gdm2 - en to sq translation catalogue (657 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
sq: 
    ... File tepër i gjatë për t'u vizualizuar ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
sq: 
    Autentifikimi dështoi.  Kujdes dallimin midis gërmave të mëdha e të vogla.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
sq: 
    Nuk arrij të ndryshoj fjalëkalimin tuaj, nuk do të jeni në gjendje të futeni, provo edhe një herë më vonë ose vihuni në kontakt me administratorin e sistemit tuaj.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
sq: 
    Nuk arrij të përcaktoj grupin tuaj të përdoruesit, nuk do të jeni në gjendje të futeni, vihuni në kontakt me administratorin e sistemit tuaj.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
sq: 
    Emër përdoruesi apo fjalëkalim i gabuar.  Kujdes gërmat e mëdha dhe të voglat.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
sq: 
    Ndryshimi i token të autentifikimit dështoi. Provo dhe njëherë më vonë ose vihu në kontakt me administratorin e sistemit.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
sq: 
    Administratori i sistemit ka ndaluar përkohësisht hyrjen në sistem.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
sq: 
    Administratori i sistemit ka bllokuar përkohësisht hyrjen tuaj në sistem.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
sq: 
    Administratori i sistemit ka ç'aktivuar llogarinë tuaj.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
sq: 
    Administratori i sistemit nuk lejohet të futet nga kjo dritare

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
sq:   (Mund të ndryshosh konsolë duke shtypur Ctrl-Alt plus një pulsant funksioni, si p.sh. Ctrl-Alt-F7 për të shkuar tek konsola 7.  Server-ët X zakonisht përdorin konsolat 7 e sipër.)

en: %a %b %d, %H:%M
sq: %a %d %b, %H:%M

en: %a %b %d, %l:%M %p
sq: %a %d %b, %I:%M %p

en: %s could not be opened
sq: E pamundur hapja e %s

en: %s language selected
sq: Gjuha e zgjedhur: %s

en: %s not a regular file!
sq: %s nuk është një file i rregullt!

en: %s session selected
sq: Seanca e zgjedhur: %s

en: %s: %s does not exist but must exist.
sq: %s: %s nuk ekziston por duhet të ekzistojë.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
sq: %s: %s është më e madhe nga përmasa maksimum e fiksuar nga administratori i sistemit.

en: %s: %s is not a regular file.
sq: %s: %s nuk është një file i rregullt.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
sq: %s: pronari i %s nuk është uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
sq: %s: %s është e shkruajtshme nga grupi.

en: %s: %s is writable by group/other.
sq: %s: %s është i shkruajtshëm nga grupi ose të tjerët.

en: %s: %s is writable by other.
sq: %s: %s është e shkruajtshme nga të tjerët.

en: %s: Aborting display %s
sq: %s: Duke mbyllur display %s

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
sq: %s: Authdir %s nuk ekziston. Duke dalë!

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
sq: %s: Authdir %s ka të drejta të gabuara %o. Duhet të jenë %o. Duke dalë.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
sq: %s: Authdir %s nuk është një directory. Duke dalë!

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
sq: %s: Authdir %s nuk i takon përdoruesit %s, grupit %s. Duke dalë.

en: %s: Bad address
sq: %s: Adresë e gabuar

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
sq: %s: BaseXsession është bosh, po përdor %s/gdm/Xsession

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
sq: %s: Nuk arrij të gjej grupin e gdm (%s). Duke dalë!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
sq: %s: Nuk arrij të gjej përdoruesin e gdm (%s). Duke u mbyllur!

en: %s: Can't fork Xserver process!
sq: %s: E pamundur kryerja e një fork mbi proçesin Xserver!

en: %s: Can't fork gdmchooser process
sq: %s: E pamundur kryerja e një fork mbi proçesin gdmchooser

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
sq: %s: E pamundur kryerja e një fork mbi proçesin gdmgreeter

en: %s: Can't fork script process!
sq: %s: E pamundur kryerja e një fork mbi proçesin e script!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
sq: %s: I pamundur init i pipe drejt gdmchooser

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
sq: %s: I pamundur init i pipe drejt gdmgreeter

en: %s: Can't open fifo!
sq: %s: Nuk arrij të hap fifo!

en: %s: Cannot create pipe
sq: %s: I pamundur krijimi i pipe

en: %s: Cannot find a free display number
sq: %s: Nuk arrij të gjej një numër të lirë display

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
sq: %s: Nuk arrij të gjej apo të ekzekutoj script-in bazë të Xsession, do të provoj seancën e emergjencës së GNOME

en: %s: Cannot fork to display error/info box
sq: %s: I pamundur zbatimi i një fork për të shfaqur një mesazh gabimi apo informacionesh

en: %s: Cannot get local addresses!
sq: %s: I pamundur përcaktimi i adresave lokale!

en: %s: Cannot safely open %s
sq: %s: Nuk arrij të hap vetë %s

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
sq: %s: E pamundur nisja e greeter si zakonisht: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
sq: %s: E pamundur nisja e greeter me modulët gtk: %s. Po provoj nisjen pa modulë

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
sq: %s: Chooser nuk u gjet ose është i paekzekutueshëm nga përdoruesi i gdm

en: %s: Could not become %s. Aborting.
sq: %s: Nuk arrij të marr identitetin e %s. Anullohet.

en: %s: Could not bind socket
sq: %s: I pamundur hartimi i socket

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
sq: %s: I pamundur hartimi i socket XDMCP!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
sq: %s: I pamundur krijimi i buffer XDMCP!

en: %s: Could not create socket!
sq: %s: I pamundur krijimi i një socket!

en: %s: Could not exec %s %s %s
sq: %s: I pamundur ekzekutimi i %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
sq: %s: e pamundur nxjerrja e listës së autorizimeve nga paketi

en: %s: Could not get server hostname: %s!
sq: %s: Nuk arrij të marr emrin e server-it: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
sq: %s: E pamundur bllokimi i file cookie %s

en: %s: Could not make FIFO
sq: %s: I pamundur krijimi i FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
sq: %s: I pamundur krijimi i file të ri cookie në %s

en: %s: Could not make socket
sq: %s: I pamundur krijimi i një socket

en: %s: Could not open FIFO
sq: %s: E pamundur hapja e FIFO

en: %s: Could not open cookie file %s
sq: %s: E pamundur hapja e file cookie %s

en: %s: Could not open logfile for display %s!
sq: %s: E pamundur hapja e file të log për display %s!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
sq: %s: e pamundur hapja e «~/.session-errors»

en: %s: Could not read Authentication Data
sq: %s: Nuk arrij të lexoj "Authentication Data"

en: %s: Could not read Authentication Names
sq: %s: Nuk arrij të lexoj "Authentication Names"

en: %s: Could not read Authorization List
sq: %s: Nuk arrij të lexoj "Authorization List"

en: %s: Could not read Client Address
sq: %s: I pamundur leximi i adresës së klientit

en: %s: Could not read Connection Type
sq: %s: Nuk arrij të lexoj "Connection Type"

en: %s: Could not read Display Class
sq: %s: I pamundur leximi i "Display Class"

en: %s: Could not read Display Number
sq: %s: Nuk arrij të lexoj "Display Number"

en: %s: Could not read Manufacturer ID
sq: %s: Nuk arrij të lexoj "Manufacturer ID"

en: %s: Could not read Session ID
sq: %s: I pamundur leximi i "Session ID"

en: %s: Could not read XDMCP header!
sq: %s: i pamundur leximi i kreut (header) XDMCP!

en: %s: Could not read address
sq: %s: i pamundur leximi i adresës

en: %s: Could not read display address
sq: %s: I pamundur leximi i adresës

en: %s: Could not read display port number
sq: %s: Nuk arrij të lexoj numrin e portës së display

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
sq: %s: i pamundur përcaktimi i ambientit për %s, po mbaroj.

en: %s: Could not write cookie
sq: %s: I pamundur krijimi i cookie

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
sq: %s: I pamundur shkrimi i vlerës së rë të autorizimit.  Ndoshta nuk ka më hapësirë në disk

