gdm2 - en to sr translation catalogue (693 entries)

en: 
    ... File too long to display ...
sr: 
    ... Датотека је предугачка да би била приказана ...

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
sr: 
    Неуспешна идентификација. Укуцана слова морају бити исправне величине.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
sr: 
    Не могу да изменим вашу лозинку, па нећете моћи да се пријавите. Покушајте касније или ступите у везу са администратором.

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
sr: 
    Нисам могао да подесим вашу корисничку групу, тако да нећете моћи да се пријавите.Молимо вас да контактирате администратора система.

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
sr: 
    Неисправно корисничко име или лозинка. Слова морају бити одговарајуће величине.

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
sr: 
    Промена исечка за ауторизацију није успела. Молим вас да пробате поново касније или контатирајте администратора система.

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
sr: 
    Администратор система је привремено онемогућио приступ систему.

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
sr: 
    Администратор система је привремено онемогућио приступ систему.

en: 
    The system administrator has disabled your account.
sr: 
    Администратор система је искључио ваш налог.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
sr: 
    Администратор система није дозволио пријављивање са овог екрана

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
sr:   (Можете променити конзоле притиском на Ctrl-Alt и неки функцијски тастер, на пример Ctrl-Alt-F7 како бисте добили седму конзолу. Икс сервер је обично покренут на конзоли седам и више.)

en: %a %b %d, %H:%M
sr: %a %d. %b, %H:%M

en: %a %b %d, %l:%M %p
sr: %a %d. %b, %I:%M %p

en: %s could not be opened
sr: не може да отвори %s

en: %s language selected
sr: изабран је језик %s

en: %s not a regular file!
sr: %s: није обична датотека!

en: %s session selected
sr: изабрана је сесија %s

en: %s: %s does not exist but must exist.
sr: %s: %s не постоји, а мора да постоји.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
sr: %s: %s је већи него максимална величина датотеке коју је поставио администратор.

en: %s: %s is not a regular file.
sr: %s: %s није регуларна датотека.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
sr: %s: %s није у власништву корисника са uid бројем %d.

en: %s: %s is writable by group.
sr: %s: %s је преписив од стране групе.

en: %s: %s is writable by group/other.
sr: %s: %s је преписив од стране групе и осталих.

en: %s: %s is writable by other.
sr: %s: %s је приписив од стране осталих.

en: %s: Aborting display %s
sr: %s: Напушта екран %s

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
sr: %s: Authdir %s не постоји. Прекидам.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
sr: %s: Authdir %s има погрешне дозволе %o, које треба да буду %o. Прекидам.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
sr: %s: Authdir %s није директоријум. Прекидам.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
sr: %s: Authdir %s није у власништву корисника %s и групе %s. Прекидам.

en: %s: Bad address
sr: %s: Лоша адреса

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
sr: %s: BaseXsession је празан, користи %s/gdm/Xsession

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
sr: %s: Не могу да пронађем групу ГДМа (%s). Прекидам!

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
sr: %s: Не могу да пронађем корисника ГДМа (%s). Прекидам!

en: %s: Can't fork Xserver process!
sr: %s: Не може да подели процес Икс сервера!

en: %s: Can't fork gdmchooser process
sr: %s: Не може да подели gdmchooser процес

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
sr: %s: Не могу да поделим gdmgreeter процес

en: %s: Can't fork script process!
sr: %s: Не може да подели процес скрипте!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
sr: %s: Не могу да постави цевку ка gdmchooser-у

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
sr: %s: Не могу да иницијализујем везу ка gdmgreeter процесу

en: %s: Can't open fifo!
sr: %s: Не могу да отворим fifo!

en: %s: Cannot create pipe
sr: %s: Не могу да направим везу ка процесу

en: %s: Cannot find a free display number
sr: %s: Не могу да пронађем број слободног екрана

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
sr: %s: Не може да нађе или покрене основну Xsession скрипту, покушаће безбедни Гном

en: %s: Cannot fork to display error/info box
sr: %s: Не може да подели процес и прикаже прозор са грешкама и информацијама

en: %s: Cannot get local addresses!
sr: %s: Не могу да сазнам локалну адресу!

en: %s: Cannot safely open %s
sr: %s: Не може безбедно да отвори %s

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
sr: %s: Не може да покрене програм за добродошлицу, па покушава са подразумеваним: %s

en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
sr: %s: Не може да покрене добродошлицу са Гтк модулима: %s. Покушава без модула

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
sr: %s: Изборник није пронађен или корисник ГДМа нема привилегије да га покрене

en: %s: Could not become %s. Aborting.
sr: %s: Не може да постане %s. Прекидам.

en: %s: Could not bind socket
sr: %s: Не могу да поставим везу ка удаљеном компјутеру на одговарајући порт

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
sr: %s: Не може да се веже на XDMCP сокет!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
sr: %s: Не може да направи XDMCP бафер!

en: %s: Could not create socket!
sr: %s: Не може да направи сокет!

en: %s: Could not exec %s %s %s
sr: %s: Не могу да покренем %s %s %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
sr: %s:  Нисам могао да отпакујем authlist из пакета

en: %s: Could not get server hostname: %s!
sr: %s: Не може да сазна име рачунара: %s!

en: %s: Could not lock cookie file %s
sr: %s: Не може да закључа датотеку са колачићем у %s

en: %s: Could not make FIFO
sr: %s: Не могу да направим FIFO

en: %s: Could not make new cookie file in %s
sr: %s: Не могу да направим нову датотеку са колачићем у %s

en: %s: Could not make socket
sr: %s: Не могу да направим везу ка удаљеном компјутеру

en: %s: Could not open FIFO
sr: %s: Не могу да отворим FIFO

en: %s: Could not open cookie file %s
sr: %s: Не може да отвори датотеку са колачићем у %s

en: %s: Could not open logfile for display %s!
sr: %s: Не може да отвори датотеку са дневником за екран %s!

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
sr: %s:  Не могу да отворим ~/.xsession-errors

en: %s: Could not read Authentication Data
sr: %s: Нисам могао да прочитам податке за ауторизацију

en: %s: Could not read Authentication Names
sr: %s: Нисам могао да прочитам имена за ауторизацију

en: %s: Could not read Authorization List
sr: %s: Нисам могао да прочитам листу за ауторизацију

en: %s: Could not read Client Address
sr: %s: Не може да прочита адресу клијента

en: %s: Could not read Connection Type
sr: %s: Не може да прочита врсту везе

en: %s: Could not read Display Class
sr: %s: Нисам могао да прочитам класу екрана

en: %s: Could not read Display Number
sr: %s: Не може да прочита број екрана

en: %s: Could not read Manufacturer ID
sr: %s: Нисам могао да прочитам ИД произвођача

en: %s: Could not read Session ID
sr: %s: Нисам могао да прочитам ИД сесије

en: %s: Could not read XDMCP header!
sr: %s: Не може да прочита XDMCP заглавље!

en: %s: Could not read address
sr: %s: Нисам могао да прочитам адресе

en: %s: Could not read display address
sr: %s: Не може да прикаже адресе

en: %s: Could not read display port number
sr: %s: Не може да прочита број порта екрана

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
sr: %s: Нисам могао да подесим окружење за %s. Прекидам.

en: %s: Could not write cookie
sr: %s: Не могу да запишем колачић

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
sr: %s: Не могу да запишем нови ауторизациони унос. Могуће је да недостаје простор на диску

