xmms 1.2.3 - en to sq translation catalogue (690 entries)

en: 
    Joystick Control: error reading
sq: 
    Kontrol i Joystikut: gabim gjatë leximit

en: 
    Segmentation fault
    
    You've probably found a bug in XMMS, please visit
    http://bugs.xmms.org and fill out a bug report.
sq: 
    Gabim në nyjëzim
    
    Ju me siguri e keni gjetur një bug në XMMS, vizitoni
    http://bugs.xmms.org dhe mbusheni raportin e bug-it.

en:  (%d data tracks)
sq: (%d pista me të dhënave)

en:  (disabled)
sq:  (shkëputur)

en:  (enabled)
sq:  (aktivizuar)

en: %d frames
    Filesize: %lu B
sq: %d kornizat
    Madhësia e skedares: %lu B

en: %d of %d files successfully deleted.
sq: %d skedare nga %d janë shlyer me sukses.

en: %s
    Error protection: %s
    Copyright: %s
    Original: %s
    Emphasis: %s
sq: %s
    Gabim i mbrotjes: %s
    E drejtë ribotimi: %s
    Origjinal: %s
    Theksim: %s

en: %s
    Unable to open file: %s
sq: %s
    E pa mundur hapja e skedares: %s

en: %s
    Unable to truncate file: %s
sq: %s
    I pa mundur shkurtimi i skedares: %s

en: %s
    Unable to write to file: %s
sq: %s
    I pa mundur shkrimi në skedaren: %s

en: %s: illegal option -- %c
sq: %s: opcion ilegale -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sq: %s: opcion invalide -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sq: %s: opcioni `%c%s' nuk pranon asnjë argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
sq: %s: opcioni `%s' është e paqartë

en: %s: option `%s' requires an argument
sq: %s: opcionit `%s' i nevojitet një argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sq: %s: opcioni `--%s' nuk pranon kurrëfarë argumenti

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sq: %s: opcioni  `-W %s' nuk pranon asnjë argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sq: %s: opcioni `-W %s' është e paqartë

en: %s: option requires an argument -- %c
sq: %s: opcionit i nevojitet një argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sq: %s: opcion i panjoftur `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sq: %s: opcion i panjoftur `--%s'

en: (none)
sq: (asnjë)

en: (unknown)
sq: (i pa njoftur)

en: /About XMMS
sq: /Në Lidhje Me XMMS

en: /Add
sq: /Shtoje

en: /Add/Directory
sq: /Shtoje/Repertorin

en: /Add/File
sq: /Shtoje/Skedaren

en: /Add/Url
sq: /Shtoje/Url

en: /Always On Top
sq: /Gjithnji Në Fillim

en: /Analyzer Falloff
sq: /Zbritja e Analizuesit

en: /Analyzer Falloff/Fast
sq: /Zbritja e Analizuesit/Shpejtë

en: /Analyzer Falloff/Fastest
sq: /Zbritja e Analizuesit/Më Shpejtë

en: /Analyzer Falloff/Medium
sq: /Zbritja e Analizuesit/Mesatarisht

en: /Analyzer Falloff/Slow
sq: /Zbritja e Analizuesit/Ngadalë

en: /Analyzer Falloff/Slowest
sq: /Zbritja e Analizuesit/Më Ngadalë

en: /Analyzer Mode
sq: /Modë Analizues

en: /Analyzer Mode/-
sq: /Modë Analizues/-

en: /Analyzer Mode/Bars
sq: /Modë Analizues/Shufërave

en: /Analyzer Mode/Fire
sq: /Modë Analizues/Shkallëzuar

en: /Analyzer Mode/Lines
sq: /Modë Analizues/Vijave

en: /Analyzer Mode/Normal
sq: /Modë Analizues/Normal

en: /Analyzer Mode/Peaks
sq: /Modë Analizues/Pingujt

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
sq: /Modë Analizues/I Vijave Vertikale