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
sq: %s: I pamundur shkrimi i vlerës së rë të autorizimit %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
sq: %s: E pamundur vendosja e groupid në %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
sq: %s: Nuk arrij të vendos groupid në 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
sq: %s: Nuk arrij të vendos userid nv %d

en: %s: Directory %s does not exist.
sq: %s: Directory %s nuk ekziston.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
sq: %s: Display %s është i zënë.  Po provoj një numër tjetër display.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
sq: %s: Display numër %d është e zënë!  Do të përdoret %d

en: %s: Empty server command for display %s
sq: %s: Mungon komanda server për display %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
sq: %s: Komandë jo e specifikuar, do të përdoret komanda standart.

en: %s: Error forking user session
sq: %s: gabim gjatë kryerjes së fork të seancës së përdoruesit

en: %s: Error in checksum
sq: %s: Gabim në checksum

en: %s: Error opening a pipe: %s
sq: %s: Gabim gjatë hapjes së pipe: %s

en: %s: Error setting %s to %s
sq: %s: Gabim gjatë rregullimit %s në %s

en: %s: Error setting signal %d to %s
sq: %s: Gabim gjatë rregullimit të sinjalit %d në %s

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
sq: %s: Gabim gjatë hapjes së kontrolluesit të sinjalit %s: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
sq: %s: Gabim gjatë aktivimit të kontrolluesit të sinjalit CHLD

en: %s: Error starting chooser on display %s
sq: %s: Gabim gjatë nisjes së chooser tek display %s

en: %s: Error starting greeter on display %s
sq: %s: Gabim gjatë nisjes së greeter tek display %s

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
sq: %s: Ekzekutimi i script-it "PostLogin" ktheu si rezultat një vlerë > 0. Procesi po ndërpritet.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
sq: %s: Ekzekutimi i script-it "PreSession" ktheu si rezultat një vlerë > 0, po mbaroj.

en: %s: Failed checksum from %s
sq: %s: Dështoi checksum (verifikimi i identitetit) nga %s

en: %s: Failed creating pipe
sq: %s: Krijimi i pipe dështoi

en: %s: Failed executing: %s
sq: %s: Gabim gjatë ekzekutimit: %s

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
sq: %s: Dështoi përpjekja për të zbatuar një fork të proçesit slave të gdm për %s

en: %s: Failed starting: %s
sq: %s: Gabim gjatë nisjes: %s

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
sq: %s: Gabim fatal i X - Po filloj përsëri %s

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
sq: %s: Mora "KEEPALIVE" nga host i përjashtuar (banned) %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
sq: %s: Mora "Manage" nga host i përjashtuar (banned) %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
sq: %s: Mora REQUEST nga host i përjashtuar (banned) %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
sq: %s: Greeter nuk u gjet ose është i paekzekutueshëm nga përdoruesi i gdm

en: %s: Halt failed: %s
sq: %s: Ndalimi dështoi %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
sq: %s: Directory home për %s: '%s' nuk ekziston!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
sq: %s: File cookie %s duket i pasigurt, nuk përfillet

en: %s: Incorrect XDMCP version!
sq: %s: Version XDMCP jokorrekt!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
sq: %s: Rresht server i pavlefshëm tek file i konfigurimit. Injorohet!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
sq: %s: Logdir %s nuk ekziston ose nuk është një directory.  Po përdor ServAuthDir %s.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
sq: %s: Asnjë rresht Exec tek file i seancës: %s. Do të përdoret seanca e emergjencës së GNOME

en: %s: No XDMCP support
sq: %s: Mungon suporti për XDMCP

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
sq: %s: Mungon file i konfigurimit "%s". Do të përdoren vlerat standart.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
sq: %s: Nuk është specifikuar asnjë demon apo ServAuthDir.

en: %s: No greeter specified.
sq: %s: Asnjë greeter i specifikuar.

en: %s: No remote greeter specified.
sq: %s: Nuk është specifikuar asnjë greeter remot.

en: %s: No sessions directory specified.
sq: %s: Nuk është specifikuar asnjë directory per seancat.

en: %s: Reboot failed: %s
sq: %s: Rinisja dështoi: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
sq: %s: Greeter remot nuk u gjet ose është i paekzekutueshëm nga përdoruesi i gdm

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
sq: %s: Përdoruesi root nuk mund të kryej auto-login, u ç'aktivua login automatik

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
sq: %s: Përdoruesi root nuk mund të kryej auto-login, u ç'aktivua login i automatizuar

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
sq: %s: duke ekzekutuar script-in XKeepsCrashing

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
sq: %s: Serveri duhet të rilëshohet nga uid %d por ky përdorues nuk ekziston

en: %s: Session directory %s not found!
sq: %s: Directory %s e seancës nuk u gjet!

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
sq: %s: Serveri X standart mungon, do të provohen alternativat

en: %s: String too long!
sq: %s: stringë tepër e gjatë!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
sq: %s: Grupi i gdm nuk mund të jetë root. Duke dalë!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
sq: %s: Përdoruesi i gdm nuk duhet të jetë root. Duke dalë!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
sq: %s: Intervali i login të kronometruar është më i shkurtër se 5 sekonda, sidoqoftë do të kryhet në 5 sekonda.

en: %s: Trying failsafe X server %s
sq: %s: Përpjekje për të nisur server-in X të emergjencës %s

en: %s: Unknown opcode from host %s
sq: %s: opcode e panjohur nga host %s

en: %s: User not allowed to log in
sq: %s: Përdoruesi nuk lejohet të kryej log in

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
sq: %s: Përdoruesi u identifikua por getpwnam(%s) dështoi!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
sq: %s: XDMCP është i disaktivuar dhe asnjë server lokal ëahtë përcaktuar. Duke dalë!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
sq: %s: XDMCP është disaktivuar dhe nuk është përcaktuar asnjë server lokal. Do të shtohet %s tek: %d për të mundësuar konfigurimin!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
sq: %s: XDMCP është i aktivuar ndërkohë që suporti për të mungon, po e ç'aktivojmë

en: %s: Xserver not found: %s
sq: %s: Serveri X nuk u gjet: %s

en: %s: cannot fork
sq: :%s: nuk arrij të kryej fork

en: %s: cannot open display %s
sq: %s: nuk arrij të hap display %s

en: %s: fork() failed!
sq: %s: fork() dështoi!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
sq: %s: gnome-session nuk u gjet për seancën e emergjencës së GNOME, do të kryej një provë me xterm

en: %s: initgroups() failed for %s
sq: %s: gabim gjatë zbatimit të initgroups() për %s

en: %s: setsid() failed: %s!
sq: %s: setsid() dështoi %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
sq: %s: gabim gjatë zbatimit të setusercontext() për %s, po mbaroj.

en: %sWelcome to %s%s
sq: %sMirësevini tek %s%s

en: (c) 2002 Bond, James Bond
sq: © 2002 Bond, James Bond

en: (c) 2002 GNOME
sq: © 2002 GNOME

en: (current) UNIX password:
sq: Fjalëkalimi UNIX (aktual):

