gnome-utils - en to sq translation catalogue (356 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
sq: 
    ... Tepër gabime, nuk mund të shfaqen ...

en: %d File Found | %d Files Found
sq[0]: U gjet %d File
sq[1]: U gjetën %d Files

en: %d file found | %d files found
sq[0]: U gjet %d file
sq[1]: U gjetën %d files

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sq: %-d/%m/%Y, %-I:%M %p

en: %s could not be opened.
sq: %s nuk mund të hapet.

en: %s is not a regular file.
sq: %s nuk është një file i rregullt.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
sq: %s nuk është i lexueshëm për përdoruesin. Mesa duket nuk ka të drejtat e leximit. Provono të nisni programin si root ose vihuni në kontakt me administratorin e sistemit për të ndryshuar të drejtat mbi file.

en: %s not a log file.
sq: %s nuk është një file log.

en: (stopped)
sq: (u ndalua)

en: /dev/floppy/0 or /dev/fd0
sq: /dev/floppy/0 ose /dev/fd0

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
sq: Vendosni 0 për formatimin e shpejtë, 1 për atë standart (me formatim në nivel të ulët) dhe 2 për formatimin e kujdesshëm (me kërkimin e Blloqeve të dëmtuar).

en: <No log loaded>
sq: <Asnjë log i ngarkuar>

en: <empty>
sq: <bosh>

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
sq: <small><i><b>Shënim</b>: Instrumenti mbadblocks nuk është i instaluar në këtë sistem.  Duhet të jetë i instaluar që të kryej një formatim DOS (fat) të kujdesshëm.</i></small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
sq: <span weight="bold">Përcaktimi i file sistemit</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
sq: <span weight="bold">Mënyra e formatimit</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
sq: <span weight="bold">Rregullimet fizike</span>

en: A client for the MIT dictionary server.
sq: Një klient për serverin fjalor të MIT.

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
sq: Gabim serioz. Kontrollo që serveri dhe porta janë konfiguruar si duhet. Si referim  serveri i prezgjedhur është dict.org dhe porta 2628

en: A system log viewer for GNOME.
sq: Një shikues i log të sistemit për GNOME.

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
sq: VETËM PËR PËRDORUESIT EKSPERTË - backend i prezgjedhur për formatimin FAT

en: A_vailable options:
sq: Opcionet në d_ispozicion:

en: Abnormal child process termination.
sq: Përfundim jo normal i proçesit bir.

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
sq: Përfundim jo normal i proçesit bir "mbadblocks".

en: Ac_tions...
sq: Veprime_t...

en: Accessories
sq: Instrumentë shtesë

en: Action Database
sq: Databaza e veprimeve

en: Action that will be executed if all previous regexps. are matched. This is executed by a system command: system (action).
sq: Veprimi që do të ekzekutohet nëse të gjitha regexps. përputhen. Do të zbatohet nga një komandë e sistemit: system (veprimi).

en: Actions
sq: Veprimet

en: Add an action
sq: Shto një veprim

en: Add logs to monitor
sq: Shto logs për monitorim

en: Alert Buttons
sq: Pulsantët paralajmërues

en: Alert Type
sq: Lloji i paralajmërimit

en: April
sq: Prill

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
sq[0]: Jeni i sigurt që dëshironi të hapni %d dokument?
sq[1]: Jeni i sigurt që dëshironi të hapni %d dokumente?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
sq[0]: Jeni i sigurt që dëshironi të hapni %d kartelë?
sq[1]: Jeni i sigurt që dëshironi të hapni %d kartela?

en: August
sq: Gusht

en: Automatically start a search
sq: Fillo automatikisht kërkimin

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
sq: E dhënë e gabuar në cilindrin %d.  Proçesi vazhdon...

en: Browse
sq: Shfleto

en: Calendar
sq: Kalendari

en: Can't write to actions database!
sq: I pamundur shkrimi tek databazë e veprimeve!

en: Cannot connect to server
sq: E pamundur lidhja me serverin

en: Cannot initialize bonobo.
sq: I pamundur fillimi i bonobo.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
sq: E pamundur hapja e databazës së veprimeve <%s>! Gabim në hapje.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
sq: E pamundur hapja e databazës së përshkrimeve <%s>! Gabim në hapje.

