gnome-games - en to sq translation catalogue (991 entries)

en: "Four in a row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
sq: "Katër në një rresht" për GNOME, me një lojtar kompjuteri nën drejtimin e motorit Velena nga Giuliano Bertoletti.

en: %d stone selected | %d stones selected
sq[0]: %d gur i zgjedhur
sq[1]: %d gurë të zgjedhur

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
sq[0]: %s fiton lojën me %d pikë
sq[1]: %s fiton lojën me %d pikë

en: %s wins!
sq: %s fiton!

en: %s! -- You're up.
sq: %s! -- Rradha jote.

en: '%s' with safe moves
sq: '%s' me lëvizje të kujdesshme

en: '%s' with super-safe moves
sq: '%s' me lëvizje tejet të kujdesshme

en: ... Game paused ...
sq: ... Loja në pushim ...

en: 1s [total of 1s]
sq: 1-a [total i 1-ave]

en: 2s [total of 2s]
sq: 2-a [total i 2-ave]

en: 3 of a Kind [total]
sq: 3 të një Lloji [total]

en: 3s [total of 3s]
sq: 3-a [total i 3-ave]

en: 4 of a Kind [total]
sq: 4 të një Lloji [total]

en: 4s [total of 4s]
sq: 4-a [total i 4-ave]

en: 5s [total of 5s]
sq: 5-a [total i 5-ave]

en: 6s [total of 6s]
sq: 6-a [total i 6-ave]

en: <b>Time</b>
sq: <b>Koha</b>

en: <b>Wins</b>
sq: <b>Fiton</b>

en: <none>
sq: <asnjë>

en: A Klotski clone
sq: Një klon Klotski

en: A Minesweeper clone.
sq: Nje klon i lojës Pastruesi i Minave.

en: A Tetravex clone.
sq: Një klon i Tetravex

en: A counter drops
sq: Një shënues pikësh

en: A list of strings that come in the form of a quintuple: name, wins, total games played, best time (in seconds) and worst time (also in seconds). Unplayed games do not need to be represented.
sq: Një listë pesëshe emrash, fitoret, lojrat e luajtura gjithsej, koha më e mirë (në sekonda) dhe koha më e keqe (po ashtu në sekonda). Lojrat e papërfunduar nuk është e nevojshme të paqaqiten.

en: A number specifying the preferred theme.
sq: Numër që përcakton temën e preferuar.

en: A sort of poker with dice and less money.
sq: Një lloj pokeri me zare dhe pa lekë.

en: A string containing a list of files to use to describe the cards. The format is obscure and defined by the gdk-card-image library
sq: Një stringë që përmban një listë me file për përshkrimin e letrave. Formati është i padallueshëm dhe përkufizuar nga libraria gdk-card-image

en: A worm game for GNOME.
sq: Loja e krimbave për GNOME.

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
sq: Syno të vendosësh pamjen e jashtme në rendin që përshtatet më natyrshëm.

en: AisleRiot Cards
sq: Letrat AisleRiot

en: AisleRiot Solitaire
sq: Solitaire AisleRiot

en: AisleRiot could not load its deck images.
    
    AisleRiot will now exit.
sq: AisleRiot nuk mundi të ngarkonte imazhet e letrave.
    
    AisleRiot është duke u mbyllur.

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
sq: Aisle Riot është një lojë letrash solitaire dhe përfshin shumë lojra të ndryshme.

en: AisleRiot: %s (%d)
sq: AisleRiot: %s·(%d)

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
sq: AisleRiot nuk mundi të ngarkojë file: 
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e AisleRiot

en: Allow temporary spots use
sq: Lejo përdorimet e përkohshme

en: Already used! Where do you want to put that?
sq: Në përdorim! Ku dëshiron ta vendosësh?

en: Always in the center
sq: Gjithmonë në qendër

en: An error occured while loading the image file "%s".
    Please make sure, that GNOME Stones is correctly installed!
sq: Një gabim ndodhi në ngarkimin e imazhit "%s".
    Të lutem sigurohu që Gurët GNOME është instaluar saktë!

en: Animate
sq: Animimi

en: Animation
sq: Animacioni

en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Atari like scrolling
sq: Lëvizje si tek Atari

en: Avoid the robots and make them crash into each other
sq: Shmang robotët dhe bëji të përplasen me njëri tjetrin

en: Background Color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Background color
sq: Ngjyra e sfondit

en: Background color. The hex specification of the background color.
sq: Ngjyra e sfondit.Saktësuar në heksadeçimal.

en: Background color:
sq: Ngjyra e sfondit:

en: Background image:
sq: Imazhi i sfondit:

en: Bad Move
sq: Lëvizje e Gabuar

en: Bakers dozen
sq: Bakers·dozen

en: Bakers game
sq: Loja Bakers

en: Balance:
sq: Barazpesha:

en: Ball image
sq: Imazhi i Topit

en: Ball style
sq: Stili i Topit

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
sq: Stili i topit. Imazhi i përdorur për të zbukuruar topin.

en: Base Card:
sq: Letra bazë:

en: Base Card:
sq: Letra Bazë:

en: Base Card: Ace
sq: Letra Bazë: Asi

en: Base Card: Jack
sq: Letra Bazë: Fanti

en: Base Card: King
sq: Letra Bazë: Derri

en: Base Card: Queen
sq: Letra Bazë: Çupa

en: Beleaguered castle
sq: Kështjella Beleaguered

en: Best:
sq: Më i miri:

en: Blackjack Preferences
sq: Preferencat e Blackjack

en: Blackjack can't load the requested file
sq: Blackjack nuk mun të ngarkoje file e kërkuar

en: Blackjack provides a casino-style blackjack card game.
sq: Blackjack bën të mundur lojën me letra të kazinosë.

en: Blackjack will now exit.
sq: Blackjack tani po mbaron.

en: Blackjack: %s (%d)
sq: Blackjack: %s·(%d)

en: Block image:
sq: Imazhi i bllokut:

en: Block ten
sq: Blloko dhjetën

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Blue
sq: Blu

en: Board size
sq: Madhësia e tabelës

en: Bonus
sq: Shpërblim

en: Bonus Appears
sq: Shfaq Shpërblimin

en: Bonus if >62
sq: Bonus nëse >62

en: Calculate random die throws (debug)
sq: Llogarit hedhjet e zareve të rastësishëm (debug)

en: Can't load the image: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
sq: Nuk mundi të gjejë imazhin: 
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e lojrave

en: Can't move there!
sq: Nuk mund të lëviz atje!

en: Card Style
sq: Sili i Letrave

en: Card _Deck
sq: _Tufa e Letrave

en: Card back:
sq: Pjesa e pasme e letrës:

en: Card games:
sq: Lojra me letra:

en: Cards left:
sq: Letra të mbetura:

en: Cave number to start
sq: Numri i shpellës si pikënisje

en: Cave number to start.
sq: Numri i shpellës si pikënisje.

en: Cave:
sq: Shpella:

en: Caves
sq: Shpellat

en: Chance [total]
sq: Shansi [total]

en: Change the appearance of the cards
sq: Ndrysho pamjen e letrave

en: Cheater! Any high scores will not be recorded.
sq: Hileqar! Nuk do regjistrohet asnjë rezultat.

en: Chessboard
sq: Kuti shahu

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
sq: Zgjidh nëse duhet përfshirë një vonesë midis hedhjes së zareve nga ana e kompjuterit në mënyrë që lojtari të dijë çfarë është duke bërë.

en: Classic
sq: Klasike

en: Cleaning up connection
sq: Duke mbyllur lidhjen

en: Clear mines from a minefield
sq: Pastro zonën e minuar nga minat

en: Click a square, any square
sq: Kliko një katror, ndonjë katror

en: Click to deal a new hand
sq: Kliko të ndash një dorë tjetër

en: Click to deal another card
sq: Kliko të ndash një letër tjetër

en: Click to deal another card; drag card to split pair
sq: Kliko të ndash një letër tjetër; tërhiq letrën të ndash palën

en: Click to double your wager
sq: Kliko të dyfishosh bastin

en: Click to finish adding cards to your hand
sq: Kliko të mbarosh ndarjen e letrave në dorë

en: Clock
sq: Ora

en: Cloud
sq: Re

en: Collect all diamonds and find exit
sq: Mblidh të gjithë diamantet dhe gjej daljen

en: Collect diamonds while avoiding falling boulders
sq: Mblidh diamantet duke shmangur gurët që bien

en: Color to use for worm
sq: Ngjyra e përdorur për krimbat

en: Color to use for worm.
sq: Ngjyra e përdorur për krimbat.

en: Colors
sq: Ngjyrat

en: Compete to dominate the board in a Reversi-like game
sq: Konkuro të mbizotërosh tabelën në një lojë si Reversi

en: Compete to make lines of the same color
sq: Konkuro që të krijosh linja të të njejtës ngjyrë

en: Complete
sq: U kompletua

en: Computer Opponents
sq: Kundërshtarët Kompjuter

en: Computer playing for %s
sq: Kompjuteri duke luajtur për %s

en: Computing basic strategy...
sq: Duke llogaritur strategjinë bazë...

en: Confounding Cross
sq: Kryqëzim i Ngatërrueshëm

en: Congratulations!!! You have won!
sq: Urime!!! Fitove!

