gnome-panel 2.5 - en to sr translation catalogue (536 entries)

en: 
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it by right clicking on the panel and clicking on the "Add to Panel" submenu)
sr: 
    
    (Ако се одлучите да га не учитате поново, можете га свакако додати десним кликом на панел, и избором подменија „Додај на панел“)

en: 
    
    Do you want to delete the applet from your configuration?
sr: 
    
    Да ли желите да уклоните ово програмче из ваших поставки?

en: %1$s
    %2$s
sr: %s
    %s

en: %1$s, %2$s
sr: %s, %s

en: %A %B %d
sr: %A, %d. %B

en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: %a %b %e
sr: %a, %e. %b

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sr: Програмче „%s“ заправо нема намену. Само заузима простор на диску и продужава превођење, и уколико је учитан такође заузима значајан простор на панелу и у меморији. Уколико се пронађе неко ко га користи, одмах мора отићи на психијатријски преглед.

en: %s the Fish
sr: Риба звана %s

en: %s the Fish Says:
sr: Риба звана %s каже:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr: Риба звана %s, савремено светилиште

en: %s the Fish, the fortune teller
sr: Риба звана %s, краљица међу пророчицама

en: (with minor help from George)
sr: (уз малу помоћ Џорџа)

en: 12 hour
sr: 12-точасовни

en: 24 hour
sr: 24-очасовни

en: 24-hour
sr: 24-очасовни

en: <b>Animation</b>
sr: <b>Анимација</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: <b>Options</b>
sr: <b>Опције</b>

en: <b>Preview</b>
sr: <b>Преглед</b>

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
sr: <b>Показује умањене прозоре</b>

en: <b>Switcher</b>
sr: <b>Пребацивач</b>

en: <b>Window Grouping</b>
sr: <b>Груписање прозора</b>

en: <b>Window List Content</b>
sr: <b>Садржај списка прозора</b>

en: <b>Window List Size</b>
sr: <b>Величина списка прозора</b>

en: <b>Workspaces</b>
sr: <b>Радне површине</b>

en: <small>Opaque</small>
sr: <small>Непровидан</small>

en: <small>Transparent</small>
sr: <small>Провидан</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Риба без имена је прилично глупа риба. Оживите вашу рибу дајући јој име.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Списак IID-а програмчића које ће панел занемаривати. На овај начин можете да спречите учитавање или приказивање у менију неких програмчића. На пример, да искључите програмче мали-наредник, додајте „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ у овај списак. Панел је неопходно поново покренути да би ово узело маха.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).
sr: Списак ИБ-а панела. Сваки ИБ одређује један панел првог нивоа. Подешавања за сваки од ових панела се налазе у /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/applets/$(id).
sr: Списак ИБ-а програмчета на панелу. Сваки ИБ одређује једно програмче на панелу. Подешавања за свако програмче се налазе у /apps/panel/general/$(profile)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id).
sr: Списак ИБ-а објеката на панелу. Сваки ИБ одређује један објекат на панелу (нпр. покретач, дугме или мени). Подешавања за сваки објекат се налазе у /apps/panel/general/$(profile)/objects/$(id).

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
sr: Једноставно програмче за испробавање панела Гнома

en: About GNOME
sr: О Гному

en: About _GNOME
sr: О Гному

en: Accessories
sr: Допунски програми

en: Action button type
sr: Врста акције

en: Actions
sr: Акције

en: Ad_just Date & Time...
sr: Подеси датум _и време...

en: Add new item to this menu
sr: Додај нову ставку у овај мени

en: Add this as drawer to panel
sr: Додај ово као фиоку на панел

en: Add this as menu to panel
sr: Додај ово на панел као мени

en: Add this launcher to panel
sr: Додај овај покретач на панел

en: All Day
sr: Цео дан

en: Amusements
sr: Занимљивости

en: An unknown error occurred while trying to open %s
sr: Дошло је до непознате грешке при покушају отварања „%s“

en: And many, many others...
sr: И много, много других...

en: Animation _speed:
sr: _Брзина анимације

en: Animation speed
sr: Брзина анимације

en: Applet Bonobo IID
sr: Бонобо IID програмчета

en: Applet IIDs to disable from loading
sr: IID-и програмчета за искључивање учитавања

en: Applet:
sr: Програмче:

en: Applications
sr: Програми

en: Appointments
sr: Заказани састанци

en: Area where notification icons appear
sr: Површина где се појављују иконе за обавештења

en: Arro_ws on hide buttons
sr: С_трелице на дугмићима за скривање

en: Autoclose drawer
sr: Самозатварајућа фиока

en: Automatically hide panel into corner
sr: Аутоматски сакриј панел у ћошак

en: Background
sr: Позадина

en: Background _image:
sr: _Слика за позадину:

