gnome-utils - en to sr translation catalogue (362 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
sr: 
    ... Превише грешака за приказ ...

en: %B %e
sr: %e. %B

en: %B %e %X
sr: %e. %B, %X

en: %d File Found | %d Files Found
sr[0]: Нађена је %d датотека
sr[1]: Нађене су %d датотеке
sr[2]: Нађено је %d датотека

en: %d file found | %d files found
sr[0]: Нађена је %d датотека
sr[1]: Нађене су %d датотеке
sr[2]: Нађено је %d датотека

en: %ld byte | %ld bytes
sr[0]: %ld бајт
sr[1]: %ld бајта
sr[2]: %ld бајтова

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sr: %d.%m.%y. %-H:%M

en: %s could not be opened.
sr: Не могу да отворим %s.

en: %s is not a regular file.
sr: %s није обична датотека.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
sr: %s не може читати корисник. Покрените програм као root корисник или замолите администратора система да промени овлашћења за датотеку.

en: %s not a log file.
sr: %s није датотека дневника.

en: (stopped)
sr: (заустављен)

en: /dev/floppy/0 or /dev/fd0
sr: /dev/floppy/0 или /dev/fd0

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
sr: 0 за брзо форматирање, 1 за обично (укључује и форматирање ниског нивоа) и напослетку 2 за детаљно (додаје претрагу лоших блокова).

en: <No log loaded>
sr: <дневник није учитан>

en: <empty>
sr: <празно>

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
sr: <small><b>Примедба</b>: Алат mbadblocks није инсталиран на овом систему. Да би се извршило детаљно ДОС (fat) форматирање он се мора претходно инсталирати.</small>

en: <span weight="bold">Filesystem Settings</span>
sr: <span weight="bold">Подешавања система датотека</span>

en: <span weight="bold">Formatting Mode</span>
sr: <span weight="bold">Начин форматирања</span>

en: <span weight="bold">Physical Settings</span>
sr: <span weight="bold">Физичка подешавања</span>

en: A client for the MIT dictionary server.
sr: Клијент за сервер речника са МИТ-а.

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
sr: Дошло је до озбиљне грешке. Молим проверите да ли су ваши сервер и порт у реду. За вашу референцу предефинисани сервер је dict.org а порт 2628

en: A system log viewer for GNOME.
sr: Преглед системског дневника Гнома.

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
sr: САМО ЗА НАПРЕДНЕ КОРИСНИКЕ — подразумеван апарат за FAT форматирања

en: A_vailable options:
sr: Доступне _опције:

en: Abnormal child process termination.
sr: Ненормалан завршетак позваног процеса.

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
sr: Ненормалан завршетак позваног процеса mbadblocks.

en: Ac_tions...
sr: Ак_ције...

en: Accessories
sr: Допунски програми

en: Action Database
sr: База података са акцијама

en: Action that will be executed if all previous regexps. are matched. This is executed by a system command: system (action).
sr: Акција која се извршава када се поклопе сви претходни регуларни изрази. Ово се извршава системском наредбом: system(акција).

en: Actions
sr: Акције

en: Add an action
sr: Додај акцију

en: Add logs to monitor
sr: Додајте дневнике за праћење

en: Alert Buttons
sr: Дугмад упозорења

en: Alert Type
sr: Врста упозорења

en: April
sr: април

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
sr[0]: Да ли сте сигурни да желите да отворите %d документ?
sr[1]: Да ли сте сигурни да желите да отворите %d документа?
sr[2]: Да ли сте сигурни да желите да отворите %d докумената?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
sr[0]: Сигурно желите да отворите %d директоријум?
sr[1]: Сигурно желите да отворите %d директоријума?
sr[2]: Сигурно желите да отворите %d директоријума?

en: August
sr: август

en: Automatically start a search
sr: Сам започни претрагу

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
sr: Лоши подаци на цилиндру %d.  Настављам...

en: Browse
sr: Прегледај

en: Calendar
sr: Календар

en: Can't write to actions database!
sr: Не могу да пишем у базу података са акцијама!

en: Cannot connect to server
sr: Не могу да се повежем на сервер

en: Cannot initialize bonobo.
sr: Не могу да покренем бонобо.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
sr: Не могу да отворим базу података са акцијама <%s>! Отварање неуспешно.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
sr: Не могу да отворим базу података са описима <%s>! Отварање неуспешно.

