balsa - en to sr translation catalogue (1221 entries)

en: 
    --
    This is an OpenPGP signed message part:
sr: 
    --
    Ово је део поруке потписан помоћу OpenPGP-а:

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
sr: 
    <b>Ову потврду је издао:</b>

en: 
    Chain ID: %s
sr: 
    ИБ ланца: %s

en: 
    Disable support for protocol %s.
sr: 
    Искључи подршку за протокол %s.

en: 
    Issuer name: %s
sr: 
    Издавач: %s

en: 
    Issuer serial number: %s
sr: 
    Серијски број издавача: %s

en: 
    Key created on: %s
sr: 
    Датум стварања кључа: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
sr: 
    Отисак кључа: %s

en: 
    Mail address: %s
sr: 
    Поштанска адреса: %s

en: 
    Owner trust: %s
sr: 
    Поверење у власника: %s

en: 
    Signed by: %s
sr: 
    Потписао: %s

en: 
    Signed on: %s
sr: 
    Датум потписивања: %s

en: 
    User ID: %s
sr: 
    ИБ корисника: %s

en: 
    Validity: %s
sr: 
    Исправност: %s

en:      to %s
sr:      до %s

en:    from %s
sr:    од %s

en:  Press '%s' to toggle write
sr:  Притисните „%s“ да промените упис

en: "%s" parts
sr: „%s“ делови

en: %d kept, %d deleted.
sr: %d задржаних, %d обрисаних.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
sr: %d задржаних, %d премештених, %d обрисаних.

en: %d kept.
sr: %d задржаних.

en: %s (default)
sr: %s (подразумевано)

en: %s has insecure permissions!
sr: %s има несигурне дозволе!

en: %s is an invalid IMAP path
sr: %s није исправна IMAP путања

en: %s is not a mailbox.
sr: %s није сандуче.

en: %s isn't a regular file.
sr: %s није обична датотека.

en: %s no longer exists!
sr: %s више не постоји!

en: %s on %s
sr: %s на %s

en: %s wrote:
sr: %s написа:

en: %s: Opening %s Refcount: %d
sr: %s: Отварам %s Рефброј: %d

en: %s: could not create context: %s
sr: %s: нисам могао да створим контекст: %s

en: %s: could not create new data object: %s
sr: %s: нисам могао да створим нови објекат података: %s

en: %s: could not create new data: %s
sr: %s: нисам могао да створим нове податке: %s

en: %s: could not get data from buffer: %s
sr: %s: не могу да добавим податке из бафера: %s

en: %s: could not get data from file: %s
sr: %s: нисам могао да добавим податке из датотеке: %s

en: %s: could not get data from mailbox file: %s
sr: %s: нисам могао да добавим податке из датотеке сандучета: %s

en: %s: could not get data: %s
sr: %s: нисам могао да добавим податке: %s

en: %s: could not get decrypted data: %s
sr: %s: нисам успео да добавим дешифроване податке: %s

en: %s: could not list keys for %s: %s
sr: %s: нисам могао да побројим кључеве за %s: %s

en: %s: could not retreive crypto engine information: %s.
sr: %s: нисам могао да добавим податке о механизму шифровања: %s

en: %s: could not retrieve key for %s: %s
sr: %s: нисам могао да преузмем кључ за %s: %s

en: %s: decryption and signature verification failed: %s
sr: %s: неуспешно дешифровање и провера потписа: %s

en: %s: decryption failed: %s
sr: %s: није успело дешифровање: %s

en: %s: encryption failed: %s
sr: %s: шифровање није успело: %s

en: %s: signature verification failed: %s
sr: %s: провера потписа није успела: %s

en: %s: signing and encryption failed: %s
sr: %s: потписивање и шифровање није успело: %s

en: %s: signing failed: %s
sr: %s: потписивање није успело: %s

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
sr: (пример: 31. децембар 2000. пишите као %s)

en: (No identity set)
sr: (личност није постављена)

en: (No sender)
sr: (нема пошиљаоца)

en: (No subject)
sr: (без наслова)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
sr: (неопходно је „преглед прилога“ доделити тастеру!)

en: (r)eject, accept (o)nce
sr: (о)дбиј, прихвати (ј)едном

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
sr: (о)дбиј, прихвати (ј)едном, (п)рихвати увек

en: (size %s bytes)
sr: (величина %s бајтова)

en: (unknown protocol)
sr: (непознат протокол)

en: (use '%s' to view this part)
sr: (користите „%s“ да бисте видели овај део)

en: *** ERROR: Mailbox Lock Exists: %s ***
sr: *** ГРЕШКА: Сандуче има катанац: %s ***

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
sr: *** ГРЕШКА: Ток сандучета је затворен: %s ***

en: ------forwarded message from %s------
sr: ------прослеђена порука од %s------

en: 7 Bits
sr: 7 бита

en: 8 Bits
sr: 8 бита

en: <b>This certificate belongs to:</b>
sr: <b>Ова потврда припада:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
sr: <b>Ова потврда важи</b>
    од %s
    до %s
    <b>Отисак:</b> %s

en: A filter run dialog is open.Close it before you can modify filters.
sr: Дијалог за покретање филтера је отворен. Затворите га пре него што мењате филтере.

en: AND
sr: И

en: A_dd
sr: _Додај

en: A_ddress Book Name
sr: Назив а_дресара

en: Accept&_Save
sr: Прихвати и _сачувај

en: Access type: %s
sr: Врста приступа: %s

en: Access type: URL
sr: Врста приступа: УРЛ

en: Access type: local-file
sr: Врста приступа: локална датотека

en: Access type: mail-server
sr: Врста приступа: сервер поште

en: Action
sr: Акција

en: Action to perform:
sr: Спроведи акцију:

en: Add Address Book
sr: Додај адресар

en: Add a new IMAP folder
sr: Додај нову фасциклу врсте IMAP

en: Add a new IMAP mailbox
sr: Додај ново сандуче врсте IMAP

en: Add a new IMAP subfolder
sr: Додај нову подфасциклу врсте IMAP

en: Add a new MH style mailbox
sr: Додај ново сандуче врсте MH

en: Add a new Maildir style mailbox
sr: Додај ново сандуче врсте Maildir

en: Add a new mbox style mailbox
sr: Додај ново сандуче врсте mbox

en: Add attachments to this message
sr: Додај прилоге овог поруци

en: Add the current word to your personal dictionary
sr: Додај текућу реч у лични речник

en: Address Book
sr: Адресар

en: Address Book Name
sr: Назив адресара

en: Address Books
sr: Адресари

en: Address book could not be accessed.
sr: Не могу да приступим адресару.

en: Address could not be written to this address book.
sr: Не могу да упишем адресу у овај адресар.

en: All
    headers
sr: Сва
    заглавља

en: All Done!
sr: Све је урађено!

en: All _Headers
sr: С_ва заглавља

en: Always
sr: увек

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
sr: Фасцикла IMAP-а која није сандуче
    нема особина које се могу мењати.

en: An error prevented the signature verification.
sr: Грешка је спречила проверу потписа.

en: Anonymous authentication failed.
sr: Анонимна потврда исправности није успела.

en: Ask me
sr: питај ме

en: Attach
sr: Приложи

en: Attach _Message(s)
sr: Приложи по_руке

en: Attach as Reference?
sr: Приложи као позивање?

en: Attach file
sr: Приложи датотеку

en: Attach file at PATH
sr: Приложи датотеку из путање

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
sr: Неуспешно укључивање поруке.
    Могући разлог: недовољно простора за привремени смештај

en: Attachment %s is not a regular file.
sr: Прилог %s није обична датотека.

en: Attempt to apply an invalid filter
sr: Покушана је примена неисправног филтера

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
sr: Потврђујем исправност (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
sr: Потврђујем исправност (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
sr: Потврђујем исправност (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
sr: Потврђујем исправност (анонимно)...

en: Authentication failed
sr: Потврда исправности није успела

en: Automatically close mailbox if unused more than
sr: Аутоматски затвори сандуче ако се не користи више од

en: Automatically commit mailbox if unused more than
sr: Аутоматски почини измене у сандучету ако се не користи више од

en: Automatically quote original when replying
sr: Аутоматски цитирај извор при одговарању

en: Automatically view message when mailbox opened
sr: Аутоматски прикажи поруку чим се отвори сандуче

en: Available buttons
sr: Доступни дугмићи

en: Bad Spellers
sr: Лоше познају правопис

en: Bad local mailbox path "%s"
sr: Лоша путања локалног сандучета „%s“

en: Bad mailbox name
sr: Лош назив сандучета

en: Bad mailbox name for filter: %s
sr: Лош назив сандучета за филтер: %s

en: Balsa Filters
sr: Балсини филтери

en: Balsa Filters Export
sr: Извоз Балсиних филтера

en: Balsa Filters of Mailbox:
sr: Балсини филтери сандучета:

en: Balsa Preferences
sr: Поставке Балсе

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
sr: Балса не може да отвори ваше сандуче „%s“.

en: Balsa could not find font "%s".
    Use the "Fonts" page on the "Print message" dialog to change it.
sr: Балса не може да пронађе фонт „%s“.
    Користите страну „Фонтови“ у дијалогу „Штампај поруку“ да бисте га променили.

en: Balsa is not compiled with LDAP support
sr: Балса није преведена са подршком за LDAP

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
sr: Балса управо шаље пошту.
    Да прекинем слање?

en: Balsa: %s
sr: Балса: %s

en: Balsa: %s (readonly)
sr: Балса: %s (само за читање)

en: Balsa: New mail
sr: Балса: Нова пошта

en: Balsa: message print preview
sr: Балса: преглед поруке пред штампу

en: Base Domain _Name
sr: Основни назив _домена

en: Bcc:
sr: Невидљива копија:

en: Body font
sr: Фонт садржаја

en: CLOSE failed
sr: Наредба „CLOSE“ није успела

en: CRAM-MD5 authentication failed.
sr: CRAM-MD5 потврда исправности није успела.

en: C_hange...
sr: Про_мени...

en: C_heck Spelling
sr: Про_вери правопис

en: C_lear
sr: _Очисти

en: Calling URL %s...
sr: Позивам УРЛ %s...

en: Can't create filter
sr: Не могу да створим филтер

en: Can't dotlock %s.
sr: Не могу да поставим dotlock за %s.

en: Can't stat %s: %s
sr: Не могу да спроведем „stat“ за %s: %s

en: Can't write message
sr: Не могу да упишем поруку

en: Cancel
sr: Поништи

en: Cancel this message
sr: Укини ову поруку

en: Cannot access the message's body
sr: Не могу да приступим телу поруке

en: Cannot add duplicate entry
sr: Не могу да додам исти унос два пута

en: Cannot connect to server
sr: Не могу да се повежем са сервером

en: Cannot get info on file '%s': %s
sr: Не могу да добавим информације о датотеци „%s“: %s

en: Cannot load mailbox %s
sr: Не могу да учитам сандуче %s

en: Cannot open temporary file %s.
sr: Не могу да отворим привремену датотеку %s.

en: Cannot read from address book
sr: Не могу да читам из адресара

en: Cannot search in the address book
sr: Не могу да претражујем адресар

en: Cannot write to address book
sr: Не могу да пишем у адресар

en: Cc:
sr: Копија:

en: Certificate Pass Phrase
sr: Лозинка за потврду

en: Certificate saved
sr: Потврда је сачувана

en: Change...
sr: Измени...

en: Check
sr: Провери

en: Check INBOX _only
sr: Провери _само сандуче „Долазеће“

en: Check _IMAP mailboxes
sr: Провери _IMAP сандучиће

en: Check for new email
sr: Провери да ли има нових порука

en: Check mail upon startup
sr: Провери пошту при покретању

en: Check quoted
sr: Провери цитирано

en: Check signature
sr: Провери потпис

en: Check the spelling of the message
sr: Провери правопис поруке

en: Checking
sr: Проверавам

en: Checking Mail...
sr: Проверавам пошту...