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
sq: Një instrument grafik për të konfiguruar GNOME Display Manager (GDM)

en: A-M|Albanian
sq: A-M|Shqip

en: A-M|Arabic (Egypt)
sq: A-M|Arabisht (Egjypt)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
sq: A-M|Arabisht (Libaneze)

en: A-M|Azerbaijani
sq: A-M|Azerbaixhani

en: A-M|Basque
sq: A-M|Baske

en: A-M|Belarusian
sq: A-M|Bjellorusisht

en: A-M|Bosnian
sq: A-M|Bosnia

en: A-M|Bulgarian
sq: A-M|Bullgarisht

en: A-M|Catalan
sq: A-M|Katalane

en: A-M|Chinese (simplified)
sq: A-M|Kineze (e thjeshtë)

en: A-M|Chinese (traditional)
sq: A-M|Kineze (tradicionale)

en: A-M|Croatian
sq: A-M|Kroate

en: A-M|Czech
sq: A-M|Çekisht

en: A-M|Danish
sq: A-M|Daneze

en: A-M|English
sq: A-M|Anglisht

en: A-M|English (American)
sq: A-M|Anglish (Amerikane)

en: A-M|English (Australian)
sq: A-M|Anglisht (Australiane)

en: A-M|English (British)
sq: A-M|Anglisht (British)

en: A-M|English (Canadian)
sq: A-M|Anglisht (Kanadeze)

en: A-M|English (Ireland)
sq: A-M|Anglisht (Irlanda)

en: A-M|Estonian
sq: A-M|Estonisht

en: A-M|Finnish
sq: A-M|Finlandeze

en: A-M|French
sq: A-M|Frengjisht

en: A-M|German
sq: A-M|Gjermanisht

en: A-M|Greek
sq: A-M|Greqisht

en: A-M|Hungarian
sq: A-M|Hungarisht

en: A-M|Icelandic
sq: A-M|Islandisht

en: A-M|Indonesian
sq: A-M|Indoneziane

en: A-M|Irish
sq: A-M|Irlandeze

en: A-M|Italian
sq: A-M|Italisht

en: A-M|Japanese
sq: A-M|Japonisht

en: A-M|Kannada
sq: A-M|Kanadeze

en: A-M|Korean
sq: A-M|Koreane

en: A-M|Latvian
sq: A-M|Latuaneze

en: A-M|Lithuanian
sq: A-M|Lithuaneze

en: A-M|Macedonian
sq: A-M|Maqedonisht

en: A-M|Malay
sq: A-M|Maleze

en: A-M|Mongolian
sq: A-M|Mongolisht

en: ADDRESS
sq: ADRESA

en: A_dd host:
sq: Sh_to host:

en: Abort login
sq: Anullo login

en: Accessibility
sq: Açesibiliteti

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
sq: Le_jo zbatimin e XDMCP chooser dritarja e login

en: Allow _root to login with GDM
sq: Lejo që _root të kryej login me GDM

en: Allow c_onfiguration from the login screen
sq: Lejo k_onfigurimin nga dritarja e login

en: Allow remote _timed logins
sq: Lejo kryerjet e login remot me _kohë

en: Allow root to login r_emotely with GDM
sq: Lejo që root të kryej login në r_emot me GDM

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
sq: Gjithmonë ndal lidhjet TCP me server-in _X (bllokon të gjitha lidhjet remote)

en: Always use 24 hour cloc_k format
sq: Përdor gjithmonë formatin 24 o_rësh

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sq: Gabim gjatë ngarkimit të elementit %s%s të interfaqes së përdoruesit nga file %s.  Widget i llojit CList duhet të ketë %d kollona.  Ka mundësi që përshkrimi i interfaqes glade të jetë i dëmtuar. Vazhdimi i ekzekutimit të %s është i pamundur.  Kontrollo instalimin e %s ose instalo dhe njëherë %s.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sq: Gabim gjatë ngarkimit të elementit %s%s të interfaqes së përdoruesit nga file %s.  Ka mundësi që përshkrimi i interfaqes glade të jetë i dëmtuar.  Vazhdimi i ekzekutimit të %s është i pamundur. Kontrollo instalimin e %s ose instalo edhe njëherë %s.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sq: Gabim gjatë ngarkimit të interfaqes së përdoruesit nga file %s.  Ka mundësi që përshkrimi i interfaqes glade të mos jetë gjetur. Vazhdimi i ekzekutimit të %sështë i pamundur. Kontrollo instalimin e %s ose instalo dhe njëherë %s.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
sq: Gabim gjatë përpjekjes për të kontaktuar dritaren e login.  Jo të gjitha ndryshimet mund të jenë ruajtur.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
sq: Gabim i brendshëm, nuk do të jeni në gjendje të futeni.
    Ju lutem provoje dhe një herë ose vihuni në kontakt me administratorin e sistemit tuaj.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
sq: Përgjigju këtu pyetjeve dhe shtyp "Enter" mbasi të kesh përfunduar.  Për menunë shtyp F10.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
sq: Arkivi nuk përmban file GdmGreeterTheme.info

en: Archive is not of a single subdirectory
sq: Arkivi duhet të përmbajë vetëm një nën-directory

en: Archive is not of a subdirectory
sq: Arkivi nuk përmban vetëm një nën-directory

en: Are you sure you want to reboot the machine?
sq: Rinis makinën?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
sq: Ndaloj makinën?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
sq: Vë në pauzë makinën?

en: Authenticate before running --command
sq: Kryej identifikimin përpara se të zbatotosh --command

en: Authentication failed
sq: Identifikimi dështoi

en: Authentication failure!
sq: Autentifikimi dështoi!

en: Authentication token change failed for user %s
sq: Gabim gjatë ndryshimit të token të autentifikimit për përdoruesin %s

en: Author:
sq: Autori:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
sq: Hyrja automatike ose hyrja e kronometruar e account-it supër-përdorues (root) nuk lejohet.

en: Automatic Login
sq: Login Automatik

en: Automatic login
sq: Login automatik

en: Background
sq: Sfondi

en: Browse
sq: Shfleto

en: COMMAND
sq: KOMANDA

en: C_onnect
sq: Li_dhu

en: Can not get username
sq: Nuk arrij të marr emrin e përdoruesit

en: Can not start fallback console
sq: E pamundur nisja e konsolës fallback

en: Can't disable xscreensaver display hacks
sq: I pamundur disaktivimi i "hack" për display e xscreensaver

en: Can't find PAM configuration for gdm.
sq: Nuk arrij të gjej konfigurimin PAm për gdm.

en: Can't lock screen
sq: I pamundur bllokimi i ekranit

en: Can't open %s for writing
sq: Nuk arrij të hap %s në shkrim

en: Can't open DefaultImage: %s!
sq: Nuk arrij të hap figurën e prezgjedhur: %s!

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
sq: E pamundur hapja e figurës standart: %s. Paraqitja e faqeve do të ç'aktivohet!

en: Can't open default host icon: %s
sq: Nuk arrij të hap ikonën e prezgjedhur të host: %s

en: Can't set EGID to user GID
sq: E pamundur vendosja e EGID për përdoruesin GID

en: Can't set EUID to user UID
sq: E pamundur vendosja e EUID për përdoruesin UID

en: Can't set PAM_RHOST=%s
sq: Nuk arrij të vendos PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sq: Nuk arrij të vendos PAM_TTY=%s

en: Can't write to %s: %s
sq: I pamundur shkrimi tek %s: %s

en: Cannot change display
sq: Nuk arrij të ndryshoj display

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
sq: Nuk arrij të komunikoj me GDM (GNOME Display Manager)

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
sq: Nuk arrij të komunikoj me gdm, ka mundësi që versioni në përdorim të jetë i vjetër.

en: Cannot connect to remote server
sq: Nuk arrij të lidhem me server-in remot

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
sq: Nuk arrij të gjej "xterm" për të filluar një seancë emergjence.

en: Cannot find host
sq: Nuk arrij të gjej host-in

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
sq: Nuk arrij të gjej apo të ekzekutoj script-in bazë të Xsession, do të provoj seancën e emergjencës së GNOME.

en: Cannot get passwd structure for %s
sq: E pamundur marrja e strukturës së passwd për %s

en: Cannot load user interface
sq: Nuk arrij të lexoj interfaqen e përdoruesit

en: Cannot open file
sq: E pamundur hapja e file

en: Cannot run chooser
sq: Nuk arrij të nis chooser

en: Cannot set user group for %s
sq: I pamundur përcaktimi i grupit të përdoruesit për %s

en: Cannot setup pam handle with null display
sq: E pamundur vendosja e trajtuesit pam me display null

en: Cannot start new display
sq: Nuk arrij të filloj një monitor të ri

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
sq: Nuk arrij të nis programin chooser, nuk do të mund të kryeni log in.  Vihu në kontakt me administratorin e sistemit.

