjellja dhe Paraqitja</b>

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
sq: <b>I pamundur fillimi i programit të preferimeve për organizuesin e dritareve</b>
    
    %s

en: <b>Cursor Blinking</b>
sq: <b>Pulsimi i Kursorit</b>

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
sq: <b>_Imazhi i Sfondit të Desktop</b>

en: <b>Double-Click Timeout </b>
sq: <b>Kohëzgjatja maksimum e dopio klik</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
sq: <b>Zvarrit dhe Lësho</b>

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
sq: <b>Aktivo Tastet Bo_unce</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
sq: <b>Aktivo Tastet e Ngad_alshëm</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
sq: <b>Aktivo Tastet e _Mouse</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
sq: <b>Aktivo Tastet _Ripërsëritës</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
sq: <b>Aktivo Tastet _Ngjitës</b>

en: <b>Features</b>
sq: <b>Karakteristikat</b>

en: <b>Font Rendering</b>
sq: <b>Vizatimi i Shkronjave</b>

en: <b>Hinting</b>:
sq: <b>Ngjyrimi</b>:

en: <b>Locate Pointer</b>
sq: <b>Gjej Treguesin</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
sq: <b>Orientimi i Mouse</b>

en: <b>Preview</b>
sq: <b>Shikoje</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
sq: <b>Tastet Ripërsëritës</b>

en: <b>Smoothing</b>:
sq: <b>Lëmimi i shkronjave</b>:

en: <b>Speed</b>
sq: <b>Shpejtësia</b>

en: <b>Subpixel order</b>:
sq: <b>Rradhitja e subpixel</b>:

en: <b>Support</b>
sq: <b>Suporti</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
sq: <b>Tastet e Ndryshimit</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sq: <b>_Konfigurim automaktik i proxy-t</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
sq: <b>Ngjyrat e _Desktop</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
sq: <b>_Lidhje direkte me internetin</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
sq: <b>_Blloko ekranin për të detyruar një pushim në shkrim</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sq: <b>_Konfigurim manual i proxy-t</b>

en: <b>_Use authentication</b>
sq: <b>_Përdor autetentikim</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
sq: <i><small><b>Shënim:</b> Ndryshimet e kryera nuk do të kenë efekt deri në rifutjen e ardhëshme.</small></i>

en: <i>Fast</i>
sq: <i>I Shpejtë</i>

en: <i>High</i>
sq: <i>I Lartë</i>

en: <i>Large</i>
sq: <i>I Gjerë</i>

en: <i>Low</i>
sq: <i>I Ulët</i>

en: <i>Slow</i>
sq: <i>I Ngadaltë</i>

en: <i>Small</i>
sq: <i>I Vogël</i>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
sq: <small><i><b>Shënim:</b> Ndryshimet e kryera nuk do të kenë efekt deri në hyrjen e ardhshme.</i></small>

en: <small><i>Fast</i></small>
sq: <small><i>Shpejt</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
sq: <small><i>E gjatë</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
sq: <small><i>E shkurtër</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
sq: <small><i>I ngadaltë</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
sq: <span size="larger" ëeight="bold">Instalo një temë</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
sq: <span size="larger" ëeight="bold">Ruaj temën në disk</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
sq: <span ëeight="bold" size="larger">Aplikon shkronjat e reja?</span>

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
sq: Një lloj MIME me atë emër ekziston, t'a mbishkruaj?

en: A computer break reminder.
sq: Një kujtues i pushimit për kompjuter.

en: A_vailable layouts:
sq: Modelet në d_ispozicion:

en: A_vailable options:
sq: Opcionet në d_ispozicion:

en: About GNOME Typing Monitor
sq: Informacione mbi kontrollin e shkrimit në tastierë të GNOME

en: About this application
sq: Informacione mbi këtë program

en: Accel Mode
sq: Mënyra e Shpejtë

en: Accelerator key
sq: Pulsant përshpejtues

en: Accelerator keycode
sq: Kodi i Tastit të Shpejtë

en: Accelerator modifiers
sq: Modifikues të përshpejtuesit

en: Accessibility
sq: Açesibiliteti

en: Accessibility Settings
sq: Rregullimet e Açesibilitetit

en: Action
sq: Veprimi

en: Actions
sq: Veprimet

en: Add File Type
sq: Shto Lloj File

en: Add Service
sq: Shto Shërbim

en: Add Wallpapers
sq: Shto Figura Sfondi

en: Add _File Type...
sq: Shto Llojin e _File...

en: Add _Service...
sq: Shto _Shërbim...

en: Add...
sq: Shto...

en: Advanced
sq: Të hollësishme

en: Advanced Settings
sq: Rregullimet e hollësishme

en: All_ow postponing of breaks
sq: Le_jo shtyrjen e pauzave

en: Apply _Background
sq: Përdor _Sfondin

en: Apply _Font
sq: Përdor _Shkronjat

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të fshini përgjithmonë këtë zë?

en: Assign shortcut keys to commands
sq: Caktoi taste shpejtues komandave

en: Assistive Technology Preferences
sq: Preferimet në lidhje me Teknollogjinë Asistuese

en: Assistive Technology Support
sq: Suporti i teknollogjisë asistuese

en: Autoconfiguration _URL:
sq: Autokonfigurim i _URL:

en: Basic
sq: Bazë

en: Beep if key is re_jected
sq: Njofto nëse tasti refu_zohet

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
sq: Njofto kur _karakteristikat e tastierës janë të aktivuara

en: Beep when _modifier is pressed
sq: Njofto kur _shkëmbyesi është i shtypur

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
sq: Njofto kur një LED është e ndezur, njofto dy herë kur është e shuajtur.

en: Beep when key is:
sq: Njofto kur tasti është:

en: Best _shapes
sq: For_mat

en: Best co_ntrast
sq: Ko_ntrasti më i mirë

en: Break reminder
sq: Kujtuesi i pushimit

en: Brightness down
sq: Ul dritën

en: Brightness down's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për të ulur dritën.

en: Brightness up
sq: Rrit dritën

en: Brightness up's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për të rritur dritën.

en: Browse icons
sq: Shfleto ikonat

en: Buttons
sq: Butonat

en: C_hoose...
sq: Z_gjidh...

