gnome-vfs - en to sq translation catalogue (198 entries)

en:  (invalid Unicode)
sq:  (Unicode e pavlefshme)

en: %s:%d contains NUL characters.
sq: %s:%d përmban simbole NULL.

en: %s:%d contains no method name.
sq: %s:%d nuk përmban emrin e metodës.

en: %s:%d contains no module name.
sq: %s:%d nuk përmban emrin e modulit.

en: %s:%d has no options endmarker.
sq: %s:%d nuk ka opsione përfundimi.

en: %s:%d has unknown options %s.
sq: %s:%d ka opsione të panjohura %s.

en: AFFS Volume
sq: Volum AFFS

en: AFS Network Volume
sq: Volum rrjeti AFS

en: Access denied
sq: Ndalohet hyrja

en: Applications
sq: Programe

en: Audio CD
sq: CD audio

en: Authenticate proxy server connections
sq: Autentifiko lidhjet proxy server

en: Auto-detected Volume
sq: Volum i auto-përcaktuar

en: Automatic proxy configuration URL
sq: URL e konfigurimit automatik të proxy

en: Bad file handle
sq: Trajtues i pavlefshëm i file

en: CD-ROM Drive
sq: Njësia CD-ROM

en: CDROM Volume
sq: Volumi CDROM

en: Camera
sq: Kamer

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
sq: I pamundur krijimi i një pipe për të hapur GIOChannel: %s

en: Cards
sq: Letra

en: Configuration file `%s' was not found: %s
sq: File i konfigurimit `%s' nuk u gjet: %s

en: Could not find master browser
sq: E pamundur gjetja e shfletuesit kryesor

en: Could not initialize Bonobo
sq: E pamundur nisja e Bonobo

en: Could not initialize gnome vfs
sq: E pamundur nisja e gnome vfs

en: Could not parse: %s
sq: I pamundur analizimi: %s

en: DVD Volume
sq: Volum DVD

en: Data corrupted
sq: Të dhëna të dëmtuara

en: Default component viewer application
sq: Programi i prezgjedhur për shikimin e komponuesit

en: Default terminal application
sq: Programi terminal i prezgjedhur

en: Didn't find a valid settings file at %s
sq: Nuk u gjet një file i vlefshëm konfigurimi në %s

en: Directory busy
sq: Directory e zënë

en: Directory not empty
sq: Directory jo bosh

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
sq: Aktivon rregullimet e proxy kur përdor HTTP në Internet.

en: End of file
sq: Fundi i file

en: Enhanced DOS Volume
sq: Volum Dos i përparuar

en: Error launching command
sq: Gabim gjatë lëshimit të komandës

en: Error parsing command line
sq: Gabim gjatë zbatimit të rreshtit të komandës

en: Exec argument for default terminal
sq: Argumenti exec për terminalin e prezgjedhur

