file-roller - en to sq translation catalogue (239 entries)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sq[0]: %d file i zgjedhur (%s)
sq[1]: %d files të zgjedhur (%s)

en: %s Properties
sq: Pronësitë e %s

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sq: <i><b>Shënim:</b> fjalëkalimi do të përdoret për të kriptuar files që i shtohen arkivit të tanishëm, dhe për të dekriptuar files që nxirrni nga ky arkiv. Mbasi arkivi të jetë mbyllur, fjalëkalimi do të hiqet.</i>

en: ARCHIVE
sq: ARKIVI

en: A_vailable application:
sq: Progra_met në dispozicion:

en: Actions
sq: Veprimet

en: Add
sq: Shto

en: Add files and folders to the archive
sq: Shto files dhe kartelat në arkiv

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sq: Shto files duke pyetur për emrin e arkivit dhe mbaro programin

en: Add files to an archive
sq: Shto files në një arkiv

en: Add files to the archive
sq: Shto files në arkiv

en: Add files to the specified archive and quit the program
sq: Shto files tek arkivi i specifikuar dhe mbaro programin

en: Adding file:
sq: Duke shtuar file:

en: Adding files to archive
sq: Duke shtuar files në arkiv

en: All archives
sq: Të gjithë arkivët

en: All files
sq: Të gjithë files

en: An archive manager for GNOME.
sq: Një organizues arkivësh për GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë shtimit të files në arkiv.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë fshirjes së files nga arkivi.

en: An error occurred while extracting files.
sq: Ndesha në një gabim gjatë nxjerrjes së files.

en: An error occurred while loading the archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë ngarkimit të arkivit.

en: An error occurred while testing archive.
sq: Ndesha në një gabim gjatë kontrollit të arkivit.

en: Archive Manager
sq: Organizuesi i Arkivit

en: Archive not created
sq: Arkivi nuk u krijua

en: Archive type not supported.
sq: Lloj i pasuportuar arkivi.

en: Archive type:
sq: Lloji i arkivit:

en: Automatic
sq: Në menyrë automatike

en: C_reate
sq: K_rijo

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sq: Nuk arrij të gjej një terminal, po përdor xterm, ka mundësi të mos funksionojë

en: Command _Line Output
sq: Output nga komanda në _rresht

en: Command exited abnormally.
sq: Komanda përfundoi në një menyrë jo normale.

en: Command not found.
sq: Komanda nuk u gjet.

en: Compression _level:
sq: Nive_li i kompresimit:

en: Cop_y...
sq: Kopj_o...

en: Copy
sq: Kopjo

en: Copy current archive to another folder
sq: Kopjo arkivin në një kartelë tjetër

en: Could not add the files to the archive
sq: Nuk arrij të shtoj files në arkiv

en: Could not copy the archive
sq: I pamundur kopjimi i arkivit

en: Could not create the archive
sq: I pamundur krijimi i arkivit

en: Could not create the destination folder: %s.
sq: I pamundur krijimi i kartelës së destinuar: %s.

en: Could not delete the old archive.
sq: E pamundur fshirja e arkivit të vjetër.

en: Could not display help
sq: E pamundur shfaqja e ndihmës

en: Could not display the folder "%s"
sq: E pamundur shfaqja e kartelës "%s"

en: Could not move the archive
sq: E pamundur lëvizja e arkivit

en: Could not open "%s"
sq: E pamundur hapja e "%s"

en: Could not perform the operation
sq: I pamundur plotësimi i operacionit

en: Could not rename the file
sq: I pamundur ndryshimi i emrit të file

en: Could not rename the folder
sq: I pamundur ndryshimi i emrit të kartelës

en: Could not save the archive
sq: E pamundur ruajtja e arkivit

en: Could not save the archive "%s"
sq: E pamundur ruajtja e arkivit "%s"

en: Create Archive
sq: Krijo Arkiv

en: Create Archive...
sq: Krijo një Arkiv...

en: Create _Archive
sq: Krijo _Arkiv

en: Create _Folder
sq: Krijo _Kartelën

en: Create a new archive
sq: Krijo një arkiv të ri

en: Create and modify an archive
sq: Krijo dhe ndrysho një arkiv

en: Create destination folder without asking confirmation
sq: Krijo kartelën pa kërkuar konfermim

en: Date Modified
sq: Ndryshimi i fundit

en: Date _modified
sq: Data e ndryshi_mit

en: Decompressing archive
sq: Duke dekompresuar arkivin

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sq: Kartela e prezgjedhur për t'u përdorur për komandat '--add' dhe '--extract'

en: Delete
sq: Elemino

en: Delete selection from the archive
sq: Fshi të zgjedhurin nga arkivi

en: Deleting files from archive
sq: Duke fshirë files nga arkivi

en: Dese_lect All
sq: Dese_leksiono Gjithçka

en: Deselect all files
sq: Deseleksionoi të gjithë files

en: Destination folder does not exist.  Do you want to create it?
sq: Kartela nuk ekziston.  Dëshiron t'a krijosh?