en: /By extension
sq: /Mes shtrirjes

en: /Configure Equalizer
sq: /Konfiguroje Barazuesin

en: /Delete
sq: /Shlueje

en: /Delete/Auto-load preset
sq: /Shlyeje/Rregullimin automatik

en: /Delete/Preset
sq: /Shlyeje/Rregullimin

en: /DoubleSize
sq: /Madhësia E Dyfishtë

en: /Easy Move
sq: /Lëvizje E Mundëshme

en: /Equalizer WindowShade Mode
sq: /Madhësia E Barazuesit Të Zvogëluar

en: /Exit
sq: /Dalja

en: /File Info
sq: /Informacion Mbi Skedaren

en: /Graphical EQ
sq: /EQ Grafik

en: /Import
sq: /Importoje

en: /Import/WinAMP Presets
sq: /Importoje/WinAMP Rregulluest

en: /Jump To File
sq: /Kalo Në Skedare

en: /Jump To Time
sq: /Kalo Në Kohë

en: /Load
sq: /Ngarkoje

en: /Load/-
sq: /Ngarkoje/-

en: /Load/Auto-load preset
sq: /Ngarkoje/Rregullimin automatik

en: /Load/Default
sq: /Ngarkoje/Me Marrëveshje

en: /Load/From WinAMP EQF file
sq: /Ngarkoje/Nga skedarja WinAMP EQF

en: /Load/From file
sq: /Ngarkoje/Nga skedarja

en: /Load/Preset
sq: /Ngarkoje/Rregullimin

en: /Load/Zero
sq: /Ngarkoje/Zero

en: /Main Window
sq: /Dritarja Kryesore

en: /No Playlist Advance
sq: /Mos vazhdo në listën lexuese

en: /Options
sq: /Opcionet

en: /Peaks Falloff
sq: /Pingul Zbritës

en: /Peaks Falloff/Fast
sq: /Pingul Zbritës/Shpejtë

en: /Peaks Falloff/Fastest
sq: /Pingul Zbritës/Më Shpejtë

en: /Peaks Falloff/Medium
sq: /Pingul Zbritës/Mesatar

en: /Peaks Falloff/Slow
sq: /Pingul Zbritës/Ngadalë

en: /Peaks Falloff/Slowest
sq: /Pingul Zbritës/Më Ngadalë

en: /Physically Delete Files
sq: /Skedaret e Vdekura Fizikishtë

en: /Play Directory
sq: /Lexoje Repertorin

en: /Play File
sq: /Lexoje Skedaren

en: /Play Location
sq: /Lexo Në Rrethinë

en: /Playback
sq: /Lexoje

en: /Playback/-
sq: /Lexoje/-

en: /Playback/10 Tracks Back
sq: /Lexoje/10 Pista Mbrapa

en: /Playback/10 Tracks Fwd
sq: /Lexoje/10 Pista Para

en: /Playback/Back 5 Seconds
sq: /Lexoje/5 Sekonda Mbrapa

en: /Playback/Clear Queue
sq: /Lexoje/Pastroje Rradhitjen

en: /Playback/Fwd 5 Seconds
sq: /Lexoje/5 Sekonda Para

en: /Playback/Jump to File
sq: /Lexoje/Kalo Në Skedare

en: /Playback/Jump to Time
sq: /Lexoje/Kalo Në Kohë

en: /Playback/Next
sq: /Lexoje/Tjetrin

en: /Playback/Pause
sq: /Lexoje/Pauzë

en: /Playback/Play
sq: /Lexoje/Lexo

en: /Playback/Previous
sq: /Laxoje/Më Parshmin

en: /Playback/Start of List
sq: /Lexoje/Në Fillim Të Listës

en: /Playback/Stop
sq: /Laxoje/Ndale

en: /Playlist
sq: /Lista Lexuese

en: /Playlist Editor
sq: /Çfaqës I Listës së Leximit

en: /Playlist WindowShade Mode
sq: /Madhësia E Zvogëluar për Listën Lexuese

en: /Playlist/Load List
sq: /Lista Lexuese/Ngarkoje Listën

en: /Playlist/New List
sq: /Lista Lexuese/Listë e Re

en: /Playlist/Save List
sq: /Lista Lexuese/Shpëtoje Listën

en: /Preferences
sq: /Pëlqimet

en: /Randomize List
sq: /Përzieje Listën

en: /Refresh Rate
sq: /Përqindja e Rifreskuar

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
sq: /Përqindja e Risfreskuar/Një e Teta (~6 fps)

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
sq: /Përqindja e Risfreskuar/Komplet (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
sq: /Përqindja e Risfreskuar/Gjysëm (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
sq: /Përqindja e Risfreskuar/Çerek (~13 fps)

en: /Reload skin
sq: /Rinkargoje mbështjellsin

en: /Remove
sq: /Zhduki

en: /Remove Dead Files
sq: /Zhduki Skedaret e Vdekura

en: /Remove/All
sq: /Zhduki/Gjitha

en: /Remove/Crop
sq: /Zhduki/Të pa Zgjedhurat

en: /Remove/Misc
sq: /Zhduki/Të Ndryshmet

en: /Remove/Selected
sq: /Zhduki/Të Zgjedhurat

en: /Repeat
sq: /Përsërite

en: /Reverse List
sq: /Përmbyse Listën

en: /Save
sq: /Shpëtoje

en: /Save/-
sq: /Shpëtoje/-

en: /Save/Auto-load preset
sq: /Shpëtoje/Rregullimin automatik

en: /Save/Default
sq: /Shpëtoje/Me Marrëveshje

en: /Save/Preset
sq: /Shpëtoje/Rregullimin

en: /Save/To WinAMP EQF file
sq: /Shpëtoje/Në skedaren WinAMP EQF

en: /Save/To file
sq: /Shpëtoje/Në skedare

en: /Scope Mode
sq: /Modë Osiloskop

en: /Scope Mode/Dot Scope
sq: /Modë Osciloskop/I Saktë

en: /Scope Mode/Line Scope
sq: /Modë Osciloskop/Linearë

en: /Scope Mode/Solid Scope
sq: /Modë Osciloskop/Sipërfaqës

en: /Selection
sq: /Zgjedhje

en: /Selection/-
sq: /Zgjedhje/-

en: /Selection/Invert Selection
sq: /Zgjedhje/Zgjedhi të Kundërtat

en: /Selection/Read Extended Info
sq: /Zgjedhje/Informacionin Lexues i Shtrirë

en: /Selection/Select All
sq: /Zgjedhje/Zgjedhi Gjitha

en: /Selection/Select None
sq: /Zgjedhje/Zgjedhe Asnjërën

en: /Shuffle
sq: /Rastësi

en: /Skin Browser
sq: /Shfletues me mbështjellës

en: /Sort
sq: /Radhite

en: /Sort List
sq: /Radhite Listën

en: /Sort List/By Date
sq: /Radhite Listën/Simbas Datës

en: /Sort List/By Filename
sq: /Radhite Listën/Simbas Emrit të Skedares

en: /Sort List/By Path + Filename
sq: /Radhite Listën/Simbas Shtegut + Emri i Skedares

en: /Sort List/By Title
sq: /Radhite Listën/Simbas Titullit

en: /Sort Selection
sq: /Radhite Zgjedhjen

en: /Sort Selection/By Date
sq: /Radhite Zgjedhjen/Simbas Datës

en: /Sort Selection/By Filename
sq: /Radhite Zgjedhjen/Simbas Emrit të Skedares

en: /Sort Selection/By Path + Filename
sq: /Radhite Zgjedhjen/Simbas Shtegut + Emri i Skedares

en: /Sort Selection/By Title
sq: /Radhite Zgjedhjen/Simbas Titullit

en: /Time Elapsed
sq: /Koha e Rjedhur

en: /Time Remaining
sq: /Koha e Mbetur

en: /View File Info
sq: /Çfaqi Infomacionet mbi Skedaren

en: /Visualization
sq: /Paraqitja

en: /Visualization Mode
sq: /Modë Paraqitës

en: /Visualization Mode/Analyzer
sq: /Modë I Paraqitjes/Analizuesit

en: /Visualization Mode/Off
sq: /Modë I Paraqitjes/Shkëputës

en: /Visualization Mode/Scope
sq: /Modë I Paraqitjes/Osiloskipit

en: /Visualization plugins
sq: /Paraqitja E Moduleve

en: /WindowShade Mode
sq: /Madhësia E Zvogëluar

en: /WindowShade VU Mode
sq: /Modë VU në Madhësi të zvogëluar

en: /WindowShade VU Mode/Normal
sq: /Modë VU në Madhësi të zvogëluar/Normal

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
sq: /Modë VU në Madhësi të zvogëluar/Rrëshqitës

en: 12KHZ
sq: 12KHz

en: 14KHZ
sq: 14KHz

en: 16KHZ
sq: 16KHz

en: 170HZ
sq: 170Hz

en: 1:1 (44 kHz)
sq: 1:1 (44 kHr)

en: 1KHZ
sq: 1KHz

en: 310HZ
sq: 310Hz

en: 3DFX Fullscreen mode
sq: Modë 3DFX në tërë sipërfaqen e ekranit

en: 3DNow! optimized decoder
sq: Përdore dekoduesin e optimizuar 3DNow!