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color opacity
sr: Провидност боје позадине

en: Background image
sr: Слика за позадину

en: Background type
sr: Врста позадине

en: Behavior
sr: Понашање

en: Bottom
sr: Доле

en: Bottom Centered Panel
sr: Центрирани панел при дну

en: Bottom Edge Panel
sr: Ивични панел при дну

en: Bottom Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел при дну

en: Bottom Floating Panel
sr: Плутајући панел при дну

en: Browse
sr: Претражи

en: CDE Menu
sr: CDE мени

en: Calendar
sr: Календар

en: Can't find an empty spot
sr: Не могу да нађем празно место

en: Cannot add to run box
sr: Не могу да додам у прозорче за покретање

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
sr: Не могу да претворим „%s“ из УТФ-8

en: Cannot create launcher
sr: Не могу да направим покретач

en: Cannot display help document
sr: Не може да прикаже помоћ

en: Cannot display location '%s'
sr: Не могу да прикаже путању „%s“

en: Cannot execute '%s'
sr: Не могу да извршим „%s“

en: Cannot launch command '%s'
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“

en: Cannot launch entry
sr: Не могу да покренем ставку

en: Cannot launch icon
sr: Не могу да покренем икону

en: Cannot load entry
sr: Не могу да учитам ставку

en: Cannot open recently used document
sr: Не могу да отворим недавно коришћени документ

en: Cannot remove menu item %s
sr: Не могу да уклоним ставку менија %s

en: Cannot save changes to launcher
sr: Не могу да сачувам измене покретача

en: Cannot save launcher to disk
sr: Не могу да сачувам покретач на диск

en: Cannot save menu item to disk
sr: Не могу да сачувам ставку менија на диск

en: Cannot show %s
sr: Не може да прикаже %s

en: Center panel on x-axis
sr: Центрирај панел водоравно

en: Center panel on y-axis
sr: Центрирај панел усправно

en: Choose a file to append to the command...
sr: Изаберите датотеку коју желите да придодате наредби...

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Кликните овде да прикријете све прозоре и видите радну површину.

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Кликните овде да прикажете прикривене прозоре.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr: Кликните на прозор да приморате програм да изађе. Да откажете, притисните <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr: Кликните ово дугме да пронађете датотеку чије име желите да придодате наредби.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr: Кликните ово дугме да покренете изабрани програм или наредбу из поља за унос наредбе.

en: Clock
sr: Часовник

en: Clock Applet Factory
sr: Производња програмчета за часовник

en: Clock Preferences
sr: Поставке часовника

en: Clock _type:
sr: _Врста часовника:

en: Close _drawer when launcher is clicked
sr: Затвори _фиоку по клику на покретач

en: Co_lor:
sr: _Боја:

en: Co_mmand to run when clicked:
sr: На_редба за извршење по клику:

en: Command entry
sr: Унос наредбе

en: Command icon
sr: Икона наредбе

en: Command to execute on click
sr: Наредба за извршење по клику

en: Complete panel lockdown
sr: Потпуно закључавање панела

en: Computer Clock
sr: Рачунарски часовник

en: Confirm panel removal
sr: Потврди уклањање панела

en: Copy _Date
sr: Умножи _датум

en: Copy _Time
sr: Умножи _време

en: Could not get directory name from path: %s
sr: Не могу одредити име директоријума из путање „%s“

en: Could not get file name from path: %s
sr: Не могу одредити име датотеке из путање „%s“

en: Couldn't find a suitable application
sr: Не могу пронаћи одговарајући програм

en: Create Launcher
sr: Направи покретач

en: Create new file in the given directory
sr: Направи нову датотеку у датом директоријуму

en: Custom _format:
sr: Облик по _избору:

en: Custom format
sr: Облик по избору

en: Custom format of the clock
sr: Произвољан облик часовника

en: D_on't Delete
sr: _Не уклањај

en: Debian GNU/Linux
sr: Дебијан ГНУ/Линукс

en: Debian Menu
sr: Дебијан мени

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr: Одређује када груписати прозоре из истог програма у Списку прозора. Дозвољене вредности су „never“ (никад), „auto“ (аутоматски) и „always“ (увек).

en: Delete Panel
sr: Уклони панел

en: Desktop
sr: Радна површина

en: Details: %s
sr: Детаљи: %s

en: Disable Force Quit
sr: Онемогући принуду затварања

en: Disable Lock Screen
sr: Онемогући закључавање екрана

en: Disable Logging Out
sr: Онемогући одјаву

en: Display "Run Application" dialog keybinding
sr: Прикажи пречицу са тастатуре за „Покрени“ прозорче

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Прикажи рибу како плива или неко друго анимирано створење

en: Display all workspaces
sr: Прикажи све радне површине

en: Display workspace names
sr: Прикажи имена радних површина

en: Drawer
sr: Фиока

en: Drawer and panel _animation
sr: _Анимација фиоке и панела

en: E_xpand
sr: _Рашири

en: Enable animations
sr: Укључи анимације

en: Enable arrows on hide buttons
sr: Прикажи стрелице на дугмићима за скривање

en: Enable hide buttons
sr: Омогући дугмиће за скривање

en: Enable keybindings
sr: Укључи пречице

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr: Прикажи списак програма у прозорчету за покретање наредби.