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
sr: Не могу да отворим базу података регуларних израза <%s>! Отварање неуспешно.

en: Check Spelling
sr: Провери правопис

en: Check _Spelling
sr: Провери пра_вопис

en: Check word spelling
sr: Провери да ли су речи добро написане

en: Checking for bad blocks...
sr: Проверавам да нема лоших блокова...

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
sr: Тражим лоше блокове... (ово може да потраје)

en: Checking for bad blocks... Done
sr: Тражим лоше блокове... Готово

en: Click to Remove the '%s' Rule
sr: Кликните да уклоните правило „%s“

en: Click to Start the search
sr: Кликните да започнете претрагу

en: Click to Stop the search
sr: Кликните да зауставите претрагу

en: Click to do the spell check
sr: Кликните да проверите правопис

en: Clos_e All
sr: Зат_вори Све

en: Close all Log files
sr: Затвори све дневнике

en: Collapse all the rows
sr: Скупи све редове

en: Contains the _text
sr: Сад_ржи текст

en: Could not delete "%s".
sr: Не могу да обришем „%s“.

en: Could not determine current floppy geometry.
sr: Не могу одредити текуће податке о дискети.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
sr: Не могу да прикажем помоћ за форматирање дискета.
    %s

en: Could not move "%s" to the trash.
sr: Не могу да бацим „%s“ у смеће.

en: Could not move "%s" to trash.
sr: Не могу да бацим „%s“ у смеће.

en: Could not open document "%s".
sr: Не могу да отворим документ „%s“.

en: Could not open folder "%s".
sr: Не могу да отворим директоријум „%s“

en: Could not open help document.
sr: Не могу да отворим документ помоћи.

en: Could not save "%s" document to "%s".
sr: Не могу да сачувам документ „%s“ у „%s“.

en: Could not save document.
sr: Не могу да сачувам документ.

en: Currently _monitored logs:
sr: Тренутно _праћени дневници:

en: DEVICE
sr: УРЕЂАЈ

en: DOS (FAT)
sr: ДОС (FAT)

en: D_efault strategy:
sr: П_одразумевана стратегија:

en: Database
sr: База података

en: Database Name
sr: Име базе података

en: Date
sr: Датум

en: Date Modified
sr: Датум и време измене

en: Date modified more than (da_ys)
sr: Промењено пре _више од (дана)

en: Date:
sr: Датум:

en: De_fault Server
sr: Подра_зумевани сервер

en: December
sr: децембар

en: Def_ault Port
sr: Подр_азумевани порт

en: Default Strategy
sr: Подразумевана стратегија

en: Default filesystem type
sr: Уобичајена врста система датотека

en: Default formatting mode
sr: Уобичајен начин форматирања

en: Deleting "%s" failed: %s.
sr: Неуспешно брисање „%s“: %s.

en: Description of this entry.
sr: Опис овог уноса.

en: Description:
sr: Опис:

en: Dictionary
sr: Речник

en: Dictionary Lookup
sr: Претрага речника

en: Dictionary Preferences
sr: Поставке речника

en: Dictionary server
sr: Сервер речника

en: Do you want to delete "%s" permanently?
sr: Да ли желите да трајно уклоните „%s“?

en: Double Density 3.5" (720KB)
sr: Двострука густина 3,5" (720KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
sr: Двострука густина 5,25" (360KB)

en: Edit Action
sr: Уреди акцију

en: Edit an action
sr: Уредите акцију

en: Enter a Word or select one from the list below
sr: Унесите реч или изаберите неку из доњег списка

en: Enter a value for search rule
sr: Унесите вредност за правило претраге

en: Enter a word to know the spelling
sr: Унесите реч за проверу како је написана

en: Enter the Port Number
sr: Унесите број порта

en: Enter the Server Name
sr: Унесите име сервера

en: Enter the file name you want to search
sr: Унесите име датотеке коју желите пронаћи

en: Enter the folder name where you want to start the search
sr: Унесите име директоријума од којег желите почети претрагу

en: Entry Detail
sr: Детаљи уноса

en: Entry changed called for a non entry option!
sr: Позвана је промена уноса за опцију која се не тиче уноса!