en: 3KHZ
sq: 3KHz

en: 600HZ
sq: 600z

en: 60HZ
sq: 60Hz

en: 6KHZ
sq: 6KHz

en: ALSA %s output plugin
sq: Moduli dalës %s ALSA

en: ALSA Driver configuration
sq: Konfigurimi i Pilotit ASLA

en: About
sq: Në lidhje me

en: About ALSA Driver
sq: Në lidhje me Pilotin ALSA

en: About ESounD Plugin
sq: Në lidhje me Modulin ESounD

en: About Echo Plugin
sq: Në lidhje me Modulin e Echos

en: About Extra Stereo Plugin
sq: Në lidhje me Modulin e zgjëruar Stereo

en: About Joystick Driver
sq: Në lidje me Pilotin e Joystikut

en: About MPEG Layer 1/2/3 plugin
sq: Në lidhje me modulin e MPEG të nivelit 1/2/3

en: About OSS Driver
sq: Në lidhje me Pilotin OSS

en: About Ogg Vorbis Plugin
sq: Në lidhje me modulin Ogg Vorbis

en: About Solaris Audio Driver
sq: Në lidhje me pilotin Solaris Audio

en: About Tone Generator
sq: Në lidhje me Gjeneratorin e zërit

en: About Voice Removal Plugin
sq: Në lidhje me modulin e zërit të tërhequr

en: About XMMS
sq: Në lidhje me XMMS

en: About mikmod plugin
sq: Në lidje me modulin mikmod

en: About the Sun Driver
sq: Në lidhje me Pilotin Sun

en: Add
sq: Shtoje

en: Add all files in directory
sq: Shtoni të gjitha skedaret në repertor

en: Add drive
sq: Shtoje një pilot

en: Add selected files
sq: Shtoi skedaret e zgjedhura

en: Additional Programming:
sq: Programues Pltësues:

en: Advanced settings
sq: Konfiguruesit e përparuar

en: Advanced settings:
sq: Rregulluesit e përparuar:

en: Afrikaans:
sq: Afrikanët:

en: Alberto Garcia
sq: Alberto García

en: Album
sq: Albumi

en: Album gain:
sq: Albumi gain:

en: Album peak:
sq: Albumi peak:

en: Album:
sq: Albumi:

en: Allow multiple instances
sq: Autorizo përdorime më shumës një nga një

en: AlternRock
sq: AlternRock Rock

en: Alternate
sq: Alternativ

en: Alternative
sq: Alternativ

en: Always show clutterbar
sq: Gjithnjë paraqite shufrën verticale me shkurticë

en: Always use AUDIODEV environment variable
sq: Përdore Gjithmonë ndryshuesin e zonës AUDIODEV

en: Anders Carlsson (effect plugins)
sq: Anders Carlsson (modulet e efekteve)

en: Andreas Bergstrom
sq: Andreas Bergstrøm

en: Apply
sq: Përshtate

en: Artist:
sq: Artisti:

en: Audio I/O Plugins
sq: Audio I/O Mudulet

en: Audio control device:
sq: Mjeti kontrollues Audio:

en: Audio device:
sq: Mjeti Audio:

en: Automatic detection
sq: Zbulues automatik

en: Azerbaijani:
sq: Azerbejgjanit:

en: BALANCE: %d%% LEFT
sq: PESHORJA: %d%% MAJTASË

en: BALANCE: %d%% RIGHT
sq: PESHORJA: %d%% DJATHTAS

en: BALANCE: CENTER
sq: PESHORJA: NË QENDËR

en: BSD Sun Driver %s
sq: Piloti BSD Sun %s

en: Back 5 tracks
sq: Kthehu 5 Pista mbrapa

en: Basque:
sq: Baskët:

en: Bitrate: %d kb/s
sq: Pranimi: %d kb/s

en: Bitrate: Variable,
    avg. bitrate: %d kb/s
sq: Pranimi: Ndryshuesi,
    Pranimi mesatarë: %d kb/s

en: Blur Scope %s
sq: Osiloskop i trubullt %s

en: Blur scope
sq: Osiloskop i trubullt

en: Brazilian Portuguese:
sq: Brazilianë Portugalë

en: Browse
sq: Shfletuesi

en: Buffer size (kb):
sq: Madhësia e Shtytëzës (kb):

en: Buffer size (ms):
sq: Madhësia e shtytëzës (ms):

en: Buffer time (ms):
sq: Koha e shtytëzës (ms):

en: Buffering
sq: Shtytëza

en: Buffering:
sq: Shtytëzim:

en: Bulgarian:
sq: Bulgarët:

en: Button %d:
sq: Kopsa %d:

en: Buttons:
sq: Kopsat:

en: CD Audio Player %s
sq: CD Audio Lexuesi %s

en: CD Audio Player Configuration
sq: Konfigurimi i CD Audio Lexuesit

en: CD Audio Track %02u
sq: Pista %02u e CD Audio

en: CD Index server:
sq: Tregues i serverit CD:

en: CD Index:
sq: Tregues i CD:

en: CD Info
sq: Informacion mbi CD-në

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
sq: I LIDHUR: PRITJE PËR NJË PËRGJEGJE

en: CONNECTING TO %s:%d
sq: LIDHJE NË %s:%d

en: Cabaret
sq: Kabare

en: Cancel
sq: Anulo

en: Carl van Schaik (pro logic plugin)
sq: Carl van Schaik (modul pro logjik)

en: Catalan:
sq: Katalan:

en: Chamber Music
sq: Muzikë Saloni

en: Channels:
sq: Kanalet:

en: Channels: %d
sq: Kanalet: %d

en: Charles Sielski (irman plugin)
sq: Charles Sielski (modul irman)

en: Check drive...
sq: Verifikoje pilotin...

en: Chinese:
sq: Kinezë:

en: Chun-Chung Chen (xfont patch)
sq: Chun-Chung Chen (korigjues për xfont)

en: Classic Rock
sq: Rock Klasik

en: Classical
sq: Klasik

en: Close
sq: Mbylle

en: Color Entry
sq: Ngjyrë Hyrëse

en: Comedy
sq: Komedi

en: Command:
sq: Urdhër:

en: Comment
sq: Komenti

en: Comment:
sq: Komenti:

en: Configure
sq: Konfiguroje

en: Configure Echo
sq: Konfiguroje Echon

en: Configure Equalizer
sq: Konfiguroje Barazuesin

en: Configure Extra Stereo
sq: Konfiguroje Steron e zgjëruar

en: Configure Solaris driver
sq: Konfiguroje Pilotin Solaris

en: Content
sq: Përmbanë

en: Controls:
sq: Kontrolimet:

en: Convert %20 to space
sq: Shëndërroje %20 boshë

en: Convert underscore to space
sq: Shëndërroi nënvizimet në boshe

en: Copyright:
sq: E drejtë ribotimi:

en: Couldn't connect to host %s
sq: Nuk mund të lidhet në ftuesin %s

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
sq: E pa mundur lidhja në ftuesin %s
    Serveri ka dërguar: %s

en: Couldn't load mod
sq: Nuk mund ta ngarkoj modelin

en: Couldn't look up host %s
sq: Nuk mund të gjindet ftuesi %s

en: Couldn't open audio
sq: Nuk mund ta hapë audion

en: Couldn't remove tag!
sq: Etiketa nuk mund të zhduket!