en: Enable tooltips
sr: Укључи кратка упутства

en: Enter a command string here to run it.
sr: Овде унесите наредбу да бисте је извршили.

en: Entire menu
sr: Цео мени

en: Error getting value for '%s': %s
sr: Грешка при учитавању вредности за „%s“: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању вредности „display_all_workspaces“ за измену радне површине: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању вредности „display_workspace_names“ за измену радне површине: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
sr: Грешка при учитавању ГКонф директоријума „%s“: %s

en: Error loading glade file %s
sr: Грешка при учитавању glade датотеке „%s“

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању вредности „num_rows“ за измену радне површине: %s

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
sr: Грешка при читању Гконф истинитосне вредности „%s“: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
sr: Грешка при читању Гконф целог броја „%s“: %s

en: Error reading GConf list value '%s': %s
sr: Грешка при читању Гконф списка „%s“: %s

en: Error reading GConf string value '%s': %s
sr: Грешка при читању Гконф ниске „%s“: %s

en: Error watching gconf key '%s': %s
sr: Грешка при праћењу ГКонф кључа „%s“: %s

en: Exception from popup_menu '%s'
sr: Грешка у popup_menu: „%s“

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr: Разгранај списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: Expand to occupy entire screen width
sr: Рашири да заузме целу ширину екрана

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
sr: ПОПРАВИ — да ли је ово решено помоћу нових менија?

en: FIXME - need to define limits
sr: ПОПРАВИ — обавезно је поставити ограничења

en: Factory for creating clock applets.
sr: Производња програмчета за часовник.

en: Factory for the window navigation related applets
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Failed to get pixmap %s
sr: Неуспешно учитавање слике %s

en: Failed to launch time configuration tool: %s
sr: Не могу да покренем алат за подешавање: %s

en: Failed to load %s: %s
sr: Неуспело учитавање „%s“: %s

en: Failed to load image %s
sr: Неуспело учитавање слике %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
sr: Не могу да пронађем програм за подешавање датума и времена. Можда ниједан није инсталиран?

en: Fast
sr: Брзо

en: File %s already exists. Overwrite?
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Преснимити преко ње?

en: File not found
sr: Датотека није нађена

en: Find files, folders, and documents on your computer
sr: Пронађите датотеке, директоријуме и документе на вашем рачунару

en: Fish
sr: Риба

en: Fish Preferences
sr: Поставке за Рибу

en: Fit image to panel
sr: Развуци слику да одговара панелу

en: Force Quit
sr: Приморај затварање

en: Force a misbehaving application to quit
sr: Приморај недолични програм на затварање

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
sr: Окончати овај програм?
    (Сви отворени документи ће бити изгубљени.)

en: Frames in fish's animation
sr: Број кадрова у анимацији рибе

en: From Whence That Stupid Fish Came
sr: Одакле та глупа риба изиђе

en: GNOME Panel Shell
sr: Гномова љуска панела

en: General
sr: Опште

en: Get the current time and date
sr: Сазнај тренутно време и датум

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
sr: Glade датотека за снимање екрана недостаје.
    Проверите инсталацију (пакет „gnome-panel“)

en: Grab a window instead of the entire screen
sr: Сними прозор уместо целог екрана

en: Group windows when _space is limited
sr: Групиши прозоре када је простор о_граничен

en: Hide Panel
sr: Сакриј панел

en: Hide application windows and show the desktop
sr: Сакриј прозоре програма и прикажи радну површину

en: Highlight launchers on mouseover
sr: Осветли покретаче при преласку мишем

en: Hour format
sr: Врста часовника

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
sr: Већ је покренут панел, 
    и зато завршавам.

en: Icon used for object's button
sr: Икона која се користи за дугме објекта

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr: Уколико је постављено, приказује се прозорче у којем се тражи одобрење корисника за уклањање панела.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sr: Уколико је постављено, фиока ће се сама затворити када корисник кликне покретач на њој.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sr: Уколико је постављено, покретач се осветљава када корисник пређе мишем преко њега.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr: Уколико је постављено, стрелице ће се сместити на дугмиће за скривање. Ова поставка је значајна једино ако је постављено enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr: Уколико је постављено, са сваке стране панела ће се приказати дугмићи којима се панел може померити на ивицу екрана, тако да само дугме остане приказано.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sr: Уколико је постављено, прикажи датум у часовнику, поред времена

en: If true, display seconds in time.
sr: Уколико је постављено, прикажи секунде у времену.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
sr: Уколико је постављено, прикажи универзално време (УТ).