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
sq: Urime, Munde Robotet!! 
    Por a Mund ta Përsëritësh?

en: Congratulations, you win!
sq: Urime, fitove!

en: Congratulations.
sq: Urime.

en: Connection failed
sq: Lidhja dështoi

en: Connection in progress...
sq: Në lidhje e sipër...

en: Connection succeeded, waiting for opponent
sq: Lidhja doli me sukses, duke pritur për kundërshtarin

en: Consider moving something into an empty slot
sq: Merr parasysh lëvizjen e një letre në një slot bosh

en: Consistency is key
sq: Konsistenca është zgjidhja

en: Controls
sq: Kontrollet

en: Could not find '%s' image file for GNOME Robots
sq: Nuk mundi të gjejë imazhin '%s' për Robotët GNOME

en: Could not find '%s' pixmap file
sq: Imazhi piksmap '%s' nuk u gjet

en: Could not find '%s' pixmap file for Iagno
sq: Nuk mundi të gjejë imazhin piksmap '%s' për Iagno

en: Could not find '%s' pixmap file for gataxx
sq: Nuk mundi të gjejë file pixmap '%s' për gataxx

en: Could not find the theme:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation.
sq: Nuk u gjend tema:
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e lojës.

en: Could not find the theme: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
sq: Nuk mundi të gjejë temën:
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e lojrave

en: Could not load the card deck images.
sq: Nuk mundi të ngarkojë imazhet e letrave.

en: Cover
sq: Kapak

en: Current game will complete with original number of players.
sq: Loja e tanishme do mbarojë me numrin e lojtarëve fillestarë.

en: Curses version (1992):
sq: Versioni Curses (1992):

en: Custom
sq: I/e personalizuar

en: Custom size
sq: Madhësi e caktuar

en: Cyan
sq: Lejla

en: Dark
sq: I Ziu

en: Dark must pass, Light's move
sq: I Ziu pas, lëviz i Bardhi

en: Dark player wins!
sq: I ziu fiton!

en: Dark's move
sq: Lëviz i Ziu

en: Dark:
sq: I Ziu:

en: Deal a card
sq: Shpërndaj një letër

en: Deal a card from the deck
sq: Tërhiq një letër nga tavolina

en: Deal a new card from the deck
sq: Shpërnda një letër të re nga tavolina

en: Deal a new game
sq: Fillo një lojë të re

en: Deal another card
sq: Shpërnda një letër tjetër

en: Deal another hand
sq: Fillo një dorë tjetër

en: Deal another round
sq: Fillo një raund të ri

en: Deal more cards
sq: Shpërnda më shumë letra

en: Deal the cards
sq: Shpërnda letrat

en: Dealer Speed
sq: Shpejtësia e Shpërndarësit

en: Dealer hand probabilities
sq: Mundësitë e dorës

en: Decks
sq: Letrat

en: Default
sq: E prezgjedhur

en: Default caves
sq: Shpellat e zakonshme

en: Delay between rolls
sq: Vonesë midis hedhjes së zareve

en: Delay computer moves
sq: Vono lëvizjet e kompjuterit

en: Density of blocks in a pre-filled row:
sq: Dendësia e blloqeve në një rresht të paraplotësuar:

en: Device
sq: Dispozitivi

en: Device to use for joystick control.
sq: Dispozitivi për tu përdorur si joystick.

en: Diamond mine
sq: Miniera e diamanteve

en: Diamonds:
sq: Diamantë:

en: Difficult
sq: I Vështirë

en: Digital joystick emulation
sq: Imitim dixhital i joystick

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
sq: Zbërthe një stivë gurësh duke hequr palët që përputhen

en: Display computer thoughts
sq: Shfaq mendimet e kompjuterit

en: Display hand probabilities
sq: Shfaq mundësitë e dorës

en: Display probabilities
sq: Shfaq mundësitë

en: Display the computer's thoughts
sq: Shfaq mendimet e kompjuterit

en: Display the probabilities of each dealer hand outcome and the expected value of your hand.
sq: Shfaq mundësitë e rezultatit të çdo dore dhe vlerën e pritur të dorës tënde.

en: Dondorf Red
sq: Dondorf i Kuq

en: Double
sq: Dyfisho

en: Double 9
sq: Dyfisho 9

en: Double After Hit
sq: Dyfisho Pas Zgjedhjes

en: Double After Split
sq: Dyfisho Pas Ndarjes

en: Double Any Total
sq: Dyfisho Çdo Total

en: Double Soft
sq: Dyfisho Soft

en: Double click to decrease your wager by %.2f
sq: Kliko dy herë të zvogëlosh bastin me nga %.2f

en: Double click to increase your wager by %.2f
sq: Kliko dy herë për të rritur bastin me nga %.2f

en: Doublets
sq: Dyshet

en: Down
sq: Lëviz poshtë

en: Drawn
sq: Barazim

en: Drawn game!
sq: Barazim!

en: Drop marble
sq: Hidh pllakën

en: Eagle wing
sq: Krah shqiponje

en: Easy
sq: I Lehtë

en: Eat Bonus
sq: Përdor Shpërblimin

en: Eight off
sq: Teta jashtë

en: Elevator
sq: Ashensori

en: Enable _animation
sq: Aktivizo _animimet

en: Enable _sound
sq: Aktivo _tingullin

en: Enable fake bonuses
sq: Aktivizo shpërblimet e rremë

en: Enable fake bonuses.
sq: Aktivizo shpërblimet e rremë.

en: Enable game sounds
sq: Aktivizo tingujt e lojës

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
sq: Aktivizo tingujt e lojës. Luaj tingujt për ndodhi të ndryshme gjatë lojës.

en: Enable or disable sound
sq: Aktivizo ose jo tingujt

en: Enable sound
sq: Aktivizo tingujt

en: Enable sound support
sq: Aktivizo tingujt

en: Enable sound support.
sq: Aktivizo tingujt.

en: Enable sounds
sq: Aktivizo tingujt

en: Enable sounds.
sq: Aktivizo tingujt.

en: Enable splats
sq: Aktivizo përplasjet

en: Enable splats. Play a sound and show a "Splat!" on the screen.
sq: Aktivizo përplasjet. Luaj një tingull dhe shfaq një "Përplasje!" në ekran.

en: Error occurred during connect attempt.
sq: Ndodhi një gabim gjatë përpjekjes për tu lidhur.

en: Error occurred during write.
sq: Ndodhi një gabim gjatë shkrimit.

en: Escalator
sq: Zbritësi

en: Extra Life
sq: Jetë Tepër

en: Extra large  (920 x 660)
sq: Shume e madhe  (920 x 660)

en: FILENAME
sq: EMRI I FILE

en: Faces:
sq: Fytyrat:

en: Field size
sq: Madhësia e fushës

en: Fill Screen
sq: Përshtatja ekranit

en: Filling game widget...
sq: Duke mbushur lojën me sende...

en: Finger-twitching good
sq: Ndrydhësh i mirë gishtash

en: First law
sq: Rregulli i parë

en: Fishing wire makes bad dental floss
sq: Nuk mbahen dy kunguj nën një sqetull

en: Fit falling blocks together
sq: Përshtat blloqet që bien bashkë

en: Flags:
sq: Flamujt:

en: Flip final results
sq: Përmbys rezultatet

en: Fortress
sq: Fortesa

en: Fortunes
sq: Mbarësitë

en: Four Bridges
sq: Katër Urat

en: Four-in-a-row
sq: Katër-në-një-rresht

en: Four-in-a-row Preferences
sq: Preferencat e Lojës

en: Fourteen
sq: Katërmbëdhjetë

en: FreeCell Solitaire
sq: Loja FreeCell

en: Full House [25]
sq: Full [25]

en: GNOME Mahjongg
sq: Mahjongg i GNOME

en: GNOME Mines
sq: Minat GNOME

en: GNOME Mines Preferences
sq: Preferencat e "Minat GNOME"

en: GNOME Robots
sq: Robotët GNOME

en: GNOME Robots Game
sq: Loja Robotët GNOME

en: GNOME Robots II
sq: Robotët GNOME II

en: GNOME Robots Preferences
sq: Preferencat e GNOME Robots

en: GNOME Stones
sq: Gurët GNOME

en: GNOME Stones Preferences
sq: Preferencat e Gurët GNOME

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
sq: Nje klon i lojës së njohur Color Lines për GNOME

en: GNOME version (1998):
sq: Versioni GNOME (1998):

en: GNOME version of the Eastern tile game, Mahjongg.
sq: Versioni GNOME i lojës Lindore, Mahjongg.