en: Cannot start the greeter
sq: Nuk arrij të nis greeter

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
sq: Nuk arrij të nis programin greeter, prandaj nuk do të jeni në gjendje të kryeni log in.Display do të ç'aktivohet.  Përpiqu të kryesh login me ndonjë menyrë tjetër dhe korrigjo problemin duke ndryshuar file e konfigurimit

en: Cannot start the session due to some internal error.
sq: Nuk arrij të nis seancën për shkak të ndonjë gabimi të brendshëm.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
sq: I pamundur shkrimi i file PID %s, ndoshta nuk ka më hapësirë në disk.  Gabim: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
sq: I pamundur shkrimi i file PID %s, ndoshta nuk ka më hapësirë në disk.  Gabim: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
sq: Ndrysho foton që do të shfaqet në shfletuesin e faqeve të GDM (manazhuesi i login)

en: Change to _Existing Display
sq: Shko tek display _ekzistues

en: Choose a Session
sq: Zgjidh një Seancë

en: Choose a ho_st to connect to:
sq: Zgjidh ho_st-in me të cilin dëshiron të lidhesh:

en: Choose an Action
sq: Zgjidh një Veprim

en: Choose server
sq: Zgjidh një server

en: Choose the X server to start
sq: Zgjidh një server X për të nisur

en: Circles
sq: Rrathë

en: Client address to return in response to xdm
sq: Adresa klient që i duhet dërguar si përgjigje xdm-së

en: Co_lor
sq: Ngj_yra

en: Configuration is not correct
sq: Konfigurimi nuk është korrekt

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
sq: Konfiguro GDM (manazhuesin e login). Nevoitet password e root.

en: Connection type to return in response to xdm
sq: Lloji i lidhjes që i duhet dërguar si përgjigje xdm-së

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
sq: Nuk arrij të ekzekutoj programin e konfigurimit.  Sigurohu që pozicioni i tij të jetë korrekt tek file i konfigurimit.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
sq: Nuk arrij të ekzekutoj programin e konfigurimit.  Sigurohu që pozicioni i tijtë jetë korrekt tek file i konfigurimit.  Po përpiqem t'a filloj atë nga pozicioni i prezgjedhur.

en: Could not find a free display number
sq: Nuk arrij të gjej një display në dispozicion

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
sq: E pamundur gjetja e instalimit të GNOME, do të kryhet një përpjekje me seancën "xterm i emergjencës".

en: Could not fork a new process!
sq: I pamundur fork-imi i proçesit të ri!

en: Could not set signal mask!
sq: E pamundur vendosja e maskës së sinjalit!

en: Could not setgid %d. Aborting.
sq: E pamundur vendosja e identifikuesve të grupit %d. Duke u mbyllur.

en: Couldn't authenticate user
sq: I pamundur identifikimi i përdoruesit

en: Couldn't authenticate user "%s"
sq: I pamundur identifikimi i përdoruesit "%s"

en: Couldn't open session for %s
sq: Nuk arrij të hap seancën për %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
sq: E pamundur vendosja e trajtuesit të llogarisë për %s

en: Couldn't set credentials for %s
sq: E pamundur vendosja e kredive për %s

en: D_isconnect
sq: Sh_këputu

en: Debugging output
sq: Lejo output për debug

en: Default System Session
sq: Seanca e prezgjedhur e sistemit

en: Denied XDMCP query from host %s
sq: Kërkesat XDMCP janë të ndaluar nga host %s

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: Details: %s
sq: Hollësi: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
sq: Nuk mora asnjë përgjigje nga host "%s" në %d sekonda.  Ndoshta host nuk është duke funksionuar, ose nuk është në gjendje të suportojë një seancë login për momentin.  Ju lutem riprovo edhe njëherë më vonë.

en: Did not receive response from server
sq: Nuk mora asnjë përgjigje nga server-i

en: Display
sq: Monitori

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
sq: Display %s është duke u përdorur nga një tjetër sever X në ekzekutim.

en: Display %s on virtual terminal %d
sq: Display %s në terminalin virtual %d

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
sq: Display '%s' nuk mund të hapet nga Xnest

en: Displays per _host:
sq: Displays për _host:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
sq: Kryej thirrje direkte në vend të indirekte (chooser)

en: Do not fork into the background
sq: Mos kryej një fork në background

en: Do not lock current screen
sq: Mos kryej bllokimin e ekranit aktual

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
sq: Me të vërtetë dëshiron të heqësh temën '%s' nga sistemi?

en: Don't check for running gdm
sq: Mos verifiko që gdm të jetë duke u ekzekutuar

en: Doubleclick on the user
    to log in
sq: Dopjo klik mbi përdoruesin
    për t'u futur

en: Doubleclick on the user to log in
sq: Dopjo klik mbi përdoruesin për t'u futur

en: Enable _XDMCP
sq: Aktivo _XDMCP

en: Enable _accessibility modules
sq: Aktivo modulet e _futjes

en: Enter new UNIX password:
sq: Shkruaj fjalëkalimin e ri UNIX:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
sq: Shkruaj fjalëkalimin e root
    për të ndryshuar konfigurimin.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sq: Gabim në opcionin %s: %s.
    Zbato '%s --help' për të shikuar listën e plotë të opcioneve të komandës.

en: Error while changing NIS password.
sq: Gabim gjatë ndryshimit të fjalëkalimit NIS.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
sq: Gabim gjatë fillimit të (%s)
    që është i lidhur me (%s)

en: Error! Unable to set executable context.
sq: Gabim! Nuk arrij të vendos kontekstin e ekzekutueshëm.

en: Exit the application
sq: Përfundo programin

en: Extra options for Xnest
sq: Opcione të tjerë për Xnest

en: Failed to restart self
sq: Përpjekja për rinisje dështoi

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
sq: Tepër gabime të njëpasnjëshme gjatë nisjes së server-it X, display %s ç'aktivohet

en: Failsafe Gnome
sq: Seanca Gnome e emrgjencës

en: Failsafe _Gnome
sq: Seanca _Gnome e emrgjencës

en: Failsafe _Terminal
sq: _Terminali i seancës së emrgjencës

en: Failsafe xterm
sq: Seanca xterm e emrgjencës

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
sq: E pamundur hapja për lexim e file %s
    Gabim: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
sq: E pamundur hapja për shkrim e file %s
    Gabim: %s

en: File does not exist
sq: File nuk ekziston

en: File not a tar.gz or tar archive
sq: File nuk është një tar.gz apo arkiv tar

en: Finger
sq: Kërkuesi

en: Flexible server request denied: Not authenticated
sq: Kërkesa flexible server nuk u pranua. I pa identifikuar

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
sq: GDM (GNOME Display Manager) nuk është në ekzekutim.

en: GDM Host Chooser
sq: Host chooser i GDM

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
sq: GDM nuk arrin të regjistrojë vlerën e re të autorizimit në disk.  Ndoshta nuk ka më hapësirë në disk.%s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
sq: GDM nuk arrin të krijojë file e autorizimit. Ka mundësi të mos ketë hapësirë të mjaftueshme ose nuk është i mundur shkrimi në directory home.  Sidoqoftë, nuk mund të kryhet login.  Vihu në kontakt me administratorin tuaj të sistemit

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
sq: GDM zbuloi një proçes ndalje apo rinisje në progres.

en: GDM is not running
sq: GDM nuk është duke u ekzekutuar

en: GDM restarting ...
sq: GDM në rinisje e sipër ...

