gnome-media - en to sq translation catalogue (309 entries)

en: %d - Unknown
sq: %d - Panjohur

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
sq: %s
    Pra nisja e lexuesit të CD është e pamundur.

en: %s (Has not been saved)
sq: %s (Akoma e paruajtur)

en: %s Information
sq: Informacione mbi %s

en: %s Lock
sq: Blloko %s

en: %s Mute
sq: Pa zë %s

en: %s Record
sq: Regjistrimi %s

en: %s Slider
sq: Kursori i %s

en: %s Slider %d
sq: %s Kursori %d

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
sq: «%s» nuk synon një dispozitiv CD të vlefshëm. Arsyeja mund të jetë:
    a) Suporti për CD nuk ekziston në makinën tuaj
    b) Nuk keni të drejtat e duhura për t'u futur tek drive CD
    c) «%s» nuk është drive CD.

en: %s is not installed in the path.
sq: %s nuk është instaluar në path.

en: %s.%s - Sound Recorder
sq: %s.%s - Regjistruesi zërit

en: <b>Default Sink</b>
sq: <b>Sink i Prezgjedhur</b>

en: <b>Default Source</b>
sq: <b>Burimi i Prezgjedhur</b>

en: <no description>
sq: <asnjë përshkrim>

en: <none>
sq: <asnjë>

en: <not described>
sq: <pa përshkrim>

en: <not named>
sq: <pa emër>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
sq: <span weight="bold" size="x-large">Duke provuar...</span>

en: A CD player for GNOME
sq: Një lexues CD për GNOME

en: A GNOME/GStreamer-based mixer application
sq: Një aplikativ mixer i bazuar në GNOME/GStreamer

en: A description for the audio profile
sq: Një përshkrim për profilin audio

en: A description of the profile, containing more information and describing when to use this profile.
sq: Një përshkrim i profilit, përmban informacione më të hollësishme dhe përshkruan kur duhet përdorur ky profil.

en: A filename extension to be used when storing files encoded with this profile.
sq: Një mbrapashtesë e emrit të file që duhet përdorur kur ruhen files e koduar me këtë profil.

en: A partial GStreamer pipeline to use for this profile.
sq: Një pipeline GStreamer e pjesëshme e përdorur për këtë profil.

en: A short name for the audio profile
sq: Një emër i shkurtër për profilin audio

en: A short name for the audio profile, to be used in selections and uniquely identifying the profile.
sq: Një emër i shkurtër për profilin audio, për tu përdorur gjatë zgjedhjeve dhe që identifikon në menyrë të qartë profilin.

en: A sound recorder for GNOME
sq: Një regjistrues audio për GNOME

en: About
sq: Informacione

en: Act as recording level meter.
sq: Funksionon si indikator i nivelit të regjistrimit

en: Address of the server to contact for CD queries
sq: Adresa e server-it që duhet takuar për kërkesat mbi CD

en: Adjust the volume level
sq: Rregullo nivelin e volumit

en: Album Line
sq: Rreshti i albumit

en: Artist Line
sq: Rreshti i Artistit

en: Artist and Title
sq: Artisti dhe Titulli

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
sq: Përpiqet të nxj_errë jashtë CD mbasi lexuesi i CD përfundon

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
sq: Përpiqet të hapë karrelin e CD mbasi lexuesi i CD përfundon

en: Audio Information
sq: Informacione në lidhje me Audio-n

en: Bass
sq: Bas

en: CD Database
sq: Databazë e CD

en: CD Database Preferences
sq: Preferimet e databazës së CD

en: CD Display
sq: Display CD

en: CD Player
sq: Lexuesi CD

en: CD Player Behaviour:
sq: Sjellja e CD Player:

en: CD Player De_vice:
sq: Dispoziti_vi i lexuesit CD:

en: CD Player Preferences
sq: Preferimet për lexuesin e CD

en: CD device to use
sq: Dispozitivi CD që do të përdoret

en: CD player theme
sq: Tema e lexuesit CD

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
sq: E pamundur lidhja me demon-in e audio-s.
    Ekzekuto 'esd' në prompt e komandës.