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
sq: E pamundur hapja e databazës së regexp <%s>! Gabim në hapje.

en: Check Spelling
sq: Kontrollo drejtshkrimin

en: Check _Spelling
sq: Kontrolli i _drejtshkrimit

en: Check word spelling
sq: Kontrollo drejtshkrimin e fjalës

en: Checking for bad blocks...
sq: Duke kontrolluar për blloqe të dëmtuar...

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
sq: Duke kontrolluar për blloqe të dëmtuar... (mund të zgjasë pak)

en: Checking for bad blocks... Done
sq: Duke kërkuar për blloqe të dëmtuar... Përfundoi

en: Click to Remove the '%s' Rule
sq: Kliko për të fshirë rregullin '%s'

en: Click to Start the search
sq: Kliko për të filluar kërkimin

en: Click to Stop the search
sq: Kliko për të ndaluar kërkimin

en: Click to do the spell check
sq: Kliko për të kryer kontrollin e drejtshkrimit

en: Clos_e All
sq: Mby_lli të gjithë

en: Close all Log files
sq: Mbyll të gjithë files e log

en: Collapse all the rows
sq: Ngjish të gjithë rreshtat

en: Contains the _text
sq: Që përmban _tekstin

en: Could not delete "%s".
sq: I pamundur eleminimi i "%s".

en: Could not determine current floppy geometry.
sq: I pamundur përcaktimi i gjeometrisë së disketës aktuale.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
sq: E pamundur shfaqja e ndihmës për formatuesin e disketave.
    %s

en: Could not move "%s" to the trash.
sq: E pamundur lëvizja e "%s" në kosh.

en: Could not move "%s" to trash.
sq: E pamundur lëvizja e "%s" në kosh.

en: Could not open document "%s".
sq: E pamundur hapja e dokumentit "%s".

en: Could not open folder "%s".
sq: E pamundur hapja e kartelës "%s".

en: Could not open help document.
sq: E pamundur hapja e dokumentit të ndihmës.

en: Could not save "%s" document to "%s".
sq: E pamundur ruajtja e dokumentit "%s" në "%s".

en: Could not save document.
sq: E pamundur ruajtja e dokumentit.

en: Currently _monitored logs:
sq: Logs aktualë duke u _monitoruar:

en: DEVICE
sq: DISPOZITIVI

en: D_efault strategy:
sq: Strat_egjia e prezgjedhur:

en: Database
sq: Databaza

en: Database Name
sq: Emri i databazës

en: Date
sq: Data

en: Date Modified
sq: Ndryshimi i fundit

en: Date modified more than (da_ys)
sq: I ndryshuar nga më shumë se (di_të)

en: Date:
sq: Data:

en: De_fault Server
sq: Serveri i pre_zgjedhur

en: December
sq: Dhjetor

en: Def_ault Port
sq: Porta e prezgjedhur

en: Default Strategy
sq: Strategjia e prezgjedhur

en: Default filesystem type
sq: Lloji i prezgjedhur i file të sistemit

en: Default formatting mode
sq: Mënyra e prezgjedhur e formatimit

en: Deleting "%s" failed: %s.
sq: Fshirja e "%s" dështoi: %s.

en: Description of this entry.
sq: Përshkrimi për këtë zë.