en: Ext2 Linux Volume
sq: Volum Linux Ext2

en: Ext3 Linux Volume
sq: Volum Linux Ext3

en: FTP proxy host name
sq: Emri i host proxy FTP

en: FTP proxy port
sq: Porta e proxy FTP

en: Failed to start command
sq: Nisja e komandës dështoi

en: File exists
sq: Ky file ekziston

en: File not found
sq: File nuk u gjet

en: File not open
sq: File nuk u hap

en: File too big
sq: File tepër i madh

en: Filesystem
sq: Filesistemi

en: Floppy
sq: Disketë

en: Folders
sq: Kartelat

en: Format not valid
sq: Format i pavlefshëm

en: Generic error
sq: Gabim i përgjithshëm

en: H323 URL handler
sq: Trajtuesi i URL H323

en: HTTP URL handler
sq: Trajtuesi i URL HTTP

en: HTTP proxy host name
sq: Emri i host proxy HTTP

en: HTTP proxy password
sq: Fjalëkalimi për proxy HTTP

en: HTTP proxy port
sq: Porta e proxy HTTP

en: HTTP proxy username
sq: Përdoruesi për proxy HTTP

en: HTTPS URL handler
sq: Trajtuesi i URL HTTPS

en: Handle H323 URLs
sq: Trajton URLtë H323

en: Handle HTTP URLs
sq: Trajton URLtë HTTP

en: Handle HTTPS URLs
sq: Trajton URLtë HTTPS

en: Handle callto URLs
sq: Trajton thirrjet e URLve

en: Handle ghelp URLs
sq: Trajton URLtë ghelp

en: Handle info URLs
sq: Trajton URLtë info

en: Handle mailto URLs
sq: Trajton URLtë mailto

en: Handle man URLs
sq: Trajton URLtë man

en: Handle trash URLs
sq: Trajton URLtë trash

en: Hardware Device Volume
sq: Volum Dispozitivi Hardware

en: Help
sq: Ndihmë

en: Home
sq: Shtëpia

en: Host has no address
sq: Host nuk ka një adresë

en: Host name not valid
sq: Emër host i pavlefshëm

en: Host not found
sq: Host nuk u gjet

en: Hosts
sq: Host-et

en: Hsfs CDROM Volume
sq: Volum Hsfs CDROM

en: I/O error
sq: Gabim Input/Output

en: ISO 9660 Volume
sq: Volum ISO 9660

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
sq: Nëse e vërtetë, atëhere lidhjet me server-in proxy kanë nevojë për autentifikim. Kombinimi përdorues/fjalëkalim përcaktohet nga "/system/http_proxy/authentication_user" dhe "/system/http_proxy/authentication_password".

en: Internal error
sq: Gabim i brendshëm

en: Invalid URI
sq: URI e pavlefshme

en: Invalid parameters
sq: Parametra të pavlefshëm

en: Is a directory
sq: Është një directory

en: JFS Volume
sq: Volum JFS

en: Links
sq: Lidhjet

en: Login failed
sq: Identifikimi dështoi

en: Looping links encountered
sq: U gjetën lidhje në loop

en: MSDOS Volume
sq: Volum MSDOS

en: MacOS Volume
sq: Volum MacOS

en: Mail
sq: Posta

en: Memory Volume
sq: Volum memorje

en: Minix Volume
sq: Volum Minix

en: More parsing errors will be ignored.
sq: Gabimet e tjera të analizimit do të injorohen.

en: NFS Network Volume
sq: Volum rrjeti NFS

en: Name too long
sq: Emër tepër i gjatë

en: Netware Volume
sq: Volum Netware

en: Network
sq: Rrjeti

en: Network server
sq: Server rrjeti

en: No default action associated
sq: Nuk i është shoqëruar asnjë veprim i prezgjedhur

en: No error
sq: Asnjë gabim

en: No handler for URL scheme
sq: Asnjë trajtues për skemën URL

en: No space left on device
sq: Nuk ka më hapësirë në dispozitiv

en: Non-proxy hosts
sq: Asnjë host proxy

en: Not a directory
sq: Nuk është një directory

en: Not enough memory
sq: Memorje e pamjaftueshme

en: Not on the same file system
sq: Nuk gjendet në të njëjtin file sistemi

en: Open mode not valid
sq: Menyrë hapje jo e vlefshme

en: Operation cancelled
sq: Operacioni u anullua

en: Operation in progress
sq: Oparacioni në kryerje e sipër

en: Operation interrupted
sq: Operacioni u ndërpre

en: Operation not permitted
sq: Operacioni nuk lejohet

en: Operation stopped
sq: Operacioni u ndërpre

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sq: Fjalëkalimi që duhet dhënë si autentifikues kur kryen proxy HTTP.

en: Pcfs Solaris Volume
sq: Volum Pcfs Solaris

en: Protocol error
sq: Gabim protokolli

en: Proxy configuration mode
sq: Modaliteti i konfigurimit proxy

en: Read only file system
sq: File sistemi në vetëm lexim

en: Read-only file system
sq: File sistemi në vetëm-lexim

en: ReiserFS Linux Volume
sq: Volum Linux ReiserFS

en: Request obsoletes service's data
sq: Kërkesë të dhënash nga shërbim tepër i vjetër

en: Root Volume
sq: Volum root

en: Run program in terminal
sq: Ekzekuto programin në terminal

en: SMB workgroup
sq: Grup pune SMB

en: SOCKS proxy host name
sq: Emri i host proxy SOCKS

en: SOCKS proxy port
sq: Porta e proxy SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
sq: Emri i host i proxy të sigurtë HTTP

en: Secure HTTP proxy port
sq: Porta e proxy të sigurt HTTP

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
sq: Zgjidh modalitetin e konfigurimit proxy. Vlerat e pranuara janë "asnjë", "manualisht", "automatikisht".

en: Service not available
sq: Shërbimi nuk është në dispozicion

en: Set to true to have a program specified in "command" handle H323 URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë H323.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle HTTP URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë HTTP.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle HTTPS URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë HTTPS.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle callto URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton thirrjet e URLve.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle ghelp URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë ghelp.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle info URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë info.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle mailto URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë mailto.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle man URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë man.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle trash URLs.
sq: Vendose në "true" për të patur një program të caktuar tek "komanda" që trajton URLtë trash.