en: GNOME version of the popular Othello disk flipping game.
sq: Versioni GNOME i lojës së famshme me kthimin e disqeve Othello.

en: GTali Preferences
sq: Preferencat e GTali

en: Game
sq: Loja

en: Game Number:
sq: Numri i Lojës:

en: Game Over
sq: Loja Mbarojë

en: Game Over!
sq: Loja Mbaroi!

en: Game Type
sq: Lloji i Lojës

en: Game _options...
sq: Opcionet e_lojës...

en: Game field
sq: Fusha e lojës

en: Game field from last saved session.
sq: Fusha e lojës nga loja e fundit e shpëtuar.

en: Game level to start on
sq: Niveli i lojës së re

en: Game level to start on.
sq: Niveli i lojës së re.

en: Game name
sq: Emri i lojës

en: Game over
sq: Loja mbaroi

en: Game over!
sq: Loja mbaroi!

en: Game over.
sq: Loja mbaroi.

en: Game paused
sq: Lojë në pushim

en: Game preview
sq: Shikim i parakohshëm i lojës

en: Game preview from last saved session.
sq: Loja e parakohshme që nga loja e fundit e shpëtuar.

en: Game score
sq: Rezultati i lojës

en: Game score from last saved session.
sq: Rezultati i lojës së fundit të shpëtuar.

en: Game speed
sq: Shpejtësia e lojës

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
sq: Shpejtësia e lojës (1=shpejt, 4=ngadalë).

en: Game title
sq: Titulli i Lojës

en: Game to play
sq: Loja për tu luajtur

en: Game type
sq: Lloji i lojës

en: Game type. The name of the game variation to use.
sq: Lloji i lojës. Emri i variantit të lojës.

en: Gataxx Preferences
sq: Preferencat e Gataxx

en: Gay gordons
sq: Gay·gordons

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Generating ...
sq: Duke llogaritur ....

en: Get a hint
sq: Merr një këshillë

en: Get a hint for your next move
sq: Merr një ndihmë për lëvizjen tuaj në vazhdim

en: Get statistics on the current game
sq: Shiko statistikat për lojën e tanishme

en: Glines Preferences
sq: Preferencat e Glines

en: Glines couldn't find image file:
    %s
    
    Please check your Glines installation
sq: Glines nuk mundi të gjejë imazhin:
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e Glines

en: Gnibbles Couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles instalation
sq: Gnibbles nuk Mundi të gjejë file e imazhit:
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e Gnibbles

en: Gnibbles Preferences
sq: Preferencat e Gnibbles

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
sq: Gnibbles nuk mundi të gjejë file e imazhit:
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e Gnibbles

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
sq: Gnibbles nuk mundi të gjejë file e nivelit:
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e Gnibbles

en: Gnometris preferences
sq: Preferencat e Gnometris

en: Grand Total
sq: Totali i Plotë

en: Graphics Theme
sq: Tema e Grafikëve:

en: Gray
sq: Gri

en: Green
sq: I gjelbër

en: Guide a worm around a maze
sq: Drejto një krimb në një labirint

en: Gypsy
sq: Cigan

en: Have you read the help file?
sq: E lexove faqen e ndihmës?

en: Height of grid
sq: Gjatësia e fushës

en: Help
sq: Ndihmë

en: High Contrast
sq: Kontrast i lartë

en: Hint
sq: Udhëzim

en: Hint: Column %d
sq: Udhëzim: Kolona %d

en: Hit
sq: Luaj

en: Hit Soft 17
sq: Godit Soft 17

en: Honor pictures:
sq: Imazhet:

en: Horizontal:
sq: Horizontalisht:

en: How many times do you wish to roll?
sq: Sa herë dëshiron të hedhësh zarin?

en: Huge  (1840 x 1320)
sq: E stërmadhe  (1840 x 1320)

en: Human
sq: Njeriu

en: Human Players
sq: Lojtarët Njerëz

en: I could sure use a backrub right about now...
sq: Mund të përdorja fare mirë një backrub tani...

en: I win!
sq: Fitova!

en: I'm not sure
sq: Nuk jam i sigurtë

en: Iagno Preferences
sq: Preferencat e Iagno

en: Iagno server to use
sq: Serveri Iagno

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
sq: Aktivizo mendimet e IA (Inteligjenca Artificiale).

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
sq: If·you're·ever·lost·and·alone·in·the·woods,·hug·a·tree

en: Image theme:
sq: Tema e Imazhit

en: Image to use as background
sq: Imazhi i sfondit

en: Image to use as background.
sq: Imazhi i sfondit.

en: Image to use for drawing blocks
sq: Imazhi i blloqeve

en: Image to use for drawing blocks.
sq: Imazhi i blloqeve.

en: Increasing Number of Robots per Level
sq: Numri Rritës i Robotëve për çdo Nivel

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
sq: Numri Rritës i Robotëve të Llojit 1 për çdo Nivel

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
sq: Numri Rritës i Robotëve të Llojit 2 për çdo Nivel

en: Initial Number of Robots
sq: Numri Fillestar i Robotëve

en: Initial Number of Safe Teleports
sq: Numri Fillestar i Teletransportimeve të Sigurta

en: Initial Number of Type 1 Robots
sq: Numri Fillestar i Robotëve të Llojit 1

en: Initial Number of Type 2 Robots
sq: Numri Fillestar i Robotëve të Llojit 2

en: Invalid game data (move)
sq: Të dhëna të pavlefshme (lëvizje)

en: Invalid game data (set_peer)
sq: Të dhëna të pavlefshme (set_peer)

en: Invalid move attempted
sq: Lëvizje e pavlefshme

en: It's a draw!
sq: Barazim!

en: Jamestown
sq: Jamestoën

en: Joker icon:
sq: Ikona e Xholit:

en: Joystick device
sq: Dispozitivi i joystick

en: Joystick device:
sq: Dispozitivi i Joystick

en: Joystick switch level
sq: Niveli i çelësit të joystick-ut

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
sq: Just·because·a·crosswalk·looks·like·a·hopscotch·board·doesn't·mean·it·is·one

en: Key press to drop a marble.
sq: Tasti për të hedhur një pllakë

en: Key press to move left.
sq: Tasti për të lëvizur majtas.

en: Key press to move right.
sq: Tasti për të lëvizur djathtas.

en: Key to hold
sq: Tasti për tu mbajtur shtypur

en: Key to move E
sq: Tasti për të lëvizur L

en: Key to move N
sq: Tasti për të lëvizur V

en: Key to move NE
sq: Tasti për të lëvizur VL

en: Key to move NW
sq: Tasti për të lëvizur VP

en: Key to move S
sq: Tasti për të lëvizur J

en: Key to move SE
sq: Tasti për të lëvizur JL

en: Key to move SW
sq: Tasti për të lëvizur JP

en: Key to move W
sq: Tasti për të lëvizur W

en: Key to teleport
sq: Tasti i teletransportimit

en: Key to teleport randomly
sq: Tasti për teletransportimin e rastësishëm

en: Key to use for motion down
sq: Tasti për ngadalësimin e lëvizjes

en: Key to use for motion down.
sq: Tasti për ngadalësimin e lëvizjes.

en: Key to use for motion left
sq: Tasti për të lëvizur majtas

en: Key to use for motion left.
sq: Tasti për të lëvizur majtas.

en: Key to use for motion right
sq: Tasti për të lëvizur djathtas

en: Key to use for motion right.
sq: Tasti për të lëvizur djathtas.

en: Key to use for motion up
sq: Tasti për të lëvizur lart

en: Key to use for motion up.
sq: Tasti për të lëvizur lart.