en: C_ustom Editor
sq: Editori i Pë_rzgjedhur

en: C_ustom Mail Reader:
sq: Lexuesi email personal:

en: C_ustom Terminal:
sq: Terminali i Pë_rzgjedhur:

en: C_ustom Web Browser:
sq: Shfletues-i Web i Pë_rzgjedhur:

en: C_ut
sq: P_rije

en: Callback
sq: Thirrje

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
sq: Callback për t'u lëshuar kur të dhënat duhen shndërruar nga GConf tek widget

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
sq: Callback për t'u lëshuar kur të dhënat duhen shndërruar në GConf nga widget

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
sq: Callback për t'u lëshuar kur e dhëna e editorit të pronësisë duhen liruar

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
sq: I pamundur krijimi kartelës "%s".
    Kjo duhet për të lejuar ndryshimin e kursorëve.

en: Cannot determine user's home directory
sq: Nuk arrij të përcaktoj directory shtëpi të përdoruesit

en: Capplet directory object
sq: Kartela e objekteve capplet

en: Capplet directory that this view is viewing
sq: Kartela e capplet që shfaq kjo pamje

en: Cate_gory:
sq: Kate_goria:

en: Category
sq: Kategoria

en: Centered
sq: Në qendër

en: Change screen resolution
sq: Ndrysho përmasat e ekranit

en: Change set
sq: Ndrysho rregullimet

en: Change your Desktop Background settings
sq: Ndrysho rregullimet e Sfondit të Desktop-it tuaj

en: Check if breaks are allowed to be postponed
sq: Kontrollo nëse lejohet shtyrja më vonë e pauzave

en: Choose a file category
sq: Zgjidh një kategori file

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
sq: Kliko për një listë skemash tastiere.

en: Close and _Log Out
sq: Mbylle dhe _Dil jashtë

en: Co_mmand:
sq: Ko_manda:

en: Connecting...
sq: Duke u lidhur...

en: Control
sq: Kontrollo

en: Control theme
sq: Kontrolli i temës

en: Controls
sq: Kontrollet

en: Conversion from widget callback
sq: Shndërrim nga thirjja e widget callback

en: Conversion to widget callback
sq: Shndërrimi tek thirrja widget

en: Could not initialize Bonobo
sq: E pamundur nisja e Bonobo

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
sq: I pamundur ekzekutimi i komandës: %s
    Verifiko që kjo komandë ekziston.

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
sq: Nuk arrij të gjejë file '%s'.
    
    Të lutem sigurohu që ekziston dhe provoje përsëri, ose zgjidh një figurë tjetër si sfond.

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
sq: I pamundur ngarkimi i tingullit %s si shembull %s

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
sq: Nuk mund të ngarkoj file-n e Glade.
    Sigurohu që demoni i tij të jetë i instaluar në mënyrë të rregullt.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
sq: E pamundur vënja e kompjuterit në gjumë.Kontrollo nëse kompjuteri është konfiguruar saktë.

en: Current URI index
sq: Indeksi i URl të tanishëm

en: Current URI index - starts from 1
sq: Indeksi i URl të tanishëm - fillon nga 1

en: Cursor Size
sq: Madhësia e kursorit

en: Cursor Theme
sq: Tema e kursorit

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
sq: Kursori _pulson në kutitë me tekste

en: Cursors
sq: Kursorët

en: Custom
sq: I personalizuar

en: Custom Editor Properties
sq: Preferecat e Editorit të Përzgjedhur

en: Custom data required by the specific property editor
sq: E dhëna specifike e kërkuar nga editori specifik i pronësisë

en: Custom theme
sq: Tema e zakonshme

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
sq: Përshtat paraqitjen e veglave dhe menuve tek programet

en: D_efault action:
sq: V_eprimi i Zakonshëm

en: De_tails...
sq: De_tajet...

en: Default Cursor
sq: Kursori i prezgjedhur

en: Default Cursor - Current
sq: Kursori i prezgjedhur - Në përdorim

en: Default Mail Reader
sq: Lexuesi Email i Zakonshëm

en: Default Settings
sq: Rregullimet e prezgjedhura

en: Default Terminal
sq: Terminali i Zakonshëm

en: Default Text Editor
sq: Editori i Teskstit i Zakonshëm

en: Default Web Browser
sq: Shfletues-i Web i Zakonshëm

en: Default Window Manager
sq: Menazheri i Zakonshëm i Dritareve

en: Default _action:
sq: Veprimi i _Zakonshëm:

en: Del_ay:
sq: Von_esa:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
sq: Vonesa midis shtypjes së tastit dhe lëvizjes së shënjuesit:

en: Delete
sq: Elemino

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: Desktop
sq: Hapësira e Punës

en: Desktop Background
sq: Sfondi i Desktop

en: Desktop Background Preferences
sq: Preferimet e Sfondit të Desktop

en: Desktop properties manager.
sq: Organizuesi i preferimeve të hapësirës së punës

en: Detailed documentation
sq: Dokumentim i detajuar

en: Disa_ble if two keys pressed together
sq: Ç'ak_tivo nëse dy tasta shtypen njëkohësisht

en: Disabled
sq: Jo aktiv

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
sq: Shfaq një dialog kur ka gabime në ekzekutimin e XScreenSaver

en: Do _not apply font
sq: _Mos apliko shkronjat

en: Do you want to activate Slow Keys?
sq: Dëshironi të aktivizoni Tastet e Ngdaltë?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sq: Dëshironi të aktivoni Tastet Ngjitëse?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sq: Dëshironi të ç'aktivoni Tastet e Ngadaltë?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sq: Dëshironi të ç'aktivoni Tastet Ngjitëse?

en: Do you want to keep this resolution?
sq: Dëshironi të mbani këtë vlerë?

en: Downloading...
sq: Duke shkarkuar...

en: Duration of the break when typing is disallowed
sq: Kohëzgjatja e pauzës gjatë së cilës nuk lejohet shkrimi

en: Duration of work before forcing a break
sq: Kohëzgjatja e punës para se të detyrohet një ndërprerje

en: E-mail's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për e-mail.

en: E_nable Toggle Keys
sq: A_ktivo Tastin çelës

en: E_nable sound server startup
sq: A_ktivo serverin e zërit në nisje

en: E_xec Flag:
sq: E_kzekuto Flag:

en: Edit file category
sq: Ndrysho kategorinë e file

en: Edit file type
sq: Ndrysho llojin e file

en: Edit service information
sq: Ndrysho shërbimin e informacionit

en: Edit...
sq: Ndrysho...

en: Eject
sq: Nxirre jashtë

en: Eject's shortcut.
sq: Shpejtues _Nxjerrjes së CD-së:

en: Electronic mail transmission
sq: Transmetim i postës elektronike

en: Enable sound and associate sounds with events
sq: Aktivo tinguj dhe bashkëngjitja efekteve

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
sq: Aktivo suportin për teknollogjitë asistuese të GNOME kur futesh

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
sq: Gabim gjatë aktivimit të konfigurimit të XKB.
    Ndoshta një problem i brendshëm i server-it X.
    