en: Error closing device %s
sr: Грешка при затварању уређаја %s

en: Error during completion of formatting
sr: Грешка приликом завршавања форматирања

en: Error formatting track #%d
sr: Грешка при форматирању стазе #%d

en: Error invoking query: %s
sr: Грешка приликом упита: %s

en: Error parsing actions data base
sr: Грешка приликом учитавања базе података са акцијама

en: Error parsing the search command.
sr: Грешка приликом обраде наредбе за претрагу.

en: Error running the search command.
sr: Грешка приликом покретања наредбе за претрагу.

en: Error while checking the bad blocks.
sr: Грешка приликом испитивања лоших блокова.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
sr: Грешка приликом образовања јединственог имена за датотеку са списком лоших блокова.

en: Error while executing specified action
sr: Грешка приликом извођења одређене акције

en: Error while filling the bad blocks list file.
sr: Грешка приликом попуњавања датотеке са списком лоших блокова.

en: Error while searching for files.
sr: Грешка приликом тражења датотека.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
sr: Грешка приликом покретања наредбе (%s): %s.

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
sr: Грешка приликом покретања наредбе mbadblocks: %s.

en: Error: [%s]
sr: Грешка: [%s]

en: Expands or collapses a list of search options.
sr: Разгранава или скупља списак опција претраге.

en: Failed to open device %s for badblock checking
sr: Неуспех при отварању уређаја %s ради тражења лоших блокова

en: February
sr: фебруар

en: File already opened
sr: Датотека ја већ отворена

en: File is empty
sr: Датотека је празна

en: File system _type:
sr: Врста _система датотека:

en: Find
sr: Пронађи

en: Floppy Formatter
sr: Форматирање дискета

en: Floppy _density:
sr: Густина _дискете:

en: Floppy de_vice:
sr: Дискетни _уређај:

en: Floppy formatted successfully.
sr: Дискета успешно форматирана.

en: Floppy formatting cancelled.
sr: Форматирање дискете је отказано.

en: Folder
sr: Директоријум

en: Follow symbolic links
sr: Прати симболичке везе

en: Format Floppy Disks
sr: Форматирајте дискете

en: Format Progress
sr: Ток форматирања

en: Formatting the disk...
sr: Форматирам диск...

en: Formatting the disk... Done
sr: Форматирам диск... Готово

en: GConf error:
      %s
sr: Гконф грешка:
      %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
sr: Општа грешка приликом приступања дискетном уређају %s.
    
    Ко̂д грешке %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
sr: Општа грешка приликом приступања дискетном уређају %s.
    
    Ко̂д грешке %s:%d

en: High Density 3.5" (1.44MB)
sr: Велика густина 3,5" (1.44MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
sr: Велика густина 5,25" (1.2MB)

en: Host Name
sr: Име рачунара

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
sr: Не знам шта је ово, али је јако погрешно.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sr: Уколико замените постојећу датотеку, њен садржај ће бити преснимљен.

en: Image/label border
sr: Ивица слике/ознаке

en: Include other filesystems
sr: Претражуј и остале системе датотека

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
sr: Недовољна овлашћења за отварање дискетне јединице %s.

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
sr: Унутрашња грешка: не могу да идем на исправан положај.

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
sr: Унутрашња грешка: чудна вредност (%ld) у do_test

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sr: Предата је неисправна опција аргументу наредбе „sortby“.

en: January
sr: јануар

en: July
sr: јул

en: June
sr: јун

en: Last Date:
sr: Крајњи датум:

en: Last Modified:
sr: Последња промена:

en: Linux Native (ext2)
sr: Природни за Линукс (ext2)

en: Log Information
sr: Подаци о дневнику

en: Log Line Details
sr: Детаљи реда из дневника

en: Log file to open up on startup
sr: Датотека дневника коју треба отворити приликом покретања

en: Look Up for a Word
sr: Потражи реч

en: Look in Folder Entry
sr: Унос за „тражите у директоријуму“

en: Looking up word...
sr: Тражи реч...