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
sr: %s: Не могу да запишем нови ауторизациони унос: %s

en: %s: Couldn't set groupid to %d
sr: %s: Нисам могао да поставим groupid на %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
sr: %s: Нисам могао да поставим groupid на 0

en: %s: Couldn't set userid to %d
sr: %s: Нисам могао да поставим userid на %d

en: %s: Directory %s does not exist.
sr: %s: Директоријум %s не постоји.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
sr: %s: Екран %s је заузет. Покушавам други број екрана.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
sr: %s: Екран под бројем %d је у употреби! Користићу екран број %d

en: %s: Empty server command for display %s
sr: %s: Празна команда сервера за екран %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
sr: %s: Команда сервера је празна, користим стандардну.

en: %s: Error forking user session
sr: %s: Грешка приликом деобе процеса корисничке сесије

en: %s: Error in checksum
sr: %s: Грешка у суми за проверу

en: %s: Error opening a pipe: %s
sr: %s: Грешка приликом отварање везе са процесом: %s

en: %s: Error setting %s to %s
sr: %s: Грешка при постављању %s на %s

en: %s: Error setting signal %d to %s
sr: %s: Грешка при постављању сигнала %d на %s

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
sr: %s: Грешка приликом подешавања хватача %s сигнала: %s

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
sr: %s: Грешка приликом постављања хватача CHLD сигнала

en: %s: Error starting chooser on display %s
sr: %s: Грешка приликом покретања програма за добродошлицу на екрану %s

en: %s: Error starting greeter on display %s
sr: %s: Грешка приликом стартовања програма за добродошлицу на екрану %s

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
sr: %s: Извршавање PostLogin скрипте враћа > 0. Прекидам.

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
sr: %s: Извршавање PreSession скрипте враћа > 0. Прекидам.

en: %s: Failed checksum from %s
sr: %s: Није успела провера сума са %s

en: %s: Failed creating pipe
sr: %s: Неуспешно образовање цеви

en: %s: Failed executing: %s
sr: %s: Неуспешно извршавање: %s

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
sr: %s: Није успео да направи подпроцес за %s

en: %s: Failed starting: %s
sr: %s: Неуспешно покретање: %s

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
sr: %s: Фатална Икс грешка - поново покрећем %s

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
sr: %s: Добио сам KEEPALIVE захтев за забрањене адресе %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
sr: %s: Добио захтев за управљање са забрањене адресе %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
sr: %s: Примљен захтев са забрањеног рачунара %s

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
sr: %s: Екран поздрава није пронађен или корисник ГДМа нема привилегије да га изврши

en: %s: Halt failed: %s
sr: %s: Неуспешно гашење: %s

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
sr: %s: Кориснички директоријум за %s: “%s“ не постоји!

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
sr: %s: Прескачем сумњиву датотеку са колачићем %s

en: %s: Incorrect XDMCP version!
sr: %s: Неисправна верзија XDMCPа!

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
sr: %s: Линија са подешавањима сервера у датотеци са подешавањима је неисправна. Прескачем!

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
sr: %s: Logdir %s не постоји или није директоријум.  Користи ServAuthDir %s.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
sr: %s: Није нађена Exec линија у датотеци за сесију: %s, покреће безбедан Гном

en: %s: No XDMCP support
sr: %s: Нема подршке за XDMCP

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
sr: %s: Не постоји датотека са подешавањима: %s. Користим предефинисана подешавања.

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
sr: %s: Није наведен daemon/ServAuthDir.

en: %s: No greeter specified.
sr: %s: Није наведен поздравни екран.

en: %s: No remote greeter specified.
sr: %s: Није наведен удаљени поздравни екран.

en: %s: No sessions directory specified.
sr: %s: Директоријум са сесијама није наведен.

en: %s: Reboot failed: %s
sr: %s: Неуспешно ресетовање: %s

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
sr: %s: Удаљени екран поздрава није пронађен или корисник ГДМа не може да га изврши.

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
sr: %s: Корисник root не може бити аутоматски пријављен, те искључујем аутоматско пријављивање

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
sr: %s: Корисник root не може бити аутоматски пријављен, те искључујем временски ограничено пријављивање

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
sr: %s: Покреће извршни скрипт XKeepsCrashing

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
sr: %s: Сервер је се требао покренути са uid бројем %d, али тај корисник не постоји

en: %s: Session directory %s not found!
sr: %s: Директоријум за сесије %s није нађен!

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
sr: %s: Стандардни Икс сервер није пронађен, пробавам алтернативе

en: %s: String too long!
sr: %s: Низ знакова је предугачак!

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
sr: %s: Група ГДМа не сме бити група root. Прекидам!

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
sr: %s: Корисник ГДМа не може бити корисник root. Прекидам!

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
sr: %s: TimedLoginDelay је мањи од 5, па ћу користити 5.

en: %s: Trying failsafe X server %s
sr: %s: Покушавам покренути Икс сервер отпоран на грешке %s

en: %s: Unknown opcode from host %s
sr: %s: Непознат код операције са рачунара %s

en: %s: User not allowed to log in
sr: %s: Кориснику није дозвољено да се пријави

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
sr: %s: Корисник је прошао ауторизацију али getpwnam(%s) није успео!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
sr: %s: XDMCP је искључен, а нису дефинисани локални сервери. Прекидам!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
sr: %s: XDMCP је искључен и нису дефинисани локални сервери. Додајем %s на :%d како бих дозволио подешавања!

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
sr: %s: XDMCP је омогућен, али XDMCP подршка не постоји, те га искључујем

en: %s: Xserver not found: %s
sr: %s: Xserver није пронађен: %s

en: %s: cannot fork
sr: %s: не може да издвоји процес

en: %s: cannot open display %s
sr: %s: не може да отвори екран %s

en: %s: fork() failed!
sr: %s: fork() није успео!

en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
sr: %s: gnome-session није пронађен за покретање безбедне Гном сесије, покушава xterm

en: %s: initgroups() failed for %s
sr: %s: initgroups() није успео за %s

en: %s: setsid() failed: %s!
sr: %s: setsid() није успео: %s!

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
sr: %s: setusercontext() није успео за %s. Прекидам.

en: %sWelcome to %s%s
sr: %sДобродошли на %s%s

en: (c) 2002 Bond, James Bond
sr: (c) 2002 Бонд, Џејмс Бонд

en: (c) 2002 GNOME
sr: (c) 2002 ГНОМ

en: (current) UNIX password:
sr: (текућа) UNIX лозинка:

en: (memory buffer
sr: (бафер меморије

en: (memory buffer)
sr: (бафер меморије)

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
sr: Графичка апликација за подешавање Менаџера екрана за ГНОМ (ГДМ)

en: A-M
sr: А–М

en: A-M|Albanian
sr: А–М|албански

en: A-M|Amharic
sr: А–М|Aмхарски

en: A-M|Arabic (Egypt)
sr: А–М|арапски (Египат)

en: A-M|Arabic (Lebanon)
sr: А–М|арапски (Лебанон)

en: A-M|Azerbaijani
sr: А–М|азербејџански

en: A-M|Basque
sr: А–М|баскијски

en: A-M|Belarusian
sr: А–М|белоруски

en: A-M|Bengali
sr: А–М|бенгали

en: A-M|Bengali (India)
sr: А–М|бенгали (Индија)

en: A-M|Bosnian
sr: А–М|бошњачки

en: A-M|Bulgarian
sr: А–М|бугарски

en: A-M|Catalan
sr: А–М|каталански

en: A-M|Chinese (simplified)
sr: А–М|кинески (поједностављени)

en: A-M|Chinese (traditional)
sr: А–М|кинески (традиционални)