    Të dhëna mbi versionin e server-it X:
    %s
    %d
    %s
    Nëse dëshironi ta raportoni këtë situatë si një bug, ju lutem dërgoni:
    - Rezultatin e <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - Rezultatin e <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>

en: Error creating signal pipe.
sq: Gabim gjatë krijimit të pipe të sinjalit.

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
sq: Gabim gjatë sistemimit të përshpejtuesit të ri në databazën e konfigurimit: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
sq: Gabim në zgjedhjen e shpejtuesit të ri në listën e konfigurimit: %s

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sq: Gabim në ekzekutimin e (%s)
    që është lidhur me çelsin (%s)

en: Event
sq: Ndodhi

en: Evolution Mail Reader
sq: Lexuesi i email Evolution

en: Extension
sq: Prapashtesa

en: Extensions
sq: Shtesat

en: Eye candy added by Anders Carlsson
sq: Eye candy shtuar nga Anders Carlsson

en: Factory for the fontilus context menu
sq: Fabrikë për menu e fontilus

en: File Types and Programs
sq: Llojet e File dhe Programet

en: File transfer protocol
sq: Protokoll i transferimit të file-ve (FTP)

en: File types and programs
sq: Lloje file dhe programet

en: Filename extensions:
sq: Prapashtesat e emrit të file:

en: Fill Screen
sq: Përshtatja ekranit

en: Filters
sq: Filtrat

en: Flash _entire screen
sq: Ndriço _krejt ekranin

en: Flash _window titlebar
sq: Ndriço panelin e titullit të _dritares

en: Font
sq: Gërmat

en: Font Preferences
sq: Preferimet e Shkronjave

en: Font Rendering Details
sq: Hollësitë e Vizatimit të Shkronjave

en: Font context menu items
sq: Elementët e menu-së së shkronjave

en: Font may be too large
sq: Gërmat mund të jenë shumë të gjëra

en: Fontilus context menu
sq: Menu-ja kontekstuale e Fontilus

en: Fontilus context menu factory
sq: Fabrika e Fontilus

en: Fraction completed
sq: Pjesë e mbaruar

en: Fraction of transfer currently completed
sq: Pjesë e transferimit e mbaruar

en: From URI
sq: Prej URl

en: From: %s
sq: Prej %s

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
sq: Rregullimet e GConf që përmbajnë të dhëna për t'ju çuar klientit gconf kur aplikohen

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
sq: Çelësi i GConf %s caktuar si lloj %s por pritej që lloji të ishte %s

en: GConf key to which this property editor is attached
sq: Çelësi GConf tek i cili është bashkëngjitur editori i preferimeve

en: GNOME Control Center
sq: Qendra e Kontrollit të GNOME

en: GNOME Control Center: %s
sq: Qendra e Kontrollit të GNOME: %s

en: G_rayscale
sq: G_ri

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Gnome Control Center : %s
sq: Qendra e Kontrollit të Gnome : %s

en: Gnome Terminal
sq: Terminali i Gnome

en: Gnome documentation
sq: Dokumentet e Gnome

en: Go _to font folder
sq: Shko _tek kartela e shkronjave

en: GtkTreeModel that contains the category data
sq: ModeliRrënjëzuarGtk që përmban të dhënat e kategorisë

en: HTTP Proxy Details
sq: Detajet e Proxy-t HTTP

en: H_TTP proxy:
sq: Proxy H_TTP:

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
sq: Gjatësia nëse aplikuesi është parashikim: Prezgjedhur 48.

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
sq: Ndriço _treguesin kur shtyp pulsantin Ctlr

en: Hinting
sq: Ngjyrosja

en: Home Folder
sq: Kartela Home

en: Horizontal Gradient
sq: Gradienti Horizontal

en: Hyper
sq: Iper

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
sq: Nuk mund ta hap file '%s'.
    Ndoshta është një lloj figure akoma e pasuportuar.
    
    Të lutem zgjidh një figurë tjetër.

en: I_gnore duplicate keypresses within:
sq: I_njoro shtypjet e dyfishta të tastave brenda:

en: Icon theme
sq: Ikona e temës

en: Icons
sq: Ikona

en: Icons only
sq: Vetëm ikonat

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
sq: Nëse e vendosur në "true", shkronjat OpenType do të minjaturizohen.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
sq: Nëse e vendosur në "true", shkronjat PCF do të minjaturizohen.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
sq: Nëse e vendosur në "true", shkronjat TrueType do të minjaturizohen.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
sq: Nëse e vendosur në "true", shkronjat Type1 do të minjaturizohen.

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
sq: Nëse e vendosur në "true", temat e instaluar do të minjaturizohen.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
sq: Nëse e vendosur në "true", temat do të minjaturizohen.

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
sq: Nëse e vërtetë,ndihmësit mime për tekst/i qartë dhe tekst/* do mbahen në sinkronizim

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
sq: Injoro shtypjet e njëpasnjëshme të të njëjtit tast nëse ndodhin në një kohë të përcaktuar.

en: Images
sq: Figurat

en: Import Feature Settings File
sq: _Importo Karakteristikat

en: Internet Services
sq: Shërbime Interneti

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
sq: Emër protokolli i pavlefshëm. Të lutem përdor një emër protokolli pa hapësira ose pikëzime.

en: Is add
sq: Është shtuar

en: Is add dialog
sq: Dialog shtese

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
sq: Lësho këtë callback kur vlera e lidhur me çelësin ndryshon

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
sq: Mesa duket një program tjetër është duke përdorur pulsantin '%d'.

en: Just apply settings and quit
sq: Apliko karakteristikat dhe dil

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
sq: Apliko preferimet dhe largohu (të përpuethshmërisë; me anë të daemon)

en: Key
sq: Çelsi

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
sq: Lidhja e Tasteve (%s) e ka veprimin të përcaktuar për kohë të shumëfishta