en: Display the File Roller Manual
sq: Shfaq Udhëzuesin e File Roller

en: Do not e_xtract older files
sq: Mos n_xirr files e vjetër

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sq: Dëshiron t'a shtosh këtë file tek ky arkiv apo t'a hapësh si një arkiv i ri?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sq: Dëshironi të krijoni një arkiv të ri me këto file?

en: E_xclude files:
sq: Për_jashto files:

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sq: Përjashto kartelat që janë lidhje simboli_ke

en: Extract
sq: Nxirr

en: Extract Here
sq: Hape këtu

en: Extract archive
sq: Hap arkivin

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sq: Dekompreso arkivët duke pyetur për emrin e kartelës dhe mbaro programin

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sq: Dekompresoi arkivët tek kartelat e specifikuara dhe mbaro programin

en: Extract files from the archive
sq: Nxirr files nga arkivi

en: Extracting file:
sq: Duke nxjerrë file:

en: Extracting files from archive
sq: Duke nxjerrë files nga arkivi

en: Extraction not performed
sq: Operacioni i nxjerrjes nuk u krye

en: FOLDER
sq: KARTELA

en: File Roller Component add operations
sq: Komponenti i operacioneve të shtimit

en: File Roller Component extract operations
sq: Komponenti i operacioneve të nxjerrjes

en: File Roller Preferences
sq: Preferimet për File Roller

en: File roller component
sq: Komponent i file roller

en: File size:
sq: Madhësia e file:

en: Folder
sq: Kartelë

en: Getting the file list
sq: Duke marrë listën e file

en: Go to the home location
sq: Shko tek pozicioni i nisjes

en: Go to the next visited location
sq: Shko tek pozicioni në vazhdim i vizituar

en: Go to the previous visited location
sq: Shko tek pozicioni paraardhës i vizituar

en: Go up one level
sq: Ngjitu një nivel më lart

en: Information about the program
sq: Informacione në lidhje me programin

en: Last Output
sq: Output i fundit

en: Load Options
sq: Ngarko opcionet

en: Location
sq: Pozicioni

en: Location:
sq: Pozicioni:

en: Low
sq: I ulët

en: Maximum (slow)
sq: Maksimum (më i ngadaltë)

en: Minimum (fast)
sq: Minimum (më i shpejtë)

en: Modified on:
sq: Ndryshimi i fundit:

en: Move
sq: Lëvize

en: Move current archive to another folder
sq: Lëviz arkivin në një kartelë tjetër

en: Move current archive to trash
sq: Lëviz arkivin aktual në kosh

en: Move to _Trash
sq: Hidhe në _Kosh

en: Name
sq: Emri

en: Name:
sq: Emri:

en: New
sq: I ri

en: New archive name (without extension)
sq: Emri i arkivit të ri (pa prapashtesë)

en: New file name
sq: Emri i file të ri

en: New folder name
sq: Emri i kartelës së re

en: Number of files:
sq: Files të përmbajtur:

en: Open
sq: Hap

en: Open Fi_les...
sq: Hap Fi_les...

en: Open Files
sq: Hap files

en: Open R_ecent
sq: Hapur të _fundit

en: Open With...
sq: Hape me...

en: Open archive
sq: Hap arkivin

en: Open selected files with an application
sq: Hap files e zgjedhur me një program

en: Open selected files with the standard application
sq: Hap files e zgjedhur me programin standart

en: Open with an _application
sq: Hape me një _program

en: Operation stopped
sq: Operacioni u ndërpre

en: Options Name:
sq: Emri i opcioneve:

en: Over_write existing files
sq: Mbi_shkruaj files ekzistues

en: Overwrite
sq: Mbishkruaj

en: Pass_word...
sq: Fjalë_kalimi...

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Path:
sq: Pozicioni:

en: Please use a different name.
sq: Ju lutem përdorni një emër tjetër.

en: R_e-create folders
sq: Rikrijo kart_elat

en: R_ecent applications:
sq: Program_et e fundit të përdorur:

en: Reading archive
sq: Duke lexuar arkivin

en: Recompressing archive
sq: Duke rikompresuar arkivin

en: Reload current archive
sq: Ringarko arkivin

en: Removing file:
sq: Duke hequr file:

en: Rename
sq: Riemërto

en: Rename current archive
sq: Riemërto arkivin

en: Rename selection
sq: Riemërto të zgjedhurin

en: Reverse the list order
sq: Inverto renditjen e listës

en: Sa_ve Options
sq: Ru_aj opcionet

en: Save
sq: Ruaj

en: Save Options
sq: Ruaj opcionet

en: Select _All
sq: Zgjidh _gjithçka

en: Select all files
sq: Zgjidh të gjithë files

en: Show archive properties
sq: Shiko pronësitë e arkivit

en: Size
sq: Madhësia

en: Sort file list by file size
sq: Rregullo listën e file sipas madhësisë

en: Sort file list by location
sq: Rregullo listën e file sipas pozicionit

en: Sort file list by modification time
sq: Rregullo listën e file sipas ndryshimit të fundit