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" failed with an error!
sr: Проверавање потписа поруке коју је послао %s са темом „%s“ није успело и вратило је грешку!

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" returned:
    %s
sr: Проверавање потписа поруке коју је послао %s са темом „%s“ је вратило:
    %s

en: Choose Address
sr: Изаберите адресу

en: Choose Address Book
sr: Изаберите адресар

en: Choose charset
sr: Изаберите скуп знакова:

en: Choose depth 1 for fast startup; this defers scanning some folders.
    To see more of the tree at startup, choose a greater depth.
sr: Изаберите дубину 1 за брже покретање; ово одлаже претрагу неких фасцикли. 
    Да бисте видели више при покретању, изаберите већу дубину.

en: Choose destination folder
sr: Изаберите одредишну фасциклу

en: Close
sr: Затвори

en: Close current mailbox
sr: Затвори текуће сандуче

en: Close mailbox
sr: Затвори сандуче

en: Closing connection to %s...
sr: Затварам повезивање са %s...

en: Closing connection to IMAP server...
sr: Затварам повезивање са IMAP сервером...

en: Co_mments
sr: При_медбе:

en: Co_mmit Current
sr: Почини _текуће

en: Collapse all expanded threads
sr: Сажима све разгранате нити

en: Colors
sr: Боје

en: Comments:
sr: Примедбе:

en: Commit _All
sr: Почини _све

en: Commit the changes in all mailboxes
sr: Почини све измене у свим сандучићима

en: Commit the changes in the currently opened mailbox
sr: Почини измене у тренутно отвореном сандучету

en: Commiting mailbox %s failed.
sr: Неуспешно чување измена у сандучету %s.

en: Committing changes...
sr: Вршим измене...

en: Compose
sr: Напиши

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
sr: Напиши нову поруку за АДРЕСА@ЕПОШТЕ

en: Compose a new message
sr: Састави нову поруку

en: Compose message
sr: Напиши поруку

en: Compose window
sr: Прозор за писање

en: Composition Window
sr: Прозор за писање

en: Configure Balsa
sr: Подесите Балсу

en: Confirm
sr: Потврди

en: Connected to MTA
sr: Повезао сам се са АПП

en: Connecting to %s ...
sr: Повезујем се са %s ...

en: Connecting to %s...
sr: Повезујем се са %s...

en: Connection refused
sr: Повезивање је одбијено

en: Connection to %s closed
sr: Повезивање са %s је затворено

en: Contain/Does _Not Contain
sr: Садржи/_не садржи

en: Content
sr: Садржај

en: Content Type: %s
sr: Врста садржаја: %s

en: Content Type: external-body
sr: Врста садржаја: спољашње тело

en: Continue
sr: Настави

en: Continue editing current message
sr: Наставља уређивање тренутне поруке

en: Continue message
sr: Настави поруку

en: Continue message to %s: %s
sr: Настави поруку за %s: %s

en: Continue?
sr: Да наставим?

en: Copy outgoing mail to sentbox
sr: Копирај одлазеће поруке у „Послане“

en: Copy to folder:
sr: Копирај у фасциклу:

en: Copying %d messages to %s...
sr: Копирам %d порука у %s...

en: Copying message %d to %s...
sr: Копирам поруку %d у %s...

en: Could not append message
sr: Нисам могао да додам поруку садржају

en: Could not compile %s
sr: Не могу да преведем %s

en: Could not connect to %s (%s).
sr: Нисам могао да се повежем са %s (%s).

en: Could not create MH directory at %s (%s)
sr: Нисам могао да створим директоријум врсте „MH“ у %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
sr: Нисам могао да створим структуру врсте „MH“ у %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
sr: Нисам могао да створим „MailDir“ у %s (%s)

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
sr: Нисам могао да створим „MailDir“ директоријум у %s (%s)

en: Could not create a mailbox of type %s
sr: Нисам могао да створим сандуче врсте %s

en: Could not create temporary file %s
sr: Не могу да створим привремену датотеку %s

en: Could not create temporary file!
sr: Не могу да створим привремену датотеку!

en: Could not find the host "%s"
sr: Нисам могао да нађем домаћина „%s“

en: Could not launch %s to get the public key %s.
sr: Не могу да покренем %s ради добављања јавног кључа %s.

en: Could not negotiate TLS connection
sr: Нисам могао да преговарам о TLS повезивању

en: Could not open %s
sr: Не могу да отворим %s

en: Could not open mailbox for spooling
sr: Нисам могао да отворим сандуче за намотавање

en: Could not open the file %s.
sr: Не могу да отворим датотеку %s.

en: Could not remove %s:
    %s
sr: Нисам могао да уклоним %s:
    %s

en: Could not remove contents of %s:
    %s
sr: Нисам могао да уклоним садржај %s:
    %s

en: Could not reopen mailbox!
sr: Нисам могао да поново отворим сандуче!

en: Could not run the delivery program (procmail)
sr: Нисам могао да покренем програм за испоруку (procmail)

en: Could not save %s: %s
sr: Нисам могао да сачувам %s: %s

en: Could not send the message to %s:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
sr: Не могу да пошаљем поруку за %s:
    %d: %s
    Порука је задржана у сандучету „Одлазеће“.

en: Could not synchronize mailbox %s!
sr: Нисам могао да ускладим сандуче %s!

en: Could not write the message
sr: Нисам могао да упишем поруку

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
sr: Нисам могао да створим директоријум: mkdir() није успео за назив путање „%s“.

en: Couldn't lock %s
sr: Нисам могао да закључам %s

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for copying
sr: Нисам могао да отворим одредишно сандуче (%s) за копирање

en: Couldn't open destination mailbox (%s) for writing
sr: Нисам могао да отворим одредишно сандуче (%s) за упис

en: Couldn't open mailbox "%s"
sr: Нисам могао да отворим сандуче „%s“

en: Create %s?
sr: Да створим %s?

en: Create and set current identities
sr: Стварање и постављање текуће личности

en: Create mailbox:
sr: Створи сандуче:

en: Create subfolder
sr: Створи подфасциклу

en: Crypto engine %s is not installed properly.
sr: Механизам за шифровање %s није исправно инсталиран.

en: Crypto engine %s version %s is installed, but at least version %s is required.
sr: Инсталирано је издање %2$s механизма за шифровање %1$s, али је неопходно бар издање %3$s.

en: Current
sr: Текуће

en: Current toolbar
sr: Текуће алатке

en: Customize Toolbars
sr: Прилагоди основне алатке

en: Customize toolbars
sr: Прилагоди основне алатке

en: Date
sr: Датум

en: Date encoding (for strftime):
sr: Запис датума (за strftime):

en: Date interval
sr: Интервал датума

en: Date:
sr: Датум:

en: Debug
sr: Поправљање

en: Debug Messages
sr: Поруке о поправљању

en: Debug POP3 connection
sr: Поправљање ПОП3 везе

en: Decrease magnification
sr: Умањи

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default Client
sr: Подразумевани програм

en: Default threading style
sr: Подразумевани приказ нити

en: Delete immediately and irretrievably
sr: Обриши одмах и неповратно

en: Delete messages from the Trash mailbox
sr: Избаци поруке из сандучета „Смеће“

en: Delete the current message
sr: Обриши текућу поруку

en: Delete the selected mailbox
sr: Уклони изабрано сандуче

en: Deleted
sr: Обрисано

en: Deleting Messages
sr: Брисање порука

en: Descriptive _Name:
sr: Описни _назив:

en: Directory: %s
sr: Директоријум: %s

en: Disconnected
sr: Раздвојен

en: Display
sr: Приказ

en: Display Progress Dialog
sr: Прикажи ток у прозорчету

en: Display all headers
sr: Приказуј сва заглавља

en: Display message if new mail has arrived in an open mailbox
sr: Прикажи поруку уколико је у већ отворено сандуче стигла нова пошта

en: Display message size as number of lines
sr: Прикажи величину поруке као број редова

en: Display no headers
sr: Не приказуј заглавља

en: Display of Multipart/Alternative Parts
sr: Приказ делова вишеделних порука

en: Display selected headers
sr: Приказуј одабрана заглавља

en: Disposition-Notification-To:
sr: Порука о приспећу:

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
sr: Тиха провера у позадини (без порука у линији стања)

en: Do you really want to delete the selected identity?
sr: Да ли заиста желите да обришете изабрану личност?

en: Do you want to correct the path?
sr: Желите ли да исправите путању?