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
sq: Lidhja e Tasteve (%s) e ka lidhjen të përcaktuar për kohë të shumëfishta

en: Key Binding (%s) is already in use
sq: Lidhja e Tasteve (%s) është në përdorim e sipër

en: Key Binding (%s) is incomplete
sq: Lidhja e Tasteve (%s) është e paplotë

en: Key Binding (%s) is invalid
sq: Lidhja e Tasteve (%s) është e pavlefshme

en: Key presses _repeat when key is held down
sq: Tasti pë_rsërit kur tasti mbahet shtypur

en: Keyboard
sq: Tastiera

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
sq: Preferimet e Tastierës (AccessX)

en: Keyboard Preferences
sq: Preferimet e Tastierës

en: Keyboard Shortcuts
sq: Kombinacionet përshpejtues nga tastiera

en: Keyboard _model:
sq: Modeli i Tastierës

en: Large Cursor
sq: Kursor i madh

en: Large Cursor - Current
sq: Kursor i madh - Në përdorim

en: Large White Cursor
sq: Kursor i madh i bardhë

en: Large White Cursor - Current
sq: Kursor i bardhë i madh - Në funksion

en: Large version of normal cursor
sq: Version i zmadhuar i kursorit normal

en: Large version of white cursor
sq: Version i gjërë i kursorit të bardhë

en: Launch Help Browser
sq: Lësho Shfletuesin e Ndihmës

en: Launch Help Browser's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Shfletuesin e Ndihmës.

en: Launch Web Browser
sq: Lësho Shfletuesin Web

en: Launch Web Browser's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Shfletuesin Web.

en: Layout
sq: Planimetria

en: Layout Options
sq: Mundësitë e m_odelit

en: Layout to use for this view of the capplets
sq: Planimetria për këtë pamje të capplets

en: Layouts
sq: Planimetritë

en: Less than one minute until the next break
sq: Më pak se një minutë deri në pushimin tjetër

en: Links Text Browser
sq: Shfletuesi Tekst-or Links

en: Lock Screen
sq: Blloko ekranin

en: Lock Screen's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Kyçjen e Ekranit.

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
sq: Mbas një intervali te caktuar kohe blloko monitorin për të parandaluar dëmet e shkaktuara nga përdorimi i gjatë i tastierës

en: Log Out
sq: Dil jashtë

en: Log Out's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Daljen Jashtë(Log Out).

en: Look at content
sq: Shiko përmbajtjen

en: Lynx Text Browser
sq: Shfletuesi Tekst-or Lynx

en: MIME category info
sq: Informacion i kategorisë MIME

en: MIME type information
sq: Informacion i llojit MIME

en: Ma_ximum pointer speed:
sq: Shpejtësia maksimale e shënjuesit:

en: Mail Reader
sq: Lexues Mail

en: Manual pages
sq: Faqet e manualit

en: Maximize
sq: Maksimizo

en: Menu and Toolbar Preferences
sq: Preferimet e Menusë dhe Veglave

en: Menus & Toolbars
sq: Menutë & Veglat

en: Misc
sq: Të Ndryshme

en: Model
sq: Modeli

en: Model for categories only
sq: Model vetëm për kategoritë

en: Motion
sq: Lëvizja

en: Mouse Keys
sq: Pulsantet e Mouse

en: Mouse Preferences
sq: Preferimet e mouse

en: Mouse _Preferences...
sq: Preferimet e Mouse-it...

en: My Home Folder's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Kartelen e Shtëpisë.

en: N_one
sq: A_snjë

en: Name:
sq: Emri:

en: Nautilus context menu entries for fonts
sq: Zërat e menu-së kontekstuale të Nautilus për gërmat

en: Network Proxy
sq: Proxy i Rrjetit

en: Network Proxy Configuration
sq: Konfigurimi i Proxy-t të Rrjetit

en: Network proxy preferences
sq: Preferimet e proxy-t të rrjetit

en: New File
sq: File i ri

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
sq: Temat e reja mund të instalohen duke i tërhequr në dritare.

en: Next track key's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për pistën tjetër.

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
sq: Asnjë teknollogji asistuese në dispozicion tek sistemi juaj.  Paketi 'gok' duhet të jetë i instaluar që të keni suportin e tastierës në monitor, dhe paketi 'gnopernius' duhet të jetë instaluar për të shfrytëzuar aftësinë zmadhuese.

en: No Wallpaper
sq: Pa Figurë Sfondi

en: No theme file location specified to install
sq: Nuk u gjend file për temën e përcaktuar për instalim

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
sq: Nuk u gjend asnjë temë në sistemin tuaj.  Kjo ndoshta do të thotë që "Theme Preferences" nuk është instaluar mirë, ose nuk keni instaluar paketin "gnome themes".

en: None
sq: Asnjë

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
sq: Jo të gjitha teknollogjitë asistuese të afruara janë instaluar në sistemin tuaj.  paketi 'gnopernius' duhet të jetë instaluar për të shfrytëzuar aftësinë zmadhuese.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
sq: Jo të gjitha teknollogjitë asistuese të afruara janë instaluar në sistemin tuaj.  Paketi 'gok' duhet të jetë i instaluar që të keni suportin e tastierës në monitor.

en: Object that controls the property (normally a widget)
sq: Objekt që kontrollon pronësinë (zakonisht një widget)

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
sq: Prano tastat vetëm pasi të jenë mbajtur shtypur për një kohë të caktuar.

en: Open File
sq: Hap File

en: Options
sq: Opcionet

en: Overview of the control center
sq: Paraqitja e qendrës së kontrollit

en: P_rogram:
sq: P_rogrami:

en: Pause
sq: Pezullo

en: Pause key's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Pushim.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
sq: Kryej operacione të njëkohshme duke shtypur tastat e vecantë njëri pas tjetrit.

en: Permissions on the file %s are broken
sq: Lejet e file-it %s nuk janë të vlefshme

en: Pick a color
sq: Zgjidh një ngjyrë

en: Play (or Play/Pause)
sq: Luaj (ose Luaj/Pushim)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Luaj (ose Luaj/Pusho)

en: Please enter a protocol name.
sq: Të lutem emëro protokollin.