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
sq: I pamundur krijimi i fabrikës CDDBTrackEditor.
    Ka mundësi që një kopje tjetër e cddb-track-editor të jetë në funksion.

en: Cannot create player
sq: Nuk arrij të krijoj player

en: Category
sq: Kategoria

en: Channel %d of %s Slider
sq: Kanali %d i kursorit %s

en: Classical
sq: Klasike

en: Classical Rock
sq: Rrok klasik

en: Click Ok to finish.
sq: Kliko «OK» për të mbaruar.

en: Close
sq: Mbylle

en: Close this window
sq: Mbylle këtë dritare

en: Comedy
sq: Komedi

en: Configure defaults for GStreamer applications
sq: Sjellja e paracaktuar për aplikativët GStreamer

en: Connect to the esd server on this host.
sq: Lidhje me server-in esd në këtë host.

en: Contents
sq: Përmbajtja

en: Could not load UI resource %s
sq: I pamundur ngarkimi i burimit të interfaqes «%s»

en: Country
sq: Shteti

en: Create a new sample
sq: Krijo një shembull të ri

en: Custom
sq: I/e personalizuar

en: Data CD
sq: CD me të dhëna

en: Delete Profile
sq: Elemino profilin

en: Delete profile "%s"?
sq: Eleminoj profilin "%s"?

en: Delete these %d profiles?
sq: Eleminoj këto %d profile?

en: Delete these two profiles?
sq: Eleminoj dy profilet?

en: Device path
sq: Pozicioni i dispozitivit

en: Disc ID
sq: ID e diskut

en: Disc _Title:
sq: _Titulli i Diskut:

en: Disc error
sq: Difekt në Disk

en: Display help for Sound Recorder
sq: Vizualizo ndihmën për Regjistruesin e Tingujve

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
sq: Tregon informacione mbi albumin aktual në ekzekutim, artistin dhe kohën e ekzekutuar

en: Drive Error
sq: Difekt i drive

en: Drive open
sq: Drive e hapur

en: Dummy option
sq: Opcioni dummy

en: Edit Audio Profile
sq: Ndrysho profilin audio

en: Edit GMAudio Profiles
sq: Ndrysho profilet GMAudio

en: Editing Disc ID:
sq: Ndrysho ID e diskut:

en: Editing Disc ID: %s
sq: Ndrysho ID e diskut: %s

en: Editing profile "%s"
sq: Duke ndryshuar profilin "%s"

en: Eject
sq: Nxirre jashtë

en: Eject CD
sq: Hiq CD

en: Eject the CD when CD player quits?
sq: Nxjerr jashtë CD kur programi i leximit të CD mbyllet?

en: Electronic
sq: Elektronike

en: Error setting device
sq: Gabim gjatë përcaktimit të dispozitivit

en: Ethnic
sq: Popullore

en: Expander Size
sq: Madhësia e zgjeruesit

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
sq: Gabim gjatë ndërtimit të pipeline së test për '%s'

en: Failure instantiating main window
sq: Gabim gjatë krijimit të dritares kryesore

en: Fast forward
sq: Përpara shpejt

en: File Information
sq: Informacione në lidhje me File

en: File _Extension:
sq: _Mbrapashtesa e file:

en: File _Information
sq: _Informacione rreth file

en: File information
sq: Informacione rreth file

en: File size:
sq: Madhësia e file:

en: Filename:
sq: Emri i file:

en: Folder:
sq: Kartela:

en: FreeDB _round robin server
sq: Serveri _round robin server FreeDB

en: GConf Error (FIXME): %s
sq: Gabim GConf (FIXME): %s

en: GStreamer Preferences
sq: Preferimet e GStreamer

en: Game
sq: Loja

en: Hide advanced disc options
sq: Fshih opcionet e përparuara të diskut

en: Hide advanced track options
sq: Fshih opcionet e përparuara të pjesës

en: Hos_tname:
sq: Emri i hos_t:

en: Host is %s
sq: Host-i është %s

en: Hostna_me:
sq: _Emri i host:

en: Humour
sq: Humoristike

en: Info Line
sq: Rreshti i informacioneve

en: Information to send to server
sq: Informacione për t'ju dërguar server-it

en: Instrumental
sq: Instrumentale

en: Invalid CD device
sq: Dispozitiv CD i pasaktë

en: Latin
sq: Latinishte

en: Length
sq: Gjatësia

en: Length:
sq: Gjatësia:

en: Line for displaying information
sq: Rreshti që tregon informacionet

en: Line for displaying the name of the album
sq: Rreshti ku tregohet emri i albumit

en: Line for displaying the name of the artist
sq: Rreshti ku tregohet emri i artistit