en: Do_wn
sr: _Доле

en: Don't include HTML parts as text when replying or forwarding mail
sr: Не укључуј делове врсте HTML као текст при одговарању на или прослеђивању поруке

en: Down
sr: Доле

en: Draftbox
sr: Скице

en: E-Mail Address
sr: Адреса епоште

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: E_xpand All
sr: Раз_гранај

en: Edit condition for filter:
sr: Уреди услов филтера:

en: Edit headers in external editor
sr: Измени заглавља у спољашњем уређивачу

en: Edit the current message with the default Gnome editor
sr: Уреди текућу поруку помоћу подразумеваног Гномовог уређивача

en: Edit the selected mailbox
sr: Уреди изабрано сандуче

en: Edit/Apply _Filters
sr: Уреди/примени _филтере

en: Elaborate JWZ threading
sr: Детаљан JWZ приказ нити

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

en: Empty Trash on exit
sr: Испразни смеће при изласку

en: Empty _Trash
sr: Испразни _смеће

en: Enable _TLS
sr: Укључи _TLS

en: Encoding
sr: Кодирање

en: Encrypt
sr: Шифруј

en: Encrypt message using GPG
sr: Шифруј поруку помоћу GPG-а

en: Enter passphrase to decrypt message
sr: Унесите лозинку за дешифровање поруке

en: Enter passsphrase to OpenPGP sign the first message part
sr: Унесите лозинку за потписивање првог дела поруке помоћу OpenPGP-а

en: Enter passsphrase to decrypt message part
sr: Унесите лозинку ради дешифровања дела поруке

en: Enter passsphrase to sign message
sr: Унесите лозинку да бисте потписали поруку

en: Error Messages
sr: Поруке грешака

en: Error converting "%s" to UTF-8: %s
sr: Грешка при претварању „%s“ у УТФ-8: %s

en: Error displaying %s: %s
sr: Грешка при приказивању %s: %s

en: Error displaying condition help: %s
sr: Дошло је до грешке приликом приказивања помоћи за услове: %s

en: Error displaying filter help: %s
sr: Дошло је до грешке приликом приказивања помоћи за филтере: %s

en: Error displaying help for identities: %s
sr: Грешка при приказивању помоћи за личности: %s

en: Error displaying link_id %s: %s
sr: Грешка при приказивању link_id %s: %s

en: Error displaying run filters help: %s
sr: Дошло је до грешке приликом приказивања помоћи за покретање филтера: %s

en: Error displaying toolbar help: %s
sr: Дошло је до грешке приликом приказивања помоћи за алатке: %s

en: Error during filters loading:
sr: Грешка при учитавању филтера:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
sr: Грешка при учитавању филтера: %s
    Филтери су можда неисправни.

en: Error in regular expression syntax
sr: Грешка у синтакси регуларног израза

en: Error loading %s: %s
sr: Грешка при учитавању %s: %s

en: Error opening GConf database
sr: Грешка при отварању ГКонф базе

en: Error opening address book '%s':
    %s
sr: Грешка при приступу адресару „%s“
    %s

en: Error opening mailbox
sr: Грешка при отварању сандучета

en: Error placing messages from %s on %s
    Messages are left in %s
sr: Грешка при премештању порука из самдучета „%s“ у „%s“
    Поруке се налазе у сандучету „%s“

en: Error sending message, child exited %d (%s).
sr: Грешка при слању поруке, дете је изашло %d (%s).

en: Error setting GConf field: %s
sr: Грешка при постављању ГКонф поља: %s

en: Error showing %s: %s
sr: Грешка при приказу %s: %s

en: Error talking to %s (%s)
sr: Грешка при разговору са %s (%s)

en: Error when applying filters
sr: Грешка при примени филтера

en: Error when copying messages
sr: Грешка при копирању порука.

en: Error when moving messages
sr: Грешка при премештању порука

en: Error when trashing messages
sr: Грешка при одбацивању порука

en: Error writing to temporary file %s.
    Check the directory permissions.
sr: Грешка при упису у привремену датотеку %s.
    Проверите дозволе директоријума.

en: Error: An identity with that name already exists
sr: Грешка: личност под тим именом већ постоји

en: Error: The identity does not have a name
sr: Грешка: личност нема име

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
sr: Грешка: „multipart/encrypted“ не садржи параметар протокола!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
sr: Грешка: „multipart/signed“ не садржи протокол.

en: Escape special and non-ASCII characters
sr: Истакни нарочите знаке и не-енглеске знаке

en: Exchange
sr: Размена

en: Exit
sr: Излаз

en: Expand aliases
sr: Допуни надимке

en: Expand all threads
sr: Разгранава све нити

en: Expand mailbox tree on open
sr: Разгранај стабло сандучића при отварању

en: Export filters as Sieve scripts
sr: Извози филтере као списе Sieve

en: Expunge failed
sr: Брисање није успело

en: Expunging messages from server...
sr: Бришем поруке са сервера...

en: External query (a program)
sr: Спољашњи упит (програм)

en: FATAL:
sr: КОБНО:

en: FTP site: %s
sr: Место FTP: %s

en: F_cc:
sr: У _датотеку:

en: F_ilter:
sr: Ф_илтер:

en: F_ilters...
sr: Ф_илтери...

en: F_older Path:
sr: П_утања фасцикле:

en: F_orward String:
sr: Ниска за _прослеђивање:

en: F_rom:
sr: О_д:

en: Failed to find enough entropy on your system
sr: Нисам могао да пронађем довољно ентропије на вашем систему

en: Failed to find mailbox
sr: Нисам успео да пронађем сандуче

en: Fast
sr: брзо

en: Fatal Error Messages
sr: Поруке кобних грешака

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
sr: Кобна грешка! Нисам могао да поново отворим сандуче!

en: Fatal error.  Message count is out of sync!
sr: Кобна грешка. Број порука није усклађен!

en: Fcc:
sr: Копија у датотеку:

en: Fetch new incoming mail
sr: Добавља нову пристиглу пошту

en: Fetching message headers... [%d/%d]
sr: Добављам заглавља порука... [%d/%d]

en: Fetching message...
sr: Добављам поруку...

en: Fi_lter Command:
sr: Наредба за фи_лтрирање:

en: File %s cannot be read
sr: Датотека %s се не може читати

en: File already exists. Overwrite?
sr: Датотека већ постоји. Да препишем преко?

en: File name:
sr: Назив датотеке:

en: File name: %s
sr: Назив датотеке: %s

en: Filling entropy pool: %s...
sr: Попуњавам резервоар ентропије: %s...

en: Filter "%s" already exists.
sr: Филтер „%s“ већ постоји.

en: Filter has matched
sr: Филтер се поклапа

en: Filter must have conditions.
sr: Филтер мора да има услове.

en: Filter the content of the selected mailbox
sr: Филтрирај садржај изабраног сандучета

en: Fingerprint: %s
sr: Отисак: %s

en: Finish spell checking
sr: Заврши проверу правописа

en: Finished Checking.
sr: Завршена провера.

en: Flag condition
sr: Услов ознаке

en: Flagged
sr: Означено

en: Flat
sr: равно

en: Font <b>not</b> available for printing. Closest: %s
sr: Фонт <b>није</b> доступан за штампу. Најсличнији је: %s

en: Font available for printing
sr: Фонт је доступан за штампу

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Footer font
sr: Фонт подножја

en: Forward
sr: Проследи

en: Forward _Inline...
sr: Проследи у _телу поруке...

en: Forward _inline...
sr: Проследи у _телу...

en: Forward button attaches mail instead of quoting it
sr: Дугме за прослеђивање шаље поруку као прилог уместо цитирања

en: Forward inline...
sr: Проследи у поруци...

en: Forward message to %s: %s
sr: Проследи поруку за %s: %s

en: Forward the current message
sr: Проследи текућу поруку

en: Forward the current message as attachment
sr: Прослеђује тренутну поруку као прилог

en: Forward the current message inline
sr: Прослеђује тренутну поруку у телу

en: Forward this message as attachment
sr: Проследи ову поруку као прилог

en: Forward this message inline
sr: Проследи поруку унутар нове поруке

en: Fr_om
sr: О_д

en: From
sr: Од

en: From:
sr: Од:

en: Fwd:
sr: Псл:

en: GPG encrypt by default
sr: Подразумевано шифруј GPG-ом

en: GPG sign by default
sr: Подразумевано потпиши GPG-ом

en: GSSAPI authentication failed.
sr: GSSAPI потврда исправности није успела.

en: Get new mail on staartup
sr: Преузми нове поруке при покретању

en: Getting folder list...
sr: Добављам списак фасцикли...

en: Getting namespaces...
sr: Добављам просторе имена...

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
sr: Уређивач текста за Гном није наведен међу вашим жељеним програмима.

en: GnomeCard Address Book
sr: Адресар GnomeCard

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
sr: GnuPG поново изграђује базу повереника и тренутно је недоступан.

en: Gpgme has been compiled without support for protocol %s.
sr: Gpgme је изграђен без подршке за протокол %s.

en: Header font
sr: Фонт заглавља

en: Help
sr: Помоћ

en: Hide deleted messages
sr: Сакриј обрисане поруке

en: High date is incorrect
sr: Завршни датум је неисправан

en: Highlight cited text
sr: Истакни цитирани текст

en: Host not found
sr: Домаћин није нађен

en: Hyperlink color
sr: Боја хипервезе

en: I/O error
sr: У/И грешка

en: IMAP Folder Scanning
sr: Претрага фасцикли IMAP-а

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
sr: Наредба IMAP SEARCH није успела за сандуче „%s“
    враћам се на подразумевани начин претраге

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    or query was incompatible with IMAP (perhaps you use regular expressions)
    falling back to default searching method
sr: Наредба IMAP SEARCH није успешно извршена над сандучетом „%s“
    или упит није сагласан са IMAP-ом (можда користите регуларне изразе)
    враћам се на подразумевани начин претраге

en: IMAP TLS certificate
sr: IMAP TLS потврда

en: I_nclude Message(s)
sr: Ук_ључи поруке

en: Identity
sr: Личност

en: Identity:
sr: Личност:

en: If Possible
sr: ако је могуће

en: Ignore words shorter than
sr: Занемари речи краће од

en: In:
sr: У:

en: Inbox
sr: Долазеће

en: Incl_ude Signature
sr: Укљ_учи потпис

en: Include Signature When For_warding
sr: Укљу_чи потпис при прослеђивању

en: Include Signature When Rep_lying
sr: Укључ_и потпис при одговору

en: Include file
sr: Укључи датотеку

en: Incoming
sr: Долазећа

en: Increase magnification
sr: Увећај

en: Information - Balsa
sr: Информација - Балса

en: Information Messages
sr: Обавештајне поруке

en: Insert Si_gnature
sr: Убаци по_тпис

en: Inside/outside the date interval
sr: Унутар/ван интервала датума

en: Invalid filter: %s
sr: Неисправан филтер: %s

en: Invalid filters %s for mailbox %s
sr: Неисправни филтери %s за сандуче %s

en: Invalid or incomplete address label color
sr: Неисправна или непотпуна боја натписа адреса

en: Invoking autoview command: %s
sr: Покрећем наредбу самопрегледа: %s

en: Key ID
sr: ИБ кључа

en: Keywords:
sr: Кључне речи:

en: LDAP Address Book
sr: LDAP адресар

en: LDAP Directory for %s
sr: LDAP каталог за %s

en: LDIF Address Book
sr: LDIF адресар

en: LOGIN disabled on this server.
sr: LOGIN је искључено на овом серверу.

en: Length
sr: Дужина

en: Link Color
sr: Боја везе

en: Load program location
sr: Место програма за учитавање

en: Local MH mailbox...
sr: Локално сандуче MH...

en: Local M_H mailbox...
sr: Локално сандуче M_H...

en: Local Mail
sr: Локална пошта

en: Local Mail Problem
    %s
sr: Проблем са локалном поштом
    %s

en: Local Mail_dir mailbox...
sr: Локално сандуче Mail_dir...

en: Local Maildir mailbox...
sr: Локално сандуче врсте Maildir...

en: Local _mbox mailbox...
sr: Локално сандуче _mbox...

en: Local folder %s
sr: Локална фасцикла %s

en: Local mailbox %s loaded as: %s
sr: Локално сандуче %s учитано као: %s

en: Local mbox mailbox...
sr: Локално сандуче mbox...