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
sq: Të lutem përdor një lloj MIME të vlefshëm.  Duhet të jetë i formës class/type dhe nuk mund të përmbajë hapësira.

en: Please select an image.
sq: Të lutem zgjidh një figurë.

en: Please specify a name and a command for this editor.
sq: Të lutem zgjidh një emër dhe një komandë për këtë editor.

en: Port:
sq: Porta:

en: Preferred Applications
sq: Programet e Preferuara

en: Preview Height
sq: Gjatësia e Parashikimit

en: Preview Width
sq: Gjerësia e Parashikimit

en: Previous track key's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Pista Tjetër.

en: Program to Run
sq: Programi që duhet Ekzekutuar

en: Property editor data freeing callback
sq: Callback i lirimit të të dhënave të editorit të pronësisë

en: Property editor object data
sq: Të dhëna objektesh të edituesit i pronësisë

en: RGBA Order
sq: Renditja RGBA

en: R_esolution:
sq: _Qartësia:

en: Re_fresh rate:
sq: Rregullsia e ri_freskimit:

en: Reset to de_faults
sq: Përdor vlerat e pre_zgjedhura

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
sq: Dallueshmëria e përdorur për shndërrimin e shkronjave në pixel, në pika për inç

en: Retrieve and store legacy settings
sq: Merr dhe ruaj karakteristikat e legacy

en: Roll up
sq: Mblidh

en: Run XScreenSaver at login
sq: Ekzekuto XScreenSaver në login

en: Run a program
sq: Ekzekuto një program

en: Run in _Terminal
sq: Ekzekuto në _Terminal

en: S_ocks host:
sq: Hosti S_ocks:

en: S_peed:
sq: Sh_pejtësia:

en: Save File
sq: Ruaj File

en: Save Theme
sq: Ruaj temën

en: Scaled
sq: Shkallëzuar

en: Screen
sq: Ekrani

en: Screen %d Settings
sq: Rregullimet e Ekranit %d

en: Screen Resolution
sq: Përmasat e ekranit

en: Screen Resolution Preferences
sq: Preferimet mbi Qartësinë e Ekranit

en: Screen on which BGApplier is to draw
sq: Ekrani mbi të cilin duhet caktuar BGApplier

en: Search
sq: Kërko

en: Search's shortcut.
sq: Shpejtuesi i Kërkimit.

en: Select Sound File
sq: Zgjidh file e tingullit

en: Select fonts for the desktop
sq: Zgjidh shkronjat për hapësirën e punës

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
sq: Zgjidh menazherin e dritareve që dëshiron.  Duhet të shtypësh vepro,të tundësh shkopin magjik dhe të hedhësh një valle magjike që të punojë.

en: Select theme for the desktop
sq: Zgjidh një temë për hapësirën e punës

en: Select themes for various parts of the desktop
sq: Zgjidh tema për pjesë të ndryshme të hapësirës së punës

en: Select your default applications
sq: Zgjidh programet e zakonshme

en: Service info
sq: Informacion shërbimi

en: Set as Application Font
sq: Zgjidh Shkronjat e Programeve

en: Set the font for applications
sq: Zgjidh shkronjat për programet

en: Set the font for the icons on the desktop
sq: Zgjidh shkronjat për ikonat në hapësirën e punës

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
sq: Zgjidh shkronjat monospace për terminalet dhe programe të ngjashme

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
sq: Vendos këtë tast tek komanda e përdorur për të krijuar minjaturizime për shkronjat OpenType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
sq: Vendos këtë tast tek komanda e përdorur për të krijuar minjaturizime për shkronjat PCF.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
sq: Vendos këtë tast tek komanda e përdorur për të krijuar minjaturizime për shkronjat TrueType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
sq: Vendos këtë tast tek komanda e përdorur për të krijuar minjaturizime për shkronjat Type1.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
sq: Vendos këtë tast tek komanda e përdorur për të krijuar minjaturizime për temat e instaluara.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
sq: Vendos këtë tast tek komanda e përdorur për të krijuar minjaturizime për temat.

en: Set your keyboard accessibility preferences
sq: Rregullo preferimet e tastierës

en: Set your keyboard preferences
sq: Cakto preferimet e tastierës

en: Set your mouse preferences
sq: Zgjidh preferimet e mouse-it

en: Short _description:
sq: Përshkrimi _shkurt:

en: Shortcut
sq: Shpejtues

en: Show Startup Errors
sq: Shfaq Gabimet e Nisjes

en: Show _icons in menus
sq: Shfaq _ikonat në menu

en: Size:
sq: Madhësia:

en: Skip to Next track
sq: Kalo tek pista Tjetër

en: Skip to Previous track
sq: Kalo tek pista e Mëparshme

en: Sleep
sq: Gjumë

en: Sleep's shortcut.
sq: Shpejtuesi i Gjumit.

en: Slow Keys Alert
sq: Alarm i Tasteve së Ngadaltë

en: Solid Color
sq: Ngjyrë e Ngurtë

en: Sound
sq: Zëri

en: Sound Events
sq: Efekte Zanore

en: Sound File
sq: File i tingullit

en: Sound Preferences
sq: Preferimet e Zërit

en: Sound _file:
sq: _File i tingullit:

en: Sound preferences
sq: Preferimet e zërit

en: Specify which programs are used to open or view each file type
sq: Zgjidh programin për të hapur ose parë çdo lloj file

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
sq: Përcakto se çfarë programesh duhen përdorur për të hapur ose parë një lloj të dhënë file

en: Standard XTerminal
sq: XTerminal standart

en: Start XScreenSaver
sq: Fillo XScreenSaver

en: Start in T_erminal
sq: Nise në T_erminal

en: Start the page with the typing break settings showing
sq: Fillo faqen duke shfaqur rregullimet e ndërprerjes së shkrimit

en: Start these assistive technologies every time you log in:
sq: Fillo këto teknollogji asistuese sa herë që të futeni:

en: Sticky Keys Alert
sq: Alarmi i Tasteve Ngjitës

en: Stop playback key
sq: Tasti i Ndalimit

en: Stop playback key's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për Ndalo.

en: Structure containing information on the MIME category
sq: Strukturë që përmban informacion mbi kategorinë MIME

en: Structure containing service information
sq: Strukturë që përmban informacionin e shërbimit

en: Structure with data on the MIME type
sq: Strukturë me të dhëna mbi llojin MIME

en: Style:
sq: Stili:

en: Sub_pixel (LCDs)
sq: Sub_pixel (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
sq: Sub_pixel të lëmuara (LCD)

en: Super (or "Windows logo")
sq: Super (ose "Windows logo")

en: Sync text/plain and text/* handlers
sq: Sinkronizo ndihmësit për tekst/i thjeshtë dhe teskt/*

en: System Bell
sq: Alarmet e sistemit

en: TRUE if this is an add service dialog
sq: E Vërtetë nëse kemi të bëjmë me një dialog shtese shërbimi

en: Take a break!
sq: Pusho pak!

