gnome-applets 2.5 - en to sr translation catalogue (1246 entries)

en:  mounted
sr:  прикључен

en:  not mounted
sr:  није прикључен

en: " reported:
sr: “ пријавио:

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
sr: Примљено %#.1fMb / Послато %#.1fMb  / време: %.1d:%.2d

en: %d message | %d messages
sr[0]: %d порука
sr[1]: %d поруке
sr[2]: %d порука

en: %d unread | %d unread
sr[0]: %d непрочитана
sr[1]: %d непрочитане
sr[2]: %d непрочитаних

en: %s
    %d note | %s
    %d notes
sr[0]: %s
    %d белешка
sr[1]: %s
    %d белешке
sr[2]: %s
    %d белешки

en: %s does not seem to be a CD player
sr: Чини се да %s не представља ЦД уређај

en: %s:
    %d%% in use
sr: %s:
    %d%% у употреби

en: (C) 1997 The Free Software Foundation
    (C) 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)
sr: © 1997 Задужбина за Слободни Софтвер
    © 2001 Крис Фелпс (GNOME 2 издање)

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
sr: ©1998–2000 Задужбина за Слободни Софтвер

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
sr: © 1999–2001 Гном хакери

en: (C) 2000 The Gnulix Society, (C) 2002 Free Software Foundation
sr: ©2000 Гнуликс Друштво, ©2002 Задужбина за Слободни Софтвер

en: (C) 2001 Richard Hult
sr: ©2001 Ричард Хулт

en: (C) 2001, 2002 Free Software Foundation
sr: ©2001, 2002 — Задужбина за Слободни Софтвер

en: (No
sr: (Нема

en: (c) 2002-2003 Loban A Rahman
sr: ©2002–2003 Лобан А. Раман

en: <b>Appearance</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: <b>Auto Completion</b>
sr: <b>Самодопуњавање</b>

en: <b>Battery Color Levels (%)</b>
sr: <b>Нивои боја батерије (%)</b>

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Понашање</b>

en: <b>Colors</b>
sr: <b>Боје</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
sr: <b>Уобичајене особине белешки</b>

en: <b>Delete ALL sticky notes?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
sr: <b>Уклонити све кратке белешке?</b>
    
    Измене ће тренутно бити сачуване.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    Changes will be saved instantly.
sr: <b>Уклонити ову кратку белешку?</b>
    
    Измене ће тренутно бити сачуване.

en: <b>Layout</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: <b>Progress Bar Direction</b>
sr: <b>Смер пражњења батерије на слици</b>

en: <b>Properties</b>
sr: <b>Особине</b>

en: <b>Size</b>
sr: <b>Величина</b>

en: <b>Suspend</b>
sr: <b>Суспензија</b>

en: <b>Warnings</b>
sr: <b>Упозорења</b>

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
sr: Очи к'о у Шиље за панел (клон xeyes-а)

en: A set of eyeballs for your panel
sr: Пар очију за ваш панел

en: A system load indicator
sr: Показатељ оптерећења система

en: A_ddress:
sr: А_дреса:

en: AccessX Status
sr: Стање употребљивости

en: AccessX Status Applet Factory
sr: Производња програмчета за стање употребљивости

en: Accessories
sr: Додатне алатке

en: Activate more plugins
sr: Покрени још додатака

en: Active _plugins:
sr: _Покренути додаци:

en: Add New Macro
sr: Додавање новог макроа

en: Add Palette
sr: Додај палету

en: Add Plugin
sr: Додај додатак

en: Add button
sr: Додај дугме

en: Address Entry
sr: Унос адресе

en: Adjust the sound volume
sr: Подеси јачину звука

en: Advanced
sr: Напредно

en: Alert you when new mail arrives
sr: Обавести када стигне нова пошта

en: Alexandre Muniz <munizao@xprt.net>
sr: Александар Муњиз <munizao@xprt.net>

en: Algeria
sr: Алжир

en: Amusements
sr: Занимљивости

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
sr: Дошло је до грешке при покретању наредбе за суспензију: %s
    Покушајте да исправите ову грешку

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
sr: Дошло је до грешке.
    
    Мапа тастера „%s“ није подржана на овом систему. Изаберите неку другу мапу.
    
    Неуспешна наредба: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
sr: Дошло је до грешке.
    
    Не може да учита мапу тастера „%s“, вероватно зато што наредба „xmodmap“ није нађена у вашој путањи (PATH).
    
    Неуспешна наредба: %s

en: Appearance
sr: Изглед

en: Appearance mode of the applet
sr: Изглед програмчета

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sr: Програмче за прикључивање и искључивање блок уређаја.

en: Applet refresh rate in milliseconds
sr: Брзина освежавања програмчета у милисекундама

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
sr: Програмче врти са десна на лево када је ово постављено.

en: Arabic
sr: Арапски

en: Arabic keymap
sr: Арапски распоред

en: Arabic xkb keymap
sr: Арапски xkb распоред

en: Armenia
sr: Јерменија

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Armenian Sun keymap
sr: Јерменски Sun-ова распоред

en: Armenian xkb keymap
sr: Јерменски xkb распоред

en: Ask for confirmation when connecting/disconnecting
sr: Тражи одобрење при повезивању/раскиду везе

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
sr: Покушај да самодопуниш наредбу из списка већ коришћених наредби.

en: Audio Channels
sr: Звучни канали

en: Audio device is busy, or being used by another application
sr: Уређај за звук је заузет, или га користи неки други програм

en: Austria
sr: Аустрија

en: Autosave timeout in minutes
sr: Време између аутоматског снимања у минутима

en: Available palettes
sr: Доступне палете

en: Azerbaijan
sr: Азербејџан

en: Azerbaijani Turkish
sr: Турски за Азербејџан

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
sr: Турски Sun-ов распоред за Азербејџан

en: Azerbaijani Turkish xkb keymap
sr: Турски xkb распоред за Азербејџан

en: B_link connection status when connecting
sr: Ста_ње везе трепери при повезивању

en: Bac_kground:
sr: По_задина:

en: Backg_round:
sr: Позад_ина:

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color, blue component
sr: Боја позадине, плава компонента

en: Background color, green component
sr: Боја позадине, зелена компонента

en: Background color, red component
sr: Боја позадине, црвена компонента

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Basque
sr: Баскијски

en: Bass
sr: Бас

en: Battery Charge Monitor
sr: Праћење стања батерије

en: Battery Charge Monitor Preferences
sr: Поставке праћења стања батерије

en: Battery Status Utility
sr: Алатка за стање батерије

en: Battery fully re-charged
sr: Батерија у потпуности напуњена

en: Battery is now fully re-charged!
sr: Батерија је у потпуности напуњена!

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
sr: Батерија је празна (%d%%) а напајање није укључено

en: Battery power low
sr: Батерија слаба

en: Battery: %d%% (%s)
sr: Батерија: %d%% (%s)

en: Battery: Not present
sr: Батерија: није присутна

en: Battstat Factory
sr: Фабрика аплета за праћење стања батерије

en: Beep for warnings
sr: Свирај ради упозорења

en: Beep on group switch
sr: Звучни сигнал за промену групе

en: Beep when displaying a warning
sr: Свирај при приказивању упозорења

en: Before each _update:
sr: Пре сваког _освежавања:

en: Behavior
sr: Понашање

en: Belarus
sr: Белорусија

en: Belarussian
sr: Белоруски

en: Belarussian Sun keymap
sr: Белоруски Sun-ов распоред

en: Belarussian xkb keymap
sr: Белоруски xkb распоред

en: Belgian
sr: Белгијски

en: Belgium
sr: Белгија

en: Blink when connecting
sr: Трепери при повезивању

en: Blowing dust
sr: Разарајућа прашина

en: Blowing sand
sr: Разарајући песак

en: Blowing snowfall
sr: Разарајући снег

en: Blowing sprays
sr: Разарајуће запрашено

en: Brazil
sr: Бразил

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
sr: Португалски Sun-ов USB распоред за Бразил

en: Brazil Portuguese Sun keymap
sr: Португалски Sun-овраспоред за Бразил

en: Brazil Portuguese keymap
sr: Португалски распоред за Бразил

en: Brazil Portuguese xkb keymap
sr: Португалски xkb распоред за Бразил

en: Broken clouds
sr: Разбијени облаци

en: Browse
sr: Претражи

en: Browser
sr: Претражи

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: Bulgarian Cyrillic
sr: Бугарска ћирилица

en: Bulgarian Sun keymap
sr: Бугарски Sun-ов распоред

en: Bulgarian keymap
sr: Бугарски распоред

en: Bulgarian xkb keymap
sr: Бугарски xkb распоред

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sr: Уобичајено, када се направе кратке белешке, користи се текући датум за наслов. Овај образац се користи; све што прихвата strftime() је дозвољено.

en: CD
sr: ЦД

en: CD Player
sr: Пуштање ЦД-а

en: CD Player Applet Factory
sr: Фабрика аплета за пуштање ЦД-а

en: CD Player Preferences
sr: Поставке за пуштање ЦД-а

en: CPU Load
sr: Оптерећење процесора

en: CPU graph background color
sr: Боја позадине за график процесора

en: C_olor:
sr: _Боја:

en: C_onnect
sr: П_овежи се

en: C_onnecting:
sr: Усп_оставља везу:

en: Cach_ed
sr: Кеш_ирана

en: Calm
sr: Мирно

en: Can not launch the eyes applet.
sr: Не могу да покренем програмче с очима.

en: Can't access ACPI events in /var/run/acpid.socket! Make sure the ACPI subsystem is working and the acpid daemon is running.
sr: Не могу да приступим ACPI догађајима преко /var/run/acpid.socket! Проверите да ли ACPI подсистем ради и да ли је услужни програм acpid покренут.

en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
sr: Не може отворити APM уређај!
    