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
sq: Rreshti që tregon kohën e kaluar për muzikoren aktuale

en: List of audio recording profiles. The list contains strings naming subdirectories relative to /system/gstreamer/audio/profiles.
sq: Lista e profileve të regjistrimit audio. Lista përmban emrat e nëndirectories relative me /system/gstreamer/audio/profiles.

en: List of profiles
sq: Lista e profileve

en: Location
sq: Pozicioni

en: Lock
sq: Blloko

en: Login Information
sq: Informacione për proçesin e identifikimit

en: Main toolbar
sq: Paneli qendror i instrumentëve

en: Modify your CD database preferences
sq: Ndrysho preferimet e databazës së CD-ve

en: Monitor the recording input volume
sq: Monitor i volumit në hyrje të regjistrimit

en: Monitor the sound output volume
sq: Monitor i volumit në dalje të zërit

en: Multimedia Systems Selector
sq: Zgjedhësi i Sistemeve Multimedialë

en: Multiple matches...
sq: Korrispondon disa herë...

en: Musical
sq: Muzikore

en: Mute
sq: Pa zë

en: New
sq: E re

en: New Profile
sq: Profil i Ri

en: Next track
sq: Track në vazhdim

en: No CD device
sq: Asnjë dispozitiv CD

en: No Cdrom
sq: Asnjë Cd-Rom

en: No disc
sq: Asnjë disk

en: Number of channels:
sq: Numri i kanaleve:

en: Oldies
sq: Të vjetra

en: Only start if there isn't already a CD player application running
sq: Filloje vetëm nëqoftëse një lexues tjetër CD nuk është në ekzekutim

en: Open
sq: Hap

en: Open a file
sq: Hap një file

en: Open a vertical version of the meter.
sq: Hap një version vertikal të metrit.

en: Open preferences
sq: Hap preferimet

en: Other
sq: Tjetër

en: Other _FreeDB server:
sq: Server të tjerë _FreeDB:

en: Other _server:
sq: _Server të tjerë:

en: P_revious track
sq: Track pa_raardhës

en: Pause
sq: Pezullo

en: Paused
sq: E pezulluar

en: Play
sq: Luaj

en: Play / Pause
sq: Luaj / Pezullo

en: Play audio CDs
sq: Riprodhon CD audio

en: Play sound
sq: Riprodho kampionin

en: Play the CD on startup
sq: Riprodho CD kur niset

en: Play when the CD player starts?
sq: Ekzekutoj kur lexuesi i CD niset?

en: Playing
sq: Duke riprodhuar

en: Playing %s - %s
sq: Duke riprodhuar %s - %s

en: Playing...
sq: Duke riprodhuar...

en: Port
sq: Porta

en: Position
sq: Pozicioni

en: Preferences
sq: Preferimet

en: Previous
sq: Paraardhëse

en: Previous track
sq: Track Parardhës

en: Profile Description:
sq: Përshkrimi i profilit:

en: Profile _Description:
sq: Përshkrimi i _Profilit:

en: Profile _name:
sq: _Emri i profilit:

en: Quit
sq: Dil

en: Quit the application
sq: Mbylle programin

en: Ready
sq: Gati

en: Rec.
sq: Regj.

en: Recent _Files
sq: _Files e përdorur të fundit

en: Record
sq: Regjistrimi

en: Record as
sq: Regjistro si

en: Record sound
sq: Regjistro një kampion

en: Record sound clips
sq: Regjistron audio clips

en: Recording level
sq: Niveli i regjistrimit

en: Recording level monitor
sq: Monitor i nivelit të regjistrimit

en: Recording...
sq: Duke regjistruar...