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sr: Уколико је постављено, скривање и откривање овог панела ће бити анимирано уместо да се одигра тренутно.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
sr: Уколико је постављено, укључене су пречице са тастатуре за појединачни панел.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr: Уколико је постављено, прикажи облачић када се мишем пређе преко часовника.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr: Уколико је постављено, списак познатих програма у прозорчету за покретање програма је разгранат. Ово подешавање је значајно једино ако је постављено enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr: Уколико је постављено, приказује се списак познатих програма у прозорчету за покретање програма. Да ли је списак разгранат при приказивању прозорчета се подешава помоћу show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr: Уколико је постављено, слика за позадину ће бити ротирана када је панел усмерен усправно.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sr: Уколико је постављено, користи се custom_icon као изабрана икона за дугме. Уколико није постављено, занемарује се подешавање custom_icon. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „menu-object“ или „drawer-object“.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr: Уколико је постављено, анимација рибе ће бити ротирана када је панел усмерен усправно.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr: Уколико је постављено, слика ће бити увећана на висину (ако је водораван) панела тако да се сачува однос висине и ширине.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sr: Уколико је постављено, слика ће се развући тако да одговара димензијама панела. Неће се очувати однос висине и ширине слике.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sr: Уколико је постављено, подешавање menu_path се користи као путања из које се извлачи садржај менија. Уколико није постављено, занемарује се подешавање menu_path. Ово је значајно једино уколико је врста објекта „menu-object“.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr: Уколико је постављено, када показивач миша напусти површину панела, он се самосакрива у ћошак екрана. Померањем показивача у тај ћошак ће се поново приказати панел.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да принудно затвори програм уклањањем дугмета за принудно затварање.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да закључа свој екран, уклањањем ставки менија за закључавање екрана.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да се одјави, уклањањем ставки менија за одјаву.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити измене у мојим подешавањима панела. Појединачни програмчићи се могу засебно закључати. Панел је неопходно изнова покенути да би ово узело маха.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr: Уколико је постављено, панел ће заузети целу ширину екрана (висину ако се ради о усправном панелу). На овај начин се панел може поставити једино уз ивицу екрана. Уколико није постављено, панел ће бити таман толики да на њега може да стане свако програмче, покретач и дугме.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sr: Уколико је постављено, позиција објекта се посматра у односу на десну (или доњу уколико је усправан) ивицу панела.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sr: Уколико је постављено, корисник не може да премести програмче уколико претходно не ослободи објекат помоћу ставке „Одвежи“ из менија.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, списак прозора приказује прозоре са свих радних површина, а иначе само са текуће.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, измена радних површина приказује све радне површине, иначе приказује само тренутну.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
sr: Уколико је ово укључено, радне површине у програмчету ће приказивати имена радних површина, а иначе ће приказивати садржај радне површине.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се водоравна позиција и панел се центрира водоравно. Уколико се измени величина панела, остаће на истој позицији — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, водоравна позиција одређује место панела.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се усправна позиција и панел се центрира усправно. Уколико се измени величина панела, остаће на истој позицији — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, усправна позиција одређује место панела.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr: Уколико је ово укључено, када приказујете умањени прозор, пребаци га на текућу радну површину. Иначе, пребацује на његову матичну радну површину.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sr: Уколико је постављено, приказују се кратка упутства за објекте на панелу.

en: Image Background Details
sr: Детаљи слике за позадину

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr: Када се користи Ксинерама, можете имати панеле на сваком екрану. Овај кључ одређује текући екран на којем се приказује панел.

en: Incomplete '%s' background type received
sr: Непотпуна врста позадине: „%s“

en: Incomplete '%s' background type received: %s
sr: Примљена непотпуна врста позадине „%s“: %s

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
sr: Недовољно меморије за снимање екрана.
    Ослободите нешто меморије и пробајте поново.

en: Internet time
sr: Интернет време

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr: Позиција је дата у односу на доњу/десну ивицу

en: Key %s is not set, can't load launcher
sr: Кључ „%s“ није постављен, не могу учитати покретач

en: Large
sr: Велики

en: Launcher Properties
sr: Поставке покретача

en: Launcher from menu
sr: Покретач из менија

en: Launcher location
sr: Позиција покретача

en: Launcher...
sr: Покретач...

en: Left
sr: Лево

en: Left Centered Panel
sr: Центрирани панел лево

en: Left Edge Panel
sr: Ивични панел лево

en: Left Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел лево

en: Left Floating Panel
sr: Плутајући панел лево

en: Lock
sr: Закључај

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Lock screen
sr: Закључај екран

en: Lock the object to the panel
sr: Привежи објекат за панел

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
sr: Закључајте екран како бисте могли да се привремено удаљите од рачунара

en: Lock the screen so you can temporarily leave your computer
sr: Закључај екран како бисте могли да се привремено удаљите од рачунара

en: Log Out
sr: Одјава

en: Log out of GNOME
sr: Напуштање Гнома

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
sr: Одјавите се да бисте се пријавили као неки други корисник, или да искључите ваш рачунар.

en: M_inimum size:
sr: Нај_мања величина:

en: Ma_ximum size:
sr: Нај_већа величина:

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Maximum window list size
sr: Највећа величина списка прозора

en: Medium
sr: Средње

en: Menu
sr: Мени

en: Menu Bar
sr: Линија менија

en: Menu content path
sr: Путања садржаја менија

en: Minimum window list size
sr: Најмања величина списка прозора

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr: Пребаци умањене прозоре на тренутну радну површину при приказу

en: Name to identify panel
sr: Име којим се распознаје овај панел

en: No 'Exec' or 'URL' field in entry
sr: Нема „Exec“ нити „URL“ поља у уносу

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr: URI адреса није наведена у датотеци покретача са панела

en: No Windows Open
sr: Нема отворених прозора

en: Not enough room to write file %s
sr: Недовољно места за упис датотеке „%s“

en: Notification Area
sr: Обавештајна зона

en: Notification Area Factory
sr: Фабрика за Обавештајну зону

en: Number of _workspaces:
sr: _Број радних површина:

en: Object's position on the panel
sr: Позиција објекта на панелу

en: Open URL: %s
sr: Отвори адресу: %s

en: Orientation:
sr: Усмерење:

en: Panel
sr: Панел

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
sr: Панел „%s“ је подешен да се приказује на екрану %d који тренутно није доступан. Не учитавам овај панел.

en: Panel ID list
sr: Списак ИБ-а панела

en: Panel Notification Area
sr: Обавештајна зона панела

en: Panel Preferences
sr: Поставке панела

en: Panel Properties
sr: Особине панела

en: Panel applet ID list
sr: Списак ИБ-а програмчета на панелу

en: Panel attached to drawer
sr: Панел припојен овој фиоци

en: Panel autohide delay
sr: Време сакривања панела

en: Panel autounhide delay
sr: Време откривања панела

en: Panel object ID list
sr: Списак ИБ-а објеката на панелу

en: Panel object type
sr: Врста објекта на панелу

en: Panel orientation
sr: Усмерење панела

en: Panel size
sr: Величина панела

en: Pause per frame
sr: Пауза по кадру

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Popup panel menu keybinding
sr: Пречица за приручни мени панела

en: Prefs Dir:
sr: Поставке:

en: Properties
sr: Особине

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Заштитите ваш рачунар од неовлашћене употребе

en: Put into run dialog
sr: Постави као наредбу

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
sr: Опсег који означава које су величине прихватљиве за програмче

en: Recent Documents
sr: Скорашњи документи

en: Remove this item
sr: Уклони ову ставку

en: Restart _Screensaver Daemon
sr: Изнова покрени услугу _чувања екрана

en: Restore to current _workspace
sr: Прикажи на _текућој радној површини

en: Restore to na_tive workspace
sr: Прикажи на _матичној радној површини

en: Right
sr: Десно

en: Right Centered Panel
sr: Центрирани панел десно

en: Right Edge Panel
sr: Ивични панел десно

en: Right Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел десно

en: Right Floating Panel
sr: Плутајући панел десно

en: Rotate image on vertical panels
sr: Ротирај слику на вертикалним панелима

en: Rotate image when panel is _vertical
sr: Ротирај слику ако је панел _усправан

en: Rotate on vertical panels
sr: Ротирај на вертикалним панелима

en: Rows in workspace switcher
sr: Број редова у измени радних површина

en: Run
sr: Покрени

en: Run Application
sr: Покрени програм

en: Run Application...
sr: Покрени програм...

en: Run a command
sr: Покрени наредбу

en: Run an Application by entering a command
sr: Покрените програм уносом наредбе

en: Run in _terminal
sr: Изврши у _терминалу

en: Run with _file...
sr: Покрени уз _датотеку...

en: S_tyle:
sr: Врс_та:

en: Save Screenshot
sr: Сачувај снимак екрана

en: Save screenshot to _desktop
sr: Постави снимак екрана на _радну површину

en: Save screenshot to _file:
sr: Сачувај снимак екрана у _датотеку:

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
sr: Постави снимак екрана на веб страницу (сними у ~/public__html)

en: Screenshot
sr: Снимак екрана

en: Screenshot-%d.png
sr: snimak-ekrana-%d.png

en: Screenshot-%s-%d.png
sr: snimak-ekrana-%s-%d.png

en: Screenshot-%s.png
sr: snimak-ekrana-%s.png

en: Screenshot.png
sr: snimak-ekrana.png

en: Search
sr: Тражи

en: Search for Files
sr: Потражи датотеке

en: Search for Files...
sr: Тражите датотеке...

en: Select an application to view its description.
sr: Изаберите програм да видите његов опис.

en: Select preferences for all your panels
sr: Изабери поставке за све панеле

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr: Означите ову кућицу да бисте покренули наредбу у терминалу.

