gstreamer 0.7.6 - en to sr translation catalogue (177 entries)

en:          Trying to run anyway.
sr:          Ипак покушавам да покренем.

en:  iterations (sum %
sr:  покушаја (збир %

en:  ns, average %
sr:  ns, просечно %

en:  ns, max %
sr:  ns, највише %

en:  ns, min %
sr:  ns, најмање %

en: Additional debug info:
    %s
sr: Додатни подаци за исправку грешака:
    %s

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
sr: Запетом раздвојени списак парова име_категорије:ниво за постављање нарочитих нивоа за појединачне категорије. Пример: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: Could not close resource.
sr: Не могу затворити ресурс.

en: Could not close supporting library.
sr: Не могу да затворим библиотеку за подршку.

en: Could not decode stream.
sr: Не могу да декодирам ток.

en: Could not demultiplex stream.
sr: Не могу да разградим ток.

en: Could not determine type of stream.
sr: Не могу да одредим врсту тока.

en: Could not encode stream.
sr: Не могу да кодирам ток.

en: Could not get/set settings from/on resource.
sr: Не могу да сазнам/поставим подешавања из/у ресурсу.

en: Could not initialize supporting library.
sr: Не могу да покренем библиотеку за подршку.

en: Could not multiplex stream.
sr: Не могу да изградим ток.

en: Could not open file "%s" for reading.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ ради читања.

en: Could not open file "%s" for writing.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ ради уписа.

en: Could not open resource for reading and writing.
sr: Не могу отворити ресурс ради читања и писања.

en: Could not open resource for reading.
sr: Не могу отворити ресурс ради читања.

en: Could not open resource for writing.
sr: Не могу отворити ресурс ради уписа.

en: Could not perform seek on resource.
sr: Не могу да поставим положај у ресурсу.

en: Could not read from resource.
sr: Не могу читати из ресурса.

en: Could not synchronize on resource.
sr: Не могу да ускладим са ресурсом.

en: Could not write to resource.
sr: Не могу уписати у ресурс.

en: Default debug level from 1 (only error) to 5 (anything) or 0 for no output
sr: Подразумевани ниво опширности од 1 (само грешке) до 5 (све) или 0 (без излаза)

en: Disable accelerated CPU instructions
sr: Искључи убрзане инструкције процесора

en: Disable colored debugging output
sr: Искључи обојени излаз за исправљање грешака

en: Disable debugging
sr: Искључи исправљање грешака

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
sr: Искључи пресретање погрешних приступа меморији при учитавању додатака

en: Do not install a fault handler
sr: Не постављај руковаоца грешкама

en: Do not output status information of TYPE
sr: Не исписуј податке о стању за ВРСТУ

en: ERROR: could not parse command line argument %d: %s.
sr: ГРЕШКА: не могу да рашчланим %d. аргумент наредбе: %s.

en: ERROR: from element %s: %s
sr: ГРЕШКА: из елемента %s: %s

en: ERROR: no toplevel pipeline element in file '%s'.
sr: ГРЕШКА: нема врховног елемента цевовода у датотеци „%s“.

en: ERROR: parse of xml file '%s' failed.
sr: ГРЕШКА: неуспешно рашлањивање xml датотеке „%s“.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
sr: ГРЕШКА: не могу да саставим цевовод.

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
sr: ГРЕШКА: не могу да саставим цевовод: %s.

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
sr: ГРЕШКА: цевовод не жели да пусти.

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
sr: ГРЕШКА: елемент „pipeline“ није нађен.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
sr: Елемент не обезбеђује баратање овим током. Пријавите грешку.