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: Dictionary
sq: Fjalori

en: Dictionary Lookup
sq: Kërkim në fjalor

en: Dictionary Preferences
sq: Preferimet e fjalorit

en: Dictionary server
sq: Serveri fjalorit

en: Do you want to delete "%s" permanently?
sq: Dëshironi t'a eleminoni "%s" përgjithmonë?

en: Double Density 3.5" (720KB)
sq: 3.5" me densitet të dyfishtë (720KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
sq: 5.25" me densitet të dyfishtë (360KB)

en: Edit Action
sq: Ndrysho veprimin

en: Edit an action
sq: Ndrysho një veprim

en: Enter a Word or select one from the list below
sq: Shkruaj një fjalë ose zgjidh një nga lista e mëposhtme

en: Enter a value for search rule
sq: Shkruaj një vlerë për rregullin e kërkimit

en: Enter a word to know the spelling
sq: Shkruaj një fjalë për t'i kontrolluar drejtshkrimin

en: Enter the Port Number
sq: Shkruaj numrin e portës

en: Enter the Server Name
sq: Shkruaj emrin e serverit

en: Enter the file name you want to search
sq: Shkruaj emrin e file që doni të gjeni

en: Enter the folder name where you want to start the search
sq: Shkruaj emrin e kartelës nga ku dëshironi të filloni kërkimin

en: Entry Detail
sq: Hollësi mbi elementin

en: Entry changed called for a non entry option!
sq: Ndryshimi i zërit të thirrur për një objekt që nuk është një zë!

en: Error closing device %s
sq: Gabim gjatë mbylljes së dispozitivit %s

en: Error during completion of formatting
sq: Gabim gjatë përfundimit të formatimit

en: Error formatting track #%d
sq: Gabim gjatë formatimit të track #%d

en: Error invoking query: %s
sq: Gabim duke kryer kërkesën: %s

en: Error parsing actions data base
sq: Gabim gjatë analizimit të databazës së veprimeve

en: Error parsing the search command.
sq: Gabim gjatë analizimit të komandës së kërkimit.

en: Error running the search command.
sq: Gabim gjatë ekzekutimit të komandës së kërkimit.

en: Error while checking the bad blocks.
sq: Gabim gjatë kontrollit për blloqe të dëmtuar.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
sq: Gabim gjatë krijimit të një emri të vetëm për file e listës së blloqeve të dëmtuar.

en: Error while executing specified action
sq: Gabim gjatë ekzekutimit të veprimit të specifikuar

en: Error while filling the bad blocks list file.
sq: Gabim gjatë mbushjes së file të listës së blloqeve të dëmtuar.

en: Error while searching for files.
sq: Gabim gjatë kërkimit për files.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
sq: Gabim gjatë rigjenerimit të komandës «%s»: %s

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
sq: Gabim gjatë rigjenerimit të komandës «mbadblocks»: %s.

en: Error: [%s]
sq: Gabim: [%s]

en: Expands or collapses a list of search options.
sq: Shpalos ose mbledh listën me opcionet e kërkimit.

en: Failed to open device %s for badblock checking
sq: Hapja e dispozitivit %s për kërkimin e blloqeve të dëmtuar dështoi

en: February
sq: Shkurt

en: File already opened
sq: File është i hapur

en: File is empty
sq: File është bosh

en: File system _type:
sq: _Lloji i file të sistemit:

en: Find
sq: Gjej

en: Floppy Formatter
sq: Formatimi i disketës

en: Floppy _density:
sq: _Densiteti i disketës:

en: Floppy de_vice:
sq: Dispoziti_vi disketë:

en: Floppy formatted successfully.
sq: Floppy u formatua me sukses.

en: Floppy formatting cancelled.
sq: Formatimi i floppy u anullua.

en: Folder
sq: Kartelë

en: Follow symbolic links
sq: Ndiq lidhjet simbolike

en: Format Floppy Disks
sq: Formaton disketat

en: Format Progress
sq: Progresi i formatimit

en: Formatting the disk...
sq: Duke formatuar diskun...

en: Formatting the disk... Done
sq: Duke formatuar diskun... Përfundoi

en: GConf error:
      %s
sq: Gabim i GConf:
      %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
sq: Gabim i përgjithshëm gjatë hyrjes tek dispozitivi disketë %s.
    
    Kodi i gabimit %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
sq: Gabim i përgjithshëm gjatë hyrjes tek dispozitivi disketë %s.
    