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
sr: Број катанаца је прекорачен, да уклоним катанац за %s?

en: Logging in...
sr: Пријављујем се...

en: Login failed.
sr: Пријављивање није успело.

en: Looking up %s...
sr: Тражим %s...

en: Low date is greater than high date
sr: Почетни датум је већи од завршног

en: Low date is incorrect
sr: Почетни датум је неисправан

en: MAILBOXNAME
sr: НАЗИВСАНДУЧЕТА

en: M_ove
sr: Пре_мести

en: Mail Files
sr: Поштанске датотеке

en: Mail Options
sr: Избори поште

en: Mail Servers
sr: Сервери поште

en: Mail server: %s
sr: Сервер поште: %s

en: Mail_box
sr: _Сандуче

en: Mailbox
sr: Сандуче

en: Mailbox "%s" is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
sr: Балса користи сандуче „%s“ и ја га не могу уклонити.
    Ако заиста желите да га уклоним, доделите његову функцију
    неком другом сандучету.

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
sr: Сандуче %s не изгледа као сандуче врсте „Maildir“.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
sr: Сандуче %s не изгледа као сандуче врсте „Mh“.

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
sr: Сандуче %s не изгледа као сандуче врсте „Mbox“.

en: Mailbox Colors
sr: Боје сандучета

en: Mailbox Configurator
sr: Подешавач сандучића

en: Mailbox Name
sr: Назив сандучета

en: Mailbox Path
sr: Путања сандучета

en: Mailbox _Name:
sr: _Назив сандучета:

en: Mailbox _Path:
sr: _Путања сандучета:

en: Mailbox _password for %s@%s:
sr: _Лозинка сандучета за %s@%s:

en: Mailbox closed
sr: Сандуче је затворено

en: Mailbox created.
sr: Сандуче је створено.

en: Mailbox is corrupt!
sr: Сандуче је покварено!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
sr: Сандуче је означено као неуписиво. %s

en: Mailbox is read-only.
sr: Сандуче је само за читање.

en: Mailbox is unchanged.
sr: Сандуче је непромењено.

en: Mailbox must have a name.
sr: Сандуче мора бити именовано.

en: Mailbox was corrupted!
sr: Сандуче је неко покварио!

en: Mailbox with unread messages color
sr: Боја за сандуче са непрочитаним порукама

en: Main Window
sr: Главни прозор

en: Main window
sr: Главни прозор

en: Manage Identities
sr: Управљање личностима

en: Manage filters
sr: Управљање филтерима

en: Mark all
sr: Обележи све

en: Mark all messages in current mailbox
sr: Обележи све поруке у текућем сандучету

en: Mark all messages in current mailbox as read
sr: Обележи све поруке у текућем сандучету као прочитане

en: Mark all read
sr: Обележи све као прочитане

en: Mark as D_raftbox
sr: Означи као „с_кице“

en: Mark as _Inbox
sr: Означи као „_долазећи“

en: Mark as _Trash
sr: Означи као „_смеће“

en: Marking %d messages deleted...
sr: Означавам %d порука као обрисане...

en: Match
sr: Поклапање

en: Match In
sr: Упореди у

en: Match when date is in the interval:
sr: Одговара када је датум у интервалу:

en: Match when date is outside the interval:
sr: Одговара када датум није у интервалу:

en: Match when none of these flags is set:
sr: Одговара када ниједна од ових ознака није постављена:

en: Match when one flag is set/when no flag is set
sr: Одговара када је једна ознака постављена/када ниједна ознака није постављена

en: Match when one of these flags is set:
sr: Одговара када је нека од ових ознака постављена:

en: Message
sr: Порука

en: Message Colors
sr: Боје порука

en: Message Disposition Notification Requests
sr: Захтеви за обавештење о приспећу поруке

en: Message Font
sr: Фонт поруке

en: Message Source
sr: Извор поруке

en: Message Subject Font
sr: Фонт теме поруке

en: Message parts
sr: Делови поруке

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
sr: Проблем са слањем поруке, смештам је у ваше „Одлазеће“.
    Систем ће покушавати са поновним слањем поруке док је не обришете.

en: Message window
sr: Прозор са поруком

en: Message window title format:
sr: Образац за наслов прозора са порукама:

en: Message-ID: %s
sr: ИБ поруке: %s

en: Misc
sr: Разно

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Miscellaneous Spelling Settings
sr: Разна подешавања правописа

en: Modify Address Book
sr: Измени адресар

en: Move To _Trash
sr: Премести у _смеће

en: Move the current message to Trash mailbox
sr: Премести текућу поруку у сандуче „Смеће“

en: Move the current message to trash
sr: Премести текућу поруку у смеће

en: Move to folder:
sr: Премести у фасциклу:

en: Moving read messages to %s...
sr: Премештам прочитане поруке у %s...

en: Msg Preview
sr: Преглед поруке

en: N_o Headers
sr: Без з_аглавља

en: Name
sr: Име

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
sr: Национални (8-битни) знакови у неисправним порукама без ознаке кодирања

en: Ne_w
sr: Но_во

en: Never
sr: никад

en: New
sr: Ново

en: New Address Book type:
sr: Нова врста адресара:

en: New Identity
sr: Нова личност

en: New filter
sr: Нови филтер

en: New message to %s: %s
sr: Нова порука за %s: %s

en: Next
sr: Следећа

en: Next
    flagged
sr: Следећа
    означена

en: Next
    unread
sr: Следећа
    непроч.

en: Next Flagged Message
sr: Следећа означена порука

en: Next Message
sr: Следећа порука

en: Next Part
sr: Следећи део

en: Next Unread Message
sr: Следећа непрочитана порука

en: Next part in message
sr: Следећи део поруке

en: No address book selected....
sr: Није изабран адресар...

en: No authenticators available
sr: Нема доступних потврђивача исправности

en: No boundary parameter found! [report this error]
sr: Није нађен параметар „boundary“! [пријавите ову грешку]

en: No error
sr: Нема грешке

en: No filter name specified.
sr: Назив филтера није задан.

en: No magnification
sr: Без увећања

en: No mailbox selected.
sr: Ниједно сандуче није изабрано.

en: No open or view action defined in GNOME MIME for this content type
sr: У Гномовом MIME-у није задана акција за отварање или преглед ове врсте садржаја

en: No such folder
sr: Непостојећа фасцикла

en: No such mailbox type: %s
sr: Непостојећа врста сандучета: %s

en: No threading at all
sr: Сасвим без приказа нити

en: No-Id
sr: Без-ИБ

en: No-Name
sr: Без-имена

en: None of the regular expressions matches
sr: Ниједан од регуларних израза не одговара

en: None of the specified fields contains:
sr: Ниједно од задатих поља не садржи:

en: Normal
sr: обично

en: Notification:
sr: Обавештење:

en: OR
sr: ИЛИ

en: O_rganization:
sr: Органи_зација:

en: On %s, %s wrote:
sr: Дана %s, %s написа:

en: On exit
sr: При излазу

en: On reception
sr: При пријему

en: One _Matches/None Matches
sr: _Један одговара/ниједан не одговара

en: One of the regular expressions matches
sr: Један од регуларних израза одговара

en: One of the specified f_ields contains
sr: Једно од задатих поља садр_жи

en: One of the specified fields contains:
sr: Једно од задатих поља садржи:

en: Oooop! mailbox not found in balsa_app.mailbox nodes?
sr: Уууупс! сандуче није пронађено у чворовима balsa_app.mailbox?

en: Open Inbox upon startup
sr: Отвори „Долазеће“ при покретању

en: Open next
sr: Отвори следећу

en: Open next flagged message
sr: Отвори следећу означену поруку

en: Open next unread message
sr: Прикажи следећу непрочитану поруку

en: Open of %s failed. Errno = %d,
sr: Нисам успео да отворим „%s“. Грешка број %d,

en: Open previous
sr: Отвори претходну

en: Open the address book
sr: Отвара адресар

en: Open with %s
sr: Отвори уз помоћ %s

en: Opening mailbox %s. Please wait...
sr: Отварам сандуче %s. Молим сачекајте...

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
sr: Отварам удаљено сандуче %s.
    _Лозинка за %s@%s:

en: Opens MAILBOXNAME
sr: Отвара НАЗИВСАНДУЧЕТА

en: Opens default Inbox on startup
sr: Отвори подразумевано сандуче „Долазеће“ при покретању

en: Opens first unread mailbox
sr: Отвори прво непрочитано сандуче

en: Operation between conditions
sr: Операција над условима

en: Options
sr: Избори

en: Other Options
sr: Остали избори

en: Out of memory!
sr: Нема више меморије!

en: Outbox
sr: Одлазеће

en: Outgoing
sr: Одлазећа

en: Outgoing Mail
sr: Одлазећа пошта

en: Output of the delivery process
sr: Излаз процеса слања

en: Owner trust
sr: Поверење у власника

en: PGP Signature:
sr: ПГП потпис:

en: PGP signature: %s
sr: ПГП потпис: %s

en: POP command execution failed
sr: Извршавање POP наредбе није успело

en: POP3 mailbox %s accessing error:
    %s
sr: Грешка при отварању ПОП3 сандучета %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
sr: Грешка привремене датотеке ПОП3 сандучета %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s temp mailbox error:
sr: Грешка у привременом сандучету ПОП3 сандучета %s:

en: Page: %i/%i
sr: Страна: %i/%i

en: PageUp/PageDown keys scroll message by:
sr: Тастерима „PageUp/PageDown“ клизај поруку за:

en: Pass Phrase
sr: Лозинка

en: Pass_word:
sr: Ло_зинка:

en: Password needed
sr: Неопходна је лозинка

en: Play sound:
sr: Пусти звук:

en: Please enter information about yourself.
sr: Молим да унесете информације о себи.

en: Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
sr: Молим да унесете лозинку за тајни кључ!
    