en: A-M|Croatian
sr: Н–Ш|хрватски

en: A-M|Czech
sr: Н–Ш|чешки

en: A-M|Danish
sr: А–М|дански

en: A-M|Dutch
sr: Н–Ш|холандски

en: A-M|English
sr: А–М|енглески

en: A-M|English (American)
sr: А–М|енглески (амерички)

en: A-M|English (Australian)
sr: А–М|енглески (аустралијски)

en: A-M|English (British)
sr: А–М|енглески (британски)

en: A-M|English (Canadian)
sr: А–М|енглески (канадски)

en: A-M|English (Ireland)
sr: А–М|енглески (ирски)

en: A-M|Estonian
sr: А–М|естонијски

en: A-M|Finnish
sr: Н–Ш|фински

en: A-M|French
sr: Н–Ш|француски

en: A-M|Galician
sr: А–М|галицијски

en: A-M|German
sr: Н–Ш|немачки

en: A-M|Greek
sr: А–М|грчки

en: A-M|Gujarati
sr: А–М|Гухарати

en: A-M|Hebrew
sr: Н–Ш|хебрејски

en: A-M|Hindi
sr: Н–Ш|хинду

en: A-M|Hungarian
sr: А–М|мађарски

en: A-M|Icelandic
sr: А–М|исландски

en: A-M|Indonesian
sr: А–М|индонезијски

en: A-M|Interlingua
sr: А–М|вишејезички

en: A-M|Irish
sr: А–М|ирски

en: A-M|Italian
sr: А–М|италијански

en: A-M|Japanese
sr: А–М|јапански

en: A-M|Kannada
sr: А–М|канада

en: A-M|Korean
sr: А–М|корејски

en: A-M|Latvian
sr: А–М|летонски

en: A-M|Lithuanian
sr: А–М|литвански

en: A-M|Macedonian
sr: А–М|македонски

en: A-M|Malay
sr: А–М|малајски

en: A-M|Malayalam
sr: А–М|малајамски

en: A-M|Marathi
sr: А–М|марати

en: A-M|Mongolian
sr: А–М|монголски

en: ADDRESS
sr: АДРЕСА

en: A_dd host:
sr: _Додај рачунар:

en: Abort login
sr: Откажи пријаву

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
sr: Доз_воли покретање XDMCP изборника са пријавног екрана

en: Allow _root to login with GDM
sr: Дозволи _root кориснику да се пријави кроз ГДМ

en: Allow c_onfiguration from the login screen
sr: Дозволи конфигурисање са екрана за пријављивање

en: Allow remote _timed logins
sr: Дозволи временска пријављивања са удаљеног компјутера

en: Allow root to login r_emotely with GDM
sr: Дозволи root кориснику да се пријави са удаљеног компјутера кроз ГДМ

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
sr: Никад не дозвољавај TCP везе на И_кс сервер (онемогућава све удаљене везе)

en: Always use 24 hour cloc_k format
sr: Увек користи 24 сата за запис

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sr: Догодила се грешка приликом учитавања елемента корисничког окружења %s%s из датотеке %s. CList тип контроле мора имати %d колона. Могуће је да су описи гладе интерфејса оштећени. %s не може да настави са радом. Проверите инсталацију %s или поново инсталирајте %s.

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sr: Догодила се грешка приликом учитавања елемента корисничког окружења %s%s из датотеке %s. Могуће је да су описи гладе интерфејса оштећени. %s не може да настави са радом. Проверите инсталацију %s или поново инсталирајте %s.

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
sr: Догодила се грешка приликом учитавања елемента корисничког окружења из датотеке %s. Могуће је да су описи гладе интерфејса оштећени. %s не може да настави са радом. Проверите инсталацију %s или поново инсталирајте %s.

en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
sr: Догодила се грешка приликом покушаја контактирања екрана за пријаву. Нека ажурирања нису имала ефекта.

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
sr: Дошло је до унутрашње грешке, и нећете моћи да се пријавите.
    Покушајте касније или ступите у везу са администратором.

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
sr: Одговорите на ова питања и притисните Ентер када завршите. За мени, притисните F10.

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
sr: Архива нема GdmGreeterTheme.info датотеку

en: Archive is not of a single subdirectory
sr: У архиви не постоји један поддиректоријум

en: Archive is not of a subdirectory
sr: У архиви не постоји поддиректоријум

en: Are you sure you want to reboot the machine?
sr: Да ли сте сигурни да желите да поново покренете компјутер?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
sr: Да ли сте сигурни да желите да угасите компјутер?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
sr: Да ли сте сигурни да желите да суспендујете компјутер?

en: Authenticate before running --command
sr: Пријави се пре покретаља --команде

en: Authentication failed
sr: Неуспешна идентификација

en: Authentication failure!
sr: Грешка приликом аутентификације!

en: Authentication token change failed for user %s
sr: Промена исечка за ауторизацију није успела за корисника %s

en: Author:
sr: Аутор:

en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
sr: Самопријава или временска пријава администраторског (root) налога није дозвољена.

en: Automatic Login
sr: Аутоматско пријављивање

en: Automatic login
sr: Аутоматско пријављивање

en: Background
sr: Позадина

en: Bond, James Bond
sr: Бонд, Џејмс Бонд

en: Browse
sr: Изабери

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: C_onnect
sr: Повежи _се

en: Can not get username
sr: Не може да сазна корисничко име

en: Can not start fallback console
sr: Не може да покрене безбедну конзолу

en: Can't disable xscreensaver display hacks
sr: Не могу да искључим xscreensaver приказе на екрану

en: Can't find PAM configuration for gdm.
sr: Не може да пронађе ПАМ подешавања за гдм.

en: Can't lock screen
sr: Не могу да закључам екран

en: Can't open %s for writing
sr: Не могу да отворим %s ради уписа

en: Can't open DefaultImage: %s!
sr: Не може да отвори DefaultImage: %s

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
sr: Не могу да отворим DefaultImage: %s. Искључујем бирање лица!

en: Can't open default host icon: %s
sr: Не могу да отворим предефинисану икону адресе: %s

en: Can't set EGID to user GID
sr: Не могу да поставим EGID на корисников GID

en: Can't set EUID to user UID
sr: Не могу да поставим EUID на корисников UID

en: Can't set PAM_RHOST=%s
sr: Нисам могао да подесим PAM_RHOST=%s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sr: Нисам могао да подесим PAM_TTY=%s

en: Can't write to %s: %s
sr: Не могу да пишем у %s: %s

en: Cannot change display
sr: Не могу да променим екран

en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
sr: Не може да се споразуме са ГДМ-ом (Гномовим управником екрана).

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
sr: Не могу да комуницирам са ГДМом, можда имате покренуту стару верзију.

en: Cannot connect to remote server
sr: Не може да се повеже на удаљени рачунар

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
sr: Не могу да пронађем „xterm“ како бих покренем сесију отпорну на грешке.

en: Cannot find host
sr: Не може да нађе рачунар

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
sr: %s: Не може да нађе или покрене основну скрипту за сесију, покушаће да за вас покрене безбедни Гном.

en: Cannot get passwd structure for %s
sr: Нисам могао да сазнам passwd структуру за %s

en: Cannot load user interface
sr: Не може да учита корисничко сучеље

en: Cannot open file
sr: Не може да отвори датотеку

en: Cannot run chooser
sr: Не може да покрене изборника

en: Cannot set user group for %s
sr: Нисам могао да подесим корисничку групу за %s

en: Cannot setup pam handle with null display
sr: Нисам могао да подесим pam хватач са null екраном

en: Cannot start new display
sr: Не може да покрене нови екран

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
sr: Не може да покрене програм за бирање, стога вероватно нећете моћи да се пријавите.  Молим контактирајте систем администратора.

en: Cannot start the greeter
sr: Не може да прикаже добродошлицу

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
sr: Не може да покрене програм за добродошлицу, па стога нећете моћи да се пријавите. Овај екран ће бити искључен. Покушајте да се пријавите на други начин и измените датотеку са подешавањима

en: Cannot start the session due to some internal error.
sr: Не може да покрене сесију услед неке унутрашње грешке.