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
sq: GNOME Art variation of Circles me një shfletues faqesh

en: GNOME Artists
sq: Artistët e GNOME

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
sq: File glade është i dëmtuar! Sigurohu që ke instaluar file e duhur!
    file: %s widget: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
sq: File glade është i dëmtuar! Sigurohu që ke instaluar file e duhur!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d

en: Graphical greeter
sq: Greeter grafik

en: Happy GNOME with Browser
sq: Happy GNOME me Shfletues

en: Honour _indirect requests
sq: Plotëso kërkesat _indirekte

en: How to use this application
sq: Si ta përdorësh këtë program

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
sq: Nuk arrij të gjej host "%s", mos e keni shkruar keq?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sq: Nuk arrij të filloj server-in X (interfaqen grafike).  Ka mundësi të mos jetë konfiguruar si duhet.  Dëshironi t'u hidhni një sy mesazheve output të server-it X për të diagnostikuar problemin?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sq: Nuk arrij të filloj server-in X (interfaqen grafike).  Ka mundësi të mos jetë konfiguruar si duhet.  Do t'ju duhet të kryeni login në një konsolë dhe të ripërsërisni programin e konfigurimit të X.  Pastaj rinisni GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sq: Nuk arrij të filloj X server (interfaqen grafike).  Ka mundësi të mos jetë konfiguruar si duhet.  Do t'ju duhet të kryeni login në një konsolë dhe të ripërsërisni programin e konfigurimit të X.  Pastaj rinisni GDM.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sq: Nuk arrij të filloj server-in X (interfaqen grafike).  Ka mundësi që mouse juaj të mos jetë konfiguruar si duhet.  Dëshironi t'u hidhni një sy mesazheve output të server-it X për të diagnostikuar problemin?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
sq: Nuk arrij të nis server-in
    X (interfaqja grafike) për shkak
    të ndonjë problemi të brendshëm.
    Lidhu me administratorin tuaj të sistemit
    ose kontrollo syslog për diagnostikim e
    problemit. Ndërkohë kjo display do të
    ç'aktivohet.  Rinis gdm pasi të keni
    korrigjuar problemin.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
sq: Nuk arrij të nis server-in X të zakonshëm (interfaqja grafike), prandaj do të niset server-i X i emergjencës.  Kryeni login në të dhe konfiguroni si duhet server-in X.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
sq: Nuk arrij të filloj greeter standart.  Kjo display do të mbyllet dhe do t'ju duhet të kryeni login me ndonjë rrugë tjetër dhe të korrigjoni instalimin e gdm

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
sq: Nuk arrij të filloj seancën e zgjedhur nga ju, prandaj po filloj seancën e emergjencës së xterm.  Dritarja tashmë ka fokus vetëm kur kursori i mous të jetë mbi të.  Për të dalë nga kjo seancë shkruaj 'exit' tek dritarja në këndin e majtë sipër

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
sq: Server-i X do të ç'aktivohet për momentin.  Rinisni GDM pasi të keni arritur t'a konfiguroni si duhet.

en: I will now try to restart the X server again.
sq: Tani do të përpiqem të rifilloj përsëri server-in X.

en: Icon
sq: Ikona

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
sq: Nëse dëshiron të shfrytëzosh këtë mundësi, duhet të nisësh vetë GDM ose t'i kërkosh administratorit të sistemit të nisë GDM.

en: Indirect XDMCP is not enabled
sq: XDMCP indirekte nuk është aktivuar

en: Internal error on passwdexpired
sq: Gabim i brendshëm në passwdexpired

en: Invalid server command '%s'
sq: Komandë server '%s' e pavlefshme

en: Just For _This Session
sq: Vetëm për _këtë seancë

en: Just _Log In
sq: Vetëm _Futu

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
sq: Zbato menjëherë Xnest (pa chooser)

en: L_ocal:
sq: L_okal:

en: Language %s does not exist, using %s
sq: Gjuha %s nuk ekziston, do të përdoret %s

en: Last
sq: E Fundit

en: Last login:
    %s
sq: Hyrja e fundit:
    %s

en: Listen on _UDP port:
sq: Në dëgjim tek porta _UDP:

en: Log in anyway
sq: Futu sidoqoftë

en: Log in as another user inside a nested window
sq: Mundëson kryerjen e një login të ri në një dritare

en: Log in as another user without logging out
sq: Kryej një log in të ri pa mbyllur seancën aktuale

en: Log in using the default system language
sq: Futu duke përdorur gjuhën e prezgjedhur të sistemit

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
sq: Futu duke përdorur gjuhën e përdorur herën e fundit që jeni futur

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
sq: Kryej login duke përdorur seancën e përdorur për herë të fundit

en: Login Photo
sq: Fotografia e login

en: Login Screen Setup
sq: Rregullimi i dritares së Login

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
sq: Login automa_tikisht një përdorues mbas një numri të caktuar sekondash

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
sq: Tingulli i hyrjes është kërkuar në një display jo lokale ose programi audio nuk mund të zbatohet ose tingulli nuk ekziston

en: Logo
sq: Stema

en: Make _Default
sq: Përcaktoje si të _Prezgjedhur

en: Make a _sound when login window is ready
sq: Lësho një _tingull kur dritarja e login është gati

en: Master halting...
sq: Ndalim i përgjithshëm...

en: Master rebooting...
sq: Rinisje gjenerale...

en: Master suspending...
sq: Ndërprerje e përgjithshme...

en: Max p_ending indirect requests:
sq: Numri maksimum i kërkesave indirekte në pritj_e:

en: Maximum _pending requests:
sq: Numri maksimum i kërkesave në _pritje:

en: Maximum _remote sessions:
sq: Numri maksimum i seancave _remote:

en: Maximum _wait time:
sq: Koha maksimum e _pritjes:

en: Maximum indirect w_ait time:
sq: Koha m_aksimum e pritjes indirekte:

en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
sq: N-Z|Norvegjisht (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
sq: N-Z|Norvegjisht (nynorsk)

en: N-Z|Persian
sq: N-Z|Persisht

en: N-Z|Polish
sq: N-Z|Polonisht

en: N-Z|Portuguese
sq: N-Z|Portugeze

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
sq: N-Z|Portugeze (Braziliane)

en: N-Z|Romanian
sq: N-Z|Rumanisht

en: N-Z|Russian
sq: N-Z|Rusisht

en: N-Z|Serbian
sq: N-Z|Sërbisht

en: N-Z|Serbian (Jekavian)
sq: N-Z|Sërbisht (Iekaviane)

en: N-Z|Serbian (Latin)
sq: N-Z|Sërbisht (Latine)

en: N-Z|Slovak
sq: N-Z|Sllovakisht

en: N-Z|Slovenian
sq: N-Z|Slovenisht

en: N-Z|Spanish
sq: N-Z|Spanjisht

en: N-Z|Spanish (Mexico)
sq: N-Z|Spanjisht (Meksikë)

en: N-Z|Swedish
sq: N-Z|Suedisht

en: N-Z|Swedish (Finland)
sq: N-Z|Suedisht (Finlandë)

en: N-Z|Turkish
sq: N-Z|Turqisht

en: N-Z|Vietnamese
sq: N-Z|Vietnamisht

en: Nested display %s on virtual terminal %d
sq: Display i zhytur %s në terminalin virtual %d

en: New Login
sq: Login i Ri

en: New Login in a Nested Window
sq: Login i ri në Nested Window

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
sq: Asnjë suport për XDMPC.  Për të aktivuar suportin XDMCP duhet të rikompiloni GDM me libraritë XDMCP.

en: No configuration was found
sq: Nuk u gjet asnjë konfigurim

en: No console (local) servers to be run
sq: Nuk ka server (lokalë) konsolë që të ekzekutohen

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
sq: Asnjë daemon/ServAuthDir është specifikuar tek file i konfigurimit

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
sq: Lidhja për seancën e prezgjedhur nuk u gjet. Do të përdoret seanca e emergjencës së GNOME.

en: No file selected
sq: Nuk është zgjedhur asnjë file

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
sq: GABIM! I pamundur ngarkimi i interfaqes (file: %s)

en: No password supplied
sq: Asnjë fjalëkalim i shkruar

en: No picture selected.
sq: Asnjë foto e zgjedhur.

en: No screenshot available
sq: Asnjë screenshot në dispozicion

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
sq: Asnjë server nuk është përcaktuar tek file i konfigurimit dhe XDMCP nuk është aktivuar.  Duhet të jetë patjetër një gabim konfigurimi.  Do të niset një serveri vetëm për ty, kryeni login dhe korrigjoni konfigurimin. Ki parasysh që login-et automatikë dhe me kohë janë të disaktivuar për tani.

en: No serving hosts were found.
sq: Nuk u gjet asnjë host.

en: Nobody
sq: Askush

en: Not a theme archive
sq: Nuk është arkiv i një teme

en: OPTIONS
sq: OPCIONE

en: Only root wants to run gdm
sq: Vetëm root mund të nisë gdm

en: Open Displays
sq: Hap displays

en: Open a session to the selected host
sq: Hap një seancë tek host i zgjedhur

en: Options
sq: Opcionet

en: Other|POSIX/C English
sq: Tjetër|POSIX/C Anglisht

en: Password has been already used. Choose another.
sq: Ky fjalëkalim është përdorur njëherë. Zgjidh një tjetër.

en: Password of %s has expired
sq: Fjalëkalimi i %s ka skaduar

en: Password unchanged
sq: Fjalëkalimi nuk është ndryshuar

en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
sq: Ka mundësi që versioni në përdorim i GDM të jetë i vjetër.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sq: Ka mundësi që file juaj ".Xauthority" nuk është konfiguruar si duhet.

en: Pick a color
sq: Zgjidh një ngjyrë

en: Picture is too large
sq: Foto tepër e madhe

en: Pin_g interval (seconds):
sq: Intervali i pin_g (në sekonda):

en: Ping interval (seconds):
sq: Intervali i ping (në sekonda):

en: Ping to %s failed, whacking display!
sq: I pamundur kryerja e ping tek %s, display do të shkëputet!