    Проверите да ли имате дозволе за употребу APM уређаја.

en: Canada
sr: Канада

en: Canadian Sun keymap
sr: Канадски Sun-ов распоред<

en: Canadian xkb keymap
sr: Канадски xkb распоред

en: Cannot browse device
sr: Не може да разгледа уређај

en: Cannot get schema for %s: %s
sr: Не може добавити шему за %s: %s

en: Cannot mount device
sr: Не може да прикључи уређај

en: Cannot set schema for %s: %s
sr: Не може поставити шему за %s: %s

en: Cd Recorder
sr: ЦД писач

en: Cdrom
sr: ЦД-РОМ

en: Change
sr: Промена

en: Change the keyboard layout
sr: Измените изглед тастатуре

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
sr: Каналом управља програмче. Само за ОСС системе.

en: Character Palette
sr: Палета знакова

en: Character Palette Preferences
sr: Поставке палете знакова

en: Characters shown on applet startup
sr: Знакови који се приказују по покретању програмчета

en: Charging
sr: Пуњење

en: Charpicker Applet Factory
sr: Фабрика за аплет за избор знакова

en: Check for mail _every:
sr: Проверавај пошту _сваких:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sr: Изаберите основну боју за све кратке белешке

en: Choose a color for the note
sr: Изаберите боју за белешку

en: Choose a font for the note
sr: Изаберите фонт за белешку

en: Choose a font to use for all sticky notes
sr: Изаберите фонт за све кратке белешке

en: Choose if notes are visible on ALL workspaces
sr: Изаберите да ли се белешке појављују на свим радним површинама

en: Choose if the default style is forced on all notes
sr: Изаберите да ли се уобичајени стил користи за све белешке

en: Choose the default group (for newly created windows).
sr: Одаберите подразумевану групу (за новонаправљене прозоре).

en: Choose time interval in minutes to check mail
sr: Изаберите размак у минутима између две провере поште

en: Choose time interval in seconds to check mail
sr: Изаберите размак у секундама између две провере поште

en: City:
sr: Град:

en: Clear Sky
sr: Ведро

en: Clic_k:
sr: _Клик:

en: Click this button for the list of previous commands
sr: Притисните ово дугме да видите списак претходних наредби

en: Click this button to Play or Pause the CD
sr: Притисните ово дугме да пустите или паузирате ЦД

en: Click this button to Play the next track in the CD
sr: Притисните ово дугме да пустите следећу песму са ЦД-а

en: Click this button to Play the previous track in the CD
sr: Притисните ово дугме да пустите претходну песму са ЦД-а

en: Click this button to Stop playing the CD
sr: Притисните ово дугме да зауставите пуштање ЦД-а

en: Click this button to eject the CD
sr: Притисните ово дугме да избаците ЦД

en: Click this button to start the browser
sr: Притисните ово дугме да изаберете програм са диска

en: Click to Enter Weather.com
sr: Кликните да посетите Weather.com

en: Click to add a new palette
sr: Кликните да додате нову палету

en: Click to delete the selected palette
sr: Кликните да уклоните изабрану палету

en: Click to edit the selected palette
sr: Кликните да уредите изабрану палету

en: Close note
sr: Затворите белешку

en: Close the dialog
sr: Затвори прозорче

en: Co_mmand:
sr: _Наредба:

en: Co_nnected:
sr: По_везан:

en: Co_nnection command:
sr: _Наредба за повезивање:

en: Colors
sr: Боје

en: Command
sr: Наредба

en: Command Line
sr: Наредба

en: Command Line Preferences
sr: Поставке аплета за издавање наредби

en: Command executed when connecting
sr: Наредба која се извршава при повезивању

en: Command executed when disconnecting
sr: Наредба која се извршава при раскиду везе

en: Command line
sr: Наредба

en: Command line _background:
sr: _Позадина поља за унос наредбе:

en: Command line _foreground:
sr: _Боја текста за унос наредбе:

en: Command line has been disabled by your system administrator
sr: Линију за унос наредбе је искључио администратор вашег система

en: Command to execute before each update
sr: Наредба коју треба извршити пре сваког освежавања стања

en: Command to execute when checking mail
sr: Наредба коју треба извршити при провери поште

en: Command to execute when clicked
sr: Наредба коју треба извршити по клику

en: Command to execute when new mail arrives
sr: Наредба коју треба извршити када стигне нова пошта

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
sr: Наредба коју треба извршити по клику на Праћење сандучета

en: Command to run before checking mail
sr: Наредба коју треба извршити пре провере поште

en: Command to send to suspend the computer
sr: Наредба којом се суспендује рачунар

en: Commands
sr: Наредбе

en: Comoros
sr: Комори

en: Con_firm connection
sr: _Потврдити успостављање везе

en: Conditions:
sr: Прилике:

en: Configure the selected plugin
sr: Подеси изабрани додатак

en: Connection Status
sr: Стање везе

en: Connections
sr: Везе

en: Copyright (C) 1998
sr: ©1998 — сва права задржана

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
sr: ©1999 Дејв Кемп

en: Copyright (C) 2003 Sun Microsystems
sr: Сва права задржана 2003 — Sun Microsystems

en: Copyright (c) Sergey V. Oudaltsov 1999-2004
sr: Сва права задржана © Сергеј В. Удалцов 1999–2004

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
sr: ©1999 — С. Пападимитроу

en: Could not connect to the Internet.
sr: Не може да се повеже на Интернет.

en: Could not retrieve the stock data.
sr: Не може да преузме податке са берзе.

en: Couldn't open mixer device %s
sr: Не могу да приступим миксерском уређају %s

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sr: Направите, гледајте и управљајте кратким белешкама на радној површини

en: Critical
sr: Критично

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Croatian keymap
sr: Хрватски распоред

en: Current Conditions
sr: Текуће прилике

en: Current _stocks:
sr: _Текуће акције:

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Czech
sr: Чешки

en: Czech Republic
sr: Чешка република

en: Czech Sun keymap
sr: Чешки Sun-ов распоред

en: Czech and Slovak xkb keymap
sr: Чешки и словачки xkb распоред

en: Czech keymap
sr: Чешки распоред

en: Czech qwertz xkb keymap
sr: Чешки qwertz xkb распоред

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
sr: ЗАСТАРЕЛО — Знакови који се приказују по покретању програмчета

en: Danish
sr: Дански

en: Danish Sun Type-4 keymap
sr: Дански Sun-ов распоред типа 4

en: Danish Sun USB keymap
sr: Дански Sun-ов USB распоред

en: Danish Sun keymap
sr: Дански Sun-ов распоред

en: Danish keymap
sr: Дански распоред

en: Danish xkb keymap
sr: Дански xkb распоред

en: Date format of note's title
sr: Образац за датум у насловима белешки

en: Deactivate selected plugin
sr: Искључи изабрани додатак

en: Debug level
sr: Ниво проналажења грешака

en: Decrease the plugin priority
sr: Умањи приоритет додатка

en: Default click behavior of the applet
sr: Подразумевано понашање програмчета на клик

en: Default color for new notes
sr: Уобичајена боја за нове белешке

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
sr: Уобичајена боја за нове кратке белешке. Ово треба да буде HTML хексадекадни навод боје, нпр. „#30FF50“.

en: Default font for new notes
sr: Уобичајени фонт за нове белешке

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
sr: Уобичајени фонт за нове кратке белешке. Ово треба да буде име фонта за Панго, нпр. „Sans Italic 10“.

en: Default group, assigned on window creation
sr: Подразумевана група, додељује се при креирању прозора

en: Default height for new notes
sr: Уобичајена висина за нове белешке

en: Default height for new sticky notes in pixels.
sr: Уобичајена висина у тачкама за нове кратке белешке.

en: Default width for new notes
sr: Уобичајена ширина за нове белешке

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sr: Уобичајена ширина у тачкама за нове кратке белешке.

en: Delete button
sr: Уклони дугме

en: Denmark
sr: Данска

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sr: Детаљна прогноза није доступна за ово место.
    Молим пробајте државну прогнозу; обратите пажњу на то да IWIN прогнозе нису доступне ван Америке.

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
sr: Одређује да ли програмче аутоматски освежава прогнозу или не.

en: Device Path
sr: Путања до уређаја

en: Device _path:
sr: _Путања уређаја:

en: Dew point:
sr: Тачка росе:

en: Digital1
sr: Дигитално1

en: Digital2
sr: Дигитално2

en: Digital3
sr: Дигитално3

en: Directory in which the theme is located
sr: Директоријум у ком се налази тема

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Disconnec_ted:
sr: Веза _раскинута:

en: Disk Mounter
sr: Прикључење диска

en: Disk Mounter Preferences
sr: Поставке прикључења диска

en: Displa_y only symbols and price
sr: Прикажи само симболе и цену

en: Display
sr: Приказ

en: Display a confirmation dialog when connecting or disconnecting.
sr: Прикажи прозорче за одобрење при успостављању или раскиду везе.