en: Couldn't write tag!
sq: E pa mundur shkruarja e etiketës!

en: Created by Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Control XMMS with your TV / VCR / Stereo remote 
    IRman page - http://www.evation.com/irman/
sq: I krijuar nga Charles Sielski <stray@teklabs.net>
    Kontrol e XMMS me TV / VCR / Stereo rreze infra të kuqe 
    Faqja IRman - http://www.evation.com/irman/

en: Credits
sq: Kreditet

en: Croatian:
sq: Kroate:

en: Czech:
sq: Çeke:

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
sq: SHKËPUTE GJTHNJË NË FILLIM

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
sq: SHKËPUTE GJTHNJË NË FILLIM (N/A)

en: DISABLE DOUBLESIZE
sq: SHKËPUTE DYFISHiMIN E GJATËSISË

en: Danish:
sq: Daneze:

en: Date
sq: Data

en: Date:
sq: Data:

en: David Fernandez Vaamonde
sq: David Fernández Vaamonde

en: David Jacoby
sq: Davis Jacoby

en: Decoder
sq: Dekoduesi

en: Decoder:
sq: Dekodues:

en: Default
sq: Marrëveshje

en: Default (%s)
sq: Marrëveshje (%s)

en: Default - %s
sq: Marrëveshje - %s

en: Default panning separation
sq: Ndarësi panoramik me marrëveshje

en: Default skin:
sq: Marrëveshje me mbështjellje:

en: Delay: (ms)
sq: Vonesa: (ms)

en: Delete
sq: Shlyeje

en: Delete auto-preset
sq: Shlyeje rregulluesin automatik

en: Delete preset
sq: Shlyeje rregulluesin

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: Determine file type:
sq: Caktoje tipin e skedares:

en: Device
sq: Mjeti

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
sq: Mjeti %s OK.
    Disku posedon pistat %d

en: Device settings
sq: Rregulluesit e mjetit:

en: Device:
sq: Mjeti:

en: Device:
sq: Mjeti:

en: Devices
sq: Mjetet

en: Devices:
sq: Mjetet:

en: Digital audio extraction
sq: Nxerrje Digjitale Audio

en: Dim titlebar when inactive
sq: Zbukuroje shufrën e titullit kur ështnë aktive

en: Directionals (alternate):
sq: Direkcionet (alternative):

en: Directionals:
sq: Direkcionet:

en: Directory %s OK.
sq: Repertori %s OK.

en: Directory preset file:
sq: Repertor i rregulltë për skedare:

en: Directory:
sq: Repertori:

en: Disable ID3V2 tags
sq: Shfuqizoi etiketat ID3V2

en: Disk Writer Configuration
sq: Konfigurimi i Regjistruesit në Disk

en: Disk Writer Plugin %s
sq: Modul Regjistrues në Disk %s

en: Display this text and exit.
sq: Paraqite tekstin dhe dil nga ai.

en: Don't clear the playlist
sq: Mos e shlyej listën lexuese

en: Down sample:
sq: Zbrite mostrën:

en: Drive %d
sq: Piloti %d

en: Dual channel
sq: Kanal i dyfisht

en: Dutch:
sq: Holandeze:

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
sq: LIDHE GJTHNJË NË FILLIM

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
sq: LIDHE GJTHNJË NË FILLIM (N/A)

en: ENABLE DOUBLESIZE
sq: DYFISHOJE GJATËSINË

en: ERROR: Couldn't find %s
sq: GABIM: Nuk mundet ta gjejë %s

en: ESD Plugin configuration
sq: Konfigurimi i Modulit ESD

en: Echo Plugin
    By Johan Levin 1999.
    
    Surround echo by Carl van Schaik 1999
sq: Modul Echo
    Nga Johan Levin 1999.
    
    Echo Surround nga Carl van Schaik 1999

en: Echo Plugin %s
sq: Modul i Echos %s

en: Effect intensity:
sq: Efekt i intenzitetit:

en: Effects Plugins
sq: Efektet e Moduleve

en: Effects plugins
sq: Efektet e moduleve

en: Electronic
sq: Elektronik

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
sq: Stacion +6dB me Kufizues

en: Enable Clipping Prevention
sq: Limitoje Ngopjen

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
sq: Liroje kanalin UDP Icecast Metadata

en: Enable ReplayGain
sq: Activizoje Stacionuesin

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
sq: Liroje rrjedhën e titullit SHOUT/Icecast

en: Enable plugin
sq: Moduli aktiv

en: Enqueue
sq: Shtoje në listë

en: Enter URL to add:
sq: Hyni URL-in Shtesë:

en: Enter code or use remote
sq: Futni kodin ose përdorni telekomandën

en: Enter location to play:
sq: Futni rrethinën në lexim:

en: Equalizer doublesize linked
sq: Madhësia e dyfishtë e barazuesit

en: Eric L. Hernes (FreeBSD patches)
sq: Eric L. Hernes (FreeBSD korigjues)

en: Error
sq: Gabim

en: Error writing playlist "%s": %s
sq: Gabim gjatë leximit të listës "%s": %s

en: Error!
sq: Gabim!

en: Ethnic
sq: Etnik

en: Extension
sq: Shtrirja

en: Extension and content
sq: Shtrirja dhe përmbajtja

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
sq: Modul i Echos së zgjëruar
    
    Nga Johan Levin 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
sq: Modul i zgjëruar Stereo %s

en: FILE INFO BOX
sq: INFORMACION MBI SKEDAREN

en: FPU decoder
sq: Dekoduesi FPU

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
sq: Dështim i verifikimit të repertorit %s
    Gabim: %s

en: Failed to delete "%s": %s.
sq: E pa mundur shlyerja "%s":%s.

en: Failed to modify tag
sq: Nuk mund të ndryshohet etiketa

en: Failed to open device %s
    Error: %s
sq: Dështim gjatë hapjes së mjetit %s
    Gabim: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
sq: Dështim gjatë leximit të "Tabelë së Përmbajtjeve"
    Ndoshta lexuesi i diskut është i zbrazët?