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
sr: Укључи опширну дијагностику при учитавању додатка

en: Error closing file "%s".
sr: Грешка при затварању датотеке „%s“.

en: Error while writing to file "%s".
sr: Грешка при упису у датотеку „%s“.

en: Execution ended after %
sr: Извршавање завршено након %

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
sr: НАЂОХ ОЗНАКУ   : нашао је елемент „%s“.

en: Failed after iterations as requested.
sr: Неуспех након траженог броја покушаја.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.  Please file a bug.
sr: Програмери ГСтримера су били сувише лењи да доделе код за ову грешку. Пријавите грешку.

en: GStreamer encountered a general core library error.
sr: ГСтример је наишао на општу грешку у основној библиотеци.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
sr: ГСтример је наишао на општу грешку у библиотеци за подршку.

en: ISRC
sr: МСКС

en: Internal GStreamer error: caps problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика са могућностима.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: код није написан.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: event problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика са догађајем.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: negotiation problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика у преговарању.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: pad problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика са попуном.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: scheduler problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика са распоређивачем.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: seek problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика са тражењем.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: state change failed.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неуспешна промена стања.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: tag problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика са ознаком.  Пријавите грешку.

en: Internal GStreamer error: thread problem.  File a bug.
sr: Унутрашња грешка у ГСтримеру: неприлика са нитима.  Пријавите грешку.

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
sr: Међународни стандардни код за снимање — видети http://www.ifpi.org/isrc/

en: LEVEL
sr: НИВО

en: LIST
sr: СПИСАК

en: Make all warnings fatal
sr: Учини сва упозорења кобним

en: No error message for domain %s.
sr: Нема поруке о грешци за домен %s.

en: No file name specified for reading.
sr: Није наведено име датотеке за читање.

en: No file name specified for writing.
sr: Није наведено име датотеке за упис.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
sr: Нема обичне поруке о грешци за домен %s и код %d.

en: Number of times to iterate pipeline
sr: Број покушаја пуштања цевовода

en: Output status information and property notifications
sr: Испиши податке о стању и обавештења о особинама

en: Output tags (also known as metadata)
sr: Излазне ознаке (такође познато и као метаподаци)

en: PATHS
sr: ПУТАЊЕ

en: PLUGINS
sr: ДОДАЦИ

en: Print alloc trace (if enabled at compile time)
sr: Испиши траг доделе меморије (ако је укључено при превођењу)

en: Print available debug categories and exit
sr: Испиши доступне категорије за налажење грешака и заврши

en: Print the GStreamer version
sr: Испиши издање Гстримера

en: REGISTRY
sr: РЕГИСТАР

en: RUNNING pipeline ...
sr: Покрећем цевовод...

en: Registry to use
sr: Користи регистар

en: Resource busy or not available.
sr: Ресурс је заузет или недоступан.

en: Resource not found.
sr: Ресурс није нађен.

en: SCHEDULER
sr: РАСПОРЕЂИВАЧ

en: Save xml representation of pipeline to FILE and exit
sr: Сачувај xml облик цевовода у ДАТОТЕКУ и заврши

en: Stream is of the wrong format.
sr: Ток је погрешног облика.

en: TYPE1,TYPE2,...
sr: ВРСТА1,ВРСТА2,...

en: The stream is of a different type than handled by this element.
sr: Ток је врсте различите од оне којим барата овај елемент.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
sr: Није присутно кодирање које може да барата током ове врсте.

en: There is no element present to handle the stream's mime type %s.
sr: Није присутан елемент за баратање током МИМЕ врсте %s.

en: Usage: gst-xmllaunch <file.xml> [ element.property=value ... ]
sr: Употреба: gst-xmllaunch <датотека.xml> [ елемент.особина=вредност ... ]

en: WARNING: element named '%s' not found.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: елемент са именом „%s“ није нађен.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: неисправан цевовод: %s

en: WARNING: only one toplevel element is supported at this time.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: тренутно је подржан само један врховни елемент.