en: Rewind
sq: Ktheje

en: Rhythmic Soul
sq: Soul ritmik

en: Run Mixer
sq: Hap Mixer-in

en: Run _Mixer
sq: Hap _Mixer-in

en: Run the audio mixer
sq: Hap mixer-in audio

en: Sample rate:
sq: Frekuenca e kampionamentit:

en: Satire
sq: Satirike

en: Save
sq: Ruaj

en: Save As
sq: Ruaje si

en: Save _As...
sq: Ruaje _si...

en: Save file as
sq: Ruaj file si

en: Save the current file
sq: Ruaj file aktual

en: Save the current file with a different name
sq: Ruaj file aktual me një emër tjetër

en: Sen_d no information
sq: Mos _dërgo informacione

en: Send _other information:
sq: Dërgo informacione të _tjera:

en: Send real _information
sq: Dërgo _informacionet reale

en: Server
sq: Serveri

en: Server name
sq: Emri i server-it

en: Server type
sq: Lloji i server-it

en: Set device
sq: Përcakto dispozitivin

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
sq: Duhet të nxirret jashtë CD-u kur programi përfundon?

en: Show advanced disc options
sq: Vizualizo opcionet e përparuara të diskut

en: Show advanced track options
sq: Vizualizo opcionet e përparuara të pjesës

en: Show information about the current file
sq: Shfaq informacione në lidhje me file aktual

en: Show information for Sound Recorder
sq: Shfaq informacione mni Regjistruesin e Sound

en: Size of the expander arrow
sq: Madhësia e shigjetës së zgjeruesit

en: Song length:
sq: Kohëzgjatja e këngës:

en: Sorry, no mixer elements and/or devices found
sq: Më vjen keq, nuk u gjet asnjë element dhe/ose periferike miksuese

en: Sound Recorder
sq: Regjistrues tingujsh

en: Space
sq: Hapësira

en: Specify the X position of the meter.
sq: Specifiko pozicionin X të meter.

en: Specify the Y position of the meter.
sq: Specifiko pozicionin Y të indikatorit.

en: Start _playing CD when CD Player starts
sq: Fillo _ekzekutimin e CD kur lexuesi i CD niset

en: Start playing CD when CD Player starts
sq: Fillo leximin e CD kur lexuesi i CD niset

en: Stop
sq: Ndalo

en: Stop sound
sq: Ndalo pjesën

en: Stopped
sq: U ndërpre

en: Symphony
sq: Simfonike

en: Te_st
sq: Pro_vë

en: Testing Pipeline
sq: Pipeline në provë

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
sq: Nisja me korrektësi e lexuesit të CD është e pamundur.
    
    Shtyp «Detaje» për hollësi të tjera mbi arsyen e dështimit.
    
    Kliko tek «Përcakto dispozitivin» për të hapur
    një dialog me anë të së cilit mund të përcaktoni disozitivin, ose kliko
    tek «Dil» për të mbyllur programin.

en: The default file extension for this profile
sq: Mbrapashtesa e prezgjedhur e file për këtë profil

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly, so the dialog can't be displayed.
sq: File "%s" mungon. Kjo do të thotë që programi nuk është instaluar si duhet, prandaj dritarja e dialogut nuk mund të hapet.

en: The hostname that will be sent with all queries
sq: Emri i host që do të komunikohet për të gjitha kërkesat

en: The partial GStreamer pipeline used
sq: Pipeline GStreamer e pjesëshme e përdorur

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
sq: Pozicioni i drive CD i përdorur nga lexuesi CD

en: The port that the server is running the database on
sq: Porta në të cilën server-i është duke ekzekutuar databazën

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
sq: Lloji i server-it me të cilin duhet vënë në kontakt për informacione mbi CD. Vlerat e mundëshme janë 0 (FreeDB round robin server), 1 (server të tjerë freedb) dhe 2 (server të tjerë).

en: The username
sq: Përdoruesi

en: The username that will be sent with all queries
sq: Emri i përdoruesit që do të komunikohet për të gjitha kërkesat