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
sr: Прикажи само симболе акција уз њихове вредности. Не приказуј измене вредности.

en: Display only symbols and price
sr: Прикажи само симболе и цену

en: Display radar map
sr: Прикажи радарску мапу

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sr: Приказује текуће стање могућности у вези са употребљивошћу тастатуре

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Do we run the exec-command
sr: Да ли извршавамо exec-command

en: Do we run the newmail-command
sr: Да ли извршавамо newmail-command

en: Do we want to save the password to disk
sr: Да ли чувамо лозинку на диску

en: Do you want to connect?
sr: Желите да успоставите везу?

en: Drain from top
sr: Празни од врха

en: Drifting dust
sr: Прашина се лагано премешта

en: Drifting sand
sr: Песак се лагано премешта

en: Drifting snow
sr: Снег се лагано премешта

en: Drive Mount Applet Factory
sr: Производња програмчета за прикључивање дискова

en: Drivemount command failed.
    "
sr: Наредба за прикључење није извршена.
    „

en: Drizzle
sr: Ромињање

en: Dust
sr: Прашина

en: Dust whirls
sr: Ковитлаци прашине

en: Dust whirls in the vicinity
sr: Ковитлаци прашине у близини

en: Duststorm
sr: Вртлог од прашине

en: Duststorm in the vicinity
sr: Вртлог од прашине у близини

en: Dutch
sr: Холандски

en: Dutch Sun keymap
sr: Холандски Sun-ов распоред

en: Dutch keymap
sr: Холандски распоред

en: Dutch xkb keymap
sr: Холандски xkb распоред

en: Dvorak xkb keymap
sr: Дворак xkb распоред

en: E_nable history-based auto completion
sr: _Омогући самодопуњавање засновано на претходним наредбама

en: East
sr: Источни

en: East - NorthEast
sr: Источни-Североисточни

en: East - Southeast
sr: Источни-Југоисточни

en: Edit Keyboard
sr: Уредите тастатуру

en: Edit Palette
sr: Уредите палету

en: Edit button
sr: Уреди дугме

en: Egypt
sr: Египат

en: Eject
sr: Избаци

en: Elapsed time
sr: Протекло време

en: Empty notes are always deleted without confirmation
sr: Празне белешке се увек бришу без потврде

en: Enable CPU load graph
sr: Прикажи график оптерећења процесора

en: Enable _radar map
sr: Укључи _радарску мапу

en: Enable load average graph
sr: Прикажи график просечног оптерећења

en: Enable memory load graph
sr: Прикажи график заузећа меморије

en: Enable network load graph
sr: Прикажи график оптерећења мреже

en: Enable swap load graph
sr: Прикажи график заузећа замене за меморију

en: Encrypted password
sr: Шифрована лозинка

en: English
sr: Енглески

en: English Sun Type-4 keymap
sr: Енглески Sun-ов распоред типа 4

en: English Sun USB keymap
sr: Енглески Sun-ов USB распоред

en: English Sun keymap
sr: Енглески Sun-ов распоред

en: English keymap
sr: Енглески распоред

en: Enter the URL
sr: Унесите адресу

en: Error
sr: Грешка

en: Error checking mail
sr: Грешка при провери поште

en: Error connecting to mail server.
sr: Грешка при повезивању на сервер.

en: Error displaying help
sr: Грешка при приказу помоћи

en: Error loading XKB configuration registry
sr: Настала је грешка при учитавању регистра за подешавање XKB-а

en: Error syncing config data: %s
sr: Грешка при усклађивању података о подешавањима: %s

en: Estonia
sr: Естонија

en: Estonian
sr: Естонски

en: Estonian Sun keymap
sr: Естонски Sun-ов распоред

en: Estonian keymap
sr: Естонски распоред

en: Estonian xkb keymap
sr: Естонски xkb распоред

en: Euskadi
sr: Еускади

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
sr: Сваки пут када истекне наведени број минута, кратке белешке се аутоматски снимају.

en: F_ree
sr: _Слободна

en: Factory for CD player applet
sr: Фабрика за аплет за пуштање ЦД-а

en: Factory for creating inbox monitors.
sr: Производња програмчета за праћење сандучета.

en: Factory for creating the weather applet.
sr: Фабрика за прављење аплета за време.

en: Factory for drive mount applet
sr: Производња програмчета за прикључивање дискова

en: Failed to access configuration source(s): %s
sr: Неуспешно приступање изворима подешавања: %s

en: Failed to get METAR data.
sr: Неуспешно добављање METAR података.

en: Failed to init GConf: %s
sr: Неуспешно покретање ГКонфа: %s

en: Fast
sr: Брзо

en: Fetch a radar map on each update.
sr: Преузми радарску мапу при сваком освежавању.

en: Few clouds
sr: Местимично облачно

en: Few ice pellets
sr: Понешто ледених куглица

en: Finland
sr: Finska

en: Finnish
sr: Фински

en: Finnish Sun keymap
sr: Фински Sun-ов распоред

en: Finnish keymap
sr: Фински распоред

en: Finnish xkb keymap
sr: Фински xkb распоред

en: Flag
sr: Застава

en: Flag and Label
sr: Застава и ознака

en: Flag image for the keyboard layout
sr: Застава за распоред на тастатури

en: Floppy
sr: Меки диск

en: Fog
sr: Магла

en: Fog in the vicinity
sr: Магла у близини

en: Folder Entry box
sr: Поље за унос директоријума

en: Font
sr: Фонт

en: Font and Colors
sr: Фонтови и боје

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sr: За водоравне панеле, ширина графика у тачкама. За усправне панеле, ово је висина графика.

en: For_eground:
sr: _Боја:

en: Force _default color and font on notes
sr: Користи _уобичајену боју и фонт за белешке

en: Forecast
sr: Прогноза

en: Forecast Report
sr: Временска прогноза

en: Foregroun_d:
sr: Бо_ја:

en: Foreground color, blue component
sr: Боја текста, плава компонента

en: Foreground color, green component
sr: Боја текста, зелена компонента

en: Foreground color, red component
sr: Боја текста, црвена компонента

en: Former Czechoslovakia
sr: Бивша Чехословачка

en: France
sr: Француска

en: Freezing drizzle
sr: Ледено ромињање

en: Freezing fog
sr: Ледена магла

en: Freezing rain
sr: Ледена киша

en: French
sr: Француски

en: French PC/AT 101 keyboard
sr: Француска PC/AT 101 тастатура

en: French Sun USB keymap
sr: Француски Sun-ов USB распоред

en: French Sun keymap
sr: Француски Sun-ов распоред

en: French Swiss
sr: Француски за Швајцарску

en: French Swiss keymap
sr: Француски распоред за Швајцарску

en: French keymap
sr: Француски распоред

en: French xkb keymap
sr: Француски xkb распоред

en: French-Canadian 105-key
sr: Француски распоред од 105 тастера за Канаду

en: Full Battery Notification
sr: Обавештење о пуној батерији

en: Funnel cloud
sr: Облак ки димњак

en: GB 102-key
sr: Британска са 102 тастера

en: GB 105-key
sr: Британска са 105 тастера

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sr: Није постављено GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, не подешава схеме

en: GKB Factory
sr: Фабрика GKB-а

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
sr: Матична страница GKB-а (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GNOME Weather
sr: GNOME Време

en: GNOME keyboard applet factory
sr: Радионица Гномовог програмчета за тастатуру

en: GNOME keyboard layout indicator
sr: Показатељ распореда тастатуре за Гнома

en: General
sr: Опште

en: Georgia
sr: Грузија

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Georgian Latin
sr: Грузијски латинични

en: Georgian Russian layout
sr: Руски распоред за Грузију

en: Georgian keymap
sr: Грузијски распоред

en: German
sr: Немачки

en: German Sun Type-4 keymap
sr: Немачки Sun-ов распоред типа 4

en: German Sun USB keymap
sr: Немачки Sun-ов USB распоред

en: German Sun keymap
sr: Немачки Sun-ов распоред

en: German Swiss with Euro
sr: Немачки са евром за Швајцарску

en: German keymap
sr: Немачки распоред

en: German xkb keymap
sr: Немачки xkb распоред

en: Germany
sr: Немачка

en: Get continuously updated stock quotes
sr: Обезбеђује непрекидно допуњавање података са берзе

en: Geyes
sr: ГОчи

en: Geyes Applet Factory
sr: Фабрика аплета ГОчи

en: Geyes Preferences
sr: Поставке ГОчију

en: Gnome Keyboard default
sr: Подразумевана тастатура Гнома

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sr: Панел аплет за GNOME за избор чудних знакова који се не налазе на мојој тастатури. Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом (GNU GPL).

en: Graph color for Ethernet network activity
sr: Боја графика за праћење Етернет активности у мрежи.

en: Graph color for PLIP network activity
sr: Боја графика за праћење PLIP активности у мрежи.

en: Graph color for SLIP network activity
sr: Боја графика за праћење SLIP активности у мрежи.

en: Graph color for buffer memory
sr: Боја графика за баферисану меморију.

en: Graph color for cached memory
sr: Боја графика за кеш меморију.

en: Graph color for load average
sr: Боја графика за просечно оптерећење.

en: Graph color for nice-related CPU activity
sr: Боја графика за активности процесора са мањим приоритетом.

en: Graph color for other network usage
sr: Боја графика за праћење Етернет активности у мрежи.

en: Graph color for shared memory
sr: Боја графика за дељену меморију.

en: Graph color for system-related CPU activity
sr: Боја графика за системске активности процесора.

en: Graph color for user-related CPU activity
sr: Боја графика за корисничке активности процесора.

en: Graph color for user-related memory usage
sr: Боја графика за корисничку употребу меморије.

en: Graph color for user-related swap usage
sr: Боја графика за корисничку употребу замене за меморије.

en: Graph size
sr: Величина графика

en: Greece
sr: Грчка

en: Greek
sr: Грчки

en: Greek keymap
sr: Грчки распоред

en: Greek xkb keymap
sr: Грчки xkb распоред

en: Gtik Applet Factory
sr: Фабрика аплета Гтик

en: Gweather Applet Factory
sr: Гвреме аплет фабрика

en: H_eight:
sr: _Висина:

en: Hail
sr: Град

en: Hail showers
sr: Пљусак града

en: Hailstorm
sr: Олујни град

en: Hard Disk
sr: Тврди диск

en: Haze
sr: Сумаглица

en: Heavy drizzle
sr: Јако ромињање

en: Heavy duststorm
sr: Јак вртлог од прашине

en: Heavy ice pellets
sr: Много ледених куглица

en: Heavy rain
sr: Јака киша

en: Heavy sandstorm
sr: Јака пешчана олуја

en: Heavy snow
sr: Јак снег

en: Heavy snow grains
sr: Јаке трунке снега

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Hebrew Sun keymap
sr: Хебрејски Sun-ов распоред

en: Hebrew keymap
sr: Хебрејски распоред

en: Hebrew xkb keymap
sr: Хебрејски xkb распоред

en: High
sr: Пуна

en: History
sr: Претходне наредбе

en: History list
sr: Претходне наредбе

en: How often (in milliseconds) we check the mail
sr: Колико често (у милисекундама) се проверава пошта

en: Humidity:
sr: Влажност:

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: Hungarian 101-key latin 1
sr: Мађарски за 101-тастер latin1

en: Hungarian 101-key latin 2
sr: Мађарски за 101-тастер latin2

en: Hungarian 105-key latin 1
sr: Мађарски за 105-тастер latin1

en: Hungarian 105-key latin 2
sr: Мађарски за 105-тастер latin2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
sr: Мађарска PC/AT 101 тастатура

en: Hungarian latin1
sr: Мађарски latin1

en: Hungarian latin2 Sun keymap
sr: Мађарска ISO-8859-2 Sun-ов распоред

en: Hungarian latin2 xkb keymap
sr: Мађарски latin2 xkb распоред

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
sr: Мађарска ISO-8859-1 распоред типа 5

en: Hungary
sr: Мађарска

en: I_dle
sr: _Неупослен

en: Ice crystals
sr: Леденице

en: Ice pellet storm
sr: Олуја ледених куглица

en: Ice pellets
sr: Ледене куглице

en: Iceland
sr: Исланд

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Icelandic Sun keymap
sr: Исландски Sun-ов распоред

en: Icelandic keymap
sr: Исландски распоред

en: Icelandic xkb keymap
sr: Исландски xkb распоред

en: If mail should be checked automatically
sr: Да ли пошту треба аутоматски проверавати

en: If this is enabled, we save the password in gconf
sr: Уколико је ово укључено, лозинку чувамо у гконфу

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
sr: Уколико је ово постављено, пошта се проверава сваких update-freq милисекунди

en: If this is set, we should run the exec-command
sr: Уколико је ово постављено, извршава се exec-command

en: If this is set, we should run the newmail-command
sr: Уколико је ово постављено, извршава се newmail-command

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sr: Уколико је ова опција искључена, може се користити боја по избору као уобичајена боја за све кратке белешке.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sr: Уколико је ова опција искључена, може се користити фонт по избору као уобичајени фонт за све кратке белешке.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sr: Уколико је ова опција укључена, неће се користити подешавања боја и фонтова за појединачне белешке.

en: If true, then retreive a radar map from a location specified by the "radar" key.
sr: Уколико је постављено, довлачи радарску мапу са адресе наведене помоћу кључа „radar“.

en: Inbox Monitor
sr: Праћење сандучета

en: Inbox Monitor Factory
sr: Производња праћења сандучета

en: Inbox Monitor Preferences
sr: Поставке праћења сандучета

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
sr: Праћење сандучета вас обавештава када стигне нова пошта у ваше сандуче

en: Inbox Settings
sr: Подешавања сандучета

en: Increase the plugin priority
sr: Повећај приоритет додатка

en: Input Gain
sr: Појачање улаза

en: Insert characters
sr: Унесите знакове

en: Insert special characters
sr: Унесите нарочите знакове

en: International
sr: Међународна

en: Internet
sr: Интернет

en: Interval for checking mail
sr: Време између две провере поште

en: Interval timeout to check mount point status
sr: Размак између две провере стања прикљученог уређаја

en: Invalid
sr: Неисправно

en: Iraq
sr: Ирачки

en: Israel
sr: Израел

en: It can be "Flag and Label", "Label" or "Flag"
sr: Може бити „Застава и ознака“, „Ознака“ или „Застава“

en: Italian
sr: Италијански

en: Italian Sun Type-4 keymap
sr: Италијански Sun-ов распоред типа 4

en: Italian Sun USB keymap
sr: Италијански Sun-ов USB распоред

en: Italian Sun keymap
sr: Италијански Sun-ов распоред

en: Italian keymap
sr: Италијански распоред

en: Italian xkb keymap
sr: Италијански xkb распоред

en: Italy
sr: Италија

en: Japan
sr: Јапан

en: Japanese
sr: Јапански

en: Japanese Sun Type-4 keymap
sr: Јапански Sun-ов распоред типа 4

en: Japanese Sun keymap
sr: Јапански Sun-ов распоред

en: Japanese keymap
sr: Јапански распоред

en: Japanese xkb keymap
sr: Јапански xkb распоред

en: Jaz Drive
sr: Џез уређај

en: Jordan
sr: Јордан

en: Jorgen Pehrson <jp@spektr.eu.org>
sr: Јурген Персон <jp@spektr.eu.org>

en: Keep and manage separate group per window
sr: Задржи и омогући раздвојене групе за прозоре

en: Keep separate group for each application window.
sr: Задржи одвојене групе за прозор сваког програма.

en: Keep the state of indicators separately for each application window.
sr: Сачувај стање показатеља посебно за прозор сваког програма.

en: Kevin Vandersloot
sr: Кевин Вандерслут

en: Keybinding for switching layout
sr: Пречица за пребацивање распореда

en: Keyboard Accessibility Status
sr: Стање употребљивости тастатуре

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sr: Производња програмчета за стање употребљивости тастатуре

en: Keyboard Indicator
sr: Показатељ тастатуре

en: Keyboard Indicator (%s)
sr: Показатељ тастатуре (%s)

en: Keyboard Indicator Plugins
sr: Додаци за показатеље тастатуре

en: Keyboard Indicator Preferences
sr: Поставке показатеља тастатуре

en: Keyboard Layout Selector
sr: Измењивач распореда на тастатури

en: Keyboard Layout Switcher
sr: Измењивач тастатура

en: Keyboard Layout Switcher Preferences
sr: Поставке за измењивач тастатура

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице са тастатуре

en: Keyboard applet factory
sr: Радионица програмчета за тастатуру

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
sr: Програмче за ознаку распореда на тастатури за Гнома

en: Keyboards
sr: Тастатуре

en: Keyboards (select and press add)
sr: Тастатуре (изаберите и притисните „Додати“)

en: Keymap `%s' for the country %s already exists
sr: Већ постоји распоред „%s“ за државу %s.

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Label
sr: Ознака

en: Lao
sr: Лао

en: Lao keymap
sr: Лао распоред

en: Laos
sr: Лаос

en: Last update:
sr: Последња допуна:

en: Latvia
sr: Латвија

en: Latvian
sr: Латвијски

en: Latvian Sun keymap
sr: Латвијски Sun-ов распоред

en: Lebanon
sr: Либан

en: Libyan Arab Jamahiriya
sr: Либија Арапска Џамахирија

en: Light drizzle
sr: Слабо ромињање

en: Light rain
sr: Кишица

en: Light snow
sr: Слаб снег

en: Light snow grains
sr: Слабе трунке снега

en: Line
sr: Линија

en: Line1
sr: Линија1

en: Line2
sr: Линија2

en: Line3
sr: Линија3

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
sr: Списак акција које треба приказати. Састоји се од ИД-а акција раздвојених са „+“

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
sr: Списак GConfValue уноса који садрже претходне наредбе.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
sr: Списак GConfValue уноса који садрже макро наредбе.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
sr: Списак GConfValue уноса који садрже макро обрасце.

en: List of available palettes
sr: Списак доступних палета

en: List of strings containing the available palettes
sr: Списак ниски које садрже доступне палете

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Lithuanian Sun keymap
sr: Литвански Sun-ов распоред

en: Lithuanian keymap
sr: Литвански распоред

en: Lithuanian programmers xkb keymap
sr: Литвански xkb распоред за програмере

en: Lithuanian qwerty xkb keymap
sr: Литвански qwerty xkb распоред

en: Lithuanian standard xkb keymap
sr: Литвански стандардни xkb распоред

en: Load
sr: Оптерећење

en: Load Average
sr: Просечно оптерећење

en: Load graph background color
sr: Боја позадине за праћење оптерећења

en: Local maildir
sr: Локалном директоријуму

en: Local mailspool
sr: Локалној датотеци

en: Location
sr: Место

en: Location view
sr: Преглед према месту

en: Lock/Unlock note
sr: Закључај/откључај белешку

en: Locked note
sr: Закључана белешка

en: Low
sr: Слаба

en: Low Battery Notification
sr: Обавештење о слабој батерији

en: Lowered color
sr: Боја за смањење

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Macedonian Sun keymap
sr: Македонски Sun-ов распоред

en: Macedonian xkb keymap
sr: Македонски xkb распоред

en: Macro command list
sr: Списак сложених наредби

en: Macro pattern list
sr: Списак сложених образаца

en: Macros
sr: Макрои

en: Mail Server Entry box
sr: Поље за унос сервера за пошту

en: Mail _spool file:
sr: Датотека са _поштом:

en: Mail check
sr: Провера поште

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
sr: Провера поште вас обавештава када стигне нова пошта у ваше сандуче

en: Mail s_erver:
sr: С_ервер за пошту:

en: Mailbox _resides on:
sr: Сандуче се _налази у:

en: Mailcheck
sr: Провера поште

en: Main Volume
sr: Главно

en: Make the applet blink when the modem is connecting.
sr: Нека програмче трепери при повезивању.

en: Make the layout accessible from the applet popup menu ONLY.
    No way to switch to this layout using the keyboard.
sr: Постави доступност распореду само преко искачућег менија аплета.
    Нема могућности да се одабере овај распоред употребом тастатуре.

en: Marocco
sr: Мароко

en: Medium
sr: Средње

en: Memory
sr: Меморија

en: Memory Load
sr: Оптерећење меморије

en: Memory graph background color
sr: Боја позадине за праћење меморије

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Mini-Commander
sr: Мали-наредник

en: Mini-Commander applet
sr: Аплет Мали-наредник

en: MiniCommander Applet Factory
sr: Производња програмчета за Малог-наредника

en: Mist
sr: Измаглица

en: Mix
sr: Миксер

en: Modem Lights
sr: Лампице модема

en: Modem Lights Preferences
sr: Поставке лампица модема

en: Modem Options
sr: Подешавање модема

en: Modem device name
sr: Име модемског уређаја

en: Modem lock file
sr: Дато_тека за закључавање модема

en: Moderate drizzle
sr: Умерено ромињање

en: Moderate ice pellets
sr: Умерено ледене куглице

en: Moderate rain
sr: Умерена киша

en: Moderate snow
sr: Умерен снег

en: Moderate snow grains
sr: Умерене трунке снега

en: Modify a palette by adding or removing characters
sr: Измените палету додавањем или уклањањем знакова

en: Mongolia
sr: Монголија

en: Mongolian
sr: Монголски

en: Mongolian alt keymap
sr: Монголски алтернативни распоред

en: Mongolian keymap
sr: Монголски распоред

en: Mongolian phonetic keymap
sr: Монголски гласовни распоред

en: Monitor
sr: Праћење

en: Monitor a laptop's remaining power
sr: Пратите преосталу струју преносног рачунара