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
sr: Не могу да упишем ПИБ датотеку %s, вероватно нема слободног простора на диску.  Грешка: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
sr: Не могу да упишем ПИБ датотеку %s, вероватно нема слободног простора на диску.  Грешка: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
sr: Промените слику која се приказује у ГДМовом (менаџеру пријава) бирачу лица

en: Change to _Existing Display
sr: Пређи на _постојећи екран

en: Choose a Session
sr: Изаберите сесију

en: Choose a ho_st to connect to:
sr: Изаберите _рачунар на који желите да се повежете:

en: Choose an Action
sr: Изаберите акцију

en: Choose server
sr: Изаберите сервер

en: Choose the X server to start
sr: Изаберите који Икс сервер желите да покренете

en: Circles
sr: Кругови

en: Client address to return in response to xdm
sr: Адреса клијента коју треба вратити у одговору xdm-u

en: Co_lor
sr: Бо_ја

en: Configuration is not correct
sr: Подешавања нису исправна

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
sr: Подеси ГДМ (овај менаџер пријављивања). Ово ће захтевати лозинку root корисника

en: Connection type to return in response to xdm
sr: Тип конекције који треба вратити у одговору xdm-u

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
sr: Не може да покрене програм за подешавање. Проверите да ли је његова путања исправно подешена у датотеци са подешавањима.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
sr: Не може да изврши програм за подешавање. Проверите да ли је његова путања тачно подешена у датотеци са подешавањима. Покушаће да га покрене са подразумеване локације.

en: Could not find a free display number
sr: Нисам могао да пронађем слободан број екрана

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
sr: Не може пронађе инсталацију Гнома, покушаће да покрене „xterm сесију отпорну на грешке“.

en: Could not fork a new process!
sr: Не може да издвоји нови процес!

en: Could not set signal mask!
sr: Нисам могао да подесим маску сигнала!

en: Could not setgid %d. Aborting.
sr: Нисам могао да поставим gid на %d. Прекидам.

en: Couldn't authenticate user
sr: Нисам могао да ауторизујем корисника

en: Couldn't authenticate user "%s"
sr: Не може да идентификује корисника „%s“

en: Couldn't open session for %s
sr: Нисам могао да отворим сесију за %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
sr: Нисам могао да подесим менаџер налога за %s

en: Couldn't set credentials for %s
sr: Не може да успостави поверење за %s

en: D_isconnect
sr: Прекини _везу

en: Debugging output
sr: Отклањај грешке у излазу

en: Default System Session
sr: Подразумевана сесија на систему

en: Denied XDMCP query from host %s
sr: Одбијен XDMCP упит са адресе %s

en: Description:
sr: Опис:

en: Details: %s
sr: Детаљи: %s

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
sr: Није примио било какав одговор са рачунара „%s“ у %d секунди. Можда рачунар није укључен, или не жели сада да прими пријаву.  Молим покушајте касније.

en: Did not receive response from server
sr: Није примио одговор од сервера

en: Display
sr: Екран

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
sr: Екран %s је заузет. Други Икс сервер је већ покренут.

en: Display %s on virtual terminal %d
sr: Екран %s на виртуелном терминалу %d

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
sr: Xnest не може да покрене екран „%s“

en: Displays per _host:
sr: Екрана по _рачунару:

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
sr: Уради директни упит уместо индиректног (изборник)

en: Do not fork into the background
sr: Немој да поделиш процес и пошаљеш га у позадину

en: Do not lock current screen
sr: Не закључавај тренутни екран

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
sr: Да ли заиста желите да уклоните тему „%s“ са система?

en: Don't check for running gdm
sr: Не проверавај за покренути ГДМ

en: Doubleclick on the user
    to log in
sr: Двоструким кликом на корисника
    се пријављујете

en: Doubleclick on the user to log in
sr: Двоструким кликом на корисника се пријављујете

en: Enable _XDMCP
sr: Омогући _XDMCP

en: Enable _accessibility modules
sr: Укључи делове за _испомоћ

en: Enter new UNIX password:
sr: Унесите нову UNIX лозинку:

en: Enter the root password
    to run the configuration.
sr: Унесите лозинку root корисника
    како бисте покренули подешавање.

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Грешка у опцији %s: %s.
    Покрените „%s --help“ да бисте видели целу листу доступних опција командне линије.

en: Error while changing NIS password.
sr: Грешка при измени NIS лозинке.

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
sr: Грешка при покретању (%s)
    који је повезан са (%s)

en: Error! Unable to set executable context.
sr: Грешка! Не могу да поставим извршни контекст.

en: Exit the application
sr: Угаси апликацију

en: Extra options for Xnest
sr: Додатне опције за Xnest

en: Failed to restart self
sr: Нисам успео да се поново покренем

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
sr: Нисам успео да покренем Икс сервер неколико пута у кратком временском периоду; искључујем екран %s

en: Failsafe Gnome
sr: Безбедан Гном

en: Failsafe _Gnome
sr: Безбедан _Гном

en: Failsafe _Terminal
sr: Безбедан _терминал

en: Failsafe xterm
sr: Безбедан xterm

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
sr: Датотека %s не може бити отворена за читање
    Грешка: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
sr: Датотека %s не може бити отворена за уписивање
    Грешка: %s

en: File does not exist
sr: Датотека не постоји

en: File not a tar.gz or tar archive
sr: Датотека није tar.gz или tar архива

en: Finger
sr: Претражи

en: Flexible server request denied: Not authenticated
sr: Одбијен је захтев за флесксибилним сервером: Нисте аутентификовани

en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
sr: ГДМ (Гномов управник екрана) није покренут.

en: GDM Host Chooser
sr: ГДМ избор адресе

en: GDM Login
sr: GDM пријављивање

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
sr: ГДМ не може да запише нови ауторизациони унос на диск.  Могуће је да недостаје простор на диску.%s%s

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
sr: ГДМ није могао да пише у вашу датотеку за ауторизацију. Ово може да значи да немате простора на диску или да ваш лични директоријум не може бити отворен за упис. У сваком случају не можете да се пријавите. Молим контактирајте вашег администратора система

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
sr: Гдм је приметио да је гашење или ресетовање у току.

en: GDM is not running
sr: ГДМ није покренут

en: GDM restarting ...
sr: ГДМ се поново покреће ...

en: GNOME
sr: Гном

en: GNOME Art variation of Circles
sr: Гномова уметничка варијација Кругова

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
sr: ГНОМ Art варијација Кругова са прегледањем лица

en: GNOME Artists
sr: Гномови уметници

en: GNOME Desktop Manager
sr: Радно окружење Гном

en: General
sr: Опште

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
sr: Датотека са описом графичког интерфејса је пукла! Проверите да је одговарајућа датотека инсталрирана!
    датотека: %s контрола: %s