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
sq: Kërkoi administratorit të sistemit t'a aktivojë tek programi i konfigurimit të GDM.

en: Please ask your system administrator to install it.
sq: Kërkoi administratorit të sistemit tuaj t'a instalojë.

en: Please ask your system administrator to start it.
sq: Kërkoi administratorit të sistemit t'a nisë.

en: Please enter your username
sq: Shkruani emrin e përdoruesit

en: Please insert 25 cents to log in.
sq: Të lutem, fut 25 cents për të hyrë.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
sq: Sigurohu që pulsanti Caps Lock nuk është aktiv.

en: Please type in the root (privileged user) password.
sq: Shkruani fjalëkalimin e root (super përdoruesi).

en: Please wait: scanning local network...
sq: Ju lutem durim: duke skanuar rrjetin lokal...

en: Preserve LD_* variables
sq: Konservo të ndryshueshmet LD_*

en: Preview:
sq: Shikoje:

en: Print GDM version
sq: Printo versionin e GDM

en: Probe the network
sq: Analizo rrjetin

en: Query and add this host to the above list
sq: Kërko dhe shto këtë host tek lista e mëposhtme

en: Query logout action request denied: Not authenticated
sq: Kërkesa për të kryer daljen nuk u pranua. I pa identifikuar

en: Query vt request denied: Not authenticated
sq: Kërkesa për vt nuk u pranua. I pa identifikuar

en: Re_mote welcome string:
sq: Mesazhi re_mot i mirëseardhjes:

en: Reboot
sq: Rinis

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
sq: Kërkesë Rinisje apo Ndalimi në mungesë të menusë së sistemit nga display %s

en: Reboot your computer
sq: Rinis kompjuterin

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
sq: Serveri i kërkuar %s nuk mund të përdoret për flexible servers, po përdor server-in standart.

en: Restart
sq: Rifillo

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
sq: Kërkesa për Restart, Reboot apo Halt nga display jo lokale %s

en: Retry _delay (seconds) :
sq: Pritja për një login të ri (në sekon_da) :

en: Return to previous login
sq: Kthehu tek login i mëparshëm

en: Retype new UNIX password:
sq: Rishkruaj fjalëkalimin e ri UNIX:

en: Root login disallowed on display '%s'
sq: Login i root ndalohet në display '%s'

en: Run _XDMCP chooser
sq: Fillo _XDMCP chooser

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
sq: Duke zbatuar një XDMCP chooser do t'ju mundësojë të lidheni me makinat remote, po të ketë të tilla.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
sq: Ekzekutim broadcast në vend të indirekt (chooser)

en: Run in background
sq: Ekzekutim në background

en: STRING
sq: STRINGË

en: Security
sq: Siguria

en: Select _Language...
sq: Zgjidhni _Gjuhën...

en: Select _Session...
sq: Zgjidhni _Seancën...

en: Select a language
sq: Zgjidh një gjuhë

en: Select a language for your session to use:
sq: Zgjidh gjuhën për seancën:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
sq: Zgjidh fotografinë për t'a përdorur me shfletuesin e faqeve:

en: Select new theme archive to install
sq: Zgjidh arkivin e temës së re që duhet instaluar

en: Send the specified protocol command to gdm
sq: Dërgoi gdm-së komandën e protokollit të caktuar

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Directory e autorizimit të server (daemon/ServAuthDir) është vendosur në %s që ka të drejta të gabuara, duhet të jenë %o. Korrigjo të drejtat ose konfigurimin e gdm %s dhe rinis gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Directory e autorizimit të server (daemon/ServAuthDir) është vendosur në %s që nuk i takon as përdoruesit %s dhe as grupit %s. Korrigjo të drejtat ose konfigurimin e gdm %s dhe rinis gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Directory e autorizimit të server (daemon/ServAuthDir) është vendosur në %s që nuk ekziston. Korrigjo konfigurimin e gdm %s dhe rinis gdm.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Directory e autorizimit të server (daemon/ServAuthDir) është vendosur në %s që nuk është një directory. Korrigjo konfigurimin e gdm %s dhe rinis gdm.

en: Server name '%s' not found, using standard server
sq: Serveri '%s' nuk u gjet, po përdor server-in standart

en: Session directory is missing
sq: Nuk është specifikuar asnjë directory per seancën

en: Set logout action request denied: Not authenticated
sq: Rregullimi i kryerjes së daljes nuk u lejua. I pa identifikuar

en: Show _actions menu
sq: Shfaq menunë e _veprimeve

en: Show choosable user images (_face browser)
sq: Shfaq imazhet e përdoruesit që mund të zgjidhen (shfletuesi i _faqeve)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
sq: Shfaq menunë "Veprime" (formalisht e njohur si menu e "Sistemit").  Nëse nuk është zgjedhur, asnjë nga komandat e sistemit nuk do të jenë në dispozicion (kjo përfshin rinis, ndalo, konfiguro, chooser)

en: Shut _Down
sq: _Ndalo

en: Shut _down the computer
sq: N_dalo kompjuterin

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
sq: Ndalon kompjuterin që ju të mund t'a fikni.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
sq: Ndalon kompjuterin që ju të mund t'a fikni.

en: Shut_down
sq: _Ndalo

en: Socket for xdm communication
sq: Socket për komunikimin xdm

en: Some error occured when installing the theme
sq: Gabime gjatë instalimit të temës

en: Sorry, passwords do not match
sq: Më vjen keq, fjalëkalimet nuk korrispondojnë

en: Sound _file:
sq: _File i tingullit:

en: Standard greeter
sq: Greeter standart

en: Standard server
sq: Server standart

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
sq: Nis fillimisht server-in X pastaj prit që të kemi një VAZHDO në fifo

en: Starting a new login only works correctly on the console.
sq: Një login i ri funksionon si duhet vetëm nga konsolë.

en: Status
sq: Gjendja

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
sq: Mesazhi që duhet shfaqur në greeter si mirëseardhje.  Mund të përfshini %n në të që do të zevëndësohet me emrin e kompjuterit tuaj.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
sq: Mesazhi që do të shfaqet në greeter për personat që lidhen në remot me XDMCP.  Mund të përfshini %n në të që do të zevëndësohet me emrin e kompjuterit tuaj.

en: Sus_pend
sq: Pe_zullo

en: Sus_pend the computer
sq: Pe_zullo kompjuterin

en: Suspend your computer
sq: Vë në pauzë kompjuterin tuaj

en: System Default
sq: E prezgjedhura e sistemit

en: System default
sq: Gjuha e sistemit

en: System is rebooting, please wait ...
sq: Ju lutem durim, sistemi është në fazën e rinisjes ...

en: System is shutting down, please wait ...
sq: Ju lutem prisni, sistemi është duke u fikur ...