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sr: Праћење тренутних временских прилика и временске прогнозе

en: Monitor the quality of a wireless network link
sr: Праћење квалитета бежичне мрежне везе

en: Monitored Resources
sr: Праћени ресурси

en: Morocco
sr: Мароко

en: Moun_ted icon:
sr: Икона за при_кључен:

en: Mount local disks and devices
sr: Прикључите локалне дискове и уређаје

en: Moves towards _bottom
sr: Иде према _дну

en: Moves towards _top
sr: Иде према _врху

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sr: Мора се поставити променљива окружења GCONF_CONFIG_SOURCE

en: N/A
sr: Недоступно

en: N_ice
sr: _Мањеприоритетно

en: Net Load
sr: Оптерећење мреже

en: Netherlands
sr: Холандија

en: Network
sr: Мрежа

en: Network graph background color
sr: Боја позадине за праћење мреже

en: New Mail
sr: Нова пошта

en: Next Track
sr: Следећа песма

en: No Wireless Devices
sr: Нема бежичних уређаја

en: No audio device
sr: Нема звучних уређаја

en: No description.
sr: Без описа.

en: No items in history
sr: Нема ставки у историјату

en: No longer used
sr: Више се не користи

en: No mail.
sr: Нема поште.

en: North
sr: Северни

en: North - NorthEast
sr: Северни-Североисточни

en: North - Northwest
sr: Северно-Северозападни

en: Northeast
sr: Североисточни

en: Northwest
sr: Северозападни

en: Norway
sr: Норвешка

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Norwegian Sun keymap
sr: Норвешки Sun-ов распоред

en: Norwegian xkb keymap
sr: Норвешки xkb распоред

en: Not used
sr: Није у употреби

en: Not used anymore
sr: Више се не користи

en: Notify user when the battery is full
sr: Обавести корисника када се напуни батерија

en: Notify user when the battery is low
sr: Обавести корисника када је батерија слаба

en: Number of configured keymaps
sr: Број подешених распореда

en: O_utline
sr: У_гашене бројке

en: Occurs when the applet is either left-clicked or "enter" is pressed. The options are "0" for "New Note", "1" for "Show/Hide All Notes", and "2" for "Lock/Unlock All Notes".
sr: Дешава се или по левом-клику, или када се притисне ентер. Опције су „0“ за „Нову белешку“, „1“ за „Прикажи/сакриј све белешке“ и „2“ за „Закључај/откључај све белешке“.

en: Oman
sr: Оман

en: Options
sr: Опције

en: Orange value level
sr: Вредност за наранџасто

en: Othe_r
sr: _Остала

en: Output Gain
sr: Појачање излаза

en: Overcast
sr: Облачно

en: Pal_ettes:
sr: Палете:

en: Palestinian Territory
sr: Палестинска територија

en: Palette entry
sr: Унос у палети

en: Palettes list
sr: Списак палета

en: Panel applet for playing audio CDs
sr: Аплет панела за пуштање музичких ЦД-а

en: Partial fog
sr: Делимично магла

en: Password Entry box
sr: Поље за унос лозинке

en: Patches of fog
sr: Трагови магле

en: Path to the animation file
sr: Путања до датотеке са анимацијом

en: Path to the device
sr: Путања до уређаја

en: Pattern
sr: Образац

en: Pcm
sr: Пцм

en: Pcm2
sr: Пцм2

en: Perform history autocompletion
sr: Омогући самодопуњавање засновано на претходним наредбама

en: Phone Input
sr: Телефонски улаз

en: Phone Output
sr: Телефонски излаз

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Pick a color for the sticky note
sr: Изаберите боју за кратку белешку

en: Pick a default sticky note color
sr: Изаберите уобичајену боју за кратке белешке

en: Pick a default sticky note font
sr: Изаберите уобичајени фонт за кратке белешке

en: Pick a font for the sticky note
sr: Изаберите фонт за кратку белешку

en: Pl_ugins...
sr: _Додаци...

en: Plain Russian keymap
sr: Обични руски распоред

en: Play / Pause
sr: Пусти / Пауза

en: Play a _sound when new mail arrives
sr: Пусти _звук када стигне нова пошта

en: Play a sound when mail is recieved
sr: Пусти звук када стигне пошта

en: Please enter your mailserver's _password:
sr: Молим унесите _лозинку за вашу пошту:

en: Poland
sr: Пољска

en: Polish
sr: Пољски

en: Polish Sun keymap
sr: Пољски Sun-ов распоред

en: Polish deadkeys
sr: Пољски акценти

en: Polish xkb keymap
sr: Пољски xkb распоред

en: Portugal
sr: Португал

en: Portugal Deadkeys
sr: Португалски акценти

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
sr: Португалски Sun-ов распоред типа 4

en: Portuguese Sun keymap
sr: Португалски Sun-ов распоред

en: Portuguese keymap
sr: Португалски распоред

en: Portuguese xkb keymap
sr: Португалски xkb распоред

en: Press a key or press Esc to cancel
sr: Притисните тастер или Esc да откажете

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
sr: Притисните пречицу за измену распореда. Пречицу можете поставити кроз прозорче за поставке.

en: Pressure:
sr: Притисак:

en: Previous Track
sr: Претходна песма

en: Processor
sr: Процесор

en: Produces keyboard layout switcher applets.
sr: Прави програмче за измењивање распореда тастатуре.

en: Qatar
sr: Катар

en: Radar Map
sr: Радарска мапа

en: Radio
sr: Радио

en: Rain
sr: Киша

en: Rain showers
sr: Пљусак

en: Raised color
sr: Боја за повећање

en: Receive Data
sr: Примљени подаци

en: Receive background color
sr: Боја позадине за примање

en: Receive foreground color
sr: Боја за примање

en: Recording Level
sr: Јачина за снимање

en: Red value level
sr: Вредност за црвено

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sr: Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом.
    
    Праћење оптерећења система омогућава приказ графика за процесор, меморију, и меморију на диску, а уз то и мрежни саобраћај.

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
sr: Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом.
    
    Аплет за праћење локалних временских прилика.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
sr: Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом.
    Приказивање стања модема и позивање.
    Лампице (одозго, или слева) су за примање и слање података.

en: Remote IMAP-server
sr: Удаљеном ИМАП серверу

en: Remote POP3-server
sr: Удаљеном ПОП3 серверу

en: Remote folder for mail retrieval
sr: Удаљени директоријум за преузимање поште

en: Remote server to connect to for our mail
sr: Удаљени рачунар на који се повезује ради преузимања поште

en: Resize note
sr: Промени величину белешке

en: Resource
sr: Ресурси

en: Retrieval failed
sr: Неуспешно добављање података

en: Right to left scrolling
sr: Кретање са десна на лево

en: Romania
sr: Румунија

en: Romanian
sr: Румунски

en: Romanian Sun keymap
sr: Румунски Sun-ов распоред

en: Romanian xkb keymap
sr: Румунски xkb распоред

en: Run this command before we check the mail
sr: Покрени ову наредбу пре провере поште

en: Russia
sr: Русија

en: Russian
sr: Руски

en: Russian Cyrillic
sr: Руска ћирилица

en: Russian Sun keymap
sr: Руски Sun-ов распоред

en: Russian keymap
sr: Руски распоред

en: Russian xkb keymap
sr: Руски xkb распоред

en: S_wap Space
sr: _Замена за меморију

en: S_witch layout:
sr: И_змени распоред:

en: S_ystem
sr: _Систем

en: Sand
sr: Песак

en: Sandstorm
sr: Пешчана олуја

en: Sandstorm in the vicinity
sr: Пешчана олуја у близини

en: Saudi Arabia
sr: Саудијска Арабија

en: Save/restore _indicators with group
sr: Сачувај/поврати _показатеље са групом

en: Save/restore indicators together with layout groups
sr: Сачувај/поврати индикаторезаједно са групама распореда

en: Saved mute state
sr: Сачувај утишано стање

en: Saved volume to restore on startup
sr: Сачувана јачина која се поставља при покретању

en: Scattered clouds
sr: Распирени облаци

en: Scroll _left to right
sr: Кретање са _лева на десно

en: Scrolling
sr: Кретање

en: Secondary groups
sr: групе другог нивоа

en: See the ForeCast Details
sr: Погледајте детаљну прогнозу

en: Select Keyboard
sr: Изаберите тастатуру

en: Select Location from the list
sr: Изаберите град из списка

en: Select Mount Directory
sr: Изаберите директоријум прикључења

en: Select a_nimation:
sr: Изаберите а_нимацију:

en: Select icon for mounted
sr: Изаберите иконицу за прикључени уређај

en: Select icon for unmounted
sr: Изаберите иконицу за неприкључени уређај

en: Send Data
sr: Послати подаци

en: Send background color
sr: Боја позадине за слање

en: Send foreground color
sr: Боја за слање

en: Separate _group for each window
sr: Раздвој _групу за сваки прозор

en: Serb
sr: Српски

en: Serb standard xkb keymap
sr: Српски стандардни xkb распоред

en: Serbia and Montenegro
sr: Србија и Црна Гора

en: Serbian
sr: Српски

en: Serbian Sun standard keymap
sr: Српски стандардни Sun-ов распоред

en: Serbian keymap
sr: Српски распоред

en: Serbo-Croatian
sr: Српскохрватски

en: Set default list value for %s
sr: Постави подразумевану вредност списка за %s

en: Set the device path here
sr: Овде поставите путању до уређаја

en: Sh_ared
sr: _Дељена

en: Shallow fog
sr: Слабашна магла

en: Sho_w battery charge percentages
sr: Прика_жи постотак напуњености батерије

en: Sho_w connect time and throughput
sr: При_кажи време трајања везе и проток

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
sr: Краће време значи да је кретање брже.