en: Sort file list by name
sq: Rregullo listën e file sipas emrave

en: Sort file list by type
sq: Rregullo listën e file sipas llojit

en: Stat_usbar
sq: Paneli i _gjendjes

en: Stop
sq: Ndalo

en: Stop current operation
sq: Ndalo operacionin aktual

en: Symbolic link
sq: Lidhje simbolike

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
sq: Tar i kompresuar me bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
sq: Tar i kompresuar me bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
sq: Tar i kompresuar me compress (.tar.Z)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
sq: Tar i kompresuar me gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
sq: Tar i kompresuar me lzop (.tar.lzo)

en: Tar uncompressed (.tar)
sq: Tar jo i kompresuar (.tar)

en: Test Result
sq: Rezultati i Kontrollit

en: Test whether the archive contains errors
sq: Kontrolloje mbi ekzistencën e gabimeve

en: Testing archive
sq: Duke kontrolluar arkivin

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
sq: Arkivi ekziston.  Dëshiron ta mbishkruash?

en: The archive cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
sq: Ky arkiv nuk mund të çohet në Kosh. Dëshironi t'a eleminoni përgjithmonë?

en: The file does not exist.
sq: File nuk ekziston.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sq: Emri "%s" nuk është i vlefshëm pasi nuk mund të përmbajë simbolet: %s
    
    %s

en: The new name is equal to the old one.
sq: Emri i ri është njëlloj me emrin e vjetër.

en: The new name is void.
sq: Emri i ri është bosh.

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
sq: Fjalëkalimi i specifikuar nuk është i vlefshëm, Ju lutem specifikoni një fjalëkalim të ri me komandën: Ndrysho->Fjalëkalimi

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
sq: Ky arkiv është i mbrojtur me fjalëkalim.
    Ju lutem specifikoni një fjalëkalim me komandën: Ndrysho->Fjalëkalimi

en: Type
sq: Lloji

en: Unknown type
sq: Lloj i panjohur

en: View
sq: Shiko

en: View All _Files
sq: Shiko të Gjithë _Files

en: View File
sq: Shiko file

en: View as a F_older
sq: Shikoje si një K_artelë

en: View file with internal viewer
sq: Shiko file me shikuesin e brendshëm

en: View selected file
sq: Shiko file e zgjedhur

en: View the main toolbar
sq: Shfaq panelin kryesor të instrumentëve

en: View the output produced by the last executed command
sq: Shiko mesazhin e prodhuar nga komanda e fundit e ekzekutuar

en: View the statusbar
sq: Shfaq panelin e gjendjes

en: View with internal _viewer
sq: Shiko me _shikuesin e brendshëm

en: You can't add an archive to itself.
sq: Ju nuk mund të shtoni një arkiv në vetvete.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sq: Nuk ke të drejtat e duhura për të krijuar një arkiv në këtë kartelë

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sq: Nuk ke të drejta të mjaftueshme për të hapur arkivin tek kartela "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sq: Nuk keni të drejtat e duhura për të lexuar files tek kartela "%s"

en: You don't have the right permissions.
sq: Nuk keni të drejtat e duhura.

en: You have to specify an archive name.
sq: Duhet të specifikoni emrin e një arkivi.

en: [read only]
sq: [vetëm lexim]

en: _About
sq: _Informacione

en: _Add
sq: _Shto

en: _Add only if newer
sq: _Shto vetëm se më të freskët

en: _Add...
sq: _Shto...

en: _All files
sq: _Të gjithë files

en: _Application:
sq: _Programi:

en: _Archive
sq: _Arkivi

en: _Archive:
sq: _Arkivi:

en: _Arrange Files
sq: _Rreshto files

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Delete...
sq: _Fshi...

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Extract
sq: _Nxirr

en: _Extract...
sq: _Nxirri...

en: _Include files:
sq: Për_fshi files:

en: _Include subfolders
sq: _Përfshi nën-kartelat

en: _Last Output
sq: Output i _Fundit

en: _Load Options
sq: _Ngarko opcionet

en: _Location
sq: _Pozicioni

en: _Move
sq: _Lëvize

en: _Move...
sq: _Lëvize...

en: _New
sq: _I ri

en: _Open destination folder after extraction
sq: _Hap kartelën e destinuar mbas nxjerrjes

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:

en: _Properties
sq: _Pronësitë

en: _Reload
sq: _Ringarko

en: _Rename
sq: _Riemërto

en: _Rename...
sq: _Riemërto...

en: _Reversed Order
sq: _Rreshtim në të kundërt

en: _Selected files
sq: Files e _zgjedhur

en: _Size
sq: _Madhësia

en: _Stop
sq: _Ndalo

en: _Test Integrity
sq: _Kontrollo integritetin

en: _Toolbar
sq: _Paneli i instrumentëve

en: _Type
sq: _Tipi

en: _View
sq: _Shfaq

en: _View File
sq: _Shiko file

en: by T_ype
sq: sipas T_ipit

en: by _Date modified
sq: Sipas _Datës së ndryshimit

en: by _Location
sq: Sipas _Pozicionit

en: by _Name
sq: sipas _Emrit

en: by _Size
sq: sipas _Madhësisë

en: example: *.o; *.bak
sq: për shembull: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
sq: për shembull: *.txt; *.doc

en: wait please...
sq: ju lutem prisni...