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
sr: Датотека са описом графичког интерфејса је пукла! Проверите да је одговарајућа датотека инсталрирана!
    датотека: %s контрола: %s очекивани број clist колона: %d

en: Graphical greeter
sr: Графички екран поздрава

en: Greeter
sr: Екран поздрава

en: Happy GNOME
sr: Срећан Гном

en: Happy GNOME with Browser
sr: Срећан Гном са прегледањем

en: Honour _indirect requests
sr: Обради _индиректне захтеве

en: How to use this application
sr: Како да користите ову апликацију

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
sr: Не може да нађе рачунар „%s“, можда сте лоше унели његово име.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sr: Не могу да покренем Икс сервер (ваше графичко окружење). Највероватније није одговарајуће подешен. Да ли желите да видите одзив Икс сервера како бисте пронашли проблем?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sr: Не могу да покренем ваше графичко окружење (Икс сервер). Највероватније није одговарајуће подешен. Мораћете да се пријавите у конзоли и поново покренете програм за подешавање Икс сервера. Онда покушајте да поново покренете ГДМ.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
sr: Не могу да покренем Икс сервер (ваше графичко окружење).  Изгледа да јепогрешно подешен. Морате се пријавити у конзоли и поново покренути програм за подешавање Икс сервера.  Затим поново покрените ГДМ.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
sr: Не могу да покренем Икс сервер (ваше графичко окружење). Изгледа да показивачки уређај (ваш миш) није одговарајуће подешен. Да ли желите да погледате одзив Икс сервера како бисте открили проблем?

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
sr: Нисам могао да покренем Икс
    сервер. (ваше графичко окружење)
    због неких интерних грешака.
    Молим вас да контактирате администратора
    система или прегледајте syslog.
    У међувремену овај екран ће бити
    искључен. Молимо вас да поново покренете
    ГДМ када исправите проблем.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
sr: Не може да покрене прави Икс сервер (ваше графичко окружење) па је ово Икс сервер покренут у нарочитом режиму. Треба да се пријавите и исправно подесите Икс сервер.

en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
sr: Нисам могао да покренем стандардан екран поздрава.  Овај екран ће се прекинути, ави се можете пријавити на други начин и поправити инсталацију ГДМа

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
sr: Не може да покрене вашу сесију па је покренута безбедна xterm сесија. Прозори су сада у жижи једино ако сте мишем изнад њих. Да напустите овај начин рада, укуцајте „exit“ у прозору у горњем левом углу

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
sr: Привремено ћу онемогућити овај Икс сервер. Поново покрените ГДМ када га исправно подесите.

en: I will now try to restart the X server again.
sr: Сада ћу покушати да поново покренем Икс сервер.

en: Icon
sr: Икона

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
sr: Уколико и даље желите да користите ову могућност, или сами покрените Гдм, или тражите од вашег администратора система да покрене Гдм.

en: Indirect XDMCP is not enabled
sr: Није укључен посредан XDMCP

en: Internal error on passwdexpired
sr: Унутрашња грешка или је лозинка истекла

en: Invalid server command '%s'
sr: Неисправна команда сервера „%s“

en: Just For _This Session
sr: Само за _ову сесију

en: Just _Log In
sr: Само се _пријави

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
sr: Само покрени Xnest без упита (без изборника)

en: L_ocal:
sr: Л_окални:

en: Language %s does not exist, using %s
sr: Језик %s не постоји, користим %s

en: Last
sr: Последња

en: Last login:
    %s
sr: Последња пријава:
    %s

en: Listen on _UDP port:
sr: Ослушкуј на _UDP порту:

en: Log in anyway
sr: Ипак се пријави

en: Log in as another user inside a nested window
sr: Пријавите се као други корисник унутар угњежденог прозора

en: Log in as another user without logging out
sr: Пријави се као други корисник без одјављивања

en: Log in using the default system language
sr: Пријавите се користећи предефинисани језик на систему

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
sr: Пријавите се користећи језик који сте користили приликом поледљег пријављивања

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
sr: Пријави се користећи сесију коју сте користили приликом последљег пријављивања

en: Login Photo
sr: Слика за пријаву

en: Login Screen Setup
sr: Подешавање екрана за пријаву

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
sr: Пријави корисника аутом_тски након дефинисаног броја секунди

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
sr: Пријавни звук је тражен на не-локалном екрану, или се не може покренути програм за пуштање, или звук не постоји

en: Logo
sr: Слика

en: Make _Default
sr: Означи као _подразумевано

en: Make a _sound when login window is ready
sr: Пусти _звук када је пријавни прозор спреман

en: Master halting...
sr: Главно гашење...

en: Master rebooting...
sr: Главно ресетовање...

en: Master suspending...
sr: Главна суспензија...

en: Max p_ending indirect requests:
sr: Максималан број индиректних одлож_ених захтева:

en: Maximum _pending requests:
sr: Максималан број _одложених захтева:

en: Maximum _remote sessions:
sr: Максималан број уда_љених сесија:

en: Maximum _wait time:
sr: Максимално _време чекања:

en: Maximum indirect w_ait time:
sr: Максимално време и_ндиректног чекања:

en: Miscellaneous
sr: Остало

en: N-Z
sr: Н–Ш

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
sr: Н–Ш|норвешки (бокмал)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
sr: Н–Ш|норвешки (бокмал)

en: N-Z|Oriya
sr: Н–Ш|орија

en: N-Z|Panjabi
sr: Н–Ш|панџаби

en: N-Z|Persian
sr: Н–Ш|персијски

en: N-Z|Polish
sr: Н–Ш|пољски

en: N-Z|Portuguese
sr: Н–Ш|португалски

en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
sr: Н–Ш|португалски (бразијски)

en: N-Z|Romanian
sr: Н–Ш|румунски

en: N-Z|Russian
sr: Н–Ш|руски

en: N-Z|Serbian
sr: Н–Ш|српски

en: N-Z|Serbian (Jekavian)
sr: Н–Ш|српски (ијекавски)

en: N-Z|Serbian (Latin)
sr: Н–Ш|српски (латиница)

en: N-Z|Slovak
sr: Н–Ш|словачки

en: N-Z|Slovenian
sr: Н–Ш|словеначки

en: N-Z|Spanish
sr: Н–Ш|шпански

en: N-Z|Spanish (Mexico)
sr: Н–Ш|шпански (Мексико)

en: N-Z|Swedish
sr: Н–Ш|шведски

en: N-Z|Swedish (Finland)
sr: Н–Ш|шведски (Финска)

en: N-Z|Tamil
sr: Н–Ш|тамил

en: N-Z|Telugu
sr: Н–Ш|телугу

en: N-Z|Thai
sr: Н–Ш|тајландски

en: N-Z|Turkish
sr: Н–Ш|турски

en: N-Z|Ukrainian
sr: Н–Ш|украјински

en: N-Z|Vietnamese
sr: А–М|вијетнамски

en: N-Z|Walloon
sr: А–М|валун

en: N-Z|Welsh
sr: А–М|велшански

en: N-Z|Yiddish
sr: А–М|јидиш

en: Nested display %s on virtual terminal %d
sr: Угњеждени екран %s на виртуелном терминалу %d

en: New Login
sr: Нова пријава

en: New Login in a Nested Window
sr: Нова пријава у угњежденом прозору

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
sr: Нема XDMCP подршке у програму. Да бисте омогућили XDMCP подршку морате поново превести ГДМ са XDMCP библиотекама.

en: No configuration was found
sr: Нису пронађена подешавања

en: No console (local) servers to be run
sr: Нема конзолних (локалних) сервера које треба покренути

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
sr: Није наведен daemon/ServAuthDir у тренутној датотеци са подешавањима

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
sr: Није пронађена веза ка предефинисаној сесије. Користим ГНОМ сесију отпорну на грешке.