en: Show _power connection status
sr: Прикажи да ли је прикључено на електричну _мрежу

en: Show a frame surrounding the applet.
sr: Прикажи оквир око програмчета.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
sr: Прикажи ручку како би се програмче могло одвојити од панела.

en: Show arrow buttons
sr: Прикажи дугмиће са стрелицама

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
sr: Прикажи дугмиће са стрелицама са стране приказа како би корисник могао да помера напред или назад.

en: Show battery status
sr: Прикажи стање батерије

en: Show connect time and throughput
sr: Прикажи време трајања везе и проток

en: Show extra information about the connect time and amount of data transmitted and received.
sr: Прикажи додатне податке о дужини везе и количини пренетих и примљених података.

en: Show flags in the applet
sr: Прикажи заставе у програмчету

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
sr: Прикажи заставе у програмчету ради означавања текућег распореда

en: Show fram_e
sr: Прикажи оквир

en: Show frame
sr: Прикажи оквир

en: Show han_dle
sr: Прикажи дршку за премештање аплета

en: Show handle
sr: Прикажи ручку за премештање аплета

en: Show layout names instead of group names
sr: Прикажи називе распореда уместо назива група

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
sr: Прикажи називе распореда уместо назива група (само за верзије ИксФрија које подржавају вишеслојне распореде)

en: Show national flags as indicators of corresponding layouts
sr: Прикажи државне заставе као ознаке одговарајућих распореда

en: Show percent full label
sr: Прикажи постотак напуњености

en: Show signal strength in _percentage
sr: Прикажи јачину сигнала у _процентима

en: Show the battery
sr: Прикажи батерију

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
sr: Прикажи стање батерије која се празни од врха

en: Showers of ice pellets
sr: Пљусак ледених куглица

en: Showers of small hail
sr: Пљусак мањег града

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sr: Приказује стање тастатуре када се користе могућности у вези са употребљивошћу.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sr: Приказује стање могућности у вези са употребљивошћу као што су задржани измењивачи

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sr: Приказује стање за могућоности у вези са употребљивошћу тастатуре

en: Skip backward
sr: Прескочи уназад

en: Skip forward
sr: Прескочи унапред

en: Sky:
sr: Небо:

en: Slovak
sr: Словачки

en: Slovak Republic
sr: Словачка република

en: Slovak Sun keymap
sr: Словачки Sun-ов распоред

en: Slovak keymap
sr: Словачки распоред

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Slovenian
sr: Словеначки

en: Slovenian Sun keymap
sr: Словеначки Sun-ов распоред

en: Slovenian keymap
sr: Словеначки распоред

en: Slovenian xkb keymap
sr: Словеначки xkb распоред

en: Slow
sr: Споро

en: Small hail
sr: Мањи град

en: Small hailstorm
sr: Мања олуја града

en: Smoke
sr: Смог

en: Snow
sr: Снег

en: Snow grains
sr: Трунке снега

en: Snow showers
sr: Снежни пљусак

en: Snowstorm
sr: Снежна олуја

en: Somalia
sr: Сомалија

en: South
sr: Јужни

en: South - Southeast
sr: Југо-Југоисточни

en: South - Southwest
sr: Југо-Југозападни

en: Southeast
sr: Југоисточни

en: Southwest
sr: Југозападни

en: Spain
sr: Шпанија

en: Spanish
sr: Шпански

en: Spanish PC/AT 101 keyboard
sr: Шпанска PC/AT 101 тастатура

en: Spanish Sun Type-4 keymap
sr: Шпански Sun-ов распоред типа 4

en: Spanish Sun USB keymap
sr: Шпански Sun-ов USB распоред

en: Spanish Sun keymap
sr: Шпански Sun-ов распоред

en: Spanish keymap
sr: Шпански распоред

en: Spanish xkb keymap
sr: Шпански xkb распоред

en: Speaker
sr: Звучник

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sr: Одређује да ли су кратке белешке закључане (не могу се изменити) или не.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sr: Одређује да ли се кратке белешке виде на СВИМ радним површинама, или не.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
sr: Одређује да ли су кратке белешке видљиве, или не.

en: Specify a title for the note
sr: Наведите наслов за белешку

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sr: Наведите уобичајену висину (у тачкама) за нове белешке

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sr: Наведите уобичајену ширину (у тачкама) за нове белешке

en: Spinbutton for updating
sr: Вртеће дугме за освежавање

en: Squall
sr: Удар ветра

en: Start program
sr: Покрени програм

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sr: Државна прогноза није доступна за ово место.
    Молим пробајте детаљну прогнозу; обратите пажњу на то да IWIN прогнозе нису доступне ван Америке.

en: Status connected color
sr: Боја када је повезан

en: Status not connected color
sr: Боја када није повезан

en: Status not updated
sr: Стање није освежено

en: Status waiting connection color
sr: Боја када је повезивање у току

en: Sticky Note
sr: Кратка белешка

en: Sticky Note Properties
sr: Особине кратке белешке

en: Sticky Notes
sr: Кратке белешке

en: Sticky Notes Applet Factory
sr: Производња програмчета за кратке белешке

en: Sticky Notes Preferences
sr: Поставке кратких бележака

en: Sticky Notes for the Gnome Desktop Environment
sr: Кратке белешке за радно окружење Гном

en: Sticky notes' locked state
sr: Закључано стање кратких белешки

en: Sticky notes' visibility
sr: Видљивост кратких белешки

en: Sticky notes' workspace stickyness
sr: Лепљивост кратких белешки за радну површину

en: Sto_p animation when double clicked
sr: Заус_тави анимацију по двоструком клику

en: Stock Ticker
sr: Праћење берзе

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
sr: Праћење берзе
    Непрекидно освежавање стања на берзи

en: Stock Ticker Preferences
sr: Поставке за праћење берзе

en: Stock _lowered:
sr: Акција _опала:

en: Stock _raised:
sr: Акција _нарасла:

en: Stock _unchanged:
sr: Акција не_измењена:

en: Stock update fre_quency:
sr: У_честалост освежавања берзе:

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
sr: Које акције да прати — мора бити раздвојено помоћу +

en: Stop
sr: Заустави

en: Sudan
sr: Судан

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
sr: Sun-ов (!није за PC!) мађарски типа 5 latin 2

en: Suspend Command
sr: Наредба за суспензију

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
sr: Наредба за суспензију није исправно постављена међу поставкама.
    Измените поставке и покушајте поново.

en: Swap Load
sr: Оптерећење меморије на диску

en: Swap Space
sr: Замена за меморију

en: Swap graph background color
sr: Боја позадине за праћење замене за меморију

en: Sweden
sr: Шведска

en: Swedish
sr: Шведски

en: Swedish Sun Type-4 keymap
sr: Шведски Sun-ов распоред типа 4

en: Swedish Sun USB keymap
sr: Шведски Sun-ов USB распоред

en: Swedish Sun keymap
sr: Шведски Sun-ов распоред

en: Swedish keymap
sr: Шведски распоред

en: Swedish xkb keymap
sr: Шведски xkb распоред

en: Swiss German Sun keymap
sr: Немачки Sun-ов распоред за Швајцарску

en: Swiss keymap
sr: Швајцарски распоред

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Symbols
sr: Симболи

en: Synth
sr: Синтисајзер

en: Syria
sr: Сирија

en: Syriac
sr: Сиријски

en: Syriac Phonetic
sr: Сиријски гласовни

en: Sys_tem monitor update interval:
sr: _Време између два освежавања приказа

en: System Monitor
sr: Праћење система

en: System Monitor Preferences
sr: Поставке праћења система

en: System is running on AC power
sr: Систем се напаја из електричне мреже

en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
sr: Систем се напаја из електричне мреже
    Батерија: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
sr: Систем се напаја из електричне мреже. Батерија: %d%% (%s)

en: System is running on AC power. Battery: Not present
sr: Систем се напаја из електричне мреже. Батерија: Није присутна

en: System is running on battery power
sr: Систем ради на батерије

en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
sr: Систем ради на батерије
    Батерија: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
sr: Систем ради на батерије. Батерија: %d%% (%s)

en: System is running on battery power. Battery: Not present
sr: Систем ради на батерије. Батерија: пази кад је нема!

en: System m_onitor height:
sr: _Висина програмчета:

en: System m_onitor width:
sr: _Ширина програмчета:

en: Temperature:
sr: Температура:

en: Text
sr: Текст

en: Text background color
sr: Боја позадине

en: Text foreground color
sr: Боја текста

en: Text only
sr: Само текст

en: Text outline color
sr: Боја за уоквиравање текста

en: Thai
sr: Тајландски

en: Thai Kedmanee
sr: Тајландски Кедмани

en: Thai Sun keymap
sr: Тајландски Sun-ов распоред

en: Thai keymap
sr: Тајландски распоред

en: Thai xkb keymap
sr: Тајландски xkb распоред

en: Thailand
sr: Тајланд

en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
sr: Подсистем за управљање APM-ом треба искључити.
    Покушајте са покретањем „apm -e 1“ (FreeBSD) и 
    проверите да ли је то помогло.

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
sr: Аплет за пуштање ЦД-а је једноставан програм за ваш панел

en: The Suspend command '%s' was unsuccessful.
sr: Наредба за суспензију „%s“ није успешно извршена.

en: The Suspend command was unsuccessful.
sr: Наредба за суспензију није успешно извршена.

en: The applet will not work properly (if at all).
sr: Аплет неће исправно радити (ако уопште ради).

en: The background color of the button used to indicate data received.
sr: Боја позадине дугмета којим се означавају примљени подаци.

en: The background color of the button used to indicate data sent.
sr: Боја позадине дугмета којим се означавају послати подаци.