en: Key to wait
sq: Tasti për të pritur

en: Keyboard
sq: Tastiera

en: Keyboard Controls
sq: Kontrollet e Tastierës

en: Keyboard control
sq: Kontrolli i tastierës

en: Keyboard controls
sq: Kontrolli i tastierës

en: Kills Required While Waiting to Get A Safe Teleport
sq: Vrasjet Kërkohen Në Pritje të Një Teletransporti të Sigurtë

en: King albert
sq: Mbreti albert

en: LEVEL
sq: NIVELI

en: Lady jane
sq: Zonja jane

en: Large
sq: E madhe

en: Large  (736 x 528)
sq: E madhe  (736 x 528)

en: Large Straight [40]
sq: Drejt i Madh [40]

en: Left
sq: Majtas

en: Level Complete
sq: Nivel i Përfunduar

en: Level completed. Well done.
sq: Nivel i plotësuar. Bravo.

en: Level of Player One
sq: Niveli i Lojtarit Një

en: Level of Player Two
sq: Niveli i Lojtarit Dy

en: Level of black player
sq: Niveli i lojtarit të zi

en: Level of white player
sq: Niveli i lojtarit të bardhë

en: Level one
sq: Niveli një

en: Level three
sq: Niveli tre

en: Level to start with
sq: Niveli fillestar

en: Level to start with.
sq: Niveli fillestar.

en: Level two
sq: Niveli dy

en: Level:
sq: Niveli:

en: Light
sq: I Bardhi

en: Light must pass, Dark's move
sq: I Bardhi pas, lëviz i Ziu

en: Light player wins!
sq: I bardhi fiton!

en: Light's move
sq: Lëviz i bardhi

en: Light:
sq: I Bardhi:

en: Lines
sq: Rreshta

en: Lines:
sq: Rreshta:

en: Lives:
sq: Jetë:

en: Look both ways before you cross the street
sq: Mat shtatë herë dhe prit një herë

en: Lose
sq: Humbje

en: Lower Total
sq: Totali i Poshtëm

en: Main game:
sq: Loja kryesore:

en: Maps
sq: Hartat

en: Marbles
sq: Pllakat

en: Match five balls of the same color in a row to score!
sq: Përko pesë topa të të njejtës ngjyrë në një rresht për të shënuar!

en: Maximum Number of Robots
sq: Numri Maksimal i Robotëve

en: Maximum Number of Safe Teleports
sq: Numri Maksimal i Teletransportimeve të Sigurtë

en: Maximum Number of Type 1 Robots
sq: Numri Maksimal i Robotëve të Llojit 1

en: Maximum Number of Type 2 Robots
sq: Numri Maksimal i Robotëve të Llojit 2

en: Maybe they're all mines ...
sq: Ndoshta janë të gjitha mina ...

en: Maze
sq: Labirint

en: Me
sq: Unë

en: Medium
sq: Mesatare

en: Medium  (460 x 330)
sq: Mesatare  (460 x 330)

en: Mine through dirt and collect gems.
sq: Futu në minierë dhe mblidh gurë të çmuar.

en: Mines
sq: Minat

en: Modify the options for this game
sq: Ndrysho opcionet për këtë lojë

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
sq: Ekrani nuk të jep Vitaminë D -- drita e diellit po...

en: Monte carlo
sq: Montekarlo

en: More Marbles
sq: Më Shumë Pllaka

en: Move %s %s.
sq: Lëviz %s %s.

en: Move %s onto %s.
sq: Lëviz %s përmbi %s.

en: Move _Left
sq: Lëviz _Majtas

en: Move _Right
sq: Lëviz _Djathtas

en: Move a King on to the empty Tableau slot
sq: Lëviz Derrin në një slot Tabloje bosh

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
sq: Lëviz një tufë letrash në një slot Tabele bosh

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
sq: Lëviz një letër nga rezervat në një slot tabelëje bosh

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
sq: Lëviz një letër ose një grumbull letrash në një slot bosh

en: Move a card to an empty temporary slot
sq: Lëviz një letër tek një slot bosh i përkohshëm

en: Move a card to the Foundation
sq: Lëviz letrën në Themel

en: Move card from Waste
sq: Hiq letrën nga Koshi

en: Move left
sq: Lëviz majtas

en: Move right
sq: Lëviz djathtas

en: Move something into the empty Tableau slot
sq: Lëviz diçka në slotin bosh të Tabelës

en: Move something on to an empty reserve
sq: Lëviz diçka në një rezervë të re

en: Move the pieces down
sq: Lëviz gurët poshtë

en: Move the pieces left
sq: Lëviz gurët majtas

en: Move the pieces right
sq: Lëviz gurët djathtas

en: Move the pieces up
sq: Lëviz gurët lart

en: Move waste back to stock
sq: Kthe mbetjen në rezervë

en: Move waste on to a reserve slot
sq: Lëviz koshin tek sloti i rezervave

en: Move waste to stock
sq: Lëviz koshin tek rezervat

en: Move ~a off the board
sq: Hiq një letër nga tabela

en: Move ~a to an empty field
sq: Lëviz ~a në një fushë bosh

en: Move ~a to an empty foundation
sq: Lëvize ~a tek një bazë bosh

en: Moveable Junkheaps
sq: Junkheaps e Lëvizshëm

en: Moves Left:
sq: Lëvizjet e Mbetura:

en: Moves:
sq: Lëvizje:

en: My second day
sq: Dita ime e dytë

en: N/A
sq: Mungon

en: NAME
sq: EMRI

en: NUMBER
sq: NUMRI

en: Name
sq: Emri

en: Neighbor
sq: Fqinj

en: Neither your chosen game nor the default game could be loaded.
sq: As loja e zgjedhur as loja e zakonshme nuk mundi të ngarkohej.

en: Network initialization complete.
sq: Fillimi i rrjetit mbaroi.

en: Network shutdown in progress.
sq: Duke mbyllur rrjetin.

en: Never blow in a dog's ear
sq: Mos i fryj zjarrit

en: New
sq: E re

en: New Game
sq: Lojë e Re

en: New game
sq: Lojë e re

en: New game started
sq: Filloi lojë e re

en: New game with _seed...
sq: Lojë e re me _lule...

en: New net_work game
sq: Lojë e re në r_rjet

en: Next Balls:
sq: Topi Tjetër:

en: Nibbles
sq: Kafshatat e vogla

en: Nibbles newbie
sq: Fillestar

en: Nightfall
sq: Errësira

en: No
sq: Jo

en: No game data could be found.
sq: Nuk u gjet asnjë e dhënë loje.

en: No game server defined
sq: Nuk u caktua asnjë server loje

en: No hint available
sq: Asnjë udhëzim

en: No hint available right now
sq: Asnjë këshillë e gatshme deri tani

en: No stones selected
sq: Asnjë gur i zgjedhur

en: None
sq: Asnjë

en: Not too shabby
sq: Jo aq veteran

en: Num Rolls
sq: Numri i Hedhjeve

en: Number of Free Safe Teleports per Level
sq: Numri i Teletransportimeve të Sigurtë në Dispozicion pëe Nivel

en: Number of computer opponents
sq: Numri i kundërshtarëve

en: Number of human opponents
sq: Numri i kundërshtarëve njerëz

en: Number of mines
sq: Numri i minave

en: Number of mines:
sq: Numri i minave:

en: Number of opponents:
sq: Numri i kundërshtarëve:

en: Number of players
sq: Numri i lojtarëve

en: Number of players.
sq: Numri i lojtarëve.

en: Number of players:
sq: Numri i lojtarëve:

en: Number of pre-filled rows:
sq: Numri i rreshtave të paraplotësuar:

en: Odessa is a better game.  Really.
sq: Odessa është vërtet një lojë e bukur.

en: Operation
sq: Veprimi

en: Options
sq: Opcionet

en: Orange
sq: Portokalli

en: Original Atari caves
sq: Shpellat origjinale Atari

en: Original idea from KDE's same game program.
sq: Klon i lojës së njëjtë marrë nga KDE.

en: Partial
sq: I pjesshëm

en: Pause
sq: Pezullo

en: Pause game
sq: Pusho lojën

en: Paused
sq: E pezulluar

en: Peer introduction complete
sq: Hyrja në peer mbaroi

en: Percentage:
sq: Përqindja:

en: Piece flipping
sq: Guri që përmbyset

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
sq: Vendos letrat mbi tabelë për të filluar një dorë poker

en: Place something on empty slot
sq: Vendos diçka në një slot bosh

en: Place something on to the empty Tableau slot
sq: Vendos diçka mbi slotin bosh të Tabelës

en: Place your wager or deal a hand
sq: Vendos bastin ose shpërnda një dorë

en: Plait
sq: Gërshet

en: Play a game of Reversi
sq: Luaj lojën Reversi

en: Play a poker-style dice game
sq: Luaj një lojë të stilit poker më zare

en: Play a puzzle game matching tiles together
sq: Luaj një lojë puzzle duke përkuar pllakat së bashku

en: Play a sound when two robots collide
sq: Luaj një tingull kur dy robotë përplasen

en: Play levels in random order
sq: Luaj nivelet rastësisisht

en: Play levels in random order.
sq: Luaj nivelet rastësisisht.