en: Terminal
sq: Terminali

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
sq[0]: Duke provuar rregullimet e reja. Nëse nuk përgjigjeni brenda %d sekonde do të rikthehem tek rregullimet e mëparshme.
sq[1]: Duke provuar rregullimet e reja. Nëse nuk përgjigjeni brenda %d sekondash do të rikthehem tek rregullimet e mëparshme.

en: Text Editor
sq: Editues teksti

en: Text below icons
sq: Tekst poshtë ikonave

en: Text beside icons
sq: Tekst anash ikonave

en: Text only
sq: Vetëm tekst

en: The GNOME configuration tool
sq: Veglat e konfigurimit të GNOME

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
sq: Xserver nuk suporton prapashtesën XRandR.  Ndryshimi i madhësisë së display në runtime është i pamundur.

en: The default cursor inverted
sq: Kursori i prezgjedhur i invertuar

en: The default cursor that ships with X
sq: Kursori i prezgjedhur i instaluar së bashku me server-in X

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
sq: Skema e temës së prezgjedhur nuk u gjet tek sistemi juaj.  Kjo do të thotë që ndoshta nuk keni të instaluar metacity, ose gconf nuk është konfiguruar në rregull.

en: The file %s is not a valid wav file
sq: File %s nuk është një file i vlefshëm wav

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
sq[0]: Gërma e zgjedhur është %d pikë e gjerë, dhe mund ta vështirësojë përdorimin efikas të kompjuterit.  Këshillohet zgjedhja e një madhësie më të vogël se %d.
sq[1]: Gërma e zgjedhur është %d pikë e gjerë, dhe mund ta vështirësojë përdorimin efikas të kompjuterit.  Këshillohet zgjedhja e një madhësie më të vogël se %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
sq[0]: Gërma e zgjedhur është %d pikë e gjerë,dhe mund t'a vështirësojë përdorimin efikas të kompjuterit.  Këshillohet zgjedhja e një madhësie më të vogël.
sq[1]: Gërma e zgjedhur është %d pikë e gjerë,dhe mund t'a vështirësojë përdorimin efikas të kompjuterit.  Këshillohet zgjedhja e një madhësie më të vogël.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
sq: Renditja e elementëve subpixel në një ekran LCD; përdorur vetëm kur antialiasing është "rgba". Vlerat e mundshme janë: "rgb" e kuqja majtas, më e zakonshmja. "bgr" -bluja majtas. "vrgb" - e kuqja në krye. "vbgr" - e kuqja në fund.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
sq: Ai budalaala rrot pengon përpara. 0123456789

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
sq: Shpejtuesi "%s" është përdorur për:
     "%s"

en: The sound file for this event does not exist.
sq: Tingulli për këtë veprim nuk ekziston.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
sq: Tingulli për këtë veprim nuk ekziston.
    Duhet të instaloni paketin gnome-audio
    për një sërë tingujsh të zakonshëm.

en: The theme file location specified to install is invalid
sq: Vendndodhja e file të temës, përcaktuar për instalim, nuk është e vlefshme

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
sq: Tema që keni zgjedhur ka nevojë për shkronja të reja. Një pamje e shkronjave mund të shihet këtu poshtë.

en: The type of accelerator.
sq: Lloji i përshpejtuesit.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
sq: Lloji i antialiasing për paraqitjen e shkronjave. Vlerat e mundshme janë: "asnjë" - pa antialiasing - "shkalla gri" - shkalla gri standarte e antialiasing. "rgba" - antialiasing për subpixel. (vetëm ekranet LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
sq: Lloji i ngjyrosjes për paraqitjen e shkronjave. Vlerat e mundshme janë: "asnjë" - pa ngjyrosje, "lehtë", "mesatarisht", dhe "plotësisht" - ngjyrosja më e mundshme; mund të shkaktojë shtrembërimin e shkronjave.

en: The typing monitor is already running.
sq: Programi për kontrollin e shkrimit është duke funksionuar.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
sq: Programi për kontrollin e të shkruarit përdor zonën e lajmërimeve për të shfaqur informacionet. Mesa duket ju nuk keni asnjë zonë lajmërimesh tek paneli juaj. Mund të shtoni një zonë lajmërimi me një klik të djathtë tek paneli juaj dhe zgjidhni 'Shtoi panelit -> Utility -> Zona e njoftimit'.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
sq: Versioni i prapashtesës XRandR nuk është i përputhshëm me këtë program. Ndryshimi i madhësisë së display në runtime është i pamundur.

en: Theme
sq: Tema

en: Theme Details
sq: Detajet e Temës

en: Theme Installation
sq: Instalimi i temës

en: Theme Preferences
sq: Preferimet e Temës

en: Theme Properties content view component
sq: Komponenti shikues i përmbajtjes së pronësive të temës

en: Theme _Details
sq: _Detajet e Temës

en: Theme name must be present
sq: Emri i temës duhet të jetë i pranishëm

en: Themes
sq: Temat

en: Themus Theme Properties view
sq: Themus Shikuesi i Pronësive të Temës

en: There is already a protocol by that name.
sq: Një protokoll me atë emër ekziston.

en: There was an error displaying help: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
sq: Ndodhi një gabim në lëshimin e konfiguruesit të tastierës : %s

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
sq: Ndeshëm një gabim gjatë leshimit të dritares së dialogut të preferimeve të mouse-it: %s

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
sq: Pati një gabim në fillimin e screensaver-it:
    
    %s
    
    Screensaver nuk do funksionojë për këtë sesion.

en: This application can open _URIs
sq: Ky program mund të hapë _URL

en: This application can open _multiple files
sq: Ky program mund të hapë më shumë se një file

en: This application needs to be run in a _shell
sq: Ky program duhet të ekzekutohet në një _shell

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
sq: Sistemi nuk ka prapashtesën XKB.  Karakteristikat e tastierës nuk do punojnë pa të.

en: This theme does not suggest any particular font or background.
sq: Kjo temë nuk sugjeron asnjë shkronjë të veçantë apo sfond.