    Kodi i gabimit %s:%d

en: High Density 3.5" (1.44MB)
sq: 3.5" me densitet të lartë (1.44MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
sq: 5.25" me densitet të lartë (1.2MB)

en: Host Name
sq: Emri i host

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
sq: Nuk e di çfarë është kjo gjë, por është tepër e gabuar.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sq: Nëse zevëndësoni një file ekzistues, përmbajtja e tij do të mbishkruhet.

en: Image/label border
sq: Bordi i figurës/etiketës

en: Include other filesystems
sq: Përfshi file sistemi të tjerë

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
sq: Të drejta të pamjaftueshme për të hapur dispozitivin disketë %s.

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
sq: Gabim i brendshëm. Nuk arrij të shkoj tek pozicioni korrekt.

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
sq: Gabim i brendshëm: Vlerë pa kuptim (%ld) në do_test

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sq: I është kaluar një parametër i gabuar "sortby"

en: January
sq: Janar

en: July
sq: Korrik

en: June
sq: Qershor

en: Last Date:
sq: Data e fundit:

en: Last Modified:
sq: Ndryshimi i fundit:

en: Log Information
sq: Informacione mbi log

en: Log Line Details
sq: Hollësi mbi rreshtin e log

en: Log file to open up on startup
sq: Log file që duhet hapur gjatë nisjes

en: Look Up for a Word
sq: Kërko fjalën

en: Look in Folder Entry
sq: Zëri "kërko tek"

en: Looking up word...
sq: Duke kërkuar fjalën...

en: Lookup done
sq: Kërkimi përfundoi

en: Lookup word in dictionary
sq: Kërko fjalën në fjalor

en: Lookup words in an online dictionary
sq: Kërko fjalët tek një fjalor online

en: Making filesystem on disk...
sq: Duke krijuar file e sistemit në disk...

en: Making filesystem on disk... Done
sq: Duke krijuar file e sistemit në disk... Përfundoi

en: March
sq: Mars

en: May
sq: Maj

en: Message
sq: Mesazhi

en: Message:
sq: Mesazhi:

en: Mo_ve to Trash
sq: Lë_vize në Kosh

en: Modified:
sq: Ndryshimi i fundit:

en: Monitor Logs
sq: Monitoro logs

en: Monitor Options
sq: Opcionet e monitorimit

en: Monitoring Logs...
sq: Duke monitoruar logs...

en: Moving "%s" failed: %s.
sq: Lëvizja e "%s" dështoi: %s.

en: Na_me does not contain
sq: E_mri nuk përmban

en: Name
sq: Emri

en: Name Contains Entry
sq: Zëri "emri përmban"

en: Name matches regular e_xpression
sq: Emri korrispondon me e_kspresionin e rregullt

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
sq: Nuk rezultojnë të instaluar as «mke2fs», e as «mkdosfs» apo «mformat». Për formatimin e një diskete kërkohet të paktën njëri nga këta instrumentë.

en: No Files Found
sq: Nuk u gjet asnjë file

en: No files found
sq: Nuk u gjet asnjë file

en: No log files to open
sq: Asnjë file log për t'u hapur

en: No matches found
sq: Nuk u gjet asnjë përputhje

en: Not enough memory!
sq: Kujtesë e pamjaftueshme!

en: November
sq: Nëntor

en: Number of Lines:
sq: Numri i rreshtave:

en: O_pen Folder
sq: H_ap kartelën

en: October
sq: Tetor

en: Open new logfile
sq: Hap një file log të ri

en: Owned by _group
sq: _Grupi

en: Owned by _user
sq: _Pronari

en: Owner is unrecognized
sq: Pronari nuk njihet

en: Port
sq: Porta

en: Port Entry
sq: Porta

en: Port used to connect to server
sq: Porta e përdorur për t'u lidhur me serverin

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sq: Problem gjatë leximit të cilindrit %d, pritej %d, u lexua %d

en: Process
sq: Proçesi

en: Process:
sq: Proçesi:

en: Properties
sq: Pronësitë

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sq: Gabim në lexim:
    Problem gjatë leximit të cilindrit %d, pritej %d, u lexua %d

en: ReadLogStats: out of memory
sq: ReadLogStats: memorja u konsumua

en: Regular expression that will match process part of message.
sq: Ekspresioni i rregullt që përputhet me një pjesë të mesazhit.