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
sr: Стање батерије испод којег се батерија приказује у наранџастој боји.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
sr: Стање батерије испод којег се батерија приказује у црвеној боји.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
sr: Стање батерије испод којег се батерија приказује у жутој боји.

en: The blue component of the background color.
sr: Плава компонента боје позадине.

en: The blue component of the foreground color.
sr: Плава компонента боје.

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sr: Боја позадине. Нема значаја ако корисник изабере да користи уобичајене фонтове и боје.

en: The color used to display the status button when the modem is connected.
sr: Боја којом се приказује стање када је модем повезан.

en: The color used to display the status button when the modem is connecting.
sr: Боја којом се приказује стање док се модем повезује.

en: The color used to display the status button when the modem is not connected.
sr: Боја којом се приказује стање када модем није повезан.

en: The color used to indicate that data has been received.
sr: Боја којом се означава да су примљени подаци.

en: The color used to indicate that data has been sent.
sr: Боја којом се означава да су послати подаци.

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sr: Боја када се смањи вредност акције. Нема значаја ако корисник изабере да користи уобичајене фонтове и боје.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sr: Боја када се не мења вредност акције. Нема значаја ако корисник изабере да користи уобичајене фонтове и боје.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sr: Боја када се повећа вредност акције. Нема значаја ако корисник изабере да користи уобичајене фонтове и боје.

en: The command that switches your keymap to this layout
sr: Наредба која пребацује на ваш распоред тастера на овај распоред

en: The country of the keyboard layout
sr: Држава за распоред на тастатури

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
sr: Адреса по избору одакле се довлачи радарска мапа.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sr: Погледом очи верно прате кретњу миша

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
sr: Фонт који се користи за приказ. Нема значаја ако корисник изабере да користи уобичајене фонтове и боје.

en: The fraction of a second until the applet updates.
sr: Део секунде између освежавања програмчета.

en: The green component of the background color.
sr: Зелена компонента боје позадине.

en: The green component of the foreground color.
sr: Зелена компонента боје.

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
sr: Размак, у секундама, између два освежавања.

en: The label of the keyboard layout
sr: Ознака за распоред на тастатури

en: The language of the keyboard layout
sr: Језик за распоред на тастатури

en: The list of active plugins
sr: Списак покренутих додатака

en: The mail server
sr: Сервер за пошту

en: The name of the keyboard layout
sr: Име за распоред на тастатури

en: The name of the modem device.
sr: Име модемског уређаја на систему.

en: The name of the modem lock file.
sr: Име датотеке за закључавање модема.

en: The red component of the background color.
sr: Црвена компонента боје позадине.

en: The red component of the foreground color.
sr: Црвена компонента боје.

en: The server name is incorrect.
sr: Неисправно име сервера.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sr: Ниска коју је изабрао корисник при последњој употреби програмчета. Ова ниска ће бити приказана када корисник покрене програмче.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
sr: Временски размак између две допуне података о акцијама.

en: The user's encrypted password for the remote server
sr: Шифрована лозинка корисника за удаљени сервер

en: The user's password
sr: Лозинка корисника

en: The user's password for the remote server
sr: Лозинка корисника за удаљени сервер

en: The username or password is incorrect.
sr: Неисправно корисничко име или лозинка.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
sr: Управљање јачином звука вам омогућава да поставите јачину звука за ваш десктоп.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
sr: Управљање јачином звука вам омогућава да поставите јачину звука за ваш десктоп.

en: The width in pixels of the applet.
sr: Ширина програмчета у тачкама.

en: Themes
sr: Теме

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
sr: Чини се да нема ниједног подешеног бежичног уређаја на вашем систему.
    Проверите ваша подешавања уколико ово сматрате нетачним.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sr: Дошло је до кобне грешке при покушају учитавања теме.

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: %s

en: There was an error executing %s: %s
sr: Дошло је до грешке при извршавању „%s“: %s

en: There was an error executing '%s': %s
sr: Дошло је до грешке при извршавању „%s“: %s

en: There was an error launching the help viewer : %s
sr: Дошло је до грешке при покретању прегледача помоћи: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
sr: Дошло је до грешке при покретању контролног програмчета за тастатуру: %s

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
    
    \ This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Ово Гном програмче додаје могућност уноса наредбе на панелу. Садржи допуњавање наредби, списак претходних наредби и измењиве макрое.
    
    \\ Овај програм је слободан софтвер — можете га раздељивати и мењати под условима Гнуове Опште јавне лиценце како ју је објавила Фондација за слободни софтвер, и то или 2. издање Лиценце, или (по вашем нахођењу) било којег новијег издања.

en: This applet adds a command line to the panel
sr: Овај аплет додају поље за издавање наредби на панел

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
sr: Ово програмче мења мапе тастатура помоћу setxkbmap-а или xmodmap-а.
    Пошаљите вашу заставу и мапу тастуре ако желите подршку за ваш језик (моја е-адреса је shooby@gnome.hu).
    Збогом, и хвала на свој риби.
    Хвала Балашу Нагију (Кевин) <julian7@iksz.hu> за његову помоћ и Емезе Ковач <emese@gnome.hu> за њену солидарност, и помоћ од оних као што је КевинВ.
    Шуби Бан <shooby@gnome.hu>

en: This flag will appear in flag field of the applet
sr: Ова застава ће се појавити у пољу програмчета за заставу

en: This information helps you to identify your keyboard layout
sr: Ови подаци помажу при распознавању вашег распореда на тастатури

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
sr: Овако ми то гледамо пошту, гледамо пошту, гледамо пошту...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
sr: Овако ми то обрадимо пошту, обрадимо пошту, обрадимо пошту...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
sr: Ово је анимација која ће бити приказана у току уобичајеног рада Праћења сандучета

en: This is the binding for keypress-based layout change
sr: Ово је пречица за измену распореда помоћу тастатуре

en: This is the full path of the device that will be used to play cd's from this applet
sr: Ово је пуна путања до уређаја који ће се користити за пуштање ЦД-а из овог програмчета

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
sr: Овај програм се повезује на популарну страницу и преузима тренутно стање акција на берзи.  GNOME Праћење берзе је слободан програм заснован на Интернету.  Нема никакву гаранцију. Не користите Праћење берзе за прављење одлука о улагању; намена му је само обавештајне природе.

en: This should be like "gkb_xmmap us", "setxkbmap us" or "xmodmap something.xmm"
sr: Ово треба да буде нешто као „gkb_xmmap sr“, „setxkbmap sr“ или „xmodmap нешто.xmm“

en: This utility shows the status of a wireless link
sr: Ова алатка приказује стање бежичне везе

en: This utility shows the status of a wireless link.
sr: Ова алатка приказује стање бежичне везе

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sr: Ова алатка приказује стање батерије вашег преносног рачунара.

en: This will appear in the label box of the applet
sr: Ово ће се појавити у ознаци програмчета

en: This will identify the layout in the list
sr: Ово служи за распознавање распореда у списку

en: Thunderstorm
sr: Пљусак са грмљавином

en: Time in milliseconds for display update
sr: Време у милисекундама између две допуне приказа

en: Time in seconds between status updates
sr: Време у секундама између две провере стања

en: Tornado
sr: Торнадо

en: Track number
sr: Број песме

en: Treble
sr: Шум

en: Tunisia
sr: Тунис

en: Turkey
sr: Турска

en: Turkish
sr: Турски

en: Turkish "F" keyboard
sr: Turska „F“ тастатура

en: Turkish "Q" keyboard
sr: Turska „Q“ тастатура

en: Turkish Sun keymap
sr: Турски Sun-ов распоред

en: Turkish keymap
sr: Турски распоред

en: Turkish xkb keymap
sr: Турски xkb распоред

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
sr: Овде унесите наредбу и Gnome ће је извршити за вас

en: UK 105-key
sr: Британска са 105 тастера

en: UK PC/AT keyboard
sr: Британска PC/AT тастатура

en: URL link Button
sr: Дугме са везом на адресу

en: US 101-key keyboard
sr: Америчка тастатура са 101 тастером

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
sr: Америчка тастатура са 105 тастера (са Windows тастерима)

en: US 84-key
sr: Америчка тастатура са 84 тастера

en: US DEC 450
sr: Америчка тастатура DEC 450

en: US IBM RS/6000
sr: Америчка тастатура IBM RS/6000

en: US International
sr: Америчка међународна

en: US International xkb keymap
sr: Америчка међународни xkb распоред

en: US Macintosh
sr: Амерички са Мекинтоша

en: US PC/AT 101 keyboard
sr: Америчка PC/AT 101 тастатура

en: US Silicon Graphics 101-key
sr: Америчка Silicon Graphics 101 тастатура

en: US Sun Type-4 keyboard
sr: Амерички Sun-ов распоред типа 4

en: US Sun USB keyboard
sr: Амерички Sun-ов USB распоред

en: US Sun type5
sr: Америчка Sun-ова типа5

en: US Sun type5 keyboard
sr: Амерички Sun-ов распоред типа 5

en: US xkb keymap
sr: Амерички xkb распоред

en: USB Stick
sr: USB меморија

en: U_pdate every:
sr: О_свежи сваких:

en: U_se ISDN
sr: _Користи ISDN

en: Ukraine
sr: Украјина

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Ukrainian Sun keymap
sr: Украјински Sun-ов распоред

en: Ukrainian xkb keymap
sr: Украјински xkb распоред

en: Unchanged color
sr: Боја за неизмењено

en: Undefined
sr: Неодређено

en: United Arab Emirates
sr: Уједињени Арапски Емирати

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: United Kingdom xkb keymap
sr: Британски xkb распоред

en: United States
sr: Сједињене Државе

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown Keyboard
sr: Непозната тастатура

en: Unknown observation time
sr: Непознато време посматрања

en: Unknown precipitation
sr: Непознате падавине

en: Unlocked note
sr: Откључана белешка

en: Unmou_nted icon:
sr: Икона за непри_кључен:

en: Update
sr: Освежи

en: Update interval
sr: Време између допуна

en: Update spin button
sr: Освежи вртеће дугме

en: Update the data automatically
sr: Освежи податке аутоматски

en: Updating...
sr: Освежава...