en: This theme suggests a background:
sq: Kjo temë sugjeron një sfond:

en: This theme suggests a font and a background:
sq: Kjo temë sugjeron shkronjat dhe sfondin:

en: This theme suggests a font:
sq: Kjo temë sugjeron këto shkronja:

en: Thumbnail command for OpenType fonts
sq: Komanda e minjaturizimit për shkronjat OpenType

en: Thumbnail command for PCF fonts
sq: Komanda e minjaturizimit për shkronjat PCF

en: Thumbnail command for TrueType fonts
sq: Komanda e minjaturizimit për shkronjat TrueType

en: Thumbnail command for Type1 fonts
sq: Komanda e minjaturizimit për shkronjat Type1

en: Thumbnail command for installed themes
sq: Komanda e minjaturizimit për temat e instaluara

en: Thumbnail command for themes
sq: Komanda e minjaturizimit për temat

en: Tiled
sq: I përsëritur

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
sq: Koha për të arri_tur shpejtësinë maksimale:

en: To URI
sq: Tek URl

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
sq: Për të lëvizur një dritare, shtyp dhe mbaj këtë tast pastaj kap dritaren:

en: To edit a shortcut, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
sq: Për të ndryshuar një kombinim, kliko tek rreshti korrispondues dhe shkruaj një shpejtues të ri, ose shtyp backspace për ta fshirë.

en: To: %s
sq: Tek %s

en: Toolbar _button labels:
sq: Etiketat e _butonave:

en: Total URIs
sq: URl totale

en: Total number of URIs
sq: Numri i përgjithshëm i URl

en: Transferring: %s
sq: Duke transferuar %s

en: True if this dialog is for adding a MIME type
sq: E vërtetë nëse ky dialog është për shtimin e një lloji MIME

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
sq: Kthe tastierën numerike në kontroll të mouse-it.

en: Type
sq: Lloji

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
sq: Lloji i bg_applier: BG_APPLIER_ROOT për dritaren root ose BG_APPLIER_PREVIEW për parashikimin

en: Type:
sq: Lloji:

en: Typing Break
sq: Pauzë gjatë shkrimit

en: UI Control
sq: Kontrolli UI

en: URI currently displayed
sq: URl e shfaqur aktualisht

en: URI currently transferring from
sq: URl duke transferuar prej

en: URI currently transferring to
sq: URl duke transferuar tek

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
sq: E pamundur hapja e dritares së dialogut të karakteristikave për pushimin gjatë punës për shkak të gabimit në vazhdim: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
sq: E pamundur gjetja e një skeme tastiere.  Kjo tregon që instalimi i GTK-së nuk është kompletuar.

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
sq: I pamundur importimi i të dhënave AccessX nga file '%s'

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
sq: I pamundur ngarkimi i ikonave capplet-stock '%s'

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
sq: E pamundur të fillohet 'gnome settings-daemon'.
    Pa konfiguruesin e GNOME-s në ekzekutim, disa preferime mund të mos kenë efekt. Kjo mund të krijojë probleme me Bonobo,ose një konfigurues jo-GNOME (p.sh. KDE) mund të jetë aktiv dhe në konflikt me atë të GNOME-s.

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
sq: Model për të njoftuar klikimin e Ok

en: Understands _Netscape Remote Control
sq: Kupton Kontrollin e Jashtëm të _Netscape

en: Unknown Cursor
sq: Kursor i panjohur

en: Unknown service types
sq: Lloj shërbimi i panjohur

en: Use _previous resolution
sq: Përdor vlerat e _mëparshme

en: Use parent category _defaults
sq: Përdor preferimet e kategorisë _mëmë

en: Use shell even if nautilus is running.
sq: Përdor shell edhe pse nautilus është në ekzekutim.

en: Use this _editor to open text files in the file manager
sq: Përdor këtë _editor për të hapur file teksti në menazhuesin e file-ve

en: Version:
sq: Versioni:

en: Vertical Gradient
sq: Gradienti Vertikal

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
sq: Shumë shpejt, të dhënat e XKB-së në gconf do anashkalohen (prej konfigurimit të sistemit)

en: View as %s
sq: Shikoje si %s

en: Volume
sq: Volumi

en: Volume down
sq: Ul zërin

en: Volume down's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për uljen e zërit.

en: Volume mute
sq: Hiq zërin

en: Volume mute's shortcut
sq: Shpejtuesi i tasteve për heqjen e zërit

en: Volume step
sq: Shkalla e volumit

en: Volume step as percentage of volume.
sq: Hapi i zërit si përqindje e zërit.

en: Volume up
sq: Ngri zërin

en: Volume up's shortcut.
sq: Shpejtuesi i tasteve për ngritjen e zërit

en: W3M Text Browser
sq: Shfletuesi Tekst-or W3M

en: Web Browser
sq: Shfletuesi Web

en: Whether to thumbnail installed themes
sq: Tregon nëse duhen gjeneruar miniaturat e temave të instaluara

en: Whether to thumbnail themes
sq: Tregon nëse duhen gjeneruar miniaturat e temave

en: White Cursor
sq: Kursor i bardhë

en: White Cursor - Current
sq: Kursor i bardhë - Në përdorim

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
sq: Gjerësia nëse aplikuesi është parashikim: Prezgjedhur 64.

en: Window Border
sq: Bordi i Dritares

en: Window Management
sq: Organizimi i Dritareve

en: Window Manager
sq: Organizuesi i dritareve

en: Window Preferences
sq: Preferimet e Dritares

en: Window Properties
sq: Pronësitë e Dritares

en: Window border theme
sq: Bordi i dritares së temës

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
sq: Organizuesi i Dritareve "%s" nuk ka një instrument konfigurimi të regjistruar

en: Windows
sq: Dritaret

en: World wide web
sq: Internet

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
sq: Shkruar nga Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: XKB keyboard layout
sq: Modeli i tastierës XKB

en: XKB keyboard model
sq: Modeli i tastierës XKB

en: XKB options
sq: Mundësitë e XKB-së

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
sq: Të·dhënat·e·XKB-së·në·gconf·do·anashkalohen·prej ASAP·(konfigurimit·të·sistemit)

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
sq: Je duke përdorur XFree 4.3.0.
    Ka probleme të njohur me konfigurime të ndërlikuara të XKB-së.Provo të përdorësh një konfigurim më të thjeshtë, apo një version më të ri të programit XFree.