en: Solaris/BSD Volume
sq: Volum Solaris/BSD

en: Standard Moniker factory
sq: Fabrikë për Moniker standart

en: SuperMount Volume
sq: Volum SuperMount

en: System Volume
sq: Volum sistemi

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
sq: Programi që duhet përdorur për të shikuar files që kanë nevojë për një komponent që të shikohen. Parametri %s do të zevendësohet nga URl e file, parametri %c do të zevendësohet nga IID e komponentit.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
sq: Programi terminal i prezgjedhur që duhet përdorur për programet që kërkojnë një terminal.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
sq: Argumenti exec që duhet përdorur për terminalin e prezgjedhur

en: The machine name to proxy FTP through.
sq: Emri i makinës për kalimin tek proxy FTP.

en: The machine name to proxy HTTP through.
sq: Emri i makinës për kalimin tek proxy HTTP.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
sq: Emri i makinës për kalimin tek proxy i sigurt HTTP.

en: The machine name to proxy socks through.
sq: Emri i makinës për kalimin tek proxy socks.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
sq: Porta e makinës e përcaktuar nga "/system/http_proxy/host" nga do të kalojë proxy juaj.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
sq: Porta e makinës e përcaktuar nga "/system/proxy/ftp_host" nga do të kalojë proxy juaj.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
sq: Porta e makinës e përcaktuar nga "/system/proxy/secure_host" nga do të kalojë proxy juaj.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
sq: Porta e makinës e përcaktuar nga "/system/proxy/socks_host" nga do të kalojë proxy juaj.

en: The window workgroup the user is part of
sq: Grupi i punës Windows në të cilin bën pjesë përdoruesi

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
sq: Ky kyç përmban një listë me hostet e lidhur direkt, pa përdorur proxy (nëse ai është aktiv). Vlerat mund të jenë hostnames, domains (duke përdorur si parashtesë një wildcard si p.sh. *.foo.com), adresat IP të host (IPv4 dhe IPv6) dhe adresat e rrjetit me një netmask (diçka të ngjashme me 192.168.0.0/24).

en: Too many links
sq: Tepër lidhje

en: Too many open files
sq: Shumë files të hapur

en: Tools
sq: Instrumente

en: True if the program to handle this URL should be run in a terminal.
sq: E vërtetë nëse programi që trajton këtë URL duhet të zbatohet në një terminal.

en: URL that provides proxy configuration values.
sq: URL që ve në dispozicion vlerat e konfigurimit të proxy.

en: Udfs Solaris Volume
sq: Volum Udfs Solaris

en: Unable to eject media
sq: Nxjerrja e suportit është e pamundur

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
sq: I pamundur montimi i disketës. Ka mundësi të jetë i një formati që nuk mund të montohet.

en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
sq: I pamundur montimi i dispozitivit disketë. Mesa duket mungon disketa në dispozitiv.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
sq: I pamundur montimi i dispozitivit disketë të zgjedhur.

en: Unable to mount the selected volume.
sq: I pamundur montimi i volumit të zgjedhur.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
sq: I pamundur montimi i volumit të zgjedhur. Ka mundësi të jetë i një formati që nuk mund të montohet.

en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
sq: I pamundur montimi i volumit. Mesa duket nuk ka asnjë lloj suporti në dispozitiv.

en: Unable to unmount connected server
sq: E pamundur shkëputja e server-it të lidhur

en: Unable to unmount the selected volume.
sq: I pamundur zmontimi i volumit të zgjedhur.

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
sq: GnomeVFSSeekPosition %d i panjohur

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Unknown job kind %u
sq: Lloj i panjohur pune %u

en: Unknown op type %u
sq: Tip op %u i panjohur

en: Unknown volume
sq: Volum i panjohur

en: Unsupported operation
sq: Operacion i pasuportuar

en: Use HTTP proxy
sq: Përdor proxy HTTP

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
sq: Përdor të ndryshueshmen e ambientit %s për të specifikuar një pozicion tjetër.

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sq: Emri i përdoruesit që duhet dhënë për autentifikim kur përdoret proxy HTTP.

en: Windows
sq: Dritaret

en: Windows NT Volume
sq: Volum Windows NT

en: Windows Network
sq: Rrjet Windows

en: Windows Shared Volume
sq: Volum Windows i përbashkët

en: Windows VFAT Volume
sq: Volum Windows VFAT

en: XFS Linux Volume
sq: Volum Linux XFS

en: XIAFS Volume
sq: Volum XIAFS

en: Xenix Volume
sq: Volum Xenix

en: Zip Drive
sq: Drive Zip

en: callto URL handler
sq: trajtues URL callto

en: file MonikerExtender
sq: MonikerExtender file

en: generic Gnome VFS moniker
sq: Moniker Gnome VFS i përgjithshëm

en: generic file moniker
sq: file i përgjithshëm moniker

en: ghelp URL handler
sq: trajtues URL ghelp

en: info URL handler
sq: trajtues URL info

en: mailto URL handler
sq: trajtues URL mailto

en: man URL handler
sq: trajtues URL man

en: trash URL handler
sq: trajtues URL trash