en: Lookup done
sr: Претрага завршена

en: Lookup word in dictionary
sr: Пронађи реч у речнику

en: Lookup words in an online dictionary
sr: Пронађи речи у речнику који је на мрежи

en: Making filesystem on disk...
sr: Правим систем датотека на диску...

en: Making filesystem on disk... Done
sr: Правим систем датотека на диску... Готово

en: March
sr: март

en: May
sr: мај

en: Message
sr: Порука

en: Message:
sr: Порука:

en: Mo_ve to Trash
sr: Ба_ци у смеће

en: Modified:
sr: Промењено:

en: Monitor Logs
sr: Прати дневнике

en: Monitor Options
sr: Опције праћења

en: Monitoring Logs...
sr: Прати дневнике...

en: Moving "%s" failed: %s.
sr: Неуспешно премештање „%s“: %s.

en: Na_me does not contain
sr: И_ме не садржи

en: Name
sr: Име

en: Name Contains Entry
sr: Унос за „име садржи“

en: Name matches regular e_xpression
sr: Име одговара регуларном и_зразу

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
sr: Нису инсталирани ни mke2fs ни mkdosfs/mformat програми. Без неког од њих се дискета не може форматирати.

en: No Files Found
sr: Ниједна датотека није нађена

en: No files found
sr: Ниједна датотека није нађена

en: No log files to open
sr: Нема дневника који би могао да отвори

en: No matches found
sr: Ништа није нађено

en: Not enough memory!
sr: Недовољно меморије!

en: November
sr: новембар

en: Number of Lines:
sr: Број редова:

en: O_pen Folder
sr: О_твори директоријум

en: October
sr: октобар

en: Open new logfile
sr: Отворите нови дневник

en: Owned by _group
sr: Власништво _групе

en: Owned by _user
sr: Власништво _корисника

en: Owner is unrecognized
sr: Власник је непрепознатљив

en: Port
sr: Порт

en: Port Entry
sr: Унос порта

en: Port used to connect to server
sr: Порт који се користи за повезивање на сервер

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sr: Проблем читања цилиндра %d, очекивах %d, прочитах %d

en: Process
sr: Процес

en: Process:
sr: Процес:

en: Properties
sr: Особине

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sr: Грешка читања:
    Проблем читања цилиндра %d, очекивах %d, прочитах %d

en: ReadLogStats: out of memory
sr: ReadLogStats: понестало меморије

en: Regular expression that will match process part of message.
sr: Регуларни израз са којим се поклапа део поруке са процесом.

en: Regular expression that will match the log name.
sr: Регуларни израз са којим се поклапа име дневника.

en: Regular expression that will match the message.
sr: Регуларни израз са којим се поклапа порука.

en: Remove an action
sr: Уклоните акцију

en: Remove logs from monitor
sr: Уклоните дневнике из праћења

en: Reset port to default
sr: Врати порт на подразумевани

en: Reset server to default
sr: Врати сервер на подразумевани

en: S_earch results:
sr: Р_езултати претраге:

en: S_ize at least (kilobytes)
sr: Величина нај_мање (килобајта)

en: S_witch Log
sr: Пром_ени дневник

en: Save Search Results As...
sr: Сачувај резултате претраге као...

en: Search Rule Value Entry
sr: Унос вредности за правило претраге

en: Search Rules Menu
sr: Мени правила претраге

en: Search Strategy
sr: Начин тражења

en: Search _results:
sr: _Резултати претраге:

en: Search all databases
sr: Прeтражи све базе података

en: Search for Files
sr: Потражи датотеке

en: Search s_trategy:
sr: С_тратегија претраживања:

en: Search your disk for files
sr: Потражите датотеке на вашем диску

en: Searching...
sr: Тражим...