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
sq: Mund t'a ruash këtë temë duke shtypur butonin "Ruaj Temën".

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
sq: Ju keni një file (%s) për rihartimin e tastierës në directory tuaj "home", përmbajtja e të cilit do të injorohet. Mund të përdorni preferimet e tastierës për të rizgjedhuar atë file.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Sapo e mbajte shtypur tastin Shift për 8 sekonda.  Kjo është mënyra për të zgjedhur mundësinë e Tasteve të Ngadaltë, që ndikon në përdorimin e tastirës.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Sapo shtype tastin Shift 5 herë rradhazi.  Kjo është mënyra për të zgjedhur mundësinë e Tasteve Ngjitës, që ndikon në përdorimin e tastierës.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Sapo·shtype·dy taste njëherësh, apo tastin·Shift·5·herë·rradhazi.··Kjo·heq mundësinë·e·Tasteve·Ngjitës,·që·ndikon·në·përdorimin·e·tastierës.

en: _About
sq: _Informacione

en: _Acceleration:
sq: _Nxitimi:

en: _Accessibility
sq: _Përdorshmëria

en: _Accessibility...
sq: _Përdorshmëria...

en: _Add Wallpaper
sq: _Shto Imazhin e Sfondit

en: _Add:
sq: _Shto:

en: _Application font:
sq: Shkronjat e _Programeve:

en: _Apply font
sq: _Përdor shkronjat

en: _Break interval lasts:
sq: Kohëzgjatja e _pauzës:

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Delay:
sq: _Vonesa:

en: _Description:
sq: _Përshkrimi:

en: _Desktop font:
sq: Shkronjat e _Hapësirës së Punës:

en: _Desktop shortcuts:
sq: Shpejtuesë të _Hapësirës së Punës:

en: _Details
sq: _Hollësitë

en: _Disable if unused for:
sq: Ç'a_ktivizo nëse nuk përdoret për:

en: _Do not show this message again
sq: _Mos e shfaq më këtë mesazh

en: _Double-click titlebar to perform this action:
sq: _Dopjo klik mbi titullin për të kryer këtë aksion:

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Edit...
sq: _Ndrysho...

en: _Enable assistive technologies
sq: _Aktivo teknollogjitë asistuese

en: _Enable keyboard accessibility features
sq: _Aktivizo karakteristikat e tastierës

en: _FTP proxy:
sq: Proxy _FTP:

en: _Full
sq: _Plot

en: _Go To Theme Folder
sq: _Shko tek kartela e temës

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Import
sq: _Importo

en: _Import Feature Settings...
sq: _Importo Karakteristikat...

en: _Install
sq: _Instalo

en: _Install Theme...
sq: _Instalo Temën...

en: _Interval before raising:
sq: _Intervali përpara ngritjes:

en: _Keep resolution
sq: _Ruaj qartësinë

en: _Large
sq: I _Madh

en: _Left-handed mouse
sq: _Mouse për majtoshët

en: _Location:
sq: _Pozicioni:

en: _MIME type:
sq: _Lloji MIME:

en: _Magnifier
sq: _Zmadhues

en: _Make default for this computer (%s) only
sq: _Vendose si të prezgjedhur vetëm për këtë kompjuter (%s)

en: _Medium
sq: _Mesatarisht

en: _Monochrome
sq: _Monokromatik

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _New
sq: _E re

en: _None
sq: _Asnjë

en: _On-screen keyboard
sq: _Tastierë në monitor

en: _Only accept keys held for:
sq: Prano tastet të shtypura vetëm për:

en: _Open
sq: _Hap

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Play
sq: Ri_prodho

en: _Postpone break
sq: _Shtyje pauzën

en: _Print
sq: _Printo

en: _Program to run:
sq: _Programi për ekzekutim:

en: _Properties...
sq: _Pronësitë....

en: _Protocol:
sq: _Protokolli:

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Raise selected windows after an interval
sq: _Nxirr në plan të parë dritaren e zgjedhur pas njëfarë kohe

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: _Resolution:
sq: _Qartësia:

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Save Theme...
sq: _Ruaj temën...

en: _Screenreader
sq: _Lexuesi i ekranit

en: _Secure HTTP proxy:
sq: Proxy HTTP i _Sigurtë:

en: _Select
sq: _Zgjidh

en: _Select a Mail Reader:
sq: _Zgjidh një lexues email:

en: _Select a Terminal:
sq: _Zgjidh një Terminal:

en: _Select a Web Browser:
sq: _Zgjidh një Shfletues Web:

en: _Select an Editor:
sq: _Zgjidh një Editor:

en: _Select windows when the mouse moves over them
sq: _Zgjidh dritaret kur mouse kalon sipër tyre

en: _Selected layouts:
sq: Planimetritë e _zgjedhura:

en: _Selected options:
sq: Opcionet e _zgjedhura:

en: _Sensitivity:
sq: _Ndjeshmëria:

en: _Slight
sq: _Lehtë

en: _Small
sq: I _Vogël

en: _Sound an audible bell
sq: _Lësho një tingull të dëgjueshëm

en: _Sounds for events
sq: _Tinguj për efekte

en: _Sounds:
sq: _Tingujt:

en: _Speed:
sq: _Shpejtësia:

en: _Style:
sq: _Stili:

en: _Terminal font:
sq: _Shkronjat e Terminalit:

en: _Text editing shortcuts:
sq: Shpejtues editor _teksti:

en: _Theme name:
sq: _Emri i temës:

en: _Threshold:
sq: _Pragu:

en: _Timeout:
sq: _Kohëzgjatja:

en: _Type to test settings:
sq: _Shkruaj të provosh rregullimet:

en: _Use Font
sq: _Përdor shkronjat

en: _Username:
sq: _Përdoruesi:

en: _Viewer component:
sq: _Komponenti Shikues:

en: _Visual feedback:
sq: Feedback _vizual:

en: _Window title font:
sq: _Shkronjat e titullit të dritares:

en: _Work interval lasts:
sq: Intervali i _punës:

en: _accepted
sq: _pranuar

en: _pressed
sq: _shtypur

en: _rejected
sq: _refuzuar

en: characters/second
sq: shkronja/sekondë

en: dots per inch
sq: pika për inç

en: milliseconds
sq: milisekonda

en: minutes
sq: minuta

en: pixels/second
sq: pixel/sekondë

en: seconds
sq: sekonda

en: theme selection tree
sq: pema e zgjedhjes së temës