    Кључ: %s

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
sr: Молим да проверите места ваших подразумеваних поштанских датотека.
    Оне ће бити створене по потреби.

en: Popup text:
sr: Прикажи текст:

en: Postpone
sr: Одложи

en: Postpone current message
sr: Одложи текућу поруку

en: Pr_efix
sr: Пр_ефикс

en: Preconnect command failed.
sr: Наредба преповезивања није успела.

en: Prepend Si_gnature
sr: Пос_тави потпис на почетак

en: Preview
sr: Преглед

en: Previous
sr: Претходна

en: Previous Message
sr: Претходна порука

en: Previous Part
sr: Претходни део

en: Previous part in message
sr: Претходни део поруке

en: Print
sr: Штампај

en: Print current message
sr: Штампа тренутну поруку

en: Print message
sr: Штампај поруку

en: Print on printer:
sr: Штампај на штампачу:

en: Print the edited message
sr: Штампај уређену поруку

en: Print to console
sr: штампај у конзолу

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
sr: Проблем приликом стварања сандучића
    %s

en: Processing an HTML message part, which must start on a new page.
    Print this part?
sr: Обрађујем ХТМЛ део поруке, који мора почети на новој страни.
    Иштампати овај део?

en: Pspell Settings
sr: Подешавања Pspell-а

en: Purge %d deleted message?
sr: Да очистим %d обрисану поруку?

en: Purge %d deleted messages?
sr: Да очистим %d обрисаних порука?

en: Question
sr: Питање

en: Queue this message in Outbox for sending
sr: Смести ову поруку у „Одлазеће“ ради слања

en: Quote level %d color
sr: Боја %d. нивоа цитирања

en: Quoted
sr: цитирано

en: Quoted Text Regular Expression
sr: Регуларни израз за цитирани текст

en: Quoted and Flowed Text
sr: Цитирани и укључени текст

en: Re:
sr: Одг:

en: Reading %s...
sr: Читам %s...

en: Reading %s... %d
sr: Читам %s... %d

en: Reading %s... %d (%d%%)
sr: Читам %s... %d (%d%%)

en: Received %d bytes of %d
sr: Примљено %d бајтова од %d

en: Redo
sr: Понови

en: Redo most recent change
sr: Понови последњу измену

en: References:
sr: Позивања:

en: Regular Expression
sr: Регуларни изрази

en: Relaying refused:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
sr: Прослеђивање одбијено:
    %d: %s
    Порука је задржана међу одлазном поштом.

en: Remember open mailboxes between sessions
sr: Запамти отворене сандучиће између две сесије

en: Remote IMAP _folder...
sr: Удаљена _фасцикла IMAP-а...

en: Remote IMAP _subfolder...
sr: Удаљена подфа_сцикла IMAP-а...

en: Remote IMAP folder
sr: Удаљена фасцикла IMAP-а

en: Remote IMAP folder set
sr: Скуп удаљених фасцикли IMAP-а

en: Remote IMAP folder...
sr: Удаљена фасцикла врсте IMAP...

en: Remote IMAP mailbox...
sr: Удаљено сандуче врсте IMAP...

en: Remote IMAP subfolder
sr: Удаљена подфасцикла IMAP-а

en: Remote IMAP subfolder...
sr: Удаљена подфасцикла врсте IMAP...

en: Remote Mailbox Servers
sr: Удаљени сервери за пошту

en: Remote POP3 mailbox...
sr: Удаљено ПОП3 сандуче...

en: Remote SMTP Server
sr: Удаљени сервер SMTP-а

en: Remote _IMAP mailbox...
sr: Удаљено сандуче _IMAP-а...

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove duplicated messages from the selected mailbox
sr: Уклони двоструке поруке из изабраног сандучета

en: Remove from _list
sr: Ук_лони из списка

en: Remove from list and _disk
sr: Уклони из списка и са _диска

en: Rename INBOX
sr: Преименуј фасциклу „ДОЛАЗЕЋЕ“

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
sr: Преименовање %s у %s није успело:
    %s

en: Rename or move subfolder
sr: Преименуј или премести подфасциклу

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
sr: Преименовање фасцикле „ДОЛАЗЕЋЕ“ је нешто посебно!
    Створићете подфасциклу %s у %s
    која ће садржати поруке из фасцикле „ДОЛАЗЕЋЕ“.
    „ДОЛАЗЕЋЕ“ и њене подфасцикле ће остати.
    Шта бисте желели да урадим?

en: Reopening mailbox...
sr: Поново отварам сандуче...

en: Replace all occurences of the current word with the selected suggestion
sr: Замени све појаве текуће речи изабраним предлогом

en: Replace the current word with the selected suggestion
sr: Замени текућу реч изабраним предлогом

en: Replied
sr: Одговорено

en: Reply
sr: Одговори

en: Reply
    to all
sr: Одгов.
    свима

en: Reply
    to group
sr: Одгов.
    групи

en: Reply Prefix:
sr: Префикс одговора:

en: Reply To _All...
sr: Одговори _свима...

en: Reply To _Group...
sr: Одговори _групи...

en: Reply _String:
sr: Ниска за _одговоре:

en: Reply _To:
sr: Одговорити _на:

en: Reply to %s: %s
sr: Одговор за %s: %s

en: Reply to MDN?
sr: Да одговорим на ОБП?

en: Reply to _All...
sr: Одговори свим_а...

en: Reply to _Group...
sr: Одговори _групи...

en: Reply to all recipients
sr: Одговори свим примаоцима

en: Reply to all recipients of the current message
sr: Одговара свим примаоцима тренутне поруке

en: Reply to all recipients of this message
sr: Одговорите свим примаоцима ове поруке

en: Reply to mailing list
sr: Одговара на списак за слање

en: Reply to the current message
sr: Одговара на тренутну поруку

en: Reply to this message
sr: Одговори на поруку

en: Reply-To:
sr: Одговорити на:

en: Required
sr: обавезно

en: Retrieving Message %d of %d
sr: Преузимам поруку %d од %d

en: Revert
sr: Врати

en: Revert all changes and finish spell checking
sr: Врати све измене и заврши проверу правописа

en: Run GnomeCard
sr: Покрени GnomeCard

en: Run a spell check
sr: Провери правопис

en: Run program:
sr: Покрени програм:

en: Running gpg failed with return value %d:
    %s
sr: Неуспешно покретање gpg-а, са резултатом %d:
    %s

en: Running gpg successful:
    %s
sr: Успешно покретање gpg-а:
    %s

en: S/MIME Signature:
sr: S/MIME потпис:

en: SASL authentication failed.
sr: SASL потврда исправности није успела.

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
sr: Проблем SMTP сервера (%d): %s
    Порука се налази у одлазећим.

en: SMTP server refused connection.
    Balsa by default uses submission service (587).
    If you want to submit mail using relay service (25),specify it explicitly via: "host:smtp".
    Message is left in outbox.
sr: SMTP сервер је одбио повезивање.
    Балса подразумевано користи сервис за слање (587).
    Ако желите да шаље пошту уз помоћ релејног сервиса (25), посебно то назначите преко: „домаћин:smtp“.
    Порука се налази у одлазећим.

en: SSL Certificate check
sr: Провера SSL потврде

en: SSL connection using %s (%s)
sr: SSL повезивање уз помоћ %s (%s)

en: SSL disabled due the lack of entropy
sr: SSL је искључен због мањка ентропије

en: SSL failed: %s
sr: SSL није успео: %s

en: SSL is unavailable.
sr: SSL није доступан.

en: S_elected Headers
sr: О_дабрана заглавља

en: S_ubject
sr: Т_ема

en: S_ubject:
sr: _Тема:

en: Sa_ve
sr: _Сачувај

en: Save
sr: Сачувај

en: Save %s MIME Part
sr: Сачувај %s MIME део

en: Save Current Part...
sr: Сачувај текући део...

en: Save current part in message
sr: Сачувај текући део поруке

en: Save part
sr: Сачувај део

en: Save program location
sr: Место програма за чување

en: Save selected...
sr: Сачувај изабрано...

en: Save the current item
sr: Сачувај текућу ставку

en: Save this address and close the dialog?
sr: Да сачувам ову адресу и затворим дијалог?

en: Save this message
sr: Сачувај ову поруку

en: Save...
sr: Сачувај...

en: Saving message status flags... [%d/%d]
sr: Чувам ознаке стања поруке... [%d/%d]

en: Saying yes will not send the file `%s' itself, but just a MIME message/external-body reference.  Note that the recipient must have proper permissions to see the `real' file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
sr: Одговарањем са „да“ нећете послати саму датотеку „%s“, већ само спољашње позивање MIME-а. Обратите пажњу да прималац мора имати одговарајућа овлашћења да би видео „праву“ датотеку.
    
    Да ли заиста желите да приложите ову датотеку као позивање?

en: Scan tree to depth
sr: Претражуј стабло до дубине

en: Scanning %s. Please wait...
sr: Претражујем %s. Молим сачекајте...

en: Search T_ype:
sr: _Врста претраге:

en: Search mailbox
sr: Претражи сандуче

en: Secure connection with TLS?
sr: Безбедно повезивање уз TLS?

en: Select Font
sr: Изаберите фонт

en: Select Identity
sr: Изабери личност

en: Select _Identity...
sr: Изаберите л_ичност...

en: Select a font to use
sr: Изаберите фонт:

en: Select all
sr: Изабери све

en: Select all messages in current mailbox
sr: Изабери све поруке у текућем сандучету

en: Select entire mail
sr: Изабери целу поруку

en: Select key
sr: Изаберите кључ

en: Select load program for address book
sr: Изаберите програм за учитавање адресара

en: Select parent folder
sr: Изабери родитељску фасциклу

en: Select path for LDIF address book
sr: Изаберите путању за LDIF адресар

en: Select path for VCARD address book
sr: Изаберите путању за VCARD адресар

en: Select save program for address book
sr: Изаберите програм за чување адресара

en: Select the Identity to use for the message
sr: Изаберите личност за ову поруку

en: Select the private key for the signer %s
sr: Изаберите приватни кључ за потписника %s

en: Select the public key for the recipient %s
sr: Изаберите јавни кључ за примаоца %s

en: Select your local mail directory
sr: Изаберите директоријум са вашом локалном поштом

en: Select...
sr: Изабери...

en: Selected headers:
sr: Изабрана заглавља:

en: Selecting %s...
sr: Одабирам %s...