en: Feedback: (%)
sq: Kthimi: (%)

en: File Info
sq: Informacion mbi skedaren

en: File Info - %s
sq: Informacion mbi skedaren - %s

en: File exists!
sq: Skedarja ekziston!

en: File extension
sq: Skedare shtesë

en: File name
sq: Emri i skedares

en: File path
sq: Vendosja e skedares

en: File preset extension:
sq: Skedare e rregulltë shtesë:

en: File size: %d B
sq: Madhësia e skedares: %d B

en: Filename:
sq: Emri i skedares:

en: Files
sq: Skedaret

en: Fonts
sq: Policë e shkronjave çfaqëse

en: Force volume fade at the end of the module
sq: Forcoje zbritjen e vëllimit në mbarim të modulit

en: Forward 5s
sq: 5s Para

en: French:
sq: Frangjishte:

en: Fwd 5 tracks
sq: Përparo 5 Pista para

en: Galician:
sq: Galiciane:

en: Game
sq: Lojë

en: General
sq: Përgjithshëm

en: General Plugins
sq: Modulet e Përgjithëshme

en: General plugins
sq: Modulet e përgjithëshme

en: Genre
sq: Zhenri

en: Genre:
sq: Lloji:

en: German:
sq: Gjermane:

en: Get server list
sq: Pranoje listën e serverit

en: Gothic
sq: Gotik

en: Greek:
sq: Greke:

en: Haavard Kvaalen
sq: Håvard Kvålen

en: Headphones
sq: Ndëgjueset

en: Homepage and Graphics:
sq: Faqja mikëpritëse dhe Grafika:

en: Host:
sq: Ftuesi:

en: Hungarian:
sq: Hungareze:

en: ID3 Tag:
sq: Etiketa ID3:

en: ID3 Tags:
sq: Etiketat ID3:

en: ID3 format:
sq: Formë ID3:

en: IR code length:
sq: Gjatësia e kodit IR:

en: IRman Control %s
sq: Kontroli IRman %s

en: ISRC number:
sq: Numri ISRC:

en: If "Auto" is enabled on the equalizer, xmms will try to load equalizer presets like this:
    1: Look for a preset file in the directory of the file we are about to play.
    2: Look for a directory preset file in the same directory.
    3: Look for a preset saved with the "auto-load" feature
    4: Finally, try to load the "default" preset
sq: Në çoftëse barazuesi është në "Auto" ai do të rregullohet me këto pëparsi vijuese:
    1: Falas një skedare rregulluese e cila është prezente në repertorin e skdares që është në lexim e sipër.
    2: Kontrollo në repertor në çoftëse skedarja gjinded në të njëjtin repertor
    3: Kontrollo në çoftëse është i rregulluar si "auto-ngarkues" në të ardhmen 4: Më në fund provo ngarkimin "me marrëveshje"

en: Import equalizer presets
sq: Importoje barazuesin e rregullimit

en: Indonesian:
sq: Indoneze:

en: Inigo Salvador Azurmendi
sq: Iñigo Salvador Azurmendi

en: Input Plugins
sq: Modulet Hyrëse

en: Input plugin: %s
sq: Modul hyrës: %s

en: Input plugins
sq: Modelet hyrëse

en: Internal speaker
sq: Altoparlant i mbrendshëm

en: Irish:
sq: Irlandeze:

en: Italian:
sq: Italiane:

en: J. Nick Koston (MikMod plugin)
sq: J. Nick Koston (MikMod moduli)

en: Japanese:
sq: Japoneze:

en: Joerg Schuler
sq: Jörg Schuler

en: Johan Levin (echo + stereo plugin)
sq: Johan Levin (echo + stereo moduli)

en: John Riddoch (Solaris plugin)
sq: John Riddoch (modul Solaris)

en: Joint stereo
sq: Përputhja stereo

en: Joystick 1:
sq: Joystiku 1:

en: Joystick 2:
sq: Joystiku 2:

en: Joystick Control
sq: Kontrol i Joystik

en: Joystick Control %s
sq: Kontrol i Joystikut %s

en: Joystick Control Plugin
    
    Created by Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    5+ button support by Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Control XMMS with one or two joysticks.
sq: Modul i kontrolimit të Joystikut
    
    I krijuar nga Tim Ferguson <timf@dgs.monash.edu.au>.
    http://www.dgs.monash.edu.au/~timf/
    
    Përkrahja e 5+ kopsave nga Justin Wake <justin@globalsoft.com.au>
    
    Kontrolimi i XMMS me një apo dy joystick

en: Juan Manuel Garcia Molina
sq: Juan Manuel García Molina

en: Jump
sq: Kalo

en: Jump to file
sq: Kalo në Skedare

en: Jump to time
sq: Kalo Në Kohë

en: Jump to:
sq: Kalo në:

en: Korean:
sq: Koreane:

en: LOOKING UP %s
sq: VËSHTRIM I %s

en: Latvian:
sq: Letoniane:

en: Length: %d:%.2d
sq: Gjatësia: %d%.2d

en: Line out
sq: Linjë dalëse

en: Lithuanian:
sq: Lituaneze:

en: Load auto-preset
sq: Ngarkoje rregullimin automatik

en: Load equalizer preset
sq: Ngarkoje barazuesin e rregullimit

en: Load files
sq: Ngarkoi skedaret

en: Load playlist
sq: Ngarkoje Listën Lexuese

en: Load preset
sq: Ngarkoje Rregullimin

en: Location:
sq: URL:

en: Look for hidden patterns in modules
sq: Hulumtoi motivet e fshehura në module

en: MMX optimized decoder
sq: Përdore dekoduesin e optimizuar MMX

en: MPEG Info:
sq: Info mbi MPEG:

en: MPEG Layer 1/2/3 Player %s
sq: Lexues MPEG i nivelit 1/2/3 %s

en: MPG123 Configuration
sq: Konfigurim i MPG123

en: Main Programming:
sq: Programuesi Kryesor:

en: Main Window
sq: Ditarja Kryesore

en: Matthieu Sozeau (ALSA plugin)
sq: Matthieu Sozeau (modul ALSA)

en: Michael Hipp and others (MPG123 engine)
sq: Michael Hipp dhe të tjerët (motori MPG123)

en: MikMod Configuration
sq: Konfigurimi i MikMod

en: MikMod Player %s
sq: Lexues MikMod %s

en: Mikmod Plugin
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Ported to xmms by J. Nick Koston
sq: Modul Mikmod
    http://www.multimania.com/miodrag/mikmod/
    Dërgoje në xmms nga J. Nick Koston

en: Misu Moldovan
sq: Mişu Moldovan

en: Mixer Settings:
sq: Rregullues i Mixerit:

en: Mixer device:
sq: Mjeti Mixer:

en: Mmap mode
sq: Mod Mmap

en: Mouse Wheel adjusts Volume by (%)
sq: Rrota e minit rregullon Vëllimin nga (%)

en: Name format:
sq: Formë e Emrit:

en: Next
sq: Tjetri

en: Next Track
sq: Tjetra Pistë

en: No
sq: Jo

en: No input plugin recognized this file
sq: Kjo skedare është e panjoftur për modulet hyrëse

en: No mixer
sq: Pa mikser

en: No output plugin
sq: Asnjë Modul Dalës

en: No output plugin has been selected
sq: Asnjë modul i zgjedhur për dalje

en: No tag to remove!
sq: Asnjë etiketë për zhdukje!