en: No file selected
sr: Није изабрана ниједна датотека

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
sr: Интерфејс не може бити учитан, што је лоше, јако лоше! (датотека: %s)

en: No password supplied
sr: Лозинка није унета

en: No picture selected.
sr: Није изабрана слика.

en: No screenshot available
sr: Није доступна слика екрана

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
sr: Нису дефинисани сервери у датотеци са подешавањима, а XDMCP је искључен. Ово може бити само грешка у подешавањима. Зато сам покренуо самосталан сервер за вас. Треба да се пријавите и поправите подешавања. Обратите пажњу да је аутоматско и временски активирано пријављивање тренутно искључено.

en: No serving hosts were found.
sr: Нису пронађене адресе.

en: Nobody
sr: Нико

en: Not a theme archive
sr: Није архива са темом

en: OPTIONS
sr: ОПЦИЈЕ

en: Only root wants to run gdm
sr: Само корисник root жели да покрене ГДМ

en: Open Displays
sr: Отворени екрани

en: Open a session to the selected host
sr: Отвори сесију на селектованој адреси

en: Options
sr: Опције

en: Other|POSIX/C English
sr: Остали|POSIX/C енглски

en: Password has been already used. Choose another.
sr: Лозинка је већ коришћена. Изаберите неку другу.

en: Password of %s has expired
sr: Лозинка за %s је истекла

en: Password unchanged
sr: Лозинка није измењена

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
sr: Можда користите старо издање ГДМ-а.

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sr: Можда ваша .Xauthority датотека није исправно подешена.

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Picture is too large
sr: Слика је превелика

en: Pin_g interval (seconds):
sr: Интервал пин_га (у секундама):

en: Ping interval (seconds):
sr: Интервал пинга (у секундама):

en: Ping to %s failed, whacking display!
sr: Ping на %s није успео, одбацујем екран!

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
sr: Молим тражите од вашег администратора система да га укључи у програму за подешавање ГДМ-а.

en: Please ask your system administrator to install it.
sr: Молим тражите од вашег администратора система да га инсталира.

en: Please ask your system administrator to start it.
sr: Молим тражите од вашег администратора система да га покрене.

en: Please enter your username
sr: Унесите ваше корисничко име

en: Please insert 25 cents to log in.
sr: Молим вас убаците 25 пара да се пријавите

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
sr: Проверите да није укључен тастер „Caps Lock“.

en: Please type in the root (privileged user) password.
sr: Молим вас да унесете лозинку за привилегованог корисника (root).

en: Please wait: scanning local network...
sr: Молим сачекајте: претражујем локалну мрежу...

en: Preserve LD_* variables
sr: Сачувај LD_* променљиве окружења

en: Preview:
sr: Преглед:

en: Print GDM version
sr: Испиши издање ГДМ-а

en: Probe the network
sr: Тестирај мрежу

en: Query and add this host to the above list
sr: Упитај и додај овај рачунар у горњи списак

en: Query logout action request denied: Not authenticated
sr: Одбијен је захтев за упит акције одјаве: нисте идентификовани

en: Query vt request denied: Not authenticated
sr: Одбијен је захтев за виртуелним терминалом: нисте идентификовани

en: Re_mote welcome string:
sr: _Удаљени поздравни низ карактера:

en: Reboot
sr: Ресетуј

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
sr: Понови покретање или угаси када не постоји системски мени са екрана %s

en: Reboot your computer
sr: Поново покрените ваш компјутер

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
sr: Није дозвољено користити %s сервер као флексибилни сервер, користим стандардни серверr.

en: Restart
sr: Поново стартујте

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
sr: Понови покретање или угаси за не-локални екран %s

en: Retry _delay (seconds) :
sr: Период пре поновног покушаја (у секундама):

en: Return to previous login
sr: Врати се на претходну пријаву

en: Retype new UNIX password:
sr: Поновите нову UNIX лозинку:

en: Root login disallowed on display '%s'
sr: Пријава root корисника је недозвољена на екрану „%s“

en: Run _XDMCP chooser
sr: Покрените _XDMCP изборник

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
sr: Покрени XDMCP изборник који омогућава да се пријавите на доступне удаљене рачунаре, ако уопште таквих има.

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
sr: Покрени емитовање уместо посредног упита (изборник)

en: Run in background
sr: Покрени у позадини

en: SOCKET
sr: КОНЕКЦИЈА

en: STRING
sr: ТЕКСТ

en: Security
sr: Сигурност

en: Select _Language...
sr: Изаберите _језик...

en: Select _Session...
sr: Изаберите _сесију...

en: Select a language
sr: Изаберите језик

en: Select a language for your session to use:
sr: Изаберите језик који ћете користити у сесији:

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
sr: Изаберите слику која ће бити приказана у бирачу лица:

en: Select new theme archive to install
sr: Изаберите архиву теме коју желите да инсталирате

en: Send the specified protocol command to gdm
sr: Пошаљи посебну команду протокола ГДМу

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Ауторизациони директоријум сервера (daemon/ServAuthDir) је подешен на %s и има погрешне дозволе — оне треба да буду %o. Молим исправите дозволе или ГДМ подешавање %s и поново покрените ГДМ.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Ауторизациони директоријум сервера (daemon/ServAuthDir) је постављен на %s што није увласништву корисника %s и групе %s. Молим вас да исправите власништво или подешавањеГДМа %s и поново покренете ГДМ.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Ауторизациони директоријум сервера (daemon/ServAuthDir) је постављен на %s што не постоји Молим вас да исправите подешавање %s и поново покренете ГДМ.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Ауторизациони директоријум сервера (daemon/ServAuthDir) је постављен на %s што ниједиректоријум. Молим вас да исправите подешавање %s и поново покренете ГДМ.

en: Server name '%s' not found, using standard server
sr: Име сервера „%s“ није пронађено, користим стандардан сервер

en: Session directory is missing
sr: Недостаје директоријум са сесијама

en: Set logout action request denied: Not authenticated
sr: Одбијен је захтев за постављање акције одјаве: нисте идентификовани

en: Show _actions menu
sr: Прикажи мени са акцијама

en: Show choosable user images (_face browser)
sr: Прикажи изборник слика корисника (бирач лица)

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
sr: Прикажи мени „Акције“ (претходно називан „Системски“ мени). Уколико није постављено, неће бити доступне системске наредбе (ово укључује ресетовање, гашење, подешавање и изборника)

en: Shut _Down
sr: У_гаси

en: Shut _down the computer
sr: У_гаси рачунар

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
sr: Угасите ваш систем како бисте могли да га искључите.

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
sr: Угасите ваш компјутер како бисте могли да га искључите.

en: Shut_down
sr: У_гаси

en: Socket for xdm communication
sr: Конекција за xdm комуникацију

en: Some error occured when installing the theme
sr: Догодиле су се неке грешке приликом инсталирања теме

en: Sorry, passwords do not match
sr: Нажалост, лозинке се не поклапају

en: Sound _file:
sr: Звучна _датотека:

en: Standard greeter
sr: Стандардни екран поздрава

en: Standard server
sr: Стандардни сервер

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
sr: Покрени први Икс сервер, али затим заустави док не примимо дозволу у ПУПИ (FIFO)

en: Starting a new login only works correctly on the console.
sr: Покретање новог пријављивања ради исправно само у конзоли.

en: Status
sr: Статус

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
sr: Текст који се приказује као добродошлица. Можете овде убацити %n и оно ће бити замењено именом вашег рачунара.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
sr: Текст који ће бити приказан као добродошлица људима који се пријављују са удаљених места помоћу XDMCP. Можете овде убацити %n и оно ће бити замењено именом вашег рачунара.

en: Sus_pend
sr: _Суспендуј

en: Sus_pend the computer
sr: Сус_пендуј рачунар

en: Suspend your computer
sr: Суспендујте ваш компјутер

en: System Default
sr: Предефинисано на систему

en: System default
sr: Предефинисано на систему

en: System is rebooting, please wait ...
sr: Систем се ресетује, молим сачекајте...

en: System is shutting down, please wait ...
sr: Систем се гаси, молим сачекајте...

en: TYPE
sr: ТИП

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
sr: Покретање Икс сервера није успело. Можда није исправно подешен.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
sr: Икс сервер није доступан, вероватно јер је ГДМ нетачно подешен.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
sr: Дозвољени лимит савитљивих Икс сервера је достигнут.