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send and Receive messages
sr: Шаље и прима поруке

en: Send and _Receive Mail
sr: Пошаљи и п_рими пошту

en: Send button queues outgoing mail in outbox instead of sending it
sr: Дугме за слање увек смешта поруку у „Одлазеће“ уместо слања

en: Send message to obtain this part
sr: Пошаљите поруку да бисте добили овај део

en: Send messages from the outbox
sr: Шаље поруке из сандучета „Одлазеће“

en: Send this message
sr: Пошаљи ову поруку

en: Send to Trash
sr: Пошаљи у „смеће“

en: Send-To
sr: Шаљи-на

en: Sending Mail...
sr: Шаљем пошту...

en: Sending error: %s
sr: Грешка при слању: %s

en: Sentbox
sr: Послано

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Server certificate has expired
sr: Потврда сервера је истекла

en: Server certificate is not yet valid
sr: Потврда сервера још није исправна

en: Set identity to use for this message
sr: Постави личност за ову поруку

en: Show Mailbox _Tabs
sr: Прикажи је_зичке сандучића

en: Show address:
sr: Прикажи адресу:

en: Show all headers
sr: Прикажи сва заглавља

en: Show dialog
sr: прикажи дијалог

en: Show in list
sr: прикажи у списку

en: Show mailbox statistics in left pane
sr: Прикажи статистику сандучета на левој површи

en: Show nothing
sr: не приказуј ништа

en: Show preview pane
sr: Пока_жи преглед

en: Shown mailbox: %s with %ld messages, %ld new
sr: Приказано сандуче: %s са %ld порука, %ld нових

en: Si_mple threading
sr: Једноставан приказ н_ити

en: Sign
sr: Потпис

en: Sign message using GPG
sr: Потпиши поруку помоћу GPG-а

en: Signature _Path:
sr: Путања до _потписа:

en: Simple
sr: Једноставно

en: Simple threading algorithm
sr: Једноставан приказ нити

en: Size
sr: Величина

en: Skip all occurrences of the current word
sr: Прескочи све појаве текуће речи

en: Skip the current word
sr: Прескочи текућу реч

en: Source mailbox (%s) is readonly. Cannot move messages
sr: Изворно сандуче (%s) је само за читање. Не могу да преместим поруке

en: Spell Check Module
sr: Додатак за проверу правописа

en: Spell check
sr: Правопис

en: Spelling
sr: Правопис

en: Startup
sr: Покретање

en: Status Messages
sr: Поруке о стању

en: Store Address
sr: Складишти адресу

en: Store address of sender in addressbook
sr: Упиши адресу пошиљаоца у адресар

en: Store address: no addresses
sr: Складиштење адресе: нема адреса

en: Subject
sr: Тема

en: Subject:
sr: Тема:

en: Subject: %s
sr: Тема: %s

en: Subscribed _folders only
sr: Само _фасцикле претплате

en: Subscribing to %s...
sr: Претплаћујем се на %s...

en: Suggestion Level
sr: Ниво предлога

en: Syntax error in the filter configuration file
sr: Синтаксна грешка у датотеци са подешавањима филтера

en: T_oggle
sr: _Промени

en: The Balsa E-Mail Client
sr: Програм за е-пошту Балса

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.  Information on Balsa can be found at http://balsa.gnome.org/
    
    If you need to report bugs, please do so at: http://bugzilla.gnome.org/
sr: Програм за епошту Балса је део Гномовог радног окружења. Подаци о Балси се могу пронаћи на http://balsa.gnome.org/
    
    Уколико желите да пријавите грешке, молим вас да то учините на: http://bugzilla.gnome.org/

en: The OpenPGP encrypted message part contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
sr: Порука шифрована помоћу OpenPGP-а садржи 8-битне знаке, али не и заглавље 
    које описује коришћени скуп знакова (посматрано као %s)

en: The address book file path "%s" is not correct. %s
sr: Путања датотеке адресара није исправна „%s“ није исправна. %s

en: The destination mailbox of the filter "%s" is "%s".
    You can't associate it with the same mailbox (that causes recursion).
sr: Одредишно сандуче за филтер „%s“ је „%s“.
    Не можете га повезати са истим сандучетом (то изазива рекурзију).

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
sr: Датотека са називом путање „%s“ није директоријум.

en: The filter "%s" is not compatible with the mailbox type of "%s".
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
sr: Филтер „%s“ није сагласан са врстом сандучета „%s“.
    Ово се догађа када нпр. користите регуларне изразе са сандучићима IMAP, онда се користи веома спор начин; ако је икако могуће, користите обичне ниске.

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
sr: Дијалог за покретање филтера је отворен, затворите га пре него што покрећете филтере на било којем сандучету

en: The folder edition to be written.
sr: Издање фасцикле за упис.

en: The load program path "%s" is not correct. %s
sr: Путања програма за учитавање „%s“ није исправна. %s

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
sr: Сандуче „%s“ не изгледа исправно.

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
    Your system does not allow for creation of mailboxes
    in /var/spool/mail. Balsa wouldn't function properly
    until the system created the mailboxes. Please change
    the mailbox path or check your system configuration.
sr: Сандуче „%s“ не изгледа исправно.
    Ваш систем не дозвољава стварање сандучића
    у /var/spool/mail. Балса неће исправно радити
    док систем не створи сандучиће. Молим да измените
    путању до сандучића или проверите подешавања вашег система.

en: The message cannot be encoded in charset %s.
    Please choose a language for this message.
    For multi-language messages, choose UTF-8.
sr: Порука се не може кодирати у скупу знакова %s.
    Молим изаберите језик за ову поруку.
    За вишејезичке поруке, користите УТФ-8.

en: The message header looks clean
    (the notify-to address is equal to the return path,
    I am in the "To:" or "Cc:" list).
sr: Заглавље поруке изгледа чисто
    (адреса за обавештавање се поклапа са повратном адресом,
    Ја сам у списку прималаца).

en: The message header looks suspicious.
sr: Заглавље поруке изгледа сумњиво.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
sr: Индекс порука је неисправан. Пробајте да поново отворите сандуче.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи 8-битне знакове, али не изаглавље које описује коришћени скуп кодова (пребачено у %s)

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME encrypted part, but balsa can not (yet) handle this format.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи део шифрован помоћу S/MIME, али Балса (за сада) не уме да ради са овим начином записа.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME signed part, but balsa is not (yet) able to handle this format.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи део потписан помоћу S/MIME, али Балса (за сада) не уме да ради са овим начином записа.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a signed part, but it's structure is invalid. The signature, if there is any, can not be checked.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи део са потписом, али је структура неисправна. Потпис, ако уопште постоји, се не може проверити.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains an encrypted part, but it's structure is invalid.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи шифровани део, али је структура неисправна.

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
sr: Порука за „%s“ је измењена.
    Да сачувам поруку у „Скице“?

en: The option not to recognize "format=flowed" text has been removed.
sr: Избор којим се занемарују поља „format=flowed“ је уклоњен.

en: The option not to send "format=flowed" is now on the Options menu of the compose window.
sr: Избор којим се не шаљу поља „format=flowed“ се сада налази у менију Избори прозора за писање порука.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
sr: Избор за захтевање обавештења се сада налази у менију Избори прозора за писање порука.

en: The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
sr: Лозинка за овај кључ је лоша, молим покушајте поново!
    
    Kључ: %s

en: The path "%s" is not correct. %s
sr: Путања „%s“ није исправна. %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
sr: Путања %s мора да буде релативна у односу на корен система датотека (почните са /).

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
sr: Путања „%s“ мора да буде задана у потпуности – мора да почиње са „/“.

en: The save program path "%s" is not correct. %s
sr: Путања програма за чување „%s“ није исправна. %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
sr: Пошиљалац овог писма, %s, захтевао је да
    Обавештење о приспећу поруке (ОПП) буде враћено на „%s“.
    Желите ли да пошаљем ово обавештење?

en: The signature could not be verified due to a missing key.
sr: Потпис није могао да буде проверен због непостојања кључа.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
sr: Потпис није могао да буде проверен због неисправног механизма шифровања.

en: The signature is invalid.
sr: Потпис није исправан.

en: The signature is valid but expired.
sr: Потпис је исправан али је истекао.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
sr: Потпис је исправан али је кључ за потврду потписа истекао.

en: The signature is valid.
sr: Потпис је исправан.

en: The user ID is fully valid.
sr: Кориснички ИБ је у потпуности исправан.

en: The user ID is marginally valid.
sr: Кориснички ИБ је делом исправан.

en: The user ID is never valid.
sr: Кориснички ИБ никад није исправан.

en: The user ID is of unknown validity.
sr: Не може се проценити исправност корисничког ИБ.

en: The user ID is ultimately valid.
sr: Корисничи ИБ је увек исправан.

en: The validity of the user ID is undefined.
sr: Исправност корисничког ИБ није задата.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
sr: Постоје отворени дијалози за покретање филтера, затворите их пре него што мењате филтере.

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
sr: Овај IMAP сервер је препотопски. Mutt не ради на њему.

en: This certificate belongs to:
sr: Ова потврда припада:

en: This certificate is valid
sr: Ова потврда је исправна

en: This certificate was issued by:
sr: Ову потврду је издао:

en: This file is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the charset used to encode the file.
    (if unsure chose Generic UTF-8)
sr: Ова датотека није кодирана у US-ASCII или УТФ-8.
    Молим изаберите скуп знакова којим је кодирана ова датотека.
    (уколико нисте сигурни, изаберите обични УТФ-8)

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
sr: Ова фасцикла није ускладиштена у подешавањима. Ја још увек не знам како да је уклоним са удаљеног сервера.

en: This mail address is already in this address book.
sr: Ова адреса је већ наведена у адресару.

en: This message will not be encrpyted for the BCC: recipient(s).
sr: Ова порука неће бити шифрована BCC: примаоцу(има).

en: This part is not a real PGP signature.
sr: Овај део није прави PGP потпис.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
sr: Овим ће се изаћи из Балсе.
    Да ли заиста желите да то урадите?