en: Nominal bitrate: %d kbps
sq: Pranimi nominal: %d kbps

en: None
sq: Asgjë

en: Norwegian:
sq: Norvegjeze:

en: Nothing
sq: Asgjë

en: OPTIONS MENU
sq: OPCIONET E MENYS

en: OSS Driver %s
sq: Pilot OSS %s

en: OSS Driver configuration
sq: Konfigurimi i Pilotit OSS

en: OSS mixer
sq: mikseri OSS

en: Ogg Vorbis Configuration
sq: Konfigurimi i Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Info:
sq: Informacion Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Player %s
sq: Lexues Ogg Vorbis %s

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
sq: Moduli Ogg Vorbis nga Xiph.org Foundation
    
    Kodi origjinalë nga
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Ndihmë nga
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Vizitoni Xiphophorus në http://www.xiph.org/

en: Ogg Vorbis Tag:
sq: Etiketa Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Tags:
sq: Etiketat Ogg Vorbis

en: Olle Hallnas
sq: Olle Hällnäs

en: Olle Hallnas (compiling fixes)
sq: Olle Hällnäs (kompilim i caktuar)

en: Omer Fadil Usta
sq: Ömer Fadıl Usta

en: OpenGL Spectrum analyzer
sq: Analizues i Spektrit OpenGL

en: OpenGL Spectrum analyzer %s
sq: Analizues i Spektrit OpenGL %s

en: OpenGL Spectrum configuration
sq: Konfigurimi i Spektrit OpenGL

en: Options
sq: Opcionet

en: Options:
sq: Opcionet:

en: Organization:
sq: Organizacioni:

en: Other
sq: Tjera

en: Output Plugin
sq: Moduli Dalës

en: Output ports:
sq: Portat dalëse:

en: Override generic titles
sq: Zëvendësoi Titujt

en: Overwrite
sq: Zëvendësoje

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
sq: PARA-SHTYTËZIMI: %dKB/%dKB

en: Password:
sq: Parulla:

en: Path:
sq: Shtegu:

en: Pause
sq: Pauzë

en: Pause between songs for
sq: Pauzë mes këngëve për

en: Pause current song
sq: Pauzë në këngën e tanishme

en: Pause if playing, play otherwise
sq: Zgjedhe pauzën apo leximit

en: Performer/Artist
sq: Çfaqës/Artisti

en: Period time (ms):
sq: Koha periodike (ms):

en: Play
sq: Lexoje

en: Play files
sq: Lexoi skedaret

en: Play mode:
sq: Mod lexues:

en: Play/Pause
sq: Lexo/Pauzë

en: Playlist
sq: Çfaqe listën

en: Playlist end
sq: Mbarim i Listës së leximit

en: Playlists:
sq: Lexoi listat:

en: Polish:
sq: Poloneze:

en: Port:
sq: Porta:

en: Portuguese:
sq: Portugale:

en: Pre-buffer (percent):
sq: Para-shtytëza (në përqindje):

en: Preferences
sq: Pëlqimet

en: Presets
sq: Rregullo

en: Prev
sq: Mbrapa

en: Prev Track
sq: Pista e Kaluar

en: Previous session ID
sq: ID i sesionit të më parëm

en: Print version number and exit.
sq: çfaqe numrin e versionit dhe dil.

en: Quality
sq: Kualiteti

en: Queue
sq: Rradhitja

en: Read info on
sq: Lexoi infomacionet pëkatëse

en: Read song title and length as soon as the song is loaded to the playlist
sq: Lexoje titullin e këngës dhe gjatësinë përderisa është e ngarkuar në listëlexuese

en: Read song title and length only when starting to play
sq: Lexoje titullin e këngës dhe shtrieje kur të filloj leximi i saj

en: Really delete %d files?
sq: Me të vërtet i shlyeni %d skedare?

en: Really delete: "%s"?
sq: Me të vërtet i shlyeni: "%s"?

en: Remove ID3
sq: Zhduke ID3

en: Remove Tag
sq: Zhduke Etiketën

en: Remove drive
sq: Zhduke pilotin

en: Repeat
sq: Përsërite

en: ReplayGain
sq: Stacionues

en: ReplayGain Settings:
sq: Rregullimi i Stacionit:

en: ReplayGain Type:
sq: Tipi i Stacionit:

en: Resolution:
sq: Vendosmëria:

en: Rewind 5s
sq: 5s Mbrapa

en: Robin Sylvestre (Equalizer and Playlist)
sq: Robin Sylvestre (Equalizer dhe Playlist)

en: Romanian:
sq: Rumune:

en: Russian:
sq: Ruse:

en: Ryan Weaver (RPMs among other things)
sq: Ryan Weaver (RPMs mes tjerash)

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
sq: KËRKIM NË: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Samplerate: %d Hz
sq: Pranimi i Mostrave: %d Hz

en: Save
sq: Shpëtoje

en: Save auto-preset
sq: Shpëtoje rregullimin automatik

en: Save equalizer preset
sq: Shpëtoje barazuesin e rregullimit

en: Save options
sq: Shpëtoi opcionet

en: Save playlist
sq: Shpëtoje Listën Lexuese

en: Save preset
sq: Shpëtoje rregullimin

en: Save stream to disk
sq: Regjsitroi rrjedhat në disk

en: Save stream to disk:
sq: Regjistroi rrjedhat në disk:

en: Save window positions
sq: Regjistroje pozicionin e dritares

en: Schalk W. Cronje
sq: Schalk W. Cronjé

en: Search:
sq: Hulumto:

en: Seek +5s
sq: Kërkim +5s

en: Seek -5s
sq: Kërkim -5s

en: Select XMMS session (Default: 0)
sq: Zgjedhe sesionin XMMS (Marrëveshje: 0)

en: Select directory to add:
sq: Zgjedhni Repertorin për shtim:

en: Select main window font:
sq: Zgjedhni policën e shkronjave në dritarën kryesore:

en: Select playlist font:
sq: Zgjedheni listën e policës së shkronjave:

en: Select random skin on play
sq: Zgjedhni me rastësi mbështjellsit në lexim

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
sq: Zgjedhe repertorin në të cilin dëshironi ti vendosni rrjedhat MPEG:

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
sq: Zgjedheni repertorin në të cilin dëshironi ti vendosni rrjedhat Ogg Vorbis:

en: Select the directory where you want to store the output files:
sq: Zgjedheni repertorin në të cilin dëshironi ti vendosni skedaret dalëse:

en: Sensitivity (10-32767):
sq: Ndjeshmëria (10-32767):

en: Serbian:
sq: Serbe:

en: Shell-command to run when xmms changes song.  It can optionally include the string %%s which will be replaced by the new song title.
sq: Urdhër në Shell për nisjen e xmms në rast të ndërrimit te këngës. Që mundtë pëlqenë në lidhje zingjirore %%s e cila mund të zëvendësohet me një titull të ri të një kënge tjetër

en: Shell-command to run when xmms reaches the end of the playlist.
sq: Urdhër në Shell për nisje në rast se xmms është në mbarim të listës së leximit.

en: Show network window
sq: Çfaqe dritaren e rrjetit

en: Show numbers in playlist
sq: Paraqiti numrat në listat lexuese

en: Show the main window.
sq: Paraqite dritaren kresore

en: Shuffle
sq: Tërhiqu

en: Simple spectrum analyzer %s
sq: Analizues i thjeshtë i spektrit %s

en: Single channel
sq: Kanal vetiak

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
sq: Gjenerator Sinyzoidale nga Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    I modifikuar nga Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Për ta përdorur, shtojeni një URL: tone://shpeshtësi1;shpeshtësi2;shpeshtësi3;...
    d.m.th. tone://2000;2005 për ta krijuar një zë komponues prej 2000Hz dhe 2005Hz

en: Skin selector
sq: Zgjedhës i mbështjellsit

en: Skins
sq: Mbështjellsit

en: Skip backwards in playlist
sq: Tërhiqu në listën e leximit

en: Skip forward in playlist
sq: Vazhdo para në listën lexuese

en: Slovak:
sq: Sllovake:

en: Smooth title scroll
sq: Rrëshqitës i titullit të mbështjellur

en: Snap windows at
sq: Tërhiqe dritaren në

en: Solaris audio plugin %s
sq: Modul audio Solaris %s

en: Song Change %s
sq: Ndërroje Këngën %s

en: Song Change Configuration
sq: Konfigurimi i Ndërrimit të Titullit

en: Song change
sq: Ndërroje Këngën

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) doesn't work with XMMS.
    Please use GTK+ %s or newer.
sq: Kërkojmë ndjesë, versioni i juaj GTK+ (%d.%d.%d) nuk funksionon me XMMS.
    Ju lutemi përdorni GTK+ %s ose më të ri.

en: Sound Clip
sq: Shpicë

en: Soundcard #%d - %s
sq: Kartelë e Zërit #%d - %s

en: Spanish:
sq: Spanjole:

en: Spectrum analyzer
sq: Analizues i Spektrit

en: Start playing current playlist
sq: Fillo leximin e listës së tanishme

en: Status
sq: Statuti

en: Stereo (if available)
sq: Stereo (nëse është i lirë)

en: Stop
sq: Ndale

en: Stop current song
sq: Ndale këngën e tanishme

en: Streaming
sq: Rrjedhat vazhduese

en: Sun driver configuration
sq: Konfigurimi i Pilotit Sun

en: Support and Docs:
sq: Përkrahja dhe dokumentacionet:

en: Swedish:
sq: Suedeze:

en: Symphony
sq: Simphonie

en: Thai:
sq: Tailandeze:

en: The "clutterbar" is the row of buttons at the left side of the main window
sq: "Shufra zhurmuese" është rreshti i kopsave në anën e majtë të dritares kryesore

en: Tim Ferguson (joystick plugin)
sq: Tim Ferguson (modul i jostikut)

en: Title
sq: Titulli

en: Title format:
sq: Formë e titullit:

en: Title:
sq: Titulli:

en: Tone Generator %s
sq: Gjenerator i Zërit %s

en: Tone Generator:
sq: Gjenerator i Zërit:

en: Track gain:
sq: Pista gain:

en: Track length:
sq: Gjatësia e Pistës:

en: Track name
sq: Emri i pistës

en: Track names:
sq: Emrat e Pistave:

en: Track number
sq: Numbi i pistës

en: Track number:
sq: Numri i pistës:

en: Track peak:
sq: Pista peak:

en: Translators
sq: Përkthyesitë

en: Turkish:
sq: Turke:

en: Ukrainian:
sq: Ukrainase:

en: Unable to save playlist
sq: Regjistrimi i listave lexuese është i pa mundur

en: Unable to write playlist!
sq: I pa mundur shkrimi i listave lexuese!

en: Usage: %s [options]
    
    Options:
    --------
    
    -h, --help		Display this text and exit.
    -g, --geometry		Set the geometry (for example +20+20)
    -s, --session		Set the xmms session to use (Default: 0)
    -c, --command		Command to launch xmms (Default: xmms)
    -i, --icon		Set the icon to use when xmms is not running
    -n, --single		Only a single click is needed to start xmms
    -t, --title		Display song title when mouse is in window
    -v, --version		Display version information and exit
sq: Përdorim: %s [opcionet]
    
    Zgjedhjet:
    ----------
    
    -h, --help		Çfaqe këtë tekst dhe dil.
    -g, --geometry		Paraqite gjeometrinë (për shembullë +20+20)
    -s, --session		Paraqiti sesionet xmms për përdorim (Marrëveshje: 0)
    -c, --command		Urdhër për ta nisur xmms (Në Marrëveshje: xmms)
    -i, --icon		Paraqite ikonën për përdorim nëse xmms nuk ështër i lidhur
    -n, --single		Një klick i vetëm nevojitet për ta nisur xmms
    -t, --title		Paraqite titullin e këngës kur mini gjindet mbi dritare
    -v, --version		Paraqite versionin dhe dil

en: Usage: xmms [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
sq: Përdorim: xmms [opcionet] [skedaret] ...
    