en: Regular expression that will match the log name.
sq: Ekspresioni i rregullt që përputhet me emrin e log.

en: Regular expression that will match the message.
sq: Ekspresioni i rregullt që do të përputhet me mesazhin.

en: Remove an action
sq: Elemino një veprim

en: Remove logs from monitor
sq: Hiq logs nga monitorimi

en: Reset port to default
sq: Rivendos portën si e prezgjedhura

en: Reset server to default
sq: Rivendos serverin si të prezgjedhur

en: S_earch results:
sq: R_ezultatet e kërkimit:

en: S_ize at least (kilobytes)
sq: Madhës_ia të paktën (kilobytes)

en: S_witch Log
sq: N_drysho log

en: Save Search Results As...
sq: Ruaj rezultatet e kërkimit si...

en: Search Rule Value Entry
sq: Vlera e rregullit të kërkimit

en: Search Rules Menu
sq: Menuja e rregullave të kërkimit

en: Search Strategy
sq: Strategjia e kërkimit

en: Search _results:
sq: _Rezultatet e kërkimit:

en: Search all databases
sq: Kërko në të gjitha databazat

en: Search for Files
sq: Kërko për files

en: Search s_trategy:
sq: S_trategjia e kërkimit:

en: Search your disk for files
sq: Kërko për files në diskun tuaj

en: Searching...
sq: Duke kërkuar...

en: Select a search rule from the menu
sq: Zgjidh një rregull kërkimi nga menuja

en: Select the '%s' constraint
sq: Zgjidh kushtin '%s'

en: September
sq: Shtator

en: Server
sq: Serveri

en: Server Entry
sq: Serveri

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sq: Vendos drejtimin e renditjes në zbritje, i prezgjedhur është në ngjitje

en: Set the text of 'Look in folder'
sq: Shkruaj tekstin për «Kërko në kartela»

en: Set the text of 'Name contains'
sq: Shkruaj tekstin për «Emri përmban»

en: Show Calendar Log
sq: Shfaq kalendarin e log

en: Show Entry Detail
sq: Shfaq detajet e elementit

en: Show Log Properties
sq: Shfaq pronësitë e logs

en: Show hidden and backup files
sq: Shfaq files e fshehur dhe të backup

en: Show more _options
sq: Shfaq më shumë _opcione

en: Show more options
sq: Shfaq opcionet e tjera

en: Si_ze at most (kilobytes)
sq: Madhës_ia maksimium (kilobytes)

en: Size
sq: Madhësia

en: Size:
sq: Madhësia:

en: Smart _lookup
sq: Kërkim inte_ligjent

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sq: Rendit files sipas njërit prej kriterëve në vazhdim: emri, kartela, madhësia, lloji ose data

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sq: Specifiko file e log që duhet hapur në nisje. Vendosja e prezgjedhur mund të jetë /var/log/messages ose /var/adm/messages, sipas sistemit operativ.

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
sq: Përcakton përdorimin e kërkimit inteligjent. Ky kyç varet nga suporti i këtij opcioni nga serveri. Vlera e prezgjedhur është TRUE

en: Spell check done
sq: Kontrolli i drejtshkrimit përfundoi

en: Spell-checking...
sq: Kontrolli i drejtshkrimit...

en: Start Date:
sq: Data e fillimit:

en: String not found
sq: Fraza nuk u gjet

en: Switch between already opened logs
sq: Kalo tek një log tjetër i hapur

en: System Log
sq: Log i sistemit

en: System Log Viewer
sq: Shikuesi i log të sistemit

en: TOUCHED!!
sq: NDRYSHUAR!!