en: Sh_ow windows from current workspace
sr: Прикажи прозоре са т_екуће радне површине

en: Show Desktop
sr: Прикажи радну површину

en: Show Desktop Button
sr: Дугме за приказивање радне површине

en: Show _all workspaces in:
sr: Прикажи _све радне површине у:

en: Show _date
sr: Прикажи _датум

en: Show _only the current workspace
sr: Прикажи само _текућу радну површину

en: Show _seconds
sr: Прикажи _секунде

en: Show date in clock
sr: Прикажи датум у часовнику

en: Show date in tooltip
sr: Прикажи датум у облачићу

en: Show hide _buttons
sr: Прикажи дугмиће за _скривање

en: Show list of known _applications
sr: Прикажи списак познатих про_грама

en: Show time with seconds
sr: Прикажи време са секундама

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Пр_икажи прозоре са свих радних површина

en: Show windows from all workspaces
sr: Прикажи прозоре са свих радних површина

en: Show workspace _names in switcher
sr: Прикажи _имена радних површина у пребацивачу

en: Size
sr: Величина

en: Size:
sr: Величина:

en: Slow
sr: Споро

en: Small
sr: Мали

en: Solaris
sr: Соларис

en: Solid c_olor
sr: Пуна б_оја

en: Some of these properties are locked down
sr: Неке од ових особина су закључане

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sr: Поставља боју позадине панела у облику #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује датотеку која се користи као слика за позадину. Ако је слика полупровидна, онда ће се укомпоновати са позадинском сликом радне површине.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач уђе на површ панела пре откривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач напусти површ панела пре скривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико је тачака видљиво када је панел сакривен у ћошку. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује провидност позадинске боје. Уколико је боја провидна (вредност мања од 65535), боје ће се укомпоновати са позадинском сликом радне површине.

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
sr: Наведите ГКонф путању на коју треба сместити поставке за програмче

en: Specify a profile name to load
sr: Наведите име профила који учитавате

en: Specify an applet IID to load
sr: Наведите IID програмчета за учитавање

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sr: Наведите почетно усмерење програмчета (горе, доле, лево или десно)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sr: Наведите почетну величину програмчета (веома мало, средње, велико, итд.)

en: St_retch
sr: _Развучено

en: Stretch image to panel
sr: Развуци слику на панелу

en: SuSE Linux
sr: СуСЕ Линукс

en: SuSE Menu
sr: СуСЕ мени

en: Switch between open windows
sr: Следећи отворени прозор

en: Switch between workspaces
sr: Следећа радна површина

en: Take Screenshot...
sr: Снимак екрана...

en: Take a screenshot of your desktop
sr: Сачувајте снимак екрана ваше радне површине

en: Take screenshot
sr: Снимак екрана

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sr: Сними екран након одређеног времена (у секундама)

en: Take window screenshot
sr: Снимак прозора

en: Tasks
sr: Задужења

en: Test Bonobo Applet
sr: Испробај Бонобо програмче

en: Test Bonobo Applet Factory
sr: Испробај фабрику Бонобо програмчића

en: The "%s" applet appears to have died unexpectedly.
    
    Do you want to reload this applet?
sr: Чини се да је програмче „%s“ неочекивано угашено.
    
    Поново учитати ово програмче?

en: The Applet's containing Panel is locked down
sr: Панел који садржи програмче је привезан

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
sr: Програмче садржи и боју или слику позадине панела

en: The Applet's containing Panel's orientation
sr: Програмче садржи и оријентацију панела

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
sr: Програмче садржи и величину панела у тачкама

en: The Applet's flags
sr: Особине програмчета

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
sr: Бонобо ID имплементације програмчета — нпр. „OAFIID:GNOME_ClockApplet“. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „bonobo-applet“.

en: The Clock displays the current time and date
sr: Часовник приказује тренутно време и датум

en: The GNOME Panel
sr: Гном панел

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
sr: Списак прозора приказује списак свих прозора и омогућава да их прегледате.

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
sr: Избор прозора приказује списак свих прозора и омогућава да их прегледате.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sr: Измена радне површине приказује мање издање ваших радних површина што вам омогућава да уредите ваше прозоре.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sr: Врста акције коју ово дугме представља. Могуће вредности су „lock“, „logout“, „run“, „search“ и „screenshot“. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „action-applet“.

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
sr: Подразумевани програм за ову врсту датотека не прихвата мрежне адресе

en: The fish's animation pixmap
sr: Сличица за анимацију рибе

en: The fish's name
sr: Име рибе

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr: Висина (ширина за усправне панеле) панела. У току рада ће панел одредити најмању величину на основу величине фонта и осталих показатеља. Највећа величина је утврђена на четвртину висине (ширине) екрана.

en: The icon of the command to be run.
sr: Икона наредбе коју треба извршити.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sr: Идентификатор панела који је везан за ову фиоку. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „drawer-object“.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr: Идентификатор панела првог нивоа који садржи овај објекат.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr: Место .desktop датотеке која описује овај покретач. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „launcher-object“.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sr: Место датотеке са сликом која се користи као икона за дугме овог објекта. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „drawer-object“ или „menu-object“, а постављено је use_custom_icon.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на водоравној оси. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вредност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на усправној оси. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вредност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr: Усмерење панела. Постоје четири дозвољене вредности: „top“, „bottom“, „left“ и „right“. При раширеном приказивању, ова вредност означава уз коју ивицу се поставља панел. При нераширеном приказивању, разлика између „top“ и „bottom“ је мање значајна — оба означавају да се ради о водоравном панелу — али ипак даје и наговештај како неки објекти на панелу треба да се понашају. На пример, на „top“ панелу ће се менији приказивати испод панела, док ће се на „bottom“ панелу менији приказивати изнад панела.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr: Овај панел је наишао на неприлику при учитавању „%s“.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sr: Путања из које се извлачи садржај менија. Ово подешавање је значајно једино ако је постављено use_menu_path, а врста објекта је „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr: Позиција овог објекта на панелу. Наводи се као број тачака у односу на леву (или горњу ако је усправан) ивицу панела.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr: Брзина којом се одвијају анимације. Постоје три могуће вредности: „slow“, „medium“ и „fast“. Ова поставка је значајна једино каде је enable_animations постављено.