en: Url for the radar map
sr: Адреса за радарску мапу

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
sr: Користите стрелице за горе и доле за измену јачине звука

en: Use _Default
sr: Користити _подразумевано

en: Use _automount friendly status test
sr: _Користити једноставну пробу стања за самоприкључивање

en: Use _default theme font and colors
sr: _Користите подразумеване боје и фонтове теме

en: Use _flags as indicators
sr: Користи _заставе за ознаке

en: Use _metric system units
sr: Користити _метрички систем јединица

en: Use co_lor from the system theme
sr: Користи _боју из системске теме

en: Use cus_tom address for radar map
sr: Користи адресу по избору за радарску мапу

en: Use custom url for the radar map
sr: Користи адресу по избору за радарску мапу

en: Use default co_lor
sr: _Користи подразумевану боју

en: Use default fo_nt
sr: Користи подразумевани фо_нт

en: Use default theme fonts and colors
sr: Користите уобичајене боје и фонтове теме

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
sr: Користи уобичајене фонтове и боје из теме уместо изабраних

en: Use fo_nt from the system theme
sr: Користи фон_т из системске теме

en: Use isdn
sr: Користи ISDN

en: Use isdn instead of ppp to connect the modem.
sr: Користи ISDN уместо PPP за повезивање модема.

en: Use metric units
sr: Користити метрички систем јединица

en: Use metric units instead of english units.
sr: Користи метрички систем јединица уместо енглеског система.

en: Use the default theme colors
sr: Користите подразумеване боје теме

en: Use theme colors instead of custom ones.
sr: Користи уобичајене боје из теме уместо изабраних.

en: Use this command to connect the modem.
sr: Користи ову наредбу за повезивање модема.

en: Use this command to disconnect the modem.
sr: Користи ову наредбу за раскид везе модемом.

en: Username Entry box
sr: Поље за унос корисничког имена

en: Username on the remote server
sr: Корисничко име на удаљеном рачунару

en: Utility
sr: Помоћни алати

en: Variable
sr: Променљив

en: Verify owner of lock file
sr: Провери власника датотеке за закључавање

en: Video
sr: Видео

en: Vietnam
sr: Вијетнам

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: Vietnamese Sun keymap
sr: Вијетнамски Sun-ов распоред

en: Vietnamese xkb keymap
sr: Вијетнамски xkb распоред

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: Volcanic ash
sr: Вулкански пепео

en: Volume Control
sr: Управљање јачином звука

en: Volume Control (muted)
sr: Управљање јачином звука (утишано)

en: Volume Control Preferences
sr: Поставке за управљање јачином звука

en: Volume Controller
sr: Управљање јачином звука

en: War_n when battery is fully re-charged
sr: Упо_зори када се батерија у потпуности напуни

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
sr: Извршава се ова наредба када корисник кликне на Праћење сандучета

en: Weather Preferences
sr: Поставке времена

en: Weather Report
sr: Извештај о времену

en: WeatherInfo missing location
sr: Недостаје место за податке о времену

en: West
sr: Западни

en: West - Northwest
sr: Западни-Северозападни

en: West - Southwest
sr: Западно-Јужнозападни

en: When double clicke_d:
sr: По двоструком _клику:

en: When new mail _arrives:
sr: Када стигне нова _пошта:

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sr: Да ли се тражи одобрење при брисању белешке

en: Whether to force the default color and font on all notes
sr: Да ли се користи уобичајена боја и фонт за све белешке

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
sr: Да ли се брише стање поште по клику на Праћење сандучета

en: Whether to use the default system color
sr: Да ли се користи уобичајена боја на систему

en: Whether to use the default system font
sr: Да ли се користи уобичајени фонт на систему

en: Width
sr: Ширина

en: Width of the applet
sr: Ширина програмчета

en: Wind:
sr: Ветар:

en: Wireless Link Monitor
sr: Праћење бежичне везе

en: Wireless Link Monitor Preferences
sr: Поставке праћења бежичне везе

en: XKB initialization error
sr: XKB иницијална грешка

en: Yellow value level
sr: Вредност за жуто

en: Yemen
sr: Јемен

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
sr: Веза је тренутно успостављена.
    Желите да прекинете везу?

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
sr: Нисте поставили лозинку у поставкама Праћења поште,
    па ћете морати да је уносите при сваком покретању.

en: You do not have permission to use the CD player.
sr: Немате довољно овлашћења да пуштате ЦД-е.

en: You have mail.
sr: Имате пошту.

en: You have new mail.
sr: Имате нову пошту.

en: You may not specify duplicate patterns
sr: Не можете двоструко навести исте обрасце

en: You must specify a command
sr: Морате навести наредбу

en: You must specify a pattern
sr: Морате навести образац

en: You must specify a pattern and a command
sr: Морате навести и образац и наредбу

en: You've got mail!
sr: Имате пошту!

en: Your platform is not supported!
sr: Ваша платформа није подржана!

en: Yugoslavia
sr: Србија и Црна Гора

en: Zip Drive
sr: Zip уређај

en: _About...
sr: _О програму

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add Macro...
sr: _Додајте макро...

en: _Appearance:
sr: _Изглед:

en: _Automatically update every:
sr: _Аутоматско освежавање сваких:

en: _Available plugins:
sr: _Доступни додаци:

en: _Average
sr: Про_сечно

en: _Background
sr: _Позадина

en: _Background:
sr: _Позадина:

en: _Beep when displaying a warning
sr: _Свирај при приказивању упозорења

en: _Browse...
sr: _Претражи...

en: _Buffers
sr: _Бафери

en: _Color:
sr: _Боја:

en: _Default group:
sr: _Подразумевана група:

en: _Delete ALL
sr: _Уклоните СВЕ

en: _Delete Macro
sr: Об_ришите макро

en: _Delete Note...
sr: _Уклони белешку...

en: _Delete Notes...
sr: _Уклоните белешке...

en: _Device:
sr: _Уређај:

en: _Disconnect
sr: _Раскини везу

en: _Disconnection command:
sr: Наредба за _раскид везе:

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Eject disk when unmounting
sr: _Избаци диск по одвајању

en: _Enable scroll buttons
sr: _Омогући дугмиће за померање садржаја

en: _Ethernet
sr: Е_тернет

en: _Exclude from keyboard switching
sr: _Искључи из пребацивања помоћу тастатуре

en: _Flag:
sr: _Застава:

en: _Folder:
sr: _Директоријум:

en: _Font:
sr: _Писмо:

en: _Forecast
sr: _Прогноза

en: _Foreground:
sr: _Боја:

en: _Free
sr: _Слободно

en: _Grab keys
sr: _Уграби тастере

en: _Groups
sr: _Групе

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Icon:
sr: _Иконица:

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sr: Поставке за употребљивост _тастатуре

en: _Keyboards (select and press add):
sr: _Тастатуре (изаберите и притисните „Додати“)

en: _Keyboards:
sr: _Тастатуре:

en: _Label:
sr: _Ознака:

en: _Load
sr: _Оптерећење

en: _Lock Note
sr: _Закључај белешку

en: _Lock Notes
sr: _Закључајте белешке

en: _Lock file:
sr: Дато_тека за закључавање:

en: _Macros:
sr: _Макрои:

en: _Memory
sr: _Меморија

en: _Monitored device:
sr: _Праћени уређај:

en: _Mount directory:
sr: Директоријум _прикључења:

en: _Mute
sr: _Утишај

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Network
sr: М_режа

en: _New Note
sr: _Нова белешка

en: _New symbol:
sr: _Нови симбол:

en: _Open CD Player
sr: П_окрени пуштање ЦД-а

en: _Open Keyboard Preferences
sr: _Отвори поставке тастатуре

en: _Open System Monitor
sr: _Покрени Праћење система

en: _Open Volume Control
sr: Управљање јачин_ом звука

en: _Orange:
sr: _Наранџасто:

en: _Palette:
sr: _Палета:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Pattern:
sr: О_бразац:

en: _Preferences...
sr: _Поставке...

en: _Preview:
sr: _Преглед:

en: _Processor
sr: _Процесор

en: _Properties...
sr: _Особине...

en: _Put notes on all workspaces
sr: _Постави белешке на све радне површине

en: _Red:
sr: _Црвено:

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Save password to disk
sr: _Сачувај лозинку на диску

en: _Scale size to panel
sr: _Увећајте на величину панела

en: _Scroll speed:
sr: Брзина _кретања:

en: _Select a location:
sr: Изаберите _место:

en: _Select a theme:
sr: _Изаберите тему:

en: _Select channel to control:
sr: _Изаберите канал који желите да подесите:

en: _Show Notes
sr: _Прикажи белешке

en: _Show battery status
sr: _Прикажи стање батерије

en: _Suspend Computer...
sr: _Суспендуј рачунар...

en: _Suspend command:
sr: Наредба за _суспензију:

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: _Update
sr: _Освежи

en: _Update interval:
sr: _Време између провера:

en: _Use default theme colors
sr: _Користите подразумеване боје теме

en: _Used
sr: Ис_коришћено

en: _User
sr: _Корисник

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: _Verify owner of lock file
sr: _Провери власника датотеке за закључавање

en: _Visit Weather.com
sr: _Посетите Weather.com

en: _Warn when battery charge is low
sr: _Упозори када је батерија слаба

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Yellow:
sr: _Жуто:

en: _lock/unlock all notes
sr: _закључај/откључај све белешке

en: _show/hide all notes
sr: _прикажи/сакриј све белешке

en: a
sr: а

en: create a _new note
sr: направи _нову белешку

en: font 2 - No Longer used
sr: фонт 2 — више се не користи

en: kilometers
sr: километара

en: knots
sr: чворова

en: kph
sr: km/h

en: miles
sr: миља

en: milliseconds
sr: милисекунди

en: minutes
sr: минута

en: not connected
sr: веза није успостављена

en: pixels
sr: тачака

en: seconds
sr: секунди

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
sr: упозорење: ово издање gmix-а је преведено са другим издањем
    soundcard.h датотеке.

en: weather location information.
sr: подаци о месту за прогнозу.