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
sq: Asnjë dispozitiv CD është përcaktuar. Nisja e lexuesit CD
    është e pamundur. Kliko tek «Përcakto dispozitivin» për të hapur
    një dialog me anë të së cilit mund të përcaktoni disozitivin, ose kliko
    tek «Dil» për të mbyllur programin.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: There was an error forgetting profile dir %s. (%s)
sq: Gabim gjatë fshirjes nga kujtesa të dir të profileve %s. (%s)

en: There was an error getting the list of gm_audio profiles. (%s)
sq: Gabim gjatë marrjes së listës me profilet gm_audio. (%s)

en: There was an error starting %s: %s
sq: Gabim gjatë nisjes së %s: %s

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
sq: Gabim gjatë regjistrimit tek terminali i njoftimit të ndryshimeve të listës së profileve. (%s)

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
sq: Gjetëm në databazë më shumë se një korrespondencë.
    Në vazhdim lista e korriponduesve të mundshëm, zgjidh më të përshtatshmin

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
sq: Kjo vlerë përcakton informacionet mbi përdoruesin që do t'i dërgohen server-it gjatë kontaktit për informacione mbi CD. Vlerat e mundëshme janë "0" (asnjë informacion), "1" (informacionet reale) dhe "3" (informacione të tjera).

en: Time Line
sq: Rreshti i kohës

en: Title
sq: Titulli

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Unknown / Unknown
sq: Panjohur / Panjohur

en: Unknown Album
sq: Album i Panjohur

en: Unknown Artist
sq: Artist i Panjohur

en: Unknown artist
sq: Artist i panjohur

en: Unknown disc
sq: Disk i panjohur

en: Unknown size
sq: Madhësi e panjohur

en: Unknown track
sq: Melodi e panjohur

en: Volume Control
sq: Kontrolli i Volumit

en: Volume Meter
sq: Indikator i volumit

en: Volume control
sq: Kontrolli i Volumit

en: Volume monitor
sq: Monitor i Volumit

en: What theme should the CD player use for it's appearance
sq: Tema e përdorur për të përcaktuar pamjen e lexuesit të CD

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
sq: Kur programi hapet, duhet të filloj të luaj CD?

en: Whether or not this profile is to be used
sq: Kur dhe kur jo ky profil duhet përdorur

en: Whether or not to use and display this profile.
sq: Kur dhe kur jo ky profil duhet përdorur dhe shfaqur.

en: X-Position
sq: Pozicioni X

en: Y-Position
sq: Pozicioni Y

en: You already have a profile called "%s"
sq: Një profil me emrin "%s" ekziston

en: You do not seem to have permission to access %s.
sq: Mesa duket nuk keni të drejtë të futeni  tek %s

en: You must select one or more profiles to delete.
sq: Duhet të zgjidhni një apo disa profile për të eleminuar.

en: Your hostname
sq: Emri i host-it tuaj

en: _About
sq: _Informacione

en: _About CD player
sq: _Në lidhje më lexuesin e CD-ve

en: _Active ?
sq: _Aktivoj?

en: _Apply change
sq: _Apliko ndryshimet

en: _Artist:
sq: _Artisti:

en: _Available Themes:
sq: Temat në _dispozicion:

en: _Close Window
sq: _Mbylle Dritaren

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _Control
sq: _Kontrolli

en: _Create
sq: _Krijo

en: _Details
sq: _Hollësitë

en: _Disc comments:
sq: Komentet mbi _Diskun:

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Eject disc
sq: _Hiqe diskun

en: _Genre:
sq: _Lloji:

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Input:
sq: _Hyrja:

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _New
sq: _E re

en: _Next track
sq: Track _në vazhdim

en: _Open...
sq: _Hap...

en: _Output:
sq: _Dalja:

en: _Play
sq: Ri_prodho

en: _Play / Pause
sq: _Luaj / Pezullo

en: _Port:
sq: _Porta:

en: _Profile name:
sq: Emri i _Profilit:

en: _Profiles:
sq: _Profilet:

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Record
sq: R_egjistro

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Set device
sq: _Përcakto dispozitivin

en: _Stop
sq: _Ndalo

en: _Test
sq: _Kontrolloje

en: _Update Server List
sq: _Rifresko listën e server-ve

en: _Year:
sq: _Viti:

en: hour
sq: orë

en: hours
sq: orë

en: identity
sq: identiteti

en: minute
sq: minutë

en: minutes
sq: minuta

en: second
sq: sekondë

en: seconds
sq: sekonda