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
sr: Администратор система је онемогућио
    измене поставки панела

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sr: Текст који се приказује у облачићу за ову фиоку или мени. Ово подешавање је значајно једино ако је кључ object_type постављен на врсту објекта „drawer-object“ или „menu-object“.

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
sr: Врста овог објекта на панелу. Постоји више дозвољених вредности — „drawer-object“, „menu-object“, „launcher-object“, „bonobo-applet“, „action-applet“ и „menu-bar“.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Употреба овог кључа је превазиђена у Гному 2.6 у корист кључа „format“. Шема је задржана зарад сагласности са старијим издањима.

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
sr: Директоријум корисника у којем треба сачувати снимке екрана како би се појавили на вебу.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
sr: Потребно је променити воду!
    (Види бре који је датум)

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
sr: Дошло је до неприлика при пријављивању панела са bonobo-activation сервером.
    Код грешке је „%d“.
    Панел се сада затвара.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: 
    %s

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: %s

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
sr: Ово дугме омогућава да прикријете све прозоре и видите радну површину.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr: Ово је људима разумљиво име које можете користити за распознавање панела. Његова једина сврха је да служи као наслов прозора панела што може помоћи при бирању панела.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr: Овај кључ одређује колико редова (за хоризонталан распоред) или колона (за вертикалан распоред) ће приказивати измена радних површина. Овај кључ има значаја једино ако је кључ display_all_workspaces постављен.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr: Овај кључ наводи наредбу за извршење по клику на рибу.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr: Овај кључ наводи име датотеке са сликом која се користи за анимацију рибе, дату у односу на директоријум са сликама.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
sr: Овај кључ наводи облик часовника који се користи у програмчету када је облик постављен на „custom“. Можете користити ознаке које разуме strftime() ради добијања жељеног облика.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display internet time. The internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sr: Овај кључ наводи облик часа који користи програмче са часовником. Дозвољене вредности су „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“ и „custom“. Уколико је постављено на „internet“, сат ће приказивати Интернет време. Систем Интернет времена дели дан на 1.000 „откуцаја“. У овом систему нема временских зона, па је време исто у целом свету. Уколико је постављено на „unix“, сат ће приказивати протекло време у секундама од Епохе, тј. 1. јануара 1970. Ако је постављено на „custom“, сат ће приказивати време у складу са обликом наведеним у кључу custom_format.

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
sr: Ова вредност представља највећу ширину коју захтева списак прозора. Поставка највеће ширине је корисна за ограничавање величине списка прозора у великим панелима као што су ивични, где списак може заузети сво расположиво место.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
sr: Овај кључ наводи најмању величину коју захтева списак прозора.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sr: Овај кључ наводи број кадрова у анимацији рибе.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr: Овај кључ наводи трајање сваког кадра у секундама.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
sr: Овај кључ наводи програм који се користи за подешавање времена.

en: This launch icon does not specify a url to show.
sr: Овај покретач не наводи адресу коју треба приказати.

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
sr: Овај програм је задужен за покретање других програма и уметање малих програмчета у њих саме.

en: Time configuration tool
sr: Алат за подешавање времена

en: Tool to switch between windows
sr: Алат за пребацивање између прозора

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sr: Приказује се облачић за фиоку или мени

en: Top
sr: Горе

en: Top Centered Panel
sr: Центрирани панел у врху

en: Top Edge Panel
sr: Ивични панел у врху

en: Top Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел у врху

en: Top Floating Panel
sr: Плутајући панел у врху

en: Toplevel panel containing object
sr: Панел првог нивоа који садржи овај објекат

en: UNIX time
sr: UNIX време

en: Un_lock
sr: Одв_ежи

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sr: Не могу да направим податке о PNG-у.
    Вероватно имате неодговарајуће издање libpng-а на вашем систему

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
sr: Не могу да направим датотеку:
    „%s“
    Проверите овлашћења и дозволе за текући директоријум

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да извршим „%s“
    
    Детаљи: %s

en: Unable to get the name of the command to execute
sr: Не могу да сазнам име наредбе коју треба извршити

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sr: Не могу да иницијализујем PNG структуру.
    Вероватно имате неодговарајуће издање libpng-а на вашем систему

en: Unable to load panel stock icon '%s'
sr: Не могу учитати испоручену икону „%s“ за панел

en: Unable to locate the command to execute
sr: Не могу да пронађем наредбу коју треба извршити