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
sr: Ово ће уклонити фасциклу „%s“ из списка.
    Касније можете користити ставку „Нова фасцикла IMAP-а“
    да бисте поново додали ову фасциклу.

en: This will remove the mailbox "%s" and all its messages from your IMAP server.  If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use "New IMAP subfolder" later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
sr: Ово ће уклонити сандуче „%s“ и све његове поруке са сервера IMAP-а. Ако %s има подфасцикле, још увек ће се појављивати као чвор у стаблу фасцикли.
    Касније можете користити „Нова подфасцикла IMAP-а“ да бисте додали сандуче под овим именом.
    Шта бисте желели да урадим?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
sr: Ово ће уклонити сандуче „%s“ из списка сандучића.
    Касније можете да покренете „Додај сандуче“ да бисте поново приступили овом сандучету.
    Шта бисте желели да урадим?

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
sr: Ово ће уклонити сандуче „%s“ из списка сандучића.  Можете такођеобрисати и датотеку на диску или датотеке придружене овом сандучету.
    Уколико не уклоните датотеку са диска можете да покренете „Додај сандуче“ да бисте поново приступили сандучету.
    Шта бисте желели да урадим?

en: Threading
sr: Приказ нити

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
sr: Време је истекло при покушају да поставим катанац врсте „fcntl“!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
sr: Време је истекло при покушају да поставим катанац врсте  „flock“!

en: To
sr: Коме

en: To:
sr: Коме:

en: Toggle
    new
sr: Измени
    нову

en: Toggle New
sr: Промени ново

en: Toggle display of mailbox and folder tree
sr: Мења приказ стабла сандучића и фасцикли

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
sr: Мења приказ језичака сандучића у свесци

en: Toggle flagged
sr: Промени ознаке

en: Toggle new message flag
sr: Измени ознаку нове поруке

en: Toolbar Buttons
sr: Дугмићи алатки

en: Toolbar options
sr: Избори алатки

en: Total
sr: Укупно

en: Trash
sr: Смеће

en: Trash /
    Delete
sr: У смеће /
    Обриши

en: Treat multiple addresses as:
sr: Посматрај више адреса као:

en: Try again later.
sr: Покушајте касније.

en: Type
sr: Врста

en: Type:
sr: Врста:

en: Type: %s (%s)
sr: Врста: %s (%s)

en: URL: %s
sr: УРЛ: %s

en: Unable to Open Mailbox!
    Please check the mailbox settings.
sr: Не могу да приступим сандучету!
    Молим проверите подешавања сандучета.

en: Unable to allocate memory
sr: Не могу да алоцирам меморију

en: Unable to append to IMAP mailboxes at this server
sr: Не могу да додам садржај IMAP сандучићима на овом серверу

en: Unable to export filter %s, an error occured.
sr: Не могу да извезем филтер %s, дошло је до грешке.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
sr: Не могу да добавим заглавља са ове верзије IMAP сервера.

en: Unable to get certificate from peer
sr: Не могу да добавим потврду од премца

en: Unable to load message body to match filter
sr: Нисам могао да учитам тело поруке које одговара филтеру

en: Unable to lock mailbox!
sr: Не могу да закључам сандуче!

en: Unable to open sentbox - could not get IMAP server information
sr: Не могу да отворим „Послане“ - не могу да добавим податке са сервера IMAP

en: Unable to open temporary file!
sr: Не могу да отворим привремену датотеку!

en: Undelete the message
sr: Одобриши поруку

en: Undo
sr: Опозови

en: Undo most recent change
sr: Опозови последњу измену

en: Unexpected address book error. Report it.
sr: Неочекивана грешка у адресару. Молим пријавите је.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown problem with engine for protocol %s.
sr: Непознат проблем са механизмом за протокол %s.

en: Unknown toolbar icon "%s"
sr: Непозната икона за алатку „%s“

en: Unread
sr: Непрочитано

en: Unsubscribing to %s...
sr: Отказујем претплату за %s...

en: Until Closed
sr: Док се не затвори

en: Up
sr: Горе

en: Uploading message ...
sr: Преносим поруку...

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
sr: Користите „промени упис“ да бисте омогућили писање!

en: Use SS_L (IMAPS)
sr: Користи SS_L (IMAPS)

en: Use SS_L (pop3s)
sr: Користи SS_L (pop3s)

en: Use Sound...
sr: Користи звук...

en: Use TLS
sr: Користи TLS

en: Use _APOP Authentication
sr: Користи проверу исправности _APOP

en: Use alternative main window layout
sr: Користи допунски распоред главног прозора

en: Use balsa as default email client?
sr: Користи Балсу као уобичајени програм за пошту?

en: Use preview pane
sr: Користи површ за преглед

en: Use_r name:
sr: Корисничко _име:

en: User
sr: Корисник

en: User ID
sr: ИБ корисника

en: User Settings
sr: Корисничка подешавања

en: VCard Address Book (GnomeCard)
sr: VCard адресар (GnomeCard)

en: Validity
sr: Исправност

en: View part with %s
sr: Прегледај део уз помоћ %s

en: View source form of the message
sr: Погледај изворни облик поруке

en: WARNING:
sr: УПОЗОРЕЊЕ:

en: Waiting for fcntl lock... %d
sr: Чекам на катанац врсте „fcntl“... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
sr: Чекање на покушај закључавања врсте „flock“... %d

en: Warning Messages
sr: Поруке упозорења

en: Warning: Couldn't save certificate
sr: Упозорење: Нисам могао да сачувам потврду

en: Welcome to Balsa!
sr: Добродошли у Балсу!

en: When I receive a message and its sender requested to return a
    Message Disposition Notification (MDN), send it in the following cases:
sr: Када примим поруку а пошиљалац је захтевао обавештење о 
    приспећу, пошаљи га у следећим случајевима:

en: While Retrieving Messages
sr: При преузимању порука

en: Word Wrap
sr: Прелом речи

en: Wrap Incoming Text at:
sr: Преломи долазни текст на:

en: Wrap Outgoing Text at:
sr: Преломи текст на:

en: Wrap message lines
sr: Прелама редове порука

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
sr: Уписивање није успело! Делимично сандуче је сачувано у %s

en: Writing %s...
sr: Записујем %s...

en: Writing messages... %d (%d%%)
sr: Записујем поруке... %d (%d%%)

en: You can apply filters only on mailbox
sr: Филтере можете применити само на сандуче

en: You have received %d new messages.
sr: Примили сте %d нових порука.

en: You have received 1 new message.
sr: Примили сте 1 нову поруку.

en: You must provide a sound to play
sr: Морате да обезбедите звук за пуштање

en: You must provide a string
sr: Морате да обезбедите ниску

en: You must provide at least one regular expression
sr: Морате да обезбедите бар један регуларни израз

en: You must specify at least one field for matching
sr: Морате да задате бар једно поље за упоређивање

en: You must specify the name of the user header to match on
sr: Морате да задате назив корисничког заглавља које се упоређује

en: You seem to be running Balsa for the first time. The following steps will set up Balsa by asking a few simple questions. Once you have completed these steps, you can always change them later in Balsa's preferences. If any files or directories need to be created, it will be done so automatically.
      Please check the about box in Balsa's main window for more information about contacting the authors or reporting bugs.
sr: Изгледа да покрећете Балсу по први пут. Следећи кораци ће подесити Балсу кроз пар једноставних питања. Кад једном прођете ове кораке, увек их можете изменити касније у Балсиним подешавањима. Ако је потребно створити било које датотеке или директоријуме, то ће бити аутоматски урађено.
      Молим да погледате прозор „о програму“ у Балсином главном прозору за више информација о обраћању ауторима или пријављивању грешака.

en: You selected OpenPGP mode for a message with attachments. In this mode, only the first part will be signed and/or encrypted. You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
sr: Изабрали сте режим OpenPGP за поруке са прилозима. У овом режиму, само први део поруке се потписује и/или шифрује. Уколико је потребно заштитити целу поруку, треба да изаберете режим „MIME“. Да ли заиста желите да наставим?

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
sr: Успешно сте подесили Балсу. Забавите се!
       — Развојна екипа Балсе

en: Zoom _100%
sr: Увећање _100%

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: [-- %s/%s is unsupported
sr: [-- %s/%s није подржано

en: [-- Attachment #%d
sr: [-- Прилог #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
sr: [-- Самопрегледај stderr %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
sr: [-- Самопреглед уз помоћ %s --]

en: [-- Can't run %s. --]
sr: [-- Не могу да покренем %s. --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
sr: [-- Грешка:  Нисам могао да прикажем ниједан део вишеделне поруке (Multipart/Alternative)! --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
sr: [-- Грешка: спољашње тело поруке не садржи параметар за врсту приступа --]

en: [-- This %s/%s attachment
sr: [-- Овај прилог врсте %s/%s

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
sr: [-- Овај прилог врсте %s/%s није укључен, --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
sr: [-- Овај прилог врсте %s/%s није укључен, --]
    [-- а назначени спољашњи извор је --]
    [-- истекао. --]

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
sr: [-- Врста: %s/%s, Кодирање: %s, Величина: %s --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
sr: [-- а назначена врста приступа %s није подржана --]

en: [-- on %s --]
sr: [-- %s --]

en: [invalid date]
sr: [погрешан датум]

en: [unable to calculate]
sr: [не могу да израчунам]

en: _Accept Once
sr: _Прихвати једном

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add Signature Separator
sr: _Додај раздвајач потписа

en: _Address Book...
sr: _Адресар...

en: _All
sr: _Све

en: _Always show INBOX
sr: _Увек прикажи ДОЛАЗЕЋЕ

en: _Attach File...
sr: Приложи _датотеку...

en: _Attachments
sr: П_рилози

en: _Attachments:
sr: _Прилози:

en: _Bcc
sr: _Невидљива копија

en: _Bcc:
sr: _Невидљива копија:

en: _Body
sr: Те_ло

en: _Brazilian
sr: _бразилски

en: _Browse...
sr: _Бирај...

en: _Catalan
sr: _каталонски

en: _Cc
sr: _Копија

en: _Cc:
sr: _Копија:

en: _Check mail automatically every:
sr: _Проверавај пошту сваких:

en: _Chinese Simplified
sr: _поједностављени кинески

en: _Chinese Traditional
sr: _традиционални кинески

en: _Close
sr: З_атвори

en: _Collapse All
sr: _Сажми све

en: _Continue
sr: _Настави

en: _Create
sr: _Створи

en: _Czech
sr: _чешки

en: _Danish
sr: _дански

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Delete messages from server after download
sr: После п_реузимања обриши поруке са сервера

en: _Delete...
sr: _Обриши...