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sr: Издање изборника (%s) се не поклапа са издањем позадинског процеса (%s). Вероватно сте управо прешли на нову верзију ГДМ-а. Молим поново покрените услужни програм ГДМ-а или ресетујте рачунар.

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
sr: Датотека са подешавањима садржи неисправне команде линија за прозорче за пријављивање, те сам покренуо предефинисане команде. Молим вас да исправите подешавања.

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
sr: Подешавања нису пронађена.ГДМ користи предефинисана да покрене ову сесију. Требате се пријавити и направити датотеку са подешавањима уз помоћ ГДМ програма за подешавање.

en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
sr: Услужни програм екрана је угашен око 6 пута у последњих 90 секунди, што значи да највероватније нешто није у реду. Сачекаћу 2 минута пре него што покушам поново за екран %s.

en: The face browser is not configured
sr: Прегледање лица није подешено

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
sr: Прегледање лица није подешено међу ГДМ подешавањима. Молим тражите од вашег администратора система да то укључи у програму за подешавање ГДМ-а.

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Група ГДМа не постоји. Молим вас да исправите подешавање %s и поново покренете ГДМ.

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Група ГДМа је постављена на групу root, што није дозвољено јер представљасигурносни реизик. Молим вас да исправите подешавање %s и поново покренете ГДМ.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Корисник ГДМа не постоји. Молим вас да исправите подешавање %s и поново покренете ГДМ.

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
sr: Корисник ГДМа је подешен на root корисника, што није дозвољено јер представља сигурносни ризик. Молим вас да исправите подешавање %s и поново покренете ГДМ.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
sr: Овај програм за добродошлицу изгледа да пуца.
    Покушаће да користи неки други.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sr: Верзија програма за поздрав (%s) не одговара верзији позадинског програма (%s).
    Вероватно сте управо прешли на нову верзију ГДМа.
    Молим вас да поново стартујете ГДМ позадински процес или поново покренете компјутер.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sr: Издање програма за добродошлицу (%s) не одговара издању услужног програма (%s). Вероватно сте управо прешли на нову верзију ГДМ-а. Молим поново покрените услужни гдм програм или ресетујте рачунар.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sr: Верзија програма за поздрав (%s) не одговара верзији позадинског програма.
    Вероватно сте управо прешли на нову верзију ГДМа.
    Молим вас да поново стартујете ГДМ позадински процес или поново покренете компјутер.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
sr: Издање програма за добродошлицу (%s) не одговара издању услужног програма. Вероватно сте управо прешли на нову верзију ГДМ-а. Молим поново покрените услужни гдм програм или ресетујте рачунар.

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
sr: Рачунар „%s“ не може тренутно да одобри пријаву. Молим покушајте касније.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
sr: Главни део ове апликације приказује адресе у локалној мрежи које имају омогућен „XDMCP“. Ово дозвољава корисницима да се пријаве на удаљене компјутере као да се пријављени користећи конзолу.
    
    Можете поново претражити мрежу кликом на „Освежи“. Када одаберете адресу кликните на „Повежи се“ како бисте отворили сесију ка том компјутеру.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
sr: Угњежден Икс сервер (Xnest) неможе да се повеже са вашим тренутним Икс сервером. Можда вам недостаје ауторизациона датотека Икс сервера.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
sr: Угњеждени Икс сервер (Xnest) није доступан или је ГДМ нетачно подешен.
    Молим вас да инсталирате Xnest пакет уколико желите да користите угњеждено пријављивање.

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
sr: Сесија коју сте изабрали не изгледа исправно. За вас ће се покренути безбедна Гном сесија.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
sr: Наведени број екрана је заузет, стога је овај сервер покренут на екрану %s.

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
sr: Администратор система не дозвољава приказивање слика већих од %d бајтова при прегледању лица

en: The system administrator has disabled your account.
sr: Администратор система је искључио ваш налог.

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
sr: Администратор система није дозволио да се пријавите са овог екрана

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
sr: Ова тема не садржи дефиницију елемената за унос корисничког имена и лозинке.

en: The theme for the graphical greeter is corrupt
sr: Тема за графичку добродошлицу је неисправна

en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
sr: Директоријум са темом „%s“ изгледа да је већ инсталиран, да га инсталирам поново?

en: Theme with blue circles
sr: Тема са плавим круговима

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
sr: Изгледа да је Икс сервер већ покренут на екрану %s. Да ли да пробам други број екрана? Ако одговорите не, покушаћу да покренем сервер на %s поново.%s

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
sr: Већ има отворених екрана.  Можете изабрати неки из списка ниже, или отворити нови.

en: There was an error loading the theme %s
sr: Догодила се грешка приликом учитавања теме %s

en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
sr: Дошло је до грешке приликом учитавања теме, а предефинисана тема такође  не може бити учитана. Покушачу да покренем стандардан екран поздрава

en: There were errors trying to start the X server.
sr: Дошло је до грешака у покушају да покренем Икс сервер.

en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
sr: Овај прозор за подешавања мења подешавања ГДМ услужног програма, који је графички менаџер пријаве за Гном.  Промене које направите ће одмах узети маха.
    
    Обратите пажњу да овде нису наведене све опције подешавања.  Можда ћете желети да измените %s ако не можете да нађете оно што тражите.
    
    За потпуна упутства, погледајте Гномов прегледач помоћи у категорији Гном/Систем.

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
sr: Ово је сесија отпорна на грешке која ће вас пријавити у ГНОМ. Ниједна скрипта неће бити прочитана приликом стартовања. Користите само уколико не можете да се пријавите  на други начин. ГНОМ ће користити „Предефинисану“ сесију.

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
sr: Ово је предефинисана сесија која ће вас пријавити у терминал. Ниједна скрипта неће бити прочитана приликом стартовања. Користите само уколико не можете да се пријавите на други начин. Да бисте изашли из терминала оркуцајте „еxit“.

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
sr: Ово је Гном сесија отпорна на грешке. Бићете пријављени у „Предефинисану“ сесију Гнома без покретања скрипти по покретању. Ово је само да поправите грешку у вашој инсталацији.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
sr: Ово је xterm сесија отпорна на грешке. Бићете пријављени на конзолу терминала како бисте поправили ваш систем ако не можете да се пријавите на други начин. Да бисте изашли из терминала, откуцајте „exit“ и притисните тастер за нови ред у прозору.

en: This is the default system session
sr: Ово је подразумевана сесија на систему

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
sr: Ово је безбедна xterm сесија. Прозори су сада у жижи једино ако сте мишем изнад њих. Да напустите овај начин рада, укуцајте „exit“ у прозору у горњем левом углу

en: This session logs you into CDE
sr: Ова сесија вас пријављује на CDE

en: This session logs you into GNOME
sr: Ова сесија вас пријављује на Гнома

en: Timed Login
sr: Темпирана пријава

en: Timed login us_ername:
sr: К_орисничко име за темпирану пријаву:

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
sr: TimedLoginDelay је мање од 5. Користиће 5.

en: Too many X sessions running.
sr: Покренуто је превише Икс сесија.