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
sr: Не могу добити AppletShell спрегу од контроле

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ за покретач са панела %s%s

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sr: Не могу да поставим PNG податке.
    Вероватно имате неодговарајуће издање libpng-а на вашем систему

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
sr: Не могу да снимим екран текуће радне површине.

en: Unknown Window
sr: Непознати прозор

en: Unknown background type received
sr: Примљена непозната врста позадине

en: Use UNIX time
sr: Користи UNIX време

en: Use UTC
sr: Користи УТ

en: Use _UTC
sr: Користи _УТ

en: Use custom icon for object's button
sr: Користи икону по избору за дугме објекта

en: Use custom path for menu contents
sr: Користи путању по избору за садржај менија

en: Use internet time
sr: Користи Интернет време

en: Utility
sr: Алати

en: Visible pixels when hidden
sr: Број видљивих тачака када је сакривен

en: Wanda Factory
sr: Ванда Фабрика

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Упозорење: Наредба се може чинити заправо корисном.
    Како је ово бескорисно програмче, можда не желите да ово урадите.
    Ми не препоручујемо да „%s“ користите за било шта што би ово програмче учинило „практичним“ или корисним.

en: Web directory
sr: Веб директоријум

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
sr: Када се панел уклони, панел и његове поставке се 
    неповратно губе. Сигурно желите да уклоните панел?

en: When to group windows
sr: Када груписати прозоре

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sr: Које је врсте позадина овог панела. Постоје три дозвољене вредности: „gtk“ — користи се уобичајена позадина за Гтк+ елементе; „color“ — користи се постављена боја за позадину; или „image“ — изабрана слика се користи за позадину.

en: Will run command: '%s'
sr: Извршићу наредбу: „%s“

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Window List Preferences
sr: Поставке Списка прозора

en: Window Navigation Applet Factory
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Window Selector
sr: Избор прозора

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sr: У систему са више екрана, можете имати панеле на сваком од екрана. Овај кључ одређује текући екран на ком се приказује панел.

en: Workspace Names
sr: Имена радних површина

en: Workspace Switcher
sr: Измена радних површина

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Поставке Измене радних површина

en: Workspace na_mes:
sr: И_мена радних површина:

en: X Large
sr: Огромни

en: X Small
sr: Мајушни

en: X co-ordinate of panel
sr: Водоравна координата панела

en: X screen where the panel is displayed
sr: Икс екран на којем је приказан панел

en: XX Large
sr: Гигантски

en: XX Small
sr: Патуљасти

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr: Ксинерама екран на којем је приказан панел

en: Y co-ordinate of panel
sr: Усправна координата панела

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
sr: Не можете направити нови покретач на овом месту пошто је овде снимање забрањено.

en: You cannot remove your last panel.
sr: Не можете уклонити једини преостали панел.

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
sr: Немате инсталиран програм „fortune“, или нисте навели програм за покретање.
    
    Проверите прозорче за особине рибе.

en: You have to specify a name.
sr: Морате навести име.

en: You have to specify a valid URL or command.
sr: Морате навести исправну адресу (URL) или наредбу.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr: Ваш управник прозорима не подржава приказивање радне површине, или не користите управника прозора.

en: _About Panels
sr: _О панелима

en: _About...
sr: _О програму...

en: _Activate Screensaver
sr: _Покрени чување екрана

en: _Add to Panel
sr: _Додај на панел

en: _Always group windows
sr: _Увек групиши прозоре

en: _Autohide
sr: _Самоскривање

en: _Delete This Panel
sr: _Уклони овај панел

en: _Delete This Panel...
sr: _Уклони овај панел...

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Force quit
sr: _Обавезно угаси

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Icon:
sr: _Икона:

en: _Kill Screensaver Daemon
sr: _Угаси услугу чувања екрана

en: _Lock
sr: Прив_ежи

en: _Lock Screen
sr: _Закључај екран

en: _Move
sr: Пре_мести

en: _Name of fish:
sr: _Име рибе:

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Never group windows
sr: _Никад не групиши прозоре

en: _New Panel
sr: _Нови панел

en: _None (use system theme)
sr: _Ништа (користи системску тему)

en: _Orientation:
sr: Ус_мерење:

en: _Pause per frame:
sr: _Пауза по кадру:

en: _Preferences...
sr: По_ставке...

en: _Properties
sr: Осо_бине

en: _Remove From Panel
sr: _Уклони са панела

en: _Rotate on vertical panels
sr: _Ротирај на вертикалним панелима

en: _Run
sr: Пок_рени

en: _Scale
sr: _Увећај

en: _Size:
sr: _Величина:

en: _Tile
sr: _Поплочај

en: _Total frames in animation:
sr: _Укупно кадрова у анимацији:

en: columns
sr: колоне

en: file not found
sr: датотека није нађена

en: frames
sr: кадрова

en: none
sr: ниједан

en: pixels
sr: тачака

en: query returned exception %s
sr: испитај враћену грешку „%s“

en: rows
sr: реда

en: seconds
sr: секунди