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
sq: Zgjidh TRUE për të përdorur (si të preferuar) "mkdosfs" për formatimin FAT, FALSE për të përdorur "mformat".

en: Tag that identifies the log file.
sq: Tag që identifikon file e log.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
sq: Instrumenti i kërkimit të blloqeve të dëmtuar (mbadblocks) raportoi gabimet në vazhdim:
    %s.

en: The buttons shown in the alert dialog
sq: Pulsantët e paraqitur në dritaren e dialogut të paralajmërimit

en: The database to use in the dictionary server.
sq: Databaza që duhet përdorur tek serveri i fjalorit.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
sq: Dispozitivi %s është i shkëputur.
    Ju lutem, montoni këtë dispozitiv që të vazhdojmë.

en: The device to format
sq: Dispozitivi që duhet formatuar

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
sq: Serveri i fjalorit me të cilin të lidhesh. Serveri i prezgjedhur është dict.org. Shiko http://www.dict.org për hollësi mbi serverët e tjerë

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sq: Dokumenti "%s" ekziston.  Dëshironi t'a zevëndësoni?

en: The document does not exist.
sq: Dokumenti nuk ekziston.

en: The document name you selected is a folder.
sq: Emri i dokumentit që keni zgjedhur është një kartelë.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
sq: Instrumenti për krijimin e file sistemit (%s) ka raportuar gabimet në vazhdim:
    
    %s (%d)

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad block</b> (out of %d) has been found and marked. | The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
sq[0]: Floppy u formatua por, <b>%d bllok i dëmtuar</b> (në %d) u gjet dhe u shënua si i tillë.
sq[1]: Floppy u formatua por, <b>%d blloqe të dëmtuar</b> (në %d) u gjetën dhe u shënuan si të tillë.

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
sq: Emri i databazës individuale tek serveri i fjalorit. Shënja e pikësimit "!" specifikon që gnome-dictionary duhet të kërkojë në të gjitha databazat në server

en: The nautilus file manager is not running.
sq: Organizuesi i file Nautilus nuk është duke u ekzekutuar.

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
sq: Numri i portës ku do të lidhesh. E prezgjedhura është 2628.

en: The search strategy to use
sq: Strategjia e kërkimit që duhet përdorur

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
sq: Strategjia e kërkimit që duhet përdorur. Varet nga strategjitë e suportuara nga serveri. Vlera e prezgjedhur është "lev" - gjej fjalët me distancën Levenshtein një.

en: The type of alert
sq: Lloji i paralajmërimit

en: The volume name can't contain any blank space.
sq: Emri i volumit nuk mund të përmbajë asnjë hapësirë boshe.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
sq: Asnjë shikues i instaluar aktualisht është në gjendje të shfaqë dokumentin.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: 
    %s

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sq[0]: Ka për të hapur %d dritare të veçantë.
sq[1]: Ka për të hapur %d dritare të veçanta.

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
sq: Me _kujdes (kërkon blloqet e dëmtuar përtej mënyrës «Standart»)

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
sq: Tepër logs për t'u mbajtur nën vëzhgim. Hiq ndonjërin dhe provo përsëri

en: Too many open logs. Close one and try again
sq: Tepër logs të hapur. Mbyll ndonjërin dhe provo përsëri

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
sq: Koshi nuk ndodhet në dispozicion.  Nuk arrij të çoj "%s" në kosh.

en: Type
sq: Lloji

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
sq: Nuk arrij të futem tek disketa.
    
    Sigurohu që e ke futur si duhet.

en: Unable to create filesystem correctly.
sq: I pamundur krijimi korrekt i file të sistemit.

en: Unable to open any device, formatting cannot continue.
sq: E pamundur hapja e çfarëdo dispozitivi, formatimi nuk mund të vazhdojë.

en: Unable to open logfile!
sq: E pamundur hapja e file të log!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
sq: E pamundur hapja e dispozitivit %s, formatimi nuk mund të vazhdojë.

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
sq: I pamundur plotësimi i operacionit të kërkuar.
    Serveri që jeni duke përdorur nuk është në dispozicion
    ose nuk jeni i lidhur në internet.

en: Unable to write to device %s
sq: Nuk arrij të shkruaj tek dispozitivi %s

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
sq: I pamundur shkrimi në disketë.
    