en: TYPE
sq: LLOJI

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
sq: Server-i X dështoi.  Ndoshta nuk është i konfiguruar si duhet.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
sq: Server-i X jo në dispozicion, ka mundësi që gdm të jetë konfiguruar keq.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
sq: Është arritur limiti maksimum i lejuar për servers X flexible.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sq: Versioni i chooser (%s) nuk përputhet me versionin e daemon (%s).  Ka mundësi që sapo keni kryer një upgrade të gdm. Rifillo daemon e gdm ose rinis kompjuterin.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
sq: File i konfigurimit përmban një rresht komande të gabuar në lidhje me dialogun e login, prandaj do të zbatoj komandën standart.  Kontrollo dhe korrigjo konfigurimin.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
sq: Konfigurimi nuk u gjet.  GDM do të përdorë vlerat standart për këtë seancë.  Futuni dhe krijoni një file konfigurimi duke shfrytëzuarprogramin e konfigurimit të GDM.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
sq: Serveri video është mbyllur 6 herë në 90 sekondat e fundit, kjo do të thotë që diçka po shkon keq.  Do të pres 2 minuta përpara se të provoj përsëri display %s.

en: The face browser is not configured
sq: Shfletuesi i faqeve nuk është i konfiguruar

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
sq: Browser-i i faqeve nuk është konfiguruar tek konfigurimi i GDM.  Kërkoi administratorit të sistemit t'a aktivojë tek programi i konfigurimit të GDM.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Grupi i gdm nuk ekziston. Korrigjo konfigurimin e gdm %s dhe rinis gdm.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Është zgjedhur root si grup i gdm, por kjo ndalohet pasi sjell rreziqe sigurie. Korrigjo konfigurimin e gdm %s dhe rinis gdm.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Përdoruesi i gdm nuk ekziston.  Korrigjo konfigurimin e gdm %s dhe rifillo gdm.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sq: Është zgjedhur root si përdorues i gdm, por kjo ndalohet pasi sjell rreziqe sigurie. Korrigjo konfigurimin e gdm %s dhe rinis gdm.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
sq: Programi i greeter është bllokuar.
    Po përpiqem të përdor një tjetër.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sq: Versioni i greeter (%s) nuk përputhet me versionin e daemon (%s).
    Ka mundësi që sapo keni kryer një upgrade të gdm.
    Rifillo daemon e gdm ose rinis kompjuterin.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sq: Versioni i greeter (%s) nuk përputhet me versionin e daemon (%s).  Ka mundësi që sapo keni kryer një upgrade të gdm.  Rifillo daemon e gdm ose rinis kompjuterin.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sq: Versioni i greeter (%s) nuk përputhet me versionin e daemon.
    Ka mundësi që sapo keni kryer një upgrade të gdm.
    Rifillo daemon e gdm ose rinis kompjuterin.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sq: Versioni i greeter (%s) nuk përputhet me versionin e daemon.  Ka mundësi që sapo keni kryer një upgrade të gdm.  Rifillo daemon e gdm ose rinis kompjuterin.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
sq: Host-i "%s" nuk është në gjendje të suportojë një seancë login për momentin.  Ju lutem riprovo edhe njëherë më vonë.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
sq: Zona kryesore e këtij programi shfaq të gjithë hosts, në rrjetin lokal që kanë të aktivuar "XDMCP". U mundëson përdoruesve kryerjen e login në makinat remote sikur të ishin duke e kryer nga console.
    
    Mund të kryesh një kërkim për të gjetur hosts të rinj duke klikuar mbi "Rifresko". Mbasi të keni zgjedhur një host kliko tek "Lidhu" për të hapur një seancë në atë makinë.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
sq: Xnest nuk arrin të lidhet me server-in tuaj X aktual.  Ka mundësi që file autorizues i X mungon.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
sq: Xnest jo në dispozicion, ose gdm e konfiguruar keq.
    Instalo pakon Xnest që të përdorësh dritaren e login.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
sq: Seanca që keni zgjedhur nuk është e vlefshme.  Do të filloj për ju seancën e emergjencës së GNOME.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
sq: Numri i display të specifikuar është i zënë, prandaj ky server është nisur tek display %s.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
sq: Fotografia tejkalon madhësinë prej %d bytes të vendosur nga administratori i sistemit që të mund të përdoret me shfletuesin e faqeve

en: The system administrator has disabled your account.
sq: Administratori i sistemit ka ç'aktivuar llogarinë tuaj.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
sq: Administratori i sistemit nuk lejohet të futet nga kjo dritare

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
sq: Tema nuk përmban përcaktimin e elementit username/paswword.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
sq: Tema për greeter-in grafik është e dëmtuar

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
sq: Directory e temës '%s' ekziston, t'a instaloj edhe njëherë?

en: Theme with blue circles
sq: Temë me rrathë blu

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
sq: Aktualisht një server X është duke funksionuar tek display %s. Dëshiron të provoj një display me një tjetër numër?  Nëse përgjigja do të jetë Jo, do të përpiqem të rinis server-in në %s përsëri.%s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
sq: Kemi disa displays rregullisht të hapur.  Ju mund të zgjidhni njërin nga lista në vazhdim ose të hapni një të ri.

en: There was an error loading the theme %s
sq: Gabim gjatë ngarkimit të temës %s

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
sq: Gabim gjatë ngarkimit të temës së zgjedhur, dhe tema e prezgjedhur nuk arrin të ngarkohet. Po përpiqem të filloj greeter standart

en: There were errors trying to start the X server.
sq: Janë verifikuar disa gabime gjatë nisjes së server-it X.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
sq: Nga kjo dritare konfigurimi ndryshohen rregullimet e daemon GDM, login grafik i GNOME. Ndryshimet e kryera do të kenë efekt të menjëherëshëm.
    
    Ki parasysh që këtu nuk janë rreshtuar të gjitha mundësitë e konfigurimit. Nëse nuk arrin të gjesh çfarë kërkon mund të shkruash (ndryshosh) file «%s».
    
    Për dokumentimin e plotë lexo shfletuesin e ndihmës së GNOME nën kategorinë GNOME/System.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
sq: Kjo është një seancë emergjence e GNOME.  Nuk do të zbatohen script-et e nisjes, shërben vetëm për të kryer login kur nuk ka rrugë tjetër.  GNOME do të përdorë seancën e 'Prezgjedhur'.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
sq: Kjo është një seancë emergjence që ju siguron hyrjen në një terminal.  Nuk do të zbatohen script-et e nisjes, shërben vetëm për të kryer login kur nuk ka rrugë tjetër.  Për të dalë nga teminali shkruaj 'exit'.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
sq: Kjo është seanca Gnome e emergjencës.  Mundëson hyrjen në seancën e 'Prezgjedhur' të Gnome duke mos ekzekutuar script-et e nisjes.  Shërben vetëm për të zgjidhur problemet e instalimit.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
sq: Kjo është seanca xterm e emergjencës.  Do t'ju vihet në dispozicion një terminal nga i cili do të mund të korrigjoni konfigurimin e sistemit po të mos gjeni menyrë tjetër për të kryer log in.  Për të mbyllur terminalin, shkruaj 'exit' dhe shtyp enter tek dritarja e terminalit.

en: This is the default system session
sq: Kjo është seanca e prezgjedhur e sistemit

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
sq: Kjo është seanca e emergjencës xterm.  Dritarja tashmë ka fokus vetëm kur kursori i mous të jetë mbi të.  Për të dalë nga kjo seancë shkruaj 'exit' tek dritarja në këndin e majtë sipër

en: This session logs you into CDE
sq: Kjo seancë do t'ju fusë në CDE

en: This session logs you into GNOME
sq: Kjo seancë do t'ju fusë në GNOME

en: Timed Login
sq: Login i kronometruar

en: Timed login us_ername:
sq: Për_doruesi për login me kohë:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
sq: Intervali i login me kohë është më i vogël se 5 sekonda.  Sidoqoftë do të përdoren 5.

en: Too many X sessions running.
sq: Shumë seanca X aktive.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
sq: Tepër nivele alias për një lokale, mund të tregojë një loop

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
sq: Janë dërguar tepër mesazhe drejt gdm dhe ai na i ka përcjellë neve.