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
sr: Превише преусмеравања за локалитет, можда се ради о бесконачном циклусу

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
sr: Превише порука послато ГДМ-у и то нас је заглавило.

en: Too many users to list here...
sr: Превише корисника да би их овде исписао...

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
sr: Покушавам да пређем на виртуелни терминал неисправног броја.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
sr: Покушај постављања непознате акције одјаве, или покушај постављања акције одјаве која није доступна.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
sr: Покушавам да ажурирам неподржани кључ подешавања.

en: Unable to establish service %s: %s
sr: Не може да постави услужни програм %s: %s

en: Unknown error occured.
sr: Догодила се непозната грешка.

en: Unknown server type requested, using standard server.
sr: Захтеван је непознати тип сервера, користим стандардни сервер.

en: User %s no longer permitted to access the system
sr: Кориснику %s више није дозвољено да приступи систему

en: User %s not allowed to log in
sr: Кориснику %s није дозвољено да се пријави

en: User %s not permitted to gain access at this time
sr: Кориснику %s није дозвољено да тренутно добије приступ

en: User %s will login in %d seconds
sr: Корисник %s ће бити пријављен за %d секунди

en: Username
sr: Корисничко име

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: View details (~/.xsession-errors file)
sr: Погледај детаље (датотека ~/.xsession-errors)

en: Virtual terminals not supported.
sr: Виртуелни терминали нису подржани.

en: Welcome
sr: Добродошли

en: Welcome to %n
sr: Добродошли на %n

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sr: Да ли желите да покренем програм за подешавање Икс сервера? Требаће вам лозинка root корисника.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
sr: Да ли желите да пробам да покренем програм за подешавање миша?  Требаће вам лозинка root корисника.

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
sr: Желите ли такође да погледате детаљни излаз Икс сервера?

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
sr: XDMCP је искључен и ГДМ не може да пронађе локални сервер који би стартовао. Прекидам!  Молим вас да исправите подешавање %s и поново покренете ГДМ.

en: XDMCP is not enabled
sr: XDMCP није укључен

en: Xnest command line
sr: Xnest командна линија

en: Xnest doesn't exist.
sr: Xnest не постоји

en: Xnest mode
sr: Начин рада Xnestа

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
sr: Јупс, није пронађено ништа у директоријуму са сесијама.

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
sr: Већ сте пријављени. Можете се ипак пријавити, или отказати ову пријаву

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
sr: Већ сте пријављени. Можете се ипак пријавити, вратити на претходно пријављену сесију, или отказати ову пријаву

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sr: Морате одмах променити лозинку (застарела лозинка)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sr: Морате одмах променити лозинку (администратор је наредио)

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
sr: Обавезни сте да промените лозинку.
    Изаберите нову лозинку.

en: You do not seem to be logged in on the console
sr: Изгледа да нисте пријављени у конзоли

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
sr: Изгледа да немате дозволе потребне за ову операцију.  Можда ваша .Xauthority датотека није исправно подешена.

en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
sr: Изгледа да немате дозволе потребне за ову операцију

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sr: Изабрали сте %s за ову сесију, док је ваше предефинисано подешавање %s.
    Да ли желите да подесите да %s буде ваша предефинисана сесије убудуће?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
sr: Изабрали сте %s за ову сесију.
    Ако желите да подесите %s као предефинисано за будуће сесије,
    покрените „switchdesk“ алат
    („Систем->Алат за промену радног окружења“ из менија на панелу).

en: You likely won't be able to log in either.
sr: Највероватније нећете моћи да се пријавите.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
sr: Можда заправо користите неки други управник екрана, као што је KDM или XDM.

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
sr: Морате бити суперкорисник (root) како бисте подесили ГДМ.

en: You must choose a longer password
sr: Морате изабрати дужу лозинку

en: You must wait longer to change your password
sr: Морате чекати нешто дуже да бисте изменили лозинку

en: You've got capslock on!
sr: Caps Lock је укључен!

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sr: Ваш налог је истекао; молим контактирајте администратора система

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
sr: Ваш кориснички директоријум је наведен као:
    „%s“
    али изгледа да он не постоји.
    Да ли желите да се пријавите са / (кореним)
    директоријумом као вашим личним директоријумом?
    
    Не очекујте да ће било шта радити ако не
    користите безбедну сесију.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
sr: Ваша лозинка је измењена, али можда ћете морати опет да је измените. Покушајте касније или ступите у везу са администратором.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
sr: Ваша лозинка је истекла.
    Једино администратор система је сада може изменити

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
sr: Ваш предефинисани тип сесије %s није инсталирана на компјутеру.
    Да ли желите да подесите %s као предефинисан за следеће сесије?

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
sr: Ваш директоријум са сесијама недостаје или је празан!  Постоје две доступне сесије које можете користити, али се требате ипак пријавити и исправити проблем у ГДМ подешавањима.

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
sr: Ваша сесија је трајала мање од 10 секунди. Ако се нисте лично одјавили, ово може значити да постоје одређени проблеми са инсталацијом или можете имати мањак простора на диску. Покушајте да се пријавите преко неке од сесија отпорних на грешке како бисте покушали да поправите проблем.

en: _Actions
sr: _Акције

en: _Add
sr: _Додај

en: _Automatic login username:
sr: _Аутоматско корисничко име:

en: _Background color:
sr: _Боја позадине:

en: _Configure
sr: _Подеси

en: _Configure Login Manager...
sr: _Подесите управника пријављивањем...

en: _Configure the login manager
sr: _Подесите управника пријавом

en: _Delete theme
sr: _Уклони тему

en: _Image
sr: Сл_ика

en: _Install
sr: _Инсталирај

en: _Install new theme
sr: _Инсталирај нову тему

en: _Language
sr: _Језик

en: _Last
sr: Пос_ледња

en: _Login a user automatically on first bootup
sr: Пријави корисника аутоматски по првом стартовању

en: _No background
sr: Без позадине

en: _Only color on remote displays
sr: Само боја на удаљеним екранима

en: _Open New Display
sr: _Отвори нови екран

en: _Other
sr: _Остали

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Quit
sr: _Затвори

en: _Reboot
sr: _Ресетуј

en: _Reboot the computer
sr: _Ресетуј рачунар

en: _Remote:
sr: Уда_љени:

en: _Scale background image to fit
sr: Развуци позадинску слику

en: _Seconds before login:
sr: _Секунди пре пријављивања:

en: _Session
sr: _Сесија

en: _Suspend
sr: _Суспендуј

en: _System Default
sr: Предефинисано на _систему

en: _Test sound
sr: _Пробај звук

en: _Theme
sr: _Тема

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Welcome string:
sr: Поздравни низ карактера:

en: _XDMCP Chooser
sr: _XDMCP изборник

en: _XDMCP Chooser...
sr: _XDMCP изборник...

en: author
sr: аутор

en: copyright
sr: права

en: description
    widget
sr: елемент
    за опис

en: gdm already running. Aborting!
sr: ГДМ је већ покренут. Прекидам!

en: gdmaskpass only runs as root
sr: gdmaskpass се покреће само као root

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
sr: initgroups() није успео за %s. Прекидам

en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
sr: главни услужни програм: Примио сам SIGABRT, нешто је гадно забрљано. Гасим све!

en: y = Yes or n = No? >
sr: y = Да или n = Не? >