en: Select a search rule from the menu
sr: Изаберите правило претраге из менија

en: Select the '%s' constraint
sr: Изабери ограничење „%s“

en: September
sr: септембар

en: Server
sr: Сервер

en: Server Entry
sr: Унос сервера

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sr: Користи опадајући поредак, уобичајено је растући

en: Set the text of 'Look in folder'
sr: Постави текст за „тражи у директоријуму“

en: Set the text of 'Name contains'
sr: Постави текст за „име садржи“

en: Show Calendar Log
sr: Прикажи дневник календара

en: Show Entry Detail
sr: Прикажи детаљно унос

en: Show Log Properties
sr: Прикажи особине дневника

en: Show hidden and backup files
sr: Прикажи сакривене и резервне датотеке

en: Show more _options
sr: Прикажи додатне _опције

en: Show more options
sr: Прикажи још опција

en: Si_ze at most (kilobytes)
sr: Величина на_јвише (килобајта)

en: Size
sr: Величина

en: Size:
sr: Величина:

en: Smart _lookup
sr: Паметна пр_етрага

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sr: Поређај датотеке према неком од следећих: по имену, директоријуму, величини, врсти, или датуму

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sr: Одређује датотеку дневника која се отвара приликом покретања. Подразумевана је или /var/adm/messages или /var/log/messages, зависно од вашег оперативног система.

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
sr: Одредите да ли се користи паметна претрага. Овај кључ зависи од тога да ли сервер речника подржава ову опцију. Подразумевано је укључено

en: Spell check done
sr: Провера правописа завршена

en: Spell-checking...
sr: Провера правописа...

en: Start Date:
sr: Почетни датум:

en: String not found
sr: Ниска није нађена

en: Switch between already opened logs
sr: Следећи отворени дневник

en: System Log
sr: Системски дневник

en: System Log Viewer
sr: Преглед системског дневника

en: TOUCHED!!
sr: ИЗМЕЊЕН!!

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
sr: Укључено за постављање mkdosfs-а за подразумевани FAT облик или искључено да се постави mtools за подразумевани FAT облик.

en: Tag that identifies the log file.
sr: Ознака која одређује датотеку дневника.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
sr: Алат за проверу лоших блокова (mbadblocks) је пријавио следеће грешке:
    %s.

en: The buttons shown in the alert dialog
sr: Дугмад која се приказују у прозорчету упозорења

en: The database to use in the dictionary server.
sr: База података која се користи на серверу речника.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
sr: Уређај %s је искључен.
    Прикључите уређај да бисте наставили.

en: The device to format
sr: Уређај који се форматира

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
sr: Сервер речника на који се повезујем. Подразумевани сервер је dict.org. Видети http://www.dict.org за податке о осталим серверима

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sr: Документ „%s“ већ постоји.  Желите ли да га замените?

en: The document does not exist.
sr: Документ не постоји.

en: The document name you selected is a folder.
sr: Име документа који сте изабрали представља директоријум.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
sr: Алат за образовање система датотека (%s) је пријавио следеће грешке:
    
    %s (%d)

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad block</b> (out of %d) has been found and marked. | The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
sr[0]: Дискета је форматирана, а нађен је и обележен <b>%d лош блок</b> (од %d).
sr[1]: Дискета је форматирана, а нађена су и обележена <b>%d лоша блока</b> (од %d).
sr[2]: Дискета је форматирана, а нађено је и обележено <b>%d лоших блокова</b> (од %d).

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
sr: Име појединачне базе података која се користи на серверу речника. Означава да Речник треба да претражује све базе података на датом серверу

en: The nautilus file manager is not running.
sr: Управљач датотека Наутилус није покренут.

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
sr: Број порта на који се повезује. Подразумевани порт је 2628.

en: The search strategy to use
sr: Који начин претраге се користи

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
sr: Који начин претраге се користи. Ово зависи о начину претраге који подржава сервер речника. Подразумеван начин је „lev“ — упаривање речи у Левенштајн један-околини

en: The type of alert
sr: Врста упозорења

en: The volume name can't contain any blank space.
sr: Име диска не сме да садржи размаке.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
sr: Нема постављеног приказивача за документ.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: 
    %s

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d одвојени прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d одвојена прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d одвојених прозора.

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
sr: Детаљ_но (укључује и проверу лоших блокова)

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
sr: Превише дневника за праћење. Уклоните један и покушајте поново

en: Too many open logs. Close one and try again
sr: Превише отворених дневника. Затворите један и пробајте поново

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
sr: Смеће је недоступно. Не могу да бацим „%s“ у смеће.

en: Type
sr: Тип

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
sr: Не могу да приступим дискети.
    