en: Play many different solitaire games
sq: Lojra të shumta solitaire

en: Play on a 2×2 board
sq: Luaj në një fushë 2x2

en: Play on a 3×3 board
sq: Luaj në një fushë 3x3

en: Play on a 4×4 board
sq: Luaj në një fushë 4x4

en: Play on a 5×5 board
sq: Luaj në një fushë 5x5

en: Play on a 6×6 board
sq: Luaj në një fushë 6x6

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
sq: Aktivizo tingujt për ngjarje si mbarimi i një niveli apo fundi i lojës.

en: Play sounds for major events
sq: Aktivizo tingujt për veprimet kryesore

en: Play the casino card game Blackjack
sq: Luaj lojën e kazinosë Blackjack

en: Play the most common, and potentially the most annoying, sound.
sq: Luaj shumicën e tingujve (ndoshta të mërzitshme).

en: Play the popular FreeCell card game
sq: Luaj lojën e famshme të letrave FreeCell

en: Player Dead
sq: Lojtar i Vdekur

en: Player Names
sq: Emrat e Lojtarëve

en: Player One:
    %s
sq: Lojtari Një:
    %s

en: Player Teleport
sq: Teltransportim i Lojtarit

en: Player Two:
    %s
sq: Lojtari Dy:
    %s

en: Player expected values
sq: Vlerat e pritura nga lojtari

en: Player wins!
sq: Lojtari fiton!

en: Playing %d×%d board
sq: Duke luajtur në fushën %dx%d

en: Playing level %s
sq: Duke luajtur nivelin %s

en: Please check your Blackjack installation
sq: Të lutem kontrollo instalimin e Blackjack

en: Please check your GConf configuration, specifically that the schemas have been installed correctly.
sq: Të lutem kontrollo konfigurimin e GConf, veçanërisht nëse skemat janë instaluar saktësisht.

en: Please fill in empty pile first.
sq: Të lutem mbush stivën bosh së pari.

en: Please make sure that GNOME Stones is correctly installed.
sq: Të lutem kontrollo nëse Gurët GNOME është instaluar saktë.

en: Preferences
sq: Preferimet

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
sq: Parandalo lëvizje aksidentale që të vrasin.

en: Prevent all dangerous moves
sq: Parandalo të gjitha lëvizjet e rrezikshme

en: Prevent some dangerous moves
sq: Parandalo lëvizje të rrezikshme

en: Prevents all moves that result in getting killed.
sq: Parandalo të gjitha lëvizjet që të vrasin.

en: Preview next block
sq: Parashiko bllokun që vjen

en: Property
sq: Pronësitë

en: Purple
sq: Vjollcë

en: Push
sq: Shtyj

en: Puzzle solved!
sq: Puzzle u zgjidh!

en: Puzzle solved! Well done!
sq: Puzzle u zgjidh! Të lumtë!

en: Pyramid's Walls
sq: Muret e Piramidës

en: Quick Moves (cut computer delay in half)
sq: Lëvizje të Shpejta (dy herë më të shpejta)

en: Quick deals (no delay between each card)
sq: Shpërndarje të shpejta (pa vonesë midis çdo letre)

en: Quick moves
sq: Lëvizje të shpejta

en: Random Teleport
sq: Teletransport I Rastësishëm

en: Rank font:
sq: Gërma e rangut:

en: Red
sq: I kuq

en: Red Dragon
sq: Dragoi i Kuq

en: Redeals left:
sq: Rishpërndan majtas:

en: Redo
sq: Përsërite

en: Redo the undone move
sq: Përsërit veprimin e anulluar

en: Remaining:
sq: Të Mbetura:

en: Remove colored balls from the board by forming lines
sq: Hiq topat me ngjyrë nga tabela duke krijuar rreshta

en: Remove groups of balls to try and clear the screen
sq: Hiq grupe topash për të pastruar ekranin

en: Remove the aces
sq: Hiq asat

en: Remove the eights
sq: Hiq tetat

en: Remove the fives
sq: Hiq pesat

en: Remove the fours
sq: Hiq katrat

en: Remove the jacks
sq: Hiq fantat

en: Remove the kings
sq: Hiq derrat

en: Remove the nines
sq: Hiq nëntat

en: Remove the queens
sq: Hiq çupat

en: Remove the sevens
sq: Hiq shtatat

en: Remove the sixes
sq: Hiq gjashtat

en: Remove the tens
sq: Hiq dhjetat

en: Remove the threes
sq: Hiq treshat

en: Remove the twos
sq: Hiq dyshat

en: Reserve left:
sq: Rezervon majtas:

en: Reshuffle cards
sq: Përzie letrat

en: Resplit
sq: Rindaji

en: Resplit Aces
sq: Rinda Asat

en: Restart
sq: Rifillo

en: Restart game
sq: Rinis lojën

en: Restart the current level
sq: Rinis nivelin e tanishëm

en: Restart the game
sq: Rifillo lojën

en: Restoring preferences...
sq: Duke rivendosur preferencat...

en: Results
sq: Rezultatet

en: Return cards to Stock
sq: Ktheji letrat tek Rezervat

en: Right
sq: Djathtas

en: Robot Score
sq: Rezultati i Robotëve

en: Robot Score When Splatted
sq: Rezultati i Robotëve kur Përplasen

en: Robot Score When Waiting
sq: Rezultati i Robotëve Në Pritje

en: Robot has been Splatted!
sq: Roboti u Përplas!

en: Robot image theme
sq: Tema e imazhit të robotit

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
sq: Tema e imazhit të robotit. Tema e imazheve për robotët.

en: Robots
sq: Robotët

en: Roll!
sq: Hidh!

en: Rotate blocks counterclockwise
sq: Rrotullo blloqet kundrejt akrepave

en: Royal east
sq: Lindja mbretërore

en: Rules
sq: Rregullat

en: SIZE
sq: MADHЁSIA

en: S_tatistics...
sq: S_tatistikat...

en: Safe Teleports:
sq: Teletransportimet e Sigurta:

en: Same GNOME
sq: GNOME e Njëjtë

en: Same GNOME Preferences
sq: Preferencat e lojës

en: Same GNOME can't load the image file:
    %s
    
    Please check your Same GNOME installation
sq: GNOME e Njëjtë nuk gjeti imazhin:
    %s
    
    Të lutem kontrollo instalimin e lojës.

en: Scanning private game directory...
sq: Duke kontrolluar kartelën private të lojës...

en: Scanning private object directory...
sq: Duke kontrolluar kartelën private të objekteve...

en: Scanning public game directory...
sq: Duke kontrolluar kartelën publike të lojës...

en: Scanning public object directory...
sq: Duke kontrolluar kartelën publike të objekteve...

en: Score Required To Get A Safe Teleport
sq: Rezultati Kërkohet për të Patur një Teletransportim të Sigurtë

en: Score:
sq: Pikët:

en: Scores
sq: Rezultatet

en: Scorpion
sq: Akrepi

en: Scroll method
sq: Mënyra e lëvizjes

en: Scuffle
sq: Grindje

en: Seconds left: %d
sq: Sekondat e mbetura: %d

en: Seed
sq: Lulja

en: Select
sq: Zgjidh

en: Select "New game" from the "Game" menu to begin.
sq: Zgjidh "Lojë e re" nga menuja "Lojë" për të filluar.

en: Select Game
sq: Zgjidh Një Lojë

en: Select Map
sq: Zgjidh një Hartë

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
sq: Zgjidh një letër nga rezervat për stivën e parë

en: Select a different game
sq: Zgjidh një lojë të ndryshme

en: Select dice to re-roll, press Roll!, or select score slot.
sq: Zgjidh zarin për ta ri-hedhur, shtyp Hidh!, ose zgjidh rezultatin.

en: Set game configuration
sq: Cakto konfigurimin e lojës

en: Set game scenario
sq: Cakto skenarin e lojës

en: Set starting level (1-10)
sq: Cakto nivelin fillestar (1-10)

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
sq: Aktivizoje për të bërë të mundur shënimin e katrorëve si të panjohur.

en: Set your wager and click in the white outline to deal a new hand.
sq: Vendos bastin dhe kliko mbi linjën e bardhë për të shpërndarë një dorë të re.