    Sigurohu që nuk është e mbrojtur kundër shkrimit.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
sq: Firmë fillestare e mke2fs e panjohur; operacioni u anullua.

en: Use smart lookup
sq: Përdor kërkimin inteligjent

en: Verifying the format...
sq: Duke verifikuar formatin...

en: Verifying the format... Done
sq: Duke verifikuar formatin... Përfundoi

en: View the system log file
sq: Shiko file e log të sistemit

en: Volume _name:
sq: _Emri i volumit:

en: While searching the following errors were reported.
sq: Gjatë kërkimit u ndeshën gabimet në vazhdim.

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
sq: Gjerësia e kornizës rreth etiketës dhe figura në dritaren e dialogut të paralajmërimit

en: Word
sq: Fjala

en: Word Entry
sq: Fjala

en: You did not select a document name.
sq: Nuk keni zgjedhur emrin e dokumentit.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
sq: Nuk ke të drejtat për të shkruar tek %s; formatimi është i pamundur.
    Vihu në kontakt me administratorin e sistemit për të marrë të drejtën e shkrimit.

en: You may not have write permissions to the document.
sq: Nuk keni të drejtat e shkrimit tek ky dokument.

en: _About...
sq: _Informacione...

en: _Action:
sq: _Veprimi:

en: _Add
sq: _Shto

en: _Calendar
sq: _Kalendari

en: _Collapse All
sq: _Ngjishi të gjithë

en: _Database:
sq: _Databaza:

en: _Date modified less than (days)
sq: I _ndryshuar nga më pak se (ditë)

en: _Description:
sq: _Përshkrimi:

en: _Dictionary
sq: _Fjalori

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Entry Detail
sq: Hollësi për _elementin

en: _Execute actions
sq: _Ekzekuto veprimet

en: _Find
sq: _Gjej

en: _Format
sq: _Formatimi

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Hide application
sq: _Fshih programin

en: _Log name:
sq: _Emri i log:

en: _Look Up Selected Text
sq: _Kërko tekstin e zgjedhur

en: _Look Up Word
sq: _Kërko fjalën

en: _Look in folder:
sq: _Kërko tek:

en: _Lookup
sq: _Kërko

en: _Message:
sq: _Mesazhi:

en: _Monitor...
sq: _Monitoro...

en: _Name contains:
sq: _Emri përmban:

en: _Open
sq: _Hap

en: _Port:
sq: _Porta:

en: _Preferences...
sq: _Preferimet...

en: _Process:
sq: _Proçesi:

en: _Properties
sq: _Pronësitë

en: _Quick (only creates the filesystem)
sq: _I shpejtë (krijon vetëm filesystem)

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: _Replace
sq: _Zëvendëso

en: _Save Results As...
sq: _Ruaj rezultatin si...

en: _Search for:
sq: _Kërko për:

en: _Select logs to monitor:
sq: _Zgjidh logs për t'u monitoruar:

en: _Server:
sq: _Serveri:

en: _Show Dictionary
sq: _Shfaq fjalorin

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
sq: _Standart (formaton në nivel të ulët përtej mënyrës «I shpejtë»)

en: _Word:
sq: F_jala:

en: action to execute when regexps are TRUE
sq: veprimi që duhet ndërmarrë kur regexps është TRUE

en: description
sq: përshkrimi

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
sq: ext2 për file sistemi linux ose fat për file sistemi DOS.

en: link (broken)
sq: lidhje (e shkëputur)

en: link to %s
sq: lidhje me %s

en: log name regexp
sq: regexp emri i log

en: message regexp
sq: regexp masazhin

en: process regexp
sq: regexp procesit

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
sq: tag: [%s]
    emri_log: [%s]
    procesi: [%s]
    mesazhi: [%s]
    përshkrimi: [%s]
    veprimi: [%s]

en: tmp_list is NULL
sq: tmp_list është NULL

en: today at %-I:%M %p
sq: sot më %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
sq: dje më %-I:%M %p