en: _Displayed Name:
sr: П_риказано име:

en: _Domain:
sr: _Домен:

en: _Draftbox:
sr: _Скице:

en: _Dutch
sr: _холандски

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Edit with Gnome-Editor
sr: _Уреди помоћу Гномовог уређивача

en: _Edit...
sr: У_реди...

en: _Edit/Apply filters
sr: _Уреди/примени филтере

en: _Email Address:
sr: Адреса _епоште:

en: _Enable check for new mail
sr: _Укључи проверу нове поште

en: _Enable highlighting of cited text
sr: _Укључи истицање цитираног текста

en: _Encrypt Message
sr: _Шифруј поруку

en: _English (American)
sr: _енглески (амерички)

en: _English (British)
sr: _енглески (британски)

en: _Escape Special Characters
sr: Истакни _нарочите знаке

en: _Esperanto
sr: _есперанто

en: _Estonian
sr: _естонски

en: _Execute Signature
sr: _Изврши потпис

en: _Expand aliases as you type
sr: _Користи надимке за време куцања

en: _Export Filters
sr: _Извези филтере

en: _Fcc
sr: У _датотеку

en: _File Name
sr: Назив _датотеке

en: _Filter messages through procmail
sr: _Филтрирај поруке кроз procmail

en: _Filter name:
sr: Назив _филтера:

en: _Finnish
sr: _фински

en: _First Name:
sr: _Име:

en: _Flagged
sr: _Означено

en: _Flat index
sr: _Раван индекс

en: _Folder name:
sr: Назив _фасцикле:

en: _Fonts
sr: _Фонтови

en: _Format = Flowed
sr: _Запис = укључено

en: _Forward Attached...
sr: _Проследи као прилог...

en: _Forward attached...
sr: Проследи као _прилог...

en: _French
sr: _француски

en: _From
sr: _Од

en: _From:
sr: _Од:

en: _Full Name:
sr: _Пуно име:

en: _Generic UTF-8
sr: _Општи УТФ-8

en: _German
sr: _немачки

en: _Get New Mail
sr: _Прими нову пошту

en: _GnuPG uses MIME mode
sr: _GnuPG користи режим MIME

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
sr: _GnuPG користи стари режим OpenPGP-а

en: _Greek
sr: _грчки

en: _Hebrew
sr: _хебрејски

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _Host Name
sr: _Име домаћина

en: _Hungarian
sr: _мађарски

en: _Identities...
sr: Л_ичности...

en: _Identity Name:
sr: Назив л_ичности:

en: _Inbox:
sr: _Долазеће:

en: _Include File...
sr: _Укључи датотеку...

en: _Italian
sr: _италијански

en: _JWZ threading
sr: _JWZ приказ нити

en: _Japanese
sr: _јапански

en: _Keywords
sr: _Кључне речи

en: _Korean
sr: _корејски

en: _Language
sr: _Језик

en: _Last Name:
sr: _Презиме:

en: _Latvian
sr: _летонски

en: _Lithuanian
sr: _литвански

en: _Local Mail Directory:
sr: _Локални поштански директоријум:

en: _Mailing Address:
sr: _Поштанска адреса:

en: _Mark as Sentbox
sr: Означи као „_одлазећи“

en: _Message
sr: Пору_ка

en: _Message...
sr: _Порука...

en: _Middle Name:
sr: _Средње име:

en: _Modify
sr: _Измени

en: _Move to
sr: _Премести

en: _Move to Trash
sr: Пре_мести у смеће

en: _Name:
sr: _Име:

en: _New
sr: _Ново

en: _Nickname:
sr: _Надимак:

en: _No
sr: _Не

en: _No Headers
sr: Без _заглавља

en: _Norwegian
sr: _норвешки

en: _One of the regular expressions matches
sr: _Један од регуларних израза одговара

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Options
sr: Изб_ори

en: _Other...
sr: _Друго...

en: _Outbox:
sr: _Одлазеће:

en: _Password
sr: _Лозинка

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Polish
sr: _пољски

en: _Portugese
sr: _португалски

en: _Postpone
sr: Од_ложи:

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: _Properties...
sr: О_собине...

en: _Queue
sr: _Закажи

en: _Quote Message(s)
sr: _Цитирај поруку

en: _Re-Import
sr: Поновни уво_з

en: _Reflow Selected Text
sr: _Поправи преломе у избору

en: _Reject
sr: _Одбиј

en: _Remember Password
sr: _Запамти лозинку

en: _Remember password
sr: _Запамти лозинку

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Remove Duplicates
sr: _Уклони двоструке

en: _Remove from list
sr: У_клони из списка

en: _Remove from server
sr: Уклони са се_рвера

en: _Reply To
sr: О_дговор на:

en: _Reply To:
sr: _Одговор на:

en: _Reply...
sr: _Одговори...

en: _Request Disposition Notification
sr: _Захтевај обавештење о приспећу

en: _Rescan
sr: Поново п_ретражи

en: _Restore toolbar to standard buttons
sr: _Врати основне алатке на уобичајену дугмад

en: _Reverse search
sr: _Обрнута претрага

en: _Romanian
sr: _румунски

en: _Russian (ISO)
sr: _руски (iso)

en: _Russian (KOI)
sr: _руски (koi)

en: _SMTP Server:
sr: Сервер _SMTP-а:

en: _Search for Name:
sr: _Тражи име:

en: _Search for:
sr: Пре_тражи за:

en: _Select Text
sr: _Изабери текст

en: _Selected Headers
sr: _Изабрана заглавља

en: _Send
sr: _Пошаљи

en: _Send Queued Mail
sr: Пошаљи пошту у _реду за чекање

en: _Sentbox:
sr: _Послане:

en: _Serbian
sr: _Српски

en: _Serbian (Latin)
sr: _Српски (латиница)

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: _Set as default
sr: _Постави као подразумевано

en: _Show
sr: _Прикажи

en: _Show Mailbox Tree
sr: Прикажи _стабло фасцикли

en: _Sign Message
sr: _Потпиши поруку

en: _Slovak
sr: _словачки

en: _Spanish
sr: _шпански

en: _Store Address...
sr: _Складишти адресе...

en: _Subfolder of:
sr: Подфа_сцикла:

en: _Subject
sr: _Тема

en: _Subscribe
sr: Пре_тплати се

en: _Swedish
sr: _шведски

en: _To
sr: _За

en: _To:
sr: _Коме:

en: _Toggle
sr: _Промени

en: _Toolbars...
sr: _Основне алатке...

en: _Trash:
sr: Сме_ће:

en: _Turkish
sr: _турски

en: _Ukrainian
sr: _украјински

en: _Undelete
sr: _Одобриши

en: _Unread
sr: _Непрочитано

en: _Unsubscribe
sr: Поништи претплат_у

en: _Up
sr: _Горе

en: _Update
sr: _Ажурирај

en: _User Name (Bind DN)
sr: _Корисничко име (Bind DN)

en: _User header:
sr: Ко_рисничко заглавље:

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _View Source
sr: _Погледај извор

en: _View Source...
sr: Погледај _извор...

en: _Wrap
sr: Прело_ми

en: _Wrap Body
sr: Преломи _редове у поруци

en: _Wrap button labels
sr: _Преломи ознаке дугмића

en: _Yes
sr: _Да

en: a distribution list
sr: списак прималаца

en: alternative addresses for the same person
sr: алтернативне адресе исте особе

en: alternative parts
sr: допунски делови

en: arabic
sr: арапски

en: attach as file
sr: приложи као датотеку

en: attach as reference
sr: приложи као позивање

en: bad validity
sr: лоша исправност

en: baltic
sr: балтички

en: celtic
sr: келтски

en: characters
sr: знакова

en: connection error
sr: грешка при повезивању

en: could not create temporary file %s
sr: нисам могао да створим привремену датотеку %s

en: could not get a private key for %s
sr: нисам могао да добавим приватни кључ за %s

en: could not get a public key for %s
sr: нисам могао да преузмем јавни кључ за %s

en: cyrillic (iso/windows)
sr: ћирилица (iso/windows)

en: detected a good signature
sr: открио сам добар потпис

en: detected a good signature with insufficient validity/trust
sr: препознао сам исправан потпис са недовољно исправности/поверења

en: display as "?"
sr: прикажи као „?“

en: display using codeset
sr: прикажи помоћу списка кодова

en: east european
sr: источноевропски

en: encrypted parts
sr: шифровани делови

en: full
sr: у потпуности

en: greek
sr: грчки

en: has been deleted --]
sr: је обрисан --]

en: hebrew
sr: хебрејски

en: japanese
sr: јапански

en: korean
sr: корејски

en: marginal
sr: скоро

en: minutes
sr: минута

en: mixed parts
sr: мешани делови

en: multipart message has no boundary parameter!
sr: „multipart“ (вишеделна) порука нема параметар „boundary“!

en: never
sr: никад

en: nordic
sr: нордијски

en: north european
sr: северноевропски

en: percent
sr: одсто

en: prefer text/plain over html
sr: првенство над HTML-ом има обичан текст

en: remember passphrase for
sr: запамти лозинку за

en: rfc822 message
sr: RFC822 порука

en: rfc822 message (from %s, subject "%s")
sr: RFC822 порука (од %s, тема „%s“)

en: ro
sr: oj

en: roa
sr: оју

en: run gpg to import key
sr: покрени gpg ради увоза кључа

en: run gpg to import this key
sr: покрени gpg ради увоза овог кључа

en: russian (koi)
sr: руски (koi)

en: sending message with gpg mode %d
sr: шаљем поруку у режиму GPG-а %d

en: signed parts
sr: потписани делови

en: signs the message using GnuPG
sr: потпиши поруку помоћу GnuPG-а

en: signs the message using GnuPG for all To: and CC: recipients
sr: потписује поруку помоћу GnuPG-а за све видљиве примаоце

en: south european
sr: јужноевропски

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
sr: sync: mbox је измењен, али нема измењених порука! (пријавите ову грешку)

en: thai
sr: тајландски

en: turkish
sr: турски

en: ukranian (koi)
sr: украјински (koi)

en: ultimate
sr: увек

en: undefined
sr: није задано

en: unknown
sr: непознато

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: unspecified protocol error
sr: грешка протокола која није задана

en: west european (euro)
sr: западноевропски (евро)

en: west european (traditional)
sr: западноевропски (традиционални)

en: you
sr: ви