en: Set your wager or click on the cards to deal a new hand.
sq: Vendos bastin ose kliko mbi letrat për të shpërndarë një dorë të re.

en: Setup
sq: Përgatitje

en: Show grid
sq: Shfaq rrjetën

en: Show high scores and exit
sq: Shfaq rezultatet më të larta dhe dil

en: Show or hide the tool bar
sq: Shfaq ose fshih panelin e veglave

en: Show or hide the toolbar
sq: Shfaq ose fshih kutizën e veglave

en: Show tool bar
sq: Shfaq kutizën e veglave

en: Shu_ffle tiles
sq: Për_ziej gurët

en: Shuffle
sq: Përziej

en: Shuffle tiles
sq: Përziej gurët

en: Sir tommy
sq: Zoti tommy

en: Size of board (2-6)
sq: Madhësia e fushës (2-6)

en: Size of game tiles
sq: Madhësia e pllakave

en: Size of game tiles.
sq: Madhësia e pllakave.

en: Size of the board (1=small, 3=large)
sq: Madhësia e fushës (1=e vogël, 3=e madhe)

en: Small
sq: E vogël

en: Small  (368 x 264)
sq: E vogël  (368 x 264)

en: Small Straight [30]
sq: Drejtë i Vogël [30]

en: Smooth scrolling
sq: Lëvizje e lëmuar

en: Soft
sq: Butë

en: Sokoban levels:
sq: Nivelet e Sokoban:

en: Sol_ve
sq: Zgj_idh

en: Solve puzzles by sliding blocks
sq: Zgjidh puzzle duke rrëshqitur blloqe

en: Solve the game
sq: Zgjidh lojën

en: Sorry, I was unable to find a playable configuration.
sq: Më fal, nuk arrita të gjej një konfigurim loje.

en: Sorry, full column
sq: Më fal, kolonë plot

en: Sound
sq: Zëri

en: Speed
sq: Shpejtësia

en: Spider
sq: Merimanga

en: Split
sq: Ndaje dorën

en: Stagger flips
sq: Kthime të dyshimta

en: Stand
sq: Mos luaj

en: Start a new game
sq: Fillo një lojë të re

en: Start a new game giving a seed number...
sq: Fillo një lojë të re duke dhënë numrin e luleve...

en: Start cave
sq: Shpella fillestare

en: Start this game over
sq: Fillo këtë lojë nga fillimi

en: Starting Level:
sq: Niveli Fillestar:

en: Starting level:
sq: Pikënisja:

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Statistics of games played
sq: Statistikat e lojrave të përfunduara

en: Stock left:
sq: Letrat rezervë:

en: Stock left: 0
sq: Letrat rezervë: 0

en: Stones
sq: Gurët

en: Straight up
sq: I drejtë

en: Streets and alleys
sq: Rrugë dhe rrugica

en: Suggest a move
sq: Këshillo një lëvizje

en: Suit font (large):
sq: Gërma e veshjes (e gjërë):

en: Suit font (medium):
sq: Gërma e veshjes (e mesme):

en: Suit font (small):
sq: Gërma e veshjes (e vogël):

en: Surrender
sq: Dorëzohu

en: Switch level:
sq: Ndrysho nivel:

en: Teleport
sq: Teletransporti

en: Template
sq: Shabllon

en: Ten across
sq: Dhjeta përtej

en: The Same GNOME
sq: GNOME e Njëjtë

en: The amount of money in your bank
sq: Shuma e lekëve në llogarinë tënde

en: The amount of money in your bank.
sq: Shuma e lekëve në llogarinë tënde.

en: The best option is to double down
sq: Mundësia më e mirë është të dyfishosh

en: The best option is to hit
sq: Mundësia më e mirë është të luash

en: The best option is to split
sq: Mundësia më e mirë është të ndash dorën

en: The best option is to stand
sq: Mundësia më e mirë është mos luash

en: The best option is to surrender
sq: Mundësia më e mirë është të dorëzohesh

en: The cave is corrupted: %s is missing.
sq: Shpella ka difekt: mungon %s.

en: The cave you are trying to load includes an object, that wasn't declared.
sq: Shpella që po përpiqesh të ngarkosh përmban një objekt, që nuk ishte deklaruar.

en: The cave you are trying to load it to big for this game.
sq: Shpella që po përpiesh të ngarkosh është shumë e madhe për këtë lojë.

en: The default configuration values could not be retrieved correctly.
sq: Vlerat e konfigurimit të prezgjedhur nuk mundën të lexohen rregullisht.

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
sq: Dendësia e blloqeve në fillim të lojës. Vlera shkon midis 0 (asnjë bllok) dhe 10 (për një rresht të mbushur me blloqe).

en: The density of filled rows
sq: Dendësia e rreshtave të mbushur

en: The full path and filename of game to load.
sq: Vendodhja e plotë dhe emri i lojës për tu ngarkuar.

en: The game file to use
sq: File i lojës për përdorim

en: The game is over.
    No hints are available
sq: Loja mbaroi.
    Nuk ka më këshilla

en: The game was a draw.
sq: Barazim.

en: The height of the main window.
sq: Gjatësia e dritares kryesore.

en: The height of the playing window in pixels. At minimum it should be 240.
sq: Gjatësia e dritares në piksel. Minimumi duhet të jetë 240

en: The height of the window
sq: Gjatësia e dritares

en: The level an analog joystick must reach to be considered "on" when emulating a digital joystick. This takes a value between 0.0 and 1.0.
sq: Niveli që një joystick analog duhet të arrijë për tu konsideruar "on" që të imitojë një joystick dixhital. Ky merr një vlerë midis 0.0 dhe 1.0.

en: The name of the key used to hold still. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për tu mbajtur shtypur.

en: The name of the key used to move east. The name is a standard X key name.
sq: Tasti i

en: The name of the key used to move north-east. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i severit X i përdorur për të lëvizur në veri-lindje.

en: The name of the key used to move north-west. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për të lëvizur në veri-perëndim.

en: The name of the key used to move north. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për të lëvizur në veri.

en: The name of the key used to move south-east. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për të lëvizur në jug-lindje.

en: The name of the key used to move south-west. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për të lëvizur në jug-perëndim.

en: The name of the key used to move south. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për të lëvizur në jug.

en: The name of the key used to move west. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për të lëvizur në perëndim.

en: The name of the key used to teleport randomly. The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për teletransportimin e rastësishëm.

en: The name of the key used to teleport safely (if possible). The name is a standard X key name.
sq: Tasti standart i serverit X për teletransportimin e sigurtë (nëse e mundur).

en: The name of the key used to wait. The name is a standard X key name.
sq: Emri i tastit standart i serverit X i përdorur për të pritur.

en: The name of the rules file containing the variation of the rules to play.
sq: Emri i file-it që përmban rregullat e lojës.

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
sq: Emri i file të skemës që përmban lojën solitaire për tu luajtur.

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
sq: Numri i rreshtave që janë të mbushur rastësisht me blloqe në fillim të lojës.

en: The number of rows to fill
sq: Numri i rreshtave për tu mbushur

en: The program GNOME Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
sq: Programi Robotët GNOME nuk mundit të gjejë një konfigurim të saktë loje.Të lutem kontrollo nëse loja është instaluar korrektësisht.

en: The remote player disconnected
sq: Lojtari matanë u shkëput

en: The requested height of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 200 pixels high.
sq: Gjatësia e kërkuar e dritares në piksel.

en: The requested width of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 320 pixels wide.
sq: Gjerësia e kërkuar e dritares në piksel.

en: The scroll method, valid values are "atari_scroll", "smooth_scroll" and "center_scroll".
sq: Mënyra e lëvizjes, vlera të vlefshme janë "lëvizje_atari", "lëvizje_lëmuar" dhe "lëvizje_qendrore".

en: The size of the playing grid
sq: Madhësia e fushës së lojës

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid. The valid values are 2 to 8, anything else gets set to 3.
sq: Vlera e këtij çelësi përdoret për të caktuar madhësinë e fushës së lojës. Vlerat e vlefshme janë nga 2 tek 8, çdo gjë tjetër është 3.

en: The variation of the rules file to use
sq: Larmia e file-it të rregullave në përdorim

en: The width of the main window.
sq: Gjerësia e dritares krysore.

en: The width of the playing window in pixels. At minimum it should be 320.
sq: Gjerësia e dritares në piksel. Minimumi duhet të jetë 320.

en: The width of the window
sq: Gjerësia e dritares

en: Theme
sq: Tema

en: Theme ID
sq: ID e Temës

en: Themes
sq: Temat

en: There are no more moves.
sq: Nuk ka më lëvizje.