    Opcionet:
    --------

en: Use '\' as a directory delimiter
sq: Përdore '\' si repertor kufizues

en: Use CD Index
sq: Përdore Treguesin e CD

en: Use CDDB
sq: Përdore CDDB

en: Use X font
sq: Përdorni policën e shkronjat çfaqëse X

en: Use alternate device:
sq: Përdore mjetin tjetër:

en: Use authentication
sq: Përdore me vërtetim

en: Use fontsets (Enable for multi-byte charset support)
sq: Përdore policën e shkronjave çfaqëse (mbështetje në shkronja më me shumë byte)

en: Use interpolation
sq: Përdore ndërfutjen

en: Use proxy
sq: Përdore proxy

en: Use realtime priority when available
sq: Përparësia e kohës reale nëse është e lirë

en: Use remote host
sq: Përdorni ftuesin e largët

en: Use surround mixing
sq: Përdore mikserin surround

en: Username:
sq: Emri i Përdoruesit:

en: VISUALIZATION MENU
sq: MENY ÇFAQËSE

en: VOLUME: %d%%
sq: VËLLIMI: %d%%

en: Version:
sq: Versioni:

en: Vietnamese:
sq: Vietnameze:

en: Visualization Plugins
sq: Paraqitja e Moduleve

en: Visualization plugins
sq: Paraqitja e moduleve

en: Vladimir Marek
sq: Vladimír Marek

en: Voice removal plugin %s
sq: Modul i zërit të tërhequr %s

en: Volume Down
sq: Zbrite Vëllimin

en: Volume Up
sq: Ngrite Vëllimin

en: Volume control:
sq: Kontrolues i vëllimit:

en: Volume controls Master not PCM
sq: Kontrollimet e vëllimit Master jo PCM

en: Volume controls OSS mixer
sq: Mixer OSS kontrollues i vëllimit

en: Volume controls device:
sq: Mjeti kontrollues i vëllimit:

en: Volume: (%)
sq: Vëllimi: (%)

en: Walloon:
sq: Belgj i jugut:

en: Warning
sq: Kujdes

en: Wave Player %s
sq: Lexues Wave %s

en: With Additional Help:
sq: Me Ndihmë Pltësuese:

en: X Multimedia System
sq: X Multimedia Sistem

en: XMMS %s - Cross platform multimedia player
sq: XMMS %s - Lexues multimedia me multi-platformë

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
sq: XMMS Piloti ALSA
    
    Ky program është sofware gratis; ju mund ta shpërndani dhe ta modifikoni
    ndër termet e licensës GNU Licensa Gjenerale Publike e publikuar nga
    Fondacioni Gratis i Sofwarit; simbas versionit 2 të licensës, ose
    (simbas dëshirës suaj) të gjitha versionet e reja.
    
    Ky Program është shpërndare me një shpresë të jetë i përdorshëm,
    por NUK KA KURRËFARE GARANTIE; dhe nënkuptohet është pa garanati
    PROPOZIME MË TË  HOLLËSISHME. Shiqoni në
    GNU Licensa Gjenerale Publike për më shumë detaje.
    Ju me siguri e keni pranuar një kopje GNU Licensa Gjenerale Publike
    me këtë program; si jo shkruani në Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.Autori: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)

en: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.
sq: XMMS Pilot BSD Sun 
    
     Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Mirëmbajtja: <vedge at csoft.org>.

en: XMMS ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
sq: XMMS OSS Piloti
    
    Ky program është sofware gratis; ju mund ta shpërndani dhe ta modifikoni
    ndër termet e licensës GNU Licensa Gjenerale Publike e publikuar nga
    Fondacioni Gratis i Sofwarit; simbas versionit 2 të licensës, ose
    (simbas dëshirës suaj) të gjitha versionet e reja.
    
    Ky Program është shpërndare me një shpresë të jetë i përdorshëm,
    por NUK KA KURRËFARE GARANTIE; dhe nënkuptohet është pa garanati
    PROPOZIME MË TË  HOLLËSISHME. Shiqoni në
    GNU Licensa Gjenerale Publike për më shumë detaje.
    Ju me siguri e keni pranuar një kopje GNU Licensa Gjenerale Publike
    me këtë program; si jo shkruani në Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: XMMS Equalizer
sq: XMMS Barazuesi

en: XMMS IRman Configuration
sq: Konfigurimi i XMMS IRman

en: XMMS IRman Plugin:
sq: Modul XMMS IRman:

en: XMMS Joystick Configuration
sq: Konfigurim i Joystikut XMMS

en: XMMS OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
sq: XMMS OSS Piloti
    
    Ky program është sofware gratis; ju mund ta shpërndani dhe ta modifikoni
    ndër termet e licensës GNU Licensa Gjenerale Publike e publikuar nga
    Fondacioni Gratis i Sofwarit; simbas versionit 2 të licensës, ose
    (simbas dëshirës suaj) të gjitha versionet e reja.
    
    Ky Program është shpërndare me një shpresë të jetë i përdorshëm,
    por NUK KA KURRËFARE GARANTIE; dhe nënkuptohet se është pa garanati
    PROPOZIME MË TË  HOLLËSISHME. Shiqoni në
    GNU Licensa Gjenerale Publike për më shumë detaje.
    Ju me siguri e keni pranuar një kopje GNU Licensa Gjenerale Publike
    me këtë program; si jo shkruani në Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: XMMS Playlist
sq: XMMS Lista Lexuese

en: XMMS Solaris Audio Driver
    
    Written by John Riddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    with help from many contributors.
sq: XMMS Piloti Solaris Audio
     
    I përpunuar nga John Roddoch (jr@scms.rgu.ac.uk)
    më ndihmën e shumë personave

en: XMMS Voice Removal Plugin
    
    A simple voice removal plugin by Anders Carlsson <andersca@gnu.org>
sq: XMMS Zë i Tërhequr për Modulin
    
    Modul i thjesht i zërit të tërhequr nga Anders Carlsson <andersca@gnu.org>

en: XMMS uses mixer exclusively.
sq: Mikser eksluziv i përdoruesit XMMS.

en: XMMS: Delete files?
sq: XMMS: Shlyej Skedaret?

en: XMMS: Files deleted
sq: XMMS: Skedaret e Shlyera

en: Year
sq: Viti

en: Year:
sq: Viti:

en: Yes
sq: Po

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
sq: Ju nuk mund ta përdorni modulin Regjistrues në Disk,
    nëse e nisni atë në kohë të saktë.

en: `%s' Button Setup
sq: Instalone Kopsën `%s'

en: demand
sq: me kërkes

en: eSound Output Plugin %s
sq: Modul i Daljes eSound %s

en: load
sq: ngarkoje

en: minutes:seconds
sq: minutat:sekondat

en: mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Plugin by The XMMS team
sq: Motori dekodues mpg123 nga Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Modul nga Ekipi XMMS

en: pixels
sq: pixelët

en: play
sq: lexo

en: seconds
sq: sekondë

en: unable to open port `%s' (%s)
sq: nuk mund të hapet porta `%s' (%s)

en: use Album Gain/Peak
sq: përdore Albumin Gain/Peak

en: use Track Gain/Peak
sq: përdore Pistën Gain/Peak