    Проверите да ли се налази у уређају
    и да ли су врата уређаја затворена.

en: Unable to create filesystem correctly.
sr: Не могу да исправно образујем систем датотека.

en: Unable to open any device, formatting cannot continue.
sr: Не могу да отворим ниједан уређај, форматирање се не може наставити.

en: Unable to open logfile!
sr: Не могу да отворим датотеку дневника!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
sr: Не могу да отворим уређај %s, форматирање се не може продужити.

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
sr: Не може да изведе задану операцију. 
    Или сервер који користите није расположив 
    или нисте везани на Интернет.

en: Unable to write to device %s
sr: Не могу да уписујем на уређај %s

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
sr: Не могу да пишем на дискету.
    
    Молим проверите да није заштићена од писања.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
sr: Непознат почетни потпис за mke2fs, прекидам.

en: Use smart lookup
sr: Користи паметну претрагу

en: Verifying the format...
sr: Проверавам формат...

en: Verifying the format... Done
sr: Проверавам формат... Готово

en: View the system log file
sr: Прегледајте системски дневник

en: Volume _name:
sr: Име _диска:

en: While searching the following errors were reported.
sr: За време претраге, пријављене су следеће грешке.

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
sr: Ширина ивице око ознаке и слике у прозорчету упозорења

en: Word
sr: Реч

en: Word Entry
sr: Унос речи

en: You did not select a document name.
sr: Не могу да изаберем име документа.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
sr: Немате довољна овлашћења за упис на %s, форматирање неће бити могуће.
    Обратите се администратору система да бисте добили дозволу за писање.

en: You may not have write permissions to the document.
sr: Можда немате овлашћења за писање документа.

en: _About...
sr: _О програму...

en: _Action:
sr: _Акција:

en: _Add
sr: _Додај

en: _Calendar
sr: _Календар

en: _Collapse All
sr: _Скупи све

en: _Database:
sr: _База података:

en: _Date modified less than (days)
sr: Промењено пре мање о_д (дана)

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _Dictionary
sr: _Речник

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Entry Detail
sr: _Детаљи уноса

en: _Execute actions
sr: _Извршите акције

en: _Find
sr: Про_нађи

en: _Format
sr: _Форматирај

en: _Help
sr: Помо_ћ

en: _Hide application
sr: _Сакриј програм

en: _Log name:
sr: Име _дневника:

en: _Look Up Selected Text
sr: _Пронађи одабрани текст...

en: _Look Up Word
sr: _Нађи реч

en: _Look in folder:
sr: _Тражите у директоријуму:

en: _Lookup
sr: _Претрага

en: _Message:
sr: По_рука:

en: _Monitor...
sr: _Прати...

en: _Name contains:
sr: _Име садржи:

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Port:
sr: _Порт:

en: _Preferences...
sr: По_ставке...

en: _Process:
sr: _Процес:

en: _Properties
sr: _Особине

en: _Quick (only creates the filesystem)
sr: _Брзо (само образује систем датотека)

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Save Results As...
sr: _Сачувај резултате као...

en: _Search for:
sr: _Тражи:

en: _Select logs to monitor:
sr: _Изаберите дневнике за праћење:

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: _Show Dictionary
sr: При_кажи речник

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
sr: _Обично (додаје форматирање ниског нивоа брзом начину)

en: _Tag:
sr: _Ознака:

en: _Word:
sr: _Реч:

en: action to execute when regexps are TRUE
sr: акција за извршење кад се слажу регуларни изрази

en: description
sr: опис

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
sr: „ext2“ за природни систем датотека линукса или „fat“ за систем датотека за ДОС.

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: link to %s
sr: веза на %s

en: log name regexp
sr: регуларни израз за име дневника

en: message regexp
sr: регуларни израз за поруку

en: process regexp
sr: регуларни израз за процес

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
sr: навод: [%s]
    име_дневника: [%s]
    процес: [%s]
    порука: [%s]
    опис: [%s]
    акција: [%s]

en: tmp_list is NULL
sr: tmp_list је NULL

en: today at %-I:%M %p
sr: данас у %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
sr: јуче у %-H:%M