en: album
sr: албум

en: album containing this data
sr: албум који садржи ове податке

en: album gain in db
sr: појачање албума у децибелима

en: artist
sr: уметник

en: audio codec
sr: звучно кодирање

en: bitrate
sr: брзина битова

en: caps
sr: могућности

en: codec
sr: кодирање

en: codec the audio data is stored in
sr: на који начин су звучни подаци кодирани

en: codec the data is stored in
sr: на који начин су подаци кодирани

en: codec the video data is stored in
sr: на који начин су видео подаци кодирани

en: comment
sr: напомена

en: commonly used title
sr: обично коришћен наслов

en: contact
sr: контакт

en: contact information
sr: подаци за ступање у везу

en: copyright
sr: ауторска права

en: copyright notice of the data
sr: порука о ауторским правима за податке

en: could not link %s to %s
sr: не могу да вежем %s са %s

en: could not link sink element for URI "%s"
sr: не могу да вежем завршни елемент за адресу „%s“

en: could not parse caps "%s"
sr: не могу да обрадим могућности „%s“

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
sr: не могу да поставим особину „%s“ у елементу „%s“ на „%s“

en: count of discs inside collection this disc belongs to
sr: укупно дискова у скупу којем припада овај диск

en: count of tracks inside collection this track belongs to
sr: укупно песама у скупу којем припада ова песма

en: date
sr: датум

en: date the data was created (in Julian calendar days)
sr: датум прављења података (као број Јулијанског дана)

en: description
sr: опис

en: detected capabilities in stream
sr: препознате могућности у току

en: disc count
sr: укупно дискова

en: disc number
sr: број диска

en: disc number inside a collection
sr: број диска у скупу

en: duration
sr: трајање

en: empty pipeline not allowed
sr: није допуштен празан цевовод

en: encoder
sr: кодирати

en: encoder used to encode this stream
sr: како кодирати овај ток

en: encoder version
sr: издање кодирања

en: exact or average bitrate in bits/s
sr: тачна или просечна брзина битова у битовима по секунди

en: free text commenting the data
sr: текст у слободном облику о овим подацима

en: genre
sr: жанр

en: genre this data belongs to
sr: жанр којем ови подаци припадају

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
sr: дужина у временским јединицама ГСтримера (наносекундама)

en: license
sr: дозвола

en: license of data
sr: дозвола за употребу података

en: link without sink element
sr: веза без завршног елемента

en: link without source element
sr: веза без изворног елемента

en: location
sr: положај

en: maximum
sr: највише

en: maximum bitrate
sr: највећа брзина битова

en: maximum bitrate in bits/s
sr: највећа брзина битова у битовима по секунди

en: minimum
sr: најмање

en: minimum bitrate
sr: најмања брзина битова

en: minimum bitrate in bits/s
sr: најмања брзина битова у битовима по секунди

en: no bin "%s", skipping
sr: нема канте „%s“, прескачем

en: no element "%s"
sr: нема елемента „%s“

en: no element to link URI "%s" to
sr: нема елемента за везивање адресе „%s“

en: no property "%s" in element "%s"
sr: нема особине „%s“ у елементу „%s“

en: no sink element for URI "%s"
sr: нема завршног елемента за адресу „%s“

en: no source element for URI "%s"
sr: нема изворног елемента за адресу „%s“

en: nominal bitrate
sr: наведена брзина битова

en: nominal bitrate in bits/s
sr: наведена брзина битова у битовима по секунди

en: organization
sr: организација

en: original location of file as a URI
sr: изворни положај датотеке као адреса

en: peak of the album
sr: врхунац албума

en: peak of the track
sr: врхунац песме

en: performer
sr: извођач

en: person(s) performing
sr: особе које изводе

en: person(s) responsible for the recording
sr: особе одговорне за снимак

en: replaygain album gain
sr: појачање албума при поновном пуштању

en: replaygain album peak
sr: врхунац албума при поновном пуштању

en: replaygain track gain
sr: појачање песме при поновном пуштању

en: replaygain track peak
sr: врхунац при поновном пуштању

en: serial
sr: серија

en: serial number of track
sr: серијски број траке

en: short text describing the content of the data
sr: кратак текст који описује садржај података

en: specified empty bin "%s", not allowed
sr: наведена је празна канта „%s“, ово није дозвољено

en: title
sr: наслов

en: track count
sr: укупно песама

en: track gain in db
sr: појачање песме у децибелима

en: track number
sr: број песме

en: track number inside a collection
sr: број песме у скупу

en: version
sr: издање

en: version of the encoder used to encode this stream
sr: издање кодирања којим се кодира овај ток

en: version of this data
sr: издање ових података

en: video codec
sr: видео кодирање