en: Too many users to list here...
sq: Tepër përdorues për t'i shfaqur këtu...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
sq: Përpjekje për të ndryshuar në një terminal virtual me numër të pasaktë.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
sq: Jeni duke u përpjekur të kryeni një procedurë dalje të panjohur, ose që nuk është në dispozicion.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
sq: Përpjekje për të rifreskuar një kyç konfigurimi të pasuportuar.

en: Unable to establish service %s: %s
sq: Nuk arrij të stabilizoj shërbimin %s: %s

en: Unknown error occured.
sq: Gabim i panjohur.

en: Unknown server type requested, using standard server.
sq: Lloj i panjohur kërkese, do të përdoret server-i standart.

en: User %s no longer permitted to access the system
sq: Përdoruesi %s nuk ka më të drejtë të futet në sistem

en: User %s not allowed to log in
sq: Përdoruesit %s nuk i lejohet kryerja e log in

en: User %s not permitted to gain access at this time
sq: Përdoruesi %s nuk lejohet të fitojë hyrjen për këtë moment

en: User %s will login in %d seconds
sq: Përdoruesi %s do të kryej login pas %d sekondash

en: Username
sq: Përdoruesi

en: Username:
sq: Përdoruesi:

en: View details (~/.xsession-errors file)
sq: Shiko hollësitë (tek file  ~/.xsession-errors)

en: Virtual terminals not supported.
sq: Terminalët virtualë nuk suportohen.

en: Welcome
sq: Mirësevini

en: Welcome to %n
sq: Mirësevini tek %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sq: Të filloj programin e konfigurimit të X?  Do t'ju nevoitet për këtë fjalëkalimi i root.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sq: Dëshironi të nis programin e konfigurimit të mouse?  Për këtë do t'ju duhet fjalëkalimi i root.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
sq: Dëshiron të shohësh mesazhet e hollësishëm të server-it X?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
sq: XDMCP është disaktivuar dhe gdm nuk arrin të gjejë asnjë server lokal për të filluar.  Duke dalë!  Korrigjo konfigurimin %s dhe rinis gdm.

en: XDMCP is not enabled
sq: XDMCP nuk është aktivuar

en: Xnest command line
sq: Rreshti i komandës për Xnest

en: Xnest doesn't exist.
sq: Xnest nuk ekziston.

en: Xnest mode
sq: Modalitet Xnest

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
sq: Directory e seancës është bosh.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
sq: Keni kryer login rregullisht.  Mund të kryeni një login të ri ose të braktisni këtë login

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
sq: Ju tani jeni futur.  Mund të kryeni një login të ri, të riktheheni tek login i mëparshëm, ose të braktisni këtë login

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sq: Duhet të ndryshoni menjëherë fjalëkalimin tuaj (fjalëkalimi është duke skaduar)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sq: Duhet të ndryshoni menjëherë fjalëkalimin tuaj (root është çarë)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
sq: Jeni i detyruar të ndryshoni fjalëkalimin tuaj.
    Ju lutem zgjidhni një tjetër.

en: You do not seem to be logged in on the console
sq: Mesa duket nuk keni kryer login në konsolë

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sq: Nuk keni të drejtat e duhura për këtë operacion. Ka mundësi që file juaj ".Xauthority" nuk është konfiguruar si duhet.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
sq: Nuk keni të drejtat e duhura për këtë operacion

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sq: Është zgjedhur «%s» për këtë seancë, por e prezgjedhura është «%s».
    Dëshiron të vendosësh «%s» si të prezgjedhur për seancat e ardhëshme?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
sq: Është zgjedhur «%s» për këtë seancë.
    Nëse dëshiron të vendosësh «%s» si të prezgjedhur për seancat e ardhëshme,
    shfrytëzo instrumentin 'switchdesk'
    (nga menu e panelit: «Vegla të Sistemit» -> «Desktop Switching Tool»

en: You likely won't be able to log in either.
sq: Ndoshta nuk do të jetë e mundur kryerja e login.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
sq: Ndoshta je duke përdorur një organizues tjetër të display, si p.sh. KDM (KDE Display Manager) ose xdm.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
sq: Duhet të jeni superpërdorues (root) që të mund të konfiguroni GDM.

en: You must choose a longer password
sq: Duhet të zgjidhni një fjalëkalim më të gjatë

en: You must wait longer to change your password
sq: Do t'ju duhet të prisni gjatë për të ndryshuar fjalëkalimin tuaj

en: You've got capslock on!
sq: Keni capslock të aktivuar!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sq: Llogaria juaj ka skaduar, vihuni në kontakt me administratorin e sistemit

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
sq: Directory home është specifikuar si:
    '%s'
    por mesa duket nuk ekziston.  Të përdor directory / (rrënjë) si home?
    
    Që desktop të funksionojë si duhet përdorni një seancë emergjence.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
sq: Fjalëkalimi juaj është ndryshuar por do t'ju duhet t'a ndryshoni atë përsëri, ju lutem provo edhe një herë më vonë ose vihuni në kontakt me administratorin e sistemit tuaj.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
sq: Fjalëkalimi juaj ka skaduar.
    Vetëm një administrator sistemi mund t'a ndryshojë atë tani

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sq: Lloji i seancës së preferuar «%s» nuk është i instaluar në këtë makinë.
    Dëshiron të vendosësh «%s» si të prezgjedhur për seancat e ardhëshme?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
sq: Directory e seancës mungon ose është bosh!  Keni dy seanca të përdorshme në dispozicion, por duhet të kryeni login dhe të korrigjoni konfigurimin e gdm.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
sq: Seanca vazhdoi më pak se dhjetë sekonda.  Nëse nuk e keni kryer vetë ju daljen, ka mundësi të kemi pasur probleme gjatë instalimit apo të mos ketë më hapësirë në disk.  Mundohuni të përdorni seancën e emergjencës për të kryer një përpjekjepër të korrigjuar problemin.

en: _Actions
sq: _Veprimet

en: _Add
sq: _Shto

en: _Automatic login username:
sq: Emri i përdoruesit për login _automatik:

en: _Background color:
sq: Ngjyra e _Sfondit:

en: _Configure
sq: _Konfiguro

en: _Configure Login Manager...
sq: _Konfiguro manazhuesin e login...

en: _Configure the login manager
sq: _Konfiguro organizuesin e login

en: _Delete theme
sq: _Fshi temën

en: _Image
sq: _Figura

en: _Install
sq: _Instalo

en: _Install new theme
sq: _Instalo një temë të re

en: _Language
sq: _Gjuha

en: _Last
sq: _I fundit

en: _Login a user automatically on first bootup
sq: Aktivo _Login automatik të përdoruesi gjatë nisjes së parë

en: _No background
sq: _Asnjë sfond

en: _Only color on remote displays
sq: Ngjyra ve_tëm tek display remot

en: _Open New Display
sq: _Hap një display të re

en: _Other
sq: _Tjetër

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Reboot
sq: _Rinis

en: _Reboot the computer
sq: _Rinis kompjuterin

en: _Remote:
sq: _Remot:

en: _Scale background image to fit
sq: _Përshtatja ekranit figurën e sfondit

en: _Seconds before login:
sq: Pritja në _sekonda:

en: _Session
sq: _Seanca

en: _Suspend
sq: _Pezullo

en: _System Default
sq: E prezgjedhura për _Sistemin

en: _Test sound
sq: _Provo tingullin

en: _Theme
sq: _Tema

en: _Username:
sq: _Përdoruesi:

en: _Welcome string:
sq: Mesazhi i _mirëseardhjes:

en: author
sq: autori

en: description
    widget
sq: përshkrimi
    widget

en: gdm already running. Aborting!
sq: gdm është aktualisht në përdorim. Duke dalë!

en: gdmaskpass only runs as root
sq: gdmaskpass funksionon vetëm po të niset nga root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
sq: Gabim gjatë zbatimit të initgroups() për %s. Duke u mbyllur.

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
sq: main daemon: Mora SIGABRT, ndonjë gjë ka shkuar me të vërtetë shumë keq. Ika!

en: y = Yes or n = No? >
sq: y = Po ose n = Jo? >