en: There are no safe locations to teleport to!!
sq: Nuk ka më vende të sigurta teletransportimi!!

en: There are no teleport locations left!!
sq: Nuk kanë ngelur më teletransportime!!

en: There was an error accessing GConf: %s
sq: Ndodhi një gabim gjatë futjes në GConf: %s

en: These tiles don't match.
sq: Këto gurë nuk përkojnë.

en: Thieves
sq: Hajdutët

en: Thinking...
sq: Duke u menduar...

en: Thirteen
sq: Trembëdhjetë

en: This game does not have hint support yet.
sq: Kjo lojë nuk përmban këshilla.

en: This game is unable to provide a hint.
sq: Kjo lojë nuk është në gjendje të japë një këshillë.

en: This game uses a deprecated hint method (case 3).
    Please file a bug at http://bugzilla.gnome.org including this message and
    the name of the game you where playing (look in the title bar if you 
    aren't sure).
sq: Kjo lojë përdor një mënyrë këshillash të papërdorshme (rasti 3).
    Të lutem dërgo një bug tek http://bugzilla.gnome.org duke përfshirë këtë mesaz
     dhe emrin e lojës që po luanit (kontrollo titullin e kornizës nëse nuk je i sigurtë).

en: This is GNOME Stones
sq: Kjo është Gurët GNOME

en: This new mapset will take effect when you start a new game, or when Mahjongg is restarted.
sq: Kjo hartë e re do ketë efekt kur nis një lojë tjetër, ose kur Mahjongg riniset.

en: Three card deals
sq: Shpërndarje tre letrash

en: Thumb and pouch
sq: Gishti i madh dhe xhepi

en: Tic-Tac-Toe
sq: Tic- Tac- Toe

en: Tile Set
sq: Kompleti i Gurëve

en: Tile set:
sq: Seti i gurit:

en: Tiles
sq: Gurët

en: Tiles Left:
sq: Gurët e Mbetur:

en: Tiles:
sq: Gurët:

en: Tileset
sq: Seti i pllakave

en: Tileset to use.
sq: Seti i pllakave në përdorim.

en: Time between moves
sq: Koha midis lëvizjeve

en: Time between moves in milliseconds.
sq: Koha midis lëvizjeve në milisekonda.

en: Time:
sq: Koha:

en: Tiny  (184 x 132)
sq: E vockël  (184 x 132)

en: Total
sq: Gjithsej

en: Total:
sq: Gjithsej:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
sq: Tourniquets·are·not·recommended·unless·in·the·direst·emergency

en: Try a new game
sq: Provo një lojë të re

en: Try moving card piles around
sq: Përpiqu të lëvizësh stivat e letrave përreth

en: Try moving cards down from the foundation
sq: Përpiqu të lëvizësh letrat nga baza

en: Try rearranging the cards
sq: Provo të rregullosh sërish letrat

en: Tutorial caves
sq: Shpella provë

en: Type 1 Robot Score
sq: Rezultati i Robotëve të Llojit 1

en: Type 1 Robot Score When Splatted
sq: Rezultati i Robotëve të Llojit 1 kur Përplasen

en: Type 1 Robot Score When Waiting
sq: Rezultati i Robotëve të Llojit 1 Në Pritje

en: Type 2 Robot Score
sq: Rezultati i Robotëve të Llojit 2

en: Type 2 Robot Score When Splatted
sq: Rezultati i Robotëve të Llojit 2 kur Përplasen

en: Type 2 Robot Score When Waiting
sq: Rezultati i Robotëve të Llojit 2 Në Pritje

en: Unable to load image:
    %s
sq: I pamundur ngarkimi i imazhit:
    %s

en: Undo
sq: Anullo

en: Undo previous move
sq: Zhbëj lëvizjen e mëparshme

en: Undo the last move
sq: Anullo lëvizjen e fundit

en: Union square
sq: Sheshi i bashkimit

en: Unknown color
sq: Ngjyrë e panjohur

en: Unknown suit
sq: Veshje e panjohur

en: Unknown value
sq: Vlerë e panjohur

en: Up
sq: Sipër

en: Upper total
sq: Totali i Sipërm

en: Use "I'm not sure" flags.
sq: Përdor flamujt "S'jam i sigurtë".

en: Use Left Hand Keys
sq: Përdor Tastet për Dorën e Majtë

en: Use Original Robots Keys
sq: Përdor Tastet Origjinale të Robotëve

en: Use a quick deal
sq: Përdor një shpërndarje të thjeshtë

en: Use a quick deal with no delay between each card.
sq: Përdor një shpërndarje të shpejtë pa vonesa ndërmjet çdo letre.

en: Use fast moves
sq: Përdor lëvizje të shpejta

en: Use quick moves
sq: Përdor lëvizjet e shpejta

en: Use random block colors
sq: Përdor ngjyra të rastësishme blloqesh

en: Use relative movement
sq: Përdor lëvizje relative

en: Use relative movement (ie. left or right only).
sq: Përdor lëvizje relative (p.sh. vetëm majtas apo djathtas).

en: Use safe moves
sq: Përdor lëvizjet e sigurta

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
sq: Përdor lëvizjet e sigurta. Lëvizjet e sigurta do të të ndihmojnë për të shmangur vdekjen e lojtarit nga ndonjë gabim. Nëse përpiqesh të bësh një lëvizje që do ishte fatale, kur gjendet një lëvizje e sigurtë, nuk do lejohesh të vazhdosh më tej.

en: Use super safe moves
sq: Përdor lëvizje tejet të sigurta

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
sq: Përdor lëvizjet tejet të sigurta. Lojtari njoftohet kur nuk ka lëvizje të sigurta dhe e vetmja mundësi është teletransporti.

en: Use the Keypad
sq: Përdor Tastierën e vogël të Numrave

en: Use the unknown flag
sq: Përdor flamurin e panjohur

en: Value
sq: Vlera

en: Variation on game rules
sq: Ndryshim në rregullat e lojës

en: Vertical:
sq: Vertikalisht:

en: Victory!!
sq: Fitore!!

en: Wager:
sq: Basti:

en: Wait
sq: Prit

en: Warn when tiles don't match
sq: Paralajmëron kur gurët nuk përputhen

en: Warnings
sq: Paralajmërime

en: Welcome to GNOME Klotski
sq: Mirësevjen tek GNOME Klotski

en: Welcome to GNOME Mahjongg!
sq: Mirë se vjen tek Mahjongg i GNOME!

en: Welcome to Glines!
sq: Mirë se vjen tek Glines!

en: Welcome to Gnect!
sq: Mirë se erdhe tek Gnect!

en: Welcome to Iagno!
sq: Mirësevjen tek Iagno!

en: Welcome to Same GNOME!
sq: Mirë se vjen tek GNOME e Njëjtë!

en: Welcome to gataxx!
sq: Mirë se vjen tek gataxx!

en: What card style to use
sq: Lloji i stilit të letrave

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
sq: When·without·a·stapler,·a·staple·and·a·ruler·will·work

en: Whether or not to flip final results.
sq: Nëse duhet të përmbysë rezultatet përfundimtare apo jo.

en: Whether or not to play event sounds.
sq: Nëse tingujt e lojës duhen aktivizuar apo jo.

en: Whether or not to show the tool bar.
sq: Nëse kutiza e veglave duhet shfaqur apo jo.

en: Whether or not to show the toolbar
sq: Të shfaqet apo jo kutiza e veglave

en: Whether or not to show the toolbar.
sq: Të·shfaqet·apo·jo·kutiza·e·veglave.

en: Whether or not to use animation.
sq: Nëse duhet përdorur apo jo animimi.

en: Whether or not to use quick moves.
sq: Nëse duhet të përdorë apo jo lëvizje të shpejta.

en: Whether to give blocks random colors
sq: Nëse blloqet duhen ngjyrosur rastësisht

en: Whether to give blocks random colors.
sq: Nëse blloqet duhen ngjyrosur rastësisht.

en: Whether to preview the next block
sq: Shfaq bllokun që vjen më pas

en: Whether to preview the next block.
sq: Shfaq bllokun që vjen më pas.

en: Whether to rotate counter clock wise
sq: Rrotullo numuruesin sipas akrepave

en: Whether to rotate counter clock wise.
sq: Rrotullo numuruesin sipas akrepave.

en: Whitehead
sq: Kokëbardhi

en: Width of grid
sq: Gjerësia e fushës

en: Will o the wisp
sq: Will·o·the·wisp

en: Win
sq: Fitore

en: Window height
sq: Gjatësia e dritares

en: Window width
sq: Gjerësia e dritares

en: Wins:
sq: Fitore:

en: Worm
sq: Krimbi

en: Worm %d:
sq: Krimbi %d:

en: Worm Death
sq: Vdekja e Krimbit

en: Worm Reverse
sq: Kthimi Mbrapsht i Krimbit

en: Worm Teleport
sq: Teletransporti i Krimbit

en: Worm color:
sq: Ngjyra e krimbit:

en: Worst:
sq: Më i dobti:

en: Would you like insurance?
sq: Do dëshiroje sigurim?

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: janusz.gorycki@intel.com
sq: Ja përkushtoj gruas time, Matylda
    Dërgoni komente dhe raporte gabimesh tek: janusz.gorycki@intel.com

en: X location of window
sq: Vendndodhja X e dritares

en: Y location of window
sq: Vendndodhja Y e dritares

en: Yellow
sq: I verdhë

en: Yes
sq: Po

en: Yield
sq: Prodhim

en: You
sq: Ti

en: You Cannot Change the Game Type When Playing
sq: Nuk Mund të Ndryshosh Llojin e Lojës Duke Luajtur

en: You are searching for a %s.
sq: Po kërkon për %s.

en: You gained an extra life!
sq: Fitove një jetë më tepër!

en: You may be able to select a different game from the preferences dialog.
sq: Mund të zgjedhësh lojra të ndryshme nga dialogu i preferencave.

en: You win!
sq: Fitove!

en: You won!!!
sq: Fitove!!!

en: You're only allowed three rolls! Select a score box.
sq: Lejohen vetëm tre hedhje zaresh! Zgjidh pikët.

en: Your move...
sq: Rradha jote...

en: Zero corresponds to no animations, one is partial animations, two is complete animations.
sq: Zero nënkupton pa animime, një: animime të pjesshme, dy është animimë të plota.

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
sq: Zero është njeri, nga një deri më tre i përket nivelit të lojtarit kompjuter.

en: [Human,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]
sq: [Njeriu,Arbeni,Besniku,Lindita,Dritani,Jeta]

en: _2×2
sq: _2x2

en: _3×3
sq: _3x3

en: _4×4
sq: _4x4

en: _5×5
sq: _5x5

en: _6×6
sq: _6x6

en: _Advanced
sq: I _Përparuar

en: _Appearance
sq: _Pamja

en: _Cards...
sq: _Letrat...

en: _Down
sq: _Poshtë

en: _Drop
sq: _Lësho

en: _Game
sq: _Loja

en: _Left
sq: _Majtas

en: _Medium
sq: _Mesatarisht

en: _Misc.
sq: _Të ndryshme

en: _Move
sq: _Lëvize

en: _Novice
sq: _Fillestar

en: _Players
sq: _Lojtarët

en: _Reset
sq: _Nga fillimi

en: _Restart level
sq: _Rinis nivelin

en: _Right
sq: _Djathtas

en: _Rules
sq: _Rregullat

en: _Select...
sq: _Zgjidh...

en: _Sound
sq: _Tingujt

en: _Theme:
sq: _Tema:

en: _Toolbar
sq: _Paneli i instrumentëve

en: _Up
sq: _Sipër

en: ace
sq: asi

en: an empty Foundation
sq: një Themel bosh

en: an empty Foundation pile
sq: një stivë Themeli bosh

en: an empty Tableau
sq: një Tablo bosh

en: an empty Tableau pile
sq: një resht Tabele bosh

en: an empty Tableau slot
sq: slot Tabloje bosh

en: an empty bottom slot
sq: një slot fundi bosh

en: an empty corner slot
sq: një slot qoshi bosh

en: an empty foundation
sq: një bazë e re

en: an empty foundation pile
sq: një stivë bosh

en: an empty left slot
sq: një qosh majtas bosh

en: an empty right slot
sq: një qosh djathas bosh

en: an empty slot
sq: një qosh bosh

en: an empty slot on tableau
sq: një slot bosh në tabelë

en: an empty tableau slot
sq: slot tabelëje bosh

en: an empty top slot
sq: një qosh lart bosh

en: and all cards below it
sq: dhe të gjitha letrat poshtë

en: appropriate Foundation pile
sq: Varg baze i përshtatshëm

en: black joker
sq: xholi i zi

en: classic robots
sq: robotë klasikë

en: clubs
sq: spathi

en: cows
sq: lopë

en: diamonds
sq: karro

en: disabled
sq: çaktivizuar

en: eggs
sq: vezë

en: eight
sq: tetë

en: empty foundation
sq: bazë bosh

en: empty slot on foundation
sq: slot bosh në bazë

en: empty slot(s)
sq: slot(e) bosh

en: empty space on tableau
sq: hapësirë bosh në tabelë

en: five
sq: pesë

en: four
sq: katëer

en: gataxx is a GNOME port of the old game ataxx. It is derived from Ian Peters' iagno code.
sq: gataxx është një klon i lojës së vjetër ataxx për GNOME. Vjen nga kodi iagno i Ian Peters.

en: gnome-stones:empty
sq: gnome-stones:bosh

en: gnomekoban:empty,0
sq: gnomekoban:bosh,0

en: gnomes
sq: xhuxha

en: hearts
sq: zemër

en: itself
sq: letra vetë

en: jack
sq: fant

en: king
sq: derr

en: mice
sq: minj

en: nightmare
sq: frikshëm

en: nine
sq: nëntë

en: on to the empty tableau slot
sq: përmbi slotin e tabelës bosh

en: queen
sq: çupë

en: red joker
sq: xhol i kuq

en: robots
sq: robotë

en: robots with safe teleport
sq: robotë me teletransport të sigurtë

en: robots2
sq: robotët2

en: robots2 easy
sq: robotët2 të thjeshtë

en: seven
sq: shtatë

en: six
sq: gjashtë

en: something
sq: diçka

en: spades
sq: maç

en: ten
sq: dhjetë

en: the ace of clubs
sq: asi spathi

en: the ace of diamonds
sq: asi karro

en: the ace of hearts
sq: asi zemër

en: the ace of spades
sq: asi maç

en: the appropriate Foundation pile
sq: vargu i përshtatshëm i Bazës

en: the eight of clubs
sq: teta spathi

en: the eight of diamonds
sq: teta karro

en: the eight of hearts
sq: teta zemër

en: the eight of spades
sq: teta maç

en: the five of clubs
sq: pesa spathi

en: the five of diamonds
sq: pesa karro

en: the five of hearts
sq: pesa zemër

en: the five of spades
sq: pesa maç

en: the foundation pile
sq: stiva e bazës

en: the four of clubs
sq: katra spathi

en: the four of diamonds
sq: katra karro

en: the four of hearts
sq: katra zemër

en: the four of spades
sq: katra maç

en: the jack of clubs
sq: fanti spathi

en: the jack of diamonds
sq: fanti karro

en: the jack of hearts
sq: fanti zemër

en: the jack of spades
sq: fanti maç

en: the king of clubs
sq: derri spathi

en: the king of diamonds
sq: derri karro

en: the king of hearts
sq: derri zemër

en: the king of spades
sq: derri maç

en: the nine of clubs
sq: nënta spathi

en: the nine of diamonds
sq: nënta karro

en: the nine of hearts
sq: nënta zemër

en: the nine of spades
sq: nënta maç

en: the queen of clubs
sq: çupa spathi

en: the queen of diamonds
sq: çupa karro

en: the queen of hearts
sq: çupa zemër

en: the queen of spades
sq: çupa maç

en: the seven of clubs
sq: shtata spathi

en: the seven of diamonds
sq: shtata karro

en: the seven of hearts
sq: shtata zemër

en: the seven of spades
sq: shtata maç

en: the six of clubs
sq: gjashta spathi

en: the six of diamonds
sq: gjashta karro

en: the six of hearts
sq: gjashta zemër

en: the six of spades
sq: gjashta maç

en: the ten of clubs
sq: dhjeta spathi

en: the ten of diamonds
sq: dhjeta karro

en: the ten of hearts
sq: dhjeta zemër

en: the ten of spades
sq: dhjeta maç

en: the three of clubs
sq: treshi spathi

en: the three of diamonds
sq: treshi karro

en: the three of hearts
sq: treshi zemër

en: the three of spades
sq: treshi maç

en: the two of clubs
sq: dyshi spathi

en: the two of diamonds
sq: dyshi karro

en: the two of hearts
sq: dyshi zemër

en: the two of spades
sq: dyshi maç

en: the unknown card
sq: letra e panjohur

en: three
sq: tre

en: two
sq: dy

en: windows
sq: dritare
